Co je lepší než Teraflu nebo Animax? Jaký je rozdíl v ceně a délce přijetí?

Theraflu a Animax se poněkud liší ve složení. Přípravek Animax se dodává v kapslích a prášcích. Theraflu - prášky v jednorázových sáčcích.

Lépe to, co je v tuto chvíli vhodné.

Antivirová látka Rimantadine je součástí Anvimaks (není v Theraflu).

Ale v Theraflu je Phenylephrine (vazokonstriktor), to vezme pryč rýmu lepší.

Mám tendenci spíše k Theraflu. I když kategoricky nepřijímám tento druh symptomatické léčby. Co se týče Anvimaků, naprosto nechápu, jak to dovolili. Kombinace rimantadinu s paracetamolem, jak pro mě není vhodná, bude okamžitě muset zachránit játra. Kvalita surovin v Theraflu je mnohem lepší.

Theraflu prášek vždy koupili a vzali 3–4 sáčky po dobu tří dnů. Stojí za 1 pytel Theraflu asi 120 rublů. Tentokrát jsem si koupil tašky s práškem Anvimax za cenu 21 rublů za jeden sáček a efekt přišel ihned po jeho převzetí. Kýchání se zastavilo od nosu a zastavilo se. Pouze dva pytle Anvimaků a téměř zdravé. Takže teď budeme kupovat pouze Animax.

Levné Theraflu analoga - ceník, srovnání výkonu

Teraflu je jedním z nejčastějších švýcarských léků používaných pro virové infekce. Tato kategorie zahrnuje řadu produktů ve formě prášku, tablet, spreje a sirupu. V některých případech je nutné zvolit analog teraflu. To se nejlépe provádí pod vedením lékaře.

Charakteristika léčiva

Před výběrem analogů levnější teraflu, je nutné analyzovat složení tohoto léku. Několik druhů tohoto léku je v prodeji, ale všechny obsahují paracetamol a fenylefrin. Kyselina askorbová je zároveň obsažena v theraflu pro chřipku a nachlazení. Také, některé produkty z rozsahu obsahují feniramin.

Tato léčivá sloučenina úspěšně zvládá ucpání nosu, celkovou slabost, bolesti hlavy. Lze jej také použít k odstranění teploty a dalších příznaků ARVI.

Vliv finančních prostředků vzhledem ke svému složení:

  Paracetamol - tato složka má antipyretický účinek a úspěšně zvládá bolest. Není tak účinný jako jiné analgetika - například aspirin nebo ibuprofen. Tato látka je však považována za neškodnou. Je mnohem méně pravděpodobné, že způsobí poškození zažívacího systému.

Feniramin má sedativní účinek. Užívání teraflu v noci zlepšuje spánek, který je často narušen infekcí virovými infekcemi.

Mezi hlavní indikace pro využití finančních prostředků patří symptomatická léčba zánětlivých a infekčních patologií. Tato látka dokonale pomáhá při zvyšování teploty, zimnici, kongesci nosu. Také s jeho pomocí můžete odstranit bolesti hlavy, svalové potíže, rýmu.

Teraflu je předepsán pro dospělé a děti od 12 let. Pro zvládnutí SARS musí být obsah sáčku promíchán se sklenicí horké vody. Přístroj musí být spotřebováván horký. Maximální povolený denní objem je 3 sáčky. Mezi přijetím prostředků musíte udělat mezeru 5-6 hodin. Léčba bez odborného poradenství je povolena maximálně 5 dnů. Pokud se stav pacienta nezlepší, musíte kontaktovat terapeuta.

Seznam levných analogů Theraflu

V některých případech je potřeba zvolit náhradní léčivo. Cena analogů teraflu může být odlišná. Proto při volbě činidla pro léčbu je třeba vzít v úvahu několik parametrů současně - složení, dávkování, objem.

Následuje seznam analogů teraflu:

 • antigripin - přichází ve formě šumivých tablet a stojí kolem 300 rublů;
 • rinicold hot mix - prášek bude stát asi 250 rublů;
 • stopgripan - prostředek vyrobený ve formě prášku, stojí asi 270 rublů;
 • Maxicold Rino - nástroj bude stát asi 200 rublů;
 • Upsarin UPSA - šumivé tablety budou stát asi 200 rublů;
 • chřipková chřipka - tento prášek stojí asi 230 rublů;
 • koldakt flyu plus - vyrobit ve formě kapslí, které stojí kolem 200 rublů;
 • rinzasip - vyráběný ve formě prášku pro 330 rublů;
 • studený - cena prášku je 150 rublů;
 • Coldrex Hotrem citron - tento nástroj ve formě prášku stojí asi 330 rublů;
 • Ferveks UPSA - bude stát asi 300 rublů.

Složení analogů teraflu je téměř stejné. Chřipka, stopgripan tedy obsahuje stejné účinné látky - kyselinu askorbovou, paracetamol, feniramin. Jediný rozdíl je objem aktivních složek.

V některých případech je nutné zvolit analogy terapeutického spreje. Mezi ně patří léky jako anzibel, Novosept Forte, anti-angina, atd.

Teraflu nebo animax - což je lepší

Při porovnání těchto léků lze pozorovat významné rozdíly ve složení. Celkové účinné látky zahrnují paracetamol a kyselinu askorbovou. Teraflu navíc navíc obsahuje fenylefrin a feniramin. Současně jsou ve složení animaxu přítomny glukonát vápenatý a trihydrát rutozidu. Obsahuje tuto látku Rimantadin hydrochlorid a monohydratloratadin.

Díky tomu se seznam efektů animaxa výrazně rozšiřuje. Stejně jako teraflu pomáhá tato látka snižovat teplotu, zastavit syndrom bolesti a poskytuje antihistaminický účinek. Kromě toho má animax antivirový účinek, interferonogenní a angioprotektivní vlastnosti. Jinými slovy, anvimax patří do kategorie etiotropních látek, které kromě symptomatického působení pomáhají vyrovnat se s příčinami ARVI.

Tyto látky mají podobné indikace a kontraindikace. Pokyny k analogu teraflu obsahují stejný seznam vedlejších účinků. Ceny těchto fondů jsou také téměř stejné. Možné jsou pouze menší rozdíly, které obvykle nepřesahují 50 rublů.

Theraflu nebo Fervex

Při výběru Fervexu nebo teraflu stojí za to zvážit, že fondy mají téměř totožné složení. Kromě toho je v teraflu obsažen fenylefrin. Rozdíly jsou věkové omezení. Například, Fervex může být vzat od věku 15, zatímco teraflu může být opilý od věku 12 let.

Zbývající kritéria, jako jsou indikace, rysy použití, kontraindikace, pro tyto fondy jsou stejné. Příručka pro přípravek Fervex zároveň uvádí, že by neměla být používána v prvním a třetím trimestru těhotenství. To znamená, že během druhého trimestru je přípravek povolen. To je však povoleno pouze pod dohledem lékaře.

Theraflu nebo antigrippin - co si vybrat

Oba léky zahrnují paracetamol a vitamin C. Nicméně jejich další složky jsou odlišné. Kromě toho mají tyto látky různá věková omezení. Proto antigrippin dovolil použití od 15 let, zatímco theraflu lze aplikovat již ve věku 12 let.

Náklady na léky se liší jen nepatrně. Antigrippin je levnější asi o 60 rublů. Má také pohodlnější způsob aplikace - může být smíchán s teplou vodou a nespotřebován jako horký nápoj. Faktem je, že ne všichni lidé mohou pít horkou kapalinu. Antigrippin lze opít ve vhodnější formě.

Pro ostatní kritéria není v těchto fondech žádný rozdíl Při výběru konkrétního léku by měla věnovat pozornost věku, ceně a snadnosti použití.

Teraflu nebo stopgripan

Léčivo stopgripan také přichází v práškové formě. Produkce fondů zabývajících se indickou společností. To je skvělé řešení pro ty, kteří hledají levnější analog teraflu. Tento nástroj má podobné složení, protože obsahuje paracetamol, vitamin C, fenylefrin a feniramin. Množství těchto látek je také stejné.

Hlavním rozdílem mezi stopgripanou a švýcarským lékem teraflu je složení pomocných složek. Lidé, kteří mají rádi chuť černého rybízu, raději volí stopgripan. Složení chutí a barev je také jiné.

Pokud potřebujete zvýšenou hladinu paracetamolu, měli byste zvolit lék stopgripan forte. Ve své kompozici je přítomno 650 mg této látky. V řadě léků teraflu toto množství obsahuje nástroj označený "extra". Stopgripan má však stále mírný rozdíl - obsahuje také vitamín C v množství 50 mg.

Theraflu nebo chřipková chřipka - co si vybrat

Tyto látky mají stejný soubor účinných látek, což nám umožňuje konstatovat, že se jedná o strukturní analogy. Tam jsou některé drobné rozdíly. Teraflu má tedy citronovou příchuť, zatímco chřipková chřipka se vyrábí s vůní jiných plodů a bobulí - zejména rybízu a malin. Také na prodej můžete najít lék s vůní brusinek a jahod.

V arzenálu tohoto ruského výrobce je také další příprava chřipky. Obsahuje dvojnásobek množství paracetamolu. Podobně jako stopgripana obsahuje tato látka také vitamin C.

Teraflu nebo maxicold

Tento nástroj je k dispozici v práškové formě. Jeho složení je identické s aktivními složkami theraflu. Maxicold zahrnuje paracetamol, feniramin, fenylefrin. V jeho složení jsou kyselina askorbová. Vzhledem k přítomnosti aromatických a potravinářských přídatných látek je velmi příjemné užívat přípravek. Tato látka má chuť pomeranče, citronu nebo maliny.

Kromě toho výrobce nabízí maxicold s vysokým obsahem paracetamolu a vitaminu C. Obsahuje 750 mg paracetamolu, stejně jako 60 mg vitaminu C. Kromě toho léčivo obsahuje 10 mg fenylefrinu. V tomto případě feniramin v tomto léku chybí.

Teraflu nebo antiflu

Antiflu je americká droga, která přichází ve formě tablet. Složení této látky se shoduje s teraflu. V tomto případě je dávkování účinných látek v antiflu mírně nižší.

Theraflu extratab obsahuje 4 mg chlorfeniraminu, což je syntetický derivát feniraminu, 650 ml paracetamolu a 10 ml fenylefrinu. Navíc, v antiflu je objem aktivních složek 2krát nižší.

Kromě toho se nástroj vyrábí ve formě prášku pro výrobu terapeutického nápoje. Počet a sada účinných látek v tomto nástroji je totožná s terapeutickým obsahem theraflu.

Theraflu nebo Coldrex - co si vybrat

Coldrex nebo teraflu - což je lepší? Tato otázka je velmi relevantní. Tyto látky mají stejný soubor účinných látek. Klíčový rozdíl mezi coldrexem a teraflu je zvýšená koncentrace paracetamolu a vitaminu C. Objem těchto látek je 750 mg a 60 mg. Také coldrex neobsahuje feniramin. V prodeji najdete drogy s chutí rybízu a citronu.

Dalším lékem v této skupině je Coldrex Maxgripp. Jeho složení obsahuje maximální množství paracetamolu - 1000 mg. V tomto případě léčivo obsahuje o něco méně vitamínu C - 40 mg. Fenylefrin je v něm přítomen v běžném objemu 10 ml.

Vzhledem k tomu, že tento nástroj obsahuje velké množství paracetamolu, je velmi důležité přesně dodržovat dávkování. To platí zejména pro osoby s patologií jater. Maximální přípustné množství léčiva je 3-4 sáčky za den.

Droga ONPO "FarmVilar" AnviMax pro nachlazení a chřipku - recenze

AnviMax: malé srovnání s TheraFlu (dané vaše vlastní pocity)

Myslím, že se všichni shodnou na tom, že se nikomu nelíbí. Jestli jsou to jen žáci, aby lekce přeskočili) Při prvních příznacích nachlazení vždy okamžitě vyplním svůj sáček TeraFlu, obvykle druhý den, nestarám se o to. Ale pak se nějak ukázalo, že lékárna neměla moje oblíbené sáčky a doporučila mi AnviMax. Rozhodl jsem se to zkusit, také jsem si to vzal s citronem, protože Vždycky jsem si kupoval takové věci, abych se zbavil symptomů nebo jim zabránil, a navíc se mi líbil kyselá chuť.

AnviMax se prodává v krabicích po 3,6, 12, 24 kusech (nevím, zda se prodávají samostatně do sáčků). Chuť je jiná.

paracetamol: 360 mg

kyselina askorbová 300 mg

monohydrát glukonátu vápenatého 100 mg

Rimantadin hydrochlorid 50 mg

Rutosid (ve formě trihydrátu) 20 mg

pomocné látky: aspartam - 30 mg, hypromelóza - 10 mg, koloidní oxid křemičitý - 20 mg, monohydrát laktosy 4086 mg, příchuť potravin (citron nebo citron a med, malina nebo černý rybíz)

Theraflu také obsahuje paracetamol v kompozici na prvním místě, ale tam je o něco méně. No kyselina askorbová sama o sobě, a tam a tam, zbytek kompozice se liší

paracetamol 325 mg

Feniramin maleát 20 mg

hydrochlorid fenylefrin 10 mg

kyselina askorbová 50 mg

obsahuje také: dihydrát citrátu sodného, ​​kyselinu jablečnou, západ slunce při západu slunce, barvivo chinolinové žluté barvy, oxid titaničitý, citronovou příchuť, tribasový fosforečnan vápenatý, kyselinu citrónovou, sacharózu.

O gramáži:

Animaks 1 sáček obsahuje 7 gr

teraflu 24 gramů (i když na krabici je uvedeno pouze 22,1 gramu, nebyly chamtivé)

Podstata léků je stejná: nalijte vodu a pití. Můžete přidávat cukr podle chuti, stejně jako nebere více než 3 dávky během 24 hodin.

A nyní podstata tohoto srovnání:

AnviMax jsem nalil do sáčku 150 ml. Obvykle se nedívám na to, kolik vody by se mělo nalít, protože na krabičce je TheraFlu napsán tak, aby byl zředěn v 1 šálku, tj. 200 ml, ale je to pro mě velmi kyselé a obvykle se chovám v mém oblíbeném 400 ml šálku (samozřejmě je zde více vody, než je nutné, ale nevyužívá se méně). No, proto jsem si myslel to samé s AnviMaxem, ale! Bohužel, chuť směsi jsem nebyl rád, byla to bez chuti voda, trochu hořká. Rozhodl jsem se, že jsem šel příliš daleko s vodou a další sáček byl již rozšířen, jak je napsáno na krabici - v půl sklenice vody. Polkla jsem a téměř mé oči vylétly z oběžné dráhy! Chuť je hrozně hořká! není tam žádný citron, a máte pocit, jako byste úplně zapomněli dát kyselinu! Na rozdíl od TeraFlu, který je dokonce ve 400 ml šálku opilý chutný a kyselý, hořkost je určitě cítit, ale je přerušena kyselinou.

Mám jen jedno spojení s AnviMaxem, jako kdybych měl opilý jen bušil do lžíce, a pak paracetamol tableta nalila do vody. Ve srovnání s Theraflu, o zlepšování zdraví, nemám argument, v zásadě to samé pomáhá oběma. VUT v Brně! Pokud si TeraFlu můžete koupit, abyste necítili hořkost pilulek, pak AnviMax nevidí žádný smysl nakupovat, protože jednodušší a levnější v tomto případě, jen pít pilulku

Nemám nikoho nutit k tomu, aby poslouchal, zejména proto, že nerozumím mnoha látkám, které tvoří kompozici. Možná z kompozice AnviMaxu a lépe, ale nikdy si ji nekupuji znovu podle mých preferencí

Seznam levných analogů Theraflu ruské a zahraniční produkce a jejich srovnání

Teraflu je kombinovaný lék s antipyretickými, anti-edematózními, antialergickými a analgetickými vlastnostmi. Je prezentován ve formě prášku pro přípravu roztoku pro vnitřní příjem s různými chuti. Výrobce je společnost Famar France.

Cena cizí drogy je dostatečně vysoká: 350 rublů. pro 10 sáčků však můžete vyzvednout jakýkoli analog, který nahradí Theraflu, což bude stát méně, ale bude mít stejný účinek.

Farmakologický účinek

Farmakologický účinek je dán účinkem účinných látek v přípravku Theraflu:

 • Paracetamol - snižuje tělesnou teplotu, odstraňuje bolesti hlavy a bolesti svalů.
 • Díky fenylefrinu se normalizuje nosní dýchání.
 • Feniramin vykazuje antialergické vlastnosti, zmírňuje otoky sliznic.
 • Kyselina askorbová - má antioxidační účinek, reguluje redox a metabolické procesy.

Indikace a dávkování

Teraflu je určen k úlevě od příznaků infekčních a zánětlivých onemocnění: akutních respiračních virových infekcí, chřipky, které jsou doprovázeny významným zvýšením tělesné teploty, rozvojem zimnice, bolestivých kloubů, rýmy, bolestí hlavy a bolesti svalů.

Lék je určen k perorálnímu podání, předředěný obsah sáčku horkou vodou. Chcete-li zlepšit chuť, můžete přidat malé množství cukru.

Povoleno je třikrát více než jeden den. Nejlepší je užívat lék před spaním.

Pokud po 72 hodinách není pozorován žádný pozitivní účinek, je nutné se poradit se svým lékařem a upravit léčebný režim.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Doporučuje se zdržet se užívání přípravku, pokud:

 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 • Portální hypertenze.
 • Alkoholismus.
 • Současné užívání s tricyklickými antidepresivy, inhibitory MAO, beta-blokátory.
 • Léčba pacientů mladších 12 let, těhotných a kojících žen.

Návod k použití uvádí, že během léčby se mohou vyskytnout nežádoucí účinky ve formě alergií, vysokého krevního tlaku a podrážděnosti, pocitů únavy, bolesti hlavy, sucho v ústech, snížená psychomotorická reakce, retence moči, nevolnost, zvracení, poruchy spánku, mydriáza.

S rozvojem těchto nebo jakýchkoli jiných nežádoucích účinků by mělo být užívání léčiva přerušeno a poraďte se s lékařem.

Seznam analogů levnější Theraflu

Náklady na Theraflu ve formě prášku pro přípravu nápoje se tvoří takto: od 175 rublů. pro 4 sáčky a 350 rublů. pro 10 sáčků.

Pokud je to nutné, lékař vám pomůže vybrat si více rozpočtových náhrad léčiva se stejným složením, nebo s jinými účinnými látkami, ale s podobným terapeutickým účinkem (například v případě alergie na kteroukoli složku).

Analogy ruské výroby:

 • "Grippoflu" - náhrada za levnější Theraflu od 260 rublů. pro 8 sáčků.
 • "Maxicold Reno" - od 200 rublů. pro 10 sáčků.

Seznam ukrajinských přípravků ve formě prášku pro přípravu nápoje s podobným účinkem:

 • "Amicitron" - od 175 rublů.
 • "Astracitron" - od 135 rublů.
 • "Grippocytron" - od 160 rublů.
 • Parafex - od 140 rublů.

Běloruský protějšek je levnější Theraflu - Angrimax Neo v hodnotě 90 rublů.

Zahraničními náhradníky jsou:

 • "Asterisk Fleu" (Vietnam) - od 280 rublů. pro 10 sáčků.
 • "Rinza Hotsip" (Indie) - od 145 rublů.
 • "Stopgripan" indický prášek - 270 rub.

Nejbližší složení z tohoto seznamu jsou: "Stopgripan", "Grippoflu", "Maxicold Reno", "Coldrex", "Anti Flu". Rozdíl je pouze v počtu účinných látek.

Ferwex nebo Theraflu - což je lepší?

Složení Fervexu je téměř identické s Theraflu, ale postrádá složku fenylefrin.

Pro dospělé je lék předepsán od věku 15 let: obsah sáčku se rozpustí v teplé vodě a po jídle se užívá až 3x denně.

K úlevě od bolesti by neměl být lék používán déle než 5 dnů. Pacienti s poruchou funkce jater musí dodržovat interval mezi užitím nejméně 8 hodin.

Zejména u pacientů mladších věkových skupin je Fervex pro děti: prášek lze začít používat od 6 let s cílem krátkodobé léčby stavů spojených s horečkou, rýmou, rhinofaryngitidou.

Zvláštní pozornost je nutná při léčbě pacientů s diabetes mellitus, benigní hyperbilirubinemií a dysfunkcí jater a ledvin.

Kontraindikace a možné nežádoucí účinky léků jsou stejné. Výrobce Fervexa indikuje, že prášek je zakázán v prvním a třetím trimestru těhotenství.

Možnost přijetí ve druhém trimestru by měla být objasněna u lékaře, je nutná konzultace také při současném použití s ​​glukokortikosteroidy, protože existuje riziko vzniku glaukomu.

V kombinaci s antipsychotiky může moč přetrvávat, může se rozvinout sucho v ústech, obtížnost defekace (zácpa). Prášek zvyšuje účinek léků se sedativními vlastnostmi.

Coldrex nebo Theraflu

Coldrex je analogický s anglickou produkcí, podobný Theraflu ve složení a kombinující vlastnosti analgetika,

Kvantitativní obsah vitamínu C a paracetamolu (750 mg) u Coldrexu je vyšší (a u Coldrex Max Influenza je 1000 mg), což ho činí účinnějším při vysokých teplotách, ale feniramin (antialergická látka) chybí.

Lék je také prezentován ve formě tablet pro vnitřní použití.

Pacienti starší 12 let vykazují tento dávkovací režim: t

 • prášek se rozpustí v teplé vodě a použije se mezi hlavními jídly.
 • Maximální počet sáčků - 4 za den.
 • Mohou se vyskytnout nežádoucí účinky ve formě zvýšeného krevního tlaku, nevolnosti, zvracení, poruch spánku, alergií, bušení srdce.
 • Pokud nedodržíte doporučené dávkování, může se vyvinout arytmie, nevolnost, zvracení, bolest břicha, kůže se stává bledou a pocení se zvyšuje. Je třeba co nejdříve požádat o výběr léků pro symptomatickou léčbu, aby se zabránilo riziku negativního účinku na játra.

Pokud kombinujete přípravek Coldrex s nápoji, mezi které patří kofein, zvyšuje se pravděpodobnost vzniku nervové podrážděnosti a nadměrné aktivity. Kombinace s alkoholem vede k hrozbě toxického poškození jater.

Lék zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, když je kombinován s metoklopramidem a domperidonem, může být pozorován nárůst rychlosti absorpce aktivních složek prášku.

Co je lepší - Theraflu nebo Antigrippin?

Antigrippin, podobně jako Theraflu, účinně bojuje s nazální kongescí, horečkou, rýmou, bolestmi v krku, svalů a kloubů.

Léčivo je účinné při rinitidě různého původu: virové, bakteriální, alergické.

Aktivní složky léčiva se rychle absorbují a rovnoměrně rozdělují do tkání těla. Antigrippin začíná působit po 10-60 minutách, biologický poločas trvá až 3 hodiny.

Léčivo je ve formě prášku a šumivých tablet rozpustných ve vodě. Vstup je povolen pro pacienty od 15 let, zatímco užívání přípravku Theraflu bylo prokázáno od 12 let.

Složení léků je poněkud odlišné: Antigrippin, kromě paracetamolu a vitaminu C, obsahuje chlorfenamin maleát - látku s antialergickými vlastnostmi.

Výhodou Antigrippinu může být výhodnější dávková forma. Tableta může být rozpuštěna v teplé vodě, nápoj nemusí být horký.

Lék je levnější a doba léčby není delší než 5 dnů. Absence pozitivního účinku do 72 hodin je indikací pro druhou konzultaci s lékařem.

Při výběru vhodného léku byste měli věnovat pozornost možným věkovým omezením a rozdílům ve složení léků (aby se zabránilo alergiím na účinné látky).

Seznam indikací, kontraindikací a možných vedlejších účinků léků je podobný.

Účinné látky pronikají skrze krev-mozek a hemato-placentární bariéry, takže užívání během těhotenství a kojení je kontraindikováno.

Animax nebo Theraflu

Jak Animax, tak Theraflu lze použít k odstranění vysoké horečky, bolesti hlavy, poruchy chuti k jídlu, kongesce nosu a bolestivých kloubů.

Navzdory podobnému terapeutickému účinku se léčiva liší ve složení.

Kromě kyseliny askorbové a paracetamolu je aktivita přípravku Anvimax způsobena účinkem:

 • Loratadin - látky s antialergickým účinkem, které eliminují svědění, otok a normalizují propustnost kapilár.
 • Rimantadin je antivirová složka, která ovlivňuje nejen symptomy, které se vyskytují, ale také příčiny vzniku patologického procesu. Je důležité si uvědomit, že rimantadin je účinný proti chřipce A.
 • Monohydrát glukonátu vápenatého, který normalizuje výživu svalové tkáně, snižuje propustnost membrány, má antialergický účinek.
 • Rutina, posílení stěn cév.

Animax bude lepší než Tamiflu, pokud je onemocnění vyvoláno virem chřipky A.

Mezi jeho výhody patří:

 • Etiotropní účinek, vliv na základní příčiny nepříjemných symptomů.
 • Další rozpočtové náklady (ruský výrobce).
 • Schopnost zvolit jiné dávkové formy, pokud je to nutné (tobolky pro perorální podání).
 • Rozsáhlejší seznam kontraindikací: žaludeční vředy, nadbytek vitamínu K v těle, detekce hemofilie, portální hypertenze, gastrointestinální krvácení, hemoragická diatéza, hypoprotrombinémie, onemocnění štítné žlázy, sarkoidóza, nefroluritiasis.
 • Lze použít od 18 let.
 • Rimantadine - antivirová látka staré generace. Nesmí ovlivnit jiné typy chřipkového viru, jako je typ B, ačkoli Tamiflu nemá zpočátku antivirový účinek.

Nedoporučuje se užívat obě léčiva jako jedinou léčbu.

Rinza nebo Theraflu

Rinza je levný analog Teraflu (159 rublů pro 5 sáčků) pro symptomatickou léčbu chřipky, ARVI a nachlazení. Aktivita prášku je způsobena jeho vícesložkovým složením: výrobce používá paracetamol v kombinaci s fenyraminem a fenylefrinem.

Na rozdíl od Theraflu se k Rinze přidává kromě kofeinu také kofein. Má stimulační účinek na centrální nervový systém, umožňuje zvládat zvýšenou únavu a ospalost, zvýšit duševní a fyzický výkon.

Seznam kontraindikací je podobný: Rinza by neměly užívat těhotné a kojící ženy současně s inhibitory MAO, tricyklickými antidepresivy a betablokátory.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat pacientům s arteriální hypertenzí v anamnéze, glaukomem s uzavřeným úhlem, aterosklerózou koronárních tepen, bronchiálním astmatem, thyrotoxikózou, diabetem, obstrukčním plicním onemocněním, hyperplazií prostaty, renální insuficiencí.

Maximální denní dávka přípravku Rinza prášek je nejvýše 4 sáčky a doba léčby není delší než 5 dnů.

Lék musí být používán po 60-120 minutách po hlavním jídle a neměl by být kombinován s léky, mezi které patří paracetamol, prášky na spaní, anxiolytika, alkoholické nápoje.

Maxicold nebo Theraflu

Oba přípravky jsou prezentovány v práškové formě pro přípravu roztoku pro vnitřní podání.

Složení přípravku Maxicold obsahuje stejné účinné látky, s výjimkou fenleprinu, a proto je levným analogem Theraflu.

Lék normalizuje tělesnou teplotu, má analgetický účinek, usnadňuje nosní dýchání. Díky vitamínu C je nedostatek kyseliny askorbové kompenzován chladem.

Podobně jako Teraflu je přípravek Maxicold indikován pro pacienty od 12 let. Dospělí prášek lze užívat až 4krát denně, děti starší 12 let - maximálně 3 sáčky.

Aby se dosáhlo anestetického účinku, může se lék opít déle než 5 dnů a ne déle než 72 hodin, aby se snížila tělesná teplota. Pokud příznaky přetrvávají, poraďte se se svým lékařem.

Přípravek Maxold nekombinuje s alkoholickými nápoji, současné podávání může vést k akutní pankreatitidě. Současné užívání léčiv ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv a salicylátů zvyšuje toxické účinky na játra. Kontraindikace a možné nežádoucí účinky léků jsou podobné.

Výhodou Maxicoldu mohou být vyšší rozpočtové náklady - to je 110 rublů. levnější Theraflu (pro 10 sáčků).

Co je lepší: Anvimax nebo Theraflu? Víte o těchto lécích dost?

Popis léků

V chladném období se zvyšuje riziko SARS a chřipkové infekce. Kombinované léky Theraflu a Animamax nejsou schopny zničit samotný studený virus, ale jsou schopny významně snížit symptomy onemocnění.

Složení

Teraflu

 • Tablety Theraflu zahrnují:
  • paracetamol (protizánětlivý a antipyretický)
  • fenylefrin (vazokonstriktor)
  • chlorfenamin (antialergický).
 • Teraflu sáček s práškem pro rozpouštění ve vodě obsahuje: t
  • paracetamol
  • fenylefrin
  • Feniramin (antialergický)
  • ve většině případů kyselina askorbová (vitamin C).
 • Složení spreje Theraflu pro hrdlo a pastilky:
  • benzalkoniumchlorid / cetylpyridiniumchlorid (antimikrobiální) a lidokain (analgetikum).

Animax

Složení všech forem vydání Anvimaks zahrnovat: t

 • paracetamol
 • kyseliny askorbové
 • rimantadin (antivirový)
 • Rutosid (analog vitamínu P)
 • loratadin (antialergický)
 • glukonát vápenatý (antialergický, protizánětlivý).

Mechanismus působení

Pro lepší pochopení účinků těchto léčiv je třeba zvážit každou složku.

 • Paracetamol inhibuje tvorbu biologicky aktivních látek během zánětu. To vede ke snížení tělesné teploty, bolesti a celkovému zlepšení pohody. Při častém nebo nadměrném užívání má toxický účinek na játra.
 • Fenylefrin je častěji používán jako nosní kapky k obnovení dýchacích cest v důsledku vazokonstrikce. Jako součást drogy theraflu má podobný účinek. Fenylefrin má podobný účinek jako adrenalin a v případě předávkování může způsobit zvýšení krevního tlaku.
 • Chlorfenamin, feniramin a loratadin mají antialergický účinek, snižují příznaky zánětu, svědění, rýma, otok nosní sliznice. Pozitivní účinek je způsoben tím, že alergické reakce jsou přítomny v různé míře v každém zima.
 • Benzalkoniya a cetylpyridiniumchlorid jsou lokální antimikrobiální látky. Inhibují růst a reprodukci mikroflóry v ústní dutině, hltanu a hrtanu. To zabraňuje rozvoji sekundární bakteriální infekce chřipkou a ARVI, urychluje zotavení z bakteriálních katarálních onemocnění.
 • Kyselina askorbová a rutosid zvyšují celkovou odolnost organismu, stimulují imunitní systém. Glukonát vápenatý má podobný účinek.
 • Lidokain eliminuje pouze bolest v krku při polykání a mluvení, aniž by ovlivnil původce běžného nachlazení.
 • Rimantadin označuje antivirotika. Potlačuje pouze šíření chřipkových virů bez ovlivnění průběhu dalších akutních respiračních virových infekcí.

Indikace

Obě Animax a Teraflu jsou ve svém svědectví podobné:

 • symptomatická léčba chřipky a ARVI doprovázená závažnými příznaky (horečka, rýma, kašel, kýchání, bolesti hlavy atd.).

Kontraindikace

Animax nelze použít pro:

 • Intolerance na jakoukoliv složku léčiva;
 • Nemoci trávicího systému;
 • Jakákoli krevní onemocnění;
 • Jakékoli narušení funkce ledvin nebo jater;
 • Onemocnění štítné žlázy;
 • Alkoholismus;
 • Přijetí srdečních glykosidů (digitoxin, strophanthin, digitalisové přípravky atd.);
 • Těhotenství a kojení;
 • Věk do 18 let.
 • Intolerance na jakoukoliv složku léčiva;
 • Antidepresiva;
 • Přijetí beta-blokátorů (metoprolol, atenolol, bisoprolol, anaprilin atd.);
 • Alkoholismus;
 • Nemoci trávicího systému;
 • Jakékoli onemocnění jater nebo ledvin;
 • Těhotenství a kojení;
 • Věk do 12 let.

Vedlejší účinky

Animax může způsobit:

 • Vzrušení;
 • Narušení fungování trávicího systému vč. vývoj gastritidy, žaludečních vředů;
 • Alergické reakce;
 • Snížení krevního tlaku.

Nežádoucí účinky Theraflu:

 • Alergické reakce;
 • Vzrušení;
 • Poruchy trávení;
 • Vysoký krevní tlak;
 • Porucha zraku;
 • Porušení klinické analýzy krve.

Formy uvolnění a ceny

 • Kapsle, 20 ks. - 260 p;
 • Tablety rozpustné ve vodě, 10 ks. - 220 p;
 • Práškové sáčky pro rozpuštění ve vodě, 5 g: t
  • 3 ks - 105 p;
  • 6 kusů - 175 p;
  • 12 ks. - 300 r;
  • 24 ks - 520 s.

Ceny Theraflu:

 • ExtraTab, tablety, 10 ks. - 150 p;
 • Sprej 30 ml - 235 r;
 • Resorpční tablety:
  • 16 kusů - 175 p;
  • 20 ks. - 200 r;
 • Práškové sáčky pro rozpuštění ve vodě: t
  • 4 ks - 180 p;
  • 10 ks. - 360 p;
  • 14 ks. - 470 s.

Anvimax a Theraflu - což je lepší?

Animamax i Theraflu jsou schopni účinně eliminovat studené symptomy osamoceně. Přítomnost Animax rimantadinu bude mít v průběhu již vyvíjené infekce malý vliv na průběh chřipky a nebude mít žádný vliv na jiné akutní respirační virové infekce. Zbývající rozdíly ve složení jsou malé a nakonec stejně účinné. Volba léku by měla být založena na tom, který lék pomáhá konkrétnímu pacientovi více.

Tablety pro resorpci a sprej Theraflu mají lokální účinek na bolest v krku, nevylučují horečku, rýmu a další příznaky.

Co je lepší než Teraflu nebo Animax?

Příznaky studené a akutní respirační infekce jsou dobře známy všem: vysoká horečka, bolest hlavy, nedostatek chuti k jídlu, kongesce nosu, pocit zúžení v oblasti hrudníku, bolesti svalů. K odstranění nepříjemných projevů nemocí nabízejí lékárenské řetězce řadu léků.

Nenechte se unést nekontrolovaným příjmem široce propagovaných léků, skládají se z kombinací různých léků s různými kontraindikacemi.

I když jsou obě léčiva předepsána k odstranění výše uvedených symptomatických projevů virových a katarálních onemocnění, existuje významný rozdíl ve složení účinných látek obou léčiv.

Obyčejný s citronem (10 ks)

Teraflu obsahuje jako doplněk vitaminu paracetamol, feniramin maleát, fenylefrin hydrochlorid a kyselinu askorbovou.

 • Paracetamol je nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má antipyretikum (se zimou se nedoporučuje užívat antipyretika, dokud není tělesná teplota nad 38), protizánětlivý a anestetický účinek.
 • Feniramin maleát je blokátor histaminu, který má antialergické účinky. Látka také aktivuje aktivitu cév sliznice nosních průchodů, čímž se snižuje kongesce.
 • Fenylefrin hydrochlorid je látka, která vyvolává vazokonstrikci a snižuje rychlost zánětu u nosohltanu.

Rozdíl mezi Anvimaky a kromě paracetamolu a kyseliny askorbové, monohydrátu glukonátu vápenatého, loratadinu, hydrochloridu rimantadinu, trihydrátu rutozidy je obsažen v účinných složkách.

Anvimax a Theraflu: srovnávací léky

S nástupem chladného počasí a sezónních epidemií v lékárnách prudce vzrostla poptávka po lécích na chlad a kašel. Někteří návštěvníci si koupit léky na předpis, jiní, nemají čas na návštěvu lékaře, zeptejte se lékárníků na vlastnosti léků. Často se tak ozývají otázky o výhodách AnviMaxu nebo TheraFlu, které je lepší pít z kašle.

Indikace pro použití

Oba léky jsou vyvíjeny jako symptomatické léky na jakékoli nachlazení, doprovázené horečkou, nádechem, kýcháním, slabostí a bolestmi těla. Léky poskytují rychlou pomoc při odstraňování bolestivých stavů: účinně snižují teplotu, odstraňují bolest v krku a slzách, odstraňují nazální kongesci, obnovují normální dýchání - oba poskytují dobré výsledky pro nachlazení a infekční onemocnění.

Srovnání formulací

Ačkoli TeraFlu a AnviMax jsou navrženy tak, aby zmírnily tytéž příznaky, nejsou navzájem úplné. Nejdříve se odlišují odlišným složením:

Struktura TeraFlu obsahuje paracetamol, feniramin ve formě maleátu, hydrochlorid fenylefrinu. Léčivé látky jsou doplněny kyselinou askorbovou, která poskytuje lepší odolnost vůči imunitě a pomáhá snadněji přenášet nemoc.

 • Paracetamol patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kromě toho je zařazen do seznamu základních léčiv pro člověka. Látka má antipyretický, analgetický a malý protizánětlivý účinek. Jeho obsah v Theraflu je 325 mg.
 • Feriramin maleát inhibuje práci receptorů H1, což snižuje produkci histaminu - to znamená, že má antialergický účinek. Látka je obsažena ve složení léčiva pro zúžení krevních cév v nosních průchodech, eliminuje přetížení. Rovněž zmírňuje trhání a množství výtoku z nosu, zmírňuje intenzitu zánětu, pomáhá při svědění krku, svědění.
 • Fenylefrin hydrochlorid přispívá ke zúžení krevních cév, což odstraňuje otok sliznic, obnovuje normální dýchání. Inhibuje také rozvoj zánětlivých procesů.
 • Kyselina askorbová zlepšuje propustnost cév, napomáhá úplnějšímu pronikání léčiva, podporuje imunitu, obnovuje požadovanou úroveň vitamínu.

AnviMax kombinuje přítomnost paracetamolu a kyseliny askorbové s přípravkem TeraFlu, ale v něm jsou složky podávány ve vyšších dávkách - 360 a 300 mg. Zbývající komponenty, které jsou v AnviMaxu, v Theraflu chybí:

 • Glukonát vápenatý. Vyživuje svaly, chrání buněčné membrány před infekcí, má silný antialergický účinek.
 • Loratadin má antihistaminikum s dlouhodobým účinkem. Pomáhá eliminovat opuch, svalový křeč, svědění.
 • Rimantadin má silný antivirový účinek: blokuje rozvoj infekce, čímž eliminuje tvorbu toxinů. Látka také podporuje odolnost, zvyšuje odolnost těla. Jedna z hlavních výhod látky - stimuluje organismus k produkci vlastního interferonu, čímž zvyšuje sílu imunity.
 • Rutosid (nebo rutin) označuje skupinu látek, které podporují cévní systém. Jako součást AnviMaks posiluje cévy, chrání je před poškozením během zánětlivých procesů. Látka eliminuje opuch a zánětlivý proces.

Jak je vidět z analýzy složení léků, Theraflu působí jako ambulance - zlepšuje blaho tím, že zmírňuje symptomy, ale neovlivňuje příčinu jejich vzhledu. Proto, lék není předepsán pro léčbu, to je přijato ke zmírnění stavu, stejně jako když není možné odpočívat v posteli.

AnviMax, na rozdíl od TheraFlu, působí jinak. Díky souboru složek nejenže zmírňuje bolestivé projevy, ale také potlačuje příčiny jejich výskytu - virovou infekci.

Rozdíl forem uvolňování

Theraflu se vyrábí ve formě prášku pro přípravu horkých nebo studených nápojů.

AnviMax je dostupný v sáčcích a kapslích, což dává pacientům možnost vybrat si pro sebe nejvhodnější způsob podání. Ti, kteří dávají přednost pití léků v kapslích, výhody této formy jsou zřejmé:

 • Léky nejsou vystaveny životnímu prostředí, což výrazně zvyšuje jejich účinnost.
 • Účinné látky se vstřebávají mnohem lépe.
 • Snadné použití
 • Léčivé látky se dodávají beze změny a uvolňují se v pravé části gastrointestinálního traktu.
 • Nedráždí chuť a vůni léků.

Tobolky AnviMax jsou reprezentovány dvěma typy tablet - modrou a červenou. Různé barvy znamenají kapsle s různými náplněmi - v prvním případě je účinná látka paracetamol, ve druhé - zbývající účinné látky. Tato forma minimalizuje rizika interakce stávajících komponent.

Způsob použití

Přípravek TeraFlu může být opilý pro pacienty, kteří dosáhli věku 12 let. V den, kdy je dovoleno použít tři sáčky pro rozpuštění s přestávkou mezi dávkami nejméně 4 hodiny. Symptomatický průběh by neměl trvat déle než 3 dny. Pokud nedojde k žádnému zlepšení a onemocnění se dále vyvíjí, pak musíte navštívit lékaře rychleji.

Přípravek AnviMax je určen k léčbě více dospělých pacientů - je povoleno užívat ho pouze ve věku 18 let.

 • Lék v prášku se ředí v polovině sklenice vody a pije, bez ohledu na jídlo. Za den je povoleno používat 2-3 sáčky.
 • Kapsle jsou také opilé 2-3 krát denně, přičemž současně užívají jednu modrou a červenou pilulku.

Terapeutický kurz - 3-5 dní. Po jeho ukončení, pokud se zdravotní stav nezlepší, je nutné podstoupit vyšetření u terapeuta.

Výrobci a ceny

Teraflu vyrábí farmaceutický průmysl několika zahraničních zemí - USA, Kanady, Švýcarska. Proto je cena léku vyšší než podobný domácí vývoj - průměrné balení 10 sáčků stojí 380-400 rublů.

AnviMax vyrábí v Rusku mnoho podniků: „FarmVILAR“, „Pharmproject“, „Sotex“ a další. Lék je srovnatelný s TeraFlu za cenu. Průměrná cena balení s 12 sáčky je 287 rublů. s 24 sáčky - 463 rublů.

Je poměrně těžké říci, který lék je lepší užívat TheraFlu nebo AnviMax, protože je nutné analyzovat rysy individuální schůzky pro každého pacienta. A to by měl určovat pouze lékař po prohlídce pacienta.

Co je lepší než Teraflu nebo Animax?

Léky 20. března 2016 1,984 Zobrazení

Podzim je nádherná doba roku, fascinující oči s nepokojem barev. Spolu s drizzlingovým deštěm se však „nezvaní hosté“ nevrátí: nachlazení a virová onemocnění. Studená dochází v důsledku snížení obranyschopnosti těla po hypotermii. Jako výsledek, bakteriální buňky začnou rychlou reprodukci, což vede k rozvoji onemocnění. Virová onemocnění se vyskytují v důsledku požití cizího viru, pro který nebyla vyvinuta imunitní obrana.

Příznaky studené a akutní respirační infekce jsou dobře známy všem: vysoká horečka, bolest hlavy, nedostatek chuti k jídlu, kongesce nosu, pocit zúžení v oblasti hrudníku, bolesti svalů.

K odstranění nepříjemných projevů nemocí nabízejí lékárenské řetězce řadu léků. V našem článku se budeme zabývat takovými léky jako Theraflu a Animax: budeme analyzovat účinné látky, najít podobnosti a rozdíly, identifikovat výhody a nevýhody.

Užívejte podle pokynů svého lékaře. Neberte lehce na široce inzerované léky, skládají se z kombinací různých léků s různými účinky. Přiřazen k vám Theraflu nebo Animax, nezapomeňte se podívat na rozsáhlý seznam kontraindikací a vedlejších účinků, z nichž je mnoho pro oba léky.

Theraflu a Animax: jaký je rozdíl?

Kombinovaná léčiva Theraflu a Animax - srovnání.

I když jsou obě léčiva předepsána k odstranění výše uvedených symptomatických projevů virových a katarálních onemocnění, existuje významný rozdíl ve složení účinných látek obou léčiv.
Teraflu obsahuje jako doplněk vitaminu paracetamol, feniramin maleát, fenylefrin hydrochlorid a kyselinu askorbovou.

 • Paracetamol je nesteroidní protizánětlivé činidlo, které má antipyretikum (se zimou se nedoporučuje užívat antipyretika, dokud není tělesná teplota nad 38), protizánětlivý a anestetický účinek.
 • Feniramin maleát je blokátor histaminu, který má antialergické účinky. Látka také aktivuje aktivitu cév sliznice nosních průchodů, čímž se snižuje kongesce.
 • Fenylefrin hydrochlorid je látka, která vyvolává vazokonstrikci a snižuje rychlost zánětu u nosohltanu.

Rozdíl mezi Anvimaxem a Theraflu spočívá v tom, že kromě paracetamolu a kyseliny askorbové jsou součástí účinných látek monohydrát glukonátu vápenatého, loratadin, hydrochlorid rimantadinu, trihydrát rutozidy.

 • Chemická sloučenina vápníku přispívá k výživě svalového systému, snižuje propustnost buněčných membrán pro napadení patogenů a má aktivní antialergický účinek.
 • Loratadin je antihistaminikum dlouhodobého působení, zmírňuje otoky, svalové křeče, svědění, snižuje propustnost kapilár.
 • Chemická sloučenina hydrochlorid rimantadinu vykazuje aktivní antivirový účinek; neutralizuje toxiny vyplývající z aktivity virů a bakterií; je imunomodulátor, který zvyšuje odolnost organismu.
 • Trihydrát rutozidy, lépe známý jako rutin, snižuje propustnost kapilár a posiluje cévní stěnu.

I-Mammy.Ru

Blog o nemocech střev

Co je lepší pro studený teraflu nebo animax

Co je lepší pro studený teraflu nebo animax

O této stránce

Z vaší sítě jsme zaznamenali podezřelý provoz. Na této stránce budeme schopni určit, že požadavky odesíláte vy, ne robot. Proč se to mohlo stát?

Tato stránka se zobrazí, když Google automaticky odhlásí odchozí požadavky z vaší sítě, které porušují Smluvní podmínky. Po zastavení těchto požadavků se stránka přestane zobrazovat. Do té doby budete muset projít slovními testy, abyste mohli využívat služeb Google.

Zdrojem požadavků může být malware, zásuvné moduly prohlížeče nebo skript nakonfigurovaný pro automatické odesílání požadavků. Pokud používáte sdílení Internetu, problém může být s počítačem se stejnou adresou IP jako je ta vaše. Obraťte se na správce systému. Více podrobností.

Kontrola slov se také může zobrazit, pokud zadáváte složité dotazy, obvykle distribuované automatizovanými systémy, nebo zadáváte dotazy velmi často.

Co je lepší pro studený teraflu nebo animax

O této stránce

Z vaší sítě jsme zaznamenali podezřelý provoz. Na této stránce budeme schopni určit, že požadavky odesíláte vy, ne robot. Proč se to mohlo stát?

Tato stránka se zobrazí, když Google automaticky odhlásí odchozí požadavky z vaší sítě, které porušují Smluvní podmínky. Po zastavení těchto požadavků se stránka přestane zobrazovat. Do té doby budete muset projít slovními testy, abyste mohli využívat služeb Google.

Zdrojem požadavků může být malware, zásuvné moduly prohlížeče nebo skript nakonfigurovaný pro automatické odesílání požadavků. Pokud používáte sdílení Internetu, problém může být s počítačem se stejnou adresou IP jako je ta vaše. Obraťte se na správce systému. Více podrobností.

Kontrola slov se také může zobrazit, pokud zadáváte složité dotazy, obvykle distribuované automatizovanými systémy, nebo zadáváte dotazy velmi často.

Co je lepší pro studený teraflu nebo animax

O této stránce

Z vaší sítě jsme zaznamenali podezřelý provoz. Na této stránce budeme schopni určit, že požadavky odesíláte vy, ne robot. Proč se to mohlo stát?

Tato stránka se zobrazí, když Google automaticky odhlásí odchozí požadavky z vaší sítě, které porušují Smluvní podmínky. Po zastavení těchto požadavků se stránka přestane zobrazovat. Do té doby budete muset projít slovními testy, abyste mohli využívat služeb Google.

Zdrojem požadavků může být malware, zásuvné moduly prohlížeče nebo skript nakonfigurovaný pro automatické odesílání požadavků. Pokud používáte sdílení Internetu, problém může být s počítačem se stejnou adresou IP jako je ta vaše. Obraťte se na správce systému. Více podrobností.

Kontrola slov se také může zobrazit, pokud zadáváte složité dotazy, obvykle distribuované automatizovanými systémy, nebo zadáváte dotazy velmi často.

Anvimax a Theraflu: srovnávací léky

S nástupem chladného počasí a sezónních epidemií v lékárnách prudce vzrostla poptávka po lécích na chlad a kašel. Někteří návštěvníci si koupit léky na předpis, jiní, nemají čas na návštěvu lékaře, zeptejte se lékárníků na vlastnosti léků. Často se tak ozývají otázky o výhodách AnviMaxu nebo TheraFlu, které je lepší pít z kašle.

Indikace pro použití

Oba léky jsou vyvíjeny jako symptomatické léky na jakékoli nachlazení, doprovázené horečkou, nádechem, kýcháním, slabostí a bolestmi těla. Léky poskytují rychlou pomoc při odstraňování bolestivých stavů: účinně snižují teplotu, odstraňují bolest v krku a slzách, odstraňují nazální kongesci, obnovují normální dýchání - oba poskytují dobré výsledky pro nachlazení a infekční onemocnění.

Srovnání formulací

Ačkoli TeraFlu a AnviMax jsou navrženy tak, aby zmírnily tytéž příznaky, nejsou navzájem úplné. Nejdříve se odlišují odlišným složením:

Struktura TeraFlu obsahuje paracetamol, feniramin ve formě maleátu, hydrochlorid fenylefrinu. Léčivé látky jsou doplněny kyselinou askorbovou, která poskytuje lepší odolnost vůči imunitě a pomáhá snadněji přenášet nemoc.

 • Paracetamol patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv. Kromě toho je zařazen do seznamu základních léčiv pro člověka. Látka má antipyretický, analgetický a malý protizánětlivý účinek. Jeho obsah v Theraflu je 325 mg.
 • Feriramin maleát inhibuje práci receptorů H1, což snižuje produkci histaminu - to znamená, že má antialergický účinek. Látka je obsažena ve složení léčiva pro zúžení krevních cév v nosních průchodech, eliminuje přetížení. Rovněž zmírňuje trhání a množství výtoku z nosu, zmírňuje intenzitu zánětu, pomáhá při svědění krku, svědění.
 • Fenylefrin hydrochlorid přispívá ke zúžení krevních cév, což odstraňuje otok sliznic, obnovuje normální dýchání. Inhibuje také rozvoj zánětlivých procesů.
 • Kyselina askorbová zlepšuje propustnost cév, napomáhá úplnějšímu pronikání léčiva, podporuje imunitu, obnovuje požadovanou úroveň vitamínu.

AnviMax kombinuje přítomnost paracetamolu a kyseliny askorbové s přípravkem TeraFlu, ale v něm jsou složky podávány ve vyšších dávkách - 360 a 300 mg. Zbývající komponenty, které jsou v AnviMaxu, v Theraflu chybí:

 • Glukonát vápenatý. Vyživuje svaly, chrání buněčné membrány před infekcí, má silný antialergický účinek.
 • Loratadin má antihistaminikum s dlouhodobým účinkem. Pomáhá eliminovat opuch, svalový křeč, svědění.
 • Rimantadin má silný antivirový účinek: blokuje rozvoj infekce, čímž eliminuje tvorbu toxinů. Látka také podporuje odolnost, zvyšuje odolnost těla. Jedna z hlavních výhod látky - stimuluje organismus k produkci vlastního interferonu, čímž zvyšuje sílu imunity.
 • Rutosid (nebo rutin) označuje skupinu látek, které podporují cévní systém. Jako součást AnviMaks posiluje cévy, chrání je před poškozením během zánětlivých procesů. Látka eliminuje opuch a zánětlivý proces.

Jak je vidět z analýzy složení léků, Theraflu působí jako ambulance - zlepšuje blaho tím, že zmírňuje symptomy, ale neovlivňuje příčinu jejich vzhledu. Proto, lék není předepsán pro léčbu, to je přijato ke zmírnění stavu, stejně jako když není možné odpočívat v posteli.

AnviMax, na rozdíl od TheraFlu, působí jinak. Díky souboru složek nejenže zmírňuje bolestivé projevy, ale také potlačuje příčiny jejich výskytu - virovou infekci.

Rozdíl forem uvolňování

Theraflu se vyrábí ve formě prášku pro přípravu horkých nebo studených nápojů.

AnviMax je dostupný v sáčcích a kapslích, což dává pacientům možnost vybrat si pro sebe nejvhodnější způsob podání. Ti, kteří dávají přednost pití léků v kapslích, výhody této formy jsou zřejmé:

 • Léky nejsou vystaveny životnímu prostředí, což výrazně zvyšuje jejich účinnost.
 • Účinné látky se vstřebávají mnohem lépe.
 • Snadné použití
 • Léčivé látky se dodávají beze změny a uvolňují se v pravé části gastrointestinálního traktu.
 • Nedráždí chuť a vůni léků.

Tobolky AnviMax jsou reprezentovány dvěma typy tablet - modrou a červenou. Různé barvy znamenají kapsle s různými náplněmi - v prvním případě je účinná látka paracetamol, ve druhé - zbývající účinné látky. Tato forma minimalizuje rizika interakce stávajících komponent.

Způsob použití

Přípravek TeraFlu může být opilý pro pacienty, kteří dosáhli věku 12 let. V den, kdy je dovoleno použít tři sáčky pro rozpuštění s přestávkou mezi dávkami nejméně 4 hodiny. Symptomatický průběh by neměl trvat déle než 3 dny. Pokud nedojde k žádnému zlepšení a onemocnění se dále vyvíjí, pak musíte navštívit lékaře rychleji.

Přípravek AnviMax je určen k léčbě více dospělých pacientů - je povoleno užívat ho pouze ve věku 18 let.

 • Lék v prášku se ředí v polovině sklenice vody a pije, bez ohledu na jídlo. Za den je povoleno používat 2-3 sáčky.
 • Kapsle jsou také opilé 2-3 krát denně, přičemž současně užívají jednu modrou a červenou pilulku.

Terapeutický kurz - 3-5 dní. Po jeho ukončení, pokud se zdravotní stav nezlepší, je nutné podstoupit vyšetření u terapeuta.

Výrobci a ceny

Teraflu vyrábí farmaceutický průmysl několika zahraničních zemí - USA, Kanady, Švýcarska. Proto je cena léku vyšší než podobný domácí vývoj - průměrné balení 10 sáčků stojí 380-400 rublů.

AnviMax vyrábí v Rusku mnoho podniků: „FarmVILAR“, „Pharmproject“, „Sotex“ a další. Lék je srovnatelný s TeraFlu za cenu. Průměrná cena balení s 12 sáčky je 287 rublů. s 24 sáčky - 463 rublů.

Je poměrně těžké říci, který lék je lepší užívat TheraFlu nebo AnviMax, protože je nutné analyzovat rysy individuální schůzky pro každého pacienta. A to by měl určovat pouze lékař po prohlídce pacienta.

Co je lepší pro nachlazení? Ferwex, Coldrex, TeraFlu, AntiGrippin? Srovnávací analýza.

A tak začněme.

Testované léky: AntiGrippin (dospělý, alespoň pro obrázky a pro děti :)), TeraFlu, TeraFlu Extra, Coldrex, Coldrex Maksgripp, Ferveks. A před vesnicí jsem o Lemsipu nevěděl jako o lakmusovém testu značkových drog.

Složení všech léčiv je přibližně identické. Konkrétně jsem vytvořil otočný stůl, abych neztrácel čas popisováním každého z nich. Na základě tabulky bude možné vyvodit závěry o efektivnosti konkrétního léku a jeho ceně.

1) Paracetamol - Analgetikum narkotické, antipyretické.
2) Feniramin maleát - antialergické činidlo
3) Kyselina askorbová - Vitamin C, tonikum, stimuluje imunitní systém.
4) Fenylefrin hydrochlorid - vazokonstriktor
5) Chlorfenamin maleát - kombinuje vazokonstrikční a antialergický účinek

Závěry: Podle mého názoru je TheraFlu nejúčinnějším lékem, protože obsahuje všechny potřebné účinné látky k odstranění příznaků nachlazení v dobrých dávkách. Obsahuje kyselinu askorbovou ke stimulaci a posílení imunitního systému, stejně jako látky ke zmírnění bolesti, zahlcení nosní teploty a antialergické látky (antihistaminika), což je zcela logické.

Teraflu Extra s výjimkou zvýšené dávky paracetamolu se obecně neliší.
Zajímavé je, že obvyklý Theraflu vyráběný ve Francii a Theraflu Extra ve Spojených státech.

AntiGrippin - 500 mg paracetamolu, který vám pomůže překonat teplo a bolest. Obsahuje kyselinu askorbovou a lék na rýmu a alergie. Plus, minimální cena, pohodlné balení a tvar (šumivé tablety). Co ještě potřebujete?
I přes to, často slyším negativní recenze o této drogy, za to nemohu mu přiřadit první místo z dobrého důvodu.

Coldrex Hotrem - 750 mg paracetamolu (pro nejzávažnější případy?), Askorbické, pomůže při kongesci nosu. Z jakých úvah se mi antihistaminika nepřidala, to není jasné.

Coldrex Hotrem Maxgripp je nasycovací dávka paracetamolu vyjádřená v množství až 1000 mg pro vaše oblíbené játra. Nedoporučuji časté používání. Zvláště ne dát dětem. Přečtěte si návod a věnujte pozornost kontraindikacím. Zbytek je podobný obvyklému Coldrexu (také není přidán antihistaminikum)

Fervex má dobrý účinek pro nachlazení, s dobrou dávkou kyseliny askorbové, ale ve svém složení nemá nic z dusného nosu. I když je to nejdražší z vybraných léků.

Lemsip - mezi uvažovanými léky má ve svém složení minimální počet účinných látek - paracetamol a hydrochlorid fenylefrin. Stejně jako jiné léky pomůže i horečka, bolest hlavy, zimnice, kongesce nosu. Průměrná cena Produkce: Velká Británie. Nic zvláštního se nerozlišovalo.

To je asi vše. Pokud máte nějaké otázky, ráda na ně odpovím.
S tebou, jako vždy, byl tvůj noční lékárník, s jeho půstem na 3 noci. =)
Hodně štěstí všem! A nebuďte nemocní.