Léčba anginy pectoris: Sumamed

Makrolidové antibiotikum nové generace - Sumamed - způsobuje zlepšení stavu pacienta již druhý den léčby. Jaké nuance jsou důležité při léčbě anginy pectoris Sumamed?

Sumeded: dating

Sumamed je obchodní název léku, jehož aktivní složkou je antibiotikum azithromycin.

Makrolidové antibakteriální léčivo Sumamed přišel do lékařské praxe v Rusku v roce 1988. Léčivo má poměrně dlouhou a pozitivní dobu použití při léčbě různých onemocnění dýchacích orgánů, včetně bolestivých hrdel.

Jedná se o širokospektrální antibiotikum, které se hromadí v těle a má proto prodloužený účinek. S minimálním průběhem léčby léky během 3 dnů již druhý den se stav pacienta zlepší. Poslední přijatá dávka léčiva zůstává v ohnisku zánětu na další týden v poměru, který poskytuje baktericidní účinek.

Formy uvolňování antibiotik:

 • tablety 0,125 a 0,5 g;
 • kapsle 0,25 g;
 • prášek pro výrobu suspenzí v dávkách 100 a 200 ml na 5 ml;
 • prášek pro intravenózní kapání, 500 mg - s anginou pectoris se nepoužívá. Sumamed se také nepoužívá k intravenózním injekcím při léčbě dětí mladších 16 let a hmotnosti nižší než 25 kg.

Shrnuto: použití u anginy pectoris

Při bolestech v hrdle infiltrujících sliznice hrtanu uvolňují toxiny, které způsobují otravu těla, zvyšují tělesnou teplotu na 39 ° C a silnou slabost.

Souhrnně s anginou pectoris rychle a účinně ničí patogenní bakterie, které způsobují hnisavý zánět mandlí.

Sumamed je často předepisován pro léčbu anginy pectoris, pokud je pacient alergický na penicilinová antibiotika.

Sumamed je vhodný, protože celý průběh léčby je pouze 3 dny, a to stačí vzít lék jednou denně.

Sumamed je poměrně účinný při léčbě angíny (bolest v krku). Důležitou součástí léčby anginy pectoris je časté oplachování (doslova každou hodinu), které po baktericidním účinku antibiotika odstraňuje hnisavé výboje a rozkladné produkty patogenních bakterií z hrtanu.

Před předepsáním antibiotika bude správné provést analýzu, která určí typ patogenů v tomto konkrétním případě, kvantitativní data patogenních agens a jejich citlivost na antibakteriální léčiva. K tomu pacient vezme výtěr z hltanu pro bakteriální inokulaci.

V tomto případě bude výsledek analýzy znám po 3 dnech - není možné opustit pacienta s anginou pectoris pro toto období bez léčby. A hlavní léčba bolesti v krku je brát antibakteriální léky.

Při streptokokových infekcích je použití přípravku Sumamed považováno za nepraktické, protože bude zapotřebí výrazného zvýšení dávky.

Sumeded: příjem a dávkování

U anginy pectoris se Sumamed užívá jednou denně. V tomto případě by měl být žaludek volný: lék by měl být užíván před jídlem - 1 hodinu nebo alespoň pár hodin po jídle.

Dávka závisí na věku a závažnosti onemocnění.

Dospělí: 1 tableta 500 mg jednou denně. Dávka dávky pro léčbu anginy pectoris, vypočtená pro 3 dny přijetí, je 1, 5 gramů.

Lék by měl být užíván ve stejnou denní dobu. Žvýkat a brousit tablety nemůže. Tablety a tobolky se polykají celé.

Pokud pacient vynechá užívání léku, měli byste okamžitě užít denní dávku přípravku Sumamed a poté užít lék po 24 hodinách.

Sumamed: léčba anginy pectoris u dítěte

Trvání léčby Sumemedem pro léčbu anginy pectoris pro všechny věkové skupiny je 3 dny.

 • Děti do 6 měsíců, Sumamed je kontraindikován.
 • U dětí do 3 let se léčivo podává ve formě suspenze v dávce 100 nebo 200 mg (Sumamed forte) v 5 ml léčiva.

Dávka závisí na tělesné hmotnosti, v průměru pro každý kilogram hmotnosti dítěte, 10 mg suspenze by mělo být užito denně.

Při léčbě anginy pectoris způsobené streptococcus pyogenes se denní dávka zvyšuje dvakrát. V tomto případě bude denní dávka s 3denní léčbou 20 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte (všechny dávky se zvyšují dvakrát). Pokud lékař předepíše 5denní dávku Sumamed, pak se denně vezme 12 mg antibiotika na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte.

V návodu pro Sumamed prášek uvedeno dávkování léku, v závislosti na hmotnosti dítěte, což je velmi pohodlné.

Příprava suspenze

K injekční lahvičce s práškem se přidá injekční stříkačkou chlazená vařená voda (12 ml).

Aplikovaný roztok může být aplikován pouze po dobu 5 dnů. Lék uchovávejte při pokojové teplotě.

Před použitím lahvičky se suspenzí dobře protřepejte.

Po požití dítěte je třeba dát několik lžiček tekutiny, aby se zbytek suspenze vymyl z ústní dutiny.

Sumamed tablety v dávce 125 mg jsou také vhodné pro léčbu dětí ve věku 3–12 let. Je třeba mít na paměti, že žvýkání nebo broušení tablet pro dítě nemůže být - měly by být spolknuty celé. Je proto rozumnější, aby malé děti dávaly pozastavení.

Dávka přípravku Sumamed 0,125 mg tablety závisí také na hmotnosti dítěte. Níže jsou uvedeny denní dávky Sumamedu 125 mg pro děti.

 • 2 tablety 0,125 g (250 mg) - o hmotnosti 18-30 kg;
 • 3 tablety na 0,125 g (375 mg) - o hmotnosti 31-44 kg;
 • 4 tablety na 0,125 g (500 mg) - o hmotnosti 45 a vyšší.

Shrnuto: dysbakterióza

Jako každý antibakteriální lék, Sumamed negativně ovlivňuje střevní mikroflóru. Aby se zabránilo dysbióze, doporučuje se užívat léky k obnovení zdravé střevní mikroflóry (Bifiform, Linex, Bifidumbacterin atd.) Současně se zahájením podávání antibiotik.

Shrnuto: kontraindikace

 • Bolestivá citlivost na azithromycin a další makrolidová léčiva a další složky přípravku Sumamed.
 • Vážné narušení ledvin a jater.
 • Kojení.

Kontraindikace pro děti:

 • Tablety a tobolky po 500 mg jsou kontraindikovány u dětí mladších 12 let a hmotnosti do 45 kg.
 • 125 mg tablety jsou kontraindikovány u dětí mladších než 3 roky.
 • Suspenze je kontraindikována u dětí do šesti měsíců.

Sumamed se nedoporučuje k léčbě anginy pectoris za následujících podmínek: t

 • myasthenia gravis;
 • těhotenství;
 • arytmie;
 • poškození ledvin a jater.

Sumamed: nekompatibilní léky

Vyvarujte se kombinování léků.

 • Dihydroergotamin;
 • Ergotamin;
 • Digoxin;
 • Terfenadin;
 • Warfarin.

Shrnuto: nepříznivé účinky

Sumamed je považován za jeden z nejméně toxických antibakteriálních léčiv s minimálním množstvím vedlejších účinků.

 • Na gastrointestinálním traktu: ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, distekce břicha, průjem nebo zácpa.
 • Alergické projevy: výskyt kopřivky, vyrážky, angioedému.
 • Vzrušení nervového systému: bolesti hlavy, nespavost a zvýšená úzkost.

Při předávkování lékem má pacient těžkou nevolnost, která je doprovázena zvracením a průjmem.
Slyšení může dočasně zmizet - sluch je obnoven poté, co je Sumamed přerušen.

Sumamed je účinné antibiotikum se širokou škálou účinků, proto by mělo být používáno k léčbě anginy pectoris pouze podle pokynů lékaře.

Souhrnně s anginou pectoris u dětí: dávkování a pravidla podávání

Angina je vážné, nepříjemné a nebezpečné onemocnění s následky a komplikacemi. Tato choroba je zvláště tolerována malými dětmi, takže rodiče chtějí používat nejúčinnější prostředky, které mohou v krátkém čase přinést zdraví dítěte. To může být velmi nebezpečné léčit bolest v krku sami, bez lékařské konzultace, protože pouze lékař může určit přesnou příčinu onemocnění. Zdrojem anginy pectoris mohou být viry, houby nebo bakterie, takže způsob léčby je zvolen v závislosti na původci onemocnění.

Pro léčbu anginy pectoris je nutné použít antibiotika, pokud je vyvolána bakteriální infekcí. Lék Sumamed, který lze použít i pro děti, se nejlépe zabývá projevy tohoto onemocnění. Předepsat léky, dávkování a termín používání prostředků by měl být pouze odborník, zejména pokud potřebujete léčit malé dítě. Stejně jako všechna antibiotika, Sumamed může mít vedlejší účinky, kontraindikace a vyžaduje správný účel.

Složení a vlastnosti Sumamed

Sumamed je antibakteriální lék systémového použití.

Pokud je známo, že příčinou onemocnění byla bakteriální infekce, pak lékař s největší pravděpodobností předepíše tento konkrétní lék dítěti. V posledních letech se doslova stal prodejním lídrem v lékárnách v Rusku, protože je vysoce účinný proti bolestem v krku a podmínky jeho používání jsou velmi krátké. Lék Sumamed s anginou pectoris u dětí má prodloužený účinek, proto, v ne příliš závažných případech, to může být omezeno na 3-5 dnů aplikace léku.

Sumamed je antibiotikum azalidů z nové skupiny makrolidů, které je ve skutečnosti díky své vysoké účinnosti. Většina bakterií ještě neměla čas vyvinout rezistenci vůči svým aktivním složkám, takže rychle zemřou působením léku.

Léčivo má široké spektrum účinnosti, proto je účinné proti velkému počtu různých mikroorganismů. Azithromycin se rychle vstřebává do krevního oběhu z trávicího traktu, proto se bakteriostatický účinek vyskytuje v krátkém čase.

K dispozici ve formě tablet, tobolek nebo sirupu pro děti (ve formě suchého prášku).

Lahvička s léčivem obsahuje 500 mg hlavní účinné látky - dihydrátu azithromycinu, jakož i řadu dalších látek: hydroxid sodný a kyselinu citrónovou. V 5 ml hotového sirupu (suspenze) obsahuje 200 mg dihydrátu azithromycinu, pomocné látky: sacharóza, xanthanová guma, která slouží jako zahušťovadlo, koloidní oxid křemičitý, stejně jako aromatické látky, podobné vůni třešní, vanilky a banánů.

Lék na předpis

Rychle a účinně léčit anginu pectoris u dítěte

V případě bolesti v krku u dětí předepisuje lékař následující onemocnění způsobená patogeny, které jsou na léčivo náchylné:

 • Tonzilitida
 • Sinusitida
 • Otitis
 • Šarlatová horečka
 • Bronchitida
 • Různé formy pneumonie
 • Infekce měkkých tkání a kůže
 • Kožní infekce
 • Infekce močových cest

Je třeba mít na paměti, že jakákoliv antibiotika jsou naprosto k ničemu pro nemoci, které jsou virové povahy, to znamená pro chřipku a většinu sezónních onemocnění, která často nazýváme nachlazení (ARVI, ARI). Při použití při plísňové infekci může být antibiotikum dokonce škodlivé, protože bez působení na houby inhibuje prospěšnou mikroflóru a přispívá k prudkému rozvoji a šíření plísňové infekce.

Účinnost Sumamedova bolení v krku je způsobena tím, že tento lék se dobře potýká s hlavními patogeny, které nejčastěji vyvolávají onemocnění tonzilitidy - streptokoky a stafylokoky. Široké spektrum vlivu azithromycinu zároveň pomáhá při jeho použití proti řadě dalších onemocnění vyvolaných bakteriemi různých druhů.

Užitečné video - Jak léčit bolest v krku u dítěte:

U anginy pectoris Sumamed rychle eliminuje bolestivé polykání charakteristické pro tento stav, snižuje aktivitu patogenů a ničí je. Jako výsledek, nemocné dítě rychle cítí úlevu, snížení zvýšené tělesné teploty, bolesti svalů a kostí, snížení otoku v krku a pocit paušální uvízl v něm. Se správným dávkováním se pacient rychle vrátí a rychle se zotavuje.

Při použití antibiotik u dítěte je důležité dát mu dostatek tekutin ve formě různých nápojů k urychlení eliminace toxinů z těla a snížení negativních účinků antibiotik na vnitřní orgány. Pro děti je také důležité získat vysoce kalorickou výživu a vitamíny, nejlépe ve formě přírodních šťáv, zeleniny, ovoce a bobulí. Použití tablet vitamín-minerálních komplexů je možné pouze na základě doporučení lékaře a s ohledem na věk dítěte, přítomnost možných kontraindikací.

Souhrnná dávka pro dítě s anginou pectoris

Průběh léčby a dávkování stanoví lékař po vyšetření dítěte.

Shromážděné u dětí s bolestmi v krku se aplikuje jednou, nejméně jednu hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po jídle, to znamená, že lék musí spadnout do prázdného žaludku.

Dávkování pro tonzilitidu u dětí je 10 mg na kilogram tělesné hmotnosti dítěte jednou denně. Lék se užívá do tří dnů, pokud lékař neurčí jinak.

Při používání tohoto léku by měli rodiče pečlivě sledovat reakce a zdraví malého pacienta, aby sledovali možné vedlejší účinky nebo nedostatečné reakce. Pokud dítě nesnáší tento lék, doporučuje se odmítnout jeho přijetí a obraťte se na svého lékaře na jmenování jiného léku.

Ve většině případů je Sumamed dobře snášen a velmi zřídka způsobuje negativní následky.

Při současném užívání antacid, musíte dodržet dvouhodinovou přestávku v užívání léků, abyste se vyhnuli zkreslení nebo snížili účinnost léčby.

Kontraindikace, obecné účinky a předávkování

Nesprávné užívání antibiotika může způsobit nežádoucí účinky.

Sumamed je kontraindikován pro použití v následujících případech:

 • Přecitlivělost na makrolidová antibiotika.
 • Těhotenství
 • Období kojení.
 • Současně s příjmem ergotaminu a dihydroergotaminu.
 • 500 mg tablety jsou zakázány pro děti do 12 let a s tělesnou hmotností nižší než 45 kg.
 • 125 mg tablety by neměly být podávány dětem mladším 3 let.
 • Sumamed suspenze se nepoužívá k léčbě dětí mladších šesti měsíců.

U pacientů s tendencí k alergickým reakcím a závažným chronickým onemocněním ledvin a jater je extrémní opatrnost.

U těhotných a kojících matek se tento lék používá pouze tehdy, pokud očekávaný přínos jeho působení daleko převyšuje potenciální rizika pro vývoj a zdraví plodu, ženy samotné. Rozhodnutí o přijetí drogy trvá pouze ošetřujícího lékaře, samoobsluha může vést k nepředvídatelným a velmi nebezpečným následkům.

Většina vedlejších účinků je pozorována na části gastrointestinálního traktu.

Děti si mohou stěžovat na bolest břicha, zažívací potíže, nevolnost, těžkou nadýmání. Kožní vyrážka na typu urtikárie je velmi vzácná. Může být zaznamenáno dočasné zvýšení hladiny aktivity jaterních enzymů, které prochází po vysazení léku a vysazení z těla. Nejčastější reakcí je zvýšená tvorba plynu s fermentací a nepohodlí v žaludku, na které si děti zvláště stěžují, že mají problémy s trávením potravy.

Při aplikaci Sumamed na bolest v krku u dětí potřebujete vědět, že předávkování lékem může vést k extrémně nepříjemným a nebezpečným následkům:

 • Nevolnost
 • Zvracení.
 • Průjem, někdy velmi silný.
 • Dočasná ztráta sluchu.

S takovými příznaky je důležité uklidnit vyděšené dítě, zavolat sanitku a podniknout kroky k vyčištění žaludku co nejdříve. Lékař také předepíše symptomatickou léčbu. Může to být antialergické léky, léky proti bolesti a antispasmodika. Při velmi těžkém průjmu a / nebo zvracení může lékař předepsat rehydron nebo jiné prostředky k obnovení rovnováhy elektrolytu s velkou ztrátou tekutin.

Předávkování se nestalo, musíte správně vypočítat správné množství léku podle váhy dítěte a zajistit, aby lék nebyl v přímé dostupnosti dětí, zejména pokud je ve formě sladkého sirupu.

Analogy

Skupina léčiv představujících analogy Sumamed zahrnuje antibiotika ze stejné skupiny makrolidů, které obsahují hlavní účinnou látku, antibiotikum azithromycin, v různých kombinacích s dalšími látkami. Mezi nejoblíbenější analogové prostředky

Sumamed obsahuje následující léky:

Protože všechny tyto léky patří do stejné skupiny a mají podobné složení, pak většina účinků, indikací, kontraindikací a vedlejších účinků bude stejná jako u Sumamedu. V každém případě je však nutné vzít v úvahu možné vlastnosti různých léků, například jiných dávek a četnost užívání, proto se nedoporučuje nahradit přípravek Sumamed samotným analogem bez konzultace s lékařem.

Před použitím jakéhokoliv léku, zejména antibiotika pro děti, se doporučuje ujistit se, že je dětem povoleno dostávat tento lék, a určit věk, ve kterém bude tento lék bezpečně používat. K tomu je nezbytné studovat instrukce, které jsou aplikovány na všechny léky.

Všimli jste si chyby? Vyberte ji a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Souhrnná žádost u dětí s anginou pectoris

Bolest v krku není jen vážnou nemocí, ale je také nebezpečná s následky. Je nutné ji léčit rychle a antibiotikum Sumamed v tom pomůže. Tento lék účinně léčí všechny typy anginy pectoris u dětí, včetně hnisavých.

Formulář vydání

Sumamed se vyrábí ve formě tablet, kapslí a prášku pro suspenzi (Sumamed Forte).

Balení "Sumamed forte" zahrnuje skleněnou láhev s práškem, odměrnou lžičku a stříkačku. K dispozici v banánových, jahodových a malinových příchutích. Tablety jsou dostupné v 125 mg a 500 mg, baleny v blistrech po 6 a 3 kusech. 250 mg tobolky jsou také baleny v blistrech po 6 kusech.

Složení

Struktura "Sumamed" v jakékoliv formě zahrnuje pouze jednu aktivní složku - semisyntetické antibiotikum dihydrát azithromycinu. Syntetizován v 80. letech minulého století, získal popularitu na všech kontinentech a prodává se v USA a zemích západní a východní Evropy. V naší zemi získal slávu pod značkou Sumamed.

Tablety "Sumamed" také zahrnují pomocné složky - potravinářské přídatné látky a stabilizátory, které zachovávají účinnost léčiva. Složení prášku také zahrnuje přírodní sladidla, barviva a příchutě.

Princip činnosti

Azithromycin je širokospektré antibiotikum, které je schopno působit proti různým bakteriálním infekcím a virům. Při interakci s původcem onemocnění Sumamed potlačuje syntézu proteinu škodlivého mikroorganismu, který zabraňuje šíření infekce v těle pacienta.

Azithromycin stejně účinně ovlivňuje různé typy stafylokoků, chlamydií, mykoplazmat, streptokoků, mikroorganismů rezistentních na antibiotika penicilinového typu a také intracelulárních patogenů.

Indikace

Vlastnosti azithromycinu umožňují jeho použití při léčbě virových i bakteriálních infekcí. Takzvaná zima, když dítě onemocní po podchlazení, je spojeno s bakteriálními infekcemi, které se vyvíjejí v důsledku snížení imunity. Jedním z nejnebezpečnějších projevů těchto infekcí je bolest v krku, včetně hnisavých.

Bolest v krku je zánět sliznice hrdla s lézí mandlí. U dětí se mandle často objevují na mandlích. Lékaři rozlišují několik typů hnisavé angíny - folikulární, lacunární, filmové a další. Liší se tam, kde se na mandlích sbírá hnis.

"Sumamed" je schopen úspěšně se vyrovnat s touto nemocí v jakékoliv formě, protože nejčastěji je bolest v krku způsobena stafylokoky nebo streptokoky, v některých případech hemofilní tyčí. Všechny tyto patogeny jsou dobře potlačeny azithromycinem.

Od jakého věku je předepsáno?

"Sumamed forte" je povolen pro léčbu dětí od 6 měsíců. Tablety "Sumamed" mohou být podávány dětem od 3 let, ale pouze v případě, že hmotnost dítěte je vyšší než 18 kg.

Někdy může lékař předepsat pilulky dětem mladším 3 let, nebo pokud je tělesná hmotnost nižší než 18 kg, ale pouze u individuálních indikací - pokud přínosy užívání léků převažují nad možným poškozením.

Kontraindikace

Tablety "Sumamed" nelze užívat u dětí mladších 3 let a hmotnosti nižší než 18 kg, suspenze u dětí mladších 6 měsíců. Také nemůžete léčit tento lék dítě, pokud je přecitlivělý nebo nesnášenlivý na hlavní nebo pomocné látky léku.

S opatrností platí "Sumamed" v jakékoli formě u dětí, které trpí srdečními chorobami, mají tendenci k arytmii. Upozorněte lékaře na přítomnost onemocnění, pokud chce předepsat "Sumamed".

Vedlejší účinky

Při léčbě dětí léčených přípravkem Sumamed se mohou vyskytnout nežádoucí účinky bez ohledu na formu užívání léčiva. Návod k použití uvádí takové možné vedlejší účinky, jako je bolest hlavy, závratě, špatný spánek, ztráta chuti k jídlu. Pokud je dítě malé, rodiče musí věnovat pozornost častému plaču, neklidnému spánku nebo neustálému probuzení v noci. Také se může objevit kopřivka, vyrážka.

Praxe používání Sumamed ukazuje, že nežádoucí symptomy jsou extrémně vzácné. Pokud se některý z nežádoucích účinků projeví, musíte přestat užívat tento přípravek a poraďte se s lékařem.

Návod k použití

Pravděpodobnost nežádoucích účinků a předávkování je snížena, pokud budete postupovat podle návodu k použití léčiva.

Děti od 6 let předepsané pozastavení. Dávka léčiva se vypočítá na základě hmotnosti dítěte.

Tělesná hmotnost, kg

Objem suspenze v 1 příjmu, ml

Užívejte suspenzi jednou denně po dobu 3 dnů. Po uţití přípravku by mělo být dítěti podáno vodou nebo jiným nápojem, aby umyl lék v ústech. Sumamed by měl být užíván jednu hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

Děti od 3 let mohou dávat tablety Sumamed 125 mg, pokud je dítě může polknout.

Tělesná hmotnost

Množství tablet "Sumamed" 125 mg

Průběh léčby nesmí překročit tři dny.

Předávkování

Pokud byl lék použit nesprávně při léčbě anginy pectoris, je možné předávkování. To se projevuje zvýšením příznaků vedlejších účinků a vyžaduje okamžité ukončení léčby. V případě předávkování byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc a pokud je dítě malé, zavolejte ambulanci. Léčba příznaků předávkování se provádí podle účelu a pod dohledem lékaře. Není třeba se medikovat, jen zhorší stav dítěte.

Interakce s jinými léky

Azithromycin je účinná látka, která může interagovat s velkým množstvím léčiv. Pokud lékař předepíše léčbu přípravkem Sumamed, rodiče by měli být informováni o všech lécích, které dítě užívá v nedávné minulosti. Na základě těchto informací se lékař rozhodne, zda bude přípravek Sumamed používat.

Navíc rodiče potřebují vědět, že antacida, jako je Almagel, Renny, Gastal, a dokonce i jednoduchá soda, mohou zpomalit absorpci azithromycinu a snížit účinnost léku. Pokud dítě potřebuje užívat tyto léky, musí být interval mezi dávkami nejméně 2 hodiny.

Také antibiotika nejsou kombinována se sorbenty, které jsou schopny je rychle odstranit z těla a narušit absorpci.

Podmínky prodeje a skladování

Stejně jako ostatní antibiotika se Sumamed a Sumamed Forte prodávají pouze na lékařský předpis. V domácím prostředí je nutné lék uchovávat na místě mimo dosah dětí, aby nedošlo k náhodnému použití dítětem. Doba použitelnosti tablet je 3 roky a prášek pro přípravu suspenze je 2 roky, pokud je lahvička uzavřena. Skladování připravené suspenze může být pouze 5 dnů.

Recenze

"Sumamed" a "Sumamed forte" rychle pomohou s angínou, dokonce hnisavou. Důkazem toho jsou recenze rodičů, kteří léčili děti antibiotiky. Tak, na dítě 1 rok 11 měsíců "Sumamed" vyhrál hnisavý quinsy v započaté formě. Lékař neprodleně správně stanovil diagnózu a několik dní dítě dostalo nedostatečnou léčbu a stav dítěte se neustále zhoršoval.

Už dvanáct hodin po první medikaci si matka všimla jasných příznaků zlepšení: tělesná teplota se vrátila do normálu, dítě přestalo být rozmarné, neustále plačelo, dobře spalo a dobře jedlo. Po třech dnech příjmu od hnisavé angíny, nezůstala stopa.

Analogy

Azithromycin je populární antibiotikum, proto podle účinné látky má Sumamed několik analogů: Zintromax, Zintrolid, Azitral, Azirox a další. Podle terapeutického účinku jsou další antibiotika analogem "Sumamed".

Shromážděné s mandlí u dětí

Dnes je Sumamed velmi populární v Rusku a je jedním z lídrů v maloobchodním prodeji. Jedná se o relativně nový lék, byl registrován v naší zemi v roce 1988 a byl uznán mezi odborníky a pacienty pro jeho unikátní farmakologické vlastnosti.

Výhodou tohoto antibiotika ve srovnání s jinými antibiotiky v možnosti použití velmi krátkých kursů až 3-5 dnů, protože má prodloužený účinek. Použití přípravku Sumamed s anginou pectoris je považováno za velmi účinné a poměrně bezpečné.

Sumamed je širokospektré antibiotikum, tj. postihuje mnoho bakterií a většina kmenů nejběžnějších patogenů je na nás stále citlivá (například v USA jsou již rezistentní). Nezávislé užívání těchto léků není přípustné. Lékaři to obvykle předepisují v poměrně závažných případech, protože lék je velmi silný a má řadu vedlejších účinků.

Lékaři by měli být obzvláště vyvážení, aby toto antibiotikum předepisovali dětem. Sumamed baby lze podávat pouze po 6 měsících ve formě suspenze s maximální opatrností. Někteří lékaři nedoporučují používat Sumamed pro děti do 3 let. Injekční verze antibiotika je kontraindikována u dětí mladších 16 let.

Pokud Sumamed byl předepsán jako lékař pro bolest v krku u dětí, rodiče by měli být velmi pozorní k dítěti v době přijetí. Často, malé děti při užívání antibiotik mají zažívací poruchy - průjem, zvracení, mohou být také alergické reakce, úzkost, špatný spánek, zde Sumamed není výjimkou.

Farmakologické vlastnosti přípravku Sumamed s anginou pectoris

Návod k použití léčiva ukázal, že se jedná o makrolidové antibiotikum azithromycin. Používá se pro infekce způsobené bakteriemi citlivými na azithromycin.

Kromě jiných indikací pro použití je účinný i při ORL onemocněních - bakteriální faryngitida, angína, tj. Léčba Sumamed anginy je výhodná. Pouze jako lék druhé linie. Nepředchází revmatismu a používá se pro alergii na stafylokokové bolesti v krku nebo penicilinu.

Recenze Sumamedova přijetí na anginu pectoris jsou většinou pozitivní, je velmi účinná, pozitivní dynamika je pozorována již ve 2. den přijetí. U dětí však existují případy těžké alergie na léčivo. Proto je lepší použít jej k pokrytí antihistaminiky a v případě alergických projevů kontaktujte lékaře, aby léčbu zastavil. V případech, kdy zlepšení v užívání antibiotika pro bolest v krku nepřichází 2-3 dny, by měl být lék zrušen a lékař by měl předepsat jiný lék.

Volba antibiotika pro anginu pectoris

Před předepsáním antibiotik pro bolest v krku u dospělých nebo dětí by měl ošetřující lékař první den léčby vzít tampón hltanu pro záškrt (Leflerovu hůlku). V nemocnici je možné použít bakteriální kulturu (počkat na výsledek 7 dnů), umožňuje stanovit povahu bakteriálního prostředí v angině pectoris, počet patogenních bakterií a jejich citlivost na antibiotika, ale zpravidla je antibiotikum předepsáno empiricky.

Amoxicilin pro bolest v krku, Amoxiclav nebo Augumentin jsou také poměrně účinné, jedná se o antibiotika penicilinového typu a léky řady 1 pro bolest v krku. Jednou z důležitých složek účinné léčby je kromě antibakteriální terapie kloktání v případě bolesti v krku, která by měla být prováděna co nejčastěji, každé 3-4 hodiny.

Jak užívat Sumamed děti s anginou pectoris?

Snadnost použití tohoto léku je, že je třeba užívat pouze 1 krát denně. Tablety lze užívat bez ohledu na jídlo a suspenzi nebo tobolky jednu hodinu před jídlem. Při léčbě anginy pectoris je 3-5 dnů, podle doporučení lékaře.

Děti musí použít perorální suspenzi do půl roku, aby se získal roztok 17 g prášku, který přidá 12 ml. voda, objem se upraví na 23 ml. Suspenze v konečné formě by neměla být skladována déle než 5 dnů. Před použitím lahvičku důkladně protřepejte.

Děti po 3 letech mohou užívat 125 mg tablety. Výpočet dávky léku v tabletách je 10 mg. na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte (u jiných onemocnění). Dospělí: 1 tableta 500 mg jednou denně po dobu 3-5 dnů.

Nicméně, s tonzilitidou (bolest v krku), faryngitidou způsobenou Streptococcus pyogenes, dávka Sumamed pro děti se zvyšuje - bude to 20 mg / kg v průběhu 3 dnů, nebo 12 mg / kg po dobu 5 dnů. Pouze 60 mg / kg.

Kontraindikace Shrnuto

 • přecitlivělost na makrolidy, azithromycin nebo jiné složky léčiva
 • závažné poškození ledvin
 • těžké jaterní selhání
 • pro tablety a tobolky 500 mg - děti do 12 let (do 45 kg), pro tablety 125 mg - do 3 let, pro suspenze - do 6 měsíců
 • během kojení
 • současně s dihydroergotaminem a ergotaminem

S opatrností: s myasthenia gravis (autoimunitní neuromuskulární onemocnění), během těhotenství, s abnormálními jaterními funkcemi, s funkcí ledvin, s arytmiemi (viz příčiny sinusové arytmie u dětí), při současném užívání digoxinu, terfenadinu, warfarinu.

Nežádoucí účinky Sumamed

Nežádoucí vedlejší účinky léků jsou vzácné. Nejčastější vedlejší účinky jsou následující:

 • Nevolnost, zvracení, průjem
 • Nadýmání, ztráta chuti k jídlu, zácpa
 • Alergické reakce - kopřivka, vyrážka, angioedém
 • Bolesti hlavy, úzkost, poruchy spánku atd.

Předávkování: zvracení, nevolnost, dočasná ztráta sluchu, průjem, abnormální funkce jater, bolest břicha.

Neexistují žádné neškodné léky a antibiotika, jak každý ví, narušují fungování lidského imunitního systému. Proto byste měli být při léčbě antibiotiky vždy opatrní, postupujte podle instrukcí lékaře, sledujte dávkování a dobu přijetí. Pokud jde o jmenování dětí Sumamed, měli by rodiče vést záznamy o tom, kdy, kolik dní, které antibiotikum a s jakým onemocněním bylo dítě použito a které vedlejší reakce byly. To je nezbytné jak pro lékaře, tak i pro rodiče, takže při opakované léčbě, která nepředepisuje stejné antibiotikum, se předpokládá, že to vede k rezistenci bakterií na léky.

Cena a analogy

Cena Sumamed v lékárenských řetězcích je odlišná a průměrná: suspenze 100 mg. 230-250 rublů, 200 mg. 350 rub. 6 tobolek po 250 mg. 540-570 rublů

 • Azithromycin - jeho cena je pro 3 karty. na 500 mg. 80-90 rub. 6 čepic. 250 mg. - 35 rublů.
 • Hemomitsin - 6 kapslí. 270 ml, suspenze 100 mg. 140 ot. 200 mg. 220 ot.
 • Azitrox 3 čepice. na 500 mg. 240 rub., Suspenze 180-300 rub.
 • Tabulka azicidů. 300 - 340 rublů
 • Azitral 180 rub.
 • Z-faktor 160 rublů.
 • Ecomed 260 rub.

Stojí za povšimnutí, že Sumamed generika vyráběná v Rusku jsou z hlediska účinnosti podstatně nižší než původní léčiva.

Chytání antibiotik, sotva pocit bolesti v krku, to nestojí za to. Nejdříve je třeba se s tím vyrovnat s lidovými prostředky, roztokem likéru na alkoholu (například propolis nebo šalvěj) a teprve pak přejít na silnější drogy. Pokud se teplota nezvýší, celkový zdravotní stav netrpí, pak můžete 3-4 dny bojovat s protizánětlivými léky.

Kdy je potřeba antibiotika?

Další věc je, když se horečka, teplota, celkový stav zhoršuje, je cítit ochablost. To je vážnější. V tomto stavu je již v hrdle možný výskyt puchýřů na mandlích (například folikulární hnisavé angíny) a jejich zánět. V takových případech už není možné být hrdinou - to nepovede k ničemu dobrému.

Z mnoha stávajících antibiotik si lékaři v případě bolesti v krku často volí Sumamed, protože má řadu výhod oproti jiným lékům. Za prvé, je to širokospektrální medicína, takže to bude určitě pracovat na původci. Za druhé, nevyžaduje časté užívání - dávka se vypočítá 1 krát denně. A za třetí, vzhledem k tomu, že Sumamed má tendenci se hromadit v těle, průběh jeho podávání se snižuje na 3-5 dní, zatímco jiná antibiotika se užívají v průběhu 7-10 dnů.

Souhrnně s anginou pectoris začíná působit velmi rychle, úleva po první druhé dávce pilulek. Mimochodem, pokud máte chronickou tonzilitidu a exacerbace se objeví bez zvýšení teploty, projevující se pouze bolestmi v krku a celkovou slabostí, tento stav nelze ignorovat. V tomto případě pomůže Sumamed.

Aktivní složkou tohoto léčiva je azithromycin. Snadno proniká do všech tkání a rychle zabíjí bakterie. Praktické uplatnění našel poměrně nedávno - asi 14 let, ale v tomto období již prokázal svou účinnost. Léčba anginy pectoris antibiotikem Sumamed je optimální, pokud jde o kombinaci efektivnosti ceny a kvality.

Jak nejlépe užívat Sumamed s anginou pectoris?

Výrobci a lékaři doporučují užívat Sumamed s bolestmi v krku před jídlem, na "prázdném žaludku" - takže lék rychle pronikne do nidus nemoci a začne jednat dříve. Je-li před přijetím potravin z jakéhokoli důvodu je těžké vzít antibiotikum, pak to může být provedeno pár hodin po jídle.

Často se stává, že došlo ke zlepšení - a zapomněli si vzít antibiotikum, když vynechali další dávku.

Je však třeba mít na paměti, že s předpokládanou úlevou byste neměli přestat užívat lék, protože mikroflóra způsobující onemocnění stále zůstává v těle, která, když přestanete užívat antibiotika, může začít působit novou silou!

Lék je lepší pít přibližně ve stejnou dobu - také urychlí jeho účinek.

Sumované dávkování pro bolest v krku je následující: 500 mg denně (jak bylo zmíněno dříve, pouze jednou denně). Standardní dávka pro nekomplikované formy onemocnění je 3-5 dnů. Takový krátký průběh příjmu Sumamed, jak bylo zmíněno výše, je způsoben jeho schopností akumulovat se v těle a pokračovat ve své činnosti i po skončení své recepce. Lékař bude samozřejmě jednat podle okolností a může, v případě potřeby, prodloužit průběh nebo předepsat jiný lék (stane se, že Sumamed nebude pracovat na něčem kvůli individuálním vlastnostem organismu).
Trochu o formě, ve které je tento lék propuštěn. Musíte o tom vědět, abyste se nedostali do falešné - bohužel i dnes jsou léky často padělané. Přípravek Sumamed je dostupný v tabletách v dávce 500 mg, v kapslích v dávce 250 mg a také ve formě sirupu (suspenze) ve 100 ml lahvičkách.

Jak užívat Sumamed s anginou pectoris pro děti?

Děti s anginou pectoris mají také předepsáno antibiotikum Sumamed. Pro ně však byl vyvinut mírně odlišný režim s nižší dávkou. Požadované množství léku se vypočítá na základě tělesné hmotnosti dítěte: 10 mg / kg hmotnosti malého pacienta. Mohou být podávány lék šetrně: první den - 10 mg / kg hmotnosti, a pak další 4 dny, ale již v dávce 2 krát méně - 5 mg / kg. Pokud je dítě starší a dobře snáší lék, pak může být léčba zkrácena na 3 dny, ale dávka ve všech následujících dnech bude stejná jako na první.

Sumamed pro bolest v krku děti jsou často propuštěny, protože to je obvykle velmi dobře snášen a má málo vedlejších účinků. Antibiotikum není dětem předepsáno: bude léčeno jinými prostředky, dokud dítě nedosáhne věku 6 měsíců. Pro rodiče s otřesem v představě, jak budou „tlačit“ pilulku do dítěte, existuje možnost použití Sumamed jako suspenze: dítě pije sladkou medicínu snadno a bez odporu.

Nežádoucí účinky Sumamed a kontraindikace

Nežádoucí účinky jsou standardní pro všechny antibakteriální léky a zahrnují následující projevy: nevolnost, střevní nevolnost (průjem a zácpa), nadýmání. Občas se vyskytuje bolest hlavy, ospalost a závratě. Snad mírné poruchy spánku.

Obvykle tyto jevy vymizí po vysazení antibiotika. Poruchy střevní mikroflóry po léčbě angíny Sumamed se ne vždy dějí, protože její dávky jsou malé a doba podávání nejčastěji je 3-5 dnů. Pro profylaxi je však stále možné pít léky obsahující bifidobakterie (Bifidumbacterin, Linex).

Nelze předepsat lék pacientům, kteří netolerují makrolidová antibiotika. Kromě toho, ledviny a jaterní selhání bude také kontraindikace na předpis tohoto léku.

Pozornost by měla být věnována pozornost těm, kteří jsou náchylní k alergiím: Sumamed může způsobit kopřivku, kožní vyrážky nebo svědění. Pokud se takové reakce objeví, je nutné přestat užívat léky a nahlásit incident svému lékaři, aby mohl lék změnit.

 • Neměli bychom zapomínat, že se všemi pozitivními aspekty tohoto antibiotika je dostatečně silný, proto může ovlivnit jeho vlastní imunitu. Proto, Sumamed není vždy předepsán poprvé v bolestech v krku, snaží se "zvyknout" tělo na tak silný lék.

To je také předepsané budoucím matkám s velkou opatrností: toto je děláno jen jestliže zamýšlený prospěch překročí vážné následky nemoci sám, to je, v krajních případech. Stejně tak pečlivě byste měli užívat Sumamed antibiotikum pro mladé matky během kojení, protože část léku spolu s mateřským mlékem nevyhnutelně vstupuje do těla dítěte.

Jak pomoci tělu rychle se vypořádat s anginou pectoris?

Nemůžeme se omezit na užívání antibiotik a domníváme se, že vše bude pokračovat. Jakýkoli lékař určitě předepíše kloktadlo jako zvláštní opatření, aby se zcela odstranily mandle - zdroj infekce - a aby se zabránilo přechodu onemocnění do chronického stadia.

Suma pro anginu pectoris u dospělých (stejně jako u mladých pacientů) je jedním z nejsilnějších nástrojů, ale tělo potřebuje další pomoc. Lékař předepíše buď kloktání „hexorální“ nebo „chlorhexidin“ nebo zavlažování hrdla: tyto léky budou mít lokální účinek, „bojují“ se škodlivými bakteriemi přímo v místě jejich největší akumulace. Pro děti je stále obtížné kloktat, takže mohou krk několikrát denně zavlažovat krk heřmánkovým odvarem a podobnými neškodnými roztoky ze stříkačky.

Kromě toho, v době užívání antibiotik je nezbytné dodržet lůžko tak, aby tělo neztrácelo čas, a neměli byste jít ven, pokud to není nezbytně nutné: tělo je stále slabé a sebemenší hypotermie může přispět k relapsu onemocnění.

V žádném případě neodmítajte antibiotika pro anginu pectoris, ale pamatujte: pouze lékař by je měl předepsat! Bez lékařského vzdělání, není možné správně vypočítat průběh a dávkování léku, protože to, co je napsáno v návodu, jsou pouze obecná pravidla, Váš lékař může dát různé předpisy na základě celkového obrazu onemocnění a vlastností vašeho těla.

Pozor! Všechny články na webu jsou čistě informativní. Doporučujeme vyhledat odbornou pomoc odborníka a domluvit si schůzku.

Angina je vážné, nepříjemné a nebezpečné onemocnění s následky a komplikacemi. Tato choroba je zvláště tolerována malými dětmi, takže rodiče chtějí používat nejúčinnější prostředky, které mohou v krátkém čase přinést zdraví dítěte. To může být velmi nebezpečné léčit bolest v krku sami, bez lékařské konzultace, protože pouze lékař může určit přesnou příčinu onemocnění. Zdrojem anginy pectoris mohou být viry, houby nebo bakterie, takže způsob léčby je zvolen v závislosti na původci onemocnění.

Pro léčbu anginy pectoris je nutné použít antibiotika, pokud je vyvolána bakteriální infekcí. Lék Sumamed, který lze použít i pro děti, se nejlépe zabývá projevy tohoto onemocnění. Předepsat léky, dávkování a termín používání prostředků by měl být pouze odborník, zejména pokud potřebujete léčit malé dítě. Stejně jako všechna antibiotika, Sumamed může mít vedlejší účinky, kontraindikace a vyžaduje správný účel.

Složení a vlastnosti Sumamed

Sumamed je antibakteriální lék systémového použití.

Pokud je známo, že příčinou onemocnění byla bakteriální infekce, pak lékař s největší pravděpodobností předepíše tento konkrétní lék dítěti. V posledních letech se doslova stal prodejním lídrem v lékárnách v Rusku, protože je vysoce účinný proti bolestem v krku a podmínky jeho používání jsou velmi krátké. Lék Sumamed s anginou pectoris u dětí má prodloužený účinek, proto, v ne příliš závažných případech, to může být omezeno na 3-5 dnů aplikace léku.

Sumamed je antibiotikum azalidů z nové skupiny makrolidů, které je ve skutečnosti díky své vysoké účinnosti. Většina bakterií ještě neměla čas vyvinout rezistenci vůči svým aktivním složkám, takže rychle zemřou působením léku.

Léčivo má široké spektrum účinnosti, proto je účinné proti velkému počtu různých mikroorganismů. Azithromycin se rychle vstřebává do krevního oběhu z trávicího traktu, proto se bakteriostatický účinek vyskytuje v krátkém čase.

K dispozici ve formě tablet, tobolek nebo sirupu pro děti (ve formě suchého prášku).

Lahvička s léčivem obsahuje 500 mg hlavní účinné látky - dihydrátu azithromycinu, jakož i řadu dalších látek: hydroxid sodný a kyselinu citrónovou. V 5 ml hotového sirupu (suspenze) obsahuje 200 mg dihydrátu azithromycinu, pomocné látky: sacharóza, xanthanová guma, která slouží jako zahušťovadlo, koloidní oxid křemičitý, stejně jako aromatické látky, podobné vůni třešní, vanilky a banánů.

Lék na předpis

Rychle a účinně léčit anginu pectoris u dítěte

V případě bolesti v krku u dětí předepisuje lékař následující onemocnění způsobená patogeny, které jsou na léčivo náchylné:

 • Tonzilitida
 • Sinusitida
 • Otitis
 • Šarlatová horečka
 • Bronchitida
 • Různé formy pneumonie
 • Infekce měkkých tkání a kůže
 • Kožní infekce
 • Infekce močových cest

Je třeba mít na paměti, že jakákoliv antibiotika jsou naprosto k ničemu pro nemoci, které jsou virové povahy, to znamená pro chřipku a většinu sezónních onemocnění, která často nazýváme nachlazení (ARVI, ARI). Při použití při plísňové infekci může být antibiotikum dokonce škodlivé, protože bez působení na houby inhibuje prospěšnou mikroflóru a přispívá k prudkému rozvoji a šíření plísňové infekce.

Účinnost Sumamedova bolení v krku je způsobena tím, že tento lék se dobře potýká s hlavními patogeny, které nejčastěji vyvolávají onemocnění tonzilitidy - streptokoky a stafylokoky. Široké spektrum vlivu azithromycinu zároveň pomáhá při jeho použití proti řadě dalších onemocnění vyvolaných bakteriemi různých druhů.

Užitečné video - Jak léčit bolest v krku u dítěte:

U anginy pectoris Sumamed rychle eliminuje bolestivé polykání charakteristické pro tento stav, snižuje aktivitu patogenů a ničí je. Jako výsledek, nemocné dítě rychle cítí úlevu, snížení zvýšené tělesné teploty, bolesti svalů a kostí, snížení otoku v krku a pocit paušální uvízl v něm. Se správným dávkováním se pacient rychle vrátí a rychle se zotavuje.

Při použití antibiotik u dítěte je důležité dát mu dostatek tekutin ve formě různých nápojů k urychlení eliminace toxinů z těla a snížení negativních účinků antibiotik na vnitřní orgány. Pro děti je také důležité získat vysoce kalorickou výživu a vitamíny, nejlépe ve formě přírodních šťáv, zeleniny, ovoce a bobulí. Použití tablet vitamín-minerálních komplexů je možné pouze na základě doporučení lékaře a s ohledem na věk dítěte, přítomnost možných kontraindikací.

Souhrnná dávka pro dítě s anginou pectoris

Průběh léčby a dávkování stanoví lékař po vyšetření dítěte.

Shromážděné u dětí s bolestmi v krku se aplikuje jednou, nejméně jednu hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po jídle, to znamená, že lék musí spadnout do prázdného žaludku.

Dávkování pro tonzilitidu u dětí je 10 mg na kilogram tělesné hmotnosti dítěte jednou denně. Lék se užívá do tří dnů, pokud lékař neurčí jinak.

Při používání tohoto léku by měli rodiče pečlivě sledovat reakce a zdraví malého pacienta, aby sledovali možné vedlejší účinky nebo nedostatečné reakce. Pokud dítě nesnáší tento lék, doporučuje se odmítnout jeho přijetí a obraťte se na svého lékaře na jmenování jiného léku.

Ve většině případů je Sumamed dobře snášen a velmi zřídka způsobuje negativní následky.

Při současném užívání antacid, musíte dodržet dvouhodinovou přestávku v užívání léků, abyste se vyhnuli zkreslení nebo snížili účinnost léčby.

Kontraindikace, nežádoucí účinky a předávkování

Nesprávné užívání antibiotika může způsobit nežádoucí účinky.

Sumamed je kontraindikován pro použití v následujících případech:

 • Přecitlivělost na makrolidová antibiotika.
 • Těhotenství
 • Období kojení.
 • Současně s příjmem ergotaminu a dihydroergotaminu.
 • 500 mg tablety jsou zakázány pro děti do 12 let a s tělesnou hmotností nižší než 45 kg.
 • 125 mg tablety by neměly být podávány dětem mladším 3 let.
 • Sumamed suspenze se nepoužívá k léčbě dětí mladších šesti měsíců.

U pacientů s tendencí k alergickým reakcím a závažným chronickým onemocněním ledvin a jater je extrémní opatrnost.

U těhotných a kojících matek se tento lék používá pouze tehdy, pokud očekávaný přínos jeho působení daleko převyšuje potenciální rizika pro vývoj a zdraví plodu, ženy samotné. Rozhodnutí o přijetí drogy trvá pouze ošetřujícího lékaře, samoobsluha může vést k nepředvídatelným a velmi nebezpečným následkům.

Většina vedlejších účinků je pozorována na části gastrointestinálního traktu.

Děti si mohou stěžovat na bolest břicha, zažívací potíže, nevolnost, těžkou nadýmání. Kožní vyrážka na typu urtikárie je velmi vzácná. Může být zaznamenáno dočasné zvýšení hladiny aktivity jaterních enzymů, které prochází po vysazení léku a vysazení z těla. Nejčastější reakcí je zvýšená tvorba plynu s fermentací a nepohodlí v žaludku, na které si děti zvláště stěžují, že mají problémy s trávením potravy.

Při aplikaci Sumamed na bolest v krku u dětí potřebujete vědět, že předávkování lékem může vést k extrémně nepříjemným a nebezpečným následkům:

 • Nevolnost
 • Zvracení.
 • Průjem, někdy velmi silný.
 • Dočasná ztráta sluchu.

S takovými příznaky je důležité uklidnit vyděšené dítě, zavolat sanitku a podniknout kroky k vyčištění žaludku co nejdříve. Lékař také předepíše symptomatickou léčbu. Může to být antialergické léky, léky proti bolesti a antispasmodika. Při velmi těžkém průjmu a / nebo zvracení může lékař předepsat rehydron nebo jiné prostředky k obnovení rovnováhy elektrolytu s velkou ztrátou tekutin.

Předávkování se nestalo, musíte správně vypočítat správné množství léku podle váhy dítěte a zajistit, aby lék nebyl v přímé dostupnosti dětí, zejména pokud je ve formě sladkého sirupu.

Analogy

Skupina léčiv představujících analogy Sumamed zahrnuje antibiotika ze stejné skupiny makrolidů, které obsahují hlavní účinnou látku, antibiotikum azithromycin, v různých kombinacích s dalšími látkami. Mezi nejoblíbenější analogové prostředky

Sumamed obsahuje následující léky:

 • Azithromycin
 • Azitrox
 • Azitral
 • Azitsin
 • Azaks
 • AzitroSandoz
 • Azitrus
 • Zitrox
 • Zomax
 • Nitrolid
 • Zi faktor

Protože všechny tyto léky patří do stejné skupiny a mají podobné složení, pak většina účinků, indikací, kontraindikací a vedlejších účinků bude stejná jako u Sumamedu. V každém případě je však nutné vzít v úvahu možné vlastnosti různých léků, například jiných dávek a četnost užívání, proto se nedoporučuje nahradit přípravek Sumamed samotným analogem bez konzultace s lékařem.

Před použitím jakéhokoliv léku, zejména antibiotika pro děti, se doporučuje ujistit se, že je dětem povoleno dostávat tento lék, a určit věk, ve kterém bude tento lék bezpečně používat. K tomu je nezbytné studovat instrukce, které jsou aplikovány na všechny léky.

Všimli jste si chyby? Vyberte ji a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Podělte se se svými přáteli! Požehnej vám!

Makrolidové antibiotikum nové generace - Sumamed - způsobuje zlepšení stavu pacienta již druhý den léčby. Jaké nuance jsou důležité při léčbě anginy pectoris Sumamed?

Sumeded: dating

Sumamed je obchodní název léku, jehož aktivní složkou je antibiotikum azithromycin.

Makrolidové antibakteriální léčivo Sumamed přišel do lékařské praxe v Rusku v roce 1988. Léčivo má poměrně dlouhou a pozitivní dobu použití při léčbě různých onemocnění dýchacích orgánů, včetně bolestivých hrdel.

Jedná se o širokospektrální antibiotikum, které se hromadí v těle a má proto prodloužený účinek. S minimálním průběhem léčby léky během 3 dnů již druhý den se stav pacienta zlepší. Poslední přijatá dávka léčiva zůstává v ohnisku zánětu na další týden v poměru, který poskytuje baktericidní účinek.

Formy uvolňování antibiotik:

 • tablety 0,125 a 0,5 g;
 • kapsle 0,25 g;
 • prášek pro výrobu suspenzí v dávkách 100 a 200 ml na 5 ml;
 • prášek pro intravenózní kapání, 500 mg - s anginou pectoris se nepoužívá. Sumamed se také nepoužívá k intravenózním injekcím při léčbě dětí mladších 16 let a hmotnosti nižší než 25 kg.

Shrnuto: použití u anginy pectoris

Při bolestech v hrdle infiltrujících sliznice hrtanu uvolňují toxiny, které způsobují otravu těla, zvyšují tělesnou teplotu na 39 ° C a silnou slabost.

Souhrnně s anginou pectoris rychle a účinně ničí patogenní bakterie, které způsobují hnisavý zánět mandlí.

Sumamed je často předepisován pro léčbu anginy pectoris, pokud je pacient alergický na penicilinová antibiotika.

Sumamed je vhodný, protože celý průběh léčby je pouze 3 dny, a to stačí vzít lék jednou denně.

Sumamed je poměrně účinný při léčbě angíny (bolest v krku). Důležitou součástí léčby anginy pectoris je časté oplachování (doslova každou hodinu), které po baktericidním účinku antibiotika odstraňuje hnisavé výboje a rozkladné produkty patogenních bakterií z hrtanu.

Před předepsáním antibiotika bude správné provést analýzu, která určí typ patogenů v tomto konkrétním případě, kvantitativní data patogenních agens a jejich citlivost na antibakteriální léčiva. K tomu pacient vezme výtěr z hltanu pro bakteriální inokulaci.

V tomto případě bude výsledek analýzy znám po 3 dnech - není možné opustit pacienta s anginou pectoris pro toto období bez léčby. A hlavní léčba bolesti v krku je brát antibakteriální léky.

Při streptokokových infekcích je použití přípravku Sumamed považováno za nepraktické, protože bude zapotřebí výrazného zvýšení dávky.

Sumeded: příjem a dávkování

U anginy pectoris se Sumamed užívá jednou denně. V tomto případě by měl být žaludek volný: lék by měl být užíván před jídlem - 1 hodinu nebo alespoň pár hodin po jídle.

Dávka závisí na věku a závažnosti onemocnění.

Dospělí: 1 tableta 500 mg jednou denně. Dávka dávky pro léčbu anginy pectoris, vypočtená pro 3 dny přijetí, je 1, 5 gramů.

Lék by měl být užíván ve stejnou denní dobu. Žvýkat a brousit tablety nemůže. Tablety a tobolky se polykají celé.

Pokud pacient vynechá užívání léku, měli byste okamžitě užít denní dávku přípravku Sumamed a poté užít lék po 24 hodinách.

Sumamed: léčba anginy pectoris u dítěte

Trvání léčby Sumemedem pro léčbu anginy pectoris pro všechny věkové skupiny je 3 dny.

 • Děti do 6 měsíců, Sumamed je kontraindikován.
 • U dětí do 3 let se léčivo podává ve formě suspenze v dávce 100 nebo 200 mg (Sumamed forte) v 5 ml léčiva.

Dávka závisí na tělesné hmotnosti, v průměru pro každý kilogram hmotnosti dítěte, 10 mg suspenze by mělo být užito denně.

Při léčbě anginy pectoris způsobené streptococcus pyogenes se denní dávka zvyšuje dvakrát. V tomto případě bude denní dávka s 3denní léčbou 20 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte (všechny dávky se zvyšují dvakrát). Pokud lékař předepíše 5denní dávku Sumamed, pak se denně vezme 12 mg antibiotika na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte.

V návodu pro Sumamed prášek uvedeno dávkování léku, v závislosti na hmotnosti dítěte, což je velmi pohodlné.

Příprava suspenze

K injekční lahvičce s práškem se přidá injekční stříkačkou chlazená vařená voda (12 ml).

Aplikovaný roztok může být aplikován pouze po dobu 5 dnů. Lék uchovávejte při pokojové teplotě.

Před použitím lahvičky se suspenzí dobře protřepejte.

Po požití dítěte je třeba dát několik lžiček tekutiny, aby se zbytek suspenze vymyl z ústní dutiny.

Sumamed tablety v dávce 125 mg jsou také vhodné pro léčbu dětí ve věku 3–12 let. Je třeba mít na paměti, že žvýkání nebo broušení tablet pro dítě nemůže být - měly by být spolknuty celé. Je proto rozumnější, aby malé děti dávaly pozastavení.

Dávka přípravku Sumamed 0,125 mg tablety závisí také na hmotnosti dítěte. Níže jsou uvedeny denní dávky Sumamedu 125 mg pro děti.

 • 2 tablety 0,125 g (250 mg) - o hmotnosti 18-30 kg;
 • 3 tablety na 0,125 g (375 mg) - o hmotnosti 31-44 kg;
 • 4 tablety na 0,125 g (500 mg) - o hmotnosti 45 a vyšší.

Shrnuto: dysbakterióza

Jako každý antibakteriální lék, Sumamed negativně ovlivňuje střevní mikroflóru. Aby se zabránilo dysbióze, doporučuje se užívat léky k obnovení zdravé střevní mikroflóry (Bifiform, Linex, Bifidumbacterin atd.) Současně se zahájením podávání antibiotik.

Shrnuto: kontraindikace

 • Bolestivá citlivost na azithromycin a další makrolidová léčiva a další složky přípravku Sumamed.
 • Vážné narušení ledvin a jater.
 • Kojení.

Kontraindikace pro děti:

 • Tablety a tobolky po 500 mg jsou kontraindikovány u dětí mladších 12 let a hmotnosti do 45 kg.
 • 125 mg tablety jsou kontraindikovány u dětí mladších než 3 roky.
 • Suspenze je kontraindikována u dětí do šesti měsíců.

Sumamed se nedoporučuje k léčbě anginy pectoris za následujících podmínek: t

 • myasthenia gravis;
 • těhotenství;
 • arytmie;
 • poškození ledvin a jater.

Sumamed: nekompatibilní léky

Vyvarujte se kombinování léků.

 • Dihydroergotamin;
 • Ergotamin;
 • Digoxin;
 • Terfenadin;
 • Warfarin.

Shrnuto: nepříznivé účinky

Sumamed je považován za jeden z nejméně toxických antibakteriálních léčiv s minimálním množstvím vedlejších účinků.

 • Na gastrointestinálním traktu: ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, distekce břicha, průjem nebo zácpa.
 • Alergické projevy: výskyt kopřivky, vyrážky, angioedému.
 • Vzrušení nervového systému: bolesti hlavy, nespavost a zvýšená úzkost.

Při předávkování lékem má pacient těžkou nevolnost, která je doprovázena zvracením a průjmem.
Slyšení může dočasně zmizet - sluch je obnoven poté, co je Sumamed přerušen.

Sumamed je účinné antibiotikum se širokou škálou účinků, proto by mělo být používáno k léčbě anginy pectoris pouze podle pokynů lékaře.