Viburcol - návod k použití a složení, indikace, dávkování, forma uvolnění a cena

Lékařský lék Viburkol (Viburcol) má protizánětlivé, sedativní, antispasmodické, analgetické vlastnosti. Rektální čípky jsou vyráběny německou společností Hel (Heel). Uvedený lék je stejně předepsán pro dospělé a děti. Vzhledem k tomu, že Viburkol je homeopatický lék, seznam lékařských kontraindikací, vedlejší účinky jsou minimální. Samoléčba je zakázána.

Složení a uvolňovací forma

Podle instrukcí, jediná forma vydání Viburkola - bílé nebo žluté čípky ve formě torpéda s hladkým povrchem. Lepenková krabice obsahuje 12 svíček, každá po 6 ks. v každém balení polyvinylchloridových buněk. Viburcol je homeopatický lék, jehož terapeutický účinek je určen účinnými látkami:

Chamomilla recutita (lékárna lékařská) t

Plantago major (velký jitrocel)

Atropa belladonna (belladonna)

Solanum dulcamara (hořkosladký)

Vápník carbonicum Hahnemanni (uhličitan vápenatý)

Pulsatilla pratensis

Připouští solidus (tuhý tuk)

Farmakodynamika a farmakokinetika

Podrobný návod k použití Viburkola uvádí, že homeopatický lék poskytuje antikonvulzivní, analgetické, detoxikační, sedativní účinky. Pozitivní změny v blahobytu jsou:

 • redukce nervových impulzů ve strukturách centrálního nervového systému (centrální nervový systém);
 • snížení tónu hladkých svalů stěn dutých orgánů trávicího ústrojí, dýchacích orgánů, močového systému;
 • vylučování toxických látek, volné radikály z těla;
 • snížení tělesné teploty, potlačení akutního zánětlivého procesu;
 • obnova neuroimunitně-endokrinní rovnováhy;
 • aktivace ochranných a adaptivních schopností organismu.

S rektálním podáním léku do rektálního prostoru jsou složky Viburcolu rychle absorbovány sliznicí zažívacího traktu. Do krevního oběhu pronikne 10-15 minut po aplikaci jednorázové dávky. Terapeutický účinek trvá 3-5 hodin. Není zvýšená zátěž na játra a ledviny, riziko intoxikace je minimální.

Z toho, co svíčky Viburkol

V souladu s návodem k použití svíčky Viburcol snižují tělesnou teplotu, potlačují zánětlivý proces a znecitlivují. Jiné lékařské indikace:

 • zánětlivé procesy genitálu, močového systému, náchylné k chronickému průběhu: uretritida, cystitida, pyelonefritida, prostatitida (u mužů);
 • onemocnění horních cest dýchacích: otitis media, akutní sinusitida;
 • infekční a zánětlivé procesy gastrointestinálního traktu (GIT): pankreatitida, gastritida, hepatitida, enterokolitida, patologické procesy žlučových cest;
 • patologie horních a dolních dýchacích cest: akutní respirační virové infekce, nachlazení, akutní bronchitida, pneumonie (pneumonie);
 • dětská infekční onemocnění: spalničky, neštovice kuřat, příušnice, zarděnka;
 • patologické stavy centrálního nervového systému: zvýšená nervozita, nespavost, úzkost, duševní a fyzické vyčerpání, prodloužený stres, šok;
 • menstruační poruchy, dysmenorea, menarche (první menstruační krvácení), bolestivá období, premenstruační syndrom;
 • první příznaky epilepsie doprovázené zvýšenou křečovitou připraveností;
 • klinické příznaky zubů mléčných zubů (hypertermie, kongesce nosu);
 • lokální spastické bolesti: biliární dyskineze, flatulence, funkční dyspepsie, cholecystitis;
 • účinky profylaktického očkování.

Dávkování a podávání

Podle instrukcí se čípky Viburcol injikují do konečníku bez ohledu na dobu jídla. Před zahájením zákroku je pacient povinen si umýt ruce, provést úplnou hygienu řiti a vyjmout svíčku z obalu. Poté, co vstoupíte do čípku do lumen konečníku, nevstávejte 1 hodinu. Průběh léčby a denní dávky závisí na povaze patologického procesu, věku pacienta. V akutních stavech se podává 1 čípek každých 20 minut během prvních 2 hodin. Po snížení počtu dávek na 1 svíčku 3-4 krát denně.

Zvláštní pokyny

Pokud se v průběhu konzervativní léčby symptomy onemocnění pouze zintenzivnily, je pacient povinen kontaktovat ošetřujícího lékaře, nahradit předepsané léky. Účinné látky přípravku Viburkol potlačují činnost orgánů centrálního nervového systému, proto je nutné během léčby dočasně opouštět řízení a nezúčastnit se intelektuální činnosti.

Viburcol svíčky: návod k použití, analogy a recenze

Svíčky Viburkol je kombinovaný homeopatický lék, který má protizánětlivé, analgetické, detoxikační, antispasmodické a sedativní účinky.

Účinné látky: Heřmánek, Belladonna, Plantago Major, Solianum Dulcamara, Pulsatilla Pratensis, Vápník Carbonicum Hahnemanni.

Působením Viburkolu je aktivace obranyschopnosti těla, obnovení funkcí, při nichž dochází k porušování. Svíčky působí bez stresu na ledviny a játra. V důsledku působení složek svíček je pozorován pokles intoxikace organismu.

Při akutních zánětlivých onemocněních s horečkou Viburcol nezpůsobuje prudký pokles teploty, tzn. není přímým antipyretickým činidlem. Plynule snižuje zvýšenou tělesnou teplotu na optimální úroveň. Současně zůstává účinná imunitní systém: syntéza interferonu, aktivace fagocytózy, eliminace toxinů.

Kombinace antispasmodických a sedativních účinků umožňuje užívat lék v spastických stavech (spastic colitis, hrozba ukončení těhotenství v raných stadiích).

Po rektálním podání čípku do rektální dutiny jsou aktivní složky absorbovány sliznicí a vstupují do systémového oběhu během 10-15 minut.

Indikace pro použití

Co pomáhá Viburcol? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 • Zánětlivé procesy v orgánech genitálního a urinárního systému - chronická prostatitis u mužů, zánět dělohy u žen (adnexitis, oophoritis), pyelonefritida (infekční zánět ledvin), cystitida (zánět močového měchýře), uretritida (patologický proces v močové trubici).
 • Infekční a zánětlivé procesy v orgánech trávicího ústrojí - gastritida (zánět žaludeční sliznice), enterokolitida (patologie tenkého a tlustého střeva), hepatitida (zánět jater), patologický proces žlučových cest, pankreatitida (zánět pankreatu).
 • Onemocnění horních a dolních dýchacích cest - akutní respirační virová infekce (ARVI) doprovázená zánětlivou reakcí nosní dutiny, hltanu, hrtanu, průdušnice a průdušek, pneumonie (pneumonie).
 • Nemoci ORL orgánů, zejména akutní a chronická sinusitida (zánět paranazálních vedlejších nosních dutin), akutní otitis media (zánět sliznice středního ucha).
 • Nadměrné nervové vzrušení s neurózou, prodlouženým stresem, duševní únavou.
 • Stav zvýšené konvulzivní připravenosti, který může být prvním projevem počátečního vývoje epilepsie.

Návod k použití svíček Viburkol, dávkování

Lék se používá rektálně.

Standardní dávkování svíček podle návodu k použití Viburkolu pro děti a dospělé:

 • v případě akutních respiračních virových infekcí a bolestivých symptomů zubů mléčných zubů pro děti do 6 měsíců, 1 čípek 2x denně;
 • pro děti od 6 měsíců při tělesné teplotě nad 37,5 ° C, 1 čípek 4krát denně;
 • při tělesné teplotě vyšší než 38 ° C, 1 čípku, až 6krát denně.

S normalizací tělesné teploty, 1 čípky 1 až 2 krát denně po dobu dalších 3-4 dnů.

Jako svíčky pro těhotné ženy je Viburcol nejlepší volbou pro zánětlivé procesy urogenitálního systému, protože jsou rostlinného původu. Během těhotenství určuje průběh léčby a četnost užívání lékař v závislosti na povaze a průběhu onemocnění. Standardní kurz je od 3 dnů do 2 týdnů.

Při sečení v dětských svíčkách Viburcol, který má protizánětlivý, antispasmodický a sedativní účinek, zmírňuje bolestivé příznaky a zklidňuje dítě. Naneste svíčky na standardní dávky.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování přípravku Viburcol:

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat Viburkol v následujících případech:

 • přecitlivělost na léčivo.

Při užívání homeopatických léků se symptomy mohou dočasně zhoršit. V tomto případě byste měli přestat užívat lék a kontaktovat svého lékaře.

Předávkování

Případy předávkování nejsou registrovány a nejsou popsány v návodu. Možné projevy nebo zlepšení vedlejších účinků.

Analogy Viburkol, cena v lékárnách

V případě potřeby lze Viburkol nahradit protějškem terapeutického působení - jedná se o léky:

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití přípravku Viburkol, ceny a recenze léků podobných akcí neplatí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: Svíčky Viburcol 12 ks. - od 366 do 441 rublů, podle 587 lékáren.

Skladujte v temnu při teplotě + 15... + 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti - 3 roky.

Podmínky prodeje z lékáren - bez lékařského předpisu.

Četné recenze svíček Viburcol jsou většinou pozitivní: mnoho matek věří, že tyto svíčky pro děti by měly být v každé domácí lékárničce. Mnozí se ujistili, že pomáhají nejen při zvýšených teplotách, ale tyto svíčky jsou nepostradatelné pro zuby.

V gynekologii, popularita svíček během těhotenství je kvůli bezpečnosti a nepřítomnosti negativních účinků na tělo.

Viburcol

Ceny v internetových lékárnách:

Viburcol je homeopatický lék vyráběný ve formě čípků pro rektální použití. Léčivo se skládá z lékařského heřmánku (1,1 mg), belladonna-belladonna (1,1 mg), hořkosladké nočníku (1,1 mg), velkého jitrocelu (1,1 mg), lumbago louky (2,2 mg). uhličitan vápenatý podle Hahnemann (4,4 mg). Tyto složky způsobují farmakologický účinek přípravku Viburkola. Součástí výrobku je také taková pomocná složka jako tuhý tuk.

Farmakologický účinek Viburkola

Viburkol je podle pokynů homeopatický lék komplexního působení, který vyvolává sedativní, protizánětlivé, antispasmodické, analgetické a antipyretické účinky.

Mechanismus působení Viburcoly je podle instrukcí založen na aktivaci obranyschopnosti těla, obnovení narušených funkcí. Svíčky Viburkol snižují intoxikaci těla a přispívají k rychlé úlevě od akutních symptomů onemocnění. V tomto případě lék nevyvíjí zátěž na játra a ledviny.

Podle recenzí Viburkol pomalu snižuje tělesnou teplotu, aniž by narušoval vylučování toxinů a produkci interferonu. Sedativní a antispasmodické vlastnosti léčiva umožňují jeho použití v takových spastických stavech, jako je hrozba potratu v časném těhotenství a spastická kolitida.

Indikace pro použití Viburkola

Svíčky Viburkol se ukázaly jako komplexní léčba onemocnění, jako je křečovitý syndrom, akutní respirační virové infekce, nekomplikovaná infekční onemocnění, nervové nadměrné vzrušení, zánět močového systému a ORL orgány.

Viburcol pro děti se používá pro:

 • Dyspepsie (symptomatická léčba);
 • Zuby (pro zmírnění horečných podmínek).

V porodnictví a gynekologii se lék používá k léčbě zánětlivých onemocnění, která jsou doprovázena intoxikací a spastickou bolestí. Také, recenze Viburcol říkají o jeho prospěšných účincích v disordination práce.

Dávkování a podávání

Pro úlevu od akutních stavů je Viburcol předepsán 1 svíčku rektálně každých 15–20 minut, ale ne více než 2 hodiny v řadě. Postup se opakuje, dokud se pacient necítí lépe. Doporučená dávka je 1 svíčka 2-3 krát denně.

Viburcol pro děti do 1 měsíce se doporučuje použít 0,25 svíčky 4-6 krát (maximum) během dne. Pro děti ve věku od 1 do 6 měsíců, 2 svíčky jsou předepsány denně, aby zmírnily akutní příznaky, pak 0,5 svíčky by měly být použity dvakrát denně.

Průběh léčby trvá v průměru několik dní až 2 týdny. Dávkování, četnost a trvání léku může upravit ošetřující lékař.

Vedlejší účinky

Užívání léku může vést k alergickým reakcím, ale tyto příznaky se zřídka obtěžují. Obecně platí, že tolerovatelnost hodnocení léků je pozitivní.

Kontraindikace

Viburcol je kontraindikován, pokud je pacient přecitlivělý na alespoň jednu z jeho složek. Během těhotenství a kojení se léky užívají pouze se souhlasem lékaře.

Údaje o farmakologické interakci tohoto léčiva s jinými léky nejsou k dispozici. Rovněž nejsou známy případy předávkování přípravkem Viburcol.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na místě, které je chráněno před přímým slunečním zářením a mimo dosah dětí. Doporučená skladovací teplota je menší než 25 stupňů. Doba použitelnosti je 3 roky, po uplynutí které musí být lék zlikvidován.

Viburcol svíčky v gynekologii

Svíčky Viburkol je homeopatický lék, který má analgetické, uklidňující, protizánětlivé a protikřečové účinky. Skládá se z 5 složek (4 z nich jsou rostlinného a 1 minerálního původu), které určují složitost jejího působení:

Chamomilla recutita (lékárna z heřmánku) - pomáhá snižovat bolest a má sedativní vlastnosti;
Belladonna (belladonna) - pomáhá zvýšit účinek Chamomilla recutita;
Dulcamara (noční košili) - má uklidňující účinek;
Plantago major (velký jitrocel) - má sedativní vlastnosti;
Pulsatilla (bolesti zad) - přispívá k normalizaci hormonální rovnováhy a podporuje anestezii;
Calcium carbonicum (uhličitan vápenatý) - má analgetické vlastnosti.

Pomocnou složkou pro přípravu čípků je tuhý tuk. Viburcol lze použít k léčbě zánětlivých onemocnění s bolestivým syndromem u dětí a dospělých všech věkových kategorií. Lék pomáhá obnovit sníženou imunitu a snížit závažnost symptomů, jako je bolest, otok, horečka. Tento homeopatický lék je neškodný pro tělo a je dobře kombinován s příjmem jiných léků obsažených v komplexním léčebném režimu.
Formulář vydání
Uvolňovací forma je rektální čípky (svíčky) ve tvaru torpéda, bílé nebo nažloutlé, každá po 1,1 g, 6 čípků v PVC obalu, 12 kusů v lepenkovém obalu.
Viburcol vyráběný německou společností Heel GmbH.
Návod k použití Vіborkola
Indikace pro použití

Horečka v jakémkoli zánětlivém procesu;
dětská infekční onemocnění (spalničky, neštovice kuřat, příušnice, zarděnky atd.);
lokální bolesti spastického původu (biliární dyskineze, flatulence, akutní nebo chronická cholecystitis, funkční dyspepsie, otitis media, kousání zubů, onemocnění ledvin atd.);
zvýšená excitabilita nervového reflexu (hyperaktivita v dětství, nespavost, úzkost, křečovitý syndrom atd.);
příprava pro očkování a léčbu komplikací po očkování;
menstruační nepravidelnosti v dětství (menarche, dysmenorea, bolestivá menstruace, premenstruační syndrom);
hrozba ukončení těhotenství;
diskoordinace práce;
porod bolesti;
zánětlivých gynekologických onemocnění.

Viburkol se zpravidla používá jako součást komplexní léčby výše uvedených onemocnění a stavů.
Kontraindikace
Intolerance na jednu ze složek léčiva.
Vedlejší účinky
Alergická reakce (velmi vzácná).
Léčba Viburcolem
Jak aplikovat Viburkol?
Při užívání přípravku Vіburkola by se měla dodržovat všechna doporučení lékaře týkající se dávkování, doby přijetí a trvání tohoto homeopatického léku. V některých případech, zejména v prvních dnech léčby, lze pozorovat exacerbaci symptomů onemocnění - to je typické pro homeopatické léky. V takových případech se doporučuje poradit se s lékařem, který může rozhodnout o zrušení, nahrazení nebo prodloužení Vіborkol.
Pokud se lék používá ke snížení zvýšené tělesné teploty a účinek se nevyskytne během jedné hodiny, měli byste se vždy poradit se svým lékařem o vhodnosti použití jiného léku k odstranění hypertermie.
Viburcol čípky jsou určeny k vložení do konečníku. Užívání léku nezávisí na době jídla. Před otevřením obalu si důkladně umyjte ruce a držte toaletu v oblasti konečníku. Po vyjmutí čípku z obalu se vloží do rektálního lumenu. Pak se pacientovi doporučuje, aby si na hodinu ležel.
Dávkování Vіburkola

V akutních stavech - 1 čípek každých 20 minut (ale ne více než 2 hodiny), dokud se stav nezlepší;
pak je léčivo aplikováno 1 čípek 2-3 krát denně;
se zánětlivými gynekologickými onemocněními - 1 čípek 3-4 krát denně;
s hrozbou potratu - 1 čípek 2-3 krát denně;
v případě diskoordinace pracovní aktivity - 1 čípek ráno a večer, počínaje koncem těhotenství (dle předpisu lékaře);
na začátku pracovní aktivity 1 čípek každé 3 až 4 hodiny;
pro bolest při porodu - dávkování a četnost užívání stanoví lékař.

Délka léčby může být od 3 dnů do 2 týdnů a je určena lékařem. Nejsou žádné zprávy o případech předávkování.
Viburkol děti
Viburcol může být použit k léčbě dětí různého věku, včetně novorozenců. Indikace pro použití tohoto homeopatického léku jsou široké a určené lékařem. Léčivo se zpravidla používá nezávisle, ale v komplexní léčbě určitého onemocnění.
Dávka přípravku Viburkola v pediatrické praxi závisí na věku a indikacích dítěte:

novorozenci a děti do 3 let - v akutních stavech - 1 čípky, dvakrát v intervalech 1 hodiny (maximální denní dávka - 4 čípky), pak 1 čípky 1-2 krát denně;
děti od 3 do 6 let - v akutních stavech - 1 čípek každých 30 minut, 3-4 krát (ne více než 6 čípků za den), pak 1 čípek 2 nebo 3krát denně;
děti od 6 do 14 let - v akutních stavech - 1 čípky každých 30 minut, 3-4 krát (ne více než 8 čípků denně), pak 1 čípky 2 nebo 3krát denně.

Při kousání
Viburkol se v pediatrické praxi osvědčil jako prostředek k odstranění klinických projevů erupce mléčných zubů. Složky léčiva pomáhají snížit vzrušivost nervového dítěte, eliminují bolest, známky zánětu a otoky dásní, horečku. Dávka přípravku Viburkola, pokud zubní mléčné zuby závisí na věku dítěte a nesmí překročit maximální denní dávku.
Viburcol během těhotenství
Viburcol může být podáván během těhotenství, protože jeho složky nemají nepříznivý vliv na vývoj plodu. Tento homeopatický lék je aplikován:

1. Pro léčbu mnoha nemocí, které se vyskytují během těhotenství a jsou doprovázeny horečkou, bolestí, zánětlivými procesy a zvýšenou nervovou podrážděností;
2. S hrozbou potratu, diskoordinací práce (kvůli zvýšenému tónu dělohy) a porodem úlevy od bolesti.

Viburcol může být během těhotenství užíván nezávisle a jako součást komplexní léčby.
Viburcol v gynekologii
Viburcol se používá k léčbě řady zánětlivých gynekologických onemocnění. Vlastnosti tohoto kombinovaného homeopatického léku lze použít k získání:

protizánětlivý účinek;
antipyretický účinek;
odstranění bolesti a chronického syndromu pánevní bolesti;
antispasmodický účinek;
detoxikační účinek;
mobilizace imunitní reakce těla;
obnovení neuroimunoendokrinní rovnováhy;
uklidňující akce.

Trvání léčby
Viburcol pro gynekologická onemocnění určuje lékař a závisí na klinických projevech onemocnění a jeho závažnosti.
Analogy Vіburkola
Strukturní analogy Vurburku, které by byly zcela identické ve složení, neexistují.
Drogové recenze
Většina pacientů dobře reaguje na účinnost přípravku Vіborkola. Upozorňují na jeho dobré analgetické, sedativní, protizánětlivé a antifebrilní působení. Často existuje pozitivní hodnocení účinnosti léčiva k odstranění příznaků zubů mléčných zubů a odstranění střevní koliky u dětí mladších než jeden rok.
Pacienti jsou také pozitivní na možnosti použití přípravku Vburkola k léčbě novorozenců, starších osob, těhotných a kojících žen. Mnoho recenzentů pozitivně zaznamenává mírný účinek drogy a její neškodnost na tělo.
Na četných fórech je negativní hodnocení této drogy extrémně vzácné; Současně se vyskytly případy, kdy při použití přípravku Vіborkola nedošlo ke snížení zvýšené teploty.
Někteří pacienti hodnotí lék za cenu "drahou", zatímco jiní považují Viburcol za "cenově".
Cena léku
Cena Vіburkola se může výrazně lišit v různých městech a lékárnách. Průměrná cena Vіburkola ve městech Ukrajiny může být 150 UAH. Koupit Viburkol v lékárně nebo online lékárně může být bez lékařského předpisu. Před použitím se poraďte s odborníkem.

Viburcol svíčky v gynekologii pokyny

Viburcol / Viburcol

Teplota Viburkol má rychlý a výrazný terapeutický účinek. Obnovuje neuro-imuno-endokrinní rovnováhu autoregulace těla při hyperreaktivním zánětu s bolestí, výrazným otokem a hypertermií, aktivací sympathoadrenálního systému, který se klinicky projevuje snížením závažnosti symptomů. Nepodporuje zánětlivou odpověď, ale vrací ji do biologického rozsahu toku. Prostřednictvím IL1 zprostředkovává Th1 profil a pomáhá obnovit imunologickou reaktivitu a optimalizuje průběh zánětu, včetně prevence chronického zánětu z chronického zánětu a při chronickém hyperreaktivním zánětu má výraznou detoxikační a imunorehabilitační akci.

Formulář vydání

Čípky pro 1,1 g - 12 ks. v polyvinylové nádobě.

Složení

1 svíčka obsahuje: Chamomilla D1, Belladonna D2, Dulcamara D4, Plantago major D3 1,1 mg; Pulsatilla D2 2,2 mg; Vápník carbonicum Hahnemanni D8 4,4 mg. Základ: tuhý tuk ze směsi tri-, di- a monoglyceridů přírodního původu - 1089 mg.

Indikace

- Děti od prvních dnů života s: vzrušeným stavem s horečkou nebo bez ní; syndrom intoxikace (horečka, bolest hlavy, dyspepsie, nespavost, úzkost), konvulzivní připravenost; ARVI, akutní onemocnění horních cest dýchacích, infekční a zánětlivá onemocnění vnitřních orgánů; lokální bolesti způsobené spastickým stavem žaludku a střev (kolika), nadýmáním, průjmem; lokální bolest způsobená zánětem (zuby, cystitida, otitis media, spalničky, infekční parotitida atd.).

- Těhotné ženy: s hrozbou potratu v raném stádiu těhotenství; pro úlevu od porodu.

- Při syndromu bolesti na pozadí zánětlivého procesu ženských pohlavních orgánů

- Pacienti s těžkou kombinovanou a kombinovanou patologií, kteří potřebují „jemnou“ detoxikaci a protizánětlivou léčbu (gerontologie, onkologie, závažná porušení jater, ledvin atd.).

Kontraindikace

Vedlejší účinky

V některých případech jsou možné projevy přecitlivělosti na složky léčiva ve formě alergické reakce.

Dávkování a způsob použití

Svíčka musí být uvolněna z nádoby a vložena do řitního otvoru (per rectum) a může být použita vaginálně.

Jednorázová dávka pro dospělé a děti od 1 roku - 1 čípek, novorozenci a děti do 1 roku - 1/2 rektální čípky. Aplikujte jednorázovou dávku v akutních stavech 3 až 5 krát denně (u novorozenců a dětí do 6 měsíců maximálně 2 čípky denně), při současném zlepšení stavu 2-3krát denně.

Interakce s jinými léky

Farmakologické vlastnosti

Lék Viburkol má komplexní účinek:

- lék proti bolesti
- detoxikace,
- antispasmodikum,
- optimalizuje tělesnou teplotu během horečky,
- normalizuje rovnováhu vegetativního systému.

Toto spektrum terapeutických účinků je prováděno 6 složkami:

Bylinné složky:

Chamomilla D1 (heřmánek)
lékárna)

Nadměrná citlivost vůči bolesti s podrážděností, hořkostí, hněvem. Zánětlivé procesy s mentálním stresem: zuby, otitis media, středního ucha, gastroenteritida, pupeční kolika, spastické stavy dělohy, atd. Nesnesitelná bolest při porodech, zatímco děložní čípek je tuhý. Neuralgické a revmatické bolesti. Jmenován k dětem a ženám, ale ve vhodných případech a doporučován pro muže.

Belladonna D2 (Belle)

Lokalizované zánětlivé procesy v prvním stupni (bez hnisání). Bolesti v krku, zánět středního ucha, cholangitida. Bolesti, které vypadají náhle a také zmizí. Štěkání kašel, laryngitida, faryngitida, bronchitida. Bilická kolika, cholecystitis.

Dulcamara d4
(Nightshade)

Vzhled a zhoršení příznaků a stížností s nástupem vlhkého chladného počasí. Chřipka a SARS s rýmou, kašlem. Laryngitida, tracheitida s chrapotem, bronchitida. Angina a chronická angína. Tonzilární zátky Kopřivka Herpetické erupce. Umbilikální kolika.

Plantago major D3 (jitrocel velký)

Otitis media Mastoiditis. Bolesti hlavy a bolesti zubů.
Látkování, průjem, kožní vyrážky.

Pulsatilla D2
(Bolesti zad)

Zánět dýchacích cest (bronchitida a bronchopneumonie) a sklon k nachlazení. Kopřivka Otitis středního ucha s těžkou pulzující bolestí. Poruchy zažívání, gastritida, doprovázená pocitem těžkosti. Cystitis s tenesmusem a pálením. Spalničky, příušnice. Bolesti hlavy, nespavost, duševní poruchy, nervové poruchy, deprese.

Minerální složky:

Vápník carboni-cum Hahnemanni D8
(Hahnemannův uhličitan vápenatý - střední vrstva skořápky ústřic)

Poruchy metabolismu vápníku (tendence k křivici a osteomalacii, opožděné přerůstání fontanel, velká hlava, tendence k hydrocefalus, pozdější kousání, děti začínají chodit pozdě). Chronický zánět kůže a sliznic. Ústavní lék na lymfatismus a exsudativní diatézu. Umbilikální kolika, zánět sliznic, leukorrhea u holčiček. Adenoidní porosty a polypy (v nose, uších, močovém měchýři, děloze). Menstruace je příliš dlouhá.

V případě akutních respiračních virových infekcí a zánětlivých procesů lze účinek přípravku Viburkol stručně popsat jako antihomotoxický detoxikační účinek, který aktivuje imunitní systém a intracelulární enzymové systémy.

V případě onemocnění doprovázených horečkou, Viburkol nezpůsobuje prudký pokles teploty, to znamená, že se nejedná o přímé antipyretické činidlo. Ale hladce, podle potřeby, snižuje zvýšenou tělesnou teplotu a udržuje ji na optimální úrovni. Současně je zachována účinná práce imunitního systému: syntéza interferonu, aktivace fagocytózy, eliminace toxinů (v důsledku intenzivnějšího metabolismu).

Oslabení zánětlivého procesu vede ke snížení bolesti, což umožňuje předepsat lék v gynekologické praxi pro zánětlivé procesy doprovázené silnou bolestí.

Druhou vlastností tohoto léku je kombinace antispasmodických a sedativních účinků, která umožňuje použití přípravku Viburcol při spastických stavech a horečce.

Kombinace s jinými AHTP a některými léčebnými režimy

V pediatrii:

 1. Léčba monoterapií Viburkol v obvyklé dávce se provádí s nekomplikovanými akutními respiračními virovými infekcemi u kojenců od prvních dnů života. V akutních febrilních stavech u dětí je Viburkol bezpečná alternativa k paracetamolu (podle multicentrické prospektivní kohortní studie provedené v Německu).
 2. U dětí se zuby, noční hrůzy, nespavost, stavy úzkosti z nejasného geneze, mentální postižení se slzností, nestabilní nálada a přecitlivělost. V případě poruchy spánku jsou svíčky vloženy 30 min. 1 hodinu před spaním, v případě potřeby ještě jednou před spaním.
 3. V případě chřipky a akutního respiračního onemocnění mohou být do léku Viburcol přidány děti starší 3 let Influenza Heel a / nebo Engystol.
 4. S lokálními bolestmi způsobenými spastickým stavem hladkých svalů se Viburcol aplikuje podle iniciačního terapeutického schématu - 1 svíčka každých 30 minut - 1 hodinu, aby se zmírnil stav a pak v obvyklé dávce.

V porodnictví a gynekologii:

 1. Když potrat v raných stadiích svíčky, Viburcol je předepsán v obvyklé dávce a má sedativní a antispasmodic účinek. Zpravidla stačí použít Viburcola namísto použití tradičního komplexu léčiv. Dále se používají: ve stavu úzkosti, podrážděnosti, slznosti - Nervoheel (1 tab. 3 krát denně), pokud má žena „dominantní potrat“ - Cerebrum compositum H (2,2 ml / m jednou za 5 dní) №10).
 2. Anestézie porodů - s nástupem kontrakcí se svíčky Viburkol podávají rektálně každých 1-3 hodiny, v závislosti na intenzitě syndromu bolesti (čím je výraznější, častěji) a po ustálené pracovní aktivitě - v průběhu první a na začátku druhé fáze porodu.
 3. V případě syndromu bolesti způsobeného kontrakcí dělohy po porodu je zpravidla dostačující zavést rektálně 2-3 svíčky Viburcol s intervalem 30 minut – 1 hodinu, takže proces kontrakce je bezbolestný.
 4. Během vypuzování na pozadí IUD se Viburcol podává v obvyklé dávce, aby se snížil tonus a kontraktilní aktivita myometria, a aby se zvýšila odolnost myometria k traumatickým účinkům IUD, přidá se Traumeel C (1 tab. 3krát denně).

 • Pro zmírnění bolesti uprostřed menstruačního cyklu (ovulační syndrom) je Viburcol předepsán až 4 svíčky denně. V případě potřeby navíc - Traumel C od 1 tab. 3-6 krát denně.
 • Lék Viburkol

  Viburcol je homeopatický lék, který má analgetické, sedativní, protizánětlivé a protikřečové účinky. Skládá se z 5 složek (4 z nich jsou rostlinného a 1 minerálního původu), které určují složitost jejího působení:

  • Chamomilla recutita (heřmánek) - pomáhá snižovat bolest a má sedativní vlastnosti;
  • Belladonna (belladonna) - pomáhá zvýšit účinek Chamomilla recutita;
  • Dulcamara (noční košili) - má uklidňující účinek;
  • Plantago major (velký jitrocel) - má sedativní vlastnosti;
  • Pulsatilla (bolesti zad) - přispívá k normalizaci hormonální rovnováhy a podporuje anestezii;
  • Calcium carbonicum (uhličitan vápenatý) - má analgetické vlastnosti.

  Pomocnou složkou pro přípravu čípků je tuhý tuk.

  Viburcol lze použít k léčbě zánětlivých onemocnění s bolestivým syndromem u dětí a dospělých všech věkových kategorií. Lék pomáhá obnovit sníženou imunitu a snížit závažnost symptomů, jako je bolest, otok, horečka. Tento homeopatický lék je neškodný pro tělo a je dobře kombinován s příjmem jiných léků obsažených v komplexním léčebném režimu.

  Formulář vydání

  Uvolňovací forma - rektální čípky (svíčky) ve tvaru torpéda, bílé nebo nažloutlé - 1,1 g, 6 čípků v balení polyvinylchloridových buněk, 12 kusů v lepenkovém obalu.

  Viburcol vyráběný německou společností Heel GmbH.

  Návod k použití Viburkola

  Indikace pro použití

  • Horečka v jakémkoli zánětlivém procesu;
  • dětské infekční nemoci (spalničky, neštovice kuřat, příušnice, zarděnky atd.);
  • lokální bolesti spastického původu (biliární dyskineze, flatulence, akutní nebo chronická cholecystitis, funkční dyspepsie, otitis media, kousání zubů, onemocnění ledvin atd.);
  • zvýšená excitabilita nervového reflexu (hyperaktivita u dětí, nespavost, úzkost, křečovitý syndrom atd.);
  • příprava pro očkování nebo léčbu komplikací po očkování;
  • menstruační nepravidelnosti v dětství (menarche, dysmenorea, bolestivá menstruace, premenstruační syndrom);
  • hrozba ukončení těhotenství;
  • diskoordinace práce;
  • porod bolesti;
  • zánětlivých gynekologických onemocnění.

  Viburkol se zpravidla používá jako součást komplexní léčby výše uvedených onemocnění a stavů.

  Kontraindikace

  Intolerance na jednu ze složek léčiva.

  Vedlejší účinky

  Alergická reakce (velmi vzácná).

  Léčba Viburcolem

  Jak aplikovat Viburkol?
  Při užívání přípravku Viburkola by se měla dodržovat všechna doporučení lékaře ohledně dávkování, doby přijetí a trvání tohoto homeopatického léku. V některých případech, zejména v prvních dnech léčby, může být pozorována exacerbace symptomů onemocnění - to je typické pro homeopatické léky. V takových případech se doporučuje poradit se s lékařem, který se může rozhodnout zrušit, nahradit nebo pokračovat v užívání přípravku Viburcol.

  Pokud se lék používá ke snížení zvýšené tělesné teploty a účinek se nevyskytuje po dobu jedné hodiny, měli byste se vždy poradit se svým lékařem o vhodnosti použití jiného léku k odstranění hypertermie.

  Viburcol čípky jsou určeny k vložení do konečníku. Užívání léku nezávisí na době jídla. Před otevřením obalu si důkladně umyjte ruce a držte toaletu v oblasti konečníku. Po vyjmutí čípku z obalu se vloží do rektálního lumenu. Pak se pacientovi doporučuje, aby si na hodinu ležel.

  • V akutních stavech - 1 čípek každých 20 minut (ale ne více než 2 hodiny), dokud se stav nezlepší;
  • pak se lék používá - 1 čípek 2-3 krát denně;
  • se zánětlivými gynekologickými onemocněními - 1 čípek 3-4 krát denně;
  • s hrozbou potratu - 1 čípek 2-3 krát denně;
  • v případě diskoordinace pracovní aktivity - 1 čípek ráno a večer, počínaje koncem těhotenství (dle předpisu lékaře); na začátku pracovní aktivity 1 čípek každé 3 až 4 hodiny;
  • pro bolest při porodu - dávkování a četnost užívání stanoví lékař.

  Délka léčby může být od 3 dnů do 2 týdnů a je určena lékařem. Nejsou žádné zprávy o případech předávkování tímto lékem.

  Viburkol děti

  Viburcol může být použit k léčbě dětí různého věku, včetně novorozenců. Indikace pro použití tohoto homeopatického léku jsou široké a určené lékařem. Léčivo se zpravidla používá nezávisle, ale v komplexní léčbě určitého onemocnění.

  Dávka Viburcoly v pediatrické praxi závisí na věku a indikacích dítěte:

  • novorozenci a děti do 3 let - v akutních stavech 1 čípky, dvakrát v intervalech 1 hodiny (maximální denní dávka - 4 čípky), pak 1 čípky 1-2 krát denně;
  • děti od 3 do 6 let - v akutních stavech, 1 čípky každých 30 minut, 3-4 krát (ne více než 6 čípků denně), pak 1 čípky 2 nebo 3krát denně;
  • děti od 6 do 14 let - v akutních stavech, 1 čípek každých 30 minut, 3-4 krát (ne více než 8 čípků denně), pak 1 čípky 2 nebo 3krát denně.

  Při kousání
  Viburkol se v pediatrické praxi osvědčil jako prostředek k odstranění klinických projevů erupce mléčných zubů. Složky léčiva pomáhají snížit nervovou vzrušivost dítěte, eliminují bolest, známky zánětu a otoky dásní, horečku. Dávka přípravku Viburcola, pokud zubní mléčné zuby závisí na věku dítěte a nesmí překročit maximální denní dávku.

  Viburcol během těhotenství

  Viburcol může být podáván během těhotenství, protože jeho složky nemají nepříznivý vliv na vývoj plodu. Tento homeopatický lék je aplikován:
  1. Pro léčbu mnoha nemocí, které se vyskytují během těhotenství plodu a jsou doprovázeny horečkou, bolestí, zánětlivými procesy a zvýšenou nervovou excitabilitou;
  2. S hrozbou potratu, diskoordinací práce (kvůli zvýšenému tónu dělohy) a porodem úlevy od bolesti.

  Viburcol může být během těhotenství užíván nezávisle a jako součást komplexní léčby.

  Viburcol v gynekologii

  Viburcol se používá k léčbě řady zánětlivých gynekologických onemocnění. Vlastnosti tohoto kombinovaného homeopatického léku lze použít k získání:

  • protizánětlivý účinek;
  • antipyretický účinek;
  • odstranit syndrom bolesti a chronický syndrom pánevní bolesti;
  • antispasmodický účinek;
  • detoxikační účinek;
  • mobilizace imunitní reakce těla;
  • regenerace neuroimunitně-endokrinní rovnováhy;
  • uklidňující akce.

  Léčbu gynekologických onemocnění přípravkem Viburcol stanoví lékař a závisí na klinických projevech onemocnění a jeho závažnosti.

  Analogy Viburcoly

  Strukturní analogy Viburkola, které by byly zcela identické ve složení, neexistují.

  Drogové recenze

  Většina pacientů dobře reaguje na účinnost přípravku Viburcola. Oslavují dobré analgetické, sedativní, protizánětlivé a antifebrilní působení. Často existuje pozitivní hodnocení účinnosti léčiva k odstranění příznaků zubů mléčných zubů a odstranění střevní koliky u dětí mladších než jeden rok.

  Pacienti pozitivně hodnotili možnost použití přípravku Viburcola k léčbě novorozenců, starších, těhotných a kojících žen. Mnoho recenzentů pozitivně zaznamenává mírný účinek drogy a její neškodnost na tělo.

  Na četných fórech je negativní hodnocení této drogy extrémně vzácné; zároveň existují případy, kdy nebylo možné snížit zvýšenou teplotu pomocí Viburcoly.

  Někteří pacienti hodnotí lék za cenu „drahou“, zatímco jiní považují Viburcol za „dostupnou“.

  Cena léku

  Cena Viburkola se může výrazně lišit v různých městech a lékárnách. Průměrná cena Viburkola v ruských městech se může pohybovat od 211 do 384 rublů.

  Koupit Viburkol v lékárně nebo online lékárně může být bez lékařského předpisu.

  Složení a uvolňovací forma

  Viburcol je vyráběn ve formě svíček do 1,1 g, 12 kusů v balení.

  Nástroj má vícesložkové složení, jehož každá složka zvyšuje terapeutický účinek druhého. Díky tomuto nástroji se potýká s velkým počtem onemocnění.

  Složení homeopatického léku zahrnuje:

  • Hamomilla (Chamomilla recutita) D1 - protizánětlivá a sedativa odvozená od lékárenského heřmánku, používaná pro gynekologická onemocnění, zánět ústní dutiny, dýchací a trávicí trakt;
  • Belladonna (Atropa belladonna) D2 - protizánětlivé činidlo, v kombinaci s těmito přísadami působí jako katalyzátor pro farmacie heřmánku, snaha o vliv jeho účinků na tělo;
  • Plantago (Plantago major) D3 - sedativum, které se používá při zánětlivých procesech močového systému a střevních poruch;
  • Dulcamara (Solanum dulcamara) D4 - bylinné sedativum, které má mírný relaxační účinek spolu s protizánětlivými účinky, je účinné ve febrilních podmínkách;
  • Pulsatilla pratensis D2 - extrakt z rostliny z čeledi blatouchy - lumbago, což je analgetikum, které má příznivý vliv na reprodukční systém žen a hormonální rovnováhu, účinné při zánětu zažívacího a dýchacího systému;
  • Calcarea Carbonica (Calcium carbonicum Hahnemanni) D8 - složka známá jako uhličitan vápenatý - anestetická složka, která eliminuje kožní vyrážky a snižuje závažnost symptomů dermatologických onemocnění.

  Jako pomocná složka rektální čípky zahrnují tuhý tuk.

  Farmakologické vlastnosti

  Hlavní terapeutická kvalita léčiva je vlastnost indukce aktivity enzymů, které vylučují toxiny z těla. Tak, v nějakém zánětlivém procesu, osobní blaho se zlepší.

  Viburcol, stejně jako většina homeopatických léků, ovlivňuje lidský imunitní systém, nastavuje jeho správnou funkci a chrání tělo před potenciálními zdroji nebezpečí.

  Vzhledem k aktivní rostlinné kompozici je lék schopen eliminovat horečné stavy v důsledku možnosti snížení teploty. Zdroj: flickr (Sofya Yaruya).

  Viburcol je vynikající sedativum, analgetikum a antispasmodikum.

  Mnoho mladých matek užívá tento lék pro děti, když mají zuby.

  Indikace pro použití

  Viburcol se používá pro následující patologie:

  • jakékoli infekční onemocnění způsobené viry a bakteriemi, včetně planých neštovic;
  • nadměrné nervové pocity doprovázející psychický stres a infekční onemocnění;
  • zánět urogenitálního systému: pyelonefritida, uretritida, cystitida;
  • zánět reprodukčního systému: infekční onemocnění vaječníků, vejcovodů;
  • křečovité (epileptické) stavy;
  • horečné stavy jakékoli etiologie;
  • poruchy trávení u dospělých a dětí.

  Kontraindikace

  Přípravek Viburkol se nedoporučuje, pokud byla dříve pozorována nesnášenlivost a alergická reakce na kteroukoli složku léčiva.

  Otázka možnosti užívání léku u těhotných žen a kojících matek je řešena homeopatem při individuálním přijetí. Zdroj: flickr (Agencia ID).

  Způsob použití

  Viburcol se používá jako prostředek k rychlému zmírnění symptomů a jako lék určený k dlouhodobému užívání.

  Dávkování v akutních stavech:

  • pro dospělé: 1 rektální čípek každých 15 minut po dobu dvou hodin;
  • pro děti do 1 měsíce: jedna čtvrtina svíčky 4-6 krát denně;
  • pro děti do 6 měsíců: 1 rektální svíčka dvakrát denně.

  Dávkování při dlouhodobé léčbě:

  • pro dospělé: 1 rektální svíčka 2-3 krát denně;
  • děti do 6 měsíců - polovina rektálního čípku dvakrát denně.

  Délka kurzu závisí na diagnóze a zdravotním stavu a může být od 3 do 14 dnů. Přesný počet dnů léčby vypočítá lékař.

  Vedlejší účinky

  Při užívání léku se obvykle nezjistí žádné vedlejší účinky. Výjimkou je situace s alergickými reakcemi na rostlinné složky léčiva.

  Je důležité si pamatovat na účinek „reaktivního poškození pohody“, který je přirozený pro homeopatickou léčbu, kdy se člověk po prvním použití homeopatického léku zhorší. Obvykle tento stav netrvá déle než 6 hodin a normalizuje se sám, poté se stav pacienta začíná neustále zlepšovat.

  Podmínky a podmínky skladování

  Viburcol by měl být uchováván mimo dosah malých dětí při pokojové teplotě do 25 stupňů.

  Lék může být uložen v chladničce, aby se zabránilo ztrátě tvaru rektálních čípků.

  Farmakologický účinek Viburkola

  Viburkol je podle pokynů homeopatický lék komplexního působení, který vyvolává sedativní, protizánětlivé, antispasmodické, analgetické a antipyretické účinky.

  Mechanismus působení Viburcoly je podle instrukcí založen na aktivaci obranyschopnosti těla, obnovení narušených funkcí. Svíčky Viburkol snižují intoxikaci těla a přispívají k rychlé úlevě od akutních symptomů onemocnění. V tomto případě lék nevyvíjí zátěž na játra a ledviny.

  Podle recenzí Viburkol pomalu snižuje tělesnou teplotu, aniž by narušoval vylučování toxinů a produkci interferonu. Sedativní a antispasmodické vlastnosti léčiva umožňují jeho použití v takových spastických stavech, jako je hrozba potratu v časném těhotenství a spastická kolitida.

  Indikace pro použití Viburkola

  Svíčky Viburkol se ukázaly jako komplexní léčba onemocnění, jako je křečovitý syndrom, akutní respirační virové infekce, nekomplikovaná infekční onemocnění, nervové nadměrné vzrušení, zánět močového systému a ORL orgány.

  Viburcol pro děti se používá pro:

  • Dyspepsie (symptomatická léčba);
  • Zuby (pro zmírnění horečných podmínek).

  V porodnictví a gynekologii se lék používá k léčbě zánětlivých onemocnění, která jsou doprovázena intoxikací a spastickou bolestí. Také, recenze Viburcol říkají o jeho prospěšných účincích v disordination práce.

  Dávkování a podávání

  Pro úlevu od akutních stavů je Viburcol předepsán 1 svíčku rektálně každých 15–20 minut, ale ne více než 2 hodiny v řadě. Postup se opakuje, dokud se pacient necítí lépe. Doporučená dávka je 1 svíčka 2-3 krát denně.

  Viburcol pro děti do 1 měsíce se doporučuje použít 0,25 svíčky 4-6 krát (maximum) během dne. Pro děti ve věku od 1 do 6 měsíců, 2 svíčky jsou předepsány denně, aby zmírnily akutní příznaky, pak 0,5 svíčky by měly být použity dvakrát denně.

  Průběh léčby trvá v průměru několik dní až 2 týdny. Dávkování, četnost a trvání léku může upravit ošetřující lékař.

  Vedlejší účinky

  Užívání léku může vést k alergickým reakcím, ale tyto příznaky se zřídka obtěžují. Obecně platí, že tolerovatelnost hodnocení léků je pozitivní.

  Kontraindikace

  Viburcol je kontraindikován, pokud je pacient přecitlivělý na alespoň jednu z jeho složek. Během těhotenství a kojení se léky užívají pouze se souhlasem lékaře.

  Údaje o farmakologické interakci tohoto léčiva s jinými léky nejsou k dispozici. Rovněž nejsou známy případy předávkování přípravkem Viburcol.

  Podmínky skladování

  Lék by měl být skladován na místě, které je chráněno před přímým slunečním zářením a mimo dosah dětí. Doporučená skladovací teplota je menší než 25 stupňů. Doba použitelnosti je 3 roky, po uplynutí které musí být lék zlikvidován.

  Indikace pro jmenování

  Viburcol se používá hlavně z vysokých teplot. Indikace pro použití čípků jsou:

  • Jako další nástroj pro kombinovanou léčbu onemocnění dýchacího ústrojí u dětí
  • Zvýšené vzrušení během psycho-emocionálního stresu a infekčních patologií
  • Nekomplikované infekce
  • Febrilní syndrom různého původu
  • Eliminace teploty a zánětu u zubů prvních zubů u dětí
  • Zánět močového systému
  • Zánětlivá onemocnění ženského reprodukčního systému
  • Poruchy zažívacího traktu, nadýmání.

  Složení a uvolňovací forma

  Lék Viburkol pro děti se vyvinul ve formě čípků pro rektální podání. Obsah složek v 1 svíčce:

  • Pulsatilla pratensis (Pulsatilla) - 2,2 mg
  • Calcium carbonicum - 4,4 mg
  • Chamomilla recutita
  • Atropa bella-donna (Belladonna)
  • Solanum dulcamara (Dulcamara)
  • Plantago major (Plantago)

  Neaktivní: tuhý tuk.

  Léčivo ve formě čípků pro rektální léčbu. Lék bílá nebo krémová barva ve tvaru torpéda. Publikuje mírně slyšitelnou specifickou chuť (bez žluklosti). Ve středu může být vzduchová dutina ve formě tyče nebo nálevkovité drážky, která je přípustná a nepovažuje se za manželství. Lék se umisťuje do samostatných buněk obalu obrysu; v jedné destičce - 6 čípků. V kartonové krabici - 2 desky, průvodní pokyny.

  Viburcol kapky pro dospělé v Ruské federaci nejsou registrovány.

  Léčivé vlastnosti

  Multikomponentní léčivo je součástí farmakologické skupiny homeopatických léčiv pro léčbu nachlazení.

  Léčebného účinku je dosaženo díky kumulativnímu účinku látek, které tvoří léčivý přípravek:

  • Chamomilla recutita je látka se silnými sedativními a protizánětlivými vlastnostmi. Zdrojem pro získání homeopatické sloučeniny je heřmánek lékárny. Lék je indikován pro gynekologická onemocnění, zánětlivé procesy v gastrointestinálním traktu, dýchací orgány, ústní dutinu.
  • Atropa belladonna - droga z belladonny. Má schopnost zvýšit účinek heřmánku.
  • Plantago major je homeopatický lék odvozený od jitrocelu. Má protizánětlivé vlastnosti. Ukazuje se, že zmírňuje zánět močového systému, střevní dysfunkce.
  • Solanum dulcamara je látka získaná ze sladkokysečné noční košile. Je považován za přírodní sedativum. Má protizánětlivý účinek. Je proto obzvláště užitečný ve febrilních podmínkách.
  • Pulsatilla pratensis je homeopatický lék na lumbago (rostlina semena blatouchu). Má analgetický účinek, normalizuje hormonální rovnováhu v ženském těle. Často jsou zahrnuty ve složení terapeutických činidel pro léčbu zánětlivých procesů v gastrointestinálním traktu a dýchacích orgánech.
  • Vápník carbonicum Hahnemanni (uhličitan vápenatý nebo uhličitan vápenatý) - látka má anestetický účinek. Účinný s kožní vyrážkou, léčí nemoci dermis.

  Mechanismus účinku Viburcoly není přesně znám díky velkému složení složek. ale je známo, že účinku léčby je dosaženo díky schopnosti léčiva stimulovat aktivitu enzymů, které vylučují produkty degradace a toxiny. Proto se po použití rektálních čípků zlepšuje stav pacienta.

  Účinné látky Viburcol navíc dokonale stimulují imunitní systém, což vede k rychlejšímu zotavení.

  Způsob použití

  Viburcol je možné použít v případě nouze jednorázově, pokud potřebujete rychle snížit teplotu, stejně jako dlouhý průběh. Dávka a trvání léčby jsou stanoveny lékařem při individuálním přijetí. Návod k použití Viburkol doporučuje následující schémata: t

  • Dospělí: 1 svíčka každých 15 min. dvě hodiny
  • Viburcol pro novorozence (do 30 dnů): 1 по4 čípky 4-6 krát denně v pravidelných intervalech
  • Děti do 6 měsíců: 1 supp. x 2 str. / den. (pokud je to nutné, může být četnost metod Viburcolu zvýšena až pětkrát).

  Po vyloučení akutního stavu pacienta jsou převedeni do stejného dávkování 2-3 krát denně.

  Viburcol s dlouhým chodem:

  • Dospělí: 1 supp. x 2-3 p / d.
  • Děti do 6 měsíců: 12 supp. X 2 str. / D.

  Trvání příjmu přípravku Viburcol u dětí určuje odborník v souladu s diagnózou a stavem pacienta. V průměru - od 3 dnů do 14 dnů.

  Během těhotenství a kojení

  Svíčky pro děti Viburokl nejsou určeny k použití během těhotenství a HB. Potřeba medikační léčby pro těhotné a kojící ženy by měla být koordinována s ošetřujícím specialistou.

  Kontraindikace a bezpečnostní opatření

  To může být léčeno homeopatickým lékem pro téměř všechny pacienty, protože to má minimum kontraindikací. Přípravek Viburcol by neměl být používán, pokud má pacient přecitlivělost nebo úplnou nesnášenlivost obsažených složek.

  Zvláštní pokyny

  Aby nedošlo k poškození homeopatických svíček, měly by být chráněny před vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

  Interakce mezi léky

  Výrobce neposkytl informace o možných reakcích látek Viburcolu v kombinaci s jinými léky. Vzhledem ke způsobu léčby rektálními čípky je riziko interakce prakticky nepřítomné.

  Nežádoucí účinky a předávkování

  Použití dětských svíček Viburkol obvykle nezpůsobuje stížnosti u pacientů, je tělo dobře snášeno. Jedinou výjimkou je individuální reakce těla na vlastnosti rostlinných složek této drogy.

  Kromě alergických reakcí mohou být nežádoucí účinky způsobeny nesprávným použitím čípků. V tomto případě může mít dítě lokální reakce v oblasti zasunutí svíčky: zarudnutí, otok, podráždění nebo bolestivost.

  Po zákroku se může průjem objevit v mírné nebo střední formě.

  Je také třeba mít na paměti, že Viburkol je homeopatický lék a pro tuto kategorii je běžné, že způsobuje tzv. reaktivního zhoršení ihned po prvním použití. Exacerbace po užití homeopatických léků trvá obvykle asi 6 hodin, aniž by postihla zejména stav dítěte, po kterém se sama o sobě ustupuje a v průběhu léčby se začnou objevovat známky zotavení.

  Pokud však pozitivní dynamiku nelze vysledovat a dítě nadále trpí, je nutné kontaktovat pediatra, aby se určil další průběh léčby přípravkem Viburcol nebo jinými léky.

  V současné době nejsou případy předávkování stanoveny. Vzhledem k přirozenému složení Viburcoly a charakteristice dávkové formy je intoxikace organismu nepravděpodobná.

  Analogy

  Generické léčivo Vibrucol neexistuje. Pro nalezení podobných analogů Viburkulu nebo možných náhrad musíte kontaktovat specialistu.

  Cena: gran. 10 g (2 balení) - 103 rublů, jazýček. d / rasas. (40 ks.) - 101 rublů.

  Homeopatie pro léčbu nachlazení. K dispozici ve více dávkách, takže může být použit pro léčbu dospělých i dětí. činidlo má antipyretické a protizánětlivé účinky. Eliminuje horečku, alergické reakce a zánětlivé procesy.

  Vyrábí se ve formě granulí a vstřebatelných tablet. Režim a trvání léčby - podle individuálních indikací.