Tělesná teplota v časném těhotenství: norma a patologie

Tělesná teplota během těhotenství v raném stádiu může být nad normální.

Ve většině případů takový stav v prvním trimestru není důsledkem patologií.

Během těhotenství dochází k hormonálním změnám v ženském těle, což vede k pomalejšímu přenosu tepla, v důsledku čehož se zvyšuje celková tělesná teplota. Ženy však obvykle začínají panikařit, protože infekce v počáteční vývojové fázi plodu jsou pro plod velmi nebezpečné. Toto chování není vždy oprávněné.

Je nutné vědět, v jakých případech je vzestup teploty považován za normální a v jakých patologiích, aby se okamžitě zahájila léčba nebo se zbavily předsudků.

Normy tělesné teploty

Měření teploty během těhotenství v raném stádiu se doporučuje dvakrát denně - ráno a večer. Díky těmto dvěma hodnotám můžete určit denní dynamiku změn.

Již v prvním trimestru těhotenství se mohou teploty zvýšit na 37,2 ° C. Tyto ukazatele jsou však považovány za normální. Teplota nesmí překročit 37 ° C po celou dobu. Sestřelte to není nutné. Varování může vzrůst na 38 ° C.

Existují různé metody měření teploty - v ústech, v podpaží a rektálně.

Měření pod jazykem by mělo být prováděno pomocí elektronického teploměru, pomocí kterého můžete během několika sekund odečítat hodnoty.

Normální tělesná teplota u těhotných žen, měřená v ústech, může dosáhnout 37,2 ° C.

Při měření v podpaží nesmí teplota překročit 37 ° C.

Je-li používán rtuťový teploměr, musí být udržován po dobu asi sedmi minut.

Další způsob, jak měřit tělesnou teplotu v konečníku, se nazývá rektální. Pro lepší klouzání by měl být teploměr potřen vazelínou.

Co způsobilo nárůst

Teplotní indexy těhotné ženy jsou ovlivněny hormonálním pozadím a změnou procesů termoregulace. V prvním trimestru se těhotné matky cítí dobře a horečka. Pokud neexistují žádné jiné negativní znaky, stav se považuje za adekvátní.

Normální teplota v časném těhotenství se může mírně zvýšit.

To je důsledek zvýšené produkce hormonu progesteronu, který je zodpovědný za ochranu plodu. Obecně se žena cítí dobře. Zvýšení teploty často vede k oslabení imunitního systému. Není to ani nebezpečné pro matku ani pro dítě.

V některých případech však vysoká teplota v časném těhotenství může být způsobena střevními nebo genitourinárními infekcemi, SARS a dalšími chorobami.

V tomto případě teplota dosáhne 38-38,5 ° C a objeví se další příznaky: kašel, rýma, oteklé lymfatické uzliny, bolesti hlavy, bolest v kříži, vyrážka atd.

 • SARS a zánětlivé procesy.

Kromě horečky, tam je kašel, silná bolest v hlavě a krku, rýma. SARS může vést k pneumonii, tracheitidě, otitis.

Jedná se o závažné komplikace, které mohou ovlivnit tvorbu plodu.

Jeho nitroděložní infekce se stane nevyhnutelnou, pokud léčba není okamžitě zahájena. V některých případech se projevily malformace plodu.

Pokud jsou pozorovány příznaky poruchy stolice, horečky, znamená to infekční onemocnění, které může vyžadovat léčbu v nemocnici.

 • Nemoci genitourinárního systému.

Pyelonefritida, cystitida jsou také doprovázeny zimnicí, bolestivým močením, celkovou intoxikací a bolestí v dolní části zad. Pyelonefritida je závažné onemocnění, které může vést k potratu.

 • Další infekční onemocnění.

V raných stadiích gestace je pravděpodobnost vzniku neštovic, spalniček nebo zarděnek vysoká. V tomto případě teplota dosáhne 38,5 ° C a na kůži se objeví vyrážky.

Mimoděložní těhotenství lze také přičíst příčinám zvýšené tělesné teploty.

Nebezpečí stoupajících teplot v prvním trimestru

Nárůst teploty je ochrannou reakcí těla, ale v počátečním období může vést k nevratným následkům. V prvním trimestru je aktivní proces tvorby vnitřních orgánů budoucího kojence. Nejprve se po oplodnění položí nervové, trávicí a kardiovaskulární systémy. Zvýšení teploty nese následující nebezpečí:

 • Vzhled malformací u dítěte z čelisti, rtů, patra, očních bulvy.
 • Narušená syntéza proteinu, která vede ke snížení krevního zásobení placenty. To je spojeno se zpožděním ve vývoji mozkové aktivity dítěte.
 • Včasné uvolnění placenty a zvýšený tón může vést k předčasnému porodu.
 • Intoxikace těla vede k patologii v práci kardiovaskulárního systému.
 • Frekvence kontrakce děložního svalu se zvyšuje, což může vést k potratu.
 • Výskyt krevních sraženin, ucpávání cév placenty, může vyvolat potrat.
 • Těžká toxikóza.
 • Zvýšení tonusu dělohy.

Všechna výše uvedená nebezpečí představují skutečnou hrozbu pro vývoj a život plodu, zdraví nastávající matky. Je důležité včas se poradit s lékařem, aby bylo možné diagnostikovat příčinu zvýšení teploty a zahájit správnou léčbu.

Jak se vyrovnat s horečkou v časném těhotenství

Chcete-li snížit tělesnou teplotu, můžete s pomocí drog, stejně jako tradiční medicíny.

Léky

Po dosažení teploty 38 ° C je nutná obava z teploty.

Pokud je tento projev doprovázen dalšími negativními příznaky, je třeba provést léčbu.

V takových případech předepsané léky. Ale než začnete potřebovat navštívit lékaře, protože mnoho z nich může nepříznivě ovlivnit zdraví nastávající matky a plodu.

Základní pravidla pro předepisování léků při teplotě v prvním trimestru:

 • Antipyretické tablety mohou být podávány pouze při teplotách nad 38 ° C.
 • Lékaři často předepisují současné užívání více léčiv. Není vyloučeno použití antibiotik, například s pyelonefritidou.
 • Lékař může předepsat vitamínové komplexy a léky, které zvyšují úroveň imunity, například Viferon.
 • Ve výjimečných případech je možné čerpat finanční prostředky, které nejsou během těhotenství zobrazeny. Jsou přijímány podle přísných lékařských pokynů.

Nejúčinnější a nejbezpečnější v počátečním stádiu těhotenství je léčba, která zahrnuje paracetamol. Nemusí se však užívat více než čtyřikrát denně, protože při dlouhodobém užívání má špatný vliv na játra.

Mohou být použita homeopatická antipyretická léčiva, jako je rostlinná Viburcola s rektálním podáváním.

Ibuprofen, aspirin, indomethacin - tyto složky mohou nepříznivě ovlivnit stav plodu a mají značné množství vedlejších účinků. Například aspirin ovlivňuje srážení krve a může způsobit krvácení z průniku.

Použití tradiční medicíny

Doporučené bezpečné recepty pro alternativní medicínu. Mokré mytí čerstvou citronovou šťávou a octem je velmi užitečné při zvýšených teplotách.

Pomoci mohou lisy z čerstvých listů zelí a těžké pití.

Pokud je příčinou ARVI, měli byste připravit čaj nebo mléko s medem. Je nutné rozpustit malé množství (2 lžičky) tekutého medu přímo v teplém mléku. Pijte ve velkých doušcích sklenici dvakrát denně. Je třeba se vyvarovat horkého pití.

 • Dobrý prostředek při zvýšených teplotách je brusinkový džus.

K přípravě potřebných 400 g bobulí a 2,5 litru vody. Brusinky musí být rozmačkané v bramborové kaše a vymačkané šťávy z nich. Pak přidejte cukr a důkladně promíchejte, zřeďte vodou a mírně zahřejte, abyste dosáhli terapeutického účinku.

 • Vynikající antipyretikum je lipový čaj.

Pro pivovarnictví používejte sušené lipové květy. Doporučeno 1,5 st. Já drcené květiny nalijte litr vroucí vody. Před pitím počkejte, až nápoj vychladne.

 • Můžete nahradit limetkový čaj ovocným kompotem zázvoru.

Aby bylo možné, budete muset loupat a sekat zázvor na tenké proužky. Pak se cukrový sirup vaří s litrem vody a tam se přidává zázvor. Nápoj by měl stát dvě hodiny na tmavém místě. Mělo by se konzumovat chlazené nebo teplé.

 • Chcete-li připravit zdravý nápoj, můžete použít malinové listy.

Musí být důkladně omyty, nasekány a nalijeme vařící vodou. Po 20 minutách musíte čaj napít a přidat cukr. Můžete ochlazovat a pít 2-3 šálky denně při zvýšených teplotách.

Zvýšení tělesné teploty v prvním trimestru je tedy povoleno na určitou hodnotu. Překročení značky 38 ° C označuje vývoj nebezpečných infekčních a jiných onemocnění.

V tomto případě je naléhavá potřeba poradit se s lékařem, aby nedošlo k patologickým změnám ve vývoji plodu. Specialista předepíše léky, které mohou být kombinovány s lidovými prostředky.

Těhotenství teplota: proč se to děje a co dělat

Během devíti měsíců šťastného dítěte, které čeká, by měla žena pečlivě sledovat jakékoli změny ve vlastním těle. A takový alarmující zvonek, jako je teplota během těhotenství v raném stádiu, je třeba si všimnout. Co lze říci o výkonu teploměru?

Přečtěte si v tomto článku.

Teplota - znamení těhotenství?

S nástupem těhotenství se tělo ženy přestavuje, což se projevuje mírným zvýšením tělesné teploty během těhotenství v raném stádiu. Hormonální systém ženy akutně reaguje na oplodnění vajíčka, ve velkém množství se vylučuje hormon progesteron. Je katalyzátorem změn teploty.

Funkce imunitního systému se snižují s nástupem těhotenství. Reakce přirozeného charakteru vám umožní zabránit oddělení oplodněného vajíčka od stěn dělohy v prvních dnech. Jakékoliv selhání ve fungování imunitního systému vyvolává zvýšení tělesné teploty o desetiny stupňů. U žen je indikátor přesahující 36,6 C často v prvních 6 měsících těhotenství. Překročení optimálního ukazatele v posledních měsících indikuje přítomnost onemocnění.

Všichni lékaři říkají, že teplota 37 C během těhotenství v raném stádiu je považována za normální. Nevyvolává defekty ve vývoji vnitřních orgánů dítěte a neovlivňuje zdraví matky. Z bezpečnostních důvodů, když skoky teploty, měli byste diskutovat problém s gynekologem. Od druhého trimestru vyžaduje nadhodnocené číslo povinné monitorování a testování.

Co znamenají vysoké teploty

Zvýšení teploty během těhotenství v časných obdobích nad normou 37,5 C způsobuje nepříjemné pocity u ženy, signalizuje přítomnost nachlazení nebo virové infekce a může být také průvodním příznakem otravy. Je nutné přijmout neodkladná opatření, protože SARS nebo virová infekce vyžadují lékařské ošetření. K volbě léků je třeba přistupovat opatrně, protože mnoho obvyklých pilulek nebo sirupů nelze použít během období vzniku plodu. Předepsat léky musí lékař!

Zvýšená teplota během těhotenství v raném stádiu, vyvolaná respirační infekcí v mírné formě, by měla být léčena lidovými prostředky. Konkrétně:

 • Otírání pomůže otřít ručníkem, předem namočeným v chladné vodě.
 • Nedoporučuje se používat alkoholové zábaly. Alkohol je snadno absorbován póry kůže do těla matky.
 • Nezapomeňte na manufaktury na bázi lipy a malin.

Nemoci jsou závažnější, například pneumonie nebo porucha funkce ledvin, léčba bez účasti oficiálního léku nebude fungovat. Překonání infekce bez léků je prostě nemožné.

Měla bych teplotu snížit?

Vyžaduje naléhavé měření teploty 38 během těhotenství v raném stádiu. Její vysoké sazby ohrožují:

 • porucha srdce a oběhového systému;
 • intoxikace těla;
 • fetální vývojové poruchy;
 • ireverzibilní změny v syntéze proteinů, předčasný porod;
 • zhoršení placenty, která také vyvolává předčasný porod.

Pijte dostatek vody, abyste ji snížili. Výběr nápojů je malý: zelený nebo černý čaj, odvar z lípy nebo heřmánku, ovocné nápoje z bobu, mléko s máslem a medem, tekutý malinový džem (lze ředit teplou vodou). Předpoklad - nepřítomnost vařící vody. Nápoje by měly být teplé.

Pamatujte si, že ženy, které nesou dítě pod svým srdcem, mohou pít bylinné infuze ne ze všech bylin. Když je obtížné překonat teplo těhotenství v raném stádiu, můžete vařit domácí bylinkový čaj. Recept: promíchejte matku a nevlastní matku s bobulemi jablek, malin a oreganů ve stejném poměru a nalijte na ni vařící vodu, můžete ji držet na sporáku tak, aby byl bylinný čaj trochu pohřben. Infuze pít 1 lžíci po jídle, ne více než 4 krát.

Jak zabránit kolísání teploty při přenášení plodu

Je těžké léčit nemoc, je mnohem snazší jí zabránit. V prvním trimestru nošení dítěte se prevence nachlazení neliší od obecných doporučení. Opatření k zabránění kontroly teploty na počátku těhotenství zahrnují:

 • větrání všech místností v domě;
 • odmítnutí navštívit veřejná místa, zejména během epidemie ARVI nebo chřipky;
 • pravidelná realizace opatření zaměřených na ochranu zdraví (po umytí rukou, čištění nosu a opláchnutí úst po ulici);
 • výživa a rovnováha;
 • použití komplexu vitaminů.

Důvod nízké teploty

Nízká teplota během těhotenství v raném stádiu - fenomén známý mnoha ženám. Důvody jsou skryté v:

 • specifika ženského těla;
 • toxikóza (intoxikace);
 • přepracování;
 • anémie z nedostatku železa;
 • nedostatečné množství živin;
 • narušení fungování endokrinního systému.

Teploty pod 36,6 po dlouhou dobu mohou způsobit celkovou slabost, bolesti hlavy, závratě a dokonce ztrátu vědomí. Poruchy v termoregulaci těla zvyšují již tak výrazné pocení, které se často projevuje u žen nesoucích ovoce.

„Jaká je normální teplota během těhotenství v raném stádiu?“ Otázka nemá jednoznačnou odpověď. Záleží na individuálních vlastnostech ženského těla. Můžeme říci jednu věc: není důvod k obavám, když výkyvy ve výkonnosti nejsou doprovázeny jinými příznaky. Ale pro zdravý vývoj nenarozeného dítěte byste měli konzultovat s lékařem. Normální teplota během těhotenství v raných fázích neklesne pod 36 ° C a nebude vyšší než 37,6 ° C. Každá odchylka od normy vyžaduje návštěvu u lékaře!

Postarejte se o sebe a své dítě! Požehnej vám!

Teplota během těhotenství - proč jsou nebezpečné hodnoty, léky a lidové prostředky

Při přepravě dítěte bude žena dbát zvýšené opatrnosti, aby se neublížila, protože to může mít nepříznivý vliv na zdraví nejen její, ale i plodu. Navíc, ne každý lék může být používán během tohoto období. Nicméně, teplota během těhotenství ne vždy ukazuje přítomnost nemoci, například, nic nemůže být děláno s tím v časných trimesters - toto ukazuje, že ženské tělo začalo aktivně zvyšovat úroveň progesterone.

Jaká je teplota?

Pro získání spolehlivých údajů jsou lékaři lékaři poučeni, aby změřili tělesnou teplotu nikoliv obvyklým způsobem - v podpaží, ale v ústech, tříslech nebo řiti, a to by mělo být provedeno v klidu. Tato teplota se nazývá bazální. Může být první známkou těhotenství. Její rozvrh umožňuje posoudit fázi ženského menstruačního cyklu, odhalit přítomnost ovulace nebo abnormalit v endokrinním systému.

Jaká je teplota během těhotenství

Při pravidelném měření bazální teploty můžete určit začátek těhotenství v nejranějších termínech. Normálně, ve druhé fázi menstruačního cyklu, to by mělo být pod 37 stupňů, ale pro většinu žen je udržována kolem 37,4-37,5 stupňů. Tento indikátor začíná klesat 1-2 dny před nástupem menstruace nebo v prvních dnech. Tělesná teplota během těhotenství v raných stadiích zůstává stejná, i když ženský kalendář indikuje nástup menstruace. K tomu dochází, protože hladiny progesteronu se v ženském těle postupně zvyšují.

Nafouknutá data ve druhé fázi menstruačního cyklu jsou považována za normální a je to způsobena aktivní produkcí důležitých hormonů, čímž se připravují stěny dělohy pro možnou implantaci embrya. Počínaje přibližně čtvrtým týdnem, při měření ukazatelů, lze pozorovat jejich klesající tendenci. V pátém nebo šestém měsíci se plán plně vrátí do normálu a zůstane tak až do konce těhotenství.

Může být během těhotenství teplota

Snížená imunita, změny hormonálního pozadí budoucí matky, klimatické podmínky, přepracování nebo těžké stresy jsou častými důvody, proč je teplota v prvních týdnech těhotenství zvýšena. Kromě toho, pokud byla koncepce neplánovaná, může to znamenat, že se dítě brzy objeví ve vašem životě. Normální hodnota tělesné teploty u těhotných žen by měla být do 37 stupňů a tento jev je vždy krátkodobý.

Zvýšená teplota

Pokud však stupnice teploměru náhle vzrostla nad značku 37,5 - stojí za to se obávat a kdykoliv. Zvýšení teploty během těhotenství v raných stadiích indikuje nástup zánětlivého nebo infekčního onemocnění a ohrožuje potrat. S horečkou v posledním trimestru to může nepříznivě ovlivnit život a zdraví nenarozeného dítěte. Z těchto důvodů byste neměli odložit návštěvu u lékaře.

Důvody

V každém případě, s výskytem horečky nebo jiných obskurních symptomů, je lepší se poradit s lékařem a zjistit příčinu tohoto jevu. Nejběžnější jsou:

 • SARS nebo chřipka. Teploměr může dosáhnout až 39 stupňů. Zbývající symptomy nachlazení jsou slabost v těle, zimnice, pálení v očích, kašel nebo rýma.
 • Bronchitida, laryngitida nebo jiná onemocnění dýchacího ústrojí. Doprovázet těhotenství s příznaky horečky, jako je kašel, lechtání nebo bolest v krku.
 • Poruchy v práci endokrinní žlázy přinášejí zvýšení chuti k jídlu, zatímco ztrácí váhu, narušují emocionální pozadí (slznost nebo podrážděnost), zvyšují teplotu na 38 stupňů.
 • Střevní infekce jsou obvykle doprovázeny dalšími příznaky: abnormální stolicí, horečkou, nevolností nebo zvracením.
 • Nemoci močových cest nebo ledvin - cystitida, pyelonefritida. Častější u těhotných žen ve druhém nebo třetím trimestru. Kromě horečky, tam může být nagging bolest v dolní části zad, bolestivé močení.
 • Dětská infekční onemocnění - spalničky, lupus, plané neštovice mohou také způsobit zimnici. Všechny tyto infekce jsou doprovázeny vyrážkou na těle, silnou horečkou a slabostí.
 • Dalšími příčinami jsou alergické reakce, stres, fyzické přetížení, časná toxikóza, přítomnost mimoděložních těhotenství nebo zánětlivých onemocnění vnitřních orgánů.

Co je nebezpečné

Teplota je považována za ohrožující u těhotných žen, která vzrostla nad 38 stupňů a trvá déle než tři dny bez pádu. Právě taková rezistence může způsobit různé nepříznivé účinky na zdraví dítěte. V tomto případě gynekologové argumentují, že musíte být zvlášť opatrní v období od 4 do 14 týdnů těhotenství. V této fázi může horečka způsobit potrat, potrat nebo smrt embrya před tím, než je připojena ke stěnám dělohy.

V dalších fázích těhotenství bude zvyšování stupnice teploměru nad tuto značku nebo přítomnost nebezpečných infekcí znamenat různé mutace a malformace dítěte. Nejpravděpodobnější jsou takové vady:

 • mentální retardace;
 • vrozená kýla, syndrom těsného žaludku a jiné poruchy ve vývoji přední stěny břicha;
 • cévní a srdeční vady;
 • nedostatečný rozvoj končetin, zejména prstů, nohou a rukou;
 • porušení struktury lebky obličeje;
 • existují problémy s vizí.

Navíc, vzhledem k vysoké teplotě, je krevní srážení matky narušeno, což často vede ke zvýšené trombóze. Odtržený trombus může ucpat krevní cévy v placentě, což povede k hladovění kyslíku nebo intrauterinní smrti dítěte - vynechání potratu nebo vyvolání potratu. Ve třetím trimestru těhotenství může teplota vyvolat předčasný porod.

Měl bych sestřelit

Na základě výše uvedeného můžeme konstatovat, že pokud je stupnice teploměru blízko úrovně 37-37,5, pak byste neměli srazit teplotu dolů - je v normálním rozsahu. Toto tvrzení je však platné pouze v časném těhotenství. V posledním trimestru jsou jakékoliv drobné změny v normě považovány za patologii a mohou vyvolat závažné komplikace až po hrozbu ukončení těhotenství.

Jak srazit

Hypertermie - ochranný mechanismus organismu v boji proti všem druhům virů a infekcí. S menším zvýšením, které neovlivní celkový stav ženy, a absence dalších příznaků virových infekcí, lékaři doporučují čekat s aktivní léčbou. Jinak se neobejdete bez speciálních antipyretik. Vzhledem k tomu, že většina léků má mnoho kontraindikací, pouze lékař může rozhodnout, co sníží teplotu během těhotenství. Bez jeho rady můžete:

 • Máte-li příznaky ARVI nebo jiných virových onemocnění, pijte tabletu Paracetamol, ale nezapomeňte, že dlouhodobé užívání tohoto léku může nepříznivě ovlivnit ledviny a játra, jakož i způsobit dysfunkci krve. Paracetamol můžete pít maximálně 4krát denně.
 • Užívejte vitaminy a imunostimulační látky, které nejsou kontraindikovány u těhotných žen, například lék Viferon.
 • Bez doporučení lékaře nesmí brát žádná antibiotika, antifungální a antivirotika. Aspirin, často používaný jako febrifuge, je také zakázán. Tento lék je zvláště nebezpečný v prvním trimestru, kdy se tvoří orgány a tkáně plodu.

Lidové metody

Vzhledem k tomu, že většina aktivních složek léků spolu s průtokem krve může proniknout do plodu, je vhodné se v domácnosti uchýlit k ne-lékovým metodám léčby. Pokud netrpíte onemocněním ledvin nebo preeklampsií, abyste zabránili další intoxikaci, měli byste pít co nejvíce teplé nebo horké tekutiny. Může to být teplé mléko nebo speciální čaje s mátou, citronem, medem, malinami, které používáte k léčbě nachlazení nebo virových infekcí.

Horké koupele a obal v dece jsou kategoricky kontraindikovány. Mohou reflexně zvýšit tón dělohy, vyvolat předčasný porod nebo potrat. Místo toho je lepší otřít vlhkým hadříkem navlhčeným v roztoku 1,5% octa a vody. Odpařování vlhkosti z povrchu kůže zvýší přenos tepla a sníží tělesnou teplotu.

Nízká teplota

Hypotermie je stav těla, ve kterém jsou procesy přenosu tepla urychleny. Nízká teplota během těhotenství je významným důvodem pro pohotovostní návštěvu u lékaře. Snížení teploty pod 36,6 stupně může způsobit celkovou slabost, silné bolesti hlavy, závratě a zákal vědomí, dokonce i mdloby. Takové termoregulační poruchy zvyšují pocení a nepříznivě ovlivňují průběh těhotenství.

Důvody

Tento jev u těhotných žen se často vyskytuje v raných stadiích. Důvodem snížení bazální teploty může být:

 • individuální vlastnosti ženského těla - za takových okolností se nebojí;
 • kolísání hladiny cukru v krvi;
 • přepracování, fyzická námaha;
 • hormonální změny;
 • nedostatečná produkce hormonu progesteronu;
 • rozvoj anémie z nedostatku železa;
 • poruchy v endokrinním systému;
 • nedostatek živin a vitamínů v těle;
 • pozdní toxikóza, na pozadí obecné intoxikace těla.

Jak se léčit

Pokud příčinou tohoto jevu není žádná choroba nebo narušení vnitřních systémů těla, léčba nízké teploty konečníku je jednoduchá - následuje obecný denní režim. Je důležité, aby těhotná žena jedla správně a různorodě, měla dostatek spánku a trávila spoustu času venku. I zde je důležité zvolit bezpečnou léčbu. Nízká bazální teplota může být normalizována pomocí následujících tipů:

 • Chcete-li zlepšit stav, můžete se přihlásit na gymnastiku nebo jít do bazénu.
 • Zvýšit teplotu pomáhá silný vařený čaj s cukrem nebo medem.
 • Váha teploměru stoupá po opití zázvorového nápoje, ale pokud tato kořenová zelenina není podle vaší chuti, nahraďte ji řepou nebo mrkvovou šťávou.
 • Tak, aby budoucí dítě netrpí poklesem teploty dále, vezměte si vitamínové komplexy.

Jaká teplota by měla být během těhotenství

Od prvních dnů početí v těle ženy začíná proces restrukturalizace. Budoucí matky se však obávají jakýchkoli změn a téměř každé z netypických znaků patří patologii.

Seznam otázek zahrnuje ukazatele teploty těla. Jakékoliv zvýšení nebo snížení tělesné teploty vede k panice u žen.

Jaká je normální tělesná teplota během těhotenství?

V prvních měsících těhotenství je často pozorováno zvýšení tělesné teploty (až o 37,2 stupně). V některých případech mohou být tyto ukazatele zachovány po dobu devíti měsíců přepravy dítěte. Lékaři tento jev nepřiznávají patologii, ale vysvětlují tyto odchylky od normy přirozeným fyziologickým procesem, který se vyskytuje během těhotenství.

Vzestup teploty může ovlivnit dva hlavní důvody:

 1. Aktivní produkce progesteronu, která ovlivňuje termoregulační centrum.
 2. Během těhotenství mají všechny ženy oslabený imunitní systém a dochází k imunosupresi. Plod je tak chráněn před nechtěným odmítnutím.

Zvýšená tělesná teplota během těhotenství

Bohužel ženy během těhotenství nejsou pojištěny proti různým chorobám a patologiím, takže zvýšení teploty může signalizovat jakékoli zdravotní problémy a ohrožovat nenarozené dítě.

Pokud má žena teploměr, který ukazuje ne více než 37,2 stupně, a neexistují žádné jiné příznaky, pak zvýšení teploty nepředstavuje nebezpečí pro budoucí matku a její dítě. Ale s výrazným nárůstem těhotných žen je třeba navštívit lékaře a podstoupit klinické vyšetření, abyste zjistili důvod těchto ukazatelů. Nezapomeňte, že horečka po několik dní může významně poškodit průběh těhotenství a negativně ovlivnit vývoj plodu.

Tento proces může vyvolat následující faktory:

 • zvýšený děložní tón, který může vést k potratu;
 • poškození placenty, v důsledku čehož se mohou objevit patologické poruchy ve vývoji plodu;
 • dysfunkce kardiovaskulárního systému způsobená intoxikací ženského těla;
 • vývoj defektů plodu (zejména v prvním trimestru).

V každém případě, když se objeví teplotní symptom, žena by měla vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc, aby určila příčinu zvýšení tělesné teploty. Nejběžnější jsou:

 1. Influenza, SARS. Teplota může dosáhnout 39 stupňů. Navíc jsou zde spojeny symptomy: bolesti v těle, slabost, zimnice, rýma, bolest v oblasti očí.
 2. Nemoci dýchacího ústrojí, zejména laryngitida, bronchitida, tracheitida, pneumonie. Kromě zvýšení teploty má pacient kašel různých stupňů (suchý, mokrý) a bolest v krku.
 3. Tyreotoxikóza. Onemocnění spojené s porušením funkce štítné žlázy. Hlavními příznaky patologie jsou zvýšená chuť k jídlu (ale zároveň prudká ztráta tělesné hmotnosti), podrážděnost (dokonce i slznost), zvýšená tělesná teplota (až 38 stupňů).

Těhotné ženy mají horečku.

Každý ví o změnách, ke kterým dochází v postavení ženy: její prsa se zvyšují, zvyšuje se její váha, mění se její nádech, chutí, touhy a nálady a tak dále. Seznam takových změn lze provést a zvýšit tělesnou teplotu, což děsí nastávající matky.

Je tato vlastnost normou a potřebujeme paniku, pokud se rtuťový sloupec teploměru „plazí“ v 37?

Obsah článku:

Jaká tělesná teplota během těhotenství by měla být normální

Není třeba paniky stejně! Nervový systém musí být chráněn v normální situaci, a pokud jste v pozici, pak je vzrušení obecně zbytečné.

Co potřebujete vědět o hodnotách teploty u těhotné ženy?

V časných stádiích těhotenství je normou lehký subfebrilní stav. Samozřejmě, v nepřítomnosti jiných asociovaných symptomů.

A udržování vysoké teploty bude trvat až 4 měsíce.

Základní teplota během tohoto období může mít následující ukazatele:

 • V týdnu 3: 37-37,7.
 • 4. týden: 37.1-37.5.
 • 5.-12. Týden: od 37 a ne nad 38 let.

Měření se doporučuje ráno v posteli a večer před spaním. Průměrná teplota bude 37,1-37,5 stupně.

Pokud je subfebrilní stav nahrazen vzestupem teploty nad 38 a výskytem nových příznaků, pak je důvod zavolat lékaře.

Příčiny zvýšené tělesné teploty u těhotných žen v časném a pozdním období

Zvýšení tělesné teploty na 37 stupňů - a dokonce i vyšší - je způsobeno velmi specifickými důvody.

 1. Za prvé, zvýšená produkce progesteronu. Je to tento hormon, který je zodpovědný za bezpečnost vajíčka po početí. Ovlivňuje také centrum termoregulace v mozku.
 2. Druhou příčinou subfebrilu je imunosuprese. Nebo fyziologické potlačení imunity, která ho obsahuje (aby se zabránilo expozici plodu jako cizího tělesa).

Obvykle je nízká horečka jevem charakteristickým pro první trimestr. Někdy to „lpí“ na čtvrtý měsíc a u některých matek končí až po porodu.

A přesto, většina maminek po 2 trimestrech zapomenout na zvýšenou teplotu, a důvody pro subfebrile v pozdních obdobích jsou mírně odlišné:

 • Teplotní skoky před porodem: mírná horečka a zimnice, stejně jako prenatální zvony.
 • Použití anestetika. Například po ošetření u zubaře.
 • Exacerbace chronického onemocnění.
 • Virové onemocnění. Například sezónní zima.
 • Infekce placenty nebo plodové vody. Nejnebezpečnější varianta, která je plná předčasného porodu a hypoxie plodu.
 • Psychologický moment. Vzrušení - přirozený stav pro budoucí matku. A nervozita se často projevuje v těle horečkou (obvykle bez přidání dalších příznaků).

Když je nárůst způsoben nemocí, jak tomu rozumět?

Budoucí matka, jak je známo, není nejen imunní vůči nemocem během těhotenství, ale je také ohrožena: měla by být chráněna před jakoukoli potenciální příležitostí chytit nachlazení, bolest v krku, střevní "byaku" nebo jiné potíže.

Není vždy možné odolat nemocem a první signál v tomto případě se stává (nejčastěji) teplotou.

V takovém případě je zvýšená tělesná teplota během těhotenství důvodem k návštěvě u lékaře?

 1. Teplota přeskočí nad 38 gr.
 2. Subfebrilní stav je pozorován i ve 2 a 3 trimestrech.
 3. Teplota je doprovázena dalšími příznaky - pocením, bolestí hlavy a nevolností, zimnicí, rozrušeným gastrointestinálním traktem atd.

Mezi nejvíce "populární" příčiny zvýšení teploty u očekávaných matek patří:

 • SARS a chřipka. U těchto onemocnění obvykle teplota přesahuje 38 a může dosáhnout 39 a více. Další příznaky: bolestivé klouby a zimnice, rýma a kašel (volitelné), závažná slabost atd.
 • Nemoci dýchacího ústrojí (faryngitida, laryngitida, bronchitida, bolest v krku atd.). Zvýšení teploty je obvykle pozorováno po dobu prvních 2 až 3 dnů, poté se ze symptomů uvolní slabost a silný kašel, bolest v krku. Angina během těhotenství - jak zachránit sebe a dítě?
 • Tyreotoxikóza. Tento důvod pro zvýšení teploty je spojen se štítnou žlázou a je způsoben narušením jeho práce. Kromě možného zvýšení teploty (až 38 g.), Může být silná chuť k hubnutí, slzavost, úzkost a podrážděnost.
 • Problémy s močovým systémem. V případě cystitidy nebo pyelonefritidy, kromě teploty (teplota zánětlivého charakteru se obvykle zvyšuje ve večerních hodinách), je bolest v dolní části zad nebo v dolní části břicha, obtížné močení a pocit „cihly“ na spodní části zad.
 • Střevní infekce. Někdy "sklouzne" téměř nepozorovaně ve formě mírné nevolnosti. A někdy se otrava stává velmi obtížnou a může být nebezpečná nejen pro dítě, ale i pro matku - v tomto případě je indikována nouzová hospitalizace. Symptomy zahrnují horečku a teplo, volnou stolici, bolest břicha, zvracení atd.

Těhotenství v 1. trimestru je nejzranitelnější vůči těmto (a dalším) onemocněním. Opravdu, během prvních tří měsíců, nejen nemoc, ale také většina léků může vyvolat potrat.

Zvýšení teploty je tedy jasným důvodem, proč jít k lékaři.

Pokud je horečka během těhotenství nebezpečná - všechna rizika

V prvním trimestru není lehký přírodní subfebril absolutně nebezpečný pro matku a plod. Riziko se zvyšuje s rostoucím sloupcem rtuti na hodnotu 38 a vyšší.

Hlavní rizika vysoké horečky pro mámu a plod jsou: t

 1. Zvýšení tonusu dělohy.
 2. Inhibice vývoje plodu.
 3. Vývoj defektů v systémech a orgánech plodu.
 4. Výskyt problémů s mozkem, končetinami a kostrou tváře plodu - s prodlouženými vysokými teplotami.
 5. Porušení krevního zásobení placenty a hypoxie.
 6. Potrat nebo předčasný porod.
 7. Vývoj dysfunkce kardiovaskulárního systému.
 8. A tak dále

Co dělat, když se zvýší tělesná teplota těhotné ženy - první pomoc

Přirozeně zvýšená teplota v prvních měsících těhotenství, při absenci dalších příznaků, nevyžaduje snížení. Pokud teplotní indikátory prošly v pozdějších obdobích na 37,5, nebo se snaží o 38 v prvních termínech, měli byste se poradit s lékařem.

Pokud je lékař opožděn nebo není vůbec k dispozici, měli byste zavolat sanitku, zavolat brigádu doma, vysvětlit situaci a řídit se doporučeními, aby se teplota těla ještě před příchodem sanitky udržovala.

Důrazně doporučujeme:

 • Přiřaďte si drogy sami.
 • Pití aspirinu (pro budoucí matky je aspirin zakázán kvůli riziku krvácení).

Lékař obvykle předepisuje léky ze série paracetamol, svíčky s viburkolem nebo panadol.

Ošetření v každém případě bude záviset na každém konkrétním případě a na důvodech zvýšení teploty.

Obvykle se používají bezpečné lidové metody snižování teploty:

 1. Pijte dostatek vody. Například brusinkové ovocné nápoje, čaj s malinami, mléko s medem atd.
 2. Utírání mokrým ručníkem.
 3. Mokré obklady na čele.

Pamatujte, že během těhotenství musíte věnovat zvláštní pozornost svému zdraví, a dokonce i menší (podle vašeho názoru) problémy s lékařem.

Zvýšené teploty mohou být nebezpečné pro plod, pokud překročí přijatelné limity: neztrácejte čas - zavolejte lékaře. Samozřejmě je lepší znovu se poradit, než riskovat zdraví budoucího dítěte!

Co dělat, když během těhotenství teplota stoupne?

Většina žen má strach ze zvýšení teploty během těhotenství. Proto se každý snaží tvrdě chránit před nachlazením a virovými chorobami.

Bohužel, není vždy možné se tomu vyhnout a musíte učinit určitá opatření. Co dělat, když máte horečku? Jak nepoškodit sebe a své dítě? Co může a nemůže v této situaci?

Jaká je tělesná teplota během těhotenství?

Normálně by teplota těhotné ženy neměla překročit 37 ° C. Ideální volba je 36,6 ° C, ale je důležité vzít v úvahu individuální vlastnosti.

Teplota během těhotenství v prvním trimestru může vzrůst na 37,4 0 C. To je také považováno za normu a je jedním ze známek toho, že se ve vašem těle objevuje nový život.

Zvýšení bazální tělesné teploty je reakcí na těhotenství. Ve druhém a třetím trimestru se normalizuje (podrobnosti viz článek Bazální teplota během těhotenství v časných stádiích >>>).

Důvody pro zvýšení teploty

Mezi příčiny hypertermie patří:

 1. nachlazení (akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, chřipka atd.)
 2. různé infekce;
 3. hormonální poruchy;
 4. alergické reakce;
 5. poruchy krve;
 6. pyelonefritida a další onemocnění genitourinárního systému;
 7. poruchy nervového a endokrinního systému;
 8. přehřátí těla.

Pokud se vyskytne jakákoliv choroba, horečka je vždy doprovázena určitými příznaky: výskyt zimnice, rýmy, kašle, nevolnosti, zvracení, průjmu, slabosti, bolesti hlavy, bolesti zad, břicha, bolestivého močení atd.

Žádný z příznaků nelze přehlédnout, protože v tomto případě existuje riziko narušení vývoje plodu.

Nebezpečí stoupajících teplot

Jaké je nebezpečí vysoké horečky během těhotenství?

Pro ženské tělo a vývoj plodu jsou teploty nad 37,8 ° C považovány za nebezpečné. Jaké by mohly být jeho důsledky?

 • V důsledku zachování hypertermie po dlouhou dobu (více než 3 dny) dochází ke změně syntézy proteinů;
 • Může dojít k nesrovnalostem v práci kardiovaskulárního systému (v důsledku intoxikace těla);
 • Hypertermie může mít za následek zhoršení funkce placenty a tonus dělohy, což často vede k hrozbě potratu nebo předčasného porodu;
 • Riziko výskytu poruch při tvorbě a vývoji orgánů plodu se zvyšuje (mimochodem, zkoumá aktuální článek Vývoj dítěte v lůně >>>).

Kromě toho, nebezpečí není pouze hypertermie sama o sobě, ale také nemoci, které k němu dochází.

Zvýšení teploty v 1 trimestru

 1. Po dobu až 4 týdnů těhotenství, kdy různé nežádoucí faktory ovlivňují ženské tělo, včetně toho, kdy teplota stoupá, nejčastěji dochází k potratu;

To je ochranná reakce těla na poškození plodu není kompatibilní se životem.

 1. Během 4-14 týdnů je hypertermie velmi nebezpečná, protože budoucí dítě během tohoto období tvoří většinu tělesných systémů;

To může vést k patologickým stavům nervového a kardiovaskulárního systému, nedostatečnému rozvoji končetin a očních víček, defektům skeletu obličeje.

 1. V období po 14 týdnech není zvýšení teploty tak nebezpečné. A přesto to může vést k nepříjemným následkům:
 • výskyt krevních sraženin;
 • porušení krevního zásobení placenty;
 • kyslíkové hladovění plodu.

Léčba v prvním trimestru by měla být velmi opatrná a pod přísným dohledem lékaře, protože seznam schválených léků v tomto období je velmi omezený.

Jak dítě roste a vyvíjí se v tomto období, můžete se naučit z článku 1 trimestru těhotenství >>>.

Těhotenská teplota ve 2. trimestru

Ve druhém trimestru se snižuje riziko vývoje plodu během hypertermie. Ale v žádném případě není možné relaxovat.

Je to důležité! Musíte být pozorní na výskyt jakýchkoli alarmujících příznaků, zejména pokud je teplota ve druhém trimestru těhotenství 38 ° C a vyšší.

S vysokou mírou pravděpodobnosti to naznačuje vývoj nemoci, která může být velmi nebezpečná. Je důležité včas zjistit příčinu hypertermie a jednat.

Teplota ve třetím trimestru těhotenství

V pozdějších fázích těhotenství se tělo budoucí matky připravuje na nadcházející porod. Plod je již vytvořen a riziko jeho vývoje během hypertermie je minimální.

Pravděpodobnost hypoxie a předčasného porodu se však zvyšuje.

Mimochodem! Někdy je zvýšená teplota ve třetím trimestru těhotenství důsledkem produkce hormonu progesteronu.

Několik dní před porodem může také vzrůst na 37,5 0 C. To jsou však pouze ojedinělé případy, které nelze ignorovat. Hlavní věc - vyloučit možnost vážných onemocnění.

Co dělat, když teplota během těhotenství vzrostla

První věc, kterou musíte zjistit, je příčina. Při jakýchkoliv příznacích se poraďte s lékařem. Čím vyšší je teplota, tím rychlejší je akce.

 1. Snížení teploty je nutné pouze v případě, že překročí 37,8 ° C nebo trvá delší dobu (více než 3 dny);
 2. Pamatujte, že si nemůžete předepsat léky sami. Rozhodnutí musí přijmout ošetřující lékař po konzultaci nebo po provedení nezbytných testů;
 3. Obvykle je o něco rychlejší, aby se snížila teplota během těhotenství ve druhém trimestru, protože v tomto období je rozsah schválených léčebných metod širší.

Například v raných fázích je lékařský zásah (včetně užívání drog) vysoce nežádoucí.

Jak snížit teplotu během těhotenství?

 • Pijte teplejší (ne horké!) Kapalina. V prvním trimestru nemůže být jeho množství omezeno. V pozdějších obdobích, kvůli riziku edému, pití by nemělo být příliš hojné (článek na téma: Edém v těhotenství >>>);
 • Jako terapeutický nápoj, vhodný slabý čaj s citronem, ředěný odvar z heřmánku nebo lipy, malinový čaj. Můžete pít mléko s máslem a medem. Jiný způsob: zředit malinový džem v teplé vodě;
 • Každá žena, která se zajímá o otázku: co je možné vzít na teplotu během těhotenství? Z léčiv dovolil Paracetamol. Je jmenován jednou, v případě, že teplota překročí 38 0 С;

Pozor! Aspirin nelze užívat, protože může způsobit vývojové poruchy plodu a vést k potratu.

 • Cool obklady na čele také pomůže zmírnit stav a snížit teplotu;
 • Pokud teplota vzrostla na 38 ° C, měli byste po užití poloviny tablety Paracetamol zavolat lékaře.

Prevence hypertermie během těhotenství

Mnoho žen se však během těhotenství podařilo zabránit horečce. Co dělat, abyste se tomuto problému vyhnuli?

 1. Věnujte pozornost své stravě. Mělo by mít dostatečné množství produktů obsahujících vitaminy (zejména vitamín C), zejména ovoce, zeleninu, obiloviny a mléčné výrobky;

Přečtěte si více o výživě během těhotenství v knize Tajemství správné výživy pro nastávající matku >>>

 1. Častěji větrejte byt (dům) a místnost, ve které pracujete. Ale vyhnout se návrhům;
 2. Snažte se být co nejjednodušší na přeplněných místech, zejména při vypuknutí chladu (přečtěte si článek: Studené během těhotenství >>>);
 3. Umyjte si důkladně ruce mýdlem a vodou;
 4. Odpočívejte a chráňte se před stresem, protože vyčerpání těla snižuje imunitní systém.

Nezaměřujte se na strach z horečky a dalších možných nemocí.

Je důležité zachovat optimistický přístup a vlídný kontakt s dítětem. Tím se vytvoří požadované hormonální pozadí pro nadcházející narození.

Více informací o přípravě na porod, a to jak fyzických, tak psychických, naleznete v online kurzu Pět kroků k úspěšnému porodu >>>

Těhotenství teplota: co dělat

Budoucí matky se vždy starají o své zdraví, protože stav dítěte závisí na tom. Vnitřní změny, ke kterým došlo v průběhu tohoto období u ženy, vyvolávají mnoho otázek. Co znamená zvýšení tělesné teploty během těhotenství a zda se bojíš?

Teplota jako znamení těhotenství

Obvykle je zvýšení tělesné teploty vnímáno jako stav onemocnění, což naznačuje zánětlivý proces. Proto mnoho žen se strachem vnímá horečku během raného těhotenství.

Nicméně teplota 37 během těhotenství je zcela normální, reakce těla na změnu hormonálních hladin. Vzhledem ke změnám v těle těhotné ženy jsou termoregulace a metabolické procesy odlišné. Je plná mírného zvýšení teploty na několik týdnů. Kolísání tělesné teploty je platné v rozsahu 37,2 až 37,4 stupně.

Stojí za to zvážit, že teplota 37 je normální v časném těhotenství, a ve druhém a třetím trimestru může být již hrozícím příznakem. Nezapomeňte informovat svého lékaře o kolísání teploty. Vzhledem k tomu, že míra 36,6 stupně je relativní, musí odborník, který vede těhotenství, pochopit, které značky na teploměru jsou pro vás kritické.

Teplota a chlad během těhotenství 1

Pokud je tělesná teplota během těhotenství doprovázena charakteristickými symptomy nachlazení, zavolejte lékaře. Těhotenství je spojeno s oslabením imunitní ochrany těla, takže nastávající matka se stává velmi náchylnou k virům, bakteriím a výkyvům teploty vzduchu. Hypothermia a přehřátí jsou docela schopné způsobit horečku u těhotné ženy. Proto by žena v pozici měla chránit své tělo před mrazivým větrem a před přímým slunečním zářením. K ochraně sebe a plodu před virovými a bakteriálními chorobami můžete použít nejjednodušší pravidla:

● Vyhněte se přeplněným místům.

● Po chůzi si umyjte ruce.

● Nezapomeňte na pravidla osobní hygieny

● Vzduch a čištění bytu včas.

Co hrozí zvýšením teploty 1

Teplota 37 během těhotenství v raném stádiu není pro plod nebezpečná. Další věc je vysoká teplota během infekce: to může způsobit problémy s přenosem živin a kyslíku přes placentu (membrána) k dítěti, narušit vytvoření centrální nervové soustavy. Onemocnění, doprovázené teplotou 38 stupňů (a v pozdních obdobích - 37,5), může ohrozit samotné těhotenství, což způsobuje přerušení placenty a předčasný porod, intoxikaci (otravu), potrat.

Studie ukázaly, že zvýšení teploty u těhotných žen během prvního trimestru zdvojnásobuje riziko defektů plodu. Lékaři se domnívají, že riziko může být sníženo použitím antipyretik a vitamínů obsahujících kyselinu listovou. Vysoké teploty v matce během porodu mohou způsobit křeče u novorozence, ochrnutí a další hrozné následky.

Vysoké teploty u těhotných žen musí být sníženy kvůli hrozbě fetálních komplikací. Nečekejte, až se horečka změní na horečku, okamžitě zavolejte lékaře.

Co dělat, když je teplota již vyšší než 37 2

Pokud teplota u těhotné ženy nepřekročí hodnotu 37,4 a není doprovázena jinými rušivými příznaky, stav nevyžaduje vnější zásah. V přítomnosti svalových bolestí, bolestí v krku, rýmy a nevolnosti byste neměli dlouho přemýšlet. Teploměr může rychle vylézt nahoru, takže potřebujete odborné rady. Pokud se teplo v noci nebo ve večerních hodinách nepozorovalo, zavolejte sanitku, zpoždění může být drahé.

Při čekání na příchod lékaře sledujte teplotu: nemůžete dovolit, aby teplota vzrostla nad 38 stupňů, jinak hrozí vážné ohrožení zdraví plodu. Je důležité si uvědomit, že většina léků je kontraindikována pro použití během těhotenství, zejména aspirinu.

K odstranění horečky použijte následující metody:

1. Pijte více tekutin. Čaj s limetkovým květem, malinou nebo citronem je dobrý nápoj. Nezapomeňte, že většina bylin, jako jsou drogy, mají silný vliv na tělo a při nachlazení během těhotenství můžete použít pouze velmi malou sadu „bezpečných“ rostlin: heřmánku, lipy, dogrose.

2. Vložte vodní obklady. Chladný obklad s vodou pomůže jemně odstranit teplo.

Chcete-li diagnostikovat a předepisovat léky by měl lékař, pokud jste sebrali ošetřujícího lékaře, viz seznam klinik zde. Nepřekračujte předepsané dávky a čas přijetí, dávejte pozor na předepsané léky. S výhradou pravidel přijímání takové zacházení nepoškodí dítě.

Nízká teplota během těhotenství 3

K této situaci dochází u žen trpících toxemií (nevolnost, horší ráno). Vzhledem k častému zvracení mohou těhotné ženy zahájit dehydrataci doprovázenou snížením teploty. Tato podmínka nemůže být ignorována, takže těhotná žena může být odkázána na lůžkovou léčbu.

Někdy pokles teploty indikuje hormonální poruchy, nedostatek imunity nebo infekční onemocnění. Nezapomeňte včas informovat svého lékaře o jakýchkoli neobvyklých stavech, abyste včas zabránili nebo vyléčili počáteční onemocnění.

A konečně, mírně nižší teplota může být jednoduše individuálním rysem organismu, který reaguje svým způsobem na těhotenství. Nicméně spoléhání se pouze na tuto příčinu nestojí za to - konzultace s lékařem je stále nutná.

Co dělat, když je teplota 37 dlouhých 3

Aktivní účinek těhotenského hormonu progesteronu, který zvyšuje tělesnou teplotu, pokračuje během těhotenství, takže mírné zvýšení teploty může přetrvávat po dlouhou dobu. Těhotné ženy musí být citlivé na zdravotní stav a při prvním výskytu nepříjemných příznaků a zvýšení teploty se poraďte s lékařem.

Každé těhotenství je jedinečné a vyžaduje pečlivé sledování. Nebojte se objevit „maminku v panice“, vyžadující lékařskou pomoc při zvedání teploměru, protože zdraví vašeho dítěte závisí na vás. Je mnohem lepší mýlit se v negativní prognóze, než zmařit vývoj nemoci.

 • 1. Kuzmin V.N. Problém viru chřipky H1N1 a charakteristika onemocnění u žen během těhotenství // Ošetřující lékař. - 2010. - T. 1. - s. 66-8.
 • 2. Svirskaya E.V. Deník budoucí matky. Těhotenství den co den. - SPb. Peter Publishing House, 2014. str. 87-89
 • 3. Schaefer K. Léčba během těhotenství a kojení. - Logobooku. ru, 2010. s. 179-180

Přečtěte si také

Rychlost hCG po celé týdny - vaše bezpečné těhotenství

HCG je lidský choriový gonadotropin, speciální hormon, který se vyrábí ve velkém množství u žen při užívání.

Příčiny neplodnosti u ženy: Sentence nebo Obtížnost

Co by mohlo být přirozenější než touha mít děti.

Tímto potvrzuji, že jsem plně seznámen s Pravidly zpracování osobních údajů na internetových stránkách společnosti Abbott, text je mi zcela jasný a nevyžaduje další objasnění.

Tímto udělím značku v níže uvedeném poli „Souhlasím“ souhlasím se společností Abbott, včetně jejích divizí a poboček, vč. Abbott Laboratories Company s ručením omezeným, se sídlem na adrese: Ruská federace, 125171, Moskva, Leningradskoye Highway, 16 A, s. 1 (společně označované jako "Abbott"), pro zpracování (automatizované a bez použití automatizace) a) mých osobních údajů, včetně shromažďování, systematizace, shromažďování, uchovávání, zušlechťování (aktualizace, změna), používání, distribuce (včetně převodu), de-identifikace, blokování, likvidace osobních údajů, přeshraničního převodu na partnery společnosti Abbott na území, Rhee cizí země (včetně neposkytují dostatečnou ochranu práv subjektů osobních údajů). Zároveň je pro účely Federálního zákona č. 152-ФЗ „O osobních údajích“ tento souhlas roven písemnému souhlasu.

Osobní údaje, které jsem předal, může společnost Abbott používat za účelem zajištění řádného a správného fungování této webové stránky; Abbott na mé lékařské, reklamní a další informace; Společnost Abbott se mnou obrací na pozvání na vědecké akce a akce zaměřené na propagaci produktů společnosti Abbott, jakož i na další cíle, které nejsou uvedeny výše, s cílem zajistit dodržování zákonů a jiných právních předpisů společnosti Abbott.

Souhlasím však s tím, že zpracování mých osobních údajů může být svěřeno každému příslušnému oprávněnému zaměstnanci společnosti Abbott.

Tento souhlas je poskytován na jakékoli osobní údaje, které jsem poskytl na této webové stránce společnosti Abbott, včetně mého příjmení, křestního jména, mecenáše, profese, specializace, kontaktních informací (telefonní číslo a e-mail).

Tento souhlas je platný na dobu neurčitou, do doby, než odstoupím nebo zaniknu v souladu s platnou legislativou Ruské federace.

Tento souhlas může být odvolán odesláním oznámení o odstoupení od této smlouvy společností Abbott na následující adrese:

Abbott Laboratories LLC

Pozor: Odpovědný pracovník za organizaci zpracování osobních údajů TA Ponyushenko