Jak identifikovat virus nebo chlad v pacientovi

S nástupem chladného období významně zvyšuje riziko akutních respiračních infekcí nebo SARS. Pro účinnou léčbu potřebujete vědět, jak odlišit virus od běžného nachlazení.

SARS se objevuje hlavně v případě, kdy je horní část dýchacích cest poškozena škodlivými viry, bakteriemi. Akutní respirační onemocnění je také charakterizováno lézí dýchacího systému, ale pouze viry. Je poměrně obtížné diagnostikovat symptomy virové infekce v té době, protože její vývoj se často vyskytuje bez jakýchkoliv příznaků.

Výskyt akutních respiračních infekcí je způsoben především hypotermií lidského těla nebo zasažením respiračního systému různých bakterií, mezi které patří streptokoky, stafylokoky, pneumokoky a další. Když je infikován ARVI, do lidského těla vstupují mikroskopické patogenní viry, jako je parainfluenza, adenovirus, chřipka, enterovirus, reovirus a další, které mohou být infikovány již nemocnou osobou.

Hlavní rozdíl mezi běžným nachlazením a virovou infekcí, který může být snadno stanoven samotným pacientem, je ovlivněn následujícími příznaky:

 • Chřipka se velmi rychle šíří po celém těle a stav osoby se v krátké době významně zhoršuje. Při běžném nachlazení se příznaky onemocnění objevují postupně. V průběhu několika dnů se bolest v hrdle a výtok z nosu pomalu zvyšuje a teplota stoupá. Těmito příznaky můžete určit - virus nebo nachlazení a jak rozlišit (rychlostí růstu známek onemocnění).
 • U chřipky se primární symptomy projevují zvýšenou bolestí hlavy, zimnicí, zvýšeným pocením, závratěmi a podobnými příznaky. Hlavním rysem je zvýšení tělesné teploty na 38-40 stupňů. Při běžném nachlazení teplota obvykle nepřesáhne 38 stupňů Celsia. Pak můžete snadno určit rozdíl mezi chladem a ARVI. (stupeň zvýšení tělesné teploty).
 • Existuje další metoda - jak identifikovat virus nebo chlad. To lze rozpoznat častým kýcháním, které se projevuje běžnou SARS chorobou. V případě chřipky tento příznak prakticky chybí.
 • Všechny výše uvedené příklady plně popisují, jak odlišit chlad od ARVI. Je nutné vzít v úvahu faktor, že jedním z nejdůležitějších symptomů je téměř okamžitý projev kašle v případě katarálních onemocnění. Kašel nachlazení má trhavou a suchou povahu, která zpočátku nezpůsobuje žádné zvláštní problémy. Když máte chřipku, spolu s kašlem, objeví se zcela jiné příznaky: vysoká horečka, bolest v krku, rýma. Někdy, když je infikován chřipkou, kašel přichází po 3-4 dnech, jiné příznaky onemocnění v této době jsou označeny.

Hlavní příznaky onemocnění

Abyste mohli rozlišovat mezi SARS a zimou, musíte znát hlavní znaky a příčiny jejího výskytu. Po přehřátí těla existuje možnost nachlazení.

 • V procesu znatelného ochlazení nohou a paží.
 • V nepřítomnosti ochranné pokrývky hlavy.
 • Být v návrhu za nepříznivého počasí.
 • Při koupání v otevřených nádržích.

Když jsou lidé vystaveni nízkým teplotám v dýchacím systému, začíná zánětlivý mikrobiální proces. Kauzální agens onemocnění patří: hemofilus bacilli, streptokoky, stafylokoky a další bakterie, které jsou přítomny téměř u všech lidí na sliznicích. S výskytem příznivých podmínek jsou vysoce aktivní a způsobují onemocnění.

Když lidské tělo ochlazuje, imunitní systém dostává určité množství stresu a nechrání systém před zvýšením účinků patogenních mikrobů. Zvýšení jejich počtu přispívá k infekčnímu onemocnění doprovázenému zánětlivým procesem. Pro nachlazení patří: jakákoli forma bolesti v krku, sinusitida, faryngitida a další.

Jak předcházet nemocem?

Pokud se blíže podíváte na to, co jste „chytili“ - virus nebo nachlazení a jak se projevuje projev choroby, měli byste vzít v úvahu, že prevence je nesmírně důležitá. Aby se zabránilo infekci, neměli byste během epidemie navštěvovat přeplněná místa, umýt si ruce tak často, jak je to jen možné, a přijmout postupy k posílení imunity.

Když se objeví primární příznaky onemocnění, zejména pokud víte, zda je zima virus, nebo ne, začněte správnou léčbu. Za prvé, musíte jít do postele, vřele přístřeší, vyhnout se průvanům, pít co nejvíce tekutiny. Zotavení těla bez různých komplikací pochází z podmínek, které jsou vytvořeny pro nemocné, zápasí s infekcí.

Na veřejných místech, v práci, ve škole, se snažte udržet odstup od potenciálních nositelů nemocí. Nikdo není pojištěn pro nemoc, nejsou pro ně žádné očkování. Očkování se provádí pouze pro chřipku, ale nezaručuje, že nebudete nemocní, ale že očkovaní lidé trpí ARVI mnohem méně často.

Nejspolehlivější metodou prevence nachlazení je vyhnout se kontaktu s pacienty a omezit návštěvy na přeplněných místech. Doporučuje se vytvořit individuální karanténu, abyste se chránili před infekcí nemocí.

Závěr

Nyní znáte rozdíl mezi nachlazením a virem a měli byste vzít v úvahu, že jakákoli choroba může být počátkem akutního respiračního onemocnění, které může později vyvolat ARVI. Hlavní nebezpečí - infekce je přenášena vzduchovými kapičkami, což umožňuje její snadné přenášení. Kromě toho se můžete dostat z potravin, předmětů obecného použití, a dokonce i nemytých rukou.

Je nutné vzít v úvahu, pokud máte podezření na akutní respirační virové infekce nebo nachlazení, měli byste okamžitě kontaktovat kliniku v místě bydliště u lékaře, který vám určí správnou léčbu. Jakákoli vlastní léčba může vést k výraznému zhoršení vašeho zdraví.

Jaký je rozdíl mezi virem a zimou a jak je odlišit

Mnoho lidí si dnes zaměňuje pojmy jako SARS a nachlazení. Na první pohled mají podobné symptomy, ale ve skutečnosti jsou to úplně dva různé jevy, které se liší v etiologii, léčbě a klinickém obrazu. Přesné stanovení diagnózy může provést pouze zkušený odborník. Takže se nemusíte léčit samy. Můžete léčit zcela jiné onemocnění.

Jaký je rozdíl

Abychom pochopili, jaký je rozdíl mezi akutními respiračními virovými infekcemi a chřipkou a nachlazeními, musíte nejprve zvážit každé onemocnění zvlášť.

Vlastnosti ARVI

ARVI je onemocnění, které může být postiženo virem. Dnes to může být parainfluenza, adenovirus nebo rhinovirus. Do této kategorie navíc spadá i chřipka. SARS má své vlastní charakteristiky kurzu.

K vyzvednutí samotného SARS hypotermie nebo použití studené zmrzliny nestačí. To vyžaduje, aby patogenní organismus pronikl do lidského těla vzduchovými kapičkami. Infekce prostřednictvím jídla, nádobí nebo hraček je zřídka pozorována.

Doba inkubační doby ARVI je pouze 1,5 dne. Během této doby se patogenní mikroorganismy nacházejí v těle a poškozují sliznici horních cest dýchacích.

To vede k vývoji specifického klinického obrazu:

 1. V první fázi vývoje ARVI, kdy orgán dosud nebyl schopen adekvátně reagovat na to, co se stalo. V tomto případě si pacient ve své letargii všimne špatné chuti k jídlu. U malých pacientů v této fázi dochází k mírnému přetížení nosu, bez výboje.
 2. Ve druhé fázi vývoje ARVI jsou pozorovány příznaky jako je lechtání, horečka, výtok z nosu, kašel. Závažnost symptomů spojených s virulencí infekce. Chřipka se vyznačuje nárůstem teploty až o 40 stupňů od prvních dnů. Pod odkazem - sirup pro kašel pro dospělé.

Zvláštností ARVI je, že může následovat bakteriální etiologická infekce. Důvodem je to, že viry způsobují, že imunitní systém je zranitelný vůči škodlivým mikrobům, bakterie budou aktivovány na sliznici dýchacích cest. Z tohoto důvodu se člověk, který se již začal zotavovat, po 3 až 5 dnech opět zhoršuje. I když s adekvátní léčbou se to děje velmi vzácně.

SARS může způsobit rozvoj různých patologických stavů dýchacích cest. Vše záleží na tom, jaký typ patogenu vstoupil do těla.

Jak používat Nimesil pro nachlazení, a jaký účinek může být použití tohoto nástroje pomůže pochopit tento článek.

Ale co je lepší pro nachlazení, Aspirin nebo Paracetamol, a jaké prostředky by měly být použity na prvním místě, popsané v tomto článku.

Co je prevence chřipky a nachlazení během těhotenství a že je nutné používat vitamíny, je podrobně popsáno v tomto článku: http://prolor.ru/g/lechenie/profilaktika-prostudy-pri-beremennosti.html

Také by vás mohlo zajímat, jak používat ibuprofen pro chřipku a nachlazení.

Studené vlastnosti

Zima se objevuje kvůli dlouhému pobytu v zimě. To je výsledek podchlazení ve větru, mrazu. Vzhledem ke zvýšenému podílu nachlazení u člověka v dýchacích cestách dochází k mikrobiálnímu zánětlivému procesu. Běžné nachlazení není jméno soužení. A jen náznak jeho příčiny.

Bakterie mohou ovlivnit vývoj nachlazení. Jsou vždy na sliznicích dýchacích cest v každé osobě. Běžné nachlazení nepatří k infekčním onemocněním. A dokonce i malé děti a lidé s oslabenou imunitou jsou schopni zachytit bakteriální infekci.

Na funkcích studeného videa:

Studený vývoj může ovlivnit vývoj nachlazení, po kterém je imunitní systém vysoce stresován a neschopen chránit tělo. Inkubační doba může dosáhnout 2-14 dnů. Uvědomte si, že na tomto příznaku může být nachlazení, jako náhlý špatný pocit, který se vyvíjí bez lokálních projevů. Pak se pacient obává bolesti v krku, lechtání, přetížení nosu a silného výtoku. Indikátory tělesné teploty přitom zůstávají normální. Výjimkou je bolest v krku, kdy dochází k nárůstu teplotních ukazatelů.

Pokud nebudete věnovat dostatečnou pozornost běžné nachlazení v počáteční fázi svého vývoje, může to vést k rozvoji bakteriálního onemocnění, které může být léčeno použitím antibakteriálních léčiv.

V opačném případě to povede k rozvoji řady komplikací, které poškodí srdce, ledviny a klouby.

Na základě obdržených informací bylo zřejmé, jaké rozdíly existují mezi SARS a běžným nádechem:

 • s ARVI, infekce je pozorována po kontaktu s nemocnou osobou, ale běžné nachlazení je autoinfekce;
 • doba prodromálního období s akutními respiračními virovými infekcemi je 1 den, zatímco s chladem toto období chybí;
 • SARS je charakterizován jasným začátkem a klinický obraz běžného nachlazení má rozmazaný, fuzzy charakter;
 • s ARVI je pozorován nosní výtok. Jsou hojné a tekuté, ale s nachlazením zcela chybí.

Jak odlišit dospělého

První rozdíl mezi nachlazení a nachlazení je příčinou vzniku těchto patologií. U dospělých se ARVI objevuje poté, co virus pronikl do dýchacího traktu. A aby si vydělal chlad, stačí, aby dospělý stál dlouho v zimě. Kromě toho se tyto dva jevy liší i symptomy.

Pokud dojde k prudkému nárůstu teploty, ale zároveň nedochází k výtoku, kašli a bolestivosti, pak se ujistěte, že se jedná o projevy ARVI. Přítomnost takových projevů, jako je bolest v krku, hlenu a mírný kašel, naznačuje přítomnost nachlazení.

Je však možné použít studené pilulky na rtech acykloviru a jak účinně je tento nástroj v tomto článku podrobně popsán.

Bude také zajímavé zjistit, zda je možné pít rimantadin se zimou a jak efektivní je.

Jak je však léčba nachlazení během laktace a co jsou léky a domácí léky nejúčinnější, je podrobně popsáno v tomto článku.

Jaké léky zmírňují příznaky nachlazení jsou použity v první řadě, a jaké je jejich jméno, je podrobně popsáno v článku.

Jak odlišit dítě

Slavný pediatr Komarovsky vypráví o zvláštnostech akutních respiračních virových infekcí a nachlazení. Trvá na tom, aby tyto informace měl každý rodič. Hlavním rysem těchto dvou jevů je, že viry se nemohou šířit bez účasti jiných buněk. Viry pronikají do buňky a vytvářejí své kopie. Každá infikovaná buňka tak produkuje tisíce svého druhu. A ona zahyne nebo už není schopna vykonávat své funkce. To vede k rozvoji určitých symptomů. Dalším znakem virů je, že jsou selektivní při výběru buněk pro reprodukci. Ohromují jen to, co mohou podmanit.

Na videu, jak odlišit chlad od viru:

Každý člověk by měl znát rozdíly mezi akutními respiračními virovými infekcemi a nachlazeními, protože tyto dvě nemoci jsou považovány za jednu z nejčastějších. Tyto jevy lze navíc odlišit nejen symptomy, ale také metodou terapie. Při léčbě akutních respiračních virových infekcí předepisují léky, které budou bojovat s viry a zmírní celkový stav pacienta. Ale s chladem je podstatou terapie snížení projevů nemoci a prevence komplikací.

Jak odlišit chlad od viru

Nemoci spojené s hypotermií těla, který je populárně nazvaný “chladný”, někdy se vyskytovat podobný virovým infekcím. Ale příznaky a léčba těchto patologií, i když podobné, ale stále mají své vlastní vlastnosti, a někdy radikálně odlišné. Kromě toho, aby bylo možné odlišit chlad od viru musí být také schopen, protože pod rouškou banální onemocnění může skrýt počáteční fázi chřipky, která musí být léčena pod vedením lékaře, aby nedošlo k nepříjemným komplikacím.

Jaký je rozdíl mezi běžným nachlazením a virovou infekcí?

Chcete-li vědět, co je běžné a jaké jsou rozdíly mezi těmito chorobami, musíte určit, co je každý z nich. Pediatři "stará škola" je často mimo zvyk zvaný jakékoliv infekční onemocnění dýchacího ústrojí ARD, což je ve skutečnosti správná definice, ale neznamená to jasně, který patogen vedl k vývoji klinického obrazu. Existují pouze dvě skupiny původců sezónních infekcí a nachlazení - virů a bakterií, ale to je klíčový rozdíl mezi těmito dvěma onemocněními.

Virová infekce se přesněji nazývá ARVI a mnoho takových infekcí „chodí“, jako jsou rhinoviry, parainfluenza, adenoviry, RSV a jejich podtypy. Skupina akutních respiračních virových infekcí také zahrnuje chřipku, protože je to také virus, který ovlivňuje dýchací (respirační) cesty, pouze provokuje závažnější průběh a častěji způsobuje komplikace. Všechny ORVI v různých stupních se liší v následujících charakteristikách:

 1. Chcete-li onemocnět SARS, chladné nohy nebo jíst zmrzlinu není brzy. K tomu je nutná infekce nemocné osoby, která se často vyskytuje ve vzduchových kapkách. Zřídka pozorované infekce přes hračky, jídlo, nádobí. Zpravidla je dostatečně blízko, aby mohl komunikovat s nemocnou osobou, nebo být v týmu po určitou dobu, kde jsou pacienti, aby si sami onemocněli.
 2. Inkubační doba virů dýchacích cest je krátká - 1-5 dnů, obvykle ne více než 2 dny. Během tohoto období se viry množí v těle a ovlivňují sliznici horních cest dýchacích, což vede k charakteristickým příznakům.
 3. Prodromální období, nebo doba, kdy tělo ještě neodpovědělo na účinek viru, ale jeho množství je již velké, s ARVI již způsobuje porušování lidského zdraví. Pacient se stává pomalým, nepohodlným, jeho chuť k jídlu padá, oči se začínají lesknout, zdá se, že jsou mokré. Děti v této fázi mají často mírnou nazální kongesci v nepřítomnosti propuštění.
 4. První příznaky viru jsou obvykle jasné - hojný vodnatý výtok z nosu, kašel a horečka. Závažnost symptomů bude přímo záviset na virulence infekce. S chřipkou může teplota stoupnout na 39-40 stupňů od prvního dne nemoci. "Slabé" infekce však nemusí vést ke zvýšení teploty, ale častěji poskytují subfebrilní stav.
 5. Zvláštností virové infekce je, že druhá vlna může být následována bakteriální cestou podél „zpevněné cesty“. Faktem je, že viry značně oslabují lokální imunitu a bakterie se začínají aktivovat na sliznici dýchacích cest. Po 3 až 5 dnech se tedy osoba s ARVI, která se již začala zotavovat, může opět cítit horší. Při adekvátní terapii se to však nestane.
 6. Alergičtí pacienti s virovými infekcemi často produkují reakce přecitlivělosti a dokonce i běžné potraviny mohou vést k alergiím.
 7. ARVI vede k rozvoji různých onemocnění dýchacích cest, v závislosti na tom, jaký druh patogenu vstoupil do těla. U pacienta se může vyvinout rýma a faryngitida (nejčastěji), angína, zánět hrtanu, tracheitida, bronchitida, sinusitida, otitis.

Nyní stojí za to se seznámit s tím, co představuje chlad. To je výsledek lidské hypotermie ve větru, průvanu, mrazu bez klobouku a šálu, se zmrzlými rukama a nohama atd. V důsledku expozice „velké části“ zimy začíná mikrobiální zánětlivý proces v dýchacích cestách člověka. Běžné nachlazení není název nemoci, ale pouze označení její příčiny. Hlavní charakteristiky podmínky, kterou nazýváme zimou, jsou:

 1. Kauzálními agens onemocnění jsou streptokoky, stafylokoky, hemophilus bacily a další, které pacient neinfikuje od jiné osoby: tyto mikroby neustále žijí na sliznicích dýchacích cest u kterékoli osoby. Katarální patologie nejsou téměř nakažlivé a pouze malé děti a těžce oslabení lidé mohou zachytit bakteriální infekci dýchacích cest. Přečtěte si více o hemolytickém stafylokoku v nose.
 2. Bezprostřední příčinou je vystavení chladu, po kterém je imunitní systém pod tlakem a nemůže chránit tělo před aktivací podmíněně patogenní mikroflóry. V důsledku zvýšení počtu bakterií dochází k infekčnímu onemocnění doprovázenému zánětlivou reakcí.
 3. Nachlazení, rýma, bolest v krku, zánět vedlejších nosních dutin a další - zvláště časté a snadné katary se vyskytují u lidí, kteří již mají tato onemocnění v chronické formě. Ale bez působení provokujících faktorů a se silnou imunitou, mírné podchlazení nemůže poskytnout selhání v těle, tak studený nenastane. Naučte se rozlišovat anginu pectoris od SARS
 4. Inkubační doba bakteriální infekce může být delší - od 2 do 14 dnů, ale pro ARD po hypotermii trvá obvykle 2-3 dny. Prodromální období pro nachlazení obvykle chybí. Infekce se může vyvinout bezprostředně po prvních klinických projevech někdy po vystavení nachlazení nebo po akutní respirační virové infekci.
 5. Příležitostně je prvním příznakem patologie celkové zhoršení stavu osoby bez lokálních projevů. Ve většině případů se však zima projevuje velmi jasným bolestem v krku (začíná tonzilitida), silným bolestem v krku (faryngitida), kongescí nosu a silnými, ale ne hojnými sekrecemi (rýmou). Tělesná teplota je obvykle normální nebo subfebrilní, ale s anginou pectoris může být vysoká.
 6. Pokud nevyléčíte chlad v nejranější fázi, může se rozvinout do skutečné bakteriální nemoci, kterou lze vyléčit pouze pomocí antibiotik. Jinak hemolytický streptokok, který způsobil většinu těchto patologií, způsobuje závažné komplikace v ledvinách, srdci, kloubech.

Virová infekce se tedy liší od chladu následujícími způsoby:

 • infekce: ARVI - od pacienta, běžné nachlazení - autoinfekce (patogen přetrvává v dýchacích cestách);
 • prodromální období: akutní respirační virová infekce - až jeden den, chlad - ne;
 • nástup onemocnění: ARVI - jasná, s horečkou, studená - rozmazaná, ale jakýkoli příznak může být vyslovován;
 • nosní výtok: SARS - vodnatá, tekutá, hojná, nachlazení - nepřítomná s nazální kongescí nebo silná bílá, pak žlutá.

Podívejte se na video o rozdílech akutních respiračních infekcí, nachlazení a nachlazení.

Vlastnosti léčby

Když má člověk akutní respirační onemocnění, je zásadní otázka, jak je způsobena. Pokud jsou během virové infekce pacientovi předepsána antibiotika, přispěje to k oslabení lokální imunitní obrany, výskytu dysbiózy a rozvoji rezistence bakterií na sliznici nosu a krku. Výsledkem je, že tělo nebude mít dostatek síly k boji s virem, onemocnění bude zpožděno a může mít za následek komplikace. Proto je nutné najít zkušeného odborníka a svěřit léčbu akutních respiračních infekcí, ať už je to jakýkoliv, a to lékaře.

Příkladná léčba virových infekcí dýchacího traktu bude následující:

 1. antivirotika - od prvních projevů onemocnění (Viferon, Interferon, Remantadin, Kagocel, Izoprinosin, Tsitovir 3);
 2. antipyretická léčiva, když teplota stoupne na 38,5 stupně nebo více a pacient je špatně snášen (Nurofen, Ibuprofen, Nise, Paracetamol, Cefecon);
 3. látky potlačující kašel pro suchý kašel v nepřítomnosti sputa v časných stadiích virové infekce (Sinekod, Libeksin);
 4. mukolytika a vykašlávání, aby se ředil sputum a zmírnil kašel (Mukaltin, Bromhexin, Ambrobene);
 5. vitamínové komplexy, zejména kyselina askorbová, jakož i posilující léky pro zvýšení odolnosti těla;
 6. léky pro kloktání - Hexoral, Yoks, Furatsilina roztok pro zmírnění bolesti v krku, stejně jako resorpci tablet a bonbónů (Lizobact, Ajisept, Septolete) a zavlažování hrdla spreji (hexoral, Tantum Verde); Soda také pomáhá s bolestmi v krku.
 7. inhalací do krku a horních cest dýchacích minerální vodou a fyziologickým roztokem za účelem změkčení a zvlhčení sliznice;
 8. Zavlažování nosu s roztokem mořské vody k propláchnutí infekce, odstranění hlenu, prevenci vzniku antritidy (Aqualor, Aquamaris).

Je nutné zajistit odpočinek na lůžku pro ORVI, nebo alespoň vyloučit venkovní hry, pokud mluvíme o nemocném dítěti.

Místnost, kde je pacient umístěn, by měla být pravidelně větrána a měla by být dodržována normální úroveň vlhkosti (asi 50%). Osoba by měla pít více vody, bylinné čaje, a pokud je to nutné, čaj s malinami nebo lipou, aby se chrlila horečka. Můžete doplnit medikační terapii užitečnými lidovými prostředky - aloe, medem, kalanchoe, šťávami a bylinnými infúzemi. Je také žádoucí jíst více vitamínových potravin a cibule, česnek, který obsahuje mnoho přírodních antivirových látek - fytoncidy.

Léčba nachlazení, tj. Bakteriální infekce, se bude lišit od výše popsaného schématu. Kromě toho bude nutné brát antibakteriální látky, pokud se u člověka nevyskytne symptomatická úleva během 6-8 dnů od nástupu virové infekce, což znamená přidání bakterií. Pro mírné nachlazení je obvykle dostačující zavlažovat nos po předběžném opláchnutí antibiotickými kapkami (Isofra, Polidex) nebo antiseptickým lékem Miramistin. Injekci vazokonstrikčních činidel (pro virové infekce, které jsou nežádoucí v důsledku sušení nosní sliznice) mohou být redukovány rýmou s těžkým projevem, stejně jako otokem nosní sliznice.

V případě krku můžete tablety Grammidinu nebo Bioparox rozpustit, ale pouze na lékařský předpis. Hexoral, Stopangin, TeraFlu Lar jsou také schopni zvládnout nachlazení. Bohatý teplý nápoj, suché teplo na krku jsou povinné pro chlad. Nedostatek lokálních drog často vyžaduje předepsání systémových antibiotik - Flemoxin, Amoxiclav, Azithromycin, Erythromycin, který je nutný, když se nemoc změní na kašel - tracheitidu, bronchitidu.

Jak organizovat prevenci

Preventivní opatření pro nachlazení a ARVI se také budou lišit, ale mají mnoho společného. Takže, aby nedošlo k nakažení virem, člověk by se měl vyhnout přeplněným místům v období epidemie, nosit masku, používat speciální léky k zajištění filmu uvnitř nosu (jmenovitě) a také vyloučit kontakty s nemocnými. Můžete také vsadit na nejnepříjemnější virová onemocnění - očkování proti chřipce.

Aby se předešlo nachlazení, je důležité začít posilovat imunitu v předstihu - ztvrdnout, plavat, dobře jíst, navštívit solnou jeskyni, cvičit a chodit hodně ve vzduchu. Tím se zvýší imunitní obrana natolik, že se sníží vystavení hypotermii. Taková preventivní opatření budou také důležitá, aby se zabránilo ARVI, protože silná imunita - záruka, že malé množství viru v těle jednoduše a jednoduše nemůže vyvolat rozvoj onemocnění.

Co se liší od nachlazení

Pokud se ten člověk v předvečer chladu a další den probudil s chladným, bolestným hrdlem a kašlem, pak řekli, že měl chlad. Lékař na klinice diagnostikuje SARS nebo akutní respirační infekce a předepisuje léčbu, aniž by zašel do podrobností. Vysoká tělesná teplota také indikuje možnou infekci chřipkou. Pro člověka daleko od medicíny není divu, že se ve všech těchto termínech mýlí. Začněme, pokusme se zjistit, jak je zima jiná než ARVI.

Chlad a nachlazení

ARVI je kolektivní název pro skupinu virových onemocnění, ve kterých se vyskytuje horní respirační trakt. Mikroskopické patogeny, které způsobují onemocnění, mohou patřit do různých rodin. Je jich asi dvě stě. Tato kategorie zahrnuje viry, které kromě chřipky a parainfluenzy způsobují: t

 • rhinovirus;
 • adenovir;
 • koronavirus;
 • respirační syncyciální;
 • metapneumovirus;
 • enterovirus;
 • reovirus;
 • bokavirusny a další.

Poznámka: pacienti se někdy dostávají do rozpaků, pokud jde o škodlivé bakterie, takže si to ujasníme. Bakterie je primitivní jednobuněčný organismus, který má mnohem menší velikost, nemá buněčnou strukturu a je schopen existence a reprodukce pouze v těle nemocného člověka nebo jeho sekretů.

Jak se tedy zima liší od nachlazení? Nadměrné ochlazení těla může způsobit virová onemocnění, což zvyšuje náchylnost člověka k infekci a usnadňuje jeho infekci. Existuje také riziko exacerbace chronických zánětlivých procesů v dýchacích orgánech. U lidí se takový stav nazývá zima. V oficiální medicíně tento termín neznamená nemoc, ale nadměrné ochlazení kůže, což je jeden z faktorů přispívajících k nástupu ARVI.

Příznaky

Projevy tzv. „Studených“ nemocí jsou si navzájem podobné, bez ohledu na typ patogenu, který lze zjistit pouze v laboratorních podmínkách. Léčba akutních respiračních virových infekcí různých etiologií zahrnuje jmenování stejného typu léků, takže diferenciální diagnóza je prováděna pouze v obtížných případech, v počátečním přijetí se lékař zaměřuje na klinické příznaky. Z definice nemoci lze vyvodit, že příznaky chladu a ARVI nemají rozdíly. Pacient si na takové nepříjemné pocity stěžuje jako:

 • bolest a bolest v krku;
 • zimnice a horečka;
 • nazální kongesce a vodnaté vypouštění z ní;
 • suchý štěkavý kašel;
 • bolest v očích a slzení;
 • bolesti svalů;
 • obecná slabost a malátnost.

Léčba je primárně zaměřena na posílení imunitního systému a na odstranění bolestivých symptomů. Oslabený organismus během tohoto období se stává zvláště náchylným k bakteriální infekci, proto jsou často diagnostikovány případy jeho připojení.

Antibiotika neovlivňují aktivitu a vitální aktivitu viru. Předepisují se pouze v případě potvrzené bakteriální povahy onemocnění, která je určena výsledky speciální laboratorní analýzy.

Když jsme přišli na to, jak odlišit chlad od ARVI, pojďme shrnout: hypotermii snižuje imunitní obranu těla a činí ji náchylnější k napadení viry. Zmrazená osoba však ne vždy onemocní a chlad není primární příčinou nemoci. Silná odolnost a pravidelná vytvrzovací procedura zvyšují odolnost těla.

Co je ARI?

Někdy, když se objeví charakteristické znaky poškození dýchacího traktu, lékař provede diagnózu akutních respiračních infekcí. Akutní respirační onemocnění není nemoc, ale spíše lékařský termín. Takový závěr je učiněn, pokud povaha choroby není zcela jasná. Kauzálními činiteli akutních respiračních infekcí mohou být nejen viry, ale také bakterie a houby. Tento termín může skrýt různé patologie, zejména:

Diagnóza provedená lékařem předpokládá možný vstup bakteriální infekce v případě SARS nebo exacerbaci chronických onemocnění nosohltanu.

Mnoho rodičů se zajímá o to, jak rozlišit mezi akutními respiračními infekcemi a akutními respiračními virovými infekcemi u dítěte. Podobná otázka může vyvstat u dospělých pacientů. Zaměření pouze na symptomy, v počáteční fázi vývoje onemocnění spolehlivě zjistit, že to nebude fungovat. Je možné stanovit přesnou příčinu patologie a identifikovat patogen pouze výsledky laboratorních testů. Chcete-li to provést, následující studie:

 • PCR analýza krku a nosu: mikrobiální druhy jsou diferencovány jejich DNA fragmenty;
 • výsev: je detekován typ bakterií zjištěných ve sputu nebo nosních sekrecích a je stanovena jejich citlivost na antibiotika;
 • ELISA: stanovení protilátek proti bakteriím a virům.

Přesná povaha onemocnění navíc pomůže určit krevní obraz. Aktivita patogenních bakterií indikuje přebytek neutrofilů. Virová infekce je charakterizována výraznou leukocytózou a zvýšenými hladinami lymfocytů.

Primární diagnostika

Stále však existuje mírný rozdíl ve symptomech způsobených virovou nebo bakteriální infekcí. Aktivita stafylokoků, streptokoků a dalších patogenních mikroorganismů může být nezávisle určena následujícími znaky:

 • obecná slabost, vzrůstající do dvou až tří dnů;
 • rýma se silným žluto-zeleným výbojem;
 • kašel s vykašláváním, které se postupně zvyšuje;
 • perzistující nízká horečka;
 • vzhled bělavého plaku na mandlích v případě jejich porážky.

Postupné zvyšování symptomů akutních respiračních infekcí je způsobeno relativně pomalým zaváděním, růstem a reprodukcí patogenních bakterií. Nažloutlá a nazelenalá barva nosních sekretů nebo sputum indikuje příměs hnisu, což je sbírka mrtvých bakterií a bílých krvinek. Serózní plak na mandlích také indikuje aktivitu škodlivých mikrobů a rozvoj anginy pectoris.

Viry vstupují do těla mnohem rychleji, jejich reprodukce je intenzivnější. Zvýšení symptomů SARS je pozorováno v kratším čase. Už první den může mít pacient vysokou horečku, bolestivé svaly a klouby. Pacient trpí suchým kašlem, z nosu je jasný a tekutý výtok. Virus postihuje sliznice, která se také projevuje ve formě symptomů konjunktivitidy.

Zjistili jsme tedy, jaký je rozdíl mezi hlavními lékařskými termíny. Pacienti by již neměli mít otázky jako: „Je nachlazení nebo akutní respirační virová infekce?“ Nyní se podívejme blíže na to, jak odlišit virus chřipky.

Virus chřipky: rozdíl

V medicíně existují tři hlavní typy chřipkového viru. Studená nebo akutní respirační virová infekce (SARS) různých etiologií je pro tělo méně nebezpečná a snáze snášena. Zvláště zákeřný je virus chřipky A, který, mutovaný a modifikovaný, způsobuje sezónní epidemie a pandemie. Pravděpodobnost letálního výsledku není vyloučena.

Zjistěte, jak odlišit chřipku od ARVI, s ohledem na rady lékařů. Dopad pneumotropních virů na organismus může být diferencován následujícími znaky: t

 1. Chřipka: onemocnění je charakterizováno akutním nástupem, horečkou a zimnicí, pacient má vysokou horečku. Infikovaná osoba si stěžuje na myalgii, bolestivé klouby a bolesti hlavy. Hrozí závažné komplikace: pneumonie, laryngeální stenóza, myokarditida, pyelonefritida. Katarální jevy v podobě nachlazení, bolesti, zánětu dýchacích cest jsou méně výrazné. Tam je suchý kašel s bolestí na hrudi.
 2. Infekce adenovirem: nástup onemocnění je méně akutní než u chřipkové infekce. Často je diagnostikována angina pectoris, která je doprovázena zvýšením lymfatických uzlin. Pacient trpí silným kašlem, rýmou, zánětem spojivek, je možné poškození jater.
 3. Parainfluenza: celková intoxikace těla je středně závažná. Pacient udržuje horečku nízkého stupně, která se může mírně zvýšit. Dochází k postižení horních cest dýchacích, většině hrtanu, častou komplikací onemocnění je stenózní laryngotracheitida.
 4. Respirační syncytiální infekce: onemocnění je charakterizováno mírnějším, ale dlouhodobějším průběhem než v případě infekce chřipkou. Převládající léze dolního dýchacího traktu s častým rozvojem bronchitidy, pneumonie, bronchiolitidy. Hlavním příznakem onemocnění je suchý, paroxysmální kašel, který trvá až 3 týdny.
 5. Koronavirová infekce: onemocnění je charakterizováno mírnou intoxikací se zánětem v horních dýchacích cestách. Děti mohou mít průdušky a plíce. Některé kmeny jsou schopny způsobit poškození trávicího traktu, vyskytující se ve formě gastroenteritidy v akutní formě.

Lze uzavřít, jak odlišit SARS různých etiologií od chřipky. V prvním případě má pacient nízkou horečku, která obvykle nepřevyšuje 38 ° C. Existují výrazné katarální jevy. V druhém případě je intenzivní horečka a malátnost a bolest v krku, rýma a kašel ustupují do pozadí.

Po podrobném zkoumání, jaký je rozdíl mezi běžným nachlazením a ARVI a jak se chřipkový virus projevuje, zdůrazňujeme, že prevence onemocnění má zásadní význam. Aby se předešlo infekci, doporučuje se v období epidemie zdržet se návštěvy přeplněných míst, umývat ruce častěji a posilovat imunitu.

Jak odlišit chlad od viru (ARVI): rozdíl a rozdíly v léčbě

Nemoci způsobené podchlazením těla jsou populárně nazývány "zima". Jejich průběh je velmi podobný virové infekci.

Existuje však rozdíl mezi těmito patologiemi. A protože léčba těchto nemocí je odlišná, lékař by měl být schopen od sebe odlišit.

Přiměřená diagnóza je také potřebná, protože pod rouškou běžné nemoci může být nebezpečný virus chřipky, jehož léčba vyžaduje povinnou intervenci lékařů.

Jinak může být nemoc komplikovaná a může vést k závažnějším patologiím.

Jak zjistit rozdíl mezi studenou a virovou infekcí

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Chcete-li se naučit rozlišovat nachlazení od akutních respiračních virových infekcí (akutní respirační virová infekce), musíte tyto choroby zcela pochopit. Lékaři s mnohaletými zkušenostmi jsou zvyklí označovat jakoukoli infekci dýchacích cest jako obecný termín „akutní respirační onemocnění“.

To samozřejmě není špatné, ale tento koncept neindikuje vůbec typ patogenu, který by vyvolal příznaky onemocnění. Příčiny sezónních infekcí jsou rozděleny do dvou skupin: bakterie a viry. To je základní rozdíl mezi těmito dvěma chorobami.

Všechny virové infekce jsou zahrnuty ve skupině SARS. Patří mezi ně:

 1. Chřipka.
 2. Paragripp.
 3. RSV a jejich podtypy.
 4. Rhinoviry.
 5. Adenoviry.

Příznaky chřipkového viru

Chřipka, která se každoročně rozhoří s nástupem chladného počasí, platí také pro viry, které ovlivňují dýchací (respirační) cesty. Chřipka však může vyvolat závažné komplikace a je vždy velmi obtížná.

Všechny akutní respirační virové choroby mají společné vlastnosti. Pro výskyt patologie není dost banální hypotermie nebo přejídání zmrzliny. K infekci obvykle dochází ve vzduchových kapičkách od nemocné osoby po zdravou osobu.

Je možné a cesta cesty infekce do těla, tj. Prostřednictvím:

Tato infekce s chřipkou se však vyskytuje mnohem méně často. Ale přímá komunikace s nemocnou osobou, která se může vyskytnout ve službě, ve veřejné dopravě, v obchodě, je nejčastěji příčinou infekce chřipkou.

Inkubační doba u virů chřipky a dýchacích cest je velmi krátká. Osoba se stane asi 2-3 dny po infekci. Příznaky chřipky rychle rostou.

Od prvních známek až po prudké zhoršení trvá obvykle dvě hodiny. Je to dáno tím, že se jednou v příznivém prostředí aktivně množí patogenní mikroorganismy. Ovlivňují však epitel sliznice horních cest dýchacích, což vyvolává odpovídající symptomy:

 1. vodní výtok z nosních průchodů;
 2. bolest v krku;
 3. suchý kašel;
 4. horečka.

Závažnost symptomů je přímo úměrná virulence infekce. Pokud máte chřipku, teplota může přeskočit na úroveň 39-40 v první den, ale při slabé infekci nemusí teplota stoupnout. Nejčastěji pozorované subfebrile.

Prodromální období nemoci, kdy tělo ještě neodpovědělo na virus, ale koncentrace infekce je již vysoká, způsobuje také zhoršení zdraví. Infikovaná osoba má následující příznaky:

 • obecná malátnost;
 • letargie;
 • bolest v očích a trhání;
 • nosní kongesce bez výtoku z ní;
 • ztráta chuti k jídlu.

Nebezpečí virové infekce spočívá v tom, že „na patách“ za ní může druhá vlna přijít bakteriálně. To je způsobeno tím, že primární imunita je oslabena lokální imunitou, to znamená, že cesta pro patogenní bakterie je otevřená. Začnou se aktivovat na sliznici dýchacích cest.

Proto existují situace, kdy se zdá, že se člověk začíná zotavovat, ale po chvíli cítí zhoršení zdraví. Pokud je však léčba adekvátně doplněna, nestane se to.

U pacientů s alergií je virová infekce často vyvolána reakcí přecitlivělosti, kdy i běžné potraviny mohou způsobit alergie.

SARS, v závislosti na patogenu, vede k různým onemocněním dýchacích cest. Lékař může u pacienta diagnostikovat následující patologie:

Co je to zima a jaké jsou jeho příznaky?

Abychom dokázali odlišit studenou (ARD) od virové infekce (ARVI), je nutné znát hlavní příznaky první a důvody jejího výskytu.

Chlad je výsledkem hypothermie, kterou lze získat:

 • když jsou ruce a nohy zmrazené;
 • zatímco v chladném období ignoruje pokrývky hlavy;
 • za mokra;
 • v návrhu;
 • při koupání v otevřeném rybníku.

Pod vlivem chladu začíná mikrobiální zánětlivý proces v lidském dýchacím traktu. Jaké jsou hlavní charakteristiky onemocnění způsobených hypotermií?

Studené patogeny jsou:

 1. stafylokoky;
 2. streptokoky;
 3. hemofilní hůlka.

Tyto mikroorganismy jsou přítomny na sliznicích každé osoby, ale jsou aktivovány za vhodných podmínek.

Člověk nemůže být nakažen chladem a jen velmi slabí lidé a malé děti mohou „nabrat“ infekci dýchacích cest.

Pod vlivem chladu je lidský imunitní systém pod tlakem a odmítá chránit tělo před aktivací podmíněně patogenních bakterií. Jejich reprodukce vede k infekčnímu onemocnění, které je doprovázeno zánětlivým procesem.

Nachlazení zahrnuje následující onemocnění:

A nejčastěji se vyskytují u těch pacientů, kteří již trpí chronickou formou těchto patologií.

Mezitím, se silnou imunitou a v nepřítomnosti provokujících faktorů, je nepravděpodobné, že by mírné podchlazení vyvolalo nemoc.

Inkubační doba bakteriální infekce je poměrně dlouhá (3-14 dnů). Pokud je však ARD vyvolána hypotermií, může být inkubační doba snížena na 2-3 dny. Při nachlazení obvykle prodromální období chybí.

Onemocnění po podchlazení nebo ARVI může okamžitě začít klinickými projevy.

Obvykle jsou příznaky akutních respiračních infekcí vyslovovány:

 1. bolest v krku;
 2. těžké lechtání;
 3. nazální kongesce;
 4. malý, ale hustý nosní výtok;
 5. nízká horečka (nejčastěji) nebo normální frekvence.

Někdy (velmi zřídka) však onemocnění není doprovázeno lokálními projevy, ale pouze mírným zhoršením celkového stavu, který může pacient připsat těžké únavě.

Studená léčba by měla začít okamžitě. V opačném případě se může mírné onemocnění rozvinout do skutečné bakteriální infekce, která bude vyžadovat antibakteriální léčbu k odstranění.

Navíc, hemolytický streptokok, který způsobuje většinu nachlazení, může způsobit závažné komplikace srdce, ledvin nebo kloubů.

Nyní bylo jasné, že je zima odlišná od virové infekce:

 • s infekcí ARVI dochází z kontaktu s pacientem, akutní respirační infekce - to je autoinfekce;
 • prodromální období s ARVI je jeden den, s ARI chybí;
 • ARVI je charakterizován jasným nástupem, symptomy nachlazení jsou obvykle rozmazané (s výjimkou jednoho znaku);
 • nosní výtok s ARVI bohatý a kapalný, s chladem, oni jsou jeden chybějící úplně nebo mít tlustou texturu.

Metody léčby ARVI

Aby bylo možné předepsat adekvátní léčbu nachlazení, je důležité, aby lékař věděl, co to způsobilo. Proč Odpověď je velmi jednoduchá: pokud jsou antibiotika předepsána pacientovi s virovou infekcí, léky pouze oslabí imunitní systém těla, ale nebudou mít vliv na příčinu onemocnění.

To povede k tomu, že se u pacienta rozvine dysbakterióza a rezistence patogenních bakterií přítomných na sliznici a nosu. Tělo ztratí schopnost odolávat virové infekci, onemocnění se prodlouží a může způsobit závažné komplikace.

Léčba virových infekcí by měla být následující: Nejprve lékař předepíše antivirotika:

Pokud se tělesná teplota zvýšila na 38,5 a vyšší, jsou uvedeny antipyretické léky:

V počátečních stadiích chřipky vyžaduje suché kašlání podávání antitusických látek a mukolytik, které ředí sputum:

Léčba vyžaduje užívání vitamínových komplexů a posilování léků, které stimulují tělesnou odolnost.

Léky, které zmírní bolest a bolest v krku:

 • Septolete.
 • Ajisept.
 • Lizobact.
 • Tantum Verde.
 • Šestiúhelník.
 • Roztok Furatsiliny pro opláchnutí.

Navíc se doporučuje denně inhalovat hrtan a nosohltan fyziologickým roztokem nebo minerální vodou. Tento postup je nezbytný pro zvlhčení a změkčení sliznice.

Pro propláchnutí infekce musíte několikrát denně opláchnout nos slanou vodou. Tímto postupem je hlen lépe odstraněn z dutin, což zabraňuje rozvoji sinusitidy.

Pacient by měl mít k dispozici lůžko, jako poslední možnost by děti měly být zakázány ve venkovních hrách.

Pacientův pokoj by měl být větrán několikrát denně a mělo by se v něm provádět mokré čištění. Pacient musí pít co nejvíce, dobře pro to:

 1. bylinné nálevky a odvar;
 2. Malinový čaj;
 3. čaj s medem a citronem;
 4. infuze vápna;
 5. ovocné nápoje, kompoty a želé.

Drogová terapie se doporučuje podporovat všemi druhy lidových prostředků. V kurzu jsou všechny přijatelné recepty.

Jídlo pacienta by mělo být bohaté na vitamíny a minerály. Doporučuje se jíst více česneku a cibule.

Tyto produkty obsahují fytoncid - přírodní antivirovou složku.

Studená léčba

Léčba akutních respiračních infekcí se liší od metod používaných pro ARVI. Pokud týden po zahájení terapie pacient necítí úlevu, pak se k virové infekci připojila bakteriální infekce. V tomto případě je pacientovi předepsána antibakteriální léčiva.

Při mírném nachlazení je někdy dost, aby se nos propláchl a zavlažoval kapkami obsahujícími antibiotika. Při silné rinitidě a otoku nosní sliznice může být dýchání zlepšeno použitím vasokonstrikčních kapek.

Je možné se zbavit lechtání a bolesti v krku s resorpcí tablet Grammidinu nebo zavlažováním bioparoxem. Jediná podmínka - všechny tyto léky musí jmenovat lékaře.

Spreje TheraFlu Lahr, Stopangin, Hexoral pomůže vyrovnat se s chladem. Pacientovi je zobrazen dostatek nápojů, teplých obkladů na krku.

Při absenci účinku lokální terapie se obvykle předepisují systémová antibiotika:

To je nezbytné zejména v případě, že onemocnění vstoupí do stadia bronchitidy nebo tracheitidy.

Prevence SARS a akutních respiračních infekcí

Vzhledem k tomu, že příčiny těchto onemocnění jsou odlišné, preventivní opatření by se také měla lišit. Existují však společné body.

Chcete-li zabránit interseasonálnímu viru, musíte:

 1. vyhnout se přeplněným místům;
 2. noste ochrannou masku;
 3. používat výrobky, které tvoří ochranný film v nose (název);
 4. odstranit kontakt s nemocnými lidmi;
 5. provádět profylaktické očkování.

Aby nedošlo k nachlazení, musí člověk posílit imunitu. K tomu potřebujete:

 • jíst dobře;
 • ztvrdnout;
 • vystavit tělo sportovním nákladům;
 • navštívit solné jeskyně;
 • často chodí na čerstvém vzduchu;
 • odstranit špatné návyky;
 • dobře spát

Všechny tyto aktivity jsou dobré pro prevenci SARS, protože silná imunita je zárukou, že malé množství viru, který vstoupil do těla, tam jednoduše zemře a nebude schopno provokovat nemoc.

Na závěr vám odborník řekne, jak správně chřipku a chřipku správně odlišit.

Rozdíly od SARS od nachlazení? Jak rozpoznat virové onemocnění?

Respirační onemocnění mohou být katarální a virová.

V prvním případě je možný vývoj zánětlivých procesů s účastí infekčních patogenů, ale většinou se tyto stavy vyvíjejí na pozadí hypotermie.

Virová onemocnění (nebo ARVI) se objevují, když viry vstupují do těla.

Symptomy jsou často v obou případech podobné, ale léčba nachlazení a akutních respiračních virových infekcí je odlišná a účinnost léčby závisí do značné míry na správné diagnóze těchto onemocnění.

Studené a jeho hlavní příznaky

Hlavním důvodem pro rozvoj takové nemoci je projev aktivity na straně patogenní a podmíněně patogenní mikroflóry během hypotermie, proti které oslabuje imunitní systém a rychleji se vyvíjejí nemoci.

S tímto onemocněním můžete zaznamenat následující příznaky (nebo některé z nich v různých kombinacích):

 • mírná obecná malátnost;
 • kýchání a kašel;
 • nevýznamné zvýšení tělesné teploty (až 37 stupňů);
 • rýma;
 • zarudnutí hrdla.

Někdy se onemocnění může objevit, když je imunitní systém narušen v důsledku nedostatku vitamínů.

V takových případech se mohou objevit příznaky avitaminózy (poruchy spánku, bolesti hlavy, suchá kůže a dermatologické vyrážky).

Příznaky a příznaky ARVI

Jedná se především o rinoviry, adenoviry a také původce chřipky a parainfluenza.

Na rozdíl od běžného nachlazení, kdy se patologické procesy šíří do horních cest dýchacích a nosních dutin, ovlivňuje virová infekce také hrdlo.

Zároveň patogeny v nejkratším možném čase přecházejí na povrch krku, průdušnice, hrtanu, průdušek, plic a mohou být lokalizovány i na sliznicích.

Známky této patologie jsou:

 • celkové zhoršení a únava;
 • kašel;
 • svědění, bolest a bolest v krku;
 • horečka a zimnice;
 • bolest v očích;
 • zvýšené trhání;
 • bolestivé klouby a svaly;
 • pocení;
 • zvýšení velikosti lymfatických uzlin;
 • migrénu;
 • poruchy spánku;
 • ztráta chuti k jídlu.

To je způsobeno vývojem zánětlivých procesů, což indikuje boj těla proti škodlivým mikroorganismům.

A až do určitých limitů je teplota považována za normální a není nutné ji sestřelit.

Je však nutné sestřelit, pokud teplota překročí 38-38,5 stupňů.

Jaké jsou rozdíly v průběhu onemocnění?

Klinický obraz obou onemocnění může mít společné rysy (zejména v raných stadiích onemocnění), ale odborník snadno zjistí rozdíly v průběhu obou onemocnění.

Při nachlazení se příznaky objevují pomalu a průběh onemocnění není obecně akutní. Může se zobrazit pouze několik příznaků.

 1. Horečná podmínka.
  Projevuje se v podobě zimnice, vyskytující se při teplotě 38-40 stupňů.
  Horečka může být prodloužena a neprochází ani po užití antipyretik.
  Trvání tohoto stavu může dosáhnout 3-4 dnů, a to i při odpovídající léčbě, zimnice neprojdou okamžitě.
 2. Intoxikační příznaky.
  Viry a jejich metabolické produkty vyvolávají otravu těla, která se projevuje v bolestech hlavy a bolestech v očních bulvách během jejich pohybu, bolesti v kostech a svalech.
  A také může vést ke všeobecnému zhoršení zdraví s možným omdlením.

Pacienti s virovou patologií v prvních dnech mají poruchy spánku.

V noci může člověk upadnout do bludného stavu, spánek může být zcela nepřítomný, a čím závažnější onemocnění postupuje, tím větší je pravděpodobnost takových souvisejících poruch.

Léčba studené a ARVI

 1. Pokud není lůžko pacienta povinné.
  I když je to možné, je lepší v prvních 2-3 dnech nechodit do práce ani do školy.
  Rovněž stojí za to vzít v úvahu profylaktické dávky antibakteriálních léků pro prevenci přistoupení sekundární infekce.
 2. Pacient je poučen, aby pil více teplých tekutin (čaje, čaje, kompoty a ovocné nápoje).
  Tyto nápoje obsahují vitamíny a navíc přispívají k vyluhování a odstraňování patogenních mikroorganismů z nosohltanových sliznic.
 3. Teplota v případě chladu se ve většině případů nedoporučuje.
  Výjimkou jsou případy, kdy vzroste na 39 stupňů (u dětí do 38 let) a neklesne na 4 dny nebo déle.
  K odstranění tohoto příznaku můžete použít antipyretikum (ibuprofen, paracetamol).
 4. Hlavním příznakem nachlazení je rýma doprovázená nazální kongescí.
  Tento nepříjemný pocit je možné eliminovat pomocí nosních vazokonstrikčních přípravků Farmazolin, Noxpray nebo Naftizine.

V případě těžké patologie (to se stává vzácně a hlavně u osob s oslabenou imunitou) lze předepsat antibiotika, aby se zabránilo rozvoji sekundárních infekčních patologií.

Nezávislé užívání těchto léků je nepřijatelné: je nutná předchozí konzultace s terapeutem.

Pokud je snadné se zbavit nachlazení s minimální léčbou, pak v případě ARVI je nutná konzervativní léčba, během které mohou být pacientovi předepsány následující léky:

 • antivirotika, která eliminují patogeny (viferon, cytovir, interferon, rimantadin);
 • analgetika, která jsou navíc používána pro bolest v krku (hexorální, septolette, tantum verde, lysobac);
 • antipyretika, z nichž některá mají komplexní účinek (nurofen, ibuprofen, paracetamol, cefekon);
 • mukolytické a sputum ztenčující sirupy a pilulky pro zkapalňování a odstraňování sputa, které jsou výsledkem vitální aktivity virů a bakterií (mukaltin, libexin, bromhexin, synecodový sirup a ambroben).

K odstranění příznaků (kašel, bolest v krku, bolest) se doporučuje kloktat fyziologickým roztokem, alkalickou minerální vodou nebo roztokem soli a sody.

Jak se onemocnění vyskytují u dětí?

U dětí se příznaky projevují ve více akutní formě, a to především před nástupem horečky a kašle, nemocné dítě vykazuje známky slabosti a únavy.

Stává se méně aktivní, ztrácí chuť k jídlu, jasně projevuje poruchy spánku, podrážděnost a úzkost.

První dva dny se objeví rýma, pak kašlání a kýchání.

Starší děti, které mohou vyjádřit své pocity, si stěžují na bolest a bolest v krku (zejména při polykání).

Je-li u dospělých teplota během zimy zřídka stoupá na vysokou úroveň a většinou zůstává na 37 stupních, u dětí je onemocnění doprovázeno skoky na 38 a dokonce 39 stupňů během několika hodin.

SARS kromě hlavních rysů popsaných v dětství může být doplněna náhlou ztrátou hmotnosti, rozvojem průjmu, častým pláčem a úzkostí.

Teplota se nesmí snížit ani při použití účinných antipyretik.

Užitečné video

Z tohoto videa se dozvíte o příznacích a léčbě nachlazení, ARVI a chřipky:

Při prvních příznacích nachlazení je důležité v prvních dnech přesně stanovit nemoc a v případě potřeby předepsat adekvátní léčbu.

Mírné nachlazení obvykle není nebezpečné onemocnění a je snadno snášeno nejen dospělými, ale i staršími dětmi.

Na druhé straně, akutní respirační virová infekce v nepřítomnosti léčby může vyvolat rozvoj závažných komplikací, které, pokud nejsou ohroženy smrtí, mohou vyžadovat další čas a úsilí k odstranění.