Jak se rychle zotavit poté, co utrpěl chlad

Lékaři řekli, jak se rychle dostat do formy a vrátit se po práci do nemocnice.

Většina dospělých se domnívá, že akutní respirační onemocnění, stejně jako SARS a chřipka, nejsou vážnými onemocněními, takže po léčbě není třeba se zotavovat. Tento názor lze nazvat poloviční chybou. Akutní respirační infekce a další sezónní infekční nemoci nemohou být klasifikovány jako smrtící, ale zároveň mohou snadno vyvolat rozvoj závažných onemocnění jako komplikaci. V tomto ohledu by se člověk, který má právě chřipku a zbavil se nepříjemných symptomů, měl určitě zotavit a tento proces by neměl trvat 2-3 dny, nejméně však dva týdny.

Pravděpodobně jste si opakovaně všimli, že po odchodu z nemocnice na určitou dobu je pro vás obtížné naladit práci a vykonávat stejné povinnosti jako dříve. Obvykle tato podmínka trvá několik týdnů. V té době se člověk cítí unavený, podrážděný, ztrácí bdělost a dělá absurdní chyby v práci, a to vše proto, že se po nachlazení nebo virovém onemocnění neprobudil.

Jak rychle se zotavit po akutních respiračních infekcích:

1. Prodlužte nemocnici. Měli byste určitě požádat lékaře, aby vám nezavřel seznam nemocných, jakmile teplota klesne. Za prvé to neznamená, že jste se konečně zotavili. Za druhé, můžete infikovat ostatní. Zatřetí, vaše slabost vám stále nedává příležitost pracovat v plné síle. Udělejte si čas pro sebe a získejte sílu a teprve pak se vraťte do práce.

2. Ranní start nabíjení. Posilování svalů s různými cvičeními vám umožní rychle se dostat do formy po nemoci. Je to obzvláště dobré, když člověk chodí každý den do sportu, v takovém případě bude pro něj snazší snášet jakékoli respirační onemocnění a proces fyzické rehabilitace.

3. Potraviny by měly obsahovat maximální množství vitamínů. Poté, co vaše imunita fungovala, bojovat s virem, musí být posílena. Nejběžnějším vitaminem pro imunitní systém je vitamin C a většina z nich se nachází v citrusových plodech, takže se zásobují pomeranči, citrony a grapefruity.

4. Čerstvý vzduch. I když jste v nemocnici - to neznamená, že musíte pořád ležet pod dekou. Když se teplota zvýší, pak bude logické vydržet odpočinek na lůžku, a pokud jsou příznaky ARD v minulosti, pak pro úplné štěstí a uzdravení potřebujete pohyb a nejlépe na čerstvém vzduchu. Dvakrát denně musíte jít na procházku. Šaty podle počasí, aby nedošlo ke zhoršení vašeho zdraví, přehřívání na ulici nebo přehřívání tam.

5. Celý spánek. Podařilo se vám prodloužit nemocnici? Skvělé, hlavní věcí teď není úplně se uvolnit a snížit každodenní rutinu. Protože člověk v tomto stavu má možnost spát kdykoliv během dne, může si v noci dovolit sledovat televizi a spát ve dne. To je naprosto špatné a vaše tělo se v důsledku akutních respiračních infekcí neobnoví a ještě více oslabí. Musíte spát nejméně 7 hodin v noci, zbytek času - být vzhůru.

Zotavení po SARS

Zotavení po SARS

Principy výživy s SARS

Akutní respirační infekce (ARD), akutní respirační virové infekce (ARVI) nebo prostě běžná nachlazení - skupina onemocnění způsobených různými viry s primární lézí horních cest dýchacích a celkovou intoxikací těla. Doba chladu je několik dní až několik týdnů. Studený je způsoben velkým počtem patogenů, mezi nimiž je nejméně 5 různých skupin virů (viry parainfluenza, viry chřipky, adenoviry, rinoviry) a více než 300 jejich subtypů. Viry jsou přenášeny ve vzduchu rozptýlenými kapičkami s nejmenšími částicemi slin od nemocné osoby během konverzace, kašle nebo kýchání. Citlivost na ARVI je velmi vysoká.

Hlavní příznaky všech typů nachlazení jsou rýma, kýchání a kongesce nosu. Intenzita těchto symptomů se navíc může výrazně lišit v závislosti na typu patogenu (viru) a imunitním stavu pacienta.

V první den nemoci, nemůžete jíst vůbec, jen pít jeden Pití velkého množství vody odstraňuje toxiny, které vznikají, když tělo bojuje s virem. Během nemoci musíte pít 2-3 litry tekutiny denně.

Lingonberry a brusinky morsy jsou velmi užitečné, protože tyto bobule obsahují speciální antibakteriální kyseliny. Příprava těchto léčiv je snadná: libra bobulí s cukrem (poměr 3: 1 bude optimální) a 2 lžíce této směsi nalijeme 0,5 litru teplé vody.

Můžete si připravit jakékoliv okyselené nápoje. Jedná se o slabý čaj s citronem nebo čistou vodou, který se přidává do šťávy z citronu nebo pomeranče.

Lehká výživa je zárukou rychlého uzdravení a optimální bude vitamínová mléko-zeleninová strava. Nejužitečnější jsou zeleninové lehké polévky. Vaření by se mělo vařit v páře, aby se snížilo zatížení trávicího systému těla.

V první den ORVI je nejvhodnějším jídlem nízkotučný jogurt nebo pečené ovoce.

Na 2-3 den, tělo pokračuje v boji s viry, tak to nemůže utrácet mnoho úsilí na asimilaci potravin. Menu pro tyto dny je lepší, aby se z snadno stravitelných produktů, s výjimkou smažené, kořeněné, nakládané, uzené.

Základem stravy by měla být potrava bohatá na bílkoviny, protože je nezbytná pro obnovu buněk poškozených viry: jedná se o fermentované mléčné výrobky, vařené nebo pečené libové maso a ryby. Mezi porcelány dávají přednost pohanky s mlékem a ovesnými vločky. Chléb je lepší použít včera, ideálně - lehce sušený v toustovač. Jídlo si můžete rozdělit na nakládanou okurku, nakládané jablko, zelí.

Pokud na pozadí akutních respiračních virových infekcí vznikly komplikace a antibiotika jsou předepsána, pak je bez ohledu na to, jak špatný je zdravotní stav, nezbytné. Vždyť antibiotika se vždy užívají striktně před jídlem nebo po jídle. Jedná se o poměrně silné léky a jejich účinek na gastrointestinální trakt je změkčen potravou. Během léčby antibiotiky by měly být každý den na stole připraveny fermentované mléčné výrobky obohacené bifidoculturami. Jedná se o kefír a jogurty, které nepodléhají tepelnému ošetření a obsahují živé jogurtové kultury. Antibiotika působí agresivně na sliznici žaludku a ničí střevní flóru a produkty bifidus pomáhají vyrovnat se s těmito problémy. Po ukončení užívání antibiotik nepřijímejte denní příjem bifidokofiru (nebo jogurtu) po dobu nejméně tří týdnů.

Užitečné produkty pro ARVI jsou:

- ovoce (citron, malina, pomeranče, mandarinky, brusinky, brusinky, brusinky) obsahuje velké množství vitamínů draslíku a hořčíku, což přispívá ke zvýšení imunitně-ochranných sil těla;

- zelenina (mrkev, cibule, zelí, brambory, česnek);

- masné výrobky (hovězí, vepřové, kuřecí, krůtí), výhradně dušené;

- odrůdy ryb s nízkým obsahem tuku;

- fermentované mléčné výrobky (tvaroh, zakysaná smetana, mléko, kefír) obsahují velké množství vitamínů a minerálů, které jsou užitečné pro tělo potřebné k boji proti infekci;

- denně se doporučuje 1–2 vejce s měkkým tělem;

- horký čaj s citronem, lípou, rybízem, malinami se doporučuje pít co nejrychleji po celý den;

- čaj s mlékem v omezeném množství;

- čerstvě vymačkané ovocné šťávy (jablko, brusinka, malina, mrkev) výrazně zvyšují imunitu organismu během období nemoci;

- bifidoyogurt (musí být konzumován denně, pokud je léčba akutních respiračních virových infekcí prováděna antibiotiky za účelem obnovení normální střevní mikroflóry).

Co vyloučit:

- alkoholické nápoje (alkohol), které významně zhoršují další postup ARVI;

Zotavení z virových infekcí (L. I. Abrikosova, 2015)

Akutní respirační virové infekce jsou charakterizovány lézemi různých částí horních cest dýchacích. Patří mezi ně chřipka, parainfluenza, respirační syncytiální infekce, rinovirové onemocnění, adenovirová onemocnění. Téměř každý člověk alespoň jednou ročně je nemocný ARVI. Každoročně, za chladného počasí, příznivého pro jeho šíření, je chřipka v přírodě epidemická. Nemoc je nebezpečná s vážnými komplikacemi: akutní hnisavá sinusitida, akutní neuritida sluchového nervu, onemocnění plicního systému - pneumonie, tracheitida, bronchitida... Většina lidí po chřipce se cítí slabá, má sníženou chuť k jídlu a špatný výkon, protože napadení virem oslabilo tělo a imunitní systém. Tato kniha vám řekne, jak se po infekci co nejdříve zotavit. Recepty tradiční medicíny a správné výživy během tohoto období usnadní průběh onemocnění a urychlí zotavení.

Obsah

 • Předmluva
 • Životní styl po chřipce a SARS
 • Podstata boje proti infekci
 • Vitamíny v remisi po chřipce a ARVI
 • Česnek
Ze seriálu: DOBRÝ žít

Uvedený úvodní úsek knihy Restaurování po virových infekcích (L. I. Abrikosova, 2015) zajišťuje náš knižní partner - společnost Liters.

Životní styl po chřipce a SARS

Velmi důležité je chování rekonvalescenta a jeho postoj ke zlepšení pohody. Postupujte podle jednoduchých pravidel.

1. Psychologický klid. K uklidnění nervové soustavy je vhodné nepřekonávat a pokud možno obklopovat pozitivními lidmi, častěji být s rodinou a přáteli, vyhýbat se kontaktu s těmi, kteří pro vás nejsou příjemní. Vezměte si více přestávek v práci. Pokuste se uklidnit na stresující situace. Meditujte bez rozpaků.

2. Spánek. Snažte se dostat dostatek spánku, jít do postele nejpozději do 22 hodin. Zvuk, zdravý spánek obnovuje tělo dobře

3. Masáž chodidel. Na nohou člověka jsou biologické body všech orgánů a systémů, spousta nervových zakončení. Pokud budete dělat masáž nohou po dobu 10 dnů, určitě budete cítit účinek.

4. Potvrzení. Napište své vlastní krátké fráze o tom, jak dobré jsou vaše zdraví, nálada a stav. To pozitivně ovlivní vaši pohodu a pomůže vám rychle se zotavit z chřipky, zklidnit nervový systém a dát vám důvěru.

"Můj imunitní systém se z chřipky rychle zotavuje."

- Jsem klidný, vyvážený, se silným imunitním systémem.

- Dnes a vždy jsem ve skvělé náladě, všechno je v pořádku se mnou, všechno je v pořádku.

- Vždy kolem mě jsou lidé, kteří mě milují a koho miluji.

- Mám dobré zdraví a tělo se rychle zotavuje z chřipky.

5. Úprava vody. Voda je schopná relaxovat, klidně, přinést tělo v pořádku. Pokud je to možné, navštivte bazén. Ne - koupejte se s mořskou solí, sprchu, pokud nejsou kontraindikace, pak navštivte lázeň.

6. Nucený odpočinek oslabuje kardiovaskulární systém a plíce, svaly jsou vyčerpány. I v posteli se musíte připravit na první výstup tak, aby se v klíčovém okamžiku kolena netřásla a neztmavila v očích. Jakmile si tělo zvyklo na horizontální polohu, nádoby okamžitě začnou pracovat v ekonomickém režimu, takže když náhle vstanou, nemohou rychle zkrátit kontrakt a krev je zadržena v žilách. V důsledku toho se krevní zásobování mozku na několik okamžiků přeruší a člověk „ztmavne v očích“ a může dojít k omdlení. Srdce začíná pracovat tvrději, aby zlepšilo průtok krve, což je často vnímáno jako silný srdeční tep. S prudkým vzestupem může být také intenzivní pocení a závratě. Všechny tyto problémy lze vyhnout, pokud předem připravíte oběhový systém pro první zvednutí z lůžka.

Mohou to být pasivní a aktivní motorická cvičení, nošení nohou na stupínku, dechová cvičení. Intenzivní dechy a výdechy natahují hrudník, krev jako při činnosti pumpy se začíná intenzivněji pohybovat.

7. Otírání celého těla aktivuje krevní oběh a kromě pocitu svěžesti a komfortu zpevňuje tělo.

8. Fyzická aktivita. Ne hned po chřipce, ale po 1–2 týdnech, zkuste vést aktivnější životní styl, jít na další procházky, začít nebo pokračovat ve výuce ve sportovních klubech, dělat jógu a tančit velmi dobře. Nejjistější způsob, jak zvýšit imunitu, je fyzická práce pod širým nebem.

9. Pijte dostatek vody. Nejen kapaliny, ale čistá voda. Chcete-li se zotavit z chřipky, musíte odstranit toxiny z těla, které jsou uvolněny při intoxikaci virem, pít plný sklenici čisté vody 30 minut před každým jídlem.

Je třeba vyčistit vnitřní orgány, tkáně a struktury. Je nutné pít čistou vodu, buď lahvovanou nebo nevařenou, ale filtrovanou přes moderní filtry (Aquaphor, Barrier). Ráno na prázdném žaludku se napije půl hodiny studené vody. Po 2 hodinách byste měli vypít další dvě sklenice vody s přídavkem 1 lžičky medu (v nepřítomnosti alergií, pollinózy). Další, řekněme lehké občerstvení ze zeleniny a ovoce. Večeře a večeře mohou být jako obvykle. V těchto dnech by měl být vyloučen čaj a káva.

Postup se opakuje během týdne. Můžete ho vyčistit jednou za 3 měsíce.

V první polovině dne probíhají všechny metabolické procesy těla rychleji než večer. Kromě toho jsou tekutiny opité v noci absorbovány tkáněmi a způsobují otok. Studená voda je ve střevech špatně absorbována. Proto veškerá voda, kterou pijete, bude fungovat jako čistička.

10. Čištění těla aktivním uhlím. Pro čištění uhlí je nutné vypočítat vlastní standard „čističe“ ve výši 1 tablety na 10 kg hmoty. Denní dávka je rozdělena na ranní a večerní příjem - půl hodiny před jídlem ráno a 1-2 hodiny po jídle večer. Uhlí opláchlo 2 sklenice vody.

Čištění trvá 7 dní. Povoleno opakovat postup 2 krát ročně.

Nemůžete zvýšit dávku a délku příjmu uhlí. Protože nemá selektivitu, tj. Adsorbuje jak vitamíny, tak prospěšnou flóru. Během celé doby příjmu uhlí, musíte dodržovat lehkou dietu bez tuku a sladké, pít hodně tekutin.

11. Potraviny a vitamíny. Výživa hraje zásadní roli při obnově zdraví po jakékoli nemoci. Množství ovoce, čerstvé zeleniny, zeleniny a vysoce kvalitních bílkovinných potravin výrazně zlepšuje zdraví. Ve vaší stravě by měla být přítomna čerstvě vymačkaná zeleninová a ovocná šťáva, vařené maso a ryby, mléčné výrobky, vysoce kvalitní zelený čaj. Je nutné nahradit moučné výrobky bochníky, pečené výrobky s celými zrny, chléb s otrubami.

Veškeré lidské chování by mělo být zaměřeno na zamezení komplikací.

Viry chřipky mohou mít toxický účinek na jakýkoliv orgán a systém lidského těla. V závislosti na tom se rozlišují následující komplikace a následky chřipky:

- Plicní: pneumonie, empyema, plicní absces.

- Kardiovaskulární: perikarditida, myokarditida.

- Z ORL orgánů: sinusitida, rýma, otitis media, tracheitida.

- Z nervového systému: meningitida, encefalitida, meningoencefalitida, neuritida, neuralgie, polyradikuloneuritida.

- Reyeův syndrom, glomerulonefritida, toxický a alergický šok a další.

- Důsledkem onemocnění může být zhoršení neurologických a vaskulárních onemocnění, která byla asymptomatická.

Pneumonie je jednou z nejčastějších komplikací chřipky. To je obvykle sekundární bakteriální infekce způsobená Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus nebo Haemophilus influenzae. Méně časté je kombinovaná pneumonie způsobená jak viry, tak bakteriemi.

Ještě vzácnější komplikací je primární virová pneumonie, která se vyznačuje vysokou mortalitou. Je způsoben vysoce patogenním virem. Nejčastěji se taková pneumonie vyskytuje u lidí s chronickým onemocněním srdce a plic a vyvíjí se za 3-4 dny. Porušení integrity a permeability stěn plicních cév, což vede k plicnímu krvácení, vede k smrti.

Infekční toxický šok může vést k kardiovaskulárním komplikacím. S extrémním stupněm intoxikace se zvyšuje tepová frekvence, krevní tlak kriticky klesá. Tyto komplikace se vyskytují zejména u starších lidí. Méně časté jsou komplikace chřipky, jako je myokarditida a perikarditida. To může vést k srdečnímu selhání.

Komplikace z ORL orgánů. Rozmnožování v dýchacích cestách, virus chřipky narušuje proces čištění dýchacího traktu z prachu a bakterií. Po chřipce se často vyskytují sekundární bakteriální infekce jako rýma, sinusitida, sinusitida, tracheitida, bronchitida, otitis. Na oplátku může čelistní sinusitida nebo otitis způsobená komplikací vyvolat zánětlivé onemocnění mozku.

Myositida Jedním z příznaků chřipky jsou bolesti svalů. Tento stav může pokračovat po určité době po zotavení a je projevem myositidy - zánětu kosterních svalů. Myositida a další svalová onemocnění jsou svalové komplikace z chřipky typu B a jsou častější u dětí. Současně se zvyšuje koncentrace globulárního proteinového myoglobinu v moči, která je plná akutní renální dysfunkce.

Komplikace nervového systému. Chřipka exacerbuje neurologická onemocnění, dříve asymptomatická. Proto se může na pozadí vyvinout první hypertonická nebo hypotonická krize, poprvé se prohlásí za radiculitidu nebo neuropsychiatrické poruchy. Protože virus chřipky je schopen proniknout do hematoencefalické bariéry, může ovlivnit stěny cév mozku a mozkových plen. Lidé, kteří měli otřes mozku nebo zranění hlavy, stejně jako ti, kteří zneužívají alkohol, jsou k tomu obzvláště citliví. V důsledku toho se může objevit meningitida, encefalitida, arachnoiditida.

Studie provedené na Institutu mozku ukázaly, že pronikání mozkových cév a práce makrofágových buněk, které jsou nezbytné pro imunitu, jsou narušeny, když viry chřipky vstupují do mozku. Obvykle odstraňují bakterie, mrtvé buňky a jiné cizí částice. Ale pod vlivem viru makrofágy mění své chování a 9. - 10. den po nástupu onemocnění napadají živou nervovou tkáň.

Aby se tomuto scénáři zabránilo, je důležité co nejvíce odpočívat. I čtení knih, počítačové hry, surfování po internetu, TV - to vše by mělo být s chřipkou sníženo na minimum, zejména v prvních dnech.

Reyeův syndrom. Tato vzácná komplikace se zpravidla vyskytuje u dětí (častěji po chřipce typu B) v důsledku nesprávné léčby léky obsahujícími kyselinu acetylsalicylovou. Reyeův syndrom je akutní encefalopatie s mozkovým edémem a mastnou infiltrací jater. Aby se zabránilo této komplikaci, aby se snížila vysoká teplota u dětí užívajících léky na bázi paracetamolu.

Obsah

 • Předmluva
 • Životní styl po chřipce a SARS
 • Podstata boje proti infekci
 • Vitamíny v remisi po chřipce a ARVI
 • Česnek
Ze seriálu: DOBRÝ žít

Uvedený úvodní úsek knihy Restaurování po virových infekcích (L. I. Abrikosova, 2015) zajišťuje náš knižní partner - společnost Liters.

Jak se dostat z Orvi a chřipky

V boji proti virům, tělo hází všechny své síly, zejména chřipky a vážných virových onemocnění. Po zotavení je člověk v oslabeném stavu, který se projevuje vysokou únavou, apatií, podrážděností a ospalostí. Obvykle, po nemoci, imunita od chřipky je obnovena během 2-3 týdnů, během kterého to je žádoucí podporovat tělo a pomáhat tomu vrátit se k formě. Dnes budeme hovořit o tom, jak rychle se zotavit z chřipkových a akutních respiračních virových infekcí a co dělat, aby se nemoc dostala bez komplikací.

Proč se po chřipce a ARVI cítíme slabí

Stav po nemoci je charakterizován morálním a fyzickým vyčerpáním, nedostatkem vitamínů a dehydratací. Psychická slabost vede ke ztrátě zájmu o svět, snížení zájmu o práci, apatii a touhu po samotě.

V důsledku toho se člověk stane nepřítomným, nepozorným, špatně se zaměřujícím na záležitosti, nezajímá se, co se děje.

Proč je tak těžké obnovit tělo po chřipce a orvi a co dělat v takové situaci? Když virus vstoupí do těla, hlavní obranný mechanismus je spuštěn, jako výsledek, tělesná teplota se zvedne. Pacient ztrácí spoustu energie a je třeba vynaložit další úsilí na boj s nemocí, takže je člověk v neustálém napětí.

Virová intoxikace vede k vyčerpání všech tělesných systémů a účinek virů na mozek vede k narušení metabolismu neuronů a celkové slabosti. Kromě toho nemocné buňky trpí nedostatkem kyslíku, takže produkce melatoninu, známého jako hormon radosti, je snížena.

Metabolismus v zimě obvykle zpomaluje, všechny procesy v těle probíhají v pomalém režimu, včetně zotavení z arvi.

Slabost po chřipce je běžným jevem, hlavní věcí není dovolit, aby se změnila v astenia.

Pozor - astenie!

Astenie není jen fyzická, ale i psychická slabost, která není spojena s předchozí nemocí, musí být léčena. Astenie je často spojena s chronickým únavovým syndromem, ke kterému dochází také po chřipce nebo arvi.

Liší se od běžné únavy tím, že se neprojde ani po dlouhém spánku nebo odpočinku, člověk se stává podrážděným, nejistým ze sebe, prožívá ospalost, problémy s koncentrací, nemůže najít sílu ani pro nejjednodušší akce. Chuť k jídlu se zhorší, objeví se silné bolesti hlavy a je narušen srdeční rytmus. Pokud si všimnete těchto příznaků, měli byste se poradit s lékařem a požádat o radu a řádnou léčbu.

Jak identifikovat komplikace onemocnění

Imunita oslabená poté, co se lék projevuje celkovou slabostí, která vymizí během 1-2 týdnů. V této době je tělo stále napadáno viry a bakteriemi. Je-li slabost nezmizí po dlouhou dobu, pak je možný výskyt komplikací minulé nemoci, která by měla být věnována zvýšená pozornost.

Slabost, včetně, může znamenat srdeční problémy (doprovázené utlačující bolestí na hrudi), meningitidu nebo encefalitidu (nevolnost a bolest hlavy) a pneumonii, která často asymptomaticky doprovází horečku, mírný kašel a zelenou nebo hnědé sputum.

Proto, pokud slabost nezmizí do dvou týdnů po zotavení a je doprovázena výše uvedenými příznaky, pak je vhodné neodkládat návštěvu v nemocnici.

Jak se dostat z Orvie

Hlavními principy obnovy imunity po chřipce nebo orvi jsou odpočinek a doplnění vitamínové rovnováhy.

Tělo tráví veškerou sílu v boji s nemocí a zásobování vitamíny a mikroprvky je značně vyčerpáno, takže po uzdravení je třeba nejen obnovit morální a fyzickou sílu, ale také doplnit zásobu užitečných látek.

Při zodpovězení otázky, jak rychle se zotavit ze zavlažování, je důležité určit hlavní oblasti rehabilitace.

Fyzická rehabilitace zahrnuje

 • Vodní ošetření. Lékaři doporučují pravidelně si užívat relaxační koupel nebo sprchu. Ideální je kombinace bazénu se saunou.
 • Nabíjení Každé ráno začněte s lehkým nábojem, který poskytuje energii za celý den a udržuje dobrý tón.
 • Masáž vám umožní umístit svaly do pořádku a zlepšit emocionální stav pacienta.
 • Chůze venku má pozitivní vliv na metabolismus a urychluje eliminaci toxinů. Hlavní věc je správně se oblékat, s ohledem na počasí, aby nedošlo k zamrznutí a potu. V prvních dnech po nemoci stačí chodit 30 minut dvakrát denně.

Psychologická rehabilitace

 • Zde můžete také zahrnout procházky na čerstvém vzduchu, protože zlepšují emocionální stav. Doporučujeme také větrat byt častěji, zejména před spaním. Bylo prokázáno, že spaní v chladné místnosti přispívá k řádnému odpočinku a regeneraci po náročném dni.
 • Pijte vitamínové a uklidňující čaje, infuze bylin nebo bobulí, například šípkový odvar, brusinkovou šťávu, rybíz nebo brusinky - dokonale obnovují imunitu a čistí tělo. Během dne se doporučuje vypít nejméně dva litry tekutiny, aby se odstranily všechny zbývající toxiny.
 • Důležitou podmínkou pro rychlé uzdravení je správný odpočinek. Po nemoci je vhodné spát 1-2 hodiny více než obvykle. Během chřipky a několik dní po snížení teploty držte lůžko v klidu.

Udržení rovnováhy vitamínů

 • Doporučuje se užívat vitaminy po orvi nejméně jeden měsíc. Multivitaminové komplexy dobře obnovují imunitní systém, který je vážně postižen po chřipce a arvi. Arnica, heřmánek, třezalka a tinktury lékořice jsou také užitečné, zvyšují ochrannou bariéru a mají antimikrobiální vlastnosti - je to dobrá profylaktika proti bakteriálním infekcím, které jsou nebezpečné z důvodu komplikací chřipky.
 • Upravte své denní menu. Ideálními dodavateli vitamínů a mikroprvků jsou chudé ryby a maso, játra, luštěniny, ořechy a houby. Odborníci doporučují zahrnout do stravy produkty obsahující jód, např. Mořské plody a mořské plody, stejně jako celozrnné obiloviny, ve kterých je hodně vitamínu B.
 • Enzymy mají vážný dopad na téměř všechny procesy, včetně nervových impulzů a trávení, takže každý den konzumují kefír, domácí jogurt, ovoce, zeleninu, bylinky a okurky (zelí, okurky, rajčata, jablka a vodní melouny). Stav imunitního systému závisí do značné míry na příjmu enzymů, takže se často nazývají zdrojem života. Nejstarším enzymem je domácí sójová omáčka, která účinně zlepšuje zažívací procesy. Moderní analogy omáčky nejsou tak účinné, ale také velmi užitečné.
 • Takové rostliny, jako je chaga, kořen ženšenu, čínská citrónová tráva, Eleutherococcus, květy měsíčku, heřmánek, třešeň třezalka, stejně jako dobře známá cibule a česnek jsou známé svými imunomodulačními vlastnostmi.
 • Pro doplnění vitamínů v zimě je považováno za účinné jíst sazenice pšenice, zelí, hrášku, dýně, slunečnice nebo čočky. Je velmi snadné je vařit, stačí jen namočit semena a po vzejití sazenic jíst, například ve formě salátů. Přibližně 2 polévkové lžíce naklíčené čočky a stejné množství pšenice, ochucené jedním citronem nebo sklenicí šípkové infuze, uspokojí každodenní potřebu vitamínů a stopových prvků.

Systémový přístup - záruka zdraví

Shrneme-li to, pojďme určit, jak se správně dostat z ersi. Obecně platí, že kompletní dieta, bohatá na vitamíny a mikroelementy, hojné pití, pravidelné procházky, vodní procedury a masáže mají systémový účinek na tělo a obnovují sílu během několika dní.

Stojí za zmínku, že takový režim v zimě se doporučuje nejen po chřipce nebo nachlazení, ale také jako posílení imunity pro prevenci virových onemocnění.

Obnova po orz

Pomohli nám:

Mohamed Ali Vuada
Praktický lékař, pohotovostní a naléhavý pracovník Evropského zdravotního střediska; Ph.D.

1. Máte-li nachlazení, nemusíte chodit k lékaři

Vlastně: Ne, je lepší to udělat první den nemoci, a pak se objeví v 3-4. Onemocnění je dynamický proces a diagnóza provedená během počátečního vyšetření se může po chvíli změnit: je důležité nezmeškat vstup bakteriální infekce.

2. Při prvním příznaku nachlazení musíte užívat antivirotika.

Ve skutečnosti: Tyto léky jsou předepsány, pokud je pacient diagnostikován chřipkou. U jiných virů ze skupiny ARVI nefungují žádné léky označené jako "antivirové". „Lékárna prodává rychlé testy. Vezmeme-li tampon z nosní sliznice, můžete doma určit, zda je virus chřipky nebo ne, “říká Mohamed Ali. „Ale v ideálním případě je lepší diskutovat o výsledcích testů s terapeutem - lékař by měl rozhodnout o další léčbě.“

3. Echinacea je bezpečný lék na nachlazení.

Ve skutečnosti: Echinacea je adaptogen, je opravdu schopen dát trochu energie do těla. Ale široce propagované protizánětlivé vlastnosti rostliny nejsou dobře známy. Je to jako káva - můžete pít šálek a povzbuzovat. Nikdo však nápoj nepoužije jako lék. Echinacea funguje podobným způsobem - obecně je možné na ní používat drogy, ale neměli byste na ně klást vážné naděje.

4. Zbytek lůžka - slib rychlého uzdravení.

Ve skutečnosti: Pokud nechcete lhát, nemůžete to udělat. Je však velmi žádoucí omezit aktivitu, dostat dostatek spánku, pít dostatek tekutin a odstranit nepříjemné symptomy - to pomůže tělu vyrovnat se s onemocněním rychleji.

5. Pozor na chlad.

Ve skutečnosti: Otitis, frontální sinusitida, antritida a mnoho dalších bakteriálních komplikací vznikají právě kvůli chladu. „Proplach nosu fyziologickým roztokem v počáteční fázi onemocnění a použití protizánětlivých a vazokonstrikčních kapek, když se stav zhoršuje, je naše časté doporučení,“ říká expert.

6. Bolest ucha znamená, že začala komplikace.

Ve skutečnosti: Nepohodlí v tomto orgánu je často spojeno s nádechem nosu a edémem sliznice sluchové trubice, takže pro začátek můžete kapat do nosu kapky vazokonstriktoru. Pokud se stav nezlepšil, bolest je akutní a neodchází, řekněme, během několika hodin - je čas jít k lékaři.

7. Kašel je alarmující příznak.

Vlastně: Pokud vezmeme v úvahu ARVI, pak je to spíše reflex. Virus se zpravidla usazuje na sliznici dýchacích cest, dráždí ji a kašel se stává odpovědí na úzkost. Situace se nezmění, dokud se sliznice neobnoví. A pro jeho rychlé uzdravení je třeba pít více, dýchat mírně vlhký vzduch, provádět inhalace.

„Při běžné virové bronchitidě není nutná naléhavá potřeba přípravků proti kašli. Ano, mohou být jmenováni, mají určitý dočasný účinek, ale ve skutečnosti je jejich hlavní rolí rušivý, usnadňující pacientovi dobu obnovy, vysvětluje náš odborník. "Takové léky nemají žádný vliv na životnost viru a na hojení sliznice."

8. Bolest v krku je bolest v krku

Ve skutečnosti: S nekomplikovanými akutními respiračními virovými infekcemi, bolestmi v krku - je to virová tonzilitida nebo laryngofaryngitida - stačí se opláchnout antiseptiky. Pokud je situace komplikovaná rýmou, pak hlen z nosu může proudit po hřbetě krku, dráždí ho a způsobuje nepříjemné pocity. Pak už stačí umýt nos, kapat vazokonstrikční kapky, opláchnout hrdlo. Mimochodem, časté oplachování je jedním z důležitých doporučení pro laryngofaryngitidu. Různé spreje a pastilky, zpravidla poskytují dočasnou úlevu, ale nepomáhají se zbavit hlenu.

9. V případě horečky byste měli naléhavě zavolat sanitku.

Vlastně: Úkolem lékařského týmu je odstranit akutní stav. Je-li hlavní stížnost vysoká teplota (spíše než silná bolest, například), nouzová pomoc není potřeba, můžete si vzít febrifuge sami. Ale když teplota klesne a úleva přijde, je lepší navštívit lékaře na klinice - tam můžete darovat krev a podstoupit testy, které záchranný tým sotva poskytne.

„Neexistuje žádné jediné doporučení pro přesné hodnoty, které by snížily teplotu,“ vysvětluje náš expert. - Určitě by to mělo být prováděno s rizikem záchvatů. Pokud máte horečku asi 40 stupňů. Vše ostatní je přísně individuální. Někdo v 39,5 se cítí docela tolerantní a někdo v 37,5 má strašný chlad a úzkost - není třeba trpět. “

10. Nemáte-li čas onemocnět, měli byste pít antibiotika.

Vlastně: Ne, ne, a ne znovu. Je na čase zahrnout tuto jednoduchou pravdu do školních osnov - virové infekce antibiotiky nejsou léčeny. „Dokonce i sípání v průduškách, nebo, například, změna barvy hlenu není pro tento druh léčby známkou,“ pokračuje Mohamed Ali Vuada. - Pro přistoupení k bakteriální infekci by měl také mluvit výsledky vyšetření - krevní testy, rentgenové paprsky nebo počítačová tomografie.

11. Po antibiotikách nezapomeňte pít probiotika.

Ve skutečnosti: Pokud to není dlouhá cesta antibiotické terapie, která je míněna, ale standardní 5–7 dnů, není potřeba probiotika, tělo se uzdraví. Skutečná účinnost těchto léků byla prokázána s výjimkou případů střevních infekcí - pak užívání drog může zkrátit dobu průjmu.

12. Detoxikační dieta pomůže oslabenému tělu zotavit se.

Ve skutečnosti by měla být výživa, zejména po nemoci, vyvážená, bez zkreslení. Například maso obsahuje určité tuky, aminokyseliny, které tělo nemá nikde jinde. Úplné odmítnutí produktu může způsobit nedostatek bílkovin a to zase znamená oslabení celého organismu.

13. Chcete-li dostat nemocnější méně, je třeba zmírnit a hrát sporty.

Ve skutečnosti: Samozřejmě, ale ne ihned po odchodu z nemocnice. Někdo se zotavuje týden po nemoci, někdo potřebuje celý měsíc. V každém případě není lékařská správa tělesné výchovy zastaralým doporučením. Pokud se také ušetříte ze stresu, nedostatku spánku, podchlazení, tělo se vrátí do normálu rychleji, což znamená, že budete mít menší šanci na opětovné onemocnění.

Jak se zotavit po SARS?

Lékaři znějí poplach: nedávno, po nachlazení, chřipce a ARVI, dlouhodobě přetrvávala zvýšená slabost, letargie a poruchy spánku. To vše - projevy astenického syndromu.

Astenie může být jak počáteční projev, tak ukončení onemocnění. Nejčastěji se jedná o „ocas“ virové infekce. Po 1–2 týdnech chřipka, ARVI, pneumonie, bolest v krku, faryngitida, bronchitida a další nemoci po sobě samy o sobě zanechávají poinfekční asthenia.

Význam astenie po akutních respiračních virových infekcích pro klinickou praxi je potvrzen skutečností, že Mezinárodní klasifikace nemocí z 10. revize odlišně rozlišovala syndrom G93.3 - únavový syndrom po předchozí virové infekci. Reverzibilita astenického symptomu je vysoká a dosahuje 64%. Přítomnost astenických poruch u dětí přispívá ke zhoršení kvality života, k obtížím adaptace v předškolních a školských zařízeních, k narušení vzdělávání, ke snížení komunikační aktivity, k problémům v interpersonálních interakcích ak napětí v intrafamily.

Po skončení akutního období respiračního onemocnění pacienta se příznaky lokálního zánětu - kašel, rýma apod. - ještě několik dní trápí, po týdnu se člověk obvykle úplně zotavuje. Několik týdnů po zotavení se však mnoho lidí obává slabosti, podrážděnosti, poruch spánku, trávení a dalších příznaků. Takový stav se nazývá „poinfekce“ astenie. Důvodem je, že každá zima vede k oslabení práce celého organismu. Čím závažnější je nemoc, tím výraznější jsou projevy astenie po uzdravení.

Obvykle je astenie po akutním respiračním onemocnění doprovázeno následujícími příznaky: letargie; podrážděnost, výkyvy nálady; apatie (neochota něco dělat); únava; poruchy spánku; opakující se bolesti hlavy; závratě; snížená chuť k jídlu; zácpa; poškození kůže a vlasů. Lidé často obviňují tento stav z únavy, hypovitaminózy, špatného dne atd. Pokud jste však nedávno onemocněli chřipkou, těžkou virovou infekcí, bronchitidou, pneumonií atd., Je to pravděpodobně důvod.

Aby se nemoc zastavila včas, měla by se při diagnostice astenie odlišit od běžné únavy.

Rozdíly astenie od fyziologické únavy:

 • má delší dobu trvání;
 • neprochází po nočním spánku nebo odpočinku;
 • vyžaduje léčbu.

Stojí za zmínku, že astenie se vyvíjí postupně. Nejdříve je mírná únava. Malá porucha. Během tohoto období si pacient uvědomí, že je na čase si odpočinout a odpočinout si, ale z různých důvodů se nutí pokračovat v práci. Obtíže se objevují v systematizaci úkolů, obtíží při oddělení hlavního od sekundárního.

Další. Těžká únava. Zbytek se stává nezbytným. Pacient se však nemůže zastavit a pokračovat v práci setrvačností. V důsledku toho postupuje astenický syndrom. Objeví se apatie a bolesti hlavy, porucha spánku, deprese.

Typickými stížnostmi po utrpení různých nemocí jsou slabost, zvýšená duševní únava, neustálý pocit únavy, zhoršení fyzickou námahou, nedostatek motivace, úzkost, napětí. Pacienti mají zároveň potíže se soustředěním, nemohou dlouhodobě soustředit svou pozornost na nic a jsou snadno rozptýlení. Současně se objevují emocionální nestabilita, citlivost, slznost, irascibilita, náladovost, impresivita a pocit vnitřní nervozity. Spánek je navíc narušen, člověk s obtížemi usíná, nemůže se uvolnit a těžce se probudí, nereaguje. Chuť k jídlu zmizí, sexuální potence klesá. Často se zvyšuje pocení, pacient má pocit přerušení kardiální aktivity, není dostatek vzduchu.

Také astenický syndrom může být doprovázen prudkým poklesem prahové hodnoty tolerance různých podnětů: hlasitých zvuků, jasného světla, vestibulárního zatížení a extrémů počasí. Vnější faktory jsou otravnější, jako například skřípání dveří, hluk televizoru nebo pračky. To vše brání obvyklému způsobu života, vyvolává projevy nedokonalosti v chování.

Všechny výše uvedené příznaky by měly být hlavním důvodem pro vyhledání lékařské péče.

Příčiny únavy...

Jakmile je virus v těle, narušuje mnoho biochemických procesů. Změny nejprve ovlivňují dýchací orgány, pak oběhový systém (takže virus chřipky může snížit rychlost srážení krve). Částice virů, jejich metabolické produkty, zničené epitelové buňky atd. Způsobují intoxikaci, tj. Otravu těla. Zvláště intoxikace ovlivňuje činnost nervového systému. S těžkou intoxikací, křeče, halucinace a zvracení jsou možné v akutním období nemoci. Účinky toxinů na mozek jsou po vítězství těla po viru pociťovány po dlouhou dobu. To je důvod, proč bolest hlavy může ublížit, zhoršuje se kvalita spánku, schopnost koncentrace, atd. Vedlejší účinky užívaných léků také přispívají k rozvoji astenie. Například je známo, že velké dávky interferonu mají toxický účinek. Zneužívání antipyretických léků negativně ovlivňuje oběhový systém, játra a ledviny. Pokud byla antibiotika použita k potírání komplikací ARVI, v období zotavení existuje riziko vzniku dysbiózy, atd.

Co dělat Jak pomoci tělu zotavit se z boje proti infekci?

Ve většině případů stačí upravit režim dne, dietu, některé návyky. V první řadě je to jídlo. Jídlo by mělo obsahovat velké množství vitamínů a zároveň by mělo být snadné pro střeva. Ve stravě by měly být zahrnuty potraviny jako: čerstvá zelenina a ovoce; libové maso a ryby; fermentované mléčné výrobky; různé nápoje - džusy, čaje s bylinkami a ovocem, minerální vody; zelené; obilná kaše. Také, po chřipce, odvarů, infuzí a vitamínových přípravků bohatých na vitamín C (divoká růže, malina, brusinka) bude užitečné. Je nutné zajistit příjem vitamínů a živin s jídlem, můžete si také vzít tablety vitamín-minerálních komplexů.

Stejně důležitá je každodenní rutina. Důležitou součástí léčby astenie je dodržování dne, pobyt na čerstvém vzduchu, cvičení. Ale zároveň bychom neměli zapomínat na dobře organizovaný způsob práce a odpočinku, minimalizující stres. Chcete-li to udělat, musíte se více klidně týkat toho, co se děje, přestávky během práce, obklopovat se svými oblíbenými lidmi. Také pro prevenci astenie potřebujete aktivní odpočinek, sport, návštěvu bazénu, procedury temperování vody (kontrastní sprchy, koupele s mořskou solí) a pravidelné procházky.

Vzhledem k tomu, že nemoc je spojena s výdaji vitální a duševní síly, pak pacient potřebuje řádný odpočinek, změnu prostředí a typ aktivity. To umožní tělu odpočívat a hromadit energii. Někdy jsou však tato doporučení z určitých důvodů nemožná, nebo v některých případech je astenie tak silné, že vyžaduje lékařskou pomoc a speciální léčbu. Proto se uchýlit k drogové terapii.

 • Nootropní nebo neurometabolické látky jsou bezpečné a cenově dostupné léky k nápravě psychopatologické poruchy. Jejich klinická účinnost však není prokázána, protože ne všechny symptomy onemocnění jsou kontrolovatelné. Z tohoto důvodu se tato kategorie léků používá v různých zemích s různou intenzitou. Oni jsou široce používaní na Ukrajině, ale zřídka v Americe a západní Evropě.
 • Antidepresiva - jsou inhibitory zpětného vychytávání serotoninu, používané k léčbě komplexu astenických symptomů a známek deprese.
 • Atypická antipsychotika nebo neuroleptika jsou účinná v životních a astenických podmínkách.
 • Psychostimulancia - tato kategorie léků je předepsána psychiatrem s příslušnými indikacemi pro použití. Mezi ně patří a znamená proholinergicheskogo akce.
 • Blokátory receptoru NMDA - pomáhají při kognitivním poškození způsobeném cerebrální aterosklerózou a dalšími patologiemi, které způsobují kognitivní poruchy.
 • Adaptogeny jsou rostlinné produkty. Nejčastěji se pacientům předepisuje ženšen, čínská citrónová, pantocrinum, Rhodiola rosea a Eleutherococcus.
 • Vitamíny skupiny B - tento způsob terapie je populární v USA, ale je omezen na použití z důvodu vysokých rizik alergických reakcí. Proto se používá optimální vitaminová terapie, která zahrnuje vitamíny skupiny B, C a PP.
 • Koenzym Q10, látka podobná vitaminu, která se přímo podílí na syntéze adenosintrifosfátu, antioxidační ochraně a pomáhá obnovit další antioxidanty (vitamín E), je možné jako antioxidant při astenickém syndromu.

Všechny výše uvedené nástroje vyžadují vhodné indikace pro použití. Současně je v obecné lékařské praxi jejich použití omezené. Je nutná konzultace s odborníkem, většina léků je vydávána v lékárně výhradně na lékařský předpis.

Jak rychle obnovit z dospělé SARS: 5 jednoduchých tipů

Mnozí lidé znají rozbitý a oslabený stav po nemoci, kdy již přišlo uzdravení a energie se nezvýšila. Je zvláště intenzivní po dlouhodobé akutní respirační virové infekci. Faktem je, že tělo utratí všechny dostupné síly na boj proti patogenu. Proto po nemoci potřebuje dobrý odpočinek. Obvykle se osoba vrátí do formuláře po několika týdnech. Ale vzhledem k rytmu moderního života si mnozí nemohou dovolit tak dlouhou obnovu. Zajímá vás, jak se rychle zotavit z dospělé SARS? Poskytujeme užitečná doporučení.

Pokračujeme v léčbě

Skutečnost, že s infekcí dýchacích cest musíte konzultovat s lékařem, každý ví. Ale ne každý ví, jak správně používat předepsané léky. Mnoho lidí přestane pít léky při sebemenším zlepšení zdravotního stavu. To je špatný přístup k terapii.

Derinat, který odborníci často předepisují pro léčbu chřipky a akutních respiračních virových infekcí u dospělých a dětí, by měl být užíván během 1-2 týdnů pro zánětlivá onemocnění nosní dutiny a měsíc - pro závažné respirační infekce. Nejenže zaměřuje tělo na boj proti viru, ale také posiluje přirozenou obranyschopnost a obnovuje sliznici nosohltanu - první a nejdůležitější překážku pro infekci přenášenou vzduchem. Výměnou léčiva stimulují reparační a regenerační procesy, čímž se snižuje riziko sekundární infekce a výskyt bakteriálních komplikací ARVI. Veškeré podrobnosti jsou uvedeny v návodu. Před použitím se poraďte se svým lékařem.

Nevkládejte tělo

Po zotavení, mnoho lidí chodí do práce, protože úkoly, které se nahromadily během hospitalizace, nebudou dělat sami. Neměli byste se však tak prudce vrátit k obvyklému způsobu života. Samozřejmě, ne každý si může dovolit další dva týdny odpočinku. Ale postupné začleňování do práce je úkol, který mnozí mohou udělat. Neberte na všechny věci najednou: něco samozřejmě může ještě čekat. A nezapomeňte si odpočinout.

Spát více

Rychlé zotavení z SARS na dospělého pomůže dokončit spánek. Po odchodu z nemocnice neporušujte režim. Snažte se jít do postele a probudit se současně. Spát nejméně 8 hodin denně.

Před spaním dobře větrejte místnost. Lékaři doporučují udržovat teplotu v místnosti nepřevyšující 22 ° C. Optimálním indikátorem vlhkosti vzduchu je 60%. Dostanete se k němu pomocí speciálních zařízení nebo běžných kontejnerů s vodou.

Dodržujte pitný režim

Když se SARS v těle hromadí velké množství toxinů - odpadních produktů virů. Biologické jedy vedou k intoxikaci, která negativně ovlivňuje celkový zdravotní stav. Kvůli tomu se člověk rychle unavuje, neustále chce spát, stěžuje si na bolesti hlavy a bolesti těla. Pomozte odstranit škodlivé látky kapalné. Po nemoci musíte vypít alespoň 1,5 litru denně. Perfektně vhodné teplé ovocné nápoje a ovocné nápoje, čaj s citronem, minerální voda.

Jíst vyvážené

Vitamíny, minerály a stopové prvky jsou nezbytné pro rychlé zotavení organismu. Proto by měla být dieta v období rehabilitace co nejpřínosnější. Opékejte se o ovoce, nahraďte maso rybami a těstovinami a smaženými bramborami dušenou zeleninou nebo obilovinovou oblohou. Pokuste se na chvíli opustit sladkou. Sušené ovoce a ořechové směsi jsou vynikající alternativou k cookies a sladkostí.

Zotavení z akutních respiračních virových infekcí netrvá dlouho, pokud jsou léky předepsané lékařem správně užívány, naslouchejte svému tělu a vytvářejte příznivé podmínky pro rehabilitaci. Požehnej vám!

Po nachlazení nezmizí slabost: metody obnovy

Obranný mechanismus těla utrácí spoustu energie na boj s nemocemi. Po zotavení, ochranné mechanismy získávají energii znovu, a tělo v této době je v režimu hibernace, to je, odpočívá.

Po jakékoliv nemoci tedy může člověk pociťovat únavu, slabost, prudký nárůst práce i při malých výdajích energie.

Léčba je založena: za příznivých podmínek, obnovení imunity po onemocnění trvá asi 2 týdny. Během tohoto období dochází k obecné malátnosti a nesprávnému oddělení sil.

Po nachlazení jsou nejčastěji pociťovány slabost, nedostatek chuti k jídlu, rychlá ztráta síly a někdy i apatie.

Jako po studené zjevné slabosti

  Po nachlazení se slabost projevuje ve dvou formách:

 • Fyzická - klasická interpretace, kdy se tělo rychle unaví nebo nemůže vůbec relaxovat. Jsou situace, kdy se člověk cítí unavený i po mnoha hodinách spánku.
 • Psychologický - slabost, ve které trpí stav nervového systému. Snad nedostatek zájmu o to, co se děje kolem, zájem o podnikání, vznik touhy po osamělosti, apatie.
 • S rostoucí slabostí přichází absentmindedness a nepozornost, schopnost soustředit se zmizí. Případy vyžadující duševní stres, koncentraci, nejsou specifikovány.

  Věnujte pozornost! Slabost po onemocnění je srovnatelná se symptomy dlouhé rychlé avitaminózy, vyčerpání a dehydratace.

  Nedostatek chuti k jídlu a nízká pohyblivost se slabostí vedou k závratě, křehkým vlasům a nehtům, celkovému blednutí kůže.

  Proč tělo neodpočívá?

  Člověk ztrácí hodně tepla, které je životně důležité - teplo se rovná energii.

  Nachlazení se projevuje projevem četných symptomů - zimnice, těžkost dýchání, zatímco dochází k fyzickému nepohodlí, neustálému přetížení.

   Proč je po nemoci slabost:

 • Virová intoxikace - účinek virů na buňky, ve kterých jsou vyčerpány vnitřní orgány. Po nachlazení je veškerá energie nasměrována na obnovu orgánů a celkový stav zůstává pomalý.
 • Porušení metabolismu neuronů - viry mají vliv na mozek, po onemocnění se proces neuronů zpomaluje, což způsobuje celkovou slabost.
 • Nedostatek kyslíku - buňky postižené viry a infekcemi nedostávají dostatek kyslíku, v důsledku čehož je snížena produkce hormonu, melatoninu.
 • Věnujte pozornost! Nedostatek kyslíku se projevuje zejména v zimě, v chladných podmínkách a v malém množství slunečního světla, proto je slabost po zimních onemocněních mnohem silnější.

  • Pomalý metabolismus - dělá celé tělo v pomalém režimu. Metabolismus může zpomalit, a to buď v důsledku nemoci nebo zdravého člověka v zimě.

  Když je nemocná, zažívá slabost - je to normální stav. Tělo je obnoveno, dává přednost poškozeným orgánům, buňkám, nervům. Hlavní věc je, že se po bolestivém stavu nevyvíjí astenie.

  Astenie

  Astenie je obtížnější stadium fyzické a psychické slabosti, kterou je třeba léčit jako aktivní onemocnění. Astenie je nejvíce úzce spojena s chronickým únavovým syndromem (CFS), který se také vyvíjí po nachlazení a vyžaduje léčbu.

  Existuje však několik rozdílů mezi jednodušší koncepcí únavy a komplexnějším pojetím astenického syndromu.

   Astenie se liší od fyzické únavy několika body:

 • dočasný ukazatel - astenie trvá déle a neprochází bez přijetí určitých opatření;
 • odpočinek - astenie neodezní ani po dlouhém spánku nebo dlouhém odpočinku;
 • léčba - onemocnění musí být léčeno, jinak neodejde a zhorší se.
 • Závislost astenie a normální únavy je přímá. Nemocný, pokud půda astenie nebyla připravena před nemocí, nejprve pociťuje obyčejnou slabost. Po uzdravení začne tělo aktivně pracovat, ale není ještě připraveno na stres.

  Kvůli nedostatku odpočinku a emocionální zátěži se objeví progrese. První příznaky jsou pokles sexuální aktivity, ztráta chuti k jídlu, konstantní ospalost, narušení normálního rytmu srdečního rytmu a nedostatek vzduchu.

   Pochlazení astenie je zvažováno ve dvou směrech: t

 • Hypersthenická - pozorovaná po studené a chřipce v mírné formě. Projevuje se zvýšenou podrážděností, nepohodlí a pochybnostmi. Je možné pozorovat nespolupracenost, obchod, pracovní výkon drasticky klesá.
 • Hypostenic - po těžké zimě a chřipce. Projevuje se slabostí - svalovou i psychologickou. Pacient se neustále cítí ospalý, nedostatek síly provádět základní denní úkoly. Drsnost se dramaticky zvyšuje - dochází k zábleskům vzteku.
 • Obecně platí, že příznaky únavy jsou podobné projevům únavy a přidávají se složitější a charakteristické znaky.

 • Poruchy spánku - denní ospalost stoupá, ale v noci je těžké spát. Po nočním odpočinku neprojde slabost a únava.
 • Emoční nestabilita je vyčerpávající únava, která se projevuje emocionálním stavem. Pocit podráždění, úzkosti, napětí, úzkosti a neustálé změny nálady neumožňují relaxaci. Schopnost strávit dlouhou dobu duševní a fyzickou prací je ztracena.
 • Funkční poruchy jsou symptomy související s prací těla. Zhoršení chuti k jídlu, těžké bolesti hlavy, zvýšené pocení a abnormální srdeční tep. Pozornost a paměť trpí velmi, sexuální aktivita je snížena a obvyklé vnější faktory (hluk ulice, vrzání dveří) způsobují ostré podráždění.
 • Astenie mnohokrát zhoršuje kvalitu života v důsledku zvýšení prahu dráždivosti. Nedovoluje se soustředit, dělá svět kolem nás vybledlý a nezajímavý.

  Tato choroba nezmizí sama bez změn denního režimu, takže když se tyto příznaky objeví, stojí za to kontaktovat lékaře, který vypíše nezbytnou léčbu.

  Komplikace po nachlazení

  Slabost může být způsobena těžkou nemocí. Ale někdy únava je známkou současné studené komplikace, která ještě nevykazuje hlavní symptomy.

  Když tělo přestaví po nemoci (pokud to není astenie), problém zmizí za 1-2 týdny. Pokud se tak nestane, stojí za to uvažovat o komplikacích.

   Komplikace po nachlazení, což naznačuje slabost:

 • Nemoci srdce - se slabostí, tlakem na hrudi.
 • Meningitida, encefalitida - bolesti hlavy a nevolnost, které jsou často označovány jako po katarálních symptomech.
 • Sluggish pneumonia - může být asymptomatická. Kromě oslabující slabosti se může objevit mírná teplota, nikoli silný, ale přetrvávající kašel, zelené nebo hnědé sputum.
 • Slabost nedává důvod se bát, pokud netrvá déle než 2 týdny. Pokud je však slabý stav doplněn výše uvedenými příznaky, doporučuje se naléhavá návštěva u lékaře.

  Jak se zotavit z nachlazení?

  Imunita vynakládá obrovské peníze na boj proti infekci, snižuje se přísun vitamínů v těle. Musí být doplněn. Musíte také obnovit fyzický a emocionální stav.

  V důsledku toho je pro zotavení po nachlazení nutné pracovat ve třech směrech - psychologickém, fyzickém a imunitním.

   Obnovení aktivní fyzické kondice:

 • Vodní procedury - voda umožní hromadit všechny druhy svalů, povzbuzuje a zároveň uvolňuje. Doporučuje se častější sprchy a relaxační koupele. Nejlepší kombinací je plavání v bazénu a sauně.
 • Nabíjení - musíte začít den energicky. Nabíjení vám pomůže, aby se instalace na celý den aktivovala.
 • Masáž - aktivuje svaly, které jsou po nemoci unavené. Doporučená regenerační a zklidňující masáž - pomáhá také k morální relaxaci.
 • Je třeba zlepšit fyzickou kondici, ale nezapomeňte na přepracování, jinak slabost překoná fyzické zotavení. Proto, když se angažujete v obnově organismu, neměli byste to přehánět.

   Obnova psychického stavu:

 • Chůze na čerstvém vzduchu - tělo cítí bohatství kyslíku a je naladěno na činnost. S dlouhým pobytem v místnosti je třeba místnost vysílat.
 • Věnujte pozornost! Člověk spí lépe, když spí v chladné místnosti - dokonce i v zimě, krátká ventilace před spaním nebolí.

  • Dostatečnost slunečního světla - serotonin a melanin jsou zodpovědné za náladu v těle, které vznikají při vystavení slunci. V interiéru nezůstávají ve tmě - klamou tělo elektrickým světlem.
  • Bylinná medicína - uklidňující a regenerační čaje, infuze a dekory dobře působí proti emocionálnímu stresu v podmínkách slabosti a astenie.

  Psychický stav po nachlazení je obtížnější obnovit než fyzický. Je nutné naladit tělo tak, aby zobrazovalo pozitivní emoce, zkuste se naštvat, vyhnout se podráždění.

   Obnovení rovnováhy vitamínů v těle:

  Vitaminové komplexy jsou léky, které obsahují vitamíny z různých skupin. Po studené, citrusové plody pomáhají dobře, ale vitamín-minerální komplexy se doporučuje více, sbírají vitamíny, jejichž činnost je zaměřena na posílení a obnovu nervového systému a fyzické kondice.

 • Dieta - vitamíny by měly být získány s jídlem. Nejlepšími dodavateli prospěšných látek jsou libové ryby, luštěniny, houby, libové maso, ořechy. Zvláště se doporučuje zahrnout do stravy produkty obsahující jód (mořský kale) obsahující vitamin B (kaše z celých zrn) obsahující železo.
 • Enzymy jsou prvky, které ovlivňují mnoho procesů: přenos nervových impulzů, procesy trávení. Přítomnost dostatečného množství enzymů v těle je klíčem k rychlé reakci a aktivitě. Enzymy se nacházejí ve velkém množství v kefíru, zelenině, ovoci, ve všech zelených rostlinách.
 • Detoxikace - proces vylučování látek z těla mrtvé infekce a buněk. K tomu se doporučuje pít dostatek tekutin. Lepší bylinné čaje, brusinkovou šťávu a brusinky, zázvorový čaj, odvar z nesmrtelnosti.
 • Tři uvedené body jsou řešením problému se slabostí a zvýšenou únavou po nachlazení. Stručně řečeno, správná strava, svalové povzbuzení a uvolnění nervového systému poskytují dobré výsledky po několika dnech terapie.

  Závěr

  Když je po nachlazení slabost, musíte sledovat svůj stav. Pokud únava nezmizí po 1-2 týdnech nebo se obáváte o další komplikace, poraďte se s lékařem.

  V období postmorbidní slabosti se zapojte do regeneračních procedur - a slabost brzy ustoupí.

  Článek prezentuje fotografie a videa - doporučeno pro prohlížení pro podrobnější pochopení tématu.