Viferon - populární antivirotikum v praxi pediatra

Mezi různými antivirotiky, které jsou aktivně inzerovány výrobci a doporučeny lékaři, jako všelék na různé infekční nemoci ve zvláštním místě je domácí lék Viferon, který je k dispozici ve formě svíček, masti a gelu. To je dáno širokým rozsahem jeho antivirového účinku, výrazným imunomodulačním účinkem a řadou unikátních farmakologických vlastností.

Jak Viferon

Hlavní účinnou látkou kterékoli z léčivých forem přípravku Viferon je lidský rekombinantní interferon alfa-2.

Tento syntetický protein, který je získán v laboratoři s pomocí genetického inženýrství, je zcela identický s interferonem, který je produkován v lidském těle v reakci na patologické účinky virových nebo bakteriálních patogenů. Chrání buňky tkání před negativním působením infekčních agens a dostává se do ohniska infekce, současně stimuluje produkci lidských vlastních interferonů.

Vysoká aktivita tohoto typu interferonu (alfa-2) má proti virům. Je stejně účinný (na rozdíl od jiných antivirotik) pro infekce chřipky, parainfluenzy a cytomegaloviru, hepatitidy C, B a D, herpes.

Také tento typ interferonu je vysoce účinný při léčbě nemocí, které jsou způsobeny řadou atypických bakterií nebo prvoků, které jsou rezistentní vůči jiným antimikrobiálním činidlům - při léčbě ureaplasmózy, chlamydie, gardnerelózy a trichomoniázy.

Viferon má dobré výsledky ve svém komplexním použití pro léčbu plísňových infekcí - mykoplazmózy a kandidózy.

Formy propuštění

Přípravky řady Viferon jsou k dispozici ve třech dávkových formách - ve formě rektálních čípků, gelu a masti. Vyhledávání v lékárenské síti tablet nebo injekcí Viferon nedává smysl.

Tento lék není dostupný v tabletách vzhledem k tomu, že enzymy gastrointestinálního traktu slinivky, žluči, žaludeční šťávy aktivně rozkládají všechny molekuly bílkovin, které vstupují do těla pacientů s jídlem. Interferon je také citlivý na rychlý rozklad a hlavní aktivní složkou léčiva je Viferon, takže tento lék není účinný, když se užívá orálně.

Absence injikovatelného léku Viferon vzhledem k tomu, že zavedení tohoto typu léků přímo do krve často způsobuje složité a nepředvídatelné negativní vedlejší reakce z mnoha orgánů a systémů, a hlavním úkolem výrobců této řady antivirotik bylo právě jejich jedinečnost a neškodnost. Také neexistuje žádná dávková forma Viferonu ve formě nosních kapek.

Složení různých forem Viferonu

Složení každé dávkové formy řady léků Viferon, spolu s „zázračným proteinem“ alfa-2 interferonem, zahrnuje látky, které zvyšují a doplňují jeho účinek, což také snižuje vedlejší účinky, které tyto léky mohou způsobit u lidí trpících zvýšenou tendencí k rozvoji alergických reakcí.

Složení masti Viferon Obsahuje vitamín E (tokoferol acetát), v gelovém složení Kromě interferonu a vitaminu E, kyseliny citrónové a benzoové, roztoku methioninu (alkoholu) a silného imunomodulátoru jsou zahrnuty lidský sérový albumin, který vytváří specifický film na kůži, sliznicích a mandlích, což významně zvyšuje účinnost této formy Viferonu.

Jedinečný farmaceutický účinek rektálních čípků je způsoben jejich jedinečně silnou antioxidační interakcí složek - přítomností kyseliny askorbové a vitaminu E v kompozici.

Kromě účinných aktivních složek (alfa-2 interferon, kyselina askorbová a tokoferol acetát) jsou v každé dávkové formě přítomny formy a pomocné látky, které musí být před zahájením použití některého z přípravků přípravku Viferon pečlivě prostudovány.

Aplikace

Přípravek Viferon se používá ve všech léčebných režimech pro infekční onemocnění virové etiologie (včetně původců respiračních virových infekcí - SARS, nachlazení), virové hepatitidy C, B a D, herpesových infekcí různých lokalizací, stomatitidy, vezikulární vyrážky na sliznicích u planých neštovic a závažných hnisavých septické komplikace z novorozeneckého období, včetně kojenců a předčasně narozených dětí. Tento lék byl úspěšně použit v porodnictví a gynekologii pro léčbu onemocnění reprodukčního sféry, které jsou způsobeny prvoky, plísňové flóry a atypických bakterií, pro léčbu cytomegalovirové infekce u těhotných žen, ureaplasmosis, chlamydie, trichomoniázy, bakteriální, papilomaviry infekcí, rekurentní vaginální kandidózy a Mycoplasma.

Přípravek Viferon se používá k léčbě intrauterinních infekcí způsobených herpes simplex, cytomegalovirovou infekcí, chlamydií, kandidózou, mykoplazmózou.

Při všech těchto indikacích užívání tohoto antivirotika je důležité si uvědomit, že je předepsán ve spojení s jinými léky (resp. Speciálními léčebnými režimy) a bez dalšího užívání nezbytných léků v každém konkrétním případě - neměli byste počítat s neuvěřitelnou účinností přípravku Viferon.

Musíte také vědět, že všechny antivirotika se užívají v souladu se schématy vyvinutými pro některá onemocnění v kombinaci s jinými léky.

Dávkování

Všechny léčivé formy přípravku Viferon (stejně jako jiné antivirotika) jsou součástí různých léčebných režimů a základem účinnosti masti, gelových a rektálních čípků je přesná dávka, četnost podávání a doba trvání léčby nejen tohoto léku, ale i dalších léčiv zahrnutých v přípravku. léčebných režimů.

Nejčastěji se používají rektální čípky.

Viferon masť se používá pouze k lokální léčbě kožních vyrážek v případě infekce herpes. Tento typ vyrážky je charakteristický pro genitální herpes, vyrážku na rtech, vnější otitis herpes etiologie a pásový opar. Indikace pro použití gelu Viferon omezený.

Viferon svíčky

Tento typ dávkové formy je dostupný ve čtyřech různých dávkách alfa-2 interferonu:

 • 150 000 IU - Viferon 1;
 • 500 000 IU - Viferon 2;
 • 1 milion IU - Viferon 3;
 • 3 miliony IU - Viferon 4.

Dospělí Viferon v rektálních čípcích je předepsán v dávce 3 miliony IU (Viferon 4).

Viferon děti

Rektální čípky (lékařské čípky), které mají nejnižší obsah interferonu (Viferon 1), jsou předepisovány pro léčbu dětí od neonatálního období, v dětství do jednoho roku.

Přípravek Viferon s dávkou 500 tisíc IU (Viferon 2) se používá u dětí starších než 7 let. Přípravek Viferon 3 (s dávkou interferonu 1 milion IU) je předepsán k léčbě dětí ve věku od 7 do 12 let.

Dospívající od 12 do 18 let používají svíčky s dávkou interferonu 3 miliony IU (Viferon 4).

Rodiče musí vědět, že Viferon při svíčkách pro děti by měl být používán přesně podle předepsaného návodu a v souladu s pokyny ošetřujícího lékaře a také pečlivě prostudovat instrukce.

Jednou z formativních látek tohoto typu rektálního čípku je kakaové máslo, které může někdy vyvolat alergické reakce. Chcete-li koupit v lékárně sítě potřebujete přesně lék, který je přiřazen k dítěti a je mu zobrazen podle věku. Nelze léčit kojence se svíčkami s vyšší dávkou (Viferon 2,3,4). Viferon 1 je neúčinný při pokusu nahradit předepsaného lékaře Viferon 2 nebo 3, pokud lék v požadované dávce není v lékárně. To ve většině případů vysvětluje upřímné zklamání rodičů s negativní zpětnou vazbou na tuto drogu.

Použití masti Viferon

Mast a gel Viferon se používají pouze pro lokální léčbu oparů na kůži a sliznicích pásovým oparem, genitálním herpesem a otitis externa s aurikulárními lézemi. Mast má mírný účinek a gel je velmi účinný. Gel se také používá pro komplexní terapii laryngitidy, laryngotracheitidy a tracheobronchitidy virové povahy, které jsou doprovázeny závažným katarálním zánětem s otokem, křečem a dráždivým kašlem, jakož i připojením bakteriální flóry. Tato onemocnění jsou špatně přístupná léčbě podle obvyklých režimů a při použití léčiva Viferon ve formě gelu vede k rychlé a trvalé úlevě.

Viferon gel se často používá pro virovou tonzilitidu. Když se aplikuje na mandle, vytváří na svém povrchu film, který přetrvává po dlouhou dobu a vykazuje výraznou antivirovou aktivitu. Právě toto složení této dávkové formy (Viferon gel) je hlavní příčinou intolerance léků - způsobuje alergické reakce.

Mast Viferon velmi zřídka způsobuje alergie.

Viferon gel se nejúčinněji používá v kombinaci se současným použitím rektálních čípků. Toto komplexní schéma má nejlepší výsledky v léčbě virových onemocnění různé lokalizace.

Viferon masť pro děti je předepsána pro léčbu perzistentních oparů (s vrozeným herpesem) na kůži a sliznicích při současném použití rektálních čípků Viferon. Je také důležité vědět, že neexistuje žádná pediatrická dávka masti a gelu Viferon, proto je nesmírně důležité používat tyto lékové formy přesně podle předpisu lékaře.

Kontraindikace

Viferon v jakékoliv dávkové formě je kontraindikován pro použití se zvýšenou individuální intolerancí účinné léčivé látky - interferonu nebo pomocných a formativních složek různých dávkových forem (masti, čípky nebo gelu).
Vedlejší účinky

Lék Viferon je velmi dobře snášen všemi pacienty, včetně kojenců a těhotných žen. Je však důležité si uvědomit, že tento lék je proteinová složka, která po požití organismu může vyvolat alergické reakce. Ve vzácných případech může být použití rektálních čípků doprovázeno změnou v práci různých orgánů a systémů, což se děje s nekontrolovaným použitím léčiva pro samoléčbu, nebo s použitím tohoto léku při překročení doby použitelnosti.

Použití masti a gelu Viferon se správným lokálním použitím na kůži a sliznicích málokdy způsobuje alergické reakce, a pokud se objeví, přecházejí samy, rychle, bez komplikací.

Analogy

Analogy Viferonu jsou antivirotika - Kipferon, Genferon, Anoferon.

Složení Kipferonu Kromě alfa-2 lidského rekombinantního interferonu zahrnuje dávka 500 tisíc IU plazmatické proteiny - IgA, IgM a IgG, a proto se považuje za komplexní imunoglobulin a antivirotikum (CIP). Stejně jako Viferon je také k dispozici ve formě rektálních a vaginálních čípků a používá se k léčbě urogenitálních chlamydií v souvislosti s vaginální dysbiózou, vulvovaginitidou, cervikální cervicitidou, herpetickou infekcí, virovou hepatitidou a respirační chlamydií u dospělých a dětí (obsah interferonu odpovídá infekci Viferon). Nejúčinnějším léčebným režimem je kombinace Kipferonu s antibiotiky a eubiotiky.

Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné.

Genferon Je to také antivirový a imunomodulační účinek s účinnou látkou - alfa-2 interferonem v dávce 250 tisíc IU v jedné svíčce (rektální nebo vaginální). Součástí Genferonu je také taurin, benzokain (anesthesin) a pomocné látky.
Tento antivirotik se používá jako součást komplexní léčby zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, trichomoniáza, genitální herpes, vaginální kandidóza) v kombinaci s antimikrobiálními a antiprotozoálními léky, vitaminy C a E.

Tento lék je kontraindikován v případě individuální intolerance na interferon, taurin nebo benzokain, stejně jako pomocné složky čípků.

Tento lék je předepsán s opatrností v případě exacerbace autoimunitních a / nebo alergických onemocnění. V souvislosti s komplexním složením použití u dětí je ve vzácných případech (často užívaný Viferon) prokázáno.

Antivirový lék Feron

Mnoho pacientů mylně považuje antivirový lék Feron za analog Viferon, ale není tomu tak.

Tyto léky se liší mnoha způsoby:

 • Účinnou látkou přípravku Viferon je interferon alfa-2 a interferon beta-1b;
 • Feron je agresivnější antivirotikum, které se široce používá pro léčbu rakoviny, roztroušené sklerózy a dalších autoimunitních stavů. Má velký počet nežádoucích účinků, jejichž poškození je podstatně nižší než přínosy, které přináší. A Viferon byl vytvořen pro léčbu virových, bakteriálních, plísňových infekcí ve všech skupinách pacientů - od kojenců až po těhotné ženy.
 • Feron je injekční lék, Viferon je dostupný ve formě svíček, masti a gelu.

Použití přípravku Feron místo přípravku Viferon je proto kategoricky kontraindikováno, zejména u dětí a těhotných žen.

Pediatr Sazonova Olga Ivanovna

VIFERON

VIFERON je komplexní antivirový imunomodulační lék širokého spektra aktivity pro děti i dospělé. Původní receptura léku zahrnuje kombinaci interferonu alfa-2b a vysoce aktivních antioxidantů (vitamínů C a E). Aplikuje se externě a přichází ve formě čípků, mastí a gelů.

Přípravky VIFERON byly vyvinuty jako výsledek základního výzkumu, který ukázal, že kombinace interferonu a antioxidantů zvyšuje účinnost léčby. Jsou široce používány v pediatrii, neonatologii, gynekologii (včetně léčby těhotných žen od 14. týdne těhotenství), dermatologie, urologie, terapie a infekcí.

Antivirový a ochranný účinek interferonu.

Jaké onemocnění se používá VIFERON

Interferon alfa-2b v léčivu má univerzální účinek proti širokému spektru virů a jiných patogenů. Lék se proto používá k léčbě velkého množství různých onemocnění u dětí a dospělých:

 • SARS, chřipka, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí;
 • herpes na kůži a sliznicích;
 • infekce lidským papilomavirem (PVI, HPV);
 • cytomegalovirová infekce (CMV);
 • enterovirová infekce ("střevní", "žaludeční" chřipka);
 • laryngotracheobronchitida, pneumonie, sepse, meningitida;
 • těžké formy akutních virových infekcí, včetně intrauterinních infekcí;
 • kandidóza (drozd);
 • bakteriální vaginóza;
 • chronická hepatitida B, C, D, včetně těch, které jsou komplikované cirhózou jater, stejně jako před výměnou plazmy a / nebo hemosorpcí;
 • mykoplazmóza;
 • ureaplasmóza;
 • trichomoniáza;
 • Gardnerellosis.

Formy uvolňování léku VIFERON

Lék je dostupný ve třech dávkových formách.

VIFERON Svíčky (rektální čípky) jsou antivirotika s imunomodulačním účinkem. Vyrábí se ve formě rektálních čípků ve tvaru kuličky ve tvaru bíložluté nebo žluté barvy. Jeden čípek obsahuje lidský rekombinant interferon alfa-2b jako účinnou látku v dávkách 150 000 ME, 500 000 ME, 1 000 000 IU a 3 000 000 IU. Přípravek ve formě svíček se používá u dětí a dospělých jako součást komplexní terapie při léčbě následujících onemocnění:

 • SARS, včetně chřipky, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí, pneumonií;
 • infekční a zánětlivá onemocnění novorozenců, včetně předčasně narozených dětí: meningitida, sepse, intrauterinní infekce;
 • infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (chlamydie, cytomegalovirová infekce, ureaplasmóza, trichomoniáza, gardnerellezis, HPV, bakteriální vaginóza, recidivující vaginální kandidóza, mykoplazmóza);
 • herpes infekce kůže a sliznic, včetně urogenitální formy u dospělých;
 • chronické virové hepatitidy B, C, D, včetně těch, které jsou komplikovány jaterní cirhózou.

Podle www.medlux.ru (květen 2018) jsou náklady na lék VIFERON Svíčky (čípky) v lékárnách:

 • čípky 150 000 IU, blistr v lepenkové krabici, 10 ks: 200–345 rublů;
 • čípky 500 000 IU, blistr v krabičce, 10 kusů: 335–493 rub.
 • čípky 1 000 000 IU, blistr v kartonové krabici, 10 kusů: 489–698 rublů;
 • čípky 3 000 000 IU, blistr v krabičce, 10 ks: 835–1 198 rub.

VIFERON Mast je imunomodulační a antivirotikum pro lokální a lokální použití. Mast se vyrábí ve formě viskózní homogenní látky žluté nebo nažloutlé bílé barvy. Používá se k léčbě akutních respiračních virových infekcí, včetně chřipky, herpesu různých lokalizací a stomatitidy u dospělých a dětí. Užívání léčiva v komplexní léčbě akutních respiračních virových infekcí může zmírnit příznaky nemoci (rýma, kašel, bolest v krku, bolavé svaly a klouby, zimnice). U herpesu (Herpes simplex typu 1 a typu 2) a herpetické stomatitidy vede použití léčiva k úplnému vymizení vředů na sliznici a kožních lézích 1. Podle www.medlux.ru, cena léku VIFERON masti pro vnější a místní použití, 40 000 IU / g trubice 12 g, v lékárnách se pohybuje od 151 do 198 rublů. Náklady na lék jsou uvedeny v dubnu 2018.

VIFERON Gel je imunomodulační a antivirotikum, které se vyrábí jako homogenní, neprůhledná a gelovitá hmota bílé barvy. Při aplikaci na kůži, sliznici a mandlích palatinu tvoří lék nejtenčí ochrannou vrstvu, která pomáhá zabránit pronikání virů a také posiluje místní imunitu. Lék se používá k prevenci a léčbě akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí a při léčbě chřipky, častého a dlouhodobého ARVI, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí. Kromě toho se léčivo používá k prevenci a léčbě rekurentní stenózní laryngotracheitidy ("falešný záď") - zánětu sliznice hrtanu a průdušnice, což vede ke zúžení lumenu dýchacího traktu a narušení jejich fungování. Lék se také používá při léčbě akutních a chronických herpetických infekcí kůže a sliznic, včetně urogenitální formy. V gynekologii se léčivo používá při léčbě herpetické cervicitidy. Podle www.medlux.ru, cena léku VIFERON Gel pro vnější a místní použití v lékárnách se pohybuje od 145 do 194 rublů. Náklady na lék jsou uvedeny v dubnu 2018.

Klinické účinky léku VIFERON

Léčivo prošlo celým cyklem klinických studií v různých nosologiích (včetně randomizovaných, dvojitě zaslepených, placebem kontrolovaných studií), jakož i řady dalších výzkumných prací, které byly provedeny na vedoucích klinikách a výzkumných ústavech Ruska.

Droga je lídrem ve jmenování pediatrů a patří mezi pět nejvíce předepsaných gynekologů. 2

Vysokou poptávku po drogách v klinické praxi potvrzuje i fakt, že VIFERON byl zařazen do Seznamu esenciálních a esenciálních léčiv, schválených nařízením vlády Ruské federace.

Při výběru léku, zejména pro nejzranitelnější kategorie pacientů, jako jsou těhotné ženy a děti, je velmi důležité věnovat pozornost nejen účinnosti léčiva, ale také šetrnému působení jeho složek na tělo. Vysoká míra bezpečnosti léku potvrzuje možnost jeho jmenování do dětského věku od 1. dne života a předčasně narozených dětí. Drogy jsou povoleny pro kojení, stejně jako během těhotenství. 3

Přípravek ve tvaru svíčky nepřetížuje gastrointestinální trakt, což je důležité zejména pro osoby trpící gastritidou a jinými gastrointestinálními chorobami, stejně jako pro ty, kteří užívají velké množství tablet. Svíčky nemají ve svém složení barviva a aromatické látky, což umožňuje minimalizovat pravděpodobnost alergií.

Lék obsahuje vysoce aktivní antioxidanty: ve svíčkách - vitamíny E a C, v masti - vitamín E, v gelu - vitamín E, kyseliny citrónové a benzoové.
Přítomnost antioxidantů zlepšuje účinnost vlastní imunitní reakce na infekční agens.

Použití léku VIFERON snižuje terapeutické dávky antibakteriálních a hormonálních léků při léčbě různých onemocnění, stejně jako snižuje toxické účinky terapie, která se provádí s použitím jiných léků. Lék se neakumuluje v těle, nezpůsobuje
návykové a nevztahuje se na imunostimulancia. Použití léčiva obnovuje schopnost těla produkovat vlastní interferon.

VIFERON pro dospělé

VIFERON Svíčky (čípky) v různých dávkách pro léčbu akutních respiračních virových infekcí, infekcí herpesu a urogenitálních infekcí, včetně lidského papilomaviru, se používají podle pokynů a doporučení lékaře.

Léčivo ve formě masti se používá k léčbě ARVI a herpes různých lokalizací. Interferon, který je součástí léčiva, blokuje reprodukci viru a přítomnost vitamínu E poskytuje léčivý účinek. Složky léčiva snadno pronikají kůží a mají imunomodulační účinek. Pro herpetické infekce kůže a sliznic se aplikuje masti na postižené oblasti 3-4 krát denně po dobu 5-7 dnů *. Doporučuje se zahájit léčbu ihned, jakmile se objeví první známky poškození kůže a sliznic (svědění, pálení, zarudnutí). S ARVI se mast aplikuje tenkou vrstvou na sliznici nosních průchodů 3-4 krát denně po dobu 5 dnů.

Pro prevenci chřipky a chřipky je nutné aplikovat na nosní sliznici dvakrát denně pásek VIFERON Gel, přibližně 0,5 cm dlouhý. Délka kurzu je 2–4 týdny. Pro léčbu SARS a chřipky, včetně těch, které jsou komplikovány bakteriální infekcí, musí být aplikace léčiva opakována 3-5 krát denně po dobu 5 dnů. Pro boj s herpesem aplikujte gelu špachtlí nebo bavlněným tamponem 3-5krát denně na dříve zaschlý, postižený povrch *. Délka léčby je 5-6 dnů.

VIFERON pro děti

Lék ve formě svíček (čípky VIFERON) je schválen pro použití od prvních dnů života dítěte. Léčivo v různých dávkách se používá dvakrát denně v léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění novorozenců, včetně předčasných: meningitidy (bakteriální, virové), sepse, intrauterinní infekce (chlamydie, herpes, infekce cytomegalovirem, enterovirová infekce, kandidóza, včetně viscerální, mykoplazmóza), - jako součást komplexní terapie.

Forma uvolňování léku je pro děti pohodlná: ergonomický tvar svíčky umožňuje snadné podávání, absence barviv a sladidel minimalizuje pravděpodobnost alergií a rektální cesta podání nepřetíží gastrointestinální trakt. Režim 2 krát denně je vhodný pro děti a rodiče.

Viferon

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

Viferon je imunomodulační, antiproliferativní a antivirotikum.

Forma uvolnění a složení

Viferon se vyrábí ve formě:

 • Masti pro místní a vnější použití - homogenní, viskózní, nažloutlá bílá nebo žlutá barva, se specifickou vůní lanolinu (6 g nebo 12 g v hliníkových zkumavkách, 12 gv polystyrénových nádobkách, 1 tuba nebo skleněná nádoba v lepenkové krabici);
 • Gel pro místní a vnější použití - gelová, neprůhledná, homogenní bílá hmota se šedavým odstínem (12 g v hliníkových trubkách nebo v polystyrénových bankách, 1 tuba nebo skleněná nádoba v lepenkové krabici);
 • Čípky pro rektální použití - kulička, rovnoměrná konzistence, bílá se žlutavým nádechem, o průměru do 10 mm (10 ks. V blistrech, 1 nebo 2 balení v krabičce).

Složení 1 g masti zahrnuje:

 • Léčivá látka: lidský rekombinantní interferon alfa-2b - 40 000 mezinárodních jednotek (IU);
 • Pomocné složky: bezvodý lanolin - 0,34 g; tokoferol acetát - 0,02 g; broskvový olej - 0,12 g; lékařská vazelína - 0,45 g; čištěná voda - do 1 g.

Složení 1 g gelu zahrnuje:

 • Léčivá látka: lidský rekombinantní interferon alfa-2b - 36000 IU;
 • Pomocné složky: 95% ethanol - 0,055 g; alfa-tokoferol acetát - 0,055 g; metionin - 0,0012 g; kyselina benzoová - 0,00128 mg; monohydrát kyseliny citrónové - 0,001 g; chlorid sodný - 0,004 g; Dekahydrát tetraboritanu sodného - 0,0018 mg; destilovaný glycerin (glycerol) - 0,02 g; 10% roztok albuminu lidského séra - 0,02 g; sodná sůl karmelózy - 0,02 g; čištěná voda - do 1 g.

Struktura 1 čípku zahrnuje:

 • Léčivá látka: lidský rekombinantní interferon alfa-2b - 150 000, 500 000, 1 000 000 nebo 3 000 000 IU;
 • Pomocné složky: kyselina askorbová - 0,0054 / 0,0081 / 0,0081 / 0,0081 g; alfa-tokoferol acetát - o 0,055 g; dihydrát edetátu disodného - 0,0001 g; askorbát sodný - 0,0108 / 0,0162 / 0,0162 / 0,0162 g; polysorbát 80 - při 0,0001 g;
 • Základ: cukrářský tuk a kakaové máslo - do 1 g.

Indikace pro použití

Viferon ve formě masti je předepsán k léčbě následujících onemocnění:

 • Akutní respirační virové infekce (ARVI) a chřipka u dětí starších 1 roku;
 • Virové (včetně herpetických) lézí sliznic a kůže různé lokalizace.

Lék ve formě gelu je určen pro použití:

 • SARS, včetně chřipky, prodloužené a časté ARVI, vč. pokračování komplikací bakteriálních infekcí (profylaxe, spolu s dalšími léky);
 • Rekurentní stenozy laryngotracheobronchitida (profylaxe spolu s dalšími léky);
 • Herpetická cervicitida (současně s jinými léky);
 • Herpetická infekce sliznic a kůže (akutní a exacerbace chronického rekurentního), včetně urogenitální herpes infekce (současně s jinými léky).

Viferon ve formě čípků se používá současně s jinými léky při léčbě onemocnění:

 • SARS, včetně chřipky, vč. vyskytující se u komplikací bakteriálních infekcí, pneumonie (chlamydie, virové, bakteriální) u dospělých a dětí;
 • Chronická virová hepatitida B, C, D u dospělých a dětí, včetně v kombinaci s použitím hemosorpce a plazmaferézy u chronické virové hepatitidy exprimované aktivity, které jsou komplikovány cirhózou jater;
 • Infekční a zánětlivá onemocnění u novorozenců (včetně předčasně narozených dětí): sepse, meningitida (virová, bakteriální), intrauterinní infekce (enterovirová infekce, chlamydie, infekce CMV, herpes, mykoplazmóza, kandidóza, včetně viscerálních);
 • Rekurentní nebo primární herpetická infekce sliznic a kůže, lokalizovaná, mírná a mírná, včetně urogenitální formy u dospělých;
 • Infekční a zánětlivá onemocnění urogenitálního traktu (bakteriální vaginóza, ureaplasmóza, chlamydie, infekce lidského papilomaviru, infekce CMV, gardnerellezis, trichomoniáza, mykoplazmóza, recidivující vaginální kandidóza) u dospělých.

Kontraindikace

Přecitlivělost na léčivo.

Dávkování a podávání

Viferon mast se aplikuje lokálně i externě.

Herpetická infekce: Mast by měla být aplikována 3-4 krát denně s tenkou vrstvou na léze a jemně otřena. Trvání léčby je 5 až 7 dní. Doporučuje se zahájit léčbu na počátku prvních příznaků onemocnění (zarudnutí, pálení, svědění). Při opakovaném herpesu je žádoucí zahájit léčbu v prodromálním období nebo při prvních známkách recidivy.

Chřipka a jiné akutní respirační virové infekce: Naneste tenkou vrstvu masti na sliznici nosních průchodů 3-4krát denně po celou dobu onemocnění. Mnohonásobnost použití pro děti 1-2 roky - 3 krát denně, 2-12 let - 4 krát denně.

Viferon gel se aplikuje lokálně i externě.

Kombinovaná léčba akutních respiračních virových infekcí: gel (pásek do délky 5 mm) by měl být aplikován na povrch nosní sliznice, která musí být předem vysušena, a / nebo na povrchu mandlí, pomocí špachtle nebo bavlněného tampónu na to, 3-5 krát denně. Délka trvání léčby je 5 dní, v případě potřeby může léčba pokračovat. Pro prevenci SARS při vzestupu incidence 2krát denně se aplikuje proužek gelu do 5 mm. Trvání užívání přípravku Viferon - 14-28 dní.

Kombinovaná terapie rekurentní stenózní laryngotracheobronchitidy: na povrch mandlí by měl být nanesen proužek gelu do délky 5 mm. V akutním období onemocnění (prvních 5-7 dnů) - 5 krát denně, pak 21 dní - 3 krát denně. Pro prevenci onemocnění se gel používá 21-28 dní, 2x denně, kurzy se doporučují opakovat 2krát ročně.

Kombinovaná léčba akutní a chronické recidivující herpetické infekce (při nástupu prvních příznaků onemocnění): pruh gelu do 5 mm by měl být aplikován vatovým tamponem / vatovým tamponem nebo špachtlí na postižený povrch, předem vysušený, 3-5 krát denně po dobu 5-6. dnů Trvání může být prodlouženo až do vymizení klinických projevů.

Kombinovaná léčba herpetické cervicitidy: 1 ml gelu s vatovým tamponem by měl být aplikován 2x denně na povrch děložního čípku, který musí být nejprve očištěn od hlenu. Trvání léku - 7-14 dnů.

Gel na povrchu mandlí by měl být aplikován po půl hodině po jídle, na sliznici nosní dutiny - po vyčištění nosních cest. Když se Viferon aplikuje na postižené oblasti sliznic a kůže, vytvoří se během 30-40 minut tenký film, na který se následně aplikuje další dávka. Je-li to žádoucí, může být film opláchnut vodou nebo odlupován.

Čípky Viferon se používají rektálně.

Kombinovaná léčba akutních respiračních virových infekcí: t

 • Dospělí a děti od 7 let - každý den po dobu 5 dnů (co nejdéle podle indikací). 2x denně s přestávkou 12 hodin na 1 čípku 500 000 IU;
 • Děti mladší 7 let, včetně novorozenců a předčasně narozených dětí s gestačním věkem 34 týdnů - každý den, 1 čípek 150 000 IU 2x denně s intervalem 12 hodin po dobu 5 dnů (pokud je indikováno, léčba může pokračovat v intervalu 5 dnů);
 • Předčasně narození novorozenci s gestačním věkem do 34 týdnů - 1 čípek 15000 IU denně, 3x denně s intervalem 8 hodin po dobu 5 dnů (pokud je indikováno, léčba může pokračovat v intervalu 5 dnů).

Kombinovaná léčba infekčních a zánětlivých onemocnění (sepse, meningitida, intrauterinní infekce, včetně infekce CMV, chlamydií, herpesu, kandidózy, enterovirové infekce) novorozenců, vč. předčasný, s gestačním věkem: starší než 34 týdnů - každý den 1 čípek 150 000 IU 2 krát denně s intervalem 12 hodin, až 34 týdnů - každý den 1 čípek 150 000 IU 3krát denně s intervalem 8 hodin. Léčebný kurz - 5 dní.

V závislosti na indikacích se doporučuje léčba provádět s přestávkou 5 dnů:

 • Sepse - 2-3 kurzy;
 • CMV infekce - 2-3 kursy;
 • Herpetická infekce - 2 kurzy;
 • Meningitida - 1-2 kurzy;
 • Mykoplazmóza, kandidóza, vč. viscerální - 2-3 kurzy;
 • Enterovirová infekce - 1-2 kurzy.

V přítomnosti klinických indikací může léčba pokračovat.

Kombinovaná léčba chronické virové hepatitidy B, C, D: 10 dní Viferon se používá denně 2krát denně po 12 hodinách, pak 6-12 měsíců - 3x týdně každý druhý den. Trvání léčby je určeno laboratorními parametry a klinickou účinností. Denní dávka je:

 • Dospělí - 2 čípky 3000000 IU;
 • Děti od 7 let - 5000000 IU na 1 m2 plochy těla;
 • Děti ve věku 1-7 let - 3000000 IU na 1 m2 plochy těla;
 • Děti 6-12 měsíců - 500 000 IU;
 • Děti do 6 měsíců - 300000-500000 IU.

Chronická virová hepatitida s výraznou aktivitou a cirhózou jater: před hemosorpcí a / nebo plazmaferézou se doporučuje, aby děti mladší 7 let užívaly Viferon 150 000 IU denně a děti starší 7 let - 500 000 IU 2krát denně s přestávkou 12 hodin po dobu 14 dnů.

Kombinovaná léčba infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu (mykoplazmózy, ureaplasmosis, člověk papillomavirus nákazu, Chlamydia, infekce CMV, bakteriální, trichomoniáza, rekurentní vaginální kandidózy, bakteriální): Dospělí - 5-10 dnů denně 1 čípek Viferon 500000 IU. Frekvence použití - 2x denně (každých 12 hodin). V přítomnosti klinických indikací může léčba pokračovat. Podle stejného schématu je Viferon během prvních 10 dnů léčby předáván těhotným ženám po 14 týdnech těhotenství. V příštích 10 dnech, lék je předepsán 1 čípek 2x denně s přestávkou 12 hodin každý 4. den. Pak, každých 28 dní do porodu, 1 čípek 150000 IU 2x denně se stejným intervalem každý den po dobu 5 dnů. Pokud je to nutné, před porodem (od 38. týdne těhotenství), do 10 dnů, 1 čípek 500 000 IU je předepsán 2x denně.

Rekurentní nebo primární herpes infekce kůže a sliznic, lokalizovaná forma (mírný a mírný průběh): doporučená jednorázová dávka pro dospělé po dobu 10 dnů je 1 000 000 IU, pro těhotné ženy od 2 trimestrů do 500 000 IU. Lék se používá denně 2krát denně (každých 12 hodin). V přítomnosti klinických indikací může terapie pokračovat. Těhotné ženy v budoucnu Viferon lze použít k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění urogenitálního traktu.

Vedlejší účinky

Viferon ve formě masti je ve většině případů dobře snášen. Vedlejší účinky, které se aplikují na nosní sliznici, jsou obvykle přechodné a slabé povahy a samy zmizí po vysazení léčiva.

Ve výjimečně vzácných případech se při použití gelu u pacientů s přecitlivělostí mohou objevit lokální alergické reakce. Když se objeví, léčba je zastavena.

Při použití čípků se v některých případech mohou vyvinout alergické reakce (svědění, kožní vyrážka). Tyto jevy jsou reverzibilní a vymizí 72 hodin po ukončení léčby.

Zvláštní pokyny

Otevřená trubice s mastí může být skladována v chladničce po dobu 1 měsíce, s gelem - 2 měsíce.

Viferon ve formě čípků pro těhotné ženy může být používán od 14. týdne těhotenství.

Interakce s léky

Viferon je dobře kombinován se všemi léky používanými při léčbě virových a jiných onemocnění (chemoterapie, antibiotika, glukokortikosteroidy).

Analogy

Analogy Viferonu jsou: Infagel, Vitaferon, Genferon, Laferon, Laferobion, Anaferon, Kipferon, Grippferon.

Podmínky skladování

Uchovávejte v temnu, suchu, mimo dosah dětí při teplotě 2-8 ° C.

Doba použitelnosti léčiva ve formě gelu a masti je 1 rok, čípky jsou 2 roky.

Allohol pro čištění jater do 14 dnů

Co je Allohol?

To je populární choleretic agent, vůdce v prodeji drog, kvůli jeho vysoké účinnosti a nízkým nákladům. Allohol se používá k lepšímu vylučování a odlivu žluči, k čištění žlučovodů a jater, ke zlepšení celkového stavu. Lék je předepisován jako monoterapie nebo komplexní léčba, stejně jako pro prevenci různých jaterních patologií.

Související články Čištění jater Alchohol Čištění jater doma Čištění jater ovsem

Forma uvolňující léčivo je bílá bikonvexní kulatá tableta. Jsou baleny v blistrech po 10 kusech a v balení od 5 do 1000 blistrů se prodává. Doba použitelnosti léku - 4 roky od data výroby. Po uplynutí data uvedeného na obalu je použití léku zakázáno. Lék je nutné skladovat v dosahu dětí a v místnosti s teplotou nejvýše 25 ° C. V lékárnách je Allocholum k dispozici bez lékařského předpisu.

Složení

Allohol je přírodní léčivo ze skupiny choleretiky a cholekinetiky. Jedna tableta obsahuje 80 mg suchého žluči zvířat, 25 mg aktivního uhlí, 40 mg česnekového extraktu a 5 mg hustého extraktu kopřivy. Pomocné látky zahrnují:

 • mikrokrystalická celulóza (0,05685 g);
 • talek (0,0021 g);
 • stearát vápenatý (0,00105 g).

Co je Allohol

V domácí medicíně, Allohol je široce používán k léčbě jater a žlučových cest. Protizánětlivé, antiseptické léky pomáhají rozpouštět kyseliny cholové, stimulují kontrakci stěn žlučníku, zabraňují stagnujícím procesům, regulují sekreci vnitřních zažívacích orgánů. Aktivní uhlí absorbuje škodlivé látky ve střevech. Žluč zvířat, který je součástí, pomáhá rozpouštět mastné kyseliny, zlepšuje pohyblivost gastrointestinálního traktu.

Účinné složky česneku mají antitrombotický, antimikrobiální, cholesterolemický účinek. Mezi blahodárnými vlastnostmi kopřivy se řadí vitamíny C, B, K, kyselina pantothenová, karoten, taniny. Včasné použití Alloholu k čištění jater pomáhá vyhnout se intoxikaci a rozvoji mnoha nemocí, které jsou spojeny se selháním jater.

Se správným dávkováním po týdnu si můžete všimnout následujícího účinku léku:

 • intenzivní odstraňování žlučového písku;
 • zmírnění zánětlivého procesu;
 • zničení virů a bakterií;
 • urychlení sekrece žluči;
 • prevence střevní zácpy;
 • odstranění malých žlučových kamenů;
 • úlevu od akutní a chronické cholecystitidy;
 • normalizace žlázy v dystrofii jater (mastná hepatóza).

Mechanismus působení

Allocholum označuje léky, které zvyšují tvorbu žluči. Mechanismus účinku léku je způsoben reflexy střevní sliznice a vlivem složek na jaterní sekreční funkci. Allocholum zvyšuje motorickou funkci gastrointestinálního traktu (GIT), zvyšuje objem vylučované žluči, snižuje střevní procesy fermentace a hnilob. Lék je také předepisován pro substituční terapii v případě deficitu žlučových kyselin. Lék se dobře vstřebává v zažívacím traktu.

Jak vyčistit játra s allohol

Metody použití tablety Allocholum vymyslel hodně. Některé metody šetří, jiné vyžadují určité úsilí od člověka. Očista jater Alloholom trvá obvykle měsíc, ale léčba trvá pouze 14 dní. Postup se provádí v několika fázích: neutralizace toxických látek, jejich odstranění z těla. Od správného dávkování a trvání závisí na účinnosti léčby. Po řádném očištění, po několika dnech, je pozorováno zlepšení zdraví: hlavní příznaky onemocnění jater a žlučníku zmizí.

Allohol se používá k čištění jater doma, ale nedoporučuje se to provádět bez předchozí diagnózy a konzultace s gastroenterologem. Pokud jsou v žlučníku kameny velké velikosti, může očištění jater lékem vyvolat jejich postup podél žlučových cest. Postup se provádí podle jednoho z následujících schémat: klasického nebo s použitím dalších složek. Kdo se takovou léčbou zabývá poprvé, je lepší začít s tradiční metodou.

Klasické schéma

Jakékoli čištění pomůže pouze na pozadí stravy. Pro nejlepší účinek, asi 2 týdny před zákrokem, byste měli odstranit všechny produkty z menu, které mohou vyvolat alergickou reakci: čokoládu, citrusové plody, sycené nápoje a další. Čištění těla Alloholem bude zbytečné, pokud je během procedury přítomen:

 • Alkohol Nepřítel jater je №1. Při užívání alkoholických nápojů s drogami se zátěž na žlázu zvyšuje.
 • Silná káva, čaj. Je lepší je nahradit ovocnými nebo bylinnými nápoji.
 • Grapefruity Vědci prokázali, že konzumace tohoto ovoce při užívání jakéhokoliv léku může mít závažné vedlejší účinky.
 • Uzené ryby, tučné maso, kořeněná koření. Všechny tyto produkty zvyšují zátěž jater.

Pokud budete postupovat podle jednoduché stravy, můžete pokračovat v léčbě. Allohol se užívá k čištění jater podle návodu: po jídle 1-2 tablety 3-4 krát denně (maximální denní dávka - 8 kusů). Úklid trvá 3 až 4 týdny. Při výrazném porušení zažívacích orgánů je průběh léčby 2 měsíce. Za rok je dovoleno provádět čištění 3-4 krát.

14denní léčba

Nejoblíbenější metodou je dvoutýdenní léčba. Čištění jater pomocí Alloholom podle tohoto schématu je postupné zvyšování dávky léku během prvního týdne, po kterém se dávka pomalu snižuje na počáteční dávku. Fáze postupu:

Dále se Allocholum odebírá v opačném pořadí. Na osmý den byste měli užívat stejné dávky jako sedmý. Pak každý den potřebujete snížit příjem o jednu pilulku. Čištění by mělo být prováděno pouze pod kontrolou gastroenterologa. Nezapomeňte na dietu během procedury a po nějaké době. Strava by měla být lehká, jídlo by mělo být připraveno z přírodních produktů - rychlé jídlo je lepší vyloučit.

Allohol a jablečný džus čištění

Pokud je účinek jednoho léku malý, mohou být do léčby jater pomocí Alloholu přidány další složky. Lékaři doporučují čištění jablečnou šťávou, protože se jedná o sklad vitamínů, minerálů, organických kyselin. V komplexu mají všechny užitečné látky silný imunomodulační a antioxidační účinek. Vysoký obsah pektinu pomáhá eliminovat toxiny, spolu s výkaly, zlepšuje peristaltiku.

Lékařské studie ukázaly, že pravidelný příjem jablečné šťávy snižuje hladinu cholesterolu v krvi, posiluje cévy. Všechny tyto vlastnosti vedly k zájmu gastroenterologů o tento produkt. Aby se játra očistila, je nutné, aby se po celou dobu konzumace Allocholum pila půl sklenice jablečné šťávy 3x denně. Je nutné používat neuchovávané produkty, ale čerstvě vymačkaný přírodní nápoj, který se připravuje bezprostředně před použitím. Nedoporučuje se dlouhodobě pít jablečný džus pro osoby trpící:

 • pankreatitida;
 • gastritida;
 • vředová choroba;
 • vysoká kyselost;
 • individuální nesnášenlivost vůči složkám jablka.

Alloholom a olivovým olejem

V přítomnosti kamenů v ošetření žaludku olivovým olejem je zakázáno. Je nežádoucí používat tuto techniku ​​pro střevní infekce, poruchy žaludku, otravu jídlem. Ve všech ostatních případech olivový olej pouze zlepší výsledky léčby. Živiny obsažené v olivách pomohou zlepšit peristaltiku střev, uvolnit a otevřít intrahepatické žlučovody. Olej je bohatý na kyselinu olejovou, která je důležitá pro metabolismus. Pod jeho působením se cholesterol rozkládá a rychle se vylučuje z těla.

Způsob čištění jater se provádí v několika fázích:

 1. První den ve večerních hodinách je nutné vzít 3 lžičky. Magnesii, umyjte to teplou vodou. Po třech hodinách musíte udělat klystýr.
 2. Den se zobrazí nalačno. Od 8 do 12 hodin a poté, po dvou hodinách budete muset pít půl sklenice jablečné šťávy, po které je zobrazena pouze voda. Večer druhého dne vezměte 2 tablety Allocholum a po 1 hodině vypijte šálek olivového oleje a 25 ml citronové šťávy. Před spaním potřebujete zahřát játra topnou podložkou, na které byste měli ležet na pravé straně s koleny nataženými na břiše.
 3. Třetí den v 6 hodin, musíte udělat klystýr, a během dne nejíte nic kromě čerstvé zeleniny, ale pít jen šťávy.
 4. Čtvrtý den ukazuje lehkou zeleninovou dietu, která se nejlépe vstřebává. Ostatní potraviny ve stravě by měly být zařazeny postupně.

V nepřítomnosti žlučníku

Někdy je postižený žlučník z nějakého důvodu odstraněn. Po operaci (cholecystektomie) je žlučový trakt často narušen, takže žluč je nestabilní. Pro zlepšení funkce trávicího systému se pacientům doporučuje pravidelně čistit játra. Mezi všemi léky, které se používají k normalizaci produkce žluči, je nejčastěji předepisován Allohol. Po odstranění žlučníku se u mnoha pacientů vyskytuje syndrom postcholecystektomie, který se projevuje následujícími příznaky:

 • svědění na chodidlech a dlaních;
 • pocit těžkosti v žaludku;
 • pálení žáhy;
 • hořká chuť v ústech;
 • ostré bolesti v pravém hypochondriu.

Podle hodnocení pacientů, užívání Allohol pomáhá rychle odstranit všechny uvedené příznaky. Lék u těchto pacientů pomáhá urychlit metabolismus, pomáhá vyrovnat se se zácpou. Po cholecystektomii by se tablety měly užívat po jídle a dodržovat frakční dietu. Allocholum vypijte 1-2 kusy 3-4krát denně v průběhu 3-4 týdnů. Poté se doporučuje užívat 3 měsíční přestávku. Někdy, podle individuálních indikací, je nutné pokračovat v kurzu dalších 5 měsíců, ale toto rozhodnutí činí pouze lékař.

Žádost o prevenci

Allohol může být použit pro profylaktické účely. Lék je často předepisován pro chronická onemocnění jater, žlučníku a žlučových cest. Jelikož je Allocholum choleretickým činidlem, je často považován za další složku pro hubnutí. Pijte pilulky na hubnutí v kombinaci s dietou a cvičení 2 ks 3 krát / den po dobu jednoho měsíce.

Lék je nedílnou součástí substituční léčby pankreatitidy. Lék pomáhá zlepšit trávení, urychluje vstřebávání a rozpad tuků, které mají dráždivý účinek na sliznici pankreatu a zabraňují nadýmání. Pro profylaxi v případě pankreatitidy se léčivo podává orálně 2 tablety 3 krát denně během měsíce.

Použití u dětí

V návodu, který je připojen k Allohol, je uvedeno, že lék se doporučuje pro děti po 7 letech. To je způsobeno tím, že mladší dítě nebude schopno polykat velkou pilulku jako celek. V pediatrické praxi se lék používá v dřívějším věku, počínaje 3 roky věku, pokud existují indikace k léčbě. Ačkoli Allocholum obsahuje pouze přírodní složky, lékař by měl lék předložit dětem po vyšetření.

Lék se podává dítěti po jídle. Vhodné je i malé občerstvení, protože léčba nalačno zvyšuje riziko ulcerace. Podle abstraktu závisí dávkování a četnost léků na věku. Děti mladší 7 let vykazují 1 tabletu 3krát denně pro chronickou patologii nebo 0,5 tablety 2-3krát denně, pokud je patologický proces v akutním stadiu.

Po 7 letech se pro chronický proces objeví 2 tablety 3krát denně a 1 tableta 2-3krát denně pro akutní onemocnění. Průměrný průběh léčby dětí je 21-28 dní. Opakované čištění jater Alloholem je povoleno nejdříve za 2 měsíce. Pokud dítě pije větší množství léku, než je předepsáno lékařem, pak to může způsobit vážné pálení žáhy, průjem, nevolnost a alergické projevy ve formě svědění.

Použití u březích a kojících

Čekání na dítě je těžké období v životě každé ženy, protože tělo nese velké zatížení. V této době zhoršily chronická onemocnění trávicího systému. Ženy trpí pálením žáhy, toxemií, zvracením, nadýmáním způsobeným poruchami žaludku a střev. Allohol bude schopen pomoci budoucí matce - to je jeden z mála léků schválených pro použití během těhotenství. Hlavní indikací pro předepisování léčiva je přítomnost následujících patologií:

 • hepatitida (virová, toxická);
 • cholecystitis (kromě patologií vznikajících na pozadí onemocnění žlučových kamenů);
 • cholangitida;
 • zácpa způsobená sníženou střevní peristaltikou.

Při předepisování léku při čekání na dítě musí lékař zvážit všechny kontraindikace, které mohou zlepšit průběh jakéhokoli patologického procesu, který nepříznivě ovlivní těhotenství. Pokud jsou vzaty v úvahu všechny faktory, pak Allohol je předepsán ženám, zatímco čekají na dítě 1-2 tablety / den 3-4 krát. Průměrný průběh léčby je 3-4 týdny. Opakované bezpečné čištění jater s lékem nesmí být dříve než 3 měsíce.

Kontraindikace

Existuje určitý seznam nemocí, při kterých je užívání vysokých dávek alloholu kontraindikováno. Patří mezi ně:

 • duodenální vřed;
 • žaludeční vřed;
 • ledvinové kameny;
 • křeč svěra;
 • akutní fáze hepatitidy jakéhokoliv druhu;
 • exacerbace pankreatitidy;
 • zánětlivé procesy v tlustém střevě;
 • subakutní nebo akutní dystrofii jater;
 • žlučové kameny, pokud velikost kamenů přesahuje 10 mm;
 • obstrukční žloutenka, riskantní kvůli zablokování kamene žlučových cest.

S extrémní opatrností je třeba použít lék na diabetes a cholecystitis. V případě exacerbace onemocnění je kontraindikována léčba jater přípravkem Allohol. Po uplynutí akutní fáze onemocnění, po dobu 4 nebo 5 dnů, můžete přiřadit čištění, ale ne více než 1 tabletu 2krát denně. Léčba léky je zastavena, pokud jste přecitlivělý / á na kteroukoli složku léku nebo jste v minulosti měl (a) alergickou reakci na lék.

Interakce s léky

Současné použití Alloholu s jinými žlučotvornými činidly syntetického nebo přírodního původu zlepšuje celkový choleretický účinek. Kombinace léčiva s projímadly rychle eliminuje zácpu a vitamíny skupiny A, E, D, K, které jsou rozpustné v tucích, pomáhá rychleji vstřebávat. Společné podávání léčiv s antibiotiky a antiseptiky umožňuje efektivněji ovlivnit infekční zánětlivý proces, který se vyskytuje v žlučových cestách.

Interakce s hepatoprotektory lékaři se používají při kombinaci několika patologií žlučových cest a dysfunkce jater u člověka, protože tyto léky se liší mechanismem účinku, a proto neovlivňují terapeutické účinky sebe navzájem. Pro zlepšení plného zažívání potravy snižujeme příjem Allocholum enzymatickými činidly.

Není vhodné užívat lék s léky obsahujícími hydroxid hlinitý, colestipol nebo colestiramin, protože tato kombinace snižuje terapeutický účinek a snižuje adsorpci. Kompatibilita s jinými léky musí být koordinována s Vaším lékařem, který adekvátně zhodnotí potenciální rizika a účinnost předepsaného léčebného režimu.

Allohol je levná, takže jeho nalezení v každé lékárně je snadné. Můžete si zakoupit v internetovém obchodě (objednané podle katalogu), ale má smysl, pokud si okamžitě koupíte velkou dávku. Pokud potřebujete lék pouze na jedno čištění, náklady na doručení mohou pokrývat cenu jednoho balení léku. V různých lékárnách se cenové značky na léky liší v závislosti na výrobci, nákladech na přepravu a skladování zboží a pronájmu prostor. Orientační ceny, které lze pozorovat v lékárenské síti moskevského regionu: