Akupresura pro nachlazení a rýmu

Akutní respirační virová infekce je skupina nemocí, při kterých dochází k horním dýchacím traktům. Do této kategorie spadá chřipka a tzv. Zima. Patogeny jsou v takových případech pneumotropní viry. Orientální medicína vždy praktikovala svůj vlastní způsob, jak se vypořádat s mazaným onemocněním. Akupresura pro nachlazení a rýma rychle zmírní příznaky onemocnění a rychlost zotavení.

Obecné informace

Výraz „jako by byl odstraněn rukou“ vstoupil do lexikonu z nějakého důvodu. Samotný muž se nedobrovolně protáhne, aby masíroval nebo otřel bolestivé místo. Východní léčitelé po staletí shromažďovali znalosti o speciálních léčebných bodech na těle. Vystavení jim pomůže zbavit se mnoha nemocí.

Než začnete dělat akupresuru pro nachlazení a rýmu, musíte se naučit určitá pravidla:

 • vyloučit vliv možných dráždivých látek před zákrokem;
 • předem připravit aromatický masážní olej;
 • zahřejte dlaně pod teplou vodou nebo je silně otřete;
 • vytvořit pozitivní emocionální postoj a zaujmout pohodlnou pozici;
 • k masírování ukazováčku, ne trhání z těla;
 • ovlivňují každý bod po dobu nejvýše 5 minut lehkými kruhovými pohyby;
 • provádět postup prevence SARS ráno a večer;
 • Masážní body za studena a zima každé 3 hodiny;
 • odpočinek po proceduře půl hodiny.

Pokud se zánětlivý proces stal chronickým, pak by měl být účinek na léčivé body zvýšen. Doporučuje se postup opakovat opakovaně, přičemž na každý tlak nesmí být déle než 30 sekund. Délka léčby by měla být 10-12 dnů.

Akupresura při nachlazení a chřipce je kontraindikována v následujících případech:

 • přítomnost závažných patologií kardiovaskulárního systému;
 • rozvoj onkologického procesu v těle;
 • vzdělávání v zóně dopadu varu, krtků, bradavic.

Postup by měl být prováděn s opatrností na nohou v případě zánětlivých onemocnění žil s tvorbou krevní sraženiny, protože zvyšuje pravděpodobnost jeho oddělení. Při těhotenství byste se měli vyhnout expozici bodům v břiše.

Pro dosažení maximálního účinku by měla masáž ARVI pokrýt všechny části těla. Relace začíná stimulací bodů hlavy a krku a končí působením nohou. Podívejme se podrobněji na metodiku jeho implementace.

Oblast hlavy a krku

Masáž určitých oblastí na obličeji a krku pomáhá posílit imunitní systém a zvýšit odolnost organismu. Takový dopad pomůže zbavit se různých projevů zimy. Následující body mají léčivý účinek:

 1. Yin-tang. Nachází se přímo mezi obočím. Stimulace této oblasti pomůže zmírnit ucpání nosu, zmírnit bolesti hlavy a zlepšit celkový stav pacienta.
 2. Ying-Xiang. Tyto body jsou umístěny na křídlech nosu. Dopad na ně by měl nastat současně. Taková manipulace vrátí čich, který byl ztracen během zimy, sníží otok sliznice a také slouží jako prevence krvácení z nosu.
 3. He-lao. Přesná poloha je nad horním rtem, mírně vzdálená od osy. Masáž této zóny zlepší přívod krve do čelistních dutin, pomůže zbavit se polypů v nose.

Poznámka: nebezpečnou komplikací nachlazení je zánět trojklaného nervu. Stimulace bodů 2 a 3 pomůže zbavit se bolestivých projevů tohoto onemocnění.

Akupresura pro chřipkové a akutní respirační virové infekce v oblasti krku je zaměřena na snížení bolesti v krku a na rychlé odstranění zánětlivých procesů. K dosažení tohoto efektu jsou ovlivněny následující zóny:

 1. Tien Chuan. Nachází se na boku krku, v blízkosti úhlu dolní čelisti. Jeho stimulace sníží otok sliznice hrtanu a eliminuje chrapot, k němuž často dochází při laryngitidě. Brzy bude bolest při polykání ustupovat.
 2. Qi-ona. Bod je umístěn na krku nad horním okrajem klíční kosti. Doporučuje se masírovat, aby se zbavil bolesti hlavy, kašle a bolesti v krku.
 3. Feng Chi Tato zóna se nachází ve vybrání, které se tvoří pod lebkou v zadní části krku. Pokud si někdo stěžuje, že vyfoukl na náčrt, masáž Feng-chi bodu rychle pomůže, zmírní horečku, bolesti kostí, kýchání a trhání.

Východní léčitelé věří, že stejně důležité akupunkturní body z běžného nachlazení a nachlazení se nacházejí na uších. Masírujte je současně oběma rukama.

Stimulace zóny ve středu laloku zmírní zánět spojivky oka. Vnitřní část ucha je zodpovědná za fungování dýchacích orgánů a její masáž zabrání rozvoji bronchitidy, tracheitidy a pneumonie.

Body na hrudi a zádech

Vystavení určitých oblastí na hrudi a zádech je považováno za vynikající způsob, jak bojovat proti kašli, chrapotům a také předcházet plicním onemocněním. Zasedání také odstraní bolest ve svalech a normalizuje spánek. Uvažujme podrobněji, které body mají podobný účinek:

 1. Tien-tu. Nachází se těsně pod jugulární dutinou na přední straně krku. Stimulace této zóny je považována za velmi účinnou při zánětu sliznice hltanu a hrtanu, jakož i při laryngotracheitidě.
 2. Qi-muži. Bod je v hypochondriu pod prsou. Masáž je zvláště užitečná pro pacienty se svalovou bolestí a pulzací v zadní části hlavy po hypotermii. Dopad na specifickou zónu zmírní horečku a horečku, zmírní kašel.
 3. Tan-chzhun. Umístění tohoto bodu je snadné určit. Nachází se přímo uprostřed hrudníku. Masáž této oblasti pomůže vyrovnat se s přetížením plic a průdušek, chronickým kašlem a dušností.

K poznámce: stimulace bodů v epigastriu je zaměřena především na odstranění onemocnění gastrointestinálního traktu. Tento postup bude mít prospěch z SARS. Používá se k sípání na hrudi, stejně jako k hrozbě takové závažné komplikace bronchopneumonie, jako pleurie.

Masáž na chřipku a nachlazení na zádech je nepravděpodobná, proto je lepší uchýlit se k pomoci příbuzných a přátel. Dopad na léčebné body nejen pomůže rychleji se zotavit, ale také zlepší krevní oběh v paravertebrálních svalech. Tento výsledek stimuluje následující zóny:

 1. Ano, chuy. Masáž ve spineálním procesu sedmého krčního obratle zmírní stav při zvýšené teplotě, odstraní bolesti hlavy, zjemní kašel. Tento postup je považován za obzvláště účinný, když je nedostatek dýchání a pocit distenze v hrudi.
 2. Fei-shu. Bod je 2 obratle nižší než Da-chjuy a krátká vzdálenost od páteře. Jeho stimulace urychlí zotavení ze zánětlivých onemocnění dýchacích orgánů, stejně jako zmírnění horečky a zimnice.
 3. Geh-shu. Tato zóna se nachází uprostřed zadní části v blízkosti 7. hrudního obratle. Expozice mu poskytne úlevu od nespavosti, noční návaly horka, zmírní napětí unavených svalů. Takový postup je také považován za užitečný při kašlání.

Pokud máte podezření na bronchitidu a pneumonii, je nutná naléhavá výzva k lékaři. Metody východní medicíny by v tomto případě měly být používány pouze jako souběžná léčba.

Masáž rukou a nohou

Stimulace určitých zón na dlaních a chodidlech je základem jihokorejského učení Su-Jok. Tento typ alternativní medicíny se rozšířil nejen v Rusku, ale také v USA, Velké Británii, Austrálii. Akupresura pro akutní respirační virové infekce a chřipku se provádí podle speciálního schématu, přičemž pacientovi se navíc doporučuje použít masér ve formě koule s hroty.

U lidí se prsty a prsty skládají ze 3 falangů: hřebík, střední a hlavní. Výjimkou je palec - jsou jen dva. Expozice vhodného místa podle Su-Jok pomůže zbavit se bolestivých příznaků nachlazení. Zvažte hlavní ustanovení této techniky:

 • s výtokem z nosu a nazální kongescí se provádí stimulace prstů prstů nehtů prstů z chodidla a dlaní;
 • v případě bolesti v krku je nutné masírovat bod ve středu první falangy palce, a pokud se hlas posadil, pak se doporučuje dodatečně aplikovat med nebo alkoholový obklad do této oblasti po dobu až 10 hodin;
 • pro snížení horečky a odstranění horečky se doporučuje aplikovat led na několik minut na dosah ruky;
 • aby se zbavili kašle, dlaňová masáž se provádí na první palce palce a pohyby ve směru nehtů phalanx usnadní výtok sputa;
 • pro bolesti hlavy se doporučuje hnětení špiček prstů a prstů na nohou.

Podle učení Su-Jok musí nachlazení ovlivnit oblast, která stimuluje práci nadledvinek. To eliminuje zánětlivý proces v krátkém čase a zvyšuje odolnost organismu vůči napadení virem. Tyto body jsou umístěny na obou stranách středu dlaní a chodidel.

K poznámce: zahřátí energetických bodů během chřipky a nachlazení je považováno za velmi užitečné. Teplé ruce přinesou pacientovi rychlou úlevu. A lidový zvyk stoupajících nohou prokázal svou účinnost už dávno.

Podrobné zkoumání otázky, zda je možné masírovat chřipkou, se ukázalo, že metody východních léčitelů mají malý seznam kontraindikací a neublíží tělu. Jako souběžná léčba by měla být použita alternativní léčba. Masáž se doporučuje provádět s SARS bez vysoké teploty. Pokud je onemocnění doprovázeno intenzivní horečkou a stav se dlouhodobě nestabilizuje, je nutná neodkladná léčba.

První pomoc při nachlazení: akupresura

Ekologie zdraví: Akupresura, pokud se provádí systematicky, zvýší odolnost organismu a umožní vyhnout se nachlazení v budoucnu.

Ačkoliv akupresura nevyléčí nachlazení a chřipku, je velmi užitečné ji využít při těchto onemocněních, protože vám pomůže snadněji přenést nemoc a rychle se zlepšit.

Kromě toho, akupresura, pokud se provádí systematicky, zvýší odolnost těla a umožní v budoucnu, aby se zabránilo nachlazení.

Při léčbě chřipky a nachlazení by měly být ovlivněny následující body:

Bod B 2 („vrtání bambusu“). Symetrický bod, umístěný na křižovatce nosu a obočí, ve výklencích zásuvek. Používá se při léčbě nachlazení, rýma, zmírňuje únavu očí, bolesti hlavy.

Bod St 3 ("krása tváře"). Symetrický bod umístěný na linii zornice, na dně lícní kosti. Pomáhá při nachlazení, zvýšeném očním tlaku, namáhání očí.

Bod LI 20 („příjemný zápach“). Symetrický bod, umístěný v blízkosti nozder. Ulehčuje ucpání nosu, bolest v nosních dutinách, používá se k otoku obličeje a paralýze obličejových svalů.

Bod GV 16 („zámek proti větru“). Asymetrický bod, umístěný ve vybrání pod základnou lebky. Zmírňuje bolesti hlavy, bolest krku, zánět očí, stresující stavy.

Bod GV 20 („brána vědomí“). Symetrický bod, umístěný pod základem lebky mezi velkými svislými krčními svaly. Vzdálenost mezi levým a pravým bodem je 5-7,5 cm, používá se pro artritidu, bolesti hlavy a bolesti na krku, nervozitu a stres.

Bod GV 24.5 („třetí oko“). Asymetrický bod, umístěný ve vybrání mezi obočím. Zmírňuje kongesci nosu, bolesti hlavy.

Bod K 27 („elegantní sídlo“). Symetrický bod, umístěný v dutině mezi hrudní kostí a klíční kostí. Masáž tohoto bodu je způsobena kašlem, bolestmi v krku, obtížným dýcháním.

Bod B 36 („porod na podporu“). Symetrický, umístěný na ramenním výčnělku na obou stranách páteře (obr. 1). Bolest tohoto bodu, únava a svalové napětí v tomto místě naznačují začátek zimy. Dopad na tento bod přispívá ke zlepšení imunity, usnadňuje průběh nachlazení, zmírňuje bolest v ramenou a zádech.

Bod LI 11 („zakřivený rybník“). Symetrický bod, umístěný na stupínku v ohybu lokte, na jeho vnější straně (obr. 2). Zmírňuje bolest v loketním kloubu, posiluje imunitní systém. Masáž tohoto bodu je účinná při nachlazení, chřipce, zácpě.

Bod LI 4 („vstup do údolí“). Symetrický bod, umístěný v horní části svalu mezi palcem a ukazováčkem (Obr. 2). Používá se pro chřipku, nachlazení, bolest na krku, podrážděnost a stres.

Neměli byste tento bod masírovat těhotným ženám před začátkem porodu, protože to může způsobit zkrácení předčasně.

CVIČENÍ V PŘÍPADĚ NÁHODNÝCH CHOROB

Během masáže nezapomeňte, že dýchání musí být hluboké.

Cvičení se provádí v poloze na břiše. Při masáži B 36 můžete využít tenisové míčky. Vložte dvě malé kuličky na podložku a lehněte si tak, aby byly pod ramenními výstupky. Současně můžete masírovat body K 27 umístěním prstů obou rukou na ně. Zavřete oči a zatlačte na tyto body po dobu 1-2 minut.

Následující cvičení mohou být prováděna při ležení nebo sezení.

Položte obě ruce na horní okraj objímky oka (bod 2). Stiskněte na 1 minutu. Zavřete oči, uvolněte krční svaly.

Současně zatlačte na body St 3 a LI 20: prostřední prsty přitlačují na body near 20 blízko levé a pravé nozdry a ukazováčky na bodech St 3. Provádějte masáž po dobu 1 minuty, směr pohybu pod lícní kosti.

Zabalit loket levé ruky kartáčem pravé ruky a položit prsty tak, aby palec tlačil konec ohybu lokte vnější části předloktí (bod LI11) a ostatní prsty jsou na opačné straně kolenního kloubu. Stiskněte prsty a zatlačte na kloub. Masáž na výrobu během 1 minuty. Podobným způsobem se vytváří tlak na bod LI 11 pravé ruky.

Levou ruku zalomte pravou rukou tak, aby palec ukazoval na LI 4 bod mezi palcem a ukazováčkem. Zbývající prsty položily dlaň na ruku. 1 minutu palcem a ukazováčkem tiskněte na bod LI 4. Poté proveďte masážní bod LI 4 na pravé ruce.

Vložte palce obou rukou do prohloubení pod základnu lebky, v bodech GB 20. Postupně zvyšujte tlak nakloněním hlavy dozadu. Dopad na bod GB 20 by měl být proveden do 1 minuty.

Střední prsty obou rukou jsou spojeny v bodě GV 16 pod základnou lebky. Pomalu nakloňte hlavu dozadu, držte prsty v bodě GV 16. Pak se pomalu vrátí hlava do původní polohy. Pomalým krokem potřásněte hlavou a pokračujte v tlaku na bod. Masáž tohoto bodu by měla trvat 1 minutu.

Pomozte si: akupresura pro nachlazení. Jednoduchá a účinná léčba

Zima, zima, spolu s nimi někteří z nás přišli nezvaní hosté - nachlazení, rýma, kašel... každou chvíli na ulici, v obchodech, ve veřejné dopravě se setkáváte s kýcháním a kašlem. Mnoho lidí s teplotou, kašlem a výtokem z nosu zůstalo doma.
Existuje mnoho způsobů, jak léčit nachlazení, kombinující obchod s radostí.

Například, pokud vaříte babiččin kuřecí vývar. A to není vtip, kuřecí polévka byla po staletí používána jako lidový lék na nachlazení. Vdechování páry nad kuřecím vývarem vyčistí dusný nos. Účinek polévky na pacienta se výrazně zvýší, pokud do něj přidáte zeleninu: cibuli, brambory, celer, mrkev, tuřín, pastinák, petržel. Tato zelenina obsahuje látky, včetně vitamínu C, které pomáhají léčit nachlazení.
A můžete zastavit chlad vlastními rukama. Stačí jen při prvních příznacích nemoci, kdy se objeví rýma, kýchání, mírné bolesti v krku, provedení několika cvičení terapeutické akupresury. Její hlavní techniky se nám dostaly z Číny, kde byla tato technika používána již ve 2. století našeho letopočtu k prevenci a léčbě nemocí horních cest dýchacích a zvýšení obranyschopnosti těla.

Akupresura (akupresura) se stále používá nejen jako preventivní opatření k posílení plic, krku a nosní dutiny, ale také jako účinná první pomoc při nástupu nachlazení, jakož i při prevenci ARVI. Metody léčby akupresury budou úspornou slámu pro ty, kteří často chladí, jsou nemocní několikrát do roka, na něž se úřady již dívají, mírně řečeno, s nespokojeností. Ale nikdo nechce onemocnět, a ještě více dlouho na nemocenské. Proto má smysl se odkazovat na časově prověřené metody tradiční čínské medicíny a naučit se bodovat vlastní masáž. Masáže doma není vůbec těžké dělat, uvidíte sami. Váš první zuminka v tomto článku vypráví o technice čínské akupresury, jejích základních technikách. Podrobně bude popsáno schéma provádění každého cvičení s jasnou ilustrací ve formě výkresů. Promluvme si o výhodách a kontraindikacích tohoto postupu.

Výhody akupresury

Proč se akupresura nebo účinky na tělo štípáním prstů na speciální body stávají populární metodou léčby z roku na rok?

Akupresura má v porovnání s jinými metodami lidového ošetření řadu významných výhod:

 • široké spektrum účinků na tělo
 • vysoká účinnost a efektivita,
 • nedostatek bolesti a komplikací,
 • žádné věkové omezení, děti mohou začít dělat to s 1 rokem starý,
 • každý může zvládnout.

Znát projekce bodů zodpovědných za práci různých orgánů, člověk může rychle pomoci, například bolestmi hlavy, vysokým tlakem, nachlazení, které začíná, dlouhodobým nádechem nebo kašlem. V krátkém čase tak můžete upravit práci nemocného orgánu nebo jakéhokoli systému těla. Zároveň je účinek na reflexní body téměř bezbolestný, což umožňuje aplikovat techniku ​​akupresury na osoby s jakýmkoliv prahem citlivosti. Více informací o tom, jak si pomoci s reflexními body pro různá onemocnění, naleznete zde.

Bezpečnost a vysoký výkon - stále významné výhody akupresury. Akupresura nebo tlak na kůži je bezpečný způsob expozice, který jej na rozdíl od akupunktury nepoškodí, když se používají jehly. A výsledky mnoha lidí se již začínají prožívat doslova z prvního zasedání.

Navíc s akupresurou dochází:

 • sladění energetické bilance
 • zklidňující vegetativní systém
 • zvýšení krevního zásobení
 • regulace průchodek vnitřní části,
 • odstranění svalového a nervového napětí
 • zvýšit efektivitu a imunitu,
 • úlevu od bolesti.

To vše vede nejen ke zlepšení těla jako celku, ale prodlužuje mládež, zlepšuje činnost mozku a paměť, normalizuje metabolické procesy, což usnadňuje řešení problémů nadváhy.

Kontraindikace k akupresuře

Pro tento postup existuje řada kontraindikací. Masáž by se neměla provádět osobě:

 • vysoká tělesná teplota (nad 37,5 stupně) a horečka,
 • s nádory jakékoliv etiologie,
 • otevřená tuberkulóza,
 • onemocnění krve
 • žaludeční vřed a střeva,
 • vyčerpání těla.

Pravidla akupresury pro nachlazení

Léčba přípravkem Su-Jok nebo akupresurní léčba při prvním projevu nachlazení by měla být prováděna 2x denně - ráno a večer. Nebo alespoň jednou denně - večer přidělit několik minut na své zdraví. Pokud jde o dobu trvání, trvá velmi málo času a přínosy jsou obrovské. Komplex se skládá z 13 cvičení, které se každý může naučit. Techniky samy o sobě jsou jednoduché a nejsou komplikované. Je pouze důležité správně najít požadovaný bod a působit na něj prstem ruky po dobu 2-3 minut. Pokud jsou body umístěny symetricky, musí být masírovány současně prsty obou rukou. Tento komplex je lepší, když sedí na židli u stolu. Palmy rukou by se měly v případě potřeby zahřát, otřít je o sebe, protože Vlastní masáž by se měla provádět teplými prsty.

Základní techniky otočené masáže

Existují tři metody vlastní masáže: hlazení, kruhový pohyb a vibrace.

Ve výše uvedeném diagramu můžete vidět, kterým směrem by se měly pohybovat polštářky prstů pro různé typy účinků na reflexní body.

Zvažte každou metodu zvlášť.

Vytahování je nejlehčí skluz na kůži, který je vyroben s polštářky indexu, palcem nebo prostředníkem.

Kruhové pohyby, stejně jako při hlazení, umožňují snadné posouvání prstů po kůži pouze po kruhové dráze.

Vibrace - rychlé oscilační pohyby, zatímco prst je vždy v bodě nárazu.

Na všech recepcích se obvykle používají polštářky ukazováčku, prostředníčku nebo palce. Při vlastní masáži jakéhokoliv bodu prst nevypadá z kůže. Doba trvání - 1-2 minuty, během této doby je třeba změnit sílu tlaku na kůži, pak snížit, pak ji zvýšit.

Je to důležité! Pokud během začátku masáže reflexních bodů cítíte jejich bolestivost, pak musíte začít lehkými pohyby po dobu 10 sekund a po kruhových pohybech bez silného tlaku na kůži na minutu a na samém konci můžete začít vibrace, dokud nebudete cítit “ necitlivost. "

Soubor cvičení a technik akupresury pro nachlazení.

Tento soubor cvičení a technik akupresury je indikován pro: chlad, rýmu, sinusitidu, tracheitidu, bronchitidu, kašel, chřipku. Sekvence musí být dodržena při provádění techniky. Musíte začít s přípravnými diafragmatickými dechovými cvičeními a poté provést základní cvičení na aktivních bodech, na kterých můžete vidět přesné umístění na diagramu.

1 cvičení

První cvičení je respirační. Dává potřebný postoj a díky tomu je membrána masírována. Musíte sedět na židli, položte ruce na kolena, dlaně dolů. Vaše záda by měla spočívat na opěradle židle, měla by být rovná, ramena by měla být spuštěna ve stejnou dobu a kolena by měla být ohnuta pod úhlem 90 stupňů. Po zaujetí tohoto postoje začněte rytmicky dýchat: vdechujte nosem, břicho se vtahuje, následuje výdech nosem a vyboulení břicha. Po výdechu, následovaném malou pauzou, následuje opět inhalace, při které nezapomeneme vytáhnout žaludek a následuje výdech - vyčníváme ze žaludku. Každý bude mít svůj vlastní rytmus, vdechování a dýchání v čase není nutné. Mezi dechy a výdechem nosem, když je mírná pauza, můžete si říci: „Jsem klidný.“ Pokračujte v dýchání takhle po dobu 1 minuty.

Výhody. Toto jednoduché, na první pohled diafragmatické dýchání má obrovský léčivý účinek:

 • klasická recepce soustředění pozornosti osoby
 • spolu s klidným dýcháním přichází do jeho vnitřního světa rovnováha;
 • člověk se učí správně dýchat - nosem, ne ústy;
 • dochází k masáži membrány vnitřních orgánů.

V Číně se říká:

"Dýchat ústy je stejně nepřirozené jako nos."

To jsou zlatá slova. Náš dýchací systém, nos, má řadu důležitých funkcí. Za prvé, prochází vzduchem, který chrání člověka v mrazivém počasí. Za druhé, zadržuje prach a mikroby v důsledku klků uvnitř. Navíc je-li nosní sliznice zdravá, je spolehlivou bariérou proti různým virům. Proto je důležité dýchat nosem, ne ústy! Proto doporučuji, abyste toto cvičení před zahájením terapeutické akupresury nevynechali.

2 cvičení

Pracovní nozdry. Nafoukněte křídla nosu - nosní dírky, pak relaxujte a použijte polštářky ukazováčků vašich rukou, abyste je masírovali 10-15krát ve směru: nahoru - dolů. Opakujte 10 - 20 krát.

Výhody. Toto cvičení zvyšuje imunitu vůči onemocnění horních cest dýchacích, má blahodárný účinek na sliznici nosu a posiluje svaly nosu. Vlastní masáž křídel nosu má příznivý vliv na dolní končetiny.

3 cvičení

Masírujte nos. Masáž by měla být provedena zadní stranou druhé falangy ukazováčků obou rukou, protože musíte masírovat symetrické body na obličeji. Mírné hlazení by mělo být prováděno podél boční stěny nosu od nosu a pohybující se na nasolabiální záhyby. Další lehké hlazení jde podél zygomatických oblouků, které jsou pod paticemi. Opakujte 10 - 20 krát.

Výhody. Toto cvičení a další dva zvyšují krevní oběh v těchto oblastech obličeje, rozvíjí čich.

4 cvičení

Poklepávání. Poklepejte na polštářky ukazováčků obou rukou na obou stranách nosu a podél zygomatických oblouků (směr pohybu je stejný jako v cvičení č. 3). Opakujte 10 - 20 krát. A pak zdvihněte stejné zóny 2-3 krát, ale bez tlaku.

5 cvičení

Masážní obočí. Hřebeny obočí jsou masírovány pomocí zadní části druhé falanyx palce obou rukou. Pohyb se provádí s mírným tlakem masírované oblasti ve směru od bodu mezi obočím a chrámy, jak je znázorněno na obrázku. Opakujte cvičení 10 až 20 krát.

6 cvičení

Masírujte zadní část nosu. Masáž by měla být provedena jemným stisknutím prstu ukazováčku na zadní straně nosu ve směru od nosu ke špičce. Opakujte 5-10 krát. Další pohyb je od nosu nosu až k bodu nad horním rtem. Opakujte 5-10 krát.

Výhody. To je velmi užitečné cvičení, protože projekce bodů zodpovědných za fungování vnitřních orgánů jsou umístěny na zadní straně nosu. Podívejte se na níže uvedený diagram. Stimulovat je zlepšit práci vnitřních orgánů těla: srdce, plíce, játra, slezina, ledviny. Vlastní masáž špičky nosu má příznivý vliv na práci genitálií.

7 cvičení

Střídavě dýchejte nosem. Velmi užitečné wellness cvičení, které je zásadní pro dýchací postupy indické a čínské tradiční medicíny. Když se dýchání provádí přes jednu nebo druhou nosní dírku. Toto je děláno tím, že jednoduše zavře jednu nozdry s ukazováčkem, zatímco dýchání musí být děláno přes jiné nozdry. Pak změňte pozici - udělejte totéž, ale s jinou nosní dírkou. Současně, když vdechujete jednu nosní dírku, musíte se při vdechování řídit pohybem břicha, vydutím. A na výdech - je nakreslena. Opakujte cvičení s každou nosní dírkou 5-15 krát.
Výhody. Cvičení zlepšuje cirkulaci mozku a přispívá k rozvoji správného dýchání nosu.

8 cvičení

Masážní body v xiangu. Ying-Xiang překládá z čínštiny doslovně jako "vítanou vůni." Oba body jsou symetrické. Jsou umístěny v základně křídel nosu: ve fosse nasolabálního záhybu, uprostřed křídel nosu (viz obrázek). Masáž by proto měla být prováděna s polštářky indexu nebo prostředními prsty obou rukou s pomalými kruhovými pohyby. Dokončete masáž těchto bodů rychlými vibračními pohyby - 30-40 krát.

Poznámka: před zahájením vlastní masáže bodů x-xiangu můžete na ně aplikovat trochu balzámu Zlatá hvězda, což platí zejména v případě, že jste měli kontakt s osobou s chřipkou nebo ARVI. Pokud se vyskytne epidemie chřipky, pak by měla být taková masáž prováděna nejméně dvakrát denně, s výhodou 3-4krát denně.

Navrhuji sledovat video, o jednoduchých technikách akupresury, které vám pomohou zbavit se zimy doma.

Jedná se o 8 hlavních cviků léčby s akupresurou, které musí být prováděny každý den, a to jak pro prevenci, tak pro nejrychlejší zotavení v období zimy, chřipky nebo ARVI. Můžete provádět následující cvičení podle libosti, ale také pomáhají v boji proti virům a usnadní vám rychlé zotavení, pokud jste nemocní. Také jsou doporučováni čínskými specialisty na tradiční medicínu, aby byli spojeni s hlavním komplexem během epidemie chřipky. Přispívají také k posílení imunity, takže pokud máte čas, můžete pokračovat v komplexu zdraví podporující bodové vlastní masáže.

9 cvičení

Masírování bodu na můstku jin-tang. Chcete-li hmotnost bodu i-tan, který se nachází přímo ve středu nosní můstek, budete potřebovat podložku svého indexu nebo prostředníček, světlo, rotační pohyb po dobu 1-2 minut.

Výhody. V doslovném překladu z čínštiny znamená yin-tang „zapečetěný palác“. Více široce známý jako “paměťový bod”. A není to náhodou, že působením na daný bod reflexe můžete zlepšit svou paměť. V případě chřipky a jiných nachlazení ovlivňuje vlastní masáž bodu i-tang bod dýchacích cest dutin, čímž se z nich odstraní usazená infekce.

10 cvičení

Masírování bodu za uchem fen-chi a tragus. Fen-chi se překládá jako „rybník větru“, tento bod se nachází za ušním boltcem, kde je okraj skalp, v fosse (schéma výše). Tento symetrický bod je nutné masírovat pomocí polštářků obou ukazováčků s rotačními, lehkými pohyby.

Poté musíte jít na masážní stojan, který by měl být proveden následujícím způsobem. Ukazováček je umístěn ve vnějším zvukovodu a velký je umístěn nahoře. Podstavec je tedy mezi oběma polštářky těchto prstů a měl by být s nimi do 30 sekund - 1 minuty.

Výhody. Vlastní masáž podstavce je velmi užitečná pro běžné nachlazení a bolest v krku, protože na jeho vnější zóně jsou vyčnívající body vnějšího nosu a na vnitřní straně hltanu a hrtanu.

11 cvičení

Masíruje bod na ruce, on-gu. Nachází se na zadní straně ruky, na horní části svalu mezi ukazováčkem a palcem. Tento bod musíte střídavě masírovat - nejprve na jednom kartáčku a pak na druhém. Pro větší pohodlí by měla být ruka položena na stůl nebo na koleno.

Výhody. He-gu (přeloženo jako uzavřené údolí) je velmi důležitým reflexem, symetrickým bodem, který se také nazývá bodem „od stovky nemocí“.

Pozor! Tento bod by neměl být masírován pro těhotné ženy, protože hrozí potrat.

12 cvičení

Masírování bodu da-chui na páteři. D a-chjuy znamená „velký obratle“. Je snadné ho najít, protože tím spouštíme prst uprostřed zadního povrchu krku dolů a cítíme obratle VII (jeho spineózní proces se nachází v oblasti „kohoutku“). Za vyčnívajícím obratlovcem VII se nachází bod, který potřebujeme.

Výhody. Pokud nemáte kašel po dlouhou dobu, pak vlastní masáž tohoto reflexního bodu se ho zbaví.

13 cvičení

Masáž oblasti kolem uší, 5 bodů: er-muži, ting-gong, ting-hui, jiao-sun, a-feng. Masáž těchto bodů je indikována, pokud máte pocit "dusnosti" v uchu. Pak musíte provést vlastní masáž po obvodu ucha pacienta ve všech pěti bodech. Všechny body jsou masírovány rotačními světelnými pohyby, aniž by byly stlačeny. Na konci vlastní masáže každého bodu je nutné provádět vibrační pohyby.

1) El-muži v čínštině znamená „dveře ucha“. Tento bod reflexu je na horní linii tragusu. Můžete to cítit, když otevřete ústa, objeví se na tomto místě výklenek.

2) Cín-zbraň je přeložena jako "palác sluchu". Bod se nachází o něco nižší, přibližně na linii středu tragusu.

3) Ting-hui znamená „sluchové shromáždění“ a nachází se na spodním řádku tragusu.

4) Jiao-sun znamená „ušní roh“ v překladu. Najít tento bod reflexu přímo nad vrcholkem ucha, v malé dutině.

5) I-feng znamená „ochranu před větrem“. Nachází se za ušním lalůčkem, u paty ušního boltce, v malé dutině. Určete, zda jste ji našli správně, může být toto: pokud na ni stisknete, bude v uších hluk.

Výhody. Sekvenční vlastní masáž všech pěti reflexních bodů léčí problémy spojené s onemocněním ucha.

Na závěr chci říci, že akupresura pomáhá nejen při nachlazení, ale i těm lidem, kteří mají alergická onemocnění horních cest dýchacích.

Navrhuji sledovat video ze série programů o zdraví s účastí Elena Malysheva, o tom, jak jednoduché metody čínské akupresury vám mohou pomoci zbavit se bolesti hlavy a dalších problémů souvisejících s lidským zdravím.

Přátelé, budu rád, kdyby byl článek pro vás užitečný a hlasujte za něj s hvězdičkami, stejně jako zaúčtujte je na sociálních sítích kliknutím na odpovídající tlačítka. Připojte se ke skupině Your Zest ve Vkontakte a přihlaste se k odběru novinek.

Jak vyléčit zima (čínský recept)

Tato otázka se týká mnoha, zejména mimo sezónu a během chladného období.

V mém článku dám způsob léčby doporučený čínskou tradiční medicínou.

Tato věda se domnívá, že k nemoci dochází, když je neomezený tok vitální energie qi narušen speciálními energetickými kanály - meridiány.

Výskyt chřipky a chřipky nastává, když je plicní poledník blokován vlivem vnějšího faktoru větru.

Příznaky určují, zda to bylo vítr-zima (obvykle zima) nebo vítr-teplo (pak to je považováno za chřipku).

Symptomy, jako je bolest hlavy, zimnice, bolest v kloubech, suchý kašel a jasný výtok z nosu naznačují, že to bylo „chladno“.

Pokud ale cítíte konstantní žízeň, bolest v krku, máte horečku, nadměrné pocení a nosní výtok z nosu jsou žlutozelené, pak se jedná o nemoci jako „větrné teplo“.

Jak zabránit nachlazení?

Prvním krokem je posílení obranyschopnosti těla. Používejte prostředky, o kterých víte, že zvyšujete imunitu.

Jak se léčit?

Při prvních příznacích chřipky nebo chřipky projděte akupresurní sezení.

Níže uvádím, jaké body musíte ovlivnit. Jak pracovat? Prostě jemně zatlačte na hrot palcem a podržte ho po dobu jedné minuty!

Akupunkturní body pro léčbu nachlazení

Jak najít správné body?

Bod Da-chjuy (viz obrázek) se nachází v depresi pod sedmým krčním obratlem.

Bod Ju-chi je deprese na radiálním okraji ulnárního záhybu s ramenem ohnutým v lokti. Body jsou spárovány.

Feng-chi bod je v zadní části hlavy, je to deprese pod spodním okrajem týlní kosti. Body jsou spárovány.

Bod He-gu - bod 100 nemocí, se nachází mezi palcem a ukazováčkem. Body jsou spárovány.

Můžete použít akupunkturu, speciální zařízení, stejně jako kauterizace těchto bodů s doutníky z paliny. Ale to je více pro profesionály. Nejjednodušší způsob, jak masírovat tyto body, jak jsem již napsal ve svých článcích.
Expozice těmto bodům podél meridiánů aktivuje imunitní systém.

Urychlit regeneraci lze pomocí speciálního jídla.

Každý den je třeba vypít alespoň pět sklenic horké vody s citronem (šťáva z jednoho citronu nebo jeden plátky čerstvého citronu na šálek horké vody). Vyplníte tak ztráty tělních tekutin a díky vitamínu C pomáháte imunitnímu systému.

Další lékařské jídlo: musíte vzít šest cibule a smíchat je s čtvrt šálku hnědého cukru a dvě sklenice vody. Pak je třeba dát směs na oheň a přivést k varu.

Odstraňte z ohně, odstraňte cibuli z vývaru, přidejte protein z jednoho čerstvého vejce. Rozdělte kompozici na 3 části a pijte je ráno, odpoledne a večer.

Řeknu najednou, tento recept jsem na sobě ještě nezkoušel, ale zdálo se mi to velmi zajímavé! Napište, zda ji někdo použil.

(Zelená cibule v tomto receptu ředí hlen a podporuje jeho odstranění z průdušek.)

No, nezapomeňte na opakovaně a horlivě milovaný zázvorový čaj!

Napište o svých výsledcích, komentujte, ptejte se.

Kliknutím na tlačítka sociálních sítí zobrazíte článek svých přátel.

Akupresura pro chlad, rýma, chřipka

Nachlazení způsobí člověku mnoho nepříjemných symptomů. Jsou spojeny s rozvojem infekčního zánětlivého procesu v těle. Aby bylo možné porazit nemoc, je nutné na jedné straně určitě zvýšit imunitu a na druhé straně musí být zničen patogen (viry, bakterie). Akupresura s chladem a zimou dělá s těmito úkoly dobrou práci. V tomto článku se podíváme blíže na to, co to je a jak jej implementovat.

Akupresura pro nachlazení

Akupresura je typ čínské léčby, která byla předána z generace na generaci. Jedná se o metodu ovlivňující celé tělo jako celek, která vám umožní zbavit se určitého onemocnění v důsledku komplexního účinku. Provádí se prostřednictvím tzv. Biologických bodů těla, které jsou zodpovědné za práci orgánu. Podrobněji o výhodách akupresury jsem zde psal.

Výsledkem akupresury jsou následující terapeutické účinky:

 • zvýšení imunitní reakce v důsledku aktivace jak buněčné, tak humorální vazby;
 • zvýšená aktivita metabolických procesů v těle;
 • zlepšení mikrocirkulace v jednom nebo jiném orgánu (v tomto případě se jedná o dýchací systém).

Pravidla provádění

Akupresura, uchýlená k rozvoji akutních respiračních infekcí, by měla být prováděna podle určitých pravidel. Zvyšují jeho účinnost a umožňují v co nejkratší době zbavit se nepříjemných symptomů nemoci a vrátit osobu do obvyklého způsobu sociální aktivity. Základy provádění akupresury pro nachlazení jsou:

 • nutnost neprodleně provést masáž, to znamená, když se objeví první známky onemocnění;
 • index a prostředníček musí provádět kruhové pohyby v biologicky aktivním bodě, což vede k jeho aktivaci;
 • pohyby by měly být hladké a postupně se zvyšující;
 • pak je opět nutné, aby byly méně intenzivní, to znamená, že je nutné střídavě mezi silnými a slabými účinky;
 • každý bod by měl mít průměrně asi 5 minut. Tento čas je dostačující pro aktivaci práce orgánu, za který je odpovědný;
 • akutní respirační onemocnění vyžadují masáž třikrát denně;
 • Průběh léčby je v průměru asi 10 procedur.

Akupresura má preventivní účinek, tj. Zabraňuje rozvoji nachlazení. Proto je dobré vystupovat v období možných epidemií, tedy v chladném období.

Jaké biologicky aktivní body aktivovat chladem?

Znalosti, které biologicky aktivní body je třeba masírovat, když se objeví první příznaky nachlazení, vám neumožní ztrácet čas. Můžete okamžitě zahájit proces léčby a přiblížit se k uzdravení.

Vývoj akutních respiračních infekcí ovlivňuje sedm hlavních biologicky aktivních bodů. Toto jsou následující oblasti:

 • centrální část čela. Čelo je obvykle rozděleno dvěma kolmými čárami, které procházejí jeho středem. To bude bod, který je třeba masírovat. To je také masírováno bojovat proti psycho-emocionální stres;
 • bod, který se nachází na nose nosu mezi oblouky obočí. Její masáž dokáže účinně zvládnout běžné nachlazení. Mimochodem, třením tohoto bodu v okamžiku, kdy chcete kýchat, můžete zabránit kýchání, protože blokuje přenos citlivých impulzů z nosní sliznice;
 • bod, který je získán přejetím čáry, což je pokračování oblouků obočí na každé straně a můstku nosu, to znamená, že se nachází mírně pod předchozím. Existují dva takové body - vpravo a vlevo. To také účinně zvládá s obyčejným nachlazením;
 • Chcete-li najít tento bod, musíte nakreslit přímku od žáka dolů. Bod se získá v průsečíku této přímky se zygomatickým obloukem. Je nutné provádět simultánní masáž pravé a levé části tohoto bodu;
 • na dně nosních dírek jsou dva další body, to znamená jeden na každé straně. Je nutné masírovat bod z obou stran současně, aby se snížily projevy rýmy;
 • Tento bod může účinně zvládnout bolest v krku a bolest v krku, stejně jako kašel. Bod se nachází na křižovatce klíční kosti s hrudní kostí. Tyto body jsou dva - vpravo a vlevo. Jsou masírovány současně;
 • bolesti krku a bolesti hlavy jsou zmírněny masírováním bodu umístěného v blízkosti velkého okcipitálního foramenu. Jeden bod, pár nemá.

Právě v těchto bodech je nutné vyvinout dávkovací účinek, aby se porazila zima.

Kontraindikace k provedení akupresury

Nicméně, jako u každé lékařské techniky, akupresura má určité kontraindikace. Pokud je k dispozici, měli byste tento způsob léčby opustit. V této situaci byste se měli uchýlit k tradičním metodám léčby akutních respiračních onemocnění.

Mezi hlavní kontraindikace patří:

 • pustulární onemocnění kůže v místech, kde je nutné provádět masírovací pohyby (v tomto případě existuje riziko zobecnění infekce v celém lidském těle, jak stoupá průtok krve);
 • krtky v místě nárazu (mechanické podráždění těchto útvarů může vést k jejich malignitě s rozvojem melanomu - jednoho z nejvíce maligních lidských nádorů);
 • v této oblasti (existuje také riziko malignity).

Na závěr je třeba poznamenat, že akupresura prokázala svou účinnost po celá staletí. To začalo platit, i když nebyly žádné drogy. Aby se zotavení objevilo co nejrychleji, je tento typ masáže indikován na samém počátku onemocnění. Metoda jeho implementace je jednoduchá. Je nutné znát pouze body, na které má působit. Také nezapomeňte na kontraindikace.

Pokud potřebujete jasný příklad akupresury v případě onemocnění zima a dýchacích cest, nezapomeňte sledovat následující hlavní třídu:

Akupresura pro nachlazení a rýmu

Dopad na biologicky aktivní body zlepšuje metabolismus a zvyšuje odolnost vůči chorobám. Včasná masáž se zimou pomůže tělu vyrovnat se s infekcí silami imunity.

Jak provést akupresuru

Masáž bioaktivních bodů se doporučuje začít u prvního známek zimy. Pracujte s prostředním nebo ukazováčkem, s kruhovými pohyby, střídavě stiskněte aktivní body - někdy těžké, pak lehce.

Účinek masáže bude, pokud ji provedete alespoň 5 minut 3-4 krát denně. Pro udržení imunity se masáž nachlazení provádí po dobu 10-14 dnů.

Masážní body pro nachlazení

 • Středové čelo. Jsou-li dvě čárové čáry nakresleny podél a přes čelo, pak na křižovatce je uprostřed čela nutný bod. Expozice posiluje imunitní systém, pomáhá vyrovnat se s prvními příznaky zimy.
 • Bilaterální body na začátku obočí u mostu nosu. Masírujte současně pravou a levou stranu.
 • Se dvěma stranami krku pod dolní čelistí. Body jsou spojeny se sliznicí hrtanu. Akupresura pomáhá při laryngitidě, lechtání, suchém kašli.
 • Bod na krku vpředu, umístěný v otvoru mezi klíční kostí. Aktivuje produkci imunitních buněk.
 • 4 cm pod fossa tvořená spojením klíční kosti. Masáž tohoto bodu pomáhá při kašli, tracheitidě a bronchitidě.
 • Bod u vlasové linie, v týlní jamce. Pracujte s tímto místem opatrně, vyhněte se nadměrnému tlaku. Masáž napomáhá zlepšení pohody, aktivuje obranyschopnost těla, zmírňuje bolesti hlavy a bolesti svalů s ARVI.
 • Kolem sedmého krčního obratle, na zadní straně krku. Vystavení této oblasti normalizuje fungování plic a průdušek.
 • V blízkosti římsy před otvory uší (podstavce) na obou stranách. Současné masážní body pomáhají při zánětu středního ucha.
 • Mezi palcem a ukazováčkem. Aktivní expozice tomuto bodu zlepšuje odolnost organismu vůči infekcím. Posiluje působení tření v éterických olejích (eukalyptu, oleji z tea tree, borovice) nebo balzámech, například balzámu hvězdičky.

Jaké body k masáži s chladem

 1. Na základně křídel nosu vpravo a vlevo. Masírujte oba body současně. Správná masáž této oblasti eliminuje i silný proud.
 2. V blízkosti vnějšího koutku oka, v malé dutině. Bilaterální body, masáž, která pomáhá zmírnit nazální kongesci a zmírnit příznaky rýmy.
 3. Nasměrujte na nos uprostřed obočí. Akupresura tato oblast pomáhá při nachlazení a rýmě. Aktivace bodu ovlivňuje nosní sliznici, odstraňuje nepříjemné symptomy - průtok z nosu, lechtání.

Kontraindikace

Akupresuru pro nachlazení nelze provést pomocí:

Terapeutická akupresura pro nachlazení, rýma, chřipka.

Při nachlazení se aktivuje imunitní funkce těla. Zvláště účinná masáž v raných fázích zimy. Nejprve se dvěma prsty (indexem a uprostřed) pomalu a plynule provádějte kruhové pohyby. Postupně zvyšujte dopad na masírovanou plochu. Pak opět oslabíme tlak a střídáme intenzivní expozici s jemným tlakem. Každá zóna (bod) musí být masírována po dobu asi 5 minut. Při nachlazení je účinné provádět masáž 3krát denně. Obvykle je v průběhu léčby 10 procedur.

Také, akupresura může být provedena pro prevenci onemocnění v obdobích mimo sezónu.

Při léčbě chladu metodou akupresury existuje 7 masírovaných zón.

1) Zóna je umístěna ve středu čela. Masáž této zóny pomáhá při chřipce a nachlazení a stresu.

2) Zóna se nachází uprostřed mezi obočím. Snižuje ucpání nosu.

3) Tato zóna se nachází mezi obočím v místě, kde se obočí a můstek nosu sbíhají. Účinná masáž rýmy a nachlazení. Tato zóna se nachází na pravé a levé straně obličeje. Masáž této oblasti na obou stranách obličeje.

4) Tato zóna se nachází v blízkosti nozder. Masáž této zóny pomáhá vyřešit problém ucpaný nos. Zóna je také symetrická.

5) Druhá zóna se nachází v oblasti lícní kosti, na přímce se žákem. Tato zóna je také umístěna na obou stranách obličeje. Masírujte také současně.

6) Tato zóna je symetrická, je nutné ji masírovat z obou stran těla. Nachází se mezi klíční kostí a hrudní kostí. Masážní zóna pomůže při bolestech hrdla a kašli.

7) Zóna je umístěna v základně lebky v fosse. Masážní oblast ošetřuje bolest v krku a bolesti hlavy.

Kontraindikace při akupresurní masáži.

Akupresura je vyloučena během těhotenství, pustulí na kůži, krtků, bradavic, novotvarů.

Další materiál:

Materiál na toto téma:
Doporučení pro rodiče Akupresura pro nachlazení a chřipku

Prstová akupresura biologicky aktivních zón kůže pomáhá zvýšit produkci ochranných proteinů proti viru - protilátkám, lysozymu a interferonu. Taková masáž byla vyvinuta A. A. Umanskaya, specialistou na prevenci a rehabilitaci časných komplikací virových respiračních infekcí.
Aby se zabránilo chřipce, masáže 3x denně. Špičkou ukazováčku nebo prostředního prstu zatlačte na kůži mezi palcem a ukazováčkem druhé ruky, dokud necítíte malou bolest. Poté udělejte devět rotačních pohybů ve směru hodinových ručiček a devět protipohybů. Doba expozice každého bodu by měla být nejméně 3-5 sekund.

Stáhnout:

Náhled:

Doporučení pro rodiče

Prstová akupresura biologicky aktivních zón kůže pomáhá zvýšit produkci ochranných proteinů proti viru - protilátkám, lysozymu a interferonu. Taková masáž byla vyvinuta A. A. Umanskaya, specialistou na prevenci a rehabilitaci časných komplikací virových respiračních infekcí.
Aby se zabránilo chřipce, masáže 3x denně. Špičkou ukazováčku nebo prostředního prstu zatlačte na kůži mezi palcem a ukazováčkem druhé ruky, dokud necítíte malou bolest. Poté udělejte devět rotačních pohybů ve směru hodinových ručiček a devět protipohybů. Doba expozice každého bodu by měla být nejméně 3-5 sekund.
Akupresura nemá žádná věková omezení - může to být jak pro starší osobu, tak pro malé dítě. Neškodná masáž pro těhotné ženy a alergie. Starší děti se mohou naučit provádět masáže sami.
Odborníci poznamenávají, že pokud dítě, které dostalo bodovou masáž z měsíce na měsíc, náhle onemocní, nemoc je mnohem mírnější.
Tato metoda neznamená okamžité výsledky - je účinná pouze při pravidelném používání, kdy se stává stejným zvykem jako čištění zubů. Bylo zjištěno, že během akupresury v průběhu roku bylo možné dítě zachránit před adenoidy a dalšími chronickými onemocněními nosohltanu, například antritidou. Příznivý účinek této masáže začíná často působit za měsíc nebo dva.

Body 9 jsou symetrické.

Jsou masírovány střídavě doprava a doleva.
Body by měly být masírovány pomocí polštářků palce, ukazováčku nebo prostředního prstu s pohyby ve směru hodinových ručiček a proti směru otáčení, 9 pohybů v každém směru po dobu 4–5 sekund. Začněte masáž lehkým tlakem a postupně zvyšujte intenzitu nárazu.
Body 3 a 4 masírujte jinak.

Masáž bodu 3 se provádí otřením prstů zezadu na přední stranu krku a bod 4 pohybem prstů shora dolů (9 pohybů pro každou z těchto zón).
Zvyšte účinek aromatických olejů, které přispívají k akupresuře. Znáte-li terapeutický účinek určitého oleje, můžete správně doplnit účinek masáže. Pro pohodlí, kniha obsahuje index éterických olejů pro jejich hlavní terapeutický účinek. To vám pomůže vybrat to, co potřebujete. Pro akupresuru s chřipkou a chladem používejte olej z eukalyptu, citronu a rozmarýnu. Pro bolesti hlavy a migrény - levandule a meduňkový olej. Chronický únavový syndrom se bude postupně odstraňovat při použití hřebíčku.
Dopřejte si masáž - zabírejte syna nebo dceru. Celkem dvě procedury budou trvat ne více než patnáct nebo dvacet minut, a vy budete mít větší prospěch ze sebe a svého dítěte: když budete tyto části těla dobře natahovat, tak budete rychle mobilizovat obranyschopnost těla.
Pokud zjistíte u svého dítěte nebo u dítěte se zvýšenou nebo prudce sníženou citlivostí na bolest místo, je to signál problémů v těle. Například, pokud se to projevilo během masáže bodu 1, může docházet k „poruchám“ v hematopoetickém systému, stejně jako k zánětu průdušnice a průdušek; pokud v oblasti druhé zóny máte poruchu s imunitou a tak dále. To znamená, že tyto body je třeba dodatečně masírovat každých čtyřicet minut až do úplného normalizace citlivosti.
Akupresura je kontraindikována pouze tehdy, jsou-li v oblasti masážních zón hnisové niklové kožní léze, stejně jako mateřská znaménka, bradavice a novotvary.

Na zadní straně ruky, na vrcholu svalového válce, který je tvořen, když je palec přiveden do indexu. Normalizuje mnoho tělesných funkcí, protože lidské ruce jsou spojeny se všemi body, o kterých bylo řečeno o děložních oblastech míchy a určitých oblastech mozkové kůry mozku.

Ve středu hrudní kosti, na úrovni připevnění 5. žebra k ní. Je spojena se sliznicí průdušnice, průdušek a kostní dřeně. Když se tento bod masíruje, snižuje se kašel, zlepšuje se tvorba krve.

Ve středu jugulární deprese hrudní kosti. Je spojena se sliznicí dolních částí hltanu, hrtanu a

s brzlíkem (brzlík), který reguluje imunitní funkci organismu. Masáž tohoto bodu zvyšuje odpor.

Většina infekčních onemocnění.

Bod 3. T Na úrovni horního okraje štítné žlázy, na předním okraji sternocleidomastoidního svalu. Spojen se speciálními formacemi, které řídí chemické složení krve a současně zvyšují ochranné vlastnosti sliznice hltanu a hrtanu.

Bod 4. T Ve vybrání tvořeném týlní kosti, blíže k páteři. Je spojen se sliznicí zadní stěny hltanu, hrtanu a horního cervikálního sympatického ganglionu. Masáž tohoto bodu aktivuje prokrvení hlavy, krku a trupu.

Bod 5. Nachází se v oblasti VII krčních a I hrudních obratlů. To je spojováno s sliznicí průdušnice, hltanu, jícnu, a co je nejdůležitější - s nižší cervikální sympatický ganglion. Masáž tohoto bodu normalizuje aktivitu cév, srdce, průdušek, plic.

Uprostřed vzdálenosti mezi naxlabálním záhybem a středem křídla nosu. Spojeno s předním a prostředním lalokem hypofýzy. Masáž tohoto bodu zlepšuje prokrvení nosní sliznice, dutin čela a hlavní - hypofýzy. Dýchání nosem se uvolní, projde nos.

asociované se sliznicí mřížových útvarů nosní dutiny a čelních sinusů, jakož i čelních oblastí mozku. Masáž tohoto bodu zlepšuje krevní oběh sliznice horní části nosní dutiny, stejně jako oblasti oční bulvy a čelních oblastí mozku.

Na předním okraji chrupavky ušní slupky na úrovni mezikonelové svíčkové. Pozitivní vliv na sluchový a vestibulární orgán.

Podle tématu: metodický vývoj, prezentace a poznámky

Milí rodiče, pamatujte, že zdraví vašich dětí je ve vašich rukou! Abyste se vyhnuli chřipce as ní spojeným komplikacím, musíte přemýšlet o preventivních opatřeních dlouho před začátkem epidemie.

Na jaře chytit zima je ještě jednodušší než v zimě a nejlepší ochrana dítěte před akutními respiračními infekcemi a chřipkou bude silnou imunitou.

Naše tipy vám pomohou se brzy zotavit a projít chladným a chřipkovým obdobím s minimálními ztrátami.

Děti v chladném období a mimo sezónu často onemocní. V průměru dítě mladší 6 let trpí katarálními chorobami až 8krát ročně s průměrnou dobou trvání 14 dní a dítě je náchylné k onemocnění ve věku 2–3 let.

Informace pro rodiče v období nemoci.

Chřipka je závažné akutní infekční onemocnění charakterizované těžkou toxikózou, katarálními symptomy a bronchiálními lézemi. Chřipka, jejíž příznaky se vyskytují u osob mimo závislost.

Jednou z nejčastějších virových onemocnění, která jsou vysoce nakažlivá, je chřipka u dětí. Děti jsou náchylnější k infekcím způsobeným nedokonalou obranou imunitního systému.