Jak správně léčit kapky v nose Vicks Active

Drtivá většina lidí je toleruje 1-2 krát ročně, což je považováno za normu morbidity. Mnozí trpí akutními respiračními infekcemi častěji, pokud jsou nuceni přijít do styku s velkým počtem lidí, aktivně komunikovat v práci nebo veřejnou dopravou.

Nástup rýmy je nevyhnutelný v případě akutní respirační infekce, nos a jeho epitel jsou první, kteří reagují na invazi virů a bakterií. Pak se připojte k příznakům intoxikace různé závažnosti. Nejvíce otravné a dlouhé - špatná zima, ze které se chci co nejrychleji zbavit. Jedním z nejúčinnějších způsobů zastavení fenoménu rýmy jsou kapky v nosu Vicks Active.

Lék Vicks Active, jeho složení

Symptomatický lék, nosní kapky Slabé Aktivní Sinex je zástupcem řady léků Vicks používaných při akutních respiračních infekcích. Rozpustné prášky antipyretického a cévního posílení s paracetamolem a vitamínem C, nosní spreje, masti pro vnější použití, mukolytické sirupy - z tohoto seznamu si můžete vybrat nejvhodnější léčivo pro léčbu SARS.

Prostředky Vicks Active Sinex je nosní kapky, vyrobené ve formě nosního spreje, určené k léčbě všech forem rýmy. Lék má synonyma: Nazivin, Noksprey, Nazol.

Podle návodu k použití má hlavní účinná látka léčiva, oxymetazolin hydrochlorid, hmotnostní podíl 50% a je 0,5 mg na 1 ml kompozice. Zbývajících 50% je více než tucet dalších látek, mezi nimiž jsou levomentol a aloe vera, které mají změkčující účinek na sliznici nosu. Všechny složky se rozpustí v destilované vodě.

Jak Vicks Aktivní akty

Nosní kapky obsahující oxymetazolin mají vazokonstrikční a antispasmodický účinek díky účinku na receptory hladké svalové vrstvy kapilár sliznice. Výsledkem je, že cévní stěna je zhutněna zvýšením svalového tonusu, úzkých kapilár a snížením průtoku krve. Snížení prokrvení nosní sliznice a křeče kapilár dramaticky snižuje pronikání krevní plazmy skrz cévní stěny a tvorbu tkáňového exsudátu, který je součástí nosní sekrece.

Otok povrchové vrstvy se sníží, mezery mezi epiteliálními buňkami se vrátí do normálu a sliznice nabývá své normální velikosti. Nosní dutina se opět stává průchodnou, dýchání nosem a čich je obnoveno a rinorea je snížena.

Kapky v nose Vicks Active Sineks - je dlouhodobě působící vazokonstriktor, účinek jedné aplikace začíná v 5-15 minutách a trvá až 12 hodin. Mělo by být používáno maximálně 2x denně. Po 10-12 hodinách po aplikaci se symptomy rýmy vrátí, ale v méně výrazné formě, zejména po 2-3 dnech používání nosních kapek.

Indikace pro použití Vix Active

Nejen nosní sliznice reaguje normalizací svého stavu na nástroj Weeks Asset. Podle návodu k použití je účinný při akutní a chronické faryngitidě a sinusitidě. Faryngitida, zánět sliznice zadní stěny hltanu, může často doprovázet rýmu a také dobře reaguje na vazokonstrikční přípravky. Šíření infekce v hlavě se může dostat do dutin paranazálních, což vede k rozvoji jejich zánětu.

Sinusitida, jejíž nejčastější je sinusitida, se vyskytuje s edémem sliznice, která lemuje vnitřní povrch dutin, a produkcí hojné sekrece. Proto je použití Vicks Active patogenetické a velmi ospravedlnitelné pro sinusitidu, což snižuje otok sliznice a usnadňuje rychlé vylučování obsahu.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Vedlejší účinky při použití kapek v nose Týdny se zaznamenávají zřídka a jsou primárně spojeny s jejich nesprávným použitím. To se týká četnosti užívání, více než 2x denně a trvání kurzu, více než 7 dní. Vynikající účinek, který přichází s léčbou kapkami, a touha rychle se zbavit nepříjemných příznaků rýmy často vede k tomu, že pacient začne zneužívat lék. Používá ho častěji a déle než předepsané pokyny.

V důsledku toho se epiteliální receptory "dostanou" do léku a nereagují na něj správně. Sliznice trpí suchem v důsledku neustále křečovitých kapilár, její atrofie může nastat. Pacient si začne stěžovat na pocit pálení a suchost v nose. Vyvíjí se lékařský chlad, který vyžaduje další a dlouhodobou léčbu.

Vedlejší účinky mohou nastat, pokud má osoba individuální citlivost na složky produktu. V těchto případech je možná alergická reakce ekzému nebo kopřivky. Při silném předávkování oxymetazolinem dochází k systémovým reakcím, které se projevují nauzeou a zvracením, bolestmi hlavy a nespavostí, těžkou tachykardií a zvýšeným krevním tlakem. Významná závažnost těchto symptomů vyžaduje symptomatickou terapii a v závažných případech i nouzovou hospitalizaci.

Kontraindikace při použití kapek Viks Active

Léčivo je přísně kontraindikováno u pacientů s přesně prokázanou intolerancí na jeho složky. Kardiovaskulární onemocnění, jako je akutní koronární insuficience, hypertenze, symptomy chronického srdečního selhání, jsou absolutní kontraindikace. Atrofická rýma (ozena), založená na patogenezi nemoci, nemůže být léčena žádnými vazokonstrikčními nazálními činidly.

Stále existuje řada nozologií, v jejichž přítomnosti není možné léčit nazální kongesci vazokonstrikčními léky, jako je Vicks Active Sinex. Je to stav po operacích hypofýzy, hypertyreózy (zvýšená aktivita štítné žlázy), adrenálních nádorů (feochromocytom), diabetu typu I a II, hyperplazie a adenomu prostaty.

Neplatí Týdny Aktivní u malých dětí do šesti let. Při použití přípravku během těhotenství a kojení je třeba dávat pozor na dávkování a dobu trvání léčby. V současné době nejsou k dispozici přesné údaje o účinku léčiva na vývoj plodu nebo jeho pronikání do mateřského mléka. Proto se doporučuje aplikovat nixální sprej Vicks Active ne déle než 5 dnů a ne více než 2krát denně.

Forma uvolnění a schéma užívání léčiva

Nosní sprej Vix Active Synex je k dostání v lahvi z tmavého skla o objemu 15 ml, která by měla být skladována při teplotě do 25 stupňů od dětí. Doba použitelnosti je 3 roky od data výroby.

Jedna láhev léků je pro jednu osobu. To je způsobeno tvarem speciální trysky, která produkuje rozprašovací prostředek, a jeho těsným kontaktem s nosní sliznicí během léčby. Pro prevenci infekce různými kmeny mikroorganismů se nedoporučuje používat lahvičku několika lidmi.

Před použitím nástroje je nutné uvolnit nosní dutinu z obsahu. To by mělo být prováděno opatrně, bez silného vyfukování, aby se zabránilo dalšímu traumatickému poškození sliznice. Pokud je pro dítě (od 6 let) obtížné kvalitně vyhodit nos, můžete použít aspirátor, malou gumovou žárovku nebo bavlněné boty.

Prostředky Vicks Active Sineks je dlouhodobě působící vazokonstrikční lék, asi 10-12 hodin. Frekvence injekcí by proto neměla překročit 2 krát denně, i když se symptomy rýmy začnou částečně vrátit dříve než po 10 hodinách. Průběh lékové terapie by neměl být delší než 7 dní, jinak mohou začít nežádoucí změny v sliznici, což povede k nutnosti její další léčby.

Kompetentně určit indikace pro jmenování nosní kapky Vicks Active, vzít v úvahu všechny kontraindikace, pravidelně sledovat účinek užívání léků může být pouze lékař. Nepředepisujte léky pro sebe a své děti, které by mohly způsobit vedlejší účinky vyžadující dodatečnou léčbu.

WIX ACTIVE CINEX

◊ Nastříkejte nosní 0,05% bezbarvé nebo bezbarvé s nažloutlým nádechem, transparentní, s charakteristickým zápachem, bez viditelných inkluzí.

Pomocné látky: sorbitol 70% - 5 g, dihydrát citrátu sodného - 0,875 g, tyloxapol - 0,7 g, chlorhexidin diglukonát 20% - 0,27 g, bezvodá kyselina citrónová - 0,2 g, šťáva z listů aloe stromu - 0,1 g, benzalkonium chlorid 50% - 0,04 g, levomenthol - 0,015 g, acesulfam draselný - 0,015 g, cineol - 0,013 g, L-karvon - 0,01 g, edetát disodný - 0,01 g, hydroxid sodný pp 0,1 M - do pH 5,4, destilovaná voda - do 100 ml.

15 ml - lahve z tmavého skla (1) - balení kartonu.

Vazokonstrikční lék pro místní použití, alfa-adrenostimulyator. Má vazokonstrikční účinek. Se zavedením intranazálního systému dochází ke snížení opuchu sliznice horního dýchacího traktu, což vede k úlevě z nosního dýchání a otevření úst nosních dutin a Eustachových trubic. Účinek léku nastává 5 minut po aplikaci a trvá 8-12 hodin.

Při aplikaci topicky se oxymetazolin prakticky neabsorbuje.

Pro usnadnění nosního dýchání:

- při nachlazení nebo virových infekcích horních dýchacích cest;

- S sinusitidou, rýmou jakékoliv etiologie.

- atrofická (suchá) rýma;

- příjem inhibitorů MAO během předchozích 2 týdnů a do 2 týdnů po jejich zrušení;

stav po transspenoidní hypofyzectomii;

- děti do 6 let;

- období laktace (kojení);

- Přecitlivělost na léčivo.

Léčivo by mělo být používáno s opatrností u pacientů s onemocněním kardiovaskulárního systému (arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, chronické srdeční selhání, tachykardie, arytmie), porucha metabolismu uhlohydrátů (diabetes), zhoršená funkce štítné žlázy (hypertyreóza), s feochromocytomem, chronickým selháním ledvin, hyperplazie prostaty (retence moči) au pacientů užívajících tricyklická antidepresiva a bromokriptin.

Dospělí a děti od 10 let - 1-2 injekce do každé nosní pasáže maximálně 2-3krát denně.

Děti od 6 do 10 let - 1 injekce v každém nosním průchodu maximálně 2-3krát denně.

Trvání léčby: nedoporučuje se užívat lék déle než 7 dní. Při častém nebo dlouhodobém užívání léku se může opakovat nebo zhoršit pocit obtíží při nosním dýchání. Pokud se tyto příznaky objeví, pacient by měl léčbu ukončit a poradit se s lékařem.

Při vstřikování nenaklánějte hlavu dozadu ani stříkejte v poloze na břiše.

Lokální reakce: někdy - pálení nebo suchost nosních sliznic, suchost v ústech a hrdle, kýchání, zvýšení objemu sekrecí uvolňovaných z nosu; v ojedinělých případech, poté, co účinek užívání léku uplynul, silný pocit nazální kongesce (reaktivní hyperémie).

Systémové reakce: zvýšený krevní tlak, bolesti hlavy, závratě, bušení srdce, tachykardie, zvýšená úzkost, sedace, podrážděnost, poruchy spánku (u dětí), nevolnost, nespavost, exantém, rozmazané vidění (pokud se dostane do očí).

Konzervační chlorid benzalkoniya, který je součástí léčiva, může být příčinou otoků nosní sliznice. Pokud se to stane, musíte změnit lék na jiný, bez konzervačních látek.

Příznaky: nevolnost, zvýšený krevní tlak, tachykardie, deprese CNS.

Léčba: symptomatická léčba.

Při současném použití s ​​inhibitory MAO (včetně období do 14 dnů po jejich zrušení) a tricyklických antidepresiv lze pozorovat zvýšení krevního tlaku.

Lék zpomaluje vstřebávání lokálních anestetik, prodlužuje jejich účinek.

Současné podávání jiných vazokonstrikčních léků zvyšuje riziko vedlejších účinků.

V doporučené dávce bez konzultace s lékařem nepoužívejte déle než 7 dnů.

Pokud se příznaky zhorší nebo se zlepšení neobjeví do 3 dnů, pacient by se měl poradit s lékařem.

Zabraňte kontaktu s očima.

Aby se zabránilo šíření infekce, musíte lék použít individuálně.

Léčivo je kontraindikováno během těhotenství a kojení (kojení).

Vicks Active Sineks - nosní sprej

Vicks Active Sineks instrukce

Návod k použití léčiva Vicks Active Sineks při léčbě nosních onemocnění obsahuje všechny informace týkající se jeho složení a pravidel podávání, včetně dávkovacího režimu, přehledů a informací o analogech spreje.

Forma, složení, balení

Lék se vyrábí ve formě transparentního spreje. Lék má charakteristický zápach. Nemá žádnou barvu.

Hydrochlorid účinná látka ve formě nosního spreje je oxymetazolin, který je komplementární k požadované podílu 70% sorbitolu, hydroxid sodný, citronan sodný, edetát disodného, ​​tyloxapol, L-karvonu, 20% bigluconate chlorhexidin, cineol, kyselina citronová, acesulfam draselný, šťáva listů stromu Aloe, draselný acesulfam, 50% chlorid benzalkonia, levomentol a destilovaná voda.

Obal na sprej je obal lepenky, kde je umístěn do tmavé skleněné láhve o objemu 15 mililitrů.

Podmínky a podmínky skladování

Skladování léčiva je poskytováno po dobu ne delší než tři roky. Optimální teplota pro jeho obsah je až 25 stupňů. Děti by neměly být povoleny.

Farmakologie

Viks Aktiv Sineks patří k vazokonstrikčním lékům, které se používají lokálně. Podává se intranasální sprej, čímž se dosahuje výrazného úlevy od dýchání nosem snížením otoků jeho sliznic. Lék začíná svůj aktivní účinek do pěti minut po podání. Trvání akce od 8 do 12 hodin.

Farmakokinetika

Protože se léčivo aplikuje topicky, nedochází k adsorpci jeho účinné látky uvnitř.

Vicks Active Sineks označení

Užívání léku je indikováno pro pacienty, kteří potřebují uvolnit dýchání nosem. Je jmenován:

 • v případě nachlazení nebo infekce virové povahy horních dýchacích cest;
 • při zjištění sinusitidy, jejíž etiologie může být jakákoliv.

Kontraindikace

Sprej Vicks Active je kontraindikován pro podávání v řadě případů, které musí být vzaty v úvahu při doporučování léčby. Lék není předepsán:

 • když pacient onemocní atrofickou rýmou (suchou);
 • když je pacient po hypofyzectomii v transspenoidním stavu;
 • když pacient léčil antidepresivy dva týdny před zamýšleným použitím spreje, i když po vysazení léku je nutné vyčkat alespoň dalších 14 dní a teprve poté si schůzku dohodnout;
 • v přítomnosti glaukomu s uzavřeným úhlem;
 • děti do šesti let;
 • těhotné a kojící ženy;
 • když má pacient vysoký stupeň citlivosti na složky léčiva.

Pozor při aplikaci spreje neublíží těm, kteří trpí

 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • poruchy metabolismu sacharidů;
 • porušení funkce štítné žlázy;
 • v přítomnosti feochromocytomu;
 • chronické selhání ledvin;
 • retence moči;
 • v kombinaci s bromokriptinem a jinými antidepresivy.

Vicks Active Sineks návod k použití

Lék se používá rozprašováním do nosních průchodů. Nepodávejte lék vleže a hlava házet zpět.

Pro dospělé pacienty a děti starší 10 let jsou v každé nozdry předepsány 1 až 2 injekce až 3krát denně;

Pro děti od šesti do deseti let je v každé nozdry předepsána 1 injekce, 2x nebo 3x denně.

Doba užívání není delší než týden. Nadměrné užívání spreje může zhoršit stav pacienta v důsledku obnovení obtížného dýchání. V tomto případě je nutné se poradit s lékařem.

Vicks Active Sineks během těhotenství

Během těhotenství se Vicks Active Sinex nedoporučuje používat.

Vicks Active Sinex děti

Děti do šesti let věku Vicks Active Sinex je kontraindikován.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky léku mohou způsobit lokální a systémové reakce u pacienta.

 • Lokálně: občas si pacienti stěžují na pocit sucha v ústech, v oblasti hrdla nebo na sliznicích nosní sliznice a také pálení. Navíc dochází ke zvýšení nosního výtoku a kýchání;
 • vyskytly se vzácné případy, kdy na konci trvání účinku aplikování spreje došlo k pocitu, že nos byl velmi blokován.
 • Systémový: arteriální tlak se může zvýšit, může se objevit bolest hlavy, závratě, časté palpitace, tachykardie a vznik sedace. Byly případy, kdy se u pacienta zvýšila úzkost a podrážděnost, objevila se nespavost a objevila se nevolnost a exantém. Pokud se sprej dostal do oka, vyskytly se případy zrakového postižení. Děti mohou narušit spánek.

Předávkování

Hlavními příznaky předávkování může být zvýšený krevní tlak a rozvoj tachykardie. Pacient se může cítit nemocný. Pozorovaná deprese nervového systému.

Léčba předávkování odstraněním symptomů, které se objeví.

Lékové interakce

Současný příjem Vicks Active Sineks s antidepresivy vede ke zvýšení arteriálního tlaku.

Sprej přispívá k prodloužení působení lokálních anestetik a zpomaluje jejich vstřebávání.

Užívání léku ve spojení s jinými léky podobného působení vede k větší pravděpodobnosti vedlejších účinků.

Další pokyny

Nepřekračujte doporučenou délku léčby.

Pokud nedojde ke zlepšení po třech dnech léčby a symptomy se dokonce zhorší, měli byste se s lékařem poradit o přesnější diagnóze.

Zabraňte rozstřikování do očí.

Užívání léku by mělo být individuální.

Vicks Active Sineks analogy

Analogy léku pro nos jsou některé spreje, které mohou nahradit Vicks Active Sinex v léčbě: Nasol Advance, Noksprey, Nesopin, Afrin Extra.

Vicks Active Sineks cena

Cena léku se může lišit. V poslední době lékárny nabízejí láhev Vicks Active Spray za 275 rublů.

Vicks Active Sineks Recenze

Soudě podle toho, jakou zpětnou vazbu získává nosní sprej, její cena odpovídá kvalitě a její účinek je trvalý a dlouhodobý. Všichni, kdo lék užívali, byli téměř spokojeni.

Margaret: Nabyla Vicks Active, když zjistila, že si zvykla na nosní kapky. Účinek se projevil téměř okamžitě po aplikaci. V noci bylo možné spát. Pomohlo to tři dny, takže doporučený týden tento lék neaplikoval.

Lucy: Spray přivedl manžela z nejbližší lékárny, když jsem v noci trpěl ucpaným nosem a kvůli mně nedostal dostatek spánku. Lék je tak příjemně sladký a opravdu pomáhal celé noci. Koupil pak další v rezervě. Teď si tento příběh často pamatujeme a při pokládání nosu si dáváme sprej. Naše dítě ještě není se svým lékem velké. A můj manžel a já jsme celkem šťastní.

Vicks Active Sineks Spray: pro nosní použití. Recenze

Výrobek německé firmy PROCTER GAMBLE Manufacturing Vicks Active Sinex Spray pro nosní aplikaci s eukalyptem a aloe je oblíbeným lékem průměrného cenového rozpětí s výrazným vazokonstrikčním účinkem.

To mu umožňuje účinně se vyrovnat s přetížením nosu a rýmou, která často lidi obtěžuje.

Po aplikaci je zmírnění stavu pozorováno ve většině případů již po 5 minutách, méně často po 15 minutách a dosažený účinek trvá až 12 hodin.

Takový prodloužený účinek léku a popularita výrobce zajišťuje šířku jeho použití, ale než začnete výrobek používat, musíte si přečíst jeho popis - anotaci tak, aby nedošlo ke značnému poškození těla.

Vicks Active Sineks: forma uvolňování a složení léčiva

Německý sprej Vicks Active, jehož složení je reprezentováno oxymetazolinem, se vyrábí v lahvích se speciálním nástřikem barevného skla 15 ml.

Tato dávková forma se vyznačuje vhodností zavedení roztoku do nosních průchodů a přesnosti dávkování, zatímco taková forma jako kapky v nosu Vicks není.

Aktivní složka léčiva ovlivňuje a-adrenoreceptory, čímž zvyšuje tón hladkých svalů nejmenších cév nosní sliznice, což způsobuje jejich zúžení.

To zase vede ke snížení závažnosti rhinorrhea (rýma), edému a ucpané nosní dutiny.

Vzhledem k přítomnosti aloe vera a levomentolu má sprej mírný antibakteriální, protizánětlivý a osvěžující účinek.

To vede k téměř okamžité úlevě dýchání a přispívá k rychlé smrti mikroorganismů, které způsobily rýmu.

Jako pomocné komponenty jsou zahrnuty:

 1. sorbitol;
 2. Tyloxapol;
 3. chlorhexidin diglukonát;
 4. citrát sodný;
 5. benzalkonium chlorid;
 6. kyselina citrónová.

Vicks aktivují sprej Sineks před chladem: cenou

Indikace: při přiřazení a od toho, co pomáhá

Vicks Aktivní pokyny doporučují používat pro virovou nebo bakteriální povahu rýmy a sinusitidu:

Použití léku podle doporučení lékaře však může být také použito pro zánět středního ucha, zánětlivé onemocnění středního ucha, které může být doprovázeno silnou bolestí, ztrátou sluchu, hnisavým výtokem atd.
Zdroj: nasmorkam.net Důvodem je skutečnost, že všechny ORL orgány jsou úzce propojeny a Eustachova trubice se otevírá do nosohltanu, a proto instilace kapek vazokonstriktoru vede k zúžení krevních cév v ní a ke zlepšení odtoku tekutiny.

Někdy se lék doporučuje koupit s pollinosis - alergie na pylu některých rostlin.

V takových situacích je takové jmenování odůvodněno pouze jako nouzové, protože antihistaminika jsou v takových případech považována za účinnější a bezpečnější.

Působí přímo na receptory zodpovědné za rozvoj alergické reakce a její projevy: kýchání, rinorea, nazální kongesce.

Vicks Active Photos

Vazokonstriktorové léky pouze odstraní symptomy, a protože kvetení rostlin vždy trvá déle než týden, jejich příjem během tohoto období povede k rozvoji závislosti a závislosti.

V každém případě je lék pouze prostředkem symptomatické terapie a nemá žádný vliv na příčiny malátnosti.

Jinými slovy, přispívá pouze k dočasnému zmírnění stavu, což usnadňuje snášení nachlazení, které ve většině případů zmizí samy bez léčby po dobu jednoho týdne nebo dvou týdnů.

Kontraindikace

Pokyny pro použití knotů z nachlazení jej nedoporučuje v případě známek individuální intolerance k oxymetazolinu po jeho užití dříve a jiných složek spreje.

Také účel medikace není ukázán pro:

 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • atrofická rýma - forma chronické rýmy, doprovázená řídnutím a úpravou struktury sliznice;
 • závažná hypertenze, závažné srdeční selhání, ischemická choroba srdce a další podobné patologie;
 • poruchy metabolismu;
 • diabetes mellitus, feochromocytom, patologické stavy štítné žlázy, včetně tyreotoxikózy;
 • přenos transspenoidní hypofysektomie.
[ads-pc-1] [ads-mob-1] S velkou péčí je agent předepsán pacientům trpícím chronickými patologiemi ledvin a jater, hyperplazií prostaty (adenomem) a výsledným močovým problémům.

Vix Active Spray návod k použití: dávkování

Popsaný nosní sprej Vicks z nachlazení se vstřikuje intranasálně, ale před provedením první injekce se doporučuje roztok stříkat několikrát ve vzduchu. To pomůže dosáhnout přesnosti dávkování.

Před zavedením nástroje se doporučuje očistit nosní průchody z nadbytečných sliznic vyfouknutím a promytím solným roztokem. V roli těchto můžete vybrat:

Dospělí mohou užívat léky ne více než třikrát denně. Jedna injekce do každé nosní dírky je jednorázová dávka, která se nedoporučuje překročit.

Pro zavedení řešení není třeba naklonit hlavu nebo jít do postele. Lék se podává výhradně ve stoje.

Trvání léčby je určeno lékařem, ale potřeba vazokonstrikčních léků obvykle trvá 3–7 dní.

Nedoporučuje se používat tento nástroj déle, než je tato doba, protože má nepříznivé následky.

Wix Aktivní nosní sprej: Použití u dětí

Děti Vicks Active Sinex může být jmenován až po 6 letech věku.

Dítě mladší než 10 let vykazuje jeden sprej 1 nebo 2 krát denně v závislosti na stavu, v případě potřeby však někdy může být počet použití pro děti také 3krát vyšší.

Pro malé děti je speciální dětský týden ve formě šumivých tablet rozpustných ve vodě. U dětí ve věku od 2 do 6 let se ½ tablety rozpustí ve sklenici vody pro děti ve věku 6–14 let - 1 tableta.

Vedlejší účinky

Vicks Active Sinex je zpravidla dobře vnímán a tolerován pacienty při sledování multiplicity a způsobu použití.

Vedlejší účinky jsou pozorovány především u osob trpících individuální intolerancí vůči složkám tohoto nástroje.

 • podráždění očí a otok;
 • známky urtikárie - červená kožní vyrážka;
 • exantém - patologie, doprovázená výskytem kožních vyrážek a prudkým vzestupem teploty na vysoké hodnoty.

Někdy může léčivo vyvolat:

 • suchost a podráždění sliznic pokrývajících nosní dutinu a nosohltan;
 • těžké otoky a kongesce nosu po ukončení účinku;
 • bolesti hlavy a lehké závratě;
 • pocit tepu;
 • uklidňující účinek.

Při denní injekci léku po dobu delší než týden a překročení dávky je možné, že se vyvíjí vazomotorická nebo lékem vyvolaná rýma, která se projevuje přetrvávající rýmou, těžkým edémem nosní sliznice.

To vše bude vyžadovat kompetentní léčbu pod vedením kvalifikovaného otolaryngologa.

Tyto symptomy jsou eliminovány až po zavedení nových, často zvýšených dávek oxymetazolinu.

Jakékoliv pochybnosti o tom, zda je tento lék návykový, jsou neopodstatněné, protože bylo jednoznačně prokázáno, že s prodlouženou instilací do nosní sliznice dochází k téměř nevratným změnám.

V závažných případech, aby se eliminovala lékařská rýma a atrofie mukózy vyvolaná jimi, je indikována chirurgická léčba, což znamená částečné nebo úplné odstranění postižených membrán nebo určitých anatomických struktur nosu.

Předávkování

Nadměrné šíření drog vyvolává řadu nežádoucích následků, mezi které patří:

 • nespavost a poruchy spánku, úzkost a úzkost;
 • třes v končetinách, potíže s dýcháním, ztráta vědomí;
 • zvýšená únava, modrá kůže (cyanóza);
 • tachykardie, zvýšený krevní tlak;
 • nevolnost, zvracení;
 • nebo naopak prudký pokles tělesné teploty, bolesti hlavy atd.

V případě život ohrožujících symptomů, zejména závažné respirační selhání, zvýšený krevní tlak atd., Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Interakce s léky

Během recepce je přísně zakázáno vstupovat na lék:

 • inhibitory monoaminooxidázy (MAO);
 • tricyklická antidepresiva;
 • bromkriptina;
 • jiné léky vazokonstrikční působení.

Kromě toho je nebezpečné nejen je sdílet, ale také užívat Wicks 2 týdny po ukončení léčby inhibitory monoaminooxidázy.

V případě současné léčby léky může bromkriptina a oxymetazolin narušit fungování kardiovaskulárního systému.

Léky také mohou snížit dopad silných látek, které účinně snižují krevní tlak:

Zvláštní pokyny

Mnoho lidí se snaží vypořádat se se zčervenáním očí po bezesné noci nebo dlouhé práci na počítači s kapkami nosní vazokonstrikční látky.

Nicméně, nemůžete kapat nosní sprej s aloe, protože to je plná vážné poškození zraku a těžké podráždění očí.

Vicks Active Spray - nástroj určený výhradně pro individuální použití. Proto, pokud je v rodině několik lidí, měla by být pro každého člena zakoupena samostatná láhev.

Vicks spray: použití během těhotenství a laktace

Na jedné straně může rýma, vazodilatace sliznice nosní dutiny a výsledný edém negativně ovlivnit vývoj plodu plodu, protože tyto stavy vyvolávají nedostatek kyslíku (hypoxii).

A to je plné narušení nervového systému a mentální retardace v budoucnosti.

Na druhou stranu se oxymetazolin vstřebává do systémového oběhu a vstupuje do plodu, což může také nepříznivě ovlivnit jeho vývoj.

Proto musí těhotná žena, která se potýká s akutními respiračními infekcemi, s sinusitidou nebo jinou podobnou patologií, konzultovat s lékařem, který může objektivně posoudit situaci a korelovat možné riziko s přínosy užívání drog.

Nastávající matky mohou předepsat vasokonstriktor kapky pouze lékař. Je-li takové rozhodnutí učiněno, obvykle se doporučuje používat dětské formy léků nebo dospělé osoby v poloviční dávce.

Pokud jde o kojící ženy, dnes nejsou k dispozici žádné údaje o absorpci složek léčiva do mateřského mléka. V tomto ohledu by se nemělo uchylovat k pomoci léku během kojení.

Analogy

Na moderním farmaceutickém trhu existuje mnoho léků od různých výrobců na bázi oxymetazolinu, jejichž vlastnosti odpovídají přípravku Viksu. Patří mezi ně:

Lékárny

Lék lze volně zakoupit v lékárně a v některých supermarketech bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Výrobce doporučuje uchovávat lahvičku s roztokem v tmavém a nepřístupném místě pro děti při teplotě do 25 ° C a do 15 ° C.

Lék si plně zachovává své vlastnosti po dobu 3 let od data výroby, po uplynutí doby použitelnosti by neměl být používán.

Kapky v nose Viks asset: návod k použití nachlazení

Vicks Active Sinex, nosní sprej: složení, popis, návod k použití a recenze

Moderní farmaceutické společnosti produkují mnoho různých prostředků, které pomáhají eliminovat rýmu. Všechny léky jsou rozděleny na antibakteriální, vazokonstrikční, antivirové, imunomodulační, antiseptické.

Každý lék má svůj vlastní způsob aplikace. Například, vazokonstrikční léky by neměly být používány po dlouhou dobu. Dnešní článek vám řekne o jednom z těchto nástrojů.

To je Vicks Active Sinex - sprej pro nosní použití.

Charakteristika a popis léku

Co dělá instrukce o léku "Vicks Active Sineks"? Sprej pro nosní použití má vazokonstriktor a usnadňuje dýchání. Použité léky v ORL praxi.

Lék obsahuje ve své kompozici hlavní látku, která se nazývá oxymetazolin. Jeden mililitr obsahuje 0,5 mg této složky. Také lék obsahuje aloe šťávu a eukalyptu.

Tyto komponenty zlepšují jeho činnost.

Výrobce používá jako další látky levomentol, citrát sodný, chlorhexidin, sorbitol, benzalkoniumchlorid, acesulfam draselný, edetát disodný, cyenol, hydroxid sodný, karvon, tyloxapol, kyselinu citrónovou a vodu.

Léčivo má charakteristický zápach, nemá žádnou barvu: tyto údaje jsou uvedeny na instrukci "Vicks Active Sinex". Cena za balení není větší než 300 rublů.

Kompozici si můžete koupit v lékárně s lékařským předpisem nebo bez něj. Prodávaný lék v kartonech.

Na každém z nich je název drogy, uvnitř je připojena instrukce a láhev s popsaným roztokem.

Lék na předpis

Použijte "Vicks Active Sineks" (sprej na nosní aplikaci), pokyny doporučené lékařem.

Lékaři často předepisují takové látky pacientům v kombinaci s jinými léky.

Nosní sprej se používá k usnadnění dýchání a odstranění otoků v nose u následujících onemocnění:

 • chřipka;
 • virová infekce, zima;
 • bakteriální onemocnění (sinusitida, sinusitida, bronchitida);
 • otitis a eustachitis;
 • rinitida různé etiologie.

Někdy je lék předepsán k profylaktickým účelům: k prevenci otoků sliznic horních cest dýchacích. To je nutné před chirurgickými, diagnostickými a terapeutickými postupy.

Omezení v aplikaci: důležité informace z anotace

Jaké hodnocení o spreji nosní Vicks Active Sinex opustit pacienty, můžete zjistit více.

Mnoho negativních názorů se objevuje po nesprávném užívání drogy.

Pokud budete ignorovat kontraindikace, pokud se vyskytnou, dostanete více škody než užitku z léčby. Proto si přečtěte tuto anotaci odstavce.

Je zakázáno používat nosní sprej s individuální citlivostí na jeho složky. Nezapomeňte na další látky. Složení je podrobně popsáno na začátku článku.

Je kontraindikováno užívat lék během těhotenství a kojení u malých dětí (do 6 let), s atrofickou rýmou a glaukomem s uzavřeným úhlem.

Léčba se neprovádí, pokud byla provedena hypofyzectomie.

Vicks Active Sineks: návod k použití

Už víte, že léky jsou určeny pro nasální podání. Dávkování je určeno podle věku a stavu pacienta.

Dospělí se předepisují v jedné porci, nepřesahující dvě injekce. Opakování manipulace by nemělo být více než třikrát denně. Děti od 6 do 10 let mají jednu injekci 2-3 krát denně.

Délka léčby by neměla překročit týden. Pokud se cítíte lépe v dřívějším období, pak je vhodné tento lék zrušit.

Pamatujte, že to nevyléčí, ale pouze odstraňuje příznaky existující choroby. Před použitím různých typů intervencí se lék užívá jednorázově.

Abstrakt doporučuje vstřikování léku ve vzpřímené poloze. Vicks Active Sinex je sprej pro nosní použití, ne kapky. Proto by se neměl stříkat vleže nebo se současným klesáním hlavy.

Další podmínky

Tento návod nedoporučuje používat tento přípravek současně s inhibitory MAO: to může vést k porušení krevního tlaku a dalším nepříjemným následkům. Pokud jste takové léky užívali, musíte počkat alespoň dva týdny. Chcete-li je použít po vazokonstrikčním léku, trvá to i 14 dní.

Lék "Vicks Active Sinex" významně zpomaluje vstřebávání anestetik. Zároveň však prodlužuje dobu jejich činnosti.

Tato skutečnost musí být zohledněna při jmenování.

Nedoporučuje se používat současně další vazokonstrikční léčiva, zejména léčiva na bázi oxymetazolinu.

Při správném použití nosního spreje se nežádoucí účinky vyskytují velmi vzácně. Ale musí být zmíněny:

 • pálení a sucho v nose, zvýšený objem nosu, kýchání;
 • poruchy spánku a vidění, podrážděnost nebo sedace;
 • změna krevního tlaku, tachykardie;
 • vznik alergické reakce nebo otok.

Lékařská rýma

Zprávy o možné závislosti na drogách "Viks Active Sineks" návod k použití. Cena léku není tak vysoká, můžete si nástroj koupit a používat po celou dobu, spotřebitelé si myslí.

Tento přístup však může být docela nebezpečný. Pokud se kompozice používá po dlouhou dobu, pak se vyvíjí lékařská rýma.

S ním, pacient nemůže dělat bez léků: čich a schopnost dýchat normálně zmizí, pokaždé, když se dávka spotřebuje zvyšuje.

Abyste tomu zabránili, musíte sprej používat striktně v souladu s pokyny a ne déle, než je stanovený interval.

Když se však objevila závislost, je nutné co nejdříve kontaktovat otolaryngologa. Váš lékař Vám předepíše léčbu, která zmírní rýmu z medikace.

Buďte připraveni na to, že to bude dlouhé a drahé.

Spray nosní Vicks Active Sinex: recenze pacientů

Názory na tuto drogu jsou nejrozmanitější. Negativní hodnocení se vytváří při nesprávném použití nebo samo-léčbě. Častěji hovoří o vedlejších účincích a příznacích předávkování: nevolnost, vysoký krevní tlak, narušení centrální nervové soustavy. Někteří hlásí závislost.

Většina pacientů je s lékem spokojena. Uživatelé říkají, že lék je rychlý.

Během první minuty po podání dochází k úlevě od dýchání, odstranění otoků, významně snížené množství odděleného hlenu. Pacient se může vrátit k obvyklým záležitostem a zapomenout na chlad.

Tato akce trvá 4-8 hodin. Poté musíte zadat další dávku léků.

Nespornou výhodou drogy, kterou uživatelé zaznamenávají, je možnost jejího dlouhodobého skladování. Po otevření by mělo být do jednoho měsíce užíváno mnoho podobných léků.

Ve spreji "Vicks Active Sinex" je konzervační látka: benzalkóniumchlorid. To vám umožní udržet účinnost léku po dlouhou dobu. Lékaři říkají, že někteří spotřebitelé jsou na tuto složku alergičtí.

S takovou patologií je nezbytné kontaktovat lékaře.

Řádek "Vicks" je reprezentován jinými léky: mast, sáček pro přípravu nápoje. Tyto nástroje se však používají pro individuální indikace. Pacienti jsou také s drogami spokojeni.

Na závěr

Z článku jste se dozvěděli o účinném vazokonstrikčním léku "Vicks Active Sineks". Pozornost je věnována instrukci, aplikaci, složení a recenze.

Nezapomeňte, že byste se neměli spoléhat na názory jiných lidí a na cizí zkušenosti s léčbou. Pokud potřebujete nějaké léky nebo se necítíte dobře - kontaktujte svého lékaře.

Snadné dýchání!

Jak správně léčit kapky v nose Vicks Active

Na počátku podzimu nebo jara, kdy dochází ke změnám teploty, vlhkosti a atmosférického tlaku, imunita oslabuje a je méně odolná vůči účinkům škodlivé mikroflóry, proto vzácní lidé v těchto obdobích netrpí katarálními chorobami.

Drtivá většina lidí je toleruje 1-2 krát ročně, což je považováno za normu morbidity. Mnozí trpí akutními respiračními infekcemi častěji, pokud jsou nuceni přijít do styku s velkým počtem lidí, aktivně komunikovat v práci nebo veřejnou dopravou.

Nástup rýmy je nevyhnutelný v případě akutní respirační infekce, nos a jeho epitel jsou první, kteří reagují na invazi virů a bakterií.

Pak se připojte k příznakům intoxikace různé závažnosti. Nejvíce otravné a dlouhé - špatná zima, ze které se chci co nejrychleji zbavit.

Jedním z nejúčinnějších způsobů zastavení fenoménu rýmy jsou kapky v nosu Vicks Active.

Lék Vicks Active, jeho složení

Symptomatický lék, nosní kapky Slabé Aktivní Sinex je zástupcem řady léků Vicks používaných při akutních respiračních infekcích.

Rozpustné prášky antipyretického a cévního posílení s paracetamolem a vitamínem C, nosní spreje, masti pro vnější použití, mukolytické sirupy - z tohoto seznamu si můžete vybrat nejvhodnější léčivo pro léčbu SARS.

Prostředky Vicks Active Sinex je nosní kapky, vyrobené ve formě nosního spreje, určené k léčbě všech forem rýmy. Lék má synonyma: Nazivin, Noksprey, Nazol.

Podle návodu k použití má hlavní účinná látka léčiva, oxymetazolin hydrochlorid, hmotnostní podíl 50% a je 0,5 mg na 1 ml kompozice.

Zbývajících 50% je více než tucet dalších látek, mezi nimiž jsou levomentol a aloe vera, které mají změkčující účinek na sliznici nosu.

Všechny složky se rozpustí v destilované vodě.

Jak Vicks Aktivní akty

Nosní kapky obsahující oxymetazolin mají vazokonstrikční a antispasmodický účinek díky účinku na receptory hladké svalové vrstvy kapilár sliznice.

Výsledkem je, že cévní stěna je zhutněna zvýšením svalového tonusu, úzkých kapilár a snížením průtoku krve.

Snížení prokrvení nosní sliznice a křeče kapilár dramaticky snižuje pronikání krevní plazmy skrz cévní stěny a tvorbu tkáňového exsudátu, který je součástí nosní sekrece.

Otok povrchové vrstvy se sníží, mezery mezi epiteliálními buňkami se vrátí do normálu a sliznice nabývá své normální velikosti. Nosní dutina se opět stává průchodnou, dýchání nosem a čich je obnoveno a rinorea je snížena.

Kapky v nose Vicks Active Sineks - je dlouhodobě působící vazokonstriktor, účinek jedné aplikace začíná v 5-15 minutách a trvá až 12 hodin.

Mělo by být používáno maximálně 2x denně.

Po 10-12 hodinách po aplikaci se symptomy rýmy vrátí, ale v méně výrazné formě, zejména po 2-3 dnech používání nosních kapek.

Indikace pro použití Vix Active

Nosní sprej Nix spreje má vynikající lokální vazokonstrikční účinek na rinorrhea a otoky nosní sliznice způsobené různými příčinami.

Jedná se o akutní rýmu virového, bakteriálního nebo kombinovaného původu, alergickou rýmu, při komplexní léčbě, u které je nutný symptomatický vazokonstrikční účinek. Chronická rýma také dobře reaguje na léčbu tímto lékem.

Nejen nosní sliznice reaguje normalizací svého stavu na nástroj Weeks Asset. Podle návodu k použití je účinný při akutní a chronické faryngitidě a sinusitidě.

Faryngitida, zánět sliznice zadní stěny hltanu, může často doprovázet rýmu a také dobře reaguje na vazokonstrikční přípravky. Šíření infekce v hlavě se může dostat do dutin paranazálních, což vede k rozvoji jejich zánětu.

Existují nějaké vedlejší účinky?

Vedlejší účinky při použití kapek v nose Týdny se zaznamenávají zřídka a jsou primárně spojeny s jejich nesprávným použitím. To se týká četnosti užívání, více než 2x denně a trvání kurzu, více než 7 dní.

Vynikající účinek, který přichází s léčbou kapkami, a touha rychle se zbavit nepříjemných příznaků rýmy často vede k tomu, že pacient začne zneužívat lék.

Používá ho častěji a déle než předepsané pokyny.

V důsledku toho se epiteliální receptory "dostanou" do léku a nereagují na něj správně.

Sliznice trpí suchem v důsledku neustále křečovitých kapilár, její atrofie může nastat. Pacient si začne stěžovat na pocit pálení a suchost v nose.

Vyvíjí se lékařský chlad, který vyžaduje další a dlouhodobou léčbu.

Vedlejší účinky mohou nastat, pokud má osoba individuální citlivost na složky produktu. V těchto případech je možná alergická reakce ekzému nebo kopřivky.

Při silném předávkování oxymetazolinem dochází k systémovým reakcím, které se projevují nauzeou a zvracením, bolestmi hlavy a nespavostí, těžkou tachykardií a zvýšeným krevním tlakem.

Významná závažnost těchto symptomů vyžaduje symptomatickou terapii a v závažných případech i nouzovou hospitalizaci.

Kontraindikace při použití kapek Viks Active

Léčivo je přísně kontraindikováno u pacientů s přesně prokázanou intolerancí na jeho složky.

Kardiovaskulární onemocnění, jako je akutní koronární insuficience, hypertenze, symptomy chronického srdečního selhání, jsou absolutní kontraindikace.

Atrofická rýma (ozena), založená na patogenezi nemoci, nemůže být léčena žádnými vazokonstrikčními nazálními činidly.

Stále existuje řada nozologií, v jejichž přítomnosti není možné léčit nazální kongesci vazokonstrikčními léky, jako je Vicks Active Sinex.

Je to stav po operacích hypofýzy, hypertyreózy (zvýšená aktivita štítné žlázy), adrenálních nádorů (feochromocytom), diabetu typu I a II, hyperplazie a adenomu prostaty.

Neplatí Týdny Aktivní u malých dětí do šesti let. Při použití přípravku během těhotenství a kojení je třeba dávat pozor na dávkování a dobu trvání léčby.

V současné době nejsou k dispozici přesné údaje o účinku léčiva na vývoj plodu nebo jeho pronikání do mateřského mléka.

Proto se doporučuje aplikovat nixální sprej Vicks Active ne déle než 5 dnů a ne více než 2krát denně.

Forma uvolnění a schéma užívání léčiva

Nosní sprej Vix Active Synex je k dostání v lahvi z tmavého skla o objemu 15 ml, která by měla být skladována při teplotě do 25 stupňů od dětí. Doba použitelnosti je 3 roky od data výroby.

Jedna láhev léků je pro jednu osobu.

To je způsobeno tvarem speciální trysky, která produkuje rozprašovací prostředek, a jeho těsným kontaktem s nosní sliznicí během léčby.

Pro prevenci infekce různými kmeny mikroorganismů se nedoporučuje používat lahvičku několika lidmi.

Před použitím nástroje je nutné uvolnit nosní dutinu z obsahu.

To by mělo být prováděno opatrně, bez silného vyfukování, aby se zabránilo dalšímu traumatickému poškození sliznice.

Pokud je pro dítě (od 6 let) obtížné kvalitně vyhodit nos, můžete použít aspirátor, malou gumovou žárovku nebo bavlněné boty.

Prostředky Vicks Active Sineks je dlouhodobě působící vazokonstrikční lék, asi 10-12 hodin.

Frekvence injekcí by proto neměla překročit 2 krát denně, i když se symptomy rýmy začnou částečně vrátit dříve než po 10 hodinách.

Průběh lékové terapie by neměl být delší než 7 dní, jinak mohou začít nežádoucí změny v sliznici, což povede k nutnosti její další léčby.

Kompetentně určit indikace pro jmenování nosní kapky Vicks Active, vzít v úvahu všechny kontraindikace, pravidelně sledovat účinek užívání léků může být pouze lékař.

Nepředepisujte léky pro sebe a své děti, které by mohly způsobit vedlejší účinky vyžadující dodatečnou léčbu.

Vicks Active Sineks - nosní sprej

Návod k použití léčiva Vicks Active Sineks při léčbě nosních onemocnění obsahuje všechny informace týkající se jeho složení a pravidel podávání, včetně dávkovacího režimu, přehledů a informací o analogech spreje.

Forma, složení, balení

Lék se vyrábí ve formě transparentního spreje. Lék má charakteristický zápach. Nemá žádnou barvu.

Hydrochlorid účinná látka ve formě nosního spreje je oxymetazolin, který je komplementární k požadované podílu 70% sorbitolu, hydroxid sodný, citronan sodný, edetát disodného, ​​tyloxapol, L-karvonu, 20% bigluconate chlorhexidin, cineol, kyselina citronová, acesulfam draselný, šťáva listů stromu Aloe, draselný acesulfam, 50% chlorid benzalkonia, levomentol a destilovaná voda.

Obal na sprej je obal lepenky, kde je umístěn do tmavé skleněné láhve o objemu 15 mililitrů.

Podmínky a podmínky skladování

Skladování léčiva je poskytováno po dobu ne delší než tři roky. Optimální teplota pro jeho obsah je až 25 stupňů. Děti by neměly být povoleny.

Farmakologie

Viks Aktiv Sineks patří k vazokonstrikčním lékům, které se používají lokálně.

Podává se intranasální sprej, čímž se dosahuje výrazného úlevy od dýchání nosem snížením otoků jeho sliznic.

Lék začíná svůj aktivní účinek do pěti minut po podání. Trvání akce od 8 do 12 hodin.

Farmakokinetika

Protože se léčivo aplikuje topicky, nedochází k adsorpci jeho účinné látky uvnitř.

Vicks Active Sineks označení

Užívání léku je indikováno pro pacienty, kteří potřebují uvolnit dýchání nosem. Je jmenován:

Kontraindikace

Sprej Vicks Active je kontraindikován pro podávání v řadě případů, které musí být vzaty v úvahu při doporučování léčby. Lék není předepsán:

 • když pacient onemocní atrofickou rýmou (suchou);
 • když je pacient po hypofyzectomii v transspenoidním stavu;
 • když pacient léčil antidepresivy dva týdny před zamýšleným použitím spreje, i když po vysazení léku je nutné vyčkat alespoň dalších 14 dní a teprve poté si schůzku dohodnout;
 • v přítomnosti glaukomu s uzavřeným úhlem;
 • děti do šesti let;
 • těhotné a kojící ženy;
 • když má pacient vysoký stupeň citlivosti na složky léčiva.

Pozor při aplikaci spreje neublíží těm, kteří trpí

 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • poruchy metabolismu sacharidů;
 • porušení funkce štítné žlázy;
 • v přítomnosti feochromocytomu;
 • chronické selhání ledvin;
 • retence moči;
 • v kombinaci s bromokriptinem a jinými antidepresivy.

Vicks Active Sineks návod k použití

Lék se používá rozprašováním do nosních průchodů. Nepodávejte lék vleže a hlava házet zpět.

Pro dospělé pacienty a děti starší 10 let jsou v každé nozdry předepsány 1 až 2 injekce až 3krát denně;

Pro děti od šesti do deseti let je v každé nozdry předepsána 1 injekce, 2x nebo 3x denně.

Doba užívání není delší než týden. Nadměrné užívání spreje může zhoršit stav pacienta v důsledku obnovení obtížného dýchání. V tomto případě je nutné se poradit s lékařem.

Vicks Active Sineks během těhotenství

Během těhotenství se Vicks Active Sinex nedoporučuje používat.

Vicks Active Sinex děti

Děti do šesti let věku Vicks Active Sinex je kontraindikován.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky léku mohou způsobit lokální a systémové reakce u pacienta.

 • Lokálně: občas si pacienti stěžují na pocit sucha v ústech, v oblasti hrdla nebo na sliznicích nosní sliznice a také pálení. Navíc dochází ke zvýšení nosního výtoku a kýchání;
 • vyskytly se vzácné případy, kdy na konci trvání účinku aplikování spreje došlo k pocitu, že nos byl velmi blokován.
 • Systémový: arteriální tlak se může zvýšit, může se objevit bolest hlavy, závratě, časté palpitace, tachykardie a vznik sedace. Byly případy, kdy se u pacienta zvýšila úzkost a podrážděnost, objevila se nespavost a objevila se nevolnost a exantém. Pokud se sprej dostal do oka, vyskytly se případy zrakového postižení. Děti mohou narušit spánek.

Předávkování

Hlavními příznaky předávkování může být zvýšený krevní tlak a rozvoj tachykardie. Pacient se může cítit nemocný. Pozorovaná deprese nervového systému.

Léčba předávkování odstraněním symptomů, které se objeví.

Lékové interakce

Současný příjem Vicks Active Sineks s antidepresivy vede ke zvýšení arteriálního tlaku.

Sprej přispívá k prodloužení působení lokálních anestetik a zpomaluje jejich vstřebávání.

Užívání léku ve spojení s jinými léky podobného působení vede k větší pravděpodobnosti vedlejších účinků.

Další pokyny

Nepřekračujte doporučenou délku léčby.

Pokud nedojde ke zlepšení po třech dnech léčby a symptomy se dokonce zhorší, měli byste se s lékařem poradit o přesnější diagnóze.

Zabraňte rozstřikování do očí.

Užívání léku by mělo být individuální.

Vicks Active Sineks analogy

Analogy léku pro nos jsou některé spreje, které mohou nahradit Vicks Active Sinex v léčbě: Nasol Advance, Noksprey, Nesopin, Afrin Extra.

Vicks Active Sineks cena

Cena léku se může lišit. V poslední době lékárny nabízejí láhev Vicks Active Spray za 275 rublů.

Vicks Active Sineks Recenze

Soudě podle toho, jakou zpětnou vazbu získává nosní sprej, její cena odpovídá kvalitě a její účinek je trvalý a dlouhodobý. Všichni, kdo lék užívali, byli téměř spokojeni.

Margaret: Nabyla Vicks Active, když zjistila, že si zvykla na nosní kapky. Účinek se projevil téměř okamžitě po aplikaci. V noci bylo možné spát. Pomohlo to tři dny, takže doporučený týden tento lék neaplikoval.

Lucy: Spray přivedl manžela z nejbližší lékárny, když jsem v noci trpěl ucpaným nosem a kvůli mně nedostal dostatek spánku.

Lék je tak příjemně sladký a opravdu pomáhal celé noci. Koupil pak další v rezervě. Teď si tento příběh často pamatujeme a při pokládání nosu si dáváme sprej.

Naše dítě ještě není se svým lékem velké. A můj manžel a já jsme celkem šťastní.

Aldecine Spray: cena, instrukce

AquaMaster - nosní sprej

Rinoxil instrukce (sprej, kapky)

Rozprašovač Atomic Propolis: návod

Vicks Active - Spray instrukce pro nosní nos

Při tvorbě otoků nosní sliznice na pozadí nachlazení nebo alergie může otolaryngolog předepsat spreje Active nix spreje (nezaměňujte lék s aktivní mastí, která se používá pouze pro nachlazení a má protizánětlivý účinek). Lék se vyrovná s přetížením nosohltanu a výrazně usnadňuje dýchání. V tom, jak správně používat lék Vicks Active Sineks a jak to vypadá, že účinek léku ve skutečnosti, analyzujeme níže.

Farmakologický účinek a forma uvolňování

V sítích lékáren v Rusku lze lék zvaný Vicks Active Sineks zakoupit pouze ve formě nosního spreje. Kapalina je bezbarvá a bez zápachu a je uzavřena v 15 ml lahvičce.

Láhev je vybavena tryskovým rozprašovačem pro pohodlnější injekci dávek léčiva do nosních průchodů. Láhev je balena v modrozelené krabici.

Průměrná cena jedné spreji je 256 rublů (3,3 cu).

Farmakologický účinek léčiva Vicks Active Synex Spray je dán tím, že jeho složky působí na alfa adrenergní receptory v oblasti aplikace léků.

V důsledku jejich vzrušení dochází k ostrému zúžení krevních cév a kapilár nosohltanové sliznice. A akce je téměř okamžitá.

Po 1-2 minutách po použití spreje pacient pociťuje výraznou úlevu od nosního dýchání.

Pokyny pro použití a složení

Před použitím léku, aby se zabránilo nežádoucím reakcím, je nutné se seznámit se složením přípravku Vicks Active Sineks. Složení spreje zahrnuje následující komponenty:

 • Hlavní látkou je oxymetazolin hydrochlorid;
 • Pomocnými složkami jsou citrát sodný a dihydrát sorbitolu, diglukonát chlorhexidinu a tyloxapol, levomentol a kyselina citrónová, nealkoniumchlorid a aloe vera, cineol a acesulfam draselný, jakož i edetát disodný, L-karvon, hydroxid sodný a destilovaná voda.

Předepisuje prostředky Vicks Active Sineks pro tyto patologické stavy:

 • Alergická povaha rýmy (včetně pollinózy, eustachitidy nebo sezónního otoku nosohltanu);
 • Virová etiologie rýmy s SARS a chřipkou;
 • Sinusitida

Návod k použití kapky v nose Vicks Active Sineks uvádí, že kontraindikace užívání léku jsou:

 • Individuální intolerance nebo přecitlivělost na jednu nebo několik složek přípravku najednou;
 • Rýma suchá (atrofická);
 • Uzavřený úhel glaukomu;
 • Paralelní podávání inhibitorů MAO (monoaminooxidázy);
 • Operace na mozkové pochvě v historii;
 • Děti do 6 let.

Jak je to jen možné, Vicks Active Sinex je předepsán pro takové podmínky:

 • Nemoci a patologie kardiovaskulárního systému;
 • Diabetes a jiné poruchy metabolismu sacharidů;
 • Hyperterióza (zvýšená hladina TSH);
 • Chronické selhání ledvin (chronické selhání ledvin);
 • Adenomy prostaty;
 • Užívání antidepresiv z tricyklické skupiny.

Vedlejší účinky

Týden nosního spreje Aktivní Synec instrukce obsahuje informace o možných vedlejších účincích. Mohou se vyvíjet na straně různých systémů těla:

 • Těla zraku. Je možné zarudnutí a podráždění očí, nepohodlí.
 • Respirační systém. Suchá sliznice nosu, pálení, kýchání, krvácení z nosu.
 • Nervový systém Poruchy spánku, úzkost, bolesti hlavy, únava, halucinace (u dětí).
 • Kardiovaskulární systém. Posílení srdečního rytmu, tachykardie.

Dávkování a podávání

Terapeutická dávka použití léčiva Vicks Aktivní sinex by měl předepisovat pouze ošetřující lékař v závislosti na stavu pacienta a souvisejících patologií / chronických onemocněních. Současně pro děti do 6 let není nosní sprej předepsán. Pokyny také naznačují, že nosní sprej lze použít podle tohoto schématu:

 • Pacienti starší 10 let a dospělí. Ne více než 2 spreje v každém nosním průchodu pouze jednou denně;
 • Děti od 6 do 10 let. Přísně 1 dávka nebulizace v každé nozdry a pouze ne více než 1 nosní aplikace denně. Zároveň je při přijímání dávky léku zakázáno ležet nebo naklánět hlavu dozadu.

Průběh léčby je optimálně 3 dny, maximálně 7 dní. Pokud je doporučený průběh překročen, mohou se objevit výše uvedené nežádoucí účinky.

Analogy léčiva

Pokud z nějakého důvodu je třeba nahradit nosní sprej Sinex Viks Active, pak můžete použít léky-analogy, které obsahují stejnou účinnou látku - oxymetazolin. Jsou to:

 • Oxymetazolin;
 • Knoxpray;
 • Tonos a Imidin;
 • Nazol a Nazol Advance;
 • Nazivin;
 • Nazalong;
 • Xymetazolin;
 • Rinazolin;
 • Xinos;
 • Xylo Mepha;
 • Lazorin;
 • Sialor reno.

Zároveň je vždy důležité mít na paměti a pochopit, že jakákoli náhrada léčivého přípravku může mít za následek velmi neočekávané a / nebo nepříjemné následky, zejména pokud byl lék zvolen jako komplexní léčba. Doporučuje se, abyste se poradili se svým lékařem, pokud je nutná změna terapeutické taktiky. Nezapomeňte, že vaše zdraví a zdraví vašich dětí je ve vašich rukou. I když mluvíme o banálních alergiích.

Vicks Active Sineks nosní sprej: návod k použití

Lék je určen k rychlému odstranění pocitu nazální kongesce. Má anti-edémové účinky.

Aktivní složka tohoto léčiva významně snižuje nosní výtok. Účinek po aplikaci trvá přibližně 12 hodin.

K ústupu stávajících příznaků dochází po 10 minutách po aplikaci.

Forma uvolnění a složení

V 1 ml spreje dosahuje obsah hlavní látky hydroxychlorid oxymetazolin 0,5 mg. Droga nemá určitou barvu, někdy se žlutavým nádechem, charakteristickým zápachem.

Dalšími složkami jsou sorbitol, čištěná voda, levomentol, aloe šťáva, bezvodá kyselina citrónová a chlorid benzalkonový.

Vicks Active Sinex se vyrábí ve formě spreje pro nasální aplikaci 15 ml v lahvi tmavé barvy.

Druhotným obalem je kartonový obal s informacemi na něm o době platnosti a výrobní sérii.

Uvnitř krabice, s výjimkou láhve s lékem, obsahuje podrobné pokyny.

Indikace pro použití

Hlavním úkolem Vicks Active Sineks jako spreje je rychlé uvolnění nosního dýchání. Léčivo pro tento účel se v podstatě používá pro katarální onemocnění, virová onemocnění, sinusitidu a rinitidu různého původu.

Kontraindikace

Zvýšená opatrnost při léčbě tímto sprejem je nutná u pacientů se srdečním onemocněním, zejména u srdečního selhání, koronárního onemocnění, hypertenze, arytmií, tachykardií.

Pozornost je také vyžadována u pacientů s hypertyreózou, mužů s hyperplazií prostaty.

Také v seznamu lidí, kteří mají Vicks Active Sinex by měli být používáni s opatrností lidmi, kteří používají bromokriptin, antidepresiva trpící poruchami metabolismu uhlohydrátů, feochromocytom, s renálním selháním chronického průběhu.

Za těchto podmínek nemůžete předepsat lékovou terapii:

 • kojení;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • atrofickou rýmu;
 • při léčbě dětí mladších 6 let;
 • přecitlivělost na kteroukoli, i pomocnou složku;
 • po transspenoidní hypofysektomii;
 • při užívání inhibitorů MAO a 14 dnů po jejich zrušení;
 • těhotenství

Dávkování a podávání

Postřik pouze intranasální. Před první injekcí se provádí několik sprejů mimo nosní dutinu. To se provádí pro dosažení správného dávkování.

Je zakázáno léčit několik pacientů jednou injekční lahvičkou léčivé látky, což může vyvolat další infekci.

Před zavedením léčiva se nosní dutiny důkladně zbaví sliznic.

Požadované dávkování a trvání kurzu by měl stanovit ošetřující specialista.

Doporučuje se používat Vix Active Sineks jako sprej pro děti od 6 let a dospělé na 1 injekci v každém nosním průchodu. Tato dávka může být předepsána nejvýše 3krát za 24 hodin. Děti do 10 let jsou povoleny dvakrát denně.

Je nežádoucí pokračovat v léčebném postupu sprejem delším než 7denní období, aby se zabránilo rozvoji lékařské rýmy.

Pokud sprej používáte příliš často a ve vysokých dávkách, může tato technika vyvolat zhoršení stavu, což vyžaduje ukončení léčby oxymetazolinem.

Během injekce není nutné naklánět hlavu. Nestříkejte lék do polohy na zádech těla.

Vedlejší účinky

Nejčastěji může nastat celá řada lokálních projevů. Patří mezi ně: pálení v nose, vzhled svědění, suchost, zarudnutí kůže nebo nosní sliznice, výskyt častého kýchání, náhlé přetížení nosu.

Někdy dochází k rozvoji lokálních komplikací. Vyskytly se případy tachykardie, zvýšeného krevního tlaku, ospalosti, nespavosti, nevolnosti.

V případě náhodného vystavení oxymetazolin hydrochloridu sliznicím očí se objeví poruchy vidění.

V léčbě dětí je někdy komplikace ve formě poruch spánku a podrážděnosti.

Někdy může konzervační prostředek benzalkóniumchlorid způsobit otoky nosních sliznic. V tomto případě by léčba měla pokračovat s dalším lékem, který neobsahuje konzervační látky.

Zvláštní pokyny

Léčba by neměla být prováděna déle než 1 týden. Pokud není pozorován účinek předepsané léčby, je nutná odborná konzultace.

Nemůžete použít 1 láhev Vicks Active Sineks více lidí k minimalizaci infekce.

Používejte pouze injekcí do nosu. Nestříkejte sprej do očí.

Pokud budete potřebovat dlouhý kurz tohoto nástroje, je zapotřebí péče u lidí, kteří provozují složité mechanismy.

Informace o účincích léku na tělo těhotných žen a plodu nejsou uvedeny.

Během těhotenství je přípravek Vicks Active Sinex předepisován pouze podle přísných indikací pro krátký průběh léčby. Zvýšení dávky může nepříznivě ovlivnit plod.

Není známo, zda Vicks Active Sineks může proniknout do mléka kojících žen. Během laktace se léčba tímto sprejem nedoporučuje.

Vicks Active Sinex by neměl být podáván se současnou léčbou inhibitory monoaminooxidázy (a po dobu 14 dnů po užití této skupiny léčiv). Nekombinujte sprej s antidepresivy, zejména tricyklickými.

Kombinace oxymetazolinu s bromokriptinem přispívá k rozvoji poruch v srdci.

Sprej snižuje účinnost guanethidinu, betanidinu a debrizokvinu.

Látky, které mají vazokonstrikční účinek, v kombinaci s aktivní složkou Vicks Active Synex Spray, zvyšují riziko vedlejších symptomů.

Snížení účinnosti léčiva bude pozorováno, pokud nebude dodržena doporučená dávka a doba trvání léčby. Zvyšuje riziko medikační rýmy.

Akutní předávkování způsobuje mydriázu, cyanózu, zvracení, arytmii, zvýšený tlak, potíže s dýcháním, nevolnost, zvýšenou tělesnou teplotu. Také se může objevit: ospalost, kardiovaskulární selhání, ztráta vědomí, hypotenze, apnoe, deprese CNS.

Pokud byl přípravek Vicks Active Sinex náhodně užíván perorálně, jsou předepsána další opatření ve formě enterosorbentu, laxativ a výplachu žaludku. Při nízkých ukazatelích krevního tlaku se jmenuje agenta ze skupiny neselektivních alfa-blokátorů.

Těžký stav pacienta vyžaduje umělé dýchání a intubaci.

Analogy

Velké množství léčiv ve formě spreje se stejnou účinnou látkou produkuje farmaceutický průmysl. Nejznámější jsou Nazol, Noksprey, Oxymetazoline.

Podmínky skladování

Je dovoleno udržovat sprej po dobu 3 let s teplotními indikátory od 15 do 25 stupňů.

Vicks Active Sineks cena

Vix Active Sineks sprej nosní 0,05% 15ml - 260-350 rublů.

Pokyny pro použití spreje pro nos Vicks Active

Nosní kongesce - pocit není nejpříjemnější, ale je možné se ho zbavit pomocí týdně aktivního spreje. Poptávka po této droze prudce stoupá během chladného období.

Na jaře a na podzim, kdy je lidské tělo ovlivňováno teplotními extrémy, nemůže vždy překonat škodlivé mikroorganismy vykazující aktivitu.

Lidská imunita je prudce snížena, nachlazení nabírá na síle.

Složení léčiva

Návod k použití spreje Vicks Active volá tento lék jako prostředek symptomatického směru.

Obecně jsou fondy vyráběné pod značkou Vicks Active zastoupeny poměrně široce. Můžete je použít, pokud je to nutné k odstranění respiračních infekcí.

Obecně platí, že v řádku této značky najdete:

 • prášek se zpevňujícími nádobami a účinkem snižujícím teplotu;
 • nosní sprej;
 • lokální masti;
 • mukolytický sirup.

Každý člověk si bude moci vybrat pro sebe přesně lék na léčbu ARVI, který bude užitečný v konkrétní situaci.

Vicks spray je lék vyrobený farmakologickou společností ve formě nosních kapek, nosního spreje. Jeho působení bude obzvláště užitečné s prakticky jakoukoli formou rýmy. Analogy tohoto léku jsou Nasol, Sanorin, Afrin.

Návod k použití obsahuje informace o léčivé látce - hydrochloridu oxylmetazolinu. Hmotnostní frakce v přípravku je 50%, tj. Přibližně 0,5 ml na 1 ml léčiva.

Zbytek spreje je směsí velkého množství dalších látek. Mezi nimi lze nazvat aloe vera, levomentol, který jemně ovlivňuje sliznici v nose.

Destilovaná voda působí jako hlavní rozpouštědlo v přípravku.

Princip působení léčiva

Nosní kapky s oxylmetazolinem mají velmi příznivý účinek - vazokonstriktor a antispasmodikum. Účinná látka pomáhá dosáhnout podobného účinku díky tomu, že ovlivňuje nervová zakončení sliznice a konkrétněji hladkou svalovou vrstvu.

V průběhu takového nárazu se stěny cév ztenčují, svalový tonus se zvyšuje, kapiláry se zužují a krevní tok do kapilár se snižuje.

Snížení stupně naplnění krve sliznicí uvnitř nosu a kapilárního spazmu vede k prudkému snížení stupně pronikání krevní plazmy skrz stěny krevních cév. Produkce tkáňového exsudátu, který je součástí nosní sekrece, je také snížena.

Během užívání kapek nosu Týdny s eukalyptem můžete pozorovat pokles edému horní vrstvy sliznice. Prostor mezi epitelovými buňkami je normalizován.

Shell se také vrací do normálu. Nasální průchody jsou očištěny, jejich průchodnost se zvyšuje.

Člověk může nyní volně dýchat, cítit pachy, dochází ke snížení rhinorea.

Působení kapek nebo spreje na nos Vicks Active je cenné vazokonstriktorové vlastnosti. Lék začne působit asi 10-15 minut po aplikaci. Účinek zároveň zůstává téměř 12 hodin.

Použití spreje Vicks Active je nutné více než 2krát denně. Po 10-12 hodinách poté, co osoba využila spreje, se mohou projevit projevy rýmy, ale jejich závažnost se výrazně sníží.

To bude zvláště patrné po 2-4 dnech léčby s použitím nosních kapek.

Indikace a kontraindikace

Prostředky Vicks Active Spray se používá, když je nutné vytvořit lokální vazokonstrikční účinek. To může být nezbytné v případě rinorea nebo otoku nosní sliznice, bez ohledu na etiologii jejího výskytu.

Lék můžete použít jako terapeutické opatření pro následující typy onemocnění:

 • akutní rýma, vyvolaná bakteriemi, infekcemi nebo v případě kombinované expozice;
 • alergická rýma;
 • chronická rýma.

Použití léčiva při léčbě alergické rýmy je způsobeno skutečností, že takové onemocnění vyžaduje rychlý vazokonstriktorový účinek, který eliminuje klinické projevy onemocnění. Dokonce i závažná rýma, která má chronický průběh, může být léčena pomocí Viks Active.

Lék na chladné Vicks Active má pozitivní vliv nejen na nosní sliznici.

Je známo, že rýma se často může vyskytnout ve spojení s faryngitidou - zánětem sliznice zadní stěny hltanu. Obě nemoci jsou však účinně vyléčeny, pokud se jako léčba používají vazokonstrikční léčiva.

Rýma může způsobit, že se nemoc rozšíří do vedlejších nosních dutin, což způsobuje riziko zánětlivých procesů.

Různé typy sinusitidy, mezi nimiž je nejčastější sinusitida, se mohou vyskytnout s tvorbou nejsilnějších edematózních jevů na sliznici, která pokrývá povrch dutin uvnitř. Toto onemocnění je také doprovázeno silným utvářením tajemství.

Je zcela jasné, že v tomto případě použití Vicks Active sníží edematózní projevy sliznice a přispěje k rychlé likvidaci obsahu nosních průchodů.

Ale navzdory vysoké účinnosti léku má řadu závažných kontraindikací. Symptomy atrofické rýmy jsou jedním z takových zákazů používání Slabých aktiv.

Neužívejte lék v případě časného podání inhibitorů MAO, protože jeho užívání trvá méně než 2 týdny.

Kontraindikace je také stav glaukomu s uzavřeným úhlem a transspenoidní hypofyzectomie.

Lékaři nedoporučují používat tento lék pro léčbu dětí, jejichž věk ještě nedosáhl 6 let. Opuštění drogy bude mít během porodu, s následným kojením.

Přímá kontraindikace, jako je tomu u většiny léků, je zvýšená rezistence vůči základním složkám léčiva.

Člověk by měl být obzvláště opatrný při používání týdenních aktiv ve vztahu k pacientům, u kterých je patologie srdce a cévního systému. Mohou to být příznaky:

 • arteriální hypertenze, IHD;
 • chronické srdeční selhání;
 • tachykardie;
 • arytmie.

Porušení metabolismu sacharidů způsobené diabetes mellitus vyžaduje zvláštní pozornost.

Nedoporučuje se používat přípravek Vix Active a v rozporu s funkčností štítné žlázy, s feochromocytomem, chronickým selháním ledvin, hyperplazií prostaty a také při užívání tricyklických antidepresiv a bromokriptinu.

Možné nežádoucí účinky

Často, po použití jednoho nebo jiného inzerovaného nebo ne tak dobře známého léku, může člověk zažít celou řadu možných vedlejších účinků. To je důvod, proč se před použitím léku doporučuje seznámit se nejen s pravidly aplikace, ale také s možnými vedlejšími účinky.

Sprej Weeks Aktivní je obecně docela bezpečné. Výskyt vedlejších účinků v první řadě může být způsoben nesprávným použitím samotného nástroje.

Tento problém je zvláště akutní s ohledem na frekvenci a frekvenci nanášení rozprašováním.

Například, můžete použít sprej nebo nosní kapky ne více než 2 krát během dne.

Často pacienti, kteří se chtějí rychle zbavit jak nemoci, tak jejích klinických projevů, s důrazem na vynikající účinek, kterého je dosaženo po aplikaci nosního činidla, začnou zneužívat lék. A to, jak víme, může být návykové a kapky na nos brzy přestanou fungovat.

Sliznice v tomto případě vysychá a kapiláry jsou neustále křečovité. Z tohoto důvodu může dojít k atrofii sliznice.

Pacient během tohoto období cítí nejsilnější nepohodlí: pocit pálení, suchost v nose.

Kvůli nesprávnému použití léku, jednoduchý rýma může rozlévat se do léků, likvidace který bude vyžadovat další a poněkud dlouhou léčbu.

Výskyt vedlejších účinků je často připisován skutečnosti, že osoba je vlastníkem individuální přecitlivělosti na složky drogy nebo jejich intoleranci. Složky léčiva mohou způsobit příznaky ekzému nebo kopřivky.

Nekontrolované a příliš časté používání slabých látek může vést k předávkování oxylmetazolinem. Její nejsilnější stupeň vyvolává nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, nedostatek spánku, tachykardii a vysoký krevní tlak.

Nejběžnější způsob, jak se zbavit vedlejších účinků způsobených porušením pravidel pro užívání léku, je možný pouze odstraněním symptomatických projevů. Pokud je například případ předávkování poměrně závažný, pacient bude v nemocnici naléhavě hospitalizován, kde mu bude poskytnuta kvalifikovaná pomoc.