Co dělat, když teplota stoupá a bolelo tělo

Téměř každá osoba, která kdy měla horečku, je obeznámena s takovými specifickými příznaky, jako jsou bolesti svalů a bolesti. Pokusme se zjistit, jaký je důvod tohoto stavu, proč se teplota a bolesti těla tak často vyskytují, když teplota stoupá, s níž jsou tyto pocity spojeny a jak se jich můžete zbavit.

Proč je tělo při teplotě zraněno

V lékařské terminologii se bolest ve svalové tkáni nazývá myalgie. Jejich výskyt je způsoben specifickým enzymem nazývaným CPK - kreatin fosfokináza. Poskytuje energii svalům a nachází se především v kosterních svalech a hladkých svalech. Když jsou buňky poškozeny v důsledku zvýšení teploty, CPK se uvolňuje a vstupuje do krevního oběhu, což způsobuje pocit bolesti.

Ztráta v těle při teplotě je důsledkem porušení strukturní integrity vláken hladkého svalstva. Vysoká teplota (hypertermie) ovlivňuje svaly tak, že ztrácejí schopnost relaxovat, utahují se a utahují, krevní oběh v nich zpomaluje, vyvíjí se nedostatek kyslíku a celé tělo začíná dávat poplach s bolestí a bolestí. Takové bolestivé pocity jsou zpravidla soustředěny ve svalech břicha a hrudníku.

Co může způsobit bolesti?

Stav, ve kterém je bolest pozorována v důsledku teploty, může být nejen přirozeným procesem boje proti infekci, ale také reakcí na nemoci neinfekční povahy. Existuje mnoho důvodů, proč teplota překračuje běžné hodnoty.

 • Akutní virové a bakteriální infekce
 • Exacerbace chronických infekčních onemocnění
 • Komplikace po ARVI
 • Otrava jídlem
 • Virová hepatitida
 • Tuberkulóza
 • HIV infekce
 • Krevní onemocnění
 • Nádorové procesy
 • Endokrinní nemoci
 • Štípání nervových větví
 • Psychogenní poruchy

Kromě výše uvedených stavů, kdy teplota stoupá a bolelo tělo, mohou autoimunitní patologie, jako je Crohnova choroba, revmatismus, ulcerózní kolitida, revmatoidní artritida atd., Vyvolat podobné symptomy.

Jak zmírnit stav?

Existuje mnoho způsobů, jak zmírnit stav člověka, pokud teplota stoupá a bolelo tělo. Stejně jako jakýkoli jiný syndrom bolesti může být pocit bolesti odstraněn protizánětlivými a analgetickými léky. Normálně je teplota lidského těla 36,6 ° C. Když překročí 37 ° C, objeví se příznaky intoxikace - závratě, slabost, nevolnost, bolest a bolesti těla. Pokud je příčinou tohoto stavu akutní respirační virová infekce, odborníci doporučují použití antipyretik: při teplotě u dětí - 38 ° C a vyšší, u dospělých - 38,5 ° C a vyšší.

Jednou z nejúčinnějších farmakologických látek, které mohou zmírnit stav při teplotě a bolesti těla, je paracetamol. Tento lék ovlivňuje centra bolesti a termoregulace umístěné v hypotalamu, vytváří antipyretický účinek a odstraňuje bolest. Snížením tělesné teploty o 1–1,5 ° C pomáhá tělu bojovat s infekcí bez ohrožení samotného těla. Dnes je paracetamol, zařazený Světovou zdravotnickou organizací (WHO) do seznamu nejbezpečnějších a nejúčinnějších léků, lékem, který lze používat při vysokých teplotách u dospělých i dětí.

RINZA® a RINZASIP® - spolehliví pomocníci při nachlazení a chřipce

Podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO) může být jediná dávka paracetamolu, která je nezbytná k odstranění příznaků chřipky a nachlazení, až 1000 mg pro dospělé a až 15 mg / kg pro děti. RINZA® a RINZASIP® s vitaminem C jsou moderní kombinované léky, které splňují doporučení WHO a jsou indikovány pro použití v ARVI a chřipce. Tento nástroj, který obsahuje komplex antipyretických, analgetických, vazokonstrikčních a antihistaminických složek, pomáhá eliminovat klasické symptomy nachlazení, včetně vysoké tělesné teploty, bolesti, bolesti hlavy a kongesce nosu.

RINZA®. Není čas onemocnět? Potřebuješ udržet obvyklý rytmus života, ale studená překvapení? RINZA® ve vhodné formě tablet pomáhá v boji proti zácpě a zároveň neodkládá urgentní obchod. Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu.

RINZASIP® s vitamínem C. Onemocnění srazí a nic nezbývá? Prášek RINZASIP® s vitaminem C je spolehlivým prostředkem pro domácí ošetření. Jedna ze tří příchutí ovoce a bobulovin pomáhá zpříjemnit léčbu a obsah vitamínu C ve složení pomáhá urychlit proces hojení. Každé sáček obsahuje 750 mg paracetamolu.

RINZASIP® pro děti. V prášku 1 RINZASIP® pro děti je množství paracetamolu 280 mg. Kyselina askorbová (0,1 g), která je součástí přípravy pro děti, uspokojuje potřebu těla dítěte pro vitamín C, zlepšuje imunitu a urychluje léčbu onemocnění. Feniramin, který je také součástí RINSASIP® pro děti, má antialergický účinek, uvolňuje dýchání dítěte, odstraňuje kýchání a trhání. Lék je schválen pro použití od 6 let věku, nemá negativní vliv na sliznici gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt) a druhý den léčby významně zlepšuje zdraví 2.

Budete mít také zájem

1 Toto se vztahuje na prášek pro přípravu perorálního roztoku (podle návodu).

2 Z článku "Principy léčby akutních respiračních virových infekcí"; CONSILIUM MEDICUM № 3, září 2015.

Chesnachki.ru

Vítejte, milí čtenáři!

Všichni z času na čas onemocníme, někteří častěji, méně. Je však pravděpodobně nemožné najít člověka, který by nikdy nebyl nemocný. I se zvýšenou teplotou jsme všichni „nevěděli“ nedobrovolně. Dnes jsme se rozhodli mluvit o tom, proč máte teplotu 38 s mrazem a bolestmi.

Pro vaši informaci, zimnice jsou znamením, že teplota ještě nedosáhla svého maxima a znovu se zvýší. Co dělat s zimnicí, je logické dát pacientovi teplý nápoj a přístřeší.

Co je horečka

Zvýšení teploty - to je horečka. Současně je vždy zaznamenána celková malátnost, slabost, bolest a bolesti svalů, kostí a kloubů, bolesti hlavy.

Všechny tyto stížnosti jsou spojeny s působením mikrobů nebo toxinů, které provokují samotnou horečku. Dáváme nejaktuálnější příčiny vzniku tepla:

 • chřipka, akutní respirační virové infekce, akutní respirační infekce a jakékoliv nachlazení;
 • jakýkoliv zánětlivý proces, například angina pectoris, pneumonie, pyelonefritida, jakékoli hnisání;
 • střevní infekce a otrava jídlem.

Dobré nebo špatné?

Zvýšení teploty je obranná reakce při současném zvýšení produkce protilátek a dalších antimikrobiálních činidel.

Nadměrné zvýšení teploty je pro tělo zároveň nebezpečné - mohou se objevit křeče, zejména u malých dětí, pokles krevního tlaku.

Dále pochopíme, v jakých případech je nutné snížit teplotu a jak léčit našeho febrilního pacienta.

Správně snižte teplotu

Jak jsme viděli, důvody horečky jsou různé. Mějte na paměti, že výskyt horečky je pouze příznakem jakékoli nemoci, kterou je třeba léčit v souladu s potvrzenou diagnózou.

Ale principy jednání s horečkou jsou stejné. A také antipyretika. Některé z nich mohou být kontraindikovány v závislosti na onemocnění nebo věku. Mimochodem, připomínáme, že těhotným ženám a kojící matce mohou být povoleny pouze ty léky, které mohou být použity u dětí.

I když nejsme příznivci samoléčby, ale přesto doporučíme několik více či méně bezpečných přípravků, přinejmenším pro počáteční přijetí, před konzultací s lékařem. Jedná se o paracetamol nebo ibuprofen, jakož i kombinované přípravky na jejich bázi.

Děti nedávají aspirin! Oblíbený z mnoha dětí s nimesulidem může být použit pouze po 12 letech. Zbývající léky - pouze na lékařský předpis. A vždy postupujte podle dávkování!

Kdy snížit teplotu

Pokud nepřekročí limit 38 stupňů, můžete trpět pro rozvoj imunity. Pokud je již vyšší, dáváme dítěti antipyretikum a dospělý nemůže pít až 38, 5 s přijatelným zdravotním stavem.

Pokud byly dříve komplikace horečky nebo onemocnění centrálního nervového systému, antipyretika by měla být užívána při každém zvýšení teploty. Teploměr nezmizí okamžitě, ale za 30-40 minut. "Nouzové" proto často používá injekce, že pokles může začít již za 20 minut.

Není nutné okamžitě od 40 stupňů dosáhnout 36,5. Snížil se o dva stupně - velmi dobrý a dost pro tento okamžik. Kromě horečky však mohou být rušeny další stížnosti. Přečtěte si o nich níže.

Sezónní ARVI a ORZ

Studené, a my začneme masivně chytit chlad. Ucpaný nos nedýchá, bolest v krku je minimálně. Často je kašel, obvykle suchý jako první, pak je mokrý. Výrazné zvýšení tělesné teploty a těžké bolesti jsou pro chřipku charakterističtější, takže pokud máte teplotu 38, zimnice a bolestivé kosti, můžete s 90% pravděpodobností říct, že máte chřipku.

Ale jen lékař udělá diagnózu.

V této situaci lékař určí příčinu a předepíše vám vhodnou léčbu - antivirová léčiva nebo antibiotika a poskytne doporučení ke zmírnění stavu dýchacích cest.

Problémy s gastrointestinálním traktem

Vzal žaludek, nemocný a dokonce zvracel, objevila se tekutá stolička. S největší pravděpodobností, máte otravu jídlem, dobře, a pokud je také horečka, pak je možné, že jste se smluvní střevní infekce. To není vždy horečka v případě otravy, ačkoli obecná malátnost je vyslovována významně.

Budete potřebovat šetřící dietu, chelátory, pít "Regidron" nebo alespoň minerální vodu bez plynu, pouze 1-2 doušky, aby nevyvolávaly zvracení.

Ošetřovatelka máma na poznámce

Zvýšení teploty během laktace je způsobeno stejnými důvody, ale často je vyvoláno laktostázou nebo dokonce mastitidou. GW při teplotě je téma pro samostatnou diskusi, ale chceme vám připomenout několik nuancí.

Teplota v podpaží u kojící ženy je normálně 37,1-37,3 kvůli produkci mléka. Mělo by se měřit po krmení nebo dekantaci - pak dostanete skutečný výsledek.

Není-li příčina horečky známa, pokud máte hnisavou mastitidu a je-li teplota vyšší než 38, dočasně zastavte. O dovolených pro kojící drogy jsme již zmínili výše.

To je vše, milí čtenáři, článek skončil. Význam informací v něm, soudit jen vy. Pokud jste našli tento článek užitečný, sdílejte jej se svými přáteli.

Uvidíme se brzy!

Tady je to, co jste nevěděli o geeků

Dobré odpoledne, milí přátelé! Geeks jsou dnes módní slovo. Rozvoj schopností u dětí od útlého věku je zaměstnán mnoha školami raného vývoje, nadání a mnoho času je věnováno tvořivosti. Nicméně, geeks být volán ne jen děti se schopnostmi těsně nad cf.

Antipyretické svíčky pro kojence: typy, když začnou jednat, jak správně vstoupit?

Zdravím vás, milí čtenáři! Vysoká teplota u dětí je vždy velkým problémem pro rodiče. Teplo může být velmi nebezpečné pro novorozence, takže musíte včas najít lék, který problém vyřeší. Dobrým řešením by byly antipyretické svíčky pro děti. Uvažujme

Zajímavé, vzdělávací karikatury o autech pro chlapce různého věku

Zdravím vás, milí čtenáři! Auta jsou jedním z nejoblíbenějších hrdinů dětí, zejména chlapců. Legrační kamiony, závodní auta jednat a žít jako lidé řeší životní otázky přátelství a vzájemného porozumění. Pojďme si společně promyslet, jaké karikatury jsou o autech vyvíjejících se chlapcům.

Tento blog je čten 10875 maminky, bye
hrát se svými dětmi.

Zanechat komentář Zrušit odpověď

Začala jsem chřipku. Od té doby uplynulo několik let, ale stále si pamatuji, jak to bylo špatné

Ano, s chřipkou je velmi silná intoxikace těla z tohoto důvodu a zdravotní stav je hrozný a teplota je vysoká.

Pokud vím, vývoj přirozeného obránce, interferonu, začíná na 38 stupních. Můžete dále zvýšit výrobu jeho induktorů, například Influcid. Dosahuje se mnohem účinnějšího účinku než antipyretika. V prvním případě samotné tělo bojuje s onemocněním a ve druhém se symptomy jednoduše odstraní.

Mám rád, jak vlivné funguje. Ale je to dobré, pokud se vám to podařilo začít užívat v raných stadiích nemoci (jen pocit příznaků indispozice).

Jakmile cítil, že je nemocný, všichni začali být léčeni. No, zpravidla jen málo lidí má tyto příznaky, zejména pokud jde o teplotu, bude ignorováno. Manžel se druhý den onemocněl, chlad byl, nos byl naplněn a teplota byla také jistá, ale neměřená. Jakmile jsem se vrátil domů, okamžitě začali dostávat Anti-Grippin z produktu Natur. Tento lék máme vždy v lékárničce, první asistentce ARVI a chřipce. Po několika hodinách, to stane se lepší, ale další příjem drogy bude obecně zmírnit oba symptomy a nemoc sám.

Takže vždycky říkám, jestli se mi podaří zahájit proceduru na samém začátku nemoci, tak rychle a úleva přijde. Jsem rád, že váš manžel je už lepší. Brzy se uzdravte.

S chřipkou a teplotami až 38 stupňů, nemám žádné léky, včetně antipyretika. Maximální množství, které mi hodně pomáhá, je Influcid antivirové tablety, které se rozpouští, jakmile mám pocit, že začíná horečka, chvění, bolest hlavy a bolest celého těla. Pomáhají produkovat interferonový protein tak, aby se tělo dokázalo vyrovnat se samotným onemocněním.

Ahoj, syn se odtáhl ze školy, nosová hlava, která rychle nabírala sílu, a zhroutil se kašlem. Dětský Nurofen (sirup), tablety brómhexinu, codelac také táhly sirup na týden. Když jsem táhl, byl jsem nemocný z malého, a následoval jsem až 40,2, vzal paracetomol do tablet, moje teplota neklesla pod 37,9,, moje žena volala pomalou ambulanci, veselý chlap vešel a udělal poznámku hned - proč není číslo byt na dveřích, žádná politika nevypadala, ani pas. Jen jsem se na mě podíval a zeptal jsem se, paže a nohy mě bolely, teplota je pod 40 a nechci žít. Chci říct doktorovi, jak jinak. od dětství, každý zná proceduru lžíce, řekni mi * a *, teploměr letí pod paží, později zkontrolujeme tlak s věkem. Byla tam jen lžíce a * a *, ale doktor byl pravděpodobně naštvaný, že jeho hrdlo nebylo bolavé, zeptal se, kterým směrem se chystáme píchnout. tady to je, spása. Myslel jsem, vodivý v kouzelném elixíru a v bílých komorách. zatímco se injekce zakořenila ve svalu, Bůh (myslím, že to byl Bůh), hodil na kus papíru spoustu papíru, který může pomoci v boji proti teplotě, a pokud se mu nepodaří srazit, poradil své ženě, aby dala analgin. a vlevo. a injikoval se dimedrol, papaverin a podobně, tři v jedné ampulce. teplota klesla během této doby jednou na 36,8 a opět vzrostla na 37-38.

Nikolay, samozřejmě chcete "kouzelnou pilulku" a rychle. Ale pokud jsem správně pochopil, máte virovou infekci. Vaším úkolem je pít hodně tekutin, snížit teplotu až po 38,5 značce a ne dříve, vzduch v místnosti, propláchnout nos fyziologickým roztokem.

Chápu, že Amerika pro vás neotevřela. Zítra je všední den, jděte na kliniku, nechte je poslouchat.

Přeji vám, Nikolai, rychlé uzdravení!

Tělesné bolesti

Ztráta v těle je příznakem určitého patologického procesu v těle, který se projevuje formou bolesti ve svalech, stavem apatie a slabostí a celkovým špatným zdravotním stavem. Poměrně často se tento příznak může projevit bez horečky, ale to by nemělo být považováno za normální. Absence nízké nebo vysoké tělesné teploty neznamená, že v těle není žádný patologický proces. Je-li tělo bolesti bez teploty, je nutné kontaktovat především terapeuta.

Etiologie

Bolest těla bez teploty může být způsobena následujícími etiologickými faktory:

 • neustálé nadměrné cvičení;
 • autoimunitní onemocnění;
 • mechanické poškození tkáně;
 • intoxikace těla botulizmem;
 • HIV;
 • hypothermie;
 • bodnutí hmyzem, zejména klíšťata;
 • patologií endokrinního systému;
 • zánětlivé procesy v kloubech;
 • těžké nervové napětí, přepracování;
 • dlouhodobá léčba těžkými léky, odpočinek na lůžku;
 • počáteční fáze infekčního nebo zánětlivého procesu.

Bolesti těla se zvýšenými nebo vysokými teplotami mohou být způsobeny následujícími faktory:

 • akutní respirační infekce;
 • zánětlivé procesy v těle;
 • pneumonie, bronchitida, angína a onemocnění s podobnou etiologií;
 • poruchy krve;
 • rozvoj onkologických procesů;
 • parazitní poškození těla;
 • potravin nebo toxické otravy.

Je třeba si uvědomit, že vývoj výše uvedených faktorů a tohoto symptomu se často vyskytuje na pozadí oslabené imunity.

Pokud se necítíte dobře a bolesti těla kvůli nachlazení, měli byste začít užívat antivirotika.

Komplexní léky pomáhají eliminovat nepříjemné symptomy SARS, zachovávají výkonnost, ale často obsahují ve svém složení fenylefrin - látku, která zvyšuje krevní tlak, který dává pocit vitality, ale může způsobit vedlejší účinky kardiovaskulárního systému. Proto je v některých případech lepší zvolit lék bez složek tohoto druhu, například AntiGrippin z NaturProdukt, který pomáhá zmírnit nepříjemné symptomy ARVI, aniž by vyvolal zvýšení tlaku. Existují kontraindikace. Potřebujete se poradit s odborníkem.

V některých případech, u žen, tělesné bolesti bez horečky nebo s podfebrilním stavem mohou být pozorovány před začátkem menstruačního cyklu nebo v jeho prvních dnech. Tato podmínka je zpravidla doplněna bolestí v dolní části břicha a všeobecným onemocněním. Neustálá přítomnost takového příznaku vyžaduje konzultaci s lékařem, protože tento příznak pravděpodobně naznačuje poruchu fungování hormonálního pozadí.

Symptomatologie

Mezi běžné příznaky klinického obrazu patří následující příznaky:

 • je obtížné, aby se člověk ráno vynořil z postele, protože všechny svaly jsou bolestivé;
 • slabost, pocit slabosti;
 • bolest hlavy;
 • ospalost

Pokud jsou bolesti těla způsobeny přepracováním nebo těžkým nervovým napětím, pak klinický obraz může být doplněn následujícími příznaky:

 • podrážděnost;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • výkyvy nálady;
 • poruchy spánku - nespavost v noci a ospalost během dne;
 • zhoršení výkonu a fyzické aktivity.

V případě, že tento příznak je způsoben infekčním procesem, mohou být přítomny následující specifické znaky klinického obrazu:

 • nízká nebo vysoká tělesná teplota;
 • nevolnost, případně záchvaty zvracení;
 • závratě;
 • zvýšené pocení;
 • porušování funkcí zažívacího traktu;
 • příznaky obecné intoxikace.

Body bolesti mohou být spuštěny bodnutím hmyzem. V takových případech se mohou vyskytnout následující specifické symptomy:

 • místní zarudnutí kůže;
 • svědění a pálení;
 • zvýšená svalová slabost;
 • závratě;
 • malá vyrážka na těle.

Zřídkakdy, ale stále existuje projev bolesti v těle, během vývoje autoimunitních onemocnění. V tomto případě je možné dodržet tyto specifické znaky klinického obrazu:

 • tělesné bolesti jsou chronické;
 • nestabilní krevní tlak;
 • kožní vyrážky ve formě červených skvrn, akné a podobných formací jsou možné;
 • poruchy spánku;
 • obecné špatné zdraví.

Mělo by být zřejmé, že takové specifické symptomy mohou být projevem nebezpečného autoimunitního onemocnění, jakož i zánětlivého procesu nebo nervového přetížení. Proto je rozumné poradit se s lékařem pro léčbu, a ne pokusit se tento příznak odstranit sami, protože ve většině případů to nejen nemá požadovaný účinek, ale také vede k rozvoji závažných komplikací.

Diagnostika

V přítomnosti této funkce, v první řadě, měli byste kontaktovat terapeuta, i když není teplota. Diagnostický program může zahrnovat následující vyšetření:

 • obecné a biochemické vyšetření krve;
 • analýza moči;
 • coprogram;
 • Ultrazvuk;
 • CT scan;
 • MRI;
 • HIV test;
 • imunologické studie;
 • definice hormonálního pozadí pacienta.

Je nemožné stanovit obecný diagnostický program, který bude univerzální, protože vše bude záviset na aktuálním klinickém obraze a historii nemoci.

Léčba

Co dělat s těly bolesti může být řečeno pouze kompetentním lékařským specialistou, po přesné diagnóze a stanovení základní příčiny. Terapeutické zákroky mohou obecně zahrnovat:

 • užívání protizánětlivých, antibakteriálních, hormonálních léčiv;
 • akupunktura;
 • terapeutická masáž;
 • fyzioterapie.

Základní terapie bude záviset na etiologii symptomu. V každém případě musí být léčba předepsaná lékařem plně provedena. Nezávisle provádět úpravy nebo přerušit průběh terapie nemůže. Pokud jde o prevenci, neexistují žádné specifické metody, jeden by měl obecně dodržovat pravidla zdravého životního stylu.

"Ztráta v těle" je pozorována u nemocí:

Infekce adenovirem je infekční onemocnění patřící do skupiny SARS. Ovlivňuje sliznice dýchacích cest, očí a zažívacího traktu. Téměř čtvrtina lidí s diagnózou SARS má onemocnění vyvolané adenoviry. Infekce adenovirem může postihnout jedince i epidemiologii.

Zánětlivá onemocnění, která jsou doprovázena projevem konstantní bolesti v kloubech, se nazývají artritida. Ve skutečnosti je artritida onemocnění, které přispívá k řídnutí chrupavky kloubů, ke změnám vazů a kloubní kapsli. Pokud se nemoc neléčí, proces se zhoršuje, což vede k deformaci kloubů.

Atypická pneumonie je zánětlivý proces v plicích, jehož etiologie není typická. To znamená, že tato choroba není způsobena bakteriemi, zejména koky, jako je tomu u typické pneumonie, ale mikroorganismy a viry.

Sekundární syfilis je období, které plně odpovídá zobecnění infekčního procesu. Bledý treponema, který se nachází v lymfatických uzlinách, postupně vstupuje do krevního oběhu a šíří se dalšími životně důležitými orgány i novými oblastmi kůže. Sekundární období syfilis je charakterizováno výskytem těchto příznaků - mírnou teplotou, syndromem mírné bolesti ve svalových strukturách a kloubech (s tendencí ke zvýšení v noci), slabostí. Specifické léze charakteristické pro patologii se projevují ve všech oblastech lidské kůže, ve většině sliznic, stejně jako v určitých vnitřních orgánech.

Dorsopatie nepůsobí jako nezávislé onemocnění, tj. je obecný pojem, který kombinuje skupinu patologických stavů, které ovlivňují páteř a blízké anatomické struktury. Patří mezi ně vazy a krevní cévy, nervové kořeny a vlákna, stejně jako svaly.

Klíšťová encefalitida je závažné infekční onemocnění, které se přenáší na člověka z klíšťat encefalitidy. Virus se vplíží do mozku a míchy dospělého nebo dítěte, způsobuje těžkou intoxikaci a postihuje centrální nervový systém. Silné encefalitické formy bez včasné léčby mohou vést k paralýze, duševním poruchám a dokonce i smrti. Jak rozpoznat příznaky nebezpečné patologie, co dělat, pokud máte podezření na infekci přenášenou klíšťaty a jaký je význam očkování v prevenci a léčbě smrtící nemoci?

Osteomyelitida je onemocnění nejen kosti, ale celého organismu. Koneckonců, když hnisavý-nekrotický proces způsobený mykobakteriemi nebo bakteriemi, které produkují hnis ovlivňují kostní dřeň, strukturální prvky kosti a okolních tkání, celé lidské tělo odolává sepsi a reaguje na ni zánětem.

Akutní virová hepatitida - je infekce jater způsobená specifickými mikroorganismy. V závislosti na tom, která bakterie se stala zdrojem postižení, bude určena forma hepatitidy. Kromě specifických bakterií mohou být příčinou vývoje této patologie i jiné neznámé mikroorganismy. Existuje také řada predisponujících faktorů, které zvyšují riziko vzniku onemocnění.

Akutní pankreatitida (zánět pankreatu) je zánětlivý proces v pankreatu. Takové onemocnění může způsobit velké množství různých příčin, ale je založeno na agresivním působení aktivních enzymů na orgán, což vede k výskytu specifických symptomů, včetně nesnesitelné bolesti v břišní oblasti.

Bellova obrna - je lokalizace zánětu v obličejovém nervu, která vede k inervaci svalů na jedné straně obličeje a je externě vyjádřena formou asymetrie. Patologie je primární i sekundární. Kromě výskytu široké škály onemocnění, hypotermie, zneužívání špatných návyků a široká škála poranění hlavy také působí jako příčiny této poruchy.

Infekce Rhinovirus (infekční rýma) - infekční onemocnění dýchacího traktu akutního průběhu, který se šíří do nosu a nosohltanu, jejich sliznice. Kauzální agens je virus rodiny pikornavirů. Nestabilní v životním prostředí, okamžitě zničen při vystavení nepříznivým faktorům.

Segmentální pneumonie je onemocnění, které se vyznačuje výskytem zánětlivého procesu v jednom ze segmentů plic. Od fokální pneumonie se liší tím, že postihuje velkou oblast tohoto orgánu a má závažnější průběh. Ve většině případů vzniku zánětu předchází pronikání patogenních agens, které mají nepříznivý účinek, do lidského těla. Pulmonologové však identifikují řadu dalších predisponujících faktorů.

Serózní meningitida je akutní zánětlivý proces, který se vyvíjí v měkkém prostředí mozku. V některých klinických případech může zánětlivý proces ovlivnit míchu. V hlavní rizikové skupině děti do 10 let. Je to proto, že imunitní systém v tomto věku není schopen odolat viru tohoto druhu. Ale nemoc může být diagnostikována u dospělých.

Akutní antroponotická malátnost, která je způsobena cyklickou povahou průběhu a ovlivňuje především kardiovaskulární a nervový systém, se nazývá tyfus. Často se tato choroba nazývá Brill-Zinsserova choroba na počest objevitelů. To je téměř stejné jako tyfus, jen nemoc je charakterizována znameními, které způsobí výskyt nemoci.

Mor je akutní nemoc infekční povahy, která je zvláště nebezpečnou infekcí a je charakterizována endemicitou. Jak patologie postupuje, je zde léze lymfatických uzlin, kůže, stejně jako syndrom těžké intoxikace. Kapsy moru jsou přítomny na všech kontinentech kromě Antarktidy a Austrálie. Nosnou infekcí jsou černé krysy.

S cvičením a střídmostí, většina lidí může dělat bez medicíny.

Jak pomoci sami, manžel nebo dítě, pokud je teplota 38, bolavé kosti a zimnice

Alespoň jednou za život, každý chytil virovou nebo bakteriální infekci - během zimy a chřipky, i ti, kteří sledují jejich imunitu a výživu, dodržují hygienická pravidla a pamatují na preventivní opatření, mohou onemocnět.

Vysoká teplota je jedním z prvních příznaků infekce, což znamená, že tělo již detekovalo invazi patogenní mikroflóry a proti ní začala aktivní boj. Proto je teplota sama o sobě pozitivním příznakem. Ale nepříjemné. Pokud indikátory dosáhnou určité značky, začíná silný chlad, bolest celého těla a kostí a bolest hlavy.

Proč láme kosti, je-li zaměření infekce lokalizováno v dýchacích orgánech, jaké jsou příčiny tohoto stavu a jak se s ním vyrovnat? Musím porazit teplotu dítěte a jak mu mohu pomoci? Odpovědi na všechny tyto otázky vám pomohou snadněji přenést ARD nebo ARVI a rychle vstávat.

Proč je horečka

Co je horečka a zimnice? Proč se člověk třese, zatímco jeho tělo hoří teplem? Příčiny těchto protichůdných symptomů jsou v otravě těla s produkty rozkladu bakterií nebo virů. Když jsou mikroby zavedeny do sliznice, začínají aktivní životně důležitou činnost, zatímco toxiny jsou emitovány přímo do krevního oběhu, jsou neseny spolu s krevním oběhem v celém těle a provokují takový nepříjemný stav.

Kromě zimnice, při zvýšené teplotě, existují takové příznaky:

 • bolest hlavy;
 • nevolnost, nechutenství;
 • slabost, ospalost;
 • pocení

O jakých onemocněních můžeme hovořit, pokud se při teplotě, bolesti kloubů a bolesti hlavy, člověk třese v zimnici i v teplém svetru a ponožkách pod přikrývkou?

Obvykle se projevují následující patologie:

 • jakákoli forma ARI a ARVI;
 • akutní infekční onemocnění jakýchkoliv vnitřních orgánů - tonzilitida, pyelonefritida, bronchitida, pneumonie atd.;
 • střevní infekce, otrava jídlem.

V závislosti na důvodech teploty způsobené zimnicí, léky a intervence jsou vybrány.

Důležité informace: Poznámka pro pacienty, pokud je chlad, znamená to, že teploměr ještě nedosáhl svého maxima. Po několika hodinách bude teplota ještě vyšší, musíte se na to připravit.

Potřebuji chrlit teplotu

Vysoká tělesná teplota při infekcích jakéhokoliv druhu je ochrannou reakcí těla. Faktem je, že když dosáhne určité úrovně, začne patogenní mikroflóra umírat a nemůže se dále reprodukovat. Proto lékaři nedoporučují okamžitě snížit teplotu s léky - musíte umožnit imunitní systém vyrovnat se s infekcí.

Problém je v tom, že člověk se cítí velmi nepříjemně, když ho trápí zimnice a bolavé klouby. Kromě toho, v tomto stavu, krevní tlak může výrazně snížit, záchvaty a zvracení dojít, a dehydratace těla může vyvinout. Tento stav je obzvláště těžký pro malé děti.

Co lze udělat, pokud už není síla vydržet zimnice, horečka, pokud se kosti bolestí a stahují svaly po celém těle? Můžete snížit teplotu, ale musíte to udělat správně.

Každý pacient by měl pochopit, že antipyretická léčiva nevyléčí příčiny onemocnění, ale pouze odstraňují jeho symptomy. Proto se berou s velkou opatrností a jakmile se stav zlepší, přestanou užívat léky s antipyretickým účinkem.

Musíte vědět: antipyretika se začnou užívat pouze tehdy, když teplota vystoupí nad 38 stupňů a pacient se cítí velmi špatně. V tomto případě okamžitě vzít dvojnásobnou dávku léku rychle snížit vysoké čísla, to je nemožné. Teplota se postupně snižuje - najednou ne více než dva stupně.

Jak se vypořádat s teplotou

Tradičně, pokud člověk „popálí“ a na teploměru jsou vysoká čísla, aspirin je odstraněn z lékárničky. Opravdu, tyto pilulky mohou rychle pomoci, pokud bolesti těla, bolesti hlavy, horečka obavy. Ale ne každý pacient je může použít.

Kontraindikace při léčbě aspirinu jsou:

 • období porodu a kojení;
 • sklon ke krvácení, špatné srážení krve;
 • vysoký krevní tlak;
 • děti do 12 let.

Je lepší, když klouby namísto aspirinu užívají paracetamol nebo ibuprofen a kombinované přípravky s těmito účinnými látkami. Ale v tomto případě, pro děti a těhotné ženy, musíte vyzvednout tablety, sirupy a prášky v odpovídající dávce, měli byste věnovat pozornost první.

Měli byste také pochopit, že tablet nepracuje okamžitě. Teplota se začne snižovat až po 15-20 minutách v oblasti užívání drog. Maximální efektivita bude dosažena za 40-45 minut. Proto nespěchejte, abyste dali dítě znovu a znovu sirup na teplotu, nebrzděte ho každých pět minut, abyste změřili teplotu. Pokud byly počty 39-39,5 zpočátku zaznamenány, je naprosto normální, pokud dvě hodiny po užití léků klesnou na 38.

Nejdůležitější věcí je, že čísla se ještě nezvyšují, a to ani poté, co pacient přijal správný lék. V tomto případě budete muset okamžitě zavolat sanitku.

Tip: teplota může vzrůst nejen v případě akutních respiračních infekcí nebo SARS, bolesti v krku a pneumonie. Tyto příznaky často doprovázejí střevní infekce a otravu jídlem. Rotoviry vždy způsobují velmi vysokou horečku a pacient navíc trpí těžkým zvracením, průjmem a bolestmi břicha. V takových případech je lepší experimentovat s drogami a okamžitě jít do nemocnice.

Lidové léky při vysokých teplotách

Lidé znají mnoho různých způsobů, jak překonat horečku a co dělat, když se bolelo celé tělo, ale po ruce nejsou žádné tablety. Mohou být použity, pokud je užívání léků nežádoucí nebo jsou neúčinné. Co lze udělat, pokud již byla přijata přijatelná dávka antipyretika a symptomy nebyly odstraněny a stav pacienta se nevrátil do normálu?

Řešení octa pomůže. To je osvědčený nástroj zkušených maminek a babiček, i když někteří pediatrové popírají jeho účinnost, zatímco jiní tvrdí, že je to jen škodlivé. Dýchání v párech octa není opravdu velmi užitečné. Roztok s vysokou koncentrací může pokožku vysušit a způsobit podráždění. Řešení octa však může rychle rychle snížit teplotu.

Jak připravit octový roztok a odstranit s ním teplo? Ve sklenici studené vody rozpusťte lžíci octa. Kapalina se navlhčí ubrouskem a položí na čelo pacienta. Můžete otřít hrudník, ruce. Maminčiny malé děti jsou často zabalené do pleny namočené v octě. Po tomto postupu, jakmile se indikátory teploměru stabilizují, dítě by mělo být umyto teplou vodou tak, aby pokožka nebyla svěděna a dráždila.

Nesmíme zapomenout na bohatý teplý nápoj v horku. Dokonce i teplá voda s několika kapkami citronové šťávy bude dělat. Když chill chcete zabalit pacienta do přikrývek a kožichů.

Ale je to naprosto zbytečné. Jednoduše položte pacienta do čisté bavlněné spodní prádlo, vlněné ponožky a ležel pod teplou deku. Vzduch v místnosti by neměl být příliš horký a suchý. Tyto podpůrné činnosti pomohou vyrovnat se s nepříjemným stavem a rychle obnovit dobré zdraví.

Tělesné bolesti - příčiny a léčba

Tělesné bolesti, slabost a horečka 37 a vyšší jsou příznaky mnoha infekčních onemocnění virové nebo jiné povahy: ARI, SARS, genitální herpes, toxoplazmóza, závažná střevní infekce (např. Salmonelóza), meningitida, encefalitida, nemoci dětského věku (plané neštovice, rubeola) ). Během inkubační doby je možná nízká horečka (od 37,1 ° C do 38 ° C), která stoupá, když patologie postupuje nad tuto značku.

Obsah článku

Někdy s pomalým, subakutním nebo chronickým zánětlivým procesem u pacienta bolelo tělo, ale není zde žádná teplota. Teplota tedy ukazuje na obtížný průběh onemocnění, silnou intoxikaci těla.

Protože bolesti a horečka jsou nespecifické symptomy, doprovázející symptomy, jako je kašel, průjem, zvracení, zimnice, bolest hlavy, časté močení a další, pomohou určit možné onemocnění. Takže průjem v komplexu symptomů signalizuje pronikání infekce do střev, ale u dětí také dochází s chřipkou nebo bronchitidou.

Léčba bolesti těla s horečkou bude záviset na příčinách onemocnění.

Etiologie

Pokud má pacient celé tělo a teplotu 37 ° C, může být tento nepříjemný stav způsoben následujícími příčinami zánětlivé, infekční nebo katarální povahy:

 • chřipka, akutní respirační virové infekce, nachlazení (bolesti jsou pozorovány asi u 40% případů);
 • neinfekční myositida;
 • infekce dýchacích cest (průdušky, průdušnice, hltan);
 • těžké jídlo, otrava drogami, intoxikace různého charakteru;
 • zánětlivé procesy ve vnitřních orgánech (cystitida, apendicitida);
 • poruchy hematopoetického systému (např. leukémie);
 • patologie muskuloskeletálního systému;
 • revmatoidní artritida (pokud máte bolesti nohou a teplota je 37 ° C);
 • záněty svalů paží, nohou, zad, krku;
 • nádory různé lokalizace;
 • autoimunitní onemocnění, jako je lupus erythematosus;
 • botulismus, cholera, tyfus a další střevní infekce;
 • diabetes a jiné poruchy endokrinního systému;
 • encefalitida.

Poruší tělo a teplotu 37 ° C při infekci HIV, AIDS, jiných pohlavně přenosných chorobách (genitální herpes).

Stejná subfebrilní teplota s bolestí je možná po rozsáhlých poraněních, podchlazení, dlouhodobém stresu.

Ženy jsou často diagnostikovány s chronickou bolestí, fibromyalgií v kombinaci se zvýšenou únavou a nespavostí v nepřítomnosti specifických příčin.

Související příznaky

Ztráta kloubů a horečky je často doprovázena celkovou slabostí, chronickou únavou, poruchami spánku, migrénou, kašlem, zimnicí, nevolností, průjmem, rýmou, depresivními, stresujícími podmínkami.

Slabost

Rozpad tělesných bolestí a teploty 37-38 ° C je známkou akutních respiračních virových infekcí a dalších infekcí: chřipky, herpesu, toxoplazmózy.

Kašel

Stejné příznaky u kašle indikují zánětlivý infekční proces v dýchacích orgánech, nachlazení, akutní respirační virovou infekci s poškozením dýchacích cest.

Průjem, zimnice

Bolesti svalů a horečka, doprovázené průjmem, zimnicí, indikují střevní infekci: salmonelózu, těžkou otravu, choleru, tyfus nebo chřipku a bronchitidu u dětí.

Chlazení

Chill na pozadí bolesti - důsledek intoxikace v jakékoliv těžké otravy, stejně jako bronchitida, plané neštovice, chřipka, ARVI, angína, cystitida, pyelonefritida, hepatitida, pankreatitida, zánět slepého střeva.

Nevolnost

Chřipka může také nevolnost. Nevolnost s pocitem bolesti a horečky je pozorována u meningitidy, epidemické myalgie, encefalitidy, toxického šoku, lézí horních cest dýchacích s houbou Candida, herpes.

Bolesti hlavy

Máte-li bolesti hlavy po procházce v lese, vaše tělesné bolesti a teplota je 38 ° C, měli byste hledat klíšťata na vašem těle a v každém případě být testovány - možná to jsou příznaky encefalitidy.

Hlava také obvykle bolí chřipkou nebo chladem.

Problémy s močením (příliš časté nutkání, bolest) jsou charakteristické pro cystitidu.

Žádná teplota

Je-li tělo bez bolesti, příčinou je obvykle fyzický stres, protahování, otřesy, pomalé infekce, mírná otrava, těhotenství.

Diagnostika

Při dlouhodobé diagnostice horečky (37-38 ° C) patří:

 • kompletní vyšetření krve a moči;
 • biochemický krevní test ze žíly, testy jaterních funkcí pro detekci hepatitidy;
 • krevní test na syfilis a HIV;
 • Mantouxova reakce;
 • krevní testy na hormony;
 • fluorografie;
 • Ultrazvuk;
 • fekální analýza pro podezření na parazitární invazi a gastrointestinální onemocnění;
 • ECG, ECHO KG k vyloučení srdečních onemocnění.

Terapie

Léčba bolesti s teplotou a bez ní je etiologická, závisí na příčinách zánětu, infekčním agens, dalších příznacích.

Pokud je kost a teplota 37 ° C často a dlouhodobě bez jakéhokoliv důvodu, lze tyto příznaky zmírnit mírnou fyzickou námahou (gymnastika, cvičení, dlouhá procházka na čerstvém vzduchu), regeneračními procedurami, vitaminovou dietou (zejména v období podzimu a zimy), respirační relaxací techniky, masáže. Se správným denním režimem a pravidelným cvičením, endorfiny, přirozené anestetika, která pomáhají odstranit bolesti, jsou vytrvale produkovány.

Starší, trpící chronickými bolestmi, užitečné denně, 30-40 minut spánku.

Mezi alternativní způsoby léčby bolesti s teplotou patří metody fyzioterapie, reflexoterapie, akupunktury.

Pokud je teplota kosti 38 ° C, můžete si otřít svaly, ale nelze použít ohřívací masti, obklady.

V případě otravy jídlem je naléhavé provést výplach žaludku s přidáním sody nebo manganu a odebrat aktivní uhlí z výpočtu 1 tablety na kg váhy nebo „Smektu“.

Je lepší dočasně se zdržet jídla.

Chřipku nelze léčit samostatně, ale obecná doporučení zahrnují časté větrání v pacientově pokoji, odpočinek na lůžku, hojné teplé nápoje, zvlhčování vzduchu, konzumaci cibule a česneku.

Léky

Léčba léků na tělesné bolesti a teploty 38 ° C zahrnuje následující léky:

 • svalové relaxanty;
 • protizánětlivé léky;
 • antikonvulziva;
 • prášky na spaní;
 • imunomodulační (například Cycloferon, Arbidola, Aflubina);
 • antivirový;
 • širokospektrá antibiotika;
 • antidepresiva (předepsaná pro fibromyalgii, ale pouze na lékařský předpis);
 • antipyretikum (je-li teplota vyšší než 38,5 ° C).

Lidová medicína

Při bolestech kloubů a teplotě může být hlavní léčba kombinována s dalšími lidovými prostředky, například s vitamínovým koktejlem z mandlí: zalijeme 10 kousků mandlí vodou a necháme bobtnat přes noc, pak oloupeme, smícháme s lžičkou cukru, přidáme kardamon, zázvor ve stejném množství a smíchejte v mixéru. Hmotu zřeďte 200 ml teplého mléka a vypijte v malých doušcích.

Jako vitamínová terapie je užitečné pít šípkovou infuzi bohatou na vitamín C.

Výše uvedené příznaky jsou tedy vážným důvodem k obavám, zejména pokud symptomy přetrvávají několik dní. Takové příznaky mohou být důkazem jak počátečního stadia nachlazení, tak nebezpečných virových infekcí nebo zánětů, rozsáhlých poranění. Někdy příčiny tohoto stavu nelze identifikovat nebo existuje několik důvodů najednou. Léčba by měla být komplexní, etiologická a symptomatická.

Teplota a bolesti těla - příčiny, příznaky, léčba

L ohmot v těle a teplota 37-38 mohou být způsobeny vážnými onemocněními virové i jiné povahy. Normální teplota lidského těla je v průměru 36,6.

Tato teplota je optimální pro biochemické procesy probíhající v těle. Ale pro některé lidi, vzhledem k jejich zvláštnostem těla, může být normální teplota v rozmezí 36,6-37,4. Doporučuje se proto co nejdříve konzultovat s lékařem, pokud teplota a teplota klesnou nad 37,5 ° C.

Zvýšená tělesná teplota je ochrannou reakcí našeho těla na vnitřní nebo vnější dráždivost, která způsobuje zánět.

Stanovení příčin tohoto stavu těla, identifikace souvisejících symptomů pomůže správně diagnostikovat a včas zahájit nezbytnou léčbu.

Pokud teplota trvá několik dní a nestoupne nad 38 stupňů, tento stav se nazývá subfebril. Ve většině případů se nedoporučuje, aby lékaři užívali léky k omezení užívání drog.

To je věřil, že tělo by mělo vyrovnat se na jejich vlastní. Léčit nejprve je nutné způsobit.

Ztráta v těle je nejčastěji způsobena nachlazením, intoxikací těla a porušením vnitřních metabolických procesů.

Výsledkem těchto poruch je, že signál bolesti je přenášen přes receptory do nervového systému. Člověk cítí bolest a nepříjemné bolesti těla. Jeho celkový stav se zhoršuje.

Důvody

Stav, kdy je tělo bolestivé a teplota nad normou, může být způsobena několika vážnými důvody:

 • virové infekce (ARVI, nachlazení, chřipka);
 • hepatitidy B a C;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • akutní a chronickou cystitidu;
 • pohlavně přenosné nemoci (syfilis, kapavka);
 • urogenitální infekce: toxoplazmóza, mykoplazmóza, ureaplasmóza, trichomoniáza atd.;
 • onkologická onemocnění;
 • chronická bronchitida;
 • bronchiální astma;
 • plicní tuberkulóza;
 • chronická myokarditida, endokarditida;
 • chronická pyelonefritida;
 • gynekologická onemocnění;
 • zánětlivé procesy v těle;
 • autoimunitní onemocnění;
 • otrava drogami a drogami;
 • zánět svalů kloubů, zad, krku;
 • encefalitida;
 • poruchy hematopoetického systému (leukémie);
 • pohlavně přenosné nemoci;
 • poškození tkáně;
 • helminthiasis.

Jak vidíte, existuje mnoho důvodů, které způsobují bolesti těla a teplotu 38, takže je velmi důležité správně stanovit diagnózu a včas zahájit nezbytnou léčbu.

Správné určení příčiny onemocnění může být pouze lékař na základě testů, stejně jako identifikace souvisejících symptomů.

V některých případech je zvýšení tělesné teploty přirozenou reakcí organismu na vnitřní procesy a nemělo by vyvolávat obavy.

Patří mezi ně:

První trimestr těhotenství. Nízká horečka je normální reakce na hormonální změny.

Jsou spojeny s aktivní produkcí progesteronu. V tomto případě může těhotná žena pociťovat příznaky jako ospalost, snížený výkon, únava, kongesce nosu.

V nepřítomnosti jiných příznaků by neměla být nízká horečka důvodem ke znepokojení.

Během období ovulace, stejně jako během menstruačního cyklu u žen. Velmi často jsou tato období doprovázena mírným zvýšením teploty.
V období stresu. Akumulovaná únava, nervové poruchy mohou vést k hypertermii.

A také subfebrilní stav se často stává důsledkem těžké infekční nemoci.

Tento stav může trvat několik měsíců po zotavení.
U kojenců do 1 roku věku může být tento stav způsoben očkováním.

Navíc děti od 8 do 14 let mají tento stav často v období aktivního růstu a vývoje.

Příznaky

Symptomy závisí na individuálních vlastnostech organismu, stejně jako na úrovni aktuální teploty.

V případě vysoké teploty, ztráty chuti k jídlu, únavy, zimnice, což způsobí, že se pacient schová pod deku, aby se zahřál.

Klesající horečka je doprovázena potem. Někdy bolest s teplotou může způsobit zmatek a ztrátu vědomí, vysoké ztráty tekutin, což vede k dehydrataci.

To jsou všechny běžné příznaky. V závislosti na příčině onemocnění však mohou existovat i jiné příznaky.

 • Bolesti hlavy Často dochází k bakteriální meningitidě a renálním infekcím.
 • Zvýšené pocení a slabost. Může být způsoben zánětem a problémy s imunitním systémem. V tomto případě je teplota v tomto případě malá a málokdy přesahuje 38 ° C. Pacienti mají často subfebrilní stav, který se vyznačuje nízkou teplotou 37-37,5. Také tyto příznaky jsou charakteristické pro rakovinu - rozsáhlé nádory s metastatickým rozšířením a pro krevní nemoci - leukémii, lymfom. Nadměrné pocení a suchá kůže mohou být také způsobeny zvýšením funkce hormonů štítné žlázy.
 • Bolest při močení. Často se vyskytují při akutní a chronické cystitidě, pyelonefritidě, gynekologických onemocněních, infekcích močových cest
 • Bolest břicha, ztráta stolice, nevolnost, zvracení. Tyto příznaky se vyskytují při salmonelóze, úplavici, horečce břišní, encefalitidě, meningitidě.
 • Vyrážka na těle. Objevuje se s planými neštovicemi, spalničkami.
 • Poruchy srdečního tepu, dušnost. Tyto příznaky se často projevují astmatem, porušením štítné žlázy, bronchitidy, tuberkulózy.

Pokud se teplota udržuje mezi 37-38. po dlouhou dobu je důvod, proč se poradit s lékařem a podstoupit nezbytnou diagnostiku k identifikaci příčiny onemocnění.

Diagnóza zahrnuje

 • obecný a biochemický krevní test
 • analýza moči
 • krevní test na hormony
 • rentgen, ultrazvuk
 • ECG, ECHO detekovat abnormality v srdci
 • analýza výkalů
 • krevní test na HIV, syfilis a další pohlavní nemoci
 • externí prohlídka odborníkem
 • prohlížení podrobné lékařské historie
 • odběr vzorků sputa
 • gynekologické vyšetření.

S mrazem a teplotami od 37,5. opožděný přístup k lékaři může vést ke komplikacím a závažným následkům.

Komplikace a důsledky

Zvýšení tělesné teploty nad 41 stupňů je příčinou neodkladné hospitalizace, protože může vést ke ztrátě vědomí a vážnému poškození mozku.

Nízká tělesná teplota (hypothermie) vede ke zhoršení srdeční aktivity a dýchání, což může mít za následek kómu.

Léčba

Léčba je předepsána lékařem v závislosti na individuálních vlastnostech organismu, průběhu nemoci a důvodech.

V některých případech stačí pouze pozorovat odpočinek na lůžku a konzumovat spoustu tekutin, v jiných je to bez léků nemožné.

Medikamentózní

Nízká horečka se nedoporučuje porazit pomocí léků, protože se předpokládá, že tělo by se s virem mělo vyrovnat.

Pokud však dojde ke snížení teploty, doporučuje se použít:

Paracetamol. Nejbezpečnější ze všech existujících prostředků. Je povoleno používat i kojence.

To je nalezené ve většině známých anti-studené prostředky, takový jak Fervex. Theraflu, Coldrex.

Ibuprofen, Analgin, Nurofen se používá k léčbě bolesti těla, zimnice. Tyto nástroje se používají především jako anestetikum pro modřiny, řezy a popáleniny.

Aspirin, citramon lze také použít ke snížení teploty, ale pouze pro dospělé av extrémních případech vzhledem k velkému počtu kontraindikací.

Antibiotika jsou předepisována pro bakteriální infekce.

Je třeba mít na paměti, že Aspirin nemůžete podávat dětem mladším 12 let z důvodu vysokého rizika vzniku Reyeova syndromu.

K účinnějšímu zvládnutí tepla napomáhá společná léčba léků s tradiční medicínou.

Léčba tradiční medicínou

Většina odborníků tvrdí, že lékové prostředky na snížení tepla by měly být používány pouze při teplotách od 38 stupňů a vyšších.

Pokud je nižší, stejně jako pro léčbu zimnice, doporučuje se použít některé účinné metody tradiční medicíny, které přispívají k její redukci.

Účinné domácí prostředky v boji proti teplotě jsou:

Pití velkého množství teplé tekutiny.

Dobrá pomoc ovocné nápoje z brusinek, červeného a černého rybízu, malin, kalina. Můžete si připravit čaje s citronem, zázvorem a medem.

Obsahují velké množství vitamínů, které stimulují imunitní systém v boji proti virovým infekcím.

Dobře pomáhají obklady s octem, který při teplotě, kterou je třeba provést každé 3 hodiny. K tomu zřeďte ve vodě v poměru 1: 5 a tělo otřete tímto roztokem.

Kromě toho je osvědčeným a účinným prostředkem utírání těla směsí vody a vodky.

Studené obklady také pomohou snížit teplotu.

Dobré pomáhá vyrovnat se s teplem horkého mléka s medem a nakrájenými stroužky česneku.

Velmi užitečné čerstvé jahody. Funguje také jako účinné antipyretikum.

Můžete si připravit směs strouhaného jablka, medu a cibule. Smíchejte je ve stejném poměru a před jídlem si vezměte 1 polévkovou lžíci. lžíce 3 krát denně.

Teplá sprcha vám pomůže z bolesti těla, ale neměli byste se nechat unést tímto postupem, stačí jen pár minut, abyste pocítili úlevu.

Dodržování lůžka. Plnému odpočinku a odpočinku je třeba poskytnout nemocným.

Použití lidových prostředků často pomáhá vyrovnat se s nemocí bez užívání léků.

Prevence

Nejlepší léčbou je určitě prevence. Jako opatření pro ochranu těla, především z patogenních virů a mikrobů, je nezbytné provádět pravidelné postupy, které posilují a posilují imunitu.

Patří mezi ně:

 • Dodržování aktivního životního stylu. Pravidelné cvičení snižuje riziko vzniku infekčních onemocnění.
 • Použití kontrastní sprchy. Tvrdí tělo a dobře stimuluje imunitní systém.
 • Dostávejte pravidelně chřipkové záběry. Snižují riziko onemocnění.

Je velmi důležité dodržovat následující opatření:

 • Odpočinek
 • Pijte dostatek tekutin, minimálně 2 litry denně. (kompoty, ovocné nápoje, čaje, džusy).
 • Pravidelně větrejte místnost. V místnosti, kde je pacient umístěn, by nemělo být horké. Optimální teplota vzduchu je 23 stupňů.
 • Změňte ložní prádlo častěji.

Dodržování těchto jednoduchých opatření výrazně zlepší stav pacienta.

Homeopatie

Již několik let mnoho lékařů doporučilo použití homeopatických komplexních léků pro boj proti nachlazení.

Jejich účinnost byla prokázána u mnoha lidí a účinek na tělo není tak agresivní jako účinek stejných antipyretik a antibiotik.

Ve většině případů jsou tyto léky předepisovány pro virové infekce, stejně jako pro jejich prevenci.

Nejoblíbenější homeopatické léky na nachlazení a chřipku v Rusku:

 • Aflubin;
 • Ocylococcinum;
 • Anaferon;
 • Belladonna;
 • Arnica;
 • Album Arsenicum. Doporučuje se používat pro bolestivé bolesti v celém těle;
 • Brionium;
 • Ferrum Phosphoricum;
 • Kali Jodatum.

V posledních letech se mezi zdravotnickými pracovníky zvýšily spory o účinnost takové léčby. Mnozí trvají na tom, že použití homeopatických léků proti chřipce, nachlazení a ARVI je neúčinné.