Jak udělat horké víno z nachlazení

První recepty horkého vína (svařené víno) se objevily ve starém Římě, potom se obyvatelé středověké Evropy zamilovali do nápoje. Nyní ji Evropané připravují v zimní sezóně a na vánoční svátky. V Rusku je zatím málo známo o svařeném víně, obvykle pijeme chlazené víno. Přesto vám doporučuji implementovat alespoň jeden z navrhovaných receptů. Chuť by se vám měla líbit.

Svařené víno (přeloženo z němčiny jako „planoucí víno“) je alkoholický nápoj, který se připravuje na základě horkého (zahřátého) vína s přídavkem koření a dalších přísad.

Pro přípravu svařené víno jsou nejvhodnější červená suchá a polosuchá vína. Tam jsou recepty, kde rum nebo brandy je přidán do složení svařené víno, ale chuť je specifická a ne každý má rád. Obsah alkoholu ve svařeném víně může být odlišný. Například v Německu by horké víno nemělo být méně než 7% alkoholu.

Svařené víno připravte doma dvěma různými způsoby. V prvním případě se do nápoje přidává voda, druhá - ne.

Horké víno recept bez vody

Jedna láhev (0,7 l) červeného vína (Cabernet, Kindzmaraulli, Khvanchkara nebo podobné je nejvhodnější) se nalije do žáruvzdorných nádob. Pak ve víně přidejte 6 pupenů sušených hřebíčku, 5 celých černých pepřů, jednu špetku skořice, muškátový oříšek a kardamom. Dále přidejte 1 polévkovou lžíci cukru nebo medu a šťávu, vymačkanou z poloviny citronu.

Nápoj se občas zahřívá, dokud bílá pěna, která se tvoří při přidávání koření, nezmizí. Pak je oheň vypnut a samotné svařené víno je zakryto víčkem a naplněno 15-20 minut. Poté je připraven sloužit.

Horké víno recept s vodou

1. Vařte 150-200 ml vody na 1 litr vína.

2. Přidejte vodu do vody ve stejném poměru jako v prvním receptu. Směs se vaří 10 minut.

3. Ochlaďte vodu, přidejte citronovou šťávu a cukr (med).

4. Nalijte červené víno do vody.

Samostatně můžete vařit domácí svařené víno s ovocem. K tomu, v nápoji připraveném podle prvního receptu, kromě koření, přidejte drcenou dužinu 1 pomeranče a 1 jablko. Pokud je horké víno příliš tlusté, může být zředěno jablečným džusem, třešňovým likérem nebo vařenou vodou.

Způsob výroby horkého vína z nachlazení je znázorněn na videu.

Je to důležité! Ve všech receptech, jeden by neměl dovolit svařené víno vařit, jinak to ztratí jeho chuť kvůli odpařování alkoholu. Můžete také přidat mleté ​​koření, jinak budete muset filtrovat horké víno později.

Klasické teplé víno

Doporučuji podávat svařené víno v hrncích nebo vysokých skleničkách. Občerstvení horkého vína může být ovoce, čokoláda, sušenky nebo nápoj bez občerstvení.

Nejlepší recepty svařené víno: teplé červené víno pomáhá pro nachlazení

Svařené víno je horký nápoj vyrobený z kořeněného vína. Tradičně používané v zemích Rakouska, České republiky, Německa během vánočních svátků na náměstí. Přeložené z němčiny zní jako "planoucí, horké víno."

Pro přípravu svařené víno s použitím červeného vína, koření, cukru, citrusů. Nápoj je však ceněn nejen pro chuť, ale i pro léčivé účinky.

Výhody svařené víno

Horké víno s kořením - nepostradatelným nástrojem pro nachlazení. Díky svému jedinečnému složení zvyšuje svařené víno obranyschopnost těla, posiluje imunitní systém. Má chladný, tonický, oteplovací efekt.

Základem nápoje je červené víno. Obsahuje aminokyseliny, fosfor, vápník a stopové prvky. Polyfenoly jsou schopny odstranit volné radikály a zastavit destruktivní procesy v buňkách těla.

Složení horkého vína zahrnuje citrusy, které jsou zdrojem vitamínů C a B. Užitečné látky chrání buňky před nepříznivými účinky prostředí, posilují nervový systém, poskytují dobrou náladu. Phytoncidy inhibují růst patogenních bakterií a bojují proti nachlazení. To je přírodní antioxidant, který podporuje imunitu.

Zázvor zklidňuje kašel, zmírňuje podráždění v krku, odstraňuje toxiny a odpady. Nutmeg posiluje nervový systém, pomáhá při nespavosti, příznivě ovlivňuje sexuální funkce. Expektorační a stimulační vlastnosti mají pozitivní vliv na nachlazení a broncho-plicní onemocnění.

Hřebíček zlepšuje trávení, zlepšuje tón pleti a bojuje s infekcemi. Skořice na nachlazení pomůže vyrovnat se s bakteriemi rychleji, normalizuje metabolismus a zpomaluje proces stárnutí.

Flavonoidy nalezené v červeném víně mohou buňky omladit. Tato skutečnost je vědecky prokázána dánskými vědci.

Některé recepty ve složení nápoje obsahují pepř a kardamom. Poskytují vykašlávání, antispasmodické a antiseptické působení.

Výhody svařené víno bude ještě větší, pokud přidáte přírodní med na mírně chlazený nápoj - přírodní lék na nachlazení.

Přidání medu a pití bude ještě užitečnější.

Pijte recepty

Připravit svařené víno pro nachlazení bude vyžadovat nejobvyklejší koření a koření, které jsou vždy v každém domově, stejně jako červené víno. K volbě alkoholu by se mělo přistupovat velmi úzkostlivě.

Jak si vybrat víno pro svařené víno: sladké, suché, obohacené nebo dezertní? Samozřejmě, každý pochází z vlastního vkusu a preferencí, ale je třeba mít na paměti, že sladká vína budou nápoj příliš klonovat.

Vína s dlouhou dobou expozice při zahřátí ztrácejí svou směs a charakteristickou chuť.

Klasický recept používá suché nebo polosuché červené víno s obsahem alkoholu do 12,5%. Ideální volba by byla: Khvanchkara, Cabernet, Kindzmarauli, Kahor.

Kuchaři tvrdí, že svařené víno může být vařeno z bílého nebo růžového vína, ale složení zbývajících složek by mělo být řádně zváženo.

Horké červené víno z chladu se připravuje takto:

 1. Nápoj nelze vařit - kapalina se zahřeje na 70 ° C. V opačném případě ztrácí své léčivé vlastnosti.
 2. Ware vybrat refractory nebo smaltovaný. Pokud vaříte svařené víno v kovových miskách, víno bude mít nepříjemnou chuť.
 3. Koření a koření nejsou mleté, ale přidávají se v jejich přirozené formě, jinak bude nápoj zakalený a méně vonný.
 4. Pokud se voda zavádí do svařené víno recept na studené, je zahříván v samostatné nádobě. Na alkoholický nápoj neztratil chuť, horká voda se nalije na stěny nádobí.
 5. Před použitím filtrujte přes sítko.
 6. Víno z nachlazení by se mělo opít ihned po přípravě. Podávají se ve vysokých sklenicích tak, aby aroma a teplo nápoje zůstaly co nejdéle.

Svařené víno ve vysokých sklenicích

Je to důležité! Při opětovném ohřívání ztrácí svařené víno všechny léčivé účinky.

Chcete-li se rychle zbavit chladu, musíte najít správné ingredience pro horký nápoj.

Klasický recept na svařené víno zahrnuje:

 • suché víno - 750 ml;
 • vařená voda - 250 ml;
 • pomeranč a jablko - 1 ks;
 • Hřebíček - 4-6 ks;
 • skořice - 1 tyčinka;
 • kořen zázvoru - 15-20 g;
 • med - 2-3 lžíce. Já

Přiveďte vodu do varu a přidejte koření. Z pomerančové kůry nakrájíme na malé řezy. Apple nakrájíme na polovinu a vyjme jádro. Dejte do vroucí vody. Alkohol se zahřeje na 70 ° C, opatrně se nalije do kapaliny s aromatickým kořením. Přidejte med a nechte vyluhovat po dobu 10 minut.

Recept na svařené víno na červeném víně s kořením a medem:

 • víno - 1 láhev;
 • oranžová - 1 ks;
 • Karafiát - 3-5 ks;
 • skořice a sůl - na špetku;
 • med - 30 ml;
 • paprika - 5-6 zrn.

Víno s pepřem má výborné oteplovací vlastnosti a pomáhá rychle se vyrovnat s chladem.

V případě bolesti v krku, onemocnění dýchacího ústrojí a zápalu plic je užitečné svařené víno s citrusy a medem. Podle lékařů může horké víno z nachlazení omladit i po vážné nemoci, stejně jako při fyzickém a psychickém vyčerpání.

Nachlazení je často doprovázeno vyčerpávajícím kašlem. Viry mohou sestoupit do průdušek, což způsobuje bronchitidu nebo závažnější komplikace. Můžu při kašli pít horké víno? Chcete-li se zbavit tohoto nepříjemného příznaku, připravte si citrónový nebo pikantní nápoj s chilli. Je lepší použít svařené víno z kašle před spaním, zabalené v teplé dece.

Dívka a deku

Pro přípravu jedné porce budete potřebovat:

 • víno - 250 ml;
 • citron - 2-3 plátky;
 • med - 15 ml;
 • skořice - ½ tyčinek;
 • hot pepper - 1 pod.

V teplém víně kašle můžete přidat několik hvězdných aniseas. Koření s velmi intenzivní chutí, tak ho přidejte do nápoje by mělo být pečlivě. Stonek kašle pomůže změkčit a odstranit sputum, vrátit "chybějící" hlas. Na 1 litr alkoholu se vloží 2-3 litry anýzu.

Svařené víno může být připraveno přidáním brandy nebo rumu. K tomu budete muset rozpustit cukr ve víně, přidávat koření a ohřívat až do horké. Odstraňte z ohně a nalijte silný alkohol. Pro 150 ml vína budete potřebovat 20 ml koňaku (rum). Tento poměr nezkazí chuť hlavního produktu, ale pouze dodá jemnější chuť a vůni.

Nápoj trvá 15 minut. a sloužil v šálcích se silnými stěnami.

Lidový lék na nachlazení a kašel nemusí být alkoholik. Pokud nahradíte červené víno hroznovou šťávou, nebudou ovlivněny chuťové vlastnosti horkého léku a léčivý účinek zůstane stejný. Toto svařené víno pro nachlazení lze použít pro těhotné ženy a malé děti.

Pro přípravu nealkoholických nápojů použijte džusy:

 • oranžová;
 • třešeň
 • brusinky;
 • hroznový;
 • granátové jablko.

Přirozené hroznové víno a třešňová čerstvá šťáva se blíží složení s červeným vínem. Obnovují nervový systém, podporují hojení ran a mají pozitivní vliv na trávení. Mají tonické a protizánětlivé vlastnosti.

Svařené víno pro nachlazení, vařené na brusinkovou šťávu, má silný protikladový a antipyretický účinek.

Chcete-li vařit horký nápoj, můžete míchat několik šťáv nebo použít pouze jeden typ. Pro 700 ml tekutiny přidejte 15-20 ml medu, 1 pomeranče, nové koření, skořice a zázvor.

Skořice a zázvor

K nápoji není nutné přidávat celé citrusové plody. Šupka obsahuje mnohem více vitamínu C než v buničině. Kromě toho se používá k léčbě aterosklerózy, suchého kašle a poruch spánku. Pomerančová kůra a med proti kašli se nalije horkou hroznovou šťávou a naplní se 10-20 minut. Včelí výrobek obsahuje 22 mikroprvků, 9 vitamínů, všech aminokyselin a chemických sloučenin vhodných pro normální fungování lidského těla.

Pro zvýšení chuti a zvýšení léčivých vlastností přidejte k nápoji mátou, třezalku tečkovanou, melissa.

Léčba červeným vínem s kořením, medem, kořením a ovocem je dobrým způsobem, jak překonat nachlazení a infekce, bronchitidu, chřipku. Kromě toho, příznivý vliv na práci kardiovaskulárního systému, je schopen rozpustit cholesterolu plaky, což snižuje pravděpodobnost mrtvice a Alzheimerovy choroby.

Vzhledem k tomu, že hlavním účelem nápoje je pomoci tělu vyrovnat se s nemocí a zlepšit imunitu, je nutné pít, ležící pod deku, v malých doušcích. Díky přísadám se příznivé vlastnosti vína zlepšují.

Lékaři mohou pít svařené víno při teplotě. Má antipyretické, antivirové vlastnosti a je proto schopen se s infekcí vyrovnat. Při zvýšených teplotách je však lepší použít nealkoholickou sloučeninu.

Je to důležité! Horké víno se zimou by mělo být užíváno v počáteční fázi onemocnění.

Svařené víno pomůže zastavit infekci a nedovolí, aby se rozšířila po celém těle. Po nachlazení pomůže rychle obnovit a posílit imunitní systém. Neměli byste však zneužívat lahodný lék.

Kontraindikace používejte svařené víno

Horký nápoj konzumuje více než dvě sklenice denně. Svařené víno je přísně zakázáno používat, když:

 1. hypertenze - zahřáté víno a některé koření mohou zvýšit krevní tlak;
 2. onemocnění gastrointestinálního traktu - u alkoholu, citrusů a koření je množství účinných látek a může způsobit nežádoucí narušení orgánů;
 3. kardiovaskulární onemocnění.

Svařené víno se navíc nedoporučuje pro těhotné ženy a děti do 18 let.

Mírná konzumace horkého vína s nevšedním vlakem koření a citrusových příchutí dodá dobrou náladu a vyléčí zima bez komplikací.

Jak se jmenuje teplé víno s kořením? A jak to vařit?

Pijte pro mnoho více známé klasické literatuře. Svařené víno (z německého gluhende Wein - horké, zářící víno) je v chladném období nepostradatelné. Je vhodný zejména pro dlouhé zimní nebo podzimní večery, horké nápoje jsou nejoblíbenější ve Velké Británii a ve skandinávských zemích. Tento horký nápoj se obvykle vyrábí z červeného vína s přidáním cukru a vlastností, koření a hřebíčku. Ve svařeném víně někdy přidávají rum, brandy, likéry, citrony, ale v takovém množství, že tyto přísady nemění chuť nápoje, ale dávají mu příjemnější aroma.

Svařené víno vhodné pro pacienty v období zotavení po infekčních onemocněních, fyzickém a psychickém vyčerpání.

Dobré je svařené víno, které se kromě žaludku a duše ohřívá. A znát recept a zahřívat kapalinu není vůbec dost, aby rozlil teplo duše. Proto nyní dáme několik důležitých doporučení pro ty, kteří se rozhodli udělat tento nádherný nápoj!
Nejdůležitější věcí je svařené víno, jako káva v žádném případě by se neměla vařit. Neskúsení estéti mohou zkazit svůj první dojem. Teplota by měla být kolem 70 stupňů. Nevědecké, to je kontrolováno ručně :-) Je nutné ohřát víno v žáruvzdorné nádobě, s výjimkou kovu (kromě stříbra), dokud bílá pěna nevytváří první zmizí.
Nejlepší volbou je výběr vína - Khvanchkara, Kindzmaraulli, Cahors, Cabernet. Ideální červená, suchá a ne silná vína.
Svařené víno je opilé horké a nutně z vysoké (tak, aby se ochlazovalo méně) s výhodou transparentní (aby obdivoval barvu nápoje) brýle vdechování horkých éterických par. Víno, které je součástí nápoje, by mělo být konzumováno ihned po ohřevu, dokud neztrácí svou vůni a chuť.
Pokud je teplá voda součástí svařené víno, varte bezprostředně před použitím. Nelze nalít horkou vodu přímo do alkoholických nápojů, protože to kazí jejich chuť. Místo toho jemně nalijte vodu přes okraj.

Existují různé typy :)
Svařené víno dezert
Svařená klasika
Svařený podzim
Svařené víno
Svařené pomeranče
Svařené víno Aromatické
Svařená karolina
Kyjev svařené víno
Svařené víno na červeném víně
Novoroční svařené víno
Svařené víno podle receptu staré kuchyně
Svařené víno Scheherazade
Svařené jablko
Svařené víno jamajský
Glogg (Glogg) - Skandinávský vánoční nápojGlintwein Dessert

Horké víno z chladu

Podzim a zima, bohužel, poměrně častý výskyt. Studený déšť, vánice, silný pronikavý vítr, snížená imunita, nedostatek slunečního světla - všechny tyto faktory nepříznivě ovlivňují naše zdraví. Někteří, kteří pociťují první příznaky nemoci, běžejí do lékárny na prášky a prášky. Nicméně, tam je jeden z populárních metod, které účinně bojuje proti nachlazení - horké víno.

Co je svařené víno

Od dávných dob se lidé dozvěděli, co je to víno. A nevyužili ho pro zábavu a festivaly, ale k posílení zdraví. Ve starověku lidé považovali víno za nejcennější nápoj a konzumovali jej ve velmi malých dávkách před jídlem. V našich časech, lidé zachází s vínem stejně jako alkohol, a mnoho z nich nevěří, že to může vyléčit jakékoli onemocnění. A než bylo horké víno považováno za nejlepší lék na nachlazení, které zároveň přináší radost.

Svařené víno je víno, ve kterém se přidává koření a koření. Podle tradice je nápoj povinným atributem vánočních svátků v Německu, Rakousku, České republice, Maďarsku. Pijí to na centrálních náměstích, v barech a na párty. Svařené víno je přeloženo z němčiny jako „horké víno“ nebo jako „hořící víno“.

Vědci již dlouho prokázali, že malá konzumace suchého červeného vína (až 50 gramů denně) má pozitivní vliv na zdraví a pohodu. Nápoj má několik výhod:

 • Zlepšuje kvalitu a dlouhou životnost;
 • Chrání před vznikem nemoci moču a kamene;
 • Snižuje riziko diabetu;
 • Má protizánětlivé účinky;
 • Obsahuje komplex antioxidantů;
 • Posiluje imunitu.
Lahodný a zdravý nápoj může být stále zdoben

Vyhřívané červené víno s přídavkem ovoce a koření má pozitivní účinek následovně:

 • Hypotermie vede k virovým a zánětlivým onemocněním. Svařené víno přispívá k ředění krve, a krev se tak rychleji pohybuje přes cévy a zahřívá celé tělo.
 • Pomáhá zbavit se nespavosti, bojuje s poruchami spánku.
 • Citrusové plody, které se přidávají do vína během přípravy svařené víno, obsahují velké množství vitamínu C. Doporučuje se, aby šokové dávky tohoto vitamínu pro nachlazení k posílení imunitního systému.
 • Velmi účinný horký kašel.
 • Složení horkého vína zahrnuje různé koření, které zabíjí různé infekce, teplé, mají antivirový účinek, bojují proti zánětlivým procesům v těle.

Horké víno z chladu je vhodné použít večer, před spaním. Během noci se chladný člověk potí, kašel zmizí, celkový stav se zlepší. Pokud pijete svařené víno na samém začátku zimy, ráno budete zcela zdraví. Ale i několik dní po nástupu onemocnění vám svařené víno pomůže lépe se cítit.

Ingredience pro výrobu horkého vína

Existují obecná pravidla, podle kterých by měl být med, skořice, hřebíček a citrusové plody přidávány do suchého červeného vína. Ale to není předpoklad, protože svařené víno je nápoj, který miluje experimenty velmi mnoho. Můžete, podle vlastního uvážení, řídit se vlastním vkusem, vyloučit některé ingredience a přidat do receptu něco.

Jaké ingredience budete potřebovat k tomu, abyste si dali horký nápoj?

 1. 750 ml červeného suchého vína. Je vhodnější zvolit lehké suché víno o síle nejvýše 14%, vhodné i pro polosuché nebo stolní víno. Věnujte pozornost "Saperavi", "Cabernet", suché červené "Kagor".
 2. Přírodní med - několik lžíce. Med by měl být přirozený. Tekutý nebo kandovaný med moc nevadí. Přírodní produkt obsahuje prospěšné minerály, vitamíny, glukózu a fruktózu. Ve své teplé formě má med skutečně léčivý účinek na tělo: odstraňuje nazální kongesci, bojuje s vylučováním sputa se suchým kašlem, urychluje proces hojení.
 3. Oranžová Jedná se o opravdový sklad vitamínů, z nichž hlavní je vitamin C, který je nezbytný pro nachlazení. Pomeranče mají navíc antioxidační komplex, podporují vylučování toxinů a strusek. Vyberte si velmi šťavnaté a zralé ovoce.

Poznámka! Ovoce může být malé, ale velmi šťavnaté. Věnujte pozornost hmotnosti pomeranče, ne jeho velikosti.

 1. Citron V procesu vaření a citrusové buničiny se používá, a jeho kůže. V citrónové kůře je několikanásobně více živin než v buničině. Budete potřebovat ½ citronu.
 2. Jablko. Někteří přidávají jablka do svařené víno, protože vysoký obsah kyseliny askorbové v nich.
 3. Kořen zázvoru (přibližně 5 cm). Zázvor pomáhá posilovat imunitní systém a zvyšovat vitalitu organismu. Pomáhá odolávat virům, bojuje s prvními příznaky nachlazení, eliminuje kašel. Kromě toho, zvláštní chuť zázvoru dá koření na horký nápoj. Jak si vybrat správný kořen zázvoru? Měla by mít šťavnatou zlomeninu, neměla by být omrzlá, když se odlomí, vytvoří charakteristickou křupu. Kvalitní kořen zázvoru je hladký, tvrdý, lesklý. Ale od zakoupení tmavého kořene s nepříjemným zápachem je žádoucí odmítnout.
 4. Hřebíček (4-5 sušených pupenů). Toto koření má pálivou kořeněnou chuť a silné aroma. Nepoužívejte více než stanovený počet pupenů, protože nápoj bude cítit pouze jednu chuť koření. V procesu ohřevu jsou všechny příznivé vlastnosti hřebíčku plně odhaleny. Dostanete celou řadu základních vitamínů, a navíc, hřebíček pomůže blokovat první příznaky nachlazení.
 5. Skořice (pár tyčinek). Toto koření je široce známé pro svou úžasnou chuť a aroma. Mnozí z nich jsou příznivci skořice pečivo, je přidán do různých jídel, v kávě, sypané ovocnými dezerty. Ale také skořice je známá svými léčivými vlastnostmi. Ve svařeném víně působí jako oteplovací složka, je také antivirotikum a antibakteriální činidlo.
 6. Muškátový oříšek V receptu klasického svařené víno musíte použít jeden kus muškátového oříšku. Jádro matice pomáhá v boji proti bakteriím a virům, má vazodilatační účinek, eliminuje kašel, rýmu, bolest hlavy, bolesti těla. Doporučuje se nepoužívat mleté ​​koření, ale celý muškátový oříšek.
 7. Černý pepř (několik hrách). Spolu s svařené víno a další složky svařené víno, černý pepř pomáhá zbavit se kašle a vyčistit dýchacích cest.

Jak vařit svařené víno

 1. Nalijte hřebíček a muškátový oříšek vodou a vařte.
 2. Víno se zahřeje na 70 stupňů přidáním medu, skořice, loupaných a jádrových jablek, nakrájených na trojúhelníky pomerančové dužiny, citronové šťávy.
 3. Nalijte vodu s kořením do vína, přiveďte k varu, ale nevařte.
 4. Nechte stát 10 minut.

Funkce vaření horkého vína

 1. Jídla, ve kterých budete vařit svařené víno, zvolte smaltované nebo skleněné.
 2. V žádném případě nelze vařit víno, jen přivést k varu a okamžitě odstranit z tepla.
 3. Voda s kořením by měla být nalita do vína podél stěn nádobí, velmi opatrně a pomalu.
 4. Svařené víno před podáváním přes tenké plátno nebo sítko na odstranění koření a ovoce z nápoje.
 5. Nejvhodnější je podávat svařené víno ve vysokých skleničkách, aby teplota zůstala delší a neochladila se.
 6. Jakmile horké víno naplní stanovený čas, je nutné ho vypít.

Pozor! Opakované ohřívání svařeného vína je nepřijatelné, protože ztratí všechny jeho příznivé vlastnosti.

 1. Pro léčebné účely je opilé teplé víno, zabalené do deky, pomalu, v malých doušcích.
 2. S mírným zvýšením tělesné teploty, může být svařené víno opilý, ale pokud je teplota příliš vysoká, je lepší se neošetřovat a vyhledat lékařskou pomoc.
 3. Je zakázáno používat svařené víno pro onemocnění srdce, cév, žaludku, vysokého krevního tlaku.
 4. K dispozici je recept na červené víno i bílá vína.

Je nesmírně nežádoucí pít svařené víno těhotným ženám, kojícím ženám a také nezletilým dětem. Zbytek, při prvních příznacích studeného, ​​horkého vína s kořením pomůže rychle obnovit a posílit imunitní systém.

Svařené víno: víno a koření

Smíšené víno s kořením bylo vynalezeno ve starověkém Římě, ale v té době nebylo vytápěno - a vzhledem k vysoké ceně koření si každý nemohl dovolit takový nápoj. Toto horké víno se objevilo ve středověku v zemích Skandinávie a střední Evropy a rychle získalo lásku lidí. Bordeaux nebo klaret byl vzat jako jeho základ, od koření nejvíce často používal aromatický kořen galingala, kardamom, skořice a med. Později se začal doplňovat seznam koření a začali přidávat na víno krájené ovoce a šťávy a dnes, v jakémkoliv starém evropském městě, je tento nápoj připravován zvláštním a nádherným způsobem.

Pití svařené víno je ihned po připravenosti - podruhé se neohřívá. Můžete ji také nalít do termosky a vzít si ji na procházku.

Jídlo bez pravidel: nápoje

Zde jsou některé důležité tipy pro výrobu svařené víno:

1. Koření na svařené víno by nemělo být mleté.

2. Svařené víno by nemělo být zahříváno na teploty vyšší než 80 ° C. V žádném případě by neměl vařit!

3. Stejně jako ostatní horké zimní nápoje lze svařené víno podávat ve vysokých sklenicích z tlustého skla.

4. Svařené víno se zpravidla vypije odděleně od potravin. Tento nápoj lze také podávat s ne příliš sladkým dezertem (sušenky, závin, ovocný koláč).

Krása receptu svařeného vína je, že můžete provádět nekonečné pokusy s různými druhy vína a složení koření a ovoce.

Zde je několik možností pro jeho přípravu:

750 ml stolního červeného vína
1 skořice skořice
6-7 kusů karafiáty
Muškátový oříšek podle chuti
1/3 šálek vody
1 polévková lžíce. lžíce cukru

Zakryjte hřebíček a muškátový oříšek v Turku, nalijte vodu, přiveďte k varu a ještě jednu minutu vařte.

Nechte bujón stát 10-15 minut.

Nalijte víno do pánve a dejte ho na oheň.

Když se víno zahřeje, nalijte do něj obsah Turků a přidejte jednu polévkovou lžíci cukru.

BTW: víno musí být dostatečně horké, ne vařící. Připravené svařené víno lze buď okamžitě nalít do šálků, nebo nalít do keramické konvice.

Složky:

750 ml červeného vína
150 g cukru
150 ml koňaku
300 ml kávy

Jak vařit:

Kombinujte silnou přírodní kávu, červené stolní víno, cukr a brandy.

Výsledná směs se zahřeje na nádobí do 70-80 ° C.

Nealkoholický recept na svařené víno

Složky:

600 ml hroznové nebo jablečné šťávy
½ šálky vody
2 lžíce. pomerančové kůry
2 lžíce. lžíce citronové kůry
½ jablka
2 lžíce. lžíce rozinek
1 skořice skořice
½ stroužky
2-3 pepře
1-2 krabice kardamomu
Plátek zázvoru

Nalijte hroznovou šťávu do pánve, přidejte vodu a přidejte všechny další složky.

Míchejte a dejte na nízkou teplotu.

Zahřívá se na teplotu přibližně 80 ° C, bez varu.

Dejte svařené víno trvat 5 minut pod víkem a nalijte do sklenic nebo šálků.

Klasické svařené víno se připravuje na bázi červeného vína. Existuje však alternativa: bílé svařené víno.

Bílý svařené víno recept

Složky:

750 ml suchého bílého vína
100 g cukru
125 ml vody
5-6 kusů karafiáty
1 skořice skořice
1 pomeranč nebo citron

CCP vaří:

Dejte cukr, hřebíček, skořice, pomeranč nebo citron, nakrájíme na malé řezy.

Přidejte vodu, dejte na oheň a přiveďte k varu.

Přidejte suché bílé víno, ohřejte a pijte horké.

BTW: při vaření bílého svařené víno, je třeba vzít v úvahu, že při zahřáté bílé víno je ještě kyselější.

Události

Listopadu se blíží, měsíc dunného větru, když chcete tolik tepla a pohodlí. A co by mohlo být pohodlnější než sklenka ohřátého svařeného vína? Teplé aromatické víno s kořením se začíná objevovat v menu restaurací, na veletrzích a v myšlenkách milovníků vína a na našem blogu!

Svařené víno není moderním vynálezem. Podobný nápoj existoval mezi starověkými Římany. I když pak víno s kořením studilo. Tak Němci a Britové se dohadují o právu být nazýván objevitelem možnosti oteplování. Podle jedné verze byli alpští pastýři první, kdo víno zahřívali s bylinkami a medem. Obyvatelé Foggy Albion ale věří, že vždy měli více mlhy a vlhkosti a touhu se zahřát, a jsou odborníky na koření, což znamená, že svařené víno je anglickým vynálezem, a Němci právě říkali nápoj německé fráze: „Gluhende Wein -“ planoucí víno.

Mimochodem, svařené víno se ohřívá, pomáhá při podchlazení, nachlazení, kašli, rýmě, fyzickému a nervovému vyčerpání, stejně jako depresi a nespavosti. Pro zmrazené a téměř chlazené hrnek horkého svařené víno bude skvělý způsob, jak se dostat nemocný. Nezapomeňte na chuť a aroma - dobré svařené víno bude samozřejmě přidávat jasné barvy a dobrou náladu, když je vše šedé a nudné venku. Voltaire slovy: "Sladkost a síla svařené víno oživí člověka."

Existuje obrovské množství horkých vín recepty, a můžete fantazírovat donekonečna přidáním všech druhů koření, ovoce nebo ořechů. Pouze zde doporučujeme, abyste se řídili několika jednoduchými pravidly: změna přísad a technologie pro vytvoření dokonalého svařeného vína se nemění.

Pravidla dobré svařené víno:

 • Svařené víno, jako dobrá káva, by v žádném případě nemělo vařit. Doporučená teplota je okolo 70 ° C. Svařené víno tak bude horké i teplé.
 • Je lepší neohřívat víno v kovové misce tak, aby charakteristická chuť kovu nebyla přenesena na svařené víno.
 • Svařené víno by mělo být opilé horké, vylévané do vysokých sklenic - tak se pomaleji ochladí. Ano, a musíte ho vypít pomalu, vdechovat horké éterické výpary, protože jedním z hlavních účinků svařeného vína je inhalace.
 • Pokud se používá horká voda ve svařeném víně, ihned před použitím varte. Nemůžete nalít vodu přímo na vrchol alkoholických nápojů - musí být pečlivě nalije kolem okraje.
 • Koření, které používáte, by nemělo být uzemněno. Mleté koření se rozpustí a svařené víno se zakalí.
 • Další důležité pravidlo: musíte si vzít kvalitní víno. Nikdy nevařte na tom víně, které byste nechtěli pít. Samozřejmě, že vína z řady "Likuriya" budou dokonalými ingrediencemi, je zde více možností rozpočtu - můžete si vybrat vína "Sauk-Dere".
 • Pro svařené víno jen vhodné suché víno. Pokud chcete získat sladké svařené víno - lepší přidejte do něj cukr.
 • Nepoužívejte pro svařené víno, zrající v dubových sudech. Taniny dají nápoji hořkost.
 • Víno pro svařené víno by mělo být mladé a nemělo by mít chuť a vůni vlastních ostrých tónů. Například Cabernet Sauvignon a Shiraz mají svou vlastní mocnou strukturu, která může nepříznivě ovlivnit horký nápoj.

Co mohu vzít? Téměř každý! Nejlepší je okusit svařené víno: hřebíček, skořice, anýz nebo badyán, zázvor, černé a nové koření, kardamom, koriandr, šafrán, muškátový oříšek nebo dřišťál. Vyberte si, co se vám líbí, ale nezapomeňte kombinovat s ostatními komponenty!

Svařené víno bílé víno

 • 1 láhev bílého vína "Sauk-Dere"
 • 100 ml vody
 • 2 lžíce cukru
 • 1 jablko
 • 1 oranžová
 • 2 tyčinky skořice
 • 3-4 pupeny karafiátu
 • 50 g zázvoru
 • 2 badyán

V pánvi zahřejte sklenici vody a přidejte cukr, skořici, hřebíček, kořen zázvoru a anýz. Když voda začne vařit, přidejte polovinu jablka a pomeranče, nakrájíme na tenké plátky. Přidejte víno a zahřejte ho na mírném ohni. Pamatujte si, že svařené víno nelze vařit! Po asi pěti minutách přikryjte pánev pokličkou, vypněte sporák a nechte vařené víno vařit trochu - doslova 5-10 minut. Pijte potřebu napít a nalít do šálků, na dně které můžete dát kruhy čerstvého pomeranče nebo jablka.

Vaření svařené víno z bílého vína by mělo být opatrnější než z červeného vína - červené víno vydrží vysoké teploty. Takové "lehké" svařené víno nemůže být zahříváno více než 60 stupňů. Mimochodem, můžete experimentovat s přísadami - koření, citron, strouhané mandle a dokonce i rozinky - zkuste si vytvořit svůj vlastní recept!

Svařené víno červené víno

 • 1 láhev červeného vína "Likuriya"
 • 1 šálek vařeného čaje karkade
 • 1 skořice skořice
 • 1 vanilkový lusk
 • 2 krabice kardamomu
 • 2 květy hřebíčku
 • 150 g cukru
 • 1/2 citronu (slupka + šťáva)
 • 2 lžíce. lžíce rozinek

Ibišek by měl být zředěn cukrem a přidán skořice, vanilka, hřebíček a kardamom. Nalijte šťávu z poloviny citronu do hrnce s ibiškem a kořením, dejte polovinu s kůží a vařte. Rozinky (po držení trochu vařící vody) také nalijte do pánve. A teď přidejte víno. Pamatujte, že víno nemůže být vařené, svařené víno by mělo být zahříváno rovnoměrně, nedovoluje vařit!

Před podáváním svařené víno nechte trochu vařit, nechte ho vychladnout a nezapomeňte na to napnout. Můžete ozdobit sklenici s plátky pomeranče.

Svařené víno Rose

 • 1 láhev růžového vína "Flamingo Licuria"
 • 1 vanilkový lusk
 • 3 tyčinky skořice
 • 3 sušené květy hřebíčku
 • 150 g mražených malin
 • 1 hruška
 • 1 jablko

Ovoce je třeba umýt a tenkou kůži odříznout. Koření není třeba nejprve uchovávat v horké vodě, protože růžové víno je velmi šetrné a dokonale absorbuje vůně. Takže nalijte víno do pánve, neustále přidávejte všechny ostatní ingredience a nastavte je na pomalý oheň. Nápoj se zahřívá, dokud se neobjeví světle bílá pěna. Pak by mělo být svařené víno odstraněno z ohně, přikryto víčkem a necháno vařit asi 10 minut.

Jak udělat horké víno z nachlazení

Obsah článku

 • Jak udělat horké víno z nachlazení
 • Jak vařit klasické svařené víno
 • Jak zacházet se studeným svařené víno

Samozřejmě, víno, které lidstvo zná od nepaměti. Zvláště dobře se ukazuje ve vyhřívané formě. Díky horkému nápoji jsou cévy rozšířeny, tělo se zbavuje toxinů lépe, fyziologické systémy získávají dobrou podporu při regeneraci.

Je dobré použít horké víno v noci před spaním, protože alkohol zklidňuje a zklidňuje. Existují přinejmenším dva způsoby, jak udělat dobrý nápoj na bázi vína.

Horké víno a svařené víno

Existují dvě možnosti výroby horkého vína, které by nemělo být zaměňováno. Za prvé, je to jen zahřátý nápoj s minimálním množstvím koření, který se dá snadno připravit. To by nemělo být zaměňováno s svařené víno, protože recept je poněkud odlišný.

Pro „jen“ horké víno budete potřebovat víno, nejlépe červenou, skořici, cukr a další koření podle svého vkusu. V tomto případě stačí víno zahřát, přidat potřebné ingredience a podat ho pacientovi.

V tomto případě nápoj není naplněn, není namočen s kořením a je to jen vyhřívané víno s přísadami. Víno můžete dokonce jen ohřívat odděleně a pít, což je také velmi užitečné při umírněnosti.

Svařené víno

Skutečně svařené víno se připravuje trochu jinak. Všechny komponenty musí být spuštěny. Jako skořice, plátky pomeranče, mandarinky, kardamom, pepře. Obchody mají hotové sady koření pro svařené víno, které lze také zakoupit.

Za prvé, víno se zahřívá téměř k bodu varu. Pak se přidal k přípravě koření. A poté je pánev s vařičem ponechána na „půl hodiny“. Namočení vína s kořením, což dává nápoji všechny chuťové vlastnosti přísad. A poté je svařené víno přivedeno téměř k bodu varu a podává se pacientovi.

V případě potřeby můžete k nápoji přidat silný čaj a vodku nebo rum, což má za následek slavný grog. Nicméně, nezneužívejte grog, protože je dostatečně silný nápoj, a to zejména pro tělo oslabené nemocí.

Kromě toho, otázka "koktejly" každý musí rozhodnout pro sebe. Někdo je snadné nést takové nápoje, ale někdo se může zdát příliš těsný. V každém případě dobré staré teplé víno s kořením nikdy neuspělo. A pamatujte - hlavní zmírnění ve všem, a pak se jed změní v lék.

Teplé nebo teplé víno kašel

Červené víno je dobré pro zdraví, pokud ho pijete rozumně, například sklenku denně. Tento nápoj dobře pomáhá vyrovnat se s kašlem. Zde jsou pouze recepty pro léčbu nemocí krku a katarů, pokud nepijete antibiotika a vaše tělesná teplota není zvýšená. Existuje několik zajímavých a chutných kašel vína.

Citron, med a víno kašel

Tento recept zahrnuje použití sladkého nebo polosladkého červeného vína, například Cahors. K přípravě léku na několik dní budete potřebovat dvě láhve o objemu půl litru, jeden citron a pět lžic medu. Vypusťte obsah lahví ve smaltované nádobě a položte na nízkou teplotu. Když se zahřeje, nalijeme do ní med a citronovou šťávu. Směs se zahřeje na limit, ale nevaří se. Vezměte červené víno pro kašel potřebovat horké. Jedna dávka je jedna střední velikost skla. Takový chutný lék je dobře uložen v chladničce. Před použitím lze ohřívat na sporáku nebo v mikrovlnné troubě.

Horké kašel víno s cukrem a skořicí

Tento recept zahrnuje použití hroznového vína. Pro terapeutické účely můžete použít Cabernet. Nalejte jednu sklenici do smaltované nádoby, přidejte jednu lžičku mleté ​​skořice a dvě lžičky tekutého medu. Nápoj důkladně zahřejte, ale nepřiveďte ho do varu. Pijte tento lék nejlépe v noci.

Teplé kašlové víno s kořením (svařené víno) t

Delicious a milovaný v zimním nápoji, to pomáhá vyrovnat se nejen s tímto, ale také se zbytkem příznaků nachlazení. Pro jeho přípravu budou potřeba dvě lahve polosladkého vína. Doporučuje se užívat nápoje dražší, protože v levném, nejčastěji používaném vinném koncentrátu a alkoholu, který nepřinese užitek z hlediska léčby. Tento recept bude také vyžadovat jeden citron, pomeranč, sklenici jakéhokoliv brandy, dvě lžičky mleté ​​skořice, špetku černého pepře a stejné množství zázvoru, stejně jako čtyři lžíce medu.

Víno nalijte do smaltovaného kontejneru a lehce zahřejte, vylisujte do něj šťávu z citronu a pomeranče, promíchejte a přidejte med. Směs znovu promíchejte a přidejte do ní všechny výše uvedené koření. Počkejte, až bude nápoj horký, ale nepřivádějte jej do varu. Vyjměte svařené víno z ohně a nalijte do něj sklenici brandy. Lék je připraven. Je možné vzít sklenici několikrát denně. Před každým použitím nápoje se doporučuje zahřát.

Vyléčí lék na šampaňské

Fanoušci tohoto vynikajícího syceného nápoje nemusí vědět, že může být také použit jako lék. Šampaňské obsahuje ve svém složení spoustu živin, které pomáhají vyrovnat se s hlavními příznaky zimy, včetně reflexního jednání. Aby se tento typ alkoholu změnil v lék, je třeba nalít požadované množství do smaltované nádoby, zahřát na limit, ale ne do varu, a přidat cukr na jednu polévkovou lžíci na šálek. Takový lék proti kašli můžete užívat jak v noci, tak i během dne, ale vždy horký.

Lékařské svařené víno pro nachlazení - jednoduché recepty pro rychlé uzdravení

Zima, nízká teplota vzduchu a průvan jsou příčinou hypothermie a v důsledku toho virových a zánětlivých onemocnění. Nachlazení, kašel, rýma, bolest v krku nebo chřipka vyžadují léčbu, někdo si vybere prášky a někdo léčivé svařené víno.
Vědci ukončili mnoho let debaty o výhodách horkého červeného vína. Stručné shrnutí: použití svařené víno pro nachlazení, s mírou, přináší pouze prospěch lidskému tělu.

Můžu pít svařené víno na nachlazení?

Výsledkem výzkumné práce, kterou vědci z Univerzity v Paříži vedli 30 let, bylo potvrzení, že suché červené víno v přijatelné dávce (ne více než 50 gramů denně):

 • významně ovlivňuje délku života;
 • snižuje riziko diabetu, ledvinových kamenů;
 • hraje důležitou roli v prevenci demence (demence);
 • má protizánětlivý účinek;
 • pozitivně ovlivňuje práci mitochondrií - buněk, které jsou zodpovědné za akumulaci energie.

Během rozsáhlé studie lékaři sledovali 150 tisíc dobrovolníků z Francie ve věku 40 až 65 let. Nejzdravější ze všech byli ti, kteří pili přírodní víno v mírných dávkách.

Mírný příjem svařené víno z nachlazení je účinný pouze u dospělých. Svařené víno, jehož receptura obsahuje nejméně 100 gramů alkoholu, nepříznivě ovlivňuje vývoj mozku u dospívajících.

Nespěchejte spěchat do bazénu obdivu pro výhody svařené víno, pokud již trpíte nějakým vážným onemocněním nebo užíváte léky (silné, antibiotika).

Pití horkého suchého vína s ovocem a kořením nebrání specifickým onemocněním. Svařené víno je opilé pro profylaktické účely. Nápoj má pozitivní vliv na životní styl a stravu osoby, vytváří imuno-posilující a tonizující účinek na tělo po hypotermii

Jak vařit svařené víno z chladu doma

Inteligentní recept od německých vědců

Existují obecná pravidla pro výrobu Glühender Wein („flambující víno“ z Německa), ale neexistuje žádný dokonalý. Kořenící koktejl s kořením, citrusem a medem - ne multiplikační stůl, kde jsou všechny odpovědi předem známy. Každý jedinec má na individuálním základě příliš mnoho užitečných přísad a chutí, takže každý jednotlivý recept by měl být uzavřen v „železném“ rámu.

Svařené víno miluje experimenty! Recepty není nutné opakovat v absolutní přesnosti. Nejedná se o řízené raketové technologie - při vaření svařené víno z chladu doma, tam je vždy dostatek místa v receptu z vlastního podnětu.

Jste zima? První známky chřipky nebo nachlazení: zimnice, horečka, rýma (nosní hlen), kašel, bolest nebo bolest v krku? Rychle vařte svařené víno! Hypotermie je nejčastější příčinou prudkého poklesu imunitního systému těla (slabá rezistence imunitního systému). Horké víno umožní zpracovat a doplnit ztrátu tělesného tepla v krátkém časovém období a vyléčit zima bez následků a komplikací.

Ingredience pro svařené víno pro nachlazení

Sada produktů pro přípravu terapeutického koktejlu:

Suché červené víno (750 ml)

Vliv vína na lidské tělo

Je prokázáno, že přírodní suché víno obsahuje:

 • polyfenoly - přírodní antioxidanty, které snižují zánět různých vlastností;
 • resveratrol - druh polyfenolu obsaženého v hroznových slupkách a kamenech, bojuje proti volným radikálům, zabraňuje adhezi destiček;
 • katechiny - organické látky, které posilují imunitní systém a mají antimikrobiální účinek;
 • železo, které je užitečné při zimní avitaminóze;
 • vitamíny C, P, B1, B2, hořčík, jod, mangan, draslík, nepostradatelný pro onemocnění bronchopulmonálního systému;
 • éterické oleje, aldehydy a estery, tonizující tělo a zvyšují jeho odolnost vůči sezónním virům.

Jaké víno je vhodné pro mulledven pro nachlazení?

Pro terapeutické svařené víno je třeba vzít lehké suché víno, s pevností ne více než 14%. Během chladného období jsou nezdravé červené suché „Cahors“, polosuché, sametové třísloviny „Cabernet“ a obyčejné stolní víno „Saperavi“, opilé horké a kořeněné.

Doporučujeme podrobnou recenzi - víno pro svařené víno

Med (3 lžíce)

Nezáleží na tom, jaký druh medu přidáváte do vína - kandovaného nebo tekutého. Konzistence neovlivňuje jeho léčivé vlastnosti. Pokud ale chcete vařit svařené víno se 100% opravdovým medem - v zimě si koupte med. Kování krystalického medu je nesmírně obtížné. Takový výrobek určitě obsahuje ve svém složení glukózu, fruktózu a řadu vitamínů a minerálů.

Když je med teplý, přirozeně zmírňuje ucpání nosu, produktivnější kašel (kašel do sputa) a několikrát urychluje zotavení.

Jablko (1 kus)

Jablka jsou přidána k receptu na svařené víno kašel pro obsah kyseliny askorbové.

V jednom jablku je vitamín C desetkrát více než v oranžové barvě.

Nejlepší odrůdy jablek pro svařené víno: Melba, Richard, McIntosh, Aport, Shtreyfling, Jonathan.

Oranžová (1 kus)

Pomeranč ve svařené víně je cenným zdrojem minerálních solí, stopových prvků a vitamínů. Ovoce má antioxidační vlastnosti, zabraňuje vzniku onemocnění a odstraňuje toxiny a metabolické produkty z těla. Kyselina listová v citrusech si zachovává pružnost cév, bioflavonoidy neutralizují volné radikály.

Jaké pomeranče jsou vhodné pro svařené víno?

Ovoce ve svařeném víně musí být vybráno šťavnaté a zralé. Chutné pomeranče mohou být malé, ale těžké. Čím těžší je ovoce, tím více aromatická šťáva obsahuje.

Citron (polovina)

Citron v svařeném víně se vaří s nadšením. V citrónové kůře jsou dvakrát více aktivních látek než ve šťávě a dužnině jasně žlutých citrusů.

Desítky mikroprvků se koncentrují v ostré a osvěžující chuti slupky pro zdraví a mládež lidského těla.

Materiál připravený pro web www.world-wine.net

Zázvor (5 cm dlouhý hřbet)

V receptu na svařené víno z prvních příznaků nachlazení je zázvor první, kdo předchází a posiluje imunitní systém. Prostě vypadající „rohatý“ oddenek, který se podobá bramboru v barvě, má naprosto jedinečnou chuť - zároveň sladkou, kyselou a kořeněnou.

Co zázvor vybrat na svařené víno?

Stale, omrzlé kořenové plodiny pro koktejl kašel nebude fungovat. Zázvor by měl být čerstvý s vodnatým a šťavnatým uzlem. Pokuste se přerušit malý proces. Pokud uslyšíte při rozbití silné křupavosti a ostré vůně, pak je koření vysoké kvality. Barva skutečného zázvoru přineseného z Asie je zlatá a brilantní, textura je pevná a hladká. Ale z matného, ​​tmavého oddenku s vůní vlhkých a viditelných defektů bude málo.

Karafiát (5 sušených poupat)

Sušené poupata karafiátů mají hlubokou silnou vůni a pálivou chuť.

Při přípravě svařeného vína se používá v omezeném množství (3-5 celých klobouků na láhev vína). V opačném případě bude pikantní koření ucpat přirozenou chuť všech výrobků použitých v receptu.

Při zahřátí na 70 stupňů se zvyšuje hořlavá chuť hřebíčku a uvolňují se příznivé vlastnosti. Dokonce i nejkomplexnější multivitaminový komplex závidí vitamínové složení pupenů tropického hřebíčku. Sušené květenství v svařené víno vám nedovolí ponořit se do deprese, bude dávat náboj živosti a blokuje rozvoj nemoci.

Skořice (2 zkumavky)

Vonné tyčinky skořice jsou vyrobeny ze stálezeleného stromu ve vlhkých tropech - Koricnik. Výjimečné místo mezi skořicovými stromy je cejlonská borůvky s voňavým dřevem.

Skořice je účinná pro mnoho onemocnění. Jako součást hojení svařené víno koření je používáno jako agent oteplování, které bojuje proti virům, bakteriím, aktivuje mozek a snižuje riziko diabetu.

Muškátový oříšek (1 ks)

Jádra muškátového oříšku se středně výraznými léčivými vlastnostmi (protizánětlivé, vazodilatační, analgetické) jsou všeliek na mnoho nemocí.

Díky chemickým prvkům, které tvoří mírně hořící, kořeněná semena, je muškátový oříšek vhodný pro ochucení svařeného vína z kašle, rýmy, bolesti v krku a uší.

Jak si vybrat muškátový oříšek pro svařené víno?

Koupit celý muškátový oříšek. Když zemina, koření rychle ztrácí chuť.

Hrách černý pepř (3 zrna) t

Koření se používá ve svařeném víně v nezemleté ​​formě. V zahřátém víně má pepř silný oteplovací a dráždivý účinek, protože obsahuje glykosid, sinigrin, mastný olej a draselnou sůl.
V kombinaci s vínem a medem pomáhají voňavá zrna pepře čistit dýchací cesty a odstraňovat hleny z nich. I v malém množství pepř rozšiřuje cévy, zvyšuje metabolismus a tóny.

Vaření svařené víno na červené víno z chladu doma

Jak vařit svařené víno z uvedených surovin za 20 minut?

 1. Suché červené víno nalijte do tepelně odolného obalu a přidejte k němu:
  - plátky pomeranče a citronu s nečištěnou slupkou (zbavit citrusy z produkčního filmu (nátěr, látka pro přepravu a skladování), před řezáním musí být důkladně omyty v teplé vodě mýdlem;
  - jablko s kůrou, nakrájené na malé kousky;
  - koření: hřebíček, skořice, černý pepř;
  - Čerstvě strouhaný kořen zázvoru (plná lžička).
 2. Zapněte oheň a přiveďte na teplotu ne vyšší než 70 stupňů. Nedovolíme, aby víno vařilo - svařené víno, které se vaří, již nelze přirovnat k terapeutickému nápoji.
 3. Přidejte strouhaný muškátový oříšek. (Pikantní chuť muškátového oříšku je v malých množstvích dobrá. Proto koření vmíchejte do svařené víno bez fanatismu, v poměru uvedeném v receptu. V našem případě polovinu čajové lžičky).
 4. Zakryjte nádobu víčkem a nechte 5-7 minut.
 5. Odstraňte z tepla a filtru.
 6. V posledním stupni přidejte med, zamíchejte a nalijte do šálků, sklenic nebo sklenic na svařené víno.
 7. Pijte "hořící" léčivé víno pro horké nachlazení, pomalu dýchající léčivé výpary.
 8. Nedoporučuje se opětovné ohřívání svařené víno proti chladu.

Pikantní svařené víno je ve srovnání s teplou přikrývkou, která ohřívá jak citově, tak fyzicky. Relax, podporuje inspiraci, vytváří atmosféru klidu a pohodlí.

Účinně používejte svařené víno a jako inhalační lék. Horké výpary s éterickými oleji zmírňují křeče při kašli, přispívají k ředění sputa, obnovují přerušované dýchání, zmírňují otoky sliznic a zvlhčují je.

Jak vařit svařené víno z nachlazení na bílém víně?

Soudě podle recenzí na volných prostranstvích - vařené víno s bílým vínem se vaří ne méně než červeně. Pozitivní odezvy suché bílé víno si zasloužily svou méně hustou strukturu a schopnost pozitivně ovlivnit fungování plic (bílé víno obsahuje kyselinu kávovou, která ředí a usnadňuje vypouštění sputa). Bílé svařené víno pro nachlazení je doporučeno odborníky ve světě vína těm, kteří trpí onemocněním plic a průdušek.

Recept na svařené víno z nachlazení s bílým vínem

Komponenty pro vaření: t

 • láhev mladého bílého suchého nebo polosuchého vína;
 • kardamom (3 kusy);
 • máta (5 listů);
 • viburnum (2 větvičky);
 • Badian (2 hvězdy);
 • 1 citron;
 • 1 jablko;
 • 1 mandarinka;
 • karafiát (3 čepice);
 • brusinkový džus (500 ml);
 • med (2 lžíce).

Jak vyrobit bílé svařené víno

 1. Umyjte sklenici brusinek, promíchejte přes síto. Šťávu vymačkejte a kůži vařte přidáním 0,5 šálků cukru a 1 litru vody. Kmen. V ochlazené půdě přidejte šťávu.
 2. Do pánve nalijte bílé víno, vmíchejte do něj šťávu z celého citronu a promíchejte s brusinkovou šťávou.
 3. Zahrňte tichý oheň a přidejte: plátky mandarinky, plátky jablek, větvičky kalina, máta. Badyán, hřebíček a kardamom se přidávají jako celek, nebruste.
 4. Za míchání udržujte oheň po dobu 3-5 minut, nepřiveďte k varu. Optimální teplota pro předehřívání bílého vína je 60-70 stupňů.
 5. Vypneme to, a tak, aby složky, které doplňují vůni vína, nebyly vyřazeny, ale „zněly“ všechny dohromady, jako dobrá jazzová kapela, filtrujeme nápoj přes síto.
 6. Medu mícháme do mírně chlazeného vína, nalijeme do misek a upravíme podle našeho vkusu a preferencí.

Máme zdobené svařené víno - jako je tento (ale jen aby se krásné fotografie svařené víno). Ponechání koření ve skle není nutné, aby nedošlo k nadbytku chutí a vůní.

Přítomnost svařeného vína v denní dietě podzim-zima by neměla být považována za hlavní složku zdravého životního stylu, jako je zdravé jídlo nebo cvičení v tělocvičně, ale pouze jako součást. Víno, stejně jako jakýkoli jiný alkoholický nápoj, je plné mnoha nebezpečí. Pouze s kontrolovaným použitím (50 g denně) je univerzální a chutný lék.

Pozor! Svařené víno pro nachlazení těhotné a kojící pití je přísně zakázáno, stejně jako děti a mladiství.