Lidové léky na zápal plic

Zánět plic (lékařský termín je pneumonie) je oslabující onemocnění, ze kterého lidé zemřeli dříve. Vyznačuje se zánětem sliznice plicní tkáně. Kauzální agens nemoci, zpravidla je infekce, která vstoupila do těla přes nosohltan nebo v důsledku zhoršené výměny plynu v plicích. Příčiny pneumonie jsou průnik bakterií nebo plísní do alveol a plicní tkáně; nízká imunita.

Nejčastěji je pneumonie vyvolána streptokokovou infekcí. S oslabenými ochrannými funkcemi těla se patogeny rychle množí a infikují plicní tkáň. Streptokoková pneumonie je velmi nebezpečná a někdy se stává příčinou smrti pacienta. Často je také původcem onemocnění dýchacích cest stafylokokové infekce. U některých chronických onemocnění ledvin může být enterobakterie viníkem pneumonie.

Jak rozpoznat pneumonii a jak ji léčit

Příznaky pneumonie mohou být vysloveny, ale mohou být vymazány.

 1. Kašel (nejprve vyschnout, pak mokrý).
 2. Zvýšení teploty.
 3. Dušnost.
 4. Rychlé dýchání.
 5. Bolest na hrudi.
 6. Obecná slabost.
 7. Bolesti hlavy a bolesti svalů.
 8. Nedostatek chuti k jídlu.

Bez kvalifikované léčby se pneumonie z akutní formy často stává chronickou a vyžaduje urgentní hospitalizaci. Moderní farmakologická léčiva se s onemocněním vyrovnávají.

Při pneumonii zahrnuje léčba antibiotika. Spolu s doporučeními lékaře v boji proti pneumonii lze uplatnit i lidové prostředky.

Dlouho před objevením antibiotik, lidé léčení této hrozné onemocnění s různými přírodními léky. Nejpoužívanější léčivé byliny mají protizánětlivé, antibakteriální, antipyretické, vykašlávací a hubovité vlastnosti.

Lidové léky na léčbu pneumonie

Když pneumonie dobře pomáhá infuzi divokého rozmarýnu. Dvě velké lžíce
rostlinné suroviny zalijeme vařící vodou (250 ml) a trváme na tom. Vezměte lektvar před jídlem. Jedna dávka - 100 mililitrů ve formě tepla.

No ředí tlustý hlen odvar z borovice výhonky a pupeny. Jedna polévková lžička rostlinné hmoty se nalije vroucí vodou (200 ml) a přivede k varu. Trvejte na tom. Pijte odvar z 80 ml (až třikrát denně). V tomto nástroji můžete přidat med.

Pomůže se silnou infuzí kašle ze zemské části Potentilly. 10 g bylin usne v termosce a nalije 250 ml vroucí vody. Vezměte až 6-7 lžiček denně.


Pro děti se suchým kašlem by měly být připraveny infuze nebo odvar z althea, oddenky lékořice, oreganové vrcholy a bylinky podběl. Každá zeleninová složka je odebrána ve stejném množství, rozdrcena a čtyři lžíce sběru jsou rozděleny do pánve. Nalijte 500 ml vroucí vody a nechte vyluhovat. Použijte infuzi jedné polévkové lžíce čtyřikrát denně před jídlem.

V progresivním období pneumonie by se mělo použít takové vykašlávání bylin: řebříček, podběl, klínovitý, kvetoucí vrcholy třezalky tečkované, fialová tráva a listy jantaru velkých a černých rybízů. Všechny bylinky se užívají ve stejném poměru. Míchej. 5 lžiček kolekce nalít čtyři šálky vařící vody. Dále trvají nejméně tři hodiny. Naplněný teplý lék pít třikrát denně, 50 ml.

Smíchejte všechny rostliny v poměru 4: 1: 1: 1: Veronica, mullein, eukalyptus a listnatý list. Plná (se skluzavkou) lžící sbírat jít spát v termosce, zalijeme sklenici vroucí vody a trvat na dvou hodinách. Užívejte lék na 1 lžíci každou hodinu a před spaním až do zotavení.

S pneumonií, měli byste pít infuzi těchto bylin: květy černého bezu, bylinky uzlíků a podběl listy. Každá rostlinná složka vezme jednu lžičku. Nalijte sbírku vroucí vody (250 ml) a trvejte na tom. O dvě hodiny později se infuze odebere v 60 ml. Opakujte příjem každé dvě hodiny.

V chronické formě onemocnění se doporučuje pít infuzi těchto léčivých bylin: matka-nevlastní matka, květy heřmánku, březové listy a divoký rozmarýn. Rostlinné složky se odebírají v poměru 1: 1: 3: 5. Pro 750 mililitrů vařící vody budete potřebovat 3 lžíce směsi. Směs přiveďte do varu a vařte dalších 9-10 minut. Vezměte 50 ml filtrovaného bujónu čtyřikrát denně.

Antidotum pro pneumonii

S pneumonií ve starých časech takový prostředek byl široce použitý. Smíšené: jedna sklenice šťávy z aloe leaf (před použitím by měly být rozřezány a drženy po dobu 3 dnů na tmavém chladném místě), 40 g práškových sušených březových pupenů, 1500 g propolisového oleje (15%) a 1500 g medu. Vše rovnoměrně smíšené. (Doporučuje se zahřívat med a propolisový olej.) Lék byste měli užívat nejméně čtyřikrát denně. Před tím se jedna lžička tohoto léku rozpustí v šálku horkého mléka.

Kalceumit

V chronické formě onemocnění u lidí používá takový lidový lék. Nazývá se Calceumite.

 1. 6 čerstvých vajec s bílými mušlemi,
 2. 10 velkých citronů z tenké kůže,
 3. 2/3 šálek dobrého koňaku a sklenice čerstvého květového medu.

Vejce se promyjí, osuší a umístí do skleněné nádoby. Nalijte je vymačkanou citronovou šťávou. Nasaďte si krk s gázou a položte ho na tmavé, chladné místo (s teplotou asi 15 ° C).

Nástroj by měl stát ve tmě, dokud se skořápka nerozpustí. (To se obvykle děje ve dnech 8-9). Poté se med a brandy nalijí do nádoby. Výsledná směs se uloží do tmavé skleněné nádoby v chladničce.

Vezměte lék dezertní lžičku nejméně třikrát denně.

Lékařské inhalace pro pneumonii

Pro pneumonii je velmi užitečné provádět inhalace s česnekem. Pokud dům nemá inhalátor, můžete pro tento postup použít plastový kelímek.

Za tímto účelem vytvoří několik kulatých otvorů (pomocí horkého hřebíku nebo švy). Nakrájený česnek je umístěn na dně šálku a vdechuje jeho páry.

To je vhodné udělat s pomocí kávové konvice. Procedury se provádějí nejméně pětkrát denně. Délka jednoho zasedání je 15 minut.

Inhalovat esenciální oleje z česneku by měly být ústa, a vydechovat provádí přes nos. Takové inhalace mají protizánětlivý a dezinfekční účinek.

Komprimuje

Pomůže vyléčit pneumonii a takové obklady. Gázové utěrky navlhčené vodkou a squeeze. Hrudník se potřísnil medem a vložil vodku. Z horní strany je potažena folií nebo vodotěsným papírem. Teplý s ručníkem nebo teplou šálu.

Aby se zabránilo pneumonii, je třeba především vést zdravý životní styl:

 • jíst správně;
 • nálada;
 • sportovat;
 • dýchat více čerstvého vzduchu;
 • zlepšit imunitu;
 • čas vyléčit chronická ložiska infekce;
 • nejsou superkolové;
 • vyhnout se kontaktu s pacienty s virovou pneumonií;
 • Vyvarujte se stresových situací a prašných místností.

Nezačínejte nemoc, včas hledat pomoc od lékařů, konzultovat s nimi pomocí tohoto nebo toho lidového léku, a pak se nebudete bát pneumonie!

Vlastnosti léčby pneumonie lidovými metodami

Zánět plic je akutní onemocnění, které je nejčastěji způsobeno bakteriemi. V podstatě se toto onemocnění vyvíjí jako komplikace bronchitidy a dalších patologií. Onemocnění je velmi obtížné, pacient má horečku, těžkou dušnost a příznaky obecné intoxikace. V pneumonii jsou v léčebném režimu nutně zahrnuta širokospektrální antibakteriální léčiva, vykašlávací léčiva, mukolytika a vitamíny. Můžete doplnit léčbu lidových léků proti pneumonii, z nichž mnohé poskytují dobré výsledky.

Příznaky

Zánět plic se může objevit s vysokou horečkou nebo bez ní. Druhý případ je pozorován velmi vzácně a je charakteristický pro osoby s velmi slabou imunitou. Podezřelá pneumonie může být způsobena následujícími příznaky:

 • Pacientka silně kašle a malé sputum kašle. Při zanedbávané nemoci ve sputu se mohou vyskytovat pruhy krve a hnisu;
 • Existuje závažná intoxikace;
 • Člověk se stává slabým a apatickým, spánek a chuť k jídlu jsou narušeny;
 • Tam je dýchavičnost, tam jsou často stížnosti na bolest na hrudi;
 • Pacient je bledý, hodně se potí, zatímco pot je chladný a lepkavý.
 • Teplota stoupá. Někdy dosahuje velmi vysokých známek.

Teplota během zánětu plic je u dospělých i dětí poněkud zmatená. Antipyretika jsou jen pár hodin, pak teplota opět stoupá.

Hlavním příznakem pneumonie je sípání a bublání, které je slyšet v plicích pacienta. Zkušenosti lékaře mohou určit typ pneumonie, stejně jako její lokalizaci.

U malých dětí je pneumonie vždy závažnější než u dospělých. To je způsobeno nezralou imunitou a strukturou dýchacích orgánů.

Proč jsou populární lidové metody účinné?

Účinnost tradičních metod léčby pneumonie byla prokázána již mnoho let. Když antibiotika ještě nebyla objevena, lidé léčili toto infekční onemocnění výhradně bylinkami a některými složkami živočišného původu. Složení léčivých bylin obsahuje mnoho prospěšných látek, což je díky terapeutickému účinku. Tyto bylinky mají takové příznivé vlastnosti:

 • Protizánětlivé;
 • Antialergické;
 • Vazodilatační činidlo;
 • Přípravky proti bolesti;
 • Antimikrobiální.

Léčivé byliny navíc přispívají k ředění sputa a jeho rychlému odstranění z dýchacích orgánů. Pokud správně používáte populární metody léčby pneumonie a nezanedbáváte doporučení lékařů, pak se můžete poměrně rychle zotavit z pneumonie.

Léčba pneumonie lidovými metodami nebude mít žádný účinek. Pacient musí brát antibiotika a protizánětlivé léky, které předepsal lékař.

Jak léčit lidové léky proti pneumonii

Léčba lidových léků proti pneumonii musí být koordinována se svým lékařem. Specialista může doporučit současné použití různých technik, které pouze zvýší účinnost léčby. V léčbě léčivých bylin, tuků, včelích produktů, sušeného ovoce, obilovin a dalších přírodních surovin.

Odvar z rozinek

Vezměte půl sklenice rozinek bez kamenů, několikrát omyjte vodou, usušte a zkrouťte v mlýnku na maso. Výsledná kaše se nalije sklenicí vroucí vody a připraví se na mírném ohni. Vařit ne déle než 10 minut, pak trvat na chlazení a filtr.

Pít odvar by měl být třikrát denně, dokud všechny příznaky nezmizí. Odvar se ukáže velmi chutný, takže s velkým potěšením ho pijí nejen dospělí, ale i malé děti. Dospělí a děti nad 12 let pijí půl sklenice rozinkového nápoje, malé děti dostanou 1/3 šálku.

Odvar z rozinek lze ihned po celý den vařit. V tomto případě je uložen v chladničce a před použitím zahříván.

Lektvar z aloe a březových pupenů

Nejoblíbenější recept na přípravu je lék na bázi aloe šťávy, březových pupenů a včelích produktů. Pro vytvoření terapeutické kompozice je třeba užívat následující složky:

 • Čerstvé aloe šťávy - 1 šálek;
 • Březové pupeny - 2 plné lžíce;
 • Listy dettikulum - 3 lžíce;
 • Propolis - 1 kg;
 • Med - 1 kg.

Lék si můžete připravit podle tohoto receptu. Všechny ingredience se vloží do malé pánve, vloží se do vodní lázně a vaří se 20 minut, pak se nalije do skleněné nádoby s těsně uzavřeným víčkem a uloží se v chladničce.

Vezměte lék v lžíci 3 krát denně, předem rozpuštěné ve sklenici horkého mléka. Děti, v závislosti na věku, jsou podávány z lžičky na dezertní lžičku.

Chcete-li připravit lék by měl vzít aloe listy přes 2 roky věku. Dříve se listy uchovávají po dobu tří dnů na spodní polici chladničky, zabalené v papíru.

Obr

Dobrý lék na pneumonii u dětí a dospělých je fíkový nápoj. Chcete-li vařit, musíte vzít dva velké fíky, nalijte sklenici plnotučného mléka a vařte na mírném ohni 15 minut.

Pít fík mléko by mělo být dvakrát denně. Je lepší začít tuto léčbu s prvními příznaky pneumonie. Případně můžete do mléčného nápoje přidat trochu medu.

Složení s kakaem a sádlem

Doma můžete léčit pneumonii a chutnou pastu vyrobenou na základě Smaltza, medu a kakaa. Při přípravě léků by měly být užívány následující složky:

 • Vepřové sádlo - 400 gramů;
 • Máslo s vysokým obsahem tuku - 100 gramů;
 • Med - 400 gramů;
 • Cukr - 400 gramů;
 • Vaječné žloutky - 8 kusů;
 • Mastný krém - 3 sklenice.

Všechny složky jsou důkladně promíchány a trochu šlehány. Vložte do vodní lázně a vařte do té doby, dokud se hmota nestane homogenní. Poté nalijte směs do skleněné nádoby, ochlaďte a vložte do chladničky. Dospělí vezmou lžíci 3 krát denně s horkým mlékem nebo čajem. Děti dávají lžičku takové pasty.

Průběh léčby musí být nejméně dva týdny. I po zmizení hlavních příznaků pokračujte v užívání léku několik dní.

Inhalace křenu

Léčba pneumonie lidovými prostředky u dětí a dospělých může být doplněna inhalací. Dobře pomáhají terapeutické inhalace s křenem. Pro postup, který je třeba vzít velký kořen křenu, opláchnout, slupkou a roštem. Výsledná kaše se vloží do malé pánve nebo sklenice a výpary se vdechují po dobu 15 minut. Denně by mělo být provedeno až 5 takových přístupů.

Můžete nalít křenovou kaše s malým množstvím zdravotního alkoholu, a pak vdechovat výpary. Tato léčba vám umožní rychle se zbavit kašle a udušení.

Pro inhalaci připravují každý den čerstvý křen. Udržet takový nástroj více než den nestojí za to, protože léčivé vlastnosti jsou sníženy.

Česnek olej

Chcete-li připravit takové složení, musíte si vzít velkou hlavu česneku a balení bohatého másla. Česnek tinder na jemné struhadlo a třít s malým množstvím soli. Potom se postupně zavádí měkké máslové máslo a dobře promíchá.

Můžete si připravit lék nejen s máslem, ale s vepřovým sádlem. Hotové těstoviny se rozprostřou na plátek černého chleba nebo se smíchají s prvními pokrmy.

Recepty z česneku by měly být používány s opatrností u lidí, kteří mají chronická onemocnění trávicího systému.

Jezevčí tuk

Dobré pro zánět plic jezevčí tuk. Dospělí by měli konzumovat 2 lžičky, rozpuštěné ve sklenici horkého mléka, děti by měly dostat jednu lžičku dvakrát denně. Můžete přidat trochu kakaa nebo instantní čokolády, aby se utopil nepříjemný zápach tuku.

Můžete připravit lék jezevčí tuk a rybízový džem. V tomto případě se sádlo ponechá několik hodin při pokojové teplotě a pak se důkladně promíchá s marmeládou.

Tar voda

Tento starodávný lék pomáhá rychle vyléčit pneumonii u pacientů všech věkových skupin. Musíte si vzít 0,5 litru lékařského dehtu, nalijte ho do třílitrové nádoby a doplňte horkou vodou. Nádoba je dobře zavřená a nastavena na týden tak, aby trval na tmavém místě. Po tom, dospělí pít lžíci na noc, a dát dětem lžičku.

Lidové léky na pneumonii pomůže posílit tělo a urychlit zotavení. Aby léčba byla nejen účinná, ale také bezpečná, je třeba dodržovat formulaci a všechna doporučení lékaře, která pacientovi dává.

LiveInternetLiveInternet

-Značky

-Odkazy

-Citatnik

Vážení moji čtenáři a strážci diáře! PRO TY JSME SLOŽENO NAJLEPŠĚJŠÍ NABÍDKY KRÁSY.

Šedá sukně s háčkovanými volánky Hezká sukně s volánkem, háčkovaná z viskózové příze.

Tento způsob uzavírání smyček s jehlou se používá v jakémkoli pletení, stroji nebo v manuálu. Toto je n.

Teď dělám tvrdý sýr jedinou cestou. Unikátní recept. Ingredience pro vaření.

Pokud si rádi pečeme koláče sami, dříve nebo později toto dilema vyvstane. nda.

-Rubriky

 • Rozrušení s počítačem (334)
 • rámy, schémata, flash disky (176)
 • učitel (87)
 • photoshop (39)
 • konvice na čaj (62) t
 • In. Yaz (2)
 • John W. (0)
 • Vše pro děti (26) t
 • pletení (340) t
 • halenky, vesty, šaty, (77) t
 • macrame (9)
 • vzory a háčkování (93) t
 • Květiny (11) t
 • čepice, čepice, šály, zábava (55) t
 • krása a mládež (56)
 • Úklid (121)
 • výšivky (5) t
 • chata (6)
 • solení, konzervace (14) t
 • interiér (6)
 • květináče (5) t
 • Nátěrová barva na kožich (2) t
 • likéry, tinktury. (6)
 • Zahrada na parapetu (16) t
 • Tipy pro život (56)
 • právo, historie, politika (31) t
 • tajemství, hádanky, vyšetřování (5)
 • zdraví (275)
 • Nádoby (19) t
 • ZPŮSOBY ZRUŠENÍ (12)
 • klouby, artritida, revmatismus (5)
 • tinktury, masti, balzámy (3)
 • granátové jablko, kdoule, tomel (4)
 • nálada (87)
 • depozice soli (3)
 • ledviny (15)
 • analýza transkriptů (1)
 • srdce (16)
 • umění, malba, kino, hobby. (291)
 • moje vysílání (10)
 • Online audio knihy (4) t
 • Videa (filmy) (65)
 • hudba (157)
 • básně (86)
 • vaření (197) t
 • dorty (46)
 • dezerty (2)
 • Pečení, nejlepší recepty. (40)
 • sendviče (21) t
 • recepty v pekárně. (1)
 • saláty (9)
 • Poznámka k různým věcem. (237)
 • zajímavé (120)
 • podvod (6)
 • Kouzla a amulety (51)
 • Dovolená (56) t
 • Náboženství, ikony, modlitby (8) t
 • Šijeme (22)
 • Móda a čas (13) t
 • Humor (48)

-Hudba

-Vždy po ruce

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlásit se e-mailem

-Přátelé

-Pravidelní čtenáři

-Společenství

-Statistiky

Pneumonie (pneumonie). Léčba lidových prostředků.

Pneumonie je zánětlivý proces v plicích. Příčinou pneumonie je nejčastěji infekce, ale může to být také způsobeno chemikáliemi, které se dostanou do plic s vdechovaným vzduchem. Pneumonie může být také komplikací jiných nemocí a úrazů nebo následkem prodlouženého odpočinku na lůžku. Existují akutní a chronické formy; labar, labar (poškození celého laloku plic) a bronchopneumonie. Symptomy: ACUTE pneumonia dochází náhle se silným vzestupem teploty až 38-40 ° C, těžké zimnice, kašel, může být bolest v boku, mělké dýchání. CHRONICKÉ PNEUMONIE se vyskytuje po ACUTE pneumonii, chronické bronchitidě nebo sinusitidě. Během exacerbace se zcela shoduje s akutní pneumonií, zatímco ustupuje, symptomy vymizí, ale k zotavení nedochází. Léčba: vždy pod dohledem lékaře! U těžkých forem je nutná hospitalizace. Léčba pneumonie, je vhodné kombinovat s populární recepty - výsledek bude vynikající. Nejdůležitější věcí je vyléčit ji dobře.


Balzám pro pneumonii, bronchitidu.

Tento recept je velmi účinnou léčbou plic. Pomáhá i při tuberkulóze. Vezměte 3 lžíce. Já elecampane a 1 polévková lžíce. l.zveroboy Míchejte bylinky a nalijte 500 ml vroucí vody. Položte na sporák a udržujte na nízké teplotě půl hodiny. Pak se ochladí a přetvoří. Když dáte bylinky na sporák, neztrácejte čas - užívejte si med. Budete potřebovat 2 sklenice limetkového medu. Pokud je tlustý, roztavte ho ve vodní lázni do kapalného stavu. Nemusíte dělat nic s tekutým medem. V tekutém medu zalijeme 1 šálek ohřátého olivového oleje. Dobře promíchejte. Když se připraví bylinné odvar, okamžitě nalít směs medu a oleje. Zamíchejte znovu a odložte stranou. Uchovávejte v chladničce. Bude to trvat dva týdny. Vezměte hotový lék. Nejdřív je dobře protřepejte a vezměte 1 lžičku. 5krát denně, půl hodiny před jídlem. Průběh léčby trvá přibližně 15 dní.
Balzám z plicních onemocnění.

Aloe - 250 gr., Cahors drahý - 0,5 l., Tekutý med - 350 gr. Aloe zalévání 2 týdny před roztrháváním listů. Agave listy otřete prach (neperte), jemně nasekané, vložte do skleněné nádoby. Nalijte kořeny a med. Dobře promíchejte. Trvejte na 14 dnech na chladném místě. Pak napněte, zmáčkněte. Pít balzám 1 polévková lžíce. 3 krát denně. Používá se při různých plicních onemocněních k posílení plic.
Blackberry černého na zápal plic.

Čtyři velké deštníky starších květů nalijí 0,5 litru vodky a trvají dva týdny při pokojové teplotě. Pijte 1 polévková lžíce. hodinu před jídlem třikrát denně, aniž by byla vynechána jediná dávka. Během léčby potřebujete 0,5 lahvičky léku.
Směs pneumonie.

Od broncho-plicních onemocnění (bronchitida, pneumonie) existuje dobrý recept. Vezměte 300 g domácího sádla a 6 velkých zelených jablek. Jablka neloupejte, nekuřte oba, pak vařte na velmi pomalém ohni, aby nedošlo k popálení. Rozmělňte 12 žloutků se sklenkou cukru, přidejte do nich 300 g nasekané čokolády. Přes síto promíchejte směs sádla a jablek, promíchejte s vejci a čokoládou, nechte vychladnout. Směs naneste na chléb a pijte s teplým mlékem (pokud je to možné, kozou). Tato léčba rychle obnoví vaše zdraví.
Vdechnutí pneumonie.

Tento recept není jen z pneumonie. Pomůže také při bronchitidě, kašli a bolesti v krku. Kousek obvazu (10-15 cm) se otírá cibulí a vloží do speciálního hrnku na inhalaci (prodává se v lékárně). Dýchejte 8-10 minut 6-7 krát denně. Dalším účinným lékem je vietnamský farmaceutický balzám. Je také užitečné nosit česnekové korálky, rozkládat kousky zázvoru, žvýkat kalamární kořen.
Oves pro pneumonii

Na PNEUMONIA 1 polévková lžíce. Ovesná zrna se vaří v 1 litru mléka. Po dobu jedné hodiny vařte velmi pomalu a ujistěte se, že se mléko nelepí. Pokud stále spaluje, můžete oves plnit vroucím mlékem a nechat hodinu v termosce. Po napětí. Uchovávejte v chladničce. Pijte toto mléko po celý den.
Po pneumonii

Po pneumonii, k posílení plic, je užitečné nafouknout balóny 10 krát denně po dobu jednoho měsíce, stejně jako denní rozpuštění malé hory propolis dlahy.
Jak zlepšit pohodu s pneumonií

S pneumonií 1 lžíce. lžička rozdrcených sušených listů podbělku se nalije sklenicí vroucí vody a nechá se 30 minut. Vezměte výrobek chlazený 5krát denně. 4 lžíce. lžíce smrkových jehel nalijte 2,5 šálky vařící vody, trvejte na 3 dny. Použijte 3 lžíce. lžíce 5 krát denně. 10 g farmaceutického přípravku z aloe extraktu se trituruje 1 lžičkou soli, udržuje se v teple. Take 1 polévková lžíce. lžíce 3krát denně hodinu před jídlem. Nebo: mix 2 lžíce. lžíce listů aloe, rozdrcené na kaše, s 1 lžičkou soli. Směs se spotřebuje 1 lžičku 3x denně po dobu jedné hodiny před jídlem. Pacientům s chronickou pneumonií se doporučuje inhalace z infuze čerstvých jehličí, jalovce, smrku, tymiánu, vřesu, sladkého jetele, máty peprné, topolu, březových listů, matky a nevlastní matky a listnatých listů, květů měsíčku a eukalyptového oleje.
Infuze a obklady pro pneumonii

Zánět plic (pneumonie) je infekční onemocnění charakterizované následujícími příznaky:
• přetrvávající kašel;
• nachlazení trvající déle než 7 dní, zejména pokud je po zlepšení následováno prudkým zhoršením zdravotního stavu;
• horečka a rýma doprovázená blanšírováním kůže;
• žádné snížení teploty po užití paracetamolu;
• dušnost;
• únava, slabost;
• apatie, ospalost.
Při včasném ošetření lékaře postupuje nemoc bez jakýchkoliv zvláštních komplikací. Jinak pneumonie, jejíž symptomy jsou podobné SARS a dalším infekcím horních dýchacích cest, vede k pohrudnici, destrukci plic a destrukci a kardiopulmonální insuficienci.
V boji proti pneumonii je třeba věnovat zvláštní pozornost posilování obranyschopnosti těla, prevenci komplikací, správné výživě, hojnému pití (až 1,5 litru tekutiny denně) a fyzioterapeutickým cvičením.
Tradiční léčba pneumonie doporučuje následující léky.
Vezměte 1,3 kg medu (nejlépe vápno), 1 šálek jemně nasekaných aloe listů, 200 ml olivového oleje, 50 g vápna barvy, 150 g březových pupenů.
Před přípravou léčivé směsi listů aloe, umyté vařenou vodou, umístěte po dobu 10 dnů na chladném tmavém místě.
Rozpustíme med, přidáme k němu aloe, dobře dušíme.
Samostatně, ve 2 šálcích vody, vaříme břízové ​​pupeny a květ vápna, vaříme 2 minuty, deformujeme, zmáčkneme surovinu a zkombinujeme vývar s chlazeným medem a aloe. Dobře promíchejte a nalijte do 2 lahví, přidejte olivový olej. Skladujte na chladném místě.
Take 1 polévková lžíce. lžíce 3 krát denně, třepání před použitím.
FYTOTERAPIE A PNEUMONSKÁ PREVENCE
Nalijeme sklenici ovsa s plevami a 1 nakrájený stroužek česneku s 2 litry mléka a 2 hodiny potíme v troubě. Napětí a pití s ​​pomalými doušky, horké, ve sklenici před spaním.
Tento nástroj má dobrý vykašlávací, antitusický, tonizující účinek, je velmi užitečný pro oslabeného pacienta a je účinný při těžké pneumonii.
Nalijeme 1 čajovou lžičku rozdrcené zeleninové petrželky sklenicí vody a vaříme 15 minut. Použijte 1 polévkovou lžíci. lžíce 5 krát denně.
Vezměte 300 g česneku, bušeného v kaši, nalijte 1 litr Cahors, nechte ho vařit po dobu 2 týdnů, pravidelně protřepávejte obsah, kmen.
Jíst horké 1 polévková lžíce. lžíce každou hodinu. Ve stejné době, třít tento tinkturu v hrudi a zpět 1-2 krát denně.
Smíchejte 100 g česnekové kaše s 500 g husím tukem, směs vložte do vařící vodní lázně po dobu 15-20 minut.
V případě chronické a silně unikající pneumonie se výsledná směs po mírném ochlazení silně nanese na pergamenový papír a připevní se k hrudníku, opatrně se obalí vlněným šátkem. Compress dělat v noci.
Zde je recept na vynikající diaforiku, se silným baktericidním, protizánětlivým účinkem.
Take 5 hřebíček pupeny, 4 stroužky česneku, 1 polévková lžíce. lžíce, cukr, nalijeme 300 ml vody a 300 ml Cahors. Vařte v uzavřené nádobě na mírném ohni, dokud nezůstane polovina kapaliny, namáhejte.
Připravený vývar okamžitě pije (horký) a lehne si do postele s vyhřívanou podložkou, dobře se zabalí.
Smíchejte 50 g květů černého bezu, květů nebo listů podbělů, petrklíčů (celá rostlina s kořeny), luční, lucernu, divoši, mátou, trojbarevnou fialovou. Recepty tradiční medicíny na samsebelekar.ru
Lidové léky na léčbu pneumonie
Fytoterapie
1 díl anýzového ovoce, trávníku z bradavek, pupenů borovice, byliny tymiánu, koprového ovoce, kořene lékořice.
4 lžičky. rozdrcená sbírka nalít 1,5 šálky studené vařené vody, trvat 2 - 2,5 hodiny, pak přiveďte k varu a vařte na mírném ohni po dobu 5 - 7 minut. Po ochlazení bujónu.
Take 0,5 šálků vývaru 3 krát denně po dobu půl hodiny před jídlem.
1 polévková lžíce. Já pelyněk byliny, 1 sklenice vodky.
Palivo nalít vodku a trvat 5 - 6 dnů na teplém chladném místě, třepání denně.
Vezměte 1 tinkturu tinktury se sklenicí vody, 4 krát denně.
5 lžíce. Já kořen lékořice, 2 lžíce. Já květy sléz, léčivé Althea, mák, tymián bylina, 1 polévková lžíce. Já listy podběl, mullein květiny, anýz ovoce.
5 lžičky. drcená sbírka nalít 1 sklenici studené vařené vody, trvat 2 - 2,5 hodiny, pak přiveďte k varu a vařte na mírném ohni po dobu 5 - 7 minut. Po ochlazení bujónu.
Vezměte vývar ve formě tepla 0,25 šálků 3-4 krát denně.
1 lžička. květy měsíčku, květy heřmánku, květy hypericum.
Smíchejte složky sběru a výslednou směs nalijte 2 vroucí vodou, nechte 2 hodiny, potom se natřeme.
Infuze trvá 0,3 šálky 2 - 3 krát denně.
1 lžička. byliny oregano.
Oregano bylina nalijte 1 šálek vroucí vody a vyluhujte 2 - 2,5 hodiny.
Infuze vezměte 0,25 šálku 3x denně.
1 šálek ovsa s luskem, 1 l mléka, 2 lžíce. Já máslo, 5 lžíce. Já medu
Oves důkladně opláchněte a nalijte studené mléko. Přiveďte k varu nad nízkým ohněm a vařte 30 minut, napěňte vývar, přidejte med a máslo.
Dekorace před spaním na 1 šálek.
4 lžíce. Já šalvěj byliny, 2 lžíce. Já listy podběl, květy měsíčku, 1 polévková lžíce. Já kořeny cyanózy jsou modré, plody anýzu obyčejné, 3 lžičky. Heřmánek květiny, tymián bylina.
3 lžičky. rozdrcená sbírka nalít do termosky 1 šálek vroucí vody, trvat 8 - 10 h, odtok.
Infuze, aby se 0.25 šálek 4 - 5 krát denně.
4 lžíce. Já jarní prvosenka květiny, 3 lžíce. Já travní přeslička, 2 lžíce. Já jitrocel listy velké, 1 polévková lžíce. Já listy podběl obyčejný.
1 polévková lžíce. Já kolekce nalít 2 šálky vařící vody, trvat 2 - 2,5 hodiny.
Infuze se ve formě tepla 0,3 skla 4 - 5 krát denně.
4 lžíce. Já Heřmánek květiny, bylina peppermint, 2 lžíce. Já motherwort pětilistá tráva, bylina Hypericum perforatum, 1 polévková lžíce. Já modré modravé kořeny, kořeny lékořice holé, kořeny kozlíku léčivé.
2 lžičky. drcené kolekce nalít 1 šálek vroucí vody. Vařte ve vodní lázni po dobu 10 minut, pak vyluhujte po dobu 1 hodiny, pak kmen.
Vývar vezměte 2 lžíce. Já 5 - 6 krát denně.
2 lžíce. Já měsíčku květiny, 1 šálek 50% alkoholu alkoholu alkoholu nebo vodky.
Měsíček květiny nalít alkohol nebo vodku, trvají na 14 - 15 dnů na tmavém chladném místě, pak kmen tinkturu.
Vezměte tinkturu 20 - 25 kapek, zředěnou v malém množství vody, 3 - 4 krát denně po dobu půl hodiny před jídlem.
5 lžíce. Já divoká rozmarýn bylina, 4 lžíce. Já Oregano byliny, 2 lžíce. Já listy kopřivy, 1 polévková lžíce. Já březové pupeny.
5 lžičky. rozdrcený sběr nalít do termosky 2 šálky vařící vody, nechte po dobu 3-4 hodin, pak kmen.
Infuze užívá 0,3 sklenice 3 - 4 krát denně po jídle.
2 lžíce. Já měsíčku květiny, máta peprná byliny, podběl byliny, šalvěj byliny, trikolorní bylinky, 1 polévková lžíce. Já kořeny elecampane, ovoce anýzu obyčejné, 2 lžičky. Eucalyptus listy, borovice pupeny.
1 polévková lžíce. Já drcené kolekce nalít 1 šálek studené vařené vody. Trvejte na 12 hodinách, pak vařte 10 minut při nízkém teple. Po ochlazení bujónu.
Vezměte vývar ve formě tepla 0,25 šálek 3 krát denně.
2 lžíce. Já aloe listy, 1 lžička. sůl.
Aloe grind do kaše a smíchejte se solí.
Směs trvá 1 lžičku. 3x denně po dobu 1 hodiny před jídlem.
2 lžíce. Já listy podběl, kořen Althea, 1 polévková lžíce. Já byliny oregano.
1 polévková lžíce. Já drcené kolekce nalít 2 šálky vařící vody. Infuze po dobu 20 až 25 minut, pak kmen po 2 až 3 vrstvy gázy.
Infuze ve formě tepla 0,5 šálky 3x denně.
1 lžička. listy podběl, trávník knotweed, květy černého bezu černého.
Sběr rostlin nalít 1 šálek vroucí vody. Infuze po dobu 30 minut, odtok.
Infuze vezměte 0,25 šálku 4x denně.
4 lžíce. Já listy podběl, kořen fialové trikolorní, 6 lžíce. Já velké jitrocel listy, 3 lžíce. Já kořeny lékořice nahý.
3 lžičky. rozdrcená sbírka nalít do termosky 1 šálek vroucí vody, trvat 2 - 2,5 hodiny.
Infuze ve formě tepla 0,5 šálků 2x denně.
2 lžičky. trikolorní fialová tráva, bažina divoká rozmarýn bylina, velké jitrocel listy, podběl listy, květy heřmánku, Althea léčivé kořeny, 1 lžička. trávy a prvosenka kořeny jara, kořeny lékořice, koriandr ovoce.
4 lžičky. rozdrcená sbírka nalít 1 šálek studené vařené vody, přiveďte k varu ve vodní lázni, ale ne vařit.
Trvejte na 2 h, pak znovu přiveďte k varu a ihned napněte.
Infuze vezměte 0,3 šálky 3x denně po jídle.
1 polévková lžíce. Já byliny chřestu, květy černého bezu, listy podběl.
Rostlinné suroviny nalijte 2 šálky vařící vody a vyluhujte po dobu 1 - 1,5 h. Po uplynutí této doby infuzi protřepejte.
Infuze pít místo čaje a 1 sklo 3 krát denně.
Recepty Vanga pro léčbu pneumonie

Poplatky doporučené pro pneumonii pro perorální podání:

Nejprve:
Listy podběl - 2 hodiny.
Tráva pikulnika krásné - 2,5 hodiny
Mletá pastvina - 4 hodiny.
Calendula officinalis flowers - 2,5 hodiny
Léčivé květy heřmánku - 2,5 hodiny
Blackberry listy šedé - 2 hodiny.
Velké listy jitrocel - 2 hodiny.
Výsev ovesných semen - 5 hodin.
Listy černého rybízu - 2,5 hodiny
Ovoce hloh - 5 h.
Přeslička trávy - 2 hodiny
Léčivý travní jetel - 1,5 hodiny
Borovice ledviny - 1,5 hodiny

Za druhé:
Květ květů konvalinek - 1,5 hodiny
Květiny elecampane - 2 hodiny
Kopřiva trávy - 2 hodiny.
Lingonberry listy - 2,5 hodiny
Mletá pastvina - 5 hodin.
Velké listy jitrocel - 2 hodiny.
Kořeny lékořice - 1,5 hodiny.
Léčivá bylina - 3 hodiny.
Trávníkový trojlístek - 1h
Plody černého rybízu - 5 hodin
Šípky - 5 hodin
Výsev ovesných semen - 5 hodin.
Léčivý travní jetel - 2 hodiny

Poplatky se míchají. Dvě polévkové lžíce směsi se nalije 500 ml vroucí vody a vyluhují se po dobu jedné hodiny na teplém místě. Můžete přidat med a citron. Aplikujte 1/2 šálku 5-6 krát denně ve formě tepla. Při použití infuze se doporučuje nevystupovat ven.


Eukalyptová tinktura užívaná perorálně 20 - 30 kapek do 1/4 šálku vařené chlazené vody 3x denně. Pro opláchnutí a inhalaci se používá vnější tinktura.


Opláchněte 20 g silného kořene bodod do sklenice vroucí vody. Je vhodné aplikovat tuto infuzi uvnitř 5-10 kapek 3x denně.


Vezměte infuzi motherwortu 2 lžíce 3krát denně z 20 g trávy na šálek vroucí vody. Farmaceutickou tinkturu můžete užívat 10 kapek 3x denně.


Vanga doporučila odvar z ovsa připraveného následovně: 2 lžíce ovsa smíchané se stejným množstvím rozinek a nalijte 1,5 litru studené vařené vody. Uvařte na velmi nízkém ohni nebo vařte ve sporáku pod víčkem na nízkém ohni, dokud se polovina kapaliny neodpaří. Mírně chladný, namáhaný, zmáčkněte, přidejte do odkapané kapaliny 1 lžíci medu a důkladně promíchejte. Vezměte 1 lžíci několikrát denně. Tento nástroj se doporučuje pro děti.


Umytý oves nalijte do pánve po dobu 2/3 a nalijte mlékem, nenaplňujte ho 2 prsty do horní části pánve, zavřete víko a vložte do trouby na nízké teplo. Mléko přidat jako vroucí na původní objem, dokud se oves vaří. Ochlazujte vývar, napněte, protlačte přes tenké plátno. Do výsledné kapaliny přidejte polovinu objemu medu v poměru 2: 1, promíchejte a vezměte 1 lžíci 3 - 5 krát denně.


Vezměte si čerstvý, syrový kapr vážící jednu libru (450 g), odřízněte mu hlavu a uvolněte krev do šálku. Pacient trpící pneumonií musí pít tuto tekutinu dříve, než koaguluje. Řez zbytek ryby, zabalte do látky a ležel na hrudi. Tělesná teplota měřená každou půlhodinu. Když se stane normální, (po asi 5 - 6 hodinách), odstranit náplast.


V případě pneumonie by se na prsa mělo aplikovat mléko z těsta smíchané s domácími kvasnicemi, se 100 g octa, 100 g rostlinného oleje a 100 g vína.


Pacient by měl být svléknut nahý, zabalen do listu a několikrát denně ležet na horkém písku.


Pro vykašlávání hustého sputa můžete použít šťávu ze zeleného zelí a stejné množství medu. Pak tuto směs uvařte, dokud nezacuchne nad malým ohněm a nespotřebujte uvnitř.


Silný lék je považován za tento: vezměte semena kopřivy a hořčice, vymačkané šťávy z vzteklé okurky, anýz ve stejném množství. To vše je smícháno s medem a podává pacientovi.


Vezměte 60 g pískavice, 45 g lněného semínka, stejné čočkovité vikve, 60 g vařené šťávy z lékořice. To vše je smícháno s mandlovým olejem a medem a podává pacientovi 3x denně.


Můžete také vzít bílé fíky, rozinky, oloupané, kořeny lékořice a venus vlasy. Vařte tuto směs až do měkka a dejte ji pacientovi k pití v noci.


Na hrudi pacienta může dát banky, které někdy dát i se zářezem.


Vhodná potrava během pneumonie je ječmen a pšeničná voda, odvar z divokého sléz, šťáva z fazolí, stejně jako rozinky (rozinky), zejména na konci onemocnění. Uprostřed nemoci by měl být potravou nemocných chléb namočený ve vodě, vejce s měkkým tělem, piniové oříšky, sladké mandle.


Doporučuje se při léčbě pneumonie používat všechny látky, které čistí, odstraňují tvrdost a změkčují. Jedná se například o infuzi kořene lékořice, fialovou infuzi, dřeň okurky, semena čekanky a hlen kukuřice.


Jednou za dva dny se doporučuje zalévat pacienta následujícím složením: vezměte 50 gramů projímavé cassia a bezsemenných rozinek, nalijte asi 200 g vody a vařte, dokud se kompozice nesníží na polovinu. Pak se směs z ohně odstraní a přidá se 100 g nočníku. Toto množství může být podáno najednou pacientovi, jehož síla není příliš vyčerpaná, a polovina tohoto množství se doporučuje pro slabého a oslabeného pacienta.


Použijte léčivé obvazy a obklady, vařené s ječmennou moukou, bílým sladkým vínem, daty, sušenými fíky.


Pokud je nemoc u pacienta doprovázena intenzivní horečkou, pak mu je dána sladká medová voda s ječmennou šťávou. Pokud je teplo nízké, pak doporučuji yzop odvar, ve kterém byl vařený tymián, obyčejný shandra, fíky.


Vezměte semena Althea, sléz, okurka, meloun, dýně, gustosvarenny šťávy z lékořice, květenství voňavé rhizo, květenství léčivého přítoku, stejně jako fialová. Z toho všeho udělejte tortilly, přidejte hlen lněného semínka a dejte pacientovi pít se šťávou z fíků.


Jedna polévková lžíce podběl nalijeme 1 šálek vroucí vody. Trvejte na 30 minutách. Vezměte chlazené 5 krát denně. 4 lžíce jehličí (sibiřský smrk) nalijte 2,5 šálky vařící vody, trvejte 3 dny. Vezměte 3 lžíce 5 krát denně.


Mleté aloe, 1 lžička soli, necháme stát ve vodě. Vezměte 1 lžíci 3 krát denně před jídlem po dobu 1 hodiny.


50 g neroztavené jantaru nalít 0,75 g hroznové vodky, trvat 10 dní, pravidelně třepání obsahu, nefiltrovat. Používá se k tření hrudníku a zad při vysoké teplotě. Když je tinktura u konce, stejná část jantaru může být použita znovu, po rozbití jantaru a opětovném naplnění vodkou. Ráno přidejte 2 - 3 kapky této tinktury do bylinných čajů.


Infuze kořene Althea (1 čajová lžička na 1 šálek vody) vezme 1 polévková lžíce za 2 hodiny.


Infuze kořene Althea (1 polévková lžíce), listů listů listů (1 lžíce), oreganových bylin (1 čajová lžička) by měla být užita o 2 hodiny později, aby se zklidnil kašel.


Infuze oddenků a kořenů elekampanu (1 lžíce na 1 šálek vroucí vody) vezme 3 až 5 lžíce denně.


Odvar z tymiánových bylin (1 polévková lžíce), bylinky fialové trikolory (1 polévková lžíce), borovice pupeny (1 lžíce), listy jitrocelu (1 lžička), sušená bažina trávy (1 lžička) teplá v% 4 sklo - 5x denně před jídlem.


Ženšenová infuze užívá 20 kapek 3x denně 30 minut před jídlem.
Domácí léky na zápal plic


S pneumonií pomáhá česneková hořčičná omítka. Jemně nasekaný česnek rozetřete na hadry předem namazané rostlinným olejem a naneste na hrudník nebo záda. Pokud je vaše pokožka citlivá, měli byste nejprve na tělo dát hadřík navlhčený rostlinným olejem a na něj aplikovat omítku z česnekové hořčice. Je nutné udržovat takové hořčičné omítky po dobu 15–20 minut, aby nedošlo k nepříjemným pocitům a nadměrnému vzrušení.


Vynikající diaforetikum se silným baktericidním, protizánětlivým účinkem: 5 pupkových pupenů (koření), 4 stroužky česneku, 1 lžíce granulovaného cukru zalít 0,3 litru vody a 0,3 litru červeného vína typu „Kagor“. Uvařte v zapečetěné nádobě na mírném ohni, dokud nezůstane polovina kapaliny. Kmen. Trvat okamžitě pít co nejvíc, jít do postele s vyhřívanou podložkou a dobře zabalit. Portál o zdraví www.7gy.ru


Vezměte 300 g česneku, bušeného v kaši, trvejte 30 minut v těsně uzavřené nádobě. 200 g usazené kaše z dna, zalijeme 1 litrem vína „Kagor“, trváme na dvou týdnech a pravidelně třepáme obsah. Vezměte 1 polévkovou lžíci horké každou hodinu na zápal plic. Ve stejné době třít 1-2krát denně tato tinktura v hrudi a vzadu.


Nalijte 1 šálek zrna ovsa a 1 sekanou hlavu česneku 2 litry mléka a vařte 1,5-2 hodiny v troubě nebo troubě, odtok. Před spaním si vezměte pomalu doušku v přijatelně horkém, 1 sklenici. Infuze má dobrý vykašlávací, antitusický, tonizující účinek. Doporučuje se také pro oslabené pacienty.


Smíchejte 100 g česnekové kaše s 500 g husím tukem. Vložte do vroucí vodní lázně. Pro chronickou a těžkou pneumonii aplikujte směs hustě na pergamenový papír a připevněte ji k hrudníku, opatrně jej obalte vlněným šátkem. Komprimovat na noc. Pít před spaním 1 šálek tolerantně horké ovesné vločky-česnek směs. Chcete-li jej připravit, zalijeme 1 šálek ovesného zrna a 1 sekanou česnekovou hlavu 2 litry mléka a dáme do trouby 1-2 hodiny. Kmen. Komprese se nastavují denně po dobu 2 týdnů. Pak si vezměte přestávku na 1 týden. V případě potřeby pokračujte v léčbě až do úplného uzdravení.


Take 4 střední brambory, umýt, řezané oči, ale neloupejte, nakrájíme na kostičky, přidejte 2 lžíce lněných semen, nasekaný česnek v kaše, zalijeme 1 litr vody, vaříme v zapečetěné misce na nízkém ohni 20 minut. Po ochlazení na 30 ° C použijte odvar pro klystýry. Klystýr dal dvakrát denně až do úplného uzdravení.


Vyřízněte díru do ředkvičky a nalijte do ní 2 lžíce tekutého medu. Ředkvičku dejte do misky, přikryjte voskovým papírem nebo odříznutým vrcholem, přidržte 3 hodiny. Při silném kašli vezměte 1 lžičku šťávy několikrát denně před jídlem.


Do smaltovaného hrnce vroucí vody přidejte 3 - 4 kapky jedlého oleje, vdechujte páru a zakryjte si hlavu. Po vdechnutí otřete hrudník olejem a přikryjte teplou přikrývkou. Pro inhalaci můžete také použít inhalátor Mahold.


Cibulová šťáva smíchaná v poměru 1: 1 s medem a 1 čajová lžička 3-4 krát denně po dobu 15-20 minut před jídlem s pneumonií.


Polovinu cibule nakrájejte na polovinu, vařte v 1 šálku mléka, nechte 4 hodiny a vypusťte. Užívejte 1 lžíci každé 3 hodiny. Se silným kašlem vezměte 2 cibule na 1 sklenici mléka.


Chcete-li se zbavit kašle po pneumonii, převařte 1 šálek čerstvého nepasterizovaného mléka se 2 plody bílých sušených fíků. Pijte horký 2x denně a 1 sklenici po jídle s pneumonií.


Do hrudníku nebo hřbetu vmíchejte mast z následujícího složení: před získáním silné masti rozmíchejte a smíchejte 1 díl vosku a 4 díly husího tuku (můžete ho nahradit kuřecím tukem nebo ovčím tukem).


Mandlový olej se používá pro pneumonii, působí jako chladicí činidlo. Pacienti by měli dostat 1 lžíci oleje 3-4 krát denně.


Spolu s hlavním ošetřením se doporučuje bramborový zábal: zašit pytel, vložit čerstvě vařené brambory, oloupat a smíchat s 1 polévkovou lžící rostlinného oleje, 1 lžíci alkoholu a 1 lžíce hořčice. Připevněte maximálně horkou tašku k ohnisku onemocnění (obejdete oblast srdce, jako ve všech termálních outdoorových procedurách), zabalte do celofánu, přikryjte teplým oblečením a nahoře. Dej na noc takový obklad bude horký až do rána.
Byliny a poplatky za léčbu pneumonie


Vařte 3 šálky vařící vody 1 lžíce břečťanu ve tvaru buddhy a trvejte 1 hodinu. Pijte infuzi bylin Budra 2 lžíce 4 krát denně 2 hodiny před jídlem pro pneumonii.
Pozor! Nepřekračujte dávku, abyste se vyhnuli toxickým účinkům přípravku Budra.


Vařte 1 šálek vařící vody 2 čajové lžičky trávy čápa a trvají na tom, zabalené, 1 hodinu. Pijte 0,5 šálky 2-4 krát denně po dobu 20 minut před jídlem s pneumonií.


Bobule Viburnum trvají na horkém medu po dobu 6-7 hodin. 1 lžíce bobulí nalít 1 šálek vroucí vody, trvat na tom, zabalené, 2 hodiny, odtok. Vezměte teplou infuzi 0,3 skla několikrát denně se silným kašlem, sipotem. Portál o zdraví www.7gy.ru


Smíchejte 1 díl borovice, 2 díly voňavého fialového kořene a 4 části islandského mechu. Nalijte 1 sklenici studené vody 4 čajové lžičky směsi, trvejte 2 hodiny, vařte po dobu 4 minut, ochlaďte a přetvořte. Nápoj infuze teplý 3x denně. > Pro zápal plic, vezměte infuzi motherwort: 1 lžíce trávy na 1 šálek vroucí vody, nechte 30 minut, odtok. Pijte 2 lžíce 3 krát denně. Lékárna tinktura přijata 10 kapek 3x denně s pneumonií.


Vezměte stejně ovoce anýzu, kořene althea, kořene lékořice, pupenů borovice, šalvějových listů. Parní 1 polévková lžíce kolekce v 1 šálku vařící vody, nechte po dobu 20 minut, kmen přes gázu a vzít 1 sklo každé 3 hodiny na pneumonii.


Vezměte si 2 části lipových květů, 3 části mullein květin, slézových květů lesa a trávnatých plic. 40 g směsi zalijeme 1 litrem vroucí vody, trváme na tom, aby byl vypuštěn. Vypijte 0,25 šálku za hodinu suchým, oslabujícím kašlem.


Vezměte 3 části květů pohanky, máku, výhonků sladké hořké noci, 4 části divokých slézových květů, listy matek a nevlastních matek, osamělou trávu, bylinky hypericum a květy mulleinu, 2 části starších květů, lipové květy a Petrklíč květiny. 4 lžíce směsi nalít 1 litr vroucí vody, trvat na 8 - 10 hodin, kmen, pít infuzi teplé během dne v malých doušcích s pneumonií.


Vezměte 20 g aloe leaf, borůvkový list, brusinkový list, oddenky s kořeny ledum, 20 ml řepné šťávy, rutabaga šťávy. Kolekce nalijte 1 litr vodky, trvejte na 10-12 dnech, přidejte med a máslo a pijte 1 polévkovou lžíci 3krát denně na zápal plic.


Vezměte stejné množství anýzu ovoce, fenykl ovoce, kořen rozštěpu, kořen lékořice, tymián bylina, borovice pupeny. 4 lžičky kolekce trvají na 1 šálek vody po dobu 2 hodin a přivedou se k varu. Pijte 1 den ve 3 dávkách pro pneumonii.


Vezměte 6 částí slézových květů lesa, 1 část květů pohanky, makových květů, květin matka a nevlastní matka a trávu plicnatou. 50 g směsi se nalije 1 litr vroucí vody, trvají na tom, že noc, kmen a pití denně v 5 recepcích se suchým kašlem.


Vezměte 2 části plodů fenyklu a mullein květin, 8 částí kořene Althea, 3 části kořene lékořice, 4 části listu podběl. 1 lžíce směsi po dobu 2 hodin trvat na 1 šálek studené vody, vařit po dobu 10 minut, kmen po ochlazení a pít infuzi teplé po dobu 1 dne v několika fázích s pneumonií.


Vezměte 2 díly květů anýzu a divočiny, 4 části listů křídlatého, 8 částí kořene Althea, 3 části kořene lékořice, 10 částí oddenku calamus. Vaříme 1 polévkovou lžíci směsi 2 šálky vařící vody, necháme 20 minut, protáhneme gázou a po 3 hodinách vezmeme 0,5 šálky na pneumonii.


Vezměte stejný počet anýzového ovoce, malinového ovoce, vrbové kůry, lipových květů a matky a nevlastní matky. 1 lžíce směsi vaří 2 šálky vařící vody, vaří po dobu 5-10 minut a přetlačí se přes gázu. Pijte jako čaj, horký se zápalem plic.


Vezměte 2 díly malin a listů listů, 1 díl oregano byliny. 1 lžíce směsi nalít 1 šálek vroucí vody, trvat 20 minut, kmen a pít ve formě tepla v noci na zápal plic.
Pozor! Nedoporučuje se pro těhotné ženy.
Dieta pro pneumonii

Než se rozhodnete pro dietu, doporučuje se očistit bolest žaludku jakýmkoliv projímadlem. Na samém počátku fokálního zánětu je vhodné podávat horké nebo teplé mléko přidáním kapky vyčištěného terpentinu do sklenice mléka. Chcete-li pacientovi dát vývar a mléko, ale ne nutit je jíst, protože jídlo je násilně škodlivé. Aby se teplota snížila, dejte vodu s citronovou nebo brusinkovou šťávou. Velmi slabé a staré pacienty mohou být dány ke zvýšení síly malého vína. Před krizí je dobré dát něco diaforetického - infuzi květu vápna, máty peprné nebo šalvěje.