Léčba lidových prostředků tuberkulomu

Plicní tuberkuloma je nezávislá forma tuberkulózy, ve které je ohnisko onemocnění v malé vláknité kapsli, která není spojena s plicní tkání. Léčí se léky nebo pomocí operace. Tradiční medicína k tomu nabízí své vlastní metody. Jak se léčit tuberkuloma doma bude diskutováno níže.

O tuberkulóze

Tuberkulma se může vyskytnout u osoby, která trpí tuberkulózou poprvé, s relapsem onemocnění a dokonce i v tuberkulóze, která nemá ložiska na jiném místě, kromě samotné kapsle tuberkulomu.

Je detekován s plánovanou fluorografií a je nejčastější u dospělých. Je až 1,5 cm v průměru, ale u větších velikostí se může rozdělit na menší ohniska. V klidu nehrozí nebezpečí pro ostatní, během období rozpadu se stává nakažlivým a pacient vykazuje známky intoxikace.

Pokud je tuberkulma malá až 1 cm a nezvyšuje velikost, lékaři doporučují nechat ji pod dohledem a nedotýkat se jí. V této době může pacient na léčbu použít lidové prostředky. Existují případy, kdy jejich použití vede k zotavení a úplné resorpci kapsle.

Použití některých infuzí má následující účinek:

 • Posiluje odolnost organismu vůči infekcím a virům.
 • Pomáhá při odstraňování sputa a škodlivých látek z těla.
 • Zvyšuje metabolismus, urychluje trávení.
 • Poskytuje morální podporu pacientovi, působí zklidňujícím způsobem.
 • V některých případech to umožňuje bez zákroku.

Je však nemožné všechny naděje připevnit jen na prostředky lidí. Pacient by měl být sledován a pravidelně vyšetřován.

Vzhledem k tomu, že původci tuberkulózy jsou v dutině této formy, léčba léky je použití stejných léků jako při léčbě jiných forem tuberkulózy. Jsou předepsány v případě, kdy plicní tuberkulma nepřesahuje 20 mm a již se nezvyšuje velikost. Spolu s léky, můžete použít domácí prostředky.

S progresí růstu tuberkulomu a hrozbou jeho kolapsu je předepsáno chirurgické odstranění. Obvykle po tomto opakování nedochází.

Kontraindikace

Použití lidových prostředků k léčbě tuberkulomu není vždy přípustné. Kontraindikace zahrnují:

 • Individuální nesnášenlivost složek nabízených v receptech.
 • Alergické reakce na rostliny, med a jiné prostředky.
 • Zvýšené tuberkulomy vyžadující okamžité chirurgické odstranění.
 • Progresivní růst tuberkulomu. V tomto případě by měla být léčena léky, protože domácí léčba může být velmi dlouhá a čas se ztratí.

Léčba lidovými prostředky není povolena, pokud pacient nebyl vyšetřen ve specializovaném zařízení a nebyl konzultován s lékařem.

Vlastní léky nemohou být v žádném případě zapojeny. Musíme si uvědomit, že tuberkuloma je tvořena původcem tuberkulózy. Není to velmi nebezpečné, pokud je izolován v kapsli. Pokud se však začne rozpadat, můžete onemocnět tuberkulózou a infikovat ostatní.

Recepty tradiční medicíny

Tradiční medicína nabízí mnoho receptů na léčbu tuberkulomu. K tomu se používají odvar, tinktury, tinktury, extrakty, čaje a různé obklady.

Pro přípravu odvarů a infuzí s použitím vody zahrnuje složení tinktur a extraktů alkohol. Každý pacient je vybrán jako prostředek, jehož součástí jsou komponenty vhodné pro pacienta. Například pacienti s diabetem nechtějí používat med a pacienti trpící alergiemi by měli být opatrnější při používání některých rostlin.

Léčbu plicního tuberkulomu lze provádět pomocí následujících receptur:

 1. Složení tohoto nástroje zahrnuje propolis. Alkohol tinktura je vyrobena z toho v poměru 100: 750 a je trval na dva týdny na tmavém místě. Doporučuje se užívat s mlékem, 2x denně, 2 lžíce. Já Má baktericidní a protizánětlivý účinek.
 2. Pro tento recept potřebujete šťávu z 10 citronů, 6 syrových vajec se skořápkou, 150 ml brandy a 300 g medu. Vejce se nalijí citrónovou šťávou v nádobě z tmavého skla a svázanou gázou. Po 7 dnech se obal rozpustí a do výsledné hmoty se přidá med a koňak. Dobře promíchejte a pijte po jídle v dezertní lžíci 3krát denně. Nástroj posiluje tělo a imunitní systém.
 3. 2 lžíce rozinky a ječmen nalijte 1 litr vody a vařte na polovině nad nízkým teplem. Přidejte 1 polévkovou lžíci. med a pít lžičku během dne až 5 krát.
 4. Mléko s dehtem dává dobrý účinek. Ale ne každý může pít, protože specifické chuti. Každý den před snídaní vypijte sklenici teplého mléka s přidáním jedné kapky dehtu. To trvá týden, pak je dávka dehtu zvýšena na dvě kapky. O týden později - až tři. A tak, dokud nebude deset kapek. Pak se dva týdny přestanou a všechno se opakuje. Dehet má škodlivý účinek na bacil tuberkul, ale musí být léčen dlouhou dobu.
 5. Výsledkem je také Pyrei s mlékem. K tomuto účelu se 1 šálek práškového kořene sušené trávy vaří pět minut ve 350 ml mléka. Okamžitě pijte. Berou to 3x denně, pokaždé, když připravují čerstvý lék. Pyrei má protizánětlivé, antipyretické a expektorační účinky.
 6. Zvláštní pozornost si zaslouží použití medvěda. To je velký hmyz žijící v zemi. Už dlouho se věří, že může léčit tuberkulózu. Vědci zjistili, že v jejím těle je látka, která je schopna bojovat s bacilem tuberkulózy. V současné době se Medvedka chovala pro tyto účely a sušila speciální technologií. Můžete si jej koupit ve specializovaných prodejnách nebo napsat na internetu. Pro přípravu medvedki suchého hmyzu mletého v mlýně na kávu a smíchaného s medem v poměru 1: 5. Po jídle vezměte lžíci třikrát denně. Tento nástroj působí nejen na plíce, ale také na organismus jako celek. Medvedka neposkytuje alergie, posiluje metabolismus a zlepšuje celkový stav.

Léčba lidových prostředků ne vždy dává požadované výsledky. Ale v kombinaci s léky pomáhají tělu rychle překonat nemoc a zotavit se z uzdravení. Proto lékaři doporučují používat je, ale nezanedbávat léky.

Je také nutné pravidelně podstoupit vyšetření a sledovat stav tuberkulomu. Pokud se začne snižovat, je to dobré znamení a pacient by měl pokračovat v léčbě. Pokud se naopak zvýší, je nutné jít do provozu. Současně však nebude použití profylaktických infuzí zbytečné.

Pokud si pacient zvolí konkrétní léčbu tuberkulózy, měl by se poradit s lékařem. Když je nemoc detekována, neměli byste ztrácet čas na sebe-léčbu. Bacil tuberkulózy je velmi zákeřný a zpoždění terapie může vést k vážným následkům.

Výhody a nevýhody léčby plicního tuberkulomu bez chirurgického zákroku - lidové léky

Tuberkuloma, nazývaná také zrada, je klinickým projevem tuberkulózy, charakterizované tvorbou ložisek plicní nekrózy o průměru až 2 cm nebo více. Externě se tuberkuloma podobá nádoru.

Je izolován z okolní tkáně dvouvrstvou membránou a není schopen se dlouhodobě ukazovat.

Mnoho pacientů má chronický průběh, exacerbace jsou způsobeny vnějšími faktory, kvůli kterým je porušena integrita kapsle.

Léčba plicního tuberkulomu

Pro specialisty je obtížné diagnostikovat tuberkulózu, protože tuberkulma po dlouhou dobu pokračuje bez stadia klinických projevů. Samotná choroba je charakterizována vysokou odolností imunitního systému, ve vzácných případech je detekována fluorografií v rané fázi.

Nicméně, jedna studie nemůže být jasným potvrzením, obvykle lékaři také odkazují pacienta na analýzu sputa pro identifikaci původce tuberkulózy.

Lékaři předepisují léčebný režim po diagnóze a určují průběh patologie. Zpravidla se předepisují antibakteriální léky, které brání rozvoji a růstu růstu. Nelze je však dlouho používat.

Konzervativní léčba

Po diagnostikování tuberkulózy pacienta se umístí do tuberkulózy, kde se provádí léčebný režim. Celá terapie probíhá ve dvou fázích:

 1. Intenzivní etapa, která trvá asi 60 dní. Pacientovi jsou předepsány následující léky:
 • Isadrin;
 • Pyrazinamid;
 • Ethambutol a další.

Dávkování se volí individuálně v závislosti na citlivosti a osobnosti pacienta.

 1. Léčba pak přechází do podpůrné fáze, která trvá několik měsíců až šest měsíců. Pacientovi jsou předepsány léky proti TB. Mohou to být:
 • Isadrin a rifampicin;
 • Isadrin a Ethambutol.

S pomalým pokrokem v klinické léčbě jsou antivirotika předepisována a posílána do fyzioterapie.

Chirurgický zákrok

Nejúčinnějším a nejúčinnějším způsobem boje proti tuberkulóze je chirurgický zákrok. V tomto případě chirurgové odstraní část fragmentu, který je ovlivněn novotvarem. V těžkých případech musí lékaři odstranit buď část plic nebo jeden lalok.


Foto 1. Chirurgický zákrok - zatím nejefektivnější nástroj v léčbě tuberkulózy.

Po operaci bude člověk potřebovat dlouhý rehabilitační kurz, který může trvat déle než dvanáct měsíců. Odstranění tuberkulózy je závažný postup; po rehabilitaci bude pacient muset po dva roky udržovat zdravotní stav preventivními opatřeními.

Terapie tuberkulózy

Tuberkuloma je příznakem tuberkulózy; To se podobá nádoru, který je izolován shell.

Je to důležité! Tuberkulma je chronická, ve většině případů chybí symptomy.

Akutní stadium vzniká v důsledku predispozičních faktorů a je doprovázeno rozpadem novotvaru. Zánět, který se rozšířil přes orgány, je charakterizován uvolněním lézí v průduškách.

Pacient se obává těžké bolesti, otravy těla s produkty rozpadu tuberkulózy. V důsledku toho snižuje chuť k jídlu rychlou ztrátu hmotnosti. Při vyšetření osoby zjistí lékař pouze sípání, ale během laboratorního rozboru sputa je zaznamenána přítomnost patogenu.

V této fázi mohou být četné léze, které přispívají k rozpadu plic. Rychlost proudění a vývoj patologického procesu přímo závisí na fungování obranné síly těla - imunity. Silné tělo nezávisle zvládá patogenní mikroorganismy a odstraňuje je sputem při kašli.

Jak léčit lidové léky proti tuberkulóze, bez operace

Tradiční metody přispívají ke zpomalení vývoje tuberkulomu, ale je možné zcela vyléčit pacienta výhradně léčivými léky a chirurgickým zákrokem. Lidové léky pomáhají pouze posilovat celkový stav a imunitní systém a pomáhají snižovat velikost nádoru.

Díky integrovanému přístupu, zacházení s tradičními prostředky a recepty tradiční medicíny dosahují lékaři tyto účinky:

 • nahromaděný hlen účinně opouští plíce, nezůstává v těle;
 • zlepšuje se metabolismus;
 • zvyšuje imunitu;
 • toxiny jsou vylučovány z těla.

Je to důležité! Před použitím lidových receptů je zobrazena pulmonologická konzultace. Stupeň patologie a předepsání správných léčebných režimů může vyhodnotit pouze odborník.

Nejběžnější recepty pro lidovou léčbu jsou:

 1. Kalanchoe. Pacient by měl míchat mletou rostlinu s medem v poměru jedna ku jedné. Použijte lžíci několikrát denně, 20-25 minut před jídlem.
 2. Vlaštovčí Pro vaření se předkrm používá na vodu a cukr, žampiony, přidává se kyselá smetana s vysokým obsahem tuku. Pacient s tuberkuloma používá během oběda žita jednou denně. Mělo by vypít 2-3 doušky.
 3. Propolis. Můžete použít přirozený vzhled. Ale lékaři to považují za účinnější prostředek tinktury na vodě nebo vodce. Můžete také přidat bylinky a rostliny: pelyněk, heřmánek, třezalku a další.
 4. Severní mech Je nutné nalít vařící vodu a trvat několik hodin. Použijte 20-25 minut před jídlem, jednu polévkovou lžíci naředěnou ve vodě. Pro zlepšení chuti je dovoleno přidávat trochu medu.

Je to důležité! Pouze kvalifikovaný specialista na základě individuálních vlastností a citlivosti organismu si může vybrat nejlepší recept na tradiční medicínu.

Léčit pacienty na tuberkulózu, oni jsou posláni k tuberkulóze výdejna pro léčbu, a antibakteriální drogy jsou předepsány. Trvání léčby vám umožní zachránit život pacienta, výrazně zlepšit jeho kvalitu.

Každý člověk by si měl pamatovat, že tuberkulóza je závažná patologie, která je přenášena vzduchovými kapičkami. Bez včasné diagnózy a lékařské péče může být tuberkuloma fatální.

Užitečné video

Podívejte se na video, které popisuje, jak zmírnit situaci pacienta s lidovými prostředky tuberkulózy.

Léčba plicní tuberkulomy lidovými metodami

Léčba tuberkulomu lidovými prostředky je účinná technika, ale neměla by být užívána pacienty jako všelék. Nejlepší ze všeho je, že stav je zmírněn pomocí lékařské metody obnovy těla a některých chirurgických technik. Nicméně, kvůli lidovým lékům, oblast plic je vymazána a nádor je redukován, který urychlí léčbu.

Obecné informace o léčbě

Jak se zbavit takového patologického stavu jako tuberkuloma se provádí pomocí antibiotik, dlouhodobé terapie. Protože v rámci tohoto procesu je aktivita organismu značně zhoršena, je nutné aplikovat takové metody, které posílí tělo a plicní oblast. Taková léčba byla dlouho prováděna lidovými prostředky. Zabraňuje komplikacím a intervencím, jako je chirurgie.

Je třeba poznamenat další výhody, kterých lze lidovými prostředky dosáhnout:

 • zvýšit stupeň odolnosti těla;
 • urychlení metabolismu;
 • rychlejší a méně bolestivé vylučování sputa z plic a sliznic.

Aby byla léčba tuberkulomu úspěšná, používají se odvar, čaje, infuze a obklady.

Nejčastěji se pro tento účel používá Kalanchoe, propolis, Medvedka. Použití jiných složek je přijatelné, ale pouze v případě, že nejsou žádné alergické reakce a jsou vyřešeny pulmonologem.

Aplikace Kalanchoe

Léčba lidových prostředků na úkor Kalanchoe, která může být pěstována doma, má několik výhod. To je dostupnost komponenty a její vysoká účinnost, vynikající pro oblast plic (z hlediska dostupnosti užitečných složek a dalších látek).

Použití přípravku Kalanchoe v léčbě tuberkulomu je mimořádně jednoduché - je třeba rostlinu posouvat mlýnkem na maso a přidat k němu přírodní med. To musí být provedeno před dosažením stejných proporcí. Výsledný nástroj pro urychlení léčby, musíte použít 1 lžíce. Já ráno a večer.

Pulmonologové říkají, že léčba bude ještě efektivnější a nebude zapotřebí chirurgického zákroku, pokud si vezmete 2-3 kapky kvasu připravené na základě žita v době oběda. Připravuje se takto: 200 g se používá na 3 litry vody. jemně nakrájenou cibuli a podobné množství cukru. Do kompozice přidejte 1 lžičku. zakysanou smetanou a nástrojem k jídlu.

Recepty s přidáním propolisu

Léčba lidových léků bude účinná při použití propolisu - přírodního i předtvarovaného. Čistí plicní plochu, podporuje extrakci sputu a snižuje velikost nádoru.

Ke zmírnění stavu pacienta bude zapotřebí:

 • vzít 200 gr. menší propolis, tím menší bude, tím lepší bude recept;
 • rozložit propolis na 2 láhve, jejichž objem je 750 ml;
 • nalít lékařský alkohol bez přísad na maximální značku.

Po předložených prostředcích je nutné trvat na tmavém místě po dobu 15 dnů, občas třepáním lahví. Je nutné užívat léky dvakrát denně na 30 ml. Pro optimální účinek, můžete pít mléko, s tímto přístupem, bude tuberkuloma poražen, a pacient nemusí mít strach z takových důsledků, jako je chirurgie a jiné typy intervencí.

Použití medvěda

Používání lidových prostředků, musíte pamatovat na Medvedka. Vyznačuje se mnoha výhodami, pokud je vyžadována terapie plicní oblastí. Medvedka díky svému vlastnímu oteplovacímu efektu odstraňuje hlen a další negativní složky z plic, což pomáhá léčit tuberkulózu.

Kromě toho předkládaný nástroj, který se používá v jakékoli formě, umožňuje zlepšit fungování organismu, vytvořit vnitřní systémy (spojené se srdcem, gastrointestinálním traktem, ledvinami). Medvedka urychluje metabolické procesy a posiluje ochranné pozadí. Kromě toho jen zřídka vyvolává alergické reakce, a to i se stavem častého užívání.

Medvedka recepty

Předložená složka se použije v sušené práškové formě. Nejčastěji se mísí s přírodním medem v poměru 1: 5 a vezme 1 polévkovou lžíci. Já třikrát denně před jídlem.

Současně s Medvedkou doporučujeme použít tinkturu islandského mechu. Chcete-li připravit následující recept budete muset míchat 2 lžíce. Já obilný ječmen (který je přípustný nahradit oves), 2 lžíce. Já rozinky a 100 g. medvedki. Výsledná kompozice, která urychluje terapii tuberkulomu, se nalije 1 litrem vody. Po tom, umístit na oheň a začít chátrat pod víkem, dokud 50% přidané kapaliny má čas se odpařit. Zbývající hmota musí projít jemným sítem. Další požadované ve výsledném čistém vývaru rozpustit 1 polévková lžíce. Já přírodní med.

Vezměte výsledný lék je nutné pro 1 polévková lžíce. Já 4-5 krát během 24 hodin. Další varianty jsou možné s použitím medvěda - jeho kombinace se složkami, jako je heřmánek, meduňka a divoká růže. Usnadňují zotavení z nemoci, eliminují pravděpodobnost takových nežádoucích následků, jako je operace v plicní oblasti.

Více o fondech

Pulmonologové doporučují věnovat pozornost jiným prostředkům, jejichž složkami jsou dehet, mléko, mech. Recepty první kompozice proti tuberkulómu jsou:

 • musíte míchat 50 gramů. mléko a 1 kapka dehtu;
 • směs používejte jednou denně ráno po dobu 7 dnů;
 • po konci prvního týdne je nutné zvýšit podíl dehtu: o 50 gr. mléko –2 kapky, a na třetí– 3 kapky.

Je nutné použít větší počet kapek, dokud číslo nedosáhne 10. Poté byste měli přestávku na 2 týdny a znovu začít nový kurz. Pulmonologové doporučují dokončit tento kurz, aby se vyčistila oblast plic 100% a aby se zotavení stalo účinnějším.

Další způsob, jak obnovit tělo, je použití severního mechu. K provedení je třeba použít 1 polévková lžíce. Já mech, snížit složení v 500 ml vroucí vody a nechte stát po dobu 120 minut. Je nutné konzumovat 2 až 4 krát denně po dobu půl hodiny před jídlem.

Předkládaný lék se ukáže být hořkou chutí, a proto je žádoucí, aby byl zapáchán přírodním medem. Nedoporučuje se ponechat připravenou směs bez víčka, protože navzdory tomu, že veškerá hořkost zmizí, budou minimalizovány prospěšné regenerační vlastnosti, které jsou při terapii tak důležité.

Chcete-li použít infuzi mechu vyžaduje až 100% využití.

Pravděpodobnost vzniku alergických reakcí je extrémně nízká, takže se nemůžete bát ani při použití významných dávek.

Tuberculemová edukační terapie je doplněna pomocí lidových prostředků. Pomáhají posilovat tělo, zlepšují imunitu a mají pozitivní vliv na mnoho dalších negativních aspektů spojených s udržováním zdraví. Proto musí být nutně provedeno jejich použití, ale pro úplnou kontrolu se doporučuje konzultace s pulmonologem nebo fytiologem.

Diskuse

Tuberkulóza plic a jiných orgánů

48 míst

1. 2004 č. 15, 10-11. Dr. med. Věda, profesor V. Litvinov. Tuberkulóza.
Příznaky nástupu tuberkulózy: malý přetrvávající kašel,
proudy krve ve sputu, zvýšení teploty ve večerních hodinách na 37,2º - 37,5º,
nadměrné pocení v noci, ztráta hmotnosti, dušnost, ztráta chuti k jídlu, slabost.
Jakékoliv z označení je signálem projít rentgenem.
Kromě lékařského ošetření je dobré používat i tradiční recepty.

2. 2006 №18, 28-29. Doktor S. Choyzhinimieva. Tuberkulóza.
Příčiny - snížená imunita, zhoršená homeostáza = rovnováha systémů a orgánů v těle, nesprávné fungování zažívacích orgánů, onemocnění stresu, deprese a deprese, chladné a vlhké klima většiny oblastí Ruska. Vlhkost je klíčovým faktorem přežití Kochovy hůlky.
Pokud je hůlka požívána vzduchovými kapičkami, vyvíjí se plicní tuberkulóza - respirační orgány. Pokud se přes trávicí trakt vyvíjí tuberkulóza vnitřních orgánů. Na proudění krve a lymfy proudí kdekoliv - v kloubech, genitáliích, očích, ledvinách atd.

Běžným příznakem tuberkulózy je dobře zavedený neproduktivní kašel bez sputa. Je to možné i při chronické bronchitidě a při dlouhodobých akutních respiračních infekcích, které ohrožují tuberkulózu.

Aby se zabránilo tuberkulóze nebo zastavil proces, který začal, je nutné se vyvarovat studených potravin. mléko a mléčné výrobky. Kromě koumiss. Koumiss nejvíce silně zlepšit imunitu. Můžete si ho koupit v supermarketu. Pro léčbu tuberkulózy vaříme 300 ml koumu + 15 g cukru, dokud nezůstane 250 ml. Pijte tyto 250ml koumiss během dne. Kurz - 7 dní léčby.

Pokud pacient má rád mléko, musíte ho pít horké! Ještě lépe - s přidáním spáleného cukru: přes mísu vařeného mléka k zapálení lehčí (svíčka) lehčí cukr, pak vařit mléko. Pijte toto mléko tak horké jako 0,5 sklenice po dobu 3-5 dnů.

Léčba výživy. Pacient s tuberkulózou by neměl jíst syrovou zeleninu a ovoce: rostlinné potraviny se konzumují pouze po tepelném ošetření ve formě dušeného masa a bramborové kaše. Chcete-li vyléčit potřebné kategorie potravin Yang, high-energie, ohřívání těla. Nejlepší ze všech - horký vývar z koňského masa nebo jehněčího masa. Kůň nemá žádný žlučník, takže maso je bez škodlivého cholesterolu. Protein koňské maso účinně zvyšuje imunitu. Nakrájejte jemně čerstvé maso koňského masa tak, aby každý kus byl s hřebíkem malíčku. Hodit 2st.l. maso v 500 ml vroucí vody, doplňte několika hráškem z černého pepře, 3 g mletého zázvoru, cibule a česneku - podle chuti. Pijte 1 sklenici vývaru 2x denně - ráno a večer po dobu 2-3 týdnů. V těžkých případech - do 1 měsíce. Při prodloužené tuberkulóze si vezměte přestávku po dobu 2 týdnů a léčbu opakujte s vývarem.

Léčba zahříváním, bylinkami, zlepšování imunity.

POČÁTEČNÍ STANICE TUBERKULÓZY

1. 2005 №10, 24. V počáteční fázi tuberkulózy. Fermentujte 1l syrového čerstvého domácího mléka a dejte ho na chladné místo. Měl by dostat kyselý kefír. Pečlivě umyjte 5 čerstvých vajec přímo z domu kuře, otřete do sucha a vložte do sklenice kefíru. Nádobu dejte na dno chladničky a míchejte denně dřevěnou lžící. V závislosti na kyselině kefíru by se měla vejce rozpouštět za 1-2 týdny. Když je skořápka zcela rozpuštěna, vše promíchejte. Nápoj na 1.l. 3krát denně nalačno 1 hodinu před jídlem.
No pot v infuzi karmínové listy. Polovina kbelíku listí vaří s vroucí vodou, trvejte na půl hodině, nalijte do lázně a přidejte vodu. Pára v takové lázni. 2-3 lázně jsou schopny zlepšit zdraví.

2. 2005 №21, 23. S výpadky v plicích, bronchitida, bolest v krku. Propolis tinktura: Propolis zápachová krabička nalijte 250 ml léčivého alkoholu a trvejte na 2 týdnech. V 1l hrnci s vařící vodou nalijte 1. L. propolis tinktura a dýchat ve dvojicích. Při inhalaci držte dech po dobu 2-3 sekund, aby se páry propolisu usadily v postižených oblastech. Po třetím postupu obvykle začíná produkce sputa.

3. 2006 # 24, 32. Vyléčená plicní tuberkulóza u dcery ve věku 1 roku. Teplota byla dlouho 37,2 ° C. Ošetřena sama pití - mléko + nesolené máslo + med. Kupala 2x týdně v hořčicové lázni - pro 1 kbelík vody, 1 lb. hořčice Hlava není zalitá. Jakmile se malé tělo zčervenalo, vytáhlo dítě z vody, zabalilo ho a uložilo pod deku, aby spalo. V noci se prádlo změnilo na suché. Po 3 měsících léčby rentgenový snímek prokázal čisté plíce.

1. 2003 č. 10, 18. Vyléčil tuberkulózu po neúspěšné dlouhodobé léčbě lékaři, byl velmi slabý, vážil 34 kg a nemohl ani sedět.
Na páru v troubě 2 lusky červené feferonky v 1 l mléka. Pijte 0,5 šálky 3x denně na lačný žaludek. Léčba byla dlouhá, ale po 2 týdnech jsem se mohl posadit, po 1 měsíci jsem byl schopen vstát. Po 1,5 měsíci s hůlkou mohl jít na trh sám. O rok později hrál na svatbě na akordeonu.

2. 2005 č. 23, 9-10. Poválečná lékařská rada. Zahájená tuberkulóza, obě plíce jsou postiženy, odmítnuta operace. Recept: 20 g alkoholu, 2 čerstvá syrová vejce a 1 šálek horkého mléka s 1l. tuk
Alkohol nahradil vodku. Použitým tukem bylo máslo a vepřové sádlo v ruských kamenech a před použitím filtrováno přes tenké plátno. Po 1 roce léčby nebyla zjištěna tuberkulóza, zůstaly jizvy.

3. 2006 № 7, 9. Bilaterální vláknito-kavernózní plicní tuberkulóza. Vyléčil. Cure Experience

4. 2006 # 19, 31. Vyléčená chronická diseminovaná tuberkulóza ve fázi rozpadu. Obě plíce byly postiženy množstvím ložisek, vpravo byla dutina. Nemocný 15 let. Tělo neužilo léky. Bylo to v roce 1968.
Večer se nalije 0,5 l sklenice 1 st.l. Koprová semínka, nalijte vařící vodu a zabalte. Trvejte na noci. V ranním kmeni. Pijte po celý den. Brzy tam byla chuť k jídlu, která byla dávno pryč. Bylo to první znamení začátku oživení. V důsledku toho, že odstraněn z registru na klinice.

5. 2007 č. 18, 9. Obnovená žena, která měla jen polovinu chátrajících plic. Měla dost jídla 600 g islandského mechu.
Zbavil jsem se tuberkulózy mladého chlapce, který jedl asi 1,5-2 kg islandského mechu s medem. Islandský mech je přírodní antibiotikum.
Nalijte smaltované nádobí 2ch. mleté ​​mechy 2 šálky studené vody, vařit s víčkem zavřené na nízké teplo po dobu 5-7 minut a trvat 1 hodinu. Pijte 3-6 recepcí během dne. Můžete přidat do čaje, mléka. Mech je dobrý k jídlu. Ujistěte se, že trvá 7-10 dní. Kašel může zmizet ve třetí den, ale stále pokračuje v přijímání. Můžete trvat déle než 10 dní.

Kontraindikace - individuální intolerance. Pozor při nízkém tlaku a hypotenzi.

Koprová semena obsahují několik vitamínů skupiny B, PP, kyselinu askorbovou, stejně jako řadu makro- a mikroživin, které jsou životně důležité pro lidské tělo. Koprová semena obsahují až 29% mastného oleje a až 4% vonného esenciálního oleje. Farmakologický účinek osiva kopru na tělo je do značné míry způsoben vlastnostmi esenciálního oleje, který normalizuje gastrointestinální trakt, má mírný diuretický účinek a přispívá k produkci mateřského mléka (laktoonické vlastnosti) u kojících matek. Esenciální olej přispívá k ředění a vypouštění sputa, což umožňuje použití plodů kopru jako součást poplatků za vykašlávání.

Zmínka o léčivých vlastnostech kopru v zahradě se nachází v egyptském papyru, ve starověkých řeckých rukopisech a bylinkáři Starého světa. Spektrum semen kopru je široké - od očních onemocnění až po tuberkulózu.
Ve vědecké medicíně se semena fenyklů používají k léčbě chronické koronární insuficience, k prevenci záchvatů anginy pectoris, neurózy, doprovázené spazmy koronárních cév a spastických stavů dutiny břišní. Každý zná negativní účinky koprové vody, zmírňuje křeče. Kopr má aktivní choleretický účinek, snižuje pocit těžkosti po požití těžké potravy. Používá se při ateroskleróze, bolesti hlavy a onemocněních jater. Někteří lékaři doporučují semena kopru v léčbě chronické bronchitidy, pneumonie, astmatu.
Kopr phytoncides zabít Staphylococcus aureus. "Styl =" šířka: 21,591%; výška: 22,353%; marže: 0 1.7046% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

KOMPLEXNÍ LÉČENÍ LUNG TUBERKULÓZY

1. 2003 č. 14, 10-11. Vyléčil závažnou formu tuberkulózy. Doktor sám. Našel jsem v HLS mnoho ne příliš užitečných receptů na tuberkulózu. ("Každý skopový tuk tam bude jen znečišťovat vaše játra.") Varuje nemocné. Je obtížnější každý rok překonat tuberkulózu pilulkami, zvyšuje se odolnost jejích bakterií. Kromě toho, ne všechno může říct fthiatristům - prostě kvůli nedostatku času!
1). Nezapomeňte si vzít všechny léky předepsané lékařem TB. Bez nich je nemožné ničit mikroby tuberkulózy! Chránit játra, vzít nějaký hepatoprotector, takový jako Kars.

2). Nezapomeňte posílit imunitní systém, protože tuberkulóza je důsledkem imunodeficience. Vyrobeno balzámem: smíchejte 300 g medu, 200 ml aloe šťávy a 500 ml Cahors. Trvalo 2 diky po dobu 1 hodiny před jídlem.
Když balzám skončil, udělal další. Smícháme 500 g medu, 500 g mletých citronů a 200 g aloe šťávy (nebo aloe z mletých listů nejméně 3 let). Účinek balzámů byl následující: po 3 měsících se dutiny zavřely!
Kromě toho nezapomeňte vzít multivitamin ("Duovit"), propolis tinkturu, včelí pyl, spirulina.

3). Potřebujete velmi bohatou dietu s vysokým obsahem kalorií. Nezapomeňte jíst čerstvá vejce (pít je stále teplá), maso, kozí mléko, máslo, zakysanou smetanu. Na snídani porazíme 3 syrová vejce v 1 litru teplého vařeného mléka a přidáme 50 g másla.
Ve všech kaše přidané nasekané ořechy a zakysanou smetanou. Na den jsem rozhodně snědl 1 balíček másla, 1 balení zakysané smetany a 2 litry mléka. Někdy silou - věděla, co je potřeba!
Bez rozdílu jedla všechna ovoce a zeleninu. Včetně švestek, sušených meruněk a rozinek.
Zapomněl jsem na zbytečné jídlo a teď jím jen zdravé jídlo.

. KONTRAINDIKACE:
Často se musíte vypořádat s takovými domácími léky na tuberkulózu, jako je aloe s medem, slaninou a dalšími věcmi. Doporučuji Vám brát vážně varování, že aloe je kontraindikováno u tuberkulózy s hemoptýzou.
Aloe je kontraindikován u závažných kardiovaskulárních onemocnění, zejména ve fázi dekompenzace. Nemůžete užívat aloe veterinární přípravky pro těhotné ženy, zejména po šesti měsících těhotenství.

2. 2006 №18, 28-29. Doktor S. Choyzhinimieva. Tuberkulóza.
Pro zvýšení imunity.
- KUMYS je velmi silně schopný zlepšit imunitu. Můžete si ho koupit v supermarketu. Pro léčbu tuberkulózy vaříme 300 ml koumu + 15 g cukru, dokud nezůstane 250 ml. Pijte tyto 250ml koumiss během dne. Kurz - 7 dní léčby.
- Tibetský recept. Důkladně porazíme 1 syrové vejce + 3 g mletého GINGER + 50 g cukru. Směs se nalije do 100 ml vroucí vody a vaří se 1-2 minuty. Směs pijte 2x denně - ráno a večer - 7 dní v řadě. Často jen tento nástroj eliminuje "spotřební" kašel!
- Imunita + kašel. Vařte ve 400 ml vody 6 g syrového strouhaného CARROTU a 15 g strouhaného kořene GINGER, dokud objem nedosáhne 200 ml - to bude trvat 7 minut. Pijte teplý po dobu 1 po dobu 3 po sobě následujících dnů.

Léčba tuberkulózy.
- Nakrájejte jemně čerstvé koňské maso (nebo jehněčí), aby každý kus byl s hřebíkem malíčku. Hodit 2st.l. maso v 500 ml vroucí vody, doplňte několika hráškem z černého pepře, 3 g mletého zázvoru, cibulí a česnekem - podle chuti. Pijte 1 sklenici vývaru 2x denně - ráno a večer po dobu 2-3 týdnů. V těžkých případech - do 1 měsíce. Při prodloužené tuberkulóze si vezměte přestávku po dobu 2 týdnů a léčbu opakujte s vývarem.

- Odstraňte suchý kašel. Nalijeme 20 g nasekaného česneku 200 ml studené vody a necháme 30 minut. Pak vaříme na mírném ohni a přidáme 15 g medu po dobu 1 hodiny. Pijte všechny 2 dávky po celý den. Kurz 3 dny.

- Pro zahřátí těla plochými kameny - štěrk, lapis lazuli, charoite, polodrahokamy. Dlažební kostka o rozměrech 15-20 x 10-15 cm a tloušťce 1,5-2 cm by měla být zahřívána v peci na 50 °. Na hrudník nebo záda položte prádlo nebo bavlněný hadřík, nahoře zahřejte dlážděnou dlažbu a přidržte 30-60 minut, dokud se kamenné ohřívá.

- V noci je vhodné pít 25 g vodky nebo brandy na 1 měsíc. Vodka je lepší trvat na hroznech nebo hroznech. V 1l sklenice zalijeme 0,5l vodky, nalít drcené hrozny na vrchol a trvat na tmě po dobu 10-15 dnů. Denně třepejte.

- Pití Smíchejte 100 g kořenů maliny, 100 g kořene elecampane a 75 g žlutého mytnika. Nalijte 1.st.l. 1 šálek vody a vařit, dokud není 100 ml. Pijte 1 krát. Kurz 21 dnů.

- Smíchejte 50 g kořene mordovnik, 50 g lékořice Ural, 75 g sušených jablečných květů, 75 g sušených plodů mořského rakytníku a 1 lžíci. černý pepř. Pour 1ch.l. Sbírejte 1 šálek vroucí vody a vařte 5-7 minut. Pijte 1 sklenici jednou denně po dobu 1-3 týdnů. Pak se rozdělte na 2 týdny a opakujte kurz.

3. 2007 č. 20, 9. Vyléčili tuberkulomu o velikosti 5 kopeckých mincí. Lékaři říkali, že by bez operace nemohli.
Pil drogy, které byly podávány v jednotce tuberkulózy. Kromě nich
1). Pijte jezevčí tuk na 1. st.l. 3 krát denně. Vypil jsem tuk dvou jezevců!
2). Pijte 10% propolis tinkturu 25-30 kapek 3x denně s mlékem. Tinktura byla připravena sami. Pro 1 litr alkoholu vezměte 100 g propolisu.
3). Pít hodně Hypericum, vařit jako čaj a pití.
4). Vdechněte čerstvý borový vzduch. Celý den strávil v borovém lese, obědval se s ním. Jak pracovat. Celý podzim a zima.
Po všech těchto procedurách začala tuberkuloma pšeničným obilím, ale příliš brzy se vyřešila.

4. 2007 č. 23, 5. Vyléčená tuberkulóza u mládeže. Předběžná diagnóza rentgenového záření ukázala ztmavnutí plic a 2 nidus. Když jsem byl v nemocnici a čekal na rentgen, byl jsem léčen lidovou metodou. Rentgenové paprsky ukázaly, že plíce jsou čisté. (Může to pomoci, a možná ne.) Dokončil jsem bez problémů až do odchodu do důchodu + 12 let na jinou práci! Potřebujeme láhev vodky, ghí, hadr, hadrový papír, několik hlav česneku a 20 vajec.
V noci navlhčete hadr ve vodce, připevněte k zadnímu prostoru, kravatu ušitou šálu. Spát na zádech. Ráno odstraňte obklad.
Smaltovaný hrnek naplněný ghí a nasazený na plyn, ale nevařit! Přidejte 2-3 vejce, přidejte 3 plátky kaše česneku, smíchejte a pijte na prázdný žaludek. Proveďte postup 3 krát denně po dobu 10 dnů.

Kontraindikace:
těhotenství, impotence,
horečka, hypertenze. "style =" width: 17.0455%; výška: 17,3411%; marže: 0 1.7046% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

1. 2002 č. 20, 17-18. Vyléčen z tuberkulózy. Kvas na devyasilu a chmelových kvasnicích.
Nejprve vaříme chmelové kvasnice. Do varu přiveďte 700 ml vody, vložte do ní hrst chmelových hlávek a vařte 7-10 minut. Pak přidejte 1 šálek mouky a zamíchejte. Konzistence těsta by měla vypadat jako kyselá smetana. Ochlaďte na teplotu čerstvého mléka a kvaste chlebovými kvasnicemi. Předem rozpusťte 30-50 g kvasinek a nechte je růst. Dobře promíchejte a vložte na teplé místo na 1 den.
Po dni nalít 300 g drceného kořene devyasila 3 l vody, přiveďte do varu a vařte na velmi nízkém ohni po dobu 3 hodin. Kmen. Doplňte převařenou vodou do 3 litrů. Ochlaďte na teplotu čerstvého mléka. Přidejte 300 g medu, 300 g cukru a chmelových kvasnic. Obal s víkem bez gumy (cín), aby byl přístup vzduchu, a dal na teplé tmavé místo pro kvašení po dobu 7 dnů.
Fermentovaná kompozice by měla být světle žlutá. Je-li matně žlutá, pak je třeba stát se po dobu dalších 1-2 dnů, pro dobro a usadit se. Pak napněte. Uchovávejte v chladničce.
Nezahřívejte před použitím, ale uchovávejte při pokojové teplotě. Take na 1.l. 3 krát denně 30 minut před jídlem. Strávit 3 kurzy bez přestávky, tj. 9 litrů léků.

2. 2005 č. 23, 9-10. Plicní tuberkulóza v otevřené formě. Vyléčil recept na rakovinu žaludku v počáteční fázi. Chcete-li vyplnit 1 sklenici kořenů eleyasil 0,5l koňaku, přidat 1 položku l. březová kůra (vrstva žlutohnědé barvy), pevně zavřete láhev a trvejte na tmavém místě po dobu 9-10 dnů, třepáním denně. Začíná brát láhev, okamžitě trvají na dalším. Nápoj na 1.l. 3 krát denně po dobu půl hodiny před jídlem. Paralelní viděl jezevčí tuk.
Účinek je úžasný: kašel je pryč, teplota ustupuje, projevuje se chuť k jídlu Rentgen ukázal, že se jeskyně zahojily.

!!! Nepředávkování! Předávkování může způsobit bolest břicha, celkovou slabost, únavu, nevolnost, zvracení. "Styl =" šířka: 19,8864%; výška: 21,0844%; marže: 0 1.7046% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

NIGHT-HIGH (root) extrakt - http://www.fitolog.ru/devyasil/

KONTRAINDIKACE:
- závažné kardiovaskulární onemocnění,
- onemocnění ledvin
- těhotenství
- gastritida s nízkou kyselostí
- u žen s nadměrnou menstruací.
!!! S opatrností při hypotenzi.
V případě hyperacidní gastritidy a žaludečních vředů během exacerbačního období vyloučit devíti očima. Zvyšuje se - na rozdíl od odvarů kořenů ve vodě - kyselost žaludeční šťávy! "Styl =" šířka: 19,8864%; výška: 21,0844%; marže: 0 1.7046% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

1. 2000 №21, 20. Z plicní tuberkulózy. Sklizeň jelenového mechu v červnu až srpnu (= islandský mech, = centraria). Nalijte do smaltovaného nádobí 2 lžíce. mech, nalijte 0,5 litru vroucí vody, těsně uzavřete a trvejte na teplém místě po dobu 2 hodin. Pít 2-3 krát, jíst med (nebo cukr), 20-30 minut před jídlem, můžete pít častěji. (Dávka?) Infuze, která se uchovává v neustále uzavřené nádobě. Jinak se příznivá hořkost odpaří.

2. 2007 č. 18, 9. Mladý kluk se zbavil tuberkulózy po jídle asi 1,5-2 kg islandského mechu s medem. Islandský mech je přírodní antibiotikum.
Nalijte smaltované nádobí 2ch. mleté ​​mechy 2 šálky studené vody, vařit s víčkem zavřené na nízké teplo po dobu 5-7 minut a trvat 1 hodinu. Pijte 3-6 recepcí během dne. Můžete přidat do čaje, mléka. Mech je dobrý k jídlu. Ujistěte se, že trvá 7-10 dní. Kašel může zmizet ve třetí den, ale stále pokračuje v přijímání. Můžete trvat déle než 10 dní.

3. 2007 č. 22, 19. V plicní tuberkulóze jako doplněk k léčbě drogami. Pomáhá také při chronické bronchitidě, žaludečních vředech. Podrobný popis složek masti.
Smíchejte ve stejných dílech sap borovice (může to být směs dehtů), med, včelí vosk a
studený lisovaný slunečnicový olej (lepší - naplněný vrbovou kůrou nebo třezalkou tečkovanou). V smaltovaném hrnci vařte ve vodní lázni, dokud se všechny složky nerozpustí. Zkontrolujte tloušťku masti snížením a rychlým odstraněním kovové lžičky. Po několika sekundách se mast na něm ochladí. Pokud je mast na lžíci příliš silná a pevná, přidejte slunečnicový olej. S masti s nízkou viskozitou přidejte vosk. Horká masťová maska ​​přes 2 vrstvy gázy a chladná. Uchovávejte v chladničce. Doba použitelnosti je neomezená. Lze použít jak externě, tak dovnitř.
Pour 2st.l. nasekané tsetrarii islandské 0,5 litru mléka a vařit po dobu 5 minut. Trvejte na 1 hodině a namáhání. Pijte 150 g ve vyhřívané formě 3x denně s přídavkem masti velikosti fazole.

KONTRAINDIKACE:
není identifikován.
Intolerance pryskyřice je extrémně vzácná, ale jednotlivé reakce nelze vyloučit. "Styl =" šířka: 10.7955%; výška: 9,596%; marže: 0 1.7046% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

1. 2000 №15, 18. Z otevřené plicní tuberkulózy byla vyléčena zcela cibulová inhalace. Odepsal a žije 30 let. Pevně ​​se zavázanýma očima silnou látkou přikryjte prostěradlem. Pod ním, strouhané cibule a inhalovat jeho chuť, pokud je dostatek trpělivosti (1-2 minuty). Opakujte postup tak často, jak je to jen možné.

2. 2001 №10, 11. Z tuberkulózy s dutinami v plicích. Nalijte 15 g suché trávy (listy) manžety obyčejné 0,5 litru suchého vína, trvejte na 1 den. Nápoj na 1.l. 3 krát denně před jídlem.

3. 2004 č. 15, 10-11. Dr. med. Věda, profesor V. Litvinov. Tuberkulóza plic.
Kromě lékařského ošetření je dobré používat tradiční recepty:
1). Vykašlávání čaje. Pour 2st.l. kvetoucí nadzemní část keramiky Potentilla 0,5 litru vroucí vody. Trvejte na 2 hodinách. Pijte půl šálku 3-4 krát denně před jídlem, můžete s medem.
2). Pour 2st.l. suchý mletý kořen lékořice (lékořice) 0,5 litru vařené vody, přiveďte k varu a vařte na mírném ohni po dobu 10 minut. Trvejte na 1-2 hodinách. Kmen. Pijte ⅓ šálek až 5 krát denně. Má antimikrobiální, protizánětlivé a expektorační účinky.

4. 2004 č. 19, 23. Léčitel K. Doronin. Pro tuberkulózu u alergiků, kteří nejsou přístupní tradičnímu lékařskému ošetření. Starý recept.
Pour 2st.l. nakrájený kořen Althea = sléz (suché nebo čerstvé) horké mléko 50-60º, trvá 3-4 hodiny. Pijte teplý během dne. Léčit dlouho, až do uzdravení.

5. 2006 №9, 30. Vyléčená otevřená tuberkulóza. Vykopat kořeny velkého lopuchu, nedává květenství. Jemně nasekejte kořeny, osušte a rozemele v třecí misce. Nalijte 1 šálek kořene 1l vodky, zabalte a trvejte na teplotě po dobu 2 týdnů. (Kořeny nabobtnají a tinktury se trochu zhasnou). 3krát denně 30-40 minut před jídlem. Během léčby je velmi důležité jíst sádlo a tuky. O měsíc později rentgen ukázal, že je zdravý. Recept opakovaně pomáhal.

KONTRAINDIKACE:
Manžeta neměla žádné závažné kontraindikace, s výjimkou toho, že když se objeví volná stolice, měla by být léčba manžetou zastavena. (Travnik RBAhmedov) "style =" šířka: 42,6137%; výška: 42,5288%; marže: 0 0% 1.7046% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

KONTRAINDIKACE - individuální intolerance, chronické onemocnění jater a ledvin

KURILSKÝ ČAJ - je také keřovitý keř, křoví pětilistý. Název naznačuje, že keř křovinatý byl používán jako náhrada za přípravu čaje, který se rozšířil na Dálném východě. Pro léčebné účely se používají květy a listy (vrcholy výhonků) sklizené během kvetení rostlin. Rostlinný materiál se nejprve mírně suší pod baldachýny (suší se) a potom se konečné sušení provádí v sušiči tepla. Oddenky jsou také léčivé hodnoty, ale je vhodné je sklízet pouze v místech masového růstu Potentilly.
Vitamíny C a P, karotenoidy, chemické sloučeniny flavonové a triterpenové struktury, organické kyseliny byly nalezeny v listech křovin.
Kurilský čaj díky své vysoké antimikrobiální aktivitě je vynikající alternativou mnoha antibiotik, zejména v pediatrii. Je účinný proti takovým patogenům, jako je střevní améba (způsobuje úplavici), stafylokoky, Vibrio cholerae atd. Antivirový účinek keramiky Potentilla byl opakovaně potvrzován praxí a klinickými testy. Je důležité, aby čaj Kuril nezpůsoboval dysbakteriózu.
Použití čaje Kuril pomáhá zvýšit imunitní obranu těla, což je důležité při epidemii infekčních onemocnění. Přípravky z keramiky Potentilla mohou rychle obnovit sílu pacientů, kteří trpěli vážnými onemocněními a dlouhodobými léčbami antibiotiky. Dodáváme, že dlouhodobé užívání čaje Kuril nevede k vedlejším účinkům. Neexistují tedy žádná omezení týkající se délky přijímání Kurilského čaje. "Styl =" šířka: 11,3637%; výška: 11,4943%; marže: 0 1.7046% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

Kontraindikace.
Těhotenství, kojení, děti do 3 let, hypertenze, cirhóza jater, srdeční selhání.

NEPOUŽÍVEJTE s diuretiky a léky proti selhání srdce.

Dlouhodobé užívání léků z kořene lékořice pomáhá eliminovat draslík z těla. Proto se během příjmu lékořice doporučuje zvýšit ve stravě počet potravin bohatých na draslík.

Porušení dávky a podmínek léčení lékořicí může vést k otoku, narušení menstruačního cyklu, snížení mužského libida, vypadávání vlasů a pocitu chronické únavy. "Styl =" šířka: 11,3637%; výška: 11,4943%; marže: 0 1.7046% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

6. 2003 №14, 28. Vyléčená plicní tuberkulóza. Na jednom plicním tuberkulomu praskla velká dutina. Léčba v nemocnici a doma po dobu 1,5 roku nepřinesla výsledky. Vytvrzené bylinkami. Nalít termosku v 1. století. Kořen cikorky a tráva, zalijeme 400 g vroucí vody a trváme na noci. V ranním kmeni. Pijte po celý den. Pijte po dlouhou dobu až do úplného uzdravení. Po 2 měsících léčby testy ukázaly, že tyčinky zmizely. A po roce léčby se dutina stala hlavou.
Mnozí pacienti s CD (+) byli léčeni tímto předpisem během 2-3 měsíců. Když nejsou tyčinky, šance na zotavení jsou 99%.

7. 2006 # 23, 32. Z tuberkulózy může pomoci. Nalijte 0,5 šálky drceného rákosu listy 0,5 šálky vařící vody a přiveďte k varu. Vypněte. Trvejte na tom. Pijte na lačný žaludek 3x denně.

8. 2007 č. 4, 32. Vyléčené nemocné plíce - na obou jeskyních s 5kop. mince. Začala rychle zhubnout a silně kašlela. Rentgenová diagnostika.
Řez 400 g listnatých listů co nejmenší. Nalijte 500 g cukru, vařený jitrocel a přidejte 0,5 hrnce vody na pánvi. Nasaďte si pomalý oheň a vařte, dokud se směs nestane světle hnědou. Hotový lék vložte do sklenice. Take na 1.l. na lačný žaludek 1 krát denně - kdykoliv. Brzy apetit a začal se zotavovat.

9. 2007 č. 9, 31. Pro tuberkulózu plic. Je vhodné pít infuzi šišek. Naplňte 1l sklenici s malými šiškami, přikryjte vodkou (nebo měsíčním svitem) a trvejte na 10 dní. Nalijte do tmavé skleněné láhve. Nápoj na 1.l. 3 krát denně 30 minut před jídlem.

10. 2007 č. 13, 34. Vyléčená plicní tuberkulóza. Kravatu si nevysypte do gázy, vložte do pánve s mlékem a celý den v troubě stoupejte. Může být na sporáku, na velmi nízké teplo, aby nedošlo k varu a dušené. Squeeze Dostaňte želé. Je nutné pít dlouho a pravidelně.

11. 2007 №16, 33. Vyléčená tuberkulóza se šťávou dope obyčejné. Diagnóza - fokální pneumonie na obou stranách. Rozpad již začal. Léčilo se více než 8 let. Recept uložen.
Řez na břehu řeky mladé stonky drogy bez listí, květin a semen lusky. Posouvejte je do mlýnku na maso, vytlačte šťávu a protáhněte 6 vrstev gázy. Pijte 1 kapku do mléka s 1 lžičkou. máslo 1 krát denně po dobu 1-1,5 hodiny před jídlem. Denně přidejte 1 kapku: z 1 kapky do 40 a přejděte zpět na 1. Pak si udělejte přestávku na 2-3 měsíce a opakujte kurz.
Když to dosáhlo 32 kapek, alergie se objevila, vyrážka na kůži, který prošel 15-20 minuty po odběru šťávy. Terapeut doporučil provést 1 až 32 kapek a začít se snižovat. Na 29 kapkách alergie prošla. Proto, řezání 29 kapek za 20 dnů, a pak začal klesat. Výsledek byl úžasný. O šest měsíců později byl z registru vyřazen. Stejný recept vyléčil 4 pacienty.

12. 2007 č. 22, 32. Vyléčená otevřená plicní tuberkulóza = spotřeba v letech druhé světové války. Vaříme 1.l. třílisté hodinky s 1 šálkem vroucí vody a nechte působit 30 minut. Pijte 1 polévková lžíce, ale postupně přineste na 0,5 šálky 3 krát denně, je lepší pít dušené kozí mléko. Zvýšení dávky o 1 lb. za den. Obnovila se, znovu se rozkvétala veselá žena. Žil do 90 let.

KONTRAINDIKACE
Vyhněte se tomu by měli být ti, kteří trpí křečovými žilami, hemoroidy, cévními chorobami.
Kořeny obyčejné čekanky nemají jasný vedlejší účinek a nejsou toxické, ale při dlouhodobém užívání mohou vyvolat intenzivní sekreci žaludeční šťávy a diurézy. Proto jsou kontraindikovány v případě ACCIDER duodenálního vředu a žaludku. "Styl =" šířka: 49,4319%; výška: 46,2366%; marže: 0 0% 1.7046% 0; "class =" thumb_map thumb_map_m al_photo ">

Kontraindikace:
těhotenství
hypotenze,
bradykardie,
žaludeční vřed,
erozivní gastritida.

!!!Při dlouhodobém užívání je možná alergická reakce. "Styl =" šířka: 42,6137%; výška: 39,785%; marže: 0 0% 1.7046% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">

KONTRAINDIKACE -
zácpa - zejména ve stáří, obezita. Silná hořkost rostliny přispívá k rozvoji chuti k jídlu, takže lidé, kteří jsou obézní a náchylní k obezitě, nemohou být přiřazeni k hodinám. Někteří bylinkáři doporučují trifol pro cholelitiázu, ale tam je nebezpečí, že pohybující se, velké kameny mohou uvíznout v žlučovodech při výstupu. "Styl =" šířka: 12,5%; výška: 10,7527%; marže: 0 0% 0% 0; "class =" thumb_map thumb_map_s al_photo ">