Teplota těla 37: způsobuje neustále zvýšenou teplotu

Když se tělesná teplota zvýší na 38 stupňů a vyšší, nejčastěji důvody pro tuto lež v rozvoji chladu.

Někdy je však dlouhodobě zvýšená teplota na úrovni 37 stupňů, což je velmi alarmující signál a často poukazuje na vážné zdravotní problémy.

Co je subfebrilní teplota

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Obecně, tělesná teplota by neměla být neustále na stejné úrovni, protože u člověka se neustále vyskytují různé chemické a fyziologické procesy.

Mnoho lidí považuje mírnou odchylku od obecně uznávaného čísla za porušení zdraví, ale to není vždy pravda.

 1. Indikátory normální teploty se mohou lišit v závislosti na fyziologickém stavu organismu, způsobu a místě měření, denní době, hormonálním stavu, stupni fyzické námahy, vlhkosti a teplotě v místnosti a tak dále.
 2. Během dne se u zdravých lidí mohou data zvýšit a snížit o 0,5 stupně. V tomto případě dochází k maximálnímu poklesu teploty o 4 až 6 hodin ráno a maximální zvýšení o 16-20 hodin. V tomto ohledu jsou změny teplotních ukazatelů během dne nejčastěji spojeny s fyziologickými vlastnostmi těla.
 3. Každý člověk má individuální denní rytmus, který se mění správným režimem dne a pravidelným odpočinkem. Nízká horečka je také charakteristická pro mladé ženy asketické povahy, které jsou náchylné k častým bolestem hlavy a vegetativní dystonii.

Subfebrilní teplota je stav těla, který je doprovázen častým nebo periodickým nárůstem teploty až na 37-38,3 stupně. Skutečná vysoká teplota se považuje za indikátory získané při měření teploměrem v ústech nebo konečníku, pokud jsou 38,3 stupně nebo vyšší.

Chelochek je teplokrevná bytost, takže teplota lidského těla je schopna udržet stabilní tělesnou teplotu po celý život.

Indikátory teploty mohou kolísat pod tlakem, po jídle, když člověk spí. U žen je pozorována změna teploty v určitém období menstruačního cyklu.

Když je člověk ovlivněn určitými faktory, dojde k ochranné reakci těla ve formě horečky. I mírné zvýšení teploty urychluje metabolický proces a chrání tělo před reprodukcí škodlivých mikroorganismů.

Také zvýšení teploty často ukazuje na tělesné a psychické poškození zdraví.

Indikátory normální teploty jsou následující:

 • Při měření v podpaží je teplota u zdravého člověka 34,7-30,0 stupňů.
 • Při měření v konečníku jsou hodnoty 36,6-38,0 stupňů.
 • Při měření v ústní dutině může být teplota 35,5 až 37,5 stupně.

Průměrná teplota v měření v podpaží je 36,6 stupně, ale hodnota dat pro každou osobu se může lišit v závislosti na individuálních vlastnostech organismu. Pro někoho, teplota 36,3 stupně je považován za normální, a někdo neustále vidí ukazatele 37-37,2 stupně.

Mezitím subfebrilní teplota obvykle indikuje určité poruchy lidského zdraví v podobě pomalého zánětlivého procesu. Proto je nezbytné určit, co přesně způsobuje takový stav a identifikovat ohnisko zánětu, pokud existuje.

Je však nutné zvážit, zda byla měření provedena správně. Změnu teplotních indexů lze tedy pozorovat, pokud byla teplota měřena v nadměrně teple oblečené nebo přehřáté osobě. S hypertyreózou dochází také k porušení termoregulace.

Pokud tělesná teplota 37 stupňů trvá déle než týden bez viditelných známek nemoci, pacient pociťuje apatii a slabost, důvody mohou být jiné.

Příčiny nízké horečky

Za prvé, důvody, proč má pacient neustále vysokou teplotu, jsou spojeny s ochrannou reakcí těla na jakýkoliv nepříznivý proces.

Tím se tělo snaží bojovat s viry, bakteriemi, pokud se u člověka vyvine zánět nebo infekce.

Snížení postav a užívání antipyretik v tomto případě je naprosto nemožné.

 1. U žen mohou být příčiny spojeny s hormonálními změnami v těle během menstruačního cyklu několik dní před menstruací.
 2. Často na změny teploty vede k vyčerpání imunitního systému. V tomto případě se pacient rychle unaví, silně se potí a někdy ztrácí váhu.
 3. V některých případech může tělo reagovat na antibiotika zvýšením teploty. Určitý stav je způsoben určitými pikantními pokrmy, které zvyšují pocení a zvyšují teplotu na 37 stupňů.
 4. Pokud byla provedena operace nebo došlo k transfuzi krve, může dojít k zimnici nebo mírnému přehřátí.
 5. Pokud je nervová soustava narušena, nervová a fyzická únava, časté stresy mohou být zvýšená tělesná teplota.
 6. V důsledku metabolické poruchy se často vyskytují křeče povrchových cév a poruchy funkce endokrinního systému.

Kdo může mít nízký stupeň horečky

Nejčastěji se podfebrilní teplota udržuje, pokud se člověk vyvíjí nachlazení. Navíc se u pacienta vyvíjí příznaky, jako je častý kašel, bolest v krku, bolestivá svalová tkáň, rýma a bolesti hlavy. Podobný stav může také nastat, pokud osoba nedávno onemocněla a tělo se postupně uvolňuje po uvolnění infekce.

V některých případech přetrvává zvýšená teplota, pokud se při silném zatížení, častém namáhání, prudkých změnách hodinového a klimatického pásma vyvíjí termoneuróza. Tento stav se často vyskytuje u lidí s vegetativně-cévní dystonií jako reakce na vnější vliv.

Pokud se kromě zvýšení teploty pacientka vyvíjí v břiše, je zde nevolnost, odpor k jídlu a uvolněná stolice, důvody mohou spočívat ve střevní infekci. To může vyvolat nárůst teploty.

Trvale zvýšené teploty mohou být výsledkem psychogenních vlivů na vědomí určitých látek. Vyvolávají nemoc, stres, úzkost, strach a silné zkušenosti.

Teplota 37 stupňů někdy hlásí horečku, která může znamenat exotické choroby přivezené ze zahraničí. V tomto případě je nutné konzultovat lékaře s infekčními chorobami a podstoupit nezbytné testy.

Prodloužené zvýšení teploty až na 37 stupňů může vykazovat vrozenou nebo získanou hypertermii. Nízká horečka je také pozorována u chronických bakteriálních, plísňových, parazitárních nebo virových infekcí, včetně syfilisu, toxoplazmózy a tuberkulózy.

Maligní nádory ve formě nádorů mohou také způsobit subfebrilní teplotu. Pokud má pacient autoimunitní změny, může dojít ke stále zvýšené teplotě.

Pro vyloučení přítomnosti revmatoidních onemocnění, hormonálních a jiných poruch je proto nutné provést úplné vyšetření lékařem.

Jak měřit teplotu

Měření teploty se provádí pomocí lékařského teploměru v několika částech těla. Nejčastěji je teploměr umístěn v podpaží nebo konečníku. Při měření v konečníku jsou ukazatele přesnější, ale tato metoda se nejčastěji používá u dětí.

Aby byly indikátory teploty správné a přesné, je nutné, aby bylo podpaží suché. Pokud se pacient hojně pocení, otřete sekeru potu v podpaží a nechte kůži zcela vyschnout. tak je důležité vědět, jak měřit tělesnou teplotu pomocí rtuťového teploměru.

Je důležité zajistit, aby počáteční údaj na teploměru nebyl vyšší než 35 stupňů. Měření teploty v podpaží se provádí nejméně deset minut.

Pokud existují pochybnosti o přesnosti ukazatelů, stojí za to použít jiný teploměr, protože důvod může spočívat v nepracovním teploměru.

Co dělat, když subfebrile teplota

Pokud je teplota 37 stupňů a nemění se po celý den, nepanikaří, může to být normální reakce těla na horké klima, únava. Když teplotní indikátory zůstanou zvýšené na týden nebo déle, stojí za to zjistit, co je příčinou.

Vzhledem k tomu, že tento stav může způsobit téměř jakýkoli faktor, léčba by měla být prováděna pouze po kontaktování lékaře a úplném vyšetření.

Když lékař obdrží výsledky krevních a močových testů, bude schopen přesně diagnostikovat nemoc a předepsat potřebný soubor léků. Obecný krevní test ukáže, zda má pacient v těle skryté zánětlivé procesy.

I když horečka přetrvává po dlouhou dobu, není v žádném případě možné užívat antipyretika, jinak tělo nebude schopno bojovat s nemocí. Pokud je porucha slabého stavu přepracovaná, doporučuje se odpočívat a dobře se vyspat.

Pro zvýšení imunity je nutné zahrnout do stravy potraviny bohaté na vitamín C, zeleninu, ovoce. Můžete také vzít komplex vitaminů a imunostimulačních léků.

V případě, že kromě zvýšené teploty má pacient celkovou slabost, kašel, malátnost, bolest hlavy, musíte se poradit s lékařem.

Co dělat, když teplota stoupne

Jak bylo uvedeno výše, antipyretika by v žádném případě neměla být užívána pro snížení teploty. Tělo se musí vyrovnat se změnami samo o sobě, jinak může nesprávná léčba vést ke komplikacím a zhoršit situaci.

 • Když změníte teplotní ukazatele, nemusíte dávat hořčičnou omítku, dělat alkohol komprimovat, jít do vany, pít horké, pít alkoholické nápoje.
 • Vzhledem k tomu, že během nemoci je tělo chlazeno pocením, není nutné zabalit pacienta do teplých přikrývek. V důsledku tohoto oteplování se tělo nemůže zcela ochladit přirozeně.
 • Nedoporučujeme ohřívat místnost a používat zvlhčovač. Vlhký vzduch spolu se škodlivými mikroorganismy může proniknout do plic ústy, zejména pokud má pacient dusný nos. Je plná bronchitidy nebo pneumonie.
 • Rovněž zvlhčovaný vzduch přispívá k narušení pocení, kvůli kterému tělo není schopné vychladnout samo. Proto je třeba se ujistit, že teplota vzduchu v místnosti byla 22-24 stupňů.
 • Je to velmi škodlivé dělat alkohol nebo ocet rubdowns, jako výpary mohou způsobit mdloby nebo závratě. V tomto případě se alkoholové roztoky okamžitě odpaří z povrchu kůže, díky čemuž je tělo rychle ochlazeno. To způsobuje chvění a pacient plýtvá energií a silou.
 • Neměli byste brát antibiotika, dokud nepřijdete k lékaři, protože mohou poškodit práci imunitního systému a dále zhoršovat situaci.

Chcete-li normalizovat stav pacienta a zbavit se nemoci, musíte pít dostatek tekutin. K tomu můžete použít brusinkovou nebo brusinkovou šťávu, minerální vodu, bylinkový čaj s citronem, odvar z lipy nebo maliny. Použití sladkých nápojů se nedoporučuje, protože glukóza přispívá k šíření škodlivých bakterií.

Při zvýšených teplotách je nutné dodržet lůžko. Spánek je nejlepší v oblečení z přírodních tkanin. Mastné, smažené, kořeněné a jiné těžké pokrmy by měly být vyloučeny ze stravy. Dr. Komarovsky vám poví o vysoké teplotě a její léčbě ve videu v tomto článku.

Teplota 37 neustále způsobuje

Časté příčiny stále zvýšené tělesné teploty

Téměř každý ví, jaká je teplota lidského těla a jaký indikátor je považován za normu. Ale pokud je mírná odchylka od normy, například teplota vzrostla na 37 stupňů, může to znamenat vývoj v těle různých druhů onemocnění.

Zvýšení teploty u žen na 37 stupňů

Zvýšená tělesná teplota u žen může být způsobena následujícími důvody:

 • selhání menstruačního cyklu během druhé fáze menstruace;
 • těhotenství;
 • kojení
 • časná menopauza;
 • snížení hladiny hemoglobinu v oběhovém systému;
 • vysoká citlivost na stresové situace, kdy dochází k velkému uvolnění adrenalinu do oběhového systému;
 • celková malátnost těla, která neprojde během měsíce;
 • těžké cvičení může také zvýšit tělesnou teplotu;
 • prodloužený pobyt na špatně větraném místě;
 • zůstat na otevřeném slunci.

Spolu se všemi těmito možnými příčinami se však mohou na pozadí zvýšené teploty vyvíjet i různá onemocnění.

Vlastnosti měření teploty

Nejčastěji se měří teplotní režim:

 • v podpaží, je-li u malých dětí, pak v tříselném záhybu;
 • v ústech;
 • rektálně.

Průměrná doba měření rtuťového teploměru je až 8 minut. A pro elektronický teploměr dle uvedených údajů v návodu. Je třeba poznamenat, že v závislosti na místě měření teploty se mohou ukazatele mírně měnit.

Pokud zvolíte metodu měření ústy, pak budou ukazatele vyšší o 0,5 stupně než při měření v podpaží. A pokud se měření provádí rektálně, pak o 1 stupeň.

Tam je klasifikace stupně zvýšení teploty lidského těla: t

 1. 37 - 38 ° C, subfebrilní stupeň.
 2. 38–39 ° C, febrilní stupeň.
 3. 39–41 ° C, pyretický stupeň.
 4. Vysoká teplota vyšší než 41 ° C, hyperpyretický stupeň.

Jak bylo uvedeno výše, je nepřiměřené zvýšení teploty nepravděpodobné, ale stále se to děje. Proto identifikovali řadu příznaků, které jsou přítomny v režimu zvýšené teploty v případě vývoje různých patologických stavů v těle.

Nejběžnější příznaky jsou následující:

Diagnóza a příčiny zvýšení tělesné teploty až o 37 stupňů

Po zjištění příčiny bude lékař schopen předepsat celou léčbu. Adresování pouze terapeuta není považováno za správné řešení pro stanovení diagnózy.

Při odhalování nemocí je nutné oslovit alespoň několik odborníků úzkého profilu.

Patří mezi ně následující:

Nemoci vyvolávající subfebrilní tělesnou teplotu

Pokud je dlouhodobě teplotní rovnováha 37 stupňů, pak je téměř stoprocentní pravděpodobnost, že se v těle vyskytuje vážné onemocnění.

Nejběžnější příčiny, které zvyšují teplotu na výše uvedenou úroveň, jsou následující:

Zvýšená tělesná teplota během infekcí

Velmi často, a to i po vyléčení těchto onemocnění, zůstává teplotní režim ženského těla na úrovni vyšší, než je norma. To je způsobeno tím, že imunitní systém těla byl v průběhu nemoci oslaben a dosud nebyl plně obnoven. Ale nezapomeňte, že pokud indikátor na teploměru opět překročí normu na dlouhou dobu, může to znamenat přítomnost poruch imunitního systému.

Selhání imunitního systému

Imunita je ochrana lidského těla před mikroby a mikroby, které do něj vstupují.

Porušení v imunitním systému těla může nastat pouze tehdy, když teplota stoupne na úroveň 38 stupňů, protože je v této teplotě, kdy začíná svou práci.

Předpokládá se, že při teplotě 37 stupňů je nutné podrobit se důkladnému vyšetření, protože takový teplotní režim často ukazuje na oslabenou lidskou imunitu.

Pro zlepšení imunitního systému je třeba zvážit následující faktory:

Tato doporučení mohou pomoci zlepšit imunitu žen, a tudíž snížit tělesnou teplotu.

Zánětlivé procesy s teplotou 37 ° u žen

Nemoci zánětlivého plánu, nejčastěji doprovázené takovou teplotou, a o nich nám dává vědět:

Subfebrilní tělesná teplota u žen s rakovinou

Vývoj nádoru v těle může indikovat několik indikátorů, přičemž jedním z těchto ukazatelů je dlouhodobě zvýšená teplota.

Pokud by však byly v těle ženy nalezeny nádory zhoubného nádoru, bude předepsán průběh chemoterapie.

Zvýšení tělesné teploty na 37 stupňů během alergických reakcí

Existují také alergické reakce s nárůstem teploty na 37 stupňů v následujících případech:

 1. Alergické reakce způsobené léky.
 2. Alergie z bodnutí hmyzem.
 3. Fytodermatóza.
 4. Sérová nemoc.
 5. Alergie způsobené konzervačními látkami v potravinách.

Vysoká teplota se zpravidla po použití antibiotik nejlépe ztratí.

Vyskytuje se při vystavení tělu:

V každém případě, bez ohledu na příčinu nemoci, musí být léčba prováděna pod přísným dohledem lékaře.

Pozor, jen dnes!

Navigace záznamu

Zpětná vazba a komentáře

Pokud teplota nebyla ovlivněna žádnými fyzikálními faktory (zátěž, slunce), je nutné jít na kliniku a vyšetřit, což může být příznakem různých onemocnění.

Pokud je teplota zvýšená, pak jsou v těle některé zánětlivé procesy. I když se teplota po určité době normalizuje, je lepší kontaktovat svého lékaře.

Když se cystitida exacerbuje, moje teplota vždy zůstává na 37, někdy stoupá na 38. Padá teprve poté, co piju prášky na onemocnění ledvin, antipyretika pouze zmírní symptom.

Časté příčiny stále zvýšené tělesné teploty

Téměř každý ví, jaká je teplota lidského těla a jaký indikátor je považován za normu. Ale pokud je mírná odchylka od normy, například teplota vzrostla na 37 stupňů, může to znamenat vývoj v těle různých druhů onemocnění.

Zvýšení teploty u žen na 37 stupňů

Zvýšená tělesná teplota u žen může být způsobena následujícími důvody:

 • selhání menstruačního cyklu během druhé fáze menstruace;
 • těhotenství;
 • kojení
 • časná menopauza;
 • snížení hladiny hemoglobinu v oběhovém systému;
 • vysoká citlivost na stresové situace, kdy dochází k velkému uvolnění adrenalinu do oběhového systému;
 • celková malátnost těla, která neprojde během měsíce;
 • těžké cvičení může také zvýšit tělesnou teplotu;
 • prodloužený pobyt na špatně větraném místě;
 • zůstat na otevřeném slunci.

Spolu se všemi těmito možnými příčinami se však mohou na pozadí zvýšené teploty vyvíjet i různá onemocnění.

Vlastnosti měření teploty

Nejčastěji se měří teplotní režim:

 • v podpaží, je-li u malých dětí, pak v tříselném záhybu;
 • v ústech;
 • rektálně.

Průměrná doba měření rtuťového teploměru je až 8 minut. A pro elektronický teploměr dle uvedených údajů v návodu. Je třeba poznamenat, že v závislosti na místě měření teploty se mohou ukazatele mírně měnit.

Pokud zvolíte metodu měření ústy, pak budou ukazatele vyšší o 0,5 stupně než při měření v podpaží. A pokud se měření provádí rektálně, pak o 1 stupeň.

Tam je klasifikace stupně zvýšení teploty lidského těla: t

 1. 37 - 38 ° C, subfebrilní stupeň.
 2. 38–39 ° C, febrilní stupeň.
 3. 39–41 ° C, pyretický stupeň.
 4. Vysoká teplota vyšší než 41 ° C, hyperpyretický stupeň.

Jak bylo uvedeno výše, je nepřiměřené zvýšení teploty nepravděpodobné, ale stále se to děje. Proto identifikovali řadu příznaků, které jsou přítomny v režimu zvýšené teploty v případě vývoje různých patologických stavů v těle.

Nejběžnější příznaky jsou následující:

Diagnóza a příčiny zvýšení tělesné teploty až o 37 stupňů

Po zjištění příčiny bude lékař schopen předepsat celou léčbu. Adresování pouze terapeuta není považováno za správné řešení pro stanovení diagnózy.

Při odhalování nemocí je nutné oslovit alespoň několik odborníků úzkého profilu.

Patří mezi ně následující:

Nemoci vyvolávající subfebrilní tělesnou teplotu

Pokud je dlouhodobě teplotní rovnováha 37 stupňů, pak je téměř stoprocentní pravděpodobnost, že se v těle vyskytuje vážné onemocnění.

Nejběžnější příčiny, které zvyšují teplotu na výše uvedenou úroveň, jsou následující:

Zvýšená tělesná teplota během infekcí

Velmi často, a to i po vyléčení těchto onemocnění, zůstává teplotní režim ženského těla na úrovni vyšší, než je norma. To je způsobeno tím, že imunitní systém těla byl v průběhu nemoci oslaben a dosud nebyl plně obnoven. Ale nezapomeňte, že pokud indikátor na teploměru opět překročí normu na dlouhou dobu, může to znamenat přítomnost poruch imunitního systému.

Selhání imunitního systému

Imunita je ochrana lidského těla před mikroby a mikroby, které do něj vstupují.

Porušení v imunitním systému těla může nastat pouze tehdy, když teplota stoupne na úroveň 38 stupňů, protože je v této teplotě, kdy začíná svou práci.

Předpokládá se, že při teplotě 37 stupňů je nutné podrobit se důkladnému vyšetření, protože takový teplotní režim často ukazuje na oslabenou lidskou imunitu.

Pro zlepšení imunitního systému je třeba zvážit následující faktory:

Tato doporučení mohou pomoci zlepšit imunitu žen, a tudíž snížit tělesnou teplotu.

Zánětlivé procesy s teplotou 37 ° u žen

Nemoci zánětlivého plánu, nejčastěji doprovázené takovou teplotou, a o nich nám dává vědět:

Subfebrilní tělesná teplota u žen s rakovinou

Vývoj nádoru v těle může indikovat několik indikátorů, přičemž jedním z těchto ukazatelů je dlouhodobě zvýšená teplota.

Pokud by však byly v těle ženy nalezeny nádory zhoubného nádoru, bude předepsán průběh chemoterapie.

Zvýšení tělesné teploty na 37 stupňů během alergických reakcí

Existují také alergické reakce s nárůstem teploty na 37 stupňů v následujících případech:

 1. Alergické reakce způsobené léky.
 2. Alergie z bodnutí hmyzem.
 3. Fytodermatóza.
 4. Sérová nemoc.
 5. Alergie způsobené konzervačními látkami v potravinách.

Vysoká teplota se zpravidla po použití antibiotik nejlépe ztratí.

Vyskytuje se při vystavení tělu:

V každém případě, bez ohledu na příčinu nemoci, musí být léčba prováděna pod přísným dohledem lékaře.

Pozor, jen dnes!

Navigace záznamu

Zpětná vazba a komentáře

Pokud teplota nebyla ovlivněna žádnými fyzikálními faktory (zátěž, slunce), je nutné jít na kliniku a vyšetřit, což může být příznakem různých onemocnění.

Pokud je teplota zvýšená, pak jsou v těle některé zánětlivé procesy. I když se teplota po určité době normalizuje, je lepší kontaktovat svého lékaře.

Když se cystitida exacerbuje, moje teplota vždy zůstává na 37, někdy stoupá na 38. Padá teprve poté, co piju prášky na onemocnění ledvin, antipyretika pouze zmírní symptom.

Proč má dítě teplotu 37 2

Teplota 37,2: příčiny "horkého" života

Někdy, teplota 37, 2 doprovází vás na několik dní, tělo je pomalý, stav apatie - v takovém žalostném stavu, je nutné zjistit důvody. Existuje mnoho situací, kdy se člověk obává teploty 37, 2, důvodů, proč se to pokusíme zjistit.

Šťastný ženský stav

"Červené dny kalendáře"

Důvod pro to, s největší pravděpodobností, by měla být hledána v životní zkušenosti ženy: přítomnost potratů, zánět pohlavních orgánů, závažnost porodu. Mírný vzestup teploty je také charakteristický pro ženský stav, jako je endometrióza. U žen trpících tímto onemocněním se při menstruaci vyskytují bolestivé bolesti, menstruace je doprovázena vzestupem teploty až na 37,2 ° C. Pouze tento odborník může potvrdit povahu této nemoci, proto není nutné svádět osud při sebemenších projevech odchylek, ale navštívit lékaře.

Proč děti mají teplotu 37, 2 - příčiny tohoto jevu

A existuje několik možností: teplý a suchý vzduch v místnosti, kde dítě spí, příliš teplé oblečení, neúplná nebo nepravidelná židle. Důvody pro zvýšení teploty mohou být také: reakce na některé léky, domácí chemikálie (prášky), obsah chloru ve vodě.

Eliminovat všechny tyto příčiny, a možná, že teplota dítěte je normalizována. Pokud záhadná choroba nezmizí, je nezbytné pokračovat ve vyšetření dítěte.

Podělte se se svými přáteli!

Teplota 37 u dětí

Jaké jsou příčiny zvýšení teploty u dítěte a co dělat, když má dítě teplotu 37 ° C? Všechny tyto a mnoho dalších otázek naleznete v naší dnešní publikaci.

Proč má dítě teplotu 37 ° C?

V tomto stavu dítě vypadá slabé, unavené, bledé. To však neznamená, že dítě je nemocné, protože tělo potřebuje nějaký čas, aby se plně zotavilo. Proto byste neměli jako rodiče panikařit, ale pomáhat tělu dítěte, aby se co nejdříve vrátilo do normálu. No, jak pomoci dítěti, které má dlouhou teplotu 37 ° C, řekneme to dále.

Co dělat, když má dítě teplotu 37 ° C?

Jít na procházku, dávat pozor na oblečení dítěte. Při 37 ° C dítě v žádném případě nezakrývejte a nenoste na něj syntetické předměty. Faktem je, že syntetika narušuje výměnu tepla a vlhkosti v těle dítěte, což povede k přehřátí nebo naopak k podchlazení, což dále narušuje proces termoregulace.

Během doby zotavení těla dítěte po nemoci se ujistěte, že mu poskytnete maximální péči, takže se vyhněte výkřikům a výčitkám, i když je dítě nezbedné.

Aby se tělo dítěte vyrovnalo s jakoukoliv nemocí rychle a bez následků, je nutné dítě zpevnit. Kalení pomůže nejen normalizovat proces výměny tepla, ale také posílí imunitní systém. Kalení však musí být nutně prováděno pravidelně, bez přerušení a ukončení po prvních pozitivních výsledcích.

Postarejte se o své děti a nebuďte nemocní!

Jaké jsou důvody, proč děti mohou mít teplotu 37 ° C

Teplota 37 se může z různých důvodů neustále držet po tak dlouhou dobu. Nejčastěji takový neurčitý příznak signalizuje vážné onemocnění, které se v těle vyskytuje. Existují subfebrilní infekce a neinfekční původ.

Chronická toxoplazmóza se v 90% případů vyskytuje při konstantní teplotě nad 37 stupňů. Chronická brucelóza je doprovázena horečkou, ve většině případů závažným subfebrilem. Také teplota 37 je neustále spojována s akutní revmatickou horečkou ve druhém stupni aktivity revmatického procesu.

Neinfekční subfebrilní stavy jsou nejčastěji způsobeny určitými fyziologickými příčinami nebo psycho-autonomními poruchami. Méně často se mohou stát příčinou somatické patologické stavy, jako je například anémie z nedostatku železa nebo tyreotoxikóza. Když si to také všimne nervozita, emoční labilita, pocení, bušení srdce, ztráta hmotnosti. Diagnostika tohoto onemocnění může být poměrně jednoduchá kontrolou hladiny hormonu stimulujícího štítnou žlázu v krvi.

Z psycho-vegetativních důvodů je nutné rozlišovat syndrom vegetativní dystonie, vegetativní neurózy, termoneurózy. Takové důvody prodloužené zvýšené teploty zabírají třetinu celkového počtu precedentů. V takových případech může nízká horečka trvat dva až tři roky.

Pokud má dítě konstantní teplotu 37 ° C, může to být způsobeno některými vlastnostmi termoregulačního systému, to znamená, že tělo prostě chce snížit tepelný výkon, který může být následně způsoben účinky nedávné zimy nebo chřipky atd.

Zdroje: http://www.happy-giraffe.ru/community/33/forum/post/43482/, http://mirmam.info/story/temperatura-37-u-detey, http://fb.ru / článek / 28554 / po-kakim-prichinam-u-detey-mojet-derjatsya-temperatura-postoyanno

Zatím žádné komentáře!

Doporučené články

5 měsíční miminko se potí

Potí se nohama dítěte a potí se v dětství.

Lure ovocné pyré 4 měsíce

Sloučenina od 4 měsíců. SOS Pediatři, kteří doporučují začít hned.

Zavedení doplňkových potravin 2 měsíce

Když nastane čas.

Výběr závěsu pro dítě 4 5 měsíců

Malé děti fyzický kontakt dále.

8 měsíců staré dítě má bolesti žaludku

Bolí nás dalších 7 měsíců.

Šedý průjem u dítěte

Průjem (volná stolice) šedá Pokud je to dále.

Krmte dítě 1 9 měsíců

Co krmit dítě od 9 měsíců do 1 roku v dalším.

Kdy mohu dát dětskou polévku

Dětský boršč do roku věku 8-9.

Jak dát nurofen dětem při teplotě

Nurofen pro děti: kdy a jak dál.

Jak pomoci baby hovno za 1 měsíc

Kojenec nemůže bít teď v příštím.

Nízká horečka: proč teplota 37 zůstává týden?

Tělesná teplota je jedním z nejdůležitějších fyziologických parametrů udávajících stav těla. Všichni od dětství víme, že normální tělesná teplota je +36,6 ° C, a nárůst teploty o více než +37 ° C znamená onemocnění.

Tepelné nebezpečí

Jaký je důvod tohoto stavu? Zvýšení teploty je imunitní reakce na infekci a zánět. Krev je nasycena zvyšující se teplotou (pyrogenní) látkami produkovanými patogenními mikroorganismy. To zase stimuluje tělo k produkci vlastních pyrogenů. Metabolismus je poněkud urychlen, aby usnadnil imunitní systém bojovat s nemocí.

Obvykle horečka není jediným příznakem nemoci. Například v případě nachlazení cítíme příznaky typické pro ně - horečka, bolest v krku, kašel, rýma. Při mírném nachlazení může být tělesná teplota +37,8 ° C. A u závažných infekcí, jako je chřipka, může vzrůst na + 39-40 ° C a symptomy mohou zahrnovat bolesti těla a slabost.

Foto: Ocskay Bence / Shutterstock.com

V takových situacích velmi dobře víme, jak se chovat a jak léčit nemoc, protože její diagnóza je snadná. My opláchneme hrdla, vezmeme protizánětlivé léky a antipyretika, v případě potřeby vypijeme antibiotika a onemocnění postupně zmizí. Po několika dnech se teplota vrátí do normálu.

Většina z nás se s touto situací setkala více než jednou v našich životech. Stává se však, že někteří lidé mají několik dalších příznaků. Oni zjistí, že jejich teplota je zvýšená ve srovnání s normální, ale ne moc. Jedná se o subfebrilní stav - teplota v rozmezí 37-38 ° C.

Je tento stav nebezpečný? Pokud to netrvá dlouho - několik dní, a můžete ji spojit s nějakým infekčním onemocněním, pak ne. Stačí ho vyléčit a teplota klesá. Ale co když nejsou viditelné příznaky nachlazení nebo chřipky?

Zde musíme mít na paměti, že v některých případech může nachlazení vymazat příznaky. Infekce ve formě bakterií a virů je přítomna v těle a imunitní síly reagují na jejich přítomnost zvýšením teploty. Koncentrace patogenních mikroorganismů je však tak nízká, že nejsou schopny vyvolat typické příznaky nachlazení - kašel, rýma, kýchání, bolest v krku. V tomto případě může horečka projít poté, co tyto infekční agens uhynou a tělo se zotaví.

Obzvláště často lze tuto situaci pozorovat během chladného období, během období epidemií nachlazení, kdy infekční agens mohou znovu a znovu napadat tělo, ale narazit na bariéru výstražné imunity a způsobit žádné viditelné příznaky, s výjimkou zvýšení teploty z 37 na 37 5. Pokud tedy máte 4 dny, 37,2 nebo 5 dní, 37,1, a přestože se cítíte tolerovatelní, není to důvod k obavám.

Je však známo, že nachlazení málokdy trvá déle než jeden týden. A pokud horečka trvá déle než toto období a nezmizí, ale nejsou pozorovány žádné symptomy, pak je tato situace důvodem k vážnému zvážení. Trvalý subfebrilní stav bez symptomů může být předzvěstí nebo známkou mnoha vážných onemocnění, mnohem závažnějších než běžné nachlazení. Mohou to být onemocnění infekční i neinfekční povahy.

Metoda měření

Než je však marné se obávat a běhat přes lékaře, měli byste tuto banální příčinu subfebrilu odstranit jako chybu měření. Koneckonců se může stát, že příčina tohoto jevu je ve vadném teploměru. Jako pravidlo, tento hřích elektronické teploměry, zejména levné. Jsou pohodlnější než tradiční rtuť, mohou však často vykazovat nesprávná data. Nicméně, rtuťové teploměry nejsou imunní vůči chybám. Proto je lepší kontrolovat teplotu na jiném teploměru.

Tělesná teplota se obvykle měří v podpaží. Rektální a perorální měření je také možné. Ve druhém případě může být teplota mírně vyšší.

Měření by mělo být prováděno v klidu v místnosti s normální teplotou. Pokud se měření provádí okamžitě po intenzivní fyzické námaze nebo v přehřáté místnosti, může být tělesná teplota v tomto případě vyšší než normální. Tato okolnost by měla být také zvážena.

Měly by se vzít v úvahu takové okolnosti, jako jsou změny teploty během dne. Pokud je teplota ráno nižší než 37 a večer je teplota 37 ° C a mírně vyšší, pak tento jev může být variantou normy. Pro mnoho lidí se teplota během dne může poněkud lišit, večer stoupá a dosahuje hodnot 37, 37,1. Večerní teplota by však zpravidla neměla být subfebrilní. V případě řady onemocnění je tento syndrom, kdy je teplota vyšší než obvykle každý večer, pozorován, proto se v tomto případě doporučuje vyšetřit.

Možné příčiny prodlouženého subfebrilního stavu

Máte-li horečku bez příznaků po dlouhou dobu a nechápete, co to znamená, měli byste se poradit s lékařem. Pouze odborník po důkladném vyšetření může říct, že je - normální nebo ne, a pokud je abnormální, pak to, co způsobilo. Ale samozřejmě, že není špatné a vím, že může způsobit takový příznak.

Jaké stavy těla mohou způsobit dlouhý subfebrilní stav bez příznaků:

 • verze normy
 • hormonální změny během těhotenství
 • termální neuróza
 • infekce infekčních onemocnění
 • onkologických onemocnění
 • autoimunitní onemocnění - lupus erythematosus, revmatoidní artritida, Crohnova choroba
 • toxoplazmóza
 • brucelóza
 • tuberkulóza
 • helminthické invaze
 • latentní sepse a zánětlivé procesy
 • ložiska infekce
 • onemocnění štítné žlázy
 • anémie
 • léky
 • Pomůcky
 • střevních onemocnění
 • virové hepatitidy
 • addisonova choroba

Volitelná norma

Statistiky říkají, že 2% světové populace má normální teplotu jen něco málo přes 37 let. Pokud však nevidíte podobnou teplotu od dětství a subfebrile se objevila teprve nedávno, je to úplně jiný případ a nepatříte do této kategorie lidí.

Foto: Billion Photos / Shutterstock.com

Těhotenství a kojení

Tělesná teplota je regulována hormony produkovanými v těle. Na počátku takového období života ženy jako těhotenství je organismus reorganizován, což se projevuje zejména zvýšením produkce ženských hormonů. Tento proces může způsobit přehřátí těla. Teploty kolem 37,3 ° C pro těhotenství by neměly zpravidla vyvolávat vážné obavy. Později dochází ke stabilizaci hormonálního pozadí a subfebrilní stav zmizí. Obvykle počínaje druhým trimestrem se tělesná teplota ženy stabilizuje. Někdy může subfebrilní stav doprovázet celé těhotenství. Pokud se horečka vyskytne během těhotenství, zpravidla tato situace nevyžaduje léčbu.

Někdy může být také pozorována subfebrilní teplota asi 37,4 u kojících žen, zejména v prvních dnech po výskytu mléka. Zde je příčina tohoto jevu podobná - kolísání hladiny hormonů.

Termoeuróza

Tělesná teplota je regulována v hypotalamu - jedné z oblastí mozku. Mozek je však propojený systém a procesy v jedné jeho části mohou ovlivnit ostatní. Takový jev je tedy často pozorován, když v neurotických stavech - úzkost, hysterie - vzrůstá tělesná teplota nad 37 ° C. Prodloužený subfebrilní stav může doprovázet stres, neurastenické stavy a mnoho psychóz. Když termoneurosis, teplota je obvykle normalizována během spánku.

K vyloučení takového důvodu je nutné se poradit s neuropatologem nebo psychoterapeutem. Pokud opravdu máte neurózu nebo úzkost spojenou se stresem, musíte podstoupit léčbu, protože roztřesené nervy mohou způsobit mnohem větší problémy než subfebrile.

Teplota "ocasy"

Nepřehlížejte takový banální důvod, jako stopu dříve přeneseného infekčního onemocnění. Není tajemstvím, že mnoho chřipek a akutní respirační infekce, zejména těžké, vedou imunitní systém do stavu zvýšené mobilizace. A v případě, že infekční agens nejsou úplně potlačeni, může tělo udržet horečku po několik týdnů po vrcholu onemocnění. Tento jev se nazývá ocas teploty. Může být pozorován jak u dospělého, tak u dítěte.

Foto: Aleksandra Suzi / Shutterstock.com

Proto, pokud teplota + 37 ° C a vyšší trvá týden, pak příčiny tohoto jevu mohou ležet právě v dříve trpěné a vyléčené (jak se zdálo) nemoci. Samozřejmě, pokud jste byli nemocní krátce před konstantní subfebrilní teplotou, která je detekována infekčním onemocněním, pak není čeho se obávat - subfebrile je přesně jeho ozvěna. Na druhou stranu takovou situaci nelze nazvat normální, protože ukazuje slabost imunitního systému a potřebu přijmout opatření k jeho posílení.

Onkologická onemocnění

Tento důvod také nelze zlevnit. Často je subfebrile nejčasnějším znakem objeveného tumoru. To je vysvětleno skutečností, že nádor vyvolává v krvi pyrogeny - látky, které způsobují vzestup teploty. Zvláště často subfebrilní stav doprovází rakovinu - leukémii. V tomto případě je účinek způsoben změnou složení krve. K vyloučení těchto onemocnění je nutné podrobit se důkladnému vyšetření a vyšetření krve. Skutečnost, že přetrvávající nárůst teploty může být způsobeno tak závažným onemocněním jako onkologie, způsobuje, že tento syndrom berete vážně.

Autoimunitní onemocnění

Autoimunitní onemocnění jsou způsobena abnormální reakcí lidského imunitního systému. Zpravidla imunitní buňky - fagocyty a lymfocyty napadají cizí tělesa a mikroorganismy. V některých případech však začnou vnímat buňky svého těla jako mimozemské, což vede ke vzniku onemocnění. Ve většině případů je postižena pojivová tkáň.

Téměř všechny autoimunitní onemocnění - revmatoidní artritida, systémový lupus erythematosus, Crohnova choroba, jsou doprovázeny horečkou až 37 let a více bez symptomů. Ačkoli tyto nemoci mají obvykle řadu projevů, mohou být v raném stádiu neviditelné. K vyloučení takových onemocnění musíte být vyšetřen lékařem.

Toxoplazmóza

Toxoplazmóza je velmi časté infekční onemocnění, které se často vyskytuje bez viditelných symptomů, s výjimkou horečky. Často je nemocným domácím mazlíčkům, zejména kočkám, které jsou nositeli bacilů. Proto, pokud máte nadýchané domácí zvířata žijící doma a teplota je subfebrilní, pak je to důvod k podezření na tuto nemoc. Nemoc může být také infikována špatně pražené maso. Chcete-li diagnostikovat toxoplazmózu, měli byste mít krevní test na infekci. Měli byste také věnovat pozornost příznakům, jako je slabost, bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu. Teplota během toxoplazmózy není blokována antipyretiky.

Brucelóza

Dalším onemocněním způsobeným infekcí přenášenou zvířaty je brucelóza. Tato choroba však často postihuje zemědělce zabývající se chovem hospodářských zvířat. Onemocnění v počáteční fázi je vyjádřeno v relativně nízké teplotě. Nicméně, jak nemoc postupuje, může mít těžké formy, ovlivňující nervový systém. Pokud však nepracujete na farmě, může být vyloučena brucelóza jako příčina hypertermie.

Tuberkulóza

Bohužel, spotřeba, notoricky známý pro díla klasické literatury, se ještě nestal majetkem historie. Tuberkulóza v současné době postihuje miliony lidí. A toto onemocnění je nyní typické nejen pro místa, která nejsou tak vzdálená, jak mnozí věří. Tuberkulóza je těžké a přetrvávající infekční onemocnění, které je obtížné léčit i moderní medicínou.

Účinnost léčby však do značné míry závisí na tom, jak rychle byly objeveny první známky onemocnění. Mezi nejčasnější příznaky onemocnění patří subfebrilní stav bez dalších jasně vyjádřených symptomů. Někdy lze pozorovat teploty nad 37 ° C ne celý den, ale pouze večer. Mezi další příznaky tuberkulózy patří nadměrné pocení, únava, nespavost a úbytek hmotnosti. Chcete-li přesně určit, zda máte tuberkulózu, je nutné provést analýzu tuberkulínu (Mantouxův test) a také provést fluorografii. Je třeba mít na paměti, že fluorografie může odhalit pouze plicní formu tuberkulózy, zatímco tuberkulóza může také ovlivnit urogenitální systém, kosti, kůži a oči. Spoléhání se pouze na tuto diagnostickou metodu by proto nemělo být.

Asi před 20 lety diagnóza AIDS znamenala větu. Teď situace není tak smutná - moderní drogy mohou podporovat život člověka infikovaného HIV po mnoho let nebo dokonce desetiletí. Infikované touto nemocí je mnohem snazší, než se obecně věří. Tato choroba postihuje nejen zástupce sexuálních menšin a narkomanů. Je možné zachytit virus imunodeficience, například v nemocnici během krevních transfuzí, s občasným sexuálním kontaktem.

Trvalá horečka nízkého stupně je jedním z prvních příznaků onemocnění. Poznámka. že ve většině případů je oslabení imunity u AIDS doprovázeno dalšími příznaky - zvýšenou náchylností k infekčním onemocněním, kožním vyrážkám, zhoršené stolici. Pokud máte důvod k podezření na AIDS, měli byste se neprodleně poradit s lékařem.

Helmintické invaze

Červi nebo červi se nazývají parazitní červi, kteří žijí v lidském těle. Infekce parazity není tak obtížná, protože vajíčka mnoha z nich žijí ve zvířatech, v zemi nebo ve vodních útvarech. Nedodržování pravidel hygieny vede k tomu, že vstupují do lidského těla. Mnoho parazitárních nemocí může způsobit přetrvávající nízkou hladinu horečky. Zpravidla je doprovázeno trávením, ale v mnoha případech, zejména pokud se paraziti neusadili ve střevě, ale v jiných tkáních, tyto příznaky nemusí být přítomny. Měli byste také věnovat pozornost takovému častému symptomu, jako je ztráta hmotnosti. Střevní paraziti jsou detekováni analýzou stolice. Také mnoho parazitárních onemocnění je diagnostikováno krevním testem.

Skrytá sepse, zánětlivé procesy

Infekce v těle může být často skryta a neprojevuje žádné jiné známky než teplo. Foci pomalého infekčního procesu mohou být umístěny téměř v jakémkoliv orgánu v kardiovaskulárním systému, gastrointestinálním traktu, v kostech a svalových systémech. Močové orgány (pyelonefritida, cystitida, uretritida) jsou nejčastěji vystaveny zánětu. Subfebrilní stav může být často spojen s infekční endokarditidou - chronickým zánětlivým onemocněním ovlivňujícím tkáně obklopující srdce. Tato choroba může být dlouhodobě skryta a neprojevuje se žádným jiným způsobem.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat také ústní dutině. Tato oblast těla je zvláště citlivá na účinky patogenních bakterií, protože do ní mohou vstupovat pravidelně. Dokonce i jednoduché, neošetřené kazy se mohou stát ohniskem infekce, která vstoupí do krevního oběhu a způsobí trvalou ochrannou reakci imunitního systému ve formě nárůstu teploty. Riziková skupina také zahrnuje pacienty s diabetes mellitus, kteří mohou mít vředy bez hojení, které se projevují zvýšenou teplotou.

Onemocnění štítné žlázy

Hormony štítné žlázy, jako například hormony stimulující štítnou žlázu, hrají důležitou roli v regulaci metabolismu. Některá onemocnění štítné žlázy mohou zvýšit uvolňování hormonů. Zvýšení množství hormonů může být doprovázeno příznaky jako je zvýšená tepová frekvence, úbytek hmotnosti, hypertenze, neschopnost snášet teplo, zhoršení vlasů a horečka. Pozorovány jsou také nervové poruchy - zvýšená úzkost, úzkost, zmatenost, neurastenie.

Zvýšení teploty lze pozorovat i při nedostatku hormonů štítné žlázy.

K odstranění nerovnováhy hormonů štítné žlázy se doporučuje provést krevní testy na hladiny hormonu štítné žlázy.

Addisonova choroba

Toto onemocnění je poměrně vzácné a je vyjádřeno snížením produkce hormonů nadledvinami. Dlouhodobě se vyvíjí bez jakýchkoliv speciálních příznaků a je často doprovázen mírnou horečkou.

Anémie

Mírné zvýšení teploty může způsobit takový syndrom jako anémie. Chudokrevnost je nedostatek hemoglobinu nebo červených krvinek v těle. Tento příznak se může projevit v různých onemocněních, zejména je charakteristický pro těžké krvácení. Také může být pozorováno zvýšení teploty při určité avitaminóze, nedostatku železa a hemoglobinu v krvi.

Léčba drogami

Při nízké horečce mohou být příčiny tohoto jevu léky. Mnoho léků může způsobit horečku. Patří mezi ně antibiotika, zejména penicilinové léky, některé psychotropní látky, zejména antipsychotika a antidepresiva, antihistaminika, atropin, svalová relaxancia, narkotická analgetika. Zvýšení teploty je velmi často formou alergické reakce na léčivo. Tato verze je pravděpodobně nejjednodušší kontrolovat - přestat užívat lék, který vyvolává podezření. To by samozřejmě mělo být provedeno se svolením ošetřujícího lékaře, protože zrušení léku může vést k mnohem závažnějším následkům než subfebrile.

Věk do roku

U kojenců mohou příčiny subfebrilní teploty spočívat v přirozených procesech vývoje organismu. Zpravidla je u člověka v prvních měsících života teplota mírně vyšší než u dospělých. Kojenci mohou navíc trpět porušením termoregulace, což má za následek nízkou subfebrilní teplotu. Tento fenomén není příznakem patologie a měl by odejít sám od sebe. Ačkoli se zvyšujícími se teplotami u kojenců, je stále lepší ukázat jim lékaře, aby vyloučili infekce.

Střevní onemocnění

Mnoho infekčních střevních onemocnění může být asymptomatických, s výjimkou zvýšení teploty nad normální hodnoty. Tento syndrom je také charakteristický pro některé zánětlivé procesy při onemocněních gastrointestinálního traktu, například při nespecifické ulcerózní kolitidě.

Hepatitida

Hepatitida B a C jsou závažné virové onemocnění postihující játra. Dlouhé subfebrilní podmínky doprovázejí pomalé formy onemocnění. Ve většině případů to však není jediný příznak. Typicky je hepatitida také doprovázena těžkostí v játrech, zejména po jídle, žloutnutím kůže, bolestmi v kloubech a svalech a celkovou slabostí. Pokud máte podezření, že máte hepatitidu, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem, protože okamžitě zahájená léčba snižuje pravděpodobnost závažných život ohrožujících komplikací.

Diagnostika příčin dlouhého subfebrilu

Jak vidíte, existuje obrovské množství potenciálních příčin, které mohou způsobit porušení termální regulace těla. A zjistit, proč se to děje, není snadné. To může trvat hodně času a vyžaduje značné úsilí. Vždy však existuje něco, z čeho je takový jev pozorován. A horečka vždy mluví o něčem, obvykle to, že s tělem je něco špatně.

Foto: Studio / Shutterstock.com

Zpravidla doma není možné zjistit příčinu subfebrilu. Lze však učinit některé závěry o jeho povaze. Všechny příčiny, které způsobují horečku, lze rozdělit do dvou skupin - spojených s nějakým zánětlivým nebo infekčním procesem a nesouvisejících s ním. V prvním případě je použití antipyretik a protizánětlivých léčiv, jako je aspirin, ibuprofen nebo paracetamol, schopno obnovit normální teplotu, i když jen na krátkou dobu. V druhém případě nemá užívání takových léků žádný účinek. Neměli bychom si však myslet, že nepřítomnost zánětu činí příčinu subfebrilu méně závažnou. Naopak závažnými věcmi, jako jsou onkologické nemoci, mohou být nezánětlivé příčiny nízkého stupně horečky.

Zpravidla se vzácně vyskytují nemoci, jejichž jediným příznakem je subfebril. Ve většině případů existují jiné příznaky - například bolest, slabost, pocení, nespavost, závratě, hypertenze nebo hypotenze, poruchy pulsu, abnormální gastrointestinální nebo respirační symptomy. Tyto příznaky jsou však často vymazány a běžný člověk z nich obvykle není schopen určit diagnózu. Ale pro zkušeného lékaře může být obraz jasný. Kromě symptomů byste měli svému lékaři sdělit, jaká opatření jste nedávno provedli. Komunikovali jste například se zvířaty, jaké produkty jste jedli, cestovali jste do exotických zemí atd. Při určování příčiny se také používají informace o pacientových předchozích onemocněních, protože je docela možné, že subfebrilní stav vyplývá z relapsu některých dlouhodobě léčených onemocnění.

Pro stanovení nebo objasnění příčin subfebrilu je obvykle nutné absolvovat několik fyziologických testů. Především je to krevní test. Analýza by měla v první řadě věnovat pozornost takovému parametru, jako je míra sedimentace erytrocytů. Zvýšení tohoto parametru indikuje zánětlivý proces nebo infekci. Také důležité parametry, jako je počet leukocytů, hladiny hemoglobinu.

K detekci HIV a hepatitidy jsou zapotřebí speciální testy na krevní testy. Analýza moču je také potřebná, aby pomohla určit, zda existují zánětlivé procesy v močovém traktu. Upozorňuje také na počet leukocytů v moči a na přítomnost bílkovin v něm. Aby se snížila pravděpodobnost invazí helminthic, analyzují se výkaly.

Pokud analýzy neumožňují jednoznačně určit příčinu abnormality, vyšetřují se vnitřní orgány. Pro tento účel mohou být použity různé metody - ultrazvuk, radiografie, počítačová a magnetická tomografie.

RTG hrudníku může pomoci identifikovat plicní formu tuberkulózy a EKG může pomoci identifikovat infekční endokarditidu. V některých případech může být indikována biopsie.

Stanovení diagnózy v případě subfebrilního stavu může být často komplikováno skutečností, že pacient může mít několik potenciálních příčin syndromu, ale není vždy snadné oddělit skutečné příčiny od falešných.

Co dělat, když zjistíte konstantní horečku u Vašeho dítěte nebo u Vašeho dítěte?

Který lékař léčí tento příznak? Nejjednodušší způsob je jít k terapeutovi a on zase může dát pokyn specialistům - endokrinologovi, specialistovi na infekční onemocnění, chirurgovi, neuropatologovi, otolaryngologovi, kardiologovi atd.

Samozřejmě, subfebrilní teplota, na rozdíl od febrilu, není pro tělo nebezpečná, a proto nevyžaduje symptomatickou léčbu. Léčba v takovém případě je vždy zaměřena na odstranění skrytých příčin onemocnění. Samoléčba, například s antibiotiky nebo antipyretiky, bez jasného pochopení akcí a cílů, je nepřijatelná, protože může být nejen neefektivní a rozmazat klinický obraz, ale také vést ke skutečnosti, že toto onemocnění bude zahájeno.

Ale z bezvýznamnosti symptomu to neznamená, že by se mu nemělo věnovat pozornost. Naopak nízká horečka je důvodem k důkladnému vyšetření. Tento krok by neměl být odkládán až později a ujistit se, že tento syndrom není zdraví škodlivý. Mělo by být zřejmé, že pro takovéto případy by se mohlo zdát, že nevýznamným selháním těla mohou být závažné problémy.