Ochrana proti chřipce a SARS

Jako obvykle během chladného období, lidé se nyní obávají, jak se chránit před chřipkou a ARVI. Lékárny jsou obsazené, na ulici je plná kýchání a kašlání kolemjdoucích, za každých sto lidí 1-2 osoby nosí lékařskou masku. I když neberete v úvahu možné komplikace v současné době zuřící prasečí chřipky, stále jen málo lidí chce nějakou dobu zaostávat za vysokou teplotou v zaseklém stavu. Chlad a chřipka mohou narušit všechny plány a chladný člověk je potenciálním nebezpečím pro ostatní. A protože většina z nás raději chodí do práce do poslední, je pravděpodobnost nakažení nezodpovědnými občany poměrně vysoká.

Jaké jsou způsoby ochrany proti chřipce a SARS? Existuje možnost uniknout z této pohromy? Odpověď zní: existuje soubor opatření, která mohou snížit riziko onemocnění. Když je člověk pozoruje, chrání se před negativními faktory, které mohou vést k nemoci, ale dodržování těchto opatření nedává 100% záruku.
Zde jsou opatření, která může každý přijmout jako ochranu před chřipkou a ARVI:

 • Zdravý životní styl.
  Je to všechno zřejmé. Pokud člověk jí správně, nemá zkušenosti s nedostatkem vitamínů, pokud je jeho tělo ztvrdlé, pak by imunita měla být poměrně vysoká a schopna bojovat s infekcí.
 • Příjem vitamínů (zejména vitamínu C).
  Užívání vitamínů stimuluje růst imunity a pomáhá tělu odolávat napadení viry. Pokud nemáte žádné kontraindikace, můžete pít vitamíny.
 • Lékařské masky.
  Maska bohužel není zárukou proti pronikání virů do těla a její použití může být účinné pouze v určitých případech. Například při návštěvě kliniky, obchodu, jiných místech davu. Nemá smysl mít na ulici masku, pokud nechodíte na trh, kde bude dav lidí. Kromě toho, po určité době po nošení, se maska ​​sama stává potenciálním zdrojem infekce, takže by se měla měnit poměrně často.
 • Oxolinová mast.
  To může mazat nozdry před odchodem z domu. Je levná a jako prostředek prevence je dostupná všem.
 • Odmítnutí navštívit přeplněná místa.
  Nejlepší prevencí je vyhnout se samotné možnosti nakažení. Vzhledem k tomu, že virus chřipky je přenášen vzduchem rozptýlenými kapičkami, nepřítomnost jakéhokoli kontaktu s jinými lidmi je také určitým způsobem východem. Nicméně, neměli byste zůstat doma po celou dobu. Čerstvý vzduch sám o sobě je také preventivním opatřením proti mnoha chorobám. Mimochodem, nezapomeňte na vysílání.
 • Dodržování čistoty a hygieny.
  Po návratu domů byste měli vždy umýt ruce a obličej - důkladně a mýdlem. Nejezte se špinavýma rukama, nedotýkejte se obličeje, očí, nosu, rtů. Pravidelně mokré čištění domu. Nejezte ani nepijte s někým ze stejného jídla, i když je tato osoba vaším blízkým příbuzným nebo nejlepším přítelem. Dodržujte další základní hygienická pravidla.
 • Antivirová léčiva.
  Pokud máte stále pocit, že jste nemocní, je tu stále možnost vyhnout se této nemoci. Do 48 hodin po objevení prvních příznaků můžete začít užívat antivirotiku. Nejznámějším a nejúčinnějším nástrojem dnes je lék Tamiflu. Je to poměrně drahé, ale je účinné proti chřipce, což není případ levnějších léků jako Arbidol a Immunal, jejichž účinnost nebyla potvrzena. Nicméně, před nákupem antivirotik v lékárně, nezapomeňte se poradit s lékařem a ujistěte se, že neexistují žádné kontraindikace.
  Je třeba poznamenat, že Tamiflu může pomoci pouze s chřipkou, nevyléčí ARVI. Proto je lepší se poradit s lékařem. Tamiflu lze také použít jako preventivní opatření proti chřipce, například před kontaktem s pacientem a po kontaktu s pacientem, který může pomoci vytvořit určitou ochranu proti chřipce a ARVI, ačkoli ani jeden z nich, ani všichni z nich neposkytují záruky. Dokonce i při dodržení těchto opatření člověk stále riskuje, že onemocní, jen šance, že se mu vyhnou, jsou větší.

Prostě ne zima! Jak chránit sebe a své blízké před SARS a chřipkou

Jak často jste slyšeli od druhých nebo jste říkali, že se vám nelíbí podzim a zima kvůli jejich nevyhnutelnému společníkovi - infekcím a nachlazení? Dítě chybí ve škole, musíte si vzít nemocnou dovolenou a vypadnout z pracovní říje a obvyklého rytmu věcí. Kvalita života velkých i malých rodinných příslušníků trpí, byť dočasně. A není bezpečné přenášet ARVI "na nohy" kvůli možným komplikacím.

Mezitím, sezónní nemoci - to není vůbec nevyhnutelnost, která musí být smířena. Připomeneme Vám klasická, nejznámější preventivní opatření a povíme vám o nových prostředcích, které jsou v chladném období potřebné k ochraně vašeho zdraví a zdraví těch, kteří jsou vám milí. Vyhodnoťte sami, kolik výdajů vynaložených na úsilí, čas a finance na prevenci nachlazení a jejich léčbu je nepostradatelné!

Pravidlo zdraví: dobré návyky

Kalení, pravidelná kondice a chůze na čerstvém vzduchu, dobrý spánek jsou přátelé silné imunity, zatímco aktivní a pasivní kouření, zneužívání alkoholu, nedostatek spánku, sedavý způsob života jsou rizikovými faktory, které zvyšují pravděpodobnost sezónních onemocnění.

Prostě ne zima! Jak chránit sebe a své blízké před SARS a chřipkou

Pokud digitalizujete zdravý životní styl, doporučení budou následující: alespoň jedna hodina chůze a půl hodiny vyváženého tělesného cvičení denně, 7–9 hodin spánku, 5 minut sprchy nebo ranních nohou, maximálně 2 hodiny před televizí denně a práce pro počítač s 5minutovou přestávkou každou hodinu. A o správné výživě, posílení obranyschopnosti těla, popíšeme níže.

Pravidlo zdraví: ochrana každý den

Moderní prostředky prevence SARS a chřipky jsou jedinečné tím, že vytvářejí přirozenou bariéru proti infekcím. Takový je například Nazaval PLUS, který se vyrábí ve formě nosního spreje. Výrobek obsahuje mikrocelulózový prášek a extrakt z divokého česneku, který je průmyslově prostý specifického pachu a chuti.

Jako pomocná látka je ve spreji obsažen extrakt z máty peprné, který dodává produktu příjemnou osvěžující vůni a slouží také jako indikátor jeho správného použití - vstřikování celulózového prášku do nosu.

Jak droga funguje? Když se injikuje do nosní dutiny, vytvoří se gelová ochranná vrstva, tenká a transparentní. Nezasahuje do dýchání, ale blokuje pronikání virů a bakterií do těla. Extrakt z divokého česneku má antivirový a antibakteriální účinek, zabraňuje reprodukci agresivních mikroorganismů na sliznici horních cest dýchacích.

Nazaval PLUS je schválen pro použití u dětí, dospívajících, žen během těhotenství a kojení, starších osob. Je to bariérový nástroj, nemá systémovou a lokální akci. Dávkovač láhve umožňuje stříkat potřebnou část prášku, což zajišťuje jeho rovnoměrné rozložení v nosní dutině. Průměrná velikost mikročástic celulózy jim umožňuje proniknout pouze do nosohltanu, aniž by dosáhly průdušnice a dýchacího traktu.

Klinická účinnost spreje Nazaval PLUS je potvrzena klinickými studiemi v Rusku i v zahraničí. Pro prevenci ARVI lze sprej použít jednou, jako nouzovou ochranu před možným kontaktem s pacientem s ARVI při návštěvě přeplněných míst. Je však správnější používat sprej denně v chladném období - chránit sebe i své blízké před napadením virem!

Doporučené dávkování během dne: jedna injekce v každém nosním průchodu 3-4krát denně nebo tak často, jak je nutné, po každém očištění nosní dutiny. Doporučuje se používat nástroj nejméně 15 minut před opuštěním domu.

Zdravotní pravidlo: Chřipka Shot

V první řadě zdůrazňujeme: rozhodnutí o očkování pro sebe nebo děti by mělo být projednáno se svým lékařem, protože existují kontraindikace a možné vedlejší účinky. Mezitím vezměte na vědomí argumenty, které vedou lékaře ve prospěch každoročního očkování. Podle statistik získává 85% očkovaných dětí a dospělých sezónní rezistenci vůči chřipkovým virům a těm, kteří jsou stále nemocní, snášejí onemocnění snáze a bez komplikací.

Prostě ne zima! Jak chránit sebe a své blízké před SARS a chřipkou

Nejlepší doba pro očkování je říjen nebo listopad, protože imunita po očkování je tvořena asi tři týdny a epidemie chřipky a ARVI trvá u nás, obvykle od prosince do března.

Zdravotní pravidlo: menu pro imunitu

Děti i dospělí v chladném období potřebují pětkrát horká jídla: čerstvě připravené polévky, kaše, dušená masa, citronový čaj, kompoty a ovocné nápoje. Strava vaší rodiny by měla zahrnovat mořské plody, mléčné výrobky, libové maso, drůbež, kuřecí a křepelčí vejce, obiloviny, čerstvou a mraženou zeleninu, plody a ovoce, med.

Toto menu je bohaté na antioxidační vitamíny A, E, C, bílkoviny, vlákninu, pomalé sacharidy, stopové prvky (železo, měď, hořčík, vápník, zinek) - všechny tyto látky mají pozitivní vliv na imunitní systém, metabolismus a tělesný tón.

Pravidlo zdraví: kult čistoty

Nemoci špinavých rukou nejsou jen poruchy příjmu potravy. Viry SARS a chřipka se skvěle hodí na kliky dveří, bankovky, schodišťové lišty, knoflíky výtahů, nádobí, oblečení, dětské hračky, knihy... Všechny povrchy a předměty, kterých se infikovaná osoba dotkla, jsou potenciálně nebezpečné jako zdroje infekce.

Dodržování pravidel osobní hygieny a pravidelného mokrého čištění doma, každodenní větrání domu významně sníží šance na sezónní onemocnění, aby se stali častými hosty ve vaší rodině. Postarejte se o sebe a své blízké - a buďte zdraví!

Jako reklama

Influenza, SARS, ORZ. Jak se chránit v epidemii?

Influenza, SARS, ORZ. V zimě často selhává zdraví: rýma, horečka, slabost, bolestivé klouby. Dobrý den, ARVI je známá, bohužel, všechny respirační virové infekce. A je tu už před chřipkou. Začátek bojovat s virem musí samozřejmě být s prevencí. Jak víte, preventivní metody ochrany proti chřipce a SARS jsou rozděleny na specifické a nespecifické.

Specifická profylaxe (považovaná za nejúčinnější způsob kontroly) je každoroční očkování. Zvláště se to projevuje ohroženým osobám.

 • Na začátku epidemie nebo při kontaktu s pacientem je nutné nosit lékařskou masku (nebude zcela chránit před infekcí, ale může významně snížit počet patogenů vstupujících do dýchacích orgánů);
 • Nepovolit podchlazení;
 • Jezte zdravé potraviny, obohacené vitamíny a minerály, zejména na podzim, v zimě a na jaře;
 • Častěji do obytných a pracovních prostor;
 • Dodržujte pravidla osobní hygieny;
 • To nebolí konzumaci přírodních antibiotik, jako je česnek, cibule;
 • Udržuje tělo;
 • Snažte se pohybovat více;

Po kontaktu s pacientem si umyjte nos slabým roztokem chloridu sodného nebo alespoň vodou.

Každý ví, že pro boj s virovou infekcí u lidí je k dispozici systém ochrany - jeho imunitní systém. Když virus vstoupí do našeho těla, začne produkovat speciální látky - interferony, určené pro boj s virovými buňkami. Doba odezvy imunitního systému každého člověka je odlišná a nejčastěji po kontaktu s virem prostě nemá čas „reagovat“, což vede k rozvoji onemocnění.

Imunomodulátory pomáhají imunitnímu systému reagovat rychleji, buď předcházením onemocnění, nebo urychlením procesu hojení a usnadněním průběhu nemoci. Když již epidemie začala, lidé přirozeně pobíhají do lékáren a snaží se rychle vytvořit lékárničku pro ARVI. Takový příliv a zvýšená poptávka může samozřejmě vést k nedostatku některých léků. Aby se předešlo takovému rozpakům, je nutné předem vytvořit adekvátní zásobu léků první pomoci. Tato lékárnička by měla obsahovat:

Antivirová léčiva.

Anaferon, Ergoferon, Arbidol, Amiksin, Lavomaks, Kagocel, Remantadin, Ingaverin, Ingaron - všechny tyto léky mají antivirový účinek. Jsou zvláště účinné v počátečních stadiích onemocnění, přesněji v prvních třech dnech, kdy virus „chodí“ v těle. Antivirová léčiva používaná pro akutní respirační virové infekce, akutní respirační infekce, chřipku, onemocnění bronchopulmonálního systému jsou prostředky, které jsou zaměřeny na odstranění příčiny onemocnění. Všechny léky mají různé mechanismy působení na viry.

Chyby, které nejčastěji způsobují nemoc, v důsledku čehož jsou antivirotika neúčinná při léčbě nachlazení - to je pozdní jmenování antivirových léků a porušování dávkovacího režimu a léčebného postupu. V důsledku nesprávné léčby je bakteriální infekce komplikací virové infekce. Proto je tak důležité začít užívat antivirotika správně a včas.

Ochrana proti překážkám.

Maska Oksolinovaya, mast Viferon, Nazaval plus - musí být použita při epidemii nachlazení na veřejných místech. Kromě toho, pokud rodina již má nemocného člověka, tyto léky pomohou chránit ostatní členy rodiny před virovými chorobami.

Oxolinová masti a mast Viferon blokují místa vazby chřipkového viru na povrch buněčné membrány, chrání buňky před pronikáním virů do těchto buněk, čímž zajišťují ochranu člověka během epidemií.

Nazaval plus, padající na sliznici nosních cest, je spojován s hlenem a tvoří silnou gelovou vrstvu. Tato vrstva tedy slouží jako přirozená bariéra proti pronikání viru do těla.

Bariérové ​​fondy jsou potřebné především pro těhotné a kojící matky. Jsou schváleny pro použití těhotnými a kojícími matkami, jsou naprosto bezpečné a především účinné při nachlazení, jako je například chřipka, SARS a ORZ. Ochrana před viry je pro tuto skupinu osob závažným problémem prevence.

Imunomodulátory.

Echinacea tinktura, Immunal, ženšenová tinktura, Eleutherococcus tinktura, Polyoxidonium. Imunomodulátory jsou látky přírodního původu nebo syntetické drogy, které mohou zlepšit ochrannou funkci organismu.

Echinacea tinktura, Immunal - zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu, stimuluje imunitní systém, zvyšuje aktivitu nespecifických obranných faktorů organismu, inhibuje růst bakterií (streptokoky a stafylokoky), způsobuje většinu zánětlivých a hnisavých onemocnění (bolest v krku, sinusitida, kašel, rýma a rýma). atd.).

Ženšenová tinktura, Eleutherococcus tincture - patří do skupiny adaptogenů, tj. Prostředků, které zvyšují odolnost organismu vůči nachlazení. Mají velký pozitivní účinek jako profylaktické činidlo. Lidé, kteří používají ženšenovou tinkturu nebo Eleutherococcus, nachlazení, jako je Chřipka, SARS, ORZ, onemocní méně často než ti, kteří je nepoužívají. Adaptogeny navíc zvyšují fyzickou a emocionální vytrvalost, zmírňují neustálou únavu a letargii, eliminují ospalost a apatii, zvyšují libido u žen i mužů. Adaptogeny k hypotoniches jsou obzvláště ukazovány, protože oni zvyšují krevní tlak.

Polyoxidonium je jediný imunomodulátor komplexního působení. To nejen obnovuje imunitu, ale také odstraňuje toxiny, které způsobují intoxikaci těla. Funguje, i když selhávají konvenční imunomodulátory. Polyoxidonium snižuje riziko a četnost komplikací nachlazení (chřipka, akutní respirační virové infekce, akutní respirační infekce), snižuje intoxikaci těla, podporuje úplné a konečné uzdravení. Jinými slovy, polyoxidonium rychle a bez komplikací „staví pacienta na nohy“ v krátkém čase.

Léky, které zmírňují příznaky nachlazení.

Paracetamol, kyselina acetylsalicylová (Aspirin), Ibuprofen, Theraflu, Fervex, Maxicold, Fluster Asterisk, Antigrippin atd. - léky, které zmírňují příznaky nachlazení. Mají antipyretický, protizánětlivý, analgetický účinek. Nejedná se o příčinu nachlazení (chřipka, SARS, ORZ), to znamená přímo o samotný virus, ale pouze o zmírnění symptomů nemoci. Proto jméno - symptomatické drogy.

Tyto léky jsou předepsány v komplexní léčbě, kromě antivirotik, ke zmírnění příznaků, jako je bolest hlavy, bolest v krku, bolest svalů, vysoká horečka, nazální kongesce, zimnice, bolesti těla.

Vitamíny, aktivující ochranné funkce organismu.

Supradin, Univit, Complivit, Biomax, Makrovit, kyselina askorbová (vitamín C), Multi tabs, Vitrum, Centrum atd. - tvoří skupinu vitamínů. Při nachlazení se zvyšuje potřeba vitamínů. Vitamíny poskytují neocenitelnou podporu pro naše tělo, zejména v době nachlazení (Influenza, SARS, ARI). Posilují imunitní systém, zvyšují odolnost těla vůči infekcím, mají antivirovou aktivitu, pomáhají vyrovnat se se zvýšeným fyzickým a duševním stresem, urychlují zotavení a rychleji se zotavují z minulých nemocí.

Při prvních příznacích chřipky a ARVI okamžitě zahájit léčbu, aby nedošlo ke zhoršení nemoci a aby se zabránilo zbytečným komplikacím. Chcete-li se vyrovnat s intoxikací v období nemoci a po ní, musíte pít hodně - šťávy, ovocné nápoje, ovocné nápoje, atd. Bude dělat. Kromě toho dochází k účinku fyzického proplachování virů a bakterií z úst a hltanu v gastrointestinálním traktu, kde pro ně bude mnohem obtížnější přežít. Přínosem budou také živé přírodní vitamíny, které se nacházejí v čerstvé zelenině, ovoci, zelenině, klíčích, mléčných výrobcích. Ale to už není prevence, ale léčba.

Věnujte pozornost! Všechny výše uvedené léky mají kontraindikace. Před použitím se poraďte s odborníkem, který obsahuje seznam léků, z nichž si můžete vybrat, a to jak pro prevenci, tak pro léčbu nachlazení (Influenza, ARVI, ARD). Po konzultaci s odborníkem je můžete zakoupit v lékárně.

ARVI (akutní respirační virová infekce) - respirační onemocnění

Podzim, zima a jaro jsou obdobím katarálních nemocí, jejichž první příznaky jsou kýchání a kašel, s nedostatkem pozornosti a v mnoha případech končí s různými komplikacemi. V tomto článku se budeme zabývat základními pravidly účinné ochrany proti SARS a akutním respiračním infekcím.

ARI (akutní respirační onemocnění) - skupina nemocí dýchacích orgánů infekční povahy, jejichž infekce se projevuje ve vzduchových kapičkách.

ARVI (akutní respirační virová infekce) je onemocnění dýchacího ústrojí způsobené infekcí kapkami vzduchu.

ARVI je zařazen do skupiny akutních respiračních onemocnění nebo tzv. Nachlazení.

Diagnóza akutního respiračního onemocnění je prováděna v případech, kdy povaha nachlazení (typ infekce) není přesně stanovena a je zapotřebí více výzkumu, a proto může být po pečlivém vyšetření pacienta po provedení diagnózy akutních respiračních infekcí změněn na SARS, pokud je příčinou onemocnění. je virová infekce.

Mezi nejčastější původci nachlazení patří viry chřipky a parainfluenza, rhinoviry, adenoviry, stafylokoky, streptokoky, pneumokoky, mykoplazmy a další typy infekcí.

Jak dochází k nachlazení?

Chcete-li se lépe seznámit s pravidly prevence onemocnění dýchacích cest, musíte vědět, jak dochází k infekci ARVI a ARD.

Představte si, že různé mikroskopické částice neustále létají ve vzduchu, vč. různé infekce - viry, bakterie, houby. V některých místech je jich malý počet, ale v některých, zvláště uzavřených a špatně větraných místnostech, nebo v místě, kde je velký počet lidí, je infekce mnohem větší. Více z nich je přítomno v místech, kde je již přítomen jejich dopravce - nemocný člověk. Když člověk dýchá, tyto infekční mikroorganismy se usadí na jeho začátku horního dýchacího traktu - nosní dutiny nebo hrdla.

Pokud člověk dýchá nosem, pak když dostane infekci, imunitní systém, pokud je posílen, okamžitě zapne své ochranné mechanismy. Vzniká infekční vazební tajemství (vlhkost), po kterém člověk začne kýchat. Kýchání doslova tlačí tajnou infekci. Kašel také slouží k odstranění patologických mikroorganismů z těla. Pokud některé částice zůstanou po kýchání nebo kašlání, tělo produkuje protilátky, které pokračují v boji s infekcí.

Pokud se první ochranná opatření zcela nezbavila těla infekce, boj pokračuje - tělesná teplota stoupá, což „vyhoří“ infekci v těle. Proto, pokud teplota nepřesáhne +38,5 ° C u dospělých a +38 ° C u dětí, nemusí být sestřelena, protože V této době tělo bojuje s infekcí a následně se rozvíjí.

Samozřejmě, kýchání je lepší než kašel, proto, dýchat, zejména během chladného období, nejlépe s nosem, takže infekce je obtížnější dostat do těla.

První známky a příznaky nachlazení

 • Kýchání a kašel;
 • Výtok z nosu (rýma);
 • Zvýšená tělesná teplota, pocit tepla v těle, zimnice;
 • Červené oči;
 • Obecná malátnost;
 • Bolest svalů a kloubů;
 • Bolesti hlavy;
 • Nedostatek chuti k jídlu, nevolnost;
 • Oteklé lymfatické uzliny.

Abyste se vyhnuli SARS a akutním respiračním infekcím, musíte dodržovat následující pravidla.

Prevence SARS a akutních respiračních infekcí. Účinná ochrana

Prevence SARS a akutních respiračních infekcí zahrnuje následující doporučení:

- Dýchejte vždy nos;

- Pokud se ve vaší oblasti prohlásí epidemie, noste obličejové masky;

- Dodržujte pravidla osobní hygieny - umyjte si ruce po ulici, používejte pouze osobní pokrmy při práci;

- V chladném období umyjte nosní dutinu za ulicí, pro kterou můžete použít buď speciální mycí prostředky z lékárny, nebo slanou sodu nebo fyziologický roztok;

- Vedou aktivní životní styl, pohybují se více;

- Vyhněte se místům s velkými davy lidí - pokud potřebujete jít na několik zastávek ve veřejné dopravě, projděte je, bude to vy a doprava a zároveň minimalizujete svůj pobyt v místech s vysokou hustotou infekce ve vzduchu;

- Často větrejte obývací a pracovní prostor;

- Proveďte domácí mokré čištění nejméně dvakrát týdně;

- Posílit svou imunitu - jíst potraviny obohacené vitamíny a mikroelementy, zejména se zaměřením na vitamin C, který stimuluje imunitní systém;

- V chladném období - na podzim, v zimě a na jaře, vezměte navíc vitamínové komplexy;

- zaměřit se na pravidelné používání přírodních antibiotik (česnek, cibule);

- Nepoužívejte léky bez lékařského předpisu a bez potřeby, jako mnoho z nich, zejména antibiotika, oslabuje imunitní systém;

- Nedovolte, aby jejich chronická onemocnění pokračovala, léčit je;

- Pokud neexistují žádné kontraindikace, temperament;

- Přestat kouřit, pít alkohol;

- Vyhněte se stresu, protože stresové situace oslabují imunitní systém;

- Pokud je pacient s akutním respiračním onemocněním nebo akutní respirační virovou infekcí, oddělte pro něj oddělené nádobí, ložní prádlo a ručníky, dokud se neobnoví.

- A samozřejmě, vždy před odjezdem požádejte Pána o jeho ochranu proti všem infekcím a jiným problémům, to je nejúčinnější ochrana před jakoukoliv nemocí!

A pokud se to již stane, že máte stále nachlazení, obraťte se na terapeuta na nezbytnou lékařskou péči!

Prevence akutních respiračních infekcí a SARS

Onemocnění dýchacích cest, nachlazení, bolest v krku, chřipka jsou nedílnou součástí podzimního období. Vysoká vlhkost, studený vzduch a pronikavé průvraty vedou k přehřátí těla, vytváří příznivé prostředí pro šíření bakterií, virů různých forem a kmenů.

Navzdory obrovskému množství informací o tom, jak se chránit před nemocemi, nikdo není imunní vůči jejich pronikání do těla. Jediné, co může snížit pravděpodobnost onemocnění, jsou preventivní opatření. Dospělí i děti proto potřebují kompetentní prevenci akutních respiračních infekcí a nachlazení i chřipky. Hlavní věcí není být líný dodržovat hygienická pravidla a dodržovat doporučení lékařů.

Zda se organismus dokáže vyrovnat s útočícími viry, závisí na síle jeho imunity. Někteří lidé mají chlad, který jde do postele s vysokou horečkou, a někdo nese to na nohou v mírné formě. Proto je první věc, o kterou je třeba se starat, posílení imunitního systému.

Jak se chránit před ARI a ARVI?

Respirační onemocnění jsou nejčastější a častá onemocnění. Po celý rok bouří lidské tělo bez ohledu na sezónu a povětrnostní podmínky. S příchodem kondicionačních systémů se staly častými případy hypothermie, zánětu horních cest dýchacích a pneumonie, a to i v létě. Během prvních studených kouzel se šíření virů výrazně urychluje. Jen málo lidí chce skončit s teplými dny a v žádném spěchu se neohřívá. Zanedbatelné pokrývky hlavy, silné, bezvětrné oblečení a nepromokavé boty, porušuje základ kompetentní prevence akutních respiračních infekcí a SARS. Studené snižuje imunitní systém a schopnost těla odolávat, což se stává skutečným darem pro patogeny.

K prevenci nemocí existuje mnoho metod tradiční medicíny a lidových prostředků. Tyto i ostatní mají své výhody a nevýhody. Proto se každý sám rozhoduje, jakou ochranu si vybrat. Existují obecné pokyny pro prevenci chřipky a ARVI, které v každém případě sníží riziko infekce:

 1. Vyhněte se prudkému rozdílu teplot mezi ulicí a místností.
 2. Umyjte si ruce často mýdlem. Snažte se méně často přivést je do obličeje.
 3. Noste ochrannou masku na přeplněných místech, zejména během epidemií.
 4. Místnost opakovaně větrejte.
 5. Pravidelně provádějte mokré čištění.

Omezující opatření

Každý se svým způsobem snaží chránit před nemocemi, zlepšit své zdraví a mít vlastní zavazadla doporučení pro prevenci chřipky a nachlazení. Nejoblíbenější metody dlouhodobě prokázaly svou účinnost.

 1. Kalení těla s kontrastní sprchou, a to zejména pro vytrvalý a silný v duchu - koupání v díře, tření se sněhem. Je třeba mít na paměti, že proces temperování by měl být postupný. Neskočte do ledové vody a běh nahý v mrazu, pokud tělo není řádně připraven. Můžete získat spoustu závažných onemocnění od zápalu plic až po meningitidu.
 2. Příjem vitaminových komplexů. Je důležité sledovat dávkování a nepřehánět. Pokud nekontrolovaně absorbujete různé syntetické drogy nebo je kombinujete s jídlem obsahujícím stejné stopové prvky - existuje riziko vzniku alergií, diatézy a hypervitaminózy. Podle jeho vlastností je taková porucha těla podobná intoxikaci.
 3. Použití bylinných čajů. Tato metoda působí přesně na posílení ochranných funkcí těla. Pro hojení používejte lístky máty peprné, rybíz, maliny, lipové květy, heřmánkový lék, třezalku tečkovanou. Ale mají své nevýhody. Musíte vědět, zda existuje alergie na použitou rostlinu a její kontraindikace.
 4. Aromaterapie. Mnoho éterických olejů má antibakteriální vlastnosti. Při zahřátí se odpařují a dezinfikují vzduch v místnosti, což má škodlivý vliv na těkavé viry. Působení olejů nelze srovnávat s procesem zpracování křemenem, ale jejich použití značně usnadní boj proti mikrobům. Kromě toho tato metoda nahrazuje inhalaci a pozitivní vliv na dýchací systém. Před použitím této dezinfekce se musíte ujistit, že osoba není alergická na složky oleje.

Jak chránit rodinu?

Je dobré, aby dodržování preventivních opatření nebylo zbytečné a nemoc se vyhnula. Ale když jsou lidé, kteří jsou již nemocní, blízko, zanedbávají bezpečnost ostatních, nebo se někdo z člena rodiny nakazil, je obtížnější se této nemoci vyhnout.

Prevence chřipky v kontaktu s pacientem by měla obsahovat maximální opatření.

 1. Protože chřipka je přenášena kontaktními a vzdušnými kapičkami, pacient by měl být izolován v oddělené místnosti, jejíž dveře musí být vždy zavřené. Starší lidé, děti a těhotné ženy by se s ním neměli obracet.
 2. Je nutné vstoupit do místnosti pro nemocnou osobu pouze v gázovém obvazu nebo respirátoru, obuvi na boty a rukavicích, které jsou po návštěvě zlikvidovány.
 3. Jídla pacienta by měla být pečlivě zpracována pomocí sody, octa, vroucí vody nebo dezinfekčních prostředků. Může ji používat pouze chřipka.
 4. Rodinní příslušníci, dokud není pacient plně vyléčen, by neměli používat předměty, které jsou s ním sdíleny, zejména ložní prádlo a ručníky. Takové věci je třeba umýt odděleně od zbytku a po žehlení horkým železem.
 5. V místnosti pracovníka s chřipkou a v koupelně, kterou používá, je třeba častěji provádět mokré dezinfekční čištění, aby se zbavili virů usazených na povrchu. Je nutné pravidelně větrat místnost a otřít kliky dveří, které se dotkly pacienta.
 6. Rodinní příslušníci musí dbát na zvýšení své tělesné rezistence a začít užívat profylaktické léky nebo imunomodulační látky.
 7. Pokud je k dispozici křemenná lampa, můžete křemen místnosti. To je dovoleno dělat jen v nepřítomnosti lidí v nich, protože světlo lampy spálí sítnici oka a jeden může ztratit zrak.

Prevence chřipky po kontaktu s pacienty je omezena na dodržování základních hygienických pravidel. Po opuštění chřipky si důkladně omyjte ruce mýdlem a vodou. Doporučuje se umýt nos a opláchnout hrdlo teplým fyziologickým roztokem s několika kapkami jódu.

Prevence nouzové chřipky

Doma, populární recepty jsou používány pro nouzovou prevenci chřipky. Není nutné čekat na první příznaky nemoci, aby je začaly používat. Jedním z těchto prostředků je příjem alkoholické tinktury Echinacea: 7-10 kapek zředěných ve 100 ml vody a spotřebovaných 2-3 krát denně po dobu jednoho měsíce. Pak byste si měli dát pauzu, abyste „spustili“ imunitní systém a sami posílili tělo. Předávkování tinkturou způsobuje nespavost, nevolnost, narušuje střeva, takže byste to neměli přehánět.

Pro ochranu před viry a bakteriemi vylučuje lidské tělo hlen na povrchu ORL orgánů. Pokud jejich skořápka vyschne, je narušena práce místní imunity a mikroorganismy snadno překonají bariéru. Pro ochranu a další navlhčení nosohltanu se používají spreje, tukové emulze, oxolinová mast. Ty budou mazat povrch a chránit před bakteriemi díky svým antiseptickým vlastnostem.

Kořen zázvoru je také známý pro své léčivé antivirové vlastnosti. Pokud nakrájíte kus, přidejte ho do čaje s medem a citronem - dostanete přírodní "vitamínovou bombu". Ale lidé, kteří mají žaludeční problémy, by měli po konzultaci s lékařem jíst zázvor.

Doporučení pro chřipku a SARS

Ochrana léků nemá žádný prokázaný účinek, ale nutí imunitní systém aktivněji pracovat. Z tohoto důvodu nemohou být užívány po dlouhou dobu - ochranné funkce těla se opotřebovávají a jejich obnovení bude trvat dlouho.

Stojí za zmínku, že fondy, které jsou chráněny proti takovému onemocnění, jako je chřipka, nebyly dosud vynalezeny. Nejlepší současnou metodou opatrnosti je očkování. Pravděpodobnost onemocnění po jeho minimu. Ale i když nemoc přijde, bude mít lehkou a rychlou formu.

Hlavní věcí je dostat se očkovat předem, aby se protilátky mohly vyvinout a být schopny chránit tělo před onemocněním, a to i v době jeho maximální aktivity.

Prevence akutních respiračních infekcí

Skupina akutních respiračních infekčních onemocnění, postihujících především dýchací cesty, se nazývá ARD. Tyto patologie jsou přenášeny vzduchem rozptýlenými kapičkami, zejména rizikem nákazy v chladném a vlhkém počasí. Proto prevence akutních respiračních onemocnění hraje důležitou roli v prevenci vzniku nákazy, hlavní věcí je včas podniknout nezbytné kroky.

Opatření k prevenci akutních respiračních infekcí doma

Je velmi obtížné bránit se proti napadení virem, protože každý den musí být člověk mezi mnoha dalšími lidmi, kteří jsou potenciálně nositeli onemocnění. Jediný způsob, jak zabránit malému nebo zabránit infekci vůbec, je posílit imunitní systém. K tomu potřebujete:

 • dobrá výživa;
 • vitamíny, minerály;
 • mikro, makroživiny;
 • kalení;
 • dostatečný noční spánek;
 • dodržování práce a odpočinku;
 • normální psychologický stav;
 • udržování hygienické čistoty;
 • týdenní úklid domácnosti;
 • časté mytí rukou;
 • regulace vlhkosti v obytných oblastech;
 • mírná fyzická aktivita;
 • použití včelích produktů, bylinných čajů;
 • omezený kontakt s pacienty.

Nejúčinnějším způsobem, jak zabránit ARD, je očkování. Chřipková vakcína je dnes považována za nejspolehlivější způsob ochrany těla před virovými infekcemi. Používají se následující vakcíny:

Přípravky pro prevenci akutních respiračních infekcí

Pokud se epidemie onemocnění již šíří a spolupracovníci nebo domácnost podezřele kýchají a kašlí, standardní proaktivní opatření nestačí.

Doporučuje se užívat léky schválené terapeuty pro prevenci akutních respiračních infekcí.

Imunostimulancia (interferonové induktory):

 • Viferon;
 • Rebif;
 • Cykloferon;
 • Grippferon;
 • Ismigen;
 • Alfaferon;
 • Interferal;
 • Pegasys;
 • Roferon;
 • Genferon;
 • Wellferon a další.
 • Rimantadin;
 • Amizon;
 • Ferrovir;
 • Lovemax;
 • Amixin;
 • Kagocel;
 • Galavit;
 • Aflubin;
 • Groprinosin;
 • Devir;
 • Arbidol;
 • Oscillococcinum.

Bakteriální stimulátory lokální imunity:

Bude také užitečné doplnit výše uvedený seznam léků o různé bylinné přípravky, například na základě těchto rostlin:

Jak se chránit před viry, chřipkou a nachlazení - tipy a triky

Jak se chránit před chřipkou a chladem?

Tato otázka je obzvláště důležitá v období chladného počasí, od podzimu až do jara.

V této době se imunitní systém stává slabším, obrana těla již není schopna být mocným štítem, což odráží útoky na tělo různých virů, bakterií a infekcí.

Zpravidla se v tomto ročním období zhoršují chronická onemocnění vnitřních orgánů a jiných tělesných systémů, časté nachlazení, nádcha, angína, atd.

Kromě toho, zima-časné jaro je období vypuknutí epidemií chřipky a různých infekcí.

Jak chránit sebe a svou rodinu před viry a infekcemi? Jak si udržet své zdraví? Jak to udělat správně?

Odpovědi na všechny tyto důležité otázky naleznete v tomto článku.

Jak se chránit před chřipkou a chladem?

Tato doporučení jsou jednoduchá a funkční.

Blíží se s maximální odpovědností k tomuto problému a dodržováním všech nezbytných podmínek, je možné přežít období vypuknutí ARD, ARVI a chřipky co nejbezpečněji.

Informace, které potřebujete vědět: fakta a čísla o infekcích a virových onemocněních dnes.

 • Dnes lékaři znají více než 1300 různých, poměrně nebezpečných infekcí.
 • Pokud vezmeme v úvahu celkový počet onemocnění, infekční onemocnění až do 40%.
 • Podle Světové zdravotnické organizace zemře na akutní respirační virové infekce a jejich komplikace každý rok téměř 5 milionů lidí na celém světě.
Ochrana před viry

Co jsou infekční nemoci a jaká je imunita?

Nemoci kombinované v této skupině jsou nemoci, které způsobují patogenní (tj. Patogenní) mikroorganismy, které vstupují do lidského těla.

S takovými patogenními mikroorganismy se setkáváme každý den, ale ať už onemocníme nebo ne - záleží nejen na tom, jak silný a agresivní je mikrob, ale také na celkovém stavu našeho těla, na tom, jak dobře se dokáže bránit těmto agresorům (patogenům). ).

Právě tato schopnost organismu se brání proti bakteriím, virům, patogenním mikroorganismům a různým cizím látkám pro organismus, který se nazývá imunita.

Jak se může naše tělo chránit před vnějšími vpády?

Imunitní faktory jsou především:

 • Naše kůže, sliznice a tekutiny, které produkují, jako jsou sliny, slzy, pot, atd. Toto je první ochranná bariéra v cestě mikrobů.
 • V těle jsou fagocytární buňky, které samy „přicházejí“ do míst hromadění mikrobů a absorbují je.
 • Krevní leukocyty produkují speciální protilátky, a tak činí mikroorganismy bezbrannými.

Kromě výše uvedených ochranných faktorů má tělo stále mnoho dalších prostředků, které naše tělo využívá, chrání naše zdraví před nejrůznějšími chorobami.

Bohužel, stále častěji se lidská imunita stává velmi slabou a takový smutný obraz je pozorován na celém světě:

Imunita je vážně zhoršena u 40% celé dospělé populace, což má za následek poměrně časté a dlouhodobé infekční a virové onemocnění.

Také statistika mezi dětskou populací není impozantní: 50 až 65% dětí onemocní pravidelně, z čehož podíl akutních a chronických virových a bakteriálních infekcí horních cest dýchacích představuje až 85-90% celkového počtu dětských onemocnění.

Hlavním štítem proti takovým neštěstím je silná imunita a dodržování denních preventivních opatření na ochranu vašeho těla.

Co oslabuje naši imunitu?

Mezi nejčastější rizikové faktory, které oslabují imunitní systém, patří:

 • akutní a chronický stres
 • nedostatek spánku, špatný spánek,
 • nevyvážené a nezdravé jídlo,
 • faktory vyčerpávající tělo (kouření, alkohol, zneužívání stimulantů, nízká fyzická aktivita atd.),
 • dlouhodobé nebo dokonce krátkodobé užívání antibiotik a lékárenských léků,
 • endokrinní patologie (diabetes mellitus, onemocnění štítné žlázy, reprodukční poruchy atd.) a jakákoli další chronická onemocnění těla,
 • pokročilý věk, těhotenství, dospívání, menopauza atd.

Všechny výše uvedené faktory významně snižují energetické zásoby těla, zhoršují zdraví a oslabují imunitní systém.

Jak zjistit, jak silná je vaše vlastní obrana těla?

Chcete-li to provést, jednoduše odpovězte na následující otázky a spočítejte získané body.

Odpovědi na otázky znamenají "ano" nebo "ne".

 1. Cvičíte pravidelně (nejméně 3-4 krát týdně po dobu jedné hodiny)?
 2. Jsou vaše ruce a ruce často studené?
 3. Dokážete rychle řešit stres pomocí konstruktivních metod?
 4. Chytíte za studena více než 3-4 krát ročně?
 5. Jak se vypořádat s nachlazením a viry? Používáte pro tyto farmaceutické léky?
 6. Máte ve své stravě spoustu ovoce a zeleniny? Užíváte vitamíny v zimě a na jaře?
 7. Jste společenský, máte spoustu přátel?
 8. Jste šťastní v lásce a ve svém rodinném životě?
 9. Máte rádi čerstvý vzduch? Pohybujete se každý den na čerstvém vzduchu?
 10. Kouříte
 11. Čas od času pijete dobré víno nebo jiný alkohol (pivo, šampaňské, atd.)?
 12. Žiješ ve velkém městě?
 13. Pozorně sledujete svou postavu? Jsi štíhlý?
 14. Používáte často veřejnou dopravu (cestování vlastním autem)?
 15. Pracujete ve velkém týmu?
 16. Pijete hodně vody denně?
 17. Trávíte mnoho času v teplé místnosti?
 18. Máš ve svém životě spoustu odpovědnosti (práce, domácí starost, péče o rodiče atd.)?
 19. 1Děláte pravidelně alespoň jednou týdně parní lázeň nebo saunu?

Pro každou odpověď „ano“ na otázky 1, 3, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 16, 19 a na každou odpověď „ne“ na otázky 2, 4, 5, 10, 12, 14, 15, 17, 18 si bodujete každý bod.

Doplňte počet přijatých bodů.

Pokud je výsledné číslo:

 1. Od 1 do 6 - vaše imunita je téměř nulová. To je to, co způsobuje všechny vaše nemoci, slabost a apatii. Musíte se poradit s lékařem, vyšetření a vážnou změnu životního stylu v jeho zdravé straně.
 2. Od 7 do 12 - v ochranném systému vašeho těla jsou "díry". Pomůže vám propracovaná změna životního stylu, zavedení nových zdravých návyků, které zlepší imunitu (douches, vitamíny, masáže, čistící procedury atd.). Kompetentní přístup k této otázce pomůže výrazně zvýšit obranu vašeho těla.
 3. Od 13 do 18 - máte poměrně silnou imunitní obranu. Udržujte ho, posilujte, zapojte se do preventivních opatření ochrany, dodržujte správný režim dne, odpočinek, spánek a výživu.

Jak se můžete chránit před viry a infekcemi?

Chránit své tělo před viry a chorobami lze provést třemi hlavními způsoby:

 • specifickou metodou
 • není specifická metoda
 • dvou předchozích bodů.

Specifický způsob ochrany (prevence) zahrnuje použití speciálních vakcín (očkování).

Nespecifickou metodou je využití tzv. Lidových metod, dodržování režimových okamžiků zdravého životního stylu atd.

Nespecifická prevence infekcí a virových onemocnění zahrnuje:

 • Aktivní životní styl: plavání, běhání, chůze, ranní cvičení, silový trénink atd. Každá fyzická aktivita zvolená pro duši. Hlavním pravidlem je pravidelnost. Pohyb je život!
 • Kalení To je velmi silný faktor. Koupání v díře, kontrastní sprcha, tření studené vody, sníh, chůze naboso na trávě, sníh atd.
 • Parní lázeň (vana, sauna, hamam). Pravidelně jednou týdně. V chladném období - minimálně dvakrát.
 • Dostatečný a kvalitní spánek. Je prostě zbytečné používat různé metody, které posilují obranyschopnost organismu, a zároveň ne pravidelně dostávat spánek nebo spát v „přerušovaném spánku“. V dnešním tempu života máme denní spánek 8 hodin denně - to je nutností pro normální fungování těla.
 • Schopnost kvalitativně relaxovat: je nutné zvládnout metody rychlého zotavení ze zkušeného stresu a pravidelného nervového napětí, naučit se rychle přejít na příjemné chvíle života.
 • Vyloučit úplně kouření a alkohol.
 • Pravidelně prochází očistnými procedurami, čistí krev z toxinů, tělo z toxinů, udržuje vnitřní čistotu těla na dobré úrovni (půst, dny nalačno, čištění šťávami, bylinkami, jinými technikami).
 • Naučte se jíst správně. Jezte zdravé, čerstvé a přirozené jídlo, které je pro vás to pravé, po kterém se cítíte vesele, aktivní a dobří.
 • Udržujte svůj dům čistý.
 • Postarejte se o sebe a udržujte dobrou osobní hygienu.

Jaké produkty posilují imunitní systém a pomáhají chránit před viry a bakteriemi?

Můžete okamžitě vybrat:

 • Bylinné čaje (heřmánek, kopřiva, třezalka tečkovaná, nesmrtelník, řebříček).
 • Berry infuze (divoká růže, hloh a jiné bobule)
 • Česnek, cibule, křen, hořčice.
 • Všechny citrusové plody (citrony, pomeranče, grapefruity, mandarinky).
 • Bobule (brusinky, rakytník, borůvky, maliny, rybíz, angrešt).
 • Čerstvé ovoce.
 • Čerstvá zelenina (řepa, mrkev, dýně, ředkvičky, ředkvičky, zelí).
 • Zelení (špenát, petržel).
 • Koření (pepř, kurkuma, skořice, koriandr, kmín, pískavice atd.).
 • Speciálně připravené produkty:
 • "Živé" mléčné výrobky.
 • Klíčící nebo nasáklé (to je také aktivační) zrna a semena.
 • Fermentační produkty a nápoje.

Jak spolehlivě chránit sebe a svou rodinu před chřipkou?

Nikdy nechci onemocnět. Nechci být nemocný.

Zvláště se necítím jako dobývání během epidemií chřipky a strávení určitého času, zcela „vypnutého“ ze života ve velmi nepříjemném fyzickém a morálním stavu.

Jedná se o poměrně složité a vážné onemocnění, jehož hlavní obtíže spočívají právě v komplikacích (následcích), které začínají po tom, co se zdá, že všechno skončilo a člověk je prakticky zdravý.

Co potřebujete vědět o chřipkovém viru?

 • Chřipka je virová choroba, která je přenášena převážně ve vzduchových kapičkách a způsobuje poškození lidského dýchacího traktu.
 • Celkem je známo asi 200 typů respiračních virů. Jsou sjednoceny pod názvem "akutní respirační virové infekce" (ARVI).
 • Ve skutečnosti (i během epidemie) se chřipka vyskytuje pouze u 10–20% pacientů s respiračními infekcemi. Zbývajících 80% případů incidence tvoří ostatní ARVI.
 • Proto může očkování chránit pouze proti chřipce. Neexistují žádné vakcíny pro jiné respirační viry.

Jak dochází k infekci:

 • Nemocný (nebo nositel viru), když mluví, kašle, kýchá, uvolňuje mikročástice slin a hlenů, které obsahují viry. Když padají na sliznice zdravého člověka, dochází k infekci.
 • Infekce je možná kontaktem: dotekem a běžnými předměty.
 • Jak to vypadá takto: dotýkáme se kliky, madla, které se dotkla nemocná osoba, a pak si škrábneme nos třemi nemytými rukama, třemi očima.
 • Viry jsou ve svém obvyklém prostředí a dochází k infekci.

Jak minimalizovat riziko vzniku chřipky a nachlazení (ARI, ARVI)?

 • Dostaňte chřipku

Pamatujte, že očkování musí být provedeno před začátkem epidemie, tj. když jste stále zdravý.

Pro očkování se obraťte na svou kliniku. Odborníci vám všechno řeknou a provedou očkovací proceduru.

 • Používejte interferonové léky

Interferon je antivirový protein. Zastavuje dělení virových částic v postižené buňce.

Interferon působí na viry chřipky a jiné akutní respirační virové infekce.

Interferonové přípravky se vyrábějí ve formě nosních kapek, mastí, čípků a lyofilizátů, ze kterých si můžete připravit vlastní lék. Při chřipkové a akutní respirační virové infekci se interferon obvykle používá ve formě nosních kapek.

Někdy, jak předepsal lékař, berou imunostimulancia. Imunitní systém je však organizován velmi obtížně a ne vždy správně reaguje na stimulaci. Použití nekontrolovaných imunostimulantů je nebezpečné.

Tyto léky jsou navíc kontraindikovány u dětí a během těhotenství.

 • Pokud je někdo z domova nemocný

V tomto případě větrejte místnost častěji, umyjte si ruce mýdlem a noste masku. Když člen rodiny má chřipku, riziko nakažení je vysoké. Zvláště pokud se staráte o nemocného.

Často vysílejte místnost, kde je nemocný. To pomůže minimalizovat počet virů v místnosti.

Kromě toho nezapomeňte na jednoduchá pravidla hygieny. Mytí rukou vás ochrání před infekcí kontaktem.

Je lepší, když nositeli jednorázové lékařské masky bude nosit nejen rodinní příslušníci, ale i nemocná osoba.

V tomto případě se musíte řídit pravidly jeho nošení:

 • Změňte masku každé 3-4 hodiny.
 • Vlhká maska ​​by měla být nahrazena novou.
 • Použitá maska ​​musí být zlikvidována. Nepoužívejte jej za žádných okolností!

Následující tipy jsou povinnou prevencí nejen pro ochranu proti chřipce, ale i proti jiným infekcím.

Chraňte sebe a svou rodinu před viry jednoduchými a účinnými způsoby.

 • Buďte opatrní při cestování.

Než budete cestovat do určité země, přečtěte si informace a zjistěte, zda vám hrozí nebezpečí, že se tam dostanete virus a jak se od něj můžete chránit.

V cizí zemi budete muset jíst jídlo, které je pro vás neobvyklé, zcela „odlišná“ voda atd.

Proto jděte k lékaři a očkujte se, podstoupte preventivní léčbu, zejména pokud jedete do země, kde převládá malárie, tuberkulóza a další vysoce nakažlivé choroby.

Při cestování udržujte osobní hygienu velmi přísnou!

 • Osobní bezpečnost je zárukou bezpečnosti!

Umyjte si ruce. To je nejjednodušší a nejefektivnější způsob ochrany před viry a infekcemi.

Mnoho virů se snadno přenáší dotykem a potřesením rukou, takže mytí rukou vám zachrání před hrozícím onemocněním. Zvláště důležité je umýt si ruce po návštěvě veřejných míst, kde jste museli kontaktovat nemocné lidi, nebo používat stejné věci, které používali nemocní lidé.

Po každém umytí rukou teplou vodou a mýdlem:

 • Cestujte autobusem, metrem nebo jinou formou veřejné dopravy.
 • Návštěvy obchodů a trhů.
 • Školy nebo práce.
 • Využití veřejné toalety.
 • Návštěvy v tělocvičně.

Nedotýkejte se nosu, úst nebo očí špinavýma rukama. Neotírejte si oči, otřete si nos ani si olizujte prsty, dokud si umyjete ruce pod teplou vodou a mýdlem.

Dobrá volba (v případě, že v okolí není mýdlo nebo voda) je antibakteriální gel a ubrousky.

Nesdílejte své jídlo nebo pití s ​​ostatními. Nikdy nenabízejte své jídlo a pití přátelům a kolegům. Nikdy se nepijte z brýlí někoho jiného a nejezte s lžičkami někoho jiného. Používejte pouze příbory a nepředávejte pokrmy ostatním lidem.

Zvláště během epidemií chřipky.

Nesdílejte osobní hygienu, osobní věci s jinými lidmi. Zubní kartáčky, ručníky, žínky, kartáče na vlasy, houby na obličej, nůžky na nehty a pilníky na nehty, břitvy, atd. - to vše by mělo být používáno POUZE VÁS!

Dokonce i v nejnaléhavějších případech, bez použití věcí jiných lidí nebo sdílení vašich osobních hygienických předmětů!

Totéž platí i pro jiné věci: oblečení, mobilní telefon, obuv atd. Buďte obzvláště ostražití během epidemií, chráňte se!

 • Jezte dostatek čerstvých surovin.

Bez ohledu na to, jaký druh nemoci chcete chránit před: pokud chcete být vždy zdravé, pak byste měli určitě jíst různé potraviny bohaté na základní vitamíny, minerály a enzymy.

Lidé, kteří jedí málo syrových potravin ve formě ovoce, zeleniny a čerstvých zelených, se cítí horší a jsou nemocnější častěji než ti, kteří mají denně nejméně 60-65% celkového objemu potravin, jsou syrová zelenina a ovoce, bobule a čerstvé zelené.

Použití velkého množství čisté sladké vody je klíčem k silnému imunitnímu systému a čistému tělu (voda dokonale čistí tělo toxinů, virů a bakterií).

Pijte asi dva litry vody denně a dobré zdraví je zaručeno!

Máte-li pocit, že začnete onemocnět, okamžitě přestat jíst (zůstat jeden den bez jídla, bez ohledu na to, jak jste špatní) a zvýšit množství spotřebované vody. Tato metoda poskytuje téměř úplnou záruku, že nemoc uhyne v kořenech, a nezačne.

Pokud jste se zpozdili a symptomy se po určitou dobu pociťují, nebo máte slabou počáteční imunitu, pak se u této metody zaručíte, že se vyhnete komplikacím po onemocnění a samotná choroba projde mnohem rychleji a snadněji, než kdybyste jedli jako dříve., a pil obvyklé (obvykle - to je malé) množství vody.

S největší pravděpodobností jste to měli: nespali jste dva dny v řadě a třetí den jste onemocněli? To není překvapující: nedostatek spánku snižuje odolnost těla vůči nemocem, tělo se stává náchylnějším k virům a bakteriím. Pokud je nedostatek spánku chronický, pak s největší pravděpodobností budete čelit velkým zdravotním problémům v budoucnu. Spát nejméně 7–8 hodin denně. V naší době - ​​to je minimum!

 • Pokuste se snížit množství stresu a naučit se relaxovat po náročném dni.

Stres ovlivňuje imunitní systém stejně jako nedostatek spánku. Stres může způsobit velmi vážný úder imunitnímu systému!

 • Silně odmítnout alkohol a kouřit!

Jak víte, pití a kouření mohou vést k velkému množství zdravotních problémů a také zhoršují existující nemoci.

Ani jedna z těchto silných imunit u kuřáků a milovníků úzkosti nemůže mluvit. Buďte opatrní!

 • Udržujte zdravý životní styl, to je nejlepší záruka vaší ochrany proti chorobám a virům!

Dostatek spánku, jíst plně, pohybovat hodně a chodit na čerstvém vzduchu, jít do lázní a temperament, být mírný ve všem, být vděčný, a - nejdůležitější věc! - Poznejte se na život pozitivněji a užívejte si každý den, každý okamžik vašeho každodenního života!

Užijte si malé věci: jasné slunce, modrá obloha, čerstvý vítr - optimisté jsou nemocní méně často.

Doufáme, že se nyní budete bránit chřipce a běžným nachlazení a dalším virům.