Když bronchitida je teplota

Domů »Bronchitida» Když je bronchitida teplota

Prosím, řekněte mi, jaké jsou příznaky bronchitidy, je nutné mít teplotu?

Odpovědi:

Prostě lana

Infekční etiologie bronchitidy často začíná akutní rýmou a laryngitidou. Nástup akutní bronchitidy se projevuje indispozicí, pocitem pálení za hrudní kostí (s tracheálními lézemi). Hlavním příznakem bronchitidy je kašel (suchý nebo mokrý). Při akutní bronchitidě je kašel v přírodě převážně paroxyzmální, doprovázený pocitem pálení nebo bolestivosti v hrudníku nebo v krku. Někdy je paroxyzmální kašel tak intenzivní, že ho provází bolest hlavy. Kašel, když leží, horší a ztěžuje spánek. Auskultace plic je poznamenána tvrdým dýcháním, rozptýlenými suchými ralesemi. Po 2-3 dnech od nástupu nemoci se objeví malé množství viskózního sputa, kašel se stává méně bolestivým, zlepšuje se pohody. Onemocnění obvykle trvá 1–2 týdny, ale kašel může trvat až 1 měsíc. Teplota nemusí být nutně.

BEKMURAT BAKTYGOZHIN

Andrey Manko

někdy není teplota

Michaeli

kašel, bolestivost na hrudi (nebo hrdlo, nebo spíše bronchitida může být důsledkem nemocí krku, to znamená, že onemocnění může jít shora / od hrdla dolů / k průduškám); teplota v počátečním období je nepřítomná, pak malá, pokud není ošetřena, teplota stoupne.

elena kolicheva

je to bronchitida nebo angína, jen když je slyšet naslouchání. teplota nemusí být. někdy záda nebo hrudník začne bolet.

Dima Valyaev

Teploty nelze porazit anémií, leukopenií, trombocytózou! Chcete-li zjistit: Cítit lymfatické uzliny v krku, pokud jsou rozšířeny, pak poslouchat výdech člověka: pro bronchitidu, sliznice je zničena v laryngopharynx: chrapot a obstrukce alveol průdušek jsou velmi dobré!

ZÍSKEJTE RID INFLAMMATORNÍCH PROCESŮ V LYOKY
Zánětlivé procesy v plicích zahrnují bronchitidu a pneumonii. Abychom se zbavili zánětlivých procesů, je nutné především stimulovat imunitu jak antimikrobiálních, tak antivirotik. Čím výraznější jsou procesy zánětu, tím intenzivnější by měla být masáž (třením rukou, nohou, klepání hlavy až 5-8-10krát denně). Při vysokých teplotách věnujte zvláštní pozornost tření nohou a paží až 5-8 krát denně.
Místní dopad v projekci plic vpředu: intenzivně třít hrudník dlaní 2-3-5 krát denně, bušení hrudní kosti pěstí do projekce průdušnice a plic. Kašel tak rychle a klepejte po dobu 1-2 minut, masírujte bod bronchitidy (třetí a čtvrtý mezirebrový prostor vpravo od hrudní kosti po dobu 1-2 centimetrů). Lokální vliv na projekci plic zezadu: masáž zad v projekci plic (tření, hnětení, vibrace v podobě poklepávání okrajů dlaní). Nezávisle, masáž zad, můžete, provádět na dveřích zárubně. Vibrace jsou prováděny válečkem s gumovým expanderem, který je na něm použit. Při bolestivém, bolestivém, bolestivém kašli udělejte intenzivní dopad na bod průdušek, zatlouknutí hrudní kosti a výčnělků plic vpředu i vzadu, klepání ramenních kolíků válečkem.
Při masáži hrudníku je důležité identifikovat bolestivé oblasti v projekci plic a působit na ně každý den, dokud bolest úplně nezmizí. K zotavení dochází během dvou až tří dnů.

Kolik dní má teplota s bronchitidou?

Jaká je teplota v bronchitidě a jaká je choroba? Bronchitida je onemocnění způsobené akutním zánětem bronchiálního stromu. Je vyvolán viry chřipky, černým kašlem, adenoviry a také bakteriemi (streptokoky, pneumokoky a stafylokoky). Riziko tohoto onemocnění je zvýšeno kouřením, zneužíváním alkoholu, hypotermií, infekcemi nosohltanu, deformací hrudníku. Dráždidlo se může dostat do průdušek se vzduchem, s průtokem krve a lymfy.

Zánětlivé procesy v průduškách mohou narušit jejich permeabilitu. Jsou charakterizovány edémem a zarudnutím sliznic, přítomností hnisavých a mukózních sekrecí na stěnách průdušek, destrukcí ciliárního epitelu. U těžkých forem bronchitidy může zánětlivý proces přecházet do hluboké bronchiální tkáně.

Hlavní příznaky akutní bronchitidy

Infekční bronchitida se obvykle vyvíjí na pozadí laryngitidy a rýmy. V prvních fázích nemoci pacient cítí bolest za hrudní kostí, suchý kašel, celkovou slabost a zvýšenou únavu. Při dýchání se objeví sípání. Tělesná teplota může zároveň zůstat v normálním rozmezí. Složení krve zůstává stejné. Podobné symptomy jsou pozorovány při zánětu průdušnice a sliznic velkých průdušek. Při středně závažné bronchitidě dochází k silnému kašli, dýchacím potížím, bolesti na hrudi a břiše. Kašel se časem stává vlhkým, hnisavý nebo hlenovitý sputum je oddělen.

Při poslechu plic se nalézají vlhké a suché ralesky. Výrazné odchylky ve složení krve nejsou pozorovány. U těžké formy onemocnění postihuje průdušky. Akutní symptomy se správnou léčbou ustupují 4. den a po týdnu zcela zmizí. Pokud dojde k porušení průchodnosti průdušek, onemocnění se může stát chronickým.

Těžší bronchitida se vyskytuje při otravě toxickými chemikáliemi. Tam je oslabující kašel s oddělením krvavého sputa, zvyšuje bronchospasmus. Když vydechujete, slyší se pískavé zvuky. Vzhledem k dušnosti se rychle vyvíjí nedostatek kyslíku. Rentgen jasně ukazuje známky emfyzému. Změny hematokritu. Těžké formy mohou mít zaprášenou bronchitidu. Spolu s kašlem se objevuje těžká dýchavičnost, změna barvy sliznic, suché ralesky a těžké dýchání. Obraz odráží expanzi kořenů plic a průhlednost plicních polí.

Teplota při bronchitidě

Při akutní obstrukční bronchitidě teplota stoupne na 38 ° C a zůstává na této úrovni po dobu asi 5 dnů. Začne ustupovat, než se pacient zotaví. To může pacienta zmást a přinutit ho přestat užívat léky.

Pokud je onemocnění způsobeno infekcí, teplota prudce stoupá, trvá 2-3 dny a postupně klesá. Pokud je bronchitida důsledkem chřipky, může teplota zůstat týden na teplotě 37,5 ° C. To může být velmi těžké snížit. Při adenovirové infekci teplota stoupne nad 38 ° C a trvá 7 až 10 dnů.

Obtížnější je situace s bronchitidou způsobenou bakteriální infekcí. Stává se, že subfebrilní teplota se může objevit po absolvování celého průběhu léčby. Takový teplotní ocas může přetrvávat několik měsíců. V tomto případě byste neměli odložit návštěvu u lékaře: podobný příznak může znamenat výskyt zánětlivého procesu v těle.

Chronická bronchitida je charakterizována horečkou, těžkým paroxyzmálním kašlem. Vzhledem k tomu, že v noci, má pacient poruchu spánku. On nemůže jít ven v chladném období: mrazivý vzduch provokuje nové útoky. Vyloučí se velké množství sputa, objeví se celková slabost a zvýšená únava. Postupem času příznaky nemoci zmizí a pak se náhle objeví znovu. Kašel se může objevit po inhalaci studeného vzduchu nebo pití studených nápojů. Také může náhle vzrůst teplota a začít závratě.

Pokud je neléčená, chronická bronchitida se může změnit na pneumosklerózu - zúžení lumenu průdušek, což snižuje aktivitu plic. Expanze se mohou objevit v průduškách, s časem práce nejen dýchacího systému, ale také kardiovaskulárního systému se zhoršuje. Palpitace se stávají častějšími a krevní tlak stoupá.

Léčba bronchitidy horečkou

Při léčbě tohoto onemocnění se doporučuje pít dostatek teplých nápojů a užívat si antipyretika a vitamíny. Během léčby musíte dodržovat lůžko. Poté, když teplota klesne, můžete použít další nástroje: hořčičná omítka, speciální masti. Inhalace pomáhá zbavit se bolestivého kašle. Účinným prostředkem je hořčičná lázeň, ve které jsou nohy ponořeny.

U těžkých forem nemoci může předepsat antibiotika. Při mokrém kašli se doporučuje užívat mukolytika. V případě bronchitidy u dětí by měl lékař předepsat antitusika;

Například děti by neměly dostávat peníze na základě kodeku.

Potlačením kašle tyto léky ztěžují odstranění sputa z průdušek. Kromě toho, kodein může způsobit halucinace, zejména u dětí. Mezi prostředky na vykašlávání patří rostlinné přípravky na bázi jitrocelu, elekampanu, Althea, termopsy. Obsahují látky, které zvyšují bronchiální peristaltiku. Pokud má dítě onemocnění nervového systému, je lepší je odmítnout. Kašel a zvracení reflex je zvýšena, což může vést k udušení.

Léčba bronchitidy s teplotními lidovými prostředky

Zde budeme hovořit o nejbezpečnějších a nejefektivnějších způsobech léčby tohoto onemocnění u dospělých. Nesmí se však používat bez svolení lékaře. Tyto prostředky pomáhají snížit zánět a zlepšit stav pacienta. Kolekce hrudníku je jedním z nejúčinnějších lidových léků používaných při léčbě bronchitidy. Léčivé rostliny v něm obsažené, ředit sputum a přispět k jeho odstranění. Spolu s ní se odstraňují z plic a patogenních bakterií.

Kolekci hrudníku lze zakoupit v každé lékárně nebo si ji připravit sami. K tomu potřebujete následující komponenty: kořen lékořice, lístky máty, květ vápna, podběl, tymián a jitrocel. 40 g suchých rostlin se vloží do nádoby a míchá se. Nalijte 0,5 litru vroucí vody, zavřete víko a trvejte 3 hodiny. Nástroj se přefiltruje a vezme se 150 ml 3krát denně. Kolekce hrudníku je bezpečný přírodní prostředek, je zvláště užitečná pro lidi, kteří jsou alergičtí na chemické složky léčiv. Průběh léčby tímto nástrojem je 2 až 3 týdny.

Někdy je bolestivý kašel obtížné normálně mluvit a dýchat. Můžete se ho zbavit s banánovým odvarem. 4 lžíce. Já 500 ml vroucí vody se nalije na vysušenou trávu. Sklenice je zakryta víčkem a ohřátá ručníkem. Bujón trvá 2 hodiny a filtruje se přes síto. Take to hodinu před jídlem 3 krát denně. Tento nástroj pomáhá odstranit sputum z plic a přivést tělo zpět do normálu po bronchitidě.

Cibule s medem je dalším osvědčeným lékem na léčbu chřipky a bronchitidy. Pro jeho přípravu bude vyžadovat malou cibuli a 50 g medu. Cibule jsou oloupané a strouhané. Výsledná kaše je smíchána s medem. Vzhledem k tomu, že cibule může ovlivnit zažívací trakt, musí se přípravek po jídle užívat v malých množstvích.

Lék je užitečný v tom, že med pomáhá očistit tělo a posílit imunitní systém a cibule zabíjí viry a bakterie. Přípravek musí být užíván, dokud příznaky nemoci zcela nezmizí. Použijte jej k posílení imunitního systému v období podzim-zima. Nedoporučujeme ji dávat malým dětem.

Bronchitida bez teploty

Bronchitida je běžné onemocnění, při kterém dochází k zánětlivé lézi průdušek spojených s různými provokativními faktory. Charakteristickými příznaky bronchitidy jsou zpravidla kašel, malátnost a horečka. Ať už se s touto nemocí stále zvyšuje tělesná teplota a zda může být bronchitida bez horečky - zkusme to zjistit.

Stává se bronchitida bez horečky?

Zvýšení tělesné teploty v různých patologiích je normální ochrannou reakcí organismu, což přispívá k včasné produkci ochranných látek proti patogenům, které způsobují zánět. Pokud je diagnostikováno infekční zánětlivé onemocnění, které není doprovázeno horečkou, lze předpokládat, že existují problémy s fungováním imunitního systému.

Zánět průdušek s normální tělesnou teplotou se někdy nachází v lékařské praxi a bez zvýšení teploty se může objevit jak akutní, tak chronická bronchitida. Tyto příznaky jsou nejčastěji pozorovány při bronchitidě způsobené následujícími faktory:

 • vystavení alergenům (prach, pyl rostlin, domácí chemikálie, potraviny, léky, mikroorganismy atd.);
 • pronikání toxických chemikálií přes respirační systém;
 • inhalace znečištěného vzduchu po dlouhou dobu;
 • kouření

V některých případech, bez zvýšení tělesné teploty, dochází k mírné infekční bronchitidě a často jsou všechny ostatní příznaky mírné.

Jak léčit bronchitidu bez horečky?

Bez ohledu na to, zda bronchitida je doprovázena horečkou nebo ne, lékař by se měl zabývat léčbou tohoto onemocnění. Pokud tedy zjistíte charakteristické příznaky, měli byste se obrátit na terapeuta, který vás v případě potřeby může odkázat na imunologa, alergika nebo na jiné úzké odborníky, kteří vám poradí o příčinách patologie.

Předepsané léky, které mohou zahrnovat:

 • antibiotika;
 • antivirotika;
 • nesteroidní protizánětlivé léky;
 • mukolytika;
 • imunomodulátory atd.

Doporučuje se také pít dostatek tepla, respektu k šetrné dietě.

Často s fyzioterapií předepsanou bronchitidou:

 • inhalace;
 • aplikace ozoceritu;
 • UHF terapie atd.

Stává se obstrukční bronchitida bez kašle a horečky?

Odpovědi:

sevsandra

Ano, to se stane. Teplota - to není indikátor, to znamená, že imunita je snížena. Dušnost a slabost jsou špatné příznaky, pokud je dechová síla silná - pijete neopylin, bude to jednodušší, antibiotika 5 dní, pijete více a s výhodou mukoidy.

Valery a proč

bronchitida je špatná. se musí zacházet vážně a po dlouhou dobu. Přeji Vám normálního lékaře.

Irina Filippová

ARI, může být také komplikován bronchitidou.
Stává se to a tento tok.
Ale vždycky mě zajímá, proč nemají rentgenový průzkum plic..
Stále máte bronchodilatátory.

Relaboy

Ano uprostřed pádu imunity. A proč sakra byl lékař předepsaný antibiotiky? S obstrukcí plic - antibiotika pouze zhorší situaci. Pomáhám
Obstrukční bronchitida. Obě formy - obstrukční bronchitida a bronchiolitida se liší pouze v klinických projevech. Bronchiolitida je častěji pozorována během první obstrukční epizody, obstrukční bronchitidy - s opakováním.
Etiologie. První epizoda je obvykle způsobena virovou infekcí typu PC nebo parainfluenza typu 3 a druhá je často způsobena jinými viry.
Patogeneze. Hyperplasie epitelu bronchiolů, hypersekrece hlenu ztěžuje výdech, v důsledku čehož je možné adekvátní ventilaci pouze při zvýšení tlaku během výdechu; druhá vede ke zhroucení velkých průdušek a vzniku exspiračního jevu. V genezi rekurentních epizod, role alergické citlivosti a přítomnosti bronchiální hyperreaktivity (vrozené nebo získané).
Klinický obraz. Začátek je stejný jako u ARVI, pak (při první epizodě 2. až 4. dne, při opakovaných epizodách 1. a 2.) se vyvíjí dýchací dušnost s dýchací frekvencí 60–80 za minutu, někdy kašlem. Převaha symptomů lézí velkých průdušek (sípání, suché, často hudební rales) je charakteristická pro obstrukční bronchitidu, více „mokrý“ obraz (hmota difuzně jemně sipotů) je typická pro bronchiolitidu. S výrazným zvýšením dýchání může prodlužování výdechu a pískání zvuků ustoupit až do úplného vymizení. Při posuzování závažnosti obstrukce by se proto mělo zaměřit na závažnost plicní distenze (hraniční perkuse), rychlost dýchání a stupeň kontrakce „poddajných“ oblastí hrudníku, stejně jako hladiny Ro a Pso2. plná normalizace stavu je zpožděna o 1-2 týdny. Radiograficky určil otok plic, posun vzoru velkých cév a průdušek do mediastina a vytvořil obraz "šťavnatých kořenů".
Diagnóza. Na základě klinických údajů není obtížné. Mělo by se odlišovat od bronchiálního astmatu, který se pravděpodobně vyskytne, když dojde k typickým záchvatům, zejména v reakci na neinfekční alergeny, aniž by byl spojen se SARS; Není těžké odlišit se od pneumonie (získané komunitou) vzhledem k tomu, že u pneumonie je vzácně pozorována obstrukce.
Předpověď. Navzdory závažnosti akutního období není pozorován příznivý, konzistentní vývoj pneumonie v nepřítomnosti superinfekce. Mnozí mohou mít opakované epizody obstrukční bronchitidy s ARVI.
Léčba. V akutních epizodách je nutná úleva dýchacích funkcí (odpočinek, odmítnutí nadměrných manipulací, hojné pití), v těžkých případech - kyslíková terapie.
Antibakteriální činidla nejsou ukázána, etiotropní činidla aplikují interferon v časných stadiích infekce. Bronchospasmolytická činidla jsou indikována pro závažnou obstrukci. Nejúčinnější použití sympatomimetik je uvnitř, intramuskulárně nebo ve formě aerosolu (Berotek, Salbutamol, Astmopent, atd.), Samotné nebo v kombinaci s ipratropium bromidem (odměřená dávka Berodual). Dávkované aerosoly se používají přímo nebo pomocí rozpěrky. Účinek se vyskytuje v polovině s první a v 80% s opakovanou obstrukční epizodou. Úspěšně se používá i aminofylin a méně účinné než užívání sympatomimetik, zejména ve fázi následné péče. Použití kortikosteroidních léků je odůvodněné, pokud nejsou uvedeny výše uvedené prostředky. V případech těžké obstrukce nebo její progrese je zavedení na začátku léčby těchto léků (s výhodou fluorovaných, jako je dexamethason) oprávněné, s rychlým vysazením 1–3 dny po nástupu účinku. Léky proti histaminu jsou indikovány pro kožní projevy alergií.
Prevence. Aby se zabránilo opětovnému výskytu překážek, je nutné zákaz kouření uvnitř budov a odstranění povinných alergenů; Požadované zlepšení životních podmínek.

S obstrukcí je nutně obtížné dýchání. Zvláště výdech. Jak dýcháš? Bronchitida bez kašle může být i pneumonie - bez jediného vřetena. Ale tady k obstrukci... Dyspnea je zřejmě jediným příznakem. Mimochodem, víte, že společnost vyrábějící Lasolvan byla pokutována za falešnou reklamu? Přestaň pít. Mimochodem, obstrukce se často stává z alergií (proto Vám bylo předepsáno Neofillin, kterému se osobně vůbec nestarám, stejně jako Eufillin). Podívejte se na příčiny alergií: co bylo ošetřeno (nějaký druh oleje, složky směsi, která kapala do nosu atd.).
Vypadalo to, že Lorakson je antibiotikum (derivát Ceftriaxonu). Jaká je vaše teplota? Proč i prick? Neexistuje žádná pneumonie... Pro alergii by bylo nutné něco, například Loratadin.

Marina Krupskaya

Lasolvan není lék proti kašli, ale ředí sputum a lépe ho odstraňuje.

Julia Rumyantseva

Alenko, jednáš se s tebou, jak ti to uzdravilo. lékaře. A neposlouchejte nikoho. Nezkoumali jsme vás a určitě to můžeme říct
Obstrukční bronchitida není jednoduchá choroba, ale musíte splnit všechny své schůzky. lékaře. A antibiotika jsou předepsána i pro vaši nemoc.

Existuje teplota bronchitidy?

Kolik dní má teplota s bronchitidou?

Jaká je teplota v bronchitidě a jaká je choroba? Bronchitida je onemocnění způsobené akutním zánětem bronchiálního stromu. Je vyvolán viry chřipky, černým kašlem, adenoviry a také bakteriemi (streptokoky, pneumokoky a stafylokoky). Riziko tohoto onemocnění je zvýšeno kouřením, zneužíváním alkoholu, hypotermií, infekcemi nosohltanu, deformací hrudníku. Dráždidlo se může dostat do průdušek se vzduchem, s průtokem krve a lymfy.

Zánětlivé procesy v průduškách mohou narušit jejich permeabilitu. Jsou charakterizovány edémem a zarudnutím sliznic, přítomností hnisavých a mukózních sekrecí na stěnách průdušek, destrukcí ciliárního epitelu. U těžkých forem bronchitidy může zánětlivý proces přecházet do hluboké bronchiální tkáně.

Hlavní příznaky akutní bronchitidy

Infekční bronchitida se obvykle vyvíjí na pozadí laryngitidy a rýmy. V prvních fázích nemoci pacient cítí bolest za hrudní kostí, suchý kašel, celkovou slabost a zvýšenou únavu. Při dýchání se objeví sípání. Tělesná teplota může zároveň zůstat v normálním rozmezí. Složení krve zůstává stejné. Podobné symptomy jsou pozorovány při zánětu průdušnice a sliznic velkých průdušek. Při středně závažné bronchitidě dochází k silnému kašli, dýchacím potížím, bolesti na hrudi a břiše. Kašel se časem stává vlhkým, hnisavý nebo hlenovitý sputum je oddělen.

Při poslechu plic se nalézají vlhké a suché ralesky. Výrazné odchylky ve složení krve nejsou pozorovány. U těžké formy onemocnění postihuje průdušky. Akutní symptomy se správnou léčbou ustupují 4. den a po týdnu zcela zmizí. Pokud dojde k porušení průchodnosti průdušek, onemocnění se může stát chronickým.

Těžší bronchitida se vyskytuje při otravě toxickými chemikáliemi. Tam je oslabující kašel s oddělením krvavého sputa, zvyšuje bronchospasmus. Když vydechujete, slyší se pískavé zvuky. Vzhledem k dušnosti se rychle vyvíjí nedostatek kyslíku. Rentgen jasně ukazuje známky emfyzému. Změny hematokritu. Těžké formy mohou mít zaprášenou bronchitidu. Spolu s kašlem se objevuje těžká dýchavičnost, změna barvy sliznic, suché ralesky a těžké dýchání. Obraz odráží expanzi kořenů plic a průhlednost plicních polí.

Teplota při bronchitidě

Při akutní obstrukční bronchitidě teplota stoupne na 38 ° C a zůstává na této úrovni po dobu asi 5 dnů. Začne ustupovat, než se pacient zotaví. To může pacienta zmást a přinutit ho přestat užívat léky.

Pokud je onemocnění způsobeno infekcí, teplota prudce stoupá, trvá 2-3 dny a postupně klesá. Pokud je bronchitida důsledkem chřipky, může teplota zůstat týden na teplotě 37,5 ° C. To může být velmi těžké snížit. Při adenovirové infekci teplota stoupne nad 38 ° C a trvá 7 až 10 dnů.

Obtížnější je situace s bronchitidou způsobenou bakteriální infekcí. Stává se, že subfebrilní teplota se může objevit po absolvování celého průběhu léčby. Takový teplotní ocas může přetrvávat několik měsíců. V tomto případě byste neměli odložit návštěvu u lékaře: podobný příznak může znamenat výskyt zánětlivého procesu v těle.

Chronická bronchitida je charakterizována horečkou, těžkým paroxyzmálním kašlem. Vzhledem k tomu, že v noci, má pacient poruchu spánku. On nemůže jít ven v chladném období: mrazivý vzduch provokuje nové útoky. Vyloučí se velké množství sputa, objeví se celková slabost a zvýšená únava. Postupem času příznaky nemoci zmizí a pak se náhle objeví znovu. Kašel se může objevit po inhalaci studeného vzduchu nebo pití studených nápojů. Také může náhle vzrůst teplota a začít závratě.

Pokud je neléčená, chronická bronchitida se může změnit na pneumosklerózu - zúžení lumenu průdušek, což snižuje aktivitu plic. Expanze se mohou objevit v průduškách, s časem práce nejen dýchacího systému, ale také kardiovaskulárního systému se zhoršuje. Palpitace se stávají častějšími a krevní tlak stoupá.

Léčba bronchitidy horečkou

Při léčbě tohoto onemocnění se doporučuje pít dostatek teplých nápojů a užívat si antipyretika a vitamíny. Během léčby musíte dodržovat lůžko. Poté, když teplota klesne, můžete použít další nástroje: hořčičná omítka, speciální masti. Inhalace pomáhá zbavit se bolestivého kašle. Účinným prostředkem je hořčičná lázeň, ve které jsou nohy ponořeny.

U těžkých forem nemoci může předepsat antibiotika. Při mokrém kašli se doporučuje užívat mukolytika. V případě bronchitidy u dětí by měl lékař předepsat antitusika;

Například děti by neměly dostávat peníze na základě kodeku.

Potlačením kašle tyto léky ztěžují odstranění sputa z průdušek. Kromě toho, kodein může způsobit halucinace, zejména u dětí. Mezi prostředky na vykašlávání patří rostlinné přípravky na bázi jitrocelu, elekampanu, Althea, termopsy. Obsahují látky, které zvyšují bronchiální peristaltiku. Pokud má dítě onemocnění nervového systému, je lepší je odmítnout. Kašel a zvracení reflex je zvýšena, což může vést k udušení.

Léčba bronchitidy s teplotními lidovými prostředky

Zde budeme hovořit o nejbezpečnějších a nejefektivnějších způsobech léčby tohoto onemocnění u dospělých. Nesmí se však používat bez svolení lékaře. Tyto prostředky pomáhají snížit zánět a zlepšit stav pacienta. Kolekce hrudníku je jedním z nejúčinnějších lidových léků používaných při léčbě bronchitidy. Léčivé rostliny v něm obsažené, ředit sputum a přispět k jeho odstranění. Spolu s ní se odstraňují z plic a patogenních bakterií.

Kolekci hrudníku lze zakoupit v každé lékárně nebo si ji připravit sami. K tomu potřebujete následující komponenty: kořen lékořice, lístky máty, květ vápna, podběl, tymián a jitrocel. 40 g suchých rostlin se vloží do nádoby a míchá se. Nalijte 0,5 litru vroucí vody, zavřete víko a trvejte 3 hodiny. Nástroj se přefiltruje a vezme se 150 ml 3krát denně. Kolekce hrudníku je bezpečný přírodní prostředek, je zvláště užitečná pro lidi, kteří jsou alergičtí na chemické složky léčiv. Průběh léčby tímto nástrojem je 2 až 3 týdny.

Někdy je bolestivý kašel obtížné normálně mluvit a dýchat. Můžete se ho zbavit s banánovým odvarem. 4 lžíce. Já 500 ml vroucí vody se nalije na vysušenou trávu. Sklenice je zakryta víčkem a ohřátá ručníkem. Bujón trvá 2 hodiny a filtruje se přes síto. Take to hodinu před jídlem 3 krát denně. Tento nástroj pomáhá odstranit sputum z plic a přivést tělo zpět do normálu po bronchitidě.

Cibule s medem je dalším osvědčeným lékem na léčbu chřipky a bronchitidy. Pro jeho přípravu bude vyžadovat malou cibuli a 50 g medu. Cibule jsou oloupané a strouhané. Výsledná kaše je smíchána s medem. Vzhledem k tomu, že cibule může ovlivnit zažívací trakt, musí se přípravek po jídle užívat v malých množstvích.

Lék je užitečný v tom, že med pomáhá očistit tělo a posílit imunitní systém a cibule zabíjí viry a bakterie. Přípravek musí být užíván, dokud příznaky nemoci zcela nezmizí. Použijte jej k posílení imunitního systému v období podzim-zima. Nedoporučujeme ji dávat malým dětem.

Jaká je teplota obvykle u dětí s bronchitidou?

Mnozí rodiče se zajímají o otázku, jak velkou teplotu mají děti s bronchitidou. Zánětlivý proces horní části plic (průdušek) se nazývá bronchitida. Každý může onemocnět, včetně dětí. Malé děti navíc trpí tímto onemocněním.

Zánět horní části plic může být určen přítomností horečky a kašle. Pokud se u dospělého vyskytne onemocnění buď vzestupem teploty nebo bez nárůstu, je u dětí tento příznak v případě nemoci povinný. Pokud je dětská bronchitida bez horečky, je nutné hledat jinou příčinu zánětlivého procesu.

Někdy mírně stoupá, ale je to stále známka bronchitidy. Pokud kašel s podezřením na bronchitidu u dětí je normální, měli byste kontaktovat svého pediatra a provést vyšetření velmi pečlivě. Mohou to být první příznaky jiných závažných onemocnění. Příznaky mohou indikovat některé patologické procesy. Patří mezi ně astma, bronchiální, respirační a další patologie.

Zvýšení teploty: proč se to děje

Teplota je ukazatelem normální reakce tělesných obran na výskyt onemocnění. Tento příznak sám o sobě není léčen. To není nemoc, ale její doprovodný příznak. To je dobrá práce imunitního systému k ochraně před nemocemi. Jeho přítomnost u dětí ukazuje, že tělo odolává zánětlivému procesu. To znamená, že hojení je normální, ochranné síly pracují. Imunitní systém funguje správně. Odpověď na otázku, proč se to děje, je poměrně jednoduchá: tělo se přizpůsobuje nejmenší ztrátě během nemoci. Viry a bakterie se nemohou v horkém prostředí mnohonásobně a rychle rozmnožovat, v průběhu času v nich zemřou. Tělo je proto postupně ničí, což neumožňuje další distribuci.

Jak dlouho může horečka přetrvávat závisí na léčbě: jak dobře a pečlivě se provádí, na správné diagnóze a včasných kvalifikovaných doporučeních. Druhým faktorem, který určuje délku trvání uchování zvýšené teploty u dětí, charakter samotného onemocnění.

Formy a povaha bronchitidy:

Pokud má bronchitida s nespravedlivou léčbou nebo jinými příčinami čas na to, aby se změnila v chronickou formu, pak je výrazné zvýšení teploty pozorováno pouze v období exacerbace.

U jiných forem se také nemusí nutně držet na vysoké úrovni. To je obvykle případ virové bronchitidy. Pokud je povaha výskytu zánětlivého onemocnění bakteriální, teplota mírně stoupá a zůstává na úrovni 37-38 stupňů.

Někdy může vzrůst na 2. nebo 3. den po nástupu onemocnění. Tento obraz je pozorován při obstrukční bronchitidě. S touto formou onemocnění se zjistí zúžení průdušek a přítomnost křečí.

Rodiče dětí se často ptají na to, zda je nutné snížit teplotu během bronchitidy a kdy je to nutné. Doporučení lékařů jsou následující: teplota na 38,5 stupně je bezpečná. To nemůže klepat.

Neměli bychom však zapomínat, že každý konkrétní případ vyžaduje zvláštní přístup. Vše záleží na stavu pacienta.

Pokud má dítě normální teplotu, nesmí se užívat žádné antipyretické léky. Ale pokud se cítí špatně, zažívá hrozné nepohodlí, zvýšenou podrážděnost, má křeče, pak okamžitě dává antipyretikum, i když teplota nezvýší. Teploty nad 39 stupňů nutně klesají. To je linie, za kterou tělo začíná poškozovat vnitřní orgány, zejména játra.

Pokud je dítě velmi malé, lékaři nedoporučují čekat na vzestup vysoké teploty. Zavolej lékaře doma.

Pouze lékař Vám bude schopen podat správné rozhodnutí a najít účinnou léčbu.

Mnoho antipyretických léků pro děti by nemělo být konzumováno. Některé antipyretika mohou být použity, ale s určitou mírou odpovědnosti. Mohou to být buď malé dávky nebo dávky vypočtené na kilogram hmotnosti dítěte. Lékař prozkoumá všechny funkce při zkoumání pacienta.

Bronchitida je pryč a symptomy zůstávají.

Co dělat, když po bronchitidě dítěte teplota zůstane? Obvykle je to bezvýznamné, ale stále vyvolává obavy rodičům. Lékaři se domnívají, že je to naprosto bezpečné, neměli by se bát a neměli by být sestřeleni. Teplota není nebezpečná a neškodí. V takovém případě se tělo musí s takovým drobným problémem vyrovnat. Imunitní systém je obvykle schopen porazit účinky bronchitidy ve formě nízké teploty během 7 až 10 dnů. Pro konzultaci s lékařem by však bylo užitečné. Další vyšetření může předepsat pouze lékař, poskytne potřebné rady.

Stává se, že po bronchitidě teplota naopak klesá pod normální značku. To může být způsobeno faktory, jako jsou:

 • předávkování lékem během léčby;
 • selhání imunitního systému;
 • kvůli příliš dlouhému emocionálnímu stresu doprovázejícímu zánětlivý proces;
 • s prudkým poklesem hemoglobinu v krvi dítěte.

Odsávání může vést k jedinému snížení teploty. To by nemělo varovat rodiče. Pokud ale trvá několik dní, je nutné zavolat lékaře.

Akutní obstrukční bronchitida

Nemoci dítěte způsobují u rodičů úzkost a úzkost. Vždycky chtějí, ne-li „vzít si nemoc na sebe“, pak pomoci dítěti rychle se zbavit neštěstí. Existují taková onemocnění, která jsou dlouhodobě reziduální formou kašle, časté rýmy. Mezi tato onemocnění patří obstrukční bronchitida. Onemocnění je těžké, charakterizované krátkým dechem. Vyskytuje se často - přibližně v každém čtvrtém případě onemocnění. Nejčastěji postihuje toto onemocnění malé děti. Kauzální agens onemocnění jsou považovány za viry. Nejsou však vždy jedinými odpovědnými za výskyt akutní bronchitidy. Toto onemocnění se může vyvinout i po vdechnutí chemických nebo toxických látek do horních cest dýchacích. Důvodem mohou být fyzické faktory, zranění.

Příznaky Nejprve se zvýší teplota. Jak dlouho to zůstane vysoké, to je nemožné říct s jistotou - to vše záleží na viru, který vyprovokoval nástup nemoci. Pokud je onemocnění vyvoláno infekcí v adenoidech, můžete se připravit na 10denní teplotu. Hlavním příznakem obstrukční bronchitidy je kašel. Zpočátku je suchá, dráždivá, pak měkčí a vlhčí, pak se stává mokrá a vykašlávání.

Proč se bronchitida nazývá obstrukční? Překážka v ruštině znamená „překážku, překážku“. Obstrukční bronchitida - obstrukce dýchacích cest (respirační trakt). Při onemocnění u dětí dochází k otoku sliznice, zúžení dýchacího ústrojí a malých průdušek, zvýšení sputa. Bez ohledu na to, kolik dní je teplota udržována v takové bronchitidě, je pacientovi předepsáno lůžko na dobu trvání nemoci. Chcete-li snížit teplotu a zlepšit celkovou pohodu, musíte hodně pít. Můžete pít vodu, džusy, brusinkové ovocné nápoje a další nápoje nesycené oxidem uhličitým.

Bronchitida u dětí a horečka

Takže k otázce, kolik teploty může u dětí s bronchitidou udržet, je odpověď zcela nejednoznačná. U dětí může zůstat po dobu 2 - 3 dnů se správnou léčbou. S obstrukční bronchitidou, to může zvednout jen nemnoho dnů po nástupu nemoci a zůstat po dlouhou dobu.

Po určité době může být mírně zvýšena. Vše závisí na klinickém obrazu průběhu onemocnění, typu onemocnění a individuální obraně těla dítěte.

V každém případě je mírné zvýšení teploty u dětí s bronchitidou dobré. To je známkou toho, že imunitní systém funguje. Tělo bojuje s původcem bronchitidy.

Bronchitida bez teploty

Bronchitida je běžné onemocnění, při kterém dochází k zánětlivé lézi průdušek spojených s různými provokativními faktory. Charakteristickými příznaky bronchitidy jsou zpravidla kašel, malátnost a horečka. Ať už se s touto nemocí stále zvyšuje tělesná teplota a zda může být bronchitida bez horečky - zkusme to zjistit.

Stává se bronchitida bez horečky?

Zvýšení tělesné teploty v různých patologiích je normální ochrannou reakcí organismu, což přispívá k včasné produkci ochranných látek proti patogenům, které způsobují zánět. Pokud je diagnostikováno infekční zánětlivé onemocnění, které není doprovázeno horečkou, lze předpokládat, že existují problémy s fungováním imunitního systému.

Zánět průdušek s normální tělesnou teplotou se někdy nachází v lékařské praxi a bez zvýšení teploty se může objevit jak akutní, tak chronická bronchitida. Tyto příznaky jsou nejčastěji pozorovány při bronchitidě způsobené následujícími faktory:

 • vystavení alergenům (prach, pyl rostlin, domácí chemikálie, potraviny, léky, mikroorganismy atd.);
 • pronikání toxických chemikálií přes respirační systém;
 • inhalace znečištěného vzduchu po dlouhou dobu;
 • kouření

V některých případech, bez zvýšení tělesné teploty, dochází k mírné infekční bronchitidě a často jsou všechny ostatní příznaky mírné.

Jak léčit bronchitidu bez horečky?

Bez ohledu na to, zda bronchitida je doprovázena horečkou nebo ne, lékař by se měl zabývat léčbou tohoto onemocnění. Pokud tedy zjistíte charakteristické příznaky, měli byste se obrátit na terapeuta, který vás v případě potřeby může odkázat na imunologa, alergika nebo na jiné úzké odborníky, kteří vám poradí o příčinách patologie.

Předepsané léky, které mohou zahrnovat:

 • antibiotika;
 • antivirotika;
 • nesteroidní protizánětlivé léky;
 • mukolytika;
 • imunomodulátory atd.

Doporučuje se také pít dostatek tepla, respektu k šetrné dietě.

Často s fyzioterapií předepsanou bronchitidou:

 • inhalace;
 • aplikace ozoceritu;
 • UHF terapie atd.

Symptomy a léčba bronchitidy u dospělých bez horečky

V současné době se objevují stále častější nemoci, které se vyskytují s příznaky, které pro ně nejsou charakteristické. Chlad se začal objevovat bez horečky. Bronchitida není výjimkou. Ale proč se tato nemoc vyskytuje bez charakteristického symptomu a jak s ní zacházet?

Běžná bronchitida se vytváří v důsledku pronikání bakterií nebo virů. Tyto viry obvykle způsobují horečku. Existují však i jiné případy. Pokud není s bronchitidou žádná teplota, pak je to alarmující. Může být bronchitida bez teploty? Bronchitida může také nastat v mírnější formě, tj. Bez zvýšení teploty. Zde se můžete dozvědět více o příznacích bronchitidy bez horečky.

Formuláře

 1. Akutní. Tato forma bronchitidy bez teploty je velmi vzácná. Virové infekce vstupují do těla a pravděpodobnost, že se u osoby s poškozenou funkcí průduškového čištění dostane nemoc, je velmi vysoká. Kašel obavy nejen během dne, ale často trápí v noci. Čím více se onemocnění vyvíjí, tím více se sputum začne zvyšovat. Zpočátku je sputum žluté a pak zelené. Rýma, všeobecná malátnost, slabost. Tato forma onemocnění trvá od 10 do 20 dnů.
 2. Obstrukční bronchitida. Nejprve se začíná vyvíjet jako pravidelná forma. Ale po několika dnech, je kašel, a brzy se objeví dušnost, je velmi těžké dýchat při dýchání. Z dálky je slyšet sípání. Tato forma může nastat jak u dospělých, tak u dětí. Být doprovázen jak teplotou, tak průtokem bez ní. Zde jsou popsány symptomy a léčba obstrukční bronchitidy.
 3. Opakující se formulář. Nejčastěji postihuje toto onemocnění děti do školy. A virus vstupuje do těla 3x nebo čtyřikrát ročně. V tomto ohledu si tělo zvykne na nemoc, takže teplota nemusí být.

Obrázek ukazuje příznaky bronchitidy.

 • Plastová forma. Pokud se taková forma bronchitidy objeví, může se v průduškách vytvořit odlitek. Ucpává lumen v orgánu, což způsobuje potíže s dýcháním, kašel, bolest na bocích. Je zajímavé, že tyto symptomy jsou doprovázeny normální tělesnou teplotou, nebo naopak dochází ke snížení.
 • Chronická bronchitida. V této podobě jde, když kašel bolí několik měsíců. Lékaři hovoří o této formě, když kašlání trápí ne méně než 3 měsíce v roce. Na podzim a v zimě se nemoc zhoršuje. Kašel může být velmi podobný záchvatům astmatu. Chronická bronchitida postihuje hlubší vrstvy průdušek, dochází k jizvení. V důsledku toho může být postižena plicní tkáň. Je lepší nedovolit takovou vleklou formu. Zde naleznete recepty pro léčbu chronické bronchitidy. Zde jsou popsány přípravky pro léčbu chronické bronchitidy.
 • Po prostudování těchto forem onemocnění můžete pochopit příčiny teploty:

  • forma a složitost průběhu onemocnění;
  • jednotlivé rysy těla.

  Pokud je onemocnění zahájeno, mohou se objevit komplikace. S nesprávnou nebo pozdní léčbou se nemoc zintenzivňuje. Nejdůležitější věc, která se může jevit jako chronická forma. Komplikace mohou zahrnovat:

  • bronchopneumonie;
  • emfyzém;
  • pneumonie;
  • akutní respirační selhání;
  • zánět jiných orgánů, kde by se mohly dostat bakterie a infekce.

  Ve videu - příznaky bronchitidy u dospělých bez horečky:

  Příznaky

  1. Bolest v krku.
  2. Trvalý kašel, trápení po dlouhou dobu.
  3. Vyrážka v krku na mandlích, zatímco hrdlo se červenat nebude.
  4. Chuť k jídlu zmizí, kožní kryt se zbledne.
  5. Někdy se pacient zlepšuje, ale symptomy se mohou objevit znovu.

  Pokud je bronchitida nebezpečná:

  • léčba začala pozdě;
  • doporučení lékaře nejsou dodržována;
  • imunita pacienta je oslabena;
  • kouření a špatné návyky.

  Aby se předešlo komplikacím, musíte včas konzultovat odborníka. Nejlepší je projít testy, pak příčina onemocnění bude jasná. Pokud se ukázalo, že obstrukční bronchitida, je nutné pít antibiotika. Přečtěte si, které antibiotikum je lepší s bronchitidou pro dospělého. Pokud se viry stanou příčinou, pak antivirotika pomohou.

  Video vypráví o příznacích bronchitidy u dospělých bez teploty:

  Léčba

  Léčba bronchitidy bez teploty bude téměř stejná jako u teploty. Jediné, co je třeba z léčby vyloučit, je příjem antipyretik.

  1. Antibakteriální a antivirotika. Lék je předepsán v závislosti na tom, co je původcem onemocnění.
  2. Je nutné eliminovat důležitý symptom - kašel. Pokud je sucho, pak musíte začít užívat léky, které zvýší množství sputa a jeho vypuštění. Nezapomeňte na bohaté nápoje. Vdechnutí se používá, pokud je kašel velmi tvrdý.
  3. Použití protizánětlivých léčiv.
  4. Stimulační léčba je předepsána, pokud je bronchitida opakovaná nebo chronická.
  5. Musí následovat dietu. Je lepší vyloučit výrobky, které způsobují podráždění hrdla, stejně jako slané, kořeněné potraviny. Pití ve formě vody, ovocných nápojů, čaje, kompotů je nutností.
  6. Fyzioterapie: UHF, parafín. Inhalace je také velmi důležitá pro ty, kteří trpí bronchitidou.


  Naučte se, jak léčit alergické rýmy lidových prostředků.

  Zde je popsáno, proč neustále nos nosu bez rýmy.

  Přibližné ceny sirupu proti kašli Dr. Mom: http://prolor.ru/g/lechenie/doktor-mom-sirop-ot-kashlya.html.

  Použití vykašlávacích léků

  Pokud se tyto léky nepoužívají, léčba onemocnění může být zpožděna. Tyto léky pomohou eliminovat ohnisko zánětu. Užívání vykašlávání znamená hromadění vody, což zlepšuje výtok sputa bez nákladů na tělo. Nejdůležitější je vybrat správnou drogu. Lze je rozdělit do dvou typů:

  1. Léky, které mají reflexní účinek.
  2. Drogová přímá expozice.

  První skupina zahrnuje látky, které mají vliv na celý organismus. Jako výsledek, sputum ředí a opouští tělo. Mezi tyto léky patří bylinné léky. Složení by mělo zahrnovat kořen lékořice, trávu tymiánu a kořen Althea.

  Druhá skupina léků působí na žlázy samotných průdušek a působí na fyzikálně-chemické vlastnosti sputa. Tyto prostředky se obvykle používají k inhalaci. Pokud trpíte suchým kašlem, pak musíte vzít reflexní léky. Pro mokrý kašel musíte použít látky, které přímo ovlivňují sputum.

  Inhalace

  Je dobré použít pro roztok byliny, jako je šalvěj, heřmánek, máta, fenykl. A takové rostliny jako podběl, listy břízy, jalovce, jedle, protizánětlivé látky. Esenciální oleje z koriandru a bazalky jsou vysoce účinné společně. A takový nástroj jako bramborová slupka má rychlý efekt a možná je to nejjednodušší nástroj.

  Nyní v lékárnách můžete najít takový inhalátor jako nebulizér. To značně zjednodušuje proces postupu, umožňuje použití různých bylin. Tento přístroj pomáhá sprejovat pár bylin v plicích a průduškách. Ale musíte vědět, že při použití nebulizéru nelze použít některá antibiotika a protizánětlivá léčiva. To je způsobeno tím, že ultrazvukové vlny mohou zničit některé léky.

  Komprimuje

  Komprese pomáhají zmírnit kašle kašle, v důsledku čehož se výtok sputa zlepšuje, stimuluje tělo a zlepšuje imunitní systém. Komprese v nepřítomnosti teploty jsou velmi účinné.

  Chcete-li vytvořit komprimaci, musíte vzít:

  • pergamenový papír;
  • hedvábný papír;
  • teplá deka.

  Co lze použít jako účinnou látku? Roztavený med s přídavkem éterických olejů, šťávy z ředkvičky černého je poměrně účinný. Často se také používají vařené brambory v drcené formě. Kompresi lze použít, pokud není na hrudi žádné poškození. V opačném případě se může po aplikaci obkladu vyvíjet dermatitida. Vkládat obklady, je lepší okamžitě zabalit do teplé deky. V tomto případě bude akce účinná.

  Hořčičná omítka

  Tento nástroj je podobný kompresi, ale je považován za účinnější. Můžete to udělat doma. Je třeba vzít 1 polévková lžíce. Já med, 1 polévková lžíce. Já hořčičný prášek a 1 polévková lžíce. Já mouky. Ve směsi, můžete přidat 1 polévková lžíce. Já rostlinný olej, dejte hořčičnou směs do trouby na 50 stupňů a tepla. Získejte směs podobnou těstu. Mělo by být rozděleno na 2 části a aplikováno, pak na hrudník, pak na zadní stranu.

  Vývary, infuze, lektvary

  Léčba bronchitidy u dospělých lidových léků:

  1. Aloe a med Tento nástroj je velmi starý a osvědčený. Listy Aloe musí rozdrtit, můžete použít mixér. Gruel by měl dostat asi 500 ml. Roztavené sádlo musí být také odebráno v množství 500 ml. Toto vše smíchejte s 1 kg medu. Ke směsi se přidá libra strouhané čokolády. Všechny ingredience se vloží do hrnce a položí na malý oheň. Směs se zahřeje na 45 ° C, konzistence bude homogenní. Nástroj musí neustále zasahovat. Vezměte tento nástroj před jídlem. Minimální počet recepcí 3x. Čokoláda a med zabíjí hořkou chuť aloe, takže produkt vypadá docela chutně.
  2. Pine pryskyřice. Je třeba vzít 200 g pryskyřice, 200 g rostlinného oleje, 200 g medu, 200 g včelího vosku. Všechny ingredience jsou v hrnci, na oheň. Není dovoleno vařit. Výsledkem je homogenní suspenze. Jak tento lék vzít? 1 lžička. před jídlem nezapomeňte pít teplé mléko.
  3. Kolekce hrudníku. Tuto kolekci lze provést nezávisle a zakoupit v lékárně. Složení zahrnuje podběl, jitrocel, máta, borovice pupeny, měsíčku, oregano. Byliny musí vařit a pít každý den 150 ml. Průběh léčby - až do úplného vymizení onemocnění. Nebyly pozorovány žádné nežádoucí účinky kojení.
  4. Cibulová marmeláda. Libra cibule by měla být mleta pomocí mlýnku na maso nebo mixéru. Na pánev dejte 400 g cukru, 1 l vody a cibule. Hrnec by měl být položen na pomalý oheň, vařte jam po dobu 3 hodin. Po čase ochlaďte džem a přidejte 100 g medu, dobře promíchejte. 6 krát denně jíst 1 polévková lžíce. Já Cibulová marmeláda je uložena v chladničce. Ale musíte použít nástroj pouze ve formě tepla, to znamená, že by jam měl být při pokojové teplotě.

  A co je nejdůležitější, přijmout včasná opatření k léčbě bronchitidy a odstranění symptomů. Pokud postupuje bez horečky, neznamená to, že nemoc je lépe vyléčitelná.

  Jak dlouho může teplota trvat?

  Odpovědi:

  lékaři

  Jděte k lékaři, udělejte rentgen, kompletní krevní obraz. Obecně se chovejte jako lidé 21. století a pak, jako byste žili ve středověku.

  Marťanské mikroorganismy

  Dlouho. Měsíc může až do průchodu bronchitidy.

  Elena Oleynikova

  S bronchitidou, může zůstat teplota velmi vysoká po dlouhou dobu, ale to je nějak divné a není jasné, jak píšete, že krevní testy jsou "dobré", ale máte zánětlivý proces někde samozřejmě! Testy retake, také moč, by musely projít a také biochemie. A proč jste dostal bronchitidu? Žaludek neublíží, když se chodí zkroutit, není tam nic takového? Všechno může být, ale nejsem váš lékař, možná chronický bolest a na pozadí bronchitidy nebo ARVI dochází ke zhoršení. Musíme to zkoumat vážněji, trváme na tom.

  skif skif

  S bronchitidou bude kašel, dušnost, visel pocení. 11 dní je hodně.

  Vika Molodtsova

  Pokud máte horečku, měly by být provedeny změny v testech (leukocytóza, zvýšení ESR - což naznačuje zánětlivý proces). 11 dní teploty pro bronchitidu hodně, musíte vyloučit pneumonii. S bronchitidou - horečkou, kašlem, může být dušnost.