Tablety Lavomax

Přípravek Lavomax je určen k léčbě a prevenci virové infekce během epidemie chřipky a ARVI.

Léčivo nepatří k antibiotikům, má antivirový účinek, je induktorem a interferonem, působení aktivních složek je zaměřeno na stimulaci separace proteinu proteinu, jehož hlavní funkcí je zničení autogenních virů.

V tomto článku budeme zvažovat, proč lékaři předepisují přípravek Lavomax, včetně návodu k použití, analogů a cen tohoto léku v lékárnách. Skutečné recenze lidí, kteří již využili Lavomax, si můžete přečíst v komentářích.

Složení a uvolňovací forma

Lavomax se vyrábí ve formě tablet: kulaté, potažené žlutou až oranžovou, jádro je oranžové (v baleních blistrů 3, 4, 6 nebo 10 ks, 1 nebo 2 balení v kartonové krabici).

 • Účinná látka: dihydrochlorid tiloronu - 0,125 g;
 • Pomocné složky: stearát vápenatý - 0,002 g, povidon - 0,004 g, pentahydrát hydrokarbonátu hořečnatého - 0,069 g.

Farmakologický účinek: Tablety Lavomax mají imunomodulační a antivirový účinek.

Co Lavomax pomáhá?

Podle recenzí lékařů odborníků je společnost Lavomax jmenována v následujících situacích:

 • komplexní léčba nachlazení a chřipky;
 • virová encefalitida, myelitida;
 • infekce chlamydií;
 • komplexní terapie virové hepatitidy (A, B a C);
 • herpes zoster, genitální a jednoduchý labilní versicolor;
 • terapie cytomegalovirové infekce;
 • uretritida (kromě gonokoků);
 • plicní tuberkulóza.

Antivirová aktivita začíná působit čtyři hodiny po užití léku, účinek trvá jeden den.

Farmakologický účinek

Jako imunomodulátor antivirového účinku je Lavomax schopen stimulovat tvorbu interferonů v těle, k němuž dochází hlavně v oblasti střevního epitelu.

Produkce interferonu se vyskytuje ve specifickém pořadí: ve střevě - v játrech - v krvi během čtyř hodin po perorálním podání léku. Kvůli jeho účinku jsou stimulovány kmenové buňky kostní dřeně. V závislosti na dávce se zvyšuje tvorba protilátek a snižuje se stupeň imunosupresivního stavu.

Návod k použití

Podle návodu k použití jsou tablety přípravku Lavomax předávány pacientům ústy před jídlem. Dávka léku závisí na důkazech.

 • Chřipka a SARS: V prvních 2 dnech je dospělým pacientům předepsáno 125 mg léku jednou denně, poté užívají 125 mg každých 48 hodin. Celkový průběh léčby je 750 mg (6 tablet). Jako profylaxe během sezónních epidemií se užívá 125 mg týdně po dobu nejméně 6 týdnů.
 • Abyste zabránili chřipce a ARVI, měli byste užívat přípravek Lavomax 125 mg jednou týdně po dobu šesti týdnů.
 • Chronická hepatitida B: 1-2 dny - 2 tablety denně, poté 1 tableta každý druhý den (16 tablet), poté 1 tableta jednou týdně (10-20 tablet). Délka kurzu je dána výsledky imunologických, biochemických a morfologických studií, které odrážejí stupeň aktivity procesu. Léčba trvá v průměru od 3,5 do 6 měsíců (30-40 tablet na průběh);
 • Chronická hepatitida C: 1-2 dny - 2 tablety denně, poté 1 tableta každý druhý den (16 tablet), poté 1 tableta jednou týdně (10 tablet). Délka kurzu je dána výsledky imunologických, biochemických a morfologických studií, které odrážejí stupeň aktivity procesu. Léčba trvá v průměru 6 měsíců (dávka dávky - 40 tablet);
 • Citalomegavirus a herpes infekce: 125 mg pro první dva dny, pak 125 mg s frekvencí 48 hodin. Celkový průběh - 2,5 g (20 tablet).
 • V komplexní léčbě plicní tuberkulózy - první dva dny při 250 mg, pak - při 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. 125 mg).
 • Pacienti s non-gonokokovou uretritidou, respirační a urogenitální chlamydiózou, dostávají 125 mg během prvních 2 dnů, poté stejnou dávku každý druhý den. Celková dávka na jeden průběh je 1,25 g.
 • Při komplexní terapii neurovirových infekcí je dávka stanovena individuálně, průběh léčby je 4 týdny.

Nalezen přísahal nepřítel MUSHROOM hřebík! Hřebíky se vyčistí za 3 dny! Vem si to.

Lavomax - antivirotika a imunomodulační léčiva

Lavomax (tiloron) je ruský antivirový lék imunostimulační skupiny (pomáhá zvyšovat produkci imunitního proteinového interferonu).

Nástroj má pozitivní vliv na kostní dřeň, v důsledku čehož tělo pacienta zvyšuje nezávislou produkci protilátek. Přípravek Lavomax se používá proti patogenům akutních virových a respiračních infekcí - chřipky, herpesu, hepatitidy a dalších. Předepisuje se jak pro komplexní léčbu, tak pro profylaktické účely.

Netransformuje se, nehromadí se v lidském těle a je téměř úplně vylučován odpadními produkty.

Klinicko-farmakologická skupina

Antivirová a imunomodulační léčiva. Syntéza induktoru interferonu.

Obchodní podmínky lékárny

Povoleno bez lékařského předpisu.

Kolik je Lavomax? Průměrná cena v lékárnách je 300 rublů.

Forma uvolnění a složení

Přípravek Lavomax se vyrábí ve formě potahovaných tablet: kulaté, oranžové až žluté, s oranžovým jádrem (3, 4, 6 nebo 10 kusů v blistrech, 1 nebo 2 balení v krabičce).

Složení 1 tablety obsahuje:

 • Účinná látka: dihydrochlorid tiloronu - 125 mg;
 • Pomocné složky: Povidon - 4 mg; Pentahydrát hydrogenuhličitanu hořečnatého (bazická uhličitan horečnatý) - 69 mg; Stearát vápenatý - 2 mg.

Složení skořápky: talek - 1,5 mg; cukr (sacharóza) - 158,2 mg; Povidon - 5,56 mg; koloidní oxid křemičitý (Aerosil) - 1 mg; copovidon - 0,44 mg; Pentahydrát hydrogenuhličitanu hořečnatého - 25,7 mg; oxid titaničitý - 1,2 mg; barvivo tropeolin O - 0,1 mg; kapalný parafín (kapalný parafín) - 0,15 mg; makrogol 6000 (polyethylenoxid 6000) - 6 mg; včelí vosk - 0,15 mg.

Farmakologický účinek

Lavomax je antivirotikum, které stimuluje tvorbu interferonů v těle.

Léčivá látka Lavomax - tiloron, která vyvolává syntézu tří typů interferonu ve střevě, játrech, lymfocytech, neutrofilech. Aplikace Lavomax má stimulační účinek na buňky kostní dřeně, zvyšuje produkci protilátek v těle. Lék je účinný proti patogenům respiračních infekcí, parainfluenza virů, chřipky, hepatitidy, herpesu.

Po interním použití se Lavomax dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu, nezměněný, vylučován stolicí, močí. Poločas rozpadu trvá dva dny.

Indikace pro použití

Lavomax, který má jak antivirové, tak interferonogenní vlastnosti, se používá pro infekce různých etiologií. Chtěl bych poznamenat, že tiloron se zřídka používá jako součást monoterapie.

Jako imunomodulátor s antivirovým účinkem se přípravek Lavomax používá jako součást komplexní léčby:

 • chřipky a ARVI;
 • virová encefalomyelitida;
 • virová hepatitida A, B, C;
 • infekce herpes typu 1 a 2;
 • infekce cytomegalovirem.

Jako interferon induktor Lavomax předepsaný jako součást kombinované léčby:

 • chlamydiální infekce;
 • urethritis non-gonokokového původu;
 • infekční alergická encefalomyelitida;
 • plicní tuberkulóza.

Kontraindikace

Výzkum účinku přípravku Lavamax během těhotenství nebyl proveden, a proto je léčivo během tohoto období zakázáno.

Přípravek Lavomax je navíc kontraindikován u: t

 • intolerance fruktózy;
 • nedostatek enzymů, které štěpí cukr (laktázu a izomaltázu);
 • glukózo-galaktózová malabsorpce (ztráta absorpce cukru);
 • individuální citlivost na pomocné látky tiloron nebo Lavomax.

Použití v průběhu březosti a laktace

Účinnost a bezpečnost vlivu hlavní účinné látky přípravku Lavomax na tělo ženy a vývoj plodu nejsou stanoveny, proto je tento lék kontraindikován v čekací době dítěte.

Není známo o schopnosti léku vyniknout mateřským mlékem, takže během laktace se léčba přípravkem Lavomax nedoporučuje. Pokud je to nutné, léčba by měla zastavit kojení, aby nedošlo k poškození dítěte.

Dávkování a způsob použití

Uvedený návod k použití: užívejte přípravek Lavomax po jídle, opláchněte vodou.

 1. Pro prevenci chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí - 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Pro průběh léčby - 6 tab. 125 mg.
 2. V léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí - v prvních dvou dnech onemocnění - 125 mg, pak - 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 750 mg (pro průběh léčby - 6 tab. 125 mg každý).
 3. Pro léčbu akutní hepatitidy B je první a druhý den 125 mg, poté 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2 g (pro léčbu - 16 tab. 125 mg), s protrahovaným průběhem hepatitidy B - 125 mg 2x denně v první den, pak 125 mg každý druhý den. Dávka dávky je 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. Každá 125 mg).
 4. Při chronické hepatitidě B je počáteční fáze léčby (2,5 g) 250 mg pro první dva dny, poté 125 mg každý druhý den. Fáze pokračování (od 1,25 g do 2,5 g) je 125 mg týdně. Dávka přípravku Lavomax je od 3,75 do 5 g (pro léčbu - od 30 do 40 tab. Každá 125 mg), doba trvání terapie je 3,5-6 měsíců, v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických, morfologických studií, což odráží stupeň procesní aktivity.
 5. Pro léčbu virové hepatitidy A je první den 125 mg dvakrát, pak 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 1,25 g (na průběh léčby - 10 tab. Každá 125 mg).
 6. Při akutní hepatitidě C je první a druhý den každý den 125 mg, poté 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. 125 mg).
 7. Při chronické hepatitidě C je počáteční fáze léčby (2,5 g) 250 mg první dva dny, poté 125 mg každý druhý den. Fáze pokračování (2,5 g) - 125 mg týdně. Kurz dávkového léku Lavomaks - 5 g (na průběh léčby - 40 tab. Každá 125 mg). Trvání terapie je 6 měsíců, v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických, morfologických markerů aktivity procesu.
 8. U urogenitální a respirační chlamydie, non-gonokoková uretritida - první dva dny, 125 mg, pak - každý druhý den, 125 mg. Dávka dávky - 1,25 g (na průběh léčby - 10 tab. Každá 125 mg).
 9. Pro léčbu herpesu, cytomegalovirové infekce - první dva dny 125 mg, pak - 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. 125 mg).
 10. Při komplexní terapii neurovirových infekcí je dávka stanovena individuálně, průběh léčby je 4 týdny.
 11. V komplexní léčbě plicní tuberkulózy - první dva dny při 250 mg, pak - při 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. 125 mg).

Obecně závisí dávkování a trvání léčby na onemocnění a je zvoleno individuálně.

Vedlejší účinky

Před použitím látky k profylaktickým nebo terapeutickým účelům je třeba věnovat zvláštní pozornost kontraindikacím v pokynech, abyste se seznámili s možnými důsledky jejího použití.

Vedlejší účinky Lavamaxu jsou následující:

 • krátké chill;
 • blanšírování kůže;
 • alergie, vyrážky, odlupování kůže;
 • dyspeptické jevy;
 • nevolnost, zvracení, závratě.

Předávkování

K dnešnímu dni informace o předávkování „Lavomaxom“ neexistují.

Zvláštní pokyny

Přípravek Lavomax neovlivňuje schopnost pacienta řídit vozidla a zapojit se do potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují vysokou rychlost psychomotorických reakcí a zvýšenou koncentraci pozornosti.

Interakce s léky

Léčivo je kompatibilní s antibiotiky a standardní léčbou virových a bakteriálních onemocnění.

Recenze

Zvedli jsme několik recenzí lidí, kteří užívali Lavomax:

 1. Victor Vždy na podzim a na jaře jsme byli nemocní chřipkou nebo ORVI. V poslední epidemii chřipky jsem vzala lavomax pro profylaxi a neměla jsem nemoc! Opravdu pomohl. Teď mu doufám.
 2. Anna Byl mi předepsán, když podle analýz byl identifikován můj vysoce rizikový papilomavirus typu 16. Můj lékař trval na přípravku Lavomax. Musíte pít hřiště, přísně dodržovat časový rámec a nejlépe po jídle. Při užívání přípravku Lavomax jsem si nevšiml žádných nežádoucích účinků. Po absolvování kurzu jsem absolvoval testy, odpověď byla negativní! Jediným nepříjemným momentem je vysoká cena léku, ale zdraví je samozřejmě dražší.
 3. Milán Reklama, drahý lék, ale neúčinný. Nejprve ho vzala na prevenci, nezachránil mě v období exacerbace virových onemocnění. A když měla chřipku, až tělo překonalo samotnou chorobu, nezaznamenala moc úlevy. No, přinejmenším bok po boku, jak tady píšou, nebylo. Jenom lavomax míjel. Nebudu kupovat více.
 4. Tanya. Tento lék pijeme s celou rodinou s akutními respiračními virovými infekcemi, stejně jako pro prevenci, kdy epidemie chřipky začíná jednou týdně. Nástroj je dobrý, pomáhá rychle a efektivně, netrvá dlouho čekat na výsledek, doslova den nebo dva a jste jako okurka. A nejdůležitější je, že to není jen antivirotikum, ale také imunostimulační látka, to znamená, že naše tělo bojuje proti samotnému viru, což je mnohem užitečnější než jen pití léku, který pro vás dělá všechno. Dnes je to nejlepší volba pro antivirové léky v poměru cena-kvalita.

Analogy

Lavomax má mnoho analogů, z nichž nejoblíbenější jsou:

 • Amixin;
 • Anaferon (imunomodulátor pro děti a dospělé, bezpečný pro dítě od 3 měsíců do 6 let);
 • Acyklovir;
 • Ingavirin;
 • Grippferon;
 • Oscillococcinum;
 • Ergoferon

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Skladujte v suchu, chráněn před světlem, mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Lavomax® (Lavomax)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Tablety, potažené žlutou až oranžovou barvou, kulatá forma. Jádro pilulky je oranžové.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Nízkomolekulární syntetický interferonový induktor, který stimuluje tvorbu všech typů interferonů v těle (alfa, beta, gama a lambda). Hlavními producenty interferonu v reakci na zavedení tiloronu jsou intestinální epiteliální buňky, hepatocyty, T-lymfocyty, neutrofily a granulocyty. Po požití je maximum produkce interferonu stanoveno v sekvenci střeva a jater po 4 až 24 hodinách a má imunomodulační a antivirový účinek.

Podle experimentálních údajů po jednorázovém perorálním podání tiloronu v dávce odpovídající maximální denní dávce pro osobu, Cmax v plicní tkáni interferonu lambda se stanoví po 24 hodinách, interferon alfa - po 48 hodinách Indukce interferonu lambda v plicní tkáni přispívá k antivirové ochraně dýchacích cest během chřipky a jiných respiračních virových infekcí.

V lidských leukocytech indukuje syntézu interferonu. Stimuluje kmenové buňky kostní dřeně, zvyšuje tvorbu protilátek, snižuje stupeň imunosuprese, obnovuje poměr T-supresorů a T-pomocných buněk. Účinné proti různým virovým infekcím, vč. viry chřipky, jiné akutní respirační virové infekce, viry hepatitidy a viry herpes. Mechanismus antivirového účinku je spojen s inhibicí translace virově specifických proteinů v infikovaných buňkách, což vede k reprodukci virů.

Farmakokinetika

Po požití se tilaran rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost je 60%. Asi 80% tiloronu se váže na plazmatické proteiny. Tilaran se vylučuje téměř nezměněným střevem (70%) a ledvinami (9%). T1/2 48 hodin Tiloron nepodléhá biotransformaci a nehromadí se v těle.

Indikace drogy Lavomaks ®

Jako součást komplexní terapie u dospělých:

léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí;

léčení herpetické infekce.

Prevence chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí u dospělých.

Kontraindikace

přecitlivělost na tiloron nebo jiné složky léčiva;

nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy (přípravek obsahuje sacharózu);

děti do 18 let.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání léku během těhotenství je kontraindikováno.

Pokud je to nutné, užívání přípravku během kojení kojení by mělo být přerušeno.

Vedlejší účinky

Alergické reakce, průjem, krátkodobé zimnice.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v popisu zhorší nebo si pacient všimne jakýchkoli jiných nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v popisu, informujte svého lékaře.

Interakce

Kompatibilní s antibiotiky a tradiční léčbou virových a bakteriálních onemocnění.

Klinicky významná interakce přípravku Lavomax® s antibiotiky, tradičními terapiemi pro virová a bakteriální onemocnění a alkoholem nebyla zjištěna.

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle.

Léčba chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí. V prvních 2 dnech léčby, 125 mg, poté po 48 hodinách, 125 mg. Na hřišti - 750 mg (6 tab.).

Prevence chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí. Na 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Na hřišti - 750 mg (6 tab.).

Léčba infekce herpes. První 2 dny, 125 mg, pak po 48 hodinách, 125 mg. Dávka dávky je 1,25–2,5 g (v průběhu léčby 10–20 tablet).

Při léčbě chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí, pokud symptomy onemocnění přetrvávají déle než 4 dny, poraďte se s lékařem.

Předávkování

Případy předávkování drogami nejsou známy.

Zvláštní pokyny

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Užívání léku neovlivňuje schopnost řídit vozidla a zapojit se do jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Formulář vydání

125 mg potahované tablety. Na kartě 3, 4, 6 nebo 10. v balení blistrů. 1 nebo 2 blistrové balení je umístěno v kartonové krabici.

Výrobce

JSC "Nizhpharm". 603950, Rusko, Nižnij Novgorod, GSP-459, Salganskaya, 7.

Tel: (831) 278-80-88; Fax: (831) 430-72-28.

Organizace pro vyřizování nároků: JSC Nizhfarm, Rusko.

Obchodní podmínky lékárny

Skladovací podmínky lék Lavomaks®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léku Lavomaks®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

LAVOMAX

◊ tablety, potažené žlutou až oranžovou, kulaté; jádro tablety je oranžové.

Pomocné látky: hydroxykarbonát hořečnatý (těžký uhličitan hořečnatý) - 69 mg, Povidon K30 - 4 mg, stearát vápenatý - 2 mg.

Shell složení: sacharóza - 158,11 mg, povidon C17 - 5,65 mg, kopovidon - 0,44 mg, hydroxykarbonát hořečnatý (lehký uhličitan hořečnatý) - 25,7 mg, oxid titaničitý - 1,2 mg, koloidní oxid křemičitý (Aerosil A-380) - 1 mg, barvivo žlutá chinolinová žlutá - 0,09 mg, žlutá slunečnicová barviva při západu slunce - 0,01 mg, makrogol 6000 - 6 mg, včelí vosk - 0,15 mg, kapalný parafín - 0,15 mg, talek - 1,5 mg.

3 ks - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
3 ks - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
4 ks - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
4 ks - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
6 kusů - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
6 kusů - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.

Antivirová a imunomodulační léčiva. Lavomax stimuluje tvorbu a-, β-, γ-interferonů v těle. V reakci na zavedení přípravku Lavomax vzniká interferon hlavně střevními epiteliálními buňkami, hepatocyty, T lymfocyty a neutrofily.

Po odebrání léku uvnitř maxima produkce interferonu se stanoví v sekvenci střevo-jaterní krve po 4-24 hodinách, Lavomax má imunomodulační a antivirový účinek. Stimuluje kmenové buňky kostní dřeně, zvyšuje produkci protilátek v závislosti na dávce, snižuje stupeň imunosuprese, obnovuje poměr T-pomocných / T-supresorů.

Účinné proti různým virovým infekcím, vč. proti virům chřipky, jiným akutním respiračním virovým infekcím, virům hepatitidy a herpesu, cytomegalovirům a neurotropním virům.

Mechanismus antivirového účinku je spojen s inhibicí translace virově specifických proteinů v infikovaných buňkách, což má za následek inhibici reprodukce virů.

Po odebrání léku uvnitř se tiloron rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Biologická dostupnost je 60%.

Vazba na plazmatické proteiny je asi 80%.

Metabolismus a vylučování

Tiloron nepodléhá biotransformaci a nehromadí se v těle. Vylučuje se téměř beze změny stolicí (asi 70%) a močí (asi 9%). T1/2 je 48 hodin

Lék se používá u dospělých jako součást komplexní terapie:

- infekční alergická a virová encefalomyelitida;

- urogenitální a respirační chlamydie;

Léčba a prevence chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí.

- období laktace (kojení);

- dětský a dospívající věk do 18 let;

- nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy (přípravek obsahuje sacharózu);

- Přecitlivělost na léčivo.

Lék se užívá perorálně po jídle.

V léčbě chřipky a jiných akutních respiračních virových infekcí - v prvních dvou dnech onemocnění - 125 mg, pak - 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 750 mg (pro průběh léčby - 6 tab. 125 mg každý).

Pro prevenci chřipkových a jiných akutních respiračních virových infekcí - 125 mg jednou týdně po dobu 6 týdnů. Pro průběh léčby - 6 tab. 125 mg.

Pro léčbu virové hepatitidy A je první den 125 mg dvakrát, pak 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 1,25 g (na průběh léčby - 10 tab. Každá 125 mg).

Pro léčbu akutní hepatitidy B je první a druhý den 125 mg, poté 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2 g (pro léčbu - 16 tab. 125 mg), s protrahovaným průběhem hepatitidy B - 125 mg 2x denně v první den, pak 125 mg každý druhý den. Dávka dávky je 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. Každá 125 mg).

Při chronické hepatitidě B je počáteční fáze léčby (2,5 g) 250 mg pro první dva dny, poté 125 mg každý druhý den. Fáze pokračování (od 1,25 g do 2,5 g) je 125 mg týdně. Dávka přípravku Lavomax je od 3,75 do 5 g (pro léčbu - od 30 do 40 tab. Každá 125 mg), doba trvání terapie je 3,5-6 měsíců, v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických, morfologických studií, což odráží stupeň procesní aktivity.

Při akutní hepatitidě C je první a druhý den každý den 125 mg, poté 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. 125 mg).

Při chronické hepatitidě C je počáteční fáze léčby (2,5 g) 250 mg první dva dny, poté 125 mg každý druhý den. Fáze pokračování (2,5 g) - 125 mg týdně. Kurz dávkového léku Lavomaks - 5 g (na průběh léčby - 40 tab. Každá 125 mg). Trvání terapie je 6 měsíců, v závislosti na výsledcích biochemických, imunologických, morfologických markerů aktivity procesu.

Pro léčbu herpesu, cytomegalovirové infekce - první dva dny 125 mg, pak - 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. 125 mg).

U urogenitální a respirační chlamydie, non-gonokoková uretritida - první dva dny, 125 mg, pak - 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 1,25 g (na průběh léčby - 10 tab. Každá 125 mg).

V komplexní léčbě plicní tuberkulózy - první dva dny při 250 mg, pak - při 125 mg každý druhý den. Dávka dávky - 2,5 g (pro léčbu - 20 tab. 125 mg).

Při komplexní terapii neurovirových infekcí je dávka stanovena individuálně, průběh léčby je 4 týdny.

Možné: krátkodobé zimnice, alergické reakce, symptomy dyspepsie.

Lavomax - návod k použití a recenze

Pro spolehlivou prevenci a léčbu virových infekcí předepisují lékaři lék Lavomax (mezinárodní název: Lavomax). Léčivo jako induktor interferonu posiluje oslabenou imunitu, ničí patogenní viry, urychluje zotavení pacienta. Denní dávky přípravku Lavomax jsou lékařsky stanoveny ošetřujícím lékařem. Samoléčba je kontraindikována.

Složení a uvolňovací forma

Lavomax se vyrábí ve formě kulatých oranžových tablet potažených žlutým obalem. Lék je distribuován do blistrů po 3, 4, 6 nebo 10 ks. v balení, které obsahuje návod k použití přípravku Lavomax. Vlastnosti chemického složení léčiva:

Koncentrace v 1 tab., Mg

pentahydrát hydrogenuhličitanu hořečnatého

koloidní oxid křemičitý

chinolinové žluté barvivo

žlutá žlutá barva

Farmakologický účinek

Tablety Lavomax jsou imunomodulační a antivirotikum. Účinná látka tilaran stimuluje syntézu 3 typů interferonu ve střevě, játrech, lymfocytech, neutrofilech. Jejich maximální koncentrace je stanovena 4 hodiny po podání jednorázové dávky. Léčivo vykazuje vysokou účinnost proti virům chřipky, původcům akutních respiračních onemocnění, parainfluenza, hepatitidě, infekci herpes, cytomegaloviru.

Lavomax - antibiotikum nebo ne

Podle farmakologických vlastností léku není antibiotikum. Patří do skupiny antivirotik s výrazným imunomodulačním účinkem. Antibakteriální léčiva likvidují patogenní bakterie, Lamomax je účinný proti virům. Účinná látka léčiva proniká do poškozené buňky, zabraňuje reprodukci patogenní flóry na úrovni DNA.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Po perorálním podání jedné dávky přípravku Lavomax produkují intestinální epiteliální buňky, T-lymfocyty, granulocyty, hepatocyty a neutrofily interferon. K největšímu stupni produkce dochází podle schématu: střevo - játra - krev. V důsledku toho jsou aktivovány mozkové kmenové buňky, tvoří se protilátky, snižuje se míra imunosuprese. Navíc je obnoven poměr T-helper / T-supresoru, potlačení represí patogenních virů.

Tiloron se rychle adsorbuje z trávicího traktu, proniká do krevního oběhu a je distribuován mezi buňky, které jsou poškozeny patogenním virem. Index biologické dostupnosti po perorálním podání je 60%, vazba na plazmatické proteiny dosahuje 80%. Poločas Lavamaxu trvá až 2 dny. Tiloron není biotransformovaný a nehromadí se v těle. Zobrazuje lék v nezměněné formě s výkaly a močí.

Indikace pro použití Lavamaksa

Léčivo působí jako hlavní, pomocné a profylaktické činidlo při komplexní terapii. Podle návodu jsou indikace pro použití přípravku Lavamax:

 • virová hepatitida C, A a B;
 • roztroušená skleróza;
 • herpes virus;
 • chřipka;
 • ARVI;
 • veoencefalitida;
 • genitální a respirační chlamydie;
 • non-gonokoková uretritida;
 • infekční alergická a virová encefalomyelitida;
 • infekce cytomegalovirem.

Jak se přípravek Lavomax užívá

Průběh léčby závisí na lékařských indikacích, denních dávkách. Tablety doporučují pít na prázdný žaludek, bez žvýkání, pít hodně vody. Příručka obsahuje doporučení pro užívání léčiva v závislosti na diagnóze:

 • Influenza, SARS. První dva dny musíte užívat 125 mg 1krát denně. Pak - na 125 mg každý druhý den. Celý průběh terapie je 6 tabulek. (750 mg). Aby se předešlo předepsaným pacientům užívat 125 mg léku 1 krát po dobu 7 dnů, v průběhu 6 týdnů.
 • Cytomegalovirus, infekce herpes. Princip aplikace tohoto léku je identický, ale celkový průběh je 2,5 g (tabulka 20).
 • Akutní hepatitida A, B, C. Metoda aplikace je podobná, celkový průběh léčby je 20 tab. 125 mg.
 • Neurovirové infekce. Dávkování je určeno individuálně, průběh - 4 týdny.
 • Plicní tuberkulóza. První 2 dny musíte užívat 250 mg, po - 125 mg každý druhý den. Celkový průběh je 2,5 g (20 tablet po 125 mg).

Zvláštní pokyny

Instrukce Lavomaxu říkají, že aktivní složky léku neovlivňují práci centrálního nervového systému (CNS), neinhibují rychlost psychomotorických reakcí, neporušují kognitivní funkce těla. Během léčby je povoleno řídit vozidlo a zapojit se do intelektuální činnosti. Podle návodu k použití je pacientům mladším 18 let indikovaného léku předepsáno s opatrností.

Lovemax během těhotenství

Při přepravě plodu je použití antivirotika Lavomax kontraindikováno, protože nebyly provedeny žádné klinické studie u těhotných žen. Lékaři raději upustí od takového farmaceutického účelu, vyberou analogy s úsporným terapeutickým účinkem. Při kojení je vyřešena otázka dočasného převodu dítěte na umělé směsi.

Lovemax pro děti

Ve věku 18 let jsou tablety přípravku Lavomax kontraindikovány. Vzhledem k tomu, že neexistují žádné údaje o klinických studiích této kategorie pacientů, není známo, zda může být přípravek škodlivý pro zdraví. Pro děti od 0 do 6 let pro konzervativní léčbu a prevenci se doporučuje zvolit jemnější analogy s antivirotickým imunostimulačním účinkem. Pokud porušíte toto doporučení, zvýšíte riziko nežádoucích účinků.

Interakce s léky

Antivirový lék Lavomax ke zvýšení terapeutického účinku kombinovaného s antibiotiky, používaného v systému komplexní léčby. Lék je předepisován současně s léky užívanými k potlačení onemocnění bakteriální a virové povahy. Na další rysy lékové interakce v návodu neříkají.

Vedlejší účinky

Lék Lavomax dobře snášen pacienty. V některých případech, jak je uvedeno v návodu, se mohou vyvinout následující nežádoucí účinky:

 • krátké chill;
 • bolesti svalů, bolesti těla;
 • letargie, obecná slabost;
 • známky dyspepsie (průjem, nevolnost, zvracení);
 • alergické vyrážky, kopřivka, svědění.

Případy předávkování v návodu k použití přípravku Lavomax nejsou zvažovány. Se systematickým přebytkem denních dávek v těle pacienta se zvyšují vedlejší účinky. V takových klinických případech je nutná korekce nadměrných dávek uvedených léků. Dále proveďte symptomatickou léčbu. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Kontraindikace

Přípravek Lavomax není vhodný pro všechny pacienty, pro některé lidi může být dokonce škodlivý. V návodu k použití jsou tyto lékařské kontraindikace:

 • nedostatek isomaltózy, sacharózy;
 • těhotenství;
 • intolerance fruktózy;
 • laktace;
 • věk do 18 let;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • přecitlivělost těla na složky léčiva.

Podmínky prodeje a skladování

Podle návodu k použití není přípravek Lavomax lékem na předpis a prodává se v každé lékárně. Přípravek uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky od data uvedeného na obalu.

Analogy

U některých pacientů může indikovaná antivirová látka vyvolat nežádoucí účinky, zatímco léčba jiných je zbytečná. Účinné analogy Lavomaxu jsou:

 1. Amixin. Je to antivirot v podobě žlutých pilulek. První 2 dny má trvat 1 kartu. za den, pak by měla být dávka podána každý druhý den. Průběh léčby se stanoví individuálně v závislosti na lékařských indikacích.
 2. Tiloron. Lék se nedoporučuje používat do 7 let, s laktací a těhotnými ženami. U zbývajících kategorií pacientů je léčebný režim následující: první 2 dny by měly být opilé a 1 tab. denně, pak by měla být užita jedna dávka každý druhý den. Kurz je 5-7 dnů.
 3. Aktaviron. Injekce a pilulky pod tímto názvem jsou k dispozici na lékařský předpis. Gel, krém a mast pro vnější použití bez lékařského předpisu. Je třeba vzít 1 kartu. jednou denně po dobu 1, 2 a 4 dnů od začátku kurzu.
 4. Tiloram. K dispozici ve formě tablet, průběh léčby je stanoven individuálně. Ve věku do 18 let je zakázáno užívat léky k potlačení patogenních virů. U akutní hepatitidy se doporučuje užívat 1 kartu. dvakrát denně, pak každé 2 dny - 1 tab. Obecný kurz - 10 tab.
 5. Tilaxin. Je induktorem tvorby interferonů, který je dostupný ve formě tablet s různými koncentracemi účinné látky - 60 a 125 mg. V těhotenství a až 7 let, lék je lepší nepoužívat. Schéma lékové terapie je totožné s výše uvedenými antivirotiky.

Lavamax Cena

Průměrné náklady na lék v lékárnách v Moskvě je 550-750 rublů. Cena závisí na způsobu uvolnění, balení kartonového obalu, hodnocení místa nákupu:

Lavamax

Popis k 24.2.2016

 • Latinský název: Lavomax
 • Kód ATX: L03AX
 • Účinná látka: Tilorone
 • Výrobce: NIZHFARM (Rusko) t

Složení

Dihydrochlorid Tiloronu je aktivní složkou přípravku Lavomax jako další složka: stearát vápenatý, pentahydrát hydrogenuhličitanu horečnatého a povidon jako další složky.

Plášť se skládá z povidonu, sacharózy, kopovidonu, pentahydrátu hydroxykarbonátu hořečnatého, koloidního oxidu křemičitého, oxidu titaničitého, makrogolu 6000, kapalného parafínu, včelího vosku, mastku, barviva.

Formulář vydání

Tento přípravek se vyrábí ve formě tablet potažených žlutou nebo oranžovou skořápkou. Jádro je oranžové barvy. Tablety jsou kulaté. V konturovém obalu mohou být 3, 4, 6 nebo 10 tablet.

Farmakologický účinek

Tablety Lavomax mají imunomodulační a antivirový účinek.

Účinná látka stimuluje tvorbu interferonu v těle. Po zavedení Lavamaxu dochází k produkci interferonu hlavně hepatocyty, buňkami střevního epitelu, neutrofily, T-lymfocyty.

Po požití antivirového léku Lavomax dochází k nejvyššímu stupni produkce interferonu následovně: střevní-jaterní krev. Tento proces začíná za 4-24 hodin. Pod jeho vlivem jsou stimulovány mozkové kmenové buňky, tvoří se protilátky, snižuje se míra imunosuprese. Zaznamenává se také obnovení poměru T-helper / T-supresor.

Wikipedia ukazuje, že léčivo vykazuje účinnost proti různým virům, včetně virů proti chřipce, hepatitidě, herpesu, neurotropním virům, cytomegalovirům.

Mechanismus jeho vlivu je spojen s procesem inhibice translace virově specifických proteinů v těch buňkách, které byly infikovány. Výsledkem je potlačení reprodukce virů.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Po perorálním podání léčiva se tiloron rychle vstřebává z trávicího traktu. Biologická dostupnost je 60%. Spojeno s krevními proteiny asi o 80%.

Aktivní složka není vystavena biotransformaci, nehromadí se v těle. Většina z nich se vylučuje stolicí v nezměněné formě (přibližně 70%), malá část - močí (přibližně 9%). Poločas je 48 hodin.

Indikace pro použití

Pokyny pro léčivo jsou určeny následujícími indikacemi pro použití přípravku Lavomax u dospělých pacientů:

 • virová hepatitida A, B, C;
 • cytomegalovirová infekce;
 • herpes infekce;
 • virová a infekční alergická encefalomyelitida;
 • tuberkulóza;
 • non-gonokoková uretritida;
 • respirační a urogenitální chlamydie;
 • chřipky a SARS.

Přípravek Lavomax se používá jako součást komplexní léčby.

Kontraindikace

Před užitím přípravku Lavomax je třeba vzít v úvahu kontraindikace, které jsou uvedeny v návodu k léku. Jsou to:

 • těhotenství a období přirozeného krmení;
 • věk do 18 let;
 • intolerance fruktózy, nedostatek sacharázy / izomaltázy;
 • glukózo-galaktózová malabsorpce;
 • vysoká citlivost na složky léčiv.

Vedlejší účinky

V průběhu užívání tablet se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

Tablety Lavomax, návod k použití

Jak dokazuje návod k použití přípravku Lavomax, tablety by se měly po jídle opít.

Pacienti s chřipkovými a akutními respiračními virovými infekcemi jsou předepisováni během prvních 2 dnů - 125 mg přípravku Lavomax, poté - 125 mg každý druhý den. V průběhu léčby se aplikuje celkem 750 mg.

Abyste zabránili chřipce a ARVI, měli byste užívat přípravek Lavomax 125 mg jednou týdně po dobu šesti týdnů.

Pro léčbu virové hepatitidy A je předepsáno 125 mg léčiva dvakrát denně, po kterém je nutné užívat 125 mg léčiva každý druhý den. Celková dávka pro průběh je 1,25 g.

Pro léčbu hepatitidy B v akutní formě dostávejte dávku 125 mg léku během prvních dvou dnů, poté 125 mg každý druhý den. Celková dávka v jednom cyklu je 2 g. Pokud je průběh onemocnění prodloužen, je celková dávka na jeden průběh 2,5 g (tj. 20 tablet).

Pokud je pacientovi diagnostikována chronická hepatitida B, je mu v prvních 2 dnech předepsáno 250 mg, poté 125 mg každý druhý den. Celková dávka přípravku Lavamax na jednu dávku je 3,75-5 g. Léčba může trvat až 6 měsíců. V tomto případě lékař bere v úvahu výsledky laboratorních studií, které charakterizují aktivitu patologického procesu u pacienta.

Při hepatitidě C je předepsáno 125 mg přípravku Lavomax ve formě během prvních 2 dnů, poté 125 mg každý druhý den. Celková dávka pro léčbu je 2,5 g. V případě chronické formy hepatitidy C je v prvních dvou dnech předepsáno 250 mg, poté 125 mg každý druhý den. Celková dávka pro kurz je 5 g. Doba recepce je stanovena lékařem s přihlédnutím k laboratorním parametrům. Léčba může trvat až 6 měsíců.

Při léčbě infekce cytomegalovirem nebo herpesem během prvních 2 dnů je předepsáno 125 mg přípravku Lavomax, poté ve stejné dávce každý druhý den. Celková dávka v jednom průběhu je 2,5 g. Léčba herpesu genitálií poskytuje podobný režim.

Pacienti s non-gonokokovou uretritidou, respirační a urogenitální chlamydiózou, dostávají 125 mg během prvních 2 dnů, poté stejnou dávku každý druhý den. Celková dávka na jeden průběh je 1,25 g.

Komplexní léčba plicní tuberkulózy zahrnuje příjem 250 mg přípravku Lavomax v prvních 2 dnech, poté 125 mg každý druhý den. V průběhu dávky je 2,5 g.

Při komplexní léčbě neurovirových infekcí je dávkování určeno individuálně lékařem. Léčba trvá 4 týdny.

Předávkování

Případy předávkování přípravkem Lavomax nebyly hlášeny.

Interakce

Nebyla zjištěna žádná významně klinicky významná interakce přípravku Lavomax s jinými léčivy, zejména antibiotiky, což je důvod, proč mohou být tablety užívány společně s antibakteriálními látkami a dalšími léky, které se používají při léčbě bakteriálních a virových onemocnění.

Podmínky prodeje

Lavamax lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C. Je nutné chránit tablety před vlhkostí a světlem, aby se zabránilo kontaktu s dětmi.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti Tablety Lavomax - 2 roky.

Zvláštní pokyny

Nemá vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s nebezpečnými stroji.

Pacienti, kteří se zajímají o to, zda je Lavomax antibiotikum nebo ne, by měli zvážit, že léčivo má pouze antivirový účinek.

Analogové Lovemaxu

Ti, kteří se zajímají o to, zda jsou na trhu levnější analógy Lavomaxu, by si měli být vědomi existence takových léků s podobnými účinky jako Amiksin a Tiloron. Tyto léky jsou vyráběny ruskými farmaceutickými společnostmi, takže jejich náklady jsou nižší.

Také Aktaviron, Tiloram a Tilaxin mají podobný účinek na tělo.

Alkohol a Lavomax

Během léčby se nedoporučuje užívat alkohol, protože kombinace léků a ethanolu může vést k rozvoji astenie, vážnému zhoršení zdraví. Je také možný vývoj alergických projevů. Navíc, s touto kombinací, účinek na funkci imunitního systému bude extrémně negativní.

Pro děti

Pacientům do 18 let nepředepisujte přípravek Lavamax.

Během těhotenství a kojení

Léčba přípravkem Lavomax je kontraindikována v těhotenství i kojení.

Lavamax Recenze

Na fóru jsou různé recenze Lavomaxu. Mnoho uživatelů píše o pilulkách jako účinný nástroj pro prevenci nachlazení a chřipky. Je také třeba poznamenat, že tablety působí při léčbě virových onemocnění, což vám umožní rychle se zbavit nepříjemných symptomů. Recenze lékařů o Lavamaxu ukazují, že lék je účinnější v rámci komplexní léčby.

Cena Lavamaxu, kde koupit

Kolik léků závisí na balení léku. Cena tablet Lavomax (6 ks.) Je od 610 do 700 rublů. Balení stojí 10 ks. - 980-1100 rub.

Cena Lavomaxu na Ukrajině (Nikolaev, Charkov, atd.) Je 80-100 hřiven na balení 3 ks. Koupit lék v balení po 10 kusech. v Oděse a dalších městech může být za cenu 370 hřivny.

Lavomax: návod k použití

Léčivo Lavomaks je stimulátorem produkce interferonu v těle a patří do skupiny antivirových imunomodulačních látek.

Forma uvolňování a složení léčiva

Přípravek Lavomax se vyrábí ve formě tablet pro perorální použití, potažených ochranným povlakem oranžové nebo žluté barvy. Lék je balen v blistrech po 3, 4, 6 nebo 10 kusech v kartonové krabici, ve kterých jsou podrobnější pokyny uvedeny s popisem.

Hlavní účinnou složkou léčiva je dihydrochlorid Tiloronu, každá tableta obsahuje 125 mg této složky. Kromě aktivní složky ve složení léčiva zahrnuje chemické pomocné složky.

Farmakologické vlastnosti

Lavomax je imunostimulační a antivirotikum. Když léčivo vstupuje do gastrointestinálního traktu, je dihydrochlorid Tiloronu absorbován stěnami tenkého střeva do systémového oběhu, po kterém tělo začíná zvyšovat produkci interferonů pod vlivem tohoto činidla.

Maximální produkce interferonu během podávání léčiva je pozorována po 4 hodinách. Lavomax stimuluje práci kmenových buněk kostní dřeně, zvyšuje tvorbu protilátek. Léčivo je vysoce účinné proti mnoha patogenům virových infekcí, včetně virů chřipky, parainfluenzy, akutních respiračních onemocnění, virů hepatitidy, cytomegalovirů a herpesových infekcí.

Účinná látka léčiva proniká přímo do buňky poškozené virem a blokuje jeho reprodukci na úrovni DNA.

Indikace pro použití

Přípravek Lavomax je předepisován pacientům jako hlavní, pomocné nebo profylaktické činidlo pro tyto stavy:

 • Cytomegalovirová infekce;
 • Léze herpes na kůži a sliznicích;
 • Hepatitida B, C a A;
 • Virová encefalomyelitida;
 • Uretritida není gonokokového původu;
 • Urogenitální chlamydiální infekce;
 • Plicní tuberkulóza;
 • Léčba a prevence akutních respiračních infekcí a chřipky, parainfluenza, infekce adevirů.

Kontraindikace

V některých situacích je použití léků Lavomaks pro léčbu a prevenci virových infekcí zakázáno. Kontraindikace zahrnují:

 • Individuální přecitlivělost nebo nesnášenlivost na hlavní účinnou látku;
 • Období těhotenství a kojení;
 • Věk pacientů mladších 18 let z důvodu nedostatku klinických zkušeností a údajů o bezpečnosti použití v pediatrické praxi;

Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje sacharózu, jsou tablety přípravku Lavomax kontraindikovány u pacientů s nedostatkem sacharózy a isomaltózy v těle.

Způsob aplikace a dávkovací režim léčiva

Tablety jsou předávány pacientům uvnitř před jídlem. Dávka léku závisí na důkazech.

Pro léčbu chřipkových a akutních respiračních virových infekcí by léčivo mělo být zahájeno co nejdříve, optimálně v den, kdy se objeví první klinické příznaky. Tabletka se užívá 1 krát denně a po 2 dnech od zahájení léčby stačí lék užívat každý druhý den 1 krát. Průběh léčby stanoví specialista.

Pro prevenci chřipkových a virových infekcí během epidemických epidemií je pacientovi předepsána 1 tableta léku jednou týdně po dobu 1,5 měsíce.

Pro léčbu virové hepatitidy se lék nejprve užívá jednou denně v tabletě, pak každý druhý den. Trvání léčby určuje lékař v závislosti na závažnosti onemocnění a individuálních vlastnostech organismu.

Pro léčbu chronické hepatitidy B během prvních 2 dnů je pacientovi předepsána 1 tableta 2x denně, poté 1 tableta každý druhý den. Průběh léčby je nejméně 4 měsíce.

Při komplexní léčbě plicní tuberkulózy v prvních 2 dnech je pacientovi předepsána 1 tableta 2x denně, poté 1 tableta každý druhý den. Trvání léčby určuje odborník individuálně.

Použití přípravku v průběhu březosti a laktace

Účinnost a bezpečnost vlivu hlavní účinné látky přípravku Lavomax na tělo ženy a vývoj plodu nejsou stanoveny, proto je tento lék kontraindikován v čekací době dítěte.

Není známo o schopnosti léku vyniknout mateřským mlékem, takže během laktace se léčba přípravkem Lavomax nedoporučuje. Pokud je to nutné, léčba by měla zastavit kojení, aby nedošlo k poškození dítěte.

Nežádoucí účinky

Jsou-li dávky doporučené v návodu pozorovány, je léčba pacienty dobře snášena, nicméně jedinci se zvýšenou individuální citlivostí během léčby zaznamenali vývoj následujících nežádoucích účinků:

 • Posílení příznaků podobných chřipce - bolest svalů, horečka, letargie, slabost, bolesti těla;
 • Alergická vyrážka na kůži, kopřivka;
 • Bolest žaludku, dyspeptické symptomy (průjem, nevolnost, zvracení);
 • Chlazení

Předávkování

Případy předávkování léky Lavomaks, které nejsou popsány v souladu s terapeutickou dávkou, uvedené v návodu. V případě náhodného použití uvnitř velké dávky léku může dojít ke zvýšení výše uvedených vedlejších účinků. V tomto případě je léčba léčivem zrušena a pacient je zvracen a poté podáván chelatační přípravky.

Interakce s jinými léky

Léčivo Lavomax je kompatibilní s antibiotiky a dalšími léčivy.

Během léčby se nedoporučuje užívat alkoholické nápoje ani užívat léčivé tinktury na alkohol.

Zvláštní pokyny

Účinná účinná látka tablet neovlivňuje práci centrálního nervového systému a neinhibuje rychlost psychomotorických reakcí.

Lék se nepoužívá k léčbě dětí a mladistvých do 18 let, protože bezpečnost účinku účinné látky na tělo nebyla stanovena.

Analogové tablety Lavomax

Následující léčiva mají podobný léčebný účinek jako přípravek Lavomax:

 • Tablety Amiksinu;
 • Tilarone pilulky;
 • Amizon;
 • Tablety Amizon max;
 • Tilaxinové pilulky.

Před výměnou léku za jeden z těchto analogů byste se měli poradit s lékařem a dávkou a indikacemi, protože ne všechny uvedené léky jsou účinné pro chlamydii a jiné patologie, v nichž je přípravek Lavomax účinný.

Podmínky skladování a uvolňování

Lék lze zakoupit v lékárnách volně, bez lékařského předpisu. Doporučuje se, aby se tablety uchovávaly mimo dosah dětí na chladném místě, aby se zabránilo působení slunečního záření na lék. Datum exspirace léčiva je vyznačeno na obalu, po kterém tablety nelze užívat perorálně.

Cena Lovemaks

Přibližná cena léku Lavomaks v lékárnách v Moskvě je 535 rublů.