Seznam antipyretických svíček pro kojence a děti od 1 roku: vyberte nejlepší čípky pro vysoké teploty

Rektální čípky doporučené pro léčbu dětí se používají jako antipyretika a analgetika. Základem většiny z nich je paracetamol, nejbezpečnější pro tělo dítěte. Dejte je po vyprázdnění střeva nebo očistném klystýru. Požadovaná dávka je vypočítána pediatrem s ohledem na hmotnost a věk dítěte. Maximální doba použití antipyretických čípků je tři dny. Rektální čípky s analgetickým účinkem mohou být podávány až 5 dní.

Nevýhody a pros rektální čípky

Protože svíčky jsou často používány pro teplotu, je logické zvážit jejich výhody a nevýhody. Píšeme v profesionálech:

 • Nízké zatížení jater a malé množství vedlejších účinků vzhledem k tomu, že účinné látky antipyretických čípků se vstřebávají do krevního oběhu střevy.
 • Dlouhodobý terapeutický účinek. Doporučuje se umístit svíčky na teplotu pro novorozence v noci.
 • Nezbytné v případě neschopnosti používat perorální přípravky. Pokud má dítě zvracení, je nevolno, zlobivé, říhání, ideální pro odstranění teploty.

Rektální drogy mají málo minusů, ale je důležité, aby je rodiče znali. Zaznamenáváme jejich nedostatky:

 • Terapeutický účinek začíná později než u tablet nebo sirupů. Pokud dojde k prudkému nárůstu teploty, je lepší použít sirup na jeho odstranění.
 • Aplikační postup může způsobit psychické poškození dítěte. Některé děti se těmto postupům aktivně brání.
Pokud potřebujete okamžitý účinek snížení teploty, je lepší si sirup vzít

Jaké léky nabízejí lékárnám?

Dnes je k dispozici několik typů dětských rektálních čípků. Některé z nich jsou v hlavní složce podobné, jiné jsou určeny pro různé věkové kategorie. Rodiče budou užitečné pochopit složitosti každého nástroje, takže jsme připravili speciální stůl, který prezentoval nejoblíbenější drogy. Nabízíme Vám seznam terapeutických léků:

Podrobný popis svíček

Použití rektálních činidel pro léčbu novorozenců vyžaduje bližší pohled na jejich léčivé vlastnosti. Rodiče potřebují více informací o drogách, které budou dávat drobky. Samozřejmě, mohou o to požádat ošetřujícího pediatra, ale jejich vlastní představy o tomto léku mu pomáhají správně aplikovat. Studujeme nejoblíbenější prostředky.

"Efferalgan"

Lék má lesklý povrch a je natřen bílou barvou. Terapeutickou složkou Efferalganu je paracetamol. Doporučeno pro děti od 3 měsíců věku. Dávka se vypočítá podle hmotnosti dítěte: 10-15 mg na 1 kg hmotnosti. Lék se podává ne více než 4 krát denně, maximální dávka denně je 60 mg. Průběh léčby k odstranění teploty - tři dny, pro úlevu od bolesti - 5 dnů. Zvláštní pokyny:

 • Kojenci 1-5 měsíců, jejichž váha je asi 6-8 kg, na jeden kus (80 mg) se nanese třikrát až čtyřikrát denně, přičemž se sleduje interval 4-6 hodin. Nemůžete dát více než 4 kusy denně.
 • Věk od šesti měsíců. Pokud dítě váží 10–14 kg, podává se jeden rektální čípek (150 mg). Frekvence přijetí - 3-4 krát denně s intervalem 4-6 hodin. Maximálně můžete dát 4 kusy denně.
 • Děti starší než 5 let (s hmotností nad 20 kg) dostanou 1 čípek (300 mg) 3-4krát denně. Interval mezi dávkami - 4-6 hodin. Maximální - 4 čípky Efferalgun denně.

Panadol

Základní prostředky - paracetamol. Panadol má výrazné analgetické a antipyretické účinky. Používá se v případě infekce nebo zánětu, pro odstranění vysoké teploty, která vznikla po očkování dítěte, v případě indispozice spojené s kousáním. Doporučeno pro použití od tří měsíců. Kojenci do tří měsíců věku po jednorázovém očkování.

Současná dávka se vypočítá na základě hmotnosti a věku dítěte na základě 10-15 mg na 1 kg. Aplikace se provádí 3-4 krát denně s přestávkou 4-6 hodin. Celková dávka nepřesahuje 60 mg denně. Děti od šesti měsíců do 2,5 roku se umístí na 1. jednotku (125 mg) se stejným intervalem a počtem injekcí. Počet čípků by neměl překročit 4 kusy denně. Snížení teploty léku by mělo být nastaveno na 3 dny, pro úlevu od bolesti - 5 dní.

"Cefekon D"

Odborníci připisují antipyretické čípky "Cefecon D" nejbezpečnějším a nejúčinnějším prostředkům proti vysoké teplotě. Účinnost prostředků potvrzuje i pozitivní zpětná vazba rodičů. Základem léčiva je paracetamol. Vyrábějí se tři typy čípků:

 • 50 mg - do tří měsíců;
 • 100 mg - od tří měsíců do 3 let;
 • 250 mg - od 3 do 12.

Jedna dávka léku je předepsána hmotností dítěte a je 10-15 mg na kilogram. „Cefecon D“ se zavádí 2-3krát denně s přestávkou 4-6 hodin. Pediatr nastaví průběh a dávku, nepokoušejte se to udělat sami. Nepřekračujte denní dávku nad 60 mg. Předkládáme Vám optimální výpočet dávek finančních prostředků v závislosti na věku dítěte:

Průběh jako antipyretikum se rovná třem dnům, 5 dní se považuje za anestetikum.

"Viburkol"

Účinný homeopatický lék. Skládá se z přírodních výtažků z heřmánku, beladony, jitrocelu a sasanky. Působí proti zánětu u dětí, snižuje teplotu, zklidňuje nervový systém. Dávka se volí podle indikace a věku. Novorozený čípek se injikuje během exacerbace onemocnění. Příjem se provádí podle schématu: jeden kus v intervalech 1 hodiny, ne více než 4 čípky se umístí denně. Po odstranění akutního stavu se léčivo podává 1-2krát denně, každý 1 kus. Děti od 3 let a děti ve věku od 6 let dostávají jednu dávku každou půlhodinu 3-4krát denně, ale ne více než 6 kusů denně. Akutní forma u dětí starších 6 let vyžaduje vstup 1 svíčku každých půl hodiny 3-4 krát denně, ale ne více než 8 kusů denně. Po odstranění akutního stavu se čípky podávají dvakrát až třikrát denně.

"Nurofen"

Je indikován k léčbě infekčních a zánětlivých procesů, které způsobují horečku. Dávky na bolest a horečku jsou vypočteny podle hmotnosti a věku. Maximální denní dávka nesmí překročit 30 mg / kg s přestávkou 6-8 hodin. Celková délka kurzu je tři dny. Správné dávkování:

 • věk 3-9 měsíců - 1 svíčka (60 mg) třikrát denně bez překročení maximální dávky 180 mg denně;
 • 9 měsíců - 2 roky - 1 svíčka (60 mg) nejvýše čtyřikrát denně, nejvýše však 240 mg denně.

Co je doplněno užíváním rektálních čípků?

Kromě hlavní léčby se pediatrové uchylují k pomoci imunomodulačních látek, které mají antivirové účinky. Léčiva „Genferon“ a „Viferon“ jsou předepisována malým pacientům (doporučujeme číst: co pomáhají svíčky Viferon pro děti?). Maminky by měly pochopit, že tyto léky nefungují jako antipyretika, obsahují interferon a mohou být schváleny pouze lékařem. Zvažte je podrobněji:

"Viferon"

Čípky jsou vyráběny ve formě kuličky, malované nažloutlým odstínem, šířka v průměru je 1 mm. Nosný protizánětlivý, imunomodulační a antivirový účinek. Základ prostředků - interferon. Doporučeno pro použití v každém věku. Novorozencům do jednoho měsíce se podá jedno čípky (150 000 IU) dvakrát denně po 12 hodinách. Po jednom měsíci věku se léčivo používá stejným způsobem, zvyšuje se pouze hmotnost jedné dávky (300 000 IU).

"Genferon"

Pracovní složkou nástroje je interferon. Kromě toho kompozice Genferonu zahrnuje anesthesin, benzokain a kyselinu aminosulfonovou. Vyznačuje se rychlou absorpcí (maximální množství je dosaženo 5 hodin po injekci svíčky). Genferon je dobře snášen v každém věku. Dávka denně pro pacienty mladší 7 let je 125 000 IU, starších než 7 let je 250000 IU. Vedlejší účinky jsou indikovány jako svědění kůže a pocit pálení v konečníku.

Rodiče na poznámku

Zájmy rodičů o malý poklad jsou pro každého srozumitelné, ale užívání jakýchkoli drog musí být kompetentní a bezpečné. Při dodržení určitých bezpečnostních opatření při aplikaci čípku vám opravdu pomůže vaše dítě. Pamatujte, že svíčky na teplotu nelze zadat, pokud má dítě průjem (viz také: co můžete dát své dítě na teplotu ve věku 4 let?). Kontraindikováno a jejich kombinace s jinými antipyretiky, aby nedošlo k předávkování léčivými látkami.

Pečlivé čtení instrukcí připojených k Vámi zvolenému nástroji vám pomůže udělat vše správně. Přečtěte si podmínky skladování, dodržujte dávkování stanovené lékařem. Kromě toho, vzhledem ke specifičnosti použití rektálních čípků, maminky a tatínky se musí naučit, jak je správně zadávat, aby nedocházelo k nepříjemnému pocitu a bolesti dítěte.

Jak vstoupit do svíček?

Vytváření speciálních antipyretik, lékaři vyvinuli pravidla pro jejich použití pro děti. Obecná technika je následující:

 • Využití prostředků je přísně kontraindikováno v případě zánětu konečníku a konečníku.
 • Vstup do čípku se provádí až po vyprázdnění střev. Pokud dáte lék na celé střevo, může dojít k defecation a to vyjde s výkaly.
 • Je-li dítě po injekčním podání přípravku požádáno, aby šlo na toaletu, vysvětli mu, že musí být trpělivý.
 • Nemůžete užívat léky po dlouhou dobu v jejich rukou. Složení čípku se rozpouští od tělesné teploty, svíčka se drží na rukou a je těžké vstoupit.
 • Před vstupem do čípku je nutné provést hygienický postup řiti.
 • Vyhněte se vkládání čípků se stlačenými svaly a odporem řitního otvoru, aby nedošlo k poranění dítěte.

Dali jsme dětem svíčky

Nejjednodušší způsob, jak dát antipyretické svíčky je dítě. Je důležité, aby rodiče postup prováděli opatrně, ale jistě. Děláme to takto:

 • dáme dítě na záda;
 • namažte drobné drobky;
 • s pracovní rukou sevřeme drobky a drobně je zvedneme;
 • Druhou rukou pomalu vložte čípek do řiti;
 • když projdete léčivou "kulkou" přes svěrač, budete cítit mírný odpor;
 • lámání svěrače, držet čípek ještě půl centimetru;
 • Po dokončení procedury zmáčkněte hýždě drobků a přidržte je v této poloze.

Jak vložit svíčky pro děti po 1 roce?

Starší dítě patří ke svíčkám s psychickým napětím a strachem. Mnoho dětí se těmto účinkům brání a rodiče čelí vážným problémům. Jak vysvětlit dítěti, že postup je nezbytný? Jak se vyhnout psychologickému traumatu? Pokud jste přesvědčili svůj poklad, postupujte takto:

 • požádejte svého syna nebo dceru, aby ležela na jedné straně;
 • namazat vazelínový řitní otvor (navíc můžete mazat a svírat);
 • požádejte své dítě, aby uvolnilo hýžďové svaly;
 • pečlivě rozpusťte hýždě;
 • vstoupit do čípku svěrače;
 • na několik minut zmáčkněte hýždě.

Co když jsou nějaké problémy?

Co dělat, když vás dítě neposlechlo, nebo jste si toho nevšimli, ale šel na toaletu a vyšla již vyteklá svíčka? Opakujte postup okamžitě nestojí za to, obraťte se na svého pediatra. Zpravidla odborník doporučuje zkontrolovat situaci s teplotou půl hodiny po skončení svíčky. Pokud teplota klesne, není nutné čípky znovu zavádět. Případy, kdy svíčka jde ihned po instalaci, vyžadují opětovné vstřikování léčiva.

Je obtížnější jednat, když jsou potomci proti postupu. Dospělí by měli zahrnovat trik a vybavit se znalostmi svého pokladu. Snažte se přesvědčit, přesvědčit, pokud je to nutné, vyhrožovat a zesílit barvy, možná odvrátit pozornost nebo úplatky, ale dosáhnout souhlasu svého pokladu. Dobrovolným přijetím potřebného postupu ho potom přenese snadněji. Pokuste se nabídnout maličkému, aby držel vstupní svíčky pod vaší kontrolou.

Praxe ukazuje, že antipyretické svíčky jsou důležité pro léčbu kojenců a dětí. Kromě toho, dítě může burp sirup. Navzdory zjevné výhodě svíček, která je vyjádřena v jejich dlouhodobém terapeutickém působení, jsou maturovaným dětem často podávány perorální léky, aby nedošlo ke zranění jejich psychiky.

Přehled 9 efektivních teplotních svíček pro děti

Jedním z nejčastějších antipyretických léků jsou svíčky o teplotě pro děti. Pediatři je doporučují používat pro děti, které vzhledem ke svému věku tabletová forma léku není vhodná z důvodu častého výskytu alergických reakcí a neschopnosti polykat tobolku.

Kdy budete potřebovat chrlit teplotu dítěte?

Výskyt tepla indikuje začátek boje těla proti infekčnímu agens a produkci interferonu - specifického proteinu, jehož cílem je zničit virus. Lékaři se nedoporučují zabývat se poklesem tělesné teploty na 38 stupňů - autoimunitní systém by měl nezávisle potlačit nižší úroveň.

Odborníci doporučují věnovat pozornost souvisejícím symptomatickým projevům:

 • obecná slabost;
 • stížnosti na bolesti hlavy;
 • problémy s volným dýcháním nosními průchody;
 • horečný stav - zimnice;
 • výrazné slzení.

Výhody a nevýhody antipyretických čípků

Čípky, které jsou v domácí lékárničce, by měly odpovídat věku dítěte. Lékárenské řetězce nabízejí velké množství vhodných možností - pro děti od narození do školního období.

Pozitivními vlastnostmi tohoto typu léků jsou:

 • rychlý pozitivní účinek - účinná látka se rychle vstřebává do sliznic střeva, vstupuje do krevního oběhu a snižuje teplotu v co nejkratším čase (až 45 minut);
 • antipyretické svíčky pro děti jsou jako děti - těm, kteří jsou stále krmeni mateřským mlékem;
 • léky mohou být dokonce podány spícímu dítěti;
 • nedostatečné podráždění sliznic gastrointestinálního traktu;
 • delší dobu expozice - na rozdíl od jiných léků.

Svíčky při teplotě nezahrnují příchutě, barviva a sladidla. Léky jsou považovány za nejlepší volbu pro malé děti, zejména ty, které trpí spontánními alergickými reakcemi. Léky pomáhají snižovat teplotu v době konstantního zvracení - což je důležitá vlastnost u některých infekčních lézí.

Mezi hlavní nevýhody rektálních čípků patří:

 • odolnost dětí starších než jeden rok při pokusu o použití svíček;
 • náhlé vyprazdňování střev, po kterém je nutné opětovné použití léčiva.

Nejoblíbenější antipyretické čípky

Pediatričtí lékaři často předepisují antipyretické čípky, protože mají vysokou účinnost a malý počet nežádoucích účinků. Nedostatečná potřeba polykat pilulky - výhoda rektální terapie u dětí mladších tří let.

Pro novorozence

V tomto období lékaři doporučují dodržovat pravidla pro podávání čípků a ne samo-léky. Nicméně, měli byste být obeznámeni s populární antipyretické svíčky, které lékaři často předepisují drobky.

Viferon

Vztahuje se na účinné léky, které se mohou používat od prvního dne od okamžiku narození dítěte. Externě, lék připomíná kulku se žlutým nádechem, hlavní aktivní složkou je interferon.

Farmakologický nástroj zaměřený na boj s virovými infekcemi pomáhá zlepšovat funkčnost imunitního systému. U dětí do 30 dnů se podává minimální množství látky. Maximální povolené množství léku jsou dvě svíčky, používané v intervalu 12 hodin.

Genferon

Složení léčiva také zahrnuje interferon, dávkování závisí na věku dítěte. Lék rychle snižuje tělesnou teplotu, má analgetické spektrum expozice v důsledku přítomnosti benzokainu a anesthesinu.

Rychlá absorpce látky střevními sliznicemi, Genferon je vhodný pro děti po prvním měsíci života. Negativní reakce těla se projevují ve formě pálení nebo svědění v místě aplikace nebo na kůži.

Pro děti do jednoho roku

Seznam oblíbených léků zahrnuje nejbezpečnější látky povolené klinickými zkouškami. Pediatři doporučují následující léky.

Efferalgan

Hlavní aktivní složkou léku je paracetamol, svíčky jsou vyrobeny s lesklým povrchem, bílý odstín. Požadovaná účinnost aplikace se zaznamená po dvou hodinách.

Efferalgan je zakázáno používat do prvních 30 dnů života. V prvních pěti měsících by maximální denní dávka neměla překročit jednu svíčku, od šesti měsíců do 3 let - 150 mg léku je povoleno. Po 3 letech věku je dětem předepsáno až 300 mg léků, léčba se provádí po dobu 5 dnů.

Jsou uvedeny hlavní negativní reakce na používání látek:

 • zhoršený metabolismus glukózy;
 • krvácení;
 • hypoglykémie;
 • encefalopatie;
 • angioedém a anafylaktický šok;
 • vyrážky na kůži.

Cefecon

Vyznačuje se hlavní účinnou látkou paracetamol, což je další složka - vitaxon. Lék není určen pro děti do prvního měsíce života, s přecitlivělostí na léčivou látku a v době zánětlivých procesů probíhajících v konečníku.

Lék se podává pouze po provedení očistného klystýru, povoleny jsou až 3 svíčky. Výpočet dávky závisí na tělesné hmotnosti dítěte - 15 mg na kilogram. Maximální povolená denní dávka je nejvýše 60 mg.

Ibuprofen

Vztahuje se na anti-nesteroidní protizánětlivé léky. Jedna jednotka léčiva obsahuje 60 mg účinné látky - ibuprofenu. Přidělené kojencům ve věku od 3 měsíců do 6 let, se zánětlivými infekčními lézemi s vysokou mírou tělesné teploty.

Viburcol

Týká se homeopatických léků používaných jako antipyretika. Hlavní struktura zahrnuje sasanky, listy jitrocel, extrakt belladonna, květy heřmánku. Kromě snížení teploty má lék sedativní účinek.

Je povoleno používat po první polovině života, v případě alergických reakcí na léčivé rostliny je nutná náhrada vhodnějšími léky. První den jsou zavedeny až 3 jednotky - interval půl hodiny. V následujících dnech je lék rozdělen do dvou dávek - ráno a večer.

Pro děti starší než jeden rok

Děti po 12 měsících vždy nereagují pozitivně na rektální čípky. Negativismus může být založen na nesprávném podání léků a osobním odmítnutí tohoto typu léčby. Nelze vytlačit teplotu (zavedením svíček) - to způsobí ještě větší zhoršení.

Panadol

Zahrnuje účinnou látku paracetamol. Může vyvolat negativní reakce těla:

 • trombocytopenie;
 • agranulocytóza;
 • anemické podmínky;
 • lokální alergické vyrážky na povrchu kůže;
 • kolika ledvinového typu.

Jsou uvedeny zákazy používání:

 • věk do 2 měsíců;
 • významná citlivost na složky;
 • vrozená forma hyperbilirubinémie;
 • závažné poškození funkce ledvin nebo jater;
 • genetická tolerance fruktózy;
 • anemické podmínky;
 • leukopenie.

Analdim

Vztahuje se na analgetika narkotického původu s tolerancí pro použití ve věku dětí. Pozitivní účinnost léčiva představuje protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky.

Hlavní strukturu tvoří dvě aktivní složky - analgin a difenhydramin. Tato kombinace umožňuje dosáhnout maximálních výsledků v terapii. Lék je zakázán používat do prvního roku života, v následujících třech letech - je používán se zvýšenou opatrností.

Diklofenak

Určeno pro děti po 6 letech, s revmatickými a jinými lézemi kloubů. Hlavní spektrum vlivu léku - protizánětlivé, pak antipyretické a analgetické. Nástroj se nepoužívá pro krvácení z konečníku a nemocí v anorektální zóně.

Pravidla podávání a bezpečnostní opatření

Výrobce doporučuje pozorně dodržovat bezpečnostní opatření uvedená v návodu:

 • čípky jsou uloženy v chladící skříni, aby se zabránilo změnám tvaru a konzistence;
 • spontánní změny dávek předepsaných ošetřujícím specialistou jsou zakázány;
 • lék nelze použít déle než pět dní - lékař stanoví přesné termíny;
 • paracetamol nesmí být kombinován s jinými léky, ve kterých je obsažen;
 • rektální čípky pro děti po 3 letech jsou nahrazeny sirupy nebo tabletami (s výjimkou případů zvracení);
 • podávání čípků se provádí v přísném souladu s pokyny - aby se zabránilo náhodnému úrazu.

Požadavky na použití:

 • lék se vstřikuje po činu defekace - jinak jeho použití vyvolá přímé touhy očistit střeva;
 • před manipulací umyjte prostor dětského řiti;
 • pokud ho dítě požádá o vložení do hrnce, je třeba počkat krátkou dobu - aby se po konzumaci nápravy potlačilo falešné nutkání;
 • je nemožné udržet léky v rukou po dlouhou dobu - látka se začíná deformovat z tepla;
 • když se brání dítěti, je zakázán silný vstup - to může vyvolat zranění sliznic konečníku.

Po dodatečném měření tělesné teploty je třeba se ujistit, že indikátory nespadly dolů - v době instalace čípku by mohla být některá užitečná látka časem absorbována do membrán konečníku (není nutné sekundární dávkování).

Co je lepší - svíčky nebo sirupy?

Kapalné formy léků se rychleji vstřebávají do sliznic gastrointestinálního traktu a urychlují pokles teploty. Kontraindikace pro použití sirupů jsou:

 • neustálé zvracení znemožňuje tuto metodu podávání léku;
 • alergie - velké množství barviv, konzervačních látek a sladidel může způsobit nežádoucí reakce;
 • odmítnutí polykat - pokud dítě vyplivne léky.

Závěr

Výše uvedený seznam antipyretických svíček není úplný - potřebné prostředky vybírá pediatr. Pohodlí této formy léku je možnost použití pro kojence, zejména v noci.

Terapie se svíčkami je individuální otázkou a je zcela závislá na vlastnostech těla dítěte. Pediatri se doporučuje, aby odmítli léky, které nejsou předepsány ošetřujícím lékařem. Jakákoli farmakologická činidla mohou způsobit více škody než užitku, pokud jejich použití není koordinováno s lékařem.

Novorozené dítě vyžaduje zvláštní pozornost - při stoupající teplotě by mělo vytvářet nejpohodlnější podmínky. Ostré vyvýšení značek může být způsobeno nadměrným zabalením a nedostatkem větrání v místnosti.

Je přísně zakázáno používat "dobrý" lék předepsaný známým dětem, jeho účinek na tělo není znám.

Svíčky při teplotách u dětí: důležité body použití

Zvýšení teploty vždy děsí rodiče, zejména pokud se to stane v noci. Maminky začnou horečně vzpomínat, že můžete dát dítěti. V kurzu jsou sirupy a svíčky. V důsledku toho dítě vykřikne, vypukne a svíčka se bezpečně uvolní. Co dělat?

Náš článek vám dá vědět, jaké antipyretické svíčky pro děti mohou být použity, jak správně a v jakém věku dávat tyto léky.

Co je to svíčka na teplotě pro děti?

Většina antipyretických čípků, včetně svíček pro děti, má ve svém složení paracetamol. To je pravděpodobně jeden z nejvíce neškodných léků, často používaný u dětí. Paracetamol má antipyretický účinek a excipient, witepsol, je mastný základ, který činí svíčku roztavenou.

Dávka paracetamolu ve svíčkách je vyšší než v perorální formě a činí 20 mg / kg (doporučení Komarovsky O.E.).

Svíčky:

 • dlouho vstřebává, zahájí svou činnost 40 minut po požití;
 • doba trvání antipyretického účinku je malá - až 4 hodiny;
 • může způsobit nedobrovolnou volnou stolici, tedy nízkou účinnost léčiva;
 • starší děti mají potíže s nastavením svíček.

Cefecon - proti teplu a bolesti

Rektální čípky Tsefekon obsahuje paracetamol v různých dávkách - 50 mg, 100 mg, což závisí na věku. Vstupní věk je od prvního měsíce života.

Indikace pro použití:

  horečka u akutních respiračních onemocnění, chřipky.

Je žádoucí snížit teplotu pouze po 38,5 ° C. Pokud snížíte subfebrilní teplotu, tělo nebude schopno bojovat s infekcí samo o sobě, protože vzestup teploty je ochranným mechanismem pro mimozemského agenta;

 • jako lék proti bolesti - pro bolesti zubů, bolesti hlavy.
 • Mohu říci, že svíčka má dobrou účinnost při užívání antipyretického sirupu. Dost na noc.

  Všechna antipyretická léčiva se doporučuje používat maximálně 3 - 5 dnů. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem o jmenování etiotropní léčby základního onemocnění.

  Paracetamol v prvním trimestru těhotenství

  Paracetamol je považován za jeden z nejvíce neškodných všech nesteroidních protizánětlivých léčiv. Začalo se používat od roku 1953 poprvé v USA. V poslední době se však stále více diskutuje o jeho teratogenním účinku.

  V Norsku byla provedena největší studie týkající se vztahu užívání přípravku Paracetamol u těhotných žen po krátkou dobu a vývoje astmatu u dětí v budoucnu. Bylo vyšetřeno asi sto tisíc dětí. Bylo zjištěno, že u 6% dětí začalo astma ve věku 3 let a 5,7% ve věku sedmi let. Všichni se narodili z matek, které užívaly Paracetamol více než jednou za trimestr.

  Také po užití Paracetamolu se riziko abnormálního vývoje pohlavních orgánů u chlapců zvyšuje 16krát a zvyšuje se riziko kryptorchismu.

  O účinku paracetamolu na plod je nejednoznačný názor. Proto je nutná akce u lékaře, když se tělesná teplota zvýší. Pouze on může adekvátně vyzvednout dávku léku a vyhodnotit důkazy, aniž by poškodil dítě.

  Nurofen - horečka svíčky

  Obsahují protizánětlivé léčivo - ibuprofen. Provozujte až 8 hodin, pro děti od 3 měsíců. Jednorázová dávka - 5 - 10 mg / kg, nesmí užívat déle než 3krát denně. Současně lze kombinovat se sirupy.

  Ibuprofen prokázal účinnost při snižování teploty a zbavování se intoxikace chřipkou ARVI.

  Několik slov o homeopatii

  V poslední době se na trhu staly svíčky Viburcol. Dobře prokázáno, že zmírnit bolest při kousání u dětí. Také mají antipyretický účinek.

  Antipyretika pro novorozence

  U dětí během prvních dnů života může být teplota snížena o látky obsahující paracetamol nebo ibuprofen. Téměř všechny antipyretika mohou užívat pouze 1 - 3 měsíce života.

  To je způsobeno malou základnou důkazů u novorozenců.

  Nemůžete dát febrifuge pro novorozence, obsahující ve svém složení nimesulid, aspirin, analgin, fenatsitin!

  Můžete se pokusit snížit teplotu pomocí fyzikálních metod:

  • těžké pití;
  • mytí mokrým ručníkem;
  • větrání místnosti.

  Pokud to nepomůže, je možné po konzultaci s odborníkem použít svíčky Tsefekon.

  Kontraindikace svíček:

  • zánětlivá onemocnění řiti, konečníku;
  • častá ztráta stolice (relativní kontraindikace, ale účinnost léku se sníží);
  • alergické reakce na složky léčiva, zejména kakaové máslo;
  • s opatrností při onemocnění krve - anémie, trombocytopenie.

  Teplota dítěte asi jeden rok. Co dělat

  1. Pijte dostatek vody. Nápoj by měl být podáván každých 10 až 15 minut na lžičku čisté nesycené vody. Dítě musí pít a močit, takže tělo sníží teplotu.
  2. Pokud je dítě horké, má také horké ruce a nohy - to se nazývá „červená“ horečka. Pokud si všimnete, že tělo dítěte je horké a končetiny jsou studené, jedná se o „bílou“ horečku, která není příliš příznivá a může být ohrožena komplikacemi - febrilními záchvaty. V případě „bílé“ horečky se pod dohledem lékaře podává lytická směs.
  3. Pokud je dítě horké, nezabalte jej. Lehce otřete podpaží, tříslo a krk vlhkým ručníkem.

  Musíte pochopit, že teplota - to je jen příznak nemoci. Snížení teploty, kterou potřebujete, ale především musíte najít příčinu.

  Vakcínová profylaxe tepla - „pro“ a „proti“

  V poslední době nastaly situace, kdy lékař po jiné vakcinaci předepsal jednu dávku antipyretika, Nurofenu nebo Tsefekony. Samozřejmě, mnoho dětí po očkování přichází přirozenou reakcí na vzestup teploty, ale pokud tam není, proč proč odstranit něco, co není?

  Je-li racionální přístup k problematice snížení teploty možné, lze se vyhnout možným komplikacím. Moderní trh je plný všech druhů léků k odstranění horečky. Každé dítě je individuální a každé mu pomáhá jedna věc.

  Je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem ohledně výběru léku!

  Vystudovala YuUGMU, stáž v pediatrii, pobyt v dětské kardiologii, od roku 2012 pracuje v MC Lotos, Čeljabinsk.

  Alergické přípravky u dětí: TOP-6 dávkové formy

  Bobotika pro nejmenší: 8 bodů, které potřebujete znát při užívání léku

  Droga Sumamed - "startér" antibiotikum pro děti a dorost

  Je možné aplikovat albumin v zimě na dítě? Říká dětský lékař

  Osvědčené antibakteriální a antialergické oční kapky pro děti

  Hilak Forte - hlídá zdraví dítěte

  5 pozitivních vlastností Smekta pro novorozence a kojence

  Měl bych použít antibakteriální léky na dětský otitis?

  Účinnost a způsoby výroby dortů pro kašel pro děti

  3 komentáře k článku "Svíčky o teplotě u dětí: důležité body k použití"

  Snažili jsme se a svíčky tsefekon, a nurofen. Myslím, že cefecon lépe snížil teplotu. A mimochodem, my také pediatr, po očkování, předepsal aksds, aby si vzal nurofen a suprastin. Myslím, že je to oprávněné, ale pak náhle teplota dítěte prudce vzroste.

  V každé lékárničce by měla být záchranářka pro různé nemoci. Například z teploty mám vždy nový kombinovaný lék pro děti, Brufic Plus, který má (prodloužený účinek) analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek.
  Poprvé jsem si koupil na radu našeho pediatra. Samozřejmě jsem si myslel, že klinika také napsala, co jim bylo řečeno „shora“, ale pro mě hlavní bylo pomoci!
  Osobně máme Brufica Plus nezpůsobila žádné alergie (v návodu je jako vedlejší účinek), ale je to individuální.
  Zápory - cena. Ale zdraví dítěte je dražší!

  Co je lepší než ibuprofen nebo paracetamol?
  Tato otázka často vzniká při volbě antipyretika a protizánětlivého činidla. Oba léky jsou velmi účinné v boji proti infekčním a zánětlivým onemocněním. Kromě snížení tělesné teploty také účinně eliminují bolestivé příznaky.
  Paracetamol má antipyretický a analgetický účinek. Má spíše slabé protizánětlivé vlastnosti.
  Ibuprofen má analgetické a protizánětlivé účinky.

  Výhody Brufic Plus:
  Kombinovaný lék má analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky.
  Effectiveness Účinnost kombinace (ibuprofen + paracetamol) je vyšší než účinnost jednotlivých složek.
   V důsledku synergického účinku kombinace (ibuprofen + paracetamol) je dosaženo výraznějšího snížení citlivosti na bolest a zvýšení antipyretického účinku než odděleně.
  Mechanism Mechanismus účinku ibuprofenu a paracetamolu je způsoben inhibicí biosyntézy prostaglandinů - mediátorů bolesti a zánětu.
  Brufica Plus
  Moderní léčba osvědčenými léky
  Kombinovaný přípravek HEAT a PAIN pro děti se používá od 2 let.
  Účinné látky: ibuprofen - 100 mg + paracetamol - 162,5 mg.
  Suspenze pro perorální podání. Má analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek.

  Antipyretické rektální svíčky pro děti na teplotu: přehled o drogách a použití pro kojence a starší děti

  Antipyretické čípky pro děti jsou formou medicíny často předepisované pediatry. Při teplotě 38,5–39 ° C je nemožné dělat bez léků teplo, ale je nepohodlné dávat prášky dětem. Tabletová forma často způsobuje alergické reakce.

  Rektální čípky nebo, lidovým způsobem, svíčky pomohou rychle snížit teplotu dětí. Pohodlné, bez vážných vedlejších účinků, malé velikosti, čípky se snadno vkládají i pro novorozence. Další informace o používání svíček při vysokých teplotách naleznete u dětí.

  Výhody

  Rektální čípky by měly být vždy v lékárničce, pokud je doma malé dítě. Lékárna má několik typů účinných léků pro děti různého věku.

  Pozitivní vlastnosti konkrétní formy léků:

  • jednat dostatečně rychle (po 45 minutách). Lék se aktivně vstřebává do střevní stěny, vstupuje do krve, snižuje teplotu v nejkratším možném čase;
  • vhodné pro děti, které nemohou spolknout nic jiného než mateřského mléka;
  • jednou z výhod je, že rektální čípky mohou být zavedeny nemocnému dítěti i během spánku;
  • nedochází k dráždivým účinkům, netrpí citlivou komorou;
  • na rozdíl od perorálního podávání léků trvá účinek svíček déle;
  • barviva, dráždivé látky, aroma ve složení čípků chybí. Svíčky - nejlepší volba pro zmírnění horečky u malých alergiků;
  • svíčky mohou pomoci snížit teplo, pokud má dítě neomezené zvracení, léky prostě neostávají v žaludku.

  Nevýhody

  Navzdory dlouhému seznamu výhod mají čípky také negativní stránky. Je jich málo, na pozadí pozitivních vlastností jsou téměř neviditelné, ale rodiče by si měli být vědomi těchto nuancí.

  Věnujte pozornost dvěma bodům:

  • blíže k 1 roku staré dítě může odolat, pokud maminka chce zavést svíčku;
  • někdy po zavedení antipyretických čípků dochází k pohybu střev, je nutné znovu zavést čípky.

  Kontraindikace

  Před použitím si přečtěte omezení:

  • některé antipyretické čípky mohou být použity pouze ve věku 2-3 měsíců;
  • onemocnění ledvin, jater v akutní formě;
  • když průjem, účinnost svíček je extrémně nízká;
  • v případě alergických reakcí na složky rektálních čípků nelze tuto formu léku použít.

  Pokyny pro použití u novorozenců a starších dětí

  Nastavení antipyretických svíček nevyžaduje speciální dovednosti. Základní pravidla pro používání svíček jsou uvedena v návodu k léku.

  Zavedení rektálních čípků pro děti do 1 roku a starších dětí má určité rozdíly:

  • kojenci Krátce před použitím vyjměte čípek z obalu. Dejte dítě na záda, stiskněte nohy na bříško. Opatrně vložte léčivou svíčku do řiti. Po zavedení čípku by dítě mělo ležet na zádech. Ideální - umístit antipyretickou svíčku po pohybu střev;
  • starší děti. Před zavedením léku ve formě čípku požádejte dítě, aby šlo na toaletu velkým způsobem. Umyjte místo řiti, otřete do sucha. Je výhodnější zavést terapeutickou svíčku do dřepu. Díky speciálním plnivům se čípky bezbolestně vstřikují. Po zákroku by mělo dítě ležet tiše, dokud se lék nerozpustí a nezačne jednat. Nedoporučuje se vstávat, procházet se po místnosti: po změkčení ve střevech bude lék vytékat přes řitní otvor.

  Jak vybrat obálku pro novorozence na jaro-letní téma? Máme odpověď!

  V tomto článku jsou popsány pokyny pro použití Nimulidového sirupu pro děti.

  Nejlepší svíčky na teplotu dětí: přehled

  Pediatři často předepisují čípky kvůli jejich rychlé akci, minimálnímu počtu vedlejších účinků. Dalším důvodem použití svíček u kojenců a batolat je lokální expozice bez proniknutí do měkké komory dítěte.

  Věnujte pozornost stručnému popisu populárních přípravků ve formě rektálních čípků, porovnejte ceny svíček pro děti. Nepodávejte léky samy, vhodný lék bude předepisován pediatrem s přihlédnutím k věku, charakteristice onemocnění u konkrétního dítěte.

  Paracetamol je účinná látka při prvním použití u dětí s teplem. Tato klasifikace WHO je způsobena minimálním seznamem vedlejších účinků. Ve srovnání s ibuprofenem a nimulidem čípky paracetamolu jemně ovlivňují tělo. Z tohoto důvodu jsou Paracetamolové svíčky 0,33 g, Cefecon, Panadol, Efferalgan schváleny pro použití u dětí mladších než 1 rok.

  Nurofen

  Vlastnosti:

  • terapeutické torpédové svíčky bílé barvy;
  • jedna jednotka obsahuje 60 mg ibuprofenu;
  • účinná látka má protizánětlivý, antipyretický, analgetický účinek;
  • terapeutický účinek je patrný po dobu 8 hodin;
  • vhodné od 3 měsíců do 2 let při vysokých teplotách doprovázejících ARVI, dětské infekce. chřipka, může být použita, pokud se po očkování objeví horečka;
  • Nurofen svíčky pro děti zmírňují syndrom slabé a střední bolesti v případě bolesti zubů, bolesti hlavy, neuralgie, bolestivosti při protahování, otitis;
  • v případě silného tepla mohou být svíčky podávány po dobu 3 dnů, při syndromu bolesti až 5 dnů;
  • denní dávka závisí na věku: od 30 do 240 mg. Nadměrné dávkování je nepřijatelné;
  • Průměrná cena je 110 rublů.

  Viferon

  Charakteristika:

  • účinné léky vhodné pro děti od prvních dnů života;
  • čípek připomíná nažloutlou kulku;
  • léčivou látkou je interferon;
  • lék Viferon aktivně posiluje imunitní systém, potlačuje účinek virů, škodlivých bakterií;
  • V novorozeneckém věku do 1 měsíce je zavedena jedna antipyretická svíčka. Celkem během dne je dovoleno zavést dva čípky s intervalem 12 hodin, celková dávka je 150 000 IU;
  • po 1 měsíci se denní dávka zvýší na 300 000 IU;
  • Průměrná cena je 250 - 300 rublů.

  Cefecon

  Charakteristika:

  • aktivní složkou je paracetamol, svíčkovou látkou je vitaxon;
  • Čípky ve tvaru písmene V;
  • rektální čípky jsou kontraindikovány v případě nadměrné citlivosti na paracetamol, dokud dítě není 1 měsíc staré. Nelze jej použít při zánětlivých procesech v konečníku;
  • léčivo se podává po očistném klystýru;
  • 2-3 jednotky jsou povoleny denně. Při 1 kg tělesné hmotnosti musíte užívat 15 mg léčiva. Maximální denní dávka je do 60 mg;
  • odhadované náklady - 50 rublů.

  Genferon

  Charakteristika:

  • hlavní látkou je interferon;
  • v závislosti na věku se doporučuje jiné dávkování;
  • lék snižuje horečku, dobře se uvolňuje díky přítomnosti anesthesinu a benzokainu;
  • aktivní složky se rychle vstřebávají;
  • vhodné od prvního měsíce života;
  • někdy dochází k nepříjemným reakcím ve formě svědění a pálení na kůži nebo v konečníku;
  • do 7 let, denní dávka je 1 léčebná svíčka, po 7 letech - 2 kusy;
  • Průměrná cena je 300 rublů.

  Efferalgan

  Vlastnosti:

  • bílý čípek, lesklý povrch;
  • účinná látka - paracetamol;
  • účinek nastane po 2 hodinách;
  • průjem - absolutní kontraindikace v důsledku negativního účinku paracetamolu na slabé střevo;
  • Nelze současně podávat rektální čípek Efferalgan a podávat perorálně sirup nebo tabletu s paracetamolem. Překročení dávky účinné látky je doprovázeno projevem vedlejších účinků;
  • až 1 měsíc Efferalgan rektální čípky jsou zakázány;
  • od 1 do 5 měsíců denně, je zapotřebí 80 mg účinné látky (1 čípek), od šesti měsíců do 3 let denně, je zapotřebí 150 mg paracetamolu;
  • dětí po třech letech je denní dávka 300 mg;
  • maximální doba použití - 5 dnů;
  • průměrná cena drogy je 100 rublů.

  Naučte se užitečné informace o diagnostice a prevenci záškrtu u dětí.

  Na této stránce jsou popsána pravidla pro používání sirupu Fyduitech pro děti proti kašli.

  Na http://razvitie-malysha.com/novorozhdennye/aksessuary/mnogorazovyj-podguznik.html si přečtěte o výhodách opakovaně použitelné plenkové kalhotky pro novorozence.

  Viburcol

  Charakteristika:

  • populární homeopatický lék na horečku u dětí;
  • hlavní složky: belladonna extrakt, sasanka, listy jitrocelové, květy heřmánku;
  • lék nejen zmírňuje horečku, ale také zklidňuje dítě;
  • vhodné pro děti po 6 měsících;
  • v případě alergických reakcí na bylinky lékař předepíše další čípky;
  • První den zadejte dítě se 2 nebo 3 ošetřovacími svíčkami v intervalu půl hodiny. Další den rozdělte lék na 2 kroky: do svíčky Viburcol ráno a večer. Přesné dávkování určí lékař s ohledem na věk dítěte;
  • Průměrná cena homeopatického léku je 400 rublů.

  Další video o tom, jak správně umístit svíčku na dítě:

  Účinné a vysokorychlostní svíčky na teplotu pro děti: seznam antipyretik doporučených dětskými lékaři

  V lékárničce rodiny, kde je dítě, musí existovat antipyretika.

  Působivá škála léků, které jsou dnes nabízeny rodičům, je povzbudivá a zároveň skličující.

  Koneckonců není vůbec snadné vybrat nejlepší a nejvhodnější lék z nespočetných návrhů.

  Nejlepší řešení pro boj proti horečce u dítěte je použití svíček. Nezpůsobují alergie, jsou vhodné i pro nejmenší pacienty.

  Jaké jsou nejlepší rektální čípky pro děti, jak si vybrat účinné, rychle působící a bezpečné antipyretické léky ve věku jednoho roku a starší? Pojďme na to přijít.

  Je nutné snížit

  Pokud se teplota zvýší, pak není ve všech případech nutné ji sestřelit. Normální hodnota: 36,0-37,0 ° С a liší se v různých místech měření.

  Ve většině případů daly děti do podpaží teploměr.

  Když se objeví infekční onemocnění, spustí se komplexní obranný mechanismus. V tomto případě zvýšení teploty:

  • způsobuje smrt patogenních mikroorganismů, zvyšuje procesy fagocytózy (destrukce bakterií vlastními buňkami imunitního systému);

 • přispívá k aktivnější produkci vlastních imunoglobulinů a interferonů (buněk imunitní ochrany). To pomáhá vyrovnat se s původcem onemocnění, zkracuje dobu léčby.
 • Úzkost dítěte během horečky vyvolává u rodičů úzkost, která se chce zbavit tohoto „problému“ co nejdříve s léky.

  Ale brát svíčky pro děti od vysoké teploty může zhoršit průběh nemoci a zpoždění zotavení.

  Je nutné pravidelně měřit teplotu, protože děti mohou rychle stoupat na febrilní čísla (až do 41 ° C) a klesat příliš rychle. Obě podmínky jsou plné zhoršení zdraví.

  Informace rodičů o změnách teploty za den pomohou lékaři určit typ horečky. To je důležité pro diagnostiku příčiny horečky.

  Víte, jak podat tablety přípravku Paracetamol dětem? Řekneme vám to! Užitečná doporučení - na našich stránkách.

  Je možné tablety přípravku Acyclovir podávat dětem s herpes? Podrobnosti jsou v této publikaci.

  Návod na použití léku Azithromycin 250 mg pro děti je popsán v tomto článku.

  Léčba horečky

  Mírná horečka (až 38 ° C) není často nebezpečná. Pokud je dítě aktivní, jeho chuť k jídlu je zachována a antipyretika není nutná.

  To však vyžaduje pečlivé pozorování dítěte po celou dobu horka.

  Tato taktika byla přijata v nepřítomnosti rizikových faktorů (těžké plicní nebo srdeční onemocnění, až 3 měsíce, záchvaty, horečka, onemocnění nervového systému a dědičných onemocnění).

  Pokud má dítě tyto rizikové faktory, pak s příznivou „růžovou“ horečkou (kůže je horká, dlaně a nohy jsou růžové, teplé) je nutné mít febrifu o teplotě 38 ° C.

  S "bledý" (tělo a zejména končetiny - studené, bledé) ukazuje antipyretika, když rychlost zaznamenána na 37,5.

  Co by měli rodiče dělat, pokud má dítě horečku:

  • zavolat lékaře;

  hodnocení celkové pohody (aktivita, chuť k jídlu, doba spánku);

  posouzení rizikových faktorů;

  posouzení typu horečky („růžová“ nebo „bledá“);

  volba antipyretik (ibuprofen nebo paracetamol) a formy podávání;

 • nefarmakologická pomoc před příjezdem lékaře: podejte co nejvíce pití a pokuste se pacienta ochladit: svlékněte, otřete vlažnou vodou (zima - to je nemožné kvůli riziku křeče periferních cév, které sníží přenos tepla).
 • Nemůžete používat antipyretický průběh bez zjištění příčiny horečky - to jsou nebezpečné diagnostické chyby. Závažná onemocnění (pyelonefritida a pneumonie) zůstávají nerozpoznána.

  Použití antipyretik bez indikací na pozadí produkce antibiotik ztěžuje sledování účinnosti léčby.

  Mezi bezpečné léky pro děti proti teplotě označujeme:

  • nesteroidní protizánětlivé léky: kyselina acetylsalicylová, sodná sůl metamizolu (analgin), ibuprofen;

  Paracetamol

  Přiřazení ve věku 3 měsíců při 10-15 mg / kg každých 6 hodin. Účinek paracetamolu na termoregulační procesy je výrazný. Nedráždí žaludeční sliznici.

  Paracetamol se nesmí podávat dětem do 3 měsíců.

  Ibuprofen

  Podává se v dávce 5-20 mg / kg / den. Účinek by měl být očekáván za půl hodiny nebo hodinu, maximální akce - ne dříve než za dvě hodiny. Antipyretický účinek trvá až 8 hodin.

  Ibuprofen působí na termoregulační centra (to se liší od paracetamolu) a na kožní cévy (periferní působení).

  Proto je poskytnut dvojitý protizánětlivý účinek. V boji proti horečce je použití ibuprofenu ve srovnání s paracetamolem výhodnější.

  Vedlejší účinky: poruchy gastrointestinálního traktu, ztráta chuti k jídlu, abnormální funkce jater, alergie, snížení počtu krevních destiček a hemoglobinu, závratě, nespavost.

  Pokud se chcete naučit plemeno Smekta pro dítě, přečtěte si náš článek.

  Cena a recenze léků Polysorb pro děti jsou uvedeny v tomto článku.

  Jaké je dávkování aktivního uhlí pro děti? To nám řekne další příspěvek.

  Efektivní čípky používané v Rusku

  Nabízíme seznam dětských antipyretických svíček s paracetamolem a ibuprofenem.

  Účinná látka paracetamol: