Theraflu od kolik let mohou děti

V jakém věku můžete užívat teraflu?

Zdá se, že otázka se týká léku "Teraflu", který se používá k léčbě nachlazení a chřipky.

Koneckonců, je to komplexní léčivo a jeho různé typy se používají v různých případech, pro lidi různého věku.

Takže, o studené a anti-chřipkové medicíně "Theraflu".

Můžu to dát dětem? Otázka je vážná.

Lék pomáhá snáze přenášet nemoc, protože snižuje horečku, bolest v krku a bolesti hlavy, přetížení nosu. Tento léčivý přípravek se však doporučuje k léčbě dětí od 12 let (14 let - také dítě).

Faktem je, že základem léčiva je paracetamol a vazokonstrikční složky (například fenylefrin).

Teraflu

Jméno:

Theraflu (Theraflu)

Složení

Účinné látky (v 1 sáčku): paracetamol - 325 mg, fenylefrin hydrochlorid - 10 mg, feniramin maleát - 20 mg.
Neaktivní látky (Theraflu s příchutí jablek a skořice): kyselina askorbová, kyselina jablečná, fosforečnan vápenatý, ethyl maltol, dihydrát citrátu sodného, ​​bezvodá kyselina citrónová, umělá příchuť jablek, přírodní aroma - jablko a skořice.
Neaktivní látky (Theraflu s příchutí citronu): dihydrát citrátu sodného, ​​kyselina askorbová, kyselina jablečná, žlutá barviva № 6; 10, sacharóza, citronová příchuť, oxid titaničitý, fosforečnan vápenatý, bezvodá kyselina citrónová.

Farmakologický účinek

Teraflu je komplexní léčba nachlazení a chřipky. Má dekongestantní, analgetický, antipyretický a antialergický účinek. Účinné látky: paracetamol, feniramin maleát a fenylefrin.

Paracetamol má antipyretický, analgetický a mírný protizánětlivý účinek. Po vnitřním podání se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Maximální plazmatická koncentrace se zaznamená po 0,5-1 hodině. Poločas pro podání v terapeutických dávkách je 1 až 4 hodiny. Metabolismus paracetamolu probíhá v játrech v důsledku konjugačních reakcí. V závislosti na obsahu paracetamolu v krevní plazmě lze pozorovat jak deacetylaci, tak hydroxylaci. 1 den se vylučuje z těla - hlavně ledvinami (90-100%). Konjugáty paracetamolu jsou také eliminovány - sulfáty (35%), cystein (3%) a glukuronidy (60%).

Fenylefrin hydrochlorid má sympatomimetický účinek: snižuje hyperémii a otok, způsobuje zúžení cév nosní sliznice a vedlejších nosních dutin. Fenylefrin hydrochlorid má omezenou biologickou dostupnost, protože je špatně absorbován z trávicího systému a má významný presystemický metabolismus v játrech a střevech v důsledku působení monoaminooxidázy.
Feniramin maleát je blokátor receptorů H1, má antialergický účinek: snižuje závažnost lokálních exsudativních projevů infekce, potlačuje slzení, snižuje svědění očí a nosu, eliminuje rinorea. Maximální koncentrace účinné látky se dosáhne po asi 1-1,25 hodinách. Poločas feniramin maleátu je 16-17 hodin. Je vylučován z těla močí jako metabolity nebo nezměněn (přibližně 70-83% přijaté dávky feniraminu nepodléhá metabolickým reakcím).

Indikace pro použití

Krátkodobá symptomatická léčba zánětlivých infekčních onemocnění u dospělých (ARVI, chřipka), jejichž klinický obraz převažuje: horečka nebo zimnice, hypertermie, bolesti hlavy, kongesce nosu, rýma, bolest svalů, kongesce nosu.

Způsob použití

Lék je určen k léčbě pouze dospělých a dospívajících starších 12 let. Přiložte 1 sáček (obsah by měl být rozpuštěn v 1 šálku horké vařené vody). Pijte horké. Maximální přípustná denní dávka - 3 sáčky. Frekvence přijetí - každých 4-6 hodin. Theraflu se nedoporučuje používat déle než 5 dnů.

Vedlejší účinky

Časté nežádoucí účinky: závratě, ospalost, sucho v krku a ústech, bolest hlavy, únava, nespavost, palpitace, podrážděnost a nervozita. Teenageři mohou mít poruchy spánku a vzrušení.

Vedlejší účinky teraflu gastrointestinálního traktu: zvracení, zácpa, nevolnost, průjem a nadýmání.

Vedlejší účinky paracetamolu: kožní vyrážky, kopřivka, leukopenie, trombocytopenie, hemolytická anémie, ve vzácných případech - agranulocytóza. Křížové reakce jsou možné u pacientů s intolerancí aspirinu (kyselina acetylsalicylová) - zejména u pacientů s bronchiálním astmatem.

Vedlejší účinky fenylefrinu: zvýšený krevní tlak (zejména při současné hypertenzi), mydriáza (s účinkem na známky glaukomu), reflexní bradykardie, účinky na endokrinní a další orgány a systémy, které ovlivňují metabolismus, problémy s močením (strangurie) a retenci moči. Vedlejší účinky fenylefrinu jsou spojeny se sympatomimetickými účinky.

Vedlejší účinky feniraminu:
• S anticholinergními účinky na periferní receptory: suchost oční sliznice, suchost sliznice ústní dutiny, obtíže s močením a retence moči u mužů;
· S anticholinergními účinky na centrální receptory: ospalost; epileptické záchvaty, dyskineze, změny chování, kóma (v ojedinělých případech).

Na rozdíl od antialergických léčiv druhé generace, podávání feniramin maleátu není spojeno s prodloužením Q-Tc intervalu a výskytem arytmie.

Kontraindikace

· Těžké jaterní, kardiovaskulární a / nebo renální onemocnění;
Arteriální hypertenze;
· Hypertrofie prostaty s obtížemi močení;
Pyloruododenální obstrukce;
• Obstrukce krku močového měchýře;
Diabetes;
· Stenózní vřed žaludku a dvanáctníku;
· Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
Glaukom s uzavřeným úhlem;
Plicní patologie (včetně bronchiálního astmatu);
· Doba těhotenství a laktace;
Epilepsie;
Věk do 12 let;
Přecitlivělost na složky teraflu.

Těhotenství

Klinické studie potvrzující bezpečnost podávání teraflu těhotným ženám a během laktace nejsou k dispozici. Lék může být předepsán těhotným ženám ve výjimečných případech, kdy přínosy léčby převyšují očekávaná rizika pro plod (dítě). Během kojení, pokud se podává teraflu, by mělo být kojení dočasně přerušeno.

Interakce s léky

Kombinace léčiva s nesteroidními protizánětlivými léky zvyšuje pravděpodobnost vedlejších účinků, zejména z močového systému. Jsou pozorovány případy interakce farmakodynamiky paracetamolu s opiáty, kofeinem a dalšími analgetiky. Při užívání paracetamolu a chloramfenikolu je pozorován vzestup poločasu jeho rozpadu.
Paracetamol interaguje s antikonvulzivy a antikoagulancii (například kumarinem a warfarinem).
Ovlivňuje metabolismus paracetamolu probenecidu. Současné užívání isoniazidu a rifampicinu zvyšuje riziko hepatotoxicity paracetamolu. Antiepileptika (karbazepin, fenytoin, fenobarbital) nezvyšují riziko hepatotoxického účinku paracetamolu.

Fenylefrin způsobuje interakce s α- a β-blokátory, inhibitory monoaminooxidázy, antihistaminiky fenyazinové skupiny (například promethazin), sympatomimetiky, bronchodilatátory, atropinem nebo guanethidinem, tricyklickými antidepresivy (např. Ipraminem) a ženami, které pracují pro děti, a ženami, které pracují pro děti, a ženami, které pracují pro děti, s použitím tricyklických antidepresiv (například imipraminu). další léky, které stimulují funkci centrálního nervového systému. Možná bude důležitá kombinace s teofylinem. Pravděpodobně vývoj arytmií v kombinaci s anestetiky. V kombinaci s léky, které stimulují rozvoj pracovní aktivity (v ojedinělých případech), došlo ke zvýšení vazokonstrikčního účinku. Je možné nadměrné zvýšení krevního tlaku v kombinaci fenylefrinu a námelových alkaloidů, pokud jsou tyto podávány intravenózně.

Feniramin zvyšuje účinky léků a látek, které snižují centrální nervový systém: inhibitory monoaminooxidázy, antiparkinsonika, tricyklická antidepresiva, trankvilizéry, barbituráty, léky, alkohol. Feniramin potlačuje závažnost účinků antikoagulancií. Interakce s reserpinem, progesteronem a thiazidinovými diuretiky jsou také pozorovány. Při užívání v kombinaci s hormonální antikoncepcí je pozorován pokles antialergického účinku feniraminu.

Předávkování

Pokud překročíte doporučenou dávku přípravku Theraflu, jsou možné následující příznaky: zvracení, nevolnost a bolest v epigastrické oblasti (obvykle se objeví do 24 hodin nebo po 48 hodinách); hepatotoxický účinek (v závažných případech je možný vývoj nekrózy jater); ospalost, která je nahrazena vzrušením (zejména u adolescentů), poruchou zraku, bolestí hlavy, bezvědomím, sníženým průtokem krve, křečemi, změnou chování, zvýšeným krevním tlakem, psychózou podobnou atropinu, bradykardií.

Paracetamol antidotum je N-acetylcystein.
Léčba: včasné perorální nebo intravenózní podání N-acetylcysteinu, výplach žaludku, použití aktivního uhlí nebo jiných enterosorbentů, monitorování respiračních a kardiovaskulárních systémů. S rozvojem konvulzivního syndromu se používá diazepam. Podávání adrenalinu je přísně kontraindikováno.

Formulář vydání

Prášek pro přípravu roztoku pro perorální podání Theraflu - má chuť a vůni citronu nebo jablka se skořicí. Prášek je granulován, drobivý - bez hrudek, bílý nebo se žlutými skvrnami barvy. Připravený roztok je zakalený, bezbarvý, s vůní citronu nebo skořice s jablkem. Prášek vložený do sáčků. V kartonovém balení - 10 sáčků.

Podmínky skladování

V místě nepřístupném dětem, při teplotě 25 ° C. Výdej z lékáren bez lékařského předpisu.

Teraflu s tím, jak starý může trvat?

nahlásit zneužití

Odpovědi

Theraflu se používá pro nachlazení, chřipku, zimnici a bolesti hlavy. Během těhotenství a kojení nelze lék užívat. Jeden sáček Theraflu se vaří v horké vodě a opije se, než se zchladí, můžete přidat cukr. Recepce může být opakována po 4 hodinách, ale ne více než tři sáčky denně. Nejlepší je pít lék před spaním, v noci. Pokud do tří dnů nedojde ke zlepšení, je lepší se poradit s lékařem. Tento lék je povolen od 12 let.

TeraFlu Extra

TeraFlu Extra: návod k použití a recenze

Latinský název: TeraFlu Extra

Kód ATX: N02BE51

Účinná látka: paracetamol + feniramin + fenylefrin (paracetamol + feniramin + fenylefrin)

Výrobce: Novartis Consumer Health Inc. (USA), Famar Orleans (Francie)

Aktualizace popisu a fotografie: 22/22/2018

Ceny v lékárnách: od 363 rublů.

Theraflu Extra je lék s antikoncepčními, antialergickými, analgetickými a antipyretickými účinky.

Forma uvolnění a složení

Dávková forma TeraFlu Extra - prášek pro přípravu perorálního roztoku (citron): sypký, obsahující bílé a žluté granule se specifickým zápachem; může mít měkké hrudky (v pytlích po 15 g; v kartonovém svazku 1–8, 10, 12 nebo 25 sáčků).

Složení Theraflu Extra (1 sáček):

 • účinné látky: paracetamol - 0,65 g; Feniramin maleát - 0,02 g; hydrochlorid fenylefrinu - 0,01 g;
 • pomocné složky: fosforečnan vápenatý - 0,035 g; dihydrát citrátu sodného - 0,18 g; kyselina citrónová - 1 g; přírodní citronová příchuť Durarome860.202 TD 09.91 - 0,035 g; přírodní citronová příchuť WONF Durarome 860,098 TD - 0,3 g; oxid křemičitý - 0,013 g; maltodextrin M 100 - 0,026 g; barvivo žlutá - 0,000 035 g; barvivo chinolinové žluté barvy - 0,000 147 g; acesulfam draselný - 0,019 g; sacharóza - 12,6 g

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Theraflu Extra je kombinovaný lék, jehož účinek je způsoben složkami, které obsahuje. Nástroj eliminuje otoky sliznice nosní dutiny a nosohltanu, omezuje cévy nosu, odstraňuje studené symptomy, má vazokonstrikční, analgetické a antipyretické vlastnosti.

Účinky aktivních složek léčiva:

 • paracetamol: potlačením syntézy prostaglandinů v centrálním nervovém systému má antipyretický a analgetický účinek; nemá žádný vliv na hemostázu a funkci destiček;
 • feniramin maleát: antagonista histaminového H1 receptoru (antialergické činidlo); vykazuje antimuskarinovou aktivitu; má mírný sedativní účinek; eliminuje příznaky alergie;
 • fenylefrin hydrochlorid: sympatomimetikum; stimulací alfa1-adrenoreceptorů má mírný vazokonstriktorový účinek, snižuje hyperémii a edém nosní sliznice (při aplikaci topicky).

Farmakokinetika

 • absorpce: rychle a téměř úplně absorbována z gastrointestinálního traktu; Cmax (maximální plazmatická koncentrace) po perorálním podání je dosaženo po 10–60 minutách;
 • distribuce: je přítomna v mateřském mléku, prochází placentou, je distribuována ve většině tělesných tkání; má málo co do činění s proteiny, když se používá v terapeutických koncentracích (zvyšuje se s rostoucí koncentrací);
 • metabolismus: podstupuje primární metabolismus v játrech;
 • vylučování: vylučuje se převážně močí sulfátových a glukuronidových sloučenin; jeho T½ (poločas) se pohybuje od 1 do 3 hodin.

Charakteristika feniramin maleátu:

 • sání: Cmax je dosaženo přibližně po 1–2,5 hodinách;
 • eliminace: T½ je 16–19 hodin; 70 až 83% dávky odebrané z těla močí beze změny nebo ve formě metabolitů.

Charakteristika fenylefrin hydrochloridu: t

 • absorpce: vstřebává se z gastrointestinálního traktu; času k dosažení Cmax kolísá od 45 minut do 2 hodin;
 • metabolismus: podstupuje primární metabolismus ve střevě a játrech;
 • vylučování: vylučuje se močí téměř úplně ve formě sulfátových sloučenin; T½ je 2–3 hodiny.

Indikace pro použití

Podle instrukcí je Theraflu Extra předepisován pro symptomatickou léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění: akutní respirační virové infekce (ARVI), včetně běžného nachlazení a chřipky, doprovázené bolestí svalů, kýcháním, kongescí nosu, nádivkou, bolestí hlavy, zimnicí, horečkou.

Kontraindikace

 • těžké kardiovaskulární onemocnění;
 • portální hypertenze;
 • arteriální hypertenze;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • feochromocytom;
 • hypertyreóza;
 • alkoholismus;
 • diabetes mellitus;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce, intolerance fruktózy, nedostatek sacharázy / izomaltázy;
 • kombinovaná terapie s léky obsahujícími paracetamol, beta-blokátory, tricyklická antidepresiva nebo jiná sympatomimetika; kombinované podávání nebo použití inhibitorů monoaminooxidázy během předchozích 14 dnů;
 • věk do 12 let;
 • těhotenství;
 • období laktace;
 • individuální intolerance jakékoliv složky ve složení přípravku Theraflu Extra.

Relativní (nemoci / stavy, v jejichž přítomnosti účel léku vyžaduje opatrnost):

 • výraznou aterosklerózu koronárních tepen;
 • kardiovaskulární onemocnění;
 • akutní hepatitidu;
 • hemolytickou anémii;
 • bronchiální astma;
 • těžké onemocnění jater / ledvin;
 • hyperplazie prostaty;
 • potíže s močením, způsobené hypertrofií prostaty;
 • krevní patologie;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • vrozená hyperbilirubinémie (Rotor, Dubin-Johnson, Gilbert syndromy);
 • pyloroduodenální obstrukce;
 • chronická podvýživa a dehydratace;
 • žaludeční a / nebo duodenální vřed;
 • epilepsie;
 • kombinované léky, které mohou mít negativní vliv na játra.

Návod k použití Theraflu Extra: metoda a dávkování

Roztok připravený z prášku se užívá orálně, horký, kdykoliv během dne (nejlépe před spaním, v noci).

Pro přípravu roztoku se obsah 1 sáčku rozpustí v 0,25 l horké vody (nelze použít vařící vodu).

Maximální denní dávka - 3-4 sáčky, 1 každé 4-6 hodin.

Délka léčby je 5 dnů (nelze ji překročit).

Pokud nedojde k úlevě od symptomů během 3 dnů po podání přípravku Theraflu Extra, doporučuje se poradit se s lékařem.

Vedlejší účinky

Možné vedlejší reakce (> 10% - velmi často;> 1% a 0,1% a 0,01% a

TeraFlu ® pro nachlazení a chřipku (TeraFlu® proti nachlazení a chřipce)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Volný bílý granulovaný prášek se žlutými impregnacemi bez cizích částic s citrusovou vůní. Přítomnost měkkých hrudek.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Kombinovaný lék má antipyretický, protizánětlivý, anti-edematózní, analgetický, antialergický účinek.

Indikace lék TeraFlyu ® pro chřipku a nachlazení

Symptomatická léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (ARVI, včetně chřipky), doprovázená vysokou horečkou, zimnicí, bolestmi těla, bolestí hlavy a bolestí svalů, nádechem nosu, kongescí nosu, kýcháním.

Kontraindikace

přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva;

současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;

období kojení;

děti do 12 let.

S péčí: arteriální hypertenze; diabetes mellitus; glaukom s uzavřeným úhlem; těžké onemocnění jater nebo ledvin, plic (včetně bronchiálního astmatu); potíže s močením s hyperplazií prostaty; poruchy krve; vrozená hyperbilirubinémie (syndromy Gilberta, Dubina-Johnsona a Rotora); hypertyreóza; feochromocytom. Pokud má pacient některou z uvedených chorob, měli byste se vždy poradit se svým lékařem, než začnete tento lék užívat.

Použití v průběhu březosti a laktace

Nedoporučuje se bez lékaře.

Vedlejší účinky

Alergické reakce (vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém), zvýšená excitabilita, snížené psychomotorické reakce, únava, sucho v ústech, retence moči, nevolnost, zvracení, bolest žaludku, palpitace, zvýšený krevní tlak, závratě, poruchy spánku, mydriáza, paréza ubytování, zvýšený IOP.

Vzhledem k přítomnosti paracetamolu jsou možné poruchy krevního systému (anémie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza), dlouhodobé podávání vysokých dávek, hepatotoxické a nefrotoxické účinky, hemolytická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v návodu zhorší nebo pokud si pacient všimne jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v popisu, informujte svého lékaře.

Interakce

Při užívání inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu se doporučuje zdržet se užívání léku.

Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje při současném užívání barbiturátů, fenytoinu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Antidepresiva, antiparkinsonika a antipsychotika, fenothiazinové deriváty zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

Glukokortikoidy zvyšují riziko zvýšení IOP.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurik a zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek, současné použití halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenomimetický účinek fenylefrinu.

Ethanol může zvyšovat sedativní účinek feniraminu.

Dávkování a podávání

Uvnitř Obsah 1 sáčku se rozpustí v 1 šálku vařené horké vody. Horké. Můžete přidat cukr podle chuti. Opakovaná dávka může být užívána každé 4 hodiny (maximálně 3 dávky během 24 hodin). Theraflu ® pro chřipku a nachlazení lze použít kdykoliv během dne, ale nejlepší účinek pochází z užívání léku před spaním, v noci. Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Předávkování

Příznaky (způsobené paracetamolem se objevují po užití více než 10-15 g): bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, v těžkých případech selhání jater, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšená PV, encefalopatie a kóma.

Léčba: výplach žaludku během prvních 6 hodin, podávání SH-dárců a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8–9 hodin po předávkování a acetylcysteinu - 12 hodin.

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, lék by neměl být kombinován s použitím alkoholických nápojů.

Vliv na schopnost řídit auto nebo pracovat s mechanismy. Při užívání léku se nedoporučuje řídit auto nebo jiné mechanismy. Nepoužívejte lék z poškozených sáčků.

Formulář vydání

Prášek pro přípravu perorálního přípravku [citron].

Pro závod Tamar Francie, Francie. Pro 22,1 g prášku v 5-vrstvovém papírovém sáčku / PE / LDPE / hliníkové fólii / LDPE). Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 balení. v krabici. Tašky lze umístit jednotlivě nebo upevnit ve dvojicích. Návod k použití se aplikuje na sáček nebo se do něj vloží.

Pro závod Tamar Orleans, Francie. Pro 22,1 g prášku ve 4-vrstvém sáčku (PE / LDPE / hliníková fólie / LDPE) nebo 5-vrstvovém sáčku (papír / PE / LDPE / hliníková fólie / LDPE). 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 balení. v krabici. Tašky lze umístit jednotlivě nebo upevnit ve dvojicích. Návod k použití se aplikuje na sáček nebo se do něj vloží.

Pro závod Novartis Consumer Health Inc., USA: 22,1 g prášku v 6-vrstvovém sáčku (papír / LDPE / PE / LDPE / hliníková fólie / LDPE. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 balení v kartonové krabičce Sáčky mohou být umístěny jednotlivě nebo sešívány v párech.

Výrobce

1. Tamar France, Francie. 1, Avenue du Champ de Mars, 45072, Orleans Cede 02, Francie.

2. Tamar Orleans, Francie. 5, Avenue de Consier, F-45071, Orleans Cede 02, Francie.

3. Novartis Consumer Health Inc., USA. 10401, Highway 6, Lincoln, Nebraska, 68501, USA.

Držitel osvědčení o registraci: Novartis Consumer Health SA. Rue de Letraz, 1260, Nyon, Švýcarsko.

Spotřebitelské nároky přímo LLC Novartis Consumer Health

Právní adresa: Presnenskaya nab., 1033, Moskva, 123317

Skutečná a poštovní adresa: 125315, Moskva, Leningradský pr-t, 72, korp. 3

Tel: (495) 969-21-65; fax: (495) 969-21-66.

Obchodní podmínky lékárny

Skladovací podmínky léku TeraFlyu® pro chřipku a nachlazení

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léku Teraflu ® pro chřipku a nachlazení

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Teraflu

Jméno:

Theraflu (Theraflu)

Složení

Účinné látky (v 1 sáčku): paracetamol - 325 mg, fenylefrin hydrochlorid - 10 mg, feniramin maleát - 20 mg.
Neaktivní látky (Theraflu s příchutí jablek a skořice): kyselina askorbová, kyselina jablečná, fosforečnan vápenatý, ethyl maltol, dihydrát citrátu sodného, ​​bezvodá kyselina citrónová, umělá příchuť jablek, přírodní aroma - jablko a skořice.
Neaktivní látky (Theraflu s příchutí citronu): dihydrát citrátu sodného, ​​kyselina askorbová, kyselina jablečná, žlutá barviva № 6; 10, sacharóza, citronová příchuť, oxid titaničitý, fosforečnan vápenatý, bezvodá kyselina citrónová.

Farmakologický účinek

Teraflu je komplexní léčba nachlazení a chřipky. Má dekongestantní, analgetický, antipyretický a antialergický účinek. Účinné látky: paracetamol, feniramin maleát a fenylefrin.

Paracetamol má antipyretický, analgetický a mírný protizánětlivý účinek. Po vnitřním podání se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Maximální plazmatická koncentrace se zaznamená po 0,5-1 hodině. Poločas pro podání v terapeutických dávkách je 1 až 4 hodiny. Metabolismus paracetamolu probíhá v játrech v důsledku konjugačních reakcí. V závislosti na obsahu paracetamolu v krevní plazmě lze pozorovat jak deacetylaci, tak hydroxylaci. 1 den se vylučuje z těla - hlavně ledvinami (90-100%). Konjugáty paracetamolu jsou také eliminovány - sulfáty (35%), cystein (3%) a glukuronidy (60%).

Fenylefrin hydrochlorid má sympatomimetický účinek: snižuje hyperémii a otok, způsobuje zúžení cév nosní sliznice a vedlejších nosních dutin. Fenylefrin hydrochlorid má omezenou biologickou dostupnost, protože je špatně absorbován z trávicího systému a má významný presystemický metabolismus v játrech a střevech v důsledku působení monoaminooxidázy.
Feniramin maleát je blokátor receptorů H1, má antialergický účinek: snižuje závažnost lokálních exsudativních projevů infekce, potlačuje slzení, snižuje svědění očí a nosu, eliminuje rinorea. Maximální koncentrace účinné látky se dosáhne po asi 1-1,25 hodinách. Poločas feniramin maleátu je 16-17 hodin. Je vylučován z těla močí jako metabolity nebo nezměněn (přibližně 70-83% přijaté dávky feniraminu nepodléhá metabolickým reakcím).

Indikace pro použití

Krátkodobá symptomatická léčba zánětlivých infekčních onemocnění u dospělých (ARVI, chřipka), jejichž klinický obraz převažuje: horečka nebo zimnice, hypertermie, bolesti hlavy, kongesce nosu, rýma, bolest svalů, kongesce nosu.

Způsob použití

Lék je určen k léčbě pouze dospělých a dospívajících starších 12 let. Přiložte 1 sáček (obsah by měl být rozpuštěn v 1 šálku horké vařené vody). Pijte horké. Maximální přípustná denní dávka - 3 sáčky. Frekvence přijetí - každých 4-6 hodin. Theraflu se nedoporučuje používat déle než 5 dnů.

Vedlejší účinky

Časté nežádoucí účinky: závratě, ospalost, sucho v krku a ústech, bolest hlavy, únava, nespavost, palpitace, podrážděnost a nervozita. Teenageři mohou mít poruchy spánku a vzrušení.

Vedlejší účinky teraflu gastrointestinálního traktu: zvracení, zácpa, nevolnost, průjem a nadýmání.

Vedlejší účinky paracetamolu: kožní vyrážky, kopřivka, leukopenie, trombocytopenie, hemolytická anémie, ve vzácných případech - agranulocytóza. Křížové reakce jsou možné u pacientů s intolerancí aspirinu (kyselina acetylsalicylová) - zejména u pacientů s bronchiálním astmatem.

Vedlejší účinky fenylefrinu: zvýšený krevní tlak (zejména při současné hypertenzi), mydriáza (s účinkem na známky glaukomu), reflexní bradykardie, účinky na endokrinní a další orgány a systémy, které ovlivňují metabolismus, problémy s močením (strangurie) a retenci moči. Vedlejší účinky fenylefrinu jsou spojeny se sympatomimetickými účinky.

Vedlejší účinky feniraminu:
• S anticholinergními účinky na periferní receptory: suchost oční sliznice, suchost sliznice ústní dutiny, obtíže s močením a retence moči u mužů;
· S anticholinergními účinky na centrální receptory: ospalost; epileptické záchvaty, dyskineze, změny chování, kóma (v ojedinělých případech).

Na rozdíl od antialergických léčiv druhé generace, podávání feniramin maleátu není spojeno s prodloužením Q-Tc intervalu a výskytem arytmie.

Kontraindikace

· Těžké jaterní, kardiovaskulární a / nebo renální onemocnění;
Arteriální hypertenze;
· Hypertrofie prostaty s obtížemi močení;
Pyloruododenální obstrukce;
• Obstrukce krku močového měchýře;
Diabetes;
· Stenózní vřed žaludku a dvanáctníku;
· Nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
Glaukom s uzavřeným úhlem;
Plicní patologie (včetně bronchiálního astmatu);
· Doba těhotenství a laktace;
Epilepsie;
Věk do 12 let;
Přecitlivělost na složky teraflu.

Těhotenství

Klinické studie potvrzující bezpečnost podávání teraflu těhotným ženám a během laktace nejsou k dispozici. Lék může být předepsán těhotným ženám ve výjimečných případech, kdy přínosy léčby převyšují očekávaná rizika pro plod (dítě). Během kojení, pokud se podává teraflu, by mělo být kojení dočasně přerušeno.

Interakce s léky

Kombinace léčiva s nesteroidními protizánětlivými léky zvyšuje pravděpodobnost vedlejších účinků, zejména z močového systému. Jsou pozorovány případy interakce farmakodynamiky paracetamolu s opiáty, kofeinem a dalšími analgetiky. Při užívání paracetamolu a chloramfenikolu je pozorován vzestup poločasu jeho rozpadu.
Paracetamol interaguje s antikonvulzivy a antikoagulancii (například kumarinem a warfarinem).
Ovlivňuje metabolismus paracetamolu probenecidu. Současné užívání isoniazidu a rifampicinu zvyšuje riziko hepatotoxicity paracetamolu. Antiepileptika (karbazepin, fenytoin, fenobarbital) nezvyšují riziko hepatotoxického účinku paracetamolu.

Fenylefrin způsobuje interakce s α- a β-blokátory, inhibitory monoaminooxidázy, antihistaminiky fenyazinové skupiny (například promethazin), sympatomimetiky, bronchodilatátory, atropinem nebo guanethidinem, tricyklickými antidepresivy (např. Ipraminem) a ženami, které pracují pro děti, a ženami, které pracují pro děti, a ženami, které pracují pro děti, s použitím tricyklických antidepresiv (například imipraminu). další léky, které stimulují funkci centrálního nervového systému. Možná bude důležitá kombinace s teofylinem. Pravděpodobně vývoj arytmií v kombinaci s anestetiky. V kombinaci s léky, které stimulují rozvoj pracovní aktivity (v ojedinělých případech), došlo ke zvýšení vazokonstrikčního účinku. Je možné nadměrné zvýšení krevního tlaku v kombinaci fenylefrinu a námelových alkaloidů, pokud jsou tyto podávány intravenózně.

Feniramin zvyšuje účinky léků a látek, které snižují centrální nervový systém: inhibitory monoaminooxidázy, antiparkinsonika, tricyklická antidepresiva, trankvilizéry, barbituráty, léky, alkohol. Feniramin potlačuje závažnost účinků antikoagulancií. Interakce s reserpinem, progesteronem a thiazidinovými diuretiky jsou také pozorovány. Při užívání v kombinaci s hormonální antikoncepcí je pozorován pokles antialergického účinku feniraminu.

Předávkování

Pokud překročíte doporučenou dávku přípravku Theraflu, jsou možné následující příznaky: zvracení, nevolnost a bolest v epigastrické oblasti (obvykle se objeví do 24 hodin nebo po 48 hodinách); hepatotoxický účinek (v závažných případech je možný vývoj nekrózy jater); ospalost, která je nahrazena vzrušením (zejména u adolescentů), poruchou zraku, bolestí hlavy, bezvědomím, sníženým průtokem krve, křečemi, změnou chování, zvýšeným krevním tlakem, psychózou podobnou atropinu, bradykardií.

Paracetamol antidotum je N-acetylcystein.
Léčba: včasné perorální nebo intravenózní podání N-acetylcysteinu, výplach žaludku, použití aktivního uhlí nebo jiných enterosorbentů, monitorování respiračních a kardiovaskulárních systémů. S rozvojem konvulzivního syndromu se používá diazepam. Podávání adrenalinu je přísně kontraindikováno.

Formulář vydání

Prášek pro přípravu roztoku pro perorální podání Theraflu - má chuť a vůni citronu nebo jablka se skořicí. Prášek je granulován, drobivý - bez hrudek, bílý nebo se žlutými skvrnami barvy. Připravený roztok je zakalený, bezbarvý, s vůní citronu nebo skořice s jablkem. Prášek vložený do sáčků. V kartonovém balení - 10 sáčků.

Podmínky skladování

V místě nepřístupném dětem, při teplotě 25 ° C. Výdej z lékáren bez lékařského předpisu.

Teraflu

Popis k 19.5.2015

 • Latinský název: TeraFlu
 • ATC kód: N02BE51
 • Účinná látka: Paracetamol + fenylefrin + feniramin
 • Výrobce: Novartis Consumer Health (Švýcarsko)

Theraflu Složení

Složení Theraflu zahrnuje účinné složky paracetamol (325 mg), maleát feniramin (20 mg), hydrochlorid fenylefrinu (10 mg).

Dalšími prvky jsou kyselina citrónová, sacharóza, draslík acesulfam, stearát hořečnatý, oxid křemičitý, fosforečnan vápenatý, barviva, dihydrát sodný, maltodextrin, příchutě.

Formulář vydání

Ve formě prášku pro perorální roztok.

Farmakologický účinek

Kombinovaná příprava na chřipku a nachlazení. Účinné proti teplu, otoku, bolesti jiné povahy a alergiím.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Léčivo má analgetické, antitusické, sedativní, vazokonstrikční, antipyretické, bronchodilatační, antihistaminické účinky, může snížit závažnost příznaků nachlazení a akutních respiračních onemocnění.

Pod vlivem fenylefrin hydrochloridu, hyperemie sliznic nosohltanu, nosní dutiny, dutin paranazálních dutin, lokálních exsudativních projevů se snižuje, otok klesá, lumen cév se zužuje.

Feniramin maleát má antihistaminikum, antiserotonin, sedativní, slabě anticholinergní účinky, je blokátorem receptorů H1-histaminu. Pod účinkem látky, otoky, hyperémie sliznic jsou vyloučeny, lumen cév je zúžen, závažnost alergických reakcí je snížena, rýma, kýchání, svědění nosu a oči jsou potlačeny.

Paracetamol je narkotický analgetický, protizánětlivý (mírný), antipyretický, analgetický účinek.

Theraflu začne působit po 20 minutách po užití roztoku po dobu 4,5 hodiny.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro zánět vedlejších nosních dutin, rinorea, rýmu, nachlazení, chřipku, alergickou rýmu, rinofaryngitidu, pollinózu, vazomotorickou rýmu, rinosinusopatii.

Kontraindikace

Theraflu není předepsán během těhotenství, nesnášenlivosti s léčivými látkami, kojení, dětem do 12 let.

U onemocnění krve, glaukomu s uzavřeným úhlem, vrozené hyperbilirubinémie, hyperplazie prostaty, renálního systému a selhání jater, Gilbertova syndromu, deficitu glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, chronické bronchitidy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, arteriální hyperhidrózy, chronické bronchitidy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, chronické bronchitidy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, arteriální hyperhidrózy, diabetu, onemocnění štítné žlázy, plicního emfyzému, arteriální hyperhidrózy, chronické bronchitidy, štítné žlázy, arteriální hyperhidrózy, chronické bronchitidy, štítné žlázy. kardiovaskulární systém, rotor theraflu syndrom je používán s opatrností.

Vedlejší účinky

Zvracení, poruchy spánku, závratě, podrážděnost, bolest v epigastriální zóně, zvracení, nevolnost, sucho v ústech, svědění, mydriáza, paréza ubytování, retence moči, trombocytopenie, zvýšený nitrooční tlak, angioedém, pancytopenie, anemie, anemie anémie, hepatotoxicity, bronchospasmu, alergií.

Theraflu prášek, návod k použití (způsob a dávkování) t

Lék se užívá perorálně.

Interval mezi dávkami je 4 hodiny, za den je přípustné odebírat maximálně čtyři sáčky.

Podle návodu k použití Theraflu předpráškové sáčky rozpuštěné ve sklenici vroucí vody.

Předávkování

Příznaky předávkování paracetamolem: zvýšení protrombinového času, zvracení, nevolnost, hepatonekróza, bledost kůže, anorexie, zvýšené enzymy jaterního systému.

Také s předávkováním léky se objeví: křečovitý syndrom, agitace, depresivní nálada, kóma, závratě, poruchy spánku.

Terapie je asymptomatická. Zaměřuje se na výplach žaludku, zavedení metioninu, donoru skupiny S, acetylcysteinu. Výplach žaludku se provádí za účelem prevence pozdních hepatotoxických účinků.

Interakce

Lék zvyšuje účinky ethanolu, sedativních léčiv a léčiv inhibujících MAO.

Antiparkinsonická, antipsychotická, fenothiazinová léčiva, antidepresiva významně zvyšují pravděpodobnost nežádoucích účinků ve formě zácpy, retence moči, sucho v ústech.

Při jmenování glukokortikosteroidů významně zvyšuje riziko vzniku glaukomu.

Furazolidon, inhibitory MAO v kombinaci s chlorfenaminem vedou k hyperpyrexii, agitaci, hypertenzní krizi.

Pod vlivem paracetamolu se snižuje účinnost urikourických léčiv.

Užívání halothanu způsobuje ventrikulární arytmii a tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek theraflu.

Účinnost guanethidinu je snížena při užívání léku.

Podmínky prodeje

Není vyžadován žádný recept.

Podmínky skladování

V dosahu dětí při teplotě do 25 ° C.

Doba použitelnosti

Ne více než dva roky.

Zvláštní pokyny

Příjem nápojů obsahujících alkohol během léčby drogami není povolen. Je nutné sledovat stav jater, krve. Theraflu ovlivňuje rychlost reakce, zpomaluje reakci při řízení vozidel. V kombinaci s hepatotoxickými léky může poškodit jaterní parenchymu.

Teraflu a alkohol

Lék se nedoporučuje užívat spolu s alkoholem, protože hrozí, že způsobí vážné poškození jater.

Teraflu během těhotenství

Můžu během těhotenství pít teraflu? Toto období života ženy je kontraindikací užívání tohoto léku.

Analogy Theraflu

Co je lepší než Theraflu nebo Coldrex?

Ve skutečnosti drogy působí na těle stejným způsobem. Je důležité si uvědomit, že tyto léky pouze zmírňují příznaky nemoci, ale nepomáhají při léčbě a jsou také škodlivé pro člověka.

Také u Coldrexu neexistuje žádný antihistaminický prvek feniramin maleát a dávka paracetamolu je téměř dvakrát vyšší, což je samozřejmě velmi škodlivé. Theraflu je tedy vyváženější a komplexnější lék.

Recenze Theraflu

Lék účinně zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení, ale nevylučuje příčiny nemoci. Také lék je docela škodlivý pro játra.

Existuje mnoho pozitivních recenzí o teraflu, kdy lék pomohl v životních situacích, ve kterých bylo nutné se cítit dobře se zimou.

Cena Theraflu, kde koupit

Cena za 1 pytel Theraflu se pohybuje od 30 do 50 rublů.

Balení 10 sáčků stojí asi 370 rublů.