Cervikální myositida: co dělat, když máte krk

Když si pacient stěžuje, že má studený krk, nejčastěji diagnostikovaná myositida je zánět svalových vláken. Onemocnění může být způsobeno intoxikací těla, traumatem, hypotermií nebo zavedením patogenů.

Myositida se může objevit na pozadí onemocnění, která se běžně nazývají nachlazení - SARS, chřipky nebo bakteriální infekce - akutní respirační infekce. Mobilita krku bude obnovena po léčbě základního onemocnění a odstranění jeho charakteristických příznaků - ale pokud není děloha léčena, pak bolest vznikne při každém návrhu a po cvičení.

Krční zimnice - příznaky

Jaké jsou příznaky myositidy nachlazení?

Můžete zvýraznit charakteristické rysy:

 • silná bolest, která dává hlavě a ramenům;
 • někdy je bolest hlavy a čela;
 • citlivost páteře se zvyšuje pohybem a palpací;
 • bolest se objevuje v supraclavikulární oblasti a zvyšuje se s dýcháním;
 • amplituda pohybu hlavy a - někdy - horní končetiny je omezena;
 • palpační bolest se zvyšuje.

Palpace ve svalech mohou být plstěné prameny.

V případě exacerbace stoupá teplota, objeví se zimnice a horečka.

Myositida může být akutní a chronická. Akutní je neočekávaně, s hypotermií, během zimy, na pozadí chřipkových a akutních respiračních virových infekcí, s poraněním a po nadměrné fyzické námaze.

Chronická forma přetíženého krku je diagnostikována lékařem po akutní myositidě způsobené chladem nebo komplikací - patogenní mikroorganismy nejsou zcela zničeny a jakékoli snížení imunity opět vyvolává onemocnění. Při každé následné exacerbaci se intenzita bolesti zvyšuje. Pokud se nemoc neléčí, objeví se atrofie svalů, když se stav zhorší.

Bolest v myositidě je nejčastěji asymetrická - na jedné straně vždy bolí více než na druhé straně. Někdy je nemožné otočit hlavu nebo změnit polohu.

Bolí krk chladem - co dělat?

Jak léčit myositidu, pokud se objevila na pozadí nachlazení?

 1. Jakmile se bolest v krku objeví ve stavu odpočinku, který se s pohybem zvyšuje, je třeba udělat vše pro to, aby postižený orgán měl kompletní odpočinek - nepokoušejte se pohybovat a relaxovat. Vzhledem k tomu, že odpočinek je doporučován pro léčbu nachlazení, nebude to tak těžké. Máte-li vydržet nemoc na nohou, je vhodné použít teplý šátek.

V posteli je lepší ležet na zádech, pod krk pod polštář.

 1. Pokud je bolest nesnesitelná, měli byste užívat léky proti bolesti. Nejčastěji se předepisují nesteroidní protizánětlivé léky - Ibuprofen, Nimesulide, Nise. Pro erozivní onemocnění střev a peptické vředové choroby je nežádoucí užívat tuto skupinu léků - v tomto případě se doporučuje zvolit si léky jiného typu: „Analgin“ nebo „Paracetamol“. Všechny tyto nástroje současně snižují teplotu.

Lze použít svalové relaxanty, které normalizují funkci svalových vláken.

Pokud bolest není silná, stačí použít lokální přípravky - ohřívání mastí a krémů.

Doporučená zahřívací mast z následujícího seznamu: "Nikoflex", "Apizartron", "Finalgon". Pro děti je lepší používat lokální přípravky z řady Doctor IOM. Snižují svalové napětí a dráždí, odstraňují pocit bolesti.

 1. Pokud není teplota, pak můžete propojit metody tradiční medicíny - oteplování postupy.

Recepty na zahřívání obkladů:

 • vodka - impregnovaná gázou, navinutá v několika vrstvách, nanesená na krk, potažená plastovým obalem a zabalená na něco teplého;
 • suché teplo - vyhřívané proso, sůl, písek se nalijí do sáčku a aplikují se na postižené místo;
 • směs vodky, aloe šťávy a medu ve stejném množství - obklad je fixován, jako v 1 případě.

Po obložení v žádném případě nemůže superkolová.

Nejlepší na tom je zabalit „krkavý“ vlněný šátek kolem krku. Dráždí kožní receptory, stimuluje zásobování periferní krve a svaly obohacené kyslíkem jsou rychle obnoveny.

 1. Obyvatelé se snaží krmit krk, jakmile začne bolet. To nelze provést, dokud symptomy myositidy úplně nezmizí. Masáž se provádí pouze ve zdravém stavu, kdy všechny příznaky chladu prošly, jinak můžete infekci rozšířit do celého těla. Nejlepší je použít akupresuru nebo akupunkturu.
 2. Pokud příznaky zchladnutí již zmizely a krk je stále bolavý, můžete ho léčit pomocí kontrastních postupů. Během dne se během 5 minut střídají následující účinky: na postižené místo v sáčku se aplikuje teplá prosa nebo sůl a pak se kousky ledu.

V noci, opět zabalené v "kousání" šátek.

 1. Doma, pro vytápění, se používá modré světlo lampy, v nemocnici, při zotavení, je žádoucí připojit fyzioterapii - křemenné topení, vysokofrekvenční expozice, elektroforéza.

Pokud po všech procedurách stále přetrvává bolest v krku, je nutné podstoupit důkladné vyšetření. Může se stát, že myositida je vyvolána specifickými infekcemi, nervy sevřenými nervy, osteochondrózou nebo jinými organickými problémy, a nachlazení jednoduše stimuluje exacerbaci. Všechny tyto případy vyžadují zvláštní léčbu.

Dítě má bolest v zádech a teplotu

Pokud má dítě podobné pocity a stav, musí být jeho stížnosti vzaty velmi opatrně. To může znamenat nerovnováhu vnitřních orgánů v důsledku vrozených abnormalit, jejichž projevy se během zánětlivého procesu zhoršily.

Cervikální svaly jsou ovlivňovány svalovým křečem, na pozadí dětských infekcí - s nárůstem lymfatických uzlin, při jiných onemocněních, jejichž symptomy jsou tinnitus, celková horečka, spastické svalové napětí.

Jeden z příznaků meningitidy u dětí je také bolest v krku. Další známky smrtící nemoci - horečka, zvracení, vyrážka na končetinách a tělo - méně vyrážek na obličeji. Meningitida se může objevit na pozadí akutních respiračních virových infekcí nebo chřipky v případě komplikací, kdy jsou patogenní mikroorganismy přenášeny podél krevního oběhu a proudění lymfy a jsou zaváděny do mozku.

Pokud se po diagnostických opatřeních zjistí, že bolest na krku je způsobena běžným nachlazení, léčba se provádí stejným způsobem jako u dospělých.

Jediné, co by mělo být vyloučeno - vodka obklady. U dětí dochází ke zrychlení metabolických procesů, vysoká vstřebatelnost, vstřebání etylalkoholu do krevního oběhu. To může způsobit celkovou intoxikaci - při užívání léků k léčbě nachlazení se zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Pokud je pacientovi poskytován odpočinek na lůžku a je prováděna léčba - spojením fyzioterapeutických postupů a tradičních léčebných metod - útok zabere do 3-5 dnů. Myositida, která se objevila na pozadí ARVI, se obvykle podaří zastavit za 10-12 dnů.

Pokud nedochází k žádnému ovlivnění léčby a zkroucené svaly vyvolávají rozvoj vytěsnění páteře nebo prohloubení meziobratlové ploténky, je třeba zahájit důkladné vyšetření a zjistit hlavní příčinu vývoje myositidy.

Tip 1: Jak zacházet s tuhým krkem

 • - léky proti bolesti;
 • - antipyretická léčiva;
 • - vodka, med, aloe šťáva;
 • - sůl

Tip 2: Jak léčit krk v roce 2018

Někdy bolest v krku může signalizovat počáteční stadium závažných onemocnění nebo mechanického poškození krční páteře. Nebo jste možná chladili krk v chladném počasí? Jak správně ošetřit krk?

Obvykle po dobu exacerbace bolesti je pacientovi předepsán protizánětlivý nesteroidní lék. Po důkladném vyšetření však musí být určen odborníkem. Nedoporučuje se samoléčba. Přípravek ibuprofen nebo aspirin můžete užívat od léků proti bolesti.

Je velmi užitečný v období exacerbace několikrát denně, aby se masáž krku 5-10 minut. Chcete-li to provést, stiskněte prsty na body bolesti a několik vteřin je upevněte. Pokud se vám to nepodaří získat, zeptejte se někoho, koho máte rádi, aby vám pomohl.

V období exacerbace může být krk ošetřen dvěma opačnými metodami - chladem (ledem) nebo teplem (pytel s ohřátou solí nebo pískem). Teplý obklad se nejlépe provádí v noci. Ráno se probudíte, okamžitě se budete cítit uvolněně. Led snižuje otok a je velmi účinný při protahování svalů a zranění.

Po odeznění bolesti v krku se pacientovi doporučuje provádět speciální cvičení denně. Obsahuje několik jednoduchých cvičení, která pomohou krku relaxovat a zmírnit nadměrné svalové napětí. Zde jsou některé z nich:


 1. Utáhněte svaly na krku, zatímco stisknete ruku na čelo. Pak stiskněte dlaň na zadní straně hlavy. Opakujte tato cvičení několikrát.
 2. Stiskněte pravou dlaň na pravém chrámu a podle toho vlevo - vlevo. Napětí se svaly krku. Cvičení by také mělo být několikrát opakováno.
 3. Házet hlavu zpět, a současně stiskněte bradu dolů do jugular fossa. Opakujte 5 krát.
 4. Pomalu otáčejte hlavou v kruhu, přičemž vždy nastavte maximální hloubku svahu.
 5. Stiskněte pravé ucho k pravému rameni, aniž byste jej zvedli, a pak levé ucho - doleva. Pokuste se držet pozici několik sekund.

SHEIA.RU

Co dělat, když je krk Chucked: Domácí léčba

Jak zacházet s tuhým krkem

V chladnějších obdobích jsme častěji náchylní k nachlazení a infekčním onemocněním. S hypothermia, můžete chladit jakýkoliv orgán, včetně cervikální oblasti. Co dělat, když máte krk vychlazený a jak zmírnit nepříjemné příznaky?

Známky nemoci

Hlavním příznakem ztuhlého krku je ostrá bolest s každým otočením hlavy, která může proniknout tělem dolů do pasu. Takový stav může nastat nejen při nachlazení, ale také v důsledku virové infekce nebo chřipky.

Současně může dojít ke zvýšení teploty, vzniku bolesti hlavy, svalové slabosti a celkové nevolnosti. Pokud tělo nedokáže překonat infekci samo, zvětší se lymfatické uzliny v krku, které jsou vizuálně viditelné pod kůží a způsobují bolestivé pocity při stisknutí.

Tento stav vyžaduje kvalifikovanou léčbu, zejména pokud jsou lymfatické uzliny zvětšeny o více než jeden týden. K boji proti infekci jsou předepsány moderní antibiotika a léky ke zvýšení ochranných funkcí těla.

Důvody

Nejčastější příčinou ulpívání krku je zánět svalových tkání v důsledku jejich podchlazení. Na zapáleném místě dochází k zarudnutí a otoku kůže. Toto onemocnění se nazývá myositida a vyžaduje komplexní léčbu.

V krku může také chladit okcipitální nerv. Pokud k tomu dojde, objeví se stejné příznaky jako u zánětu měkkých tkání. Bolest při otáčení hlavy se stává nesnesitelnou a ustupuje až po užívání silných analgetik.

Neuralgie může být výsledkem nejen hypotermie, ale také silné fyzické námahy, osteochondrózy, zánětu meziobratlových plotének. To může nastat v důsledku zánětu podkladových svalových tkání, které vyvíjejí tlak na nervová zakončení. V tomto případě je léčba zaměřena na blokování zánětlivého procesu a zmírnění bolesti.

Léčba

Co způsobilo nachlazení krku, co dělat a jak zmírnit jejich utrpení? Před zahájením léčby je nejlepší poradit se s lékařem. Krk musí zajistit naprostý klid a teplo.

Jako doporučení pro léčbu zánětlivého procesu jsou následující:

 • Užívání analgetik a nesteroidních léčiv, jako jsou Nurofen, Ibuprofen, Ketonal, atd. Tyto látky dokonale snižují teplotu, blokují syndrom bolesti a působí protizánětlivě.
 • Lokální masti a krémy s hřejivými a protizánětlivými účinky. Rozšiřují krevní cévy a zlepšují krevní oběh v postižených oblastech, aktivují regenerační procesy v tkáních.
 • Antibakteriální léky jsou předepisovány pro infekční onemocnění s oteklými lymfatickými uzlinami. Doplňkové léky jsou také předepisovány antibiotiky ve formě vitaminových komplexů a imunostimulantů.
 • Oteplování. K tomu použijte alkoholové tinktury nebo zahřátou sůl v tkáňovém sáčku. Teplý šátek je svázaný přes obklad.
 • Fyzioterapeutické postupy. To může být vliv elektromagnetických vln, elektroforéza nebo ohřev křemene. Tyto postupy rychle odstraňují symptomy bolesti, zmírňují zánět a zabraňují vzniku nových relapsů. Průběh léčby je 10 sezení.

Lidové recepty

Kliku krku a nemůže se pohybovat, co dělat? V lidovém lékařství existuje mnoho způsobů, jak tento stav zmírnit. Recepty se skládají především z přírodních surovin ve formě léčivých rostlin a běžných produktů, které jíme.

Skvělý způsob, jak zmírnit zánět a otok běžným listem zelí. Je vybrán velký list, promyt a lehce odražen. Z výše uvedeného se třese mýdlem a posypané sódou. Listy zelí se aplikují na postižené místo, pokryté filmem a topným obvazem. Výrazný reliéf přichází velmi rychle.

Také bobkový list má vynikající protizánětlivé vlastnosti. Chcete-li připravit tření, vezměte 3 lžíce rozdrcených listů a jednu sklenici slunečnicového oleje a dobře promíchejte. Směs by měla být podána infuzí na tmavém místě po dobu nejméně 10 dnů. Takže otřete bolavé oblasti každé 3-4 hodiny. Zánět se odstraní za 1-2 dny.

Domácí mysti připravená z lžíce másla a lžičky suchého přesličky prášek rychle pomůže s myositidou. Tyto složky jsou pečlivě rozemlety na homogenní hmotu a výsledná směs je vtřena do postižené tkáně. Top kravata s teplou šálu. Masti se dobře zahřeje a zmírní bolest.

Vynikající nástroje pro obklady jsou duchové tinktury z bylin. Měsíček, heřmánek, podběl, marshmallows, máta peprná a další rostliny mají vysoký protizánětlivý účinek a mají lehký sedativní účinek.

Prevence

Abyste se vyhnuli nepříjemné bolesti při nachlazení, musíte sledovat své zdraví. V zimě musíte vždy nosit teplý šátek a vyhnout se průvanům. Žádné studené nebo virové infekci by nemělo být dovoleno driftovat a měla by být provedena včasná léčba.

Když se objeví první známky napětí ve svalech krku, měly by být důkladně masírovány měkkými kruhovými pohyby do silně zahřátého stavu. Svaly by měly být pravidelně posilovány pomocí cvičení na krku. Jedná se o otočení hlavy doprava, doleva, dopředu a dozadu a také kruhové rotace.

Je nutné posílit celý organismus jako celek, vést zdravý životní styl, jíst správně a efektivně a také sportovat. V zimě se doporučuje užívat komplex vitamínů, aby se posílily ochranné funkce organismu.

Mám krk

Je možné krk chladit?

Výskyt bolesti v krku v důsledku podchlazení je zcela normální, i když nepříjemný jev. Tam je bolestivý svalový křeč v odezvě na účinky nízké teploty, po kterém tam je porušení krevního oběhu a vývoj zánětlivého procesu. Neměli byste se snažit vyrovnat se s tímto problémem sami, je nejlepší se poradit s lékařem.

V důsledku dlouhodobého vystavení studenému vzduchu za předpokladu, že není dostatečně zabaleno, můžete získat sklíčidlo.

Příznaky bolesti krční páteře

Hlavním příznakem nachlazení v krku je, že se v něm objevuje neustálá bolest. V tomto případě je důležitá povaha samotné bolesti, protože bolest během zimy nelze zaměňovat s ničím jiným. Je bolavá, postupně se šíří od krční páteře k ramennímu opasku a lopatce. Bolest může začít dávat různým částem těla, stejně jako končetinám. Se studenou bolestí je obtížné otáčet krkem a také mluvit a žvýkat. Je dobré, když tyto příznaky zmizí bez stopy po několika dnech jejich projevu, ale pokud se tak nestane, měli byste se poradit s lékařem, protože situace může být vážná.

Zranění krku bolí

Pokud se bolest na krku po nachlazení začala, měli byste nejprve poskytnout svaly s naprostým klidem a pokud je to možné, na chvíli je nerušit. Je třeba se vyvarovat ostrých pohybů, fyzické cvičení by mělo být omezené, a nejlepší ze všeho, ihned po výskytu bolesti, konzultovat s lékařem. Může být nezbytné provést lékařskou prohlídku, která určí přesnou příčinu bolesti v krku a určí vhodnou léčbu.

Má lymfatické uzliny v krku

Lymfatická uzlina plní funkci mikrobů a je druhem filtru. Před ošetřením chlazené lymfatické uzliny je nutné stanovit přesnou příčinu jeho chladu. Pokud mluvíme o dítěti, chlad jeho lymfatické uzliny by mohl být způsoben nemocí, jako jsou spalničky nebo zarděnka. V případě horečky je možná tuberkulóza. V zánětlivém procesu jako výsledek ARVI terapie má za úkol eliminovat zdroj onemocnění. To napomůže imunomodulaci, jakož i makrolidovým antibiotikům jako prostředku k léčbě akutní formy onemocnění.

Nervózní kolem krku

Studený nerv v krku je doprovázen akutní bolestí a je výsledkem dlouhodobého vystavení studenému vzduchu. V tomto případě se doporučuje co nejdříve konzultovat lékaře, aby se předešlo komplikacím onemocnění. Provedení kvalitního lékařského vyšetření poskytne diagnózu a určí vhodnou metodu léčby.

Přitáhni krk, co dělat?

Pokud mluvíme o nachlazení krku, pak dochází k zánětu krčních svalů, ke kterému dochází v důsledku těžké podchlazení nebo nadměrné fyzické námahy. Křeč je reakcí svalů na účinky nízké teploty. K zánětu dochází v důsledku zhoršeného krevního oběhu ve svalech krční oblasti.

Ve většině případů je léčba nachlazení krku složitá. Zahrnuje příjem antipyretických léků, prostředky ke snížení závažnosti prožívané bolesti, pořádání zahřívacích procedur. Ty zahrnují zahřívání obkladů, procedury z fyzioterapeutického komplexu, stejně jako umístění chladných svalů tlustého střeva ve stavu úplného odpočinku.

Chlazený krk, jak se chovat?

Ošetření přetíženého krku si zaslouží podrobné zvážení. Nejdříve byste se měli vyhnout náhlým pohybům studeného krku a pokud možno umístit do stavu úplného odpočinku. Sportovní aktivity je nejlepší dočasně pozastavit a obecně dát krku kompletní odpočinek. Pro tento účel může být doporučeno lůžko.

V prvních dnech léčby těžkých bolestí v krku je možné doporučit užívání léků, které snižují bolestivé pocity. Mezi ně patří standardní analgetika, stejně jako léky nesteroidního původu, které zmírňují bolest a pozastavují průběh zánětlivých procesů. Zároveň bychom neměli zapomínat, že se nedoporučuje užívat žádné léky bez souhlasu lékaře.

Vzhledem k tomu, studený krk potřebuje oteplování, měli byste neustále instalovat oteplování obklady na to. Kromě toho můžete mazat krk s Apizartron, bude také poskytovat správné oteplování účinek. Je nutné vzít v úvahu skutečnost, že po vyjmutí ohřívacího obkladu musí krk udržet teplo.

S rostoucí teplotou jsou vyžadovány antipyretické léky. Zvýšená teplota může znamenat vývoj virové infekce.

Kromě toho, pro léčbu krku, je vhodné provést čistou a pečlivou masáž krční oblasti. To pomůže odstranit bolest a zmírnit zánět.

Lidové léky

Použití lidových prostředků pro léčbu nachlazení krku by mělo být považováno za další způsob, jak tuto nemoc odstranit. Můžete přidělit několik prostředků:

 • Altea kořen v objemu dvou lžíce se nalije sklenicí vařené vody po dobu deseti hodin. Vyhřívaná infuze je účinná při výrobě obkladů;
 • 5 lžíce soli nebo mořské soli se zahřívá v mřížce, poté se umísťuje do speciálního sáčku a aplikuje se na bolavé místo;
 • K zelí list se používá určité množství jedlé sody a mýdlo na prádlo, mleté ​​na struhadlo. Po nanesení fólie na krk se fixuje teplým šátkem nebo šátkem a nechá se přes noc

Oteplování

K přípravě ohřívacího obkladu je nutné připravit plátno nebo bavlněný hadřík a navlhčit ho v roztoku alkoholu nebo oleje, připevnit ho k bolavému místu. Můžete k tomu použít pouze ohřátou vodu. Umístěte polyethylen, olejovou tkaninu nebo papír na obklady nahoře. Pro více izolace, měli byste přidat vlnitou vrstvu, pak zabalte pevně obvazem, ale nepřehánějte to, protože těsný obvaz jen bolí. Je tedy nutné zajistit, aby každá následující vrstva byla širší než předchozí. Hrdlo je obaleno obkladem, nahoře je umístěn teplý šátek.

Výsledkem je skleníkový efekt doprovázený zvýšením teploty a vlhkosti. Pomalu se odpařuje vlhkost pod obkladem a zahříváním bolavého krku. Lék proniká kůží, se kterou je komprimován.

Mast na nachlazení

Pro zahřátí studeného krku můžete použít Apizartron - mast na bázi včelího jedu. Kromě toho Tenorium, které také obsahuje včelí jed s přidaným medem, hodně pomáhá. Tymián funguje dobře - tato mast dokonale zahřeje studené svaly a zajistí správný pronikavý efekt. Po nanesení masti musíte krk bezpečně zakrýt šátkem a chránit jej tak před vystavením průvanu. Ve většině případů, použití masti pro léčbu nachlazení krku poskytuje zotavení za dva týdny.

Léčba myositidy a neuralgie

Obsah článku

Před použitím ohřívacích činidel nebo antibakteriálních léčiv musíte zjistit příčinu problému. Následující faktory mohou vyvolat zánět svalové tkáně:

 • hypothermie kosterních svalů;
 • předchozí infekce (angina pectoris, akutní respirační infekce);
 • konstantní napětí svalů krku;
 • autoimunitní a endokrinní poruchy;
 • zranění a natažení krku;
 • kyfóza nebo skolióza;
 • velkou fyzickou námahou.

Příznaky myositidy

První a nejvíce nepříjemné známky zánětu svalové tkáně se zpravidla objevují ráno po probuzení. Pokud má člověk vychlazené svaly krku, příznaky myositidy budou:

 • tupá nebo bolestivá bolest v postižené oblasti krku;
 • zarudnutí a otoky tkání v oblasti zánětu;
 • bolesti hlavy a svalová slabost;
 • zvýšená bolest při pohybu nebo žvýkání potravy;
 • oteklé lymfatické uzliny v krku;
 • mírné zvýšení teploty;
 • zhutnění tkání v postiženém krku.

V některých případech, “lumbago” signály neuralgie nebo že osoba má studenou lymfatickou uzlu v krku.

Co dělat, když chlazený krk? Pokud zjistíte, výše uvedené příznaky by měly vyhledat pomoc terapeuta. Ne vždy podobné symptomy ukazují pouze zánět svalové tkáně.

Cervikální myositida u dětí

Pokud dítě vychladlo krk, léčba by měla začít okamžitě. U dětí je onemocnění charakterizováno akutním průběhem a výraznějším projevem nepříjemných symptomů. Následující faktory mohou vyvolat svalový zánět:

 • svalové napětí;
 • ostrý obrat hlavy;
 • infekční onemocnění;
 • zranění a špatné držení těla.

Frekvence onemocnění u dětí je 2krát vyšší než u dospělých. Pokud dítě vychladlo krk, příznaky myositidy budou:

 • přetrvávající bolest hlavy;
 • zvýšená bolest při ohýbání;
 • zvýšení teploty;
 • zánět lymfatických uzlin.

Dítě má chlazený krk, co dělat? V pediatrické terapii se používají zahřívací masti k odstranění zánětu, bolesti a edému tkání. Zrychlují proces krevního oběhu, který přispívá k regeneraci poškozených svalových vláken.

Cervikální myositida u těhotných žen

Vzhled myositidy je velmi citlivý na ženy během těhotenství. To je způsobeno významným zvýšením zátěže v dolní části zad, v důsledku čehož dochází k přetížení svalů. Pokud má žena během těhotenství studený krk, může to znamenat snížení imunitní ochrany. Často dochází k poklesu reaktivity těla v důsledku hypo-nebo avitaminózy.

Pokud jsou krční svaly studené, léčba by měla začít přijetím bezpečných analgetik a protizánětlivých léků, které nejsou absorbovány do placenty.

Konvenční léčba léky během těhotenství nemůže být použita, vzhledem k toxicitě některých účinných látek léčiv.

Neuralgie okcipitálního nervu

Na krku je nerv, co to znamená? V tomto případě nejde o myositidu, ale o neuralgii. Symptomy nemocí jsou však velmi podobné, zejména se jedná o projev bolesti v krku. Příčinou neuralgie může být:

 • poranění nervů;
 • infekční onemocnění;
 • kompresi nervu;
 • dna;
 • osteochondróza;
 • zánět meziobratlových plotének;
 • osteoartritida kloubů.

Co dělat, když je krční nerv chlazený? V některých případech dochází ke kompresi nervů při zánětu okolních tkání, které „tlačí“ na nervová zakončení. V tomto případě se protizánětlivé léky používají k odstranění syndromu bolesti.

Ve 45% případů je možné okamžitě eliminovat cervikální neuralgii. Operace umožňuje rychle eliminovat kompresi týlních nervů.

Úleva od příznaků nemoci se však nemusí objevit okamžitě, ale po týdnu nebo dokonce měsíci po operaci.

Tradiční metody léčby myositidy

Co dělat doma muž, který má studený krk? Pokud průběh nemoci není zatížen tvorbou hnisavých ložisek, mohou být k odstranění myositidy použity zahřívací prostředky. Přispívají k:

 • dilatace krevních cév;
 • urychlit krevní oběh;
 • odstranění toxinů;
 • eliminovat edém a zánět.

Mezi nejúčinnější prostředky alternativní medicíny patří:

 1. vodka obklady. Složte ve čtyřech čistých gázách a naplňte ji vodkou. Udělejte si komprimaci a dejte je na místo. Zakryjte gázu fólií a navlékněte vlněný šátek nebo šátek pro lepší zahřátí svalů;
 2. bylinné masti. 2 lžíce. Já nakrájejte vrbové pupeny v mixéru, pak smíchejte s 2 lžičkami. Já máslo. Směs rozetřete do postižené oblasti krku;
 3. směs pro mletí. Rozdrcte 30 bobkových listů a promíchejte je se 100 ml rostlinného oleje. Trvat na tom, že po dobu nejméně 10 dnů, pak se vtrhnout do zapálených částí krku.

Než začnete léčit studený krk pomocí lidových prostředků, je nutné se poradit s lékařem. Zahřívací činidla nebudou poskytovat žádoucí terapeutický účinek v případě bakteriální myositidy.

Drogová terapie

Léčba myositidy by měla začít u prvních příznaků onemocnění. To pomůže zabránit vzniku komplikací a přidání bakteriální infekce k zánětu. Je-li krk chlazený, jak se chovat? K eradikaci onemocnění lze použít následující typy léků:

 • "Nurofen" je protizánětlivý lék s antipyretickými vlastnostmi. Rychle eliminuje hypertermii a zánět ve svalové tkáni;
 • „Ketonal“ je nesteroidní anti-blogovací lék, který rychle zmírňuje bolest v místě zánětu. Účinné látky přípravku snižují aktivitu cyklooxygenázy, která zabraňuje syntéze prostaglandinů;
 • Summammed je antibiotikum, které pomáhá potlačovat bakteriální flóru uvnitř zánětlivých ložisek. Eliminuje otoky tkání a přispívá k jejich epitelizaci.

Co může rozmazat studený krk? Pro zmírnění příznaků nemoci je vhodné použít lokální léčiva. Aktivní složky léčiv rychle pronikají do místa zánětu, čímž se eliminuje patogenní flóra a otoky tkání. Počet účinných lékáren pro lékárny zahrnuje:

 • „Nayatox“ je lokální akční látka s analgetickými a zahřívacími vlastnostmi. Přispívá k rozšíření krevních cév a zlepšuje trofismus tkání;
 • "Apizartron" - mast s výrazným analgetickým a vazodilatačním účinkem. Může být použit jako u myositidy a cervikální neuralgie;
 • "Nikofleks" - lék komplexní akce, přispívající k úlevě od bolesti a expanzi krevních cév. Má protizánětlivé vlastnosti díky inhibici syntézy prostaglandinů.

Závěr

Léčba přetíženého krku by měla vždy začínat diagnózou. Bolest svalů i nervová komprese může vyvolat bolest. K eliminaci cervikální myositidy mohou být použita antibakteriální, analgetická a protizánětlivá činidla.

Co dělat, když chlazený krk?

V medicíně se toto onemocnění nazývá myositida. Hypotermie může být provokujícím faktorem, v důsledku čehož klesá reaktivita těla. Léčba myositidy by měla být prováděna pod lékařským dohledem. Může se vyvíjet v každém věku.

Hlavní příčiny onemocnění

Pojem běžného nachlazení popsal běžnou reakci kosterních svalů na účinky podchlazení. Ne všichni trpí miositidou, ale pouze ti, kteří mají slabý imunitní systém, vedou nezdravý a nehybný životní styl, nezodpovědný postoj ke svému zdraví. Kromě studeného vzduchu mohou být provokatéry vývoje myositidy:

 1. Bolest v krku, SARS nebo angína. Chlad v krku je v tomto případě důsledkem těchto onemocnění.
 2. Zánět ve svalech krku se může vyvinout v důsledku přítomnosti patologií, jako je artróza, meziobratlová kýla nebo osteochondróza. Umístění obratlů, kdy proudí, mění a mění polohu kosterních svalů. Napětí, a snaží se zajistit normální stav páteře, způsobit nepohodlí ve formě bolesti.
 3. Posttraumatická myositida se vyskytuje u lidí zapojených do sportu nebo těch, kteří dávají maximální přípustnou zátěž na krk.
 4. Koncepce chlazení krku je známá pracovníkům, studentům, hudebníkům, protože jsou na špatném místě po dlouhou dobu.
 5. Někteří lékaři mají sklon věřit, že toto onemocnění se může vyvinout z dlouhodobého stresu.
 6. Akumulace solí, zejména draslíku, ve svalech krku může v důsledku poranění způsobit rozvoj osifikující myositidy. Může být vrozený.
 7. Různé autoimunitní onemocnění.
 8. Toxická otrava různé povahy.

Někdy to bolí otočit hlavu, když máte revmatismus.

Osoba s dobrým zdravotním stavem v jakémkoliv věku může také dostat miositidu. Nejčastěji se toto onemocnění týká lidí ve stáří a těch, kteří jsou v povoláních neustále zaměstnáni. Děti jsou mnohem horší než nemoc.

Zaseknutý krk. Příznaky

Onemocnění může být rozpoznáno následujícími znaky:

 • akutní bolest, zhoršená nakloněním / zvednutím hlavy nebo pokusem o její otočení;
 • palpace jasně ukazuje svalové napětí v zanícené oblasti, ztuhlost nebo otok;
 • omezení při otočení krku s křečemi;
 • zarudnutí kůže na chladném místě;
 • zvýšení velikosti lymfatické uzliny.

Cervikální myositida u dětí

Toto onemocnění je nemocné au dospělých i dětí. Pokud však děti mají ztuhlý krk, léčba by měla začít okamžitě. Mají akutní myositidu doprovázenou silnou bolestí. K onemocnění může dojít v důsledku:

 • špatné držení těla;
 • dřívější infekční onemocnění;
 • svalové napětí;
 • poranění krční páteře.

Terapie myositidy u dětí je založena na použití zahřívaných mastí, gelů, tření. Regenerují poškozená svalová vlákna, obnovují krevní oběh, zmírňují záněty, znecitlivují.

A aby děti netrpěly touto nepříjemnou nemocí a mnoho dalších by mělo věnovat náležitou pozornost prevenci. Jde zejména o aktivní životní styl, povinnou sportovní činnost, správnou výživu, kontrolu držení těla, ergonomii pracovního prostoru.

Cervikální myositida u těhotných žen

Matky v době přenášení dítěte často onemocní touto chorobou. Důvody pro to mohou být velmi rozdílné - od psycho-emocionálního přepětí až po fyzické zranění. Jak léčit přetížené těhotné ženy krku řeknou lékaři. Musí jim dát protizánětlivé a analgetické léky vhodné pro děti.

Nemůžete používat tradiční terapii pro těhotné ženy, protože většina léků je absorbována placentou, což má škodlivý účinek na dítě.

Během těhotenství s povolenou myositidou:

 • lůžko;
 • masáže;
 • suché teplo;
 • fyzioterapie;
 • ruční terapie;

Neuralgie okcipitálního nervu

Komprese nervu (nerv na krku chlazený) nastane, když zapálené svaly vyvíjejí tlak na jeho konci. Tento stav způsobuje silnou bolest. Uvolnění pohody může protizánětlivé léčby.

Bolest krku se zimou může mluvit o chlazeném nervu. Příznaky myositidy a neuralgie jsou velmi podobné. Tyto dvě nemoci jsou zcela odlišné a jsou ošetřeny odlišně. Poznejte je sami, je nemožné. Příčinou neuralgie okcipitálního nervu může být jeden z následujících důvodů:

 • poranění nervů;
 • onemocnění způsobené infekcí;
 • osteochondróza;
 • zánět v meziobratlových ploténkách;
 • artikulární osteoartritida.

Úplně eliminovat cervikální neuralgii může být chirurgicky, pokud léky nepřinesou očekávaný výsledek.

Má lymfatické uzliny v krku

Lidský lymfatický systém je příliš citlivý na průvan a chlad. Provádí ochrannou roli, totiž neumožňuje šíření infekce po celém těle. Pokud je krk nafouknut a lymfatické uzliny jsou zanícené, pak nelze provést samoléčbu. Lékař musí předepsat léky a jejich režim, nikoli samotný pacient:

 • protizánětlivé léky;
 • imunomodulátory k posílení ochranné bariéry;
 • antibiotika pro případné zhoršení.

Jejich zánět je spojen a přímo s katarálním onemocněním, proto by měla být věnována zvláštní pozornost prevenci jejich rozvoje.

První pomoc ke zmírnění zánětu

Chcete-li zmírnit bolest, pokud dítě nebo dospělý vychlazil krk, potřebujete:

 1. Zůstaňte tak dlouho, jak je to možné, ve stavu odpočinku, ležící v posteli. Pokud potřebujete sedět, pak pod hlavu musíte dát měkký pohodlný polštář nebo polštář. Musíte se snažit zbytečně nepohybovat hlavou.
 2. Pro zmírnění těžké bolesti můžete užívat analgetikum, nejlépe s protizánětlivým účinkem. Antibiotika nemohou být užívána samostatně, bez předchozího souhlasu lékařské komunity.
 3. Zabalte studenou náplast teplým a měkkým šátkem. Noste jej ve dne, bez vzletu, je nutné jít do postele.

Když je nutné jít do nemocnice

Pokud má krk chlad, není nutné navštívit lékaře, pokud příznaky nenaznačují mírný zánět v kosterních svalech. Když je bolest lokalizována asymetricky, tj. V tomto směru, který je chlazený. Tradiční a netradiční terapie mohou pomoci.

V těžkých stádiích se bolest šíří různě: dodává rameni, oblasti lopatek, uším, čelní části, zádům nebo spánkům. U dětí v takových případech teplota také silně stoupá a hlava je velmi bolestivá. Akutní bolest v těchto oblastech je důvodem pro okamžitou léčbu na klinice pro diagnostiku a přesnou diagnózu a důvody jejího výskytu. Zvláště nebezpečné bolesti zad, je plná patologických procesů v hřebenu.

Diagnóza Který lékař kontaktovat

Diagnostika cervikální myositidy je jednoduchá. Lékař ji často rozpozná podle charakteristických příznaků, které pacient uvedl:

 • asymetrická bolestivá bolest;
 • obecná malátnost;
 • těsní ve svalech krku.

Někdy může lékař předepsat další výzkum, pokud má pacient podezření na komplikace nebo vývoj jiných příbuzných onemocnění:

Zkouška by měla být zahájena návštěvou okresního terapeuta. Pokud je potřeba, odkáže pacienta na příbuzné specialisty, a to na:

Po absolvování studie a diagnóze - nachlazení krku, je léčba předepsána s přihlédnutím k závažnosti a stádiu průběhu. Jinými slovy, lékař vám řekne, jak potřísnit zapálené oblasti krku, jaké léky užívat, jaké další manipulace by se měly provádět, aby se vyléčila myositida.

Krční ošetření

Léčba studeného krku by měla být od okamžiku prvních příznaků. Existují různé metody léčby, takže lékař a pacient by si měli zvolit efektivní a vhodný pro každý konkrétní případ.

Lidové léky

Tradiční medicína pomáhá léčit studený krk doma. Používá se jako doplňková léčba. Před použitím je nutné se poradit se svým lékařem. Účinnými prostředky jsou:

 • zálivkový olej;
 • kompresní lopuch;
 • heřmánkový květ na bázi masti;
 • dřišťálová tinktura;
 • éterické oleje.

Hlavní věc v léčbě myositidy lidových receptů - nepřehřívejte, s obklady nebo použití domácí masti.

Drogová terapie

Účinné léky pro nachlazení krku jsou:

 1. Apisatron. Je charakterizován jako účinné topné činidlo. Dobře odstraňuje křeč, svalové napětí.
 2. Rychlý gel. Anestetizován, obdařen protizánětlivým účinkem.
 3. Voltaren. Obdařen stejnými vlastnostmi jako výše uvedený lék.
 4. Kapsikam. Anestetizuje, ohřívá postižené oblasti krku.

Masáže

Studené svaly krku jsou jemně lemovány laloky ukazováčků, dokud bolest úplně nezmizí. Pokud jsou okcipitální hrudky bolestivé, musí být také nataženy laloky palců. Tato manipulace se provádí střídavě na každé straně. Masáž krku by měla být několikrát denně.

Je zakázáno masírovat lymfatické uzliny, zejména pokud je v nich lokalizován zánět.

Gymnastika

Studený krk v akutní formě cvičení nelze léčit. Léčebná gymnastika je povolena pouze několik dní po nástupu onemocnění. Když syndrom akutní bolesti ustoupí, opuch ustane. Nemůžete provádět žádné náhlé pohyby a silně přetahovat krk.

Propíchnutí suchou jehlou

Další způsob, jak zmírnit bolest. Používá se pouze v případě, že není síla vydržet. Zde musíte najít nejbolestivější část krku a pomocí obvyklé lékařské jehly (nutně sterilní) kůži a sval propíchnout. Pokud je správné určit polohu místa bolesti, měla by buď okamžitě zmizet, nebo významně poklesnout. V případě potřeby lze manipulaci několikrát opakovat.

Omezit pohyb a otočení krku, a tím snížit bolest, pomáhá krční límec. Kromě toho může výrazně snížit zatížení svalů.

Komplikace

Pokud je zima špatně vklouzla do krku a léčba nebyla zahájena včas, je to plná závažných následků a komplikací, jako jsou:

 • vývoj hnisavých forem myositidy;
 • subverze meziobratlových kloubů;
 • meziobratlová kýla;
 • zánět ve svalech jícnu, hltanu nebo hrtanu.

Období rehabilitace

Zmírnění bolesti u myositidy není považováno za úplné uzdravení. Aby se vrátil tón svalové tkáně, musíte podstoupit rehabilitaci. Provádí se s pomocí fyzioterapeutických cvičení. Tento program se skládá ze speciálně vyvinutého souboru cvičení zaměřených na obnovu zdraví a svalového tónu.

Prevence

Pokud se nachlazení krku stává častým onemocněním a často se stává akutní, je třeba pravidelně provádět preventivní opatření. Patří mezi ně:

 1. Správná poloha těla během spánku.
 2. Gymnastika
 3. Vyloučení výstupů studeného vzduchu v odizolovaném stavu nebo holém krku.
 4. Hnětení krku, pokud budete dlouho muset být ve stejném nebo nepohodlném postoji.
 5. Spát na ortopedickém polštáři.
 6. Kontrastní sprcha při remisi.
 7. Správná výživa. Vyloučení nejškodlivějších produktů ze stravy (Konzervy, Potraviny s přídavkem umělých E - příchutě a barviva, maso, káva, čaj, rafinované produkty, droždí)

Pokud se dobře staráte o své zdraví a zejména krk, můžete se snadno vyhnout utrpení bolesti, aniž byste utráceli spoustu peněz za léčbu myositidy. Chcete-li se oblékat podle počasí a dělat banální cvičení každé ráno, vyhnout se průvanům, zlepšit imunitu, vést správné, zdravé, a co je nejdůležitější mobilní způsob života, je nejlepší prevencí pro tuto a mnoho dalších nemocí.

Co dělat, pokud máte studený krk: hlavní známky zánětu, účinná léčba

Před použitím ohřívacích činidel nebo antibakteriálních léčiv musíte zjistit příčinu problému. Následující faktory mohou vyvolat zánět svalové tkáně:

 • hypothermie kosterních svalů;
 • předchozí infekce (angina pectoris, akutní respirační infekce);
 • konstantní napětí svalů krku;
 • autoimunitní a endokrinní poruchy;
 • zranění a natažení krku;
 • kyfóza nebo skolióza;
 • velkou fyzickou námahou.

Léčba myositidy a neuralgie

Příznaky myositidy

První a nejvíce nepříjemné známky zánětu svalové tkáně se zpravidla objevují ráno po probuzení. Pokud má člověk vychlazené svaly krku, příznaky myositidy budou:

 • tupá nebo bolestivá bolest v postižené oblasti krku;
 • zarudnutí a otoky tkání v oblasti zánětu;
 • bolesti hlavy a svalová slabost;
 • zvýšená bolest při pohybu nebo žvýkání potravy;
 • oteklé lymfatické uzliny v krku;
 • mírné zvýšení teploty;
 • zhutnění tkání v postiženém krku.

V některých případech, “lumbago” signály neuralgie nebo že osoba má studenou lymfatickou uzlu v krku.

Co dělat, když chlazený krk? Pokud zjistíte výše uvedené příznaky, měli byste vyhledat pomoc u praktického lékaře.Tyto příznaky ne vždy znamenají pouze zánět svalové tkáně.

Cervikální myositida u dětí

Pokud dítě vychladlo krk, léčba by měla začít okamžitě. U dětí je onemocnění charakterizováno akutním průběhem a výraznějším projevem nepříjemných symptomů. Následující faktory mohou vyvolat svalový zánět:

 • svalové napětí;
 • ostrý obrat hlavy;
 • infekční onemocnění;
 • zranění a špatné držení těla.

Frekvence onemocnění u dětí je 2krát vyšší než u dospělých. Pokud dítě vychladlo krk, příznaky myositidy budou:

 • přetrvávající bolest hlavy;
 • zvýšená bolest při ohýbání;
 • zvýšení teploty;
 • zánět lymfatických uzlin.

Dítě má chlazený krk, co dělat? V pediatrické terapii se používají zahřívací masti k odstranění zánětu, bolesti a edému tkání. Zrychlují proces krevního oběhu, který přispívá k regeneraci poškozených svalových vláken.

Cervikální myositida u těhotných žen

Vzhled myositidy je velmi citlivý na ženy během těhotenství. To je způsobeno významným zvýšením zátěže v dolní části zad, v důsledku čehož dochází k přetížení svalů. Pokud má žena během těhotenství studený krk, může to znamenat snížení imunitní ochrany. Často dochází k poklesu reaktivity těla v důsledku hypo-nebo avitaminózy.

Konvenční léčba léky během těhotenství nemůže být použita, vzhledem k toxicitě některých účinných látek léčiv.

Neuralgie okcipitálního nervu

Na krku je nerv, co to znamená? V tomto případě nejde o myositidu, ale o neuralgii. Symptomy nemocí jsou však velmi podobné, zejména se jedná o projev bolesti v krku. Příčinou neuralgie může být:

 • poranění nervů;
 • infekční onemocnění;
 • kompresi nervu;
 • dna;
 • osteochondróza;
 • zánět meziobratlových plotének;
 • osteoartritida kloubů.

Co dělat, když je krční nerv chlazený? V některých případech dochází ke kompresi nervů při zánětu okolních tkání, které „tlačí“ na nervová zakončení. V tomto případě se protizánětlivé léky používají k odstranění syndromu bolesti.

Ve 45% případů je možné okamžitě eliminovat cervikální neuralgii. Operace umožňuje rychle eliminovat kompresi týlních nervů.

Úleva od příznaků nemoci se však nemusí objevit okamžitě, ale po týdnu nebo dokonce měsíci po operaci.

Tradiční metody léčby myositidy

Co dělat doma muž, který má studený krk? Pokud průběh nemoci není zatížen tvorbou hnisavých ložisek, mohou být k odstranění myositidy použity zahřívací prostředky. Přispívají k:

 • dilatace krevních cév;
 • urychlit krevní oběh;
 • odstranění toxinů;
 • eliminovat edém a zánět.

Mezi nejúčinnější prostředky alternativní medicíny patří:

 1. vodka obklady. Složte ve čtyřech čistých gázách a naplňte ji vodkou. Udělejte si komprimaci a dejte je na místo. Zakryjte gázu fólií a navlékněte vlněný šátek nebo šátek pro lepší zahřátí svalů;
 2. bylinné masti. 2 lžíce. Já nakrájejte vrbové pupeny v mixéru, pak smíchejte s 2 lžičkami. Já máslo. Směs rozetřete do postižené oblasti krku;
 3. směs pro mletí. Rozdrcte 30 bobkových listů a promíchejte je se 100 ml rostlinného oleje. Trvat na tom, že po dobu nejméně 10 dnů, pak se vtrhnout do zapálených částí krku.

Než začnete léčit studený krk pomocí lidových prostředků, je nutné se poradit s lékařem. Zahřívací činidla nebudou poskytovat žádoucí terapeutický účinek v případě bakteriální myositidy.

Drogová terapie

Léčba myositidy by měla začít u prvních příznaků onemocnění. To pomůže zabránit vzniku komplikací a přidání bakteriální infekce k zánětu. Je-li krk chlazený, jak se chovat? K eradikaci onemocnění lze použít následující typy léků:

 • "Nurofen" je protizánětlivý lék s antipyretickými vlastnostmi. Rychle eliminuje hypertermii a zánět ve svalové tkáni;
 • „Ketonal“ je nesteroidní anti-blogovací lék, který rychle zmírňuje bolest v místě zánětu. Účinné látky přípravku snižují aktivitu cyklooxygenázy, která zabraňuje syntéze prostaglandinů;
 • Summammed je antibiotikum, které pomáhá potlačovat bakteriální flóru uvnitř zánětlivých ložisek. Eliminuje otoky tkání a přispívá k jejich epitelizaci.

Co může rozmazat studený krk? Pro zmírnění příznaků nemoci je vhodné použít lokální léčiva. Aktivní složky léčiv rychle pronikají do místa zánětu, čímž se eliminuje patogenní flóra a otoky tkání. Počet účinných lékáren pro lékárny zahrnuje:

 • „Nayatox“ je lokální akční látka s analgetickými a zahřívacími vlastnostmi. Přispívá k rozšíření krevních cév a zlepšuje trofismus tkání;
 • "Apizartron" - mast s výrazným analgetickým a vazodilatačním účinkem. Může být použit jako u myositidy a cervikální neuralgie;
 • "Nikofleks" - lék komplexní akce, přispívající k úlevě od bolesti a expanzi krevních cév. Má protizánětlivé vlastnosti díky inhibici syntézy prostaglandinů.

Závěr

Léčba přetíženého krku by měla vždy začínat diagnózou. Bolest svalů i nervová komprese může vyvolat bolest. K eliminaci cervikální myositidy mohou být použita antibakteriální, analgetická a protizánětlivá činidla.

Jak léčit doma: drogy a tradiční medicína

Lehký vánek z okna ve veřejné dopravě, ponor do místnosti nebo pracovní klimatizace stačí na to, aby způsobila bolest v krku. U lidí se tento syndrom nazývá „krvácení do krku“ a v medicíně - cervikální myositida. Toto onemocnění je poměrně časté, může se vyskytovat u lidí různého věku, bez ohledu na jejich sociální postavení.

Jak porozumět tomu, že vyhodil krk

Obvykle se první příznak daného stavu objeví v dopoledních hodinách, kdy se člověk chce dostat z postele. Během noci se vlákna krčních svalů křečí a bobtnají, když se pokusíte udělat i mírný pohyb, člověk trpí poměrně silnou bolestí,

 • zvyšuje se při otáčení nebo ohýbání hlavy;
 • zvyšuje se s nejjednoduššími pohyby nebo lisováním na svaly;
 • zvyšuje se žvýkáním;
 • je lokalizován asymetricky (má zvláštní projev pouze na jedné straně);
 • dává rameni, uším, čelu nebo oblasti lopatek;
 • různé zčervenalé a oteklé kůže v oblasti bolesti.

Charakteristickým rysem cervikální myositidy je, že u dospělých tento stav není nikdy doprovázen horečkou, ale v dětství, naopak, bude nutně prudký nárůst tělesné teploty a silných bolestí hlavy. Mimochodem, pokud se u dětí vyskytne stav „foukaného krku“, bude s největší pravděpodobností doprovázet různé komplikace, zatímco u dospělých se to nestane.

Kromě těžké bolesti se cervikální myositida projeví i jinými příznaky:

 • obecná slabost;
 • oteklé lymfatické uzliny umístěné v těsné blízkosti místa zánětu;
 • svaly v místě léze budou těsné a těsné.

Pokud se uvažovaný fenomén začíná léčit včas, pak všechny výše uvedené příznaky zmizí během několika dní, „zbytkové“ účinky mohou být přítomny po dobu dalších 2-3 týdnů, ale v menším stupni intenzity. Pokud není léčba cervikální myositidy léčena, je to doprovázeno rozvojem komplikací:

 • zánět svalů hrtanu, jícnu a hltanu;
 • hnisavá forma cervikální myositidy;
 • dušnost a kašel;
 • subluxace krčních meziobratlových kloubů;
 • meziobratlová hernie krční páteře.

Diagnostická opatření

Při návštěvě lékaře se stížností „krvácí do krku“ zpravidla pacient rychle prochází diagnostickým stupněm - diagnóza se provádí na základě pacientových charakteristických stížností a výsledků vyšetření:

 • slabost;
 • asymetrické bolesti v krku;
 • s hmatem krku lékař určí těsnění a uzliny ve svalech.

Je extrémně vzácná, ale jmenování dalšího vyšetření - radiografie, elektromyografie, biopsie - umožňuje potvrdit diagnózu a posoudit stav svalů krku postižených zánětlivým procesem.

Domácí léčba - tradiční způsoby

Je nutné zahájit léčbu okamžitě, jak byl krk vyfouknut, a objevily se první příznaky tohoto nepříjemného stavu.

Samozřejmě, nejlepší možností by bylo vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc, ale není-li možnost poradit se s lékařem, může být léčba prováděna doma.

Tradiční metody léčby cervikální myositidy jsou v souladu s následujícími doporučeními:

 1. Krční svaly musí zajistit maximální klid a často se je snaží zcela uvolnit.
 2. Musíte spát na pohodlném polštáři.
 3. Místo bolesti může být aplikováno oteplování masti, které zahrnují Nayatoks, Finalgon, Ketonal a další. Po aplikaci jednoho z těchto léků na zanícenou oblast krku by měl být obalen teplým šátkem.
 4. Pokud nebyly po ruce žádné ohřívací masti, lze na krk aplikovat vodku.
 5. Průvan a náhlé změny teploty vzduchu jsou jistě vyloučeny.
 6. K rychlému zbavení se zánětlivého procesu mohou být přijímány nesteroidní protizánětlivé léky, mezi které patří Dykloberl, Ibuprofen, Ketonal a další.
 7. Po nanesení masti na místo léze lehce masírujte zapálené svaly lehkými masážními pohyby. Je však třeba poznamenat, že se zvětšenou lymfatickou uzlinou by se v žádném případě neměla provádět masáž.
 8. Pokud se zvýší tělesná teplota pacienta, může mu být podána jakákoliv antipyretická léčiva - například Nurofen nebo Paracetamol.

Upozornění: pokud se zánět lymfatických uzlin začal (má velkou velikost a je zjevně bolestivý při palpaci), není vhodné pokračovat v léčbě doma, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud cervikální myositida přinese nesnesitelnou bolest, pak se můžete poradit s lékařem - dá novocainickou blokádu, čímž zmírní stav pacienta.

Pokud léčba krční myositidy doma tradičními metodami nedala úlevu během 2-3 dnů, pak budete muset vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Faktem je, že v některých případech může být tento jev komplikován infekcí nebo hnisavou formou.

Pokud odborník zjistí přítomnost infekce, pacientovi bude předepsán cyklus léčby antibiotiky, ale s hnisavou formou cervikální myositidy, s největší pravděpodobností bude nutný chirurgický zákrok, který se však stává velmi vzácně.

Léčba lidových prostředků

"Foukaný krk" není nová diagnóza, tato podmínka byla dobře známa našim předkům, takže tradiční medicína je bohatá na fondy, které by měly být použity na léčbu cervikální myositidy.

Masti ze slaniny a přesličky

Vezměte jednu část přesličky s práškovým polem a čtyři části lůj (nasekané), promíchejte a rozemele na homogenní hmotu.

Hotový přípravek by měl být uchováván v chladničce, ve skleněném obalu s uzavřeným víčkem.

A použití výsledné masti by mělo být několikrát denně, mazání postižených oblastí krku tenkou vrstvou (můžete jemně třít nástroj). Před použitím musí být tento nástroj zahříván v rukou.

Aplikace listových listů

Lékárna si může koupit bobkový olej - vynikající nástroj pro léčbu cervikální myositidy. Mimochodem, pokud je stav "foukané krkem" v osobě často, pak by měl být v jeho zásobách neustále přítomen zálivkový olej.

Před použitím je třeba ohřát 1 litr vody do teplého / pohodlného stavu, přidat 10 kapek vavřínového oleje, vše promíchat. Ve výsledném produktu se navlhčí ubrousek nebo ručník, potom se tkanina navine s lanem a nanese na krk. I intenzivní bolest začne klesat doslova 20 minut po aplikaci takové aplikace.

Lopuch list komprimovat

Musíte vzít 5 listů lopuchu obyčejné, důkladně je umyjte a nalijte vroucí vodou. Listy jsou naskládány, pak jsou aplikovány na krk a fixovány flanelem nebo vlněnou látkou.

Tento obklad může a měl by zůstat na krku několik hodin.

Stejným principem si můžete udělat komprimaci listů zelí - mimochodem, nejen zmírní bolest a sníží zánět svalů, ale také zmírní zvýšenou tělesnou teplotu, pokud je jedna.

Willow mast

Bude potřebovat vrbové pupeny a pravidelné máslo v poměru 1: 1. Je nutné rozdrtit vrbové pupeny v třecí misce na sypký stav (přítomnost zrn je přijatelná), pak se výsledná hmota smísí s máslem, které musí být předem změkčeno.

Hotová léčivá hmota musí být několikrát denně vtírána do bolestivých oblastí krku.

Heřmánek masti

Heřmánek květiny by měly být mleté ​​na prášek (je lepší použít suchý materiál) a smíchat s změkčeným máslem v poměru 1: 4, kde jedna část rostlinných surovin. Hotový výrobek aplikujte na bolestivé oblasti nejméně 4krát denně.

Nedoporučuje se připravovat velké množství masti najednou, protože jeho trvanlivost není dlouhá.

Infuze borage trávy s protizánětlivým účinkem

Okurka bylina v lékárnách prodávaných pod farmakologickým názvem "borage droga". Musíte si vzít jednu lžičku nebo dezertní lžičku suchých surovin, nalijte 200 ml vroucí vody a zakryjte nádobu víčkem, zabalte do něčeho teplého. Prostředky se podávají infuzí po dobu pěti hodin, poté se filtrují a vezmou jednu polévkovou lžíci nejméně 5krát denně.

Protizánětlivá infuze z jara Adonis

Sklenici vroucí vody (asi 300 ml) zalijeme jednou lžičkou jarní trávy adonis, přikryjeme víčkem a zahřejeme (zabalíme) ručníkem. Prostředky se podávají infuzí po dobu jedné hodiny, pak se filtrují a třikrát denně třikrát vezmou jednu lžíci.

Dřišťál kůra tinktura

Jemně nakrájejte dřišťálovou kůru, vložte ji do skleněné nádoby a nalijte 70% alkoholu. Poměr dřišťál a alkoholu by měl být 1:10. Tento lék se podává na tmavém a teplém místě po dobu 10 dnů, pravidelně (jednou denně), výrobek musí být důkladně protřepán. Poté se hotová tinktura přefiltruje a třikrát denně se vezme do 30 kapek.

Tinktura z kůry dřišťálu dokonale eliminuje zánět, ale můžete ji užívat pouze v případě, že pacient nemá kontraindikace k užívání alkoholických nápojů a jeho práce není spojena se zvýšenou pozorností.

Masáž s esenciálními oleji

Pokud je krk vyfouknutý, pak masáž bude velmi účinnou léčbou. Je lepší provést tento postup za použití éterických olejů:

 • rozmarýn - krátkodobě zmírňuje bolest;
 • jalovec - zlepšuje krevní oběh, působí protizánětlivě;
 • Skořice - ohřívá svaly a eliminuje i těžké křeče;
 • cedr - urychluje proces hojení, snižuje zánět, zvyšuje krevní oběh;
 • heřmánek - má protizánětlivý účinek.

Vezměte prosím na vědomí: éterické oleje jsou silné alergeny, takže před jejich použitím je třeba se ujistit, že tělo na ně adekvátně reaguje.

K tomu stačí aplikovat malé množství zředěného esenciálního oleje na oblast kůže (například na vnitřní stranu ohybu lokte) a počkat 20-30 minut.

Absence zarudnutí a svědění v místě aplikace znamená nepřítomnost alergií.

K přípravě masážní směsi je třeba použít 10 ml základního oleje (může to být mandle, lněné semínko, jojoba nebo olivový olej) a 3-4 kapky esenciálního oleje. Hotová olejová směs by se měla aplikovat na bolestivé oblasti krku, lehce otřít a lehce masírovat pohyby do kůže. Tato masáž s použitím esenciálních olejů by měla být prováděna nejméně třikrát denně.

Pokud jste si vyhodili krk, pak nemusíte podlehnout zoufalství a panice - tento stav se dá snadno léčit. Cervikální myositida je jednou z mála nemocí, kterou lékaři umožňují léčit doma a lidové léky.

Pokud však během 2-3 dnů nedojde ke zlepšení zdravotního stavu, začaly se zapalovat blízké lymfatické uzliny a stoupala tělesná teplota, což je důvodem k vyhledání kvalifikované lékařské pomoci.

Co dělat, když vyhodíte krk a nemůžete otočit hlavu?

Taková choroba, jako je cervikální miositida, o které lidé říkají „krvácí krk“, se projevuje poměrně náhle. Příčinou tohoto onemocnění je průvan, náhlé změny počasí, nepříjemná poloha hlavy během spánku, prodloužené napětí svalů krku během práce, stres. Často se myositida stává komplikací po akutní respirační virové infekci, bolesti v krku, chřipce.

Bohužel se budete cítit nemocní až po nějaké době. V předvečer odpoledne jste se cítili dobře, ale ráno jste začali cítit syndromy bolesti v krku. Pokud taková situace nastane, můžete se na několik následujících dnů rozloučit s procházkami a nočním životem, protože celý váš čas by měl být léčen.

Dnes se podíváme na to, co máme dělat, když si prolete krkem, a také na lepší léčbu myositidy doma - s lidovými prostředky nebo tradičními drogami?

Příznaky a příčiny cervikální myositidy

Hypotermie a průvraty jsou běžnou příčinou myositidy. Obzvláště jasně se první známky objevují v dopoledních hodinách. Tam je otok zapálených svalů, tam je křeč, který provokuje bolest. Je lokalizován v určitých částech krku, zakrývá chrámy, uši, přední část.

S pohyby se bolest zintenzivňuje, jejich intenzita se zvyšuje. Příznaky jsou přidány do:

 • opuch;
 • svalové napětí v krku;
 • lokální zvýšení teploty;
 • pocit brnění;
 • výskyt dušnosti;
 • letargie

Myositida vždy přichází neočekávaně a je typická pro lidi všech věkových skupin. Nicméně, nejcitlivější k “návrhům nemoci” jsou starší, atleti, stavitelé. Obecně platí, že ti, kteří pracují v průvanu nebo v podmínkách zvýšené fyzické námahy.

Kam jít s bolavým krkem?

S takovým problémem je běžné kontaktovat neurologa. Návštěva lékaře je povinná, je-li u krku vyfouknut krk. Děti jsou velmi citlivé na různé nemoci, protože nemoci mohou významně ovlivnit proces tělesného a duševního vývoje.

Pokud je krk vyfouknut u dospělého, pak lékaři nemusí jít, ale problém by neměl být ponechán bez léčby. Co dělat, aby se rychle zbavit bolesti krční páteře? Můžete si užívat tradiční a netradiční terapeutická opatření. Začněme s tradiční nejefektivnější léčbou.

Domácí léčba tradičními způsoby

Tradiční metody léčby cervikální myositidy jsou v souladu s těmito doporučeními:

 1. Provedení lehké vlastní masáže: jemně hněte krk a záda lehkým pohybem po nanesení masti. Při zánětech lymfatických uzlin nelze provést masáž.
 2. K odstranění zánětu svalů k perorálnímu podání nesteroidních protizánětlivých léčiv (Nurofen, Dikloberl, Ketonal).
 3. S rostoucí teplotou vezměte antipyretika (Paracetamol, Nurofen).
 4. Použijte ohřívací masti (Finalgon, Apizatron, Nayatox, Ketonal, Nikofleks, atd.) A po natažení zabalte krk teplým šátkem.
 5. V nepřítomnosti ohřívání masti, teplý vodka obklad může být aplikován.
 6. Zajistěte maximální klid krčních svalů a častěji relaxujte.
 7. Spát na pohodlném polštáři.
 8. Zabraňte průvanu a náhlým změnám teploty.
 9. Pro nesnesitelné bolesti se poraďte s lékařem o blokádě Novocainic.
 10. Pro zánět lymfatické uzliny, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem, protože self-léky doma je plná komplikací.
 11. Takové tradiční způsoby léčby vám rychle ušetří nepříjemné účinky hypothermie krku. Pokud léčba nedává účinek po 2-3 dnech, důrazně doporučuji navštívit neurologa, protože komplikace se mohou vyvíjet náhle a velmi rychle.

Studený krk lze léčit nejen tradičními, ale i netradičními nebo lidovými prostředky. Pojďme k nim.

Efektivní lidové prostředky

Zánětlivá miositida děložního čípku se může léčit lidovými prostředky pouze za jedné podmínky: pokud není zvlášť závažná a bez komplikací. Jak léčit výše uvedený problém doma nabízí alternativní medicínu? Níže je uveden seznam jednoduchých příprav a používání lidových prostředků:

 1. Vodka obklady. Pravidelná vodka může nahradit ohřívací masti. Chcete-li vytvořit obklad, budete potřebovat kus gázy nebo široký obvaz, složený v několika vrstvách. Musí být nasycen vodkou a nanesen na bolavé místo pokryté filmem nahoře. Pro zajištění komprese a přídavného tepla se doporučuje použít šátek nebo šátek. Tento obklad lze použít během dne, pokud je to možné, nebo před spaním.
 2. Komprese z brambor dokonale zahřeje krk a výrazně sníží otok svalových vláken, což vám umožní zmírnit bolest. Pro jeho přípravu je nutné vařit v uniformě (je zbytečné používat loupané brambory) 4 velké brambory do velmi měkkého stavu. Poté by měly být rozmačkané, nasekané společně s kůrou. Dále je hmota zabalena do bavlny a aplikována na krk. Z výše uvedeného je obklad zahříván vlněným šátkem v některých zatáčkách. Nechte tento rostlinný lék vychladnout. Po odstranění obruby se krk třel vodkou a znovu se zabalil šátkem. Léčba trvá až do úplného uzdravení. Procedura by měla být provedena před spaním, protože po takovém hlubokém zahřátí tělo potřebuje odpočinek.
 3. Stlačit lopuch. Pro obklady použijte listy obyčejného lopuchu, dobře promyté a opařené vařící vodou. Jsou aplikovány na bolavé místo a fixovány teplou látkou, obvykle vlnou. Komprese by měla být používána po dobu 3-5 hodin, aby byl co největší účinek.
 4. Kompakt s křenem je vynikajícím činidlem, které vám umožní co nejrychleji odstranit všechny nepříjemné projevy onemocnění. K tomu je 200 g strouhaného křenového kořene zabaleno do dvou vrstev gázy a naneseno na krk. Poté je obklad upevněn bavlněným hadříkem a ponechán tak dlouho, jak je to jen možné, ale ne déle než 12 hodin. V závislosti na individuální citlivosti může každý pacient trpět pocitem pálení po jinou dobu: jedna netrvá déle než 30 minut a druhá se zahřívá po dobu 12 hodin bez velkého nepohodlí. Jakmile se pocit pálení stane nesnesitelným, obklad se odstraní a krk se otře rostlinným olejem nebo tukem. Léčba trvá až do úplného vymizení bolesti a ztuhlosti.
 5. Tinktura květy - účinný prostředek proti jakémukoliv svalovému zánětu. K získání 100 g čerstvých bílých fialových květů nalijte 500 ml lékařského alkoholu a nechte ho vyluhovat na tmavém chladném místě po dobu nejméně 10 dnů. Kmen léku není vyžadován, protože čím více trvá na tom, tím silnější se stává. Mají bolest až 10krát denně, až bolest úplně zmizí.

Abychom byli vždy plně připraveni, je důležité vědět, co dělat, když je krk napnutý, jak správně zacházet s takovým stavem. Použití lidových prostředků prokázalo svou vysokou účinnost.

Mnoho lidí uniká z bolesti, aniž by se uchýlili k použití mastí nebo pilulek.

Pokud po několika dnech samoléčby přirozenými léky nedojde ke zlepšení, měli byste se poradit s lékařem, abyste se vyhnuli komplikacím cervikální myositidy.

Obecná doporučení

Komplexní léčba myositidy zahrnuje následující položky:

 1. Zajistěte maximální svalový klid.
 2. První 3 dny se doporučuje dodržovat lůžko.
 3. Prvních pár dní se držet diety, to znamená vyloučit ze stravy všechny mastné, smažené, uzené a slané potraviny.
 4. Pijte dostatečné množství vody, tj. Nejméně 2 litry.
 5. Udělat lehkou masáž, ale pouze v případě slabé bolesti.
 6. Dodržujte všechna doporučení ošetřujícího lékaře.
 7. Zabývá se fyzikální terapií (periodická rotace hlavy pomáhá urychlit krevní oběh, což vede k rychlému zotavení), ale pouze v nepřítomnosti těžké bolesti a zánětu.
 8. V případě silných bolestí se znovu poraďte s lékařem, aby bylo možné provést Novocainic blokádu.
 9. Bez nutnosti užívat léky proti bolesti, pouze pokud bolest nezastaví nebo neumožní usnout.
 10. Aby se zabránilo další podchlazení zapálené oblasti, tj. Vyloučit všechny druhy průvanu, nosit šátek nebo svetry s vysokým krkem, na podzim a na jaře nosit kapuci.
 11. Nachlazení by mělo být ošetřeno až do konce (nechodte do práce nebo studujte až do konce nemocnice, je lepší se zcela zbavit nemoci).
 12. Během spánku používejte anatomický polštář, aby se zabránilo opětovnému křeči svalů.

Ošetření je možné doplnit ohřevem infračervenou lampou, ale tento postup musí předepsat i lékař.

Komplikace

Pokud se nebudete zabývat léčbou myositidy v čase, mohou nastat závažné následky: hnisavá forma myositidy, subluxace meziobratlových kloubů v oblasti děložního hrdla, meziobratlová kýla. Zahrnují také zánět svalů v hrtanu, hltanu a dokonce i jícnu. Někdy je dýchavičnost, kašel.

Prevence

Po onemocnění nebo s častými exacerbacemi:

 1. Jít do postele, ujistit se, že si pohodlně lehnete, hlava by neměla ležet příliš vysoko.
 2. Nemůžete jít ven s vytápěným tělem (například ihned po koupeli, tělesném tréninku atd.).
 3. Nepřehánějte krk, vždy jej zakryjte šátkem před větrem a pokud možno použijte kuklu.
 4. Při dlouhodobé práci krk promíchejte s cvičeními popsanými výše.
 5. Vyberte si to pravé, vhodné pro vás, ortopedický polštář.
 6. V remisi je ukázána sprcha.

Musíte se pečlivě postarat o své zdraví, abyste netrpěli silnou bolestí a nemuseli utrácet peníze za drahé léky.

Není divu, že rodiče a prarodiče z dětství učí děti, aby se teple oblékly. Aby nedošlo k vyfouknutí krku, nezapomeňte dělat denní cvičení, oblékat se „podle počasí“ a vyhýbat se průvanům.

V chladném a větrném počasí si nezapomeňte nosit šátek. Postarejte se o sebe!

Provokující faktory

V medicíně se toto onemocnění nazývá myositida. Hypotermie může být provokujícím faktorem, v důsledku čehož klesá reaktivita těla. Léčba myositidy by měla být prováděna pod lékařským dohledem. Může se vyvíjet v každém věku.

Hlavní příčiny onemocnění

Pojem běžného nachlazení popsal běžnou reakci kosterních svalů na účinky podchlazení. Ne všichni trpí miositidou, ale pouze ti, kteří mají slabý imunitní systém, vedou nezdravý a nehybný životní styl, nezodpovědný postoj ke svému zdraví. Kromě studeného vzduchu mohou být provokatéry vývoje myositidy:

 1. Bolest v krku, SARS nebo angína. Chlad v krku je v tomto případě důsledkem těchto onemocnění.
 2. Zánět ve svalech krku se může vyvinout v důsledku přítomnosti patologií, jako je artróza, meziobratlová kýla nebo osteochondróza. Umístění obratlů, kdy proudí, mění a mění polohu kosterních svalů. Napětí, a snaží se zajistit normální stav páteře, způsobit nepohodlí ve formě bolesti.
 3. Posttraumatická myositida se vyskytuje u lidí zapojených do sportu nebo těch, kteří dávají maximální přípustnou zátěž na krk.
 4. Koncepce chlazení krku je známá pracovníkům, studentům, hudebníkům, protože jsou na špatném místě po dlouhou dobu.
 5. Někteří lékaři mají sklon věřit, že toto onemocnění se může vyvinout z dlouhodobého stresu.
 6. Akumulace solí, zejména draslíku, ve svalech krku může v důsledku poranění způsobit rozvoj osifikující myositidy. Může být vrozený.
 7. Různé autoimunitní onemocnění.
 8. Toxická otrava různé povahy.

Osoba s dobrým zdravotním stavem v jakémkoliv věku může také dostat miositidu. Nejčastěji se toto onemocnění týká lidí ve stáří a těch, kteří jsou v povoláních neustále zaměstnáni. Děti jsou mnohem horší než nemoc.

Zaseknutý krk. Příznaky

Onemocnění může být rozpoznáno následujícími znaky:

 • akutní bolest, zhoršená nakloněním / zvednutím hlavy nebo pokusem o její otočení;
 • palpace jasně ukazuje svalové napětí v zanícené oblasti, ztuhlost nebo otok;
 • omezení při otočení krku s křečemi;
 • zarudnutí kůže na chladném místě;
 • zvýšení velikosti lymfatické uzliny.

Cervikální myositida u dětí

Toto onemocnění je nemocné au dospělých i dětí. Pokud však děti mají ztuhlý krk, léčba by měla začít okamžitě. Mají akutní myositidu doprovázenou silnou bolestí. K onemocnění může dojít v důsledku:

 • špatné držení těla;
 • dřívější infekční onemocnění;
 • svalové napětí;
 • poranění krční páteře.

Terapie myositidy u dětí je založena na použití zahřívaných mastí, gelů, tření. Regenerují poškozená svalová vlákna, obnovují krevní oběh, zmírňují záněty, znecitlivují.

A aby děti netrpěly touto nepříjemnou nemocí a mnoho dalších by mělo věnovat náležitou pozornost prevenci. Jde zejména o aktivní životní styl, povinnou sportovní činnost, správnou výživu, kontrolu držení těla, ergonomii pracovního prostoru.

Cervikální myositida u těhotných žen

Matky v době přenášení dítěte často onemocní touto chorobou. Důvody pro to mohou být velmi rozdílné - od psycho-emocionálního přepětí až po fyzické zranění. Jak léčit přetížené těhotné ženy krku řeknou lékaři. Musí jim dát protizánětlivé a analgetické léky vhodné pro děti.

Nemůžete používat tradiční terapii pro těhotné ženy, protože většina léků je absorbována placentou, což má škodlivý účinek na dítě.

Během těhotenství s povolenou myositidou:

 • lůžko;
 • masáže;
 • suché teplo;
 • fyzioterapie;
 • ruční terapie;

Neuralgie okcipitálního nervu

Komprese nervu (nerv na krku chlazený) nastane, když zapálené svaly vyvíjejí tlak na jeho konci. Tento stav způsobuje silnou bolest. Uvolnění pohody může protizánětlivé léčby.

Bolest krku se zimou může mluvit o chlazeném nervu. Příznaky myositidy a neuralgie jsou velmi podobné. Tyto dvě nemoci jsou zcela odlišné a jsou ošetřeny odlišně. Poznejte je sami, je nemožné. Příčinou neuralgie okcipitálního nervu může být jeden z následujících důvodů:

 • poranění nervů;
 • onemocnění způsobené infekcí;
 • osteochondróza;
 • zánět v meziobratlových ploténkách;
 • artikulární osteoartritida.

Úplně eliminovat cervikální neuralgii může být chirurgicky, pokud léky nepřinesou očekávaný výsledek.

Má lymfatické uzliny v krku

Lidský lymfatický systém je příliš citlivý na průvan a chlad. Provádí ochrannou roli, totiž neumožňuje šíření infekce po celém těle. Pokud je krk nafouknut a lymfatické uzliny jsou zanícené, pak nelze provést samoléčbu. Lékař musí předepsat léky a jejich režim, nikoli samotný pacient:

 • protizánětlivé léky;
 • imunomodulátory k posílení ochranné bariéry;
 • antibiotika pro případné zhoršení.

Jejich zánět je spojen a přímo s katarálním onemocněním, proto by měla být věnována zvláštní pozornost prevenci jejich rozvoje.

První pomoc ke zmírnění zánětu

Chcete-li zmírnit bolest, pokud dítě nebo dospělý vychlazil krk, potřebujete:

 1. Zůstaňte tak dlouho, jak je to možné, ve stavu odpočinku, ležící v posteli. Pokud potřebujete sedět, pak pod hlavu musíte dát měkký pohodlný polštář nebo polštář. Musíte se snažit zbytečně nepohybovat hlavou.
 2. Pro zmírnění těžké bolesti můžete užívat analgetikum, nejlépe s protizánětlivým účinkem. Antibiotika nemohou být užívána samostatně, bez předchozího souhlasu lékařské komunity.
 3. Zabalte studenou náplast teplým a měkkým šátkem. Noste jej ve dne, bez vzletu, je nutné jít do postele.

Když je nutné jít do nemocnice

Pokud má krk chlad, není nutné navštívit lékaře, pokud příznaky nenaznačují mírný zánět v kosterních svalech. Když je bolest lokalizována asymetricky, tj. V tomto směru, který je chlazený. Tradiční a netradiční terapie mohou pomoci.

V těžkých stádiích se bolest šíří různě: dodává rameni, oblasti lopatek, uším, čelní části, zádům nebo spánkům. U dětí v takových případech teplota také silně stoupá a hlava je velmi bolestivá.

Akutní bolest v těchto oblastech je důvodem pro okamžitou léčbu na klinice pro diagnostiku a přesnou diagnózu a důvody jejího výskytu.

Zvláště nebezpečné bolesti zad, je plná patologických procesů v hřebenu.

Diagnóza Který lékař kontaktovat

Diagnostika cervikální myositidy je jednoduchá. Lékař ji často rozpozná podle charakteristických příznaků, které pacient uvedl:

 • asymetrická bolestivá bolest;
 • obecná malátnost;
 • těsní ve svalech krku.

Někdy může lékař předepsat další výzkum, pokud má pacient podezření na komplikace nebo vývoj jiných příbuzných onemocnění:

Zkouška by měla být zahájena návštěvou okresního terapeuta. Pokud je potřeba, odkáže pacienta na příbuzné specialisty, a to na:

Po absolvování studie a diagnóze - nachlazení krku, je léčba předepsána s přihlédnutím k závažnosti a stádiu průběhu. Jinými slovy, lékař vám řekne, jak potřísnit zapálené oblasti krku, jaké léky užívat, jaké další manipulace by se měly provádět, aby se vyléčila myositida.

Krční ošetření

Léčba studeného krku by měla být od okamžiku prvních příznaků. Existují různé metody léčby, takže lékař a pacient by si měli zvolit efektivní a vhodný pro každý konkrétní případ.

Lidové léky

Tradiční medicína pomáhá léčit studený krk doma. Používá se jako doplňková léčba. Před použitím je nutné se poradit se svým lékařem. Účinnými prostředky jsou:

 • zálivkový olej;
 • kompresní lopuch;
 • heřmánkový květ na bázi masti;
 • dřišťálová tinktura;
 • éterické oleje.

Hlavní věc v léčbě myositidy lidových receptů - nepřehřívejte, s obklady nebo použití domácí masti.

Drogová terapie

Účinné léky pro nachlazení krku jsou:

 1. Apisatron. Je charakterizován jako účinné topné činidlo. Dobře odstraňuje křeč, svalové napětí.
 2. Rychlý gel. Anestetizován, obdařen protizánětlivým účinkem.
 3. Voltaren. Obdařen stejnými vlastnostmi jako výše uvedený lék.
 4. Kapsikam. Anestetizuje, ohřívá postižené oblasti krku.

Masáže

Studené svaly krku jsou jemně lemovány laloky ukazováčků, dokud bolest úplně nezmizí. Pokud jsou okcipitální hrudky bolestivé, musí být také nataženy laloky palců. Tato manipulace se provádí střídavě na každé straně. Masáž krku by měla být několikrát denně.

Je zakázáno masírovat lymfatické uzliny, zejména pokud je v nich lokalizován zánět.

Gymnastika

Studený krk v akutní formě cvičení nelze léčit. Léčebná gymnastika je povolena pouze několik dní po nástupu onemocnění. Když syndrom akutní bolesti ustoupí, opuch ustane. Nemůžete provádět žádné náhlé pohyby a silně přetahovat krk.

Propíchnutí suchou jehlou

Další způsob, jak zmírnit bolest. Používá se pouze v případě, že není síla vydržet.

Zde musíte najít nejbolestivější část krku a pomocí obvyklé lékařské jehly (nutně sterilní) kůži a sval propíchnout.

Pokud je správné určit polohu místa bolesti, měla by buď okamžitě zmizet, nebo významně poklesnout. V případě potřeby lze manipulaci několikrát opakovat.

Omezit pohyb a otočení krku, a tím snížit bolest, pomáhá krční límec. Kromě toho může výrazně snížit zatížení svalů.

Komplikace

Pokud je zima špatně vklouzla do krku a léčba nebyla zahájena včas, je to plná závažných následků a komplikací, jako jsou:

 • vývoj hnisavých forem myositidy;
 • subverze meziobratlových kloubů;
 • meziobratlová kýla;
 • zánět ve svalech jícnu, hltanu nebo hrtanu.

Období rehabilitace

Zmírnění bolesti u myositidy není považováno za úplné uzdravení. Aby se vrátil tón svalové tkáně, musíte podstoupit rehabilitaci. Provádí se s pomocí fyzioterapeutických cvičení. Tento program se skládá ze speciálně vyvinutého souboru cvičení zaměřených na obnovu zdraví a svalového tónu.

Prevence

Pokud se nachlazení krku stává častým onemocněním a často se stává akutní, je třeba pravidelně provádět preventivní opatření. Patří mezi ně:

 1. Správná poloha těla během spánku.
 2. Gymnastika
 3. Vyloučení výstupů studeného vzduchu v odizolovaném stavu nebo holém krku.
 4. Hnětení krku, pokud budete dlouho muset být ve stejném nebo nepohodlném postoji.
 5. Spát na ortopedickém polštáři.
 6. Kontrastní sprcha při remisi.
 7. Správná výživa. Vyloučení nejškodlivějších produktů ze stravy (Konzervy, Potraviny s přídavkem umělých E - příchutě a barviva, maso, káva, čaj, rafinované produkty, droždí)

Pokud se dobře staráte o své zdraví a zejména krk, můžete se snadno vyhnout utrpení bolesti, aniž byste utráceli spoustu peněz za léčbu myositidy. Chcete-li se oblékat podle počasí a dělat banální cvičení každé ráno, vyhnout se průvanům, zlepšit imunitu, vést správné, zdravé, a co je nejdůležitější mobilní způsob života, je nejlepší prevencí pro tuto a mnoho dalších nemocí.

DŮLEŽITÉ! Jediný lék na artritidu, artritidu a osteochondrózu, stejně jako další nemoci kloubů a pohybového aparátu, doporučené lékaři!