Jaká je teplota v akutní bronchitidě a jak moc ji drží

Akutní bronchitida je nepředvídatelné a zákeřné onemocnění. Chcete-li se s nemocí úspěšně vypořádat, musíte o něm vědět vše: příčiny, příznaky a možné následky. Jedním z příznaků nemoci je horečka. Jak se mění s touto nemocí?

Teplota při akutní bronchitidě a po uzdravení

Existuje několik druhů zánětů průdušek. A každý typ patologie má své vlastní rozdíly. To platí také pro teplotní křivku:

Akutní obstrukční. Nejzávažnější forma onemocnění, vyskytující se se známkami obstrukce (bronchiální obstrukce se sputem, provokující dušnost). Horečka se zvyšuje na + 37,5-38 ° C. Na této úrovni zůstávají indikátory 4-5 dnů a pak začnou ustupovat.

Infekční forma. Pokud se onemocnění vyvinulo v důsledku infekce, závisí teplotní ukazatele na typu patogenního pachatele:

 1. Chřipkový virus. Horečka trvá 6-7 dní při + 37,3-37,5 ° C. Je těžké ho zastavit.
 2. Infekce adenovirem. 7-10 dnů bude pacient muset trpět horečkou nad + 38 ° C.
 3. ORZ, ARVI. Po odložení respirační infekce se nemoc projevuje intenzivní horečkou až + 37,5-38 ° C. Po 2-3 dnech se indexy snižují.
 4. Bakteriální infekce. Onemocnění, vyskytující se na pozadí bakteriální infekce, má pomalý charakter. Teplotní režim je udržován na subfebrilních značkách (+ 37,2-37,5⁰ С). Menší horečka nemusí klesat ani poté, co se osoba zotaví a zůstane 1-2 měsíce. V tomto případě mohou být symptomy překonány antibiotiky.

Jednoduchá akutní bronchitida. Když nemoc postupuje s nekomplikovanou historií, teplo není pozorováno. Horečka se vyskytuje pouze v některých případech (s oslabenou imunitou) a je udržována na úrovni subfebrilu.

Subfebrilní indikátory jsou charakteristické pro všechny typy zánětů průdušek. Obvykle je takový obraz doprovázen suchým typem kašle.

S rozvojem onemocnění a nástupem lézí sliznice bronchiální tkáně teplota prudce stoupá na + 38-39 ° C a onemocnění je doprovázeno mokrým kašlem.

Jak identifikovat akutní bronchitidu

Ve většině případů s akutní bronchitidou prochází horečka. Zánětlivé procesy se rychle šíří přes dýchací trakt, ve zhoršených případech postihují plicní tkáň.

Kromě „probuzené“ imunity je hypotalamus (určitá část mozku) také spojen s bojem proti zánětu. Signalizuje aktivní produkci interleukinu (bioaktivní látky).

Interleukin pomáhá imunitnímu systému vyrovnat se s viry, brání přenosu tepla a zvyšuje syntézu energie.

Tato tandemová práce šetří tělo a způsobuje horečku. V takových podmínkách se viry stávají obtížnější množit. Na pozadí zrychlení metabolismu (metabolismu) se také zvyšuje úroveň odporu těla. Tepelná patologie navíc prochází následujícími příznaky:

 • slabost, slabost;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • nazální kongesce, rýma;
 • bolestivé svaly a klouby;
 • kašel (suchý, s vývojem nemoci proměněn v mokré).

Horečka by neměla být zaznamenána v „negativních jevech“ a nesnaží se ji snižovat s větší pravděpodobností. Před tím, než teplotní režim dosáhne značky + 38,5-39⁰ С, nedoporučuje se to snižovat. Tak brzy přijde uzdravení.

Pokud však značky překročí přípustnou hranici, pacient by měl brát antipyretikum. Příliš vysoká teplota při akutní bronchitidě může vést k rozvoji křečovitého stavu a ztrátě vědomí.

Jak dlouho trvá teplota při akutní bronchitidě


Jak dlouho trvá teplota v akutní bronchitidě a jak daleko dosahuje, závisí na důvodech, které vedly k rozvoji onemocnění a počátečnímu stavu imunitního systému.

Je nemožné předvídat, jak moc horečka bude mučit člověka. Existuje však několik průměrných údajů charakteristických pro patologii:

 • v případě virové povahy trvá horečka 3-5 dnů;
 • jestliže patologie má bakteriální pozadí, doba trvání febrilního období se zvyšuje, můžeme očekávat pokles výkonu o 7-10 dnů od nástupu onemocnění;
 • když se nemoc vyskytne se známkami bronchiální obstrukce, horečka trvá 10-12 dní.

Jak zjistit akutní bronchitidu bez teploty

Akutní bronchitida se může objevit bez zvýšení teploty. Tento typ onemocnění je nebezpečný vzhledem k častému rozvoji komplikací, exacerbaci existujících chronických patologií a rozvoji onemocnění do chronické formy.

Tato patologie se obtížně diagnostikuje kvůli skrytým příznakům. Někdy teplota dokonce klesá na pozadí onemocnění kvůli silnému oslabení imunitního systému. Když plastová forma v průduškách tvoří tvrdé sraženiny hlenu.

Pevně ​​ucpávají průdušku průdušek a často vedou k smrti. Viníkem této formy onemocnění je existující patologie lymfatického systému.

Chcete-li pochopit, že akutní bronchitida se usadila v těle, musíte věnovat pozornost přítomnosti dalších příznaků:

 • dušnost;
 • zimnice, rýma;
 • bolestivé klouby;
 • syndrom těžkého kašle;
 • zvýšené pocení;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • bolest v hrudní kosti;
 • bolest v krku a chrapot;
 • slabost, letargie, únava;
 • dýchání, doprovázené sípáním a pískáním.

Teplota při akutní bronchitidě u dítěte

Teplotní ukazatele nemoci u dětí se neliší od ukazatelů u dospělých. Pokud provádíte kompetentní léčbu akutní bronchitidy doma, po 2 až 3 dnech teplo odejde. A s patologií obstrukčního typu při nástupu nemoci, horečka nemusí být, objeví se po 3-4 dnech a trvá dlouho.

Rodiče musí citlivě detekovat jakoukoli změnu zdraví dítěte, měřit údaje o teplotě každé 2-3 hodiny. Při prudkém zhoršení pohody okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc a nezapomeňte, že existuje prevence akutní bronchitidy.

Ale v každém případě je teplo v akutní bronchitidě dobrým znamením a říká, že tělo má dostatečnou sílu vyrovnat se s nepředvídatelnou nemocí.

Užitečné video

Video vypráví o akutní bronchitidě a jejích příznacích.

Symptomy a léčba obstrukční bronchitidy u dětí

Děti mají často takové běžné onemocnění horních cest dýchacích jako obstrukční bronchitida. Každý odpovědný rodič chce být připraven problém správně řešit. V tomto případě budete potřebovat podrobné informace o onemocnění. Obstrukční bronchitida je zánět sliznice průdušek většího kalibru, který následně vede k problémům s dýcháním, projevuje se syndrom obstrukce, hlen se hromadí. Je častěji pozorován u dětí ve 2. a 3. roce života, možná se vyvíjí o 2-3 dny ARVI.

Příznaky a příčiny nemoci

Příznaky obstrukční bronchitidy u dětí:

 • dýchání - hlasité, na dálku můžete slyšet sípání, dušnost, potíže s dýcháním;
 • kašel - silný, paroxyzmální, neproduktivní. Tento příznak je mimořádně znepokojující spánek a všeobecná pohoda pacienta. U kojenců může způsobit zvracení a častou regurgitaci. Dítě se stává neklidným a rozmarným;
 • teplota - může vzrůst na 38-39C. Dítě je letargické, má neustále tendenci spát;
 • může být červené hrdlo, rýma - důsledek práce viru, který zvyšuje zánětlivé procesy v dýchacích cestách.

Příčiny tohoto onemocnění:

 • vystavení alergenům. Mnoho faktorů může vystavit sliznici alergických dětí podráždění, následně rozvoj alergické bronchitidy. Přechod na složitější formu - obstrukční;
 • viry, adenoviry;
 • bakterie - streptokoky, stafylokoky, pneumokoky, hemophilus bacillus;
 • Chlamydie, Mykoplazma.

Navíc děti s rizikem nadváhy, malformace dýchacích cest, žijící v oblastech se špatnou ekologií a vystavené stálému stresu, oslabené imunitě.

Tato choroba je mimo jiné rozdělena na:

 1. Akutní obstrukční bronchitida u dětí.
 2. Chronické (opakuje se).

Mnozí rodiče chtějí znát teplotu při bronchitidě, kolik to má u dětí? Nemoc obvykle začíná vzestupem teploty, zatímco není možné říci, kolik bude teplota stoupat a kolik bude mít. Záleží na virovém patogenu způsobujícím onemocnění.

Léčba onemocnění

Způsob léčby obstrukční bronchitidy u dětí je komplex, který se skládá z několika složek.

Denní režim. Lékaři doporučují lůžko v případě vysoké teploty. Pokud tam není, pak dítě nemůže porušit obvyklý způsob života. Je lepší, aby ho rodiče chránili před příliš aktivními hrami, které mohou způsobit dušnost, což je důsledek zhoršení.

Diety Snadno stravitelné, lehké a výživné jídlo. Pijte hodně (ne silný čaj s malinami, kalina, citron, kompot ze sušeného ovoce). Vyjměte alergenní potraviny ze stravy.

Drogová terapie. K předepsání lékařských přípravků může pouze lékař. Tradičně předepisují antibiotika, antitusika, antivirotika. Aby bylo možné co nejrychleji odstranit bronchospasmus, měla by být použita inhalace léky (předepsaná lékařem).

Drogová terapie

K odstranění obstrukce a rozšíření průdušek jsou předepsány bronchodilatátory. Pro mladší věkovou skupinu - sirupy (Salmoterol). Pro nejstarší - inyatori-aerosoly (Berodual).

 1. Antispasmodické léky (No-Shpa) jsou předepisovány ke snížení bronchospasmu.
 2. Mukolytika pro odstranění sputa. Patří mezi ně - Mukosol, Lasolvan. Doba aplikace není delší než 10 dnů.

Je to důležité! Léčiva vykašlávání by měla být nahrazena mukolytiky, ale po výskytu kašle se sputem. Mohou to být bylinky, Gerbion, Gadelix.

Pro příznaky bronchitidy u dítěte jsou antibiotika zřídka připsána. Indikací tohoto předpisu je hypertermie se symptomy intoxikace. Hypertermie (teplota) přetrvává déle než 3 dny, nebo když teplota prudce vzroste poté, co se dítě zotaví.

Rodiče by v žádném případě neměli odmítnout hospitalizaci, protože dítě by mělo být během užívání antibiotik pod dohledem specializovaného lékaře.

Antibiotické skupiny, které se často používají k léčbě dětí s obstrukční bronchitidou:

 • Zástupce penicilinové řady - Amoxiclav suspenze pro děti. V případě bronchitidy působí přímo na patogeny, ničí stěny bakterií. Kontraindikace - alergická reakce;
 • makrolidy. Zástupce je Sumamed. Nepovoluje množení bakterií;
 • Antibiotikum 3. generace je účinnou složkou Cefixime. Formy uvolňování - suspenze, kapsle. Děti do 12 let mají obvykle předepsanou suspenzi.

Je to důležité! Před zahájením léčby by měl lékař provést individuální test tolerance.

Dieta pro děti s obstrukční bronchitidou

Neméně důležité v průběhu nemoci je dieta dítěte, to je další krok k uzdravení.

Strava zahrnuje:

 1. Trochu méně kalorií.
 2. Zavést více potravin bohatých na bílkoviny (listy bílkovin se sputem).
 3. Pokud je to možné, dejte více cibule.
 4. Pijte dostatek vody. Ovocné nápoje, dušené ovoce, bylinné čaje, čaj.

Velmi důležité! Terapie zaměřená na léčbu obstrukční bronchitidy u dětí by měla být prováděna pod dohledem zdravotnického pracovníka, je-li doma, všechny předpisy a časté návštěvy u lékaře.

Léčba lidových prostředků

Oficiální medicína nevylučuje použití lidových prostředků při léčbě obstrukční bronchitidy. Je důležité si uvědomit, že tato léčba musí být prováděna pod dohledem lékaře. Rodiče potřebují od lékaře získat souhlas s prováděním těchto postupů a následně posoudí stav dítěte, vyloučí případné alergie na použité prostředky.

Propolis

Zmrazte, rošt. Smíchejte jednu čajovou lžičku se 100 ml rozpuštěného másla, před jídlem dejte 10 g, doporučuje se pít teplé mléko.

Další účinné prostředky

 • smíchejte hořčici, med, mouku ve stejném podílu, dejte rovný chléb - zapadněte do horní části hrudníku, zapněte obvazem;
 • bronchitida s obstrukcí je přístupná léčbě inhalací, pro které mohou být použity nejen lékařské přípravky, ale také bylinky: oregano, šalvěj, lékárna heřmánek, tymián;
 • dva plody fíků, sklenici mléka, přiveďte k varu, použijte horké;
 • řezací sirup přispívá k dobrému vypuštění sputa u dítěte.

Je to důležité! Je-li teplota dítěte příliš vysoká, je zakázáno aplikovat obklady a tepelné postupy.

Neméně důležité je jmenování dechových cvičení a masáže.

Preventivní opatření proti chorobám

Musíme se snažit odstranit ze života dítěte všechny faktory, které přispívají k výskytu bronchitidy.

 1. Vytvářejte pohodlné životní a učební prostředí. Regulace vlhkosti, dobrá ventilace, teplota.
 2. Dítě by nemělo být v místnosti, kde kouří.
 3. Sport, použití dostatečného množství vitamínů - posiluje imunitní systém.
 4. Během nárůstu virových infekcí je méně pravděpodobné, že bude s dítětem na přeplněných místech.
 5. Zdravý spánek, čerstvý vzduch, řádný odpočinek.

Jaké by mohly být důsledky obstrukční bronchitidy

Následky po bronchitidě mohou přetrvávat, pokud má dítě tendenci k alergiím. Pokud již byl diagnostikován alergikem, pak se obstrukční bronchitida může stát chronickou, která může dítě mučit více než jednou za rok.

Někdy může být důsledkem přechod bronchitidy na jiné respirační onemocnění. Proto je důležité vědět vše o obstrukční bronchitidě, co začít s léčbou rychle.

Zvýšená teplota bronchitidy u dětí a dospělých

Zvýšená teplota při bronchitidě je jedním z nejčastějších symptomů, ale není vždy pozorována. Jaká teplota při bronchitidě závisí na příčině a formě onemocnění, jakož i na stavu imunity pacienta. Pro akutní bronchitidu je charakteristická převážně zvýšená tělesná teplota. Jeho nárůst je reakce těla, zaměřená na potlačení šíření infekčního agens.

Teplota bronchitidy u dětí stoupá více než u dospělých, což je dáno zvláštnostmi imunitního systému těla dítěte. Akutní bronchitida bez zvýšení teploty těla u dospělých pacientů je však poměrně vzácná, může indikovat alergickou povahu onemocnění nebo sníženou imunitu.

S prodlouženým zvýšením tělesné teploty na 39 ° C a vyšším může pacient pociťovat abnormality kardiovaskulárního systému, centrálního nervového systému a ledvin. Pokud horečka trvá déle než 7 dní, může to znamenat vznik komplikací.

Antipyretika předepsaná dětem s bronchitidou, aby se snížila teplota nad 38 ° C. Teplota v bronchitidě u dospělých se srazí, když dosáhne 38,5 ° C nebo více.

Jaká je teplota v různých formách bronchitidy

Kolik dní se teplota udržuje v případě bronchitidy závisí na infekčním agens, formě onemocnění, věku pacienta, stavu jeho imunitního systému, stejně jako na adekvátnosti léčby.

Nejčastěji jsou původci infekční bronchitidy viry, méně často - bakterie. Bronchitida způsobená mikroskopickými houbami je vzácná, obvykle u imunokompromitovaných pacientů.

Zpravidla se bronchitida vyvíjí jako komplikace akutních respiračních virových infekcí. Tělesná teplota u bronchitidy virová etiologie je zřídka vysoká, obvykle nepřesahuje 37,5 ° C (stupně Celsia). Při bronchitidě způsobené virem chřipky může teplota dosáhnout 38 ° C. To je doprovázeno obvyklými příznaky tohoto stavu - slabost, bolavé svaly a klouby, bolesti hlavy, a netrvá déle než 2-3 dny. Pokud je infekční agens adenovirus, horečka může trvat asi týden. V případě vzniku komplikací je dlouhodobě zvýšena, o dva týdny nebo déle.

S bakteriální etiologií bronchitidy zůstává tělesná teplota pacienta také v subfebrilních hodnotách, reziduum (asi 37 ° C) může trvat několik týdnů. Při užívání antibiotik se stav pacienta obvykle vrátí do normálu během 3 až 4 dnů. Co to znamená, pokud se to nestane? To může znamenat nesprávnou definici patogenu (ne-bakteriální patogen), nesprávnou volbu léku, rozvoj komplikací.

Bronchitida může být akutní nebo chronická. Při akutní bronchitidě se horečka vyskytuje od prvních dnů onemocnění. V chronické formě onemocnění teplota stoupá v období exacerbace, obvykle mírně, na subfebrilní hodnoty. Uložený tento stav není delší než 5 dnů.

Jakékoli metody snižování tělesné teploty v případě bronchitidy by měly být použity pouze po konzultaci se svým lékařem.

Bronchitida může být jednoduchá nebo obstrukční. Při obstrukční bronchitidě dochází ke zvýšení tělesné teploty ve 2. až 3. den po nástupu záchvatů suchého kašle, může dosáhnout febrilních hodnot (38 ° C a vyšších) a posledních 3-7 dnů.

U alergické bronchitidy se tělesná teplota nezvyšuje, ve vzácných případech se mírně zvyšuje (až na 37 ° C).

S plastickou bronchitidou (vzácnou patologií, při které jsou dýchací cesty blokovány velkými odlitky průdušek) se teplota někdy nezvyšuje, ale naopak klesá na 36 ° C a nižší.

Léčba bronchitidy horečkou

Antipyretika předepsaná dětem s bronchitidou, aby se snížila teplota nad 38 ° C. Teplota v bronchitidě u dospělých se srazí, když dosáhne 38,5 ° C nebo více.

Při použití stejných antipyretických léků je nutné dodržet 6-8hodinové intervaly mezi dávkami. Pokud se během těchto intervalů zvýší tělesná teplota na vysoké hodnoty, může být nutná další diagnostika nebo náhrada léčiva.

Kromě antipyretik mohou být v případě potřeby předepsány nesteroidní protizánětlivé léky, mukolytické, expektorační léky. Antiinfekční léčiva jsou vybírána v závislosti na původci onemocnění. Jsou-li viry původcem, mohou být použita antivirová léčiva a pro bakteriální bakteriální etiologii se používají antibiotika. V případě potíží s dýcháním může být aplikována kyslíková terapie, která pomáhá v boji proti nedostatku kyslíku v tkáních.

Jak dlouho trvá užívat léky proti bronchitidě, rozhodne lékař, jejichž doporučení musí být přísně dodržována. Nemůžete měnit dávkování, nezastavujte léčbu, i když se stav pacienta zlepší, musíte podstoupit celý průběh léčby.

Teplota bronchitidy u dětí stoupá více než u dospělých, což je dáno zvláštnostmi imunitního systému těla dítěte.

Hlavní léčba bronchitidy může být doplněna tradičními léčebnými metodami. Při zvýšené tělesné teplotě můžete použít čaj se sušenými malinami, brusinkami, infuzí heřmánkových květů, květy vápna. Doporučuje se pít minerální vodu, ředěné šťávy, ovocné nápoje, zelený čaj, zejména proto, že se doporučuje posílit pitný režim.

Ke snížení tepla lze použít utírání nebo obklady.

Jakékoli metody snižování tělesné teploty v případě bronchitidy by měly být použity pouze po konzultaci se svým lékařem.

Nekomplikovaná akutní bronchitida může být vyléčena za 10-14 dnů, chronická vyžaduje delší léčbu, někdy několik cyklů.

Obecné informace o bronchitidě

Hlavním příznakem bronchitidy je kašel, který je zpočátku suchý, a když člověk začne oddělovat sputum, stává se vlhkým. Při poslechu dýchání se obvykle vyskytuje sípání. Sputum může být průhledné, nebo, v závislosti na příměsi krve nebo hlenu, získat nahnědlý, nazelenalý, žlutý odstín. Pacienti v počáteční fázi onemocnění mají bolest v krku, nepohodlí podél průdušnice, výtok z nosní dutiny, kongesci nosu. Pacienti si stěžují na zhoršení celkového stavu, slabost, letargii, chrapot, zimnici, horečku, bolest na hrudi, potíže s dýcháním.

Existuje mnoho důvodů, proč se může objevit zánět průdušek. Onemocnění může mít infekční a neinfekční etiologii. Nejčastěji je bronchitida způsobena viry chřipky A a B, parainfluenzou, adenoviry, koronaviry, rhinoviry. Stafylokoky, streptokoky, pneumokoky, hemofilní bacily jsou izolovány z bakterií, které mohou být infekčními agens pro bronchitidu. Atypická bronchitida je způsobena mykoplazmami, chlamydií.

Tělesná teplota v případě bronchitidy virové etiologie je vzácně vysoká, obvykle nepřesahuje 37,5 ° C. Při bronchitidě způsobené virem chřipky může teplota dosáhnout 38 ° C.

Rizikovými faktory pro rozvoj bronchitidy jsou genetická predispozice, kouření, inhalace chemikálií, nadměrné vychlazování organismu, nepříznivé podmínky prostředí, nepříznivé pracovní podmínky a snížená imunita v důsledku chronických onemocnění.

Diagnóza vyžaduje fyzikální diagnostiku, laboratorní vyšetření krve a sputa, v některých případech rentgenové vyšetření, bronchoskopii. Diferenciální diagnostika se provádí s pneumonií, aspirací cizích těles a tuberkulózou.

Při absenci léčby nebo při nevhodném léčení bronchitidy se zvyšuje riziko komplikací - pneumonie, chronické obstrukční plicní onemocnění, plicní emfyzém, bronchiální astma, plicní hypertenze atd.

Video

Nabízíme k nahrání videa na téma článku.

Teplota v bronchitidě: příčiny, léčba, účinky

Bronchitida (zánět průdušek) je akutní, nejčastěji infekční onemocnění, které má jasné příznaky. Jednou z nich jsou vysoké teploty bronchitidy.

Příčiny a příznaky

Bronchitida má následující příčiny:

 • virová infekce (chřipka, parainfluenza, adeno-, rhinovirus atd.) - stejné viry, které způsobují další respirační onemocnění;
 • bakteriální infekce (pneumokoky, hemophilus bacillus, streptokoky atd.) - podobně mohou bakterie způsobit další respirační onemocnění;
 • houby (vzácné);
 • parazity;
 • stálé vystavení dráždivým látkám - alergenům, prachu, toxinům.

Podle povahy onemocnění existují dva typy bronchitidy: akutní a chronické. Výrazně se liší u symptomů.

Akutní bronchitida je zánět sliznice se zvýšením sekrece hlenu, v důsledku čehož začíná kašel. Trvá krátkou dobu a má jasné příznaky.

Chronický - progresivní zánět průdušek, během kterého se přestavuje sekreční aparát sliznice a narušují se funkce průdušek.

Pro akutní bronchiální zánět jsou charakteristické následující příznaky:

 • kašel (se sputem a bez);
 • bolest na hrudi (v místě, kde se nacházejí průdušky);
 • bolest svalů v hrudníku způsobená napětím při kašli;
 • vysoká horečka;
 • bolest hlavy;
 • obecná malátnost.

V akutní formě není tolik příznaků, je těžké si tuto nemoc zaměnit s jinou. I když bronchitida může být pozorována i bez kašlání s teplotou: to se děje v počáteční fázi onemocnění, kdy ještě není co kašlat.

Chronické příznaky jsou rozmazané. Může se projevit pouze kašlem bez horečky. Kašel je sice stálý, ale ne tak silný jako u akutního onemocnění. Nebo naopak teplota může mírně vzrůst a kašel není. Proto je chronická bronchitida snadno zaměňována s jinými onemocněními.

Proč se teplota zvyšuje s bronchitidou?

V akutní formě s bronchitidou, teplota stoupá častěji na febrilní čísla, tj. Na 38-39 stupňů Celsia, ale může dosáhnout až 39,5-40 stupňů. K tomu dochází v důsledku následujícího mechanismu. Patogen vstupuje do průdušek a začíná poškozovat buňky sliznice. Imunita jej detekuje a zahrnuje odpověď. Vyrábí se interleukin - látka syntetizovaná krevními leukocyty v procesu usmrcování patogenů. S krví vstupuje do centra termoregulace v mozku a dává signál zpomalení přenosu tepla a zvýšení produkce energie. V důsledku toho teplota stoupá.

Tak, horečka v zánětu průdušek není prací virů a bakterií, ale imunity a horečka nemůže být považována za negativní faktor. Horečka ve spojení s dalšími imunitními reakcemi, které mají zničit "nezvané hosty".

Proces boje s virem trvá 2-5 dnů v závislosti na síle imunitního systému a patogenitě mikroorganismů. Poté, co viry zemřou, bronchiální sliznice je náchylná k bakteriální infekci. Výsledkem je, že epitel (povrchová tkáň) nemůže být erodován viry, ale bakteriemi. Často se jedná o podmíněně patogenní mikroorganismy, které jsou součástí normální lidské mikroflóry. Jsou škodlivé pouze v případě, že imunita klesá. V této fázi vývoje se onemocnění může objevit s nižší teplotou v rozmezí 37-38,5 stupně, a pokud není léčeno, může být opožděno na dlouhou dobu.

Základním rozdílem mezi virovou a bakteriální bronchitidou je to, že druhá je léčena antibiotiky a první není. Je důležité vědět, protože u dospělých, na rozdíl od dětí, je počáteční zánět průdušek často způsoben bakteriemi, nikoliv viry. Těmto pacientům jsou prokázána antibiotika od prvních dnů nemoci. Ale u dětí virus často provokuje, takže pití antibiotik je zpočátku zbytečné.

Při adekvátní léčbě trvá onemocnění 10 dnů a po měsíci je bronchiální sliznice plně obnovena do původního stavu. U některých lidí je tento proces zpožděn o několik měsíců, během kterých se může objevit zbytkový kašel. Pokud kašel trvá déle než měsíc, stojí za to další vyšetření lékařem, protože bronchitida může způsobit komplikace nebo se rozvinout do chronické. A pokud je krev ve sputu, je nutná diferenciální diagnostika s rakovinou plic a pneumonií (v našem samostatném článku si přečtěte informace o vlastnostech pneumonie).

Někdy zánětlivý proces jde opačně: nezmizí, ale roste. Jedním ze způsobů zhoršení onemocnění je zablokování průdušek v důsledku otoku sliznice. Pak lékaři zjistí obstrukční bronchitidu. Teplota obstrukční bronchitidy se obvykle udržuje na hodnotě 37,5 stupně. Nízká horečka je jedním z charakteristických znaků tohoto typu zánětu. Promluvme si o tomto život ohrožujícím onemocnění na konci článku.

Jaká je teplota bronchitidy?

Teplota bronchitidy u dospělých se může lišit v závislosti na patogenu. Není možné určit typ patogenu pouze na základě jeho měření, ale toto je jedna z orientačních bodů.

 • S horečkou chřipkového viru po dobu 6-7 dnů je vysoká teplota při bronchitidě udržována na úrovni 37,3-38 stupňů.
 • Infekce adenovirem způsobuje bronchitidu s horečkou plus nebo mínus 38 stupňů po dobu 7-10 dnů.
 • Bakteriální infekce se často projevuje pomalou povahou. Teploměr ukazuje 37,2-37,5. Nicméně, subfebrile teplota není jen v případě bakteriální povahy onemocnění, takže je třeba se poradit s lékařem.

Kolik je teplota při bronchitidě

Vysoká teplota při akutní bronchitidě trvá maximálně 5-10 dnů. Dále odchází. Onemocnění je obvykle vyléčeno za 10-14 dnů. Ocas teploty, to znamená jevy zbytkové teploty, však může trvat 2 týdny nebo déle.

Stává se bronchitida bez horečky?

Zánět průdušek bez teploty není častým jevem, ale stále dochází. Proč se to děje? Uvažujme o možných možnostech.

Imunodeficience

Když se zánětlivý proces v průduškách vyvíjí na pozadí stavů imunodeficience (HIV / AIDS, vyčerpání těla a dalších poruch), tělo nemůže poskytnout silnou odpověď na patogeny. V tomto případě jsou příznaky nemoci rozmazané, ale mohou být doplněny příznaky intoxikace: nevolnost a zažívací potíže. Teploměr ukazuje normální nebo mírně zvýšená data.

Obstrukční bronchitida

Obstrukční bronchitida v akutní formě u poloviny pacientů pokračuje bez zvýšení teploty. Tento typ onemocnění je častější u dětí s vysokým alergickým pozadím nebo dědičnou predispozicí, stejně jako u dětí se sníženou imunitou.

Podrobnosti o vlastnostech zánětu průdušek u dětí naleznete v samostatném článku.

U dospělých je kouření jedním ze spouštěcích faktorů této formy onemocnění. Tato podmínka vyžaduje volání lékaře, protože to může být smrtelné.

Chronická bronchitida

Chronická forma může nastat při subfebrilních, normálních a nízkých teplotách při bronchitidě vzhledem k tomu, že tělo je unavené k tomu, aby odolávalo a jeho zásoby jsou vyčerpány. Nebo imunitní systém může uvažovat o chronickém procesu a patogenech, které ho podporují, aby byl příliš slabý, to znamená, aby byl považován za variantu normy. Proto se teplota nezvyšuje.

Alergická (astmatická) bronchitida

Bronchitida bez horečky u dospělých může také indikovat alergickou povahu onemocnění. Pokud je tělo neustále vystaveno alergenům a toxickým látkám, může se vyvinout zánět průdušek bez horečky. Také lékaři souhlasí, že někdy se alergická bronchitida vyskytuje v důsledku virové nebo bakteriální infekce.

Zánět průdušek

Prachová forma onemocnění se vyskytuje u průmyslových pracovníků, kde se koncentrovaný prach uvolňuje například u horníků. Tento typ onemocnění je charakterizován atrofickými a sklerotickými změnami v průduškách se zhoršenou pohyblivostí. Teplota zpravidla zůstává nezměněna.

Kouřová bronchitida

Kuřáci také vystavují svá těla riziku vzniku chronické bronchitidy bez horečky. Zánět je doprovázen křečemi kašle s hlenem: tělo se snaží zbavit toxinů. Jedinou správnou léčbou v tomto případě je přestat kouřit.

Plastická bronchitida

Plastická bronchitida je vzácné onemocnění. Tělesná teplota je buď normální, nebo nízká. Lékaři přesně nevědí etiologii tohoto onemocnění, ale naznačují, že je spojen s anomáliemi lymfatických cév. Když plastová odrůda tvoří tvrdé sraženiny hlenu, které ucpávají dýchací cesty. To může dokonce vést k smrti, takže patologie vyžaduje okamžitý lékařský zásah.

Bronchitida bez kašle a teploty

Kašel je ochranný mechanismus, jako je teplota. Během zánětlivého procesu vzniká mezi patogeny a buňkami lidského imunitního systému válka. Rozpadové produkty a patogeny musí být odstraněny z dýchacích cest. Pomáhá mechanismu tvorby hlenu. A když tam je hlen, musí být kašel, aby ho vytlačil z průdušek. Hlen zmizí - a dýchací cesty se uvolňují. To pokračuje, dokud nejsou vyčištěny.

Není-li kašel, sputum zůstává v průduškách, což vede k:

 • zúžení průdušek až do úplného uzavření;
 • přechod zánětu do plic a rozvoj pneumonie;
 • respirační selhání a smrt.

To znamená, že musí být přítomen kašel s bronchitidou. Pokud ne, musíte zjistit příčinu a odstranit ji. A důvody jsou:

 • sputum se hromadí v prvních 3 dnech nemoci, ale ještě nebylo odstraněno - pak stačí jen počkat;
 • v bronchiolech (konečné větve bronchiálního stromu) nejsou žádné receptory zodpovědné za spouštění reflexu kašle (v tomto případě je onemocnění doprovázeno krátkým dechem a slabostí);
 • v rané fázi bronchiolitidy není kašel - zánět průdušek (onemocnění často často nemá nejprve žádné příznaky);
 • atypický průběh onemocnění v důsledku individuálních charakteristik organismu;
 • malé děti se často snaží zadržet kašel, protože tento proces je pro ně bolestivý: v tomto případě musí být dítěti řečeno, jak užitečné je kašel s bronchitidou.

Pokud při kašli (tj. S neproduktivním, suchým kašlem) není sputum - předepište léky určené k ředění a odstranění sputa. Nicméně, v nepřítomnosti kašle jako takové, v žádném případě jeden může se zabývat self-léčba: vyšetření lékaře je vyžadováno, který bude identifikovat příčinu příčiny a předepsat individuální léčebný režim. Pokud máte kašel, pak můžete bezpečně užívat mukolytika (léky, které ředí hlen).

Diagnostika

Aby bylo možné diagnostikovat bronchiální zánět, lékař kromě shromažďování stížností pacientů používá poslech se stetoskopem. A tak při dýchání odhaluje sípání a pískání a zjistí, zda tento proces prošel níže.

Je-li nutné identifikovat specifický patogen, pokud se nemoc po dlouhou dobu nesníží, použije se analýza sputa. Pomáhá nejen určit typ patogenu, ale také zvolit správné antibiotikum, pokud tělo bojuje s bakteriemi.

Také, v některých případech, jmenovat rentgen hrudníku.

Po onemocnění nebo protrahované povaze bronchitidy jsou předepsány testy krve a moči. Jsou navrženy tak, aby zobrazovaly stav organismu jako celku, ale také reagují na vysoce specializované otázky. Nejprve se lékař zajímá o leukocyty, ESR a hemoglobin.

Existují i ​​jiné metody zkoumání průdušek, které se používají k rozlišení onemocnění s jinými možnými patologiemi.

Léčba bronchitidy s horečkou a bez ní

Zpravidla první impuls onemocnění dává spíše virovou než bakteriální infekci. Taková bronchitida prochází sama během 5-7 dnů. Během tohoto období je indikována pouze symptomatická léčba, protože lékárny nemají antivirotika s prokázanou účinností.

Požadovaný odpočinek na lůžku a dostatek nápojů (bylinné, medové, ovocné nápoje, alkalická minerální voda bez plynu). Vzduch v místnosti by měl být čerstvý a vlhký s teplotou 18-20 stupňů. Můžete periodicky křemenné místnosti.

Prsa se třela gáforovým olejem, který má protizánětlivý účinek a antiseptické výpary.

Od třetího dne se bakterie mohou spojit s viry. V tomto případě je příjem širokospektrých antibiotik prokázán proti nejběžnějším patogenům bronchitidy. Z poslední generace antibiotik předepisují lékaři ofloxacin, ciprofloxacin, levofloxacin, ceftriaxon, cefuroxim. Všimněte si, že se jedná o účinné látky, nikoli o názvy léčiv. Zeptáte-li se lékárny na jednu z těchto látek, lékárník vám podá lék s jiným názvem: hledejte drahocenné slovo ve složení léku.

V jakémkoliv stadiu nemoci, jestliže tam je kašel, ale sputum nejde pryč, vykašlávání drogy jsou ukazovány: mukolytický a stimulovat expectoration. Mezi nimi, bromhexin, ambroxol, extrakt z břečťanu, kořen lékořice, acetylcystein, mukaltin a další. To jsou také účinné látky: léky se nemusí nutně nazývat těmito slovy.

Souběžně s tím někdy předepisují spasmolytika, aby zmírnily bronchospasmus a usnadnily vypouštění sputa.

Odvodnění, vibrační masáž hrudníku, masáž zadních svalů s poklepáním, plechovky pomohou odstranit hlen.

Pokud spolu s bronchitidou dochází k zánětu hltanu a výtok z nosu, jsou tyto stavy také léčeny.

Jak porazit teplotu při bronchitidě

Snížení tepla není technika zaměřená na léčbu bronchitidy. Naopak, tímto způsobem člověk odstraní jeden z mechanismů zničení patogenů. Proto je-li teplota převedena normálně a nepřesahuje 38,5-39 stupňů, nedoporučuje se ji snižovat.

Pokud se ukazatele staly kritickými nebo teplota byla špatně tolerována, pak se teplo může snížit. K tomu pijí paracetamol, panadol, ibuprofen, aspirin a další antipyretika. Při bronchitidě se vyplatí vypít jednu dávku a počkat: teplota by se měla snižovat v průběhu doby uvedené v návodu pro léčivo. Pokud k tomu nedojde, pak je zde velká část pravděpodobnosti, že lékárna prodá padělek.

Je také možné snížit teplo pomocí očistného klystýru. Používá se jako poslední možnost, kdy se vyvíjí rozsáhlá intoxikace organismu. V takové situaci potřebuje pacient od té doby pomoc druhé osoby pohybuje se s obtížemi, nemluvě o nepříjemných manipulacích.

Pro usnadnění stavu pacienta při teplotě se doporučuje potáhnout lymfatické uzliny a čelo ručníkem namočeným ve vodě a octě.

Léčba bronchitidy bez kašle a teploty

Při léčbě bronchitidy byly odstraněny příznaky stejné jako u běžného onemocnění. Hlavní věcí je provést diferenciální diagnostiku před léčbou, protože hlavní příznaky bronchiálního zánětu (kašel a horečka) chybí, což znamená, že to může být jiné onemocnění.

Následky onemocnění

Po určitou dobu může teplota po bronchitidě přetrvávat jako teplotní jev. Na konci patologického procesu se tělo ještě nevrátilo do normálu a normalizovalo termoregulaci. Zhruba řečeno, zvyšuje teplotu ze zvyku, i když již není žádný zánětlivý proces. V tomto případě stojí několik týdnů - a ukazatel se vrátí na stránku. Někdy proces trvá déle a trvá 1-2 měsíce.

Jestliže po bronchitidě po dlouhou dobu teplota zůstane na 37 a o něco vyšší, je to důvod, proč se má vyšetřit a zjistit, zda prošla do chronické formy, ať už způsobila komplikaci, zda se vyvinula jiná choroba způsobující horečku nízkého stupně.

Pokud se zánět průdušek včas nevyléčí, může to vést k rozvoji astmatu, pneumonii, hemoragickým slizničním lézím a také k zablokování dýchacích cest, což vede k smrti.

Prevence

Každý člověk v jeho životě alespoň několikrát trpí bronchitidou. Chránit se ve 100% případů je nemožné. Ale můžete snížit rizika tohoto onemocnění. K tomu potřebujete:

 • oblékat se teple, zejména k ohřívání plic a krku;
 • nechodíte ve větru;
 • vyhnout se místní a obecné hypotermii;
 • během období epidemií se snažte nechodit na přeplněná místa a přijímejte další opatření k zachování imunity;
 • Posilovat imunitní systém prostřednictvím fyzické námahy, procházek, vitamínů a vyvážené stravy.

Vlastnosti zvýšení teploty během bronchitidy

Nepodceňujte bronchitidu - jedná se o zákeřnou nemoc, která může vést k vážným následkům. Zánět průduškové sliznice bude nutně doprovázen viditelnými znaky. Tento proces lidé nepozorují.

Příznaky bronchitidy

Onemocnění se projevuje různými příznaky, jeho chronická forma postihuje jiné systémy těla, obstrukční bronchitida se vyznačuje specifickými projevy. Vezmeme v úvahu jeho hlavní příznaky a zaměříme se na jednu z nejčastějších - vysokou horečku s bronchitidou.

Hlavní známky zánětu sliznice průdušek jsou:

 • kašel, nejprve suchý, pak mokrý;
 • často stoupá s teplotou bronchitidy;
 • sípání při poslechu dýchání, stejně jako další příznaky, v závislosti na formě onemocnění a lidské imunitě.

Důvodem zvýšení tělesné teploty

Mnozí se domnívají, že teplota bronchitidy u dětí a dospělých je fenomén, který by neměl být, proto se okamžitě snaží snížit. To je opravdu třeba provést při vysoké teplotě, ale jeho zvýšení je normální reakce těla na vývoj patologického procesu v průduškách. Lidský imunitní systém je tak chráněn před rozšířením infekce.

Hypertermie je nutná k omezení šíření patologických mikroorganismů. S tímto stavem těla se proces šíření virů zpomaluje, jejich reprodukce také není tak aktivní. Vysoké teploty mohou trvat několik dní od nástupu onemocnění, vše závisí na lidské imunitě a viru (bakteriích), což je původce patologického procesu. Někdy nemoc jde bez hypertermie - to je první příznak alergické patologie, ale mohou existovat i jiné důvody, které musí lékař určit.

Charakteristika hypertermie v závislosti na patogenu

Kolik udržuje teplota na bronchitidě závisí na původci onemocnění. Nejčastěji se u dospělých a dětí vyvíjí infekční bronchitida. To může být způsobeno viry a bakteriemi. Příznak zvýšení teploty se bude lišit v závislosti na patogenních mikroorganismech.

Virová bronchitida

Teplota bronchitidy u dospělých, která je způsobena útokem virů, nejčastěji vysoká, dosahuje 39 stupňů. Toto onemocnění je doprovázeno silnou bolestí hlavy, bolestivostí celého těla, bolestí ve svalech. Viry jsou různé. Medicína zná mnoho druhů virů, z nichž některé jsou příčinou bronchitidy. Hlavní jsou:

 • Virus chřipky. Když se tento virus šíří v těle, může teplota během bronchitidy trvat až týden (7 dní). Často je to nízká horečka, jejíž maximální známka je 37,5 stupně. Je obtížné snížit a samotný virus je obtížné odstranit z těla. V některých případech může dojít k hypertermii.
 • ARVI (ARI). Patologie se v tomto případě vyvíjí jako sekundární infekce, komplikace akutních respiračních infekcí. Hypertermie se objevuje u indikátorů 38 stupňů a vyšších. Po dvou nebo třech dnech se snižuje, stav pacienta se zlepšuje.
 • Infekce adenovirem. Tato patologie je těžce tolerována dospělými a ještě více u dítěte. Hypertermie se často vyskytuje během 7 dnů, někdy až do 10 dnů, kdy je pacient doprovázen horečkou. Kolik teploty může zadržet závisí na ochranných funkcích pacienta.

Bakteriální bronchitida

Nemoc, která se objevila v důsledku pronikání a šíření bakterií, je v přírodě pomalá. Lékař může dospět k závěru o původci onemocnění tím, že se ptá, co má pacient teplotu, kolik dní teplota trvá.

S touto formou onemocnění je teplota 37 stupňů a mírně vyšší. Pacienti jsou často subfebrilní. S takovou infekcí po bronchitidě může být teplota a několik týdnů, až 2 měsíce.

Bronchitida bez hypertermie

Pro určení správné diagnózy je důležitá otázka, kolik bronchitidy teplota trvá u dítěte a dospělého pacienta. Lékaři vědí, že teplota v akutní bronchitidě nemusí vzrůst. Ale to není normální stav, zejména s bronchitidou u dítěte. Takový projev onemocnění může znamenat začátek vývoje komplikací.

Jestliže patologický proces v průduškách probíhá bez zvýšení teploty, může se vyvinout nebezpečná forma onemocnění - plastická bronchitida. Ve většině případů, s touto patologií nemůže dělat bez antibiotik.

Plastická bronchitida je nebezpečným skrytým příznakem, rodiče by měli věnovat pozornost tomu, zda dochází ke zvýšení teploty se silným kašlem alespoň jeden den. Pokud ne, je důležité včas diagnostikovat plastickou bronchitidu - jedná se o patologický proces v průduškách, při kterém se v dýchacích cestách, které blokují průchody vzduchu, objevují tvrdé hrudky. Pacient s takovým onemocněním nežije dlouho, pokud nejsou podniknuty naléhavé resuscitativní akce.

Antipyretika pro bronchitidu

Jak ospravedlnitelné jsou antipyretika pro bronchitidu? Dlouhodobé udržování subfebrilní teploty nelze léčit antipyretiky. Existují určitá pravidla pro užívání těchto léků:

 • Děti by měly dostávat takové léky, když tělesná teplota vzroste z 38 stupňů. To je nezbytné pro prevenci škodlivých účinků hypertermie na centrální nervový systém dítěte. Pokud hodnoty dosáhnou 39,1 stupňů a více, nemusíte déle čekat.
 • Pacienti se staršími antipyretiky by měli být podáváni po tělesné teplotě 38,5 stupně. Pokud by se držel tohoto ukazatele, znamená to, že tělo se vyrovnalo v boji proti nemoci.
 • Při stejném antipyretickém je třeba dodržovat mezeru 6-8 hodin. Pokud pacient nemůže čekat na další dávku a vzroste tělesnou teplotu, musí se užít jiný lék. Zůstat dlouho s vysokými sazbami není nutné.

Běžné prostředky ke snížení tělesné teploty jsou Paracetamol, Ibuprofen, Aspirin. Pokud při užívání jednoho léku zůstávají indexy stejné, je nutné tento lék vypít na základě jiné účinné látky. Pokud je hypertermie, můžete sestřelit o několik stupňů s rubdowns a vodní obklady. Tyto metody jsou účinné při utírání vnitřku rukou a nohou. Faktem je, že receptory těchto kůže jsou citlivé na kolísání teploty, takže v důsledku jejich stírání dochází v celém těle k mírnému poklesu stupňů.

Hlavním příznakem je zánět průdušek, těžký kašel, hypertermie a slabost. Ale s bronchitidou a teplota může mírně vzrůst. Aby se předešlo vzniku komplikací a přechodu akutní formy onemocnění na chronickou formu, je důležité sledovat zdravotní stav pacienta a zahájit poplach včas. Využití terapeutických opatření je založeno na správné diagnóze. Pouze kvalifikovaný odborník jej může určit a předepsat potřebné léky na základě symptomů pacienta. Když hypertermie může způsobit to do domu.

Teplota u dětí s bronchitidou

Teplota u dětí s bronchitidou způsobuje mnoho úzkosti. Rodiče si často nemyslí, že je nutné sestřelit jen na velmi vysoké sazby. O tom, jaké léky by se měly použít, se poraďte s lékařem. Je důležité pochopit, které ukazatele jsou abnormální a vyžadují léčbu.

Hlavní důvody

Bronchitida se vyskytuje v důsledku infekce těla viry nebo bakteriemi. Pokud tělesná teplota dítěte přesáhne 37,5 stupně, musí být sestřelena. Až do této hodnoty, to je norma v nemoci a ukazuje normální fungování imunitního systému. Pokud jej srazíte, indikátor se může velmi snížit.

U dětí se teplota může objevit v důsledku chronických infekcí v ústech, které se vyvíjejí po dlouhou dobu.

Tendence k bronchitidě u dítěte je také vysvětlena anatomickými rysy struktury dýchacích orgánů. Příčinou onemocnění je často proliferace adenoidů.

Rodiče by si měli uvědomit, že bronchitida v dětství a vysoká horečka se objevují v důsledku těchto faktorů:

 • hypotermické tělo;
 • náhlé změny teploty;
 • pasivní kouření;
 • nedostatek vitamínů ve stravě;
 • inhalace suchého vzduchu.
Bronchitida

Bronchitida u dětí se také vyvíjí se zakřivením nosní přepážky, což vede ke zvýšení teploty.

Doba, po kterou má dítě vysokou teplotu, závisí na původci onemocnění. Pokud příčinou byl virus chřipky, teplota trvá asi sedm dní, zřídka překračuje značku 37,5 stupně.

Pokud se bronchitida vyvinula jako komplikace ARVI, teplota dítěte zůstává po dobu 3 dnů na 38 stupních, poté se začíná snižovat a dochází ke zlepšení. Adenovirus je charakterizován horečkou, která nezmizí několik týdnů.

Při bronchitidě bakteriální povahy je teplota dítěte fixována na přibližně 37 stupňů a trvá dlouho. V tomto stavu zůstává asi dva měsíce.

S obstrukční bronchitidou, horečka je jediný symptom nemoci. To drží u kolem 38 mír pro 5 dnů.

Vysoká horečka může být také známkou bronchiolitidy.

Související příznaky

Kromě zvýšené teploty má bronchitida u dítěte mnoho příznaků. Nástup onemocnění je indikován suchým kašlem, zhoršeným v poloze lhaní Děti si všimnou silné bolesti prsních svalů.

Kromě toho jsou příznaky bronchitidy:

Bolesti hlavy

 • slabost;
 • bolest hlavy;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • zvýšené trhání;
 • suchý kašel;
 • bolest v krku;
 • dýchá dech.

Několik dní po nástupu onemocnění dítě začne vykašlávat sputum.

Pokud má pacient dušnost a má potíže s dýcháním vzduchu, znamená to existenci obstrukční bronchitidy. Když jsou kromě častých dechů patrné i projevy tachykardie, je možná bronchiolitida.

Jak vyléčit dítě

Chcete-li vyléčit dítě bronchitidy, musíte se nejprve postarat o normální vlhkost, pro kterou je v místnosti instalován zvlhčovač. Takové opatření zabraňuje nadměrnému hromadění hlenu v průduškách a může vyléčit kašel.

Dítě s teplotou by mělo pít hodně tekutin, jak se vyvíjí dehydratace, což se zvyšuje s prodlouženou nemocí a bronchiální obstrukcí. Voda navíc odstraňuje odpadní produkty patogenních mikroorganismů.

Terapie začíná po kompletní diagnóze a vzniku patogenu, pro který provádí analýzu sputa. Pacientovi je podán rentgen a v případě potřeby CT.

Když má dítě vysokou teplotu, je nutné, aby lékaři okamžitě a přesně popsali všechny doprovodné příznaky nemoci. To vám pomůže najít správnou léčbu. Pokud teplota po 4 dnech léčby neklesne, je nutné kontaktovat pediatra s žádostí o změnu léků.

Komprese a tření pro snížení teploty u dětí jsou nepřijatelné.

U dětí mladších než jeden rok, teplota často skoky, protože jejich teplotní podmínky ještě nejsou upraveny. Pokud nepřekročí 37,4 stupňů, neměly by být provedeny žádné kroky.

Akutní bronchitida u dětí je léčena v nemocnici.

Příjem léků

V závislosti na patogenu jsou dětem s bronchitidou předepsána antibiotika, antivirotika nebo antimykotika. Bez nich, snížení teploty nebude fungovat. Předepsat je pediatrovi.

Pro snížení teploty je dítěti podáno antipyretikum. Pokud to dítě normálně snáší, léky se používají v množství vyšším než 38 stupňů. V případě těžké nevolnosti je prostředek pro odstranění teploty uveden, když hladina dosáhne 37,5 stupně. Toto doporučení je také poskytováno v situacích, kdy děti mají jakékoliv neurologické poruchy, srdeční problémy. Snížení teploty před tím, než je nutné, aby dítě mělo křeče.

Léčba dětí zohledňuje následující nuance:

 • teplotu nelze prudce sestřelit;
 • dost, aby se snížila o 0,5 stupně.

Teplota kojenců je poražena, pokud překročila 38 stupňů a stále stoupá, stejně jako když má zvracení a průjem. Musíte se ujistit, že sazba po užívání léků není příliš nízká.

Pro léčbu malých dětí se doporučuje používat antipyretikum ve formě rektálních čípků. Starší děti mohou dostat sirup.

Pokud má dítě vysokou horečku, může lékař předepsat protizánětlivé léky. Jsou účinné při rychlosti nad 38,5 stupně.

Aspirin je přísně zakázán v dětství, protože může způsobit Rayův syndrom.

Lidová medicína

Prostředky tradiční medicíny pro děti se používají pouze na lékařský předpis. Tyto léky při teplotě, stejně jako v případě, že onemocnění trvá dlouho, nepomohou bez použití tradiční medicíny.

Pokud jde o tradiční medicínu, která pomáhá snížit teplo v případě bronchitidy u dítěte, existuje několik omezení:

 • děti nedávají peníze s alkoholem, a to ani pro vnější použití;
 • Nepoužívejte med, když teplota stoupne, dokud dítě nedosáhne věku 2 let.

Jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak pro děti snížit teplotu, je připevnit listy zelí na křivky hlavy a loktů. Je třeba je měnit každých 10–15 minut.

Brusinkový odvar

S vysokou teplotou v dětství se dokáže vyrovnat odvar nebo čaj z brusinek, černého rybízu, kořene lopuchu, starších květů. Dítěti by mělo být dáno, aby je pije po kousku, v žádném případě nenutí.

Prevence

Aby dítě nemělo teplotu, nemělo by být povoleno podchlazení. Je nutné se starat o jeho imunitu, pro kterou má zdravá strava mimořádný význam.

Pokud zjistíte zdravotní problémy u dětí, měli byste se včas poradit s lékařem, abyste zabránili bronchitidě a pneumonii.

Závěr

Vysoká teplota pomáhá chránit dítě před rozšířením infekce v těle. Léky a tradiční medicína se používají pouze v situacích, kdy tato hodnota přesahuje 38 stupňů. Hlavním úkolem rodičů je včas léčit dítě na infekce a přijmout preventivní opatření k prevenci infekce.