Je možné dát teraflu dítěti ve věku 9 let

V jakém věku můžete užívat teraflu?

Zdá se, že otázka se týká léku "Teraflu", který se používá k léčbě nachlazení a chřipky.

Koneckonců, je to komplexní léčivo a jeho různé typy se používají v různých případech, pro lidi různého věku.

Takže, o studené a anti-chřipkové medicíně "Theraflu".

Můžu to dát dětem? Otázka je vážná.

Lék pomáhá snáze přenášet nemoc, protože snižuje horečku, bolest v krku a bolesti hlavy, přetížení nosu. Tento léčivý přípravek se však doporučuje k léčbě dětí od 12 let (14 let - také dítě).

Faktem je, že základem léčiva je paracetamol a vazokonstrikční složky (například fenylefrin).

Theraflu v jakém věku může být dáno dětem

Alkoholismus u pacientů s jaterní cirhózou je podle statistických údajů pozorován ve 20-50% případů. Existují četná data naznačující přímý účinek alkoholu na tkáň jater. Podle některých studií tedy injekce bilirubinu do krve po užití velké dávky alkoholických nápojů vedla k významně delší retenci bilirubinu v krvi než u kontrolní skupiny u zdravých lidí. Podobně příjem velkého množství alkoholu vede k výraznému zvýšení množství bilirubinu v moči. Alkoholická cirhóza jater se někdy vyvíjí na základě užívání relativně malého množství alkoholu, pokud trvá několik desetiletí.

Zpochybňuje se však etiologický význam alkoholu při rozvoji cirhózy. Pro mnoho alkoholiků se cirhóza nevyvíjí. Proto začali argumentovat, že alkohol není na vině za rozvoj cirhózy, ale narušení složení potravin - nedostatek sacharidů, bílkovin a vitamínů - má velký význam. S alkoholismem a gastrointestinálními poruchami, které jsou jím způsobeny, vznikají podmínky, které způsobují poruchu vstřebávání vitaminů, zejména C, B6 a B12. Existuje také omezení příjmu bílkovin, což vede k nedostatečné absorpci cholinu a dalších lipotropních látek.

Předpokládá se tedy, že alespoň čtyři hlavní faktory hrají roli ve vývoji alkoholické cirhózy:

přímý účinek alkoholu na jaterní buňky;

gastrointestinální poruchy způsobené alkoholismem;

absorpční poruchy některých vitaminů;

nedostatečná absorpce lipotropních látek.

Ve vývoji alkoholické cirhózy jater jsou dvě období. V prvním období jsou jaterní epiteliální buňky obézní - tzv. Epitelová hepatitida. Tento proces může v této fázi zůstat mnoho let. Postupem času se tukové jaterní buňky podrobují nekróze, mrtvé buňky jsou nahrazeny pojivovou tkání, což určuje přechod onemocnění ve druhém období. Jaterní buňky stále více atrofují, pojivová tkáň, která se hromadí v játrech ve velkém množství, postupně prochází vrásky, což činí povrch jater nerovnoměrným.

Příznaky alkoholické cirhózy

První příznaky alkoholické cirhózy se týkají práce trávicího traktu a jsou z velké části způsobeny porušením jeho funkcí:

zácpa, střídavě s krátkými obdobími průjmu;

pocit tlaku pod lžící po jídle;

Často si pacienti stěžují na nadýmání, které obvykle předchází rozvoji ascites - což je typický projev alkoholické cirhózy. Ascitická tekutina se obvykle akumuluje postupně, i když někdy může být pozorován rychlý rozvoj ascitu. Břicho s ascitickou tekutinou nabývá typického vzhledu: ve stoje je sférická a spodní polovina vyčnívá dopředu; v poloze na břiše se ve středu vyrovnává a rozpíná se po stranách - tzv. "žabí břicho". Břišní stěna je napjatá, natažená, kůže je ztenčena. V těžkých ascites, pupek se vyboulí do balónu.

Jaterní cirhóza se snižuje poměrně brzy a, jak již bylo řečeno, zaujímá kopcovitý vzhled. Žloutenka, včetně skryté, není častým příznakem alkoholické cirhózy. Jiné funkční poruchy jater nejsou vždy nalezeny.

Na straně kardiovaskulárního systému je tendence k hypotenzi, stejně jako charakteristické znaky poškození myokardu, které se zdají být závislé na intoxikaci alkoholem.

Jsou zaznamenány některé známky hypovitaminózy: nedostatek thiaminu vedoucí k rozvoji polynefritidy; nedostatek riboflavinu (B2), který se projevuje rozvojem glositidy.

Endokrinní poruchy jsou jasně vyjádřeny u obou pohlaví. Pro muže:

atrofie varlat;

ztenčování vlasů v podpaží a stydké oblasti;

U žen se cirhóza projevuje následujícími komplikacemi endokrinního systému:

porušena obecná funkce.

Léčba alkoholické cirhózy

Léčba alkoholické cirhózy se významně neliší od léčby u Botkinovy ​​choroby. Zvláštní pozornost je věnována stavu gastrointestinálního traktu v souvislosti s rozvojem sekrečních a motorických poruch. Povinná dietní léčba poskytuje přísná dietní omezení:

zdržení se nadměrného množství nebo úplné odstranění živočišných tuků;

omezení spotřeby masných výrobků;

Převážně mléko-zeleninový stůl s velkým množstvím tvarohu, zeleniny a ovoce;

další příjem vitamínů C, B6 a B12;

omezení příjmu sodné soli;

vyloučení chemických přísad a konzervačních látek;

absolutní zákaz alkoholu.

Léčba léky zahrnuje použití kortikosteroidních léků v přítomnosti výrazných autoimunitních poruch. Léčba kortikosteroidy se provádí pod kontrolou funkčního stavu jater a používá se pouze v případech, kdy kontrola poskytuje příznivé výsledky. Je ukázáno použití přípravků kyseliny ursodeoxycholové (UDCA) spolu s antioxidanty (tokoferol, kyselina askorbová). UDCA má výrazný hepatoprotektivní účinek, stabilizuje membrány hepatocytů, má cytoprotektivní účinek a spolu s antioxidanty zabraňuje smrti jaterních buněk.

Vzhledem k tomu, že základem vzniku alkoholické cirhózy je tuková degenerace jaterních buněk, doporučuje se používat lipotropní léčiva, mezi něž patří metionin a cholin. V nepřítomnosti obezity jater nejsou tyto léky předepsány. Souběžně s léčbou steroidy se provádí korekce rovnováhy vody a soli, předepisování draselných solí při současném snížení spotřeby sodné soli. Diuretika jsou předepsána k odstranění přebytečné tekutiny.

Někdy při léčbě jaterní cirhózy existuje potřeba chirurgických zákroků. Hlavní cíle operace:

vytváření nových způsobů kolaterálního oběhu;

prevence krvácení z křečových žil jícnu.

Co je Theraflu

Ke snížení projevu příznaků nachlazení a nachlazení se použil lék Teraflu, který má kombinované složení. Vzhledem k obsahu paracetamolu, kyseliny askorbové (vitaminu C) a dalších složek snižuje přípravek horečku, zánět, otok, anestezii a eliminuje alergie. Podle návodu k použití, léčivo nemá negativní vliv na výměnu vody a solí, gastrointestinální sliznice. Vzhledem k fenylefrinu ve složení zúžených krevních cév, eliminuje otok v nosní dutině, prochází chlad. Chlorfenamin fixuje tento účinek, potlačuje alergickou rýmu.

Složení

Theraflu kompozice se neliší podle typu uvolňovací formy. Prášek a tablety obsahují paracetamol, feniramin maleát a fenylefrin hydrochlorid. Další přísady pro práškové léky jsou sacharóza, acesulfam draselný, barviva a příchutě. K dispozici ve vícevrstvých sáčcích o hmotnosti 11,5 g - 10 ks v kartonu. Tablety mají filmovou skořápku natřenou světle žlutou barvou. K dispozici v 10 kusech v blistru. Pomocnými látkami pro ně jsou oxid křemičitý a titan, barviva, methylcelulóza, kukuřičný škrob.

Indikace pro použití

Existují následující indikace pro použití teraflu, ve kterých může být léčivo použito: t

 • infekční a zánětlivá onemocnění;
 • prevence a první příznaky chřipky, ARVI, ORZ;
 • vysoká horečka, zimnice, horečka;
 • bolest hlavy, rýma, potíže s dýcháním v důsledku dusného nosu;
 • kýchání, bolest svalů.

Vedlejší účinky

Podle návodu k použití existují následující vedlejší účinky teraflu:

 • vyrážka, kopřivka na kůži, edém;
 • zvýšená nervozita, problémy se spánkem;
 • snížená pozornost, inhibice reakcí;
 • závratě, nevolnost, zvracení;
 • GI bolest, rychlý srdeční tep, zvýšení krevního tlaku;
 • těžký žízeň kvůli suchosti ústní dutiny, zvýšenému nitroočnímu tlaku, retenci moči;
 • otrava, narušení jater, ledvin, anémie - s prodlouženým hojným příjmem.

Předávkování Theraflu ohrožuje nevolnost, zvracení, bolest v zažívacím traktu, selhání jater, encefalopatii a kómu. Výplach žaludku, užívání adsorpčních léků (aktivního uhlí) a podávání speciálních přípravků se toho zbaví. Kromě nežádoucích účinků byste měli být informováni o kompatibilitě přípravku Theraflu s dalšími léky uvedenými v návodu k použití: t

 • zvyšuje sedativní účinek, působení ethanolu - je zakázáno používat alkohol, řídit vozidla a stroje;
 • zvyšuje zátěž na játra spolu s barbituráty, fenytoiny, induktory jaterních enzymů;
 • zvyšuje retenci moči, suchost v ústní dutině a zvyšuje riziko zácpy s antidepresivy, antiparkinsoniky, fenothiaziny;
 • při použití s ​​glukokortikosteroidy se zvyšuje nitrooční tlak;
 • Paracetamol v kompozici snižuje účinnost některých léčiv, zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií;
 • S opatrností, lék je předepsán pro poruchy jater a ledvin, aterosklerózy, arteriální hypertenze, glaukomu, nemoci krve, astma.

Kontraindikace

Kromě vedlejších účinků stojí za to znát kontraindikace teraflu, které jsou uvedeny v návodu k použití:

 • alkoholismus;
 • diabetes mellitus;
 • děti do 12 let;
 • těhotenství, kojení;
 • alergie, citlivost na složky;
 • s antidepresivy, inhibitory MAO, adrenergními blokátory.

Typy Theraflu

Lék je velmi populární, takže výrobce vyrábí několik typů Theraflu, používaných pro různé účely:

 1. Prášek - k dispozici, aby se zbavil chřipky, zima. Existuje několik příchutí - jablko, skořice, citron, lesní plody. Snižuje horečku, zánět, odstraňuje příznaky onemocnění dýchacích cest, zabraňuje vzniku bronchitidy.
 2. Pelety Theraflu Immuno - vytvořené pro resorpci, používané od 14 let. Form release - jednorázové sáčky. Akční - analgetické, antipyretické.
 3. Theraflu tablety - s předponou Extra nebo Forte. Je to stejné jako prášek, ale určené pro dospělé.
 4. Mast Theraflu Bro - aplikován na kůži, usnadňuje dýchání, stimuluje vykašlávání sputa. Působí jemně bez podráždění.
 5. Sirup, kapky KV - se používají k vykašlávání, mají žlutavě hnědou barvu s příchutí anýzu.
 6. Theraflu Lar RLS - tablety nebo spreje s příchutí máty, používané při práci zubařů a ORL specialistů na dezinfekci a anestezii. Neobsahují antibiotika, léčí laryngitidu, faryngitidu, stomatitidu.

Pokyny teraflu

Naučte se užívat theraflu, nápovědu k použití léku. Způsob použití se liší podle typu léků (prášek nebo tablety), ale proces vždy zahrnuje požití. Anotace k aplikaci říká, jak pít Theraflu, takže neexistují žádné vedlejší účinky. Za tímto účelem se řiďte instrukcemi pro použití a radami lékaře, nepřekračujte předepsanou dobu trvání a dávkování. Lék se uvolňuje bez lékařského předpisu.

Prášky

Pro dospělé by měly být tablety přípravku Theraflu užívány každé 4-6 hodin, 1-2 kusy, ale ne více než šest denně. Při předepisování léku dětem zůstává dávkování a doba podávání stejné, ale maximální množství pro použití je sníženo na čtyři. Tablety podle návodu k použití jsou po požití polknuty bez žvýkání, omyty vodou. Kurz by neměl překročit týden.

Prášek

Podle návodu k použití se prášek Theraflu používá uvnitř, rozpouští se ve sklenici horké vařené vody. Pro účinnou úlevu od příznaků vypijte teplý roztok Theraflu a udržujte jej v chladu. Děti mohou přidávat cukr. Užívejte Theraflu může být každé čtyři hodiny, až třikrát denně. Je účinnější pít lék v noci, aby tělo bojovalo proti virům ve snu. Doporučuje se návod k použití.

Cena teraflu

V závislosti na typu lékárny a způsobu prodeje se náklady na Theraflu liší. Pokud si ho koupíte z internetového obchodu nebo si ho objednáte doma s doručením poštou, nákup bude stát 350-450 rublů za balíček 10 sáčků s práškem a 200 rublů pro tablety Extratab. Při návštěvě lékárny se cena teraflu mírně zvýší - 380 rublů za 10 dávek a 250 rublů za formu tabletky.

Levné Analogue Theraflu

Pokud vám cena nevyhovuje, můžete najít levný analog Theraflu. Existuje několik léků s nižšími náklady na stejné účinné látky, ale různá procenta jejich obsahu:

 • Kapsle Coldact Flu;
 • Upsarin UPSA - šumivé tablety;
 • Antigrippin - pro dospělé, ve formě šumivých tablet;
 • Stopgripan, Rinikold Hotmiks, Maksikold Reno, Grippoflyu, Ferveks, Colds, Rinzasip, Coldrex Hotrem - prášky.

Video: z čeho pomáhá Theraflu

Recenze

Minulý rok jsem měl špatnou zimu, cítil jsem se hrozně a uvědomil jsem si, že dostávám chřipku. Aby mi pomohla, moje matka mi poradila koupit Theraflu. Vybral jsem si prášek s citronovou příchutí, třikrát denně, naposledy na noc. Během týdne jsem se úplně zotavil, chřipka nezačala a moje imunita výrazně vzrostla. Doporučuji všem nemocným!

Když jsem zjistil, kolik stojí Teraflu v lékárnách, byl jsem ohromen. Koupil jsem ho za 200 rublů a teď je dvakrát dražší. Zvykl jsem si, že se s nimi zachází při prvních projevech zimy, ale musel jsem hledat levný analog. Volba padla na Fervekse - složení je stejné a cena se výrazně liší. Vezmu si to, abych se s touto nemocí vyrovnal.

Studoval jsem návod na lék, abych pochopil, kolikrát denně můžete pít Theraflu, protože jsem si všiml prvních známek zimy. Pečlivě číst souhrn, zjistil, že lék má mnoho vedlejších účinků a kontraindikací. Rozhodl jsem se pít, ale hledat efektivnější a bezpečnější způsob, jak se chřipky zbavit.

Alexander, 29 let

Pracuju hodně na ulici, takže pro mě není zima. Když se cítím nemocný, vezmu si Theraflu. Prášek s příjemnou chutí citrónové horké povzbuzuje, usnadňuje dýchání a čistí ucpaný nos. Moje teplota okamžitě klesá a chřipka se dále nerozvíjí. Chci zkusit pilulky - myslím, že nejsou o nic méně efektivní.

Theraflu, je to možné pro děti?

Velmi často se matky obávají otázky, zda je možné tento lék podat dítěti. Každá matka se samozřejmě bojí ublížit svému dítěti, i když se to děje z nevědomosti. Proto je lepší vyzbrojit se znalostmi o tomto léku a pak se rozhodnout, zda to stojí za to použít.

Theraflu je komplexní lék, který současně zmírňuje několik příznaků nachlazení. Základem léčiva je paracetamol, který snižuje teplotu a odstraňuje bolest. Kromě paracetamolu obsahuje Teraflu různé látky, které zmírňují otoky sliznic, eliminují kašel, zabraňují alergiím, stimulují mozek. Na jedné straně to vypadá docela přitažlivě, to znamená, že byste měli vzít pouze jeden lék, abyste zmírnili všechny symptomy. Nicméně, tam jsou negativní body.

Vzhledem k tomu, že většina léků je paracetamol, musíte ji používat opatrně. Paracetamol má mnoho kontraindikací. Jedná se zejména o onemocnění jater, ledvin, gastrointestinálního traktu, hypertenze. Ale i člověk, který netrpí výše uvedenými chorobami, je nutné dávkování přesně dodržovat. Stojí za to dokonce mírně překročit doporučenou dávku a riskujete, že se u Vás objeví takové nežádoucí účinky, jako je nevolnost, bolest hlavy, zvracení a tak dále.

Ale to není vše. Lékaři po celém světě nedoporučují víření teploty vůbec, alespoň pokud nepřekročí 38,5 stupně. Koneckonců, zvýšení teploty je důkazem, že vaše tělo bojuje s původcem onemocnění. Viry nemohou existovat při tělesné teplotě nad normální lidskou teplotou a při teplotách od 38 umírají. Tím, že sníží teplotu s různými přípravky, ve skutečnosti zabraňujeme tělu v boji s nemocí.

V kontraindikacích na lék jasně uvedeno, že lék by neměl být podáván dětem do 15 let. To je tedy odpověď na otázku o léku Teraflu, zda ho děti mohou používat. Stejné pravidlo platí i pro matky během laktace. Dostatečně velká dávka paracetamolu, která je obsažena v Theraflu, nemůže ovlivnit stav vnitřních orgánů dítěte. Kromě toho léčivo obsahuje různé přísady, barviva a příchutě, které se nedoporučují pro zdravého člověka, ale jsou zcela kontraindikovány pro oslabené tělo.

Jak léčit chřipku u dítěte? Léky pro děti proti chřipce

S nástupem chladných dnů se téma prevence a léčby chřipky stává velmi důležitým, protože hlavní faktory, které přispívají k šíření virů, jsou neustálé poklesy teploty, bahna a větru. Podle lékařských statistik trpí děti chřipkou pětkrát častěji než dospělí a 7% případů chřipky u dětí je smrtelných. Proto, aby se zabránilo rozvoji komplikací chřipky, je velmi důležité dodržovat tři hlavní pravidla: za prvé očkování dětí s oslabenou imunitou v září-říjnu; za druhé, během vypuknutí výskytu chřipky, chránit všechny děti před nakažením virem; za třetí, je-li dítě stále nemocné chřipkou, je nutné zavolat lékaře domů a řádně zacházet s ním.

Chřipka se vyskytuje u každého dítěte jinak. Je-li dítě v průběhu roku nemocné s různými nachlazeními více než 8-10 krát, pak je to znamení, že jeho tělo je oslabeno. Rodiče velmi nemocných dětí by měli obzvláště pečlivě sledovat prevenci chřipky nebo před ní očkovat dítě. Chřipka u dětí s některými chronickými onemocněními nebo u nichž může být oslabená imunita doprovázena různými komplikacemi. Mezi nejběžnější patří bronchitida, pneumonie, otitis, rýma, sinusitida a zhoršená funkce srdce. Nejnebezpečnější komplikací chřipky u dětí je Reyeův syndrom - onemocnění, které způsobuje těžké zvracení a v důsledku toho otok mozku.

Viry chřipky jsou přenášeny na dítě vdechováním infikovaných kapiček, které zůstávají ve vzduchu a domácích předmětů po kýchání, kašlání a dotyku infikované osoby. Dítě se může nakazit chřipkou i po přímém kontaktu s nakaženou osobou, například pokud použil kapesník od pacienta s chřipkou nebo fyzickým kontaktem. Existují tři typy chřipkového viru: A, B a C, navíc každý typ chřipky je rozdělen na různé podtypy.

V závislosti na podtypu viru může mít dítě mírnou, středně závažnou a závažnou formu. Virus chřipky C způsobuje mírnou formu onemocnění, každoroční epidemie chřipky šíří viry typu A a B. V mírné formě chřipky teplota dítěte nepřesahuje 38,5 ° C. intoxikace těla a bolesti svalů není. Mírná forma chřipky se projevuje zvýšením teploty nad 39 ° C? a projevy silných bolestí hlavy, svalů a kloubů, slabost, těžký kašel, bolest v krku a rýma. Jsou-li nevolnost, zvracení, křeče, krvácení z nosu, halucinace spojeny s popsanými příznaky chřipky, s horečkou do 40 ° C? a více stupňů, to znamená, že dětská chřipka je zvláště závažná.

Mezi těmi, kteří mají rádi vtip, je populární výraz: pokud léčíte chřipku drogami, projde za 7 dní a pokud s ní vůbec nebudete zacházet, pak jen za týden. Pro zlepšení stavu dítěte s chřipkou to trvá nejméně 7 dní. Ale pokud lékař diagnostikoval vaše dítě s chřipkou, pak okamžitě začít léčit a vzít si předepsané léky. Lékař předepisuje následující léky proti chřipce:

1. Antipyretika. Užívání antipyretik by mělo být v případě, že tělesná teplota dítěte stoupne nad 38 ° C pro zvýšení teploty je známkou toho, že tělo dítěte bojuje proti virům chřipky. Ale mnoho dětí netoleruje horečku, o čemž svědčí těžké bolesti hlavy, zvracení, průjem, ospalost, úplné odmítnutí pít a jíst. V takových případech je lepší snížit teplotu, i když je nízká, aby se zabránilo vzniku záchvatů a komplikací. Dítěti podejte tabletu nebo roztok ibuprofenu ve formě sirupu.

Podle doporučení WHO. Mnoho lékařů předepisuje dětem paracetamol a jeho analogy, aby snížily teplotu, ale ibuprofen je snášenějším tělem dítěte a na rozdíl od paracetamolu nemá žádný vliv na játra. Aspirin by neměl být podáván dětem, může přispět k rozvoji Reyeovy choroby. Coldrex, Theraflu a Antiflu, které jsou dnes populární, se nejlépe podávají dětem v prvních třech dnech nemoci, aby se zlepšila jejich celková pohoda. Odstraňují intoxikaci a snižují teplotu, na rozdíl od jiných léků jsou chutnější.

2. Antivirová léčiva. Téměř všichni pediatři předepisují antibiotika proti chřipce, ale v boji proti virům chřipky jsou naprosto bezmocní. Doporučuje se užívat antibiotika u těžké chřipky, pokud existuje vysoké riziko komplikací. Děti s oslabeným imunitním systémem potřebují antibiotika, aby vyloučily komplikace chřipky na pozadí bakteriální infekce.

V ostatních případech by mělo dítě užívat antivirotika, která zastaví vývoj virů chřipky. Dětská antivirová léčiva - Remanthodin, Arbidol, Relenza a Anaferon. Remantodin je účinný v boji proti virům typu A a nefunguje u virů typu B. t Arbidol a Relenza mají vliv na všechny typy virů, doporučují se k profylaktickým účelům. Anaferon je homeopatický lék bezpečný pro zdraví. Je důležité vědět, že všechny antivirotika jsou účinná pouze během prvních dvou dnů onemocnění.

3. Léky na rýmu a kašel. Pokud má dítě špatný nos, pak musíte použít fyziologický roztok pro mytí nosu. Například Salin nebo Quix. Vazokonstrikční nosní kapky zpomalují proces čištění dýchacích cest před viry, takže jejich použití pro léčbu virových infekcí je nežádoucí. Při suchém kašli jsou dětem podávány léky, které zklidňují kašel a zkapalněný sputum, a když jsou mokré, dávají drogy, které urychlují jejich propuštění. Nejvhodnější je dávat léky proti kašli ve formě sirupu.

Kromě léků proti chřipce předepsaných lékařem je nezbytné, abyste dítěti dali dostatek nápoje. Teplé dušené ovoce, citronový čaj, šípkové infuze, brusinková šťáva, černý rybíz a kalina, nesycená minerální voda pomáhají ředit krevní toxiny a zlepšují jejich odstraňování z těla. Během nemoci dítě leží více v posteli, takže tráví méně energie a truchlí na své rodiče se špatnou chutí. Důvodem je skutečnost, že během období nemoci dochází k potížím s tělem dítěte při vstřebávání tuků, a proto jakékoli jídlo v něm způsobuje znechucení. To je přirozená reakce těla a neměla by být potlačena, což nutí dítě k jídlu silou.

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Theraflu. Prezentované recenze návštěvníků stránek - spotřebitelů tohoto léku, stejně jako názory lékařů odborníků na používání teraflu ve své praxi. Velký požadavek na aktivnější zpětnou vazbu k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvádí výrobce v anotaci. Analogy Theraflu v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě chřipky a nachlazení u dospělých, dětí a také během těhotenství a kojení. Složení a interakce léčiva s alkoholem.

Teraflu je kombinovaný lék, má antipyretický, protizánětlivý, anti-edémový, analgetický a antialergický účinek, odstraňuje příznaky „nachlazení“.

Působení léčiva v důsledku jeho složek.

Paracetamol má antipyretický účinek, blokuje COX hlavně v centrálním nervovém systému, ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. Prakticky žádný protizánětlivý účinek. Paracetamol neovlivňuje syntézu prostaglandinů v periferních tkáních, čímž nepříznivě neovlivňuje metabolismus vody a soli (retence sodíku a vody) a sliznice gastrointestinálního traktu.

Feniramin je blokátor histaminového H1 receptoru. Má antialergický účinek, snižuje fenomén exsudace.

Fenylefrin - alfa adrenergní, zužuje krevní cévy, eliminuje otok a hyperémii sliznice nosní dutiny, nosohltanu a vedlejších nosních dutin, snižuje exsudativní projevy (rýma).

Chlorfenamin - blokátor H1-histaminových receptorů, potlačuje příznaky alergické rýmy: kýchání, rýma, svědění očí, nosu, krku.

Kyselina askorbová zvyšuje odolnost organismu vůči infekci.

Lidokain je lokální anestetikum, které při zánětu snižuje bolest v krku při polykání.

Složení

Paracetamol + feniramin maleát + fenylefrin hydrochlorid + pomocné látky (Theraflu a Theraflu Extra).

Paracetamol + chlorfenamin maleát + fenylefrin hydrochlorid + pomocné látky (Theraflu Extratab).

Paracetamol + feniramin maleát + fenylefrin hydrochlorid + kyselina askorbová + pomocné látky (Theraflu z chřipky a nachlazení).

Benzoksoniya chlorid + lidokain hydrochlorid + pomocné látky (Theraflu Lar).

Esenciální olej z rozmarýnu + esenciální olej z eukalyptu + peruánský balzám + racemický kafr + excipienty (Terfalou Bro).

Pomocné látky Guaifenezin + (Theraflu KV).

Vitamín C (kyselina askorbová) + prášek z extraktu z echinacea purpurea (Echinacea purpurea) + kyseliny hydroxyškoricové + glukonát zinečnatý + pomocné látky (Terfal Immuno)

Indikace

 • infekční a zánětlivá onemocnění - chřipka, akutní respirační virové infekce („nachlazení“), doprovázená vysokou horečkou, zimnicí a horečkou, bolestí hlavy, rýmou, kongescí nosu, kýcháním a bolestí svalů;
 • respirační onemocnění s vyplaveným výtokem viskózního sputa: faryngitida, sinusitida, chřipka, akutní tracheitida, bronchitida různých etiologií, bronchiektáza, bronchiální astma, plicní tuberkulóza, pneumonie, cystická fibróza;
 • sanace bronchiálního stromu v předoperačním a pooperačním období;
 • tracheobronchitis;
 • tracheitida;
 • laryngitida;
 • katarální bolest v krku;
 • stomatitida;
 • ulcerózní gingivitida;
 • chronická tonzilitida (jako pomůcka).

Formy propuštění

Prášek pro orální podání (s chutí lesních plodů) (Theraflu).

Potahované tablety (Theraflu Extratab).

Prášek pro orální podání (s příchutí citronu) (Theraflu Extra).

Granule pro přípravu perorálního roztoku (Theraflu Immuno).

Prášek pro orální podání (s příchutí citronu a jablek a skořice) (Theraflu pro chřipku a nachlazení).

Resorpční tablety a sprej pro místní použití (Theraflu Lar).

Masť pro vnější použití (Theraflu Bro).

Kapky a sirup (Theraflu KV).

Návod k použití a způsob použití

Uvnitř Obsah sáčku se rozpustí v 1 šálku vařené horké vody. Konzumujte horké. Můžete přidat cukr podle chuti. Opakovaná dávka může být užívána každé 4 hodiny (maximálně 3 dávky během 24 hodin). Teraflu může být používán kdykoliv během dne, ale nejlepší účinek je dán užíváním léku před spaním, v noci. Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Dospělí - 1-2 tablety každých 4-6 hodin, ale ne více než 6 tablet denně. Děti starší 12 let - 1 tableta každých 4-6 hodin, ale ne více než 4 tablety denně. Doporučuje se polykat tablety celé, bez žvýkání, pitnou vodou.

Průběh léčby nesmí překročit 7 dnů.

Pokud nedojde k úlevě od příznaků během 3 dnů po zahájení léčby, měli byste se poradit s lékařem.

Prášky a sprej Lar

Dospělí jsou předepsány 1 tableta pro sání každé 2-3 hodiny nebo jako sprej ve 4 sprejech (přibližně 0,5 ml) 3-6 krát denně. Pokud se projeví příznaky onemocnění, může se užívat 1 tableta každé 1-2 hodiny. Denní dávka by neměla překročit 10 tablet.

Děti ve věku 4 let a starší mají předepsáno 1 tabletu pro sání každé 2-3 hodiny nebo jako sprej, 2-3 spreje 3-6krát denně. Denní dávka nesmí překročit 6 tablet.

Délka léčby není delší než 5 dnů. Pokud do 5 dnů po léčbě nedojde k úlevě od příznaků, měl by se pacient poradit s lékařem.

Tableta se má pomalu vstřebávat do úst až do úplného rozpuštění. Rozprašovací roztok se nastříká do úst a drží se ve svislé poloze.

Dospělí a děti starší 3 let aplikují 2-3krát denně malé množství masti na horní a střední část hrudníku a zad. Lehce otřete, dokud není zcela absorbován a zakryjte suchým teplým hadříkem.

Kapky nebo sirup KV

Sirup je předepsán pro dospělé 5-10 ml 4krát denně.

Kapky před použitím zředěné ve vodě nebo bylinné odvar nebo kape na kus cukru.

Děti ve věku 2-3 let jmenují 8-10 kapek 2x denně; 3-6 let - 12-15 kapek 2x denně; 6-12 let - 15-20 kapek 3-4 krát denně.

Dospělí a děti od 12 let - 20-30 kapek 3-4 krát denně.

Dospělí a děti starší 14 let užívají 1-2 sáčky denně (obsah sáčku se nalije přímo na jazyk, není nutné pít vodu).

Délka recepce - 3 týdny.

Vedlejší účinky

 • alergické reakce (kožní vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém);
 • hyperexcitabilita;
 • poruchy spánku;
 • snížení rychlosti psychomotorických reakcí;
 • ospalost;
 • závratě;
 • nevolnost, zvracení;
 • bolesti žaludku;
 • tep;
 • vysoký krevní tlak;
 • sucho v ústech;
 • ubytovací pareze;
 • zvýšený nitrooční tlak;
 • retence moči;
 • poruchy krevního obrazu (anémie, trombocytopenie, agranulocytóza);
 • nefrotoxicita.

Kontraindikace

 • současné podávání tricyklických antidepresiv, inhibitorů monoaminooxidázy (MAO), beta-blokátorů;
 • portální hypertenze;
 • alkoholismus;
 • diabetes mellitus;
 • těhotenství a kojení;
 • děti do 12 let (do 4 let - tablety a spreje Lahr) (do 3 let - Broova mast) (do 2 let - kapky CV);
 • přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva.

Použití v průběhu březosti a laktace

Kontraindikováno během těhotenství a kojení.

Použití u dětí

Kontraindikován u dětí mladších 12 let (do 4 let - tablety a spreje LAR) (do 3 let - masť Bro) (do 2 let - kapky CV).

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, užívání léku by nemělo být kombinováno s použitím alkoholických nápojů.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Během léčby se nedoporučuje řídit auto nebo jiné mechanismy, které vyžadují soustředění pozornosti a vysokou rychlost psychomotorických reakcí.

Interakce s léky

Zvyšuje účinky inhibitorů MAO, sedativ, ethanolu (alkoholu). Riziko hepatotoxického působení paracetamolu se zvyšuje při užívání barbiturátů, fenytoinu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů mikrozomálních jaterních enzymů.

Antidepresiva, antiparkinsonika, antipsychotika, fenothiazinové deriváty - zvyšují riziko retence moči, sucho v ústech a zácpy. Glukokortikosteroidy zvyšují riziko vzniku zvýšeného nitroočního tlaku.

Paracetamol snižuje účinnost urikosurik a zvyšuje účinnost nepřímých antikoagulancií.

Tricyklická antidepresiva zvyšují sympatomimetický účinek, současné jmenování halotanu zvyšuje riziko komorových arytmií. S

Snižuje hypotenzní účinek guanethidinu, který zase zvyšuje alfa-adrenostimuliruyuschuyu aktivitu fenylefrinu.

Analogy léku Teraflu

Strukturní analogy účinné látky:

 • TheraFlu pro chlad a chřipku Extras;
 • Theraflu Extra;
 • Flucomp.

Mohou děti dát aspirin

Před několika desítkami let byl Aspirin předepsán všem - dětem i dospělým -, aby vyléčil zima. To bylo oprávněné: kyselina acetylsalicylová, která je hlavní účinnou látkou léčiva, má antipyretické, protizánětlivé a analgetické účinky. Absorbuje se ze střev velmi rychle a úplně, již v 10–20 letech dosahuje maximální koncentrace v krvi, účinně snižuje zvýšenou tělesnou teplotu a snižuje úroveň zánětu.

Poté, co bylo známo, že tento lék ve větším rozsahu, stejně jako jiné léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, užívané na pozadí jakékoliv (respirační nebo střevní) virové infekce, mohou způsobit Reyeův syndrom u dítěte mladšího 12 let. V této nemoci jsou postiženy mozek a játra. Jsou ovlivněny mitochondrie buněk těchto dvou nejdůležitějších orgánů a proces, který začal, nelze zastavit. Předvídat, v jakém případě může nastat, je nemožné.

Prvním příznakem tohoto syndromu je nezvratné zvracení, nevolnost, „podivnost“ chování dítěte, jeho dezorientace, která se vyvíjí na 4. až 5. den virového onemocnění. Čím dříve se léčba zahájí v podmínkách jednotky intenzivní péče a jednotky intenzivní péče, tím větší je pravděpodobnost, že dítě přežije, protože úmrtnost na tuto patologii je vysoká.

Jiné protizánětlivé léky - Ibuprofen, Paracetamol, Analgin - prakticky nemají takový účinek. Proto, když se teplota zvýší u dítěte mladšího 12 let, stojí za to použít jeden z výše uvedených přípravků ve formě tablet (u starších dětí), sirupů nebo čípků (u dětí do 5 let). Je také důležité, aby se kromě podávání léku svléklo dítě, aby se otřelo studenou vodou (alkohol 1: 1 lze ředit vodou). S neefektivností výše uvedených činností je lepší zavolat ambulanci a neopustit navrhovanou hospitalizaci.

Teraflu

Theraflu není jeden, ale celá skupina různých příprav jedné švýcarské společnosti, sjednocených jedním jménem.

Zvažte vše v pořádku:

1. Theraflu Immuno. Jeho cílem je zvýšit imunitu dítěte. Lék se skládá ze tří prvků:

 • zinek - "zahrnuje" normální hormonální regulaci metabolických procesů;
 • vitamín C - antioxidant, stimulant imunitního systému;
 • Extrakt z echinacea je imunomodulační látka.

Tento lék se nepoužívá u dětí mladších 14 let.

2. Theraflu proti nachlazení a chřipce. Jedná se o zcela jiná léčiva, která obsahují paracetamol: Teraflu, jednorázovou dávku paracetamolu, Teraflu Extra Powder a Teraflu Extratab s dvojitou dávkou. Kromě paracetamolu obsahuje přípravek chlorfenylamin maleát (preparát vazokonstriktoru) a fenylefrin (antihistaminikum), aromatické přísady.

Lék pomáhá snižovat teplotu, snižovat bolest hlavy, kongesci nosu, snáze snáší chlad. Lze použít od 12 let.

3. Theraflu Lar - lízátka a sprej z bolavého hrdla. Obsahují antiseptikum - benzoxonium a anestetikum - lidokain. Tyto léky snižují bolest a bolest v krku. Sprej dobře léčí stomatitidu u dítěte. Oba léky lze používat od 4 let. Hlavním možným vedlejším účinkem těchto léků jsou alergické reakce, které se mohou projevit jako kopřivka, stejně jako angioedém nebo bronchiální astma.

4. Theraflu Bro je tření aplikované na kůži hrudníku během tracheitidy nebo bronchitidy. Obsahuje různé esenciální oleje: rozmarýn, eukalypt, kafr, peruánský balzám. Může být používán od 3 let, ale v nepřítomnosti alergie na složky složek masti. Je také důležité zajistit, aby dítě maslo nepilo.

Je možné dát ketany

Léčivo je protizánětlivé činidlo s výraznou analgetickou aktivitou. Je velmi účinný při potlačování všech typů bolesti: pooperační, zubní, zlomeniny, dislokace a jiná zranění. Ketany jsou také předepisovány pro renální a jaterní koliku, bolesti zad, v počátečních stadiích rakoviny.

Děti do 16 let jsou druhou kontraindikací léku (po alergii na jeho složky). Pokud je i malé množství tohoto přípravku omylem podáno dítětem do tohoto věku, je nutné vyhledat lékařskou pomoc, protože tyto nežádoucí účinky se mohou vyvinout:

 • ulcerace v žaludku a / nebo dvanáctníku s možným rozvojem krvácení do žaludku
 • nevolnost;
 • zvracení;
 • renální dysfunkce.

Pokud nastala situace, kdy dítě vzalo Ketany během nebo po léčbě mléčných zubů, je nutné kontaktovat toxikologa (obvykle jsou v dospělých nemocnicích) nebo nefrologa, který provede hemodialýzu, tj. Postup čištění krve pomocí umělé ledviny.

Askorutin

Ascorutin je vitaminový přípravek. Obsahuje vitamín C a rutin - vitamin P. Oba tyto vitamíny posilují stěny cév, zvyšují obranyschopnost imunitního systému. Je prokázáno, že děti, které tento lék užívaly před epidemiemi chřipky (od září do listopadu), měly ARVI třikrát méně než ti, kteří ji nebrali.

V takových případech je použití přípravku Ascorutin prokázáno: t

 1. Nosní krvácení;
 2. Hemoragická vaskulitida;
 3. Glomerulonefritida;
 4. Prevence SARS;
 5. Prevence venózních a kapilárních onemocnění;
 6. Použití při komplexní terapii onemocnění, u kterých se zvyšuje propustnost cévní stěny.

Lék nelze použít:

 • děti do 3 let
 • s alergiemi na tyto vitamíny,
 • se zvýšenou koagulací krve,
 • s tendencí k trombóze.

Děti starší než tři roky předepisovaly v dávce 1/2 tablety 2x denně. Chcete-li si to budete potřebovat 3-4 týdny.

Slavnostní

Problémy s trávením lze pozorovat, pokud malé dítě v noci nespí dobře, má břicho zastrčené, často prchne, má zácpu nebo naopak, často vyprazdňuje střeva a stolice má tuhý nebo lesklý vzhled. Poté může lékař předepsat enzymový přípravek.
Přípravek Festal smí používat pouze děti ve věku od dvou let a pouze podle pokynů lékaře. Indikace pro jeho použití:

 • chronická pankreatitida v remisi;
 • ulcerózní kolitida;
 • syndrom dráždivého tračníku;
 • nadýmání;
 • průjem neinfekčního původu;
 • jíst velké množství mastných, smažených nebo neobvyklých potravin;
 • v přípravě na ultrazvuk nebo rentgen břišní dutiny.

V době zotavení nebo rozšíření stravy by měl být Festal užíván pouze tak, jak je předepsáno lékařem. Nemůžete ji pít také do vyloučení akutní nebo exacerbace chronické pankreatitidy.

Vedlejší účinky Festal:

 • nevolnost;
 • průjem;
 • alergické reakce: kýchání, vyrážky, slzení, kašel.

Tak, ne všechny drogy mohou být vzaty v dětství. Poraďte se se svým lékařem o možnosti použití jednoho nebo jiného léku, jeho analogu. Nezapomeňte si přečíst lékařské pokyny pro lék: takže se můžete podrobněji seznámit s některými aspekty jeho recepce. Neposlouchejte rady nekvalifikovaných lidí. Čím více budete informováni, tím menší je pravděpodobnost vzniku vedlejších účinků.

Autor článku: Maria Krivega, doktorka medicíny