Antipyretika: seznam nejlepších léků pro dospělé

Antipyretika mohou být označována za nejoblíbenější drogy.

Prakticky všichni čelí vysoké horečce. Různé léky mohou zmást pacienta.

Z tohoto důvodu byste měli před nákupem antipyretika vědět, v jakých situacích to bude vhodné.

Kdy pít pilulku?

Každý by o tom měl vědět! INCREDIBLE, ALE FACT! Vědci vytvořili děsivý vztah. Ukazuje se, že příčinou 50% všech onemocnění ARVI, doprovázených horečkou, stejně jako příznaky horečky a zimnice, jsou BACTERIA a PARASITES, jako jsou Lyamblia, Ascaris a Toksokar. Jak nebezpečné jsou tyto parazity? Mohou zbavit zdraví a ŽIVOT, protože přímo ovlivňují imunitní systém a způsobují nenapravitelné škody. V 95% případů je imunitní systém proti bakteriím bezmocný a nemůžeme čekat dlouho. Zapomenout jednou provždy na parazity, při zachování jejich zdraví, odborníci a vědci doporučují.

Ne vždy existuje naléhavá potřeba snížit horečku, protože je to naprosto přirozená reakce lidského těla na podnět. To je v tomto bodě, že tělo produkuje interferon, který pomáhá v boji proti virům.

Teplotní léky nemohou ovlivnit léčebný proces pacienta. Zastavují jen některé příznaky nemoci.

Pokud existuje možnost strávit alespoň pár dní v úsporném režimu, zlepšovat svůj stav pouze klasickými fyzickými metodami, je nejlepší se vzdát antipyretik. V této době je dobré vyrábět chladicí obklady, větrat obydlí a pít co nejvíce kapaliny.

Existují však případy, kdy jsou antipyretická léčiva stále potřebná:

 1. špatná tepelná tolerance;
 2. přidání bakteriální infekce;
 3. sklon k záchvatům nebo jejich nástup;
 4. teplota 38,5 ° C u dětí;
 5. teplota 39 ° C u dospělé osoby;
 6. teplota od 38 do 38,5 ° C u dětí do 2 měsíců a těhotných žen.

Pokud antipyretika nepomohla do 60 minut po jeho užití, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jak snížit teplotu

Existují léky, které mohou snížit teplotu, zmírnit bolest a zpomalit zánětlivý proces. Tyto fondy patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých látek (NSAID).

Léky jsou nehormonální a pomáhají normalizovat teplotní ukazatele v důsledku inhibice enzymu cyklooxygenázy, která se skládá ze dvou částí. Je zodpovědný za vylučování látek, které dávají signál termoregulačnímu centru o potřebě snížit teplotu.

Antipyretická NSAID jsou obvykle rozdělena do následujících kategorií:

 • antipyretika první generace. Jejich aktivní složky jsou indometacin, ibuprofen, fenylbutazon, paracetamol, metamizol, diklofenak, kyselina acetylsalicylová. Tyto protizánětlivé látky inhibují obě části cyklooxygenázy, ale vyvolávají mnoho negativních reakcí. Pacient může trpět oligurií, bronchospasmy, poruchami zažívacích orgánů, ledvinami, játry, vředy;
 • druhé generace. Jsou založeny na látkách coxib, nimesulid, meloxicam. Drogy negativně ovlivňují výkon srdce, ale nemají jiné nedostatky, jako předchůdci.

Čím více je pacient konzumován, tím větší je riziko vzniku negativních reakcí.

Důležitý bod: drogy jsou přijímány až po vzestupu teploty, a ne zabránit tomu!

Finanční prostředky pro dospělé

Lékaři doporučují užívat jednosložkové antipyretika, protože jsou mnohem rychleji a účinněji vstřebáváni. Současně je zakázáno pít drogy, které mají podobné účinné látky. Jinak se jejich dávka zvýší.

Lékařská praxe ukazuje, že dospělí jsou často doporučováni nesteroidními protizánětlivými léky první generace. Níže je uveden seznam NSAID a jejich účinných látek.

Prášky

Tablety paracetamolu a kombinačních léčiv na základě tohoto přípravku se užívají maximálně 4krát denně, objem je 500-1000 mg. Pro úlevu od bolesti a horečky jsou indikovány ibuklin, teraflu, panoxen, panadol, rhinza, coldrex, coldact, tylenol.

Paracetamol ve své čisté formě není schopen vyvolat žádné závažné negativní účinky, ale pokud se nedodrží, tablety vyvolávají alergické reakce a problémy s játry.

Ibuprofen užívejte 200-400 mg, ne více než 3-4 krát denně. Tablety proti chřipce a jiným virovým onemocněním:

Kromě antipyretických a analgetických účinků se vyznačují protizánětlivým účinkem. Ibuprofen působí rychle a bez negativních následků.

Další dobrý a účinný lék na kyselinu acetylsalicylovou. Tato skupina zahrnuje: citramon, aspirin, citropack, askofen. Tablety jsou univerzální, protože zmírňují záněty, snižují teplo a znecitlivují. Existují však také negativní aspekty aspirinu.

Obvykle se jedná o porušení zažívacího systému, srdce, cév, dýchacího ústrojí. Kyselina acetylsalicylová se nepoužívá k léčbě dětí mladších 12 let.

Aspirin je přísně zakázán pro chřipku, protože často vyvolává krvácení!

Aby se zabránilo vzniku negativních účinků, lékaři doporučují dodržovat dávkování 75 až 150 mg denně. Posílit účinky drog mohou kyselé šťávy a jiné podobné nápoje. Pokud má pacient v minulosti problémy s trávicím traktem, pak je šťáva nahrazena alkalickými minerálními vodami.

Metamizol se často užívá k normalizaci tělesné teploty. Přípravy na něm založené jsou:

Terapeutického účinku lze dosáhnout, pokud pijete 250-300 mg třikrát denně. Takový silný a účinný lék dokonale zvládá bolestivý syndrom jakékoli etiologie, ale v menší míře zastaví horečku a zánětlivý proces.

Pokud je situace naléhavá, lékař předepíše metamizol intramuskulárně. Při neautorizovaném užívání drog v této skupině pacient riskuje vznik nebezpečných alergických reakcí. Alergie mohou mít za následek anafylaktický šok a smrt pacienta.

Opakovaně bylo prokázáno, že tyto tablety pomáhají snižovat počet leukocytů (bílých krvinek), čímž zhoršují odolnost organismu vůči bakteriím a virům.

V některých zemích světa jsou drogy na metamizolu obecně zakázány. Hlavní výhodou léků za poměrně přijatelnou cenu a možnost zavedení do žíly.

Svíčky

Antipyretické čípky ve formě dospělých pacientů jsou předepisovány pouze v případech, kdy není možné užívat pilulky.

Seznam nejoblíbenějších a účinných rektálních léků je následující:

 • paracetamol. U chřipky, febrilního syndromu, syndromu bolesti je indikováno použití 0,25-0,5 g čtyřikrát denně;
 • voltaren. Léčivou látkou tohoto přípravku je diklofenak sodný. Pomůže zmírnit příznaky zánětlivých patologií: horečka, bolest. Standardní dávka pro dospělého je 50 mg třikrát denně;
 • meloxikam. Účinný lék, který zvládá různé formy artritidy. Lékaři doporučují použít 1 svíčku denně (15 mg);
 • Cefecone H se vyrábí na kyselině acetylsalicylové. Přiřadit horečku, bolest způsobenou zánětem. Léčba je účinná a bezpečná, pokud aplikujete 1-3 čípky denně;
 • indometacin. Účinná látka kyselina indolová octová. Svíčky se doporučují pro problémy s pohybovým aparátem, pohlavním ústrojím, onemocněním ORL orgánů. Účinná dávka - 25-50 mg třikrát denně.

Pokud porovnáme čípky s tabletami a prášky, pak svíčky fungují mnohem rychleji a nejsou schopny způsobit negativní reakce těla.

Antipyretika pro děti

Pokud jde o léky na vysokou horečku u dětí, jsou nezbytné pouze v extrémních případech, protože mají mnoho vedlejších účinků. Každý rodič je však povinen vědět, v jakých situacích by měly být drogy upřednostňovány a co pít pro nachlazení.

Takže antipyretika pro děti může být vyrobena ve formě svíček. Jsou vhodné pro léčbu nejmenších pacientů. Terapeutický účinek na tělo se projeví po 40 minutách. Čípky jsou účinné a pohodlné. Mohou být zadány, i když dítě spí.

Starší děti, které již vědí, jak pít z lžíce, lékař předepíše lektvary a sirupy. Kapalné léky začnou fungovat za půl hodiny. Mají příjemnou chuť, vůni, která se dosahuje díky speciálním přísadám. Měli byste vědět, že u některých dětí mohou příchutě a sladidla způsobit alergie.

Tablety se doporučují pro dítě, pokud je starší než 3 roky. To znamená, že pacient může snadno polykat antipyretikum.

Povinná přestávka mezi užíváním přípravku musí být nejméně 4 hodiny!

Všechny tablety, svíčky, sirupy a směsi se vyrábějí pouze na základě:

 1. paracetamol: panadol, calpol, cefekon D, tylenol, acetaminophen, efferalgan. Jsou účinné při virových onemocněních. Rychle vstřebává do trávicího traktu, normalizuje tělesnou teplotu, je až 4 hodiny. Novorozenci takové léky dávají interval 8-12 hodin, aby se zabránilo předávkování. Denní dávka bude maximálně 60 mg / kg hmotnosti pacienta. Existují nežádoucí účinky;
 2. ibuprofen: ibufen, nurofen. Paracetamol působí mnohem rychleji a lépe, ale je jich více. Doporučeno pro zánětlivé procesy neznámé etiologie, které jsou doprovázeny bolestí a horečkou. Maximální denní dávka je 40 mg / kg.

Antipyretikum je zakázáno užívat déle než 3-5 dní v řadě (v závislosti na aktivní složce). Proto, aby se zabránilo komplikacím, měli byste vždy konzultovat s lékařem. Podrobnosti o mechanismu účinku antipyretika ve videu v tomto článku.

Nejlepší antipyretika

Mnoho, mnoho desetiletí, nejpopulárnější a často používaná antipyretická droga byla a zůstane nejpopulárnějším na světě. Každý člověk má pro sebe svůj seznam účinných léků, které mu pomáhají při vysokých teplotách.

Typy antipyretik při vysoké teplotě pro dospělé

Mnoho odborníků všech antipyretických léků je obvykle rozděleno do pěti typů.

Základem každého farmaceutického přípravku je účinná látka obsahující účinné látky:

 1. Některé kombinace kyseliny salicylové.
 2. Různé formy ibuprofenu.
 3. Léčiva na bázi paracetamolu.
 4. Farmakologická činidla, která mají ve svém složení nimesulid.
 5. Analgetika.

Princip působení antipyretik

Všechna antipyretika: pilulky, čípky, sirupy, kategorizované jako:

 • Nesteroidní protizánětlivé léky;
 • Antipyretická analgetika (paracetamol).

Mohou mít různé účinky: antipyretické, protizánětlivé, analgetické vlastnosti. Se zvyšující se tělesnou teplotou u lidí, okamžitě začít produkovat speciální biologicky aktivní látky - pyrogeny.

Jsou tvořeny pouze tehdy, když jsou vystaveny: toxinům, patogenům různých infekcí a jiným nebezpečným podnětům. Pyrogeny dráždí části hypotalamu. To vede k poruchám v těle, ke zvýšení tělesné teploty, protože přenos tepla v těle je omezený.

Na druhé straně, cévy (povrch) spíše úzce intenzivně, čímž se snižuje prokrvení kůže, tepla.

Antipyretika mají závažný vliv na receptory hypotalamu:

 1. Snížení jeho citlivosti na známé pyrogeny.
 2. Snížení tvorby tepla v těle.
 3. Řádek velikosti, zlepšující přenos tepla.

Nejlepší antipyretika pro dospělé

Nejlepší antipyretická léčiva jsou následující farmakologická činidla:

Aktivní složkou těchto přípravků je nimesulid. Když léčivo vstupuje do těla, dochází k prudkému poklesu tělesné teploty.

Nejlepší odborníci nedoporučují užívat účinné léky najednou. Nejdříve zkuste neškodnější lék.

A teprve poté, co nemá akci, kterou potřebujete, vezměte si silnější. Chcete-li jednoduše rychle snížit teplotu, bude to dost příjem: Paracetamol, Ibuprofen nebo jejich analogů. Pokud to nepřinese očekávaný výsledek, musíte začít užívat Nimesulid.

Nejlepší antipyretika pro děti

Nejoptimálnější a nejbezpečnější léky pro mladé pacienty jsou k dispozici ve formě:

 • Sirup nebo tekutý lék je poměrně pohodlný způsob příjmu, který je důležitý pro děti a působí rychleji než tabletová forma.
 • Svíčky jsou nejbezpečnější a nejefektivnější způsob, jak rychle snížit tělesnou teplotu dítěte (půl hodiny po požití stačí). To je obzvláště vhodné, když dítě nemůže ze zdravotních důvodů užívat léky ústy.
 • Žvýkací tablety nejsou vhodné pro každého, protože jsou jednoduše kontraindikovány pro příliš malé děti, alergická reakce je možná.

Nejlepší antipyretika:

Paracetamol, jeho analogy:

Ibuprofen, jeho analogy:

Výběr léků

Tělo každého člověka má své vlastní vlastnosti, takže reakce různých lidí na stejný lék může být nejednoznačná - pomůže, ostatní nebudou fungovat.

Pokud potřebujete snížit teplo, je lepší začít si vybrat lék ze skupiny antipyretik, která obsahuje paracetamol, protože má jemnější účinek na tělo.

Pokud užívání tohoto léku nevedlo k žádoucímu výsledku, je nutné vyzkoušet jiný lék ze skupiny antipyretik. Účinkem účinků na tělo je Ibuprofen silnější než paracetamol, ale slabší než analgin a nimesulid.

Indikace pro použití antipyretik

Vzestup horečky u lidí není povinným ukazatelem pro snížení teploty.

Pokud má pacient teplotu:

 • cítí se dobře;
 • nemá žádné křeče ani patologie;
 • tělesná teplota nepřesahuje 39-39,5 ° C;
 • neexistuje žádný negativní dopad na stav těla;

Doporučuje se nepřijímat farmakologická činidla vůbec. Léčbu můžete zahájit metodami, které neobsahují léky, za použití tradičních léků.

V případech naléhavé potřeby užívat antipyretikum:

 • když teplota dosáhne 39 ° C a vyšší;
 • těžko snášet;
 • existují nemoci nervového systému, které mohou při zvyšování teploty způsobit komplikace;

Antipyretika během těhotenství

Protože imunita je u těhotných žen oslabena, jsou často vystavena nachlazení. A pokud je onemocnění doprovázeno teplotou, musí být nastávající matky velmi opatrné při výběru léčebných metod a léků.

Febrifuge můžete užívat během těhotenství, ale pouze v případě, že zvolíte správný lék a budete dodržovat doporučené dávkování.

Nejjednodušším a nejčastěji používaným antipyretikem během těhotenství je Paracetamol a jeho analogy. U těhotných žen se to nepovažuje za nebezpečné, může být užíváno kdykoliv. Aby se však předešlo nežádoucím následkům, je nutné užívat lék po dlouhou dobu.

Dostatečně účinný a cenově dostupný lék Aspirin by neměl být užíván bez souhlasu lékaře. Populární medicína Ibuprofen se používá pouze ve druhé polovině těhotenství, protože může poškodit plod v případě alergické reakce nebo nesnášenlivosti na léčiva obsahující paracetamol.

Lékaři kategoricky zakazují užívání následujících léků během těhotenství:

V praxi se často zjistí, že lékař těhotné ženě doporučuje, aby před použitím farmakologického léčiva použila lidi, kteří jsou mezi lidmi již dlouho známí, pili spoustu bylin a tinktur bylin spolu s odpady a pleťovými vodami.

Co by se nemělo dělat při vysokých teplotách?

Pokud se rozhodnete snížit teplotu otřením alkoholem, můžete zhoršit pacientovu zimnici a zabránit nežádoucím popáleninám sliznice kůže. Takové manipulace jsou zvláště kontraindikovány pro děti.

Nadměrná vlhkost v místnosti, průvan vede k tomu, že proces chlazení těla v důsledku pocení se stává nepředvídatelným a může vést k opačnému efektu.

Je žádoucí, aby vzduch v místnosti byl neustále vyměňován, větrán a čistý. Je také nežádoucí zabalit pacienta, zejména do teplých přikrývek, protože to omezuje přístup čerstvého vzduchu k pokožce, což je také důležité.

Sladký nápoj se nedoporučuje. Bude mnohem užitečnější pít šťávu nebo ovocný kompot, nejlépe na základě časově testovaných antipyretických bobulí, brusinek nebo brusinek.

Nejlepší lidová antipyretika

Pro usnadnění odpařování potu, resp. Ochlazování pokožky, se používá 3% -6% roztok octa, zředěný na polovinu teplou vodou (může být nahrazen slabým roztokem obsahujícím alkohol až do 40%, aby nedošlo k poškození sliznic).

Pak je pacient přikryt dekou, ale v žádném případě není zabalen. Pokud se úleva nedostavila poprvé, měla by se výše uvedená opatření periodicky opakovat.

Jeden způsob, jak snížit teplotu, je použití kyseliny zelí. V tomto případě je třeba aplikovat obklady z jejího čela, loktů a třísla.

Med je již dlouho používán jako účinný prostředek pro léčbu nejrůznějších onemocnění (v nepřítomnosti alergických kontraindikací). Chcete-li snížit teplotu dostatečně rozpouštět 1 polévková lžíce. lžíce medu ve sklenici teplé vody a pití.

Med obsahuje mnoho blahodárných mikroprvků a organických sloučenin, které zvyšují imunitu, snadno se stravují a dodávají životně důležitou energii, která je tak oslabená v oslabeném těle.

Pozoruhodně pomáhá v takových případech, šťávy nebo šťávy z brusinek, brusinek. V čerstvé formě je účinek ještě výraznější. Třešňové plody, a to jak v čisté formě, tak ve formě šťávy, mají hodný antipyretický účinek.

Mnoho pomoci hrušky syrové, nebo kompot. Nakoupená (v obchodě) šťáva, nasycená konzervačními látkami, nepřinese požadovaný výsledek, zatímco domácí vařený kompot lze vypít v neomezeném množství.

Listy kopřivy a pampeliška také obsahují vitamíny, které pomáhají obnovit obranyschopnost těla, aby se snížila tělesná teplota. Infuze z těchto bylin se doporučuje vzít 2 lžíce. lžíce čtyřikrát denně.

Jedním ze způsobů boje proti teplu je následující složení bylin:

 • 25 g barvy vápna;
 • 20 g byliny psyllia;
 • 10 g heřmánku;
 • 10 g divoké růže;
 • 10 g matky a nevlastní matky.

K přípravě tinktury je třeba vařit čtyři čajové lžičky této směsi po dobu asi 10 minut. Musíte pít nejméně 3krát denně. Jen vaří hrst lipových květů půl litru vroucí vody má také diaforetické vlastnosti.

Můžete použít květy černého bezu. Také jejich infuze má antipyretický účinek. Jeden z lidových prostředků pro boj s vysokou teplotou je infuze vrbové kůry.

Maliny, jak zahradní, tak lesní, se také dlouhodobě používají v lidovém lékařství, aby zmírnily příznaky horečky. Obsahuje významné množství kyseliny salicylové, která umožňuje její použití jako poměrně účinné antiseptikum.

Jako antipyretikum, protizánětlivé a diaforetické činidlo může být také použita infuze topolových pupenů. Vezměte si to nejlépe s jahodovými listy nebo citronem.

Antipyretikum nepřináší léčbu, ale pouze usnadňuje stav těla, odstraňuje špatně tolerované symptomy.

Když teplota stoupá, v těle se vyskytuje další produkce interferonu, speciálního proteinu, který bojuje se škodlivými mikroby.

A farmakologická antipyretika blokují tvorbu této látky a oslabují přirozené imunitní síly. Proto je snížení teploty těchto léků nežádoucí.

Existují však i kritické případy (např. Při onemocněních kardiovaskulárního systému), kdy pacientovo zdraví naléhavě potřebuje snížit teplotu jakýmkoliv možným způsobem.

6 nejlepších antipyretik

Charakteristiky v žebříčku

Horečka je běžný výskyt u dospělých i dětí. Je způsobena infekcí organismu infekčními chorobami, výskytem zánětlivých procesů atd. Narušení termoregulace je doprovázeno nepříjemnými pocity a vyvolává u lidí nepohodlí. Chcete-li se zbavit teploty používá speciální antipyretika. Nebojují s infekcemi a nezmírňují zánět, ale pomáhají se po určitou dobu cítit lépe. Tato doba je často dostačující k určení příčiny jejího vzniku a dokonce k jejímu zabránění.

Všechny antipyretické jsou rozděleny do dvou skupin:

 1. Léky na bázi paracetomolu jsou považovány za nejčastější. Snižují teplotu po dobu asi 4 hodin, což je prokázáno u virových onemocnění, ale mají vedlejší účinky;
 2. Léky na bázi ibuprofenu jsou účinnější při snižování horečky, začínají působit mnohem rychleji, ale mohou způsobit ještě více nežádoucích účinků. Doporučeno pro záněty a horečku.

Použití antipyretik je jen v určitých případech: pokud teplota vzrostla nad 39 stupňů, pokud je doprovázena bolestí hlavy, nepříjemným bolestem a horečkou. Lékaři zakazují používání takových prostředků na prevenci. Nezapomeňte, že užívání jakýchkoliv drog vyžaduje předchozí konzultaci s odborníkem. Zvláště když jde o dítě, protože Ne všechny antipyretika jsou vhodná pro děti.

Prostředky ke snížení teploty mají řadu kontraindikací:

 • jednorázové přijetí několika podobných antipyretik najednou;
 • alergický na hlavní složku;
 • těhotenství a kojení (u některých léků).

V našem žebříčku jsou nejlepší antipyretika pro děti i dospělé.

Nejlepší antipyretikum pro dospělé

Dospělý organismus může reagovat poměrně akutně na pronikání infekce. Nejčastěji osoba okamžitě stoupá v teplotě, je zde bolest hlavy a začíná se lámat do těla. Moderní medicína nabízí mnoho nástrojů, které vám mohou rychle ušetřit tyto nepříjemné symptomy. Všechny se liší složením, principem působení, vedlejšími účinky. Nezapomeňte také na různé formy propuštění. Nejběžnější jsou pilulky, čípky a suspenze. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější a nejúčinnější antipyretika pro dospělé.

3 Ibuklin

"Ibuklin" - unikátní lék založený na působení paracetamolu v kombinaci s ibuprofenem. Nejčastěji mají antipyretická léčiva pouze jednu z těchto složek. Dvojčinný nástroj má vynikající analgetický účinek a normalizuje tělesnou teplotu dospělého. Dostupné v tabletách, jejichž absorpční rychlost je asi 40 minut. Indikováno pro použití s ​​bolestmi zubů, neuralgií, modřinami, nachlazení nebo chřipkou. V návodu jsou uvedeny kontraindikace a nežádoucí účinky. Optimální teplota se udržuje po dobu 6 hodin po užití tablety. Je zakázáno používat během těhotenství a kojení.

 • kombinace rychlé akce;
 • Pomáhá s bolestí;
 • dobrá kvalita;
 • pozitivní zpětná vazba;
 • rychle snižuje teplotu;
 • kombinace dvou účinných složek.
 • spousta kontraindikací.

2 Voltaren

Významným zástupcem nesteroidních protizánětlivých léků jsou svíčky "Voltaren" populární výrobce Novartis. Hlavní složkou je diclofenac sodný, který nejen aktivně bojuje proti vysoké teplotě, ale také účinně snižuje bolest a má také silný protizánětlivý účinek. To je to, co odlišuje Voltaren od jiných antipyretických léků. Díky rychlé sací rychlosti začnou svíčky působit do 5-10 minut. Doporučeno k použití i při těžké bolesti (revmatismus, migréna, neuralgie atd.). Kupující zanechává od aplikace pouze pozitivní zpětnou vazbu. Má mnoho kontraindikací, včetně peptického vředu, proktitidy, astmatu atd.

 • začne působit do 5-10 minut;
 • ulevuje od silné bolesti;
 • zmírňuje zánět;
 • doporučeno odborníky;
 • skvělé recenze.
 • mnoho kontraindikací;
 • vysoká cena ve srovnání s jinými antipyretiky;
 • závažné nežádoucí účinky.

1 Paracetamol

Nejspolehlivějším způsobem, jak se rychle zbavit vysoké teploty u dospělých, je bezesporu použití paracetamolu. Jsou uvolňovány tablety, ve kterých nejsou žádné další složky. Balení po 20 kusech 500 mg stojí asi 20 rublů. Prodává se v každé lékárně a nevyžaduje lékařský předpis. Vzhledem k tomu, že pilulku užíváte, trvá obvykle asi 40 minut, než teplota začne klesat. Účinek však trvá až 4 hodiny. Z kontraindikací je přítomna pouze nesnášenlivost látky a chronický alkoholismus. Prášky nejen normalizují termoregulaci těla, ale také mají slabý protizánětlivý účinek, stejně jako úlevu od syndromu bolesti. Lék "Paracetamol" je již dlouho považován za "tradiční" způsob, jak se zbavit horečky. S tím má nejnižší náklady na rozdíl od svých protějšků.

 • nejlepší cena;
 • účinnost prokázaná v průběhu let;
 • několik kontraindikací;
 • rychlá úleva od bolesti.
 • způsobuje zvýšené pocení;
 • možnost nežádoucích účinků.

Nejlepší antipyretikum pro děti

Na rozdíl od dospělého je tělo dítěte obzvláště citlivé na takové dráždivé látky, jako jsou infekce nebo jiné nemoci. Když se teplota u dětí zvýší, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Všechna antipyretická léčiva mohou být užívána až po dosažení věku jednoho měsíce. Existují dokonce rozdělení podle věku: některé léky dávají až jeden rok, jiné dávají nejméně 3 roky, ostatní jsou všeobecnější, například od měsíce do 12 let (pouze změny dávek). V každém případě, než si koupíte antipyretikum pro dítě, měli byste se poradit se svým lékařem. Sestavili jsme žebříček nejlepších léků, které snižují teplotu pro děti různého věku.

3 Panadol

Panadol je droga, kterou miluje mnoho rodičů. Šetří v případě bolesti hlavy, zubů, horečky. Má rychlý analgetický a antipyretický účinek. Má formu suspenze s příjemnou chutí. Hlavní složkou je paracetamol. Začíná působit po 40 minutách a udržuje nízkou teplotu v průměru 4 hodiny. Je povoleno používat v dětském věku od tří měsíců. Dříve povoleno pouze po konzultaci s lékařem. Působí při infekčních onemocněních, jako jsou spalničky, příušnice, nachlazení a chřipka. Nepříznivě neovlivňuje žaludek. Stejně jako u jiných nástrojů závisí velikost dávky na věku. Mláďata mladší než jeden rok dostanou maximálně 16 ml denně, po 3 letech se počet zvýší na 40 ml a na 12 až 80 let. Sada obsahuje praktickou odměrnou stříkačku.

 • spolehlivě zmírňuje bolest;
 • účinně snižuje teplotu;
 • optimální náklady;
 • příjemná chuť a vůně;
 • dobrá cena;
 • lze použít v raném věku.
 • mnoho kontraindikací;
 • možné vedlejší účinky;
 • aroma ve směsi.

2 Nurofen

Nurofen je nejběžnějším antipyretickým léčivem pro děti na bázi ibuprofenu. K dispozici ve formě suspenze, která se užívá ústně. Používá se ke snížení teploty při infekcích, respiračních onemocněních, chřipce. To také pomáhá zmírnit bolest ve svalech, krku, uších, zmírňuje migrény. Existuje několik různých chutí, které děti (jahoda, pomeranč, atd.). Jmenován pro děti od 3 měsíců do 12 let. Velikost dávky se také liší v závislosti na věku: nejmenší dávají 25 ml léku třikrát denně, u dítěte ve věku 3 let se dávka zdvojnásobí atd. Pro větší pohodlí poskytuje výrobce speciální injekční stříkačku s měřicí stupnicí, s níž můžete snadno dávat lék dětem. Má dlouhý seznam kontraindikací, včetně onemocnění gastrointestinálního traktu, selhání ledvin, diatézy, alergie na fruktózu atd. Nurofen má mnoho možných nežádoucích účinků.

 • vysoká účinnost;
 • speciální injekční stříkačka;
 • vhodné dát dítěti;
 • děti milují sladkou chuť;
 • univerzální (antipyretické a analgetické účinky);
 • povoleno v různých věkových skupinách (3 měsíce, 3 roky, 12 let atd.);
 • rychle snižuje teplotu.
 • mnoho kontraindikací;
 • nepříjemné vedlejší reakce.

1 Cefecone D

Lék "Tsefekon D" přichází ve formě rektálních čípků. Doporučuje se používat od 3 měsíců do 12 let, ale na lékařský předpis se aplikuje v mladším věku. Svíčky jsou velmi pohodlné v tom, že mohou být podávány i spícímu dítěti, a mají účinek snižující horečku po 20 minutách (na rozdíl od jiných forem). Dávka se mění v závislosti na věku dítěte, používá se například jedna svíčka 100 mg za rok a po 3 letech je již povolena dávka 250 mg. Důležitými výhodami tohoto nástroje jsou jeho nízká cena a univerzálnost akce. Kromě snížení teploty má Tsefekon D protizánětlivý a analgetický účinek (odstraňuje bolesti hlavy, bolesti zubů atd.). Hlavní složkou je paracetamol. Kontraindikace jsou mladší než 1 měsíc a alergické na složky.

 • vhodná forma pro uvolňování;
 • vhodné pro děti od 3 měsíců do 12 let;
 • dlouhá životnost (2 roky);
 • nejlepší cena;
 • prokázaná účinnost;
 • dobré recenze.
 • přítomnost vedlejších účinků.

5 účinné a levné antipyretikum pro dospělé při teplotě

Teplota stoupá, protože tělo se "zahřívá", aby se vyrovnalo s napadajícími patogeny. Jedná se o obrannou reakci a často pomáhá při lehkých infekcích. Pokud se teplo udržuje po dlouhou dobu, stává se nebezpečným, je nutné aplikovat antipyretika.

Pravidla snižování tepla

Mnozí berou drogy, aby porazili teplotu ihned po nástupu příznaků chladu nebo chřipky, ale to není pravda. Indikace pro příjem antipyretik, podle instrukcí jsou:

 • vzhled bolesti těla, bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, zvýšení tělesné teploty až o 39 stupňů;
 • febrilní záchvaty, teplota až 38,5 stupně;
 • onemocnění plic a srdce s teplotou nad 38,5 stupně.

Kontraindikace pro použití antipyretik pro dospělé:

 • teplota pod 38,5 ° C;
 • nesnášenlivost složek léčiv;
 • jednorázové přijetí několika antipyretik najednou;
 • dlouhá recepce (více než 3-5 dnů);
 • těhotenství, kojení.

Při užívání protizánětlivých léků ke snížení teploty se mohou objevit vedlejší účinky:

 • alergie, kožní vyrážky, angioedém;
 • nevolnost, průjem;
 • anémie, agranulocytózy, leukopenie, trombocytopenie;
 • kolpitis;
 • alergická rýma.

Klasifikace antipyretik podle základního materiálu

Všechna antipyretická léčiva prezentovaná v lékárnách při vysoké teplotě u dospělých se dělí na léky první a druhé generace. Léky s neselektivním účinkem na cyklooxygenázu patří mezi léky první generace. Tyto produkty obsahují:

 1. Paracetamol je antipyretické analgetikum, které působí ve středu termoregulace. Výhody: bezpečný, levný, pomáhá s akutními respiračními virovými infekcemi, vydáván bez lékařského předpisu. Nevýhody: způsobuje hepatotoxicitu, má mnoho kontraindikací, nesnižuje horečku s bakteriálními infekcemi.
 2. Ibuprofen je antipyretikum s analgetickým účinkem. Výhody: účinné při akutních respiračních virových infekcích a bakteriálních infekcích, levné. Nevýhody: mnoho vedlejších účinků, kontraindikace.
 3. Kyselina mefenamová - má další antivirový účinek. Výhody: levné, dobře snášené. Nevýhody: je třeba pít mléko pro zvýšení biologické dostupnosti, má mnoho kontraindikací a vedlejší účinky.
 4. Kyselina acetylsalicylová je dostupná za cenu, ale často vyvolává vedlejší účinky.
 5. Metamizol sodný - Analgin. Zakázáno v mnoha zemích, protože způsobuje rychlé alergie. Z výhod si můžete vybrat dostupnou cenu.

Jaké antipyretické léky při vysoké teplotě u dospělých jsou lepší a účinnější?

Zvýšená tělesná teplota je ochrannou reakcí těla na pronikání infekčních agens. Každý z nás se potýkal s podobným stavem, takže antipyretická léčiva pro dospělé mohou být nazývána nejoblíbenějšími léky, které doslova zametají z polic lékáren během chřipkové sezóny a nachlazení.

Člověk by však neměl zapomínat, že až do určitého limitu by teplota neměla být sražena, protože tělo odolává infekci. Ale v těch případech, kdy se zhoršuje zdravotní stav pacienta a vysoká teplota zhoršuje stav a ohrožuje rozvoj komplikací, je nutné s ním bojovat. Jak si vybrat ten správný lék mezi širokou škálou antipyretik, prezentovaných na policích lékáren? To vám pomůže náš přehled, ve kterém popisujeme vlastnosti, vlastnosti a metody používání nejoblíbenějších léků.

Antipyretika pro dospělé při vysokých teplotách - typy

Jak fungují tepelné léky? Když se teplota v těle pacienta zvýší, začne se tvořit prostaglandin E (aktivní mediátor zánětu), který je hlavní příčinou horečky. Antipyretika přerušují celý proces a inhibují syntézu prostagladinu, v důsledku čehož se snižuje tělesná teplota.

Všechna antipyretická léčiva pro dospělé mohou být rozdělena na nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) a opioidní analgetika. Seznam antipyretik je rozsáhlý, pouze NSAID dnes představuje 15 skupin léčiv. Každý nástroj má své vlastní vlastnosti a liší se stupněm analgetického, antipyretického a protizánětlivého účinku. Po vstupu na farmaceutický trh, NSAIDs rychle nahradil opioidní analgetika, kvůli tomu, že drogy v této skupině měly méně nebezpečných vedlejších účinků spojených s inhibicí dýchacích funkcí. Přemýšlejme o zástupcích této skupiny drog.

Antipyretic NVPS jsou rozděleny do dvou kategorií:

 • Léky první generace (paracetamol, indomethacin, aspirin, ibuprofen, citramon, atd.) Mají silný protizánětlivý účinek, ale vyvolávají řadu negativních reakcí. Patří mezi ně rozvoj bronchospasmu, porucha jater a ledvin, ulcerózní léze trávicího traktu.
 • Antipyretika druhé generace jsou založena na koxibu, meloxikamu a nimesulidu. Jsou bezpečnější, nemají nevýhody svých předchůdců, ale mohou způsobit poruchy na kardiovaskulárním systému.

Lékaři doporučují dospělým pacientům užívat jednosložkové léky ke snížení teploty. Tyto nástroje působí rychleji a lépe se vstřebávají. Při užívání je samozřejmě nutné dodržovat doporučené dávkování a ne kombinovat léky s podobným účinkem, aby se zabránilo předávkování. Statistiky ukazují, že dospělí pacienti s větší pravděpodobností předepisují antipyretika první generace.

Nejlepší antipyretikum pro dospělé

Antipyretická léčiva jsou dostupná v různých dávkových formách: ve formě tablet, kapslí, injekčních roztoků, sirupů, suspenzí, rektálních čípků. Mladým pacientům se obvykle předepisují svíčky a sladké sirupy. Pro dospělé je vhodnější užívat léky ve formě tablet. V závažných případech, kdy teplota stoupá na patologické hodnoty, aplikujte roztoky pro injekce, působí rychleji a účinněji než jejich protějšky.

V jiných případech se antipyretika v tabletách předepisují dospělým pacientům. Podívejme se podrobněji na vlastnosti a způsob aplikace nejoblíbenějších léků:

  1. Paracetamol. Léčivo má výrazný analgetický a antipyretický účinek. Se zánětlivým procesem se tento nástroj tak účinně nevyrovná. Soudě podle hodnocení pacientů paracetamol rychle snižuje teplo. Kromě toho neobsahuje škodlivé chemické složky (barviva, příchutě), které jsou přítomny ve složení antipyretických prášků pro výrobu horkých nápojů. Dospělí by měli užívat tablety paracetamolu v dávce 500 mg. Denní dávka by neměla překročit 4 g, protože léčivá látka může způsobit nežádoucí vedlejší účinky z trávicího a nervového systému. Kontraindikace při podávání paracetamolu jsou patologie ledvin a jater, chronický alkoholismus a individuální intolerance. Průměrná cena drogy je 17 rublů.
  2. Voltaren. Hlavní aktivní složkou tohoto léčiva je diklofenak sodný. Voltaren dobře zmírňuje bolest a bojuje s horečkou. Standardní dávka pro dospělé pacienty je 1 tableta až 3krát denně. Průměrná cena Voltarenu je 500 rublů.
  3. Ibuklin je derivát paracetamolu. Tento kombinovaný produkt se skládá z paracetamolu a ibuprofenu. Ibuklin je dobře snášen téměř všemi pacienty a dává ideální terapeutický účinek. K dispozici v tabletách. Pro dospělé se léčivo doporučuje 1 tableta třikrát denně. Kontraindikace pro použití Ibukliny - ulcerózní procesy, těhotenství, laktace, patologie jater a ledvin, chronický alkoholismus. Přibližná cena - 118 rublů.
  1. Panadol Jeden z nejpopulárnějších antipyretických léků. Léčivou látkou je paracetamol. Léčivo je dostupné ve formě tablet potahovaných filmem, sirupu (pro děti), šumivých tablet a rektálních svíček. Má minimální kontraindikace. Mezi nimi individuální citlivost, onemocnění jater a krevní systém. Mezi nežádoucí účinky ve vzácných případech patří alergické reakce na lék, dyspeptické symptomy, změny krevního obrazu. Cena léku závisí na formě uvolnění a začíná od 40 rublů (pro tablety).
  2. Tsefekon N. Základem léčiva je kyselina acetylsalicylová. Pomáhá s horečky, dokonale zbavuje bolesti, zastavuje zánětlivý proces. Lék se vyrábí ve formě rektálních čípků. Dospělí mohou používat maximálně tři čípky denně.
 1. Coldrex. Lék se vyrábí ve dvou formách: tablety a prášek (Coldrex Hotrem). Léčivo obsahuje kofein, paracetamol, kyselinu askorbovou atd. Coldrex rychle snižuje tělesnou teplotu, zmírňuje bolest a zmírňuje příznaky nachlazení: nádchu, kongesci nosu. Nepoužívejte lék déle než 5 dní v řadě. Tento nástroj má poměrně málo kontraindikací. Jedná se o patologii jater, ledvin, srdečních chorob, diabetes mellitus, glaukomu, alkoholismu atd. Před použitím byste se proto měli poradit s odborníkem a objasnit dávkování léku. Průměrná cena Coldrexu je 163 rublů.
 2. Indometacin. Jedna z nejaktivnějších NSAID první generace, jejíž hlavní účinnou složkou je kyselina indolová octová. U infekčních a zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích - orgány pomáhají zmírňovat stav, vykazují antipyretické a analgetické vlastnosti. K dispozici ve formě tablet a svíček. Ve srovnání s tabletovou formou mají svíčky rychlejší účinek a nezpůsobují vedlejší účinky. Náklady na lék - od 90 rublů.
 3. Koldakt (v kapslích). Kombinovaný lék s dlouhodobým účinkem, určený k léčbě chřipky a SARS. Vykazuje silné analgetické vlastnosti, bojuje s horečkou, horečnatými stavy a rýmou. Základem léčiva je chlorfenamin, paracetamol a fenylefrin. Paracetamol zmírňuje bolest, snižuje teplotu, zmírňuje bolesti hlavy, bolesti kloubů a svalů. Chlorfenamin vykazuje antialergický účinek, eliminuje svědění a podráždění sliznic, zmírňuje trhliny. Fenylefrin omezuje krevní cévy a snižuje otok sliznic dýchacích cest a nosohltanu.

Coldact má poměrně málo kontraindikací. Jedná se o aterosklerózu tepen, hypertenze, patologie ledvin a jater, glaukom, diabetes mellitus, onemocnění srdce, ulcerózní léze orgánů trávicího ústrojí, přecitlivělost, těhotenství, kojení atd. a nepřekračují uvedené dávky. Cena léku - od 175 rublů.

 • Efferalgan. Léčivo patří do skupiny analgetických antipyretik. Jeho základem je paracetamol. Efferalgan je k dispozici ve formě šumivých tablet, rektálních čípků, pro děti a vyrábí se ve formě sladkého sirupu a roztoku. Omezení medikace jsou krevní onemocnění, patologie jater a ledvin, přecitlivělost na složky, těhotenství, laktace. Náklady na lék - od 200 rublů.
 • Tylenol. Lék na bázi paracetamolu pro léčbu příznaků nachlazení. Účinně zvládá bolest a horečku, má přímý vliv na centra termoregulace a bolesti. Hlavní kontraindikace a nežádoucí účinky jsou podobné jiným lékům, které jsou založeny na paracetamolu. Má řadu dávkovacích forem a je ve formě kapslí, čípků, šumivých prášků, suspenzí a nápojů. Cena léku je od 200 do 450 rublů.
 • Theraflu. Jedná se o účinnou kombinaci léků proti vysoké horečce, bolesti, kašli a zimnici. Přípravek obsahuje paracetamol, kyselinu askorbovou, chlorfenamin, feniramin, fenylefrin, lidokain, stejně jako barviva a sladidla. K dispozici ve formě prášku pro přípravu antipyretického roztoku, granulí pro přípravu roztoku, tablet pro resorpci a ve skořápce, ve formě kapek a sirupu (pro děti). Kontraindikace k použití: narušení jater, selhání ledvin, diabetu, těhotenství, kojení atd. Náklady na lék od 190 rublů.
 • Rinza a Rinzasip. Liší se formou uvolňování a složení. Rhinza je dostupná v pilulkách pro bolest a horečku. Složení tablet zahrnuje paracetamol, kofein a další pomocné látky. Rinzasip (ve formě prášku pro přípravu horkých nápojů) účinně eliminuje bolest a horečku. Oba léky mají řadu kontraindikací: srdeční onemocnění, poruchy ledvin a jater, glaukom, arteriální hypertenze, těhotenství, diabetes, atd. Cena od 160 rublů.
 • Aspirin. Tento lék je nesteroidní protizánětlivé činidlo. Poskytuje vynikající antipyretický, analgetický účinek a pomáhá snižovat srážlivost krve. Je třeba mít na paměti, že Aspirin by neměl být užíván k léčbě chřipky. V opačném případě může dojít ke krvácení. Hlavní kontraindikace: eroze, ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, diatéza, hemofilie, abnormální funkce jater a ledvin, těhotenství, individuální intolerance atd. Dospělí nesmí užívat více než 150 mg denně. Aspirin se vyrábí ve formě obvyklých a šumivých tablet.
 • Nurofen. Přípravek obsahuje ibuprofen a další pomocné látky. K dispozici ve formě rektálních čípků, šumivých a potahovaných tablet. Má vynikající antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Nurofen má řadu kontraindikací: eroze a vředy gastrointestinálního traktu, srdeční selhání, Crohnova choroba atd. Cena léku je od 133 rublů.
 • Analgin. Hlavní účinnou složkou léčiva je metamizol sodný. Má analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek. Doporučuje se pro různé druhy bolesti, horečky, infekční záněty. Přípravky Baralgin a Tryalgin jsou deriváty Analgin. Tyto léky by neměly být podávány v případě onemocnění ledvin a jater, onemocnění krve, nedostatku glukózy, individuální intolerance. Průměrná cena léků v této skupině je od 40 do 120 rublů.

Kdy potřebujete snížit teplotu?

Jakékoliv antipyretické léky neodstraňují příčinu nemoci, ale pouze odstraňují jednotlivé symptomy nemoci a zmírňují celkový zdravotní stav. Proto, pokud máte možnost pozorovat odpočinek na lůžku po dobu 2-3 dnů, vzdát se antipyretických léků ve prospěch klasických metod léčby: studené obklady, větrání místnosti, spousta horkého nápoje s medem, citronem a bylinkami.

Při subfebrilní teplotě (37-37, 5 °) není třeba užívat léky proti horečce. Pokud se zdravotní stav zhorší a teplota se zvýší nad 38,5 °, je nutné zavolat lékaře a řídit se jeho doporučeními. Užívání antipyretik by mělo být v následujících případech:

 • jestliže tělesná teplota dospělého vzroste na 39 ° C;
 • jsou-li chronická onemocnění centrálního nervového systému, kardiovaskulárních a respiračních systémů, léčiva by měla být užívána při teplotě 38 ° C;
 • s nízkou tolerancí hypertermie;
 • s tendencí k rozvoji záchvatů;
 • při spojení bakteriálních infekcí.

Pokud po užití antipyretik klesne tělesná teplota pacienta na normální hodnoty, není nutné mu podávat opakovanou dávku, dokud teploměr opět nezvýší. Pokud se teplota během 1 hodiny nevrátí do normálního stavu, je nutné se poradit s lékařem.

Doporučení

Při užívání antipyretik dávejte přednost jednosložkovým lékům, protože použití krásných balených léků může způsobit řadu negativních účinků a vedlejších účinků. Důvodem se stává předávkování. Aby se předešlo nebezpečným komplikacím, je nejlepší, aby tělo bojovalo proti nemoci. Je třeba mít na paměti, že během příjmu vícesložkového přípravku nemůžete užívat jiné léky. Když tělo vezme jeden lék, potřebuje mnohem méně energie, aby ho asimiloval, takže byste jej neměli přetěžovat škodlivými barvivy a konzervačními prostředky, které obsahují balené nástroje pro přípravu horkých nápojů.

Rychlá úleva po užití antipyretických sáčků často vede k tomu, že ji člověk začne vnímat jako bezpečný terapeutický nápoj a zapomíná, že léčivo obsahuje silné účinné látky. Aby nedošlo k předávkování, užívání antipyretik by nemělo trvat déle než tři dny v řadě bez konzultace s odborníkem.

Neměli bychom zapomínat na mnoho závažných onemocnění, která mají vážné následky. Použití antipyretických léků totiž zkresluje klinický obraz a ztěžuje stanovení správné diagnózy. To vede k tomu, že lékař nemůže pochopit přesnou příčinu vašeho stavu a posoudit závažnost onemocnění. Další omezení se týká použití antibiotik. Pokud jim lékař předepsal, tyto léky nekombinujte s antipyretiky.

Navzdory přítomnosti velkého sortimentu léků určených k boji proti horečce a horečce je tedy nebezpečné je používat nekontrolovatelně. V každém případě je nutná předběžná konzultace ošetřujícího lékaře, není nutné zapojit se do samoléčby.

Recenze antipyretik pro dospělé

Recenze №1

Pravděpodobně každý zná takové prášky jako paracetamol. Tento nástroj je téměř univerzální a může být použit jako anestetikum pro svalovou, zubní a jinou bolest. V mé lékárničce je paracetamol vždy přítomen v případě nachlazení.

Používám ji jako antipyretikum a musím říct, že vždycky pomáhá. Ano, paracetamol je několikrát levnější než jiné léky. Stejný Panadol je pouze propagovaný lék, jehož součástí je účinná látka stejný paracetamol.

Samozřejmě má také kontraindikace: paracetamol by neměl být podáván osobám s onemocněním ledvin a jater. Nic z toho nemám, takže při zvýšených teplotách je to první věc, kterou si vezmu.

Zkontrolujte číslo 2

Mám spíše slabou imunitu a vždy se snažím sledovat své zdraví. Ale co dělat, když nemůžeme zabránit nemocem a nepříjemným příznakům nachlazení? Osobně jsem nejprve pít Theraflu.

Pomáhá mi druhý den vstát na nohy. Ve stejné době 2-3 pytle jsou dost, a stojí asi 30 rublů každý. Je to docela jednoduché aplikovat: nalijte ho do hrnku a nalijte na něj horkou vodu. Doporučuje se užívat ji v raném stádiu nemoci - takže vám zaručeně pomůže. Teplota rychle narazí a eliminuje další příznaky chladu.