Kojící teraflu

Žádná kojící žena není imunní před onemocněním. K volbě léků by však mělo být přistupováno opatrněji a opatrněji než obyčejní lidé. Je dobře známá droga teraflu v chladném období povolena pro kojící ženy? Co byste o něm měli vědět?

Stručně o lécích

Teraflu je lék předepsaný pacientům s nachlazení, chřipkou. Horečka, rýma, zimnice, bolesti v těle, kongesce nosu jsou příznaky, které slouží jako základ pro předepisování léků. Teraflu má protizánětlivé, analgetické, antialergické vlastnosti. Dosahují se díky obsahu paracetamolu a feniramin maleátu v tomto léčivém přípravku.

Pokyny pro lék uvádí, že během těhotenství a kojení je užívání kontraindikováno. A to je způsobeno vedlejšími účinky teraflu. Mezi ně patří nespavost, bolesti hlavy, sucho v krku, oči a nos, únava, závratě, nervozita, ospalost, zvracení, nevolnost, palpitace, kopřivka. Také pokyny se zabývají možnými poruchami zažívání (zácpa, průjem). Lék může také ovlivnit kardiovaskulární systém zvýšením krevního tlaku, zejména pokud existuje tendence k tomuto. Může také negativně ovlivnit nervový systém, který se někdy projevuje epileptickými záchvaty.

Jak můžete vidět, seznam nežádoucích účinků léku je tak široký, že to nestojí za to, že by bylo rizikové zdraví, přičemž by to bylo. Ačkoli někteří terapeuti předepisují lék, když je to objektivně nutné, hodnotí riziko pro zdraví dítěte a ženy. Nicméně, s dnešním obrovským sortimentem studených léků a receptů na tradiční medicínu, můžete vždy najít alternativu k teraflu. To je silný lék, takže kojící matky by to měly odmítnout.

Jak léčit kojící maminku

Když je tedy kojení, nejlepší léčbou bude tradiční medicína. Jeho základem je použití velkého množství teplé kapaliny. Může to být vývar boky, malinový čaj, zázvorový nápoj s medem. Rybíz, brusinka, brusinkové ovocné nápoje nasytí tělo vitamínem C a brzy budou z těla odstraněny viry, toxiny a bakterie. Nejezte citrónové kojící ženy náchylné k alergiím. Antibiotika jsou pro ně také zakázána. Obecně by měla být léčba nachlazení u kojících žen snížena na snížení intoxikace a zvýšení obranyschopnosti těla.

Jakmile má kojící matka první příznaky nachlazení, může použít lék „Grippferon“. Nemá žádné kontraindikace, je povolena během laktace. Doporučuje se také pro ženy, které krmí své děti mateřským mlékem pro použití svíček Viferon. Jedná se o poměrně bezpečný a účinný lék.

Co by měla žena dělat při teplotě? Pokud je pod 38, 5 stupňů, pak není nutné střílet dolů s drogami. Můžete použít ocet tření a pití čaje s malinami. Když teplota stoupne nad stanovenou hodnotu, můžete pít paracetamol pilulku nebo baby panadol, nurofen. Je třeba poznamenat, že vysoká teplota u kojící ženy může vést k „vyhoření“ mléka.

Pokud se žena obává silného bolesti v krku, je nutné užívat léky na lokální protizánětlivé působení. Tento hexorální, jodinol, Strepsil. Také se doporučuje časté kloktání s infuzí heřmánku, eukalyptu, šalvěje. Můžete ho namazat roztokem Lugol.

Při studené kojící ženě je lepší použít kapky obsahující bylinné extrakty. Pinosol, fyziologický roztok, aquamaris jsou ideální pro tuto kategorii pacientů.

Pokud máte strach o bolest hlavy, pak je dovoleno vzít no-shpu jako anestetikum.

Kojící žena by se měla o sebe postarat a neměla by zmrazit. Pokud se to stane, cítí počáteční známky zimy, pak nejlepším způsobem, jak se vyhnout rozvoji onemocnění, bude limetkový čaj. Pijte ji se dvěma nebo třemi šálky medu.

Osvítí aroma lampu s esenciálním olejem z jedle, citronu, eukalyptu, pomeranče. Tato jednoduchá opatření pomohou vyhnout se rozvoji onemocnění.

Může kojící matky teraflu?

Složení, účinek léku

Teraflu je komplexní lék pro účinnou léčbu chřipky a jiných nachlazení (viz Má vakcína proti chřipce kojící matce?). Má antipyretický, anti-edematózní, analgetický, antihistaminický účinek. Obsahuje následující účinné látky: t

 • paracetamol (Paracetamolum);
 • fenylefrin (fenylefrin);
 • Feniramin maleát (feniramin maleát).

Paracetamol zmírňuje horečku, zmírňuje bolest a má mírný protizánětlivý účinek. Fenylefrin má symptomatický účinek. Snižuje otok a nadměrné naplnění cév, omezuje cévy nosní sliznice, což okamžitě usnadňuje dýchání. Feniramin maleát je antialergický. Snižuje nepohodlí a svědění v nose, očích, slzách a výtok z nosu.

Forma uvolňování teraflu je bílý žlutý granulovaný prášek pro přípravu roztoku pro pití. Je zrnitý, drobivý. Výrobce obsahuje aromatické a aromatické přísady - přísady citronu, skořice a jablka. Ukazuje se, vonný a lahodný nápoj, který je příjemný k pití.

Kojící teraflu

Pokyny pro léčivo jasně uvádí, že teraflu nemůžete užívat během kojení a těhotenství. To je způsobeno velkým počtem vedlejších účinků tohoto léku. Dostane se také do mateřského mléka a v žádném případě není možné ohrozit zdraví dítěte.

Poznamenejte si následující vedlejší účinky teraflu:

 • závratě, ospalost, suchost sliznic v ústech, bušení srdce, zvýšená nervozita, nespavost;
 • všechny druhy poruch v zažívacím traktu - od zácpy až po průjem, nevolnost atd.;
 • kopřivka, různé kožní vyrážky;
 • hypertenze, metabolické poruchy, problémy s odklonem moči atd.

Tento lék je kontraindikován pro děti do 12 let. Ale někteří terapeuti předepisují teraflu kojícím maminkám. Musí existovat dostatečně závažné důvody a účinek dopadu musí překročit možná rizika. Po tuto dobu budete muset dítě dočasně nebo nakonec přenést na umělé krmení a mléko vyjádřit. Za žádných okolností by neměl být užíván teraflu s HB.

V drtivé většině případů je však možné zvládat nachlazení jinými, bezpečnějšími léky, časově prověřenými lidovými prostředky a fyzioterapeutickými metodami. Pijte dostatek teplé kapaliny, opláchněte nos vodou, kloktajte sódou, furatsilinom (viz. Furatsilin během laktace), atd. Snižte teplotu pouze tehdy, když se zvedne nad 38 C. A co je nejdůležitější - více relaxovat. A za pár dní nemoc ustoupí a zdravotní stav se rychle zlepší. Teraflu, pokud je kojení kontraindikováno.

Theraflu: popis léku, zvláště použití během laktace

Kojící ženy jsou náchylnější ke katarálním onemocněním, protože jejich imunita po porodu je oslabena. Produkce mléka vyžaduje vysokou spotřebu energie. Jakýkoliv virusový útok proto ohrožuje následky ve formě zimy a horečky.

Jak nakazit novorozence, najít bezpečné a účinné léky? Theraflu je populární komplexní lék pro léčbu nachlazení. Popis medikace, možnost použití kojení - na to později.

Složení a dávková forma

Theraflu je kombinovaný lék, který zmírňuje příznaky nachlazení. Lék zmírňuje otoky, znecitlivuje, snižuje teplotu, eliminuje zánět.

Hlavní složky léčiva: paracetamol, fenylefrin, feniramin. Další látky:

 • "Jablko a skořice" - vitamin C, kyselina hydroxycytová, fosfát kostní hmoty, doplněk stravy E637. Také trisodná sůl, kyselina citrónová, příchuť jídla "Apple", "Apple a skořice."
 • „Citronová“ - trisodná sůl, vitamin C, kyselina hydroxysukcinová, potravinářské barvivo, cukr. Také oxid titaničitý, potravinářské aditivum E542, kyselina citrónová, příchuť potravin "Lemon".

Paracetamol normalizuje tělesnou teplotu, zmírňuje bolest, odstraňuje zánět. Fenylefrin eliminuje otoky, zarudnutí, zúžení cév nosu a vzduchových vaků. Feniramin zastavuje nadměrné vylučování slzné tekutiny z očí a hlenu z nosu, odstraňuje svědění.

Lék se vyrábí ve formě prášku, který se užívá orálně. Vypadá to jako malé granule, bez hrudek, barva je bílá se žlutými skvrnami. Hotová kapalina je zakalená, neurčitá, s výraznou vůní citronu nebo jablka se skořicí. Prášek je balen v zapečetěných pytlích v kartonu po 10 kusech.

Indikace

Kombinovaný lék se používá k dočasnému odstranění příznaků infekčních a zánětlivých onemocnění. Lék se užívá s akutními respiračními virovými infekcemi a chřipkou. Lék pomáhá zbavit se horečky, zimnice, horečky, bolesti hlavy, rýmy, otok nosu, bolesti svalů atd.

Aplikační metoda

Lék se užívá ústně, aby se připravil čaj, otevřel sáček, nalijte obsah do šálku a nalijte vařící vodu, promíchejte. Pro 1 sáček budete potřebovat 220 ml vody.

Léčivý přípravek mohou používat pouze dospělí a mladiství od 13 let. Jeden balíček lze odebrat pouze jednou. Pít terapeutický čaj by měl být ihned po přípravě, zatímco je ještě horký. 24 hodin si můžete vzít ne více než 3 sáčky. Interval mezi recepcemi je 5 hodin. Pokud po 5 dnech příznaky nezmizely, přestaňte užívat lék a poraďte se s lékařem.

Kontraindikace

Navzdory své účinnosti má lék dlouhý seznam kontraindikací. S opatrností a pod neustálým dohledem lékaře by měl lék na takové nemoci užívat:

 • selhání jater, ledvin nebo srdce;
 • hypertenze;
 • hypertrofie prostaty s retencí moči;
 • pyloroduodenální stenóza;
 • zúžení močových cest;
 • jakékoli stadium diabetu;
 • stenózní krvácení pyloroduodenálních vředů v žaludku nebo dvanáctníku;
 • nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • patologické onemocnění plic;
 • bronchiální astma.

Vedlejší účinky

Při použití léku může pacient trpět četnými vedlejšími účinky. Pacient má závratě nebo má bolesti hlavy a zasychá v krku nebo v ústech. Časté nežádoucí účinky zahrnují zvýšenou ospalost, nadměrnou únavu, poruchy spánku, palpitace, podrážděnost, nervozitu.

Vedlejší účinky trávicího ústrojí: nevolnost, záchvaty zvracení, nadýmání, poruchy pohybu střev.

Paracetamol vyvolává vyrážku na kůži, kopřivku.

 • snížení hladiny bílých krvinek v krvi;
 • snížený počet krevních destiček;
 • hemolytickou anémii;
 • závažná krevní onemocnění, která se vyskytují v důsledku silného poklesu granulocytů (buněk skupiny leukocytů).

Fenylefrin způsobuje hypertenzi, patologickou dilataci zornic, srdeční arytmie. Kromě toho má látka negativní vliv na endokrinní a močový systém, což ztěžuje močení.

Kvůli feniraminu vysychá vnitřní obal očí a úst, dochází k dysfunkci močení. Pacient má silnou touhu po spánku, epileptické záchvaty, dysfunkci žlučových cest. Změny chování člověka se v extrémně vzácných případech mohou dostat do kómy.

Teraflu během laktace

Theraflu se podle pokynů nedoporučuje k léčbě nachlazení při kojení. Koneckonců, droga má obrovský seznam vedlejších účinků, ale riskovat zdraví dítěte nechce.

V některých případech terapeuti předepisují léky kojícím ženám, ale pouze v těch případech, kdy je možný přínos léku pro matku větší než potenciální riziko pro dítě. Terapeut rozhoduje až po důkladném vyšetření.

Není třeba zastavovat přirozené krmení během zimy, protože protilátky se dostávají do těla dítěte spolu s viry. Pokud však matka užívá léky, je nutné přenést dítě na umělé krmení. K udržení kojení musíte neustále vyjadřovat mléko.

Pokud je nachlazení v raném stádiu vývoje, je lepší odmítnout užívat takové silné léky při kojení. Konec konců existují bezpečnější léky na bázi bylinných složek.

Metody studené léčby

Při kojení používejte populární a bezpečné lidové metody. Bohatý teplý nápoj zaručuje zlepšení stavu pacienta, ale pouze v případě, že symptomy nachlazení ještě nejsou vysloveny. Pijte čaj s malinovým džemem, strouhaným zázvorem a medem.

Koně z rybízu, brusinek a brusinek nasytí tělo kyselinou askorbovou, urychlí odběr virů, toxických látek a bakterií. Pokud je kojící žena alergická na citrusy, pak je citron zakázán používat. Antibakteriální léčiva nejsou kompatibilní s laktací. Hlavním cílem terapie je snížení intoxikace, zvýšení obranyschopnosti organismu.

Když první příznaky nachlazení, použijte "Grippferon" je bezpečný lék, který nemá žádné kontraindikace. Při kojení můžete používat účinné a bezpečné svíčky "Viferon".

Při teplotách do 38,5 ° se nedoporučuje podávání léků. Snížit teplo může být octové utírání a malinový čaj. Pokud je teplota vyšší než 38,5 ° C, použijte paracetamol. V tomto případě je třeba rychle snížit teplotu, protože může vypálit mléko.

Pro bolest v krku použijte lokální protizánětlivé léky, například jodinol. Heřmánek, eukalyptový odvar, použití pro máchání, ošetření hrdla Lugol.

Pro rýmu použijte kapky na bázi rostlinných výtažků, například Aquamaris. Pokud je bolest hlavy těžká, vezměte si spasmolytikum No-shpa.

Snažte se nepotahovat, ale pokud se to stane, oblékejte se teple a pijte horký limetkový čaj s medem.

Theraflu je kombinační lék, který má mnoho vedlejších účinků. Nedoporučuje se používat tento přípravek k léčbě kojících žen. Lék je dovoleno užívat pouze pod přísným dohledem lékaře, novorozence pro toto období přechází na umělé krmení. To je jediný způsob, jak chránit své dítě!

Kojící teraflu

Složení a indikace pro použití

Theraflu je kombinovaný lék, který snižuje teplotu, zastavuje zánět, má antihistaminikum a antikoncepční účinek. Předepisuje se při komplexní léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění. Lék pomáhá odstranit příznaky, jako jsou:

 • Vysoká teplota
 • Cephalgie a myalgie
 • Společné bolesti
 • Rýma
 • Kýchnutí

Účinnými látkami léčiva jsou:

 • Fenylefrin hydrochlorid
 • Paracetamol
 • Vitamin C
 • Feniramin maleát.

Je prokázáno, že paracetamol a kyselina askorbová pronikají do mateřského mléka. Co se týče dvou dalších účinných látek, není dostatek údajů o tom, zda jsou tak vylučovány z těla.

Proto lékaři nedoporučují pít Theraflu během kojení, což je způsobeno rizikem nežádoucích reakcí u kojence.

Nežádoucí účinky Teraflu

Účinné látky teraflu, které přecházejí do mateřského mléka, mohou u dítěte způsobit takové nežádoucí reakce, jako jsou:

 • Snížení počtu krevních destiček, leukocytů, erytrocytů
 • Alergie, která se může projevit jako vyrážka, dušnost, angioedém, anafylaxe
 • Ospalost
 • Cephalgie
 • Závratě
 • Dilatace žáků
 • Glaukom
 • Narušení ubytování
 • Palpitace
 • Zvýšení krevního tlaku
 • Dyspeptické poruchy: nevolnost, zvracení, problémy s pohybem střev, volná stolice, bolest břicha, sucho v ústech
 • Obtížné močení
 • Malaise

Proto by měla kojící matka během léčby přípravkem Theraflu přenést dítě na směs a aby mléko neztratilo, je nutné ho rozložit.

Můžete se poradit s odborníkem a zvolit jiný léčebný režim. Nedoporučuje se snižovat teplotu pod 38,5 stupně, je indikováno hojné pití. Pokud je teplota vyšší než tato hodnota, můžete užívat tabletu Paracetamol, ale je třeba vzít v úvahu, že 0,04 až 0,23% přijaté dávky se vylučuje do mateřského mléka. Účinná látka se zcela vylučuje z těla za 2-8 hodin, pokud jsou pozorovány problémy s játry, pak se tento čas může mírně zvýšit.

Chcete-li odstranit chlad, můžete použít drogy založené na mořské vodě: Aqua Maris, Otrivin moře, Quicks, Physiomer. Je také možné použít Pinosol, který je k dispozici ve formě spreje, kapek, gelu a masti k odstranění symptomů rýmy.

S bolestí v krku můžete aplikovat spreje a pastilky z Geksoralu, jeho účinná látka působí lokálně a prakticky se neabsorbuje do systémového oběhu, a proto neovlivňuje dítě.

Mnozí pacienti se domnívají, že bylinné léky mohou být během laktace používány bez omezení, ve skutečnosti tomu tak není. Například kapky a sydel Gadelix, účinná látka, kterou je extrakt břečťanu, se nedoporučuje pro kojící ženy. To je dáno tím, že neexistují spolehlivé údaje o tom, zda je léčivo vylučováno mléčnými žlázami a jak to ovlivní dítě. Místo kašlání je lepší používat léky na bázi Althea, například Mukaltin.

Navzdory skutečnosti, že mnohé z těchto léků jsou vydávány bez lékařského předpisu, samoléčba jim není povolena, pouze odborník může posoudit závažnost onemocnění a předepsat adekvátní léčbu.

Je nezbytné léčit nachlazení během kojení s pomocí Theraflu nebo je lepší použít jiné prostředky?

Teraflu je lék proti nachlazení a chřipce. Obsahuje látky, které vám umožní snížit teplotu, zmírnit bolest a zmírnit záněty a alergie.

Droga zná Theraflu, snad všichni. Tento nástroj je populární, aktivně inzerován a prodáván v lékárně bez lékařského předpisu. Pomáhá zmírnit příznaky akutních virových onemocnění, je vhodné užívat. Pití šálku horkého nápoje je mnohem příjemnější než konzumace hořkých prášků. Jak tento nástroj na těle a zda by ho všichni měli používat, si přečtěte níže.

Je možné tento lék pít během kojení?

Za prvé, při výběru léku se zaměřujeme na doporučení výrobce.

Kdo jiný ví, jak přesně to, co je v přípravě, a jak to či ta látka ovlivňuje lidské tělo.

Výstraha však spočívá v tom, že je nutné prokázat bezpečnost léku empiricky. A kdo bude experimentovat s kojícími matkami (nemluvě o tom, že se na nich nikdo dobrovolně nezúčastní). V návodu k lékům naleznete následující znění:

 1. možné použití podle indikací;
 2. pokud je očekávaný přínos pro matku vyšší než potenciální riziko pro dítě;
 3. nebyly provedeny žádné klinické studie, poraďte se se svým lékařem;
 4. během těhotenství a kojení.

Ve většině případů jsou výrobci zajištěni a nechtějí být zodpovědní za případné negativní důsledky. Proto je v návodu pro teraflu napsáno, že během laktace je léčba zakázána.

Užívání tohoto léku ovlivňuje mateřské mléko. Teraflu se z těla vylučuje, což může mít nepříznivý vliv na dítě, protože tyto látky vůbec nepotřebuje a může způsobit poškození malého organismu.

Indikace pro použití

Theraflu je lék pro symptomatickou léčbu. Ve skutečnosti to nevyléčí, ale jednoduše odstraňuje příznaky charakteristické pro virové respirační onemocnění v akutní fázi, jako jsou:

 • teplota;
 • bolest svalů;
 • nazální kongesce;
 • bolest hlavy.

Pokud tyto projevy ve skutečnosti nezasahují a existuje možnost trpět, je lepší odmítnout vzít lék (je lepší dodržovat tento princip po celou dobu, nejen během laktace). Pití dostatek vzduchu, větrání, zvlhčování vzduchu bude mnohem užitečnější.

Také je třeba vzít v úvahu, že horečka je reakcí imunitního systému. Tělo tedy bojuje s viry, produkuje proti nim protilátky. Bez zvláštní potřeby zasahovat do tohoto procesu nestojí za to.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Hlavní účinnou látkou teraflu je paracetamol. Je to jeden z nejvíce studovaných antipyretických analgetik, je bezpečný v terapeutických dávkách a je lékem volby pro děti a těhotné ženy. I při předávkování je riziko komplikací minimální.

Pokud byl v samotném přípravku Theraflu obsažen paracetamol a aromatické látky, mohl by být během laktace podáván malým dětem i ženám.

Přípravek obsahuje další látky:

 1. fenylefrin hydrochlorid;
 2. Feniramin maleát.

Mají mnohem větší seznam kontraindikací, například:

 • glaukom;
 • hypertenze a další onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • jaterní porfyrie;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • ateroskleróza.

Obě tyto látky mají vazokonstrikční účinek, a proto jsou absorbovány do krevního oběhu a způsobují zúžení arteriol. Z pozitivních výsledků: jsou sníženy projevy rhinorrhea (jinými slovy, nepřestává proudit neustále), usnadňuje se nosní dýchání. Možné vedlejší účinky spojené s vazokonstrikčním účinkem, a to:

 • bušení srdce, bolest v srdci;
 • bolest hlavy, závratě;
 • nevolnost, respirační deprese;
 • slabost, třes.

Tyto stavy se samozřejmě vyskytují ve vzácných případech, ale jsou možné a to potvrzuje i výzkum. Nevkládejte sebe a zdraví dítěte do ohrožení.

Účinek je stejný jako při užívání přípravku Teraflu a rizika jsou minimální. Teraflu během kojení je předepsán jako kombinovaný lék, který může účinně řešit příznaky nachlazení a chřipky současně. Je účinný proti teplu, bolesti a alergickým projevům.

Jak laktace ovlivňuje dítě při krmení?

Instrukce pro léčivo ukázaly, že těhotenství a kojení (HB) je kontraindikováno. Droga má mnoho vedlejších účinků, které mohou nepříznivě ovlivnit stav mladé matky

Nebyly provedeny žádné klinické studie o účinku teraflu na laktaci. Považujeme-li tento lék za komplexní lék tří účinných látek, můžeme konstatovat, že každá látka obsažená v přípravku má vliv na tělo.

Pokud lékař předepsal tento lék povinně, nemůže být použit a zároveň pokračovat v kojení dítěte. Během kojení bude nejlepším řešením pro nachlazení odpočinek a lidové léky, ale pouze v případě, že případ neběží a není vážný.

  Paracetamol.

Podle výzkumu proniká do mléka méně než jedno procento dávky užívané matkou. Toto množství látky nemůže mít žádný výrazný vliv na tělo dítěte. Paracetamol není ovlivněn laktací. Feniramin maleát.

Nasátý do krve a mateřského mléka má vazokonstrikční účinek. Může zvýšit intrakraniální, krevní tlak, takže studie na kojení a kojenci nebyly provedeny. Fenylefrin.

Způsobuje zúžení periferních cév, může vést k prudkému zvýšení krevního tlaku. Vzhledem k možným komplikacím nebyl účinek této látky na laktační proces studován.

Ano, je možné se odvolat na obecné studie, které dokazují, že koncentrace léků užívaných matkou v mateřském mléku je mnohem nižší než v krvi. A dokonce i tyto minimální dávky látek se většinou zhroutí v žaludku dítěte a teprve potom se dostanou do krve.

Je pravděpodobnější, že nemají žádný vliv na tělo. Ale stojí za to riziko a zkontrolovat to na sobě a na svém dítěti? Zvláště pokud jde o symptomatické léky.

Doporučení pro použití u HB mam

Pokud vám však příznaky nachlazení neumožňují klidně jít o vašem podnikání a dítěti a kromě Teraflu neexistují žádné jiné léky, můžete si vzít jeden balíček. Před použitím teraflu lépe krmte dítě. Pokud jste již zadali prikorm, optimální řešení přeskočit jedno nebo dvě krmení, nahradit je kaši nebo zeleninové pyré. Musíme si uvědomit, že více než tři tašky denně nelze vzít.

Maximální koncentrace účinných látek v krvi je zaznamenána za 1-1,5 hodiny, poté klesá. Je nutné se velmi tvrdě snažit, aby dítě nebylo krmeno nejméně dvě nebo tři hodiny po přijetí, a to co nejdéle.

Alternativní ošetření za studena

Pokud je nachlazení chápáno jako akutní respirační virové onemocnění (a nejčastěji to je), pak neexistují žádné léky, které by zničily viry, a proto vyléčí, ne. Tělo se s nimi dokonale vyrovná 3-5 dní, maximálně týden.

Alternativní léčba může zmírnit stav:

 • teplé nápoje (džus, zelený čaj s medem, dogrose bujón);
 • slané kapky v nose;
 • teplé oblečení;
 • vlhký, chladný vzduch v místnosti (teplota 18-20 ° С, vlhkost 40-60%).

Nápoje musí pít v malých doušcích, a ne být horlivý s množstvím. Pití velkého množství tekutin vyvolává prudký nárůst mléka, což může vést ke stagnaci. Pro účely profylaxe se můžete několikrát vyjádřit, zvláště pokud pociťujete nepříjemné pocity v hrudníku.

Chlad může být způsoben hypotermií. V tomto případě je mikroflóra sliznice narušena a mohou se objevit příznaky jako kašel, bolest v krku, kongesce nosu. Lékárna a lidové léky vám pomohou vyrovnat se s tím.

Lidové léky

Pomáhá při nachlazení medu, musí být užíván v malých porcích, v ústech. Má mírný antimikrobiální účinek, zklidňuje bolest v krku, snižuje bolest. Můžete provádět inhalace s esenciálními oleji (eukalyptem, čajovníkem), usnadní dýchání a napomáhají lepšímu vyprazdňování hlenu.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je použití bylin a poplatků během laktace nežádoucí. Dopad bylinných přípravků nebyl studován, protože tolik faktorů ovlivňuje absorpci, koncentraci a eliminaci účinných látek z těla. Je lepší zvolit si lékárenské nástroje s prokázanou bezpečností.

Drogerie

Existuje celá řada léků, které mají pouze lokální účinky a jsou schváleny pro použití během laktace.

Jedná se o tyto nástroje:

 • IRS®19. Imunomodulační respirační sprej, který vám umožní zbavit se příznaků chladu dvakrát rychleji.
 • Givalex sprej. Perorální antiseptikum s analgetickou, protizánětlivou a antipyretickou aktivitou.
 • Paracetamol. Anestetikum a antipyretikum snižuje teplotu, zmírňuje bolest svalů.
 • Nasonex, Fluticasone. Pro usnadnění nosního dýchání.

Období těhotenství a laktace je nejdůležitější v životě každé ženy. Touha dát dítěti to nejlepší není jen v péči o něj, ale také ve schopnosti upřednostňovat. Vydržet dva nebo tři dny bez léků na akutní respirační virové infekce pod vlivem jakékoli osoby. Pokud jsou léky stále nutné, měli byste vždy pamatovat na potřebu předchozí konzultace s lékařem.

Droga Teraflu a kojící matka: stojí za to riziko?

V chladném období, kdy se počet virových infekcí dramaticky zvýší, začnou lidé létat z lékárenských regálů všechny léky, prášky a sirupy, které jsou propagovány jako léky proti chřipce a ARVI. Theraflu je jedním z nejznámějších léků v této kategorii. Podívejme se však, jak bojuje s virem a zda je taková léčba během období kojení nebezpečná.

Složení léčiva: účinná látka a pomocné složky

Abstrakt od sebevědomé aplikace na balení "pro chřipku a nachlazení", otevřeme pokyny a ctíme složení léku.

A tady je překvapení! Ukazuje se, že více než 80% teraflu je banální paracetamol a asi 12% je kyselina askorbová!

Levné a účinné léky

Jeden pytel Theraflu stojí téměř desetkrát více než stejné množství paracetamolu (325 mg) a kyseliny askorbové (50 g) celkem, pokud si tyto léky koupíte v pravidelných tabletách!

Ale možná to není jen reklamní trik, protože v přípravě existují další látky? Pokračujme v přečtení instrukcí.

Ve skutečnosti jsou zde přítomny další dvě složky, tentokrát ne tak známé: feniramin maleát (20 mg) a fenylefrin hydrochlorid (10 mg). Jejich dávka je ve srovnání s paracetamolem zanedbatelná, nicméně objasníme, co je v sázce.

Feniramin maleát je antihistaminikum, to znamená lék na alergie, kopřivku, konjunktivitidu a dermatitidu. Jako další složka je zahrnuta v obrovském množství "antivirových" léků. Ve své čisté podobě na našem trhu není na prodej, ale v zásadě existuje. Jako kontraindikaci švýcarský výrobce specifikuje období kojení (použití pouze v krajních případech, podle pokynů lékaře).

Fenylefrin hydrochlorid je adrenergní mimika, tedy látka, která stimuluje produkci adrenalinu v nadledvinách. Jako součást teraflu má fenylefrin funkci obnovení nosního dýchání: snižuje otoky sliznic, zvyšuje odtok krve a následně omezuje cévy.

Kromě uvedených tří složek obsahuje Teraflu řadu pomocných látek - sacharózu, kyselinu citrónovou, barvy a příchutě. Všechny, jak uvádí výrobce, jsou "neaktivní", to znamená, že nemají s léčbou nic společného.

Jak účinně může takový „kompot“ bojovat s virem, je rétorická otázka. Nicméně, pokračujeme v přečtení pokynů, velmi rychle zjistíme: lék není určen k léčbě onemocnění vůbec, ale pouze k potírání jeho symptomů. Nebudeme hádat: snížit rýmu a snížit vysokou teplotu během chřipky je také důležité, ale, jak jsme již hádali, lze to udělat mnohem levnější, zatímco výrobce paracetamol nás ujistit, že jeho lék léčí chřipku!

Jaké jsou formy theraflu

Hlavní forma uvolňování léčiva je prášek pro přípravu roztoku a jeho požití. Různé aromatické kombinace (citron, jablko a skořice, pomeranč, lesní jablka, mentol).

Méně často lze Teraflu nalézt v jiných formách: tobolkách, suspenzích, tabletách a také granulích (Immuno Theraflu), které se používají jako potravinová přísada k doplnění nedostatku vitaminu C. t

Tam je další Lar Spray Theraflu pro postřik v ústech (s těžkou bolestí v krku). Tento lék má zcela jiné složení, ale také „antivirový“: benzoxoniumchlorid a lidokainové antiseptika (zmírňují bolest tím, že blokují přenos nervových impulzů).

Fotogalerie: Theraflu formuláře

Farmakologické vlastnosti a indikace pro použití

Účinné látky teraflu společně působí jako:

 • antipyretika;
 • protizánětlivé;
 • antiedematózní (vazokonstriktor);
 • antihistaminikum;
 • lék proti bolesti.

Na tomto základě je Theraflu určen k potírání příznaků, jako jsou:

 • vysoká tělesná teplota;
 • zimnice;
 • rýma;
 • potíže s dýcháním nosu;
 • bolest hlavy;
 • svalové bolesti.

Všechny tyto příznaky jsou skutečně charakteristické pro chřipku a virové infekce, což je důsledek, nikoli příčina onemocnění.

Rýma a horečka - příznaky virové infekce dýchacích cest

Za zmínku také stojí, že takový projev ARVI, jako je vysoká tělesná teplota, je pro tělo prostě nezbytný. Při vysokých teplotách se původce onemocnění (viru nebo mikrobu), který vstoupil do těla, jeví jako velmi špatný, v takových podmínkách se nemůže vyvíjet. Můžeme tedy říci, že vysoká teplota, na rozdíl od Theraflu, skutečně vyléčí člověka z viru!

Navíc se zvyšující se tělesnou teplotou jsou aktivovány následující procesy:

 • produkci protilátek (imunitní reakce na příčinu onemocnění);
 • vylučování produktů rozkladu a toxinů (játra a ledviny začnou působit intenzivněji);
 • chemické reakce a metabolismus (v důsledku zvýšené aktivity různých enzymů);
 • baktericidní účinek séra a jiných tekutin.

Umělá chřipka během zimy nám tak oddálí proces hojení. Řekněte více. Viry v nepřítomnosti horečky jsou mnohonásobně aktivnější, takže je pravděpodobnější, že pacient infikuje ostatní. Američtí vědci ukázali, že nekontrolované užívání antipyretik výrazně zvyšuje riziko závažných následků nemoci, včetně smrti.

Bohužel je zde zvýšená teplota a opačný efekt: po dosažení hodnoty teploměru dosáhne určité hodnoty záchvatů, halucinací, ztráty vědomí, poruch nervového systému a dýchání.

Teplo urychluje regeneraci

Prohlášení, že při teplotách nad 40 ° C v lidském těle začíná skládat bílkoviny - ne více než mýtus. Ve skutečnosti, teplota skládací bílkoviny nejméně o dvacet stupňů vyšší!

Existují čtyři možné zvýšení tělesné teploty: nízká (ne nad 38 ° C), febrilní (rozmezí 38 ° C - 39 ° C), pyretická (39 ° C - 41 ° C) a hyperpyretická (nad 41 ° C).

Všeobecně platí, že subfebrilní teplota nemůže být poražena vůbec, febrilní teplota je také nežádoucí snížit, ale musí být přijata opatření, aby se zabránilo nebezpečným následkům takového stavu. Při zvýšených teplotách musíte hodně pít, protože nadměrné pocení, doprovázené uvolňováním tepla do životního prostředí, je nejlepším způsobem, jak jemně a bezpečně chladit tělo. Další důležitou podmínkou: vychladnout a zvlhčit vzduch v místnosti, včetně pravidelného větrání a mokrého čištění (při teplotě 18 ° C jsme velmi chladní, ale je lepší dát si na sebe další pár vlněných ponožek, než je přijímat antipyretikum).

Příjemný nápoj s příchutí pomeranče (citron, jablko), který je získán v důsledku kultivace prášku Theraflu, je skvělý způsob, jak uhasit žízeň, ne-li dvě věci:

 1. Paracetamol je přítomen ve složení léku, to znamená, že nejenže zabraňujeme dehydrataci, ale snižujeme "užitečnou" teplotu.
 2. Je zde množství levnějších, ale neméně chutných a hlavně zdravých nápojů, které dokonale pomáhají vyrovnat se s úkolem (dogrose bujón, bylinné čaje, kompoty, ovocné nápoje atd.).

Samozřejmě, pokud teplota těla překročila hranici 40 ° C a stále stoupá a preventivní opatření (pití, zvlhčování a chlazení místnosti) nefungují, pak je čas uchýlit se k použití antipyretik. Pro kojící matky jsou vhodné pouze dvě z nich - paracetamol a ibuprofen (léčivo lze nazvat jinak, máme zájem o účinnou látku). Paracetamol si můžete vzít sáčkem Theraflu, ale je lepší použít lék v jeho čisté formě: na jedné straně je mnohem levnější a na druhé straně bezpečnější.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Theraflu není tak neškodný, jak by se mohlo zdát. Navíc, protože všechny účinné látky, které tvoří lék (i kyselinu askorbovou) mají kontraindikace, seznam nebezpečných následků takové léčby se několikrát zvyšuje.

Klasický Theraflu při kojení: dobrý nebo špatný?

Po těhotenství a porodu je imunita mladé matky silně oslabena a tělo prochází útoky různých typů bakterií a virů. To je obzvláště těžké pro ženy, které kojí své děti. Musí pečlivě zvážit volbu léků pro léčbu v případě nemoci. Koneckonců, většina léků může nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte, takže je na seznamu zakázaných během laktace.

Theraflu: složení a působení na těle

Teraflu je známý francouzský lék ve formě bílého prášku se žlutými, růžovými a purpurovými šploucháními s chutí lesních plodů, citronu, jablka a skořice. Používá se jako antipyretikum, analgetikum, antialergikum a protizánětlivé léčivo.

Theraflu Prášek se používá jako antipyretikum, antialergikum a anestetikum.

Přípravek obsahuje:

 • paracetamol - 325 mg. Zvládne bolest a snižuje tělesnou teplotu;
 • Feniramin maleát - 20 mg. Snižuje otoky sliznic nosohltanu a dutiny ústní, odstraňuje pocit nazální kongesce a snižuje aktivitu kýchacích center;
 • fenylefrin hydrochlorid - 20 mg. Snižuje množství tekutiny vylučované z cév během zánětlivého procesu, zmírňuje otoky nosních sliznic.

V prodeji najdete Theraflu Extra, který se liší od obvyklého Theraflu vysokým obsahem paracetamolu. Obsahuje 650 mg této účinné látky.

Obsah paracetamolu v Theraflu Extra je dvakrát vyšší než u obyčejného Theraflu

Kromě Theraflu a Theraflu Extra v sestavě Theraflu dnes existuje celá řada léků, ale téměř všechny z nich se nedoporučují při kojení a mají bezpečnější náhradní možnosti. To znamená, že Theraflu je droga volby pro mladé matky, bohužel, je nemožné.

Indikace pro použití

Teraflu nebojuje se zdrojem nemoci, pouze pomáhá odstranit symptomy a zmírnit stav pacienta, takže se nejčastěji používá v kombinační terapii s jinými léky.

Lék se uvolňuje bez lékařského předpisu a je určen k použití v:

 • všechny typy sinusitidy (zánět jakéhokoliv sinusu);
 • chřipka;
 • akutní respirační onemocnění;
 • alergická rýma.

Theraflu může být použit v komplexní terapii při léčbě sinusitidy.

Být žhavým protivníkem tohoto druhu léků, po celou dobu, kdy si vzala Theraflu prášek jen jednou. Situace byla kritická a bylo nutné naléhavě jít do práce. Ale slabost, ospalost, horečka, kongesce nosu a bolest hlavy neumožnily ani vyskočit z postele. Podle rady svého strýce, který je mimochodem jediný, kdo je spasen při prvních známkách ARVI a ARI, pila tento lék. A hle, hle! Po hodině a půl zmizely symptomy.

Pravidla recepce a dávkování

Podle návodu musí být obsah sáčku zředěn sklenicí horké vody. Doporučuje se užívat roztok ihned po přípravě a nečekat, až vychladne. Interval mezi recepcemi musí být nejméně 4 hodiny. Denní dávka - 3 sáčky. Odborníci říkají, že nejúčinnější výsledek lze dosáhnout, pokud si vezmete prášek před spaním.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Podle instrukcí je období laktace jasným kontraindikací pro použití prášku Theraflu. To je dáno především skutečností, že výzkum týkající se identifikace účinků tohoto léku na tělo dítěte nebyl proveden, což znamená, jak je dítě schopno reagovat na aktivní složky léku, není známo. Užívání léku během kojení je možné pouze po konzultaci se svým lékařem, který jej předepisuje v případě, že zamýšlené přínosy použití tohoto nástroje jsou mnohem vyšší než možná rizika. Kojení je zároveň nutné na chvíli zastavit nebo přenést dítě na umělé krmení.

Existuje řada dalších kontraindikací pro použití Theraflu:

 • závažné onemocnění genitourinárních a kardiovaskulárních systémů;
 • všechny stadia diabetu;
 • bronchiální astma;
 • epilepsie a jiné duševní nemoci;
 • glaukom;
 • gastritida a žaludeční vřed;
 • individuální intolerance jedné ze složek léčiva;
 • těhotenství

Když bylo dítě jen dva měsíce, onemocněla jsem akutním respiračním onemocněním. Pochopení všech škod na lékařském ošetření, začal jsem pít hodně teplých brusinek, malin, brusinky ovocné nápoje. A také vařil šípkový čaj a zázvorový kořen. Vzhledem k tomu, že dítě bylo alergické na citrusové plody, citron nepoužíval jako lék.

V době léčby přípravkem Teraflu by mělo dojít k přerušení kojení.

Možné nežádoucí účinky

Teraflu není zcela neškodný lék, i když je dostupný v lékárnách bez lékařského předpisu.

Možné nežádoucí účinky:

 • ospalost;
 • bolesti hlavy a závratě;
 • únava;
 • suchost sliznic nosu, krku a očí;
 • zvýšení tlaku;
 • tachykardie;
 • zvracení, nevolnost, průjem;
 • obtížnost močení;
 • účinky na endokrinní a nervový systém.

Recenze maminky a znalecký posudek

Po zkoumání názoru žen na fórech o možnosti užívání Teraflu během kojení jsem dospěla k závěru, že většina mladých kojících matek je proti tomuto léku. Důvodem je především jeho složení a velké množství vedlejších účinků. Pouze několik z nich nadále užívá drogu, ale pouze po konzultaci se svým lékařem. Specialisté v oboru gynekologie také nejsou nadšeni účinky tohoto léku na tělo a věří, že cena za to je nepřiměřeně vysoká.

Dívky, také jsem onemocněla, horečka 39, rýma a kašel ((můj syn je 5 měsíců starý, na Guw, zavolal našemu pediatrovi, aby zjistil, jaké léky jsem mohl léčit bez poškození dítěte, volala mnoho léků, které lze léčit mimo Guy a těhotenství, včetně Theraflu a Ferwexu... Určitě jí věřím, je to rodinný přítel a velmi dobrý specialista... ale nějak je to stále pochybné...

Yana

https://m.babyblog.ru/community/post/breastfeed/1701342

Miluju Teru. Pomáhá mi to dobře. Ale je to taková reaktivní věc, že ​​je lepší nepít vůbec. Z těla to jde, myslím, nejméně 12 hodin. Použila jsem doktora Mama k potírání všeho, co je špatné :-). A snažil se lhát víc.

https://eva.ru/static/forums/54/2003_12/87559.html

Věc je termonukleární, zdá se, že den bude vyloučen, ale ve skutečnosti je nemožné krmit, když je lék v akci. Po 3 hodinách můžete nakrmit. To není můj vynález, konzultoval doktor. Další věc, kterou nelze zneužít.

Babbyanny

https://eva.ru/static/forums/54/2003_12/87559.html

Nejbezpečnějším prostředkem pro snížení vysoké teploty (nad 38,5 ° C) u kojících matek je PARACETAMOL a NUROFEN, který by měl předepisovat specialista. Takové populární léčivé přípravky jako TERAFLYU, COLDREX, FERVEKS atd. Se nedoporučují pro kojící ženy, protože jejich účinek není zcela pochopen.

Ksenia, konzultant kojení

www.ufamama.ru/forum/messages.aspx?TopicID=10748Page=8

Video: ka léčit studené kojící máma

Theraflu není neškodný lék, zejména během kojení. Než se mladá matka rozhodne o jeho použití, měla by se poradit s lékařem.

Kojící teraflu - riziko nebo přínos

Můžete chytit chlad nebo chytit virus v každém ročním období. Existuje spousta léků, které vám pomohou vyrovnat se s těmito problémy. Samostatnou kategorií jsou však těhotné a kojící matky, i když jsou také nemocné, ale seznam léků pro orální podání je omezený. Zvažte prostředky TheraFlu.

Theraflu proti příznakům chřipky a chřipky

Oficiální návod k použití uvádí, že TeraFlu je kombinovaný lék, který má antipyretické, anti-edémové, analgetické a antialergické účinky. Používá se při infekčních a zánětlivých onemocněních (ARVI, chřipka), doprovázených vysokou horečkou, zimnicí, bolestmi těla, bolestí hlavy a bolestí svalů, nádechem nosu, kongescí nosu a kýcháním. Nejedná se o příčinu onemocnění (viry, bakterie), proto není hlavní léčbou infekce. Proto se doporučuje pouze pro krátkodobou eliminaci symptomů běžného nachlazení, akutních virových infekcí dýchacích cest (ARVI) a chřipky.

Příznaky, které Theraflu eliminuje:

 • bolesti hlavy a bolesti svalů;
 • bolesti těla;
 • přetížení a / nebo těžké vypuštění hlenu z nosu;
 • kýchání;
 • trhání, svědění v očích;
 • zimnice a horečka.

Pokud má kojící matka příznaky virové infekce nebo nachlazení, které zmírňuje pomocí Theraflu, měla by vzít v úvahu, že neexistují žádné klinické důkazy o tom, že tento lék je během těhotenství zcela bezpečný pro těhotné ženy a ženy. Ale pokud je situace beznadějná, začala se zima a v domácí lékárni pouze Theraflu, měli byste se podrobněji seznámit s účinkem léku.

Složení a formy uvolnění

TeraFlu je komplexní léčivo vyráběné švýcarskou farmaceutickou společností Novartis. Vyrábí se ve formě prášku, ze kterého se připravuje roztok pro požití.

 • aktivní (aktivní) látky, které přímo zmírňují symptomy nachlazení;
 • neaktivní (pomocné) složky, které poskytují chuť léku, trvanlivost, udržitelnost v životním prostředí atd.

Aktivní látky TeraFlu:

 • paracetamol;
 • feniramin maleát;
 • fenylefrin hydrochlorid.

Paracetamol snižuje tělesnou teplotu, zmírňuje bolest a má mírný protizánětlivý účinek. Rychle se vstřebává do krve z trávicího traktu a dosahuje jeho maximální koncentrace v 30–60 minutách a celý den zcela opouští tělo. Hlavní cestou eliminace jsou ledviny (90%). Pouze 1% přijaté dávky paracetamolu přechází do mateřského mléka. To mluví dobře pro jeho bezpečnost pro dítě.

Feniramin je antihistaminikum, které inhibuje H1-histaminové a muskarinové receptory. Zastavuje nebo částečně inhibuje alergické projevy způsobené infekcí:

 • otok sliznic,
 • Rhinorea (výtok z nosní sliznice),
 • slzení
 • svědění očí a nosu
 • kýchání

Maximální koncentrace v krvi je stanovena přibližně jednu a půl hodiny po jejím příjmu. Terapeutický účinek nastává za hodinu a trvá den. Přibližně 70% léku se nezměnilo v moči a zbytek přichází ve formě metabolických produktů (metabolitů). Když kojení znamená relativně kontraindikováno, protože Neexistují spolehlivé informace o bezpečném užívání feniraminu u kojících žen. V tomto případě je feniramin, který se dostal do mateřského mléka, schopen vyvolat nežádoucí účinky u kojence (například alergické reakce).

Fenylefrin způsobuje vazokonstriktorový účinek, usnadňuje dýchání nosem a snižuje oteklost a zarudnutí sliznic v nosohltanu a spojivkách očí. Při požití přes ústa špatně proniká krev z trávicího systému, protože to má méně výrazný vazokonstriktorový účinek než když je aplikován topicky (jako sprej) nebo intravenózně. Pokud se nedoporučuje kojení, protože neexistují spolehlivé klinické studie, které by zaručily bezpečnost fenylefrin pro dítě.

Fenylefrin je jedním z nejbezpečnějších vazokonstrikčních léků, může být předepsán k léčbě jak matky, tak dítěte. Nikdo však nezaručuje, že nepřinese újmu, takže stojí nejmenší dávky.

Tabulka: složení léčiva s různými příchutěmi

 • kyselina askorbová,
 • kyselina jablečná,
 • dihydrát citrátu sodného,
 • žlutá barva č. 6 (E110),
 • žlutá barva č. 10 (E104),
 • oxid titaničitý (E171),
 • sacharóza,
 • citrónovou příchuť,
 • tribasický fosforečnan vápenatý,
 • bezvodá kyselina citrónová
 • kyselina askorbová,
 • sacharóza,
 • acesulfam draselný,
 • barva červená (E129),
 • modrá (E133),
 • maltodextrin,
 • oxidu křemičitého
 • přírodní malinová příchuť,
 • přírodní brusinkovou příchuť,
 • bezvodá kyselina citrónová,
 • dihydrát citrátu sodného,
 • tribasický fosforečnan vápenatý,
 • stearát hořečnatý
 • kyselina askorbová,
 • sacharóza,
 • acesulfam draselný,
 • barvivo FDC žlutá č. 10 (E104),
 • barvivo FDC žlutá č. 6 (E110),
 • maltodextrin M100,
 • oxidu křemičitého
 • přírodní citronová příchuť WONF Durarome 860.098 TD 10.91,
 • vůně citronu přírodní Durarome 860.202 TD 09.91,
 • bezvodá kyselina citrónová,
 • dihydrát citrátu sodného,
 • fosforečnan vápenatý
 • kyselina askorbová,
 • kyselina jablečná,
 • dihydrát citrátu sodného,
 • ethyl maltol
 • karamelizovaný prášek (E150),
 • oxid titaničitý (E171),
 • sacharóza,
 • tribasický fosforečnan vápenatý,
 • bezvodá kyselina citrónová,
 • umělé ochucení jablek,
 • přírodní příchuť jablečného skořice

Charakteristika Theraflu

Vyhodnoťte léčivo podle kritérií účinnosti a bezpečnosti.

Účinnost

Účinnost léku je míra pozitivního účinku léku na průběh, trvání, prevenci onemocnění a rehabilitaci. Účinná látka a její terapeutická dávka určují účinnost kombinovaného léčiva. Léčivo TeraFlyu lze pohodlně a rychle zředit ve sklenici horké vody

Tabulka: srovnávací charakteristiky účinných látek a jejich dávek

V prášcích TeraFlu může rozdíl mezi minimální účinnou dávkou paracetamolu ovlivnit účinnost antipyretického účinku léčiva. Pro dosažení žádoucího účinku bude nutné dávku léku opakovat a při kojení, bez konzultace s lékařem, je to riskantní. Zvyšuje dávku vazokonstriktoru a antialergické složky a není pro dítě bezpečný.

Bezpečnost

Paracetamol v souladu s dávkami je účinnou a bezpečnou antipyretickou a analgetickou látkou. V terapeutickém dávkování způsobuje méně nežádoucích projevů na straně zažívacího, nervového, hematopoetického systému než jiná antipyretika a analgetika. Schváleno pro použití u kojících žen.

Fenylefrin je relativně bezpečný vazokonstrikční lék pro požití a je povolen pro volně prodejné podávání jako součást kombinovaných léků na SARS (nachlazení) a chřipku. Fenylefrin má minimální riziko nežádoucích reakcí mezi všemi vazokonstrikčními činidly. Ale v období laktace, stejně jako u všech vazokonstriktorů, není indikováno k použití. Neexistuje dostatečná klinická evidence, existuje riziko nežádoucích účinků u dítěte.

Theraflu také používá feniramin, antihistaminikum „první generace“, což způsobuje výrazný sedativní účinek. Protože chřipkové a akutní respirační virové infekce (nachlazení) způsobují obecnou depresi centrálního nervového systému, je to často sedativní účinek (ospalost), který je nežádoucí. To ztěžuje plnění denních povinností. Při vstřikování do mateřského mléka má feniramin i v malých množstvích nepříznivý vliv na dítě. Proto je kontraindikován pro příjem během kojení. Feniramin způsobuje ospalost, což činí pro maminku mnohem těžší dělat každodenní starosti.

Vzhledem k bezpečnosti paracetamolu, ale kontraindikaci feniraminu a fenylefrinu, se použití TeraFlu a TeraFlu Extra nedoporučuje pro kojící matky. Ze stejného důvodu se nedoporučuje užívat analoga TeraFlu: Coldrex, Ferwex, Maxicold Reno, Grippoflu, Stopgippan Forte, Rinzasip a další. Před začátkem recepce je třeba plně prozkoumat složení účinných látek.

Pochybovat o bezpečnosti léku, je lepší, aby si to před konzultací s lékařem. Nestojí za to riskovat zdraví dítěte.

TeraFlyu během kojení a těhotenství

Během těhotenství a kojení se nedoporučuje užívat tento lék z důvodu nedostatku údajů o bezpečném užívání léčiva u těchto jedinců.

Nedoporučuje se používat přípravek TeraFlyu proti chřipce a nachlazení během těhotenství a kojení.

TheraFlu pro nachlazení a chřipku - oficiální návod k použití

https://health.yandex.ru/pills/teraflyu-ot-grippa-i-prostudy-40271#primenenie-pri-beremennosti-i-kormlenii-grudyu

Termín boje s nemocí

Prášky TheraFlu nebo TheraFlu Extra jsou určeny pro krátkodobé (ne více než 3 dny) odstranění příznaků nachlazení, ARVI nebo chřipky. Nejedná se o virus v žádném případě, a proto nevyléčí, ale pouze zmírnit stav. Nedostatek účinku prášků do 3 dnů - dobrý důvod se obrátit na lékaře.

Náklady na lék v lékárnách

Theraflu stojí lékárny za pouhých 38 rublů. až 50 str. za sáček, Teraflu Cena od 44 str. až 55 str. pro pytel. Některé lékárny nabízejí slevy při nákupu více než 4 sáčků.

Kontraindikace

Každá aktivní složka ve složení teraflu má od té doby vlastní kontraindikace všechny mají své vlastní vedlejší účinky. Jejich společná interakce může pouze zhoršit nežádoucí důsledky.

Proto se nedoporučuje užívat Theraflu, pokud má pacient: t

 • přecitlivělost na jednotlivé složky léčiva;
 • závažná dysfunkce jater a ledvin;
 • těžké kardiovaskulární onemocnění;
 • těžká hypertenze;
 • feochromocytom;
 • thyrotoxikóza;
 • adenom prostaty s akumulací zbytkové moči;
 • hemolytickou anémii;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • současné podávání inhibitorů monoaminooxidázy (MAO);
 • epilepsie;
 • diabetes mellitus;
 • bronchiální astma;
 • nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
 • těhotenství, období kojení;
 • děti do 12 let.

Nežádoucí účinky a speciální tipy při použití TheraFlu

Při užívání přípravku TeraFlu:

 • alergické reakce:
  • kožní vyrážka,
  • svědění
  • kopřivka,
  • angioedém;
 • hyperexcitabilita;
 • poruchy spánku;
 • snížení rychlosti psychomotorických reakcí;
 • ospalost;
 • závratě;
 • nevolnost, zvracení a bolest žaludku;
 • bušení srdce, vysoký krevní tlak;
 • sucho v ústech;
 • ubytovací paréza, zvýšený nitrooční tlak;
 • retence moči.

Velké dávky TheraFlu způsobují toxický účinek na játra, ledviny, hematopoetický systém (způsobují anémii, trombocytopenii, agranulocytózu).

Zvláštní pokyny na recepci Teraflyu

Během léčby se Theraflu nedoporučuje provádět mnoho denních povinností z důvodu ospalosti, kterou způsobuje feniramin. Není vhodné řídit auto, řídit složité mechanismy, provádět práci, která vyžaduje, abyste se soustředili, učili nebo se zapojili do jiné duševní činnosti.

Fenylefrin v dopingové kontrole způsobuje riziko falešně pozitivních testů. Toto by mělo být vzato v úvahu u sportovců, kteří se připravují na účast v soutěžích.

Použití léku z poškozených sáčků není bezpečné.

Jak lék použít

Přípravek TheraFlu a Theraflu Extra je určen k léčbě dospělých a dospívajících starších 12 let. Při kojení pouze se souhlasem lékaře.

 1. Doporučuje se pro jedno použití pouze 1 sáček (sáček).
 2. Granulovaný granulovaný prášek z jednoho sáčku by měl být rozpuštěn v 1 šálku (200 ml) teplé vařené vody (teplota vody je asi 75 ° C).
 3. Pijte terapeutický nápoj lépe horký.

Během dne je žádoucí užívat ne více než tři dávky (3 sáčky) léčiva. Mezi recepcemi by měl TeraFlyu trvat minimálně 4-6 hodin. Neexistují žádná omezení, v kterou denní dobu je třeba použít lék, ale je lepší ho vzít v noci, než půjdete do postele (to je, jak je kompenzován sedativní účinek feniraminu).

Teraflu se nedoporučuje užívat déle než 3 dny bez konzultace s lékařem. Konzultace je doporučena pro kojící matku po první návštěvě, pokud doposud nedošlo ke jmenování lékaře.

Fotogalerie: jak chovat TeraFlu

Rozhodnutí o užívání přípravku TeraFlu či nikoli, pro odstranění příznaků nachlazení, ARVI a chřipky, zůstává pro kojící matku. Pouze ona musí vzít v úvahu všechna možná rizika pro ni a dítě. V případě pochybností jsou přínosy větší než riziko užívání přípravku TheraFlu. Není-li možné poradit se s lékařem, je lepší dát přednost léku kombinovanému s lékem s jednou účinnou látkou, například paracetamolem nebo ibuprofenem, u kterých již byla bezpečnost pro dítě prokázána. Baby zdraví a bezpečnost ve vašich rukou. Buďte zdraví.