Theraflu - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (Extra prášek, Immuno granule, Extratab tablety, Lar spray, Bro masti, kapky a sirup KV) léčiva pro léčbu chřipky a nachlazení u dospělých, dětí a během těhotenství. Složení

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Theraflu. Prezentované recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léčivého přípravku a názory lékařů odborníků na používání teraflu ve své praxi Velký požadavek na aktivnější zpětnou vazbu k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvádí výrobce v anotaci. Analogy Theraflu v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě chřipky a nachlazení u dospělých, dětí a také během těhotenství a kojení. Složení a interakce léčiva s alkoholem.

Theraflu je kombinovaný lék, má antipyretický, protizánětlivý, anti-edémový, analgetický a antialergický účinek, odstraňuje příznaky „nachlazení“.

Působení léčiva v důsledku jeho složek.

Paracetamol má antipyretický účinek, blokuje COX hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. Prakticky žádný protizánětlivý účinek. Paracetamol neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních, čímž nepříznivě neovlivňuje metabolismus vody a soli (retence sodíku a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Feniramin je blokátor histaminového H1 receptoru. Má antialergický účinek, snižuje fenomén exsudace.

Fenylefrin - alfa adrenergní, zužuje krevní cévy, eliminuje opuch a hyperémii sliznice nosní dutiny, nosohltanu a dutin nosních dutin, snižuje exsudativní projevy (rýmu).

Chlorfenamin - blokátor H1-histaminových receptorů, potlačuje příznaky alergické rýmy: kýchání, rýma, svědění očí, nosu, krku.

Kyselina askorbová zvyšuje odolnost organismu vůči infekci.

Lidokain je lokální anestetikum, které při zánětu snižuje bolest v krku při polykání.

Složení

Paracetamol + feniramin maleát + fenylefrin hydrochlorid + pomocné látky (Theraflu a Theraflu Extra).

Paracetamol + chlorfenamin maleát + fenylefrin hydrochlorid + pomocné látky (Theraflu Extratab).

Paracetamol + feniramin maleát + fenylefrin hydrochlorid + kyselina askorbová + pomocné látky (Theraflu z chřipky a nachlazení).

Benzoksoniya chlorid + lidokain hydrochlorid + pomocné látky (Theraflu Lar).

Esenciální olej z rozmarýnu + esenciální olej z eukalyptu + peruánský balzám + racemický kafr + excipienty (Terfalou Bro).

Pomocné látky Guaifenezin + (Theraflu KV).

Vitamín C (kyselina askorbová) + prášek z extraktu z echinacea purpurea (Echinacea purpurea) + kyseliny hydroxyškoricové + glukonát zinečnatý + pomocné látky (Terfal Immuno)

Indikace

 • infekční a zánětlivá onemocnění - chřipka, akutní respirační virové infekce („nachlazení“), doprovázená vysokou horečkou, zimnicí a horečkou, bolestí hlavy, rýmou, kongescí nosu, kýcháním a bolestí svalů;
 • respirační onemocnění s vyplaveným výtokem viskózního sputa: faryngitida, sinusitida, chřipka, akutní tracheitida, bronchitida různých etiologií, bronchiektáza, bronchiální astma, plicní tuberkulóza, pneumonie, cystická fibróza;
 • sanace bronchiálního stromu v předoperačním a pooperačním období;
 • tracheobronchitis;
 • tracheitida;
 • laryngitida;
 • katarální bolest v krku;
 • stomatitida;
 • ulcerózní gingivitida;
 • chronická tonzilitida (jako pomůcka).

Formy propuštění

Prášek pro orální podání (s chutí lesních plodů) (Theraflu).

Potahované tablety (Theraflu Extratab).

Prášek pro orální podání (s příchutí citronu) (Theraflu Extra).

Granule pro přípravu perorálního roztoku (Theraflu Immuno).

Prášek pro orální podání (s příchutí citronu a jablek a skořice) (Theraflu pro chřipku a nachlazení).

Resorpční tablety a sprej pro místní použití (Theraflu Lar).

Masť pro vnější použití (Theraflu Bro).

Kapky a sirup (Theraflu KV).

Návod k použití a způsob použití

Uvnitř Obsah sáčku se rozpustí v 1 šálku vařené horké vody. Konzumujte horké. Můžete přidat cukr podle chuti. Opakovaná dávka může být užívána každé 4 hodiny (maximálně 3 dávky během 24 hodin). Teraflu může být používán kdykoliv během dne, ale nejlepší účinek je dán užíváním léku před spaním, v noci. Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Dospělí - 1-2 tablety každých 4-6 hodin, ale ne více než 6 tablet denně. Děti starší 12 let - 1 tableta každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 tablety denně. Doporučuje se polykat tablety celé, bez žvýkání, pitnou vodou.

Průběh léčby nesmí překročit 7 dnů.

Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Prášky a sprej Lar

Dospělí jsou předepsány 1 tableta pro sání každé 2-3 hodiny nebo jako sprej ve 4 sprejech (přibližně 0,5 ml) 3-6 krát denně. Pokud se projeví příznaky onemocnění, může se užívat 1 tableta každé 1-2 hodiny. Denní dávka by neměla překročit 10 tablet.

Děti ve věku 4 let a starší mají předepsáno 1 tabletu pro sání každé 2-3 hodiny nebo jako sprej, 2-3 spreje 3-6krát denně. Denní dávka nesmí překročit 6 tablet.

Délka léčby není delší než 5 dnů. Pokud do 5 dnů po léčbě nedojde k úlevě od příznaků, měl by se pacient poradit s lékařem.

Tableta se má pomalu vstřebávat do úst až do úplného rozpuštění. Rozprašovací roztok se nastříká do úst a drží se ve svislé poloze.

Dospělí a děti starší 3 let aplikují 2-3krát denně malé množství masti na horní a střední část hrudníku a zad. Lehce otřete, dokud není zcela absorbován a zakryjte suchým teplým hadříkem.

Kapky nebo sirup KV

Sirup je předepsán pro dospělé 5-10 ml 4krát denně.

Kapky před použitím zředěné ve vodě nebo bylinné odvar nebo kape na kus cukru.

Děti ve věku 2-3 let jmenují 8-10 kapek 2x denně; 3-6 let - 12-15 kapek 2x denně; 6-12 let - 15-20 kapek 3-4 krát denně.

Dospělí a děti od 12 let - 20-30 kapek 3-4 krát denně.

Dospělí a děti starší 14 let užívají 1-2 sáčky denně (obsah sáčku se nalije přímo na jazyk, není nutné pít vodu).

Délka recepce - 3 týdny.

Vedlejší účinky

 • alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém);
 • hyperexcitabilita;
 • poruchy spánku;
 • snížení rychlosti psychomotorických reakcí;
 • ospalost;
 • závratě;
 • nevolnost, zvracení;
 • bolesti žaludku;
 • tep;
 • vysoký krevní tlak;
 • sucho v ústech;
 • ubytovací pareze;
 • zvýšený nitrooční tlak;
 • retence moči;
 • poruchy krevního obrazu (anémie, trombocytopenie, agranulocytóza);
 • nefrotoxicita.

Kontraindikace

 • současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů monoaminooxidázy (MAO), beta-blokátorů;
 • portální hypertenze;
 • alkoholismus;
 • diabetes mellitus;
 • těhotenství a kojení;
 • děti do 12 let (do 4 let - tablety a spreje Lahr) (do 3 let - Broova mast) (do 2 let - kapky CV);
 • přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva.

Použití v průběhu březosti a laktace

Kontraindikováno během těhotenství a kojení.

Použití u dětí

Kontraindikován u dětí mladších 12 let (do 4 let - tablety a spreje LAR) (do 3 let - masť Bro) (do 2 let - kapky CV).

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, užívání léku by nemělo být kombinováno s použitím alkoholických nápojů.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Během léčby se nedoporučuje řídit auto nebo jiné mechanismy, které vyžadují soustředění pozornosti a vysokou rychlost psychomotorických reakcí.

Interakce s léky

Zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu (alkoholu). Riziko hepatotoxického působení paracetamolu se zvyšuje při užívání barbiturátů, fenytoinu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, fenothiazinové deriváty - zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpy. Glukokortikosteroidy zvyšují riziko vzniku zvýšeného nitroočního tlaku.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurik a zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. S

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschuyu aktivitu fenylefrinu.

Analogy léku Teraflu

Strukturní analogy účinné látky:

 • TheraFlu pro chlad a chřipku Extras;
 • Theraflu Extra;
 • Flucomp.

TERAFLU EXTRATAB

◊ Tablety, světle žluté barvy, podlouhlé, se zkosenými hranami; na přestávce - světle žlutá barva.

Pomocné látky: koloidní oxid křemičitý - 0,4 mg, lak na bázi chinolinově žlutého barviva - 0,85 mg, 3,1 mg laktosy, stearát hořečnatý - 3,5 mg, hyprolosis - 17 mg, sodná sůl kroskarmelózy - 57 mg, kukuřičný škrob - 124 mg.

Složení filmového povlaku: lak na bázi chinolinově žlutého barviva - 0,0331 mg, barvivo chinolinové žluté barvy - 0,0392 mg, oxid titaničitý - 1,0882 mg, methyl-para-hydroxybenzoát - 0,0889 mg, povidon - 0,4353 mg, koloidní oxid křemičitý - 0,6529 mg, makrogol 400 - 1,7412 mg, methylcelulóza - 3,9176 mg.

10 ks. - puchýře (1) - kartony.

Kombinované léky, jejichž působení je dáno jeho složkami. Má antipyretický, analgetický, vazokonstrikční účinek, eliminuje příznaky „nachlazení“. Zužuje krevní cévy a eliminuje otoky sliznice nosní dutiny a nosohltanu.

Paracetamol má antipyretický účinek, blokuje COX hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. Prakticky žádný protizánětlivý účinek. Paracetamol neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních, čímž nepříznivě neovlivňuje metabolismus vody a soli (retence sodíku a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Fenylefrin - alfa adrenergní, způsobuje vazokonstrikci, eliminuje opuch a hyperémii nosní sliznice, nosohltanu a vedlejších nosních dutin, snižuje exsudativní projevy (rýmu).

Chlorfenamin - blokátor histaminu H1-receptory, potlačuje příznaky alergické rýmy: kýchání, rýma, svědění očí, nosu, podráždění hltanu a hrtanu. Doba trvání akce je 6 hodin.

Theraflu (Theraflu)

Existují kontraindikace. Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem.

Theraflu Bro je hodnocen na stránce bylinných přípravků pro kašel.

Theraflu Immuno - na stránce přípravků Echinacea.

Theraflu LAR a Theraflu LAR menthol - na stránce Lidocainových přípravků pro lokální použití.

Všechny léky proti nachlazení a chřipce podle značky zde.

Zde jsou studené přípravky na bázi paracetamolu od jiných výrobců.

Antivirová léčiva a imunomodulátory zde.

Zveřejněte recenzi nebo otázku týkající se léků (nezapomeňte zde uvést název léku ve zprávě).

Chřipka a studený teraflu - návod k použití

Klinicko-farmakologická skupina

Léčivo pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Farmakologický účinek

Kombinovaný lék má antipyretický, protizánětlivý, anti-edémový, analgetický a antialergický účinek.

Indikace pro použití léku TERAFLU® ​​FROM A CASES

 • symptomatická léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (ARVI, včetně chřipky), doprovázená vysokou horečkou, zimnicí, bolestmi těla, bolestí hlavy a bolestí svalů, nádechem nosu, kongescí nosu, kýcháním.

Dávkovací režim léku TERAFLYU® FROM A CASES

Uvnitř Obsah jednoho sáčku se rozpustí v 1 šálku vařené horké vody. Horké. Můžete přidat cukr podle chuti. Opakovaná dávka může být užívána každé 4 hodiny (maximálně 3 dávky během 24 hodin).

TheraFlu® pro chřipku a nachlazení lze použít kdykoliv během dne, ale nejlepší účinek pochází z užívání léku před spaním, v noci. Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Dávkovací režim TERAFLYU® EXTRA

Uvnitř Obsah sáčku se rozpustí v 1 šálku vařené horké vody. Konzumujte horké. Můžete přidat cukr podle chuti. Opakovaná dávka může být užívána každé 4 hodiny (maximálně 3 dávky během 24 hodin).

TeraFlu® pro chřipku a nachlazení Extra lze použít kdykoliv během dne, ale nejlepší účinek pochází z užívání léku před spaním, v noci. Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Dávkovací režim TERAFLU® ​​EXTRATAB

Dospělí - 1-2 tablety každých 4-6 hodin, ale ne více než 6 tablet denně. Děti starší 12 let - 1 tableta každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 tablety denně. Doporučuje se polykat tablety celé, bez žvýkání, pitnou vodou.

Průběh léčby nesmí překročit 7 dnů.

Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: možné - vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Na straně nervového systému: možná - zvýšená vzrušivost, snížená rychlost psychomotorických reakcí, pocit únavy, závratě, poruchy spánku.

Na straně trávicího systému: možné - sucho v ústech, nevolnost, zvracení, bolest žaludku.

Na straně močového systému: možná - retence moči.

Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: možná - pocit tepu, zvýšený krevní tlak.

Na straně zrakového orgánu: je to možné - mydriáza, paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak.

Účinky způsobené paracetamolem: poruchy hematopoetického systému (anémie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza), dlouhodobý příjem ve vysokých dávkách, hepatotoxické a nefrotoxické účinky, hemolytická anémie, methemoglobinemie, pancytopenie.

Pokud se zhorší některý z výše uvedených nežádoucích účinků nebo dojde k jiným nežádoucím účinkům, musí pacient informovat lékaře.

Kontraindikace pro použití léku TERAFLU® ​​FROM A PROCEDURES

 • portální hypertenze;
 • alkoholismus;
 • nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;
 • současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;
 • těhotenství;
 • období laktace (kojení);
 • děti do 12 let;
 • přecitlivělost na léčivo.

S opatrností: s arteriální hypertenzí, diabetes mellitus, glaukomem s uzavřeným úhlem, závažným onemocněním jater nebo ledvin, plic (včetně astmatu průdušek), obtížným močením s hyperplazií prostaty, s onemocněním krve, s vrozenou hyperbilirubinémií (Gilbertův syndrom, Dubin-Johnson a Rotor), hypertyreóza, feochromocytom.

Užívání léku TERAFLYU FROM A COLD během těhotenství a kojení

Nedoporučuje se používat přípravek TeraFlu® proti chřipce a nachlazení během těhotenství a během kojení (kojení) z důvodu nedostatku údajů o bezpečnosti při užívání léčiva v této kategorii pacientů.

Žádost o porušení jater

S opatrností při závažném onemocnění jater.

Žádost o porušení funkce ledvin

S opatrností při těžkém onemocnění ledvin.

Použití u dětí

Kontraindikován u dětí do 12 let.

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, lék by neměl být kombinován s použitím alkoholických nápojů.

Nepoužívejte lék z poškozených sáčků.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Při užívání léku se nedoporučuje řídit auto nebo jiné mechanismy.

Předávkování

Symptomy (způsobené působením paracetamolu se objevují po užití více než 10-15 g): bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, bolest v epigastrické oblasti, v těžkých případech - selhání jater, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času, encefalopatie a kóma.

Léčba: výplach žaludku, aktivní uhlí v prvních 6 hodinách, podávání SH-dárců a prekurzory syntézy glutathion-methioninu 8–9 hodin po předávkování a acetylcystein o 12 hodin později.

Interakce s léky

Při užívání inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu se doporučuje zdržet se užívání léku.

Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje při současném užívání barbiturátů, fenytoinu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Antidepresiva, antiparkinsonika a antipsychotika, fenothiazinové deriváty zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

GCS zvyšuje riziko zvýšení nitroočního tlaku.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurik a zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií. Tricyklické antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek.

Současné použití halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, což zase zvyšuje alfa-adrenomimetický účinek fenylefrinu.

Ethanol může zvyšovat sedativní účinek feniraminu.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Návod k použití TERAFLU EXTRATAB

Forma uvolnění, složení a balení

◊ Tablety, světle žluté barvy, podlouhlé, se zkosenými hranami; na přestávce - světle žlutá barva.

Pomocné látky: koloidní oxid křemičitý - 0,4 mg, lak na bázi chinolinově žlutého barviva - 0,85 mg, 3,1 mg laktosy, stearát hořečnatý - 3,5 mg, hyprolosis - 17 mg, sodná sůl kroskarmelózy - 57 mg, kukuřičný škrob - 124 mg.

Složení filmového povlaku: lak na bázi chinolinově žlutého barviva - 0,0331 mg, barvivo chinolinové žluté barvy - 0,0392 mg, oxid titaničitý - 1,0882 mg, methyl-para-hydroxybenzoát - 0,0889 mg, povidon - 0,4353 mg, koloidní oxid křemičitý - 0,6529 mg, makrogol 400 - 1,7412 mg, methylcelulóza je 3,9176 mg.

10 ks. - puchýře (1) - kartony.
10 ks. - blistry (2) - kartony.

Popis léku je založen na oficiálních návodech k použití a schválených výrobcem.

Farmakologický účinek

Kombinované léky, jejichž působení je dáno jeho složkami. Má antipyretický, analgetický, vazokonstrikční účinek, eliminuje příznaky „nachlazení“. Zužuje krevní cévy a eliminuje otoky sliznice nosní dutiny a nosohltanu.

Paracetamol má antipyretický účinek, blokuje COX hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. Prakticky žádný protizánětlivý účinek. Paracetamol neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních, čímž nepříznivě neovlivňuje metabolismus vody a soli (retence sodíku a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Fenylefrin - alfa adrenergní, způsobuje vazokonstrikci, eliminuje opuch a hyperémii nosní sliznice, nosohltanu a vedlejších nosních dutin, snižuje exsudativní projevy (rýmu).

Chlorfenamin - blokátor histaminu H1-receptory, potlačuje příznaky alergické rýmy: kýchání, rýma, svědění očí, nosu, podráždění hltanu a hrtanu.

Farmakokinetika

Údaje o farmakokinetice léku TeraFlu® Extratab nebyly poskytnuty.

Indikace

- symptomatická léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (ARVI, včetně chřipky), doprovázená vysokou horečkou, zimnicí, bolestí hlavy, rýmou, kongescí nosu, kýcháním, bolestí svalů.

Dávkovací režim

Dospělí - 1-2 karty. každých 4-6 hodin, ale ne více než 6 karet.

Děti od 12 let - 1 karta. každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 karty.

Doporučuje se polykat tablety celé, bez žvýkání, pitnou vodou.

Průběh léčby nesmí překročit 7 dnů.

Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém.

Poruchy nervového systému: ospalost, podrážděnost, závratě, poruchy spánku.

Na straně trávicího ústrojí: nevolnost, bolest v epigastriu, sucho v ústech.

Na straně zrakového orgánu: mydriáza, paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak.

Na straně močového systému: retence moči.

Na straně hemopoetického systému: vzácně - anémie, trombocytopenie, agranulocytóza.

Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: zvýšený krevní tlak.

Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách: hepatotoxický účinek, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinem, pancytopenie, nefrotoxicita (renální kolika, glykosurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza).

Kontraindikace

- období kojení;

- věk dětí do 12 let;

- Přecitlivělost na léčivo.

Pečlivě: arteriální hypertenze, diabetes mellitus, glaukom s uzavřeným úhlem, těžké onemocnění jater nebo ledvin, hyperplazie prostaty, poruchy krve, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, tyreotoxikóza, astma astma, CHOPN (plicní emfyzém, chronická bronchitida).

Použití v průběhu březosti a laktace

Léčivo je kontraindikováno během těhotenství a kojení (kojení).

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, užívání léku by nemělo být kombinováno s použitím alkoholických nápojů.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Během léčby se nedoporučuje řídit auto nebo jiné mechanismy, které vyžadují soustředění pozornosti a vysokou rychlost psychomotorických reakcí.

Předávkování

Symptomy (hlavně kvůli přítomnosti paracetamolu): nauzea, zvracení, bolest v epigastriu, hepatotoxické a nefrotoxické účinky, v závažných případech může dojít k selhání jater, encefalopatii a kómatu.

Léčba: výplach žaludku, aktivní uhlí v prvních 6 hodinách - zavedení SH-dárců a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8-9 hodin po předávkování a acetylcysteinu o 12 hodin později.

Interakce s léky

Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje se současným jmenováním barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Lék zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativních léků, ethanolu. Při užívání inhibitorů MAO se doporučuje zdržet se užívání tohoto léku.

Ethanol zvyšuje sedativní účinek antihistaminik.

Při současném užívání antidepresiv, fenothiazinových derivátů, antiparkinsonik a antipsychotik se zvyšuje riziko retence moči, sucho v ústech a zácpa.

Při současném užívání s SCS se zvyšuje riziko glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv.

Chlorfenamin současně s inhibitory MAO může furazolidon vést k hypertenzní krizi, agitaci, hyperlirexii.

Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrinu.

Současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Léčivo snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimulyuschuyu aktivitu fenylefrinu.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je schválen pro použití jako prostředek OTC.

Podmínky skladování

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

TeraFlu Extratab 10 tablety
Návod k použití

Výrobce: Novartis Pharma

Registrační číslo:

P N015589 / 01 ze dne 05.29.09.

Obchodní jméno:

INN nebo název seskupení:

Paracetamol + fenylefrin + chlorfenamin

Dávková forma TeraFlyu® ExtraTab:

Tablety, potažené filmem.

TheraFlu® ExtraTab Popis:

Světle žluté podlouhlé potahované tablety se zkosenými hranami. Po přestávce je tableta světle žlutá.

Složení TheraFlu® ExtraTab:

Jedna tableta obsahuje: t

Účinné látky: paracetamol 650,0 mg, chlorfenamin maleát 4,0 mg, fenylefrin hydrochlorid 10,0 mg.

Pomocné látky: koloidní oxid křemičitý 0,40 mg, lak na bázi chinolinově žlutého barviva 0,85 mg, laktóza 3,10 mg, stearát hořečnatý 3,50 mg, hyprolosis 17,00 mg, sodná sůl kroskarmelózy 57,00 mg, kukuřičný škrob 124,00 mg; filmový povlak: lak na bázi barviva, chinolinová žlutá 0,0331 mg, žlutá barva chinolinu 0,0392 mg, oxid titaničitý 1,0882 mg, methylparahydroxybenzoát 0,0889 mg,

Povidon je 0,4353 mg, koloidní oxid křemičitý je 0,6529 mg, makrogol-400 1,7412 mg, methylcelulóza 3,9176 mg.

Farmakoterapeutická skupina: t

Prostředky k odstranění příznaků akutních respiračních infekcí a nachlazení (narkotická analgetika + alfa adrenergní mlha + blokátor H1-histaminových receptorů).

Kód ATH:

Farmakologický účinek:

Kombinovaný nástroj, který má antipyretický, protizánětlivý, anti-edematózní, analgetický a antialergický účinek, eliminuje příznaky „nachlazení“.

Působení léčiva v důsledku jeho složek. Paracetamol má antipyretický účinek blokováním cyklooxygenázy primárně v centrálním nervovém systému, ovlivňujícím centra bolesti a termoregulace. Prakticky žádný protizánětlivý účinek. Paracetamol neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních, a tak nepříznivě neovlivňuje metabolismus vody a soli (retence Na + a vody) a sliznici gastrointestinálního traktu. Fenylefrin - alfa-adrenergní, zužuje krevní cévy, eliminuje otok a hyperémii sliznice nosní dutiny, nosohltanu a vedlejších nosních dutin, snižuje exsudativní projevy (rýmu).

Chlorfenamin - blokátor H1-histaminových receptorů, potlačuje příznaky alergické rýmy: kýchání, rýma, svědění očí, nosu, krku.

Indikace TheraFlu® ExtraTab pro použití:

Symptomatická léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (ARVI, chřipka), doprovázená vysokou horečkou, horečkou, bolestí hlavy, rýmou, nazální kongescí, kýcháním a bolestí svalů.

Kontraindikace:

Přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva. Těhotenství, období kojení. Dítě

věku do 12 let.

S péčí:

Arteriální hypertenze, diabetes mellitus, glaukom s uzavřeným úhlem, těžké onemocnění jater nebo ledvin, hyperplazie prostaty, onemocnění krve, deficit glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, thyrotoxikóza, bronchiální astma, COPD (plicní emfyzém, chronická bronchitida).

TheraFlu® ExtraTab Dávkování a podání: t

Dospělí - 1-2 tablety každých 4-6 hodin, ale ne více než 6 tablet denně.

Děti starší 12 let - 1 tableta každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 tablety denně. Doporučuje se polykat tablety celé, bez žvýkání, pitnou vodou.

Průběh léčby nesmí překročit 7 dnů. Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky:

Alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém), ospalost, nevolnost, bolest v epigastriu, sucho v ústech, mydriáza, paréza ubytování, retence moči, zvýšený nitrooční tlak, vzácně anémie, trombocytopenie, agranulocytóza. Zvýšená podrážděnost, závratě, zvýšený krevní tlak, porušení spánku.

Při dlouhodobém užívání ve velkých dávkách - hepatotoxický účinek, hemolytická anémie, aplastická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie,

glykosurie, intersticiální nefritida, papilární nekróza).

Předávkování:

Příznaky předávkování jsou způsobeny především přítomností paracetamolu: nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, hepatotoxické a nefrotoxické účinky, v závažných případech může dojít k selhání jater, encefalopatii a kómatu.

Léčba: výplach žaludku, aktivní uhlí v prvních 6 hodinách, podávání SH dárců a prekurzory syntézy glutathion-methioninu 8–9 hodin po předávkování a acetylcystein o 12 hodin později.

Interakce s jinými léky:

Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje se současným jmenováním barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Zvyšuje účinky inhibitorů monoaminooxidázy (MAO), sedativních léčiv, ethanolu. Při užívání inhibitorů MAO se doporučuje zdržet se užívání tohoto léku. Ethanol zvyšuje sedativní účinek antihistaminik.

Antidepresiva, fenothiazinové deriváty, antiparkinsonika a antipsychotika zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech, zácpu. Glukokortikosteroidy zvyšují riziko vzniku glaukomu.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurických léčiv. Chlorfenamin současně s inhibitory MAO může furazolidon způsobit hypertenzní krizi, agitovanost, hyperpyrexii. Tricyklická antidepresiva zvyšují adrenomimetický účinek fenylefrin, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschuyu aktivitu fenylefrinu.

Zvláštní pokyny:

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, užívání léku by nemělo být kombinováno s použitím alkoholických nápojů.

Během léčby se nedoporučuje řídit auto nebo jiné mechanismy, které vyžadují soustředění pozornosti a vysokou rychlost psychomotorických reakcí.

Uvolňovací forma TheraFlu® ExtraTab:

Tablety, potažené filmem.

Na 10 tablet, potažených filmem, vložte do blistru z PVC a hliníkové fólie. Na 1 nebo 2 blistrech společně s instrukcemi pro aplikaci jsou umístěny v kartonovém obalu.

Podmínky skladování:

Při teplotě ne vyšší než 25 ° C, mimo dosah dětí.

Datum vypršení platnosti:

2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Obchodní podmínky pro lékárny:

Výrobce: t

Novartis Consumer Health SA, Švýcarsko, vyrábí Novartis Urunleri, Turecko. 34912, Jacket, Istanbul, Turecko.

Novartis Consumer Health SA, Švýcarsko Produkoval Novartis Urunleri, Turecko.

Theraflu: návod k použití, analogy a recenze

Theraflu je kombinovaná léčba pro léčbu nachlazení a chřipky. Má antipyretický, analgetický a antialergický účinek.

Léčivými látkami jsou paracetamol, fenylefrin a feniramin.

Paracetamol má antipyretický, analgetický, protizánětlivý účinek.

Fenylefrin hydrochlorid má sympatomimetický účinek: snižuje opuch, hyperémii, způsobuje zúžení cév sliznice nosních dutin, nosu.

Feniramin maleát - blokátor H1 - receptory histaminu, má antialergický účinek: snižuje závažnost exsudativních jevů během infekce, snižuje svědění očí, nosu, zmírňuje slzení, eliminuje rinorea.

Přípravek Theraflu se používá pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Indikace pro použití

Co pomáhá Theraflu? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • infekční a zánětlivá onemocnění - chřipka, SARS (nachlazení), doprovázená vysokou horečkou, zimnicí a horečkou, bolestí hlavy, rýmou, kongescí nosu, kýcháním a bolestí svalů.

Návod k použití dávky teraflu

Obsah 1 sáčku se rozpustí v 1 šálku vařené horké vody. Horké. Můžete přidat cukr podle chuti.

Standardní dávka Theraflu podle instrukcí - vždy 1 sáček, maximálně 3 sáčky denně s intervalem 4 hodin.

Tablety se užívají perorálně, nejsou žvýkány a omyty dostatečným množstvím tekutiny - 1 tableta každé 4 hodiny, maximálně 4 tablety denně.

Trvání léčby chřipky a studeného Theraflu by nemělo překročit 5 dnů. Pokud příznaky onemocnění přetrvávají, léčivo by mělo být zastaveno a poraďte se s lékařem.

Zvláštní pokyny

Lidé s intolerancí aspirinu, zejména bronchiálním astmatem, by měli užívat lék s opatrností, protože je možná křížová alergická reakce na paracetamol.

Během léčby je zakázáno užívat jakékoli přípravky obsahující paracetamol.

Lék nelze kombinovat s alkoholem.

Vedlejší účinky

Pokyny upozorňují na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Theraflu:

 • alergické reakce: kopřivka, svědění, kožní vyrážka, angioedém;
 • nervový systém: snížení rychlosti psychomotorických reakcí, poruchy spánku, ospalost, hyperexcitabilita, závratě;
 • trávicí systém: sucho v ústech, bolest žaludku, nevolnost, zvracení;
 • kardiovaskulární systém: zvýšení krevního tlaku (krevní tlak), palpitace;
 • jiné: retence moči, zvýšený nitrooční tlak, paréza ubytování.

Při dlouhodobém užívání teraflu ve velkých dávkách dochází k porušování krevního obrazu (trombocytopenie, anémie, agranulocytóza), nefro a hepatotoxicitě.

Kontraindikace

Je kontraindikováno předepisovat Teraflu v následujících případech: t

 • přecitlivělost na léčivo;
 • těžké kardiovaskulární, jaterní nebo renální onemocnění;
 • Hypertenze (arteriální hypertenze);
 • adenomy prostaty s obtížným močením;
 • obstrukce krku močového měchýře;
 • pyloroduodenální obstrukce;
 • žaludeční a duodenální vřed;
 • diabetes mellitus;
 • onemocnění plic (včetně astmatu);
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • epilepsie;
 • období těhotenství a laktace;
 • věku do 12 let.

Předávkování

Příznakem předávkování je nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, hepatotoxické a nefrotoxické účinky, v závažných případech selhání jater, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšení protrombinového času, encefalopatie a komatózního stavu.

Doporučený výplach žaludku, příjem aktivního uhlí, symptomatická léčba.

Zavedení metioninu po 8-9 hodinách po předávkování a acetylcysteinu - po 12 hodinách, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

Analogové Theraflu, cena v lékárnách

Pokud je to nutné, Theraflu může být analogický s terapeutickým účinkem - to jsou léky:

 1. Theraflu Extratab,
 2. Ferwex,
 3. Coldrex
 4. Grippocytron,
 5. Astracitron,
 6. Rinza.

Výběr analogů je důležité pochopit, že pokyny pro použití Theraflu, ceny a recenze léků podobné akce neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: prášek TeraFlu 22,1 g 4 ks. - od 170 do 197 rublů, tablety TeraFlu LAR pro sání pomerančů 16 ks. - od 169 do 185 rublů, podle 629 lékáren.

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotách do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky. Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Co říkají recenze?

Podle posudků lékařů Theraflu účinně zmírňuje příznaky chřipky a nachlazení, ale nevylučuje příčiny samotné nemoci. Zmínil se, že lék je pro játra docela škodlivý.

Existuje mnoho pozitivních recenzí na fórech, kdy lék pomohl v životních situacích, kdy bylo nutné se cítit dobře se zimou - rychle to přineslo „ve tvaru“ 5-8 hodin.

Zvláštní pokyny

Nepřekračujte doporučenou dávku nebo užívejte lék déle než 5 po sobě následujících dnů.

Vysoké dávky paracetamolu, včetně všeobecných vysokých dávek při dlouhodobém užívání, mohou způsobit nefropatii nebo nevratné selhání jater. Je nutné upozornit pacienty na nemožnost současného užívání jiných léčiv obsahujících paracetamol.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, přičemž lék by neměl být kombinován s použitím alkoholických nápojů. V souvislosti s možným vazokonstrikčním účinkem fenylefrinu je nutné užívat lék s opatrností u pacientů starších 70 let s kardiovaskulárními onemocněními.

Užívejte Theraflu s opatrností při hyperplazii prostaty, onemocněních štítné žlázy, játrech a ledvinách.

Je třeba mít na paměti, že fenylefrin může způsobit pozitivní výsledek kontroly dopingu mezi sportovci účastnícími se soutěží.

Pokud příznaky onemocnění přetrvávají i po 5 dnech užívání přípravku Theraflu, léčba by měla být přerušena.

Vzhledem k tomu, že klinické zkušenosti s užíváním léku u žen během těhotenství a kojení jsou velmi omezené, měly by být použity pouze v případě, že výhody užívání převažují nad potenciálním rizikem pro plod / dítě.

Lék může způsobit ospalost, proto se v průběhu léčby nedoporučuje řídit vozidla a pracovat s komplexními mechanismy, provádět práci vyžadující vysokou koncentraci pozornosti a vysokou rychlost psychomotorických reakcí. Ospalost se může zvýšit při současném užívání sedativ, sedativ nebo alkoholických nápojů.

Interakce s jinými léky

Kombinace léku Teraflu s nesteroidními protizánětlivými léky zvyšuje pravděpodobnost vedlejších účinků. Vyskytly se případy farmakodynamické interakce paracetamolu s kofeinem, opiáty a dalšími analgetiky. Při současném použití paracetamolu může chloramfenikol prodloužit poločas rozpadu.

Paracetamol interaguje s antikoagulancii, antikonvulzivy.

Probenecid ovlivňuje metabolismus paracetamolu.

Při současném podávání rifampicinu se zvyšuje isoniazid, zvyšuje se hepatotoxicita paracetamolu.

Fenylefrin interaguje s α-, β-blokátory, antihistaminiky, inhibitory monoaminooxidázy, sympatomimetiky, atropinem, guanethidinem, bronchodilatátory, tricyklickými antidepresivy, preparáty digitalis, indomethacinem, methyldopou a alkaloidy rauwolfia.

Je pravděpodobné, že arytmie se bude vyvíjet kombinací theraflu a anestetik.

Při kombinaci fenylefrinu s námelovými alkaloidy je možné zvýšení krevního tlaku.

Feniramin zvyšuje účinek léků, které snižují centrální nervový systém: antiparkinsonická léčiva, inhibitory monoaminooxidázy, tricyklická antidepresiva, barbituráty, trankvilizéry, alkohol, drogy.

Feniramin inhibuje působení antikoagulancií.

Theraflu interaguje s progesteronem, thiazidovými diuretiky, reserpinem.

Při použití v kombinaci s hormonální antikoncepcí je možné snížení antialergického účinku feniraminu.

TeraFlu ® pro nachlazení a chřipku (TeraFlu® proti nachlazení a chřipce)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení

Popis lékové formy

Volný bílý granulovaný prášek se žlutými impregnacemi bez cizích částic s citrusovou vůní. Přítomnost měkkých hrudek.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Kombinovaný lék má antipyretický, protizánětlivý, anti-edematózní, analgetický, antialergický účinek.

Indikace lék TeraFlyu ® pro chřipku a nachlazení

Symptomatická léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (ARVI, včetně chřipky), doprovázená vysokou horečkou, zimnicí, bolestmi těla, bolestí hlavy a bolestí svalů, nádechem nosu, kongescí nosu, kýcháním.

Kontraindikace

přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva;

současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů MAO, beta-blokátorů;

období kojení;

děti do 12 let.

S péčí: arteriální hypertenze; diabetes mellitus; glaukom s uzavřeným úhlem; těžké onemocnění jater nebo ledvin, plic (včetně bronchiálního astmatu); potíže s močením s hyperplazií prostaty; poruchy krve; vrozená hyperbilirubinémie (syndromy Gilberta, Dubina-Johnsona a Rotora); hypertyreóza; feochromocytom. Pokud má pacient některou z uvedených chorob, měli byste se vždy poradit se svým lékařem, než začnete tento lék užívat.

Použití v průběhu březosti a laktace

Nedoporučuje se bez lékaře.

Vedlejší účinky

Alergické reakce (vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém), zvýšená excitabilita, snížené psychomotorické reakce, únava, sucho v ústech, retence moči, nevolnost, zvracení, bolest žaludku, palpitace, zvýšený krevní tlak, závratě, poruchy spánku, mydriáza, paréza ubytování, zvýšený IOP.

Vzhledem k přítomnosti paracetamolu jsou možné poruchy krevního systému (anémie, trombocytopenie, leukopenie, agranulocytóza), dlouhodobé podávání vysokých dávek, hepatotoxické a nefrotoxické účinky, hemolytická anémie, methemoglobinémie, pancytopenie. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v návodu zhorší nebo pokud si pacient všimne jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v popisu, informujte svého lékaře.

Interakce

Při užívání inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu se doporučuje zdržet se užívání léku.

Riziko hepatotoxického účinku paracetamolu se zvyšuje při současném užívání barbiturátů, fenytoinu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Antidepresiva, antiparkinsonika a antipsychotika, fenothiazinové deriváty zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpu.

Glukokortikoidy zvyšují riziko zvýšení IOP.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurik a zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek, současné použití halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií.

Fenylefrin snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenomimetický účinek fenylefrinu.

Ethanol může zvyšovat sedativní účinek feniraminu.

Dávkování a podávání

Uvnitř Obsah 1 sáčku se rozpustí v 1 šálku vařené horké vody. Horké. Můžete přidat cukr podle chuti. Opakovaná dávka může být užívána každé 4 hodiny (maximálně 3 dávky během 24 hodin). Theraflu ® pro chřipku a nachlazení lze použít kdykoliv během dne, ale nejlepší účinek pochází z užívání léku před spaním, v noci. Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Předávkování

Příznaky (způsobené paracetamolem se objevují po užití více než 10-15 g): bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu, v těžkých případech selhání jater, hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, zvýšená PV, encefalopatie a kóma.

Léčba: výplach žaludku během prvních 6 hodin, podávání SH-dárců a prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8–9 hodin po předávkování a acetylcysteinu - 12 hodin.

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, lék by neměl být kombinován s použitím alkoholických nápojů.

Vliv na schopnost řídit auto nebo pracovat s mechanismy. Při užívání léku se nedoporučuje řídit auto nebo jiné mechanismy. Nepoužívejte lék z poškozených sáčků.

Formulář vydání

Prášek pro přípravu perorálního přípravku [citron].

Pro závod Tamar Francie, Francie. Pro 22,1 g prášku v 5-vrstvovém papírovém sáčku / PE / LDPE / hliníkové fólii / LDPE). Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 balení. v krabici. Tašky lze umístit jednotlivě nebo upevnit ve dvojicích. Návod k použití se aplikuje na sáček nebo se do něj vloží.

Pro závod Tamar Orleans, Francie. Pro 22,1 g prášku ve 4-vrstvém sáčku (PE / LDPE / hliníková fólie / LDPE) nebo 5-vrstvovém sáčku (papír / PE / LDPE / hliníková fólie / LDPE). 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 balení. v krabici. Tašky lze umístit jednotlivě nebo upevnit ve dvojicích. Návod k použití se aplikuje na sáček nebo se do něj vloží.

Pro závod Novartis Consumer Health Inc., USA: 22,1 g prášku v 6-vrstvovém sáčku (papír / LDPE / PE / LDPE / hliníková fólie / LDPE. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 balení v kartonové krabičce Sáčky mohou být umístěny jednotlivě nebo sešívány v párech.

Výrobce

1. Tamar France, Francie. 1, Avenue du Champ de Mars, 45072, Orleans Cede 02, Francie.

2. Tamar Orleans, Francie. 5, Avenue de Consier, F-45071, Orleans Cede 02, Francie.

3. Novartis Consumer Health Inc., USA. 10401, Highway 6, Lincoln, Nebraska, 68501, USA.

Držitel osvědčení o registraci: Novartis Consumer Health SA. Rue de Letraz, 1260, Nyon, Švýcarsko.

Spotřebitelské nároky přímo LLC Novartis Consumer Health

Právní adresa: Presnenskaya nab., 1033, Moskva, 123317

Skutečná a poštovní adresa: 125315, Moskva, Leningradský pr-t, 72, korp. 3

Tel: (495) 969-21-65; fax: (495) 969-21-66.

Obchodní podmínky lékárny

Skladovací podmínky léku TeraFlyu® pro chřipku a nachlazení

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léku Teraflu ® pro chřipku a nachlazení

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Teraflu

Theraflu: návod k použití a recenze

Latinský název: TeraFlu

Kód ATX: N02BE51

Účinná látka: feniramin + fenylefrin + paracetamol (feniramin + fenylefrin + paracetamol)

Výrobce: Novartis Consumer Health (Švýcarsko)

Aktualizace popisu a fotografie: 10/08/2017

Ceny v lékárnách: od 141 rublů.

Theraflu je kombinační činidlo s analgetickými, antipyretickými a vazokonstrikčními účinky. Používá se k odstranění nachlazení.

Forma uvolnění a složení

Forma dávkování - prášek pro perorální podání: granule (jsou možné měkké hrudky) narůžovělé, nažloutlé, šedofialové a bílé, s chutí lesních plodů (11,5 g v sáčcích po šesti vrstvách, v kartonovém svazku 1–8, 10, 12 nebo 25 balení).

Když se prášek rozpustí ve 225 ml vody zahřáté na teplotu 75 ± 5 ° C, vytvoří se růžovo-fialový roztok, neprůhledný, s vůní bobule.

Účinné látky ve složení 1 sáček: t

 • hydrochlorid fenylefrinu - 0,01 g;
 • Feniramin maleát - 0,02 g;
 • paracetamol - 0,325 g

Pomocné složky ve složení Theraflu: fosforečnan vápenatý, dihydrát citrátu sodného, ​​stearát hořečnatý, sacharóza, draslík acesulfam, oxid křemičitý, maltodextrin M100, kyselina citrónová, barvivo diamantový modrý E133 (FDC modrý č. 1), barvivo červeně okouzlující E129 (FDC červená č. 40) ), brusinková příchuť Durarome natural (861149 TD2590), malinová příchuť přírodní WONF Durarome (860385 TD0994).

Farmakologické vlastnosti

Při použití teraflu se pozoruje anestetikum, antihistaminikum, bronchodilatační, antitusikum, febrifugální, vazokonstrikční a sedativní účinek.

Farmakodynamika

Fenylefrin hydrochlorid pomáhá snižovat opuch, redukuje lokální exsudativní projevy, eliminuje hyperémii sliznic nosohltanu, vedlejších nosních dutin, nosní dutiny, zúžení lumen cév.

Feniramin maleát je charakterizován slabým anticholinergním, antihistaminikovým, sedativním a anti-serotoninovým účinkem, který je blokátorem H1-receptory histaminu. To způsobuje potlačení průjmu, svědění očí a nosu, kýchání, eliminaci hyperémie sliznic a otok, snížení závažnosti alergických reakcí, zúžení lumen cév.

Paracetamol je narkotické analgetikum a má analgetický, antipyretický a mírný protizánětlivý účinek.

Farmakokinetika

Působení teraflu se objevuje 20 minut po perorálním podání a trvá přibližně 4,5 hodiny.

Indikace pro použití

Theraflu se podle instrukcí používá pro symptomatickou léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených zimnicí, vysokou tělesnou teplotou, bolestí hlavy, bolestmi svalů a kloubů, kýcháním, kongescí nosu a rýmou.

Kontraindikace

 • diabetes mellitus;
 • nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;
 • alkoholismus;
 • portální hypertenze;
 • současné užívání beta-blokátorů, tricyklických antidepresiv nebo inhibitorů monoaminooxidázy (MAO);
 • věk do 12 let;
 • období těhotenství a kojení;
 • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.
 • arteriální hypertenze;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • výraznou aterosklerózu koronárních tepen;
 • vrozená hyperbilirubinémie (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor syndromy);
 • feochromocytom;
 • poruchy krve;
 • bronchiální astma;
 • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • těžké onemocnění jater nebo ledvin;
 • hypertyreóza;
 • hyperplazie prostaty.

Návod k použití teraflu: metoda a dávkování

Vezměte teraflu dovnitř, rozpusťte obsah sáčku ve sklenici horké vařené vody. Na požádání můžete do nápoje přidávat cukr.

1 sáček = 1 dávka.

Do 24 hodin jsou povoleny maximálně 3 dávky. Interval mezi dávkami musí být nejméně 4 hodiny.

Můžete si vzít lék kdykoliv během dne, ale nejlepší efekt je zaznamenán na večerní recepci (v noci).

Pokud do 3 dnů nedojde ke zlepšení, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

 • alergické reakce: kopřivka, svědění, kožní vyrážka, angioedém;
 • nervový systém: snížení rychlosti psychomotorických reakcí, poruchy spánku, ospalost, hyperexcitabilita, závratě;
 • trávicí systém: sucho v ústech, bolest žaludku, nevolnost, zvracení;
 • kardiovaskulární systém: zvýšení krevního tlaku (krevní tlak), palpitace;
 • jiné: retence moči, zvýšený nitrooční tlak, paréza ubytování.

Při dlouhodobém užívání teraflu ve velkých dávkách dochází k porušování krevního obrazu (trombocytopenie, anémie, agranulocytóza), nefro a hepatotoxicitě.

Předávkování

Příznaky předávkování jsou způsobeny přítomností paracetamolu v přípravku Theraflu a vyskytují se při požití více než 10–15 g látky. Mezi ně patří: ztráta chuti k jídlu, bolest v epigastriu, nevolnost, zvracení, v závažných případech - hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, selhání jater, encefalopatie, zvýšení protrombinového času a kóma.

Jako léčba se doporučuje, aby výplach žaludku byl prováděn během prvních 6 hodin po podání, 8–9 hodin po předávkování - pacientům byly podány prekurzory syntézy glutathion-methioninu a dárci SH-skupin a acetylcystein je po 12 hodinách. Zdravotní péče je nezbytná.

Zvláštní pokyny

Během lékové terapie se doporučuje upustit od užívání alkoholických nápojů (kvůli zvýšenému riziku hepatotoxických účinků) a zdržet se provádění potenciálně nebezpečných činností, včetně řízení automobilu.

Neberte lék z poškozených sáčků.

Interakce s léky

 • ethanol, sedativa, inhibitory MAO: jejich účinek je zvýšen;
 • barbituráty, rifampicin, karbamazepin, fenytoin, zidovudin a další induktory jaterních mikrozomálních enzymů: zvyšuje se pravděpodobnost hepatotoxického účinku paracetamolu;
 • glukokortikosteroidy: zvyšuje pravděpodobnost zvýšeného nitroočního tlaku;
 • Urikosurické léky: jejich účinnost klesá;
 • nepřímé antikoagulancia: jejich účinek se zvyšuje;
 • tricyklická antidepresiva: zvýšený sympatomimetický účinek;
 • halothan: zvýšené riziko ventrikulární arytmie;
 • guanethidin: jeho hypotenzní účinek se snižuje, zvyšuje se aktivita alfa-adrenostimulyuyushchy fenylefrinu;
 • antiparkinsonika, antidepresiva, antipsychotika, deriváty fenothiazinu: zvyšuje se riziko vedlejších účinků, jako je retence moči, sucho v ústech a zácpa.

Analogy

Analogy Theraflu jsou: Theraflu Immuno, Theraflu LAR, Theraflu Extratab, Theraflu Bro, Theraflu Extra, Fervex, Coldrex, Grippocytron, Astracitron, Rinza.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotách do 25 ° C.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je k dispozici bez lékařského předpisu.

Recenze Theraflu

Podle recenzí Theraflu účinně zvládá symptomy chřipky a ARVI, ale neovlivňuje původce samotných onemocnění. Někteří pacienti a lékaři také zaznamenali svůj negativní vliv na játra. V situacích, kdy byla nutná zlepšení proti chladu, se však Teraflu osvědčil.

Cena teraflu v lékárnách

Přibližná cena pro Teraflu je 192‒213 rublů (4 sáčky jsou součástí balení) nebo 344‒397 rublů (10 sáčků je součástí balení).

Teraflu: ceny v internetových lékárnách

Karta Extrakab Theraflu. n10

Tablety TeraFlu Extratab 10 ks.

Teraflu pro chřipku a nachlazení. d / r-ra intra citron 22.1g n4

Karta Theraflu lars. d / rasas orange n16

Teraflu LAR tablety pro sání oranžové 16 ks.

Theraflu číslo 10 tabl

Teraflu prášek 22,1 g citron 4 ks.

Karta Theraflu lars. d / rasas menthol n20

TeraFlu LAR pastilky s mentolovou chutí 20 ks.

Teraflu LAR pastilky n16

Theraflu citronový prášek n4 sáčky

Teraflu lar Menthol lozenges №20

Theraflu gelový sprej 30ml (máta)

TheraFlu LAR Sprej 30 ml

Theraflu gelový sprej 30 ml

Theraflu již od. d / r-ra uvnitř lesních plodů n10

TheraFlu Bro mast 40 g

TheraFlu prášek 22,1 g citron 10 ks.

Prášek TeraFlu 11,5 g lesních plodů 10 ks.

Theraflu navíc póry. d / r-ra interní citron n10

TheraFlu Extra Prášek 15 g citron 10 ks.

Theraflu citronový prášek n10 sáčky

Teraflu divoké bobule prášek n10 sáčky

TeraFlu citronový prášek 14 ks.

Teraflu pro chřipku a nachlazení. příprava. r-ra d / ext. přijímající 22,1 g balení. Č. 5 (citron)

Theraflu extra citronový prášek №10 tašky

Theraflu citronový prášek n14 sáčky

Vzdělání: Rostov State Medical University, speciality "General Medicine".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Padající z osla, s větší pravděpodobností zlomíte krk než padající z koně. Jen se nesnažte vyvrátit toto prohlášení.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

74-letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1000krát. Má vzácnou krevní skupinu, jejíž protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak ušetřil asi dva miliony dětí.

Tam jsou velmi zvědavé lékařské syndromy, například, obsedantní požití předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o jejich krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramin orgasmus.

I když mužské srdce nepřekoná, může ještě dlouho žít, jak nám ukázal norský rybář Jan Revsdal. Jeho motor se zastavil ve čtyři hodiny poté, co se rybář ztratil a usnul ve sněhu.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně citlivým na poškození způsobené nedostatkem kyslíku.

Při pravidelných návštěvách solária se zvyšuje šance na rakovinu kůže o 60%.

Nejvzácnější chorobou je Kourouova choroba. Pouze zástupci kmene kožešin na Nové Guineji jsou nemocní. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je jíst lidský mozek.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

Během operace náš mozek vynakládá energii odpovídající 10 W žárovce. Takže obraz žárovky nad hlavou v okamžiku vzniku zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Moderní klinika Israeli Assuta v Tel Avivu je soukromé zdravotnické středisko, které je známé po celém světě. Právě zde pracují nejlepší lékaři se světovými jmény.