Se začátkem studené medicíny

léčba nachlazení

 • Respirační onemocnění
  • Běžné nachlazení
  • SARS a ARI
  • Chřipka
  • Kašel
  • Pneumonie
  • Bronchitida
 • ORL onemocnění
  • Rýma
  • Sinusitida
  • Tonzilitida
  • Bolest v krku
  • Otitis

Se začátkem studené medicíny

Antivirové prostředky rychlé akce

Zima může předjet každého z nás, když je naprosto nepřijatelné onemocnět. Když potřebujete být tak soustředěný a plný síly, jak je to jen možné, náhle začne proudit z nosu, bolet v krku. Po nich následuje kýchání, kašel, následovaná slabostí, vysokou horečkou. V této situaci je třeba naléhavých opatření. Studený lék na rychlou akci vás na čas v čase.

Jak rychle vyléčit zima doma

Slibem rychlého uzdravení je využití všech nezbytných opatření na prvním alarmujícím zvonku. Pokud se choroba objevila ze zřejmého důvodu, kvůli nedostatku pozornosti na imunitu nebo podchlazení a symptomy nejsou projevem viru chřipky, pak můžete použít následující tipy pro domácí léčbu a rychle působící chladné léky.

 1. Změřte teplotu. Pokud značka na stupnici nedosáhne 38 stupňů, pak antipyretikum se zimou nesmí být opilé.
 2. Vitamin C. Při nástupu onemocnění bude velká dávka kyseliny askorbové účinným pomocníkem pro nachlazení pro rychlé uzdravení. Nejlepší možností by byl šumivý vitamin - rychle vstřebává a ohřívá. Pět pomerančů denně bude přirozenou alternativou tablet nebo tobolek a pomůže vyléčit zima.
 3. Pijte dostatek vody, čaje, kompotů, ovocných nápojů. Musí být teplé, pomůže odstranit toxiny, což je důležité pro nachlazení.
 4. Spát co nejvíce. Po pití teplého nápoje a lezení pod dekou, na sobě teplé ponožky a oblečení, spát co nejvíce. Úbytek spánku je důležitou součástí léčby nachlazení. Je lepší dodržet nemocniční lůžko. Místnost by měla být často větraná.
 5. Udržujte v teple. Pokud se teplo nepozoruje, pak můžete páru z nohou a teplou sprchu.
 6. Vezměte vitamíny. Taková podpora bude pro tělo užitečná pro nachlazení. Je nejlepší, když ho dostane z ovoce, ale pokud to není možné, měly by být nahrazeny léky z lékárny.
 7. Léky na léčbu nachlazení. Vhodné pro rychle působící studené prostředky prodávané ve formě zředěných čajů, prášků, které by měly být nality do horké vody. Během dne je povoleno používat tři nebo čtyři takové tašky, ale kurz by neměl trvat déle než tři dny. Studené prášky s paracetamolem snižují teplotu, vylučují zimnici a působí protizánětlivě. V léčbě pomůže imunostimulační léky. Antivirová léčiva proti nachlazení a chřipce přispívají ke zničení infekce. Pokud je onemocnění zpožděno, pokračujte na antibiotické záběry.
 8. Léky na rýmu, kašel a bolest v krku. Pokud nebe bolí, můžete si vybrat buď pastilky, nebo lektvary, výplachy a spreje. S chladem, kapky pomohou vyrovnat se, mezi nimiž je lepší zvolit ne mocné vazokonstrikční prostředky, ale léky, které mají byliny v jejich složení. Roztok mořské soli bude užitečný pro mytí nosu. Při nachlazení se často nevytváří sputum, takže dostačující jsou obvyklé přípravky proti kašli. Pokud se stále objevil hlen v průduškách, měli byste jej odstranit.
 9. Příjem tekutin. Teplý čaj, kompot nebo šťáva přispívají k pocení a uzdravení, zatímco toxiny jsou odstraněny, takže je pro tělo obtížné bojovat s chladem. Obyčejná voda nebude nejoptimálnější a sycené nápoje nepomohou regeneraci. Měli byste pít tolik, kolik budete potřebovat, aniž byste se přemohli.
 10. Vodka. Alkohol by měl být mírně zahřátý a celé tělo rozemleto. Tento nástroj pomůže rychle odstranit teplo.

Seznam nejlepších léků proti chřipce a chladu nové generace

Dnes doporučuji několik druhů drog:

 1. "Arbidol", "Oseltamivir", "Amiksin", "Viferon", "Otsillokoktinum", "Ingavirin", "Kagocel", "Anaferon" (antivirový).
 2. Teraflu, Coldrex, Fervex, Antigrippin, Grippferon, Anvimax (antipyretika a zmírňuje bolest v krku, proti chřipce a ARVI)
 3. Acetylcystein, Ambroxol, bromhexin, karbocystein (expektoranci)
 4. "Butamirát", "Glaucin", "Prenoxdiazin", "Levodropropizin" (prostředky pro suchý kašel).
 5. "Paracetamol", "Ibuprofen", "Aspirin" (antipyretika).
 6. Kapky na bázi xylometazolinu, nafazolinu (vazokonstriktor v běžném nachlazení).

Recenze na rty

Časté nachlazení na rtech je často herpes - virus Herpes Simplex, který je přítomen v 95 procentech světové populace. Jakmile je v těle, existuje nepostřehnutelně a "zapíná", když je lidské tělo oslabeno hypotermií, nedostatkem vitamínů, živin nebo jiných onemocnění. Existuje mnoho účinných masti pro boj s herpes. Tyto prostředky by měly být aplikovány na postižené oblasti studených rtů několikrát denně, samozřejmě - ne déle než 5 dnů.

Nepoužívejte prsty při použití prostředků z důvodu převodu viru na jiné místo. Mezi obyčejná jména pro studené masti v žebříčku nejlepší moci být známý “Acyclovir”, “Gerpferon”, “Zovirax”, “Gerpevir”. Hlavní účinnou látkou v nich je acyklovir, který zabraňuje reprodukci viru. Tam jsou thromantadine-založené masti, takový jako Viru Merz.

Jaké antivirotika mohou děti užívat

Pokud má dítě příznaky ARVI a pokud z nějakého důvodu lékař není k dispozici, měla by být přijata opatření k prevenci komplikací. Pokud se po testování všech jednoduchých prostředků nemoc nevrátí, budete se muset uchýlit k antivirovým lékům, ale pouze těm, které jsou speciálně určeny pro děti. Tamiflu, Remantadin, Relenza, amantadin jsou považovány za přijatelné.

Pokud se u kojenců objeví bronchitida, pomůže Ribavirin, a pokud je tělo dítěte oslabeno nebo se vyskytnou problémy se srdcem, bude Synagis tou nejlepší volbou. "Tamiflu" je platný pro použití dětmi ve věku jednoho roku, prášky na chřipku "Arbidol" lze podávat od tří let. „Interferon“ se používá k řešení v každém věku, stejně jako homeopatické léky, jako je „Aflubin“, „Anaferon“, „Otsillokoktinum“. Paracetamol nebo Nurofen a Ibuprofen sirupy jsou vhodné pro snížení tělesné teploty.

Účinné lidové prostředky a bylinky

 1. Černobílý čaj. Rozdrcená sušená ostružina listy (1 polévková lžíce.), Nalijte vařící vodu, kmen během několika hodin. Pijte 30 minut před jídlem. Dobrý lék na kašel.
 2. Byliny (kapky proti kašli). Jedna polévková lžíce listů lesních jahod, malin, tři lžíce listů ostružin, suché sekané trikolorní fialová (1 lžička). To vše musí být promícháno, lžíce směsi použité ve sklenici vařené vody, nechat vařit po dobu 30 minut, filtrován. Recepce: několikrát denně na sklenku.
 3. Brambory Tato zelenina pomůže snížit teplotu. Dvě syrové brambory nastrouhejte do struhadla, smíchejte s lžící octa (jablka). Použijte směs, aby se obklady na čele.
 4. Kalina a med. Měkký lék na nachlazení a rýmu. Smíchejte jednu polévkovou lžíci šťávy Kalina a med, půl hodiny před jídlem.
 5. Kopřiva, šalvěj a citrónová tráva. Bylinná kolekce je vhodná pro nachlazení a chřipku. Smíchejte suché rozdrcené kopřivy (3 lžíce), tolik výhonků čínské Schisandry a šalvěje (1 lžíce). Lžička složení nalít sklenici vroucí vody, kmen několik hodin. Recepce: jedna sklenka ráno a večer. V případě potřeby můžete přidat med.

Jaký nástroj levný a účinný pro prevenci nachlazení

Velmi často, zima u dospělého nastane v důsledku oslabeného imunitního systému. Vystavení vnějším faktorům, špatná strava, nedostatek vitamínů může vést ke ztrátě účinnosti imunitního systému a ke zvýšení pravděpodobnosti výskytu infekcí v těle. Abyste tomu zabránili, můžete použít interferonové induktory. Zajistí přirozenou ochranu těla, což mu umožní úspěšně odolávat chladu. Mezi tyto léky patří:

Tělo potřebuje vitamíny. Pro prevenci nachlazení pomáhají "Vetoron", "Gerimaks", "Aevit". Léky, které pomáhají vyrovnat se s dopadem vnějšího prostředí - adaptogeny - zahrnují extrakty schisandry, eleutherococcus, levzey. Imunomodulační, jako je "Bioaron C", "Immunal" "Likopid", pomůže obnovit sílu imunity, bude užitečné pro prevenci nachlazení a chřipky.

Antivirová léčiva používaná k prevenci nachlazení pomohou tělu zvýšit sílu v boji proti patogenům. Nejlepší jsou považováni za "Grippferon", "Viferon", "Arbidol", "Amiksin". Nezapomeňte na med, vitamin C - nedovolí rozvoj zimy. Echinacea je levný, jednoduchý lék. Odpočiňte si, vzdejte se cigaret a nezapomeňte na sezónní příjem vitamínů.

Video: co dělat při prvním znamení chladu

První známky studeného startu - co dělat pro léčbu

Jak často se každý z nás probouzí s pocitem, jako by ve snu, přímo na našem těle, se nádrž rozvíjela? S nepochopitelnou bolestí hlavy a divokou touhou dostat se pod deku, kde je tak teplá, temná a tichá? A to není deprese, ale první projevy zimy. Účinná léčba nástupu nachlazení pomůže rychle zapomenout na nemoc.

První příznaky nástupu nachlazení

1. Nachlazení začíná vždy s obecnou slabostí a bezmeznou lenivostí, a to i při rozrušení.

2. Nástup nachlazení je vždy doprovázen rýmou, kýcháním.

3. Často to všechno začíná se zvýšenou únavou.

4. Mírný kašel je jistým znakem nemoci. Nemusí to být horší ani silnější. také charakteristickým znakem zimy. Kašel by neměl být mnohem horší, ale s největší pravděpodobností bude celé období nemoci s vámi.

Mírné zvýšení tělesné teploty je také jistým znakem nástupu nachlazení.

V době studené může skončit za několik dní, a může trvat až několik týdnů. Je možné zachytit studené kapky ve vzduchu, to znamená, že při kašlání nebo kýchání se kapky sputa s viry dostanou do vzduchu od nemocných lidí.

V horních dýchacích cestách lidského těla se viry začnou rychle množit. V určité části horního dýchacího traktu se množí různé typy studených virů. Vezměte například rinoviry, preferují sliznici nosních průchodů. U pacientů se začíná vyvíjet zánět a otok sliznic dýchacích cest. Viry ze zanícené části vstupují do krve a do krve a do různých orgánů.

Co je třeba udělat pro léčbu nachlazení při prvním projevu nemoci?

Tam, kde dostáváme informace, které nám říkají, co dělat při prvním znamení chladu. Existuje několik takových zdrojů najednou.

1. Globální síť je v současné době největším úložištěm informací. Kromě toho nejsou všechny informace užitečné, zejména ty, které se týkají léčby určitého onemocnění. Většina informací je uváděna jako reference a pro účinnou léčbu musíte stále kontaktovat specialistu, abyste se vyhnuli závažným následkům. Nesprávné zacházení, užívání léků pro jiné účely může způsobit silné zhoršení zdravotního stavu pacienta.

2. Stojany ve zdravotnických zařízeních jsou navrženy odborníky, kteří v něm pracují. Informace o tomto informačním stánku jsou spíše referenční informace. Je také možné získat další údaje o prevenci onemocnění. Opatření, která jsou prezentována jako opatření k prevenci onemocnění, mohou skutečně pomoci při prvních známkách nástupu nachlazení a předcházet onemocnění v rané fázi.

3. Brožury ve zdravotnických zařízeních se týkají hlavně léčivého přípravku, který je v nich uveden. Kromě preventivních opatření představují především propagační informace o produktu. Tak, reklamní kampaň drogy ukládá použití tohoto léku pro nachlazení.

4. Lidové metody, které jsou předávány z generace na generaci. Využití produktů k získání pozitivního výsledku při léčbě onemocnění je časově testováno, ale je zde jeden negativní faktor. Tradiční medicína nemůže rychle vyřešit problém obnovy člověka, spíše pomáhá tělu, s pomocí vnějších faktorů, vyrovnat se s běžným nachlazení, a postupem času může být léčba metoda ztracena a pak místo léčby můžete získat přesný výsledek.

Co s chladem a prvními příznaky zimy?

Nosní kongesce je prvním příznakem onemocnění. Takže alergie se mohou objevit, pokud je rýma doprovázena zarudnutím očí a jinými příznaky alergií. Nejdřív musíte znát příčinu zimy. Pokud máte problémy s určením příčiny nachlazení, je lepší se poradit s lékařem, než začnete užívat léky. Nosní kongesce a rýma způsobené chladem jsou ošetřeny nosními kapkami, které se prodávají v každé lékárně. Léčba alergické rýmy je obtížnější.

Za prvé, pokud si všimnete, že první projevy nachlazení začnou, musíte si vzít horkou sprchu. Je nutné zahřát obličej, krk a hrudník, takže čím je voda teplejší, tím lépe. Pokud není vysoká teplota, pak si můžete vzít horkou koupel. 15-20 minut bude stačit. V lázni můžete přidat bylinnou infuzi Hypericum, heřmánku nebo březového listu. Není nutné chodit z lázně, když máte nachlazení, protože horká lázeň zvyšuje tlak, což může způsobit závratě. Pokud je to možné, měli byste použít pomoc někoho blízkého. Po koupeli nebo sprchování otřete tělo a usaďte. Pro urychlení tohoto procesu můžete pít horkou bylinnou infuzi nebo čaj s malinami nebo medem.

Léčba přetížení nosu v jiných, obtížnějších situacích vyžaduje pomoc specialistů. Pokud se spolu s nádechem vyskytnou potíže s dýcháním, je nutná neodkladná léčba, protože potíže s dýcháním narušují život a práci. Navíc, rýma může způsobit vážné komplikace, které jsou mnohem těžší k léčbě. Proto je nejlepší radou se poradit s lékařem při prvním znamení zimy, a ne trávit peníze a čas se snaží léčit nachlazení. Za prvé, nejen zima může způsobit přetížení nosu, a za druhé, ne všechny přípravy na zimu mohou přijít k vám.

Co dělat s bolestmi v krku a prvními projevy nástupu zimy?

Často je také běžné nachlazení doprovázeno bolestmi v krku. Ale lechtání a bolest v krku ne vždy mluví o bakteriální nebo virové infekci. Bolest v krku se může vyskytnout například po silném výkřiku, jako je podráždění. Co dělat při prvním náznaku bolesti v krku? Za prvé, musíte znovu navštívit lékaře, ale existuje několik způsobů, jak se zbavit bolesti v krku:

1. V případě virové infekce, lékařské pastilky pro sání pomůže zbavit se nepříjemných lechtání a těžké bolesti v krku.

2. Tam jsou také aerosolové léky, které zmírňují bolest v krku při prvním znamení nachlazení. Ale akce lízátka je delší.

3. Také s bolestmi v krku pomáhá opláchnutí, ale nevyléčí kašel. Pro oplachování byste měli použít roztoky heřmánku, slané vody, citronové šťávy a alkoholu.

Často, kromě běžného nachlazení a bolest v krku, běžné nachlazení způsobuje červené oči. Konjunktivitida není jen zčervenání očí, ale také pocit pálení v oku. Zároveň je zde fotofobie a vodnaté oči.

Co dělat, když první příznaky horečky?

Pokud teplota těla vzrostla po koupeli, nemusíte ji zastřelit. Pro tělo je mnohem snazší vyrovnat se s infekcí při zvýšené teplotě. Snížení teploty při prvním příznaku nachlazení je nutné pouze v případě, že je vyšší než 38,5 stupně, nebo pokud existují vedlejší účinky, které doprovázejí nižší teplotu.

Navíc se doporučuje porazit teplotu bez použití šumivých instantních tablet a prášků, protože vyvolávají výskyt ledvinových kamenů. Proto je lepší snížit teplotu lidovými metodami - například třením těla 3% octem zředěným ve stejném množství vodou nebo vodkou. Můžete také pít čaj s malinami, medem nebo limetkovým květem. Brusinková nebo brusinková šťáva je také vhodná pro nachlazení.

Léčba lidových prostředků na začátku zimy

Ačkoli moderní medicína nabízí velmi široký výběr antibakteriálních a antivirotik, měli byste se před použitím poradit se svým lékařem. Lidové léky na léčbu nachlazení jsou neškodné. Můžete je použít, aniž byste šli k lékaři.

1. Směs medu, mléka, vajec a másla. 500 ml. Mléko (syrové a teplé) se míchá se syrovým vejcem, přidává se 1 lžička. máslo a med. Důkladně promíchaný a opilý při prvním znamení nástupu zimy, nejlépe v noci.

2. Jako antipyretikum pro nachlazení někdy použijte odvar ječmene. Připravuje se takto: jeden litr vody se odebere na sto gramů pearl ječmene a vaří se na mírném ohni 15 minut. Pak kmen a chladné, vezměte celou dávku na noc při prvním znamení nástupu nachlazení.

3. čekanka a matka. Stejné množství matečné mouky a čekanky se odebírá ve stejném množství, vaří ve vroucí vodě. Dejte trochu vařit a vzít 3 krát denně a 1/2 šálku.

4. Léčivá směs pro léčbu nachlazení při prvním znamení. Bereme sklenici horkého mléka, přidáme med 1 polévková lžíce. Já a důkladně promíchejte, přidejte stejné množství másla a malin, vše promíchejte. Pak přidejte 30 g vodky. Výslednou směs vypijte před spaním

5. Šťáva z lopuchu. Přibližně 30 minut před jídlem je třeba vzít 1 polévkovou lžíci. Já šťávy vymačkané z listů této rostliny. Opakujte postup 3krát denně. Lepší z čerstvého lopuchu, ve své čisté formě nebo použití tinktury. Připravte si tinkturu prostou 250 gramů. šťáva a 50 gramů. týdně vodka.

6. Alkohol a malina. Když začne chlad, musíte si vzít sklenku obyčejného horkého čaje, přidejte malinovou marmeládu a 70 stupňový alkohol v lžíci. Napijte si nápoj a zakryjte hlavu ručníkem, aby se zvýšil účinek pocení.

7. Mléko a med účinně léčí nástup chladu. To je nejoblíbenější recept v naší zemi. Velmi jednoduché. Přidejte dvě lžíce medu do šálku mléka a pití. Téměř okamžitě si všimne výsledku.

8. tinktura černého rybízu při prvním znamení nástupu nachlazení. Nalijeme bobule rybízu jednou sklenkou vodky a trváme na jednom měsíci. Nejdůležitější věcí je pravidelně třást tinkturu. Způsob aplikace: když začíná studená, vypijte 1 sklenici denně nebo jen přidejte 1 polévkovou lžíci. Já tuto tinkturu v čaji.

9. Vynikající lidový lék na nachlazení je pomerančový džus bez cukru, který je třeba pít na prázdný žaludek.

První věc, kterou musíte udělat, je dát vašemu tělu dobrý odpočinek. Koneckonců, je lepší vzít si na pár dní víkend do práce a být vyléčen, než se držet až do posledního, a po „neúspěchu“ po delší dobu.

Jaký je nejlepší lék, který se užívá při nachlazení?

Odpovědi:

Lera ax

Ferveks, pokud je zima. Pokud je virus - ingaverin

12 nejlepších studených léků

Kdo z nás nemusel ublížit? Často se musíte co nejrychleji zotavit, ale jak? Která medicína chřipky a chřipky je neškodná a rychlá, aby se jí postavila? Zkusme na to přijít.

Každý ví, že antibiotika jsou předepsána lékařem, pokud jsou komplikace z chřipky nebo nachlazení. Antibiotika nemohou být nazývána neškodná pro tělo. Spolu s patogeny aktivně ničí blahodárné, na kterém závisí ochrana našich funkcí. Výsledek - snížení imunity a rozvoj kandidózy a dysbiózy. Co dělat?

"Coldrex" - "pro" a "proti"

Mnozí z nás raději pijí Coldrex nebo Theraflu. Je Coldrex bezpečný lék? Funguje tak, jak slíbili výrobci? Chcete-li zjistit, zda pít Coldrex s nachlazení a chřipkou, musíte se zeptat: co je součástí této drogy?

"Coldrex" se nazývá lék komplexní akce. Reklama vám slibuje rychlý zánik nepříjemných symptomů právě díky složité kombinované akci. "Coldrex" obsahuje všechny známé paracetamol, kofein a kyselinu askorbovou. Kromě toho léčivo zahrnuje fenylefrin. Paracetamol snižuje teplotu a zmírňuje bolesti hlavy, tóny kofeinu a fenylefrin umožňuje dýchat více či méně normálně, což snižuje otok nosní sliznice. Vitamin "C" posiluje imunitu. Zdá se, že všichni profesionálové, kteří dostávají Coldrex!

Výrobci neradi mluví o vedlejších účincích této drogy.

Coldrex - argumenty proti

Se zimou a chřipkou je horečka. Nechcete tolerovat teplotu a antipyretika jsou opilá. Ne každý si myslí, že paracetamol, který je součástí Coldrexu a dalších podobných léků, nepříznivě ovlivňuje fungování mnoha vnitřních orgánů: jater, ledvin a gastrointestinálního traktu. Nauzea, žaludeční křeče jsou častým vedlejším účinkem paracetamolu. Hypertenze "Coldrex" je obecně přísně kontraindikována. Paracetamol, který je součástí Coldrexu a jeho analogů, může významně zvýšit krevní tlak. Předávkování, když je nemocné, neschopné snášet, spolkne pilulku pilulkou - ne méně časté během chřipky. A pak se mohou objevit alergie, závratě a retence moči.

Potřebuji snížit teplotu?

Teplo nás děsí. Je to však normální a dokonce žádoucí reakce organismu napadeného viry. Tělo má sklon k samoléčbě a do tohoto procesu hrubě zasahujeme. Jsou situace, kdy příliš vysoká teplota ohrožuje život nebo je nemocná osoba velmi špatně tolerována. Kromě toho musí být teplo sníženo, jsou-li závažné chronické nemoci.

Farmakologická rada: u dospělých, kteří jsou nemocní chřipkou a kteří nemají závažná chronická onemocnění, musí být teplota sestřelena, když je vyšší než 38 ° C-39 °. Není třeba zasahovat do těla přirozeným způsobem, jak bojovat s infekcí. Když snížíte teplotu, prodloužíte dobu onemocnění a umožníte, aby se viry volně šířily po celém těle. Nejčastěji tato "léčba" končí antibiotiky.


Jak přípravek Coldrex působí?

Coldrex zmírňuje pouze symptomy onemocnění. Terapeutický účinek této drogy nemá. Ve složení léku nejsou žádné léčivé účinky! Lék nepůsobí na viry, takže chřipka a nachlazení se nemohou zastavit.

Kdy užívat Coldrex?

Ve výjimečných případech, kdy neexistuje žádná východiska: důležitá schůzka, událost atd. Kromě toho, nemůžete pít lék neustále po celou dobu nemoci. Děti "Coldrex" se nedoporučují vůbec.

Hodnocení 12 nejlepších studených léků

Nejlepší přírodní imunomodulátor
"Doppelgerts Immunotonik" (Queisser Pharma GmbH & Co. KG., Německo)

Hodnoceno 10 z 10

Výhody: dobře zvolený komplex vitaminů "C" a přírodních rostlinných složek. Pomáhá zlepšovat celkový stav těla během období nemoci. Zvyšuje imunitu, má antioxidační a protizánětlivý účinek. Lze použít k prevenci nachlazení a chřipky.

Nevýhody: existuje celá řada kontraindikací. Nemůžete brát těhotné a kojící, hypertenzní pacienty, děti, stejně jako některé srdeční onemocnění. Nežádoucí příjem se zvýšenou nervovou excitabilitou a tendencí k nespavosti.

Typický přehled: „Tento lék se mi opravdu líbil. Často jsem studený, jsem jmenoval okresního terapeuta. Nečekal jsem to, ale onemocněl jsem méně často! “

Nejlepší lék na nachlazení
"Sinupret kapky pro orální podání" (Bionorika, Německo)

Hodnoceno 10 z 10

Výhody: je kombinovaným léčivem rostlinného původu. Má sekretoliticheskim, sekretomotorny a protizánětlivé působení. Nevyžaduje použití vazokonstrikčních kapek, které mají velký počet vedlejších účinků, protože přispívá k odtoku sekrecí z dutin nosních dutin, jakož i horních cest dýchacích. Používá se pro všechny typy rýmy. Možné dlouhodobé použití při chronické sinusitidě. Je možné a vhodné kombinovat s jinými léky. Jmenován k dospělým a dětem ve školním věku.

Nevýhody: ne.

Typický přehled: "Podařilo se mi vyléčit chronickou sinusitidu, která byla dlouho po trápení chřipky trápena."

Nejlepší venkovní lék na rýmu
Pinosol Spray (Zentiva A.C., Slovensko)

Hodnoceno 10 z 10

Výhody: obsahuje přírodní oleje. Má silný terapeutický účinek. Má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti. Používá se pro akutní a chronickou rýmu.

Nevýhody: ne.

Typický přehled: „Používal jsem vazokonstrikční kapky po dlouhou dobu, protože jsem nemohl vůbec dýchat nosem. To bylo obzvlášť bolestivé v noci. Nemyslel jsem si, že by mi něco pomohlo. Doporučuji! "

Nejlepší lék na chlad a chřipku pro děti
„Anaferon pro děti“, tablety (Materia Medica, Rusko)

Hodnoceno 10 z 10

Výhody: absolutně neškodný homopatický lék. Jmenován k dětem od prvního měsíce života. Lze kombinovat s jinými antivirotiky a antibakteriálními léky. Má imunomodulační a antivirový účinek, který byl prokázán experimentálně i klinicky. Efektivní proti virům chřipky, parainfluenzě i virům herpes simplex 1. a 2. typu. Je určen k léčbě a prevenci nachlazení a chřipky.

Nevýhody: ne.

Typický přehled: „Je to velmi děsivé léčit malé dítě. Bojíte se ublížit. Můj syn byl také alergický. Jsem rád, že nás náš pediatr jmenoval Anaferonem. Je pro nás mnohem snazší bojovat proti nachlazení. “

Nejlepší kapky do uší
„Otipax ušní kapky“ (Biocodex, Francie)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: rychle zmírňuje bolest a zároveň má léčivý účinek. Účinný protizánětlivý a lokální anestetický účinek. Kombinovaný lék, dlouhodobý terapeutický účinek. Pohodlná láhev. Určeno pro děti i dospělé.

Nevýhody: ne

Typický přehled: „V dětství jsem často trpěl otitidou a stále si pamatuji strašnou bolest. Pak v lékárnách nebylo nic! Olej a boritý alkohol kapaly, ale bolest neprošla. Teď jsou takové nádherné kapky. Velmi rychle odstranil bolest mému dítěti. "

Nejlepší lék proti kašli (efekt vykašlávání)
"Bromhexinové tablety" (Pharmstandard, Rusko)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: cenově dostupné a velmi účinné vykašlávání. Usnadňuje dýchání, ředí sputum, podporuje vylučování sekretů. Malé antitusické působení. Účinek nastane rychle - během 2-5 dnů. Nelze užívat společně s látkami potlačujícími kašel.

Nevýhody: ne. Pozornost by měla být věnována řadě kontraindikací.

Typický přehled: „Bromhexin byl předepsán a to, co sedělo uvnitř, doslova vypadlo. Vzal jsem to jen dvakrát!

Nejlepší lék proti kašli (terapeutický a symptomatický účinek)
"Stodální sirup" (Laboratory Boiron, Francie)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: přírodní homeopatický lék, který nemá žádné kontraindikace a nežádoucí účinky. Léčba kašle jakékoliv etiologie. Možná kombinovaná léčba.

Nevýhody: ne.

Typický přehled: „Skvělý nástroj. Po chřipce jsem dlouho pil. Všechny druhy bylin, pilulek, vše, co někdo poradí. Nic nepomohlo, v noci nebylo možné spát. V transportu se všichni zeptali, když začala kašlat. Velmi spokojen s drogou. "

Nejlepší lék na bolest v krku
"Falimint" dražé (Berlin-Hemi / Menarini)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: jedinečná kombinace antitusického, analgetického, antiseptického a lokálního anestetického účinku. Účinně zmírňuje bolest v krku a zároveň je schopen eliminovat dráždivý suchý neproduktivní kašel. Poskytuje příjemný pocit chladu v ústech, aniž by dráždil nebo vysychal sliznici. Neexistuje žádný pocit necitlivosti, který není neobvyklý při užívání takových léků. Faliming má širokou škálu indikací: od různých zánětlivých onemocnění dýchacích cest, jako je angína, faryngitida, laryngitida, časté komplikace nachlazení a chřipky, záněty ústní dutiny - zánět dásní a stomatitida. Dobře zvládá reflexní neproduktivní kašel.

Nevýhody: ne. Během těhotenství a kojení nemůžete užívat.

Typický přehled: „Po chřipce byl dlouhodobě suchý kašel. To vedlo k problémům v práci, když se zabývám lidmi. Velmi pomohl "Falimint".

Vůdce mezi antivirotiky.
"Amixin" pilulky (Pharmstandard, Rusko)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: cenově dostupný imunomodulátor a silný antivirový lék. Předepisuje se pro různé virové infekce, včetně chřipky, adenovirů, parainfluenza atd. Má vynikající účinek při léčbě hepatitidy a herpesu. Má jedinečný účinek: stimuluje tvorbu interferonu v těle. Kompatibilní s téměř všemi léky používanými v léčbě akutních respiračních infekcí a chřipky.

Nevýhody: ne.

Typický přehled: „Vzhledem k včasnému podání léku bylo možné vyhnout se nemocem v období chřipky. Máma, která je již 74 let, měla chřipku mnohem jednodušší než obvykle, teplota byla udržována pouze dva a půl dne na 38, 5 stupňů. Můj manžel a já jsme vůbec neměli nemoc. Vřele doporučujeme. Mimochodem, po absolvování léků mi herpes zmizel na rtech, které jsem trpěl mnoho let. “

Nejlepší antipyretika
"Tsefekon n rektální čípek" (Nizhfarm, Rusko)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: svíčky jsou delikátní lékovou formou. Při použití rektálních čípků se minimalizují vedlejší účinky. Gastrointestinální trakt není nepříznivě ovlivněn, jako při použití podobných léků v tabletách. Vedlejší účinky, pokud se vyskytnou, nejsou příliš výrazné a nevyžadují přerušení léčby.

Nevýhody: nemohou být užívány po dlouhou dobu. Existuje celá řada kontraindikací.

Typický přehled: „S chřipkou jsem měl těžkou nevolnost a dokonce zvracení. Nelze vzít pilulku, aby se teplota snížila. Svíčky právě uloženy. Nejenže snížila teplotu, ale také zmírnila bolest hlavy, přestala bolet celé tělo. “

Nejlepší komplex proti kašli
"Tonsilgon dragee" (Bionorica, Německo)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: účinný přírodní bylinný přípravek s protizánětlivým a antiseptickým účinkem. Je aktivním imunomodulátorem v důsledku heřmánku, althea a přesličky. Polysacharidy, éterické oleje a flavonoidy z heřmánku, althea a řebříčku, třísloviny dubové kůry mají protizánětlivý účinek a pomáhají snižovat otok sliznice dýchacích cest. Kapky předepsané pro akutní a chronická onemocnění horních cest dýchacích: angína, faryngitida, laryngitida. Tonsilgon je velmi účinný u chřipkových a jiných virových infekcí v případech, kdy komplikace vznikají v důsledku léčby antibiotiky. Lék je kombinován s jakýmikoliv antibakteriálními a antivirotiky. Prakticky žádné vedlejší účinky. Alergická reakce je velmi vzácná.

Nevýhody: ne. Nepoužívejte lék během těhotenství a kojení. Podávat dětem po 6 letech.

Typický přehled: „Mám rád bylinné léky. Mají mnohem méně vedlejších účinků. Dlouho používám drogy z Bionorice a mám je rád. “

Nejlepší adjuvans pro nachlazení a chřipku
Badger Fat (Fitosila, Rusko)

Hodnocení: 10 z 10

Výhody: jezevčí tuk, dlouho používaný v Rusku, je silným přírodním prostředkem prevence a léčby řady onemocnění. Jezevčí tuk obsahuje Omega 3 a Omega 6 - polynenasycené mastné kyseliny, které jsou pro lidské tělo nezbytné k vytvoření normální imunity. Složení tuku zahrnuje vitamíny "A" a "E". Tyto vitaminy jsou nezbytné pro léčbu a prevenci dystrofie a křivice u dětí. Vynikajících výsledků je dosaženo ošetřením jezevním tukem při akutní a chronické bronchitidě, tracheitidě, bronchiálním astmatu a tuberkulóze. Zevně je tuk používán pro lupénku a ekzémy, stejně jako pro atopickou dermatitidu a těžké hojivé rány. S chřipkou a studeným jezevním tukem je jednoduše nepostradatelný jako účinný adjuvant.

Nevýhody: ne. Nedoporučuje se pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy. Špatně tolerován v přítomnosti exacerbace u pacientů s gastrointestinálním traktem v období exacerbace.

Typický přehled: „Skvělý nástroj. Aplikujte celou rodinu uvnitř i vně. Výsledky jsou vynikající. Naši předci byli moudří! “ T

Na závěr, rada farmakologa: "o vitamínech pro nachlazení"

Coldrex obsahuje vitamin C. Vitamín A a zinek mohou být také zahrnuty do řady dalších podobných léků.

Vitamíny "C" a "A" nevyléčí nachlazení a chřipku, ale mohou zlepšit imunitu. S jejich nedostatkem v těle zvyšuje riziko mnoha onemocnění.

Užívání zinku pro chřipku nebo nachlazení pomáhá tělu bojovat s viry. Na začátku onemocnění se v průběhu onemocnění užívá 60 mg zinku - 25 mg denně.

Nejdůležitější věc

Je nebezpečné zabývat se samoléčbou! Pokud se domníváte, že zima může být opožděná, nikdy neopravujte návštěvu u lékaře.

Rychle reagující lék na chlad: seznam léků

Rychle působící studený lék je to, co pacient hledá na policích lékáren, aby zjistil známky akutních respiračních infekcí.

Popularita těchto léků je pochopitelná: výrazně zlepšují zdraví, pomáhají snadněji přenášet nemoc.

Které z nich jsou nejúčinnější? Zničí infekční patogeny? Chcete-li odpovědět na otázky, měli byste se dozvědět více o principech farmakoterapie respiračních onemocnění.

Druhy léků proti nachlazení a chřipce

Léky proti nachlazení jsou rozděleny na etiotropní a symptomatické. První jsou zaměřeny na zničení infekčního agens. Ty se používají k potírání nepříjemných symptomů.

Etiotropní

Běžné nachlazení je termín „domácnost“, kterým se rozumí akutní respirační onemocnění (ARD) virového (ARVI) nebo bakteriálního původu. ARVI je ve struktuře všech případů akutních respiračních infekcí 90-95%. Do této skupiny patří také chřipka, ale obvykle se uvažuje samostatně.

Antivirová činidla se navzájem liší mechanismem účinku. Moderní klasifikace:

U těžkých forem chřipky pomáhá lidský imunoglobulin. Představuje hotový soubor protilátek proti patogenu.

Zbývající podíl příčin akutních respiračních infekcí (5-10%) jsou bakteriální infekce, které jsou ve vzácných případech izolovány. Častěji se připojují již na pozadí současné virové léze. K tomu obvykle dochází na 5-6 den od okamžiku onemocnění.

Správně předepsanou léčbou antibiotiky a bezpečným vyléčením ARD může být pouze lékař. Léčivo je vybráno podle citlivosti patogenu. V ambulantní praxi se aktivně používají deriváty penicilinu (Amoxiclav) a makrolidy (azithromycin).
Zdroj: nasmorkam.net

Symptomatický

Nemají etiotropní účinek, jsou-li užívány k nachlazení, ale zlepšují pohodu. Některé léky, které používají:

Rychle se zbavte nachlazení a chřipky kompetentní kombinační terapií. Použití výhradně symptomatických léků nezaručuje rychlé zotavení a nepřítomnost komplikací. Ne každá imunita je tak silná, že překonává samotnou infekci.

První pomoc při nachlazení: účinná a rychlá náprava

Co dělat, když se nemoc chytila ​​překvapením? Speciální rozpustné prášky pomohou rychle odstranit příznaky chřipky a chřipky.

Po naředění vodou se z nich získají teplé, chutné léčivé nápoje. Složení prášky pro nachlazení je soubor drcených symptomatických léků.

Teraflu

Obsahuje paracetamol (antipyretikum), fenylefrin (anti-kongestant), feniramin (antihistaminikum). Díky nim normalizuje tělesnou teplotu, pomáhá snižovat rýmu a kýchání.

Tento rychle působící studený lék obsahuje kyselinu askorbovou. Vitamin C nepřímo urychluje regeneraci. Snižuje propustnost cévní stěny, inhibuje uvolňování zánětlivých mediátorů. Zvyšuje účinek paracetamolu zpomalením jeho vylučování.

Fervex

Prášek s příchutí citronu. Odlišný od nedostatku teraflu fenylefrinu. Zahrnuje více paracetamolu.

Pomáhá rychle odstranit nachlazení (jeho příznaky), ale není vždy cenově dostupné pro pacienta. Antigrippin je levnější alternativou (nezaměňovat s homeopatickými agri).

Rinza

Vhodné pro ty, kteří potřebují nejen zvládnout horečku a rýmu, ale také obnovit vitalitu. Připomíná teraflu, ale místo vitamínu C obsahuje kofein.

Coldrex

Tento rychlý lék na nachlazení si zaslouží zvláštní pozornost. Vypadá to jako Fervex. Obsah paracetamolu v jedné dávce převyšuje bezpečnostní doporučení (750 mg).

Pokud volba na něj spadne, je třeba při dávkování dbát zvýšené opatrnosti. Maximální přípustný denní příjem paracetamolu je 4 g. Pro osoby s onemocněním jater je tato hodnota ještě nižší.

Jak rychle odstranit chladné příznaky?

Nestačí jeden příjem "prášků". Co by mělo být zahrnuto do rychlé léčby za studena? Povinné léky (etiotropní a symptomatické) a obecná neléčná opatření. Konkrétně:

Akce se zdají být jednoduché, ale jsou důležité. Někdy jsou dost na to, aby se dokázali vyrovnat se snadnou zimou.

Studené léky: rychlé a levné

Levná "hrdlo" rostlinné lollipops - Dr. Theiss "Sage". Mají antiseptický účinek.

Pokud je hrdlo mírně bolavé, antiseptický Neo-Angin udělá. Pro stížnosti lze Grammidin NEO použít s anestetiky. Obsahuje lidokain, který má analgetický účinek.

Účinným lékem pro léčbu krku, který je povolen i pro těhotné ženy, je Lysobact na základě lysozymu a vitaminu B6. Může být nahrazen levnějším Lariprontem. Tyto tablety také obsahují lysozym, ale pyridoxin je nahrazen dequaliniumchloridem (antiseptickým).

Oplach pomáhá vyrovnat se se zánětem a bolestmi v krku. Nejlevnější, ale účinné řešení - voda-sůl, furatsilin.

Anti-kongestanty se doporučují pro nachlazení. Kapky na bázi xylometazolinu snižují otoky nosní sliznice. Vhodné pro krátkodobé použití, protože mohou být návykové.

Vody-fyziologický roztok jsou účinné pro spláchnutí nosu. Například Aquamaris a jeho levnější ekvivalent AquaMaster. Nejvýhodnější možností mytí je fyziologický roztok. To může být děláno nezávisle, ale je lepší se dostat do drogerie.

Náprava pro rychlou akci ARVI

Neexistuje žádná univerzální látka, která vám umožní rychle se zotavit z nachlazení. Léčba by měla být komplexní.

Pro lepší účinek výrobci antivirotik doporučují zahájení léčby nejpozději 48 hodin (ideálně 24 hodin) od okamžiku onemocnění. Volba léků by měla být založena na typu patogenu.

Interferonové induktory a imunomodulátory mají relativní "univerzálnost". Vlastnosti obou skupin kombinovaly Ergoferon.

Stojí však za zmínku, že se jedná o homeopatii, jejíž účinnost zůstává na pochybách. V současné době nejsou žádné interferonové induktory s dobrou důkazní základnou účinnosti.

Pokud je podezření na adenovirovou infekci, jsou předepsány inhibitory NP-proteinu. Jedním z nejpopulárnějších zástupců je Ingavirin.


Účinnost antivirových léků je stále předmětem živé diskuse. Neměli byste je kupovat „slepě“ na základě jasné reklamy nebo doporučení přátel. Pouze lékař může správně určit typ infekce a v případě potřeby zvolit konkrétní léčbu.

Rychlý lék na nachlazení a chřipku

Pokud máte příznaky chřipky, měli byste se vždy poradit s lékařem. Vzhledem k pozdní a nesprávné léčbě, může infekce nejen vést ke komplikacím, ale také k smrti. Na světě každoročně umírá 0,2% populace.

Stejně jako v předchozím případě se volba terapie provádí podle patogenu a závažnosti onemocnění. Odhalené léky: Tamiflu, Relenza, Arbidol, Ingavirin.

Důkazová základna je větší u přípravku Tamiflu a Relenza. Ale mají časté vedlejší účinky. Hlavními z nich jsou nevolnost a zvracení. Předpis.

Při léčbě ARVI bylo zjištěno použití přípravku Viferon. Tento rychlý studený lék obsahuje lidský interferon.

Používá se ve formě rektálních čípků, gelů a mastí. Doporučuje se pro osoby s oslabeným imunitním systémem.
[ads-pc-1] [reklamy-mob-1]

Lidový lék na chladnou rychlou akci

Domácí drogy jsou symptomatičtější. Rychlé vyléčení nachlazení lidovými prostředky bez použití tradičních léků je možné pouze v mírných případech. Doporučujeme kombinovat všechny recepty s plnou terapií.

Co je vhodné? Inhalace, výplach, léčivé nápoje.

Inhalace

Rychlá pomoc při nachlazení s rýmou, bolestí a kašlem. Provádět inhalace doma pomocí konvice s nálevkou, vloženou do trysky nebo pánve. Pokud je to možné, je lepší je nahradit lékárničkovým inhalátorem.

Pokud je ucpaný nos vhodný olej z jedle. Vdechnutí může být nejen vlhké, ale také suché. Pro druhou možnost stačí namočit kus látky do oleje a pravidelně ji vtahovat do nosu.

S pocitem poškrábání v krku jsou zobrazeny parní inhalace s heřmánkem. Rostlina má antiseptický účinek, snižuje otok a má sedativní účinek na zanícenou sliznici.

Kloktá

Domácí řešení potlačují pocit lechtání, bolest v krku. Sání heřmánek, šalvěj. Měsíček se ukázal být dobrým přírodním antiseptikem.

Co nemůže kloktat? Rozhodně - petrolej. Někteří pacienti stále praktikují tuto starou a nebezpečnou metodu.

Také nezapomeňte, že se nedoporučuje vyrábět roztoky pro oplachování na bázi jodu. V domácím prostředí je riziko překročení přípustné dávky velmi vysoké. Je plná těžké otravy.

Teplé nápoje

Dokonale zvládají opilost od divoké růže. Tento rychlý studený lék obsahuje velké množství vitamínu C.

Vařené mléko účinně snižuje lechtání v krku. Nápoj by měl být teplý, ale ne horký.

Navzdory tomu, že se akutní respirační infekce často vyskytují a procházejí relativně zcela, vyžadují k léčbě léčebný přístup. Proč Onemocnění „stojící“ v důsledku nedostatečné léčby často končí komplikacemi.

Nekontrolovaný příjem léků je plný odporu vůči nim, což komplikuje léčbu nových epizod patologie. Je důležité pochopit principy řešení nemoci, ale je lepší pověřit vypracováním léčebného plánu lékaře.