Bude Sumamed pomáhat při nachlazení?

Při infekčních onemocněních jsou léky často předepisovány s účinnou látkou azithromycin. Schopnost použití přípravku Sumamed pro nachlazení nebo chřipku hodnotí pouze ošetřující lékař. Koneckonců, tyto patologie se mohou vyvinout z důvodu, že účinek tohoto antibiotika nemůže eliminovat.

Shrnuto s chřipkou nebo chladem

Sumamed je antimikrobiální léčivo, azalid a generace makrolidů III. Jeho působení je zaměřeno na potlačení vitální aktivity širokého spektra patogenů, které nejsou rezistentní na azithromycin. Mezi nimi jsou stafylokoky, gonokoky, streptokoky, pneumokoky, spirochety, legionely, chlamydie a mykoplazmy.

Přímou indikací pro použití přípravku Sumamed je léčba patologií orgánů dýchacího a urogenitálního systému, měkkých tkání, kůže způsobené mikroorganismy citlivými na antibiotikum. SARS nebo ARD se mohou vyvinout, když je člověk infikován různými typy infekcí.

Hlavní příčinou nachlazení nebo chřipky je:

 • RSV (respirační syncytiální virus);
 • rhinovirus;
 • koronavirus;
 • chřipkové viry typu A, B, C nebo jejich kombinace;
 • Hypotermie a snížená imunita, v důsledku toho je aktivována podmíněně patogenní lidská mikroflóra.

Azithromycin nepůsobí na viry. V případě nachlazení nebo chřipky se Sumamed používá v komplexu, pokud je vyvolán smíšenými infekcemi, nebo se u pacienta vyvine komplikace s přítomností patogenních bakterií a jiných mikroorganismů.

Léčba s Sumamed s chřipkou nebo chladem

S rozvojem nachlazení nebo chřipky se v prvních třech dnech doporučuje používat antivirotika, citrony s medem, šípkový odvar, limetkový čaj s malinami. Kromě toho budou lékaři předepisovat léky pro symptomatickou léčbu. Jedná se o antipyretická léčiva, prostředky k odstranění nazální kongesce, bolesti hlavy a dalších známek onemocnění. Sumamedova léčba nachlazení a chřipky během tohoto období pouze snižuje lidskou imunitu, protože azithromycin nezabíjí viry.

Pokud během prvních 3 dnů teplota nemá tendenci snižovat nebo se objevují jiné příznaky, které indikují vývoj komplikací, lékař doporučuje užívat antibiotika. Účinné Souhrnně s takovými důsledky akutních respiračních infekcí, akutních respiračních virových infekcí, jako je angina pectoris, bronchitida, pneumonie, otitis media a další infekční a zánětlivá onemocnění dýchacího ústrojí.

Pro stanovení rezistence patogenů se provádí test citlivosti izolovaného patogenu na různá antibiotika. Výsledky analýzy budou připraveny nejdříve 36 hodin od okamžiku odebrání biomateriálu, nátěru. Proto může být pacientovi později předepsána jiná léčivá látka.

Doporučeno v instrukční dávce léku při akutních respiračních infekcích, akutních respiračních virových infekcích a jejich komplikacích:

 • Děti starší 12 let a dospělé užívají Sumamed 1krát denně, 500 mg po dobu tří dnů;
 • Děti o hmotnosti do 45 kg. Lék se užívá jednou denně po dobu tří dnů v řadě. Při dlouhodobém kašli, jiných komplikacích chřipky nebo běžném nachlazení kojenců ve věku od 6 měsíců do 3 let se dávka vypočítá podle 10 mg schématu azithromycinu nebo 0,5 ml suspenze na 1 kg hmotnosti. Pokud je hmotnost dítěte 18–30 kg, podává se antibiotikum v objemu 250 mg / den. Při vyšší hmotnosti je dávka zvýšena na 375 mg / den.

Při dlouhodobém užívání přípravku Sumamed se u některých typů bakterií projevuje rezistence na azithromycin. Pokud tedy neexistuje tendence ke zmírnění symptomů onemocnění, lékaři nasměrují pacienta, aby opakoval test odolnosti vůči patogenům na antibiotikum. Po obdržení výsledků mohou být nadále léčeni Sumamedem, jeho analogem nebo medikací z jiné farmakologické skupiny.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Shrnuto prodloužené akce

Dnes je Sumamed velmi populární v Rusku a je jedním z lídrů v maloobchodním prodeji. Jedná se o relativně nový lék, byl registrován v naší zemi v roce 1988 a byl uznán mezi odborníky a pacienty pro jeho unikátní farmakologické vlastnosti.

Výhodou tohoto antibiotika ve srovnání s jinými antibiotiky v možnosti použití velmi krátkých kursů až 3-5 dnů, protože má prodloužený účinek. Použití přípravku Sumamed s anginou pectoris je považováno za velmi účinné a poměrně bezpečné.

Sumamed je širokospektré antibiotikum, tj. postihuje mnoho bakterií a většina kmenů nejběžnějších patogenů je na nás stále citlivá (například v USA jsou již rezistentní). Nezávislé užívání těchto léků není přípustné. Lékaři to obvykle předepisují v poměrně závažných případech, protože lék je velmi silný a má řadu vedlejších účinků.

Lékaři by měli být obzvláště vyvážení, aby toto antibiotikum předepisovali dětem. Sumamed baby lze podávat pouze po 6 měsících ve formě suspenze s maximální opatrností. Někteří lékaři nedoporučují používat Sumamed pro děti do 3 let. Injekční verze antibiotika je kontraindikována u dětí mladších 16 let.

Pokud Sumamed byl předepsán jako lékař pro bolest v krku u dětí, rodiče by měli být velmi pozorní k dítěti v době přijetí. Často, malé děti při užívání antibiotik mají zažívací poruchy - průjem, zvracení, mohou být také alergické reakce, úzkost, špatný spánek, zde Sumamed není výjimkou.

Farmakologické vlastnosti přípravku Sumamed s anginou pectoris

Návod k použití léčiva ukázal, že se jedná o makrolidové antibiotikum azithromycin. Používá se pro infekce způsobené bakteriemi citlivými na azithromycin.

Kromě jiných indikací pro použití je účinný i při ORL onemocněních - bakteriální faryngitida, angína, tj. Léčba Sumamed anginy je výhodná. Pouze jako lék druhé linie. Nepředchází revmatismu a používá se pro alergii na stafylokokové bolesti v krku nebo penicilinu.

Recenze Sumamedova přijetí na anginu pectoris jsou většinou pozitivní, je velmi účinná, pozitivní dynamika je pozorována již ve 2. den přijetí. U dětí však existují případy těžké alergie na léčivo. Proto je lepší použít jej k pokrytí antihistaminiky a v případě alergických projevů kontaktujte lékaře, aby léčbu zastavil. V případech, kdy zlepšení v užívání antibiotika pro bolest v krku nepřichází 2-3 dny, by měl být lék zrušen a lékař by měl předepsat jiný lék.

Volba antibiotika pro anginu pectoris

Před předepsáním antibiotik pro bolest v krku u dospělých nebo dětí by měl ošetřující lékař první den léčby vzít tampón hltanu pro záškrt (Leflerovu hůlku). V nemocnici je možné použít bakteriální kulturu (počkat na výsledek 7 dnů), umožňuje stanovit povahu bakteriálního prostředí v angině pectoris, počet patogenních bakterií a jejich citlivost na antibiotika, ale zpravidla je antibiotikum předepsáno empiricky.

Amoxicilin pro bolest v krku, Amoxiclav nebo Augumentin jsou také poměrně účinné, jedná se o antibiotika penicilinového typu a léky řady 1 pro bolest v krku. Jednou z důležitých složek účinné léčby je kromě antibakteriální terapie kloktání v případě bolesti v krku, která by měla být prováděna co nejčastěji, každé 3-4 hodiny.

Jak užívat Sumamed děti s anginou pectoris?

Snadnost použití tohoto léku je, že je třeba užívat pouze 1 krát denně. Tablety lze užívat bez ohledu na jídlo a suspenzi nebo tobolky jednu hodinu před jídlem. Při léčbě anginy pectoris je 3-5 dnů, podle doporučení lékaře.

Děti musí použít perorální suspenzi do půl roku, aby se získal roztok 17 g prášku, který přidá 12 ml. voda, objem se upraví na 23 ml. Suspenze v konečné formě by neměla být skladována déle než 5 dnů. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte.

Děti po 3 letech mohou užívat 125 mg tablety. Výpočet dávky léku v tabletách je 10 mg. na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte (u jiných onemocnění). Dospělí: 1 tableta 500 mg jednou denně po dobu 3-5 dnů.

Nicméně, s tonzilitidou (bolest v krku), faryngitidou způsobenou Streptococcus pyogenes, dávka Sumamed pro děti se zvyšuje - bude to 20 mg / kg v průběhu 3 dnů, nebo 12 mg / kg po dobu 5 dnů. Pouze 60 mg / kg.

Kontraindikace Shrnuto

přecitlivělost na makrolidy, azithromycin nebo jiné složky léčiva, závažná porucha funkce ledvin, těžká jaterní insuficience u tablet a tobolek 500 mg - děti do 12 let (do 45 kg), u tablet 125 mg - do 3 let, u suspenzí do 6 měsíců při souběžném podávání kojení s dihydroergotaminem a ergotaminem

S opatrností: s myasthenia gravis (autoimunitní neuromuskulární onemocnění), během těhotenství, s abnormálními jaterními funkcemi, s funkcí ledvin, s arytmiemi (viz příčiny sinusové arytmie u dětí), při současném užívání digoxinu, terfenadinu, warfarinu.

Nežádoucí účinky Sumamed

Nežádoucí vedlejší účinky léků jsou vzácné. Nejčastější vedlejší účinky jsou následující:

Nevolnost, zvracení, průjem, distenze, ztráta chuti k jídlu, zácpa, alergické reakce - kopřivka, vyrážka, angioedém, bolesti hlavy, úzkost, poruchy spánku atd.

Shrnuto s chřipkou

Sumamed je širokospektrální lék, který má výrazný antibakteriální terapeutický účinek. Patří k nové generaci léků, které zase patří do skupiny makrolidových antibiotik. Zda Sumamed může být použit pro chřipku a jak účinná je taková droga vůbec je to, co tento článek řekne.

Popis léčiva

Je třeba říci, že Sumamed s chřipkou lze použít pouze v extrémních případech, kdy nemoc již dala závažné komplikace a tělo je prostě není schopno se s nimi samostatně vypořádat. To je odůvodněno skutečností, že Sumamed má výrazný antimikrobiální účinek a virus je provokován běžným nádechem. Zpočátku se tedy ukázalo, že antivirotika se používají k odstranění chřipky.

Sumamed sám, po proniknutí do těla, spíše rychle začíná vyvíjet svůj baktericidní účinek. Zároveň je charakteristické, že působí přímo na zánětlivé ohnisko, čímž eliminuje nemoc v nejkratší možné době.

Jak je uvedeno v návodu k použití, tento lék je účinný proti různým infekčním agens. Může se jednat o pneumokoky, stafylokoky, streptokoky, střevní a dysenterické bacily.

Lék se vstřebává poměrně rychle. Po obdržení dosáhne maximální koncentrace po 2-3 hodinách.

Účinná látka takového antibiotika dobře proniká do dýchacího systému pacienta a měkkých tkání. Díky tomu může být použit k léčbě řady onemocnění, včetně komplikací z dlouhodobého nachlazení a chřipky.

Zobrazí léky během několika dnů po přijetí. S pravidelným příjmem (1 krát denně) to bude stačit k udržení normální hladiny účinné látky v těle a jejích účinků.

Formulář vydání

Souhrnně s chřipkou, jejíž přehled bude uveden níže, je k dispozici v jedné dávkové formě - prášek pro přípravu perorální suspenze. Takový prášek je balen do bílých neprůhledných lahví.

Možnosti léčení a léčby jsou vybírány ošetřujícím lékařem v každém jednotlivém případě (v závislosti na indikacích, věku, hmotnosti pacienta a přítomnosti dalších chronických onemocnění).

Tam jsou také Sumamed tablety a kapsle, ale jsou používány mnohem méně často.

Indikace

Existují následující indikace a symptomy, pro které je možné předepsat Sumamed s ARVI a nejen:

 1. Zánět plic (pneumonie). Obvykle se tato komplikace vyvíjí z předčasně vyléčené chřipky. Je doprovázena prodlouženou horečkou, těžkým dýcháním, bolestí na hrudi, kašlem a bledostí. Vzhledem k tomu, že pneumokoky jsou původcem pneumonie, bude rozumné předepsat Sumamed v tomto stavu, protože jeho účinná látka může potlačit životaschopnost patogenních bakterií.
 2. Různé infekční léze sinusů. To může být hnisavá forma sinusitidy, sinusitidy, faryngitidy a zánětu dutin. Tento stav je vždy doprovázen silnými bolestmi hlavy, kongescí nosu, hnisavými hojnými sekrecemi a vysokou horečkou. V pokročilých případech by měl být pacient s těmito indikacemi urgentně hospitalizován. To platí zejména pro léčbu malých dětí, starších osob a pacientů s chronickými patologiemi.
 3. Akutní infekce, které jsou pohlavně přenášeny nechráněným pohlavním stykem.
 4. Různé infekční léze kůže.
 5. Akutní infekce ušního kanálu (hnisavý zánět středního ucha).
 6. Purulentní forma tonzilitidy.
 7. Šarlatová horečka.

Kromě toho je důležité vědět, že existují také klinické indikace pro předepisování tohoto antibiotika. Například ošetřující lékař může v těle pozorovat zánětlivý proces se zvýšením počtu leukocytů a ESR. V tomto stavu budou testy indikovat postup zánětu a hnisavého zaměření v těle.

Kontraindikace

Vzhledem ke zvýšené toxicitě a velkému počtu kontraindikací, které nelze použít, nelze přípravek Sumamed použít u chřipky a ARVI u zdaleka ne u všech ochotných pacientů. Rozlišují se tedy následující podmínky, ve kterých je zakázáno takové léky předepisovat:

 1. Individuální nesnášenlivost pacienta s antibakteriálními látkami makrolidové skupiny. V takovém stavu musí terapeut pozorovat antibiotikum pro osobu, která patří do jiné terapeutické skupiny a obsahuje jinou účinnou látku.
 2. Těžká renální dysfunkce (chronické selhání ledvin, selhání jedné ledviny atd.).
 3. S opatrností a pouze pod dohledem lékaře by měl být Sumamed předepsán osobám trpícím závažným onemocněním jater, včetně chronického selhání jater.
 4. Těžké myokardiální patologie, stejně jako období po nedávném infarktu pacienta.
 5. Období akutního průběhu různých alergických reakcí. Antibiotikum by mělo být používáno s opatrností, pokud je člověk náchylný k alergiím.
 6. Dětský věk (lék se nepoužívá k léčbě dětí mladších tří let). Pokud je nutné předepsat antibiotikum pro komplikace z ARVI na dítě, lékař by měl zvolit bezpečnější náhradu za dítě pro Sumamed.
 7. Intolerance pacienta na glukózu a fruktózu.

S opatrností, Summamed by měl být předepsán lidem trpícím chorobami nervového systému, trpící cukrovkou, stejně jako pacienti se společnou léčbou silnými léky.

Je důležité vědět, že Sumamed proti chřipce je dovoleno aplikovat pouze po předepsání lékaře. Zejména se týká použití přípravku Sumamed s chřipkou u dětí. Samoléčba s tímto lékem může být nebezpečná.

Příjem během těhotenství

Je velmi nežádoucí předepsat Sumamed při přepravě dítěte z důvodu rizika, že jeho léčivá látka bude mít negativní vliv na plod. Použití takové drogy během těhotenství je možné pouze jako poslední možnost, kdy zamýšlený přínos pro matku bude vyšší než možná rizika pro plod.

Pokud jde o přijímání Sumamed při kojení, je to také nežádoucí. Pokud je to nutné, jmenování léku v období laktace, ženě se doporučuje, aby opustila kojení a přenesla dítě na umělou směs.

Způsob použití

Ve formě perorální suspenze se užívá jednou denně jednu hodinu před jídlem. Pro přípravu tohoto léčebného roztoku je jednoduchý - stačí rozředit prášek v malém množství vody, dokud není zcela rozpuštěn.

Pokaždé, když potřebujete připravit čerstvou suspenzi. Je zakázáno ho uchovávat v chladničce, protože může ztratit jeho léčivý účinek.

Výpočet dávky by měl být proveden pomocí odměrné stříkačky. Přípustná denní dávka léčiva je v průměru 30 mg.

Vedlejší účinky

Shromážděné po chřipce může způsobit nežádoucí účinky, pokud není správně odebrána nebo léčena tímto lékem, pokud pacient má závažné kontraindikace k takové léčbě. Rozlišují se následující možné vedlejší účinky léčby tímto antibiotikem: t

 1. Různé infekční léze na těle. Tím se rozumí výskyt kandidózy, pneumonie, respiračních patologií a faryngitidy.
 2. Metabolické poruchy. V tomto případě se u osoby může vyvinout anorexie a tendence k ní.
 3. Vývoj různých alergických reakcí. Může to být anafylaktický šok, svědění, otok, výskyt přecitlivělosti a vyrážka.
 4. V centrálním nervovém systému se nejčastěji vyskytují bolesti hlavy, závratě, dezorientace a poruchy spánku. Méně časté je nervozita, deprese, úzkost, halucinace, mdloby a ztráta čichu. Velmi vzácně - křeče.
 5. V zažívacím systému se může vyskytnout nevolnost, zvracení, citlivost břicha, gastritida, sucho v ústech a zhoršení vředů. Velmi vzácně dochází k zácpě, nadýmání a pankreatitidě.
 6. Zhoršení ledvin a jater, hepatitida.

Další možné nežádoucí účinky mohou zahrnovat dušnost, bolest na hrudi, zhoršení srdce, krvácení z nosu, zhoršené vidění a sluch.

S rozvojem některého z výše uvedených nežádoucích účinků byste měli okamžitě ukončit léčbu a poraďte se s lékařem. Léčba nežádoucích účinků a předávkování je symptomatická.

Je důležité vědět, že Sumamed je schopen ovlivnit rychlost reakce člověka, takže pacient musí během léčby být velmi opatrný při řízení vozidel.

Funkce příjmu

Aby Sumamed přinesl očekávaný účinek léčby dětem i dospělým, měla by být v průběhu léčby s ním dodržována následující doporučení lékaře: t

 1. Nemůžete nezávisle překročit dávku léku, stejně jako kombinovat jeho příjem s jinými léky bez svolení lékaře.
 2. Při užívání léku u pacientů trpících cukrovkou, musíte zvážit, že lék obsahuje sacharózu.
 3. Pokud omylem vynecháte lék, musíte užít správnou dávku co nejdříve. Příští lék by měl být za den.
 4. Při léčbě antibiotiky, lidem trpícím poškozením ledvin nebo jater by měl být jejich stav neustále monitorován a sledován výkonem těchto orgánů krevními testy.

Co se týče přezkoumání tohoto léku, většina z nich je pozitivní a pacienti si všimnou, že Sumamed je dobře snášen a účinný při léčbě komplikací chřipky. Hlavní věc je užívat lék v přesně stanovené dávce.

Léky na chlad a chřipku - Sumamed instrukce

Suspenze / tablety / tobolky
Pokyn
Indikace pro použití
Návod k použití
Vedlejší účinky
Analogy
Cena
Recenze

Sumární instrukce

Pokyny k užívání léku Sumamed, vytvořené speciálně tak, aby poskytly spotřebiteli všechny potřebné informace o léku a jak jej používat. Zde naleznete informace o složení léku a formách jeho uvolnění. Dále jsou popsány indikace pro léčbu a dávkový režim. Prezentujte se v plném rozsahu a varování o použití nadměrných dávek a kombinování léčiva s jinými léky. Vedlejší účinky a zákaz jmenování mají také popis.

V závěrečné části přiloženého listu jsou uvedeny informace o analogech Sumamed a jeho hodnotě. Také ti, kteří si přejí, si mohou přečíst názory na léky, které lidé používají.

Forma, složení, balení

Souhrnné pozastavení

Sumovaná suspenze může být připravena z bílého prášku ve formě granulí, které mohou být světle žluté barvy. Vůně drogy je poměrně charakteristická, připomínající banán nebo třešeň. U východu visí vodní suspenze jednotná konzistence, barva a vůně v průběhu přípravy se nemění.

Prášek sestává z dihydrátu azithromycinu, který hraje roli aktivní složky v přípravku. Je doplněn nezbytným množstvím koloidního oxidu křemičitého, giprolozy, třešňových příchutí nebo banánů, stejně jako vanilky, xanthanové gumy, fosforečnanu sodného a sacharózy.

Balený prášek pro přípravu suspenze v lahvích z polyethylenu o vysoké hustotě o objemu 50 ml. Přípravek je doplněn předměty pro dávkování ve formě stříkačky a lžíce. Souprava se umístí do kartonu.

Sumeded pilulky

Sumamed tablety jsou potaženy ve formě filmu. Jejich tvar je kulatý nebo oválný a konvexní dvěma způsoby. Barva je modrá s bílým uzlem. Tam je oboustranný rytý nápis: “125” nebo “500” - jedna strana a “PLIVA” jiný.

Tablety dihydrátu azithromycinu jsou jako aktivní složka doplněny pomocnými látkami, které obsahují látky kukuřičného gelového škrobu, bezvodého hydrogenfosforečnanu vápenatého, mikrokrystalické celulózy, hypromelózy, stearátu hořečnatého a laurylsulfátu sodného v požadovaných poměrech.

Pláště vrstvy tvoří potřebné množství indigokarminu (E132) barviva, oxidu titaničitého, hypromelózy, polysorbátu 80 a mastku.

V baleních z lepenkového materiálu je jeden blistr obsahující tablety (6 kusů) z těch, které mají rytinu „125“ a tři tablety s rytím „500“.

Shromážděné tobolky

Tobolky se skládají z modrého těla a modrého víčka. Jejich želatinová pevná kapsle obsahuje práškovou látku uvnitř bílé nebo žluté barvy světlého tónu.

Hlavní složka kapslí Sumamed - dihydrát azithromycinu je doplněna nezbytnými podíly mikrokrystalické celulózy, laurylsulfátu sodného a stearátu hořečnatého. Pevný želatinový tobolkový povrch sestávající z oxidu titaničitého (E171) a indigového karminu se želatinou je doplněn oxidem siřičitým 200 jako konzervačním činidlem.

Obaly z lepenkového materiálu obsahují jeden blistrový obal s kapslí, kde je šest.

Podmínky skladování

Pravidla pro bezpečnost léku je v souladu s teplotním režimem, který by neměl překročit dvacet pět. Uchovávejte ve formě tobolek a tablet nesmí být delší než 3 roky a prášek, ze kterého je suspenze připravena po dobu dvou let. Hotová suspenze určená k požití musí být použita do pěti dnů.

Farmakologie

Léčivo, odkazující na skupinu makrolidových azalidových léčiv, je považováno za antibiotikum bakteriostatického působení, které má nejširší možnosti proti mikrobům. Jeho rozlišovací schopnost je potlačení syntézy proteinů v buňce patogenního mikroorganismu. Dělat množství transformací na intracelulární úrovni, droga může významně zpomalit růst bakterií a jejich reprodukci. Ve vysokých koncentracích působí Sumamed jako baktericidní činidlo.

Jeho aktivita se vztahuje na mnoho druhů mikroorganismů, mezi nimiž lze uvažovat grampozitivní bakterie a anaerobní bakterie, stejně jako gramnegativní bakterie. Nezapomeňte, že mnoho z jejich počtu je zpočátku odolných vůči své činnosti a schopnosti ji získat.

Farmakokinetika

Aktivní složka léčiva Sumamed má schopnost rychlé absorpce a distribuce v těle poté, co je pacientem přijat. Biologická dostupnost je asi 37 procent. To je způsobeno jednou dávkou léku v doporučené dávce v koncentraci pět set miligramů. Maximální koncentrace léčiva v plazmě se zaznamenává po třech hodinách.

Existuje nepřímá úměrnost koncentrace léčiva v krvi a jeho vazby na proteiny, což je možné od sedmi do padesáti procent. Schopnost proniknout buněčnou membránou ukazuje účinnost přípravku Sumamed ve vztahu k intracelulárním patogenům a jimi způsobené infekci.

Fagocyty transportují azithromycin do infekčních ohnisek, kde se zase uvolňují, přímo působí na mikroorganismy. Jeho účinnost je značně usnadněna snadností propustnosti léčiva pomocí histohematogenních bariér s následným vstupem do tkání, kde jeho koncentrace je vyšší ve srovnání s koncentrací v plazmě, jako ve foci infekce ve srovnání se zdravou tkání.

Sumamed je metabolizován v játrech, kde dochází ke ztrátě jeho aktivity.

Léčivo má schopnost dlouhodobého odstranění z těla, ke kterému dochází ve střevě (50%) a ledvinách (6%) v nezměněné formě. Poločas může trvat od 35 do 50 hodin a azithromycin pochází z tkání ještě déle. Koncentrace léčiva je schopna udržet alespoň sedm dní po ukončení léčebného cyklu.

Souhrnná indikace pro použití

Důvodem předepisování léku Sumamed pro léčbu je celý seznam infekcí a nemocí zánětlivé povahy, které jsou způsobeny mikroorganismy, které jsou citlivé na antibiotikum:

 • onemocnění ve formě faryngitidy, zánět středního ucha, angíny, sinusitidy (infekce horních cest dýchacích a infekcí horních cest dýchacích);
 • akutní bronchitida, chronická bronchitida během exacerbace, pneumonie různých typů (infekční onemocnění dolních dýchacích cest);
 • erysipely, sekundární infekce dermatózy (infekce a nemoci kůže, stejně jako v oblasti měkkých tkání);
 • Účel tablet může být ve vztahu k akné vulgaris střední závažnosti;
 • S boreliózou;
 • Pokud je předepsána léčba cercevitem, uretritidou (infekce a onemocnění urogenitálního infekčního systému), léčba tobolkami a tabletami Sumamed.

Kontraindikace

I podle svědectví této drogy je třeba vzít v úvahu, že někteří pacienti by ji neměli předepisovat, s ohledem na řadu těchto kontraindikací:

 • S vysokou citlivostí na látky svých složek;
 • S vysokým stupněm citlivosti na antibiotickou skupinu makrolid nebo ketolid, nebo na takový erytromycin, ve kterém je účinná látka;
 • S těžkým poškozením funkce jater nebo ledvin;
 • Při předepsání dostávat ergotamin a dihydroergotamin;
 • Kapsle a pilulky (500 mg) nejsou předepisovány skupině pacientů do 12 let věku s tělesnou hmotností do čtyřiceti pěti kilogramů;
 • Sumamed tablety (125 mg) nejsou předepsány dětem do tří let;
 • Přípravek Sumamed se nesmí podávat dětem mladším šesti měsíců.

Předpis tohoto přípravku je povolen, ale při jeho použití se doporučuje opatrnost:

 • V přítomnosti myastenie;
 • S funkčním poškozením ledvin nebo jater je závažnost mírné a mírné;
 • Pro ty, kteří identifikovali pro-arytmogenní faktory, zejména pro kategorii starších pacientů a těch, kteří dostávají vhodnou léčbu;
 • Když je narušena rovnováha vody a elektrolytu;
 • v případě potřeby kombinujte s Sumamed cyklosporinem, digoxinem a warfarinem.

Souhrnný návod k použití

Sumarizované antibiotikum v jakékoliv dávkové formě může být předepsáno pro orální podání pacientovi, výhodně 60 minut před jídlem nebo 120 minut po jídle. Léky se užívají jednou denně.

Tablety ve formě tablet a tobolek

Tablety a tobolky se mohou předepisovat k léčbě pacientů v dospělosti a stáří, stejně jako u dospívajících starších 12 let, jejichž hmotnost se rovná nebo je vyšší než 40 kg.

Pro infekční onemocnění ORL orgánů, intencí kůže a tkáňových oblastí měkkých, horních a dolních dýchacích cest

Lék je předepsán v dávce 500 mg jednou denně. Léčba se skládá ze tří dnů.

Erythema migrans

Lék je předepsán v dávce tři gr. Předpokládá se až pět dní léčby podle léčebného režimu: 1. den - jeden gr, 2. až 5. - 500 mg. Vstup se provádí jednou denně.

Onemocnění cercevitidy nebo uretritidy nekomplikované formy

Sumeded vzít na jednorázové bázi. Jedna gramová dávka.

Průměrná závažnost akné vulgaris

Antibiotikem jsou předepsané pilulky (500 mg) jednou denně po dobu tří dnů, po nichž následuje jednorázová týdenní dávka (500 mg) po dobu devíti týdnů léčby. V průběhu léčby musí pacient vzít šest gramů léčiva. První dávka předepsaná pro příjem jednou týdně by měla být podána do sedmi dnů, aby se první dávka předala denně (osmý den od začátku léčby. Zbývajících osm dávek (týdně) léčiva by mělo být užíváno přesně po sedmi dnech.

Děti ve věku od 3 do 12 let, jejichž váha ještě nedosáhla čtyřiceti pěti kg. T

Pro infekce a nemoci ORL orgánů, horních a dolních dýchacích cest a kůže

Lék se doporučuje, počítá se dávka 10 mg na kg hmotnosti dětí po dobu tří dnů jednou denně. Dávka dávky není větší než třicet mg na kg tělesné hmotnosti.

Faryngitida nebo angína

Ve výpočtu je předepsáno antibakteriální léčivo: 20 mg na kg hmotnosti dítěte po dobu tří dnů v jedné dávce. Velikost dávky je 60 mg. Maximální denní dávka je 500 mg.

Erythema migrans

Účel léčby se provádí po dobu 5 dnů, jednou denně. První den, 20 mg na kg tělesné hmotnosti, od 2. do 5. dne: 10 mg na kg tělesné hmotnosti. Dávka terapeutického příjmu bude 60 mg na kg hmotnosti pacienta.

Užívání pilulek, ne žvýkat je.

Pro děti, kterým je předepsán příjem v dávce 60 mg na kg hmotnosti, se doporučuje pro pohodlné nahrazení tablet s práškem k suspenzi dávkou 100 miligramů prášku pěti mililitry vody.

Souhrnné pokyny k pozastavení

Požití léku v suspenzní formě umožňuje dětem od 6 měsíců do 3 let. Aby bylo možné správně změřit požadovanou dávku tekutého léku, je třeba použít odměrnou lžičku nebo injekční stříkačku podle výběru, které jsou spolu s lahví v balení.

Pro infekční onemocnění ORL orgánů, dolních a horních dýchacích cest, jakož i kožní integument

Jmenování je deset mg na každý kg tělesné hmotnosti dítěte po dobu tří dnů v jedné dávce denně. Vypočte se dávka: 30 mg na 1 tělesnou hmotnost.

Pro tonzilitidu nebo faryngitidu

Suspenze je předepsána na 20 mg / kg tělesné hmotnosti. Délka léčby: 3 dny, jedna dávka denně. Maximální denní dávka není větší než 500 mg. Dávkování v průběhu léčby je 60 mg / kg.

Erythema migrans

Antibakteriální léčivo se podává po dobu pěti dnů, kdy je v první den nutné podat dítěti porci na základě hmotnosti 20 mg na kg tělesné hmotnosti a dále od 2. do 5. dne 10 mg terapeutického roztoku na každý kg hmotnosti.. Přípravek se užívá pouze jednou denně. Ošetření 60 mg suspenze na 1 kg hmotnosti.

Přípravek se suspenzí a jeho dávkování (obecná pravidla)

K přípravě roztoku v lahvičce o jmenovitém objemu 20 ml je třeba doplnit odměřovací stříkačkou 12 ml vody a přidat ji do prášku. Obsah lahvičky dobře protřepejte, dokud roztok suspenze nebude homogenní. Výsledný objem léčiva by měl být asi 25 mililitrů. To je poskytováno za účelem kompenzace ztráty léku při provádění dávkování, které jsou nevyhnutelné.

Hotový produkt ve formě suspenze může být uchováván po dobu pěti dnů při teplotě místnosti.

Před volbou množství suspenze nezbytné pro příjem lahvičky by mělo být podrobeno intenzivnímu míchání. Optimální doba pro stav léku ve vhodné konzistenci je nejvýše dvacet minut, po které by se po odstranění požadovaného množství léku měla láhev znovu protřepat.

Dávkování suspenze se provádí pomocí měřicích přístrojů (lžíce / stříkačka). Po užití přípravku by mělo dítě vypít malé množství vody tak, aby bylo odebráno zbývající množství suspenze v ústech.

Dospělý pacient, stejně jako pacient, který trpí poškozením ledvin / jater v mírné nebo mírné úpravě dávky, není nutný při předepisování léčby.

Shrnuto během těhotenství

Na doporučení Světové zdravotnické organizace jsou přípravky obsahující azithromycin považovány za vhodnější pro léčbu infekčních onemocnění chlamydií u těhotných žen.

V opačném případě se užívání léku Sumamed během těhotenství provádí výhradně s naléhavou potřebou použití v léčbě žen.

Terapie Sumamedom kojící ženy vyžadují dočasné zrušení krmení dítěte.

Sumamed děti

Přijetí tohoto antibiotika, stejně jako jeho účel pro malé pacienty, stanoví věkové limity pro každou z dávkových forem.

 • Forma tablety (500 mg) a kapsulární forma jsou kontraindikovány u dětí mladších dvanácti let s hmotností nižší než 45 kg.
 • Tablety (125 mg) se nedoporučují pro děti do tří let.
 • Forma suspenze je kontraindikována u dětí do 6 měsíců.

Shromážděné starší osoby

Starší lidé mohou také dělat bez úpravy dávky. V případě pro-arytmogenního stavu však musí být léčivo předepsáno a prováděno opatrně.

Vedlejší účinky

Někdy, ale vzácně, může léčba Sumamedem vyvolat infekční onemocnění následujícího typu:

 • Kandida infekce v oblasti genitálií nebo v ústech;
 • Typ rýmy;
 • pneumonie;
 • různé respirační onemocnění;
 • zánětlivou faryngitidu;
 • projevy gastroenteritidy;
 • výskyt pseudomembranózní kolitidy.
 • vzácně se vyskytující leukopenie, eosinofilie a neutropenie;
 • vzácná diagnostika trombocytopenie, hemolytické anémie.
 • Ve formě hubnutí, který má vzácný vývoj.
 • Zřídka, ale nicméně, rozvoj anafylaktické reakce, edému angioedému, různých projevů kopřivky, reakce přecitlivělosti.
 • Často se objevují bolesti hlavy;
 • Vzácné výskyty závratí, nervozity, parestézie, nespavosti nebo naopak ospalost, chuťové pocity mohou být narušeny;
 • Vzácné projevy agitovanosti, agresivního stavu, mdloby, úzkosti, psychomotorické aktivity, křeče, halucinace. Vůně a chuť mohou být ztraceny nebo zvráceny.
 • zhoršené zrakové a sluchové schopnosti s rozvojem dočasné ztráty a tinnitu.
 • Zřídka se zvyšuje srdeční frekvence pacienta, krev se vrhá na kůži obličeje;
 • S neznámou frekvencí dochází ke snížení krevního tlaku, změně EKG indexu, výskytu arytmií "pirouetové" povahy a ventrikulární tachykardie.
 • Může se vyskytnout dyspnoe, i když zřídka nebo z nosu může proudit krev.
 • Poměrně častý výskyt následujících projevů: když se neustále nevolnost a trhání, bolest v oblasti břicha, průjem sleduje.
 • S menší frekvencí byl pozorován vývoj nadýmání, zvýšená slinění, dyspepsie, ulcerace sliznic v ústech, zácpa, říhání, gastritida. Je tu sucho v ústech, nadýmání.
 • Velmi vzácný vývoj pankreatitidy, změna barvy jazyka.
 • Hepatitida je vzácný vývoj;
 • Zřídka dochází k funkčnímu porušení jater a rozvoji cholestatické žloutenky;
 • Fulminantní hepatitida, jaterní nekróza a nedostatečnost se projevují s neznámou frekvencí, kdy došlo k fatálním následkům, když došlo k závažnému porušení.

Pokrytí kůže a podkožní tkáň

 • Vzácný vzhled kožních vyrážek, dermatitidy, suché kůže kůže, zvýšené pocení;
 • Časté projevy reakcí, které jsou označovány jako fotosenzibilizace;
 • K rozvoji erytému (multiforme), toxické epidermální nekrolýze může docházet s neznámou frekvencí.

Systém kostí a svalů

 • Vzácný vývoj stavů: osteoartritida, bolest na zádech nebo krku, myalgie.
 • Příznaky artralgie se projevují neznámou frekvencí.
 • Občas se vyvíjí bolest v ledvinách;
 • S neznámou frekvencí se mohou objevit příznaky selhání ledvin nebo intersticiální nefritidy.
 • Příležitostně se vyvíjí metrorrhagie, zhoršuje se funkce varlat.
 • Může způsobit nepohodlí a slabost jiné povahy, stejně jako únavu, horečnaté stavy, bolest v hrudní kosti, edém.

Je možné změnit výkon mnoha laboratorních dat.

Léčivo ve formě suspenze je schopné vyvolat podobné účinky sekundárního charakteru, stejně jako forma léku ve formě tablety / kapsle ve vztahu k hematopoetickému systému, CNS, kardiovaskulárním, trávicím, močovým a muskuloskeletálním systémům. Alergické reakce se také projevují.

Předávkování

Příznaky předávkování přípravkem Sumamed jsou projevy volné stolice, zvracení, které se neustále vyskytuje. Schopnost slyšení může být ztracena na krátkou dobu.

Terapeutická opatření k odstranění účinků předávkování jsou omezena na symptomatická léčba.

Lékové interakce

Schopnost antacidních léků snížit maximální koncentraci azithromycinu v krvi o ne méně než 30% vede k potřebě užívat Sumamed s dodržením dvouhodinového intervalu vzhledem k jejich příjmu.

Kombinace azithromycinu a digoxinu může vést k možnému zvýšení jeho koncentrace v krvi.

Azithromycin je schopen ovlivnit, i když nevýznamně, farmakokinetické schopnosti zidovudinu, který je vylučován ledvinami.

Po slabé interakci s izoenzymy cytochromu P450 nepůsobí azithromycin jako inhibitor a induktor.

Nekombinujte léčbu azithromycinem s námelovými alkaloidy, abyste zabránili rozvoji otravy.

Při kombinování nepřímých antikoagulancií s azithromycinem je nutné pravidelné sledování protrombinového času.

Kombinace léčiv azithromycinu a cyklosporinu může zvýšit maximální koncentraci cyklosporinu v séru. V případě potřeby může být u těchto léků nutná úprava dávkování.

Společný příjem látek azithromycin a nelfinavir zvyšuje plazmatickou koncentraci azithromycinu. To však nevede k projevu vedlejších účinků a nevyžaduje přepočítání dávky.

Existují důkazy, že současné podávání antibiotik (makrolidů) a peathenadinu způsobuje výskyt arytmií a změn parametrů EKG.

Další pokyny

Pokud byla v průběhu léčby vynechána další dávka, měla by být co nejdříve opita a spočítána přesně 24 hodin před opětovným užitím léku.

Pečlivé použití Sumamed vyžaduje u pacienta s poruchou funkce jater riziko následků ve formě závažné deficience a fulminantní hepatitidy. Při identifikaci tohoto příznaku ve formě rychle rostoucí astenie, symptomů žloutenky, ztmavené moči, jaterní encefalopatie a krvácivých tendencí jiné povahy je léčivo předmětem okamžitého zrušení a diagnózy jater.

Při mírném zhoršení funkčnosti ledvin se léčivo používá opatrně při stálém sledování.

Sumamed léčba, stejně jako jiné antibakteriální léky, umožňuje pravidelné vyšetření pacienta na diagnózu přítomnosti patogenů, které jsou imunní vůči léku, stejně jako výskyt superinfekce a jejího vývoje, včetně hub.

V souvislosti s možností krátkého a jednoduchého dávkovacího režimu by Sumamed neměl být používán k léčbě delší, než je doporučeno v návodu.

Nedoporučuje se kombinovat léčbu s azithromycinem a deriváty dihydroergotaminu a ergotaminu, aby se zabránilo rozvoji otravy.

Dlouhodobé užívání léčiva může způsobit rozvoj pseudomembranózní kolitidy, jejímž projevem může být mírná forma průjmu nebo závažná kolitida. Proto v případě průjmu, který je spojen s užíváním antibiotika, by měla být tato diagnóza vyloučena. Doporučuje se provést výjimku po ukončení léčby po dvou měsících.

Léčba azithromycinem nevylučuje riziko závažných arytmií, které mohou způsobit zástavu srdce.

V léčbě Sumamedu je možné vyvolat riziko exacerbace myastenie nebo rozvoje jejího syndromu.

Pacienti trpící cukrovkou je třeba poznamenat, že suspenze léčiva obsahuje sacharózu.

Vzhledem k tomu, že použití léčiva je schopno vyvíjet nežádoucí vedlejší účinky na orgány vidění a nervový systém pacienta, doporučuje se, aby se během období léčby zdržel kontrolních mechanismů a činností vyžadujících koncentraci.

Sumované analogy

Léčiva podobná tabletám se uvádějí pouze pro tabletový typ a pro kapsle, což nevylučuje možnost nahrazení tohoto léku během léčby.

Analogové kapsle Sumamed

 • Azithromycin -OBL;
 • Ecomed;
 • Azithromycin;
 • Azitrox;

Analogy tablet Sumamed

 • Azithromycin;
 • Hemomycin;
 • Azithromycin Zentiva;
 • Tablety s roztokem Sumatrolidu.

Součtová cena

Cenovka léku není levná, a v průměru v lékárnách je to asi 350 rublů pro Sumamed ve formě tablet, Sumamed kapsle je asi 480 rublů. Balení s práškem pro suspenzi lze zakoupit za nejméně 220 rublů.

Souhrnná hodnocení

Názory na antibiotikum Sumamed jsou většinou pozitivní, i když téměř každý z nich obsahuje stížnosti na rozsáhlý seznam vedlejších účinků. Nicméně pacienti užívající tento lék ke své léčbě si všimnou jeho vynikajícího terapeutického účinku a rychlosti. Někteří jsou nespokojeni s cenou léku, ale jeho cena není rozhodující pro hodnocení terapeutického účinku Sumamed.

Existuje spousta recenzí, takže k vyjádření názoru na lék a jeho terapeutický účinek, budeme citovat některé z těch, které byly zveřejněny v posledních dnech na různých tematických zdrojů.

Anna: Souhlasím s tím, že je třeba brát antibiotika pouze v extrémních případech, ale někdy jsou situace, kdy bez nich není možné. To se mi stalo dvakrát a oba časy prokázaly účinnost Sumamed na sto procent. Zpočátku mi byl tento lék předepsán lékařem, když jsem v předvečer vážného sezení v ústavu zhroutil se strašlivým chladem, což mělo za následek diagnostiku bronchopneumonie během vyšetření. Nicméně, v polosvědomém, a můj stav byl žalostný, jsem odmítl být hospitalizován, když jsem podepsal dokumenty o odmítnutí, protože jsem si nemyslel, že by se mi toto zasedání nepodařilo vynechat, a to ani z tak dobrého důvodu. Po vážném sporu, doktor vstoupil do mé pozice a nechal mě jít domů, předepisovat antibiotikum Sumamed ke mně. Vzal jsem si pilulku na noc a ráno se mé zdraví výrazně zlepšilo. Takže několik dní mi medicína doslova zachránila pozici tím, že mi poskytla uzdravení a umožnila mi složit zkoušky. Od té doby jsem tento lék kupoval jako poslední možnost, která netrvala dlouho, než jsem o několik měsíců později, když jsem šla s kamarádkami do jednoho ze zámořských středisek. Byl jsem sražen nějakým zvláštním onemocněním s horečkou a horečkou. Druhý den jsem se začal bát o krk a když jsem nebyl schopen vyhledat lékařskou pomoc v cizí zemi, spoléhal jsem se pouze na známé antibiotikum. Sumamed tentokrát nezklamal. Tentokrát to však nebylo bez vedlejších účinků a po mém zotavení jsem se musel ještě drotět s drozdem, průjmem a kožní vyrážkou, ale ukázalo se, že je to mnohem snazší a nekazí dovolenou.

Borislav: Nedávné použití Sumamed v léčbě má na mě silný dojem, který nemohu jen sdílet. Mnoho let trpím tonzilitidou v chronické formě a během této doby jsem nemusel brát žádné léky, ale v posteli jsem dostal pět nebo sedm dní. A tady, o tři dny později, jsem se cítil naprosto zdravý poté, co mi můj lékař poradil, abych vyzkoušel antibiotikum Sumamed. Lék je tak účinný, že jeho vysoké náklady a dokonce i vedlejší účinky pro mě byly zcela oprávněné. Léčba, skládající se pouze ze tří tablet, je navíc působivá a pohodlná. Teď jen Sumamed. Děkuji lékaři za praktické rady.

Natalya: Má dcera je stará jen jeden rok a dítě se neliší od této konkrétní bolesti, takže ještě nemá dost léků. Někdy však existují nouzové případy, kdy je nutná nouzová péče, a bez silných léků, jako jsou antibiotika, prostě nemůže. Stalo se to s námi. Chodili jsme po ulici a vydali se do sprchy, abychom se dostali na kůži. Dítě zachytilo chlad, o čemž svědčí teplota, která se ráno zvýšila na 38,5 stupně. Přítel pracuje na klinice jako zdravotní sestra s pediatrem a okamžitě jsem se na ni obrátil s žádostí o radu. Poté, co mě vyslechla, slíbila, že zavolá za půl hodiny. Přinesla láhev s práškem a naučila mě připravit z ní lék, což byla suspenze. Jméno drogy Sumamed. Musím říci, že druhý den se dítě zdálo zdravé, ale ještě jsme strávili tři dny léčby. Suspenze je příjemná podle chuti, ale z nějakého důvodu ji dcera nechtěla a musela doslova nalít do léku, ale nebylo to těžké, protože v balení byla speciálně navržená měřící stříkačka. Kromě toho nebyly s léčbou žádné obtíže, a ani vedlejší účinky, které jsou uvedeny v návodu, se neprojevily. Dojem je vynikající. Díky naší sestře a účinnému léku.

Victoria: Sumamed kapsle mě jednou zachránil před tím, že jsem téměř vynechal svou vlastní svatbu. V předvečer oslav jsem chytil chlad tak špatně, že jsem nemohl mluvit a trpěl hroznou bolestí v krku. Chladný liják byl na vině za všechno, co nás předstihlo mým snoubencem, když jsme spěchali na další obchod, který je spojen s přípravami na dovolenou. Jeho imunita byla silnější a večer jsem přišel s vysokou teplotou. Čtyři dny před svatebním obřadem zůstaly a já jsem začal panikařit, protože jsem musel ležet alespoň týden v posteli. Říkali mi však doktora a doktor mě ujistil, že mi dá lék, který by mě včas postavil na nohy. Stalo se to. Lék se nazývá Sumamed a je to blistr se třemi tobolkami, které potřebujete vypít jednou denně. Pochybnost mě neopustila, ale byl jsem vděčný doktorovi za účast. Po první kapsli jsem však věřil v jeho moc a pokračoval v přípravách. V den svatby bylo vše v pořádku. Cítila jsem plné uzdravení a dokonce i vedlejší účinky, na které mě lékař upozornil, aby mě obklíčili. Pro mě to znamenalo zázrak.

Ludmila: Minulý měsíc jsem dostal následující případ, kdy mi antibiotikum prakticky zachránilo obchodní pověst, i když předtím jsem byl proti těmto lékům. Faktem je, že pracuji jako překladatel a moje společnost očekávala důležitou delegaci z Německa, kde by měly být uzavřeny významné smlouvy. Několik dní před plánovaným termínem se mi podařilo lehnout si s bolestmi v krku a s čím jsem neměl co pracovat; Byl jsem překonán skutečnou hrůzou, protože jsem prostě neměl právo nechat všechny dolů. Musel jsem se uchýlit k nouzové medicíně. Na radu lékárníka jsem koupil Sumamed, kde k mému překvapení existovaly pouze tři pilulky. V lékárně mě ujistili, že se jedná o kompletní léčbu, a to je přesně to, co potřebuju pro expresní uzdravení. Všechno se ukázalo být pravdivé. Prostě jsem se v pořádku a čestně vyrovnal se svými povinnostmi. Nyní jsem změnil svůj postoj k antibiotikům a souhlasím s tím, že existují situace, které bez nich prostě nemohou udělat. A vedlejší účinky, které se v mém případě zdály být v porovnání s problémem, který se objevil, nepatrné, jsou vedlejšími účinky. Jen je třeba být připraveni.

Léky na tablety Rinza pro léky proti nachlazení a chřipce

Instrukce k léčbě chřipky a chřipky Theraflu

Shrnuto z hrdla

Sumamed je účinný a účinný antibakteriální lék nové generace, který se používá při léčbě anginy pectoris a některých dalších infekčních onemocnění. Jedná se o antimikrobiální léčivo se širokým spektrem účinku, což znamená jeho schopnost zabít nejen mikroby, které způsobují bolest v krku, ale také další grampozitivní a gramnegativní bakterie, anaerobní, stejně jako některé druhy nejjednodušších intracelulárních parazitů.

Bolest v krku je běžné infekční onemocnění dýchacích cest, zejména krku, když se mandle zapálí v důsledku akutní bakteriální infekce. Léčba vyžaduje komplexní, metody se poněkud liší v závislosti na závažnosti a rozsahu onemocnění. V akutní, hnisavé formě je nezbytné pouze opláchnutí a zavlažování krku: je třeba užívat antibiotika. Naše tělo se dokáže vyrovnat s lehčími infekcemi samotnými, v počátečním stádiu studené, lidové nápravy pomoci, ale pro quinsy, zpravidla předepisují léky.

Účinnou látkou přípravku Sumamed je azithromycin, derivát erythromycinu, antibiotikum staré generace. Sumamed je nejnovější makrolidové antibiotikum, na jehož vývoji pracovaly celé skupiny vědců. Výsledek jejich práce nezklamal. Dnes je to jeden z nejlepších léků na anginu pectoris.

Nejen Sumamed, ale také jeho analogy se nacházejí v lékárnách pod názvy:

Sumamed je předepsán pro bolesti v krku a jiné respirační infekce (faryngitida, angína, otitis, pneumonie, bronchitida), jakož i infekční kožní onemocnění (erysipel, dermatitida), infekce pánevních orgánů a některé další.

Sumamed je zdaleka nejúčinnější antibakteriální prostředek pro bolest v krku. Faktem je, že v případě bolesti v krku byla dříve předepsána antibiotika penicilinového typu (například amoxicilin), ale u pacientů často způsobovaly alergické reakce. Sumamed je určen pro pacienty s alergií na penicilin. Chcete-li zjistit, zda je pacient alergický, trvá to dlouho, pacient to neví. Proto, nejčastěji lékař okamžitě předepíše tento lék. V těžké formě tonzilitidy s abscesy na mandlích, pouze Sumamed rychle a účinně ovlivňuje zdroj infekce.

Ve srovnání s jinými léky má Sumamed antibiotikum následující výhody:

Nevýhodou je snad vysoká cena léků, stejně jako pravděpodobnost alergií na složení u některých lidí. Navíc je možná individuální intolerance látky azithromycin: pak lék prostě nebude fungovat.

Stejně jako všechna antibiotika má Sumamed ve svém složení hlavní účinnou látku (azithromycin) a pomocnou látku. A ten druhý bude poněkud odlišný: v různých formách uvolnění bude něco zvláštního, například ochucení a cukr atd. Budou přidány do sirupu.

Antibiotikum je dostupné v několika formách, což je také výhoda - možnost, aby si pacient vybral ten, který je vhodný pro sebe:

 1. Tablety obsahující 125 mg azithromycinu nebo 500 mg (standardní pro dospělé).
 2. Tobolky (250 mg).
 3. Suspendovaná suspenze (prášek pro přípravu, 100 mg) nebo Sumamed Forte (200 mg).

Jedná se o antimikrobiální léčivo. Stejně jako všechna antibiotika přímo ovlivňuje bakteriální buňku a zastavuje všechny její životně důležité procesy. Jinými slovy, má baktericidní účinek (bakterie zabíjející bakterie).

Shromážděný vstřebává do krve téměř okamžitě. Jedna dávka zpravidla s anginou pectoris je 500 mg. To je vysvětleno tím, že antibiotikum proniká do tkáně velmi rychle, hromadí se tam. Kromě toho má azithromycin schopnost dostat se přímo do fagocytů (buňky našeho imunitního systému požívající bakterie) a být dodáván krví do místa zánětu.

Možnost jednorázové dávky denně a nebere 6 dní, jako obvykle, jsou antibiotika opilá, ale pouze 3 - 5, vzhledem k tomu, že to trvá delší dobu z těla a pokračuje v léčbě po dlouhém užívání.

Sumamed se hromadí ve velmi vysoké koncentraci a jde do cíle: do infikovaných tkání. Jiné orgány a tkáně, které nejsou napadeny infekcí, nedostávají azithromycin v tak velkém množství a nepoškozují tělo.

Kromě bodových účinků na buňky horních cest dýchacích je azithromycin účinný proti mikroorganismům způsobujícím infekce:

 • dolních dýchacích cest;
 • genitálie;
 • kůže;
 • a Helicobacter pylori, který způsobuje žaludeční vředy.

Je lepší užívat lék nalačno, protože jídlo zpomaluje vstřebávání hlavní látky. Pro co nejpozitivnější účinek je vždy lepší pít ve stejnou dobu, například ráno, před večeří 1 hodinu nebo 2 hodiny po snídani. Totéž lze udělat v odpoledních hodinách. Hlavní věc po jídle by měla být asi 2 hodiny.

Standardní průběh Sumamedu v případě anginy pectoris je 3 dny (jedna tableta nebo dvě kapsle najednou). Pokud užíváte antibiotikum po dobu 5 dnů, dávka se trochu změní. První den musíte vypít 500 mg, v příštích 4 dnech - 250 mg, protože celková hmotnost léku by neměla překročit 1,5 g. Antibiotikum se hromadí a ovlivní tělo po dobu dalších 2-3 týdnů.

Alkohol je kontraindikován při léčbě antibiotiky. Užívání některých léků současně s přípravkem Sumamed může také zesílit nebo oslabit jeho účinek. Více informací o tom je uvedeno v návodu.

Pro děti je způsob podávání poněkud odlišný v závislosti na věku a zejména na tělesné hmotnosti. Vypočítat množství léků najednou není obtížné. Pro jeden kilogram tělesné hmotnosti dítěte je zapotřebí 10 mg léku. Pokud však hmotnost přesahuje 45 kg, lék se dávkuje stejně jako u dospělých.

Antibiotikum je předepsáno od věku šesti měsíců. Od 6 měsíců do 3 let se zobrazuje pouze suspenze, která má sladkou chuť, takže je snadné ji podávat. K dispozici je jednoduše suspenze Sumamed (100 mg) a Sumamed Forte (200 mg). U malých pacientů s hmotností nad 14 kg je předepsán pouze druhý.

U jednoduché anginy je předepsána dávka 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, to znamená, že celková dávka vypočtená na tři dny nesmí překročit 30 mg na 1 kg.

Suspenze se připraví přidáním požadovaného množství vařené studené vody do prášku Sumamed Forte. Dobře protřepejte. V krabici je instrukce, podle které každý rodič vypočítá požadované množství vody a měří lék pomocí speciální odměrné stříkačky a lžíce (jsou připojeny).

Lék se promyje vodou. Připravená suspenze se skladuje pouze po dobu 5 dnů, teplota skladování nesmí překročit 25 ° C a nesmí být menší než 15 ° C. Po použití se injekční stříkačka promyje, důkladně vysuší a uloží až do příštího použití.

V dětství od 3 do 7 let můžete užívat Sumamed ve formě tablet. Dávka zůstává stejná: 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. To znamená, že pokud se užívají 125 mg tablety, měly by být opity dvě v době, kdy je tělesná hmotnost dítěte 25 kg. Tobolky jsou povoleny od 12 let.

Dávku lze zdvojnásobit, pokud se zjistí, že onemocnění je způsobeno beta-hemolytickými streptokoky A, pak neužívá 10 mg azithromycinu na 1 kg tělesné hmotnosti, ale 20 mg.

Tablety se také promyjí malým množstvím jakékoliv kapaliny (lepší než voda).

Lékař, který v každém případě vydá lékařský předpis, vypíše správné a vhodné údaje pro vaše dítě nebo váš systém.

Stejně jako všechna antibiotika může Sumamed způsobit některé nepříjemné vedlejší účinky při užívání:

 1. Problémy s gastrointestinálním traktem: nevolnost, nadýmání, zvracení, zácpa, průjem, bolest břicha, ztráta chuti k jídlu.
 2. Vznik alergií, projevující se vyrážkou a svěděním; v závažných případech - anafylaktický šok.
 3. V krvi: přebytek bilirubinu, eosinofilů (buněk, jejichž počet se zvyšuje s alergiemi), snížení počtu neutrofilů. Všechny indikátory se vrátí do normálu 2-3 týdny po ukončení léčby.
 4. Pacient může vzácně pociťovat zvýšený tep, bolest na hrudi.
 5. Někdy je závratě, bolest hlavy, podrážděnost, poruchy spánku, zvýšená úzkost.
 6. Výskyt drozdů, nefritidy, konjunktivitidy.

Po přerušení léčby by všechny negativní důsledky měly uplynout, ale pokud jste při užívání přípravku Sumamed obdrželi alespoň jeden z výše uvedených příznaků, informujte o tom svého lékaře, aby pro Vás mohl vyzvednout další lék.

Při předávkování antibiotiky se obvykle vyskytuje průjem a zvracení, pacient pociťuje pokles a dokonce ztrátu sluchu. V případě předávkování musíte okamžitě vypláchnout žaludek a zavolat sanitku.

Pokud jste zjistili nesnášenlivost na makrolidová antibiotika, nemůžete pít Sumamed. Měli byste si vybrat jiný lék, který neobsahuje azithromycin.

Sumamed se také nedoporučuje u pacientů s onemocněním jater a ledvin. Terapeut v tomto případě předepíše více benigní prostředky.

Užívání těhotných drog je přísně kontraindikováno. Pouze při posouzení možných přínosů užívání, pokud významně převyšuje riziko pro plod, předepíše lékař azithromycin těhotným ženám. Ošetřovatelské ženy mohou pít antibiotikum za předpokladu, že v době přijetí matka nahradí kojení kojeneckou výživou, protože léčivo vstupuje do krve a nevyhnutelně část z ní vstupuje do mléka.

Antibiotikum Sumamed předepisuje pouze lékaře. S podrobnějšími informacemi se pacient seznámí s lékařem, který předpis vypíše, provede léčbu individuálně, protože vlastnosti organismu jsou pro každého člověka odlišné. Proto, všechny otázky týkající se léků, musíte zjistit od terapeuta. Článek je určen pouze pro informační účely a není přímým návodem nebo návodem k užívání tak závažného léku, jako je Sumamed.

Sumamed je velmi silná antibakteriální látka.

Toto antibiotikum je schopno porazit infekci způsobenou mnoha škodlivými mikroorganismy - od Staphylococcus aureus až po intracelulární parazitární bakterie, jako je mykoplazma a chlamydie.

Sumamed (účinná látka - azithromycin) patří do skupiny makrolidových antibiotik, která pochází ze známého erythromycinu.

Podle obecných lékařských doporučení je obvyklé snažit se předepsat antibiotika typu penicilinu pacientovi s anginou pectoris (Amoxicilin, Ampicillin) a již v přítomnosti alergií nebo špatné tolerance pacienta na jeden z těchto léků, předepsat Sumamed nebo jiné makrolidové antibiotikum.

Ale někteří lékaři dnes raději nečekají na vedlejší účinky penicilinů a okamžitě jmenují své pacienty s anginou pectoris, zejména hnisavou, Sumamed.

Pro léčbu a prevenci anginy pectoris, akutních respiračních virových infekcí a chřipky u dětí a dospělých Elena Malysheva doporučuje účinné léky proti imunitě od ruských vědců. Vzhledem ke své jedinečné, a co je nejdůležitější, 100% přírodní složení, lék je extrémně účinný při léčbě bolesti v krku, katarální onemocnění a zvýšení imunity.

Přečtěte si o Malyshevově technice...

Samozřejmě, že to není jen Sumamed, kdo může léčit bolest v krku. Nejbližší analog tohoto antibiotika je lék

. Podobné vlastnosti mají také „progenitor“ společnosti Sumamed -

Toto antibiotikum je opravdu dobré v boji proti tolika infekcím ORL orgánů (a nejen). V obvyklých dávkách má azithromycin bakteriostatický účinek, to znamená, že zabraňuje růstu bakterií, což pomáhá tělu nemocného člověka vyrovnat se s infekcí snadno, rychle a bez komplikací.

Azithromycin jako součást přípravku Sumamed působí proti většině patogenů infekčních a zánětlivých onemocnění krku - streptokoků, stafylokoků, pneumokoků a mnoha dalších bakterií.

Při léčbě Sumamedu však existují určité potíže. Faktem je, že existují bakterie, které jsou zpočátku rezistentní na azithromycin. To zahrnuje některé typy streptokoků a stafylokoků. Proto je žádoucí před výsadbou izolovat infekci zasetím patogenu a otestovat na citlivost na Sumamed.

Bohužel, ve většině případů s anginou pectoris není čas čekat na výsledky výsevu a obecně to není vždy možné, protože Sumamed je obvykle určen empiricky pacientům.

V tomto případě, pokud pacient na 2. až 3. den po zahájení léčby antibiotiky nevykazuje žádné zlepšení, lékař předpokládá přítomnost rezistence na azithromycin v patogenu a předepisuje další antibiotikum.

Ale ve většině případů se Sumamed vyrovná s infekcí. Ve srovnání s peniciliny je toto antibiotikum pacienty lépe snášeno, má menší toxicitu a mnohokrát méně způsobuje alergické reakce.

Nevýhody léku, můžete pravděpodobně volat jeho hodnotu. Sumamed má však mnohem nespornější výhody, a to:

 1. Vysoká účinnost v případě bolestí v krku a jiných infekcí v kombinaci s dobrou obecnou snášenlivostí.
 2. Schopnost akumulace ve vysoké koncentraci v ohnisku zánětu. Díky schopnosti azithromycinu proniknout fagocyty (buňky imunitního systému) je lék přenášen přímo do zapálených tkání a již má svůj terapeutický účinek.
 3. Schopnost je použít v krátkém kurzu. Celková léčba trvá pouze 3 nebo 5 dní, protože azithromycin se hromadí v tkáních a působí déle. Účinek antibiotika trvá 5-7 dní po užití poslední tablety.
 4. Užívání antibiotik je pouze 1 krát denně, protože azithromycin má z těla poměrně dlouhý poločas rozpadu.

Absolutní kontraindikace použití přípravku Sumamed je pouze jeho nesnášenlivost, která se projevuje alergií na lék. Častých vedlejších účinků při užívání tohoto antibiotika, nedostatku chuti k jídlu a odmítnutí jíst (anorexie), bolesti hlavy a závratě, bolesti kloubů, rozmazané vidění, ztráta sluchu, nevolnost, bolest břicha, nadýmání, průjem, kožní vyrážka nebo svědění.

Závažnější vedlejší účinky se vyskytují ve velmi vzácných případech. S Sumamed příjmem, stejně jako u jiných širokospektrálních antibakteriálních léků, se mohou vyvinout superinfekce (kandidóza nebo průjem spojený s příjmem antibiotik).

Sumamed dobře proniká do tkání těla a je koncentrovanější v dýchacích cestách (včetně krku), urogenitálním systému, kůži, měkkých tkáních. V těchto částech lidského těla je koncentrace azithromycinu 10-50krát vyšší než v krvi. Toto antibiotikum je indikováno pro:

 • Akutní bakteriální infekce mandlí (angina),
 • Šarlatová horečka (zvláštní forma streptokokové infekce se symptomatickou anginou pectoris a vyrážkou na těle),
 • Zánět dutin (sinusitida), dutina středního ucha (otitis),
 • Bakteriální zánět plic (pneumonie) a průdušky (bronchitida),
 • Infekce měkkých tkání a kůže (erysipely, impetigo, infikované dermatózy),
 • Zánět močové trubice (uretritida) nebo děložního čípku u žen (cervicitida), včetně kapavky atd.

Jak můžete vidět, Sumamed může pomoci nejen s hnisavou angínou, ale její rozsah použití je poměrně široký. Toto antibiotikum se používá k léčbě dospělých i dětí.

Tento lék se doporučuje pro anginu pectoris, a to iu starších lidí, navíc v normálních dávkách, aniž by se snížilo množství léčivé látky. U dětí s anginou pectoris a jinými infekcemi krku, v závislosti na věku, se Sumamed uvádí v různých dávkových formách.

Některá omezení týkající se užívání antibiotik jsou určena těhotným ženám a kojícím matkám. Lékaři se obvykle snaží je předepsat Sumamed léčba, pokud to není nezbytně nutné.

Pokud je kojící matka ještě předepsána terapie Sumamed, doporučuje se dočasně přenést dítě do mléčné výživy.

Nedávno jsem četl článek, který vypráví o přirozeném přípravku Immunity, který se skládá z 25 léčivých bylin a 6 vitamínů, pro léčbu a prevenci nachlazení, bolestí v krku, faryngitidy a mnoha dalších nemocí doma.

Nebyl jsem zvyklý věřit žádné informace, ale rozhodl jsem se zkontrolovat a objednat jeden balíček. Chlad, komplikovaný angínou, prošel doslova za pár dní. Nyní pijeme, abychom zabránili, připravujeme se na podzim. Zkuste to a vy, a pokud má někdo zájem, pak odkaz na článek níže.

Pro dospělé, Sumamed s anginou pectoris je obvykle předepsán pro tři-denní kurz.

Dospělému pacientovi se doporučuje užívat Sumamed 500 mg jednou denně, což odpovídá jedné tabletě obsahující 500 mg azithromycinu nebo dvě tobolky léčiva.

Nejlepší je užívat antibiotika současně. Celkově se pro léčbu infekce hrdla u dospělých získá 1,5 g léčiva. Azithromycin se špatně vstřebává, pokud se užívá současně s jídlem nebo alkoholem. Výsledkem jsou dvě hlavní podmínky pro podávání tablet nebo tobolek Sumamed:

 1. Vezměte si lék na prázdný žaludek. Po jídle by mělo trvat nejméně 2 hodiny, pouze v tomto případě můžete pít pilulky nebo kapsle. Ihned po požití léku musíte počkat 1 hodinu před dalším jídlem.
 2. Žádný alkohol během léčby antibiotiky!

Suma s bolestmi v krku pro děti ve věku od 3 do 12 let je předepsána v tabletách, které očekávají přibližnou dávku v závislosti na hmotnosti dítěte. Pro každý kilogram tělesné hmotnosti se uvádí 10 mg azithromycinu. Nicméně, bez ohledu na to, jak staré dítě je, pokud váží více než 45 kg, lék pro něj je dávkován jako pro dospělého.

Například u sedmiletého dítěte o hmotnosti 24 kg bude přibližná denní dávka antibiotika (to je také jednorázová dávka) 240 mg (24 kg * 10 mg). To je zhruba ekvivalentní dvěma 125 mg tabletám. To znamená, že takové dítě bude muset užívat 2 tablety (ve stejnou dobu) denně po dobu tří dnů. Děti ve věku od 3 do 12 let mohou dostávat pouze tablety, kapsle Sumamed v tomto věku jsou kontraindikovány.

Pokud je známo, že bolest v krku nebo faryngitida u 3–12letého dítěte způsobila beta-hemolytický streptokok A, doporučuje se použít dvojnásobnou dávku antibiotika, tj. 20 mg azithromycinu na kg hmotnosti.

V tomto případě je vhodnější užívat lék v suspenzi nebo v suspenzi „forte“. Režim zůstává stejný - jednou denně po dobu 3 dnů v řadě.

U mladších pacientů (ve věku od 6 měsíců do 3 let) se Sumamed uvádí pouze ve formě suspenze. Dávka léčiva se vypočítá individuálně pro každé dítě - 20 mg azithromycinu na 1 kg tělesné hmotnosti pro streptokokové infekce a 10 mg / kg pro jiné infekce v krku.

Vzhledem k tomu, že chuť antibiotika není pro děti obzvláště příjemná (přípravek je hořký), aby bylo usnadněno používání dětí, výrobci přidali do suspenzního prášku aroma sladidla (sacharózy) a banánů, třešní a vanilky.

K přípravě suspenze Sumamed přidejte do prášku v lahvičce objem rozpouštědla uvedený v návodu, kterým je obvykle chlazená vařená voda, a lahvička se dobře protřepe.

V krabičce s lékem je odměrná lžička a odměrná stříkačka, takže pro rodiče není těžké změřit správné množství léku pro dítě. Před každým použitím antibiotika musí být suspenze protřepána.

Suspenze kiddies dávají jednou denně tři dny v řadě. Poté, co dítě vezme antibiotikum, je nutné dát malému pacientovi pít lék s vodou tak, aby mohl polykat množství suspenze, které zůstalo v ústech.

Myslíte si, že je nemožné se zbavit permanentních nachlazení, chřipky a chřipky?

Soudě podle toho, že čtete tento článek - nevíte, co je to:

 • těžké bolesti v krku i při polykání slin...
 • neustálý pocit hrudky v krku...
 • zimnice a slabost v těle...
 • "Prolomení" kostí při sebemenším pohybu...
 • úplná ztráta chuti k jídlu a síla...
 • konstantní přetížení nosu a vykašlávání hlenu...

A teď odpovězte na otázku: vyhovuje vám to? Lze všechny tyto příznaky tolerovat? A jak dlouho jste „unikli“ k neefektivní léčbě? Konec konců, dříve nebo později je SITUATION DECLINED. A případ může skončit v slzách...

To je pravda - je čas začít s tímto problémem! Souhlasíte? Proto jsme se rozhodli vydat exkluzivní metodu Eleny Malyshevové, v níž odhalila tajemství posilování imunity u dětí a dospělých a také hovořila o metodách prevence VHODNÝCH CHOROB. Číst dál...