Viferon Dávkování pro 3leté dítě

Svíčky Viferon pro děti do 3 let jsou určeny k léčbě chřipkových, respiračních a infekčních onemocnění. Viferon patří do skupiny antivirových látek a zahrnuje složky, které blokují viry. Pro dítě je tento lék zcela neškodný a nepředstavuje žádné nebezpečí.

Složení

Složení léčiva zahrnovalo:

 • interferon alfa-2b;
 • antioxidační látky;
 • vitamíny C a E;
 • další komponenty.

Nástroj Viferon má vysokou antivirovou aktivitu a je univerzálním lékem pro léčbu chřipky a SARS u dětí. Lék je dostupný ve formě masti, rektálních čípků, gelu. V tabletách nemůže být léčivo uvolňováno vzhledem ke skutečnosti, že enzymy žaludku rozkládají složky kompozice a činí je neúčinnými. Je také nemožné najít Viferon v kapkách.

Složení gelu zahrnuje albumin. Látka je silný imunomodulátor a aktivuje obranyschopnost těla. Albumin podporuje tvorbu ochranného filmu na zapálených mandlích a jiných sliznicích. Jako výsledek, zánětlivý proces u dětí klesá.

Jak Viferon

Viferon je spolehlivým asistentem při léčbě dětí proti chřipce a nachlazení. Interferon léčivé složky má stejnou strukturu jako lidská látka. Chrání buňky před negativními účinky viru a ničí patogeny.

Dítě má lék Viferon:

 • stimuluje produkci vlastního interferonu;
 • posiluje imunitní systém;
 • zabraňuje dalšímu rozvoji infekce.

Léčba Viferon děti ve věku tří let mohou být se souhlasem lékaře. Lékař předepíše individuální léčebný režim a pozoruje dítě v průběhu léčby. Lék eliminuje zánět v dětském těle a zvyšuje imunitu dítěte.

Indikace

V těchto případech se v léčbě dětí používá Viferon: t

 • bakteriální a virové infekce;
 • chřipka;
 • ARVI;
 • onemocnění způsobená atypickými mikroorganismy;
 • vaginální kandidóza;
 • mykoplazmóza;
 • cytomegaloviru.

Aplikace

Při léčbě je třeba dodržet určité dávkování. Rektální čípek může být vložen do konečníku 1-2 krát denně. Tříleté děti by neměly tento lék užívat s vysokou dávkou interferonu. Od 1 do 7 let aplikujte dávku 500 tisíc IU (Viferon dva). Taková je dávka přípravku Viferon pro děti 3 roky.

Lze použít prostředky z prvních dnů života a do senilního věku. U novorozence není dávka vyšší než 150 tisíc IU (Viferon 1).

Obvykle je lék předepisován v kombinační terapii s jinými léky. Antivirové léky se užívají podle individuálně vyvinutého schématu, které může lékař doporučit.

Kontraindikace

Přípravek Viferon nelze použít k léčbě dětí ve velkých dávkách, s individuální intolerancí a alergiemi. Pokud se objeví alergická reakce, dávka se sníží nebo úplně zruší.

Obecně je přípravek dobře snášen dětmi. Z nežádoucích účinků lze pozorovat kožní vyrážku, svědění a poruchy stolice.

Analogy

Analogy léků jsou léky:

Tyto léky mají stejný účinek. V některých případech je však vhodnější užívat svíčky Viferon pro děti ve věku do 3 let než analogy v tabletách. Rektální čípek se rychle promíchá v konečníku a absorbuje se do sliznice. Tam pronikají složky do krve a začínají svůj terapeutický účinek. Malé děti jsou velmi náchylné k medikaci, proto je nutné pečlivě zvolit potřebný lék a vzít v úvahu vlastnosti těla dítěte.

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Návod k použití svíčky Viferon pro děti do 1 roku a starší, indikace a dávkování, analogy

Virové infekce často předbíhají děti mladší než pět let. Rizikovou skupinou byli žáci mateřských škol. K léčbě a prevenci nemocí virové etiologie v nejmenším doporučujeme Viferon. Jaký druh léku to je, jak to funguje, za jakých nemocí je předepsáno, co pomáhá, jak ho používat, co ho nahradit - řekneme níže.

Označení pro použití svíček Viferon pro děti

Viferon je indikován pro výskyt infekčních onemocnění u dětí. Typicky se léčivo používá ve formě intrarektálních čípků jako součást komplexní léčby. Zvyšují odolnost organismu vůči účinkům patogenů, stimulují procesy zodpovědné za produkci protilátek, interferon, mají bakteriostatický účinek a bojují proti virům.

Viferon svíčky jsou obvykle používány v léčbě řady dětských onemocnění. Lék je často předepisován a dospělí pacienti, včetně očekávaných matek. Počet indikací pro použití finančních prostředků zahrnuje:

 1. zánět způsobený infekcí (včetně malých dětí od prvních dnů života) - lék může být předepsán k léčbě předčasně narozených dětí;
 2. zuby (použití na doporučení pediatra);
 3. chronická hepatitida virové etiologie, komplikovaná ulpěly lézí jater (včetně cirhózy);
 4. skupina B, C, D hepatitida (pomáhá v kombinaci s fyzioterapeutickými metodami) u pacientů jakéhokoliv věku;
 5. prevenci.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Hlavní účinnou složkou léčiva je interferonum alfa-2b (lidský rekombinantní interferon). Pro zvýšení antivirové aktivity se do kompozice zavede kyselina askorbová a a-tokoferol. Léčivo Viferon není vyrobeno ve formě sirupu, suspenze, tablet, kapek nebo injekčního roztoku. Viferon (produkt společnosti Feron LLC) je prezentován ve třech formách:

 1. Neprůhledný homogenní bělavě šedý gel.
 2. Viskózní jednotná nažloutlá nebo žlutá mast s vůní lanolinu.
 3. Rektální kulka čípky - k dispozici s různým obsahem Interferonum alfa-2b (150 000, 500 000, 1 000 000, 3 000 000 IU). Jak se viferonovye svíčky, můžete vidět na fotografii k článku.

Jako pomocná složka jsou ve svíčkách obsaženy cukrářské tuky a kakaové máslo. Toto by mělo být vzato v úvahu při použití léku - kakaové máslo má tendenci rychle zjemňovat teplo lidského těla, takže po odstranění čípku z obalu je třeba jej okamžitě zavést pacientovi.

Návod k použití: dávkování, četnost a doba podávání

Viferon ve formě čípků se aplikuje rektálně. Dávkování, četnost a trvání léčby stanoví lékař. Před použitím se doporučuje, abyste si přečetli návod na užívání léku dětmi různého věku. V závislosti na koncentraci účinné látky existují 4 typy čípků:

 • Viferon-1 (150000 IU) - léčba dětí mladších 7 let a prevence onemocnění infekčního původu u žen během těhotenství. Obaly označené modrým pruhem.
 • Viferon-2 (500000 IU) - léčba virových infekcí u starších dětí (žáků), stejně jako očekávaných matek. Na lepenkové krabici - zelený pruh.
 • Viferon-3 (1000000 IU) - léčba virové hepatitidy u dětí, léčba dospělých pacientů podle indikací. Na kartonu je označen fialovým pruhem.
 • Viferon-4 (3000000 IU) - léčba pacientů starších 12 let. Barevná lišta na krabičce je jasně červená.

Z pohledu některých pediatrů, včetně známého lékaře E. Komarovského, je Viferon drogou s nevyřešenou účinností. To znamená, že při použití této drogy je to více o spokojenosti rodičů.

Děti do jednoho roku

Při léčbě infekčního zánětlivého onemocnění (včetně SARS) u dítěte do 1 roku věku předepíše lékař antivirotikum s obsahem interferonu alfa-2b 150 000 nebo 500 000 IU. Dávky pro děti mladší a starší než šest měsíců budou odlišné. Při kousání zubů lékař předepisuje frekvenci podávání a dávkování (doporučujeme číst: jaké jsou snoty, když se u dětí kousají a jak je rozpoznat?). Přibližné schéma použití přípravku Viferon je uvedeno v následující tabulce.

Dětská imunita na maximum se svíčkami Viferon

V dětství není nedokonalý imunitní systém vždy schopen vyrovnat se s bakteriemi a viry. Pokud je obrana těla snížena, potom dítě onemocní. Děti obvykle netolerují akutní virová onemocnění v akutní fázi, zejména chřipce a ARVI. V těle se podvracené viry rychle zmutují a během celé zimy může dítě několikrát onemocnět. Zlepšení imunity pomůže svíčkám Viferon dětem.

Více o léčivech Viferon pro děti

Složení svíček zahrnuje syntetický interferon, který bojuje s viry a zvyšuje obranyschopnost těla. Kromě toho je schopen chránit tělo dítěte před bakteriemi. Jeho působení je zvýšeno o další složky, například kyselinu askorbovou. Zavedení svíčky, která zahrnuje kakaové máslo, nepoškodí jemnou sliznici. Tento vzorec umožňuje Viferonu rychle se rozpustit a vstoupit.

V návodu pro dětské svíčky Viferon je napsán, když je podáván rektálně, lék pomáhá syntetizovat imunoglobuliny v těle, zlepšuje produkci interferonu. Navíc svíčky zmírňují zánět, zlepšují buněčný metabolismus a regenerační procesy v těle pacienta.

Jeho použití stabilizuje a posiluje obranyschopnost těla, eliminuje infekci. Při léčbě Viferonem se dítě rychle zotavuje a obnovuje. Uvolnění formy: čípky bílé nebo světle žluté barvy. Svíčka má válcový tvar a vypadá jako kulka. Zúžený konec usnadňuje zavedení do konečníku dítěte.

Přípravek obsahuje pomocné složky, například derivát vitaminu E, polysorbát, askorbát sodný. Lék je balen v blistrech po 10 svíčkách. Blistr je balen v kartonové krabici.

Tato forma uvolnění je zvláště vhodná pro kojence a malé děti, které nemají rádi nanesení masti nebo gelu na nosní cesty. Svíčky jsou velmi účinné při léčbě virových infekcí. S nimi bude lék dodáván do těla rychle a plně.

Mechanismus působení

Syntetický interferon je analogem přírodní látky. Eliminuje viry zdvojením řetězců DNA viru po vstupu do pacientových buněk.

Tato složka, obsažená ve Viferonu, posiluje obranyschopnost těla zlepšením práce humorální imunity. Zvyšuje syntézu imunoglobulinu.

Při vystavení interferonu snižuje buněčné dělení v zapálených oblastech a také snižuje pravděpodobnost nádoru. A také zvyšuje účinnost boje proti makrofágové infekci. Tyto složky jsou navrženy tak, aby eliminovaly patogenní látky v lidské krvi.

Vitamin C má antioxidační účinek, zlepšuje regeneraci tkání během zánětu a posiluje buněčné membrány. Po zasunutí svíčky do konečníku se lék rychle vstřebává do krevního oběhu a začíná bojovat se zánětem a viry v těle pacienta.

Indikace pro čípky pro imunitu

Co pomáhá dětským svíčkám Viferon? Používají se k léčbě akutních respiračních onemocnění, včetně komplikací bakterií, virů a chlamydií. Kromě toho, lék může být použit k léčbě kojenců a předčasně narozených dětí. Je předepsán pro meningitidu, otravu krve, pro infekce, které jsou přenášeny intrauterinní cestou (herpes, atd.). Můžete použít svíčky pro léčbu mykoplazmózy, drozd, pokud se používá v komplexní léčbě.

Viferon léčí hepatitidu různé etiologie v chronickém stadiu, včetně komplikace cirhózy. Tento lék může zmírnit zánět u urogenitálních infekcí způsobených trichomoniázou, gadnerellou, HPV, mykoplazmou a dalšími patogeny.

Používá se při léčbě recidivujících herpes a při primární infekci, která se projevuje na sliznicích pacienta.

Kdo nemůže dát svíčky

Přípravek Viferon by neměl být používán v časném těhotenství nebo nesnášenlivosti interferonu nebo jiných složek léčiva.

Dávkování pro děti

Jaká je dávka dětských svíček Viferon? Obvykle svíčky pro děti jsou používány v přítomnosti vyrážky v herpes různých etiologií, v případě vyrážek, otitis, lišejníků a jiných nemocí. Tato dávková forma je dostupná v několika dávkách, například 150 000 IU, 500 000 IU, 1 milion IU, 3 miliony IU.

Pro léčbu dětí lékaři doporučují užívat lék s nejmenším množstvím účinné látky. Obvykle se používá u kojenců a mladších 12 měsíců.

Pro děti od 1 do 7 let by měly používat svíčky s dávkou 500 tisíc IU. Pro léčbu dítěte ve věku 7 až 12 let používají lékaři lék s obsahem interferonu 1 milion IU. U dospívajících se doporučuje užívat lék s koncentrací nejméně 3 miliony IU.

Podle pokynů by měly být svíčky používány po konzultaci s lékařem, aby nedošlo k poškození pacienta. Při nákupu léku je nutné se u lékárníka zkontrolovat, zda je předepsaný lék pro dítě správný.

Pro kojence je vhodný pouze Viferon 1. Pokud Viferon 2 nebo 3 není ve městě pro léčbu dítěte, pak je Viferon 1 neúčinný. Rodiče, kteří tento okamžik neznají, často hovoří o neschopnosti užívání této drogy.

Aplikační schéma

Svíčky při léčbě virových infekcí a posílení imunitního systému by měly být zavedeny do konečníku. Před použitím léku by se rodiče měli poradit s lékařem. Podle věku dítěte, hmotnosti, dalších indikací a fyziologických charakteristik si lékař zvolí individuální dávku.

Při léčbě předčasně narozeného dítěte nebo právě narozeného dítěte by měla být jedna svíčka umístěna denně rektálně. Dávka této formy léčiva je 150 000 IU. Průběh léčby závisí na závažnosti infekčního onemocnění - od pěti do sedmi dnů, dvakrát denně.

Léčba některých typů virů a infekcí u těchto pacientů může být prováděna v kurzech po dobu 5 dnů, pak krátká přestávka a znovu svíčky jsou odloženy na 5 dní. Takže můžete léčit děti herpes, studenou krev, akutní respirační virové infekce, meningitida, drozd a další nemoci.

V případě hepatitidy různých typů svíček, Viferon pro děti starší 6 měsíců dostane 1 svíčku rektálně, to je dost jednou denně. To používá svíčky s koncentrací účinné látky 500 000 IU. Pacientům mladším 6 měsíců se doporučuje používat jednu svíčku dvakrát denně. Koncentrace účinné látky v přípravku by měla být 150 000 IU. Trvání je určeno lékařem a závisí na krevním testu.

U chřipkových a akutních respiračních virových infekcí jsou děti starší 12 měsíců umístěny na jednu svíčku s koncentrací 150 000 IU dvakrát denně.

Jak dát svíčky Viferon

Lék v této formě uvolňování je umístěn pouze rektálně. Po pohybu střev nebo klystýru se dítě injikuje do konečníku.

Před zahájením zákroku si rodič musí umýt ruce, vyndat lék z blistru. Jeden prst je vložen do vybrání na široké části svíčky. Pro větší pohodlí je čípek podepřen ještě dvěma prsty. Viferon se vstřikuje ihned po vytažení z blistru, dokud se nerozpustí.

Dítě je umístěno na rovném povrchu a požádáno, aby ohnul nohy. Pro kojence fit "vleže". Rodič jednoduše zvedne nohy dítěte a vloží svíčku do konečníku.

Současně dítě lehce šíří hýždě, aby usnadnilo zavedení svíčky. Přípravek Viferon by měl být aplikován bez úsilí a silného tlaku. Zároveň je svíčka zcela zasunuta tak, aby nebyla zvenku viditelná.

Po zákroku se pacientovi doporučuje, aby si několik minut ležel na stejné pozici. Ale i když dítě neleže, nebude mít vliv na účinnost přípravku Viferon, lék se rychle rozpustí v konečníku.

Vedlejší účinky léků

Lékaři zaznamenávají během léčby vzácné nežádoucí účinky. Ve vzácných případech si však rodiče všimnou vyrážky na kůži kolem řiti nebo svědění.

V těchto případech byste měli kontaktovat svého lékaře, abyste léčbu zrušili nebo ji nahradili analogem. Nežádoucí příznaky zpravidla zmizí za 2–3 dny. Lék nezpůsobuje těžké léky na léčbu, která vyžaduje použití jiných léků.

Interakce

Lék je dobře kombinován s jinými skupinami léků, které léčí viry a infekce. Svíčky mohou být použity jak při komplexní terapii, tak při prevenci virových onemocnění. Mohou být použity současně s antibiotiky, hormonálními léky atd.

Nuance použití

Lékaři doporučují nastavení svíček pro dospělé ženy nesoucí plod pouze po nástupu druhého trimestru těhotenství. Během laktace však mohou být použity bez přerušení krmení.

Pokud lékař současně předepíše léčbu antibiotiky, pak léčba přípravkem Viferon zvyšuje jejich účinek. To může zvýšit účinek antibiotik. Lékaři v takových případech doporučují snížit dávku antibiotik nebo dobu trvání léčby.

Použití přípravku Viferon neinhibuje rychlost reakcí a nemá negativní vliv na pozornost.

Analogy

Jaké jsou analogie dětských svíček Viferon? Pharmaceuticals nabízí léky pro destrukci virových infekcí s podobným složením.

Kipferon

Léčivo obsahuje interferon v koncentraci 500 000 jednotek. Odstraňuje viry a zlepšuje imunitu. Výrobek: Svíčky pro rektální použití. Účinnost tohoto léku je stejná jako účinnost přípravku Viferon 1. Mohou být léčeni na chlamydii (s použitím intravaginální), vaginitidy, herpesu a dalších onemocnění. Lékaři doporučují dát tyto svíčky spolu s antibiotiky. Lék není toxický, takže vedlejší účinky u pacientů se téměř nevyskytují.

Genferon

Tento lék se používá k boji proti virům. Používá stejnou látku jako při výrobě Viferonu, ale v koncentraci 250 000 IU. Vedlejší účinky se mohou objevit při alergiích a nesnášenlivosti složek léčiva. Pod dohledem lékaře as extrémní opatrností se používá v akutních fázích alergie nebo autoimunitních stavů. Děti jsou propuštěny pouze po jmenování pediatrem. To je způsobeno komplexním složením léčiva.

Ferone

Jedná se o analog Viferonu ve vlastnostech a rozsahu aplikace, ale má také některé vážné rozdíly. Feron obsahuje jiný typ interferonu (beta-1b). Tento lék je účinný, účinný. Někteří lékaři to považují za příliš agresivní. Používá se k léčbě rakoviny, autoimunitních stavů, sklerózy a dalších patologií.

Tento lék má vedlejší účinky, které mohou způsobit vážné poškození zdraví pacienta. Pokud porovnáme Ferona a Viferona, pak je poslední lék bezpečnější pro zdraví dítěte. Může být použit k léčbě virových infekcí u pacientů, kteří jsou ohroženi, například u kojenců, dětí do 5 let, těhotných žen. Další rozdíl Feron je forma uvolňování. Lék je dostupný ve formě ampulí pro injekce.

Názory lékařů a rodičů

Zpětná vazba na tento lék je poněkud protichůdná. Někteří rodiče mluví o alergiích na lék. Kromě toho se odpůrci antivirové skupiny domnívají, že lidská imunita byla studována pouze o 10%, a proto je užívání těchto léků považováno za neúčinné. Podle jejich názoru je "propagovaná" droga pouze propagovanou "figurínou" a nepřináší mnoho výhod.

Nesouhlasí s rodiči, kteří neustále užívají přípravek Viferon k léčbě akutních infekcí a používají jej jako preventivní opatření. Podle jejich pozorování, děti, které mají svíčky, během sezónních epidemií, jsou méně pravděpodobné, že onemocní a snáze trpí ARVI a chřipkou, i když je celá rodina nemocná. Tento léčivý přípravek lze použít v kombinaci s jinými léky. Zvláště vhodné je použití s ​​antibiotiky, protože je možné zkrátit dobu jejich léčby.

Kromě svíček rodiče často používají gel nebo mast z této značky pro děti předškolního a školního věku. Tato forma nezpůsobuje rýmu, nos se nedostane dusný. Konzistence takového léku je příjemná, mast necítí a neuspořádá se. Ale po použití léku, aby se zabránilo dítě je méně pravděpodobné, že virové infekce.

Svíčky VIFERON (čípky)

SCHÉMA POUŽITÍ PŘÍPRAVKU VIFERONOVÝCH SVÍTIDEL (RECTAL). INSTRUKCE KRÁTKÉ VERZE

* C 14. týden těhotenství.
** Předčasně narozeným dětem s gestačním věkem nižším než 34 týdnů se doporučuje užívat VIFERON 150 000 IU denně s 1 čípkem 3x denně po 8 hodinách.

PLNÁ VERZE INSTRUKCÍ VIFERONOVÝCH SVÍČEK (PODPORY)

Návod k použití léčiva k lékařskému použití VIFERON

Registrační číslo: P N000017 / 01
Obchodní název léku: VIFERON
INN nebo název skupiny: interferon alfa-2b
Dávková forma: rektální čípky

Složení

1 čípek VIFERON 150 000 IU obsahuje léčivou látku: interferon alfa-2b lidský rekombinantní 150 000 IU, pomocné látky: kyselina askorbová 0,0054 g, askorbát sodný 0,0108 g, acetát alfa-tokoferolu 0,055 g, dihydrát edetátu disodného 0,0001 g, polysorbát-80 0,0001 g, kakaové máslo 0,1995 g, cukrářský tuk nebo náhražka kakaového másla do 1 g

1 čípek VIFERON 500 000 IU obsahuje léčivou látku: rekombinantní lidský interferon alfa-2b 500 000 IU, pomocné látky: kyselina askorbová 0,0081 g, askorbát sodný 0,0162 g, acetát alfa-tokoferolu 0,055 g, dihydrát edetátu disodného 0,0001 g, polysorbát-80 0,0001 g, kakaové máslo 0,1941 g, cukrářský tuk nebo náhražka kakaového másla do 1 g

1 čípek VIFERON 1 000 000 IU obsahuje léčivou látku: rekombinantní lidský interferon alfa-2b, 1 000 000 IU, pomocné látky: kyselina askorbová 0,0081 g, askorbát sodný 0,0162 g, acetát alfa tokoferolu 0,055 g, dihydrát edetátu disodného 0 0001 g, polysorbát-80 0,0001 g, kakaové máslo 0,1941 g, cukrářský tuk nebo náhražka kakaového másla do 1 g.

1 čípek VIFERON 3 000 000 IU obsahuje léčivou látku: interferon alfa-2b lidský rekombinantní 3 000 000 IU, pomocné látky: kyselina askorbová 0,0081 g, askorbát sodný 0,0162 g, acetát alfa-tokoferolu 0,055 g, dihydrát edetátu disodného 0 0001 g, polysorbát-80 0,0001 g, kakaové máslo 0,1941 g, cukrářský tuk nebo náhražka kakaového másla do 1 g.

Popis
Čípky jsou kulovité, bílé se žlutavým nádechem, jednotnou konzistencí. Barevná heterogenita ve formě mramorování je povolena. Na podélném řezu je vytvořena nálevkovitá drážka. Průměr čípku není větší než 10 mm.

Farmakoterapeutická skupina
Cytokin

Kód ATH:
L03AB05

Farmakologický účinek

Interferon alfa-2b lidský rekombinant má antivirové, imunomodulační, antiproliferační vlastnosti, inhibuje replikaci RNA a virů obsahujících DNA. Imunomodulační vlastnosti interferonu alfa-2b, jako je zvýšení fagocytární aktivity makrofágů, zvýšení specifické cytotoxicity lymfocytů na cílové buňky, určují jeho zprostředkovanou antibakteriální aktivitu.

V přítomnosti kyseliny askorbové a alfa-tokoferol acetátu se zvyšuje specifická antivirová aktivita interferonu alfa-2b a zvyšuje se jeho imunomodulační účinek, který zlepšuje vlastní imunitní reakci organismu na patogenní mikroorganismy. Použití léčiva zvyšuje hladinu sekrečních imunoglobulinů třídy A, normalizuje hladinu imunoglobulinu E, obnovuje fungování endogenního systému interferonu alfa-2b. Kyselina askorbová a alfa-tokoferol acetát, které jsou vysoce aktivními antioxidanty, mají protizánětlivé, membránově stabilizující a regenerační vlastnosti. Bylo zjištěno, že při použití léku VIFERON nejsou žádné vedlejší účinky, které se vyskytují při parenterálním podávání přípravků interferonu alfa-2b, nevznikají žádné protilátky, které by neutralizovaly antivirovou aktivitu interferonu alfa 2b. Použití léku VIFERON jako součásti komplexní terapie umožňuje snížit terapeutické dávky antibakteriálních a hormonálních léčiv a také snížit toxické účinky této terapie.

Kakaové máslo obsahuje fosfolipidy, které neumožňují použití syntetických toxických emulgátorů ve výrobě a přítomnost polynenasycených mastných kyselin usnadňuje zavádění a rozpouštění léčiva.

Indikace pro použití

akutní respirační virové infekce, včetně chřipky, včetně infekcí komplikovaných bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydia) u dětí a dospělých v rámci komplexní terapie;
infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, včetně předčasných: meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, infekce cytomegalovirem, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza) jako součást komplexní terapie;
chronická virová hepatitida B, C, D u dětí a dospělých jako součást komplexní terapie, včetně kombinace s použitím plazmaferézy a hemosorpce při chronické virové hepatitidě s výraznou aktivitou, komplikovanou jaterní cirhózou;
infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, cytomegalovirová infekce, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerelóza, infekce lidského papilomaviru, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza) u dospělých jako součást komplexní terapie;
primární nebo recidivující herpetická infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma, mírný a střední průběh, včetně urogenitální formy u dospělých.

Kontraindikace

Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Užívání během těhotenství a kojení

Lék je schválen pro použití od 14. týdne těhotenství. Během kojení nejsou žádná omezení.

Dávkování a podávání

Lék se používá rektálně. 1 čípek obsahuje rekombinantní lidský interferon alfa-2b jako účinnou látku v uvedených dávkách (150 000 IU, 500 000 IU, 1 000 000 IU, 3 000 000 IU).

Akutní respirační virové infekce, včetně chřipky, včetně infekcí komplikovaných bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydia) u dětí a dospělých v rámci komplexní terapie.

Doporučená dávka pro dospělé, včetně těhotných žen a dětí starších 7 let, je VIFERON 500 000 IU, 1 čípek, 2x denně, každých 12 hodin, každý den po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Děti do 7 let, včetně novorozenců a předčasně narozených dětí s gestačním věkem vyšším než 34 týdnů, bylo doporučeno užívat VIFERON 150 000 IU v 1 čípku dvakrát denně každých 12 hodin denně po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů.

Předčasně narozené děti s gestačním věkem kratším než 34 týdnů doporučily užívání přípravku VIFERON 150 000 IU 1 čípku 3x denně po 8 hodinách denně po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, včetně předčasných: meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, infekce cytomegalovirem, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza) jako součást komplexní terapie.

Doporučená dávka pro novorozence, včetně předčasně narozených dětí s gestačním věkem vyšším než 34 týdnů, je VIFERON 150 000 IU denně, 1 čípek 2x denně po 12 hodinách.

Předčasně narození novorozenci s gestačním věkem kratším než 34 týdnů doporučili užívání léku VIFERON 150 000 IU denně 1 čípky 3krát denně po 8 hodinách.

Doporučený počet kurzů pro různá infekční a zánětlivá onemocnění: sepse - 2-3 chodů, meningitida - 1-2 cykly, infekce herpes - 2 kursy, enterovirová infekce - 1-2 cykly, cytomegalovirová infekce - 2-3 kursy, mykoplazmóza, kandidóza, včetně viscerálních, 2-3 chodů. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Chronická virová hepatitida B, C, D u dětí a dospělých jako součást komplexní terapie, včetně kombinace s použitím plazmaferézy a hemosorpce u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, komplikované jaterní cirhózou.

Doporučená dávka pro dospělé je VIFERON 3 000 000 IU, 1 čípek 2x denně každých 12 hodin každých 12 hodin po dobu 10 dnů, pak třikrát týdně každý druhý den po dobu 6–12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

300 000–500 000 IU denně se doporučuje pro děti do 6 měsíců; ve věku od 6 do 12 měsíců - 500 000 IU denně.

Děti ve věku 1 až 7 let byly doporučeny 3 000 000 IU na 1 m2 povrchu těla denně.

Děti starší 7 let byly doporučeny 5 000 000 IU na 1 m2 povrchu těla denně.

Lék se používá dvakrát denně po 12 hodinách po dobu prvních 10 dnů každý den, pak třikrát týdně každý druhý den po dobu 6–12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

Výpočet denní dávky léčiva pro každého pacienta se provede vynásobením doporučené dávky pro daný věk povrchovou plochou těla, vypočtené z nomogramu pro výpočet plochy povrchu těla podle výšky a hmotnosti podle Harforda, Terryho a Rourkeho. Výpočet jedné dávky se provede vydělením vypočtené denní dávky do 2 dávek, výsledná hodnota se zaokrouhluje nahoru na dávku čípku.

Při chronické virové hepatitidě, výrazné aktivitě a cirhóze jater před plazmaferézou a / nebo hemosorpcí se doporučuje použití přípravku VIFERON 150 000 IU u dětí mladších 7 let, VIFERON 500 000 IU, 1 čípky 2krát denně po 12 letech. h denně po dobu 14 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, cytomegalovirová infekce, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerelóza, infekce lidského papilomaviru, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza) u dospělých, včetně těhotných žen, jako součást komplexní terapie.

Doporučená dávka pro dospělé je VIFERON 500 000 IU, 1 čípek, 2x denně, každých 12 hodin, každý den po dobu 5-10 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Těhotným ženám ve druhém trimestru těhotenství (počínaje 14. týdnem těhotenství) se doporučuje užívat VIFERON 500 000 IU na 1 čípek dvakrát denně po 12 hodinách denně po dobu 10 dnů, poté po dobu 9 dnů 3 krát v intervalu 3 dnů ( čtvrtý den) a 1 čípek dvakrát denně po 12 hodinách. Pak každé 4 týdny až do porodu - VIFERON 150 000 IU v 1 čípku, 2x denně, každých 12 hodin po 12 hodinách po dobu 5 dnů.

Pokud je to nutné, před dodáním (od 38. týdne těhotenství), užívání léku VIFERON 500 000 IU 1 čípku 2x denně každých 12 hodin po dobu 10 dnů každý den.

Primární nebo recidivující herpetická infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma, mírný a střední průběh, včetně urogenitální formy u dospělých, včetně těhotných žen.

Doporučená dávka pro dospělé je VIFERON, 1 000 000 IU, 1 čípek 2x denně každých 12 hodin každých 12 hodin po dobu 10 dnů nebo více pro opakované infekce. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Doporučuje se zahájit léčbu ihned, jakmile se objeví první známky poškození kůže a sliznic (svědění, pálení, zarudnutí). Při léčbě rekurentního herpesu je žádoucí zahájit léčbu v prodromálním období nebo na samém počátku projevu příznaků relapsu.

Těhotným ženám ve druhém trimestru těhotenství (počínaje 14. týdnem těhotenství) se doporučuje užívat VIFERON 500 000 IU na 1 čípek dvakrát denně po 12 hodinách denně po dobu 10 dnů, poté po dobu 9 dnů 3 krát v intervalu 3 dnů ( čtvrtý den) a 1 čípek dvakrát denně po 12 hodinách. Pak každé 4 týdny až do porodu - VIFERON 150 000 IU v 1 čípku, 2x denně, každých 12 hodin po 12 hodinách po dobu 5 dnů. Pokud je to nutné, před dodáním (od 38. týdne těhotenství), užívání léku VIFERON 500 000 IU 1 čípku 2x denně každých 12 hodin po dobu 10 dnů každý den.

VIFERON

Interferon Imunomodulační lék s antivirovým účinkem

Al Rektální čípky bílé barvy se žlutavým nádechem, homogenní konzistencí ve tvaru kuličky; barevná heterogenita ve formě mramorování a přítomnost nálevkovitého prohloubení v podélném řezu jsou povoleny; čípkový průměr není větší než 10 mm.

1 supp.interferon alfa-2b lidského rekombinantu 150 000 IU

Α-tokoferol acetát - 55 mg, kyselina askorbová - 5,4 mg, askorbát sodný - 10,8 mg, dihydrát edetátu disodného - 100 μg, polysorbát 80 - 100 μg, základ kakaového másla a cukrářský tuk - do 1 g.

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.

Al Rektální čípky bílé barvy se žlutavým nádechem, homogenní konzistencí ve tvaru kuličky; barevná heterogenita ve formě mramorování a přítomnost nálevkovitého prohloubení v podélném řezu jsou povoleny; čípkový průměr není větší než 10 mm.

1 supp.interferon alfa-2b lidský rekombinantní 500 000 IU - "- 1 000 000 IU -" - 3 000 000 IU

Α-tokoferol acetát - 55 mg, kyselina askorbová - 8,1 mg, askorbát sodný - 16,2 mg, dihydrát edetátu disodného - 100 μg, polysorbát 80 - 100 μg, základ kakaového másla a cukrářský tuk - do 1 g.

10 ks. - Balení obalů (1) - lepenkové obaly.

Interferon alfa-2b lidský rekombinant má antivirové, imunomodulační, antiproliferační vlastnosti, inhibuje replikaci RNA a virů obsahujících DNA. Imunomodulační vlastnosti interferonu alfa-2b, jako je zvýšení fagocytární aktivity makrofágů, zvýšení specifické cytotoxicity lymfocytů na cílové buňky, určují jeho zprostředkovanou antibakteriální aktivitu.

V přítomnosti kyseliny askorbové a alfa-tokoferol acetátu se zvyšuje specifická antivirová aktivita interferonu alfa-2b a zvyšuje se jeho imunomodulační účinek, který zlepšuje vlastní imunitní reakci organismu na patogenní mikroorganismy. Použití léčiva zvyšuje hladinu sekrečních imunoglobulinů třídy A, normalizuje hladinu imunoglobulinu E, obnovuje fungování endogenního systému interferonu alfa-2b. Kyselina askorbová a alfa-tokoferol acetát, které jsou vysoce aktivními antioxidanty, mají protizánětlivé, membránově stabilizující a regenerační vlastnosti. Bylo zjištěno, že při použití léčiva Viferon neexistují žádné vedlejší účinky, které by se vyskytly při parenterálním podávání přípravků interferonu alfa-2b, nevznikají žádné protilátky, které by neutralizovaly antivirovou aktivitu interferonu alfa 2b. Užívání léčiva Viferon jako součásti komplexní terapie umožňuje snížit terapeutické dávky antibakteriálních a hormonálních léčiv a také snížit toxické účinky této terapie.

Kakaové máslo obsahuje fosfolipidy, které neumožňují použití syntetických toxických emulgátorů ve výrobě a přítomnost polynenasycených mastných kyselin usnadňuje zavádění a rozpouštění léčiva.

- akutní respirační virové infekce, včetně chřipky, vč. komplikovaná bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydiální) u dětí a dospělých v rámci komplexní terapie;

- infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, vč. předčasně narozené děti, jako je meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, cytomegalovirová infekce, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza), jako součást komplexní terapie;

- chronická virová hepatitida B, C, D u dětí a dospělých v rámci komplexní terapie, včetně v kombinaci s použitím plazmaferézy a hemosorpce u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, komplikované jaterní cirhózou;

- infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, cytomegalovirová infekce, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerelóza, infekce lidského papilomaviru, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza) u dospělých jako součást komplexní terapie;

- primární nebo opakující se herpetická infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma, mírný až střední průběh, včetně t urogenitální forma u dospělých.

- Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.

Lék se používá rektálně.

1 čípek obsahuje rekombinantní lidský interferon alfa-2b jako účinnou látku v uvedených dávkách (150 000 IU, 500 000 IU, 1 000 000 IU, 3 000 000 IU).

Akutní respirační virové infekce, včetně chřipky, vč. komplikovaná bakteriální infekcí, pneumonií (bakteriální, virová, chlamydia) u dětí a dospělých v rámci komplexní terapie

Doporučená dávka pro dospělé, včetně těhotných žen a dětí starších 7 let - Viferon 500 000 ME a 1 čípek 2x denně po 12 hodinách denně po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Děti do 7 let vč. novorozenci a předčasní s gestačním věkem vyšším než 34 týdnů, předepsali Viferon 150 000 ME a 1 čípek 2x denně denně každých 12 hodin po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů.

Předčasně narození novorozenci s gestačním věkem kratším než 34 týdnů jsou předávány Viferon 150 000 ME a 1 čípek 3krát denně po 8 hodinách denně po dobu 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, vč. předčasně narozené děti, jako je meningitida (bakteriální, virová), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, infekce cytomegalovirem, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza) jako součást komplexní terapie

Doporučená dávka pro novorozence, vč. předčasný s gestačním věkem vyšším než 34 týdnů, - Viferon 150 000 ME denně, 1 čípek 2 krát denně, každých 12 hodin.

Předčasně narození novorozenci s gestačním věkem nižším než 34 týdnů předepisují Viferon 150 000 ME denně, 1 čípek 3krát denně po 8 hodinách, průběh léčby je 5 dní.

Doporučený počet kurzů pro různá infekční a zánětlivá onemocnění: sepse - 2 - 3 cykly, meningitida - 1-2 cykly, infekce herpes - 2 kursy, enterovirová infekce - 1-2 cykly, cytomegalovirové infekce -2-3 kurzy, mykoplazmóza, kandidóza, včetně viscerální - 2-3 kurzy. Přestávka mezi kurzy je 5 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Chronická virová hepatitida B, C, D u dětí a dospělých v rámci komplexní léčby, včetně v kombinaci s použitím plazmaferézy a hemosorpce u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, komplikované cirhózou jater

Doporučená dávka pro dospělé je Viferon 3 000 000 ME a 1 čípek 2krát denně po 12 hodinách denně po dobu 10 dnů, pak třikrát týdně každý druhý den po dobu 6-12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

300 000-500 000 ME / den se doporučuje pro děti do 6 měsíců; ve věku od 6 do 12 měsíců - 500 000 ME / den.

Děti ve věku 1 až 7 let se doporučují 3 000 000 ME na 1 m2 povrchu těla / den.

Děti starší 7 let se doporučují 5 000 000 ME na 1 m2 plochy těla / den.

Lék se používá 2 krát denně po 12 h prvních 10 dnů denně, pak třikrát týdně každý druhý den po dobu 6-12 měsíců. Trvání léčby je určeno klinickou účinností a laboratorními parametry.

Výpočet denní dávky léčiva pro každého pacienta se provede vynásobením doporučené dávky pro daný věk povrchovou plochou těla, vypočtené z nomogramu pro výpočet plochy povrchu těla podle výšky a hmotnosti podle Harforda, Terryho a Rourkeho. Výpočet jedné dávky se provede vydělením vypočtené denní dávky do 2 dávek, výsledná hodnota se zaokrouhluje nahoru na dávku čípku.

Při chronické virové hepatitidě, předepsané aktivity a cirhóze jater před plazmaferézou a / nebo hemosorpcí jsou předepisovány děti do 7 let Viferon 150 000 ME, děti starší 7 let - Viferon 500 000 ME a 1 čípek 2 krát / den každých 12 hodin do 14 dnů.

Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, cytomegalovirová infekce, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerelóza, infekce lidského papilomaviru, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza) u dospělých, včetně těhotných žen v rámci komplexní terapie

Doporučená dávka pro dospělé je Viferon 500 000 ME a 1 čípek 2x denně během 12 hodin denně po dobu 5-10 dnů. Podle klinických indikací může léčba pokračovat.

Těhotné ženy s druhým trimestrem těhotenství (počínaje 14. týdnem těhotenství) jsou předávány Viferon 500 000 ME 1 čípky 2krát denně po 12 hodinách denně po dobu 10 dnů, poté 1 čípky 2x denně po 12 hodinách každý čtvrtý den po dobu 10 dnů. dnů. Pak každé 4 týdny až do porodu - Viferon 150 000 ME a 1 čípek 2x denně denně každých 12 hodin po dobu 5 dnů. Pokud je to nutné, před podáním předepište (od 38. týdne těhotenství) Viferon 500000 ME a 1 čípek 2x denně po 12 hodinách denně po dobu 10 dnů.

Primární nebo recidivující herpetická infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma, mírný až střední průběh, vč. u dospělých, včetně těhotných žen

Doporučená dávka pro dospělé je Viferon 1 000 000 ME a 1 čípek 2x denně během 12 hodin denně po dobu 10 dnů nebo více pro opakované infekce. Podle klinických indikací může léčba pokračovat. Doporučuje se zahájit léčbu ihned, jakmile se objeví první známky poškození kůže a sliznic (svědění, pálení, zarudnutí). Při léčbě rekurentního herpesu je žádoucí zahájit léčbu v prodromálním období nebo na samém počátku projevu příznaků relapsu.

Těhotné ženy s druhým trimestrem těhotenství (počínaje 14. týdnem těhotenství) jsou předávány Viferon 500 000 ME 1 čípky 2krát denně po 12 hodinách denně po dobu 10 dnů, poté 1 čípky 2x denně po 12 hodinách každý čtvrtý den po dobu 10 dnů. dnů. Pak každé 4 týdny až do porodu - Viferon 150 000 ME a 1 čípek 2x denně denně každých 12 hodin po dobu 5 dnů. Pokud je to nutné, před porodem (od 38 týdnů těhotenství) je indikován Viferon 500 000 ME a 1 čípek 2x denně denně každých 12 hodin po dobu 10 dnů.

Alergické reakce: vzácně - kožní vyrážka, svědění. Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí po 72 hodinách po ukončení léčby.

Mám dát svíčky "Viferon" pro děti a jak na to: návod k použití

Pro léčbu dítěte před virovými infekcemi nebo pro posílení jeho obranyschopnosti, aby se viry nebojí dítěte, je Viferon často předepisován ve svíčkách. Je tento lék bezpečný pro děti, v jakých dávkách se používá a co ještě musí rodiče vědět o použití čípků Viferon u dětí?

Akce

Hlavní účinnou látkou při přípravě přípravku Viferon je interferon alfa-2B, který vzniká synteticky (také se nazývá genetické inženýrství nebo rekombinantní). Tato látka je známa jako antivirové vlastnosti, stejně jako imunomodulační účinky. Interferon po podání do konečníku a sání aktivuje aktivitu buněk, které chrání těla dětí před viry a bakteriemi.

Jeho účinek je zvýšen přítomností v přípravě takových dalších složek, jako je kyselina askorbová a acetát alfa-tokoferolu (to je forma vitaminu E). Od založení svíček je kakaové máslo, to usnadňuje jejich zavedení a přispívá k rychlejšímu rozpuštění ve střevě.

Aplikace Viferon

 • Zvyšuje produkci imunoglobulinů.
 • Obnovuje produkci vlastního interferonu.
 • Snižuje aktivitu zánětlivého procesu.
 • Stabilizuje buněčné membrány.
 • Aktivuje regenerační procesy.

Všechny tyto účinky na tělo dítěte vedou k rychlejšímu zotavení v důsledku potlačení infekčního procesu a aktivace imunitního systému dítěte.

Indikace

Svíčky Viferon se doporučuje používat, když:

 • SARS a chřipka, včetně jejich bakteriálních komplikací.
 • Pneumonie způsobená jak viry, tak chlamydií nebo bakteriemi.
 • Virová a bakteriální meningitida u novorozenců.
 • Intrauterinní infekce a sepse u novorozence.
 • Virová hepatitida B, C a D, včetně forem komplikovaných cirhózou.
 • Infekce herpes, jak primární, tak se znovu objevila.
 • Infekce enteroviry.
 • Infekce mykoplazmami nebo cytomegalovirem.

Vzhledem k zařazení přípravku Viferon do léčebného režimu s použitím hormonálních a antibakteriálních léčiv je možné snížit jejich terapeutické dávky, což snižuje toxicitu léčiv a počet vedlejších účinků této terapie. Viferon se dobře kombinuje s těmito léky, aniž by snížil jejich terapeutický účinek.

Kontraindikace

Viferon v dětství není předepisován pro nesnášenlivost žádné ze složek léčiva. Neexistují žádné jiné kontraindikace užívání tohoto léku.

Formulář vydání

Svíčky pro rektální podání Viferonu mají tvar kuličky, žluto-bílou barvu (někdy s mramorovým vzorem nebo malými skvrnami) a průměr až 10 mm. Jsou baleny v blistrech po 5 nebo 10 ks. Uchovávejte tuto formu léku při nízké teplotě (+ 2 + 8 ° C), aby byly uchovávány v chladničce.

Čípky Viferon jsou k dispozici s různým obsahem účinné látky, v dětství se používají svíčky 150000ME a 500000ME. U dospělých se používají svíčky s dávkou 1000000ME a 3000000ME. Kromě svíček se Viferon vyrábí také ve formě gelu a masti.

Vedlejší účinky

Zřídka se vyskytly vedlejší účinky přípravku Viferon ve svíčkách jsou alergické reakce ve formě svědění a vyrážky na kůži, slabosti, bolesti hlavy, horečky, zimnice, bolesti svalů, snížená chuť k jídlu, nevolnost. Jakmile se lék již nepoužívá, zmizí tyto jevy do 72 hodin a nezanechají žádné důsledky.

Použití svíček Viferon vám umožňuje vyhnout se výskytu vedlejších účinků, které jsou vlastní interferonu podávanému parenterálně. To je způsobeno nedostatkem protilátek, které neutralizují antivirové vlastnosti léčiva.

Stejně jako všechny léky obsahující interferony, lék je imunomodulátor a ovlivňuje imunitní systém, takže mnoho rodičů si stěžuje na závislost těla dítěte na přípravku Viferon, když tělo s častým užíváním již není schopno vyrovnat se s viry nezávisle.

Vlastnosti aplikace pro novorozence

Lék je zcela bezpečný pro dítě v prvním měsíci života, včetně dětí, které se narodily před předepsaným obdobím. Dávkování přípravku Viferon v případě předčasného porodu je stanoveno individuálně s přihlédnutím k období březosti.

Dávkování

Výběr dávkování čípků je primárně ovlivněn věkem dítěte. Až do sedmi let používají svíčky obsahující 150 000ME účinné látky:

 • Novorozenci a kojenci ve věku do jednoho roku dostanou 1 svíčku každých 12 hodin, to znamená, že lék se používá dvakrát denně.
 • Děti starší než jeden rok, ale do 7 let staré svíčky 150000ME jsou také podávány 1 kus dvakrát denně s pauzou 12 hodin.

Stejně jako u předčasně narozených dětí je dávkování určeno na základě období, ve kterém se dítě narodilo:

 • Pokud se dítě narodilo později než 34 týdnů těhotenství, je mu předepsáno svíčky 150000ME, 1 kus dvakrát denně s přestávkou mezi úvody po dobu 12 hodin.
 • V případě předčasného porodu jsou kojenci s gestačním věkem kratším než 34 týdnů podáni 1 čípek 150 000 IU třikrát denně s pauzou 8 hodin.

Děti nad 7 let mají předepsané čípky 500000ME. Podávají se 1 kus dvakrát denně s pauzou ve 12 hodin. Při léčbě virové hepatitidy se dávky často zvyšují a spoléhají na ně na základě tělesné oblasti dítěte, proto by měl předepisující lékař předepsat svíčky na takové infekce v dětství.

Průběh léčby Viferon trvá 5 dnů. Po pětidenní přestávce je možná další léčba. Takové léčebné postupy pro různé infekce zpravidla vyžadují několik:

 • Pro chřipku, meningitidu, enterovirovou infekci, SARS a pneumonii je dostačující jeden nebo dva kurzy po dobu 5 dnů.
 • Pro infekci herpes jsou vyžadovány dvě léčby.
 • Dvě nebo tři léčby jsou předepsány pro sepse, kandidózu, mykoplazmózu a cytomegalovirovou infekci.

Návod k použití

 1. Důkladně si umyjte ruce.
 2. Vyjměte jednu svíčku z obalu.
 3. Otevřete obal a vyjměte svíčku.
 4. Nezahřívejte svíčku v ruce, protože se rychle roztaví.
 5. Umístěte dítě na bok nebo na záda, jednou rukou zvedněte nohy ohnuté na kolenou.
 6. Namažte oblast kolem řiti vazelínou.
 7. S ostrým koncem jemně vsuňte svíčku do konečníku a zatlačte ji malým prstem hluboko 1-2 cm.
 8. Zmáčkněte hýždě dítěte a podržte je po určitou dobu v takové poloze, aby svíčka nesklouzla zpět.
 9. Po manipulaci si důkladně umyjte ruce.

Jak umístit svíčky na dítě, viz následující video.

Podrobný návod k použití si můžete stáhnout kliknutím na následující odkaz.

Stanovisko Komarovsky

Populární lékař Viferon odkazuje na prostředky, jejichž účinnost dosud nebyla prokázána. Domnívá se, že takový lék není pro děti vyžadován ani pro léčbu, ani pro účely prevence. V tomto případě slavný pediatr nepovažuje takový lék za škodlivý.

Použití Viferon v dětství Komarovsky nazývá více psychologickou terapii pro rodiče, protože jim dává jistotu, že přinejmenším něco udělají pro léčbu drobků.

Recenze a ceny

Rodiče, kteří užívali čípky Viferon ve svých dětech, reagují odlišně na léčivo. Někteří si všimnou posílení imunity a urychlení zotavení z virových infekcí. Mezi výhody patří také kompaktnost, bezpečnost pro děti a snadnost použití.

Jiní si stěžují na nedostatek účinku, výskyt alergií, závislost, stejně jako vysoké náklady. Balení čípky 150000ME stojí v průměru 160-200 rublů. Svíčky Viferon 500000ME lze zakoupit za 230-300 rublů za balení.

Analogy

Pokud není možné použít přípravek Viferon, můžete se uchýlit k jednomu z jeho analogů obsahujících stejnou účinnou látku:

 • Svíčky Genferon Light - lze použít od narození.
 • Nosní kapky Grippferon - používá se při akutních respiračních virových infekcích k léčbě nebo prevenci od narození.
 • Svíčky Kipferon - používá se u dětí od narození.