Užitečné tipy pro rodiče: jak neinfikovat dítě studenou

Časté nachlazení je skupina infekcí, které ovlivňují horní dýchací cesty. Toto onemocnění vede k zánětu hrdla a sliznic v dutinách.

Studené - nakažlivé nebo ne?

Vlastnosti studeného vývoje

Tato choroba je nakažlivá, je přenášena vzduchovými kapičkami. Její znaky se zpravidla začínají vyvíjet po dni nebo dvou dnech poté, co byla osoba vystavena viru.

Obvykle může nemocný infikovat ostatní během prvních dvou nebo tří dnů po výskytu prvních příznaků. Neexistuje žádný konkrétní lék na toto onemocnění, ale každý s nachlazení může zmírnit jeho příznaky až do zotavení (to bude trvat asi týden).

Na světě je více než 200 typů takové virové infekce, ale nejčastější z nich jsou rinoviry (ty, které ovlivňují sliznici nosu). Je to proto, že se objeví asi 30% všech nachlazení.

Děti dostávají od matky speciální protilátky - pomáhají jim přežít nemoc s minimální ztrátou na zdraví.

Ale navzdory tomu, každé malé dítě může snadno chytit chlad. V některých případech může onemocnění postihnout děti od 6 do 7 krát za rok. Vše záleží na imunitě dítěte.

Jak neinfikovat kojence s nachlazením: metody a doporučení

Opatření na prevenci chladu u kojenců

Jak neinfikovat kojence, když rodiče onemocní? Postupujte podle řady jednoduchých pravidel:

 1. Ideální volba pro nemocné dítě je izolovat ho v oddělené místnosti. Pokud je toto pravidlo neproveditelné, dítě by mělo alespoň spát ve své postýlce, ale ne se svými rodiči.
 2. Nejlepší ze všeho je, pokud je dítě izolováno od nemocné matky nebo otce. To by mělo být provedeno tak dlouho, dokud nebudou pokračovat v opravě. Ale v některých případech to není možné. Takže v místnosti s chlapečkem by nemocný dospělý měl být jen v masce.
 3. Všechna jídla, ze kterých dítě jedí (láhev, bradavky atd.), By měla být dobře sterilizována. To by mělo být vždy provedeno, zejména pokud dítě ještě nedosáhlo věku tří měsíců. V žádném případě nelze nalít do nádoby pro krmení dítěte tekutinou z dospělého poháru.
 4. Místnost, ve které dítě spí, by měla být vždy důkladně odvzdušněna. To musí být provedeno alespoň dvakrát denně, a určitě v okamžiku, kdy je dítě v jiné místnosti. Pokud jde o trvání tohoto postupu, mělo by být nejméně 10-15 minut. Také nezapomeňte na chůzi s dítětem na ulici. Čerstvý vzduch je velmi důležitým faktorem pro uzdravení dítěte.
 5. Místnost, ve které se dítě neustále nachází, by měla být pečlivě vyčištěna. Je nutné důkladně otřít veškerý prach vlhkým hadříkem a podlahy umýt hypoalergenním čisticím prostředkem nebo vodou s malým množstvím chloru.
 6. Pro viry je nutné vytvořit nepříznivou atmosféru. K tomu, v místnosti, kde dítě tráví celý svůj pravidelný čas, potřebuje dát šálek, s jemně nakrájenou cibulkou a česnekem. Phytoncidy v těchto zeleninách mají škodlivý vliv na původce takových infekčních onemocnění.
 7. Je třeba mít na paměti, že přehřátí dítěte je stejně nebezpečné a nežádoucí jako podchlazení. Pokojová teplota v místnosti by měla být od 20 do 22 stupňů pro děti do jednoho měsíce, a od 18 do 22 stupňů pro ty, kteří se již obrátili měsíc. Pokud je vaše dítě v dobrém zdravotním stavu, budou pro něj velmi užitečné procedury zpevnění. Můžete je začít již od okamžiku, kdy se dítě otočí o dva měsíce. Budou výborným preventivním opatřením proti nachlazení.
 8. Když začnou masové epidemie těchto nemocí, rodina dítěte by měla přestat přijímat hosty. Toto pravidlo by mělo být dodrženo, protože dítě může infekci snadno zachytit. Pokud jsou hosté nevyhnutelné, pak musí být každá z nich opatřena speciální maskou gázy.

Jak rychle vyléčit studené rodiče

Léky a populární rady pro efektivní a rychlou léčbu

Je možné rychle léčit nachlazení s rodiči pomocí speciálních decongestants. Pomáhají sušit hlen a otevírají každý nosní průchod. Je však třeba mít na paměti, že se zneužíváním těchto léků lze dosáhnout opačného účinku - zvýšení nosní kongesce a otoků jeho dutin.

Sirupy v kašli mají příznivý vliv na průběh zimy a následně na regeneraci. Farmaceutický trh je vyrábí ve dvou formách: expektorační a supresivní (ohromující). První pomáhá dobře oddělit hlen, který se hromadí v hrdle. A druhý má pozitivní vliv na neproduktivní suchý kašel. Pomáhají klidně spát po celou noc. Není nutné je aplikovat do 24 hodin.

Léky na volně prodejné léky (Ibuprofen, Aspirin a Paracetamol) mohou pomoci zmírnit bolest svalů během zimy a významně snížit horečku.

Brát takové finanční prostředky s opatrností by mělo být těhotné, zejména v posledních třech měsících. Před použitím je vhodné se poradit s lékařem.

Pro nachlazení je velmi užitečné dělat koupel s hořčicí:

 • Stoupající nohy by měly být v horké vodě. Teplota by neměla být nižší než +40 ° C.
 • K tomuto účelu rozpusťte jednu nebo dvě polévkové lžíce suché hořčice ve vodě a udržujte v ní nohy po dobu nejméně 15 minut a na konci tohoto postupu je důkladně osušte a položte na teplé ponožky (nejlépe vlněné).
 • Nemocný musí nutně zabalit teplou deku. Před spaním se doporučuje zvedání nohou.

Další způsob, jak vyléčit zima s hořčicí, je dát trochu bavlny na bavlněné ponožky, dát je a jít do postele. Můžete také otřít každou nohu vodkou nebo ředit alkoholem.

Studené u kojenců: příznaky a léčba

Běžné nachlazení u kojenců se vyznačuje výskytem následujících příznaků:

 • rýma se žlutým, nazelenalým nebo čirým výbojem
 • kašel
 • časté kýchání
 • malátnost a únava u dětí
 • chrapot a bolest v krku
 • zvýšená tělesná teplota
 • zánět nosu a hrdla sliznice

Má-li dítě alespoň několik z výše uvedených znaků, musí být vynaloženo veškeré úsilí, aby se to podařilo. K tomu dítě v každé nosní pasáži vpraví kapku mateřského mléka. To není jen vynikající jídlo pro dítě, ale také účinný lék na nachlazení u kojenců.

V prvních měsících po narození je mateřské mléko obzvláště dobré u dětí. Kojenecká láhev s krmivem může být kapána interferonem do každé nosní dírky.

Pokud rýma trvá několik dní, je nutné, aby bylo dítě předvedeno lékaři za účelem vhodné léčby.

Kromě těchto fondů si děti s nachlazení mohou koupit různé masti. Patří mezi ně oxalin nebo Vitaon. Malé množství těchto léků by mělo být mazáno v blízkosti nosních cest nemocného dítěte. Dospělí by si měli uvědomit, že dříve než začnete užívat jakékoli léky, měli byste se poradit s pediatrem.

Užitečné video - Prevence nachlazení u dětí.

Jak neinfikovat dítě chřipkou

Vzhledem k tomu, že chřipka je nakažlivá dost onemocnění, rodiče se často obávají, jak neinfikovat dítě s chřipkou, pokud onemocní sami. Již brzy poté, co se člověk nakazí, se stává distributorem viru. Pravděpodobnost infekce je však možné snížit použitím určitých preventivních opatření.

Dítě a chřipka

Hlavní způsob přenosu akutních respiračních virových infekcí je ve vzduchu. Počáteční příznaky chřipky jsou patrné, obvykle již druhý den po infekci. Někdy to trvá pár dní.

Léčba chřipky je obvykle spojena s postupným zmírňováním jejích příznaků, dokud se neobjeví uzdravení. Může to trvat nejméně týden.

Bohužel, virus chřipky není jediný. Celkem existuje více než dvě stě jeho odrůd. Nejběžnější jsou rinoviry, které ovlivňují nosní sliznice. Způsobují téměř 30 procent nachlazení.

Kojící matky přenášejí protilátky na kojence, což posiluje imunitní systém dítěte a zvládá více či méně rychle zvládat onemocnění. Riziko infekce je však reálné pro všechny děti. Tam vzniká rodičovská pochopitelná úzkost: jak nakazit dítě chřipkou.

Někdy děti trpí ARVI až sedmkrát za rok. Tato částka však může být snížena nebo alespoň zajištěna absence komplikací během nemoci a po ní.

Pravidla následovat rodiče

Především je žádoucí izolovat dítě, to znamená, že je nutné omezit jeho kontakt s nemocnou rodinou na minimum. Někdy i maminka potřebuje mít menší kontakt s dítětem, bez ohledu na to, jak moc chce nadále sdílet svou lásku. Chřipka je dočasný jev, ne navždy. Suffer trochu a jsou řádně léčeni rychle obnovit a obnovit plnou komunikaci se svým milovaným dítětem.

Zde jsou některá další pravidla, jejichž dodržování by nemělo být zapomenuto:

 • V žádném případě nemůže nemocný rodič spát ve stejné posteli jako dítě. V případech, kdy izolace není možná, musíte nosit gázový obvaz nebo speciální masku, která zabrání infekci kapičkami ve vzduchu.
 • Nádobí, které je určeno pro kojeneckou výživu (stejná láhev i bradavka) by mělo být sterilizováno. Stejně jako všechny děti - i děti.
 • Nenalévejte tekutiny do jídel pro dospělé.
 • Pravidelně by měla být větrána místnost, kde dítě spí. Alespoň dvakrát denně. V době vysílání dítěte je lepší přejít do jiné místnosti. Vhodná doba pro takový postup je asi čtvrt hodiny.
 • Často musíte chodit se svým dítětem (i s dítětem), aby mohl dýchat čerstvý vzduch.
 • Nezapomeňte na časté mokré čištění v dětském pokoji. Zejména se zbavit prachu, můžete použít mokré hadry, a umýt podlahy s roztokem vody a malé množství chloru nebo hypoalergenní produkty.
 • Vytvoření nepříznivé atmosféry pro virovou infekci, pro kterou můžete například jemně sekat česnek nebo cibuli, dát ji do šálku nebo vázy a dát ji do dětského pokoje. Phytoncidy, které jsou přítomny v těchto zeleninách, ničí infekční patogeny.
 • Je nutné sledovat teplotu v dětském pokoji, aby nebylo příliš chladno a příliš horké. Nemůžete přehřát dítě - je to stejně nebezpečné jako podchlazení.

Indikátory teploty v místnosti, kde je dítě:

 • nedosáhl měsíce - měl by být přibližně 20-22 stupňů;
 • starší než měsíc - 18-22 stupňů.

Děti, které mají normální imunitu a žádné jiné zdravotní problémy, nebudou zasahovat do procedury kalení. Mohou začít od dvou měsíců věku. To je vynikající prevence nachlazení.

Když začne epidemie, je žádoucí snížit počet hostů v domě, kde dítě žije. Kojenci jsou náchylní k infekci, a proto by péče o jejich zdraví měla být zvláště pozorná a stabilní. V případech, kdy je příjem hostů nevyhnutelný, by měly být opatřeny gázovými maskami.

Jak rychle vyléčit nemoc?

Aby nedošlo k zápasu s tím, jak nakazit dítě s ARVI, musí být rodiče vyléčeni co nejdříve, pokud onemocní.

Například, lékaři doporučují použití decongestants, kvůli kterému hlen je sušený a nosní dutina je volná.

Ale nezapomeňte, že zneužíváním těchto léků, můžete dosáhnout a zvrátit účinky - přetížení se zvýší, a dutiny nabobtnat.

Sirup, který je určen k léčbě kašle, má velmi příznivý vliv na zdraví během zimy. Nabízejí se na farmaceutickém trhu v následujících formách:

 • supresivní, to znamená supresivní;
 • vykašlávání.

S pomocí vykašlávání znamená, že je možné se zbavit hlenu, který se nahromadil v hrdle. Díky supresivním lékům je možné potlačit suchý kašel (což často brání nemocnému v normálním usínání).

Pomocí nástrojů, jako je Paracetamol nebo Ibuprofen (v jakékoli lékárně, které lze získat bez lékařského předpisu a levně), se můžete vyrovnat s vysokou horečkou a bolestí svalů způsobenou ARVI. Pro těhotné ženy - zejména ve třetím semestru - by však tyto léky měly být opilé s opatrností (před tím je vhodné se poradit s lékařem).

Aby se lékaři rychle zotavili, doporučují hořčičnou koupel. Je vhodný pro stoupání nohou (s teplotou nejméně 40 stupňů). Vana je velmi jednoduchá:

 • Pár lžíce hořčice rozpuštěné ve vodě.
 • Udržujte nohy ve výsledném roztoku po dobu nejméně čtvrt hodiny.
 • Když je postup dokončen, nohy jsou setřeny do sucha, teplé ponožky (vyrobené z vlny) jsou nasazeny a musíte se zabalit do deky.

Doporučuje se provést takový postup krátce před spaním.

Nakonec může být hořčičný prášek nalit do ponožek z bavlněné tkaniny. V těchto ponožkách je povoleno spát. Nebo jen otřete nohy zředěným alkoholem.

Příznaky chřipky u dítěte

Zde jsou některé příznaky akutních respiračních virových infekcí u kojenců je třeba věnovat pozornost především:

 • rýma, která je doprovázena sekrecemi (jejich barva je zelená, žlutá nebo průhledná);
 • kýchání a kašel;
 • pocit slabosti a malátnosti;
 • bolest v hrdle a chrapot;
 • zánět sliznic nosu a krku;
 • zvýšení teploty.

Jakmile má dítě známky ARVI, je nutné zahájit léčbu. Čím déle je tento proces zpožděn, tím déle a obtížněji bude muset bojovat s nemocí.

Bude dobré, když dítě upustí jednu kapku do každé nosní dírky mateřského mléka, což je nejen cenná potrava pro dítě, ale také působí jako účinný prostředek pro nachlazení. Je zvláště účinný v počátečních měsících života dítěte.

Pokud se dítě - na umělé krmení, může kapat interferon (také dost pro jednu kapku). Pomáhají také různé masti - například Vitaon, stejně jako oxolinová mast. Vezměte si trochu masti a ošetřete oblast vedle nosních cest.

Předtím, než povolíte dětem, aby přijaly určité prostředky, je vhodné poradit se s dětským lékařem.

Anaferon - pomoci!

Jak neinfikovat dítě chřipkou, pokud si onemocníte sami? Je nutné udělat tak, aby tělo dítěte mohlo odolat, to znamená posílit jeho imunitu.

K tomu existují léky, jako jsou imunomodulátory. Například Anaferon (pro děti). Již bylo prokázáno (četnými studiemi), že účinně působí při léčbě nachlazení dětí:

 • snižuje výskyt;
 • snižuje výskyt komplikací.

Po použití přípravku Anaferon nejsou žádné vedlejší účinky. Ale i když jeden z rodičů kašle, ochranné schopnosti dítěte se značně zlepší.

Tento nástroj můžete dát dětem ve věku od jednoho měsíce.

Proč je Anaferon tak účinný? Je to především o jeho jedinečném složení, díky kterému se v dětském těle vyrábí interferon, a proto je chráněn před negativními účinky infekce.

Pravidla pro mladé maminky

Mnoho mladých maminek začíná panikařit: „Mám chřipku - jak neinfikovat dítě?“. Zde je několik dalších pravidel, která by měla následovat nemocná matka s cílem chránit děti před stejným osudem (zejména proto, že děti trpí nemocí mnohem obtížnější):

 • Je důležité krmit své dítě mlékem. Pouze v mateřském mléce existují látky, které ochrání děti před mnoha chorobami (včetně infekcí) a pomohou posílit jejich imunitu.
 • Neměla by být příliš brzy a navíc během období epidemie svolat všechny příbuzné a další přátele nevěsty. I když se navenek zdá, že člověk je zcela zdravý, ve skutečnosti může být nositelem virové infekce a distribuovat jej všude, čímž hrozí velmi mladým rodičům a dětem. Zatímco epidemie je nekontrolovatelná, je nežádoucí dokonce jít s dítětem do nemocnice a dalších přeplněných míst. Pokud tomu nelze zabránit, noste na dítě ochrannou masku.
 • Pokud je někdo v rodině nemocný ARVI, izolujte jej před kontaktem s dítětem, dokud nedojde k úplnému uzdravení. Přinejmenším tak, jak to životní podmínky umožňují. Nezapomeňte na větrání prostor a provádění mokrého čištění.
 • Proč nepoužívat staromódní způsob ochrany dítěte? Mluvíme o nakrájené stroužky česneku, které je třeba oloupat, nasadit na vlákno (jako korálky), zavěsit vedle postele, kde dítě spí (jako doplněk, ozdobte krk tímto náhrdelníkem).
 • Pro účely prevence omyjte dětský nos speciálními roztoky nebo slabě osolenou vodou.
 • Dětská jídla musí být sterilizována. Nádoby, ze kterých nemocná domácnost spotřebovává potraviny, by neměly být dítěti v žádném případě podávány. V nádobě pro děti z misky pro dospělé nejsou žádné kompoty ani jiné tekutiny!
 • Pamatujte si, jak důležité je, aby dítě dostalo co nejvíce vitamínů. Existují například speciální vitamínové komplexy pro děti. Než si je však koupíte a použijete, vždy se poraďte s lékařem.

A zde je několik užitečných doporučení pro kojící maminky, které chtějí ochránit své děti před infekcí, a to navzdory skutečnosti, že se jim samy podařilo onemocnět:

 • Neměli byste přestat kojit a nebojte se, že se bakterie mohou dostat do mateřského mléka. To nemůže být. Naopak, v mateřském mléku obsahuje důležité protilátky, které pomáhají dětem vyrovnat se s onemocněním. Proto bude dobré, pokud je dítě dostane.
 • Máma by měla pít dostatek tekutin, které pomohou zbavit se mléka vyhoření (v každém případě tyto rizika snižují). Je známo, že zvýšení teploty vede ke ztrátě tekutin v lidském těle a bez něj se nevyrábí mateřské mléko.
 • Před použitím jakýchkoli léčebných opatření by se tyto nebo jiné léky (léky) měly konzultovat s dětským lékařem (pediatrem). Co když bude mít dítě nějaké kontraindikace a situace bude komplikovaná? Co když se lék nehodí individuálně pro dítě? Dokonce i přijímání lidových prostředků by mělo být řešeno s opatrností a konzultovat s lékařskými odborníky.

Pokud se tedy náhle stane, že vy nebo někdo z domácnosti je nemocný a v domě je malé dítě, neměli byste panikařit a vyhnat nemocného z domu. Existují vynikající způsoby, jak chránit tělo dítěte před infekcí - pokud se budete řídit výše popsanými pravidly, tato pravděpodobnost se významně sníží.

Ale i když dítě onemocní, nedotahujte ho začátkem procesu léčby. Čím dříve to začnete, tím rychleji a snadněji se s nemocí vyrovnáte a vyhnete se komplikacím.

Děti, které již dosáhly věku šesti měsíců, mohou být bezpečně očkovány proti chřipce - tato imunoprofylaxe dále zlepšuje jejich šance na udržení zdraví i během epidemie.

Nemohu nakazit dítě

Zpráva Elena76 »Pá 24. srpna 2007 14:40

Maximu, napíšu vám můj subjektivní a neprofesionální názor a vy si to myslíte sami.

Do cílového čísla 1.
Čteme o septephrilu: "Dekamethoxin má široké spektrum antimikrobiálních účinků (corinhobacterium diphtheria, hnisavé koky, včetně stafylokoků, enterobakterií, včetně pseudomonád,
mikroorganismy spór, protozoa, kvasinkové houby, dermatomycety; viry).
Dekametoksin zvyšuje citlivost bakterií na antibiotika, baktericidní, sporicidní, fungicidní bakterie působící na mikrobiální buňky.
Dekamethoxin neinhibuje specifickou a nespecifickou imunologickou reaktivitu lidského těla.
To znamená, že vyvodíme závěry - lékař předepsal tento lék ne pro léčbu kašle jako takového, ale spíše jako pomoc tělu s ARVI. Závěr číslo dva následuje - vaše dítě nemá tak silný nebo nebezpečný kašel, že by lékař považoval za nutné léčit ho. A pouze doprovázející SARS. Nenašel jsem žádné specifické kontraindikace a vedlejší účinky tohoto léku, ale asi bych to nedal mému dítěti. Proč, pokud se zdravé dítě (bez problémů s imunitou) dokáže vyrovnat se samotným ARVI?

A "něco antialergického" není vůbec jasné, jak komentovat.

Do cílového čísla 2.
Aflubin - můžete dát, nemůžete, nebude velký rozdíl. Psychoterapie pro rodiče.
Laferon je lidský interferon-lék alfa alfa 2b, přečtěte si o tom zde http://forums.rusmedserv.com/showthread.php?t=37169
a vyvodit závěry - SARS je k ničemu a není tak bezpečný.
Hlorfillipt - "Antimikrobiální, antivirová, antiparazitární látka. Skupina antiseptických léků." Z eukalyptových listů.
Nevím o něm - to jsem nezkoušel, ale na eukalyptus může být alergická reakce - buďte opatrní.
PROSPAN je přípravek na bázi břečťanu. Docela neškodné. VUT v Brně! je to vykašlávání, což znamená, že děti mladšího věku (kteří stále nevědí, jak kašlat) by měly být používány s opatrností.

Chtěl bych s mým dítětem zacházet jako s Komarovským předepsaným
Dostaňte se brzy!

Jak neinfikovat dítě studenou

Novorozenci a děti těžší snášet nemoc a zotavit se déle po nemoci, protože obrana těla je stále tvořena. Imunita je plně stanovena pouze ve věku 10–12 let a do té doby jsou děti vystaveny vysokému riziku onemocnění ARVI, akutních respiračních infekcí nebo chřipky. Proto je důležité zajistit maximální ochranu dítěte během chladného období, během epidemií chřipky a virových onemocnění.

Ochrana je nutná, pokud ti, kteří žijí s dítětem ve stejném pokoji, onemocní. Vzhledem k tomu, že během tohoto období může dítě snadno onemocnět, zejména pokud je matka nemocná. Neustálý kontakt s dítětem, kojení, kinetóza a další procedury povedou k onemocnění dítěte. Pojďme se naučit, jak neinfikovat dítě s nachlazením, pokud jsou matka nebo jiní příbuzní nemocní.

15 tipů, jak neinfikovat dítě studenou

 • Doporučuje se zcela izolovat dítě od nemocných rodinných příslušníků až do jeho úplného obnovení. Je však obtížné, když se matka nakazí, protože v prvních měsících života by měla být neustále blízko dítěte;
 • Dítě musí spát v oddělené místnosti nebo alespoň v oddělené posteli;
 • Sterilizujte pokrmy, z nichž dítě jedí, včetně lahví a bradavek. Dítě musí mít vlastní samostatné nádobí! Kromě toho, sterilizovat hračky, pravidelně umýt postel a spodní prádlo, věci musí být čisté;
 • Pravidelně provzdušňujte dětský pokoj po dobu 10–20 minut, udržujte pohodlnou teplotu a vlhkost vzduchu;
 • Procházka s dítětem venku. Chůze zpevňuje tělo a posiluje imunitní systém, má pozitivní vliv na tělesný a duševní vývoj, zlepšuje náladu a spánek, zvyšuje chuť k jídlu;
 • Dvakrát denně proveďte mokré čištění v dětském pokoji, což neumožní hromadit prach, škodlivé bakterie a mikroby uvnitř, na objektech a povrchech;
 • Školka by měla být čerstvá a chladná. Nepřehřívejte vzduch. Pohodlná teplota pro kojence je 18-22 stupňů;
 • Nezabíjejte ani příliš neoblékejte dítě! V opačném případě se bude potit a ve vlhkém oblečení se snadno podchladí a onemocní;
 • Během epidemií chřipky, akutních respiračních virových infekcí nebo jiného nachlazení, nebo pokud jste nemocní, nepozvěte hosty do domu;
 • Pokud matka, nemocná, pokračuje v komunikaci s dítětem, je nutné nosit gázový obvaz. Pokud jsou v blízkosti dítěte nemocní lidé, měli by také nosit obvaz, aby dítě neinfikovali. Obvaz nedovolí šíření infekce;
 • Aby se vyloučily příznivé podmínky pro reprodukci virových bakterií, provádí se v místnosti křemenná úprava nebo je instalována aromatická lampa s jehličnatými esenciálními oleji. Pokud to není možné, použijte nádobu s nakrájeným česnekem nebo cibulí;
 • Umyjte si ruce často mýdlem a vodou, a to zejména před rozhovorem s dítětem. Umyjte si obličej častěji, udržujte hygienu a hygienu svého dítěte;
 • Používejte prostředky k udržení a zvýšení imunity. Může se jednat o nápoje s citronem, šípkem, medem a zázvorem, brusinkovou nebo brusinkovou šťávou nebo želé. A nápoj by měl být teplý, ne horký nebo chladný;
 • Pro zlepšení imunity můžete užívat různé farmaceutické přípravky. Ale v tomto případě se poraďte se svým lékařem a dodržujte dávkování, které Vám odborník předepíše nebo které je uvedeno v návodu. Jinak se situace ještě zhorší. Kromě toho se mohou vyskytnout závažné podobné účinky. Mimochodem, mnoho léků lze považovat za již nemocné a za prevenci;
 • Sledujte zdravotní stav a stav dítěte. Jedním z prvních příznaků nachlazení je rýma. Pokud si všimnete dětského nosu, okamžitě podnikněte opatření. Mimochodem, bezpečné a účinné prostředky jsou mateřské mléko jako kapky. Jak léčit rýmu u kojenců, viz zde.

Jak zlepšit imunitu u kojenců

Malé dítě má až do konce sníženou a nerozvinutou imunitu, takže se snadno infikuje rotavirem, chřipkou nebo jinou zimou nemocné matky a dalších příbuzných. Kromě toho dítě může chytit nemoc z dětí, s nimiž se zabývá v sekci nebo jde do mateřské školy. Účinným způsobem, jak se vyhnout nachlazení, je zvýšit a posílit imunitní systém.

Pro zlepšení imunity je důležité upravit režim dne a výživy. Výživa by měla být vyvážená, racionální a co nejpřirozenější. Konzumujte více zeleniny a ovoce, mléčných nápojů a potravin s vysokým obsahem vitamínů. Správná výživa by měla zahrnovat zdravé obiloviny, vařené maso, čerstvé ovoce, zeleninu a bobule. Vyloučit polotovary, mastné a smažené potraviny, škodlivé omáčky, konzervované potraviny.

Pokud dítě stále kojí, ujistěte se, že kojíte dítě. Krmení pokračuje, i když maminka udeřila. Mateřské mléko dodává dítěti maximální množství vitamínů a prvků, posiluje ochranné vlastnosti těla a bojuje s viry, formuje a posiluje imunitní systém. Výjimkou je, když kojící matka bere antibiotika a léky, které jsou nebezpečné pro dítě. Kromě toho můžete dočasně zastavit kojení, pokud se žena cítí dobře a nepohodlně.

Správná výživa posílí imunitní systém a ochrání před nachlazení, zlepší práci trávení, zmírní závažnost a problémy s křeslem. Aby děti nebyly nakaženy a nemocné, mělo by být do stravy zahrnuto dostatečné množství vitamínu A, C, D, E a skupiny B. Kromě toho by menu mělo obsahovat potraviny s obsahem vápníku, železa, selenu, hořčíku a manganu, draslíku a jodu. Kde získat vitamíny pro dítě, přečtěte si článek "Jaké vitamíny potřebují děti v zimě."

Chřipková prevence pro děti

 1. Použijte různá opatření pro temperování. Nechte dítě chodit v létě naboso trávou a umyjte studenou vodou. Doma používejte chladnou a kontrastní sprchu;
 2. Během období epidemií a studené sezóny připravte voňavé léčivé nápoje s citronem, sušeným ovocem, medem. Kromě toho můžete připravit šťávu nebo kissel ze zdravých zobáků, malin, černého rybízu s podmínkou, že dítě nemá alergii, a každá složka již byla zavedena do stravy z drobků;
 3. Dejte dítěti teplejší nápoje, starší děti se živí teplými bujóny;
 4. Sport, aktivní hry a cvičení na čerstvém vzduchu, časté procházky. Během procházek zjistěte, že se dítě nepřehřívá ani se nepotí. Jinak mu hrozí podchlazení. Chcete-li zkontrolovat, zda je dítě studené, zkontrolujte kůži pod límcem nebo pod víčkem. Pokud to není zima, pak je vše v pořádku;
 5. Sledujte denní režim a dobře se nají;
 6. Další metodou, která zabrání ARD, ARVI a chřipce, je očkování. Podporuje rozvoj imunity proti určitému onemocnění. Tato metoda je však vhodná a ne pro každé dítě. Navíc může mít dítě kontraindikace. Proto se poraďte se svým lékařem. Kdy a jaké vakcíny by měly být podávány dítěti, viz plán očkování.

Přípravky k udržení imunity

Pokud je dítě často nemocné a zotavuje se po dlouhou dobu, dítě má avitaminózu, kožní problémy, což naznačuje slabou imunitu. V tomto případě může lékař předepsat speciální imunomodulátory. Brát tyto prostředky pouze podle výpovědi specialisty v souladu s předepsanou dávkou. Takové léky jsou rozděleny do několika skupin.

myLor

Léčba nachlazení a chřipky

 • Domů
 • Všechno
 • Máma je nemocná, jak dítě neinfikovat

Máma je nemocná, jak dítě neinfikovat

Časté nachlazení je skupina infekcí, které ovlivňují horní dýchací cesty. Toto onemocnění vede k zánětu hrdla a sliznic v dutinách.

Vlastnosti studeného vývoje

Tato choroba je nakažlivá, je přenášena vzduchovými kapičkami. Její znaky se zpravidla začínají vyvíjet po dni nebo dvou dnech poté, co byla osoba vystavena viru.

Obvykle může nemocný infikovat ostatní během prvních dvou nebo tří dnů po výskytu prvních příznaků. Neexistuje žádný konkrétní lék na toto onemocnění, ale každý s nachlazení může zmírnit jeho příznaky až do zotavení (to bude trvat asi týden).

Na světě je více než 200 typů takové virové infekce, ale nejčastější z nich jsou rinoviry (ty, které ovlivňují sliznici nosu). Je to proto, že se objeví asi 30% všech nachlazení.

Děti dostávají od matky speciální protilátky - pomáhají jim přežít nemoc s minimální ztrátou na zdraví.

Ale navzdory tomu, každé malé dítě může snadno chytit chlad. V některých případech může onemocnění postihnout děti od 6 do 7 krát za rok. Vše záleží na imunitě dítěte.

Opatření na prevenci chladu u kojenců

Jak neinfikovat kojence, když rodiče onemocní? Postupujte podle řady jednoduchých pravidel:

 1. Ideální volba pro nemocné dítě je izolovat ho v oddělené místnosti. Pokud je toto pravidlo neproveditelné, dítě by mělo alespoň spát ve své postýlce, ale ne se svými rodiči.
 2. Nejlepší ze všeho je, pokud je dítě izolováno od nemocné matky nebo otce. To by mělo být provedeno tak dlouho, dokud nebudou pokračovat v opravě. Ale v některých případech to není možné. Takže v místnosti s chlapečkem by nemocný dospělý měl být jen v masce.
 3. Všechna jídla, ze kterých dítě jedí (láhev, bradavky atd.), By měla být dobře sterilizována. To by mělo být vždy provedeno, zejména pokud dítě ještě nedosáhlo věku tří měsíců. V žádném případě nelze nalít do nádoby pro krmení dítěte tekutinou z dospělého poháru.
 4. Místnost, ve které dítě spí, by měla být vždy důkladně odvzdušněna. To musí být provedeno alespoň dvakrát denně, a určitě v okamžiku, kdy je dítě v jiné místnosti. Pokud jde o trvání tohoto postupu, mělo by být nejméně 10-15 minut. Také nezapomeňte na chůzi s dítětem na ulici. Čerstvý vzduch je velmi důležitým faktorem pro uzdravení dítěte.
 5. Místnost, ve které se dítě neustále nachází, by měla být pečlivě vyčištěna. Je nutné důkladně otřít veškerý prach vlhkým hadříkem a podlahy umýt hypoalergenním čisticím prostředkem nebo vodou s malým množstvím chloru.
 6. Pro viry je nutné vytvořit nepříznivou atmosféru. K tomu, v místnosti, kde dítě tráví celý svůj pravidelný čas, potřebuje dát šálek, s jemně nakrájenou cibulkou a česnekem. Phytoncidy v těchto zeleninách mají škodlivý vliv na původce takových infekčních onemocnění.
 7. Je třeba mít na paměti, že přehřátí dítěte je stejně nebezpečné a nežádoucí jako podchlazení. Pokojová teplota v místnosti by měla být od 20 do 22 stupňů pro děti do jednoho měsíce, a od 18 do 22 stupňů pro ty, kteří se již obrátili měsíc. Pokud je vaše dítě v dobrém zdravotním stavu, budou pro něj velmi užitečné procedury zpevnění. Můžete je začít již od okamžiku, kdy se dítě otočí o dva měsíce. Budou výborným preventivním opatřením proti nachlazení.
 8. Když začnou masové epidemie těchto nemocí, rodina dítěte by měla přestat přijímat hosty. Toto pravidlo by mělo být dodrženo, protože dítě může infekci snadno zachytit. Pokud jsou hosté nevyhnutelné, pak musí být každá z nich opatřena speciální maskou gázy.

Léky a populární rady pro efektivní a rychlou léčbu

Je možné rychle léčit nachlazení s rodiči pomocí speciálních decongestants. Pomáhají sušit hlen a otevírají každý nosní průchod. Je však třeba mít na paměti, že se zneužíváním těchto léků lze dosáhnout opačného účinku - zvýšení nosní kongesce a otoků jeho dutin.

Sirupy v kašli mají příznivý vliv na průběh zimy a následně na regeneraci. Farmaceutický trh je vyrábí ve dvou formách: expektorační a supresivní (ohromující). První pomáhá dobře oddělit hlen, který se hromadí v hrdle. A druhý má pozitivní vliv na neproduktivní suchý kašel. Pomáhají klidně spát po celou noc. Není nutné je aplikovat do 24 hodin.

Léky na volně prodejné léky (Ibuprofen, Aspirin a Paracetamol) mohou pomoci zmírnit bolest svalů během zimy a významně snížit horečku.

Brát takové finanční prostředky s opatrností by mělo být těhotné, zejména v posledních třech měsících. Před použitím je vhodné se poradit s lékařem.

Pro nachlazení je velmi užitečné dělat koupel s hořčicí:

 • Stoupající nohy by měly být v horké vodě. Teplota by neměla být nižší než +40 ° C.
 • K tomuto účelu rozpusťte jednu nebo dvě polévkové lžíce suché hořčice ve vodě a udržujte v ní nohy po dobu nejméně 15 minut a na konci tohoto postupu je důkladně osušte a položte na teplé ponožky (nejlépe vlněné).
 • Nemocný musí nutně zabalit teplou deku. Před spaním se doporučuje zvedání nohou.

Další způsob, jak vyléčit zima s hořčicí, je dát trochu bavlny na bavlněné ponožky, dát je a jít do postele. Můžete také otřít každou nohu vodkou nebo ředit alkoholem.

Běžné nachlazení u kojenců se vyznačuje výskytem následujících příznaků:

 • rýma se žlutým, nazelenalým nebo čirým výbojem
 • kašel
 • časté kýchání
 • malátnost a únava u dětí
 • chrapot a bolest v krku
 • zvýšená tělesná teplota
 • zánět nosu a hrdla sliznice

Má-li dítě alespoň několik z výše uvedených znaků, musí být vynaloženo veškeré úsilí, aby se to podařilo. K tomu dítě v každé nosní pasáži vpraví kapku mateřského mléka. To není jen vynikající jídlo pro dítě, ale také účinný lék na nachlazení u kojenců.

V prvních měsících po narození je mateřské mléko obzvláště dobré u dětí. Kojenecká láhev s krmivem může být kapána interferonem do každé nosní dírky.

Pokud rýma trvá několik dní, je nutné, aby bylo dítě předvedeno lékaři za účelem vhodné léčby.

Kromě těchto fondů si děti s nachlazení mohou koupit různé masti. Patří mezi ně oxalin nebo Vitaon. Malé množství těchto léků by mělo být mazáno v blízkosti nosních cest nemocného dítěte. Dospělí by si měli uvědomit, že dříve než začnete užívat jakékoli léky, měli byste se poradit s pediatrem.

Užitečné video - Prevence nachlazení u dětí.

Jak neinfikovat dítě studenou?

Malé dítě v rodině je štěstí. Jak zachránit vaše drobky, když máma nebo táta náhle onemocní? Zrádný kašel, horečka a bolesti těla jsou příznaky nachlazení, což znamená, že je nutné urychleně přijmout opatření, aby se zabránilo infekci u nejmladších členů rodiny.

Pokud je to možné, nemocný člen rodiny by měl být izolován po celou dobu nemoci. V ideálním případě, pokud nemocný otec bude žít pár dní se svými rodiči, nebo alespoň v další místnosti.
Situace je komplikovanější, pokud matka dítěte chytila ​​chlad nebo podmínky bydlení neumožňují izolovat nemocného člena rodiny. V tomto případě lékařská maska ​​pomůže, která by měla být používána nepřetržitě a včas. Kýchání a kašel je lepší u jednorázových kapesníků, které by měly být po použití okamžitě zlikvidovány.
Nemocná maminka by měla nosit masku, zejména proto, že je v přímém kontaktu s dítětem. Chlad a dokonce vysoká horečka nejsou důvodem k zastavení kojení! Naopak je nutné pokračovat v krmení vlastním mlékem, protože obsahuje mnoho užitečných látek pro dítě, které nejen vyživují tělo, ale také podporují jeho imunitní síly, nedovolují, aby se vyvíjel chlad.

1. Nevystavujte své dítě spánku, pokud jste nemocní. Nechte ho spát v oddělené postýlce nebo dokonce v oddělené místnosti po celou dobu nemoci.
2. Cibule a česnek - jedinečné produkty, které obsahují těkavou výrobu. Tyto látky zabíjejí bakterie a čistí vzduch v místnosti. Když je někdo v rodině nemocný, vložte do bytu talíř nasekané cibule a česneku.
3. Pokud dítě není alergické, můžete udělat následující: dát citron, eukalyptus nebo tea tree olej na ubrousek, nechte ubrousek v místnosti.
4. Vzduch v dětském pokoji a byt obecně musí být čerstvý, takže větrání je jedním z nezbytných opatření pro boj s viry a mikroby. Okna nechte otevřená nejméně 10 minut několikrát denně.
5. Dvakrát denně by mělo být prováděno mokré čištění v dětském pokoji. To nejen navlhčí vzduch, ale také pomůže zbavit se některých škodlivých mikroorganismů.
6. Sledujte teplotu v místnosti. Teplota vzduchu by neměla stoupnout nad 20 stupňů. Chůze venku není zrušena.
7. Dětská jídla by měla být individuální, nikdo kromě dítěte by ji neměl používat. Platí také pro ručníky.
8. Po procházce musí všichni členové rodiny svléknout svrchní oděvy, nemohou vstoupit do dětského pokoje. Po venku musíte také umýt ruce mýdlem a vodou.
9. V době nemoci je lepší nepřijímat hosty, aby se situace nezhoršila a nedala infekci šanci se dále šířit.

Časté mytí rukou je jednou z metod prevence nachlazení.

Některé léky mohou být skutečně použity jako prevence nachlazení. Můžete například pohřbít své dítě do nosu kapky interferonu. Dávkování - 3-5 kapek v každém nosním průchodu. Mimochodem, interferon je užitečný pro dospělé členy rodiny.

Dalším podobným lékem je Grippferon, který je dostupný jak ve spreji, tak ve formě kapek. Je schválen pro použití u kojenců mladších než jeden rok. Grippferon má imunomodulační a antivirovou aktivitu a je účinný proti mnoha virovým infekcím dýchacích cest.

Stará a osvědčená metoda - aplikace oxolinické masti na oblast vstupu do nosních cest. Tento lék je také antivirový. Může být používán po delší dobu, déle než 3 týdny.
Podobné vlastnosti mají masti Viferon. Na rozdíl od oxolinické masti, Viferon nezpůsobuje pálení a podráždění v místě aplikace, a to je velmi důležité, pokud jde o děti. Kromě masti je Viferon k dispozici ve formě svíček. Mějte na paměti, že od data výroby těchto svíček by neměla trvat déle než šest měsíců, jinak jejich antivirová aktivita prudce klesá.
Za zmínku stojí také svícny Viburcol, které jsou homeopatickým lékem vyrobeným v Německu. Viburkol se používá pro děti od narození a obsahuje takové přírodní látky, jako je heřmánek, belladonna, noční košilka a další.
Známý imunomoduliruyuschy lék Derinat je užitečný jak pro děti, tak pro dospělé. Už získal důvěru lékařů a matek, protože je schopen účinně zvládat patogeny.

Nezapomeňte, že i pro profylaktické účely může léky předepisovat pouze lékař.

V poslední době se začaly používat drogy, které se stříkají v obytných a pracovních prostorách s cílem zničit mikroby a viry. Jeden z příkladů takových nástrojů může být nazýván gelový sprej pro biologické čištění vzduchu Togeton (vyrobený v Rusku). Skládá se z komplexu rostlinných výtažků (borovice, měsíčku). Kromě toho stojí za zmínku o složení rostlinných éterických olejů pod obchodním názvem "Breathe." Pokud členové rodiny nejsou alergičtí na rostlinné látky, které tvoří drogu, můžete bezpečně používat tento sprej.

V bytě, kde žije malé dítě, měl jeden z rodinných příslušníků všechny známky chladného nosu, kašel, bolesti těla. Co lze udělat, aby se dítě neinfikovalo? Samozřejmě, že stoprocentní záruka nedá nikoho, ale můžete snížit šanci na infekci.

Za prvé, dítě musí být izolováno od nemocných, pokud samozřejmě není matka dítěte, které je kojeno, nemocné. Pokud není možné izolovat kvůli životním podmínkám, pacient by měl nosit jednorázovou nebo gázovou masku a každou půlhodinu ji měnit. Při kýchání nebo kašlání by měla být ústa a nos pokryty papírovou ubrouskem, který by měl být ihned po použití vhozen do odpadků.

Pokud nemocná maminka kojence onemocní, musí také dát masku a pokračovat v kojení dítěte, i když má vysokou horečku. Mateřské mléko obsahuje protilátky, které tvoří imunitu a pomáhají dětem v boji s infekcí. Jen se nemusíte opírat o dítě a hlavně ho políbit.

Léčivé přípravky pro prevenci

Léky mohou být také použity jako profylaxe. Například, kapat 3-5 kapek interferonu (antivirotikum) do nosu dítěte. Totéž by mělo být učiněno pro zbytek rodiny. Mnoho matek považuje Grippferon za účinnější ve formě kapek nebo spreje. Jedná se o imunomodulační, antivirotikum, které se používá k prevenci a léčbě akutních respiračních infekcí a chřipky. Může být aplikován na děti mladší než jeden rok.

Pro prevenci můžete také namazat nosní sliznici oxolinovou mastí. s antivirovou aktivitou. To samé lze s dítětem udělat pomocí vatového tamponu. Když je v kontaktu s pacientem, je sliznice nosu potřena 2x denně po dobu tří týdnů. Je pravda, že tato mast způsobuje mírný pocit pálení, který prochází rychle, ale dítě se jí nemusí líbit. Proto je lepší použít antivirovou a imunomodulační mast Viferon.

Tam jsou rektální svíčky pod stejným jménem. Od data výroby by však neměla trvat déle než šest měsíců, protože aktivita účinné látky za šest měsíců je mnohem nižší.

Populární pro matky a dětské svíčky Viburkol. Jedná se o německý homeopatický lék, který stimuluje práci obranyschopnosti těla, která má protizánětlivý účinek. Skládá se z rostlinných látek: heřmánek, belladonna-belladonna, noční košilka, jitrocel, atd. Lze použít pro děti od narození.

Pro prevenci akutních respiračních onemocnění můžete vdechnout Derinat do nosu a do nosu dítěte. To je také imunomodulační lék. Jako profylaxe SARS a chřipky se používá homeopatický přípravek ve formě kapek pro vnitřní použití Aflubin. Je zobrazen dětem do jednoho roku.

Před použitím léků byste se však měli poradit s lékařem. Zvyšuje obranyschopnost těla, zvlhčuje a čistí vzduch od prachu a používá se k prevenci bakteriálního a virového infekce spreje pro biologické čištění vzduchu TAGETON (ruská společnost REBION). Obsahuje fytokomplex (esenciální oleje z měsíčku, borovice) a je určen lidem, kteří často trpí nachlazením, se slabou imunitou. Je bezpečné sprej v interiéru za přítomnosti lidí.

© Natalia Ilyina, Dealinda.ru

Obvyklá rodina zima nebo chřipka začíná u dospělých, kteří mají široký okruh kontaktů: veřejnou dopravu, trh, obchody, práci. Po onemocnění často prochází malé drobky, což je velmi náchylné k jakékoli infekci. Snažíme se chránit děti před nemocemi, bohužel to není vždy možné, ale existuje několik pravidel, která vám mohou pomoci neinfikovat dítě.

1. Aby se dítě neinfikovalo. Ujistěte se, že krmení dítěte s mlékem po dlouhou dobu, protože pouze obsahuje látky, které mohou chránit malé batole před nemocemi, včetně infekčních. Jedná se o zvláště cenné imunoglobuliny, které v prvních měsících dítě dostává od matky s mateřským mlékem.

2. Méně často nazývají své přátele a příbuzné nevěstou novorozence, protože všichni vaši hosté jsou nositeli virů. I když návštěvník nekaší nebo kýchá, stále představuje hrozbu pro zdraví dítěte.

V období exacerbace masivních infekcí by se měla omezit na návštěvy přátel. V této době, z žádného důvodu, byste neměli řídit dítě na kliniku a další mnoho přeplněných míst. Pokud takováto potřeba vznikla, natřete do nosu strouhanky oxalickou mast a položte si masku.

3. Je-li někdo ve vaší rodině nemocný, nenechte ho komunikovat s dítětem a požádejte ho, aby nosil masku.

4. Pro snížení rizika infikování dítěte použijte osvědčenou metodu. Rozdělte česnek do hřebíčku. oloupejte ho a nakrájejte na kousky, položte na provázek a vytvořte zvláštní korálky. Tyto korálky visí v blízkosti postýlky, kde spí spánek.

5. Pro prevenci onemocnění v nose dítěte pohřbte mateřské mléko. Bylo by hezké, když si umyjete nos dítěte předem Aquamarisem nebo jen osolenou vodou (za 1 litr vody 1 lžičku soli).

6. Pokud je matka nebo někdo jiný z rodiny nemocný, pak by mělo být dítě izolováno v jiné místnosti (nebo v posteli od matky, v případě, že spí s ní). Byt musí být vysílán častěji, i když je venku venku. Čerstvý mrazivý vzduch je hlavním nepřítelem virů a infekcí.
Pokoj by neměl mít teplotu vyšší než 22 ° C a vlhkost nejméně 40%.

7. Je-li v domě osoba, která trpí nachlazením nebo chřipkou, všichni členové domácnosti by měli v nose upustit kapky, aby stimulovali imunitu (Interferon, Gipferon, Vitaon). Léky lze používat pouze po konzultaci s lékařem.

8. Na doporučení pediatra dejte dítěti vitamíny. podle jeho věku.

Ze zřejmých důvodů je nejčastěji dítě nakaženo nejbližší osobou - mámou. Proto byste měli pečlivě sledovat své zdraví.
Pokud jste kojící maminka, v případě vaší nemoci byste se nikdy neměli vzdát kojení. Mateřské mléko je nejlepším elixírem pro prevenci onemocnění dítěte. Není třeba se obávat, že se mikroby a viry dostanou do vašeho mléka, naopak, batole s mlékem dostane protilátky proti onemocněním.

Během období nemoci se kojící maminka doporučuje pít dostatek tekutin, aby se snížilo riziko, že mléko vyhoří. Koneckonců, s nemocí a vysokou teplotou, tělo ztrácí hodně tekutiny, a aby mléko bylo vyrobeno ve správném množství, ztracená tekutina musí být naplněna.

Než začnete užívat jakékoli léky, poraďte se se svým lékařem, protože užívání mnoha léků může být pro dítě velmi nebezpečné (pokud jste kojící matka).

Pokud vaše choroba začala chladem, připravte si česnekové kapky: strouhejte česnek a vytlačte šťávu, zřeďte ji 10 díly vody a odkapávejte 5-6krát denně do nosu.
Nebo použijte jiný lidový lék: na pár minut položte kousky česneku na polštářky.
V boji proti nachlazení se kapky cibule osvědčily. Cibuli nebo jemně nasekáme, jemně přikryjeme studenou vařenou vodou, necháme vařit hodinu, namočíme, přidáme 1/4 lžičky medu. Kapání 4-5 krát denně.
Měla by být rovněž dodržena všechna výše uvedená doporučení.

Aby dítě a celá rodina byli nemocní méně často, doporučuji výborný recept na posílení imunity, vynikající recept na posílení imunity pro děti i dospělé.

Zdroje: Zatím žádné komentáře!

Novorozenci jsou křehké a bezbranné. A rodiče je chtějí chránit před všemi nebezpečími. Neúmyslně maminka a táta však mohou dítě poškodit. Máte-li nachlazení, zkuste učinit všechna opatření, aby se dítě neinfikovalo.

Za dobu epidemie zapomeňte na pohostinnost. Je vhodné nejen jemně, ale neúnavně vysílat kýchající hosty, ale také raději se setkávat s přáteli a příbuznými daleko od domova.

V ideálním případě, pokud je to možné, izolujte dítě od nemocné osoby. To však není vždy možné, zejména

mami Dejte dítě spát v jiné místnosti nebo alespoň v samostatné postýlce. Jednoduchá matka by měla krmit dítě výhradně v gázovém obvazu.

Větrejte místnost tak často, jak je to jen možné.

. Samozřejmě, dříve než musí být toto dítě z pokoje odstraněno. Dělá jeho mokré čištění častěji. Můžete použít i slabý roztok chloru.

Často chodíte se svým dítětem ve vzduchu na náměstí a v parcích. Procházka posílí imunitu dítěte a umožní mu držet se dál od nemocného člena rodiny, čímž se sníží riziko infekce.

Vezměte si ve zvyku sterilizovat nádobí, ze kterého

. To platí zejména pro první tři

jeho života. Je nepřijatelné nalijte mléčnou směs nejdříve do šálku pro dospělé a teprve potom do dětské láhve. Zvláště pokud je to šálek nemocné osoby.

Vložte talíř česneku a cibule na plátky do dětského pokoje. Obsahují těkavé látky, které zabíjejí patogeny a brání jejich růstu. Proto bude muset trpět vůně výbušné směsi.

Přehřátí je pro dítě stejně nežádoucí jako podchlazení. Optimální teplota v dětském pokoji

by měla být 20-22 stupňů. Mají dva

drobky může být již 18-20 stupňů.

Dítě, které má ještě rýmu, může být

v nose několik kapek mateřského mléka. Malé děti

, vhodné léčivo "Interferon". Může být také použit jako profylaktický prostředek proti nachlazení, a to nejen

, všechny členy rodiny.

Jak nakazit dítě

Pokud jste nemocní, ale nevíte, jak chránit své dítě před zimou, nebojte se, ráda se s vámi podělím o stránky maminky supermams.ru!

Často se nemoc v domě začíná šířit od dospělých, protože mají největší kontakt mimo domov: ve veřejné dopravě, v práci, v supermarketech a na jiných veřejných místech. A vzhledem k tomu, že děti jsou velmi náchylné k chorobám, snadno se jim podaří zachytit i nejslabší infekci. Proto, pokud chcete vědět, jak neinfikovat dítě studenou a být na to připraveni, musíte se řídit některými pravidly.

Přesná jejich implementace nedává 100% záruku, že vaše dítě nebude nakaženo, ale míra rizika bude výrazně snížena.