Svíčky pro děti z tepla

Teplota stoupá nejen u dětí starších než 1 rok, ale i u kojenců. Důvody pro zvýšení teploty jsou velmi rozdílné, proto je důležité, aby rodiče věděli, které léky by se měly používat pro kojence. U dětí mladších než jeden rok se předepisují antipyretika ve formě rektálních čípků pro horečku. Jak používat svíčky při vysokých teplotách u dětí, zjistěte dále.

V jakých případech se používají antipyretické svíčky pro děti?

S rozvojem různých onemocnění reaguje dětské tělo formou zvýšení tělesné teploty. Čím mladší je strouhanka, tím aktivněji se projevuje vyvíjející se nemoc. Nebezpečí vysoké teploty v důsledku toho, že dítě vyvíjí febrilní záchvaty, což vede k nevratným následkům.

Aby se snížilo teplo na arašídech, používají se antipyretické svíčky. Nutnost použití rektálních čípků vzniká, když strouhanka prostě nemá schopnost užívat pilulku nebo sirup. Rektální čípky nebo čípky jsou založeny na antipyretikách, jako je paracetamol nebo ibuprofen. Svíčky se zavádějí přímo do konečníku, po kterém střeva absorbují aktivní složky léčiva.

Rektální čípky pro snížení teploty mají významnou výhodu oproti tabletám a sirupům. Tato výhoda je dána rychlostí, protože v téměř 20-30 minutách má dítě pokles teploty. Proto, často když se zeptal, zda je lepší mít antipyretické čípky nebo tablety se sirupy, pediatrové reagují ve prospěch prvního.

Důležité vědět! Rektální svíčky pro děti mají další významnou výhodu - nedostatek speciálních přísad, které jsou obsaženy v sirupech. Z toho vyplývá, že pokud vyvstane otázka, co si vybrat, svíčky nebo sirup při teplotě u dítěte do 3 let, pak by určitě měla být upřednostněna první možnost.

Svíčky o teplotě pro děti působí následovně: aktivní složka léčiva je absorbována střevem, po kterém vstupuje do krevního oběhu. Aktivní složky zároveň nevstoupí do jater, což urychluje proces tvorby terapeutického účinku. Svíčky pro děti na teplotu lze nazvat nejen nejlepším nástrojem, ale i nejbezpečnějším. Z toho vyplývá, že využití finančních prostředků může být jak u novorozenců, tak u dětí a starších dětí.

Důležité vědět! Jediné upozornění - svíčky nelze dát, když teplota stoupá, pokud nemoc postupuje se zřejmými příznaky průjmu.

V jakém věku používat svíčky pro děti

Svíčky na teplotě pro novorozence jsou povoleny pouze ve formě léku, jako je Viferon. To může být dáno od narození, zatímco dítě teplota stoupá nad 38,5 stupňů. Všechny ostatní typy rektálních čípků mohou být použity ve věku 1 měsíce - Paracetamol a více než 3 měsíce - Ibuprofen, Nurofen.

Důležité vědět! Chcete-li snížit teplotu u dítěte, můžete použít rektální čípky, ale zároveň by rodiče měli vědět, jaké hodnoty teploměru by měly být použity. Pediatri doporučují, aby se u novorozenců s teploměrem vyšším než 38, u kojenců a dětí mladších tří let - při 38,5 let, a u dětí ve věku 3 let a starších, uchýlili k použití antipyretik, když je indikováno nad 39 stupňů.

Níže je uveden seznam nejoblíbenějších léků na snížení horečky u dětí. Zvažte, jaké svíčky v jakém věku mohou být použity pro děti.

 1. Viferon a Viburkol. Oba léky jsou komplexní homeopatický lék, který je schválen pro použití u dětí od narození do 3 let. Při aplikaci je důležité vzít v úvahu intervaly mezi následným podáváním léků: u dítěte do 6 měsíců je interval 12 hodin au dětí starších 6 měsíců - 6 hodin.
 2. Cefekon D. Léčivo je derivát paracetamolu, proto je povoleno podávání dětem ve věku od 1 měsíce do 12 let. Interval mezi použitím léčiva je 4-6 hodin.
 3. Panadol a Nurofen. Oba přípravky jsou schváleny pro použití u dětí ve věku tří měsíců. Panadol je derivát paracetamolu a Nurofen patří do skupiny ibuprofen. Nurofen lze používat až 2 roky a pro starší děti tento nástroj není účinný. Panadol lze užívat až 6 let a někdy až 12 let.
 4. Efferalgan. Další derivát paracetamolu je Efferalgan. Je přidělen pro děti od 3 měsíců do 12 let.

Pokud po analýze hlavních typů antipyretik ve formě svíček, máte otázku, které nejlepší čípky z této série jsou doporučeny pro vaše dítě, pak je třeba kontaktovat specialistu. Pro každý organismus mají všechny výše uvedené léky jiný účinek, takže specialista by měl jmenovat nejúčinnější lék.

Pro děti do 1 roku by měly být použity Paracetamol, Panadol nebo Nurofen. Pokud dítě mladší než 1 rok nevykazuje pozitivní trend ve snižování horečky, pak by měly být použity jiné léky.

Vlastnosti použití rektálních čípků pro děti

Nahoře byly uvedeny nejoblíbenější antipyretické možnosti pro děti různého věku ve formě rektálních čípků. Je důležité věnovat pozornost takovému problému, jako je správné dávkování svíček ke snížení horečky u dětí.

Důležité vědět! Než se uchýlíte k použití rektálních čípků, přečtěte si návod. Toto pravidlo je vhodné nejen pro svíčky, ale i pro všechny ostatní léčivé přípravky, zejména ty, které rodiče dají dítěti.

 1. Efferalgan. Svíčka je natřena bílou barvou a je prezentována jako bezpečný výrobek pro děti od 3 měsíců věku. Dávkování musí být vypočítáno přímo podle hmotnosti dítěte. Na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte je třeba 10-15 mg léčiva. Zadejte čípky denně nesmí být více než 4 krát. Trvání léčby pro snížení intenzivního tepla u dětí by nemělo překročit tři dny. Pokud hypertermie drobků stále stoupá a třetí den, měli byste informovat odborníka. Kojenci s hmotností od 6 do 8 kg mohou být umístěny na jednu svíčku najednou s dávkou 80 mg a starší děti, jejichž hmotnost přesahuje 10 kg, mohou být podávány v dávce 150 mg. Pro děti od 5 let, jejichž hmotnost přesahuje 20 kg, je nutné použít čípky o objemu 300 mg.
 2. Panadol Pro děti musíte zakoupit Panadol Baby. Na 1 kg tělesné hmotnosti je zapotřebí 10 až 15 mg léčiva. Denní dávka pro děti do 6-8 měsíců by neměla překročit 60 mg. Děti od 8 měsíců do 2,5 roku mohou dát svíčky na 125 mg. Lék má nejen antipyretické vlastnosti, ale také anestetikum, což mu dává mnoho výhod.
 3. Cefekon D. Tento nástroj je jedním z nejbezpečnějších léků pro děti. Pokud však rodiče porazí s dítětem teplo v dítěti neúspěšně, pak by měla být znovu zvážena správnost dávkování. Pro děti do 3 měsíců, můžete zadat ne více než 50 mg léku. Děti od 3 měsíců do 3 let mohou dávku zdvojnásobit. Děti od 7 let do 12 let mohou dávku zvýšit na 250 mg. Je-li pro rodiče obtížné zvolit si dávku samotného léku, pak je lepší ne riskovat, vyhledat pomoc od okresního lékaře nebo lékaře primární péče.
 4. Viburcol. Bezpečnost tohoto nástroje vzhledem k tomu, že léčivo je založeno na složkách, jako je heřmánkový extrakt, jitrocel, sasanka a belladonna. Hlavním účelem nápravy je účinek na nervový systém, v důsledku čehož se zklidňuje, teplota klesá a zánět je eliminován. Použití antipyretiky mezi dětmi různého věku je děláno podle tohoto schématu: jedna svíčka je dána, a každá hodina další tři čípky. Děti od 3 let lze podávat jednu svíčku každých 0,5 hodiny 3-4 krát denně.
 5. Nurofen. Maximální dávka léčiva za den by neměla být vyšší než 30 mg na 1 kg tělesné hmotnosti pacienta. Průběh terapie pro snížení hypertermie je tři dny. Pro děti od 3 do 9 měsíců, 1 čípek je předepsán 3 krát denně, a od 9 měsíců do 2 let, můžete dát 1 svíčku s dávkou 60 mg 4 krát denně.

Dávkování každého produktu má své individuální vlastnosti, takže se nejprve ujistěte, že je zvolená dávka léčiva správná. V případě předávkování není vyloučen vývoj nežádoucích příznaků, v důsledku čehož se v batolatu může objevit zvracení a bolest hlavy.

Kontraindikace použití čípků

Ať už jsou svíčky dobré teploty, mají, stejně jako všechny druhy léků, charakteristické kontraindikace. Každé dítě je individuální, takže rodiče by si pro něj měli vyzvednout určitý lék, který sníží teplotu nejen rychle, ale i efektivně. Před použitím těchto nebo jiných čípků se ujistěte, že drobky nemají následující kontraindikace:

 1. Zánětlivé procesy a poranění konečníku.
 2. Je zakázáno vstupovat do nástroje, pokud předtím nebyl proveden pohyb střev a hygienické postupy.
 3. Pokud existuje rezistence během podávání čípku, mohou být poraněny sliznice.

S věkem je zavedení čípků do konečníku dítěte komplikované, protože tento proces není zcela příjemný, a to jak pro dítě, tak pro rodiče. Pokud dítě nechce dát svíčku, pak se můžete uchýlit k použití sirupu. Je však třeba si uvědomit, že sirup může vyvolat alergii, a proto je nutné jej nejprve otestovat.

Seznam antipyretických svíček pro kojence a děti od 1 roku: vyberte nejlepší čípky pro vysoké teploty

Rektální čípky doporučené pro léčbu dětí se používají jako antipyretika a analgetika. Základem většiny z nich je paracetamol, nejbezpečnější pro tělo dítěte. Dejte je po vyprázdnění střeva nebo očistném klystýru. Požadovaná dávka je vypočítána pediatrem s ohledem na hmotnost a věk dítěte. Maximální doba použití antipyretických čípků je tři dny. Rektální čípky s analgetickým účinkem mohou být podávány až 5 dní.

Nevýhody a pros rektální čípky

Protože svíčky jsou často používány pro teplotu, je logické zvážit jejich výhody a nevýhody. Píšeme v profesionálech:

 • Nízké zatížení jater a malé množství vedlejších účinků vzhledem k tomu, že účinné látky antipyretických čípků se vstřebávají do krevního oběhu střevy.
 • Dlouhodobý terapeutický účinek. Doporučuje se umístit svíčky na teplotu pro novorozence v noci.
 • Nezbytné v případě neschopnosti používat perorální přípravky. Pokud má dítě zvracení, je nevolno, zlobivé, říhání, ideální pro odstranění teploty.

Rektální drogy mají málo minusů, ale je důležité, aby je rodiče znali. Zaznamenáváme jejich nedostatky:

 • Terapeutický účinek začíná později než u tablet nebo sirupů. Pokud dojde k prudkému nárůstu teploty, je lepší použít sirup na jeho odstranění.
 • Aplikační postup může způsobit psychické poškození dítěte. Některé děti se těmto postupům aktivně brání.
Pokud potřebujete okamžitý účinek snížení teploty, je lepší si sirup vzít

Jaké léky nabízejí lékárnám?

Dnes je k dispozici několik typů dětských rektálních čípků. Některé z nich jsou v hlavní složce podobné, jiné jsou určeny pro různé věkové kategorie. Rodiče budou užitečné pochopit složitosti každého nástroje, takže jsme připravili speciální stůl, který prezentoval nejoblíbenější drogy. Nabízíme Vám seznam terapeutických léků:

Podrobný popis svíček

Použití rektálních činidel pro léčbu novorozenců vyžaduje bližší pohled na jejich léčivé vlastnosti. Rodiče potřebují více informací o drogách, které budou dávat drobky. Samozřejmě, mohou o to požádat ošetřujícího pediatra, ale jejich vlastní představy o tomto léku mu pomáhají správně aplikovat. Studujeme nejoblíbenější prostředky.

"Efferalgan"

Lék má lesklý povrch a je natřen bílou barvou. Terapeutickou složkou Efferalganu je paracetamol. Doporučeno pro děti od 3 měsíců věku. Dávka se vypočítá podle hmotnosti dítěte: 10-15 mg na 1 kg hmotnosti. Lék se podává ne více než 4 krát denně, maximální dávka denně je 60 mg. Průběh léčby k odstranění teploty - tři dny, pro úlevu od bolesti - 5 dnů. Zvláštní pokyny:

 • Kojenci 1-5 měsíců, jejichž váha je asi 6-8 kg, na jeden kus (80 mg) se nanese třikrát až čtyřikrát denně, přičemž se sleduje interval 4-6 hodin. Nemůžete dát více než 4 kusy denně.
 • Věk od šesti měsíců. Pokud dítě váží 10–14 kg, podává se jeden rektální čípek (150 mg). Frekvence přijetí - 3-4 krát denně s intervalem 4-6 hodin. Maximálně můžete dát 4 kusy denně.
 • Děti starší než 5 let (s hmotností nad 20 kg) dostanou 1 čípek (300 mg) 3-4krát denně. Interval mezi dávkami - 4-6 hodin. Maximální - 4 čípky Efferalgun denně.

Panadol

Základní prostředky - paracetamol. Panadol má výrazné analgetické a antipyretické účinky. Používá se v případě infekce nebo zánětu, pro odstranění vysoké teploty, která vznikla po očkování dítěte, v případě indispozice spojené s kousáním. Doporučeno pro použití od tří měsíců. Kojenci do tří měsíců věku po jednorázovém očkování.

Současná dávka se vypočítá na základě hmotnosti a věku dítěte na základě 10-15 mg na 1 kg. Aplikace se provádí 3-4 krát denně s přestávkou 4-6 hodin. Celková dávka nepřesahuje 60 mg denně. Děti od šesti měsíců do 2,5 roku se umístí na 1. jednotku (125 mg) se stejným intervalem a počtem injekcí. Počet čípků by neměl překročit 4 kusy denně. Snížení teploty léku by mělo být nastaveno na 3 dny, pro úlevu od bolesti - 5 dní.

"Cefekon D"

Odborníci připisují antipyretické čípky "Cefecon D" nejbezpečnějším a nejúčinnějším prostředkům proti vysoké teplotě. Účinnost prostředků potvrzuje i pozitivní zpětná vazba rodičů. Základem léčiva je paracetamol. Vyrábějí se tři typy čípků:

 • 50 mg - do tří měsíců;
 • 100 mg - od tří měsíců do 3 let;
 • 250 mg - od 3 do 12.

Jedna dávka léku je předepsána hmotností dítěte a je 10-15 mg na kilogram. „Cefecon D“ se zavádí 2-3krát denně s přestávkou 4-6 hodin. Pediatr nastaví průběh a dávku, nepokoušejte se to udělat sami. Nepřekračujte denní dávku nad 60 mg. Předkládáme Vám optimální výpočet dávek finančních prostředků v závislosti na věku dítěte:

Průběh jako antipyretikum se rovná třem dnům, 5 dní se považuje za anestetikum.

"Viburkol"

Účinný homeopatický lék. Skládá se z přírodních výtažků z heřmánku, beladony, jitrocelu a sasanky. Působí proti zánětu u dětí, snižuje teplotu, zklidňuje nervový systém. Dávka se volí podle indikace a věku. Novorozený čípek se injikuje během exacerbace onemocnění. Příjem se provádí podle schématu: jeden kus v intervalech 1 hodiny, ne více než 4 čípky se umístí denně. Po odstranění akutního stavu se léčivo podává 1-2krát denně, každý 1 kus. Děti od 3 let a děti ve věku od 6 let dostávají jednu dávku každou půlhodinu 3-4krát denně, ale ne více než 6 kusů denně. Akutní forma u dětí starších 6 let vyžaduje vstup 1 svíčku každých půl hodiny 3-4 krát denně, ale ne více než 8 kusů denně. Po odstranění akutního stavu se čípky podávají dvakrát až třikrát denně.

"Nurofen"

Je indikován k léčbě infekčních a zánětlivých procesů, které způsobují horečku. Dávky na bolest a horečku jsou vypočteny podle hmotnosti a věku. Maximální denní dávka nesmí překročit 30 mg / kg s přestávkou 6-8 hodin. Celková délka kurzu je tři dny. Správné dávkování:

 • věk 3-9 měsíců - 1 svíčka (60 mg) třikrát denně bez překročení maximální dávky 180 mg denně;
 • 9 měsíců - 2 roky - 1 svíčka (60 mg) nejvýše čtyřikrát denně, nejvýše však 240 mg denně.

Co je doplněno užíváním rektálních čípků?

Kromě hlavní léčby se pediatrové uchylují k pomoci imunomodulačních látek, které mají antivirové účinky. Léčiva „Genferon“ a „Viferon“ jsou předepisována malým pacientům (doporučujeme číst: co pomáhají svíčky Viferon pro děti?). Maminky by měly pochopit, že tyto léky nefungují jako antipyretika, obsahují interferon a mohou být schváleny pouze lékařem. Zvažte je podrobněji:

"Viferon"

Čípky jsou vyráběny ve formě kuličky, malované nažloutlým odstínem, šířka v průměru je 1 mm. Nosný protizánětlivý, imunomodulační a antivirový účinek. Základ prostředků - interferon. Doporučeno pro použití v každém věku. Novorozencům do jednoho měsíce se podá jedno čípky (150 000 IU) dvakrát denně po 12 hodinách. Po jednom měsíci věku se léčivo používá stejným způsobem, zvyšuje se pouze hmotnost jedné dávky (300 000 IU).

"Genferon"

Pracovní složkou nástroje je interferon. Kromě toho kompozice Genferonu zahrnuje anesthesin, benzokain a kyselinu aminosulfonovou. Vyznačuje se rychlou absorpcí (maximální množství je dosaženo 5 hodin po injekci svíčky). Genferon je dobře snášen v každém věku. Dávka denně pro pacienty mladší 7 let je 125 000 IU, starších než 7 let je 250000 IU. Vedlejší účinky jsou indikovány jako svědění kůže a pocit pálení v konečníku.

Rodiče na poznámku

Zájmy rodičů o malý poklad jsou pro každého srozumitelné, ale užívání jakýchkoli drog musí být kompetentní a bezpečné. Při dodržení určitých bezpečnostních opatření při aplikaci čípku vám opravdu pomůže vaše dítě. Pamatujte, že svíčky na teplotu nelze zadat, pokud má dítě průjem (viz také: co můžete dát své dítě na teplotu ve věku 4 let?). Kontraindikováno a jejich kombinace s jinými antipyretiky, aby nedošlo k předávkování léčivými látkami.

Pečlivé čtení instrukcí připojených k Vámi zvolenému nástroji vám pomůže udělat vše správně. Přečtěte si podmínky skladování, dodržujte dávkování stanovené lékařem. Kromě toho, vzhledem ke specifičnosti použití rektálních čípků, maminky a tatínky se musí naučit, jak je správně zadávat, aby nedocházelo k nepříjemnému pocitu a bolesti dítěte.

Jak vstoupit do svíček?

Vytváření speciálních antipyretik, lékaři vyvinuli pravidla pro jejich použití pro děti. Obecná technika je následující:

 • Využití prostředků je přísně kontraindikováno v případě zánětu konečníku a konečníku.
 • Vstup do čípku se provádí až po vyprázdnění střev. Pokud dáte lék na celé střevo, může dojít k defecation a to vyjde s výkaly.
 • Je-li dítě po injekčním podání přípravku požádáno, aby šlo na toaletu, vysvětli mu, že musí být trpělivý.
 • Nemůžete užívat léky po dlouhou dobu v jejich rukou. Složení čípku se rozpouští od tělesné teploty, svíčka se drží na rukou a je těžké vstoupit.
 • Před vstupem do čípku je nutné provést hygienický postup řiti.
 • Vyhněte se vkládání čípků se stlačenými svaly a odporem řitního otvoru, aby nedošlo k poranění dítěte.

Dali jsme dětem svíčky

Nejjednodušší způsob, jak dát antipyretické svíčky je dítě. Je důležité, aby rodiče postup prováděli opatrně, ale jistě. Děláme to takto:

 • dáme dítě na záda;
 • namažte drobné drobky;
 • s pracovní rukou sevřeme drobky a drobně je zvedneme;
 • Druhou rukou pomalu vložte čípek do řiti;
 • když projdete léčivou "kulkou" přes svěrač, budete cítit mírný odpor;
 • lámání svěrače, držet čípek ještě půl centimetru;
 • Po dokončení procedury zmáčkněte hýždě drobků a přidržte je v této poloze.

Jak vložit svíčky pro děti po 1 roce?

Starší dítě patří ke svíčkám s psychickým napětím a strachem. Mnoho dětí se těmto účinkům brání a rodiče čelí vážným problémům. Jak vysvětlit dítěti, že postup je nezbytný? Jak se vyhnout psychologickému traumatu? Pokud jste přesvědčili svůj poklad, postupujte takto:

 • požádejte svého syna nebo dceru, aby ležela na jedné straně;
 • namazat vazelínový řitní otvor (navíc můžete mazat a svírat);
 • požádejte své dítě, aby uvolnilo hýžďové svaly;
 • pečlivě rozpusťte hýždě;
 • vstoupit do čípku svěrače;
 • na několik minut zmáčkněte hýždě.

Co když jsou nějaké problémy?

Co dělat, když vás dítě neposlechlo, nebo jste si toho nevšimli, ale šel na toaletu a vyšla již vyteklá svíčka? Opakujte postup okamžitě nestojí za to, obraťte se na svého pediatra. Zpravidla odborník doporučuje zkontrolovat situaci s teplotou půl hodiny po skončení svíčky. Pokud teplota klesne, není nutné čípky znovu zavádět. Případy, kdy svíčka jde ihned po instalaci, vyžadují opětovné vstřikování léčiva.

Je obtížnější jednat, když jsou potomci proti postupu. Dospělí by měli zahrnovat trik a vybavit se znalostmi svého pokladu. Snažte se přesvědčit, přesvědčit, pokud je to nutné, vyhrožovat a zesílit barvy, možná odvrátit pozornost nebo úplatky, ale dosáhnout souhlasu svého pokladu. Dobrovolným přijetím potřebného postupu ho potom přenese snadněji. Pokuste se nabídnout maličkému, aby držel vstupní svíčky pod vaší kontrolou.

Praxe ukazuje, že antipyretické svíčky jsou důležité pro léčbu kojenců a dětí. Kromě toho, dítě může burp sirup. Navzdory zjevné výhodě svíček, která je vyjádřena v jejich dlouhodobém terapeutickém působení, jsou maturovaným dětem často podávány perorální léky, aby nedošlo ke zranění jejich psychiky.

Svíčky o teplotě pro děti - návod k použití, přehled účinných rektálních preparátů s recenzemi

Pediatři často předepisují čípky jako antipyretika, protože je pro malé děti nepohodlné dávat prášky. Kromě toho může způsobit alergie u dítěte. Svíčky jsou povoleny i pro novorozence. Většina z nich je založena na paracetamolu, ale existují i ​​homeopatické přípravky s bylinnou kompozicí. Čípky jsou považovány za bezpečný způsob snižování teploty u dětí, ale je důležité je používat přísně podle pokynů.

Výhody svíček na teplotu pro děti

Hlavní výhodou svíček je možnost jejich použití u velmi malých dětí, které stále nemohou spolknout nic jiného než mateřského mléka. Navíc jsou čípky vhodné pro použití i při zvracení. Antipyretické svíčky pro děti mají řadu výhod, například:

 • možnost použití během spánku dítěte;
 • delší antipyretický účinek ve srovnání s pilulkami;
 • nepřítomnost příchutí a barviv v prostředku (proto se doporučuje s rizikem alergií);
 • pronikání léčiva do těla obchází žaludek, což snižuje pravděpodobnost vedlejších účinků.

Nevýhody antipyretických čípků

I při mnoha výhodách mají dětské svíčky na teplotu několik nevýhod. Dítě, které je blíže věku, může projevit odpor, pokud mu matka chce zavést čípek. Nevýhody svíček zahrnují následující:

 • čípek může způsobit defekaci, která bude muset znovu vstoupit;
 • účinek se objeví po asi 45 minutách a tablety a sirupy pro perorální podání pomáhají po 20 minutách;
 • u staršího dítěte je možná psychologická trauma v důsledku akcí, jejichž cílem je zavést svíčku;
 • neschopnost používat v případě průjmu.

Pokyny pro používání dětských svíček na teplotu

Technologie zavádění svíčky je poněkud odlišná pro děti před a po roce. Obecně je nutné snížit teplotu pomocí čípků, pokud překročí úroveň 38,5–39 stupňů. Někdy je použití antipyretik vyžadováno za jiných podmínek:

 • pokud dítě ještě není 2-3 měsíce staré, pak musí být teplota snížena, když hladina překročí 38 stupňů;
 • když se stav dítěte výrazně zhoršil a je těžké nést teplo;
 • v přítomnosti onemocnění srdce nebo nervového systému;
 • v případě zvýšení teploty po zavedení vakcíny.

Všechny svíčky při vysoké teplotě u dětí jsou doplněny návodem k použití. Sekvence čípků pro kojence do 1 roku věku zahrnuje následující kroky:

 1. Krátce před zákrokem si vyjměte čípek z obalu.
 2. Pro vložení svíčky vyberte čas po pohybu střev.
 3. Umyjte řiť, otřete do sucha.
 4. Položte dítě na záda, zatlačte nohy na břicho.
 5. Opatrně vložte svíčku do řiti.
 6. Nechte dítě pár minut ležet na zádech.

Ve vyšším věku se čípky podávají prakticky stejným způsobem, ale existují určité rozdíly. Před zákrokem požádejte dítě, aby šlo na záchod, aby vyprázdnilo střeva. Dále musíte udělat následující:

 1. Opláchněte řitní otvor, otřete do sucha.
 2. Starší děti jsou pohodlnější zavést svíčku v pozici "squatting".
 3. Po zákroku se ujistěte, že dítě leží před začátkem léku. V této době by neměl vstávat a chodit po místnosti.

Svíčky ke snížení teploty u dětí

Většina čípků pro děti je založena na teplotě paracetamolu. Ve srovnání s ibuprofenem, tato účinná látka má minimální seznam vedlejších účinků, z tohoto důvodu jemně ovlivňuje tělo, které ještě není silnější, i když léky na bázi ibuprofenu jsou také považovány za bezpečné pro děti. Při výběru konkrétní drogy, musíte věnovat pozornost tomu, jak staré je povoleno.

Nurofen

Tyto vysokoteplotní svíčky pro děti jsou založeny na ibuprofenu. Z dalších složek ve směsi se nachází pevný tuk 1 (sepsol H15) a tuhý tuk 2. Léčivo vykazuje následující vlastnosti:

 • protizánětlivé;
 • léky proti bolesti;
 • antipyretika

Nurofen platí 8 hodin. Jeho výhodou je vysoká absorpce v těle. Nurofen je povolen od 3 měsíců věku. Používá se při těchto onemocněních:

 • dětské infekce;
 • akutní respirační onemocnění;
 • chřipka;
 • otitis;
 • reakce po očkování;
 • bolesti hlavy a bolesti zubů;
 • neuralgie;
 • kousání.

Cena 10 svíček Nurofen je 80-100 rublů. Čípky se používají výhradně rektálně. Jednorázová dávka se vypočítá s ohledem na hmotnost a věk dítěte. Průměrná dávka je 5-10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. V závislosti na věku může být:

 • 1 svíčka 3 krát denně s intervalem 6–8 hodin - pro děti od 3 do 9 měsíců;
 • 1 svíčka až 4 krát denně s intervalem 6 hodin - od 9 měsíců do 2 let.

Pro horečku po očkování je předepsán 1 čípek pro děti do 1 roku věku. Starší děti mohou znovu vstoupit po 6 hodinách. Nepoužívejte Nurofen déle než 3 dny. Seznam kontraindikací zahrnuje:

 • vysoká citlivost na kyselinu acetylsalicylovou, ibuprofen;
 • aktivní krvácení z gastrointestinálního traktu (GIT);
 • kopřivka, rýma, bronchiální astma;
 • eroze a vředy zažívacího traktu;
 • selhání jater a ledvin;
 • ztráta sluchu;
 • krevní onemocnění;
 • hyperkalemie.

Nurofen se používá s ulcerózní kolitidou, gastritidou a peptickým vředem v anamnéze. Vedlejší účinky po podání čípku se mohou objevit:

 • závratě;
 • alergie;
 • nespavost;
 • bolest hlavy;
 • průjem;
 • bolest v epigastriu;
 • exacerbace astmatu průdušek;
 • svědění, kopřivka, bronchospasmus;
 • tachykardie;
 • cystitida;
 • renální dysfunkce.

Viburcol

Tento lék je klasifikován jako homeopatický. Pomocnou složkou jeho kompozice je tuhý tuk. Seznam aktivních komponent obsahuje:

 • společné sedmikrásky;
 • extrakt z banánů;
 • Kukla Belladonna;
 • luční šťáva lumbago;
 • sycené vápno.

Náklady na Viburcol se pohybuje mezi 350–400 rublů pro 12 čípků. Léčivo má antikonvulzivní, sedativní, analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky. Hlavní indikací pro jeho použití jsou respirační onemocnění. Viburcol se také používá v případě zubů. Výhodou léku - přinejmenším vedlejší účinky. Po zavedení svíčky je někdy zaznamenán pouze vývoj alergických reakcí.

Kontraindikace zahrnují přecitlivělost a individuální nesnášenlivost přípravku Viburcol. Dávkování je určeno na základě následujících principů:

 • 2 čípky denně - do šesti měsíců;
 • 4 svíčky denně při teplotě 37,5 ° C - více než 6 měsíců;
 • 6 čípků denně, pokud je teplota nad 38 stupňů - pro děti od šesti měsíců;
 • 1 svíčka 1-2 krát denně v průběhu 3-4 dnů - s normalizací teploty.

Cefecone D

Účinnou látkou v Cefecone D je paracetamol. Witepsol se používá jako základna s tlustým svícnem. Balení obsahuje 10 čípků 50 mg nebo 100 mg. Jejich cena se pohybuje mezi 30-50 rublů. Tsefekon D ukazuje takové vlastnosti:

 • antipyretika;
 • analgetikum;
 • mírné protizánětlivé.

Jako febrifu se Cefecone D používá k akutním respiračním virovým infekcím, chřipce, dětským infekcím a po vakcinačním reakcím. Po očkování ve věku 1-3 měsíců se léčivo používá jednou a pouze pod lékařským dohledem. Obecně platí, že lék je povolen od 3 měsíců věku. Dávka se stanoví následujícím způsobem:

 • 1-2 kusy 100 mg - od 3 měsíců do 1 roku s hmotností 6-10 kg;
 • 1–2 ks. 100 mg každý - od 1 do 3 let s tělesnou hmotností 10-15 kg;
 • 1 kus 250 mg každý - od 3 do 10 let s hmotností 16–32 kg;
 • 2 ks 250 mg každý - od 10 do 12 let s tělesnou hmotností 33–36 kg.

Cefecone D se nedoporučuje pro dlouhodobé použití. Délka léčby je 3 dny. Seznam kontraindikací zahrnuje takové patologie a případy:

 • přecitlivělost na paracetamol;
 • závažná dysfunkce jater nebo ledvin;
 • enzymatickou nepřítomnost glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • onemocnění oběhového systému;
 • věku do 1 měsíce.

Po zavedení čípku se mohou vyvinout alergické reakce, například svědění nebo vyrážka na kůži a sliznicích. U některých pacientů byly pozorovány následující nežádoucí účinky: t

 • leukopenie;
 • agranulocytóza;
 • nevolnost, zvracení;
 • anémie;
 • křeče podél střev;
 • papilární nekróza;
 • intersticiální nefritida;
 • hemolytickou anémii.

Kdy lze použít antipyretické svíčky pro děti?

09/07/2017 v 21:09

Antipyretické svíčky pro děti mohou dělat zázraky, účinně srazit teplotu, pokud jsou použity správně. Jinak dítě trpí horečkou a jde do nemocnice.

Poslední možnost samozřejmě nikomu nevyhovuje, takže doporučuji, abyste si článek pečlivě přečetli a zjistili, které svíčky jsou skutečně účinné, kdy a jak je správně umístit a kdy je v zásadě uvést.

Nejprve mi dovolte, abych vám připomněl, že jakékoli teplotní vytvrzování bude fungovat pouze tehdy, pokud k tomu budou vytvořeny elementární podmínky, podrobněji o kterých jsem v článku napsal, jak rychle a efektivně snížit teplotu dítěte. V opačném případě nejkrásnější svíčky a sirupy nemusí dávat žádný výsledek.

Jaké svíčky se liší od sirupů

Hlavní rozdíl je v tom, že plocha konečníku je mnohem menší než plocha žaludku. Lék se vstřebává do krve pomaleji než podobná forma ve formě sirupu.

Proto antipyretický účinek použití svíček přichází mnohem později (v průměru za 75-90 minut) než v sirupu (v průměru za 45-60 minut).

Tento účinek však trvá déle, protože dávka léčiva v přípravku ve srovnání se sirupem se zvýší o 1,5-2 krát.

Hlavním závěrem je, že je vhodné používat svíčky, když potřebujeme pomalý, ale dlouhodobý výsledek ve formě snížení tělesné teploty, například před nočním spánkem.

Neexistují žádné další rozdíly, zejména neexistují vědecké důkazy o tom, že léčivý přípravek u kněze je méně škodlivý ve srovnání se stejným lékem v žaludku, nebo má menší účinek na sliznici a tělo (účinek je identický a sliznice je také pouze v jiném. místo).

Existují však specifické okolnosti (vysvětlitelné logikou a zdravým rozumem), ve kterých je třeba upřednostňovat rektální čípky spíše než sirup.

Kdy je lepší vybrat si svíčky místo sirupu

 1. Už jsme uvažovali první případ, je to příprava na spánek při zvýšené tělesné teplotě (37,5-38 stupňů), kdy chceme klidně spát celou noc.
 2. Zvracení. V tomto případě jednoduše nemůžeme lék aplikovat injekčně ústy, protože dítě okamžitě začne zvracet.
 3. Alergické dítě. Dětské antipyretické sirupy obsahují vedle léků obrovské množství barviv, sladidel a konzervačních látek. Často je na těchto dalších složkách, že děti dávají nežádoucí reakci. Na rozdíl od sirupů neobsahují dětské rektální čípky nic jiného než léčiva a tuhý tuk.
 4. Dítě kategoricky odmítá něco polknout, okamžitě vypije všechno. Samozřejmě to není fakt, že v tomto případě dítě šťastně nahradí zadek. Z nějakého podivného důvodu jsou některé děti velmi laskavé k jejich pátému bodu. Na základě osobní zkušenosti řeknu: po hrozbě vyhození svíčky a slov „vybrat“, i ten nejskorpantnější kluk s největší pravděpodobností polkne sirup, který předtím odmítl.

Když svíčky nelze dát

 • Tělesná teplota nad 39 - 39,5 stupně. Příliš vysoká teplota je zpravidla doprovázena křečem kožních cév, včetně střev. Děje se následující: svíčka leží v papeži a není nikde absorbována. V tomto případě jsou nejúčinnější léky v tekuté formě, protože jsou absorbovány rychleji a pravděpodobnost vazospazmu v žaludku je méně pravděpodobná. Kromě toho, s tak vysokou tělesnou teplotou, potřebujeme efekt co nejrychleji, a tam není možnost čekat, až svíčka pracuje tam.
 • Průjem (průjem). Pokud má dítě střevní infekci nebo naštvaný žaludek a nespadá z hrnce, nedoporučuje se injikovat lék do zadku, protože je velmi pravděpodobné, že vyjde, aniž by měl čas jednat. V tomto případě byste také měli dávat přednost sirupu (pokud je průjem doprovázen zvracením, měla by být správná dávka léku podávána doslova po kapkách během 10-15 minut, aby nedošlo k vyvolání nevolnosti).
 • Dalším kontraindikací je krvácení do konečníku, stejně jako nedávné chirurgické zákroky.

Jak si vybrat dobrou svíčku na teplotu

Nejvhodnější, nejúčinnější a nejbezpečnější, schválené pro použití iu dětí do jednoho roku bez lékařského předpisu, jsou léky obsahující paracetamol nebo ibuprofen. Všechny svíčky dětí od teploty, kterou si koupíte v lékárně, budou obsahovat jednu nebo druhou (viz návod k přípravě na začátku).

Paracetamol Svíčky

Tradičně, v západní pediatrics, paracetamol je používán nejprve. Lék dobře srazí teplotu v nekomplikovaných virových infekcích.

Pokud je však strouhanka nemocná s něčím vážnějším než normální SARS (například bakteriální infekce nebo komplikace), paracetamol nepomůže. To je vynikající signál pro rodiče, aby posoudili závažnost situace a potřebu okamžitého přístupu k lékaři.

Při použití paracetamolu ve formě svíček, a ne v tekuté formě, může být jedna dávka léčiva 20-25 mg / kg hmotnosti dítěte. Příjem můžete opakovat po 4-6 hodinách, ale ne více než 4krát denně.

Paracetamol v čípcích může být používán u dětí do jednoho roku, a velmi malé děti od 1 měsíce, hlavní věc je správně spočítat dávku spolu s lékařem.

Paracetamol může vyvolat nežádoucí nežádoucí účinky na játra a ledviny. V drtivé většině případů je to však způsobeno nesprávným použitím léku: příliš vysokými dávkami nebo příliš dlouhým podáváním.

Proto je třeba mít na paměti, že maximální denní dávka léku nesmí překročit 60 mg / kg hmotnosti dítěte.

Bez konzultace s lékařem byste neměli lék podávat déle než 3 dny, pokud je strouhanka mladší než 6 let, a déle než 5 dní, pokud je dítě starší.

V lékárnách si můžete koupit dětské antipyretické svíčky s paracetamolem pod následujícími obchodními názvy: Panadol od 6 měsíců, Panadol od 3 let, Cefecon D od 3 měsíců, Efferalgan.

Cena balení s takovými svíčkami je v průměru 60-80 rublů. Všimněte si, že v tomto případě léky vypadají jinak, jsou však stejným paracetamolem. Buďte opatrní a ne předávkování!

Ibuprofen svíčky

Ibuprofen je tradičně považován za silnější lék ve srovnání s paracetamolem, protože má nejen antipyretický účinek, ale také poměrně výrazný protizánětlivý a analgetický účinek.

Lék je bezpečný pro děti a doporučuje se používat po dosažení věku 6 měsíců.

Pod dohledem lékaře může být ibuprofen používán delší dobu než 3-5 dnů.

Jedna dávka léků ve svíčkách může být 10-15 mg / kg hmotnosti dítěte. Opakování recepce je povoleno nejdříve 6 hodin.

Ibuprofen ve svíčkách se prodává v lékárnách pod obchodním názvem Nurofen pro děti od 3 měsíců do 2 let. Cena za balení je asi 100-120 rublů.

Věnujte pozornost! Pouze svíčky s paracetamolem nebo ibuprofenem mohou snížit tělesnou teplotu! Všechny ostatní čípky (Viferon, Genferon, atd., Zpravidla na bázi interferonu) jsou činidla s neprokázanou účinností a nejsou schopna řešit zvýšenou tělesnou teplotu. Kromě toho se stále více a více nedávno objevují vědecké práce, které dokládají nebezpečí a ublížení bezduchého používání těchto imunostimulačních a imunomodulačních pochybných látek na lidský imunitní systém.

Jak správně nastavit a neublížit

Samotný proces zavádění svíčky není absolutně bolestivý, ale některé děti se jich obávají doslova paniky. Zde je několik tipů, které vám pomohou postup rychle a bez nepohodlí.

Pokud svíčky uchováváte v chladničce, vyjměte čípky předem, podržte je, aniž byste je odstranili z ochranného filmu, pod proudem teplé vody, nebo je zahřejte v dlaních. Když je svíčka teplá, v době zavedení se téměř necítí. A když je přímo z lednice, dítě se nemusí bát ani tak samotného procesu, jako je pocit ledu v papeži.

Postavení na boku je tradičně považováno za nejvhodnější: položit dítě na levou stranu, ohnout jedno nebo obě jeho nohy na kolenou a přitlačit je na hruď. Rozpusťte zadek a vstupte do čípku s jasným, ale měkkým pohybem. Chvalte dítě.

Od vás ani od dítěte nejsou vyžadovány žádné další kroky. Nemáte vědecký základ pro radu, aby lhala, aniž by se pohybovala, ve strachu, že svíčka bude prosakovat. Nechte dítě pohnout se a vstát, pokud má takovou touhu.

Pokud se vám článek líbil, klikněte na tlačítka sociálních sítí, nebuďte nemocní!

Přehled 9 efektivních teplotních svíček pro děti

Jedním z nejčastějších antipyretických léků jsou svíčky o teplotě pro děti. Pediatři je doporučují používat pro děti, které vzhledem ke svému věku tabletová forma léku není vhodná z důvodu častého výskytu alergických reakcí a neschopnosti polykat tobolku.

Kdy budete potřebovat chrlit teplotu dítěte?

Výskyt tepla indikuje začátek boje těla proti infekčnímu agens a produkci interferonu - specifického proteinu, jehož cílem je zničit virus. Lékaři se nedoporučují zabývat se poklesem tělesné teploty na 38 stupňů - autoimunitní systém by měl nezávisle potlačit nižší úroveň.

Odborníci doporučují věnovat pozornost souvisejícím symptomatickým projevům:

 • obecná slabost;
 • stížnosti na bolesti hlavy;
 • problémy s volným dýcháním nosními průchody;
 • horečný stav - zimnice;
 • výrazné slzení.

Výhody a nevýhody antipyretických čípků

Čípky, které jsou v domácí lékárničce, by měly odpovídat věku dítěte. Lékárenské řetězce nabízejí velké množství vhodných možností - pro děti od narození do školního období.

Pozitivními vlastnostmi tohoto typu léků jsou:

 • rychlý pozitivní účinek - účinná látka se rychle vstřebává do sliznic střeva, vstupuje do krevního oběhu a snižuje teplotu v co nejkratším čase (až 45 minut);
 • antipyretické svíčky pro děti jsou jako děti - těm, kteří jsou stále krmeni mateřským mlékem;
 • léky mohou být dokonce podány spícímu dítěti;
 • nedostatečné podráždění sliznic gastrointestinálního traktu;
 • delší dobu expozice - na rozdíl od jiných léků.

Svíčky při teplotě nezahrnují příchutě, barviva a sladidla. Léky jsou považovány za nejlepší volbu pro malé děti, zejména ty, které trpí spontánními alergickými reakcemi. Léky pomáhají snižovat teplotu v době konstantního zvracení - což je důležitá vlastnost u některých infekčních lézí.

Mezi hlavní nevýhody rektálních čípků patří:

 • odolnost dětí starších než jeden rok při pokusu o použití svíček;
 • náhlé vyprazdňování střev, po kterém je nutné opětovné použití léčiva.

Nejoblíbenější antipyretické čípky

Pediatričtí lékaři často předepisují antipyretické čípky, protože mají vysokou účinnost a malý počet nežádoucích účinků. Nedostatečná potřeba polykat pilulky - výhoda rektální terapie u dětí mladších tří let.

Pro novorozence

V tomto období lékaři doporučují dodržovat pravidla pro podávání čípků a ne samo-léky. Nicméně, měli byste být obeznámeni s populární antipyretické svíčky, které lékaři často předepisují drobky.

Viferon

Vztahuje se na účinné léky, které se mohou používat od prvního dne od okamžiku narození dítěte. Externě, lék připomíná kulku se žlutým nádechem, hlavní aktivní složkou je interferon.

Farmakologický nástroj zaměřený na boj s virovými infekcemi pomáhá zlepšovat funkčnost imunitního systému. U dětí do 30 dnů se podává minimální množství látky. Maximální povolené množství léku jsou dvě svíčky, používané v intervalu 12 hodin.

Genferon

Složení léčiva také zahrnuje interferon, dávkování závisí na věku dítěte. Lék rychle snižuje tělesnou teplotu, má analgetické spektrum expozice v důsledku přítomnosti benzokainu a anesthesinu.

Rychlá absorpce látky střevními sliznicemi, Genferon je vhodný pro děti po prvním měsíci života. Negativní reakce těla se projevují ve formě pálení nebo svědění v místě aplikace nebo na kůži.

Pro děti do jednoho roku

Seznam oblíbených léků zahrnuje nejbezpečnější látky povolené klinickými zkouškami. Pediatři doporučují následující léky.

Efferalgan

Hlavní aktivní složkou léku je paracetamol, svíčky jsou vyrobeny s lesklým povrchem, bílý odstín. Požadovaná účinnost aplikace se zaznamená po dvou hodinách.

Efferalgan je zakázáno používat do prvních 30 dnů života. V prvních pěti měsících by maximální denní dávka neměla překročit jednu svíčku, od šesti měsíců do 3 let - 150 mg léku je povoleno. Po 3 letech věku je dětem předepsáno až 300 mg léků, léčba se provádí po dobu 5 dnů.

Jsou uvedeny hlavní negativní reakce na používání látek:

 • zhoršený metabolismus glukózy;
 • krvácení;
 • hypoglykémie;
 • encefalopatie;
 • angioedém a anafylaktický šok;
 • vyrážky na kůži.

Cefecon

Vyznačuje se hlavní účinnou látkou paracetamol, což je další složka - vitaxon. Lék není určen pro děti do prvního měsíce života, s přecitlivělostí na léčivou látku a v době zánětlivých procesů probíhajících v konečníku.

Lék se podává pouze po provedení očistného klystýru, povoleny jsou až 3 svíčky. Výpočet dávky závisí na tělesné hmotnosti dítěte - 15 mg na kilogram. Maximální povolená denní dávka je nejvýše 60 mg.

Ibuprofen

Vztahuje se na anti-nesteroidní protizánětlivé léky. Jedna jednotka léčiva obsahuje 60 mg účinné látky - ibuprofenu. Přidělené kojencům ve věku od 3 měsíců do 6 let, se zánětlivými infekčními lézemi s vysokou mírou tělesné teploty.

Viburcol

Týká se homeopatických léků používaných jako antipyretika. Hlavní struktura zahrnuje sasanky, listy jitrocel, extrakt belladonna, květy heřmánku. Kromě snížení teploty má lék sedativní účinek.

Je povoleno používat po první polovině života, v případě alergických reakcí na léčivé rostliny je nutná náhrada vhodnějšími léky. První den jsou zavedeny až 3 jednotky - interval půl hodiny. V následujících dnech je lék rozdělen do dvou dávek - ráno a večer.

Pro děti starší než jeden rok

Děti po 12 měsících vždy nereagují pozitivně na rektální čípky. Negativismus může být založen na nesprávném podání léků a osobním odmítnutí tohoto typu léčby. Nelze vytlačit teplotu (zavedením svíček) - to způsobí ještě větší zhoršení.

Panadol

Zahrnuje účinnou látku paracetamol. Může vyvolat negativní reakce těla:

 • trombocytopenie;
 • agranulocytóza;
 • anemické podmínky;
 • lokální alergické vyrážky na povrchu kůže;
 • kolika ledvinového typu.

Jsou uvedeny zákazy používání:

 • věk do 2 měsíců;
 • významná citlivost na složky;
 • vrozená forma hyperbilirubinémie;
 • závažné poškození funkce ledvin nebo jater;
 • genetická tolerance fruktózy;
 • anemické podmínky;
 • leukopenie.

Analdim

Vztahuje se na analgetika narkotického původu s tolerancí pro použití ve věku dětí. Pozitivní účinnost léčiva představuje protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky.

Hlavní strukturu tvoří dvě aktivní složky - analgin a difenhydramin. Tato kombinace umožňuje dosáhnout maximálních výsledků v terapii. Lék je zakázán používat do prvního roku života, v následujících třech letech - je používán se zvýšenou opatrností.

Diklofenak

Určeno pro děti po 6 letech, s revmatickými a jinými lézemi kloubů. Hlavní spektrum vlivu léku - protizánětlivé, pak antipyretické a analgetické. Nástroj se nepoužívá pro krvácení z konečníku a nemocí v anorektální zóně.

Pravidla podávání a bezpečnostní opatření

Výrobce doporučuje pozorně dodržovat bezpečnostní opatření uvedená v návodu:

 • čípky jsou uloženy v chladící skříni, aby se zabránilo změnám tvaru a konzistence;
 • spontánní změny dávek předepsaných ošetřujícím specialistou jsou zakázány;
 • lék nelze použít déle než pět dní - lékař stanoví přesné termíny;
 • paracetamol nesmí být kombinován s jinými léky, ve kterých je obsažen;
 • rektální čípky pro děti po 3 letech jsou nahrazeny sirupy nebo tabletami (s výjimkou případů zvracení);
 • podávání čípků se provádí v přísném souladu s pokyny - aby se zabránilo náhodnému úrazu.

Požadavky na použití:

 • lék se vstřikuje po činu defekace - jinak jeho použití vyvolá přímé touhy očistit střeva;
 • před manipulací umyjte prostor dětského řiti;
 • pokud ho dítě požádá o vložení do hrnce, je třeba počkat krátkou dobu - aby se po konzumaci nápravy potlačilo falešné nutkání;
 • je nemožné udržet léky v rukou po dlouhou dobu - látka se začíná deformovat z tepla;
 • když se brání dítěti, je zakázán silný vstup - to může vyvolat zranění sliznic konečníku.

Po dodatečném měření tělesné teploty je třeba se ujistit, že indikátory nespadly dolů - v době instalace čípku by mohla být některá užitečná látka časem absorbována do membrán konečníku (není nutné sekundární dávkování).

Co je lepší - svíčky nebo sirupy?

Kapalné formy léků se rychleji vstřebávají do sliznic gastrointestinálního traktu a urychlují pokles teploty. Kontraindikace pro použití sirupů jsou:

 • neustálé zvracení znemožňuje tuto metodu podávání léku;
 • alergie - velké množství barviv, konzervačních látek a sladidel může způsobit nežádoucí reakce;
 • odmítnutí polykat - pokud dítě vyplivne léky.

Závěr

Výše uvedený seznam antipyretických svíček není úplný - potřebné prostředky vybírá pediatr. Pohodlí této formy léku je možnost použití pro kojence, zejména v noci.

Terapie se svíčkami je individuální otázkou a je zcela závislá na vlastnostech těla dítěte. Pediatri se doporučuje, aby odmítli léky, které nejsou předepsány ošetřujícím lékařem. Jakákoli farmakologická činidla mohou způsobit více škody než užitku, pokud jejich použití není koordinováno s lékařem.

Novorozené dítě vyžaduje zvláštní pozornost - při stoupající teplotě by mělo vytvářet nejpohodlnější podmínky. Ostré vyvýšení značek může být způsobeno nadměrným zabalením a nedostatkem větrání v místnosti.

Je přísně zakázáno používat "dobrý" lék předepsaný známým dětem, jeho účinek na tělo není znám.