Po ARVI má dítě teplotu 37 ° C

Domů "ORVI" Po ARVI má dítě teplotu 37 ° C

Jaká je teplota na SARS?

Často, s dýchací nemocí, lidé nespěchají navštívit lékaře, protože v lékárně můžete volně nakupovat účinné léky a získat léčbu doma. V takových případech je však důležité znát charakteristické příznaky nemoci, aby se nezaměňovala s ničím jiným. Například je třeba věnovat pozornost tomu, nakolik je teplota udržována s akutními respiračními virovými infekcemi, jaká je její velikost, zda jsou přítomny léze sliznice dýchacích cest.

Kolik dní a jaká je teplota s ARVI?

Inkubační doba virového onemocnění není delší než 5 dní a v této době se člověk může cítit zcela normálně, dokud abnormální buňky nepronikly do krve a nezpůsobily intoxikaci. S rozvojem onemocnění začíná reprodukce bakterií, zpravidla v čelistních dutinách, plicích, ústní dutině a průduškách. To je doprovázeno bolestmi v krku, nepohodlí v nose, slabou bolestí hlavy. Postupem času se klinické projevy intoxikace virem spojují, jedním z nich je zvýšení tělesné teploty.

Mělo by být zřejmé, že horečka nebo horečka je normální mechanismus, který imunitní systém reaguje na cizí buňky v krvi. Většina virů a bakterií umírá při vysokých teplotách, takže se tělo chrání před šířením infekce.

Intoxikační syndrom se obvykle vyskytuje 2-3 dny po nástupu onemocnění. Teplo může dosáhnout poměrně velkých ukazatelů (až 39 stupňů), ale uvažovaný proces aktivace imunity je krátký. Při adekvátní léčbě a včasných opatřeních se teplota snižuje již po 1-2 dnech a dosahuje normálních hodnot. Stojí za zmínku, že eliminace horečky s čísly na teploměru na 38,5 je nežádoucí, aby tělo mělo možnost bojovat s infekcí sama.

Během další léčby s akutními respiračními virovými infekcemi nízká teplota, až 37 stupňů. To je způsobeno tím, že krev pacienta je nasycena protilátkami, které neumožňují vznik zánětlivých procesů a jejich postup.

Po SARS je teplota subfebrilu 37 ° C

Časté případy komplikací z chřipky. Vyznačují se přítomností příznaků akutních respiračních onemocnění (bronchitida, otitis media, pneumonie, frontální sinusitida, sinusitida) a stálá přítomnost mírně zvýšené tělesné teploty: 37-37,2.

Tyto příznaky spolu se špatným zdravotním stavem pacienta a zvýšeným výskytem lymfatických uzlin mohou signalizovat vývoj závažných zdravotních následků nebo opakovaného výskytu chronických onemocnění horních cest dýchacích.

Pokud se subfebrilní teplota během týdne po uzdravení nesníží, je nutné se poradit s lékařem, provést rentgenové paprsky a darovat krev pro laboratorní testy.

Opakované zvýšení teploty s ARVI

Další neméně nebezpečnou situací je opětná infekce virem. To může nastat buď od rodinných příslušníků (sousedé v bytě, pokoj), kteří se stali nositeli ARVI při péči o nemocné, nebo kvůli vlastní infekci v důsledku špatné hygieny a pravidla pro dezinfekci vzduchu v obývacím pokoji.

Opakované zvýšení tělesné teploty na vysoké hodnoty naznačuje, že v těle se obnovily zánětlivé procesy a začalo rychlé a rychlé šíření viru v krvi. Problémem je možnost vzniku rezistence virů a bakterií k předchozí léčbě a použité léky přestanou mít účinek, takže léčebný režim bude muset být změněn.

Dítě má teplotu 37 týdnů po orvi po dobu 2 týdnů.

Odpovědi:

Tychkova

Teplota je zánět. Vede k lékařům, jako by po ARVI nebyly žádné komplikace. Vede ke každému v řadě, dokud nedojde k definitivní diagnóze. děsivé děje. Brzy se uzdravte.

Ekaterina Terebryukhova

neboj mi stejný příběh. Teplota se udržuje asi 37,3 ° C asi měsíc. Nešla jsem nikam, ona sama prošla. Pokud samozřejmě dítě nevypadá letargicky a bolestivě!

Svetlana

Nezkoušel svíčky "Cefecon-D"? Teplotu dobře odstraňte

vikusya

antipyretika není nutná. není to teplota. poraďte se se svým lékařem. A dokonce nechte pít vitamín C.

Katyusha

možná hepatitida: (Nejprve jsem začal s ARVI a pak teplota byla 2 týdny
nebo jiné infekce
udělat klystýr, pokud teplota neklesne, je lepší běžet k lékaři

Marina Spiridonová

Hematolog je ten, kdo léčí krev. Teplota samozřejmě nemůže vydržet, je nutné ji neustále snižovat. Myslím, že je lepší jít na placenou kliniku nebo se poradit s několika odborníky, někdo vám pomůže.

Anna P

A víte, němečtí lékaři 37- obecně považují nominální T. Pokud se dítě chová normálně, není ničím rušeno, to znamená nic strašného.

Moje nejstarší dcera měla podobnou historii, teplota zůstala po nemoci déle než 2 týdny 37-37,2. Nestřílejte na teplotu! ! Pokud dítě nevypadá pomalé a nemocné, pak přestat měřit, později, udělat krev a moč test.

Dítě má 1,5 g po orvi (byli léčeni antibiotiky) po dobu druhého týdne, kdy je teplota udržována na 37,6, jakou radu?

Odpovědi:

Virová infekce, pokud vím, není léčena antibiotiky. Anaferon a Arbidol vám pomohou.

Milá Tatiana

nedosáhl konce a začal znovu... může být v kontaktu s nemocnými nebo se plížit. pokračujte v léčbě, nechte ostatní psát léky, to samé zase okamžitě nebude účinné!

Julia Grigorieva

prostě se s dětmi nemedikuje, je nebezpečné změnit lékaře

obracející yanu

Já sám jsem byl.
Orvi ošetřil, uzdravil, o týden později vzal druhou nemocnici, léčil Orvi!
O měsíc později, na invalidním vozíku, který byl odvezen k rentgenu, nebyla žádná síla vstát ze skutečnosti, že nebylo co dýchat, protože v plicích byl hnis. pneumonia pneumonia!
ale zánět plic je charakterizován teplotou 37,4, jak řekl nemocnice

Natalia Zamaraeva

"Doktor" ((jděte na imunologa infekčního onemocnění. Antibiotika proti bakteriím a virové virové infekce. Vznik imunitní reakce, ke které dochází při vysokých teplotách, byl předjat, nyní tělo odolává pomalu. Hledejte inteligentního lékaře).

Maria Zinchenko

Nejpravděpodobněji se jedná o důsledky léčby antibiotiky, protože ARI není léčena antibiotiky, ARVI je léčena antivirotiky a pediatr by si toho měl být vědom. Zkoušky opakování, OAK a OAM, hledají příčinu teploty, protože teplota není nízká.

Proč má dítě po nemoci teplotu 37-37,2 ° C?

Odpovědi:

Motýlí křídla.

Existuje mnoho důvodů, proč je třeba je vyšetřit. nízká horečka může způsobit vegetativně-cévní dystonii.. podívejte se na důvod, jděte k jinému lékaři.

Artem

znamená ještě ne.

Victoria Lorgova

U dětí mladších 37 let je teplota normální, pokud nic nevadí, záleží na denní době a aktivitě. A jaká je obvyklá teplota vašeho dítěte?

Yulena

Záleží na tom, kolik dní se tato teplota udržuje. To je velmi špatná teplota. Zůstala se mým synem tři týdny, zatímco on byl také propuštěn do mateřské školy, doktor řekl něco jako „nic strašného“. Doslova jsem potřásl doporučení od ní k imunologovi a k ​​analýze mononukleózy. Analýza byla pozitivní. Byli jsme léčeni rok. Časté nachlazení a taková teplota jsou jen známkou mononukleózy.

Takže to neskončilo. A zjevně musíte dítě prozkoumat, abyste zjistili pravou příčinu.
Přátelé mé dcery celou dobu s touto teplotou - to se ukázalo být chronická angína. Dlouhodobě ošetřeno, včetně sanatoria.
A možná něco jiného je vážnější angína.

Proč se teplota udržuje po ARVI

SARS je nejčastějším onemocněním u lidské populace, většina lidí ji trpí každý rok a některé dokonce několikrát za rok.

Hlavním příznakem je zvýšení tělesné teploty až o 37 stupňů a více. Zpravidla do týdne zmizí všechny symptomy a člověk se zotaví, nicméně zvýšená teplota může přetrvávat. Co je důvodem?

Teplotní ocas u dospělých

Než zjistíme důvody tak dlouhé horečné doby, je nutné pochopit, jak tento proces probíhá.

Člověk patří k poikilotermickým organismům, což znamená, že udržuje v těle konstantní teplotu. Jedná se o velmi důležitý a komplexní proces regulovaný nervovým systémem.

Teplota v těle je vždy na stejné úrovni (36,6 - na periferii, 38-41 - jádro), její hodnota může být ovlivněna různými faktory, a to jak zvenčí (pyrogenní účinek virů, bakterií, toxických látek), tak vnitřkem těla (pyrogeny endogenní, spouštějící zánětlivé a imunitní reakce).

Ve většině případů se tak stane, že se vytvoří prostředí umožňující boj proti cizím organismům.

Po vymizení všech ostatních příznaků nemoci může subfebrilní teplota (až 37,5) po určitou dobu přetrvávat, což může znamenat, že tělo tuto infekci zcela neprošlo a je v procesu její eliminace (eliminace) a po jejím uvolnění je zapotřebí čas. pro návrat do původní nastavené hodnoty.

Tato skutečnost by se neměla bát, protože lidské tělo je kompletní systém, který nelze reorganizovat najednou, z tohoto důvodu se stabilizace teplotní křivky odehrává během několika dnů po normalizaci stavu.

Teplota 37 trvá týden po nemoci:

Pokud během týdne nedojde k obnovení teplotních hodnot, je třeba upozornit. Důvody takové dlouhé horečky mohou být:

 • Šíření infekce v těle;
 • Jeho přechod na skrytou formu toku;
 • Přistoupení sekundární infekce v důsledku vyčerpání imunity;
 • Invaze červů;
 • Hormonální změny v těle (menstruační cyklus u žen);
 • Porušení termoregulačních procesů;
 • Alergická reakce;
 • Poruchy krve (anémie);
 • Některé druhy rakoviny;
 • Vedlejší účinek léků.

Pro 2% světové populace je teplota 37 varianta normy, což je dáno zvláštnostmi vývoje. V tomto případě nevyžaduje opravu a není patologií.

Dalším důvodem může být těhotenství, restrukturalizace v těle a zavedení oplodněného vajíčka může vést k subfebrilu. V raných stadiích, kdy testy ještě nejsou informativní, je obtížné odlišit a stanovit skutečnou genezi procesu.

Příčiny mohou být velmi rozdílné, v této situaci byste se měli okamžitě poradit s lékařem.

Obnovení teploty

Pokud teplota na 5. nebo 6. den opět vzrostla, znamená to relaps onemocnění, ale existují i ​​jiné důvody:

 • Zavedení nového infekčního agens nebo aktivace podmíněně patogenní mikroflóry v organismu oslabeném onemocněním;
 • Exacerbace stávajících chronických onemocnění;
 • Reaktivace infekce v důsledku nedostatečné léčby;
 • Reinfekce, superinfekce na pozadí obecné imunodeficience.

Nejčastěji je tato skutečnost spojena s nedostatečnou kvalitou a řádně předepsanou léčbou, což je nepříznivé z toho důvodu, že vede k rozvoji mikroorganismů rezistentních na léky, které se obtížně léčí a mohou dlouhodobě přetrvávat (docházet) v lidském těle.

Kolik může být nízká horečka

Zbytkové účinky, jako je „teplotní ocas“ - teplota po vymizení všech příznaků onemocnění, lze pozorovat od 1 do 3 týdnů. Vše záleží na individuálních vlastnostech organismu a jeho stavu po utrpení nemoci. Nejčastěji je to pozorováno u dětí, protože jejich imunitní systém a termoregulační mechanismy ještě nejsou plně vytvořeny.

Nejpříznivější průběh tohoto jevu je jeden týden, pokud trvá dva týdny nebo déle, měli byste věnovat pozornost a poraďte se s lékařem.

Co vzroste teplota poté, co byla nemocná?

Neexistuje jednoznačná odpověď, ale ve většině případů, pokud se znovu objeví, je to komplikace. Může postihnout nejen orgány dýchacího ústrojí, ale i jiné.

Nejčastější komplikace jsou:

 • Sinusitida (antritida, sinusitida, etmoiditida, spenoiditida a jejich kombinace);
 • Bolest v krku, laryngitida;
 • Akutní nebo exacerbace chronické rýmy, rhinofaryngitidy;
 • Bronchitida, bronchiolitida;
 • Pneumonie.

To se týká dýchacího systému, další možné patologie zahrnují:

 • Zánětlivá onemocnění vnějšího, středního a vnitřního ucha (otitis);
 • Porážka glomerulů ledvin (nefritida);
 • Onemocnění centrálního nervového systému (neuroinfekce);
 • Autoimunitní onemocnění.

Uvolňování mikroorganismů po relativně příznivém období (druhá vlna). To je způsobeno tím, že viry pronikající do buněk našeho těla nejsou viditelné pro imunitu. Během tohoto období pacient pociťuje klinické zlepšení, avšak viry se v této době aktivně proliferují a jednostupňovým výstupem vedou k destrukci buněk a poškození tělesných tkání. Imunitní systém okamžitě reaguje zvýšenou reakcí (hyperaktivitou), uvolněním velkého množství endogenních pyrogenů, což vede k opakovanému zvýšení teploty.

Důvody takového dlouhodobého uchování plošiny se zvýšenou teplotou mohou být velmi rozdílné, ale to znamená pouze jednu věc - tělo se z nemoci plně neobnovilo a v něm probíhají patologické procesy. Tato skutečnost by v žádném případě neměla zůstat bez dozoru, protože následky nemusí být předvídatelné.

Jak se léčit

První a nejdůležitější pravidlo - není samoúčelné!

Pokud teplota nepřekročí subfebrilní postavy a trvá dlouho, léčba zpravidla nevyžaduje. Pro rychlou obnovu musíte dodržovat některá doporučení:

 • Konzumovat více tekutiny, nejlépe teplé (odvar bylin, čaje atd.);
 • Chcete-li opustit intenzivní fyzickou námahu, je žádoucí je nahradit krátkými procházkami na čerstvém vzduchu;
 • Plný spánek;
 • Výživa, dostatečný obsah kalorií, obsahující všechny potřebné makro a mikroživiny;
 • Zabraňte přehřátí nebo přehřátí těla;
 • Osobní hygiena.

V případě, že po 10 dnech tato reakce nezmizí, je třeba hledat příčiny, které ji způsobují. Nejčastěji, jak bylo opakovaně zmíněno, se jedná o sekundární infekci. V takové situaci bude léčba předepsána lékařem v závislosti na etiologickém faktoru.

Závěr

Nízká horečka sama o sobě není nebezpečná pro člověka, ale skutečnost, že se může skrývat, může vést k nejrůznějším výsledkům. Při dlouhodobém zachování tepelné nerovnováhy těla se proto poraďte s lékařem.

Teplota 37 s chladem

Teplota 37 pro nachlazení je přirozený jev, který doprovází pacienta od několika dnů do 2-3 týdnů. I když se zdá, že nemoc je vyléčena, značka na teploměru může opět růst. Co způsobuje horečku, jak tělo bojuje s viry, pochopme.

Teplota 37 za studena: dobrá nebo špatná

Dřív jsme říkali chladnému kýchání, kašli, rýmě. Pokud je charakterizován z lékařského, vědeckého hlediska, jedná se o obecný název pro respirační onemocnění. Ale mezi nimi jsou infekční a ty, které vznikají na pozadí vlastních patogenů, "spící" v našem těle. První se objeví, když je virus infikován, což je důvod, proč nastane další vlna epidemií chřipky. Vědci spočítali více než 200 druhů patogenních mikroorganismů, mezi které patří stejné rino, rota, adeno, koronaviry, chřipka, parainfluenza, enteroviry atd.

Co se týče běžného nachlazení, toto onemocnění není komplikovaným infekčním typem, způsobeným banální hypotermií, poklesem imunity v důsledku protrahovaných, chronických onemocnění, operací atd. Onemocnění způsobuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách, sliznici úst, nosu.

Jak studený

Akutní respirační virová onemocnění vstupují do těla prostřednictvím infekce z pacienta vzduchovými kapičkami, kýcháním, kašlem. I krátký pobyt v malé místnosti s infikovanou osobou může způsobit infekci. Existuje mnoho způsobů, jak se tomuto problému vyhnout, ale je nejlepší se očkovat. Vědci nejsou schopni vyvinout jedinou vakcínu, protože virus chřipky mutuje každé 2-3 roky a vydrží již dostupné imunizační přípravky. Proto musíme vyvinout nové očkování. Imunizace by měla být nejméně 2-3 týdny před další vlnou epidemie. Nyní je možné se dozvědět přesnější předpovědi čtením údajů od výzkumníků, imunologů. Během této doby tělo produkuje protilátky a virová infekce není absolutně nebezpečná, v extrémních případech onemocnění projde v mírné formě.

Příznaky onemocnění dýchacích cest

Pokud pozorně sledujete příznaky banálního chladu, můžete najít radikální rozdíly od akutních virových onemocnění. ARI dochází, jak již víme, díky snížené imunitě. Dost, aby jedli zmrzlinu, pili studenou šťávu, chodili v mokrých botách, zůstali dlouho v chladném vzduchu, postavili se v průvanu a po asi 8-12 hodinách vzniknou:

Všechny tyto symptomy jsou neodmyslitelnou součástí běžného nachlazení a infekční problémy začínají jinak a primárně se projevují:

 • bolesti hlavy a závratě;
 • bolest v krku;
 • Bolest v krku;
 • nosní kongesce.

Během 1-2 dnů dochází k intoxikaci v důsledku zavedení virů v epitelu, v důsledku čehož se člověk stane nemocným, letargií, slabostí, bledostí kůže, vysokou horečkou. ARVI představuje skutečné nebezpečí pro své komplikace. V pokročilých stadiích existuje riziko přilnutí k bakteriálním virům, v důsledku čehož je možná meningitida, encefalitida, bronchitida, pneumonie a jiná závažná onemocnění.

Důležité: zima může být také nebezpečná, pokud teplota trvá dlouho, existují i ​​další, složitější chronická onemocnění, která mohou vytvářet podmínky pro rozvoj komplikací.

Další příznaky, které odlišují chřipku od nachlazení

Pokud pacient nemá možnost poradit se s lékařem, musíte znát několik příznaků, které naznačují, že se jedná pouze o nachlazení, a nikoli o akutní infekční onemocnění.

 1. Hlavním příznakem je opuch sliznice dýchacích cest, proto dochází k obtížnému dýchání nosem a ústy. Ale ne vždy tento okamžik naznačuje chlad, možná začala alergie.
 2. Bolest a bolest v hrtanu se vyskytují v prvních hodinách pouze s nachlazení as chřipkou, tento příznak se vyskytuje po 1-2 dnech.
 3. Teplota 37,1 pro nachlazení je běžný výskyt, značka může vzrůst až na 38,5 stupně. Chřipka je nebezpečný nárůst ze 40 stupňů a výše.
 4. Rýma, kašel se připojí ke konci prvního dne zimy, zatímco s ARVI se objeví na 2., 3. den.

Příčiny nachlazení

Respirační onemocnění se objevují pouze z důvodu aktivace virů, ale aby se tak stalo, musí být vytvořeny určité faktory, při kterých teplota stoupne na 37 stupňů a výše, položí nos. Jakmile dojde k přetížení nosu, víte, že je to hlavní příznak nachlazení. Hlen je zpočátku tekutý, transparentní a z nosu proudí tajné proudění, spíše jako voda. Zároveň oči zčervenají, pacient neustále kýchá a svědí nosní sliznice. Po asi 1-2 dnech se hlen stane tlustým, může ztmavnout. Na rozdíl od chřipky, symptom neznamená přidání bakteriální infekce, naopak, příznak naznačuje uzdravení. Hlavní zbraň proti virům, leukocytům, je koncentrována v nosní dutině, proto hlen získává tmavší odstín.

Jak se vyhnout chladu

Kromě hypothermie a slabé imunity je důležitý i životní styl a výživa.

 1. Sport, jóga, sportovní chůze, plavání urychlují metabolické procesy, regulují krevní oběh, což přispívá k výživě buněk kyslíkem. Díky tomu je imunitní systém posílen, dochází k nárůstu energie, ráznosti.
 2. Je nutné se vyvarovat stresových situací. Banální deprese, duševní onemocnění, hněv mohou způsobit oslabení těla, což má za následek respirační a jiné typy onemocnění.

Důležité: alkohol, kořeněná, uzená, tuková jídla, pečení narušuje gastrointestinální trakt, včetně jater a v důsledku ledvin, močového systému. Málokdo ví, že imunita je tvořena ve střevě, pokud je práce trávicího systému potlačena nezdravou stravou, pak bude zaručena slabost a neschopnost odolávat infekčním onemocněním.

Studená léčba

V případě nachlazení je léčba benignější. Není třeba přijímat opatření k ničení bakterií, hlavní je poslat síly, aby obnovily vnitřní potenciál, jen silné tělo, které se vyrovná s jejich útokem. Není divu, že se říká: „Pokud léčíte nachlazení, projde za 7 dní, nebude se léčit, pak za týden.“ Imunita snadno omezuje mírné nachlazení a nemoc je jen nepatrným nepohodlím. Problémy se mohou vyskytnout pouze při velmi slabém zdravotním stavu.

Proč má nachlazení teplotu 37 nebo více?

Přiměřená léčba závisí pouze na správné diagnóze. V případě nachlazení nemusíte běžet do lékárny a získat spoustu zbytečných léků. Zde budou fungovat zcela domácí opatření a dostupné prostředky, díky kterým akutní respirační infekce odejde bez jakýchkoliv komplikací. Zjistěte, co dělat, když je teplota 37 s chladem, a značka stále roste.

 • Vezměte lehkou pastilu, pastilky, pastilky, pokud nepomáhají a bolest v krku nezmizí, poraďte se s lékařem.

Upozornění: kategoricky nemůžete usilovat o zmírnění alkoholu v krku, pepřové vodky, pikantní cibule, česneku. Ty obsahují těkavou produkci, užitečné stopové prvky, vitamíny, ale pozitivní účinek je možný pouze při spotřebě určité dávky.

Teplota 37,5 pro nachlazení - není třeba okamžitě chytit aspirin pilulku. Tělo napadá bakterie, zatímco výměna tepla a termoregulace jsou narušeny, je naprosto nemožné zasahovat do procesu. Vnitřní potenciál dokonale potlačuje "vzpouru" patogenů a v každém boji je vždy "horký".

S chladem, teplota 37 trvá 5 dní - možná nebezpečná infekce se připojil k problému. V tomto případě nemůžete spěchat přijímat imunomodulátory, ale musíte se poradit s lékařem. Pokud je to nutné, odborník provede kompletní vyšetření těla, odešle testy (moč, výkaly, krev) pro výzkum.

Jednoduchá pravidla na podporu hojení

Na rozdíl od chřipky lze studenou cestou bojovat jednoduchými metodami. Jsou nám známy již od dětství, a jak se ukázalo, každý z nich je založen na vědeckých důkazech.

 • Odpočinek Mnozí lidé nechápou, proč je teplota na dlouhou dobu chladná, a to navzdory skutečnosti, že se pacient na čerstvém vzduchu snaží častěji, je ve společnosti s přáteli rozptylován. Ve skutečnosti nemoc spotřebovává energii potřebnou pro boj s bakteriemi. Proto je důležité udržet si odpočinek, spát častěji, být v klidu a v harmonii.
 • Vzduchování místnosti. V místnosti, ve které se okna neotevřou, vzduch stagnuje s hromaděním nespočetných patogenů. Je zde začarovaný kruh, s teplotou 37,4 a vyšší, a celý problém spočívá jen v jedné věci - je nutné nechat čerstvý vzduch do místnosti častěji.
 • Teplota 37 je držena po několik dní s chladem - věnujte pozornost oblečení. Možná, pyžama, ložní prádlo, je čas změnit nebo změnit na lehčí, letní možnost pro tělo dýchat.

Jsou po nachlazení nějaké komplikace

Obvykle, chladný prochází asi 7, maximálně 10 dnů. Ve vzácných případech se může stát, že nemoc pokračuje s různými typy komplikací.

 • Sinusitida V důsledku stagnace hlenu v nosních dutinách začíná zánět doprovázený bolestí v oblasti očí, horní části obličeje, horečkou po nachlazení.
 • Bronchitida - problém se projevuje v důsledku špatného odtoku sputu z dýchacího traktu, pacient trpí kašlem s těžkým vykašláváním. Vyjádřená komplikace těžkého dýchání, dýchavičnost. Zde, bez zásahu závažných drog, včetně antibiotik nemůže dělat.
 • Tonzilitida. Komplikace se projeví, pokud teplota 37,2 nebo více trvá déle než týden po onemocnění. Totéž platí pro zánět mandlí, jsou pokryty bílým květem, při polykání pacient cítí bolest, odmítá jíst.
 • Otitis je zánět středního ucha. Současně po studené teplotě teplota tvrdohlavě nespadá z úrovně 37,3 a vyšší, trápí těžké bolesti, které jsou populárně nazývány „střelba do ucha“. Spánek je narušen, hojný výtok z ucha.

Také nachlazení může způsobit zhoršení chronických onemocnění, nepříznivě ovlivnit stav pacienta s diabetes mellitus, HIV, emfyzém, atd.

Léky na nachlazení a teploty 37 a více

Klasická sada léků proti nachlazení je nutná, pokud je teplota 37, 37,5 ° C dlouhá doba. Nejprve musíte zjistit příčinu tepla a společně s léky předepsanými lékařem je třeba použít následující techniky;

Mokrý s teplými zápěstí, kotníky, místy, kde prochází velké plavidlo.

1 lžíci octa se rozpustí ve 200 gramech vody a tělo se otře.

Co pít pro nachlazení s teplotou 37: Ibuprofen, Paracetamol je předepsán jako antipyretikum.

Důležité: v případě bolesti v dutinách, uších, očích, teplotě 37,3 ° C, dlouhodobém kašli, měli byste se poradit s lékařem a podrobit se důkladnému vyšetření těla.

Co dělat, když po studené teplotě je 37 stupňů

Po nachlazení se značka často udržuje na subfebrilním měřítku. Je-li takový podivný stav nalezen, musíte věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Jaký je zdravotní stav pacienta, je tam letargie, únava;
 • Nezůstávají žádné zbytkové příznaky nachlazení: kašel, kýchání, kongesce nosu, těžké dýchání;
 • Existují známky komplikací: dušnost, bolesti hlavy, bolesti kloubů, vyrážka, záchvaty atd. V případech, kdy teplota 37 nebo více je již druhý týden po nachlazení, nebojte se. Lékaři mají tendenci souhlasit s tím, že prodloužená rezistence vůči nízké horečce po nachlazení je normální. Hlavní věcí není ukázat symptomy naznačující určité patologie způsobené respiračním onemocněním.

Pokud neexistují žádné ohrožující faktory, nemá smysl brát spoustu drog. Je nutné dodržovat jednoduchá doporučení:

 • Chcete-li pokračovat v odpočinku, jako poslední možnost, pokusit se být více v klidu a odmítnout zábavní a zábavní akce.
 • Pijte více tekutin, jako je urychlení procesu čištění těla toxinů a zvýšení pocení, aby se podpořila termoregulace a přenos tepla.
 • Pít bylinné čaje, čaje, konzumovat nápoje s divokou růží, med, lípa, heřmánek, maliny.
 • V případech, kdy není možné vzít si nemocnou dovolenou, je chránit před nadměrnou fyzickou námahou, aby se usnadnila práce srdce a cév.

Důležité: léky, které snižují teplotu, se zvláštní opatrností je třeba věnovat kojícím matkám těhotným ženám.

Tyto metody jsou účinné, pokud teplota nepřekročí 37,4 stupně a rekonvalescentní pocit je normální. Po nachlazení dochází ke zhoršení pohody, je nutná konzultace s lékařem.

Prevence nachlazení

Všichni tedy chápeme, že jakékoli respirační onemocnění, včetně akutních, infekčních, s největší pravděpodobností proniká do lidského těla, pokud má oslabenou imunitu, takže důležitým bodem je posílení vnitřních ochranných sil, které vydrží jakýkoliv virus a akutní respirační infekce. Abyste to mohli udělat, musíte se o své zdraví postarat předem a provést následující kroky:

 • Ztuhlý. Nikdy není pozdě zesílit tělo pomocí jednoduchých pravidel - ráno si dejte studenou sprchu, nalijte na něj studenou vodu. Je lepší začít vytvrzování v teplém období tím, že se na nohy ponoří studená voda, pak až do kotníků a tak dále. Je také dobré použít následující techniku ​​vytvrzování: mokré nohy ve studené vodě, pak horké a několikrát střídavě.
 • Zahrnout do stravy pouze přírodní produkty: ryby, maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky.
 • Dává tělo odpočinku od stresu a psychického stresu. Pořádat pikniky pod širým nebem, ale bez alkoholu, bez kouření. Pozitivní dojmy, pocit radosti a potěšení přináší tělu mnoho výhod. Posiluje se tak imunita, aktivují se buňky v mozku, které jsou zodpovědné za vnitřní potenciál.

Konzumujte méně léků, věnujte pozornost lidovým infuzím, odvarům založeným na přírodních bylinkách, kořenech, bobulích a listech. A pozitivnější, jen příjemné dojmy, relaxace, radost a smích mohou rozptýlit mraky nejen v duchovním, ale i ve fyzickém smyslu, který vědci opakovaně prokazovali nejhlubším výzkumem.

Kolik dní teplota setrvává s SARS?

Pod pojmem akutní respirační virové infekce se rozumí skupina onemocnění se vzduchem přenášeným mechanismem přenosu způsobeným respiračními viry a vyskytující se s porážkou různých částí respiračního systému. Nekomplikovaný proces mírné závažnosti, způsobující menší porušení celkového stavu, není doprovázen těžkou intoxikací a prodlouženou horečkou. Vysoká teplota obvykle trvá několik dní. Katarální projevy mohou přetrvávat až týden.
Když jsou typické mírné formy: subfebril až čtyři dny, obecné symptomy intoxikace, svalová bolest, slabost, letargie, nevolnost, ztráta chuti k jídlu.

Povinná hospitalizace podléhající:

 • pacienti s komplikovanou a těžkou ARVI;
 • pacienti v pokročilém věku nebo s přítomností komorbidity, vážící průběh onemocnění;
 • těhotné ženy;
 • děti prvních let života;
 • osoby s imunodeficiencí;

Virové infekce (teplota 37 ° C). Rozdíly v krevních testech

Etiologie a typy ARVI

 • faryngokonkonjunktivní horečka (hyperémie sliznice zadní stěny hltanu, skleritida, slzení, bolest v očích, teplota nad 38 0 С;
 • katar horních dýchacích cest;
 • tonsilofaryngitis;
 • zvětšené submandibulární, krční, okcipitální lymfatické uzliny;
 • mesadenitis (zánět mezenterických lymfatických uzlin;
 • hepatosplenomegálie.
 • výrazné katarální jevy (hojný slizový výtok z nosních průchodů, slzení, vlhký, produktivní kašel);
 • faryngitida;
 • vzácně komplikované záškrtovým syndromem nebo intersticiální pneumonií, se symptomy respiračního selhání.

(nejčastější příčina stenózní laryngotracheitidy u dětí).

 • katar horních dýchacích cest;
 • tonsilofaryngitis;
 • syndrom záškrtu (zánět hrtanu, doprovázený změnou hlasu, chrapotem nebo chrapotem, drsným, štěkavým kašlem, hrtanovou stenózou, výskytem symptomů respiračního selhání).

Běžná příčina intersticiální pneumonie u dětí v prvním roce života.

Závažnost onemocnění a základní léčba ARVI

K lehkým formám onemocnění dochází při subfebrilní teplotě, mírném zhoršení celkového stavu, závažných katarálních symptomech a rychlé pozitivní dynamice. Zánětlivé změny v analýzách byly vyjádřeny mírně. Onemocnění nedává komplikace a není doprovázeno přidáním bakteriální složky.
Léčba je obvykle symptomatická, včetně užívání vysokých dávek vitamínu C až 2 gramy denně, antipyretik, antitusik (Bromhexin, Omnitus pro suchý kašel, Ambroxol, Ascoril pro mokrý kašel). V případě výrazného otoku nosní sliznice se používají vazokonstrikční kapky (Nazol, Sanorin, Aquamaris, Nazivin, Rinorus). Doporučený odpočinek a dostatek teplých nápojů (dva nebo více litrů denně).
Teploty do 38 0 С nepotřebují hibernaci. Obecná podmínka se zpravidla začíná zlepšovat třetí den.
Mírná závažnost onemocnění se vyskytuje s vysokou horečkou do 40 ° C, zimnicí, doprovázenou těžkým všeobecným stavem, bolestí hlavy, slabostí, bolavými svaly a klouby, nechutenstvím,
Může zvýšit citlivost kůže, negativní reakci na světelné a zvukové podněty. V případě vzniku podobných symptomů je nutné provést diferenciální diagnostiku s meningitidou (zvracení, silná bolest hlavy, fotofobie, ztuhlost svalů v zadní části hlavy, „psí pes“ - na straně s hlavou vyhozenou dozadu a nohou přivedenou do žaludku).
Krevní tlak je mírně snížen, spojení tachykardie. Prudký nárůst srdeční frekvence (méně často, závažná bradyarytmie pod 50 úderů / min) při těžké hypotenzi může indikovat vývoj myokarditidy a vyžaduje okamžitou hospitalizaci a konzultaci kardiologa.
Dýchací frekvence může být mírně zvýšena. Respirační selhání obvykle chybí. Děti prvních let života mohou mít stupeň DN1.
Léčba spočívá v odstranění patologických příznaků, zmírnění symptomů intoxikace a předepsání antivirové terapie: Arbidol, Groprinosin (je důležité si uvědomit, že tyto léky nejsou předepisovány později než třetí den od nástupu onemocnění). Použití interferonů (interferon alfa, Anferon) je možné. Pro zvýšení přirozené odolnosti těla a urychlení zotavení je indikována vitaminová terapie. Se symptomy postinfekční kardiopatie se doporučuje kardiotrofní léčba (riboxin, přípravky levokarnitinu, omega-3).
Pokud teplota stoupá s těžkou bolestí hlavy a bolestí kloubů, doporučuje se užívat nesteroidní protizánětlivé léky (Neise, Nimesulide, Nimesil).
Závažné formy onemocnění jsou doprovázeny horečkou nad 40 ° C, těžkou intoxikací, závažným respiračním selháním, tachykardií, zmateností a bludy. Objevují se příznaky meningální a fokální neurologické příznaky. Krevní tlak se dramaticky snižuje. S chřipkou se může objevit krvácení až do ICE syndromu. Léčba je prováděna na jednotce intenzivní péče kvůli velkému počtu komplikací a vysoké mortalitě.

Hlavní komplikace ARVI

Akutní bronchitida

V doprovodu nízkoteplotní horečky, častý kašel (první suchý, pak mokrý, produktivní). Může dojít k přetížení nosu s vypuštěním čistého slizničního výboje. Konjunktivitida není charakteristická. Všeobecný stav je narušen, chuť k jídlu je snížena, nevolnost, vzácně zvracení (obvykle u malých dětí, po těžkém kašli). V krevních testech, virové změny. Na rentgenovém snímku hrudníku nejsou žádné infiltrační změny, možné posílení cévního a bazálního vzoru. Stín srdce není prodloužen.
Během auskultace plic jsou slyšet jemné bublinky a středně bublinky.
Akutní onemocnění trvá jeden až tři týdny. Dlouhodobé přetrvávání rezistentní, rezistentní na léčbu kašle a subfebrilní horečky, argumentuje ve prospěch mykoplazmatické nebo chlamydiální etiologie.

Pneumonie: teplota s komplikacemi nad 38º

Klinické příznaky závisí na závažnosti. Společné však bude:

 • akutní nástup;
 • těžké symptomy intoxikace;
 • teplota nad 38 ° C, zimnice, slabost, dyspeptické poruchy;
 • vysoká leukocytóza, ESR, C-reaktivní protein v analýzách;
 • na rentgenovém snímku odhalit infiltrační změny;
 • charakteristika: tupý perkusní zvuk, oslabení dechu a přítomnost sípání (krepitace, jemná a středně temperovaná);

Na pozadí časné, adekvátní léčby antibiotiky, teplota netrvá déle než dva dny. Pokud pacient pokračuje v horečce, lék se změní.

Sinusitida

Sinusitida

Onemocnění je doprovázeno horečkou (od 38,5 ° C), silnými bolestmi hlavy, zhoršenými otáčením a ohýbáním hlavy a vyzařováním do zubů. Charakteristický viskózní, hnisavý výtok z nosních cest, snížení nebo úplná nepřítomnost zápachu.

Na rentgenovém snímku parazitálních sinusů byla zobrazena ztráta maxilárních dutin.

U dětí mladších tří let sinusitidy se zpravidla neděje kvůli nedostatku tvorby vedlejších nosních dutin.

Frontline

Vyznačuje se silnou bolestí očí, zhoršuje se naklápěním hlavy. Nosní dýchání je obtížné nebo zcela nemožné. Vyjádřená celková intoxikace. Na rentgenu - čelní sinus je naplněn patologickým obsahem.

Etmoiditida.

Výrazný pocit šíření v nose, úplná ztráta čichu. Často je doprovázeno těžkými intrakraniálními a intraokulárními komplikacemi. Na obrázku - porážka buněk etmoidní kosti.

Sfenoiditida.

Neexistuje žádný patologický výtok z nosu (hlen běží po hřbetě hrdla). Pacienti si stěžují na bolest v zadní části hlavy a na orbitální oblasti. Na roentgen - zatemnění klínovitého sinus.

Teplota v ARVI: co se stane, kolik se drží, potřebujete sestřelit?

Mírně zvýšená nebo vysoká teplota v akutních respiračních virových infekcích je ochrannou reakcí těla, zaměřenou na destrukci virů. Její výskyt je známkou toho, že imunita bojuje s infekcí, to znamená, že ve většině případů může být horečka nazývána pozitivním jevem. Nicméně, tam jsou nuance, které potřebujete vědět.

Příčiny a příznaky ARVI

Akutní respirační virová infekce (ARVI) - zánětlivé onemocnění dýchacích cest - způsobuje více než 300 typů virů. Nejčastěji se jedná o patogeny:

 • adenovirus;
 • rhinovirus;
 • respirační syncytiální virus;
 • parainfluenza virus (charakterizovaný mírnějším průběhem než chřipka);
 • virus chřipky.

Tyto patogeny jsou pneumotropní viry. Bez jejich vstupu do lidského těla je vývoj ARVI nemožný. Jinak mluvíme o nachlazení nebo jiné nemoci, ale ne o virové infekci.

Zdrojem viru je infikovaná osoba, vzácně zvíře (u některých kmenů). Můžete se nakazit vzdušnými kapičkami, přes handshake, objetí, polibky a předměty pro domácnost. Dítě se často nakazí, když ho nositelé viru políbí, poté si rukou otře tvář a vtáhne ji do úst.

Příznaky ARVI jsou následující:

 • výtok z nosu, kongesce nosu, kýchání;
 • bolest a bolest v krku;
 • zarudnutí hrdla;
 • horečka;
 • bolestivé svaly a klouby;
 • bolest hlavy;
 • oteklé lymfatické uzliny;
 • slzení, bolavé oči;
 • intoxikace;
 • slabost

Někdy s ARVI je pozorována pouze teplota, bez dalších příznaků. To může znamenat specifický typ patogenu. Například respirační syncytiální virus, který ve většině případů nezpůsobuje rýmu nebo virus parainfluenza: je charakterizován respiračními projevy ve formě chraplavého hlasu a kašle.

U chřipky je také přítomna teplota bez chladu: místo toho se objeví sucho v ústech a hrdlo s kašlem. S neškodným ORVI se teplota často udržuje mezi 37-38,5 stupni. To je dost, aby bojoval s virem. Chřipka je zpravidla akutnější: teplota je vyšší - asi 39 stupňů. Tento symptom však nelze považovat za diferenciální. Lékaři hovoří pouze o typickém prudkém nárůstu teploty na 39-40 stupňů ao absenci chladu jako možných příznaků chřipky. Bez laboratorního výzkumu není možné přesně stanovit diagnózu.

Pokud horečka bez jakýchkoli katarálních symptomů (rýma, kašel, chrapot, bolest v krku) trvá déle než tři dny, pak je vhodné podezírat, že se nejedná o další ARVI, ale o jiné onemocnění. Za prvé, tuberkulóza, pneumonie nebo zánět v jiných orgánech, možná vzdálený od nosohltanu.

Kromě toho je třeba rozlišovat akutní respirační virové infekce od spalniček, záškrtu, anginy pectoris a šarlatové horečky. Diagnostika není pro kompetentního lékaře obtížná, ale je nad rámec moci obyčejného člověka. Proto v případě podezření, že se nejedná pouze o akutní respirační virovou infekci, totiž o chřipku, stojí za to zavolat lékaře.

Abychom to shrnuli Pokud pacient má: t

 • vysoká teplota od 39 stupňů;
 • respirační selhání (potíže s dýcháním, modrý nasolabiální trojúhelník);
 • píšťalky při dýchání;
 • příznaky intoxikace (nevolnost, zvracení, průjem) - mohou indikovat rotavirus (podrobnosti o střevní infekci naleznete zde);
 • těžký zánět mandlí - charakteristika angíny a mononukleózy;
 • zvýšení teploty o několik týdnů po nechráněném styku s novým partnerem, kontakt s pacientem s hepatitidou, intravenózní injekce nesterilní injekční stříkačkou může znamenat infekci HIV nebo hepatitidou: symptomy infekce po inkubační době jsou podobné ORVI.

Proč teplota během virové infekce stoupá

V počátečním stadiu nemoci se viry, které vstupují do lidského těla, množí ve „vstupní bráně infekce“: v nose, hrdle a hrtanu. Proto se objeví respirační symptomy - rýma nebo suchý nos, lechtání, bolest v krku, suchý kašel. V této fázi je tělesná teplota normální.

Poté, co virus vstoupí do krevního oběhu a uvolňuje toxiny (produkty jeho vitální aktivity), způsobuje intoxikaci u lidí. To se projevuje ve formě zimnice, bolestí a bolestí těla. V tomto okamžiku dochází k aktivaci imunity, která produkuje protilátky a způsobuje fenomén horečky s ARVI. Imunita zahřívá tělo k vytvoření nesnesitelných podmínek pro viry. Maximální produkce antivirových látek lidským tělem se dosahuje při teplotě 38,5 ° C. Pokud se teplota zvýší nad tuto značku, nepřinese to v boji s infekcí další užitek, ale může poškodit osobu.

V důsledku působení imunity za 2-3 dny umírají mikrobi a dýchací cesty se čistí za pomoci studeného a vlhkého kašle se sputem. Pokud vše šlo podle takového scénáře, pak to znamená adekvátní reakci organismu. V tomto případě má průběh onemocnění příznivou prognózu, pokud k ní bakteriální infekce nepřipojí.

Teploty s ARVI

Teplota během virové infekce se zastaví na širokém rozmezí hodnot. Se slabým průběhem nemoci je nízká a stoupá na subfebrilní čísla 37-37,9 a třetí den začíná ustupovat. Katarální symptomy u mírného onemocnění jsou vysoce rozvinuté.

S mírným stupněm závažnosti onemocnění index skočí na 38-38,9 stupňů. V tomto případě je tělo obtížnější vyrovnat se s infekcí, takže teplota bez odpovídající symptomatické terapie může trvat dlouho. Riziko komplikací se také zvyšuje, ale život ohrožující respirační selhání se obvykle neobjeví.

Pokud je při SARS teplota 39 stupňů a vyšší, znamená to závažnou formu (pravděpodobně v důsledku chřipkového viru), jakož i pravděpodobný vstup bakteriální infekce (pokud se taková horečka objevila dva až tři dny po nástupu onemocnění). S těžkou formou onemocnění existuje vysoké riziko komplikací, zejména respiračního selhání, srdečních poruch a neurologických symptomů. Vyžaduje se zavolat lékaře.

Jaká teplota bude mít osoba s SARS závisí také na síle imunitní reakce. Pokud je imunita oslabena nebo existují patologie, odpověď bude vymazána: nemoc může pokračovat bez jakékoli horečky nebo s mírnými údaji o nízké úrovni 37-37,2 stupně.

Přečtěte si více o tom, co to znamená subfebrile teplotu s SARS, můžete si přečíst v samostatném článku.

Pokud je imunita velmi silná a dokáže se vyrovnat s virem bez teploty, pak se také nezvyšuje ani nepatrně nezvyšuje. Obvykle, s vynikající imunitou, je pozorován vymazaný průběh onemocnění. To však není možné, když do organismu vstoupí řada patogenů, například virus chřipky. Silná imunita na něj bude s největší pravděpodobností reagovat vysokou horečkou.

Navíc, vysoká teplota (39-40 stupňů) s akutními respiračními virovými infekcemi, kdy původcem není chřipka nebo parainfluenza virus, je častější u dětí. Jejich imunita a termoregulace ještě nebyly plně vytvořeny. Tělo tedy prudce reaguje na patologické procesy, které by u dospělého způsobily pouze nepatrné odchylky v teploměru.

Teplotní projevy u dětí se SARS jsou samostatným článkem na našich webových stránkách. Zde si můžete tuto problematiku podrobně prostudovat.

Kolik je teplota na SARS

Kolik dní se teplota ARVI udržuje v závislosti na následujících faktorech:

 • síla imunitní reakce;
 • počáteční stav těla, přítomnost paralelních zánětlivých procesů v něm;
 • typ a síla patogenu;
 • zahájena nebo nezačala léčba.

Obvykle, s normální imunitou a adekvátní léčbou, horečka s většinou ARVI patogenů klesá za 2-5 dnů. Může však být zpožděn ještě déle, pokud léčba není prováděna nebo je prováděna nesprávně, nebo pokud se objevily komplikace. Nicméně, s chřipkou, teploměr ukazuje vysoké hodnoty pro 5-7 dny, s adenovirus - 7 dnů, s parainfluenza - 1-2 týdny.

Potřebuji snížit teplotu pomocí SARS?

V případě virové infekce se nedoporučuje snižovat teplotu, pokud nepřekročí 38,5 stupně. Tento jev je určen k ničení patogenů - tělo by nemělo zasahovat. Odstranění tepla, eliminujete důležitý faktor v boji proti bakteriím.

Pokud však hodnoty na teploměru překročí 38,5 stupně, pak můžeme bezpečně srazit teplotu. Je to způsobeno rizikem záchvatů, zejména u dětí. V případě, že pacient již měl křeče na základě zvýšené teploty, srazí ji, začínající na 38 nebo dokonce 37,5 stupně.

Paracetamol, ibuprofen a další antipyretika mohou být použity k porážce tepla v ARVI. Vezměte jednu dávku léku, která by měla působit asi hodinu. Během této doby, pokud je horečka silná, můžete zmírnit stav třením velkých lymfatických uzlin roztokem octa a vody.

Stojí za to vědět o další funkci. Čím vyšší je toxický účinek na tělo toxinů vylučovaných viry, tím vyšší je teplota. Proto, v zájmu snížení, můžete snížit toxické zatížení. To se provádí klystýrem teplé vařené vody s jedlou solí. Jak udělat klystýr pro snížení teploty a proč čistou vodu nelze použít, přečtěte si samostatný článek. Pokud antipyretika zmírňují horečku v důsledku umělého účinku na termoregulační centrum, pak očistný klystýr snižuje toxikózu z odpadních produktů virů, čímž poskytuje terapeutický účinek.

Proč je teplota po ARVI

Pokud je po ORVI teplota 37 nebo mírně vyšší, neměli byste panikařit. To může být reziduální jev, kdy termoregulace neměla čas vrátit se do normálu. Lékaři to nazývají teplotní ocas po SARS. To může trvat týden, a může doprovázet osobu na 1-2 měsíce. Vše záleží na závažnosti počáteční nemoci a na individuálních vlastnostech organismu.

Pokud existuje podezření, že se tělo nevrátilo do normálu, například trpí reziduálními symptomy (rýma, kašel atd.), Pak se doporučuje projít testy krve a moči. Ukážou, zda virová nebo bakteriální infekce zůstává v těle.

Pokud je mírně zvýšená teplota po ARVI normální, protože je s největší pravděpodobností spojena s teplotním ocasem, pak se opakující teplota po ARVI, kdy se indikátory nejprve vrátily do normálu a pak se opět zvýšily, indikuje relaps, reinfekci nebo vznik komplikací. Především se jedná o takové komplikace, jako je vývoj bakteriální infekce na pozadí oslabené imunity. Takový jev je obvykle charakteristický pro čtvrtý nebo pátý den onemocnění virové infekce, ale může se objevit později.

Důsledky a komplikace virové infekce

Mezi komplikace a důsledky akutních respiračních virových infekcí patří:

 • dehydratace;
 • udušení (obzvláště nebezpečné pro malé děti, takže jejich dýchání je neustále sledováno a pokud je to obtížné, jsou přijímána naléhavá opatření);
 • problémy s prací srdce a mozku v důsledku vysoké horečky;
 • myokarditida;
 • toxický a alergický šok;
 • křeče;
 • rozvoj bakteriální infekce (projevuje se anginou, otitis, sinusitidou, bronchitidou nebo pneumonií);
 • jiné komplikace plic;
 • meningitida a encefalitida;
 • neuritis;
 • otok mozku;
 • chronická sinusitida a sinusitida (stav může přetrvávat měsíce a snižovat kvalitu lidského života);
 • dočasné snížení imunity;
 • vyčerpání tělesných sil;
 • slabost, únava;
 • úmrtí (takový výsledek je pravděpodobně u chřipky).

Samostatně vyprávět o bakteriální komplikace, protože oni jsou nejvíce obyčejní. Pro ARVI existuje něco jako profylaktická antibiotika. Logika takové preventivní terapie spočívá v tom, že když je virus oslaben virem v lidském těle, jsou aktivovány bakterie, které způsobují různé patologie (otitis, sinusitida, angína, atd.). Nicméně antibiotika užívaná k prevenci bakteriálních komplikací často vedou k katastrofálnímu výsledku - pneumonii. Faktem je, že antibiotikum, dokonce i nejširší spektrum účinku, není schopno vyrovnat se s naprosto všemi bakteriemi, které žijí v lidském těle: zabíjí pouze část. Výsledkem je, že ty bakterie, které nekonal a které ztratily konkurenty, se začaly aktivně šířit a způsobovat pneumonii.

Ošetření SARS teplotou

Aby se snížilo riziko bakteriálních komplikací, je nejprve nutné řádně léčit virovou infekci. Léčba zahrnuje následující opatření.

 1. Přísný odpočinek na lůžku až do úplného uzdravení. U dospělých se často vyskytují komplikace a prodloužený průběh zánětu na pozadí neléčených onemocnění nebo onemocnění souvisejících s nohou.
 2. Žádný průvan, podchlazení a přehřátí. Ideální teplota vzduchu v místnosti je +18 ° C. Vlhkost by měla být vysoká. Je nutné zajistit dobrou cirkulaci čerstvého vzduchu, příležitostně větrat místnost.
 3. Pro zničení virů a bakterií vylučovaných pacientem, místnost je pravidelně křemen na vůli. Lidé, zvířata a pokojové rostliny v době zpracování křemene v místnosti by neměli být. Pohled na křemennou lampu bez speciálních brýlí není možný.
 4. Ložní prádlo, pokud se pacient pocení, měli byste pravidelně měnit na umyté a suché.
 5. Zobrazeno bohaté teplé nápoje. Vynikající bylinné čaje, malinové a jiné bobulové ovocné nápoje, medová voda.
 6. Strava pro dobu nemoci by měla být usnadněna, jídlo - jen na přání. Je dobré vyloučit ze stravy masné výrobky, kořeněné, mastné, příliš slané, kořeněné, nakládané a vše, co obsahuje konzervanty.
 7. Antipyretika se užívá podle indikací, pokud horečka vzrostla nebo pacient nemůže snášet střední horečku.
 8. Vitamin C může být užíván, i když jeho účinnost v prevenci a léčbě ARVI nebyla prokázána.
 9. Neexistují žádné specifické antivirotika proti většině patogenů oVRI a antibiotika na ně nemají žádný vliv. Řada kmenů chřipky je léčena speciálními léky, které může předepsat a dostat pouze lékař.
 10. Léky zaměřené na zvýšení antivirové aktivity organismu, například Anaferon, nemají prokázanou účinnost. Mnozí lékaři se navíc domnívají, že jejich užívání může v budoucnu způsobit autoimunitní onemocnění.
 11. Zapálené hrdlo opláchnout vývarem z kůry dubu a šalvěje, sody-fyziologický roztok (můžete přidat kapku jódu). Doporučuje se také užívat protizánětlivé tablety nebo používat antiseptické spreje.
 12. Nos a nosní zácpa jsou eliminovány sprejem a kapkami. Účinné léky na bázi cyklamenových rostlin, které léčí i pokročilé sinusitidy. Stále populární řešení mořské soli. Před opláchnutím nosem léčivými roztoky, pokud je naplněn, můžete odkapávat vazokonstrikční činidla.
 13. Vdechování bylin a esenciálních olejů je indikováno pro dýchací cesty.
 14. Antihistaminika a dekongestiva se používají v případě silného výtok z nosu nebo otoků sliznic, které interferují s polykáním a dýcháním.
 15. Analgetika jsou indikována pro těžké bolesti hlavy. Mají také protizánětlivý účinek jako součást symptomatické terapie.

Přečtěte si také v samostatném článku o případech SARS bez horečky.