Jak se zbavit dospělého nočního kašle

Domů »Kašel» Jak se zbavit dospělého kašle v noci

Proč dochází k dospělému nočnímu kašli: hlavní důvody

Kašel není nemoc sama o sobě. Je to jen symptom. Jeho vzhled může říci, že tělo bojuje s infekcí. Je ve dne i v noci. Někdy se člověk cítí normálně během dne a nemůže spát v noci kvůli silným kašlem. To může vyvolat začínající nachlazení a osoba v horizontální poloze nemůže úplně kašlat. V noci lidé zpomalují všechny procesy. Hlen se nerozpouští, ale hromadí se a to způsobuje vzplanutí.

Účel onemocnění

Provádí ochrannou funkci těla, která se projevuje jako výsledek nemoci nebo přítomnosti cizího tělesa uvnitř lidského dýchacího traktu. To se projevuje formou trhavých exhalací, které pomáhají odstranit infekci nebo sputum. Šlehání pomáhá průduškám vyčistit a zachrání pacienta před udušením. Náhlý výskyt kašle může hovořit o požití cizího tělesa, a pokud nevyjde sám od sebe, okamžitě se poraďte s lékařem. Prodloužené záchvaty, které trvají dva týdny, znamenají, že kašel je v akutní formě, a pokud je možnost prodloužení delší než dva měsíce, znamená to, že se změnila na chronickou.

Noční kašel, který se během dne nevyskytuje, může znamenat závažnou nemoc. Proto je nutné přesně stanovit diagnózu a podle něj provést léčbu. Může se ukázat, že je způsobena alergickou reakcí na ložní prádlo. Například, na chmýří v polštáři. A pak s jeho náhradou projde a noční jev.

Kašel začíná při podráždění sliznice dýchacích cest. Po odstranění příčiny jejich výskytu bude šlehání projít. A aby bylo možné zjistit, který z nich to způsobil, musí se nejprve rozhodnout o druhu kašle. Je to neproduktivní a mokré.

Proč se v noci objeví suchý kašel

Tento druh šlehání je plný nebezpečí. V noci může záchvat neproduktivního kašle vést k apnoe. Samotný proces kašlání přináší nepříjemné pocity, doprovázené nevolností, dýchavičností a někdy udusením.

Důvodem může být:

  obstrukční bronchitida (zde jsou popsány symptomy a léčba obstrukční bronchitidy u dospělých);

Obrázek ukazuje plíce s obstrukční bronchitidou.

 • léze pleury u tuberkulózy;
 • bronchiální astma;
 • srdeční selhání;
 • problémy v oblasti gastroenterologie;
 • pneumonie;
 • respirační chlamydie a mykoplazmóza;
 • černý kašel
 • alergie.
 • Negativní vliv na tělo může mít za následek kašel a dusivý záchvat, který je způsoben nedostatkem kyslíku a často vede ke ztrátě vědomí. Často se vyskytuje u lidí s astmatem. Jeho patogeny mohou být všude kolem: prach, chmýří, pyl nebo bodnutí hmyzem.

  Noční kašel v rozporu s prací srdce je doprovázen krátkým dechem, stejně jako zrychleným tepem. Pokud je spojena se selháním gastrointestinálního traktu, pak jeho útoky budou způsobeny podrážděním nervových zakončení jícnu a membrán dýchacích cest, které mohou obsahovat kyselý obsah žaludku.

  Také nadměrný vzduch v místnosti, kde člověk spí, může ovlivnit vzhled kašle. Pak musíte zakoupit speciální zvlhčovač, aby se to opět nestalo.

  Pokud je příčinou kardiovaskulární onemocnění, pak mohou být doprovázeny krátkým dechem, s nimi nasolabiální trojúhelník bude modravý.

  Vzhled nočního kašle může také způsobit lokalizaci zhoubných novotvarů nebo plicní tuberkulózy. Vzhledem k pronikání cizích těles ve formě hrubého prachu nebo zrn, které se usadily v krku a začaly působit na jeho sliznice. Může být způsobena dilatací aorty nebo zvětšených lymfatických uzlin.

  Povaha suchého bičování může naznačovat příčinu onemocnění. Takže pokud kašel:

  • hlasitě a vypadá jako štěkání psa - průdušnice nebo hrtan;
  • časté kašlání - podráždění pohrudnice;
  • křečovitý kašel, hluk a nutkání zvracet - černý kašel;
  • náhlé ataky - pohrudnice nebo akutní tracheobronchitida;
  • bitonální šlehání - zánět lymfatických uzlin (často se vyskytuje u kuřáků);
  • reflexní záchvaty mimo dýchací systém - onemocnění uší;
  • přetrvávající kašel hovoří o problémech v plicích (pneumokonióze, tuberkulóza, kolagenóza a sarkoidóza);
  • pískání se vyskytuje při bronchiálním astmatu;
  • překážka označuje patologii v oblasti průdušek.

  Pro správnou diagnózu kašle je nutné vzít v úvahu doprovodné symptomy a prostředí pacienta.

  Zjistěte, zda je laryngitida přenášena vzduchovými kapičkami.

  Co znamená suchý kašel v dopoledních hodinách?

  Možná léčba zeleného sputa při kašli: http://prolor.ru/g/simptomy-g/zelenaya-mokrota-pri-kashle.html.

  Příčiny mokrého kašle uprostřed noci

  Při akutním zánětu hrdla dochází k hromadění hlenu a člověk se ho začíná reflexivně zbavovat. To způsobuje produktivní kašel. Často se jeví jako pokračování suchého druhu a trvá mnohem déle než předchozí. S vleklým jevem se může stát chronická forma.

  Mohou to způsobit následující choroby:

  • fokální pneumonie;
  • průlomový absces v plicích;
  • virová onemocnění;
  • tuberkulóza;
  • stres;
  • ARVI;
  • rýma (zde si můžete přečíst o léčbě chronické rýmy doma);
  • pleuropneumonie;
  • průlomový jaterní absces;
  • sinusitida (popsanými kapkami v nose se sinusitidou a sinusem);
  • otoky průdušnice nebo srdce;
  • onemocnění gastrointestinálního traktu;
  • onkologická onemocnění dýchacího ústrojí;
  • sinusitida (přečtěte si, která antibiotika pít pro sinusitidu).

  Video vypráví o příčinách dospělého nočního kašle:

  V závislosti na typu vylučovaného sputa je možné určit, které onemocnění to způsobilo.

  Pokud je to vzácné a viskózní, příčinou je bronchitida, astma nebo tracheitida.

  Hlen, doprovázený zánětlivým zápachem, se objevuje jako výsledek roztržení plicních abscesů. Jeho barva může také říci o údajné nemoci. Žlutooranžová barva hlenu může znamenat pleuropneumonii. A pokud tam jsou krevní skvrny a zimnice a horečka jsou přítomny spolu s kašlem, pak to naznačuje průběh tuberkulózy nebo přítomnost patologie rakoviny. Při virových onemocněních se mohou objevit závratě, zvracení a horečka současně s vlhkým kašlem. Odkaz může číst více o příčinách, pokud vykašlete hlen žlutého sputa.

  Pokud je kašel s výtokem hlenu jediným příznakem, který není doprovázen ničím, pak to znamená zánětlivý proces v plicích nebo tok tuberkulózy.

  Akutní forma se často vyskytuje na pozadí akutních respiračních infekcí. Protrahovaný může znamenat černý kašel, rýmu nebo sinus. Prodloužený mokrý kašel v noci by měl být léčen pouze tak, jak je předepsáno lékařem, což není případ, kdy je možné jeho léčbu odložit.

  Dokonce ani s vědomím příčiny jeho vzniku není nutné, abyste si konečnou diagnózu sami stanovili. Lékaři, kteří po dodržení diagnostického algoritmu: vyšetření, vyšetření, rentgenové a endoskopické vyšetření budou schopni předepsat potřebnou léčbu. Pokud se provádí včas, budou se vyhnout následkům ve formě komplikací. Zde si můžete přečíst o příčinách nočního kašle u dítěte.

  Jak uklidnit kašel: jak uklidnit dospělého doma v noci

  Kašel je poměrně obtížný reflex. Vzniká kontrakcí dýchacích svalů a představuje uvolňování vzduchu z plic.

  Jeho vzhled usnadňují podněty ovlivňující pleuru plic, hrtanu, průdušek nebo průdušnice.

  Vzduch v důsledku tohoto procesu s sebou nese hlen, prach a patogeny. Ukazuje se, že hlavním cílem kašle je očistit dýchací systém od sputa.

  Typy kašel

  V závislosti na příčině kašle je:

  Suchý kašel se vyvíjí u lidí trpících dyskinezí průdušnice a průdušek, u kterých dochází k patologickým procesům při bifurkaci průdušek a průdušnic, ve kterých se hromadí vzduch a plyny v pohrudnici.

  Kromě toho, výskyt těchto příznaků přispívá k difúzním procesům (rakovina, pneumonitida, tuberkulóza) a mimozemským případům zachyceným v dýchacím systému.

  Mokrý kašel nastává, když se hromadí hlen, včetně hnisu a krve. Pokud bude veškerá kapalina stažena, zemře.

  Kašel je navíc diferencován podle doby výskytu. Stává se tedy:

  Ranní kašel téměř vždy signalizuje přítomnost chronického zánětlivého procesu. Často se snaží kouřit. Kromě toho se tento příznak vyskytuje při plicním abscesu, kdy dochází k hnisavé fúzi plicní tkáně, bronchiektázii (hnisání průdušek) a tuberkulóze.

  Večerní kašel se často vyvíjí s bronchitidou, pneumonií (zánět plic infekční povahy).

  Ale noční kašel není vždy známkou nemoci. Často - toto je zvýšený tón nervu vagus, vést k křeči průdušek.

  Jak doma zmírnit silný suchý kašel u dospělého?

  Chcete-li se rychle zbavit takového nepříjemného projevu, musíte si vzít peníze na základě kodeinu. Takové léky zklidňují kašel, ale nedoporučují se déle než 3 dny.

  Před použitím těchto léků se proto poraďte se svým lékařem. Při detekci jakýchkoli reakcí musí být použití přípravku zastaveno. To je nezbytné, aby nedošlo ke zhoršení celkového stavu a zabránění vzniku alergické reakce.

  Jak uklidnit kašel v noci? Pokud jsou tyto příznaky vyvolány alergickou reakcí nebo otokem dýchacího systému, pak před odchodem do postele musíte užívat antihistaminika, odstranit opuch a zabránit křečím (Suprastin, Tavegil, Loratidin). Měli byste se však nejprve poradit s lékařem, který určí dávku a režim.

  I k rychlému uvolnění silného suchého kašle, ke kterému dochází v noci, používejte vykašlávací léky. V tomto případě se často používá Mucoltin. 3-4 tablety se rozpustí ve 250 ml vody a vypijí se po celý den.

  Pokud se v noci vyskytne suchý, silný kašel kvůli suchému vzduchu v místnosti, musíte místnost zvlhčit zvlhčovačem vzduchu.

  Současně by měla být ložnice neustále odvzdušňována a čistěna za mokra.

  Léčba lidových prostředků proti kašli

  Suchý a silný kašel u dospělých může být vyléčen bez použití léků i doma. Můžete tak využít recepty, které nabízí tradiční medicína.

  Pro přípravu účinného antitusického sirupu je třeba cukr zahřát a rozpustit ve vařené vodě. Neméně účinnými pomocníky jsou léčivé byliny, ze kterých připravují všechny druhy léčivých vývarů. Stojí za zmínku, že vždycky musí pít ve formě tepla.

  Suchý kašel lze navíc ošetřit receptem na bázi minerální vody Borjomi a mléka. K tomu smíchejte vodu a mléko (po 0,5 l). Prostředky na pití ve formě tepla během dne.

  Pro preventivní účely je navíc nutné neustále zvlhčovat vzduch. Koneckonců, pokud je suchý, pak dýchací ústrojí vyschne, v důsledku čehož se objeví praskliny, do kterých se dostanou škodlivé mikroby, což způsobuje výskyt různých onemocnění.

  Další suchý, oslabující kašel je léčen následujícími recepty:

  1. 2 lžíce. Já Rostlinné oleje se spojí se 100 ml vroucí vody a špetkou soli. Výsledný lék se vypije najednou v malých doušcích.
  2. Ginger třít struhadlo a zmáčknout šťávu z ošetřené hmoty, která se míchá s 1 lžičky. medu Směs se najednou vypije.
  3. Vaječný žloutek (šlehačka) se spojí s 1 polévkovou lžící. Já med a horký rostlinný olej. Léčivý nápoj před spaním horký.
  4. Dospělí se mohou zbavit neproduktivního kašle pomocí čerstvého svařeného vína (červené víno, med, citrusové plody, koření).

  Ale jak uklidnit suchý kašel, pokud je velmi silný? V tomto případě vám pomohou následující recepty tradiční medicíny.

  Takže, 3 lžíce. Já Vápno zalijeme 500 ml vroucí vody. Broth trvat půl hodiny a pít třikrát denně před jídlem na čtvrt šálku.

  Kromě toho, 30 minut před jídlem je třeba rozpustit med. Ještě užitečné je inhalace s přidáním jehličnatých aromatických olejů.

  Kromě toho lze suchý kašel eliminovat pomocí brusinek. K tomu se bobule smísí s cukrem (1: 1) a naplní se 24 hodin. Prostředky pít před jídlem na 1 lžičku. čtyřikrát denně.

  Také reflex kašle může být potlačen česnekem, vařeným v mléku. Za tímto účelem jedna žárovka nalila 200 ml mléka a vařila. Pak přidejte 1 polévkovou lžíci. Já medu Výsledný lék je opilý třikrát denně, 1 lžička. před jídlem.

  Cibule krku pomáhá s cibulí dobře s cukrem. Takže, nasekané cibule smíchané s 2 lžíce. Já cukr a trvat 5 hodin. Výsledná šťáva se odebírá čtyřikrát denně po dobu 1 lžičky. 30 minut před jídlem.

  Navíc je možné se zbavit suchého nočního kašle pomocí malinového sirupu. K tomu, 200 g malinové frašky se 100 g cukru. Droga trvat 24 hodin, vzít 1 polévková lžíce. Já před jídlem. Video v tomto článku pomůže řešit některé recepty v léčbě kašle.

  Jak se zbavit kašle: jak a co rychle vyléčit doma

  Silný kašel nejenže činí osobu nepříjemnou, ale také ohrožuje život.

  Naneštěstí jsou charakteristické studené symptomy, jako je horečka a rýma, mnohem snazší eliminovat než kašel u dospělého, který nemusí odejít ani dvacátý den po nástupu nemoci.

  Jak rychle vyléčit kašel? Která metoda terapie bude nejúčinnější: tradiční nebo netradiční?

  A jaká terapeutická opatření jsou nejlepší k odstranění produktivního a neproduktivního kašle u dospělých?

  Faktory kašel

  Silný kašel je ochrana těla, vyplývající z bakteriální nebo chemické expozice. Jeho hlavními projevy jsou zánět dýchacího ústrojí, kdy je sliznice oteklá, teplota nebo mechanické podráždění.

  V nosohltanu každé osoby existují speciální žlázy. Každý den vylučují asi 2 až 2,5 ml kluzké látky, která je nezbytná pro volné dýchání.

  Vzhledem k účinkům jakýchkoli alergenů nebo vysoké teploty se tyto sekrece zesilují. Sputum není zcela odstraněno z dýchacího ústrojí, ucpává cestu, čímž narušuje přirozený respirační proces. Jako výsledek, reflex, kašel, je vypuštěn, ve kterém tělo odstraní přebytek hlenu z průdušek.

  Příčiny tohoto symptomu nejsou vždy spojeny s přítomností nachlazení. Kromě těchto onemocnění se u takových nemocí objevuje takový reflex:

  1. alergie;
  2. krevní stagnace v plicním oběhu;
  3. poruchy v zažívacím traktu;
  4. Onemocnění CNS.

  Ale jak se zbavit suchého kašle? Za prvé je nutné pochopit její povahu a teprve pak jít do lékárny a koupit si účinný lék. Mimochodem, antitusika jsou rozdělena do 3 skupin:

  • zklidnění - snížení intenzity;
  • mukolytika - zředěné sputum;
  • vykašlávání drog - zvýšení kašle.

  Typy kašel

  Kašel je neproduktivní (bez výboje) a produktivní (s vypouštěním sputa). Astma astma, faryngitida a bronchitida často doprovázejí suchý kašel bez vylučování hlenu.

  Pokud se k tomuto symptomu připojí chraplavý hlas, znamená to vývoj katarální tracheitidy nebo laryngitidy.

  Neproduktivní kašel musí být přeložen do produktivního, díky čemuž nadbytek hlenu vychází z dýchacího traktu. Kromě toho je důležité nepřehlížet barvu a povahu vypouštění.

  Takže v bronchiálním astmatu se uvolňuje hlen, který nemá žádnou barvu. Bronchopneumonie se vyznačuje hnisavým sputem, selhání srdce je rezavé a bakteriální infekce jsou zelené a žluté.

  Léčba

  Jak vyléčit kašel léky? Nejlepší ze všech těchto léků prokázaly:

  Dalším účinným prostředkem jsou léčiva založená na termopsis a peccuanas. Za účelem normalizace procesu extrakce sputu mohou být vstřebány pilulky Dr.Mom a pastilky se šalvějí. Halixol, bromhexin a mukaltin se používají k čištění plic.

  I silný kašel může být léčen pomocí bylinných léčiv. Při zánětu průdušek se tedy doporučuje hrudník Collect No. Mimo jiné má mírnou spazmolytickou aktivitu.

  Léčba lidových prostředků přispívá k nejrychlejšímu zotavení, zklidnění podrážděného hrdla. Bylinné čaje a infuze by měly být užívány pár 0,5 šálků denně.

  Kromě toho, přeložit neproduktivní kašel z dospělého do produktivního, musíte vzít lék - Libeksin.

  Pokud silný kašel nespí v noci, a na hrudi a krku jsou pocity „poškrábání“, pak musí být léčen antitusickými léky, které normalizují proces sputa a inhibují reflex kašle. Kromě toho můžete rozpustit bonbóny s šalvějí, vzít pilulky nebo pít Bronholitin sirup.

  Chcete-li získat rychlejší výsledek, léky by měly být doplněny pitím dostatek vody. Teplý čaj nebo bylinný odvar by se měl každý den vypít každé tři hodiny.

  Jak se zbavit kašle doma, pokud je mokrý? 250 ml teplé vody musí být rozpuštěno 1 lžíce. l mořská sůl. Výsledný roztok se třikrát denně nakvapká.

  Aby byl výtok méně těkavý, což jim umožní rychle se dostat ven z těla, musíte odstranit příčiny jejich výskytu. V procesu odstraňování sputa z průdušek a plic budou odstraněny produkty rozpadu zapálených tkání.

  Pokud nechcete odstranit faktory hojného sputa, pak takový nepříjemný příznak, jako kašel u dospělého se bude konat neustále. Když důvody spočívají v přítomnosti ARD, antibiotika se nedoporučují užívat, proto je léčba antitusiky dostatečná.

  Ale jak léčit kašel pneumonií nebo bronchitidou? V tomto případě první věc, kterou musíte pít antibiotika, jako hlavní úkol terapie je odstranění patogenů. Nicméně, jakékoliv antibakteriální činidlo má mnoho vedlejších účinků, takže před jeho použitím je důležité provést úplné vyšetření.

  Jak rychle vyléčit kašel se špatně vylučovaným sputem? V tomto případě lékař předepíše léky, propuštění vazospazmu:

  Po použití těchto léků kašel u dospělého prochází během jedné hodiny. Navíc tyto nástroje zlepšují fungování průdušek a mají protizánětlivý účinek.

  Alergická léčba kašle

  Na začátku vývoje onemocnění se pacient obává obvyklého nachlazení a mírného kašle, ale pak se může vše změnit na bronchiální astma. Toto onemocnění, jako je alergická bronchitida, má nepříznivý vliv na kvalitu lidského života, který v některých případech končí smrtí.

  Silný kašel pro alergie nastává, když je zánět sliznice zapálen:

  • průdušky (bronchitida);
  • nosohltanu (faryngitida);
  • průdušnice (tracheitida).

  Jak vyléčit kašel, který má alergickou povahu? V 1–5denní terapii se aplikují nosní spreje, aby se vyloučilo podráždění žláz.

  Kromě toho lékař předepíše antihistaminikum. A protože antialergické léky jsou nejčastěji předepisovány Bronchinem.

  Nejlepší způsob, jak se zbavit alergií, je odstranit všechny možné patogeny ze stravy. V tomto případě, před odchodem do postele, je nutné místnost větrat a lépe spát v chladné místnosti.

  Kromě toho je důležité neustále provádět mokré čištění. Pokud je to nutné, musíte minimalizovat kontakt s domácími zvířaty, pokud jste alergičtí na vlnu.

  Je vhodnější vypláchnout ústa a krk teplou vodou několikrát denně. Tento postup se s výhodou provádí při návratu z ulice.

  Jako preventivní opatření byste měli několikrát denně opláchnout nos a nosohltan.

  Domácí kašel Léčba

  Althaea je jedinečná rostlina, která vám umožní léčit draslík v každé osobě. Obaluje a změkčuje sliznici průdušek, podporuje vypouštění sputa a zmírňuje podráždění. Tento lidový lék lze použít pro suchý a mokrý kašel.

  Kromě toho je možné eliminovat pocení v krku pomocí oreganu a tymiánu. Tyto rostliny mají antimikrobiální a expektorační účinky.

  Obecně platí, že léčba lidových prostředků je velmi různorodá. Dnešní alternativní medicína nabízí spoustu receptů, které vám umožní rychle a bezbolestně odstranit většinu projevů nachlazení.

  Jak vyléčit kašel pomocí tipů tradiční medicíny? K tomu můžete použít recept na med, citron a glycerin. Nejprve se vaří jeden citron alespoň 10 minut při nízkém teple.

  Pak citrus by měl být řez a vymačkaný z toho džus, ke kterému byste měli přidat med a glycerin (2 lžíce. Lžíce). S mírným kašlem, měli byste pít 1 lžička. léky dvakrát denně. A pokud je intenzivní, pak je droga přijata v 1 lžičky. podle konkrétního systému:

  1. sutra nalačno;
  2. před obědem;
  3. po večeři;
  4. před spaním.

  Navíc, silný kašel může být léčen ředkvičkami. Chcete-li to, musíte sekat zeleninu a pak zmáčknout šťávu z ní pomocí gázy. Ve výsledné šťávě přidejte med a vezměte 1-2 lžíce. Já v noci a před jídlem.

  Navíc lze připravit antitusikum na bázi cibule. K tomuto účelu je třeba zeleninu nakrájet a poté smíchat s cukrem (400 g), nalijte 1000 ml vody a vařit hodinu.

  Poté, co nástroj nechte vychladnout a promíchejte s medem (50 g). Tento lék je nejlépe uchováván v uzavřené skleněné láhvi nebo sklenici. Užívá se po jídle na 6 lžiček denně.

  Inhalace

  Kašel u dospělých může indikovat nejen výskyt banální chřipky, pneumonie, bronchiálního astmatu nebo bronchitidy. Tento příznak může také nastat při onemocněních srdce a centrálního nervového systému. Proto by se před léčbou lidovými prostředky měli poradit se svým lékařem.

  Je však třeba mít na paměti, že inhalační léčba kašle je v některých případech zakázána. Tato léčba je účinná pro ARVI, akutní respirační infekce a jejich komplikace:

  Kdy jsou indikovány inhalace kašle? Nejefektivnější a nejrychlejší metodou neproduktivního kašle je inhalace, která eliminuje podráždění hrdla.

  K tomu můžete v lékárně koupit nebulizátor nebo kompresorový inhalátor. Léčivou látkou v takovém nástroji jsou nejmenší částice, a ne pára, kterou pacient dýchá při domácích procedurách. Stojí však za povšimnutí, že tyto inhalátory se často používají při léčbě dolních dýchacích cest.

  Pokud chcete zahřát horní dýchací ústrojí, pak můžete nad pánví dýchat léčivou páru pokrytou ručníkem. Parní inhalace je nejúčinnější pro akutní respirační infekce a jiné poruchy fungování horních cest dýchacích. Takový postup je však zakázán, je-li teplota zvýšena.

  Při kontaktu s teplým a vlhkým vzduchem se zkapalňuje sputum, zlepšují se jeho reologické vlastnosti a usnadňuje se kašel. Je však třeba poznamenat, že zvlhčující sušený výtok zvýší jeho množství.

  Vdechování páry může způsobit obstrukci dýchacího ústrojí. Je třeba mít na paměti, že není-li v dýchacích cestách akumulace hlenu, není třeba tuto léčbu provádět.

  Jak rychle vyléčit kašel vdechováním a jak to udělat? Optimální teplota vody je od 30 do 40 stupňů, pokud je vyšší, bude hořet bolestivě.

  Štíhlý nad nádrží by neměl být menší než 20 cm a pára by měla být inhalována ústy. Doba trvání procedury je 5-10 minut.

  Počet procedur za den - ne více než šestkrát. Po inhalaci nemůžete vyrazit na čerstvý vzduch po dobu dalších 40 minut, jíst, pít a mluvit.

  Před použitím této metody léčby lidových prostředků, je důležité zajistit, aby nedošlo k žádné alergii. Aby se zmírnilo podráždění v krku a průduškách, musíte si vzít 5 dílů teplé vody (40 stupňů) a rozpustit v něm lžíci medu. Léčivé výpary mohou být inhalovány nosem a ústy.

  V 1000 ml vařící vody se rozpustí 2 lžíce. Já jedlá soda. Takový postup nezpůsobuje alergické projevy, je nejúčinnější pro bronchitidu a bronchiální astma.

  Dvě umění. Já Šalvěj bylinky nalil do sklenice vařené vody. Pak je vše v infuzi po dobu 20 minut uzavřeno v uzavřené nádobě, po které můžete pokračovat procedurou.

  Pro následující inhalaci budou zapotřebí následující komponenty:

  1. dvě lžičky. listy eukalyptu;
  2. 1 tableta validol;
  3. briketa z jehličnatého extraktu (1/4);
  4. česneková kaše (1 lžička).

  Všechny ingredience se nalijí do vařené vody. Poté musíte počkat, až bude přípravek podán infuzí a můžete provést zákrok.

  Listy oleje nebo eukalyptu se umístí do hluboké nádoby. Roh je vyválen z kartonu, jehož široký konec je pevně přitlačen k okrajům nádobí a přes úzký okraj by měl pacient inhalovat výpary po dobu 15-20 minut.

  Komprimuje

  Komprese jsou univerzální antitusiku. Existuje spousta receptů na jejich přípravu na bázi nejrůznějších surovin. Lotiony pro kašel jsou:

  Nejjednodušší teplý kašel je založen na vodě, octu jablečného octu a medu v poměru 1: 3. Dále se ve výsledném roztoku navlhčí ubrousek, který se aplikuje na hrdlo a hrudník.

  Vše je pokryto polyethylenem a obaleno teplým kobercem nebo šátkem. Tento obklad by měl být prováděn při prvních projevech kašle. Doba trvání procedury je 20 minut.

  Video v tomto článku pomůže konsolidovat získané informace a zjistit, jaké jsou recepty na kašel.

  Jak se zbavit kašle v noci

  Útoky na noční kašel přinášejí spoustu nepříjemností. Člověk, který je v horizontální poloze, nemůže dobře vykašlávat. Důvodem je zpomalení všech procesů, což má za následek hromadění sputa v plicích.

  Budete potřebovat

  1. - teplé mléko nebo odvar;
  2. - studené přípravky;
  3. - inhalací.

  Pokyn

  1. Důvodem tohoto jevu mohou být různé faktory. Například příliš suchý nebo studený vzduch v místnosti. Ale i noční záchvaty se objevují u některých onemocnění: sinusitida, rýma, faryngitida, astma, infekce, černý kašel, zvětšení mandlí, alergická reakce, gastroezofageální reflux a další. Léčba základního onemocnění vede zpravidla k vymizení kašle v noci.
  2. Chcete-li klidně strávit noc bez kašlání, měli byste užívat antitusika. Ale stojí za to připomenout, že jsou předepsány pouze lékařem po zkoumání a studiu historie. Pokud je kašel příznakem alergie, musíte pít průběh antihistaminik, které zlepšují stav člověka.
  3. Pro zmírnění útoku se doporučuje pít teplé mléko s medem nebo odvar z léčivých bylin před spaním. Tyto nápoje změkčují sliznici dýchacích cest a snadno odstraňují sputum z těla. Pomáhá zklidnit slizovitou kaši 1 lžičky. med a 1 lžička máslo. Rozpouštět prostředky a pak umýt malým množstvím teplého mléka.
  4. Parní inhalace jsou účinné pro rychle zklidňující noční kašel. Můžete použít speciální inhalátory nebo dýchat horkým odvarem léčivých rostlin.
  5. Léky na léčiva jsou kontraindikovány u dětí prvního roku, protože mohou způsobit závažné komplikace. Když se objeví noční kašel, doporučuje se častěji měnit polohu těla, aby se v plicích nehromadilo sputum. Pod hlavu si můžete dát polštář, který přispívá k uvolnění sputa.
  6. Účinná infuze kopřivy: nalijte 2 lžíce. suché listy se sklenkou vodky a trvat 10 dní. Přijmout prostředky při každém útoku na 1 bod l. Tento nástroj samozřejmě není vhodný pro léčbu kašle u dětí. Šalvěj má podobný účinek, ale je nutné ho naplnit horkým mlékem po dobu 30-40 minut.
  7. Pokud nemáte k dispozici žádné léky a prostředky, můžete si vyzkoušet populární metodu: postavit se rovně a rozšířit pravou ruku na maximální vzdálenost. Po krátké době by se měl kašel zastavit.

  Dospělý kašel v noci - příčiny

  Periodické čištění průdušek a plic je normální reakce těla na prach a hromadění různých dráždivých látek. Alarmujícím příznakem je obsedantní kašel v noci u dospělých - příčiny tohoto stavu nemusí být nebezpečné, ale častěji tento příznak indikuje patologické procesy v dýchacích cestách.

  Fyziologické příčiny suchého kašle v noci u dospělého

  Průdušky vždy vydávají malé množství sekrece nezbytné k ochraně dýchacích orgánů před pronikáním virů a patogenních bakterií.

  Během dne, kdy je člověk aktivní a pohybuje se hodně, je tato tekutina rozložena rovnoměrně a její přebytky se rozpouštějí bez stopy. V noci se všechny procesy v těle zpomalují, takže odstranění sputa je obtížné. Horizontální poloha těla navíc přispívá k jeho akumulaci v dýchacích cestách. Proto je lehký a občasný kašel v noci naprosto normálním jevem, který vám umožňuje vyčistit plic a průdušky nadměrné sekrece.

  Další fyziologickou příčinou tohoto příznaku je nevhodná vlhkost v ložnici. Pokud je vzduch příliš suchý nebo přesycený molekulami vody, může způsobit podráždění dýchacích cest. Chcete-li tento problém vyřešit, stačí koupit zvlhčovač nebo vzduch v místnosti častěji.

  Příčiny silného nočního kašle u dospělých

  Když se popsaný jev vyskytuje pravidelně a je charakterizován intenzivními útoky, dochází k patologickému procesu. Může být spojena s onemocněními dýchacího ústrojí nebo se vyskytovat v jiných orgánech.

  V prvním případě jsou nejčastějšími příčinami kašle takové nemoci:

  • akutní nebo chronická bronchitida;
  • černý kašel
  • tracheitida;
  • sinusitida;
  • emfyzém;
  • faryngitida;
  • ARVI;
  • cizí těleso v dýchacích cestách;
  • pneumonie;
  • chronické obstrukční plicní onemocnění;
  • laryngitida;
  • rýma;
  • pohrudnice;
  • otevřená nebo uzavřená tuberkulóza;
  • absces plic;
  • benigní nebo maligní nádory dýchacího traktu;
  • zánět adenoidů.

  Uvedené patologické stavy mohou být doprovázeny separací různých množství sputa, podle jeho barvy, hojnosti a konzistence, lékař obvykle činí závěry o předběžné diagnóze.

  Stojí za zmínku, že příčiny útoků silného suchého nebo produktivního kašle v noci u dospělých nejsou vždy spojeny s onemocněním dýchacích cest. Uvažovaný symptom často ukazuje porušení funkce jiných orgánů a systémů:

  • alergická reakce;
  • refluxní ezofagitida;
  • trauma, paralýza nebo zánět hlasivek;
  • gastritida;
  • onemocnění srdečního svalu;
  • patologie jater a žlučových cest;
  • plicní metastázy;
  • onemocnění štítné žlázy.

  Také může dojít k útoku na pozadí podráždění dýchacích orgánů cigaretovým kouřem, tepelnými, chemickými a mechanickými faktory. Po jejich odstranění zmizí nepříjemné symptomy.

  Léčba příčin kašle v noci u dospělého

  Za účelem adekvátní léčby popsané patologie je nutné zjistit její skutečnou příčinu. Nezávislou diagnózu nelze provést, protože to vyžaduje pečlivé laboratorní, přístrojové a rentgenové vyšetření nejen dýchacího, ale i trávicího, endokrinního a kardiovaskulárního systému. Proto s obsedantním nebo paroxyzmálním kašlem, s nebo bez sputa, je důležité okamžitě konzultovat praktického lékaře a v případě potřeby navštívit následující lékaře:

  • pulmonolog;
  • gastroenterolog;
  • endokrinolog;
  • otolaryngolog;
  • alergik;
  • hepatolog.

  Noční kašel u dospělých: příčiny, nebezpečí, léčba

  Obvykle, silný kašel v noci u dospělého se neobjeví sám, ale je považován za znamení nemoci. Ale to není vždy případ. Během spánku se fyziologické procesy v lidském těle zpomalují. Krevní oběh v plicích je méně aktivní než ve dne. Výsledkem je akumulace sputa, podrážděná sliznice nosního hltanu. V tomto případě se pražce často probouzí z opakovaného nutkání kašlat a ráno se cítí ohromen.

  Agonizující kašel v noci: co dělat

  Tento jev má odlišnou etiologii. Před tím, než něco uděláte, musíte zjistit příčiny nočního kašle u dospělého. Ve většině případů jsou záchvaty způsobeny patologickým vývojem v těle. Je však důležité analyzovat váš životní styl, návyky, podmínky pro spaní, které mohou také vyvolat problém, a poradit se s odborníkem.

  Příznak Popis

  Patologie je reflexní reakce organismu na cizí částice, které ho obklopují. Vzduchové cesty jsou tak osvobozeny od toho, co by mohlo ohrozit zdraví. Když se obrana dostane do boje s dráždivými látkami, začnou se prudce objevovat nepříjemné symptomy. Zánětlivý proces může ovlivnit několik orgánů, což vede k narušení mnoha mechanismů.


  Projev kašle v noci u dospělého je velmi různorodý, co dělat, jak správně reagovat na varovné signály, ne mnoho lidí ví. Současné symptomy se objevují v závislosti na povaze patologie. Tento proces může být doprovázen sputem nebo bolestmi v krku, sípáním, dušností, bolestivými bolestivými křečemi a dokonce zvracením.

  Určete příčinu útoku

  V lékařství, to je předpokládal, že kašel v noci u dospělého nastane kvůli nepohodlné pozici těla. V důsledku toho se krevní oběh zpomaluje a sekrece sliznic v plicích se hromadí. Terapeut a televizní moderátorka Elena Malysheva věří, že tyto epizody často svědčí o následujících onemocněních:

  1. Bronchiální astma.
  2. Chronická bronchitida.
  3. Alergické reakce.
  4. Srdeční selhání.
  5. Černý kašel.
  6. Pneumonie.
  7. Rakovina plic

  Dalšími faktory mohou být nepříznivé vnitřní nebo vnější podmínky, které zabraňují spánku:

  1. Vzduch v ložnici je studený nebo příliš horký.
  2. Vedlejší účinky po užívání léků.
  3. Dráždivé látky pro domácnost: parfémy, prach, syntetické textilní povlečení, květiny.
  4. Škodlivé návyky: kouření.
  5. Studený nápoj.
  6. Zbylé jídlo v krku.
  7. Přítomnost červů.
  8. Vrozená abnormální struktura horních cest dýchacích.

  Kombinace projevů a povaha kašle může přímo indikovat vývoj patologie v těle. To objasňuje hlavní příčinu:

  Suché nebo mokré

  Lechtání a bodavá bolest v krku.

  Suchý kašel

  V tomto případě chybí výtok sputa. Pacient trpí, když se snaží zakašlat pokaždé, když si stěžuje na křeče v hrudi. I když jsou tyto příznaky zřídka alarmující, vyžadují okamžitou léčbu. Pokud je proces zpožděn, stěny dýchacího traktu jsou stále více podrážděné, zánět pokračuje. Později jsou detekovány komplikace: slza, výtok krví, mikroby pronikají do plic.

  Suchý kašel se objevuje v počáteční fázi onemocnění dýchacího ústrojí. Někdy tento jev indikuje přítomnost dráždivých látek v kašli.

  V tomto případě mají příznaky následující vlastnosti:

  1. Útok začíná náhle a také končí.
  2. Stav na konci útoku není ulehčen, ale kvůli svalovému napětí je bolest hrudní.
  3. Neexistuje žádná sekrece sekrece sliznic.
  4. Křeče narušují spánek.
  5. Během epizody je těžké dýchat.
  6. Emetický reflex může být provokován.

  Mokrý kašel

  Obvykle je snášenější vlhký kašel. Po každém projevu onemocnění dochází k úlevě, protože sekrece sliznic je dobře oddělena a plíce jsou zbaveny patogenních mikrobů. Pokud je výtok nadměrný, je považován za patologickou reakci těla. V případě opožděného ošetření takového procesu se vypuštění sputa zcela zastaví, což situaci zhoršuje.

  Před nástupem epizody dochází k pocitu hromadění hlenu, takže chci kašlat. Tyto jevy nejsou v přírodě paroxyzmální a rychle se uklidňují. Často dochází ke zvýšení teploty, dušnosti a sípání. Obsah tajemství určuje vývoj patologického procesu.

  Pomoc při silném nočním kašli

  I když je přirozené, že lidé kašli, proces způsobuje vážné nepohodlí. Často, kvůli epizodám noci, to je těžké pro osobu usnout. Periodicky opakované záchvaty během odpočinku vedou k narušení spánku.

  Existuje mnoho možností, které popisují, jak léčit noční kašel u dospělých. K úspěšnému překonání tohoto problému je nutné najít a odstranit jeho příčinu. Je obtížné to zjistit doma, proto je lepší uchýlit se k pomoci kvalifikovaného odborníka.

  Léky

  Před předepsáním léků lékař identifikuje povahu patologie. Uklidnění vlhkého kašle v noci u dospělého pomáhá při přijímání mukolytických činidel, protože ředí viskozitu sekrece a usnadňuje její výtok. Patří mezi ně:

  K léčbě neproduktivního kašle používejte léky, které stimulují vylučování sputa. Je důležité vybrat takové prostředky, které by změkčily a snížily závažnost patologického procesu:

  1. Rostlinný původ na bázi jitrocelu nebo břečťanu, marshmallows.
  2. Potlačení reflexu kašle: "Sinekod."
  3. Bronchodilatátory: Libexin, Bronholitin.
  4. Expektorant: Stoptussin.

  V některých případech se doporučuje kombinovat několik skupin léků, aby se rychle dosáhlo terapeutického účinku. Při řádně zvolené terapii je suchý kašel vlhký. Pokud k tomu nedojde, je podezření na pneumonii.

  Někdy dusivé útoky vyvolávají alergeny. V tomto případě je vhodné použít antihistaminika. Jejich působení je zaměřeno na odstranění edému, který se zvyšuje zejména s nástupem večera. Výhodou takových léků jako Tavegil, Suprastin a Diazolin je, že mají mírný sedativní účinek. Zkušený lékař je specificky vybírá ke zlepšení spánku.

  Lidová medicína

  Komplexní léčbu léčivy lze kombinovat s metodami tradiční medicíny. Výhodou posledně uvedeného je, že mají vysokou účinnost s minimálním projevem vedlejších účinků. Snadno se připravují doma a tráví málo času a peněz.

  Většina lidí preferuje léčbu nemoci bez tablet. Proto, aby se zmírnil kašel v noci u dospělých, mnozí používají osvědčené recepty alternativní medicíny:

  1. Čerstvá ředkev šťáva.
  2. Bylinné čaje nebo odvar.
  3. Inhalace s éterickými oleji (eukalyptem, tymiánem, majoránkou) nebo sódou.
  4. Zahřívejte cukr v horké pánvi. Když se setmí, přidejte horkou vodu.

  Připravený sirup je opilý, jakmile útok začne, což pomáhá zastavit.

  1. Složení horkého rostlinného oleje s medem a vaječným žloutkem.

  Pijte bezprostředně před spaním.

  Dobré recenze jsou alkoholické obklady. Vzhledem k hlubokému oteplování bolestivých bodů, relapsy zmizí. Uchovat se k takové léčbě by mělo být opatrné, zejména během těhotenství. Inhalace s bylinkami jsou kontraindikovány u kojících žen a astmatiků.

  Nouzová opatření

  Křečové záchvaty se vyskytují náhle. Někdy jejich náhlý vzhled nemohl nic předvídat. Chcete-li zmírnit epizodu, měli byste v případě nouze dodržovat tyto pokyny:

  1. Nelehejte. Postavte se nebo se posaďte.
  2. Mají pastilky na skladě, zvyšují separaci slin a změkčují sliznici hrdla.
  3. Pijte dostatek teplé vody.
  4. Zahřejte mléko s medem.

  Ohrožující účinky

  Často ve snu člověk trpí neproduktivním kašlem. Je velmi těžké takový proces zastavit. Pokud neprojde dlouhou dobu, tělo může být ohroženo vývojem těchto patologií:

  1. Spánková apnoe (spánková apnoe).
  2. Asfyxie.
  3. Černý kašel.
  4. Pneumonie.
  5. Srdeční selhání.
  6. Astma
  7. Zhoubné novotvary.

  Onemocnění jsou doprovázena udusením, křečemi, ztrátou vědomí, dušností. Objevující se znaky jsou považovány za nebezpečné pro dospělý organismus, proto je nutná neodkladná kvalifikovaná pomoc.

  Prevence kašle v noci

  Preventivní opatření úzce souvisí s faktory vyvolávajícími patologii. Podmínky v prostoru na spaní by měly být pohodlné, neměly by narušovat normální dýchání. Některá pravidla pomáhají zbavit se záchvatů:

  1. Zapojte se do procedur temperování.
  2. Projděte se na čerstvém vzduchu před spaním.
  3. Vzduch ložnice v noci.
  4. Postarejte se o vyváženou stravu.
  5. Vzdejte se špatných návyků.
  6. Včasně ošetřujte nachlazení, aby se příznaky nezhoršily.
  7. Odstraňte všechny dráždivé látky, které vyvolávají epizody udušení.

  Pokud je problém již přítomen, léčba by měla být zahájena co nejdříve, aby se zmírnil útok.

  Výskyt takových nočních epizod je často známkou nemoci. Bez detailní diagnózy nemá smysl léčit. Nezanedbávejte problém, protože kromě častých probuzení může přinést nenapravitelné poškození lidského zdraví.

  Silný noční kašel u dospělých - příčiny a způsob, jak se s ním zacházet.

  Za den se do dýchacího ústrojí osoby dostanou různé nečistoty, prach, dráždivé látky. Aby se jich zbavili, bronchi vydávají sputum. Zobrazí se během kašle. Je naprosto normální, když po nočním spánku někdo několikrát vymaže hrdlo.

  Tento příznak nemluví o patologii. Tímto způsobem jsou plíce zbaveny tajemství, které se nahromadilo přes noc. Ale také se stává, že v dospělém věku dochází k náhlému záchvatu kašle v noci. O čem může mluvit - každý by to měl vědět. Nikdo není imunní proti nočnímu kašli, který je vyčerpávající a nedává odpočinek.

  Noční kašel u dospělých a jeho klasifikace

  Proč se objeví noční kašel? Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, která by vyhovovala každému člověku. Někdo má příznak v důsledku nemoci a u některých lidí je to fyziologická reakce. Kašel může mít různé projevy:

  • štěkání - charakterizované otokem hlasivek a chrapotem;
  • tichý - doprovázený ochrnutím hlasivek;
  • hluchý - říká o začátku bronchitidy nebo emfyzému;
  • suché - projevuje se křečemi, otoky a zánětem hrtanu;
  • mokré se sputem - hovoří o zánětlivém procesu v plicích;
  • protrahovaný, vznikající ráno - důsledek zánětlivého procesu v nosohltanu.

  Pokud kašel v noci nastane pokaždé a trvá nejméně dva týdny, pak mluvíme o zánětlivém procesu. Trvání déle než dva měsíce je chronické.

  Příčiny nočního kašle

  Kašel ve večerních hodinách je často zaměňován za nezávislou nemoc, která se snaží léčit pouze to. Ale to je hrubé porušení. Tento příznak se stává pouze příznakem nějaké patologie.

  Chcete-li určit noční úzkost jistě, musíte správně zjistit její příčinu. Kašel v noci se nejčastěji vyskytuje v důsledku SARS.

  Ale to není jediný důvod pro tuto reakci, ale nejběžnější. Někdy to může být fyziologické, vyplývající z expozice podnětů.

  Fyziologické reakce

  Fyziologický kašel se často vyskytuje u lidí, kteří zneužívají tabákové výrobky. Vypadá přesně v noci, zintenzivňuje se ráno. Po kašli proběhne příznak sám až do příštího útoku. Pro člověka je často obtížné vykašlávat hustý hlen a pociťuje křeč.

  Fyziologická příčina nočního kašle může být nazývána nepříjemnými stavy. Pokud je ložnice příliš suchá a teplý vzduch, sliznice vysychají, protože jsou podrážděné. Tento příznak se objevuje pouze v noci, neopakuje se ráno a během dne.

  Prach, parfémy, osvěžovače vzduchu a další dráždivé látky přítomné v místnosti během spánku mohou způsobit kašlání. Bude suché, bez sputa. To může také nastat v případě alergické reakce, který se stane u citlivých osob dokonce na prášku. Jakmile zmizí kontakt s dráždivými látkami, úzkost zmizí.

  Kašel v noci může narušit osobu, která má v dýchacích cestách cizí předmět. Tento případ vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc, představuje vážné ohrožení zdraví pacienta. Tento příznak je charakterizován náhlým nástupem a rychlým nárůstem.

  Infekční onemocnění

  Pokud se kašel v noci pravidelně opakuje nebo se objevuje ve dne, je bezpečné říci, že patologie má infekční původ. Zánětlivý proces může ovlivnit hrdlo, nos, hlasivky, průdušnici, průdušky nebo plíce.

  Také úzkost může být způsobena poruchami trávicího traktu, srdečními patologiemi a neurologickými příčinami. Někdy kašel, ke kterému dochází během spánku, se stává příznakem nádorů nebo dědičných onemocnění.

  Infekční příčiny zahrnují:

  • zánět plic (charakterizovaný bolestí hrudní kosti a páteře, může to být hnisavé sputum);
  • perikarditida a pleurální tumory (projevující se bolestí na boku a přední části hrudní kosti);
  • tracheitida nebo osteochondróza (doprovázená střelnými bolestmi v laterálních řezech, hrudník);
  • pneumotorax, doprovázený zánětem (projevuje se bolestí v hrudníku a zádech na stejné úrovni);
  • virové onemocnění, chřipka (doplněná rýmou, horečkou);
  • bakteriální patologie, bronchitida, pneumonie (charakterizované suchým kašlem s postupným přechodem na mokrý kašel);
  • laryngitida (často doprovázená nočními útoky se zvracením);
  • faryngitida (charakterizovaná bolestmi v krku, oteklými lymfatickými uzlinami).

  Nouzová pomoc

  První a nejbezpečnější metodou je pít dostatek vody. Pokud máte pocit, že útok začíná, pak nečekejte na samotný vrchol, vypijte sklenici vody v malých doušcích. Dobré uklidňující teplé mléko kašle s medem. Uklidňuje podrážděné hrdlo.

  1. Pacient by neměl být ve vodorovné poloze. Útok se tedy zintenzívní. Pokud tedy kašel začne večer, musíte si sednout. Sedět na spaní také není tou nejlepší volbou. Při chronickém nočním kašli umístěte lůžko tak, aby hruď a hlava byly mírně zvednuté.
  2. Suchý kašel v noci může být eliminován parní inhalací. K tomu otevřete kohoutek s teplou vodou a vydechujte odpařování.
  3. Jako nouzové, můžete použít jakékoli bonbóny. Vyvolávají hojné slinění, čímž změkčují podrážděný povrch hrtanu. I když se vám podařilo zastavit kašel v noci, poraďte se s lékařem příští ráno. Je pravděpodobné, že se bude objevovat rušivý příznak.

  Užívání léků

  Použití léků k odstranění kašle v noci u dospělého nebo dítěte je možné pouze tehdy, je-li známa příčina úzkosti.

  Nejrychlejší způsob, jak eliminovat noční kašel, bez ohledu na jeho příčinu, je léčba založená na kodeinu - Sinekod, Codelac, Terpinkod. Jedná se o centrálně působící léky (působí přímo na kašel v centru mozku) a žádný dráždivý prostředek nemůže způsobit kašel.

  Ty však lze zakoupit pouze u některých lékárenských řetězců specializujících se na léky na předpis.

  Pokud podráždění hrtanu způsobené faryngitidou, bolestmi v krku nebo psychogenním kašlem, bude účinné použití antitusických léků bez kodeinu. Ovlivňují dýchací centrum, eliminují symptom. Mezi tyto léky patří: Omnitus, Stoptussin a Libeksin. Nezávisle na antitusikách je zakázáno. Zvýšení dávky může mít za následek zástavu dýchání.

  Pokud je noční kašel způsoben bronchitidou, tracheitidou nebo pneumonií, doporučuje se použít ředidla. Takovými léky jsou ACC, Ambroxol, Bromhexin a mnoho dalších. Léky neodstraňují symptom, ale zvyšují produktivitu tím, že usnadňují kašel. V důsledku toho se sputum lépe odděluje a paroxyzmální suchý kašel se stává vlhkým.

  Antispasmodická a bronchodilatační léčiva: Berodual, Erespal, Pulmicort a některé další. Uvolňují křeč, přispívají k expanzi lumenu průdušek. Také léky zmírňují zánět, který urychluje proces hojení. Přípravky k inhalaci mohou být použity k poskytnutí nouzové péče, ale pouze na lékařský předpis. Často se používá pro tento glukokortizidový Pulmicort.

  Bylinné přípravky: Doktor Mom, Vicks Active, Herbion, Pertussin. Jejich použití by mělo být opatrné, protože léky mohou vyvolat alergie. Účinnost těchto léků je způsobena jejich komplexním působením: vykašláváním, protizánětlivým, antislipovým.

  Lidové recepty

  Pro prevenci nebo vyléčení nočního kašle může dospělý používat populární lidové metody. Pro děti není tato metoda vhodná, protože mnoho přípravků způsobuje u dětí alergie. Není známo, jak tělo dítěte reaguje na tento léčivý lektvar. Přečtěte si o příčinách a léčbě nočního kašle u dětí.

  • Bezprostředně před spaním pijte teplé mléko s medem a máslem. Poté je zakázáno chodit z postele.
  • Připevněte na hrudník dort z medu, mouky a vody. Zajistěte a nechte přes noc.
  • Hodinu před spaním vypijte sklenku teplého červeného vína. Zjemní, uvolní a má antiseptický účinek.
  • Ošetření hrdla alkalickým nebo fyziologickým roztokem (soda, chlorid sodný, minerální voda).
  • Sirup z citrónové šťávy, glycerinu a medu. Smíchejte přísady, každé 4 hodiny. V noci si udělejte pauzu.

  Odstranění nočního kašle, normalizujete váš spánek, který pomůže zlepšit výkon a zlepšit celkové zdraví.