Teplota u dětí ve věku 1 rok je 36,8-36,9

Teplota mírně nad normální

Důležitým ukazatelem dokonalého zdraví dítěte je úroveň jeho tělesné teploty. Norma je značka teploměru 36,6 ℃. Je to však pravidlo pro děti a rodiče musí podniknout jakékoli kroky, pokud teplota dítěte vzrostla na 36,8-36,9?

Ve skutečnosti se míra hypertermie u dětí a dospělých liší. Normálně má dítě, které nemá žádné poruchy funkce těla, zvýšit teplotu o 0,2–0,3 stupně od očekávané hodnoty.

Najděte pediatra

Malý rozdíl s normou není důvodem k obavám, protože tělo každého z nich je jiné, zejména pro děti, které proces přestupu tepla zcela nevyřešily. Pokud je zvýšení teploty na 36,8-36,9 doprovázeno příznaky, které nejsou normou, měli byste ihned ukázat dítěti lékaři k dalšímu vyšetření.

Teplota dítěte

V různých obdobích života se mění teplotní indikátory, což se nepovažuje za odchylku, protože teplotní režim se časem stabilizuje. První tři měsíce života dítěte mohou zaznamenávat různé teplotní hodnoty s rozdílem několika desetin stupně, což nebude považováno za porušení.

Odlišné ukazatele závisí na hodinách spánku dítěte, na teplotě vzduchu v místnosti, na výrobcích, které používá - na mnoha faktorech. Rozdíl přitom nepřesáhne 0,8. Odchylky větší než 0,8 stupně by měly upozornit rodiče a být signálem možného porušení v dětském těle a také možným odvoláním na pediatra.

Není vhodné uchýlit se k antipyretickým lékům bez doporučení lékaře, aby se zabránilo vzniku nebezpečných následků pro zdraví dítěte.

Je nutné stanovit dynamiku změny teploty s několika měřeními s časovým rozdílem 15-30 minut.

Dítě ve věku 1 roku s tělesnou teplotou 36,8-36,9 ℃ je často docela zdravé a aktivní, tento teplotní indikátor s ním neinterferuje, zejména proto, že děti mladší 5 let mohou mít rozdíl mezi dospělými a dospělými přibližně 0,2-0. 3 stupně.

Co by mělo být vedeno při měření tělesné teploty

Existuje mnoho důvodů, proč se tělesná teplota dítěte může lišit:

 • nejsou normalizované teplotní podmínky;
 • teplota místnosti;
 • režim napájení;
 • čas dne a noci;
 • zvýšená aktivita.

Je prokázáno, že dítě, které se vyznačuje svou fyzickou aktivitou, má zvýšený teplotní indikátor, který neovlivňuje jeho zdraví. Vezmi to tak jasně. Teploměr může dosáhnout 36,9 a dokonce 37,1-37,3, což je normální. Taková činnost je vysvětlena dosud normalizovaným procesem termoregulace, který nutí dítě kdesi strávit akumulovanou energii.

Normalizovaný teplotní režim se projevuje takovým způsobem, že přebytečné teplo působí jako hojná výměna potu a tepla během inhalace a výdechu.

Normalizace přenosu tepla závisí na teplotě tělesa a místnosti. Pokud je dítě oblečeno v teplém oblečení v teple, je důvod, proč může mít horečku. Odchylky nepřekročí 0,5-0,6 stupně. V takové situaci stojí za to být ostražitý, protože takové nedodržování teplotního režimu často vede k respiračním onemocněním dětí.

Přístroje pro měření teploty

Takový indikátor však může být také elementární chybou teploměru. A nemůžeš s tím nic dělat.

Ne všichni rodiče vědí, jak správně měřit teplotu dítěte, protože jeho přesnost závisí na přesnosti měření. V současné době je výběr měřicích přístrojů velmi různorodý a v každé lékárně si můžete takové zařízení zakoupit:

 • rtuť - nejpřesnější teploměr, dlouhodobě používaný, ale nebezpečný pro mechanické poškození;
 • digitální - absolutně bezpečný, snadno ovladatelný, měření teploty jakéhokoliv typu;
 • infračervené;
 • citlivý na teplo - ideální pro měření na dlouhých cestách.

Měření by mělo být prováděno, když je dítě v leže- né poloze, v klidném stavu a nejméně 20-30 minut po požití horkých potravin nebo tekutin. Nejpřesnější výsledek bude dosažen po 8-10 minutách měření.

Chcete-li indikátor snížit na minimum a začít měřit, můžete umístit teploměr do studené vody nebo mírně protřepat.

Nutnost měření tělesné teploty dítěte

Existuje několik stavů dítěte, které naznačují určitý druh poruchy v práci systémů těla:

 • špatný spánek;
 • nadměrné pocení;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • podrážděnost, letargie, nadměrná únava.

Vysoká teplota indikuje abnormality v těle. Pokud teploměr ukazuje teplotu dítěte v 1 roce je 36,8-36,9, můžeme říci, že je to normou, pokud není doprovázena výše uvedenými příznaky.

Zvýšení ukazatele na úroveň 38-39 ℃ říká, že naléhavá potřeba ukázat dítě lékařskému specialistovi. To může být zánětlivý proces nebo progresivní infekce v těle.

Kromě těchto znaků lze při zvýšených teplotách pozorovat:

 • zarudnutí tváře;
 • obecná malátnost;
 • rychlé dýchání;
 • žízeň;
 • zarudnutí očních víček;
 • otok pod očima.

Ne vždy je zvýšení teploty doprovázeno příznaky. Pouze teploměr může pomoci zjistit nárůst teploty. Každý rodič by jej měl mít v kabinetu domácí medicíny, aby kontroloval dynamiku teplotních změn a byl schopen včas identifikovat nemoc a vyhledat lékařskou pomoc.

Proto může být taková teplota u dítěte ve věku 1 roku bez asociovaných symptomů normou. Ale v případě, kdy indikátor měřicích přístrojů dosáhne 37,5 -38 ℃ a více, je to signál odchylky v těle.

Jakákoliv reakce malého organismu bude doprovázena zvýšením teploty nad normou. Rodiče by proto měli věnovat pozornost změnám chování, vnějším znakům a změnám teploty a včas na ně reagovat.

Pediatr - online konzultace

Teplota 36,8-, 7,2 za dítě 9 měsíců

№ 43 991 Pediatr 05/14/2017

Dobrý den! Dítě dostalo první očkování DPT (Hexax) 26. dubna 2017. První den byla teplota 37,8. Pak pár dní na 37,4, a stále skoky z 36,8 na 37,2. Upřímně řečeno, před změřením teploty, t. K. není nemocný, takže je těžké určit individuální normu. Od 18. dubna vypuknou horní zuby: 18. 04, pak 25. 04.10. 05, a další se ztenčí. Možná je to náhoda a taková teplota na zubech (jdou jeden po druhém). Šestý den po očkování jsme absolvovali obecnou analýzu moči a krve. Moč je normou. Krev: leukocyty -12, lymfocyty -72, eozinofily - 5, monocyty monocyty - 2. Stojí za to alarmovat a hledat příčiny této teploty? Dítě je dobré k jídlu, židle je pravidelná, energická, vede jako obvykle.

Dobrý den, děkuji, že jste se ptali, ano, dítě může být v horečce kvůli kousání zubů a zároveň může být reakce na vakcínu.

Teplota v dítěti: co je normální a kdy stoupá

Jaká by měla být teplota v různém věku. Pravidla měření teploty

Některé matky měří teplotu dítěte pro jakýkoliv náznak indispozice, zatímco jiné se omezují na dotýkání se svých čela rty. Jaká by měla být normální teplota dítěte? Co ji kromě nemoci může zvýšit? Jaká jsou pravidla pro měření teploty, nevíme nebo nezapomeneme?

Zvýšená tělesná teplota je nejčastějším projevem jak nachlazení, tak i jiných zánětlivých onemocnění. Sergej Petrovič Botkin se zabýval studiem zvýšené tělesné teploty u různých nemocí v 19. století. On věřil, že ve většině případů, pokles tělesné teploty neodstraní změny v těle, které jsou charakteristické pro nemoc, a navrhl, že zvýšená tělesná teplota být považován za adaptivní odpověď. Tato pozorování byla potvrzena.

Jak je známo, normální tělesná teplota zdravého dítěte je 36–37 ° C. Je však prokázáno, že každé tělo má svou vlastní teplotu. Nejvyšší teplota jater, mírně nižší než teplota ostatních vnitřních orgánů. Teplota kůže je nejvyšší v axilárních oblastech - 36,0–36,8 ° С. Přibližně polovina dětí má asymetrii axilární teploty, zatímco teplota těla na levé straně je poněkud vyšší (o 0,1–0,5 ° C) než na pravé straně.

Teplota kůže na krku je mírně nižší (34 ° C). To je užitečné vědět, protože někdy se zaměřují na tělesnou teplotu, měřeno v kožním záhybu krku. Teplota pokožky rukou a nohou je zvláště nízká - 24–28 ° C. Spolu s měřením teploty v podpaží, přijaté v naší zemi, poměrně široce u dětí používat definici teploty v ústech (pod jazykem), stejně jako v konečníku. Je důležité vědět, že teplota v ústní dutině je vyšší než axilární o 0,1–0,4 ° С a v konečníku o 0,5–1,0 ° С.

Co určuje teplotu dítěte v různém věku

Tělesná teplota závisí na věku. U předčasně narozených dětí, vzhledem k jejich zvláštním vlastnostem (nízká metabolická aktivita, nízká hmotnost na relativně velkém povrchu těla, zředěná podkožní tuková vrstva, nedokonalá termoregulace), závisí tělesná teplota do značné míry na okolní teplotě.

Tělesná teplota dítěte závisí na mnoha faktorech. Denní výkyvy tělesné teploty jsou dobře známy: děti mají obvykle nejnižší tělesnou teplotu ve 4–5 hodin, nejvyšší ve 16–17 hodinách. Denní amplituda kolísání tělesné teploty u devítiměsíčního dítěte je asi 0,9, u dětí ve věku 2–5 let - 0,6–1,0 ° C. U dětí starších 5 let v klidu se tělesná teplota pohybuje mezi 0,3–0,5 ° C.

Během intenzivní svalové zátěže (při pohybových hrách, při fyzických cvičeních i při dlouhodobém křiku, pláče) se teplota dětského těla může zvýšit o 1-2 stupně (až o 38 ° C). Tělesná teplota dítěte po jídle stoupá a jeho zvýšení závisí na složení potraviny, která je konzumována (pokud možno po masných výrobcích).

Tělesná teplota dobře krmeného dítěte s vysokou vzrušivostí, která je neustále v pohybu, je vždy o několik desetin vyšší než u apatického dítěte, které preferuje tichá cvičení před hlučnými hrami - čtení knih, kreslení atd. To nevyžaduje opravu, pokud se dítě cítí dobře.

U dětí v prvních letech života není termoregulace ještě zcela dokonalá. Ve zdravém dítěti prvních let života je energie v plném proudu. Zatímco je vzhůru, na chvíli nesedí a je schopen řídit jak otce, tak matku a babičky. Produkuje tepelné produkty v nadbytku, ale je zde problém s vyzařováním tepla. Nadměrné teplo je dítětem dáno konvekcí z povrchu těla, odpařováním během pocení a výměnou tepla vdechovaného a vydechovaného vzduchu.

Intenzita všech tří způsobů přenosu tepla je přímo závislá na rozdílu teploty těla dítěte a teploty okolního vzduchu. A pokud je teplota v obytných prostorách 24–25 ° C a dítě je oblečeno v montérkách, nebude moci vydávat přebytečné teplo. A jeho tělesná teplota může překročit 37 ° С o několik desetin stupně. Toto ještě není nemoc, ale regulační systémy dítěte jsou přetížené a mohou velmi snadno zachytit chlad.

Když potřebujete měřit teplotu dítěte

Není tedy špatné, pokud přesně víte, jaká tělesná teplota je pro vaše dítě individuální normou. Neměli byste však zneužívat měření tělesné teploty u zdravého dítěte, které nemá žádné známky onemocnění.

Poněkud zvýšená tělesná teplota může být pro Vaše dítě normální, ale vždy je důvodem k návštěvě u lékaře a vyšetřování, protože může být hlavním projevem pomalého onemocnění (například infekce močových cest). Pokud tělesná teplota vašeho dítěte přesáhne 38 ° C, pak bez ohledu na to, co udělal předtím, je to projev choroby.

Změny chování dítěte: objevuje se zvýšená motorická aktivita, dítě se stává náladovým, podrážděným a spánek je narušen. V očích - horečný lesk, tvář "zářící", kůže je horká na dotek. V jiných případech se naopak dítě stává pomalým, letargickým, odmítá jíst, kůže se stává bledou s „mramorováním“, chladným dotykem končetin, kůže je pokryta husí kůží, studeným potem na čele, dítě je chlazené.

Některé matky užívají při hodnocení tělesné teploty dítěte starou lidovou metodu: aplikují rty na čelo dítěte. Metoda, samozřejmě, testovaná, ale za prvé, je extrémně subjektivní a za druhé, není indikativní, pokud má dítě zimnici.

Správně změřte teplotu

Při hodnocení teploty dětského těla je však vhodnější použít teploměr. Doporučuje se měřit tělesnou teplotu dítěte mezi jídly více než jednu hodinu po cvičení a je žádoucí, aby měření tělesné teploty nebylo doprovázeno pláčem, odporem a slzami. Obecně přijímaná metoda v Rusku je měření tělesné teploty v podpaží pomocí rtuti nebo elektronického teploměru.

Obvykle se tělesná teplota měří v levé axilární dutině. Teploměr by neměl být studený - v opačném případě způsobí negativní reakci dítěte. Proto je vhodné před měřením držet teploměr v dlani po dobu 3-5 minut. Před vložením rtuťového teploměru se třepe tak, aby rtuťová kolona klesla pod 36 ° C.

Dítě drží teploměr v podpaží po dobu 5-7 minut. V prvních 2 minutách se sloupec rtuti rychle zvedá a v následujícím vzestupu je zlomek stupně, který nemá žádnou základní hodnotu. Proto pro hrubý odhad tělesné teploty stačí držet teploměr po dobu 2 minut. Měření teploty pomocí elektronického teploměru trvá přibližně 1–2 minuty.

V některých případech se teplota měří v konečníku (normální až 38 ° C). K tomu je špička teploměru potřena vazelínou nebo glycerinem. Dítě je umístěno na břiše jednoho z rodičů (děti ve školním věku jsou položeny na bok s koleny nataženými na břiše). Teploměr lehce vstřikuje do řitního otvoru do hloubky 2 cm a drží se v této poloze po dobu jedné minuty. Přibližná teplota těla může být vyhodnocena za 20 sekund.

Obvykle, když je dítě nemocné, je tělesná teplota měřena 2x denně - ráno a 16-17 hodin. Ale v akutním období nemoci, kdy je možný rychlý vzestup tělesné teploty, je vhodné měřit ji každé 3–4 hodiny. Kontrola tělesné teploty obvykle pokračuje až do její normalizace.

Proč teplota stoupá

Mechanismus zvyšování tělesné teploty je v zásadě univerzální. Je založen na podráždění regulačních center v mozku, což vede ke zvýšení tvorby tepla v těle a snížení přenosu tepla.

U infekčních onemocnění je zvýšení tělesné teploty spojeno s účinkem metabolických produktů na organismus a rozpadem virů, mikrobů a některých léčiv. Trvání febrilního období obvykle odpovídá době intenzivní reprodukce patogenu v těle.

Komplexy, které dráždí centrum regulace tělesné teploty, mohou vznikat nejen při infekčních onemocněních, ale také v imunitních reakcích, při destrukci tkáně v případě poranění a při zpoždění strusek a metabolických produktů, které mohou být produkovány nádorovými buňkami. V těchto případech zvýšená tělesná teplota odráží aktivitu procesu onemocnění.

Teplota 36 8 u dítěte

teplota 36 4 v dítě je normální, vše je jako obvykle

teplota 36,3 na dítě v 6 měsících

při příští prohlídce se jednoduše zeptejte lékaře, jak měřit teplotu, nechte ho ukázat vám.

Jaká je teplota 36,0 u dítěte?

ok to všechno je jiné. Mám například 35,5. Mám 36.6 jako 37.6

teplota 36,9 u dítěte 3 měsíce - norma?

Teplota 36,9 - 37,0 týdně po rotaviru

Mimochodem, po nemoci, to se stane s námi, že "vlak" ve formě 37-37.2 trvá po dlouhou dobu... lékař řekl, že se jedná o teplotní ocas. Ale stále musíte navštívit lékaře, který vám poradí, můžete provést testy.

Teplota 36,8

Všimněte si, samozřejmě, nedejte nurafen, ale to může vzrůstat ve večerních hodinách!

Nemáte ani 37 děs paniky.

teplota 36,9 dítě naughty

normální teplota jako

obecně je to norma

Dítě má teplotu 36,8

Můžeme být položeni kazyulkami, protože vzduch je v bytě suchý, ráno a večer bych pohřbil fyzikální roztok, který by navlhčil nosní sliznici a každý večer jsem očistil popření.

Je to normální teplota, často jsme měli ve vašem věku 37,2 let a kýchání může být způsobeno vůní nového prachu. Nos by měl být očištěn od couse, aby nedošlo k narušení spánku.

Ale skutečnost, že nos není příliš dusno! Podstupujte léčbu

Teplota 36 pro dítě

Možná se jedná o poruchu? Gemoglobin se dlouho kontroluje? Často tato teplota?

Normální) může být nižší)

Dítě má teplotu 36,6

teplota 36,9

teplota 36,9

teplota 36,7

Teplotní norma je 36,5 -

Standardem je až 6 měsíců

Teplota 36,3

Moje dítě má konstantní teplotu 36,4 ° C. Živý.

Normální pro dítě se považuje teplota 36-37

Jak se dítě cítí?

Termoregulace a tělesná teplota u kojence

Po dobu tří měsíců je teplota 36,1-36,2 ° C.

Obecně platí, že je třeba krmit, protilátky jsou přenášeny na dítě. Normální tempo.

U dětí je normální teplota 36,1 ° C.

Dlouhá teplota 37 a pocení dítěte

Snažte se pít ze stříkačky silou, ale kam jít. No, ve smyslu ne znásilnění, ale každou minutu jen trochu nalévám do úst. Jako kapání. Dělám to, když jsem nemocný a špatně piju. Možná ze skutečnosti, že špatné nápoje a tekutina v těle nestačí?

Lékař nám ​​řekl, že děti do jednoho roku mají normální teplotu 37... a odepíší všechno na zubech a panosu a zácpě a teplotě... aby se nám to nedělo od 6 měsíců, lékař vždy říkal, že všechny potíže by byly způsobeny zuby, neustále se nedostane ven.

Teplota 36,8-37,2. O čem to mluví?

Normální teplota pro dítě, nevidím důvod k panice.

Dívky o teplotě na 8 měsíců staré dítě ((

udržuje teplotu 36,9-37,1 co je to?

Tato teplota může být normální, jako individuální znak. Pokud jsou testy v pořádku - nebojte se

večerní teplota (dítě 5 měsíců)

Bazální teplota 36,4, skromný výtok místo menstruace - je těhotenství vyloučeno?

Nebudu původní, ale... aby se „požadované těhotenství“ objevilo, musíte se alespoň přestat chránit. Nemyslíte si to?

Alain, to není fakt. Můj přítel jen v 11. týdnu zjistil, že je těhotná. Předtím byl BT nízký, hCG byl normální a testy byly negativní. Zpoždění bylo pouze.

dítě má často teplotu 36,9 37 bez důvodu

dostat pryč od dítěte. možná má takovou subfibrilitu... a pokud se bojíš (jako já)) naučit se správně měřit a vést deník - je rok - normální teplota)))

ráno, aniž byste museli vstát z postele, musíte měřit, 37 min se ukázalo jako červi

Teplota 36,8 - 37,3 týdně. Co by mohlo být?

Elvire, v mém dětství to bylo kvůli mým ledvinám.

defekt se ukázal být: moč z moči byl vyhozen zpět do ledvin.

to vyvolalo zánět.

důvody mohou být různé.

Bůh zakázal takové zuby.

možná je to tak... Neměřím teplotu, takže nevím.

Pokud je venku venku, je vše v pořádku

Teplota 36,8 chůze?

moje je obvykle 36,2, takže když 36,8, pak chápu, že je něco špatně. Kdyby to bylo velmi nutné, šel bych a raději bych seděl doma před prázdninami, jen pro případ

Jakou teplotu má mít dítě?

Obecně, formálně, až 37 je normální, ale jako matka a lékař, kterého znám - musíte znát určité dítě, dobře, stejně jako dospělý. Definuji se svými rty jasně na jednom místě na čele a dokonce i když se zvedne na 37 - vím, že to není něco. Ano, a pro mě - zdá se, že normou je až 37, a možná dokonce mírně vyšší než cyklus, ale už se cítím 36,8, začíná se zlomit, zejména poslední dva roky. Takže vše individuálně. Hormony mohou ovlivnit tělesnou teplotu. Změny metabolismu, denní režim, motorický režim, emoce atd.

36.6 ve vašem věku. Opakovaně měřeno, v klidu, na prázdném žaludku, s různými měřicími přístroji. Máte-li elektronický teploměr, máte na výběr.

Hmm, naše je jen 37 s nemocí, takže 36.6

Teplota 36,8 je normální

Teplota 36 - co to znamená? Jakou teplotu považujeme za normální?

Pokud má člověk teplotu 36, co to znamená? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, měli byste zjistit, o čem je tento ukazatel vše, protože vše, co je pro člověka normou, by mělo být známo co nejvíce. Komplexní proces interakce mezi různými orgány a tkáněmi, intracelulární energetické reakce vytvářejí striktně definované termální pozadí organismu teplokrevných živočichů - ptáků a savců, včetně lidí.

Pojem "tělesná teplota"

Zvířata, která jsou schopna udržet své tělesné teplo v úzkých mezích, bez ohledu na podmínky prostředí, se nazývají teplokrevní (homoiothermnymi). Patří mezi ně savci, zvířata a ptáci. Zvířata zbavená této schopnosti se nazývají chladnokrevná (poikilotermická). Proces udržování teploty se nazývá termoregulace.

Chladnokrevná zvířata mají nekonstantní tělesnou teplotu, která je často blízká parametru vnějšího prostředí. Teplokrevní živočichové, k nimž osoba patří, mají prakticky neměnný ukazatel. Nejvyšší hodnota zaznamenaná u ptáků. Liší se v rozsahu 40-41 ° C. Savci "zahřátí" na 32-39 ° C, v závislosti na druhu. U lidí jsou hodnoty v rozmezí 36-37 ° C považovány za normální.

Tělesná teplota

Co znamená teplota 36,2 ° C? Nedávné vědecké studie ukázaly, že rychlost kolísá v rozmezí 36,2-37,5 ° C. Pokud je teplota 36,0 ° C - je to považováno za normální? Měli byste vědět, že tento ukazatel je často odlišný pro různé etnické skupiny lidí. Například japonská sazba je pouze 36 ° C. Obyvatelé Austrálie a Ameriky, průměr dosahuje 37 ° C.

Je také důležité vědět, že v různých částech lidského těla existují různé teploty. Například v podpaží je vyšší než v krku a obličeji. Teplota na kůži nohou a rukou je ještě nižší a nejnižší na prstech. Existují 2 typy teplot: vnitřní orgány a kůže. Orgány mají jinou teplotu, která závisí na aktivitě procesů. Teplota vnitřních orgánů zpravidla převyšuje teplotu kůže v průměru o 0,3-0,4 ° C. Nejžhavější játra jsou asi 39 ° C.

Měřením teploty na prstech můžete určit rychlost metabolických procesů v těle. Pokud má člověk teplé dolní končetiny, znamená to, že má vysokou míru metabolických reakcí, je-li studená - nízká.

Jak měřit teplotu?

Často se člověk cítí dobře a zároveň má teplotu 36. Co to znamená? Obvykle je hodnota normou a neměla by vyvolávat podezření. Teplota u lidí může kolísat v rozmezí 36-37 ° C. Jeho mírný pokles a únava však zpravidla svědčí o přítomnosti určitých onemocnění.

Je velmi důležité správně měřit teplotu. To lze provést několika způsoby: v ústech, v podpaží, v konečníku.

Výsledky se mohou mírně lišit. V ústech je teplota obvykle o 0,5 stupně nižší než v konečníku a je mnohem vyšší než teplota naměřená v podpaží.

Co znamená teplota 36,9? V Rusku je měření často používáno pro přesné měření axily. Je pozoruhodné, že tato metoda není příliš spolehlivá, protože s ní člověk získá nepřesné výsledky. Při měření teploty tímto způsobem je normální hodnota 36,3-36,9 ° C.

V evropských zemích je běžné měření v ústní dutině. Tato metoda je považována za poměrně spolehlivou. Pokud je při měření touto metodou teplota 36,8, co znamená tento ukazatel? Tato hodnota je normální, protože při měření teploty v ústech se může pohybovat mezi 36,8 - 37,3 ° C. Měli byste si však být vědomi, že tato metoda je kontraindikována u malých dětí do 5 let, u osob se zvýšenou dráždivostí a duševním onemocněním.

Rektální měření tělesné teploty dává nejpřesnější výsledek, protože v rekta je teplota blíže teplotě orgánů. Norma je v tomto případě 37,3-37,7 ° C.

Před operací má pacient teplotu 36 - co to znamená? Umělé snížení teploty v medicíně není neobvyklé: v tomto případě je speciálně snížena.

Při teplotách nad 42 ° C je poškozena lidská mozková tkáň. Pokud klesne pod 17-18 ° C - přijde smrt.

Důležité vědět

Pokud je teplota 36, ​​co to znamená? Norm nebo odchylka? U každého člověka se tento ukazatel během dne mění v rozmezí 35,5-37,0 ° С, což je považováno za normální jev. Je nejnižší ráno, dosahuje maximální hodnoty večer.

Nízká tělesná teplota (36 ° C) spadá do přijatelného rozsahu. Pokud však poklesla pod 35 ° C, znamená to přítomnost nějaké vážné nemoci. Když teplota klesne na 32,2 ° C, člověk spadne do strnulosti. Při teplotě 29,5 ° C osoba bude slabnout a zemřít, pokud klesne pod 26,5 ° C.

Teplota může ovlivnit věk a pohlaví osoby. Například u dívek se stabilizuje ve věku 13-14 let au chlapců o 18 let. Průměrná teplota u mužů je o 0,5-0,7 ° C nižší než u žen.

Zvýšená teplota

Co znamená teplota 36,9 ° C? Je tento indikátor známkou nemoci? Zvýšení nad 37 ° C obvykle indikuje onemocnění. Tento příznak je poměrně běžný a může nastat s různými onemocněními a chorobami. Nebezpečná vysoká teplota je dlouhodobě považována za nebezpečnou pro člověka. Při zvýšených teplotách se ujistěte, že jste se obrátili na svého lékaře, abyste zjistili možnou příčinu. Pokud dosáhne hodnoty 41 ° C a vyšší, okamžitě zavolejte sanitku.

Co dělat s vysokou teplotou?

Nejdůležitější věcí je poradit se s lékařem. Měli bychom začít vyšetřením terapeuta. Bude provádět inspekci a jmenovat řadu studií. Během návštěvy je nutné vyšetřit lymfatické uzliny.

Pak musíte projít analýzou moči a krve, vytvořit EKG, ultrazvuk ledvin a orgánů břicha, ledvin, projít analýzou dysbakteriózy.

Zajímavosti

Navzdory tomu, že lidské tělo nemůže normálně fungovat při příliš nízké nebo příliš vysoké teplotě, existují případy, kdy se člověku podařilo přežít. Podle informací získaných z Guinnessovy knihy rekordů byla maximální teplota v historii zaznamenána u 52letého Willieho Jonesa, který byl 10. července 1980 odvezen do nemocnice Grady Memorial Hospital. Dostal úpal, zatímco jeho tělesná teplota byla 46,5. ° s Pacient strávil 24 dní v nemocnici, poté byl bezpečně propuštěn.

Osobou s nejnižší dokumentovanou teplotou byl dvouletý Karl Kozolofsky, který 23. února 1994 náhodou strávil 6 hodin v zimě. Po dlouhém pobytu v chladu (-22 ° C) se její tělo ochladilo na 14,2 ° C.

Těch 10 maličkostí, které si člověk všimne v ženě, si myslíš, že tvůj muž o ženské psychologii nic neví? To není. Ani jedna maličkost se nebude schovávat před pohledem milujícího partnera. A tady je 10 věcí.

10 okouzlujících hvězdných dětí, které dnes vypadají velmi jinak Čas letí, a jednoho dne se malé celebrity stávají dospělými osobnostmi, které už nejsou rozpoznatelné. Roztomilý chlapci a dívky proměnit v.

Ukazuje se, že někdy i nejhlasitější sláva končí neúspěchem, jako je tomu u těchto osobností.

7 částí těla, které by se neměly dotýkat Přemýšlejte o svém těle jako o chrámu: můžete ho použít, ale existují i ​​některá posvátná místa, která se nedají dotknout. Studie ukazují.

Na rozdíl od všech stereotypů: dívka se vzácnou genetickou poruchou dobývá svět módy Toto dívčí jméno se jmenuje Melanie Gaidos, a ona se rychle dostala do světa módy, šokující, inspirující a ničící hloupé stereotypy.

Naši předci nespali jako my. Co děláme špatně? To je těžké uvěřit, ale vědci a mnoho historiků mají sklon věřit, že moderní člověk vůbec nespí jako jeho starověcí předci. Zpočátku.

Jsme léčeni doma

Co znamená zvýšení tělesné teploty o 36,8

Měření tělesné teploty je jednou z diagnostických metod, která umožňuje získat informace o aktuálním stavu lidského těla. Pravidelné změny teplotního indexu umožňují stanovit správný čas k otěhotnění dítěte nebo zabránit neplánovanému těhotenství.

Menstruační cyklus je rozdělen do dvou fází, které se mění postupně. V závislosti na tom, která fáze se děje, může množství hormonů zvýšit rychlost nebo naopak ji snížit. Změny bazální teploty s touto hodnotou.

Rychlost bazální teploty

Každý jednotlivý organismus má své vlastní charakteristiky, proto se u některých žen mohou normální hodnoty lišit. Hlavní však není samotná teplota, ale rozdíl jejích hodnot mezi oběma fázemi celého cyklu.

Pokud ženské tělo funguje normálně, pak by minimální rozdíl neměl být větší než 0,4 stupně.

V období folikulární fáze se hladina estrogenu zvyšuje, a proto bazální teplota bude 36,8 stupně. Ve vzácných případech je tento ukazatel podceněn, například během folikulární fáze se teplota 36,4 nepovažuje za porušení. Ale pokud v této situaci bazální teplota je pouze 36,2 stupně, pak je to odchylka, která vyžaduje konzultaci s lékařem.

Před zahájením ovulace je normální teplota 36,6 stupně. Pokud teploměr dosáhl hodnoty 36,8, co to způsobilo? V tomto období cyklu tento jev není neobvyklý a je považován za normu. V době zrání vejce index stoupá a dosahuje 36,9-37,1 stupňů.

To znamená, že hormonální hladina vzrostla a tělo se připravilo na oplodnění a fixaci vajíčka v děloze. Během ovulace může dojít ke zvýšení tělesné teploty na 37,2. A po ovulaci by mělo být 36,9.

Pak se teplotní index snižuje, ale v této situaci vše závisí na vlastnostech ženského těla. U jedné ženy může bazální teplota dosáhnout 36,8, zatímco ve druhé, se stejnou druhou fází může dosáhnout 36,9 stupně. Pokud se před začátkem měsíce teplota udržuje na 36,9, je tento ukazatel považován za normální.

Ale v některých případech může teplota 36,9 před menstruací indikovat patologický proces a vhodné by bylo konzultace s gynekologem.

Nízká hodnota

Jak již bylo zmíněno dříve, bazální teplotní index - čistě individuální hodnota a přísně určený standard prostě neexistuje. Například teplota 36 stupňů a indikátor 36,5 jsou považovány za normální, za předpokladu, že minimální rozdíl mezi fázemi není menší než 0,4 stupně. Teplotní rozdíl je však menší než 0,4, což může znamenat, že v těle mohou být určité poruchy nebo záněty.

Nízká teplota je pozorována u následujících onemocnění:

 1. Nedostatek estrogenů. S touto patologií během druhé fáze nedochází k prudkému zvýšení bazální teploty, může se zvýšit o ne více než 0,3 stupně. Tento jev se projevuje v existujícím porušování hormonálního pozadí, v mnoha případech je hlavní příčinou ženské neplodnosti.
 2. Selhání corpus luteum. Během druhé fáze dochází k uvolňování hormonu corpus luteum, pod jehož vlivem se teplota zvyšuje. V některých případech je maximální bazální teplota 36,5, zatímco existuje pravděpodobnost selhání nástupu těhotenství.
 3. Anovulační cyklus. Stává se, že ve druhé fázi se teplota nezvyšuje a maximální rychlost je 36,7 stupně. Podobný jev lze pozorovat v anovulačním cyklu, kdy vejce ještě nevyzrálo, to znamená, že je nevhodné pro hnojení, a proto k němu nedojde.

V normálním stavu těla se anovulační cyklus objevuje několikrát za rok, pokud je tento jev pozorován příliš často, je nutné se poradit s gynekologem.

Bazální teplota u těhotných žen

V období těhotenství je hlavním faktorem bazální teplota, na jejímž základě lze v počátečních stádiích detekovat některé patologické stavy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat teplotnímu indikátoru, pokud dojde ke zpoždění menstruace.

Pokud je teplota 36,7, pak to znamená selhání koncepce. Důvodem, proč není menstruace, je zánětlivý proces končetin. Bazální tělesná teplota 36,8 je příznakem jakékoli poruchy během zpoždění.

Ale příčinou zpoždění není vždy patologie. Selhání menstruačního cyklu může nastat například při změně klimatické zóny. Při kreslení grafu teplotních hodnot je tedy třeba vzít v úvahu všechny aspekty.

S úspěšnou koncepcí bude teplota 37 stupňů (někdy vyšší). Během těhotenství v normálním stavu matky a dítěte by bazální teplota neměla být 36,7. Když se dítě sklízí, zvyšuje se progesteron, což znamená, že se zvýší teplotní index. Ve vzácných případech se však snižuje.

Je-li během těhotenství stanovena značka 36,8 jednou - není to vůbec považováno za příznak patologie. Tento jev u ženy spíše ukazuje její celkový stav. Udělat myšlení a upozornit na nízkou teplotu, která trvá několik týdnů. Bazální ukazatel odpovídající 36,6 bodu u těhotné ženy v mnoha případech upozorňuje na hrozbu ztráty plodu. V tomto případě je nutné urychleně vyhledat pomoc v nejbližší nemocnici, zejména pokud se jedná o bolest při tažení, krvácení, znatelný tón dělohy, bolest v zádech. Základní teplota 36,9 někdy znamená nedostatek pohlavních hormonů, prudký pokles, který může vyvolat potrat.

tělesná teplota 36,8 stupňů. To není 36,6, a ne 37. Jak porozumět? Začněte s léčbou nebo ne?

Po dobu jednoho týdne je tělesná teplota v dopoledních hodinách 36,0 ° C a pomalu stoupá během dne na 37,3 ° C, což je 36,9 ° C =)) je normální. Jsou terapeuti přítomni pro Q & A? Jdi do nemocnice, není čas, práce. ) Díky předem!
> Andrei Shelomentsev, termální rtuť a elektron, ve svědectví každé další podpory)
> MummyMama Když se teplota zvedne, cítí se mírná malátnost, někdy se hlava začne trochu zranit.

Teplota těla více než rok 35,6 ° C je nebezpečná? Doktor říkal, že pokud se nic neobtěžuje, pak se není čeho bát.
Teploměr je správný, slyšel jsem, že při některých onemocněních ledvin může být teplota těla nižší. Doufám, že tam jsou lékaři nebo někdo osobně setkal s podobným problémem.

Dítě má teplotu 36,8-37,5 po dobu 3 týdnů

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Hledat místo

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenalezli potřebné informace nebo se váš problém poněkud liší od předloženého problému, zkuste si položit další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o hlavní otázku. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na to naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Potřebné informace můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace v režimu korespondence s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných lékařů ve vašem oboru. V současné době poskytuje místo poradenství ve 45 oblastech: alergik, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský neurolog, dětský endokrinolog, odborník na výživu, imunolog, infektolog, dětský neurolog, dětský chirurg, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský lékař, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, dětský gynekolog logoped, Laura, mamolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortopedický chirurg, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, sexuolog-androlog, zubař, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme 95,23% otázek.

Teplota u dětí. Co je považováno za normu?

Zvýšení teploty u dětí je příčinou 20% telefonických hovorů pediatrů v době mimo pracovní dobu. Samozřejmě, že jakékoli zvýšení teploty je třeba brát vážně, zejména pokud jde o malé dítě. Ale jak pochopit, jak kritická je situace? Jakou teplotu lze nazvat vysokou? Tento problém se pokusíme pochopit.

V závislosti na věku dítěte, způsobu měření, denní době a dalších faktorech se mohou ukazatele "normální" teploty značně lišit. Aby bylo možné řádně posoudit stav malého pacienta, je nejprve nutné jasně vědět, jaká je teplota pro něj normální.

Normální hodnoty tělesné teploty u dětí
Podle výsledků měření v podpaží / inguinální rýhy

(Lowery, GH: Růst a vývoj, 8. vydání, 1986)

Existuje několik možností, jak měřit teplotu u malých dětí. V Evropské unii je rektální metoda běžná, když je teploměr zaveden asi 2 cm do konečníku a zvedá nohy dítěte, jako by byl vymyt. Rektální teplota osoby je o 0,5-1 ° C vyšší než při měření v obvyklé axilární dutině (axilární teplota). Výsledky měření v podpaží a ohybu by měly být přibližně stejné. Orální teplota, to znamená, měřená v ústech, bude asi o polovinu vyšší než axilární. Tato metoda je nejoblíbenější ve Spojených státech, Británii a dalších anglicky mluvících zemích a je považována za zcela přesnou, ale má řadu kontraindikací. Pediatři nedoporučují měřit teplotu ústně dítěti do 4–5 let, ani dětem, které jsou duševně nemocné nebo náchylné k hyperexcitabilitě (všechny mohou náhodně zlomit nebo kousnout teploměr a zranit se). Další kontraindikací je přítomnost orální choroby a / nebo poruchy nosního dýchání u pacienta.

Další materiály k tématu:

Mějte na paměti, že teplota u dětí během dne kolísá - ve večerních hodinách stoupá na 0,5 °, u některých dětí o 1,0 °, takže je lepší provádět „kontrolní“ měření několik dní najednou. Například v 7-9 hodin a v 17-19 hodin. Je žádoucí provádět všechny manipulace, když je dítě plné a klidné - nekřičet a nehraje. Při výpočtu průměrného výsledku několika měření můžete zjistit individuální teplotu dítěte za daný denní čas.

Je důležité si uvědomit, že bez ohledu na věk dítěte (i v prvních měsících života) a způsob měření teploty, pokud drobky ve večerní teplotě "skočí" na 37,3 - 37,5 ° C, není důvod k obavám. Pokud ale teploměr „prošel“ nad 38,0 ° C - je to příležitost přemýšlet a pokusit se pochopit příčiny horečky.

36.8 - je zvýšená tělesná teplota pro osobu?

Záleží na čase, kdy bylo měření provedeno.

Zpravidla se ráno sníží teplota a večer se zvedne. Tyto výkyvy se vyskytují v rozmezí 36,1-36,9.

A pokud byla teplota měřena večer, pak je tento výsledek normální. Ale pokud ráno, pak byste měli být opatrnější, může to být začátek nemoci.

Další aspekt - jak byl měřen teploměr. Pokud je elektronická, pak se tato teplota považuje za normální.

Za zvýšenou (hypertermii) se považuje pouze tělesná teplota 37,0 a vyšší. Ani teplota 36,9 není nárůst. Hodnoty teploty, jako je 36,8 - 36,9, lze pozorovat při měření teploty ve večerních hodinách (u většiny lidí je večerní tělesná teplota 0,3-0,5 nad ranní teplotou).

Takže, odpovím na vaši otázku, řeknu, že ne, pro osobu 36,8 není horečka.

Dítě má rok a 10 po dobu 2 týdnů, teplota je 36,8-37,3

Dobrý den, vážení uživatelé fóra! Doufám, že vám znovu pomůžu.

Před 2 týdny, tj. na konci června se Sanka necítila dobře: sopka s proudem, teplota 37,5, trochu kašel. Nic než hojné pití a fyziologický roztok v nose se nezacházelo. Po něm, po asi 4 dnech a já jsem onemocněl, stejný rýma, kašel mě opravdu mučil, teplota byla jeden den. Stále se plazím chladem a kašlem, ale Sanya vypadá docela zdravě, běží, skáče, jí dobře.. a pije litr kompotu. Nos stále čichá, ale už není kritický. A všechno by bylo v pořádku, ale všiml jsem si, že dítě je horké, změřím teplotu, kolísá kolem 37, +/- 0,2 po celou dobu. Ráno jsem se probudil s divokým žízní, dotkl jsem se mýma rukama čelo. Měřeno, 37,3. Začínám se bát, je tato teplota v našem věku normální? Vím, že pro děti - to je běžný jev, ale my už jsme velcí! Možná je na čase vyzvánět a běžet k lékaři? Najednou došlo k nějakému zánětu.

Pomoc prosím!

P.S. Zdá se, že Sani má tesáky. Ale na zuby jsme nereagovali.

Přečtěte si také

Irina S

Komentáře k příspěvku

Komentáře mohou komentovat pouze členové skupiny.

Irina S

TanyaMamaAsi

TanyaMamaAsi

Irina, teplota 37 (+/- 0,2) je zvláštní nejen pro děti, ale i pro mnoho dospělých. Ráno je sama, stoupá večer. Prostě se neměříme, víme, jak se cítíme.

Nějak jsem měl teplotu 36,9-37,2. U toho, co jsem normálně cítil, a měřeno již kvůli zájmu Ne, já jsem samozřejmě daroval krev, moč. Terapeut dal směr úzkým odborníkům. Ale co hledat, pokud nejsou žádné stížnosti. Zdá se, že ultrazvuk udělal všechno. Pak se nějaká teplota vrátila do normálu.

Nízká tělesná teplota u dítěte

Co dělat, když má dítě nízkou teplotu?

Životně důležité funkce těla dětí vyžadují určitou teplotu, při které probíhají chemické a biochemické procesy správně. Nízká teplota dítěte, která je nižší než normální, může proto vést k různým rizikům pro jeho zdraví a indikovat přítomnost určitých patologií.

Nízká tělesná teplota u dítěte však neznamená vždy určité onemocnění. Například teplota končetin je vždy nižší než teplota hlavního těla. Teplota se během spánku nebo prodlouženého odpočinku zpravidla snižuje.

Jaká je nízká tělesná teplota u dítěte?

Obecně se má za to, že normální tělesná teplota u zdravého dítěte je 36,6. Ve skutečnosti záleží na množství faktorů: pohlaví a věku dítěte, stupeň jeho fyzické aktivity, složení a množství konzumovaných potravin a nápojů, metody měření, denní doba (ráno, odpoledne, večer) atd. V průměru se předpokládá, že u zdravých dětí je teplota normálně v rozmezí 36,5-37,5 stupně. Dětští lékaři se však více zaměřují na horní přípustné limity teploty, které závisí na věku. Konkrétně, pokud se měření provádí v podpaží (nejběžnější metoda), pak jsou limity: novorozenci - 36,8, od 6 měsíců do 3 let - 37,7 a nad 6 let - 37,0.

Jaká je tedy nízká teplota u dítěte? Přípustná teplota je v rozsahu 36,0-36,5 stupně. Teplota dětského těla by však neměla být nižší než 36 stupňů a interval od 35,4 do 35,6 pro děti je nepřijatelný. Pokud má například dítě nízkou teplotu 36, pak obvykle hovoří o nižší teplotě. Pokud je u dítěte velmi nízká tělesná teplota (asi 35 stupňů nebo méně), pak mluvíme o hypotermii. Někdy termín hypothermia kombinuje stav velmi nízké teploty dítěte a velmi nízký.

Je také důležité, jak dlouho se teplota sníží. Krátkodobé snížení teploty může být způsobeno jednoduchým podchlazením. A je to další věc, pokud má dítě dlouhou dobu nízkou teplotu, což může být způsobeno skrytými chorobami. Konstantní velmi nízká tělesná teplota u dítěte je extrémně vzácná, ale ne méně častá nízká tělesná teplota u kojence.

Co je nebezpečné, je velmi nízká teplota u dítěte?

Nízká teplota u dítěte, pokud je dostatečně dlouhá, může být příznakem nebezpečných onemocnění. Pokud dokonce navenek vede ke špatnému všeobecnému zdraví, měli byste okamžitě kontaktovat pediatra.

Velmi nízká teplota u dítěte, pokud trvá dlouho, významně zpomaluje metabolické procesy a celkově brání fungování všech orgánů a systémů. A když klesne na 32 stupňů. dítě může ztratit vědomí. Ale ze stejných důvodů se způsob umělého snižování teploty používá v lékařství, například při transplantacích orgánů nebo při neurochirurgických operacích.

Příčiny nízké tělesné teploty u dětí

Příčiny nízké teploty u dětí mohou být velmi rozdílné. Příčinou krátkodobé nízké tělesné teploty u dítěte může být podchlazení těla při vystavení nízké okolní teplotě. Nakonec to může vést ke zraněním za studena, různým omrzlinám a dokonce i k zamrznutí dítěte. Ale důvody pro dlouhou nebo relativně dlouhou nízkou teplotu u dětí mohou být způsobeny jinými faktory.

Důvody, které nevyžadují zvláštní obavy rodičů.

Období rychlého rozvoje a růstu. Mírný, ale znatelný pokles teploty může nastat během dospívání, s rychlým a nerovnoměrným vývojem všech tělesných systémů. Snížení se může objevit u dětí během prvních 2 měsíců života (nízká tělesná teplota u kojenců nebo kojenců, nízká teplota v důsledku nedokonalého termoregulačního systému) nebo v prvních hodinách života dítěte (tzv. Přechodné snížení teploty).
Po infekčních onemocněních nebo během nich. Pokud při infekčních onemocněních, které jsou doprovázeny příliš vysokou teplotou, lékař doporučuje použít antipyretikum, pak umělé teplotní selhání může vést k jeho poklesu pod obvyklou normální úroveň. Není tedy divu, že například dítě má současně průjem a nízkou teplotu. To samé může nastat ihned po uzdravení (obvykle se říká, že dítě má „únavu“). To je však obvykle kompenzováno relativně rychlou reakcí organismu a teplota se vrátí do svého správného rozsahu.

Důvody, které vyžadují zvláštní pozornost rodičů.

Nedostatek vitamínů a minerálů. Pro všechny systémy těla je nesmírně nezbytné a nedostatek vstupů může vést k jejich nedostatku a vzniku dlouhodobě nízké teploty. Někdy je to pozorováno u dětí s anémií z nedostatku železa nebo u adolescentů, kteří se zajímají o dietu s úbytkem hmotnosti, což vede k vyčerpání těla až po kachexii (prudké zpomalení fyziologických procesů).
Stavy selhání imunitního systému. Mohou to být patologické stavy imunitního systému nebo závažné oslabení celkového stavu imunitního systému po závažných onemocněních nebo nějaký vliv na imunitní systém. Ze stejných důvodů je po očkování někdy u dětí nízká teplota.
Některé specifické intoxikace. Obvykle otrava (intoxikace) vede ke zvýšení teploty, ale v některých případech se opak - teplota klesá. To je dáno specifickou reakcí těla dítěte na tento konkrétní toxin a je obvykle doprovázeno silnými zimnicemi a třesem rukou. Typickým případem je otrava tetraethyl olovem.
Stres, syndrom chronické únavy. Trvalé stresové situace, nadměrný psychologický stres, zkušenosti spojené s věkem, zvláště charakteristické pro dospívání, mohou vyvolat dlouhodobý pokles teploty. Tyto faktory by neměly být podceňovány, protože v jejich účinku na tělo mohou být ekvivalentní závažnému vnitřnímu onemocnění s poruchami všech fyziologických systémů.
Další patologie a nemoci. Patří mezi ně alergické reakce u dětí (například domácí prach nebo zvířecí lupy), snížené hladiny hemoglobinu, endokrinní patologie a některá skrytá onemocnění mozku.

Co dělat, když má dítě nízkou teplotu?

Pokud rodiče stanoví krátkodobou nízkou teplotu, pak to není důvod k velkému znepokojení. Pokud je však pozorován déle než jeden nebo dva dny, je třeba věnovat pozornost dětem a dětem (pediatrovi).

Pediatr Vyhodnotit celkový stav dítěte, určit primární vyšetření (EKG, všeobecný a biochemický krevní test). Pokud je příčinou nízké tělesné teploty u dítěte pokles imunity, přepracování, účinky běžných onemocnění, pak lékař upraví dietu a dietu, denní režim a motorickou aktivitu. Pokud má však pediatr podezření na skryté nemoci, požádá o vyšetření pediatrické specialisty.

Lékařští specialisté. Především - dětský neurolog, dětský endokrinolog, funkční diagnostický lékař, gastroenterolog, onkolog. Mohou být vyžadovány další testy, jako je krevní test na hormony a přístrojová vyšetření (ultrazvuk).

S prodlouženou nízkou teplotou u dítěte může pouze komplexní vyšetření stanovit důvody a na základě diagnózy předepsat správnou a včasnou léčbu.