Nejlepší recept na pepřovou vodku s medem na vodku nebo alkoholu

Dobrý den, přátelé! S tebou jako vždy Dorofeev Pavel. Pamatujte si, že jsem nedávno zveřejnil recept na tinkturu anýzu? Sladká řeči? No, pojďme vařit něco ostrého! Dnes vám řeknu, jak vyrobit vodku z vodky, alkoholu nebo měsíčního svitu.

Vyzkoušela jsem mnoho receptů na pepřovou tinkturu a podle mého názoru vynesla to nejlepší z nich. Zároveň se vyznačuje jednoduchostí a dostupností přísad a je připravena poměrně rychle.

Obsah článku

 1. Složky
 2. Recept na vaření pepř vodky
 3. Užitečné vlastnosti tinktury
 4. Můj dojem z receptu

Složky

 • vodka - 0,5 l;
 • červená paprika - 1 pod;
 • nové koření - 10 hrachu;
 • med - 3 lžíce. lžíce;

Vaření recept

 1. Dejte červené a nové koření do skleněné nádoby
 2. Naplňte vodku a vmíchejte do ní med.
 3. Odstraňujeme na tmavém místě s pokojovou teplotou.
 4. Trvejte na 5 dnech. První 4 dny několikrát denně třepejte sklenici. Poslední den se nedotýkáme banky - dáváme jí šanci se uklidnit.
 1. Filtr Pertsovku. Med dává hodně zákalu, takže je třeba filtrovat vatou nebo filtračním papírem. Ne vždy se dobře zpracovává přes bavlnu, ale papír trvá příliš dlouho, takže můžete postupovat následovně. Dejte nápoj, aby se usadil, takže med usadí na dno nádoby a nalít tinkturu přes slámu.
 2. Na výstupu by měl dostat jasný nápoj s krásnou medovou barvou. Na obrázku:

Níže je fotografie špatně filtrované pepřové vodky. Její barva je také docela příjemná, ale nemůžu pít takhle - příliš sladkou. I když se vám to líbí.

Užitečné vlastnosti tinktury

Pertsovka má antiseptické vlastnosti a je ideální pro prevenci nachlazení. Také tinktura tóny dobře, dává sílu a stimuluje mozek. Samozřejmě v mírných dávkách

Můj dojem z receptu

Pertsovka dopadá energicky a voňavě. Červená paprika dodává ostrost a voňavé nasycuje tinkturu celou vůní. Kombinuje chuť černého pepře, skořice, muškátového oříšku a hřebíčku.

Mimochodem, věděli jste, že nové koření není pepř? Je to jen tak zvané a ve skutečnosti se jedná o sušené ovoce velkého stromu - Drogy.

Já sám beru pepřovou vodku hlavně pro preventivní účely. Když mám pocit, že začínám chladnout, piju 2-3 sklenky před spaním a druhý den jsem ostražitý a zdravý. Letos v lednu v Petrohradu jsme měli mrazy až mínus 27, takže uložená tinktura přišla velmi šikovně.

Pokud jde o hostinu, dávám přednost zázvorové tinktuře. Má také pálivou chuť, ale dávám přednost její chuti. Ale můj otec je naopak v tomto ohledu velmi uctivý.

Znovu si přečtěte můj příspěvek. Všiml si rozdílu mezi textem a jednou z fotografií. Myslím, že ne každý si všimne. Pouze nejpozornější. Pokud je nalezen - napište do komentáře.

Mám to všechno. Po celou dobu a úspěšné alkoholické experimenty. S pozdravem Pavel Dorofeev.

Historie vodky pepř, výhody vodky a měsíčního svitu s pepřem

Jedním z mnoha oblíbených alkoholických nápojů je pepřová vodka, která díky přítomnosti koření v ní má příjemnou chuť a nezpůsobuje odmítnutí. Nápoj naplněný pepřem vyzařuje určitou jedinečnou chuť, která zvyšuje chuť k jídlu. Podává se s širokou nabídkou jídel, spolu s dalšími alkoholickými nápoji, to je často pepř vodka, která je preferována gurmány.

Vzhled pepřové vodky je spojen s výrobou a použitím vodky, kdy byla k alkoholovému základu přidána horká paprika pro léčebné účely. Ve starověku byla výsledná tinktura poprvé používána pouze lokálně pro tření omrzlin, s radiculitidou nebo kožními lézemi. Ale později, lidé studovali léčivé vlastnosti pepřové vodky a začali používat orálně jako profylaktické a terapeutické činidlo.

Je prokázáno, že vodka s pepřem má mnohem užitečnější vlastnosti než obvyklý alkoholický nápoj bez koření. Jak víte, pepř má obrovské množství vitamínů nezbytných pro řádný život. Proto je pepřová vodka na měsíčním svitu dlouho používána výhradně pro léčebné účely. Existuje několik způsobů, jak vařit pepřovou vodku, která se v závislosti na síle podává pod jiným občerstvením.

Recepty z máty peprné

V závislosti na účelu nápoje si vyberte způsob přípravy. Pro přípravu pepřové vodky ve formě terapeutického činidla používaného jako pleťové vody a tření není tedy striktně dodržováno tradiční doporučení na předpis. Současně vytvořit opravdový medový nápoj na pepři se zvláštní chutí a vůní mohou provádět pouze skuteční znalci jemného alkoholu.

Pro milovníky lihovin, kteří se chtějí naučit, jak vyrobit pepřovou vodku doma, jsou zde celé sbírky starých receptů s různými přísadami:

 • alkohol;
 • med;
 • koření.

Nejdůležitější věcí při vaření pepřové vodky s alkoholem je zároveň respektování proporcí jednotlivých složek. V opačném případě se nápoj může ukázat být horký nebo příliš horký, což může dokonce způsobit popáleniny sliznice úst, hrtanu. Kromě toho může pepř vodka ztratit své neobvyklé chutě, které jsou považovány za vrchol tinktury, z nesprávných složek.

Recept na máty peprné z měsíčního svitu

Často, ne alkohol, ale domácí měsíční svit je považován za základ pro pepřovou vodku, která dává nápoj více hodnoty. Pro přípravu takového alkoholu je nutné vzít dvakrát destilovanou kávu, která zajistí větší čistotu základu a vyšší kvalitu hotového nápoje. Tento recept obsahuje následující složky (založené na 2 litrech měsíčního svitu):

 • paprika červená - 4 kusy;
 • hrášek černý pepř - 10 kusů;
 • med - 6 lžíce;
 • Paprika - 5 čajových lžiček;
 • skořice - 2 gramy;
 • citrónová kůra - 5 gramů;
 • vanilkový cukr - 1 lžička;
 • Propolis - 1 gram.

Správně vařený likér příjemně opilý. Pomáhá nejen zlepšit náladu, ale také vám umožňuje rychle se zahřát v chladném počasí, což je důvod, proč je populární v severních zemích. Příprava pepřové vodky v měsíčním svitu v několika fázích:

 1. Řezané pepřové lusky, hráškový kaše a všechny koření se důkladně promíchají ve skleněné misce. Na parní lázni se přidává med. Všechno je důkladně promícháno a nalije potřebné množství měsíčního svitu.
 2. Obsah nádoby je pevně uzavřen a umístěn na tmavém chladném místě po dobu jednoho týdne. Současně se tinktura míchá denně a kontroluje se chuť.
 3. Poslední etapa vaření pepřů doma je filtrování přes několik vrstev gázy a stáčení hotového výrobku. Po těchto manipulacích je žádoucí, aby nápoj stál několik dní pro stárnutí, po kterém jej můžete bezpečně začít používat.

Paprika vodka vyrobená podle tohoto receptu se ukázala být velmi horká, ale přesto chutná a se zvláštním jemným aroma. Tato metoda domácí kuchyně je velmi oblíbená mezi gurmány, kteří v mnoha zemích chápou alkoholické nápoje. Výsledný produkt je zdravý a chutný. Jeho léčivé účinky jsou způsobeny přítomností propolisu a medu v nápoji, které samy o sobě mají neuvěřitelně užitečné vlastnosti. Kromě toho má med obklopující vlastnosti a chrání ústní sliznici před popáleninami při domácí pepřové vodce. Vzhledem k přítomnosti vanilky, nápoj nevyzařuje silný zápach, a proto může být nabídnut jako vynikající alkohol během večeře strany.

Recept na lahodnou pepřovou vodku

Neméně užitečným a chutným nápojem je pepřová vodka vařená s vodkou nebo alkoholem. Koneckonců, ne každý může nezávisle připravit domácí měsíční svit pro základ tohoto užitečného nápoje a neexistují žádné příležitosti k jeho koupi. Je však třeba okamžitě poznamenat, že vodka jako základ pro pepřovou vodku se hodí stejně dokonale jako měsíční svit. Jaké jsou tedy přísady pro výrobu tinktur potřebných v tomto případě? Za účelem přípravy zdravé pepřové tinktury (na půl litru vodky):

 • med - 3-4 lžíce;
 • hrášek černý pepř - 5 kusů;
 • feferonka - 1 kus;
 • Karafiát - 3 kusy.

Chuť a aroma konečného produktu závisí ve větší míře na kvalitě vodky. Proto pro výrobu pepř tinktury doma, musíte si vybrat pouze osvědčený alkohol. Roztavený med bude samozřejmě mnohem snazší rozpouštět ve vodce, ale někteří odborníci jej doporučují rozpustit ve svém přirozeném stavu - protože tak si lépe zachovává své blahodárné vlastnosti.

Jak udělat pepřovou tinkturu na vodce

Technologie výroby pepřové tinktury na vodce je podobná výše uvedené metodě. Provádí se v několika fázích v souladu s určitou sekvencí. Původně rozdrcený černý pepř, med a koření se míchají ve skleněné misce. To vše se nalije vodkou, korkovou a po pečlivém protřepání necháme pět dní na tmavém a suchém místě. V tomto případě je povinné denní míchání. Poté se starý nápoj filtruje a plní do lahví.

Mimochodem, pozůstatky koření, pepř a další přísady získané v důsledku filtrace, nemůžete ho odhodit. Mohou být znovu použity, což zvyšuje pouze dobu expozice. Takový jednoduchý recept na domácí pepřovou vodku může provádět i začátečník silných nápojů. Je to z důvodu snadnosti výroby a malého množství potřebných surovin, recept nápoje je neuvěřitelně populární mezi masami v různých zemích. Pro milovníky silných nápojů bude pepřová tinktura vynikající aperitiv, stejně jako dobrý doplněk k vydatnému obědu nebo večeři, který se skládá z masa, zeleniny a rybích pokrmů.

Pepřová tinktura doma: jednoduché recepty

Pepřová tinktura je nápoj s léčivými vlastnostmi. Ale nákup dobré pepřové vodky v obchodě je velmi obtížný. Téměř všechny skladové pepře obsahují chemikálie a příchutě a v nich není nic přirozeného. Mnoho vinařů vyrábí pepřové révy doma sami. Tento proces je velmi snadný. Kromě toho se připravuje z ingrediencí, které jsou vždy doma. Jak vařit pepřovou vodku doma - čtěte níže.

Složky

Hlavní složky pepřové tinktury jsou vysoce kvalitní vodka, alkohol, ředěný do 40-45 stupňů nebo čištěný, bez specifického zápachu měsíčního svitu.

Navíc tinktura obsahuje následující složky:

 • hořký pepř. To dělá alkohol ostřejší a dá tomu lehký peppercorn;
 • sladký med Pomáhá, aby byl nápoj měkčí.

Je však důležité správně zvolit tyto ingredience: papriky by měly mít průměr 1-2 centimetry a délku 6-10 cm, to jsou papriky, které se vejdou do láhve. Někteří vinaři používají suchý pepř, ale to trvá mnohem méně: jen lžička.

Vinaři si všimnou, že žhavost pepře je určena jeho rozmanitostí, časem sběru a místem skladování. Kapsle na pepř dává kapsaicin, který se v některých odrůdách, například v chilli, nachází ve velkém množství.

Takové odrůdy pepře, jako je maďarský vosk a paprika, mají malé množství kapsaicinu, takže mají špatně vypálené vlastnosti. Někteří vinaři berou plody červeného chilli nebo zelené papriky pro vaření pepřů. Věří, že barva dává produktu zvláštní vlastnosti. To není. Barva pepře neovlivňuje jeho chuť.

Vinaři, kteří poprvé připravují nápoj, se doporučuje vzít si 1 pepř a naplnit ho litrem vodky. Barva a chuť alkoholu se mění během jeho infuze: pepř se odstraní z kompozice a sníží se spalování nápoje, nebo se do kompozice přidají různé bylinky.

Nuance: pokud jste to přehnali a máte alkohol a ne chutné, pak by se měl zředit vodkou nebo použít k léčbě nemocí.

Je snadné odstranit žhavost feferonky: před tím, než je přidáte do alkoholu, musí být všechna semena odstraněna a ovoce omýt vroucí vodou.

K volbě medu by se mělo přistupovat také odpovědně. Musíte zvážit, jaký druh medu se používá. Použít:

 • tekutý med;
 • pohankový med;
 • květinový med.

Vinaři považují nejlepší med sbíraný ve včelařství. Tento produkt má léčivé účinky.

Tato pepřová vodka má kořeněnou pachuť a má mírnou hořkost.

Vaření recept

Nyní existuje mnoho různých receptů na vaření pepř vodky doma. Nalezení dokonalého receptu na to, jak udělat tinkturu doma je obtížné: každý vinař přidává něco do svého alkoholu. Často k němu přidáno:

Díky jejich přídavku získává nápoj vyrobený z vodky nebo jiného alkoholu jedinečnou chuť, barvu a vůni. Níže uvádíme nejoblíbenější metody domácího pepřového likéru.

Pertovka na měsíčním svitu

Tento způsob vaření pepřových tinktur je považován za nejjednodušší vinaře.

 • litr měsíčního svitu;
 • 1 červená paprika;
 • 1 lžíce hřebíček.
 1. Vezměte pepř a lžíci hřebíčku, promíchejte je v hluboké misce.
 2. Ve směsi nalijte litr měsíčního svitu.
 3. Směs se ponechá stranou po dobu 2 týdnů.

Nuance: pepř v této metodě je používán úplně, ne mletý. Po dobu dvou týdnů bude dávat kompozici všech svých vlastností hoření. Také takový pepř nebolí filtrovat nápoj. Použitá vodka by neměla mít nečistoty.

Pepř vodka

Pokud chcete vyrobit opravdu kvalitní pepřovou vodku, pak musíte získat osvědčenou, dobrou vodku.

 • litr vodky;
 • lžičku skořice;
 • 2 hvězdičky hřebíčku;
 • 2 lžičky medu;
 • 0,5 lžičky kmínu;
 • 1 chilli;
 • 3 sladký hrášek;
 • lžičku černého pepře;
 • lžička muškátového oříšku.

Vaření pepřové vodky:

 1. Vezměte si lžíci skořice, 2 hřebíček, 0,5 lžičky kmínu, 1 chilli, 3 sladký hrášek, 1 lžičku černého pepře, 1 lžičku muškátového oříšku a vše vložte do hluboké mísy, nalijte litr vodky.
 2. Dejte směs na sporák a počkejte, až se uvaří.
 3. Když se na povrchu objeví bubliny, odstraňte kompozici ze sporáku, zavřete víko a ochlaďte na 40 stupňů.
 4. Složení vložené do temného rohu místnosti po dobu 5-10 dnů.
 5. Po uplynutí stanoveného času, se dostat do nádoby, směs se filtruje přes gázu.
 6. Výsledná směs se vloží do chladničky na 2 hodiny.
 7. Po 2 hodinách si můžete dát láhev a pozvat hosty na ochutnávku.

Tento recept na vodku s pepřem osloví spotřebitele, kteří mají rádi kořeněné nápoje s vysokým obsahem alkoholu.

Alkohol alkohol

Tento způsob vaření pepřového likéru na alkohol je vinaři považován za nejlepší. Tato alkoholová tinktura s příjemnou a delikátní chutí získala v roce 2016 na kongresu vinařů v Medaili Černé půdy.

 • litr 40% alkoholu;
 • černý pepř - 15 hrachu;
 • 3 sladký hrášek;
 • 3 lžíce medu;
 • 0,25-0,5 papriky "Spark";
 • 0,5 lžičky skořice nebo malé části celku.
 1. Dejte do pánve 15 černého hrášku a 3 hrách allspice, 3 lžíce medu, 0,25-0,5 lusky červené papriky, 0,5 lžíce mleté ​​skořice a nalijte litr alkoholu.
 2. Složení na straně po dobu 14 dnů.
 3. Po stanovené době jsme dostali nápoj, filtrujeme a znovu necháme 2 hodiny stranou.

Chcete se dozvědět, jak udělat pepřovou vodku více nasycenou? Přidejte alkohol na pomerančovou kůru.

Máta peprná s medem

Téměř každý vinař věří, že ne jediný domácí pepř vodka je bez medu kompletní. S ním alkohol vyjde méně kořeněný a velmi užitečný.

 • litr měsíčního svitu;
 • 4 lžíce medu;
 • 5 chilli papriček;
 • 10 černých pepřů;
 • 0,5 sáčků vanilkového cukru;
 • 0,5 lžičky skořice;
 • 3 lžičky sušené papriky.
 1. 5 chilli papriček nakrájíme na polovinu a odstraníme z nich všechna semena.
 2. Rozdrcení 10 černých pepřů v třecí misce, smíchejte s 3 lžičkami sušené papriky. Přidejte 0,5 sáčků vanilkového cukru a 0,5 lžíce skořice.
 3. Smíchejte obě směsi, dejte na ně med a důkladně promíchejte. Musíte se míchat, dokud se med zcela nerozpustí.

Máte rádi ostřejší nápoje? Pak proveďte následující kroky: provedeme všechny kroky popsané výše a výslednou kompozici nastavíme na infuzi. Ve 4-5 dnech si dejte drink a zkuste to. Pokud se zdá, že vinař je příliš ostrý, pak může být pepř z kompozice odstraněn.

Pepř hole

Pro vinaře, milovníky pikantních nápojů, bude tento recept na pepřovou vodku ideální. Má pikantní chuť a neuvěřitelné aroma. Důležitá upozornění: do receptu se přidává méně medu než obvykle, jinak to hřebíček zabije.

Jak vyrobit pepřovou tinkturu? Budeme potřebovat následující komponenty:

 • alkohol - litr;
 • muškátový oříšek - 0,25 lžíce;
 • 2 červené feferonky;
 • 0,5 lžíce mletého černého pepře;
 • 0,25 lžíce nakrájeného hřebíčku;
 • lžička medu;
 • 3 sladký hrášek;
 • 4 hvězdy karafiáty.
 1. Vložte do hrnce 0,25 lžíce muškátového oříšku, 2 červené papriky, 0,5 lžíce mletého černého pepře, 0,25 lžičky hřebíčku, 1 lžíci medu, 3 hráchové koření, 4 hvězdičky hřebíčku a nalijte litr alkoholu.
 2. Směs se míchá: med musí být zcela rozpuštěn.
 3. Po dobu jednoho týdne dejte nádobu se směsí do tmavého chladného koutku místnosti.
 4. O týden později si dáme drink, filtrujeme a zkusíme to. Pokud se vinaři zdá, že barva a chuť alkoholu není příjemná, pak by mělo být množství přidaného karafiátu sníženo nebo zvýšeno.
 5. Směs se opět ponechala na 14 dní.

Jak pít vodku pepř

Následující pravidla pomohou spotřebiteli naplno si vychutnat tento nápoj. Doporučuje se je pečlivě prostudovat:

 1. Chraňte před použitím. Při pokojové teplotě spotřebujte kapalinu.
 2. Pijte nutně svačinu. Jídla s masem a smaženými bramborami jsou pro něj ideální.
 3. Pro oteplování, pít pepř vodku v zimě a na podzim, před jídlem. Pertsovka pomáhá vyhřívat tělo zevnitř a zabraňuje rozvoji chladu. To také zlepšuje chuť k jídlu, tak to je často používáno jako aperitiv.

Užitečné vlastnosti tinktury

Pepřový likér - má jak léčivé vlastnosti, tak kontraindikace. On:

 • má antiseptické vlastnosti;
 • pomáhá předcházet nachlazení;
 • má tonizující účinek na tělo;
 • obnovuje ztracenou energii;
 • zlepšuje činnost mozku.

Nezapomeňte, že alkohol s pepřem je alkohol a musíte ho použít k léčbě v malé dávce. Pamatujte také, že tento zdravý nápoj není pro každého. Je přísně zakázáno, aby lidé, kteří mají nemoci v zažívacím traktu, játrech. A to: výhoda a škoda může být způsobena nemocnému, který se rozhodl to zkusit, je téměř nemožné to rozpoznat.

Abychom to shrnuli: pepřová vodka je kořeněný alkoholický nápoj, takže pokud zdraví lidé často používají pepřovou vodku, i oni mohou mít zdravotní problémy. Pokud si nejste jisti, zda jej můžete použít, zeptejte se svého praktického lékaře.

Recepty vodky s pepřem a medem - dobrý lék na nachlazení nebo sebeklam? Pomůže to, jaké proporce

Moderní člověk se spoléhal na pomoc léků v případě onemocnění.

Jakmile pocítíme první známky ARVI - bolest v krku, letargii, nazální kongesci - jak jdeme do lékárny, abychom zásobili všechny druhy „Lavomaxů“, „Interferonů“ a „Ingavirinů“.

Mezitím, téměř každý v domě má jednoduchý nástroj, který pomůže zbavit se studené - vodky. Ne, to neznamená vůbec, že ​​je nutné při prvním pocitu indispozice opít se k necitlivosti.

Nízká dávka vodky s pepřem však může poskytnout tělesné síle bojovat s nástupem nemoci.

Proč a od čeho pomáhá?

Takovou metodu léčby není vždy možné svobodně volit. Případy, kdy se můžete pokusit zbavit se nemoci alkoholem, jsou následující:

 1. Vzali jste si volno z práce, pociťujete mírné zhoršení zdraví: bolest hlavy, rýma.
 2. Během dne bylo všechno v pořádku, ale večer se objevila mírná horečka, ale tělesná teplota zůstala normální.
 3. Předešlou noc jsi byl velmi chladný, a pak jsi si uvědomil, že tvoje hrdlo bolelo, kašel, hlas se posadil.

Je to důležité! Léčba vodkou je účinná pouze v případě, že je zahájena první den onemocnění.

Pokud se rozhodnete jednat druhý nebo třetí den, pravděpodobnost, že budete moci vstávat ráno a zapomenout na zimu, není velká. S největší pravděpodobností se ARVI bude hrát v plné síle, nebude schopen zpomalit v počáteční fázi.

Proč vodka pomáhá?

 1. Za prvé, hraje roli anestetika, otupuje nepříjemné pocity, které vždy doprovázejí nástup onemocnění.
 2. Za druhé, vodka, opilý v malých množstvích, rozšiřuje cévy. Krevní tok se zvyšuje, v důsledku toho boj s viry, které vstoupily do těla, jde s větší rychlostí.

Jinými slovy, vodka „podněcuje“ organismus tak, jak byl, mobilizuje své síly k „bitvě“ s mimozemskými prvky a zotavení dochází poměrně rychle.

Kontraindikace

Je možné uchýlit se k metodě léčby, kterou lidé milují, ne ke všem a ne vždy. Je zakázáno používat alkohol k léčbě, pokud: t

 • máte horečku;
 • spojený s bakteriální infekcí, o čemž svědčí prudké zhoršení zdraví, slabost, nevolnost, nedostatek chuti k jídlu, bolest jakékoliv etiologie;
 • pravidelně trpíte záchvaty hypertenze;
 • máte velmi nízký tlak (viz: vodka a tlak);
 • existují problémy s orgány gastrointestinálního traktu (v akutní fázi alkoholu - absolutní zákaz, ve fázi remise, můžete zkusit, ale s maximální opatrností);
 • jste diagnostikován s onemocněním jater.

Samozřejmě není možné léčit alkoholem těhotnými ženami a osobami mladšími 18 let.

Jak zacházet s chladem s vodkou?

Hlavní věc - pamatovat na dávkování. Nemocný si nemůže dovolit více než jednu sklenici do 50 ml, opilý v jednom kroku. Lidový lék se používá v jeden den, ne více.

Nejlepší je použít pravidlo trojnásobné recepce: ráno, odpoledne, v noci. Není-li účinek následující den pozorován, není tento způsob léčby v tomto případě vhodný. Zrušit národní lék a zavolat lékaře.

Pokud se chystáte lék připravit, nezapomeňte na proporce: měl by být trochu alkoholu. Pokud navíc používáte horkou červenou papriku, pak je možné maximálně tři až čtyři lusky na láhev. Jinak to nebude lék, ale prostředek, který může spalovat sliznice.

První recept

Můžete použít některou z následujících možností pro přípravu infuze vodky na pepř. Červená paprika zvyšuje efekt vodky, protože:

 • vzhledem k velkému objemu vitaminu C má imunitní posilující vlastnosti;
 • obsahuje látku podobnou účinku jako antibiotikum, kapsaicin, který má škodlivý vliv na patogenní mikroorganismy;
 • podporuje expanzi krevních cév.

Vodka a pepř se tak vzájemně posilují a pomáhají tělu rychleji se zotavit.

Chcete-li připravit lék na první předpis, otevřete láhev dobré vodky a vložte do ní 3-4 lusky červené papriky. Vyčkejte den, během kterého udržujte tinkturu na tmavém, mírně chladném místě.

Lék můžete použít po 24 hodinách, ale bylo by lepší, kdyby čas vydržel vodku s pepřem až 2 týdny.

Druhý recept

Nic vařit. Abyste mohli recept používat, musíte mít doma vodku a chilli. Ihned to stojí za to provést rezervaci: pokud nejste zvyklí na kořeněné koření, pak tato metoda nemusí fungovat pro vás.

Je nutné žvýkat půl lusku pepře a ihned vypít sklenici vodky (v dávce, jak si pamatujeme, ne více než 50 ml).

Je lepší udělat postup večer, protože poté je vhodné jít do postele, řádně zabalené.

Třetí recept

Rozdrcené červené feferonky. Vezměte více než třetinu lžičky nebo méně (můžete měřit "dávka" na špičce nože) a hodit do sklenice s vodkou. Míchejte, pijte v jednom doušku.

Stejně jako v předchozím případě, po které budete muset jít do postele.

Někteří "ochucení" doporučuje použít pepř v množství až půl lžičky. Nicméně, to je plná těžkých popálenin vnitřních orgánů, tak místo toho, aby byl léčen, můžete získat opačný účinek.

Čtvrtý recept

V domě nebyla paprika? Není to tak děsivé. Černé. Můžete si vzít suchý prášek, ale můžete - pár hrachu. Složení černého pepře se liší od červené: kapsaicin a kyselina askorbová jsou v něm také přítomny, ale jsou menší.

Ale v černém pepři je dostatek vitamínů skupiny B, karotenoidy, železo, selen, éterické oleje. Všechny tyto látky společně dělají z pepře vynikající prostředek pro boj s viry.

Špetka (nebo 2-3 hrách) černého pepře a sklenice vodky jsou kombinovány. Vodku je třeba opít, žvýkat pepř a jít spát.

Pátý recept

Tento recept se používá v případě silného bolesti v krku (ale ne s bolestmi v krku!) A kašlání. Musíte pít sklenici vodky (s pepřem), pak je třeba namočit bavlněný ručník do roztoku alkoholu a vody a dát ho na krk.

Vodka s vodou se užívá v následujících poměrech: pro jednu část alkoholu - dvě části vody.

Odtud pro ohřívání můžete dát šátek. Jestli půjdete do postele s takovým obkladem, ráno ráno nemoc projde. Zbývá jít do sprchy, aby vaši kolegové z práce nemysleli, že jste strávili bouřlivou noc s přáteli.

Vodka s medem

Ne každý je ochoten snášet pocity, které "fektivní" feferonka dodává. Jako alternativu k této kořeněné koření, můžete si vzít med.

Tradiční medicína doporučuje užívat léky z medu a vodky, když máte pocit, že jste onemocněli.

Výhody medu

Léčivé vlastnosti medu se používají při léčbě mnoha onemocnění. Má tedy hojivé účinky na rány, proto když se v zimě nebo ve velmi větrném počasí začnou praskat rty, je užitečné je namazat medem. Rány se hojí mnohem rychleji.

Med obnovuje moc po dlouhé nemoci. Tento produkt včelařství dokáže dokonale obnovit energetické rezervy. Po obědu opijete čaj s medem namísto čokolády, zmírníte únavu a snadno vydržíte v práci, až do večera.

Aplikace pro nachlazení a kašel

SARS a ARD lze léčit medem, protože se jedná o lidový lék:

 • pomáhá zajistit přenos tepla;
 • odstraňuje toxiny;
 • doplňuje zásoby vitamínů;
 • stimuluje metabolismus;
 • zabíjí bakterie a viry;
 • vyživuje a zvlhčuje tkáň;
 • tóny nahoru.

Protizánětlivý účinek medu je již dlouho znám. Ale někteří lidé by měli být opatrní.

Kontraindikace

Alergická reakce na jakýkoliv včelařský produkt, například propolis, alespoň jednou si všiml, je důvodem, proč zkusit med nejprve ve velmi malých dávkách. To je silný alergen.

Je třeba věnovat pozornost osobám trpícím cukrovkou, protože med rychle zvyšuje hladinu cukru v krvi.

Co si vybrat med?

ARVI a ORZ budou mít prospěch z jakéhokoli typu včelařského produktu. Med můžete vzít jako lék:

První z nich zvýšila obsah ovocných kyselin a dobře se vyrovnala s nachlazením. Dokonce i alergie mohou tento med zkusit: v něm není žádný pyl, což znamená, že pravděpodobnost neočekávaných reakcí je mnohem nižší než při použití jiných odrůd.

Linden "může" odstranit febrilní záchvaty, aktivně bojuje proti zánětlivým procesům. Dokonale zvyšuje tón těla.

Pohanka obnovuje oslabené imunitní síly, zabíjí viry. To má poněkud výrazný diuretický účinek, v důsledku kterého jedy vyjdou rychleji.

Crimson je dobrý pro obnovení respirační funkce. Kašel, bolest a bolest v krku, nedostatek hlasu jsou indikacemi pro jeho použití.

Jedním z nejsilnějších léků je med s propolisem. Vitamíny skupiny B, vitamíny A, C, velké množství mikroelementů podílejících se na metabolismu, činí med velkým imunomodulátorem, který dává sílu v období boje se zimou.

Recepty s medem doma

Spojením medu a vodky můžeme získat dobrý lék na „inhibici“ zimy, která právě začala.

Klasika

Nejsou zde žádné potíže. Budete potřebovat vodku (50 ml) a med (50 g). Nezáleží na tom, zda je čerstvý, kapalný nebo již krystalizovaný.

Smíchejte přísady, přidejte plátek citronu a špetku zázvoru, abyste ochutnali. Zahřívejte ve vodní lázni, aby nedošlo k varu. Pijeme a zabalíme teplou deku.

Med a aloe

Pokud je zima doprovázena kašlem, můžete si před užíváním tabletek vyzkoušet lék.

 • aloe (300 g);
 • vodka (3 lžíce);
 • med (4 lžíce).

Listy by měly být nasekané. Poté promíchejte všechny ingredience, trochu přidržte, aby byl lék naplněn.

Musíte pít lžíci třikrát denně před jídlem. Pro maximální efekt prodlužte kurz na 5 dnů.

Křen a med

Připravte více tinktur tak, aby celá rodina měla protizámrazový lék na období chladného období.

 • vodka (2 litry);
 • křen (100 g);
 • med (několik lžíce).

Můžete také přidat zázvor - polovinu objemu křenu. Asi týden trvají, filtr. Dále skladujte v chladničce.

Med s citronem

Rozemele citron (spolu s kůrou), zalijeme vodku. Přidejte 100 g medu a dva stroužky česneku (jemně nasekané). Trvejte na 2-3 hodinách.

Černá ředkev

Rošt:

 • řepa (polovina);
 • jedna malá mrkev;
 • malé ředkvičky.

Všechny šťávy smíchané s třiceti gramy medu. Ve výsledné směsi musíte nalít 30-50 ml vodky.

Nápoj by měl stát v chladničce několik hodin. Nástroj pomáhá dobře při prvním projevu nachlazení, při kašli.

Med tinktura na vodku s bylinkami

Za prvé, zásobit léčivé byliny v požadovaném množství. To je:

 • tymián (půl lžičky);
 • dubová kůra (půl lžičky);
 • semena koriandru (půl lžičky);
 • meduňky (celá čajová lžička).

Všechny bylinky by měly být brány v sušené formě.

Vezměte si čistou nádobu, dejte tam bylinky, přidejte jednu a půl lžíce medu. Všechny nalijeme půl litru vodky. Nechte pokoj několik týdnů. Pravidelně protřepávejte tinkturu.

Potom alespoň 2 krát napněte přes tenké plátno, uložte do chladničky. Můžete si vzít lžičku v čisté formě nebo přidat do čaje.

Když se objeví první příznaky indispozice, neměli byste si okamžitě kupovat inzerované léky - tělo je schopno s nemocí jednat sama, pokud to trochu pomůže.

Vodka s pepřem nebo medem je dobrou alternativou k různým průmyslovým antivirotikům. Je však třeba mít na paměti, že pokud se ráno následující den po užití „kouzelného lektvaru“ nezlepší, musíte ho odložit a zavolat lékaře.

Recepty na pepřovou vodku doma

Pepřová tinktura je nejen vynikající alkoholický nápoj, který může sloužit jako aperitiv, ale také účinný prostředek pro léčbu nachlazení. Existuje několik způsobů, jak připravit tento skvělý nápoj, z nichž každý má svou vlastní chuť.

Pokud chcete doma vařit dobrý alkohol, budete potřebovat jednoduché a komplikované recepty tohoto nápoje. Můžete se nejen zacházet se zdravou vodkou, ale také se svým zdravím.

Jak vyrobit vodku s chilli a suchou paprikou

Nejjednodušší recept na vodku s pepřem potěší milovníka chutných a voňavých nápojů. Množství koření může být sníženo nebo zvýšeno, čímž se dosáhne požadované chuti.

Před výrobou vodky s pepřem by mělo být na každé podložce provedeno několik podélných řezů. Dejte pepř do sklenice, naplňte ji vodkou a pevně zavřete víko.

Směs míchejte po dobu sedmi dnů na tmavém teplém místě - můžete udržet banky při pokojové teplotě, ale ne pod 16 stupňů. Směs by měla být dobře promíchána denně - nejlépe je to každých 5-6 hodin.

Když nápoj dostane nahnědlý odstín, bude muset být vypuštěn. Do filtrované vodky vložte med, papriku a další koření, dobře promíchejte a vložte další tinkturu na další dva dny na tmavém teplém místě. Poté může být nápoj považován za připravený k pití. Přetáhněte ho přes bavlněný filtr, nalijte ho do láhve nebo karafy a podejte ho ke stolu.

Jak udělat vodku s pepřem a hřebíček

Tento recept na pepřovou vodku osloví všechny milovníky silných nápojů, které lze během několika dní vařit vlastníma rukama. Po 5 dnech si můžete vychutnat příjemnou jemnou chuť domácích pepřů.

 • Vodka - 500 ml
 • Červené chilli papričky - 1 pod
 • Černý hrášek - 5 ks
 • Med - 3. st
 • Karafiát -3 bud

Než začnete vyrábět vodku s pepřem, musí být všechny koření vloženy do sklenice a smíchány s medem. Můžete si vzít libovolný med, jeho množství může být také - od 1 do 5 lžíce na láhev vodky.

Všechny ingredience nalijte vodku, dobře promíchejte, zavřete nádobu víčkem a položte ji na tmavé, suché místo. První tři dny se má tinktura dobře promíchat každé 3-4 hodiny. Poslední dva dny dávají vodce odpočinek.

Když je nápoj připraven, bude třeba jej dobře odvodnit několika vrstvami gázy a dát do chladničky pro chlazení.

Jak trvat na pepř vodka doma

Pepřovou vodku můžete doma připravit jiným způsobem. Pro léčbu nachlazení je nápoj připraven silnější a chutná. Proto, když připravujete léčivou tinkturu, je velmi důležité dodržovat doporučení pro její příjem.

 • Vodka - 500 ml
 • Červená paprika - 3 ks

Než trvá na vodce na pepři, lusky čerstvých chilli papriček by se měly nakrájet na malé kousky. Dejte drcený pepř do sklenice, nalijte vodku a dejte na chladné místo. Pokud vaříte ze suchých lusků, mohou být rozdrceny mlýnek na kávu nebo mlýnek na maso.

Podle tohoto receptu bude pepřová vodka připravena za den a můžete zahájit léčbu.

Hotovou tinkturu lze nejen opít v čisté formě v malých dávkách 35-50 gramů, ale také připravit terapeutické koktejly na jejím základě.

S výrazným chladem, třením a obklady s pepřovou vodkou dobře pomáhají - pomáhá snižovat teplotu a ohřívat se během zimy.

Med s pepřem. Domácí pepřová vodka s medem.

Na druhý den jsem měl možnost vyzkoušet si domácí pepřovou vodku (kamarádka se těší). Nápoj přišel k mému vkusu a proto se s vámi rozhodl podělit se o svůj recept. Co lze říci o pepřové vodce? Jedná se o velmi starou tinkturu, téměř „Petrovského“ období, která se používá nejen jako aperitiv (dokonce vzrušuje chuť k jídlu), ale také jako lék, zejména pro nachlazení. V obchodech najdete několik výtisků, například "Nemiroff s pepřem", kde se nachází přímo v láhvi. Není to nejhorší varianta, ale domácí je vždy lepší, zvláště pokud se vaří vlastníma rukama.

Jeden přítel mi řekl recept obecně, takže jsem musel studovat nějaké další informace (a pak také připravit). Co mohu říci jistě: ze složek, pouze pepř a med jsou důležité, a samozřejmě, alkohol-obsahující směs (vodka, měsíční svit, alkohol), samozřejmě, zbytek složek nejsou tak důležité, ale bez nich chuť bude špatná. Obecně postupujeme přímo k receptu.

Recept na pepřovou vodku s medem

Pro začátek budu sdílet recept na pepřovou vodku s alkoholem - to je přesně to, co můj soudruh udělal. Pro přípravu tinktury potřebujeme:

 • 0,45% alkoholu 96%;
 • 1 polévková lžíce. lžíce medu;
 • 3 chilli papričky (červená);
 • 1 polévková lžíce. lžíce sušené papriky;
 • černý pepř, citrónová kůra, špetka propolisu, vanilkový cukr, skořice (kůra).

Některé ingredience:

 • jak je uvedeno výše, med a chilli jsou povinné, přičemž ostatní složky mohou být šaman;
 • alkohol může být vzat a menší pevnost, ale nakonec musíme uvést na 40% (viz článek o tom, jak zředit alkohol vodou a najít v něm odkaz na užitečnou kalkulačku);
 • med vyšší kvality - vřes nebo akácie, obecně nejvíce vonný a čerstvý;
 • chili - lusky 6-10 cm, ne tlustší než průměr hrdla vodky láhev, můžete si vzít méně lusků, tři jsou pro silné v duchu, abych tak řekl;
 • množství papriky je také podle vaší chuti, ale je stále žádoucí nalít do ní, jinak to nebude chutné;
 • pepř musí být drcený, množství chuti (asi 5-7 hrachu);
 • citrónová kůra - řez s nožem na čištění zeleniny potřebují 3-5 proužků bez bílých zákusků 2-4 m2. viz;
 • propolis - doslova na špičce nože, pokud je v hrudkách - zmrazte a nakrájejte (můžete použít váleček mezi dvěma listy papíru);
 • vanilkový cukr - podobně na špičce nože;
 • Skořice musí být přijata ve formě kůry, to je, ne rozdrcený, kus někde s hřebíkem (1 cm), to je lepší ne brousit to vůbec.

Vaření domácí pepř vodky s alkoholem

 1. Nejprve nalijte do nádoby na infuzi (ideálně 2litrové nádoby) křišťálově čisté vody v množství asi 0,55 ml a přidejte do ní alkohol. Celkem bychom měli dostat 1 litr směsi vody a alkoholu.
 2. V chili pepper s ostrým nožem děláme podélné řezy a posílat lusky do sklenice, také umístíme všechny ingredience tam (čtěte jinou možnost níže).
 3. Trvat týden, často a intenzivně smíšené.
 4. Po uplynutí této lhůty filtrujeme přes vrstvu vaty a necháme ji stát ještě několik dní, po čemž jsme dekantují (odstraníme sediment s gumovou trubicí) a znovu filtrujeme, podáváme na stůl.

Mimochodem, je možné trvat ještě déle, ale to musí být provedeno velmi opatrně - pepřová vodka se může ukázat jako velmi jaderná a „nevkayf“ bude pít. Zlato může být dáno více - 2-3 lžičky, vše záleží na laskavosti nápoje (je jasné, že před použitím potřebujete ochutnávku). Pokud jde o filtraci, bude obtížné objasnit kvůli přítomnosti medu a papriky v pepřové vodce. Můžete si vzít trpělivost - nechte se dobře usadit a odstranit ze sedimentu. Osvědčený způsob "profesionálů": řídit nápoj přes filtr, který musí být postaven z filtračního papíru (prodává se pro kávovary, zdá se, že), mezi dvěma listy, z nichž byste měli dát vatovaný kruh z ženské kosmetické tašky. Vypadá to jako slza =).

Samozřejmě, že tentokrát nemohl ignorovat méně pracný recept na vodku. K tomu potřebujeme:

 • 0,5 litru vodky;
 • 1 pod červenou chilli;
 • 4-7 černých pepřů;
 • 1 lžíce medu (může být více, až 3);
 • 3 krabice hřebíček.

Příprava: nalijte všechny ingredience do vodky v litrové nádobě a vložte je na tmavé místo na 5 dní. První tři dny se dobře promíchají, poslední dvě se nechají stát. Po 5 dnech filtrujte přes tlustý kus látky a pijte s potěšením. Tato možnost bude podobná výše zmíněné pepřové vodce od společnosti Nemiroff.

Důležité je jak pít pepřovou vodku

Opravdu důležitý bod. Je nutné pít pepřovou vodku při pokojové teplotě, ne nižší a ne vyšší - to není příliš horké, když je chlazený a teplý - to je silně "spirtiose". První sklo silně hoří, další nápoj s mnohem větší radostí. Všechno se hodí jako svačina, od malé okurky až po kus masa. Velmi spokojeni se smaženými bramborami. Jsem si jistý, že v zimě se pertsovka bude líbit ještě více.

Aktivně pasivně připravuje různé tinktury a likéry doma. Budu držet v průběhu svého "terénního" výzkumu!

A v tomto článku, stejný soudruh, Don Anointed, popsal několik dalších metod vaření pepřové vodky. Podívejte se!

UPD # 1 ze dne 09/21/2014. Dnes jsem si vzal vzorek z mé první vodky s pepřem s následujícími ingrediencemi: 0,45 ml alkoholu, vodou do 1 litru celkové směsi, 1,5 pepřem Sparky (velký, každý asi 14 cm) a 1 chilli, který se ukázal být důvodem není ostrý, 1 polévková lžíce. lžíce medu, 3 ks. nové koření, skořicová kůra, půl stroužku česneku pro experiment, 1 pupek pupíku, 0,5 lžíce. lžíce papriky. První palačinka je hrudkovitá - voní po rajském nálevu, chuť je prostě jaderná, nevím, jestli někdo pije. Teď jsem prošel bavlněným filtrem, očistil ho dřevěným uhlím, přidal pár lžic medu a dal ho do ledničky - to může pomoci. Nezapomeňte splnit svůj cíl.

UPD # 2 ze dne 12/02/2014. Stála déle než dva měsíce. Výsledkem byl skvělý nápoj s vynikající chutí. Extrakt z domácí pepřové vodky byl jedním z nejlepších nápojů, které jsem vyrobil doma. Vřele doporučuji výše uvedené recepty.

Pepř Vodka

Vzhledem k tomu, že několik lidí se mi přihlásilo k manuálu pro výběr měsíčního svitu (který jsem nezveřejňoval v lize alkobushniki čistě za nezkušenost), a přál jsem si, abych s nimi sdílel poznámky o tématu vodky, kromě technických otázek destilace, pošlu všechny druhy alkoholických nápojů Líbí se mi, které se většinou věnuji ve své sbírce a které jsem již vyzkoušel na kamarádech a příbuzných, a jdu s bangem na každou hostinu.

Začněme s Pertsovkou. Udělal jsem to různými způsoby, nebo spíše jednou jsem byl zmatený a dělal to několika způsoby, trval na tom, 5 kontejnerů litru a pořádání degustační večer pro přátele s body a čísly. Většinou hlasů byl zvolen recept, na kterém se všichni zastavili, a který nyní budu hlasovat.

Tak pojďme. Pertsovka.

Tradiční ruská pepřová vodka je známá svou krásnou pálivou chutí a léčivými účinky proti kašli. Není snadné najít slušný výrobek na prodej, protože častěji než ne, obchod pepř tinktura je vyrobena s přidáním příchutí, spíše než přírodní infuze pepře a koření. Skuteční znalci "Pertsovky" to proto dělají sami. Jeho recept je dostatečně jednoduchý a ingredience se snadno nakupují v nejbližším obchodě.

Recept na 1 litr pepřové vodky:

- Měsíční svit 45% nebo rektifikovaný destilát, zředěný na stejnou koncentraci - 1 l. Pokud používáte měsíční svit pro základnu, je lepší použít minimální dvojitou destilaci a maximální stupeň čištění. Pertsovka - slyšitelná tinktura. Odhaluje nedostatky nadace, když trvá na tom, že je namísto kamufláží.

Je možné trvat na vodce, ale po dlouhou dobu jsem ji nekoupila. Na tom bude míra po naléhání o něco nižší, než je nutné, ale to není kritické.

Dále podle složek:

- Pepř 1 pod na litr (velikost podkladu je obvykle 10-12 cm). Je lepší vzít malé chilli z dobrého supermarketu. Pepř není řez, nepropichujte. Dejte to tak, jak je.

- Nakrájenou papriku (můžete prášek, ale je to horší) ve výši půl lžíce.

- Pepř černý hrášek. Nepoužívejte brousit, ne rozdrtit, házet, protože je ve výši 3 kusů.

- Vanilkový cukr na špičce nože.

- Mletá skořice je také na špičce nože.

- Med 1 lžička. Koupím med přes příbuzné z včelín, ale můžete si také koupit obchod možnost, protože to je jen voňavé vybrat.

Infuze po dobu 10 dnů, s občasným pohybem. Po filtraci přes vatu nebo gázu. Pepř, který trval na pití, může být ponechán na krásu. Můžete pít okamžitě, ale je lepší dát týden odpočinku před pitím. Řeknu hned, že je lepší ne za litr, ale minimálně 3 litry, a je vhodné trvat na bance a rezerva zůstává. Skladovatelnost je poměrně velká, a to i v průběhu roku, aroma zůstává, barva se nemění, nic se nevylučuje. Vodka z pepře obvykle není v baru dlouhá.

Pro tento příspěvek jsem vytáhl ze sklepa jednu kopii s dárkovým štítkem.

Pepřový nápoj je opilý při pokojové teplotě, a podle tradice, první nikdy kousnutí. To je všechno. Užijte si dobrou hostinu!

Domácí pepř vodka

Tradiční ruská pepřová vodka je známá nejen svou vynikající pálivou chutí, ale také svým léčivým účinkem. Je obtížné najít vhodný přírodní produkt v obchodech, ve většině případů se prodávají ochucené nápoje. Tento problém je vyřešen, podíváme se na to, jak vyrobit pepřovou vodku doma. Recept je jednoduchý a ingredience jsou dostupné všem.

Vodka nebo ethylalkohol (40-45%) může být nahrazen dobrým měsíčním svitem (vždy bez nepříjemného zápachu). Pokuste se vybrat tinkturu z pohankového nebo květnatého tekutého medu, který méně vysráží a zjemní chuť alkoholu lépe.

 • vodka (alkohol, měsíční svit) - 0,5 litru;
 • červená paprika - 1 pod;
 • černý pepř - 4-7 hrách;
 • med - 3 lžíce;
 • Karafiát - 3 kusy.

Peppermint Recept

Předpokládá se, že předtím, než bude trvat, musí být med zředěn v teplé vodě nebo zahřáté vodce. Nedoporučuji to, protože i po slabém vytápění ztrácí med většinu svých příznivých vlastností.

2. Míchejte, pevně zavřete víko nádoby, dejte na 5 dní na tmavém místě s pokojovou teplotou. První 3 dny jednou denně třepejte obsah nádoby.

3. Hotový domácí pepř zfiltrujte přes tlustý hadřík nebo gázu. Nalijte nápoj do lahví. Na místě chráněném před přímým slunečním zářením je životnost až 3 roky. Pevnost 34-36 stupňů.

Filtrované složky mohou být znovu použity, stačí přidat několik lžic medu s novou vodkou. Doporučuji zvýšit dobu infuze na 7 dní.

Výsledný domácí pepř se bude lišit v barvě od obchodu. Faktem je, že v továrních tinkturách se přidává barvivo, což dodává nápoji prodejní vzhled. Chuť je přibližně stejná jako u vodky s pepřem vyráběným společností Nemiroff.

Jak pít vodku pepř

Pokud je obvyklé chladit běžnou vodku, pepřová vodka se podává při pokojové teplotě. Hot svačiny a hranolky jsou dobré pro svačinu. Tinktura se zahřívá a zvyšuje chuť k jídlu. Zvláště dobré na pití v chladném počasí.

Pozor! Pertsovka je spíše kořeněný alkoholický nápoj, takže je důležité, abyste to nepřeháněli. Velmi opatrní musí být lidé trpící chorobami gastrointestinálního traktu a jater. Jako prostředek k prevenci nachlazení lze použít také pepřovou vodku.

Recept na pepřovou tinkturu. Pertsovka.

Horká červená paprika je kořeněná chuť. Semena a žíly jsou nejteplejší částí pepře.
Paprika má silnou kořeněnou vůni a chuť. Obsahuje velké množství vitamínů C a A. Červená paprika je také bohatá na draslík, hořčík a železo.

Některé odrůdy horké červené papriky jsou tak hořící, že jeden dotek na ně je dost způsobující podráždění kůže. Při vaření doporučujeme používat gumové rukavice a v žádném případě se nedotýkejte okolí očí. Pak musíte důkladně umýt ruce a nádobí.

Léčivé vlastnosti. Výhody.

Červená paprika:
1. Zlepšuje trávení.
2. Posiluje imunitu proti nachlazení; pomáhá snižovat horečku, čistí nos hlenu, ohřívá zimnicí.
3. Normalizuje práci střev a má také antimikrobiální účinek - zabíjí parazity. Pomáhá zbavit se nadýmání, zácpy, koliky.
4. Čistí cévy, zlepšuje funkci srdce, snižuje hladinu cholesterolu, má močopudný účinek. Pepper tinktura může pomoci při infarktu.
5. Zlepšuje funkci mozku.
6. Podporuje růst a posilování vlasů.
7. Zmírňuje bolesti kloubů (obklady, náplasti).
8. Dobrý způsob, jak zhubnout.
9. Ničí rakovinné buňky.

Recepty tinktura pepř od členů fóra.

Recept, který v této oblasti získal vysoké známky, od oleg

Dělám následující:
0,45 alkoholu 96% doplnění do 1 litru. Za toto množství jsem dal 1 lžíci medu, 3 chilli lusky, lžíci sušené papriky, pár zlomků hrachu z černého pepře, pár kousků citronové kůry, špetku propolisu. Několik zrnek (na špičce nože) vanilkového cukru, kus velikosti skořice nehtu. V chilli luscích s velmi ostrým nožem nebo břitvou udělám několik dalších řezů pro nejrychlejší pronikání alkoholu dovnitř. Chili peppers poté, co trval na tom, aby se doprovodil do každodenního života.
Z ingrediencí se vyžaduje med a pepř, zbytek obohacuje kytici.
Trvá-li dostatečně 1 týden, pravidelně třepejte. Můžete ji udržet déle.
Před použitím ozdobte a znovu filtrujte. Lehká mračnatost z medu může zůstat, ale průhlednost mě příliš neobtěžuje. Ukazuje se, požární vody, oche vonné. Obvykle, po prvním, odvádí dech, ale druhý a dále jde do vody. Pokračuji až do příští návštěvy lázní. Po tom, co jsem dal novou porci, nepostradatelnou věcí pro nachlazení, jak to dělá vnitřně, se nezvyšuje horší než horčice.
Pro netrénované lidi lze ředit běžnou vodkou, ale chuť je chudší.
Bon appetit.

Mít požadovaný materiál, připravit pepřovou tinkturu doma není těžké. Doufáme, že vám výše uvedený materiál pomůže.

Některá fakta.
Důležitou roli hraje správný příjem pepřové vodky. Konzumace pepřové vodky je při pokojové teplotě.

Alkoholová tinktura z chilli papričky, stejná pepřová vodka, má velmi dobrý účinek na vlasy, přispívá k jejich růstu a posilování.