Teplota těla 37: způsobuje neustále zvýšenou teplotu

Když se tělesná teplota zvýší na 38 stupňů a vyšší, nejčastěji důvody pro tuto lež v rozvoji chladu.

Někdy je však dlouhodobě zvýšená teplota na úrovni 37 stupňů, což je velmi alarmující signál a často poukazuje na vážné zdravotní problémy.

Co je subfebrilní teplota

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Obecně, tělesná teplota by neměla být neustále na stejné úrovni, protože u člověka se neustále vyskytují různé chemické a fyziologické procesy.

Mnoho lidí považuje mírnou odchylku od obecně uznávaného čísla za porušení zdraví, ale to není vždy pravda.

 1. Indikátory normální teploty se mohou lišit v závislosti na fyziologickém stavu organismu, způsobu a místě měření, denní době, hormonálním stavu, stupni fyzické námahy, vlhkosti a teplotě v místnosti a tak dále.
 2. Během dne se u zdravých lidí mohou data zvýšit a snížit o 0,5 stupně. V tomto případě dochází k maximálnímu poklesu teploty o 4 až 6 hodin ráno a maximální zvýšení o 16-20 hodin. V tomto ohledu jsou změny teplotních ukazatelů během dne nejčastěji spojeny s fyziologickými vlastnostmi těla.
 3. Každý člověk má individuální denní rytmus, který se mění správným režimem dne a pravidelným odpočinkem. Nízká horečka je také charakteristická pro mladé ženy asketické povahy, které jsou náchylné k častým bolestem hlavy a vegetativní dystonii.

Subfebrilní teplota je stav těla, který je doprovázen častým nebo periodickým nárůstem teploty až na 37-38,3 stupně. Skutečná vysoká teplota se považuje za indikátory získané při měření teploměrem v ústech nebo konečníku, pokud jsou 38,3 stupně nebo vyšší.

Chelochek je teplokrevná bytost, takže teplota lidského těla je schopna udržet stabilní tělesnou teplotu po celý život.

Indikátory teploty mohou kolísat pod tlakem, po jídle, když člověk spí. U žen je pozorována změna teploty v určitém období menstruačního cyklu.

Když je člověk ovlivněn určitými faktory, dojde k ochranné reakci těla ve formě horečky. I mírné zvýšení teploty urychluje metabolický proces a chrání tělo před reprodukcí škodlivých mikroorganismů.

Také zvýšení teploty často ukazuje na tělesné a psychické poškození zdraví.

Indikátory normální teploty jsou následující:

 • Při měření v podpaží je teplota u zdravého člověka 34,7-30,0 stupňů.
 • Při měření v konečníku jsou hodnoty 36,6-38,0 stupňů.
 • Při měření v ústní dutině může být teplota 35,5 až 37,5 stupně.

Průměrná teplota v měření v podpaží je 36,6 stupně, ale hodnota dat pro každou osobu se může lišit v závislosti na individuálních vlastnostech organismu. Pro někoho, teplota 36,3 stupně je považován za normální, a někdo neustále vidí ukazatele 37-37,2 stupně.

Mezitím subfebrilní teplota obvykle indikuje určité poruchy lidského zdraví v podobě pomalého zánětlivého procesu. Proto je nezbytné určit, co přesně způsobuje takový stav a identifikovat ohnisko zánětu, pokud existuje.

Je však nutné zvážit, zda byla měření provedena správně. Změnu teplotních indexů lze tedy pozorovat, pokud byla teplota měřena v nadměrně teple oblečené nebo přehřáté osobě. S hypertyreózou dochází také k porušení termoregulace.

Pokud tělesná teplota 37 stupňů trvá déle než týden bez viditelných známek nemoci, pacient pociťuje apatii a slabost, důvody mohou být jiné.

Příčiny nízké horečky

Za prvé, důvody, proč má pacient neustále vysokou teplotu, jsou spojeny s ochrannou reakcí těla na jakýkoliv nepříznivý proces.

Tím se tělo snaží bojovat s viry, bakteriemi, pokud se u člověka vyvine zánět nebo infekce.

Snížení postav a užívání antipyretik v tomto případě je naprosto nemožné.

 1. U žen mohou být příčiny spojeny s hormonálními změnami v těle během menstruačního cyklu několik dní před menstruací.
 2. Často na změny teploty vede k vyčerpání imunitního systému. V tomto případě se pacient rychle unaví, silně se potí a někdy ztrácí váhu.
 3. V některých případech může tělo reagovat na antibiotika zvýšením teploty. Určitý stav je způsoben určitými pikantními pokrmy, které zvyšují pocení a zvyšují teplotu na 37 stupňů.
 4. Pokud byla provedena operace nebo došlo k transfuzi krve, může dojít k zimnici nebo mírnému přehřátí.
 5. Pokud je nervová soustava narušena, nervová a fyzická únava, časté stresy mohou být zvýšená tělesná teplota.
 6. V důsledku metabolické poruchy se často vyskytují křeče povrchových cév a poruchy funkce endokrinního systému.

Kdo může mít nízký stupeň horečky

Nejčastěji se podfebrilní teplota udržuje, pokud se člověk vyvíjí nachlazení. Navíc se u pacienta vyvíjí příznaky, jako je častý kašel, bolest v krku, bolestivá svalová tkáň, rýma a bolesti hlavy. Podobný stav může také nastat, pokud osoba nedávno onemocněla a tělo se postupně uvolňuje po uvolnění infekce.

V některých případech přetrvává zvýšená teplota, pokud se při silném zatížení, častém namáhání, prudkých změnách hodinového a klimatického pásma vyvíjí termoneuróza. Tento stav se často vyskytuje u lidí s vegetativně-cévní dystonií jako reakce na vnější vliv.

Pokud se kromě zvýšení teploty pacientka vyvíjí v břiše, je zde nevolnost, odpor k jídlu a uvolněná stolice, důvody mohou spočívat ve střevní infekci. To může vyvolat nárůst teploty.

Trvale zvýšené teploty mohou být výsledkem psychogenních vlivů na vědomí určitých látek. Vyvolávají nemoc, stres, úzkost, strach a silné zkušenosti.

Teplota 37 stupňů někdy hlásí horečku, která může znamenat exotické choroby přivezené ze zahraničí. V tomto případě je nutné konzultovat lékaře s infekčními chorobami a podstoupit nezbytné testy.

Prodloužené zvýšení teploty až na 37 stupňů může vykazovat vrozenou nebo získanou hypertermii. Nízká horečka je také pozorována u chronických bakteriálních, plísňových, parazitárních nebo virových infekcí, včetně syfilisu, toxoplazmózy a tuberkulózy.

Maligní nádory ve formě nádorů mohou také způsobit subfebrilní teplotu. Pokud má pacient autoimunitní změny, může dojít ke stále zvýšené teplotě.

Pro vyloučení přítomnosti revmatoidních onemocnění, hormonálních a jiných poruch je proto nutné provést úplné vyšetření lékařem.

Jak měřit teplotu

Měření teploty se provádí pomocí lékařského teploměru v několika částech těla. Nejčastěji je teploměr umístěn v podpaží nebo konečníku. Při měření v konečníku jsou ukazatele přesnější, ale tato metoda se nejčastěji používá u dětí.

Aby byly indikátory teploty správné a přesné, je nutné, aby bylo podpaží suché. Pokud se pacient hojně pocení, otřete sekeru potu v podpaží a nechte kůži zcela vyschnout. tak je důležité vědět, jak měřit tělesnou teplotu pomocí rtuťového teploměru.

Je důležité zajistit, aby počáteční údaj na teploměru nebyl vyšší než 35 stupňů. Měření teploty v podpaží se provádí nejméně deset minut.

Pokud existují pochybnosti o přesnosti ukazatelů, stojí za to použít jiný teploměr, protože důvod může spočívat v nepracovním teploměru.

Co dělat, když subfebrile teplota

Pokud je teplota 37 stupňů a nemění se po celý den, nepanikaří, může to být normální reakce těla na horké klima, únava. Když teplotní indikátory zůstanou zvýšené na týden nebo déle, stojí za to zjistit, co je příčinou.

Vzhledem k tomu, že tento stav může způsobit téměř jakýkoli faktor, léčba by měla být prováděna pouze po kontaktování lékaře a úplném vyšetření.

Když lékař obdrží výsledky krevních a močových testů, bude schopen přesně diagnostikovat nemoc a předepsat potřebný soubor léků. Obecný krevní test ukáže, zda má pacient v těle skryté zánětlivé procesy.

I když horečka přetrvává po dlouhou dobu, není v žádném případě možné užívat antipyretika, jinak tělo nebude schopno bojovat s nemocí. Pokud je porucha slabého stavu přepracovaná, doporučuje se odpočívat a dobře se vyspat.

Pro zvýšení imunity je nutné zahrnout do stravy potraviny bohaté na vitamín C, zeleninu, ovoce. Můžete také vzít komplex vitaminů a imunostimulačních léků.

V případě, že kromě zvýšené teploty má pacient celkovou slabost, kašel, malátnost, bolest hlavy, musíte se poradit s lékařem.

Co dělat, když teplota stoupne

Jak bylo uvedeno výše, antipyretika by v žádném případě neměla být užívána pro snížení teploty. Tělo se musí vyrovnat se změnami samo o sobě, jinak může nesprávná léčba vést ke komplikacím a zhoršit situaci.

 • Když změníte teplotní ukazatele, nemusíte dávat hořčičnou omítku, dělat alkohol komprimovat, jít do vany, pít horké, pít alkoholické nápoje.
 • Vzhledem k tomu, že během nemoci je tělo chlazeno pocením, není nutné zabalit pacienta do teplých přikrývek. V důsledku tohoto oteplování se tělo nemůže zcela ochladit přirozeně.
 • Nedoporučujeme ohřívat místnost a používat zvlhčovač. Vlhký vzduch spolu se škodlivými mikroorganismy může proniknout do plic ústy, zejména pokud má pacient dusný nos. Je plná bronchitidy nebo pneumonie.
 • Rovněž zvlhčovaný vzduch přispívá k narušení pocení, kvůli kterému tělo není schopné vychladnout samo. Proto je třeba se ujistit, že teplota vzduchu v místnosti byla 22-24 stupňů.
 • Je to velmi škodlivé dělat alkohol nebo ocet rubdowns, jako výpary mohou způsobit mdloby nebo závratě. V tomto případě se alkoholové roztoky okamžitě odpaří z povrchu kůže, díky čemuž je tělo rychle ochlazeno. To způsobuje chvění a pacient plýtvá energií a silou.
 • Neměli byste brát antibiotika, dokud nepřijdete k lékaři, protože mohou poškodit práci imunitního systému a dále zhoršovat situaci.

Chcete-li normalizovat stav pacienta a zbavit se nemoci, musíte pít dostatek tekutin. K tomu můžete použít brusinkovou nebo brusinkovou šťávu, minerální vodu, bylinkový čaj s citronem, odvar z lipy nebo maliny. Použití sladkých nápojů se nedoporučuje, protože glukóza přispívá k šíření škodlivých bakterií.

Při zvýšených teplotách je nutné dodržet lůžko. Spánek je nejlepší v oblečení z přírodních tkanin. Mastné, smažené, kořeněné a jiné těžké pokrmy by měly být vyloučeny ze stravy. Dr. Komarovsky vám poví o vysoké teplotě a její léčbě ve videu v tomto článku.

Teplota 37 - příčiny

Je dobře známo, že tělesná teplota je důležitým diagnostickým ukazatelem a její zvýšené hodnoty mohou naznačovat, že v těle se vyskytují různé patologické procesy. Výrazné zvýšení tělesné teploty je téměř vždy doprovázeno dalšími alarmujícími symptomy a slouží jako důvod pro vyhledání lékařské péče. Pokud je však o polovinu vyšší než normální, tj. v blízkosti značky 37 ° C a v těle nejsou žádné další změny, což může být matoucí. Co se stane, když dojde k mírnému zvýšení teploty a zda se o to obávat, nebo ne, zvažte další.

Fyziologické příčiny zvýšení tělesné teploty na 37 ° C

Daleko od všech případů nárůst teploty na takový indikátor ukazuje na porušení zdraví. Konec konců, teplota 36,6 ° C je běžnou normou společnou pro většinu lidí, ale stále daleko od každého. V některých případech se mohou jednotlivé teplotní normy pohybovat mezi 35,5 - 37,5 ° C, což je do značné míry určeno ústavními zvláštnostmi osoby.

Varianta normy může být také značka 37 na teploměru:

 • emocionální úzkost;
 • během cvičení;
 • v horké místnosti;
 • po hustém jídle;
 • po pobytu na otevřeném slunci.

Důvodem prodlouženého nárůstu teploty na 37 ° C u žen, který může někdy během dne kolísat, normalizuje večer a ráno, je často změna hormonálních hladin spojených s menstruačním cyklem. Tento jev je zpravidla pozorován ve druhé polovině menstruačního cyklu a s nástupem menstruace se teplota vrátí do normálu. Ve vzácných případech se u žen vyskytuje mírná horečka v prvním trimestru těhotenství.

Patologické příčiny teploty 37 ° C

Bohužel, často příčiny teploty 37 ° C, neustále zvýšené nebo stoupající ve večerních hodinách, jsou různé poruchy v těle infekční a neinfekční povahy. Uvádíme některé z těchto příčin, stejně jako příznaky, které v tomto případě lze poznamenat:

 1. Tuberkulóza je onemocnění s dlouhodobou zvýšenou tělesnou teplotou, lékaři se snaží vyloučit první. Současné příznaky mohou zahrnovat: pocení, únavu, ztrátu hmotnosti, kašel, dušnost.
 2. Chronická toxoplazmóza - charakterizovaná častými bolestmi hlavy, prudkými změnami nálady, bolestí svalů a kloubů a celkovou slabostí.
 3. Chronická brucelóza - doprovázená revmatismem, neuralgií, plexitidou, poruchami citlivosti, menstruačními poruchami.
 4. Reumatická horečka (jako komplikace bolesti v krku, faryngitida, šarlatová horečka) - může být pozorován zánět kloubů, poškození srdce, výskyt erytému ve tvaru prstence na kůži atd.
 5. Anémie z nedostatku železa - vyskytuje se u takových projevů, jako je ospalost, závratě, tinnitus, svalová slabost, bledost a suchá kůže.
 6. Thyrotoxikóza - toto onemocnění je také poznamenáno nervozitou, únavou, pocením a rychlým srdečním tepem.
 7. Syndrom vegetativní dystonie - charakterizovaný bolestmi hlavy, poruchami spánku, únavou, ochlazením a pocením končetin, bolestmi svalů a kloubů, otoky atd.
 8. "Teplotní ocas" - tento jev je benigní povahy, pozorovaný po určitou dobu po infekčních a zánětlivých onemocněních (obvykle zmizí do dvou měsíců).

Příčiny teploty 37-37.2 bez příznaků u žen a co dělat

Primární je uvažovat teplotní hodnoty tělesa 36,6 stupně jako rozdvojený standard. Ale ne každý člověk může najít tento standard.

Během dne dochází ke kolísání teploty od 35,8 do 37,2 stupně, které jsou přirozené. Nízké hodnoty lze pozorovat ráno a vysoké hodnoty jsou stanoveny v pozdním odpoledni.

Někteří lidé si takové skoky vůbec nevšimnou, když je ostatní objevují a začínají se bát. Teplota 37,1 bez příznaků u ženy vyžaduje pozorování. Může mít různé důvody.

Proč má žena horečku?

Indikátory teploměru, procházející značkou 37 stupňů, se nazývají subfebril.

Budou tedy zavoláni, dokud teploměr neukáže více než 38 stupňů: febrilní teplotu. U žen se výkyvy hodnot vyskytují mnohem častěji než u mužů.

Ovlivňuje hormony, životní styl, zvýšenou emocionalitu.

Mnozí pacienti, kteří na teploměru zjistili mírně nadhodnocené hodnoty, mohou zcela dohnat sebepodmínky. Zástupci silnějšího pohlaví se s tím obvykle obvykle nesetkávají.

Teplota 37 u žen může mít přirozené, fyziologické nebo patologické příčiny. Je důležité vědět, v jakých situacích byste se měli poradit s lékařem a zahájit okamžitou léčbu.

Situace, které nevyžadují lékařský zásah

Fyziologické, přirozené příčiny mírného zvýšení teploty u žen nevyžadují návštěvu u lékaře a vyšetření. Neohrožují život a zdraví.

Indikátory teploměru jsou obvykle normalizovány nezávisle, jakmile zmizí provokativní faktor. Samozřejmě, že teplota 37,2 bez příznaků u žen nevyžaduje použití antipyretik.

Výjimkou jsou pouze situace, kdy se bolest vyskytuje podél cesty. Následující faktory mohou být přisuzovány přirozeným příčinám nízké horečky.

Stresové situace nebo emocionální zmatek

Ženy jsou velmi emocionální osobnosti. Všechny jejich zkušenosti jsou bouřlivé. I když to není zvenčí viditelné, pak se v reprezentaci slabšího pohlaví může vztekat hurikán emocí.

Tento faktor je jedním z faktorů, které vyvolávají zvýšení teplotních hodnot teploměru.

Emocionální zážitky nemusí být negativní. Dokonce i pozitivní násilné emoce mohou vyvolat nízkou úroveň horečky.

Pokud je jeho zvýšení způsobeno stresem, pak obvykle existují další příznaky ve formě únavy, ospalosti, apatie, ztráty chuti k jídlu.

Hodnoty teploměru budou obnoveny do přirozeného stavu, jakmile se emocionální stav ženy vrátí do normálu.

Fyzická aktivita nebo zvýšený stres

Cvičení a činnost je vždy doprovázena uvolněním energetických rezerv. Pokud je příliš velký, pak se tělo přehřívá, což vede k tomu, že teploměr ukazuje hodnoty subfebrilu.

Mezi ženami se v poslední době staly populární obaly s cílem zhubnout a přinést své tělo do dokonalého tvaru.

Pokud se zástupce slabšího pohlaví promění ve film a navíc bude používat ohřívací masti nebo krémy, pak je zaručeno zvýšení teploty!

Tato reakce je naprosto normální. Jakmile se výcvik zastaví a tělo přestane produkovat velké množství energie, vše se vrátí do normálu.

Dopad na životní prostředí

Teplota 37 bez příznaků u ženy může mít následující příčiny:

 1. návštěva sauny nebo vany;
 2. pobyt v horkém podnebí;
 3. vystavení topným zařízením.

Taková reakce těla je fyziologická a nepředstavuje ohrožení zdraví. Je důležité včas reagovat na nový stát.

Pokud se rozhodnete opalovat pod sluncem, ale už se cítíte přehřátí a zvýšení tělesné teploty, měli byste přerušit proceduru, mírně vychladnout.

Při návštěvě sauny nebo vany nezapomeňte pít dostatek tekutin. To pomůže ochladit tělo zevnitř.

Potravinářské provocateurs

Je známo, že takové potraviny urychlují metabolismus a dokonce přispívají k hubnutí.

Proto se zástupci slabšího pohlaví ve snaze o krásu trápí kořeněným jídlem a jen málokdo takové jídlo opravdu miluje.

Hodnoty teploty po jídle mohou přirozeně vzrůstat, a když budete jíst provokativní jídlo, stanou se ještě více.

Hormonální úprava

Hormonální nerovnováhu lze připsat fyziologickému nárůstu teploty ve spravedlivém sexu.

V první fázi menstruačního cyklu teploměr obvykle vykazuje přirozené nebo dokonce podhodnocené hodnoty. Když nastane ovulace a progesteron začne vystupovat - ty rostou. Normálně, pokud ve druhé fázi cyklu ukazuje teploměr 37-37.1.

Pokud se po ovulaci objeví početí, hladiny progesteronu se přirozeně zvyšují. Žena může cítit podrážděnou stolici, mírnou nevolnost a ospalost. To vše provokuje těhotenský hormon.

Zvýšení teploty během tohoto období je možné až na úroveň 37,5 stupně, což není patologie. Jakmile se vytvoří placenta a práce corpus luteum se zastaví (od druhého trimestru), stav budoucí matky se normalizuje.

Kdy mám navštívit lékaře?

Pokud se stanoví konstantní teplota 37,1-37,4, mohou být důvody pro ženy patologické. V každém z popsaných případů je nutné se poradit s lékařem.

Je možné, že budete potřebovat léčbu, po které se teploměr vrátí do normálu.

Jaké patologie mohou způsobit subfebrilní teplotu bez dalších příznaků?

Virová onemocnění

Nejčastější příčinou zvýšených teplotních hodnot je virová infekce. Jakmile patogen vstoupí do těla ženy, začne aktivní reakce imunitního systému.

Subfebrilní teploty se dosahují s jediným účelem: zničit zdroj choroby.

Tato reakce těla se nazývá přirozený boj, imunitní reakce.

Během tohoto období obvykle neexistují žádné další příznaky onemocnění. Vyskytují se, pokud se imunitní systém nedokáže okamžitě vyrovnat.

Neměli byste horečku horečit, protože to usnadní práci s virem. Lékař může zjistit přítomnost patogenu s vysokou přesností.

Bakteriální nebo plísňová onemocnění

Chudé, chronické patologie bakteriálního a plísňového charakteru jsou často doprovázeny subfebrilní teplotou.

U žen to může být cystitida, pyelonefritida, bakteriurie, endometritida, adnexitida, drozd nebo jiné nemoci pánevních orgánů.

Respirační léze jsou méně pravděpodobné, že se objeví bez dalších příznaků, ale to může být. Hlavními důvody v tomto případě budou:

Léčba zahrnuje užívání antibakteriálních a antifungálních látek. Účinná léčiva jsou stanovena pomocí laboratorní diagnostiky pro citlivost. Neměli byste se snažit zbavit se této nemoci sami. Poraďte se s lékařem.

Alergie

Při kontaktu s alergenem není zvýšení teploty typickou reakcí organismu. Taková imunitní odpověď však není vyloučena. Subfebrilní indikátory se uchovávají přesně tak dlouho, dokud je v kontaktu s alergenem.

Při prodloužených negativních účincích se mohou objevit další příznaky ve formě kožních vyrážek a svědění.

Čím více alergenů vstupuje do těla, tím výraznější je podráždění. Proto je důležité včas se poradit s odborníkem a vybrat vhodný antihistaminický komplex.

Poruchy systému

Autoimunitní onemocnění jsou poruchy, které se vyskytují ve fungování imunitního systému.

Výsledkem je, že ochranné funkce těla začnou působit proti sobě a vyrovnávají přirozené tkáně se zahraničními. Takové sebezničení je často doprovázeno subfebrilní teplotou.

 • revmatoidní artritidu;
 • lupus erythematosus;
 • struma;
 • roztroušená skleróza;
 • diabetes.

Toto není úplný seznam systémových onemocnění. Chcete-li zjistit, co přesně žena řeší, měli byste se poradit s lékařem.

Terapie systémových onemocnění zahrnuje použití protizánětlivých léčiv, imunomodulátorů a symptomatických léků.

Endokrinní abnormality

Porucha funkce sekrečních žláz může způsobit změny tělesné teploty.

Zde hovoříme o:

 1. štítná žláza;
 2. hypofýzy;
 3. brzlík;
 4. nadledvinky;
 5. slinivky břišní;
 6. vaječníků.

Tyto orgány mohou získat hyperfunkci, hypofunkci nebo dysfunkci.

To lze stanovit pomocí laboratorních diagnostických opatření. Jak vidíte, nemůžete bez doktora.

V každém případě lékař vybere individuální léčbu na základě stavu a výsledků vyšetření pacienta.

Neoplazma

Teplota 37-37,2 bez příznaků u ženy může být prvním příznakem nádorového procesu. To by mělo upozornit potenciálního pacienta a obrátit se na zdravotnické zařízení. Nádory mohou být benigní a maligní.

Nezávisle určovat místo jejich lokalizace je velmi obtížné, protože tumory mohou být ve vnitřních orgánech: zažívací systém, oblast genitálií a dokonce i v krvi.

Takové benigní nádory, jako je Mima dělohy, cysty vaječníků, jsou často doprovázeny prodlouženým vzestupem teploty na 37,5 stupně bez dalších symptomů a projevů.

Jejich přítomnost může určit pouze lékař.

Zranění

Poškození kosti a měkkých tkání je doprovázeno nízkým stupněm horečky.

Pokud se setkáváte s tím, že teploměr ukazuje zkrácené hodnoty, pak si pamatujte: kdybyste měli v blízké budoucnosti nějaká zranění v podobě modřiny, řezu a tak dále.

Je třeba poznamenat, že i banální tříska, která je v těle dlouhodobě, může způsobit zvýšenou teplotu.

Diagnostika a léčba

Terapie chronické horečky nízkého stupně je vyžadována pouze v případě patologického procesu.

Pokud to nedokážete určit sami nebo si nejste zcela jisti, navštivte svého lékaře.

Lékař provede průzkum, jehož výsledky budou uzavřeny. Diagnostika zahrnuje:

 • krevní test (obecný, biochemický, pro cukr, protilátky, alergeny);
 • analýza moči (celkem, podle Nechiporenko, podle Zimnitsky);
 • analýza výkalů (pro stanovení parazitů, skryté krve);
 • vaginální nátěr (pro stanovení čistoty, flóry, skrytých infekcí);
 • ultrazvuková diagnostika (břišní dutina, malá pánev, štítná žláza, srdce, cévy);
 • X-ray a fluorografie, Mantouxův test;
 • návštěvy specialistů (zubař, endokrinolog, virolog, neurolog, traumatolog).

V závislosti na získaných výsledcích je pacientovi předepsána léčba nebo doporučení.

 • Bakteriální infekce vyžadují použití antibiotik, vitaminových komplexů, regeneračních opatření a fyzioterapie.
 • Virová onemocnění mohou být léčena imunomodulátory a antivirotiky, ale tělo se s nimi obvykle potýká samo. Vyžaduje pouze organizaci příslušných podmínek a režimu.
 • Systémová onemocnění vyžadují individuální přístup k léčbě. Často pacienti potřebují hormonální látky, které tělo normalizují, stejně jako sedativa.

Každé onemocnění vyžaduje symptomatickou léčbu. Je-li například zjištěno zranění, je ukázána anestézie a odstranění defektu, pokud je nádor, může být pro jeho odstranění nutná chirurgická léčba.

Vzhled subfebrilní teploty a její retence na úrovni 37,2-37,3 stupňů může být individuálním znakem ženského těla.

Často je dědičný. Takový stav nevyžaduje opravu, pokud nedává svému majiteli úzkost.

Teplota 37,2 bez příznaků u žen. Příčiny horečky a co dělat

Mírné zvýšení tělesné teploty může být vyvoláno vnějšími faktory nebo jinými procesy probíhajícími v lidském těle.

Pokud si člověk dlouhodobě stěžuje na systematickou horečku, zatímco jiné příznaky neexistují - musíte okamžitě podstoupit vyšetření. Takový stav může být život ohrožující a indikovat vážnou nemoc.

Možné příčiny horečky 37 bez příznaků u žen

Je zřejmé, že pro určité symptomy jsou k tomu důvody. Totéž lze říci o teplotních změnách u žen, zejména pokud zůstane na 37 ° C po dlouhou dobu.

Zpravidla se v tomto případě samozřejmě jedná o ochrannou reakci v těle v důsledku neobvyklých zánětlivých procesů. Hypotalamus je zodpovědný za regulaci teploty a při nejmenších účincích na tělo ji začíná měnit.

Organismus pod vlivem různých virů nebo bakterií se začíná chránit, čímž aktivuje imunitní systém. Tento signál ovlivňuje hypotalamus, který zase ovlivňuje střed termoregulace a vzestup teploty.

Navíc může být někdy nezbytná horečka pro kontrolu a produkci interferonu v těle v případech infekce chřipkou nebo ARVI. V takovém prostředí bude nemoc pokračovat, i když těžší, ale rychlejší.

Často je proces termoregulace sám narušen léky zvanými pyrogeny. To vše vede ke zvýšení tělesné teploty a zhoršení celkové pohody. To se může stát jak z léků, tak z toxinů nebo vakcín.

Je nutné brát v úvahu různé nemoci jako příčiny horečky. Mezi hlavní možnosti patří následující možnosti:

 • onemocnění dýchacího ústrojí;
 • infekce;
 • poškození nervového systému;
 • poškození zubů;
 • tuberkulóza;
 • helminthiasis;
 • autoimunitní patologie;

Pokud je teplota 37 týdnů

Často mohou nastat situace, kdy teplota trvá týden bez známek nemoci. Tento proces se nazývá nízká horečka. To znamená, že teplota stoupá mezi 37 a 37,9 ° C.

V takových situacích lidé začínají chodit k lékařům, aby zjistili důvod zvýšení tělesné teploty a diagnostikovali správné onemocnění. Kromě toho může být doprovázena návštěvou více než jednoho lékaře a testováním.

Často se jedná o subfebrilní teplotu, která může být důvodem, proč se infekce nemohla vyvinout v závažnější fázi. Nezapomeňte ale na správné měření teploty.

V tomto výpočtu je třeba vzít v úvahu následující pravidla:

 1. Při měření v ústní dutině budou hranice normální teploty 35,5 - 37,5.
 2. Při měření v konečníku může být normální výsledek 36,6 - 38,0.
 3. Při výběru tradiční varianty - podpaží, je normální výsledek 34,7 - 37,0.

Přirozené příčiny horečky u žen

Pokud je zvýšená teplota udržována po celý den, po které je normalizována, neexistují žádné vážné důvody pro vzrušení, ale měli byste věnovat pozornost i vašemu blahu. Tyto změny v těle mohou být způsobeny:

 • změny v hormonálních hladinách v poslední fázi menstruace, během těhotenství nebo laktace, stejně jako během menopauzy;
 • stresující situace (velké množství adrenalinu se uvolňuje do krve);
 • přepracování;
 • chronická únava.


V takových případech zřídka vyhledávají pomoc od specialisty, protože si můžete obnovit svou vlastní sílu sami. A aby se teplota normalizovala, stačí dobrý odpočinek, vyvážená výživa a pozitivní emoce.

Teplota 37,2 bez příznaků, jako indikátor nemoci

Teplota 37,2 bez příznaků u ženy se jeví jako indikátor nemoci. Pokud byla měření prováděna správně a po několik dní, ukazatele se nemění, je nutné co nejdříve konzultovat s odborníkem.

Infekční onemocnění v raném stádiu

Skryté infekční nemoci v počátečních stádiích často nemají výrazné symptomy, s výjimkou horečky. Mírné zvýšení teploty může znamenat infekční onemocnění, jako jsou:

 • Cystitida nebo pyelonefritida - pacient si stěžuje na mírnou horečku, ale po několika dnech nebo týdnech se objeví další příznaky onemocnění.
 • Přítomnost patologických forem v těle streptokoků je doprovázena zvýšením teploty, která trvá týden.
 • Chřipka nebo ARVI někdy doprovází teplotu 37, 2 bez příznaků u žen. Pokud je imunita dostatečně silná, pacient nemá žádné standardní příznaky nemoci, jako je rýma nebo bolest hlavy, a nemoc sama o sobě zmizí během několika dní.
Teplota 37,2 ° C bez zjevných symptomů u žen může znamenat bakteriální infekci, jako je rubeola nebo parotitida.
 • Urogenitální infekce je doprovázena horečkou. Často se brzy objeví další příznaky nemoci.
 • Jedním z prvních příznaků infekce HIV v rané fázi je zvýšení teploty na 38 ° C.

Alergické projevy

Požití alergenu má nepříznivý vliv na výkon všech orgánů. V některých případech dochází k mírnému zvýšení teploty:

 • odezva na léčivo;
 • tuberkulózní intoxikace;
 • alergická reakce na vlnu, pyl, dolů;
 • bodnutí hmyzem;
 • potravinová alergie.

Alergické projevy jsou zpravidla doprovázeny nejen horečkou, ale i jinými příznaky.

Nejčastější reakce těla na alergen jsou zarudnutí, vyrážka, suchý kašel atd.

Pokud se teplota po návratu antialergických léků vrátí do normálu, důvod byl odstraněn.

Systémová onemocnění orgánů

Systémová onemocnění orgánů jsou charakterizována jako autoimunitní poruchy, v důsledku čehož začíná odmítání vlastních tkání. Nejčastější systémová onemocnění, u kterých dochází ke zvýšení tělesné teploty:

 • lupus erythematosus;
 • akutní revmatismus;
 • vaskulitida;
 • Stále je nemoc.


Ve většině případů je zvýšení tělesné teploty doprovázeno horečkou. Teploty od 37 mohou vzrůst na 39 stupňů, což indikuje exacerbaci onemocnění.

Různé novotvary

Teplota 37, 2 bez příznaků u ženy může indikovat přítomnost jak maligního, tak benigního tumoru. Lidské tělo tak reaguje na změny a snaží se varovat před nebezpečím.

V pozdějších stadiích onemocnění ukazuje zvýšení teploty proces rozpadu tumoru a intoxikace organismu.

Buďte pozorní! Po dlouhou dobu se vážné nemoci mohou projevit pouze s mírnou horečkou. Doporučuje se nejprve kontaktovat mamologa a gynekologa.

Endokrinní onemocnění

Příčiny endokrinních onemocnění jsou v rozporu s hormonálním pozadím a příznaky nemoci mohou být zcela neočekávané: prudká ztráta nebo přibývání na váze, zmatenost a samozřejmě nestabilní teplota.

Časté příčiny stále zvýšené tělesné teploty

Nejčastěji se u malých dětí projevuje zvýšení tělesné teploty bez zjevného důvodu. Pokud je však takové zvýšení teploty pozorováno u žen, je nutné konzultovat s lékařem důvody, které tento stav způsobily. Nejpravděpodobněji budou přiřazeny klinické studie krve a moči.

Téměř každý ví, jaká je teplota lidského těla a jaký indikátor je považován za normu. Ale pokud je mírná odchylka od normy, například teplota vzrostla na 37 stupňů, může to znamenat vývoj v těle různých druhů onemocnění.

Zvýšení teploty u žen na 37 stupňů

Indikátory teplotní rovnováhy se mohou u mužů i žen lišit. Pokud jsou tyto údaje krátkodobé, pak byste se neměli bát, ale pokud je zvýšená teplota udržována několik dní, pak byste měli jít na konzultaci s lékařem.

Zvýšená tělesná teplota u žen může být způsobena následujícími důvody:

 • selhání menstruačního cyklu během druhé fáze menstruace;
 • těhotenství;
 • kojení
 • časná menopauza;
 • snížení hladiny hemoglobinu v oběhovém systému;
 • vysoká citlivost na stresové situace, kdy dochází k velkému uvolnění adrenalinu do oběhového systému;
 • celková malátnost těla, která neprojde během měsíce;
 • těžké cvičení může také zvýšit tělesnou teplotu;
 • prodloužený pobyt na špatně větraném místě;
 • zůstat na otevřeném slunci.

Spolu se všemi těmito možnými příčinami se však mohou na pozadí zvýšené teploty vyvíjet i různá onemocnění.

Vlastnosti měření teploty

Pro měření tělesné teploty se nejčastěji používají rtuťové nebo elektronické teploměry. Zpravidla za nízké ceny stačí provést měření ráno a večer. Pokud jsou ukazatele teploty vysoké, doporučuje se měření provádět každé dvě hodiny.

Nejčastěji se měří teplotní režim:

 • v podpaží, je-li u malých dětí, pak v tříselném záhybu;
 • v ústech;
 • rektálně.

Průměrná doba měření rtuťového teploměru je až 8 minut. A pro elektronický teploměr dle uvedených údajů v návodu. Je třeba poznamenat, že v závislosti na místě měření teploty se mohou ukazatele mírně měnit.

Pokud zvolíte metodu měření ústy, pak budou ukazatele vyšší o 0,5 stupně než při měření v podpaží. A pokud se měření provádí rektálně, pak o 1 stupeň.

Tam je klasifikace stupně zvýšení teploty lidského těla: t

 1. 37 - 38 ° C, subfebrilní stupeň.
 2. 38–39 ° C, febrilní stupeň.
 3. 39–41 ° C, pyretický stupeň.
 4. Vysoká teplota vyšší než 41 ° C, hyperpyretický stupeň.

Příznaky

Jak bylo uvedeno výše, je nepřiměřené zvýšení teploty nepravděpodobné, ale stále se to děje. Proto identifikovali řadu příznaků, které jsou přítomny v režimu zvýšené teploty v případě vývoje různých patologických stavů v těle.

Nejběžnější příznaky jsou následující:

 • bolest hlavy (krční a temporální část);
 • těžkost v srdci;
 • kožní vyrážka;
 • často dochází ke zkrácení dechu;
 • poruchy zažívacího traktu;
 • podrážděnost;
 • pocit slabosti;
 • neustálý výskyt pocitů hladu;
 • nohy začnou bobtnat, dokonce může být i bolest;
 • s určitou periodicitou se může objevit a zmizet horečka;
 • nadměrné pocení;
 • zvýšení tlaku;
 • selhání srdečních rytmů.

Diagnóza a příčiny zvýšení tělesné teploty až o 37 stupňů

Pokud je teplota stále 37 stupňů a vyšší a po delší dobu nedochází ke zlepšení, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka. S největší pravděpodobností lékař nabídne podstoupit úplné vyšetření v nemocnici. Bude to mnohem rychlejší a výhodnější pro samotnou ženu.

Po zjištění příčiny bude lékař schopen předepsat celou léčbu. Adresování pouze terapeuta není považováno za správné řešení pro stanovení diagnózy.

Při odhalování nemocí je nutné oslovit alespoň několik odborníků úzkého profilu.

Patří mezi ně následující:

 • kardiolog;
 • otolaryngolog;
 • endokrinolog;
 • infekčních nemocí

Veškerá léčba bude snížena na skutečnost, že samotná teplota nebude eliminována, ale onemocnění, které ovlivňuje její zvýšení. A nezapomeňte, že v tomto případě nemůže být žádná vlastní léčba, protože bez správné diagnózy je nemožné pochopit, co by terapie měla být.

Nemoci vyvolávající subfebrilní tělesnou teplotu

Pokud je dlouhodobě teplotní rovnováha 37 stupňů, pak je téměř stoprocentní pravděpodobnost, že se v těle vyskytuje vážné onemocnění.

Nejběžnější příčiny, které zvyšují teplotu na výše uvedenou úroveň, jsou následující:

 • různé infekce;
 • rozvoj zánětu v těle akutní nebo chronické povahy;
 • vývoj nádoru;
 • projev alergických reakcí;
 • infekce červy;
 • narušení imunitního systému;
 • porušení autonomního nervového systému;
 • přítomnost úrazu těla nebo pooperační rehabilitace;
 • patologie nervového systému;
 • selhání na úrovni endokrinního systému.

Zvýšená tělesná teplota během infekcí

Často dochází ke zvýšení teploty u žen až na 37 stupňů, když dojde k akutní respirační infekci. K tomuto onemocnění dochází, když virus vstupuje do těla chřipky, stejně jako parainfluenza, rhinovirus, adenovirus nebo bakterie.

Velmi často, a to i po vyléčení těchto onemocnění, zůstává teplotní režim ženského těla na úrovni vyšší, než je norma. To je způsobeno tím, že imunitní systém těla byl v průběhu nemoci oslaben a dosud nebyl plně obnoven. Ale nezapomeňte, že pokud indikátor na teploměru opět překročí normu na dlouhou dobu, může to znamenat přítomnost poruch imunitního systému.

Selhání imunitního systému

Imunita je ochrana lidského těla před mikroby a mikroby, které do něj vstupují.

Porušení v imunitním systému těla může nastat pouze tehdy, když teplota stoupne na úroveň 38 stupňů, protože je v této teplotě, kdy začíná svou práci.

Předpokládá se, že při teplotě 37 stupňů je nutné podrobit se důkladnému vyšetření, protože takový teplotní režim často ukazuje na oslabenou lidskou imunitu.

Pro zlepšení imunitního systému je třeba zvážit následující faktory:

 1. Denní odpočinek v noci. Naše biologické hodiny usínají ve 22-23 hodinách. To je považováno za ideální čas pro ženské tělo, aby plně zahájilo uzdravení.
 2. Správná výživa. Pro imunitu je velmi důležitá snídaně, měla by se skládat z bílkovin.
 3. Úvod do rostlinných nutričních olejů.
 4. Posílení a obnovení jater. To je nesmírně důležitý orgán pro naše tělo, absorbuje všechny toxiny.

Tato doporučení mohou pomoci zlepšit imunitu žen, a tudíž snížit tělesnou teplotu.

Zánětlivé procesy s teplotou 37 ° u žen

Nemoci zánětlivého plánu, nejčastěji doprovázené takovou teplotou, a o nich nám dává vědět:

 1. Nemoci dýchacího ústrojí. Často dochází k subfebrilní teplotě, ale důsledky těchto nemocí jsou extrémně závažné.
 2. Porušení ORL orgánů. Mohou být způsobeny výpotky nosohltanové sliznice, sinusitidy, angíny, faryngitidy. Na sluchových kanálech mohou být komplikace tzv. Otitis media. Také velmi bolestivé a nepříjemné nemoci, které jsou doprovázeny ukazateli v rozsahu 37 stupňů.
 3. Problémy v genitourinárním systému ženského těla. Stojí za zmínku, že se jedná o nemoci, které se nejčastěji vyskytují v ženském těle (cystitida, pyelonefritida, uretritida, adnexitida).
 4. Nemoci gastrointestinálního traktu (hepatitida, cholecystitis, pankreatitida, hemoroidy).
 5. Problémová kůže může také způsobit zvýšení teploty v ženském těle.
 6. Problémy ústní dutiny. Neléčené zubní infekce přispívají k horečce.

Subfebrilní tělesná teplota u žen s rakovinou

Vývoj nádoru v těle může indikovat několik indikátorů, přičemž jedním z těchto ukazatelů je dlouhodobě zvýšená teplota.

Samozřejmě, neměli byste si okamžitě myslet, že máte onkologii, pokud jste ztratili váhu, a vaše tělesná teplota se stala vyšší než obvykle, ale možná to stojí za to myslet trochu. Měli byste si alespoň domluvit schůzku s lékařem a získat radu. Po obdržené diagnóze, bude již jasné, co jste se setkali, a jaký druh léčby bude.

Pokud by však byly v těle ženy nalezeny nádory zhoubného nádoru, bude předepsán průběh chemoterapie.

Zvýšení tělesné teploty na 37 stupňů během alergických reakcí

Příznaky alergických reakcí mohou být různé - vyrážky, kýchání, svědění v oblasti vyrážek. Vzhled teploty v takových reakcích však může být způsoben vstupem histaminů do oběhového systému. Rozšiřují krevní cévy oběhového systému, v důsledku čehož se zvyšuje teplota v těle ženy.

Existují také alergické reakce s nárůstem teploty na 37 stupňů v následujících případech:

 1. Alergické reakce způsobené léky.
 2. Alergie z bodnutí hmyzem.
 3. Fytodermatóza.
 4. Sérová nemoc.
 5. Alergie způsobené konzervačními látkami v potravinách.

Existují také případy nemocí, při kterých se teplota stává velmi vysokou. Toto pravidlo zpravidla pochází z 39 stupňů. Takové vysoké čtení může také znamenat všechny výše uvedené důvody, ale může být jednoduše komplikací těchto nemocí v nepřítomnosti léčby.

Vysoká teplota se zpravidla po použití antibiotik nejlépe ztratí.

Vyskytuje se při vystavení tělu:

 • bakterie;
 • plísňové infekce;
 • drog.

V každém případě, bez ohledu na příčinu nemoci, musí být léčba prováděna pod přísným dohledem lékaře.

Teplota 37,2 bez příznaků u žen. Příčiny horečky a co dělat

Mírné zvýšení tělesné teploty může být vyvoláno vnějšími faktory nebo jinými procesy probíhajícími v lidském těle.

Pokud si člověk dlouhodobě stěžuje na systematickou horečku, zatímco jiné příznaky neexistují - musíte okamžitě podstoupit vyšetření. Takový stav může být život ohrožující a indikovat vážnou nemoc.

Možné příčiny horečky 37 bez příznaků u žen

Je zřejmé, že pro určité symptomy jsou k tomu důvody. Totéž lze říci o teplotních změnách u žen, zejména pokud zůstane na 37 ° C po dlouhou dobu.

Zpravidla se v tomto případě samozřejmě jedná o ochrannou reakci v těle v důsledku neobvyklých zánětlivých procesů. Hypotalamus je zodpovědný za regulaci teploty a při nejmenších účincích na tělo ji začíná měnit.

Organismus pod vlivem různých virů nebo bakterií se začíná chránit, čímž aktivuje imunitní systém. Tento signál ovlivňuje hypotalamus, který zase ovlivňuje střed termoregulace a vzestup teploty.

Navíc může být někdy nezbytná horečka pro kontrolu a produkci interferonu v těle v případech infekce chřipkou nebo ARVI. V takovém prostředí bude nemoc pokračovat, i když těžší, ale rychlejší.

Často je proces termoregulace sám narušen léky zvanými pyrogeny. To vše vede ke zvýšení tělesné teploty a zhoršení celkové pohody. To se může stát jak z léků, tak z toxinů nebo vakcín.

Je nutné brát v úvahu různé nemoci jako příčiny horečky. Mezi hlavní možnosti patří následující možnosti:

 • onemocnění dýchacího ústrojí;
 • infekce;
 • poškození nervového systému;
 • poškození zubů;
 • tuberkulóza;
 • helminthiasis;
 • autoimunitní patologie;

Pokud je teplota 37 týdnů

Často mohou nastat situace, kdy teplota trvá týden bez známek nemoci. Tento proces se nazývá nízká horečka. To znamená, že teplota stoupá mezi 37 a 37,9 ° C.

V takových situacích lidé začínají chodit k lékařům, aby zjistili důvod zvýšení tělesné teploty a diagnostikovali správné onemocnění. Kromě toho může být doprovázena návštěvou více než jednoho lékaře a testováním.

Často se jedná o subfebrilní teplotu, která může být důvodem, proč se infekce nemohla vyvinout v závažnější fázi. Nezapomeňte ale na správné měření teploty.

V tomto výpočtu je třeba vzít v úvahu následující pravidla:

 1. Při měření v ústní dutině budou hranice normální teploty 35,5 - 37,5.
 2. Při měření v konečníku může být normální výsledek 36,6 - 38,0.
 3. Při výběru tradiční varianty - podpaží, je normální výsledek 34,7 - 37,0.

Přirozené příčiny horečky u žen

Pokud je zvýšená teplota udržována po celý den, po které je normalizována, neexistují žádné vážné důvody pro vzrušení, ale měli byste věnovat pozornost i vašemu blahu. Tyto změny v těle mohou být způsobeny:

 • změny v hormonálních hladinách v poslední fázi menstruace, během těhotenství nebo laktace, stejně jako během menopauzy;
 • stresující situace (velké množství adrenalinu se uvolňuje do krve);
 • přepracování;
 • chronická únava.


V takových případech zřídka vyhledávají pomoc od specialisty, protože si můžete obnovit svou vlastní sílu sami. A aby se teplota normalizovala, stačí dobrý odpočinek, vyvážená výživa a pozitivní emoce.

Teplota 37,2 bez příznaků, jako indikátor nemoci

Teplota 37,2 bez příznaků u ženy se jeví jako indikátor nemoci. Pokud byla měření prováděna správně a po několik dní, ukazatele se nemění, je nutné co nejdříve konzultovat s odborníkem.

Infekční onemocnění v raném stádiu

Skryté infekční nemoci v počátečních stádiích často nemají výrazné symptomy, s výjimkou horečky. Mírné zvýšení teploty může znamenat infekční onemocnění, jako jsou:

 • Cystitida nebo pyelonefritida - pacient si stěžuje na mírnou horečku, ale po několika dnech nebo týdnech se objeví další příznaky onemocnění.
 • Přítomnost patologických forem v těle streptokoků je doprovázena zvýšením teploty, která trvá týden.
 • Chřipka nebo ARVI někdy doprovází teplotu 37, 2 bez příznaků u žen. Pokud je imunita dostatečně silná, pacient nemá žádné standardní příznaky nemoci, jako je rýma nebo bolest hlavy, a nemoc sama o sobě zmizí během několika dní.
Teplota 37,2 ° C bez zjevných symptomů u žen může znamenat bakteriální infekci, jako je rubeola nebo parotitida.
 • Urogenitální infekce je doprovázena horečkou. Často se brzy objeví další příznaky nemoci.
 • Jedním z prvních příznaků infekce HIV v rané fázi je zvýšení teploty na 38 ° C.

Alergické projevy

Požití alergenu má nepříznivý vliv na výkon všech orgánů. V některých případech dochází k mírnému zvýšení teploty:

 • odezva na léčivo;
 • tuberkulózní intoxikace;
 • alergická reakce na vlnu, pyl, dolů;
 • bodnutí hmyzem;
 • potravinová alergie.

Alergické projevy jsou zpravidla doprovázeny nejen horečkou, ale i jinými příznaky.

Nejčastější reakce těla na alergen jsou zarudnutí, vyrážka, suchý kašel atd.

Pokud se teplota po návratu antialergických léků vrátí do normálu, důvod byl odstraněn.

Systémová onemocnění orgánů

Systémová onemocnění orgánů jsou charakterizována jako autoimunitní poruchy, v důsledku čehož začíná odmítání vlastních tkání. Nejčastější systémová onemocnění, u kterých dochází ke zvýšení tělesné teploty:

 • lupus erythematosus;
 • akutní revmatismus;
 • vaskulitida;
 • Stále je nemoc.


Ve většině případů je zvýšení tělesné teploty doprovázeno horečkou. Teploty od 37 mohou vzrůst na 39 stupňů, což indikuje exacerbaci onemocnění.

Různé novotvary

Teplota 37, 2 bez příznaků u ženy může indikovat přítomnost jak maligního, tak benigního tumoru. Lidské tělo tak reaguje na změny a snaží se varovat před nebezpečím.

V pozdějších stadiích onemocnění ukazuje zvýšení teploty proces rozpadu tumoru a intoxikace organismu.

Buďte pozorní! Po dlouhou dobu se vážné nemoci mohou projevit pouze s mírnou horečkou. Doporučuje se nejprve kontaktovat mamologa a gynekologa.

Endokrinní onemocnění

Příčiny endokrinních onemocnění jsou v rozporu s hormonálním pozadím a příznaky nemoci mohou být zcela neočekávané: prudká ztráta nebo přibývání na váze, zmatenost a samozřejmě nestabilní teplota.