Na co je přípravek Azithromycin předepsán?

Mnohá ​​onemocnění infekční etiologie jsou léčena antimikrobiálními činidly. Často se používá širokospektrální antibiotikum, protože virulentní mikroorganismy mají určitou odolnost vůči většině antimikrobiálních látek. Z toho, co pomáhá azithromycin, je podrobně popsáno v návodu k použití. Je však třeba mít na paměti, že každý organismus je individuální. Před léčbou antibiotiky byste se proto měli poradit se svým lékařem, protože kromě pozitivního účinku mají léky v této skupině mnoho vedlejších účinků.

Stručný popis léčiva

Azithromycin patří do skupiny makrolidů. Léčivo má různé účinky na většinu gram-pozitivních a gram-negativních bakterií. Mikroorganismy rezistentní na erythromycin jsou vůči němu rezistentní. Charakteristickým rysem tohoto nástroje je jeho schopnost soustředit se v postižených tkáních a působit na patogenní mikroby. Azithromycin je dostupný v tobolkách obsahujících stejnou účinnou látku a pomocné látky.

Azithromycin se používá k usmrcení virulentních mikroorganismů a odstranění příznaků zánětu. Je to bílý prášek, uzavřený v rozpustné tobolce 250 nebo 500 mg. Nástroj je také k dispozici ve formě tablet nebo sirupu. Tableta obsahuje 125 mg účinné látky. Azithromycin se rychle adsorbuje v žaludečním traktu, protože je odolný vůči kyselým podmínkám. Maximální koncentrace léčiva je pozorována po 2,5-3 hodinách po podání.

Toto antibiotikum má vysokou schopnost vnímání. Po požití se nachází v dýchacích cestách, urogenitálním systému, kůži, svalové tkáni. Azithromycin je proto předepisován k léčbě patologických stavů horních cest dýchacích, močového systému, kožních onemocnění. Po užití přípravku Azithromycin trvá 5-7 dní, takže lékaři ho předepisují na krátkou dobu, protože po posledním použití může lék zničit infekci na další týden. Odstranění léku probíhá v rozmezí 20-72 hodin, takže ho jednou denně vypijí.

Při použití

Abstrakt podrobně popisuje podmínky, za kterých je lék nejúčinnější. Infekční onemocnění ORL orgánů se staly indikacemi pro užívání léčiva.

Léčí azithromycin:

Tablety azithromycinu pomáhají:

 • erysipel;
 • impetigo;
 • dermatóza bakteriální geneze.

Azithromycin je navíc účinný při infekcích genitourinární sféry, projevující se:

Používá se také ve schématu eradikace Helicobacter pylori.

Azithromycin u ORL onemocnění

Azithromycin se ukázal jako účinné antibiotikum při léčbě anginy pectoris, bronchitidy a dalších ORL infekcí, jakož i onemocnění dýchacích cest. Používá se ambulantně, jako účinný lék z většiny kmenů patogenů, protože není možné čekat na výsledky laboratorních testů (bakteriální screening na mikrobiální citlivost na antibiotika). Charakteristickým rysem tohoto nástroje je jeho dlouhotrvající působení, takže je mu přiřazen krátký průběh multiplicity 1 krát denně. Lék dává dobrý výsledek při aplikaci v různých stadiích onemocnění.

Azithromycin pro prostatu

Antibiotika se často používají k léčbě prostatitidy bakteriálního původu. Lék v závislosti na dávce má baktericidní nebo bakteriostatický účinek. V nízké dávce Azithromycin zastavuje růst a reprodukci patogenních mikroorganismů a ve vysokých koncentracích je zcela zničí. Je také účinný proti plísním způsobujícím infekce genitálií. V závislosti na patogenu je sledována rychlost léku. Takže u chlamydiových lézí pacient cítí úlevu již 2-3 dny po užití antibiotika.

V pediatrii

Azithromycin je schválen pro použití v kojenecké praxi. Tam je známý jako Sumamed. Nástroj je k dispozici v ovocném sirupu, takže děti ho pijí, aniž by se zlobily. Léčivo má nízkou toxicitu, vzácně způsobuje alergické reakce i u dětí náchylných k alergiím. Díky schopnosti vytvářet vysoké koncentrace aktivních látek v oblasti mikrobů, azithromycin rychle a účinně inhibuje bakteriální kolonie, podporuje rychlé zotavení.

Funkce aplikace

Navzdory skutečnosti, že léčivo je účinné a je charakterizováno srovnávací bezpečností při použití, je stále antibiotikum a má vedlejší účinek, stejně jako kontraindikace pro použití. Léčba přípravkem Azithromycin by proto měla být v souladu s lékařem.

Během léčby se u pacientů mohou vyskytnout poruchy gastrointestinálního traktu, které se projevují:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • otok;
 • porucha stolice;
 • bolest v žaludku.

Toto je nejčastější typ "boků". Existují však i další reakce těla:

 • alergické vyrážky;
 • zvýšené hladiny jaterních enzymů.

Pokud se objeví zbytečné reakce, musí pacient informovat lékaře. Lékař upraví léčbu, vybere analog s podobným účinkem, ale jiné účinné látky. Je důležité nehledat náhražky na vlastní pěst. I když Azithromycin nepomáhá nahradit nebo zrušit jej může pouze lékař. Nezávislé odmítnutí léku pouze zvýší rezistenci mikrobů na makridy, protože terapeutický účinek léčiva bude suspendován.

Analogové Azitormitin zvažují:

 • Faktor Zi;
 • Azitrox;
 • Azitral;
 • Azitsin.

Za cenu jsou některé analogy vyšší, jiné jsou levnější než azithromycin.

Lék je kontraindikován u lidí s intolerancí makrolidů. U pacientů se sníženou funkcí ledvin, dysfunkcí jater, srdečního systému, arytmií je nutná opatrnost. Azithromycin se během těhotenství a kojení nepoužívá.

Recenze

Podle lékařů a pacientů je aztromycin účinný u většiny infekcí krku a dýchacích cest. Má krátký průběh aplikace, minimální boční řezání a rychlý výsledek.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/azithromycin__24064
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=464b69bc-52b8-420f-a2fd-5160efbe8523t=

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Ziomitsinova instrukce

Návod k použití přípravku Ziomycin

pro lék zasosuvannya lék

Sklad

dyucha projev: azithromycin;

1 tableta natráveného azithromycinu v pererazhunu azithromycinu 250 mg nebo 500 mg;

přísady: mikrokrystalická celulóza, natycrosis, aka laurel sulfát, kyselina aeurová, přehnaný katétr, ovidi, ovidi

Likarska forma

Tablety ve velkém obolonkoy.

Farmakoterapeutická skupina

Antibakteriální místa pro systémovou zastosuvannya. Makrolid, lіnkozamіdi a streptogramіni. Azithromycin. ATC kód J01F A10.

Charakteristika kliniky

Zobrazeno

Fektnfektsії, spritinenі mikroorganm, chutlivimi k azithromycinu:

- infekce ORL-orgánů (bakteriální faryngitida / tonzilitida, sinusitida, otitis media);

- infekce dichalinů (bakteriální bronchitida, nezánětlivá pneumonie);

- Інфекції шкіри і михыхloyн: mіgruyuch erithema (pochatka stavіya vorobi Laima), beshikha, impetigo, sekundární piodermatozi.

Infekce onemocnění jsou přenášeny podmíněnými prostředky: nedegradací a zrychlením urethritis / cervicitis, chlamydia trachomatis.

Prototyp

Podezření je citlivé na hlasový projev, na to, že je součástí léku na ostatní makrolidová antibiotika. Teoretickou pohyblivostí spontánnosti azithromicinu to není jedna hodina od sebe.

Sposіb zasosuvannya dozi

Lék by měl být znovu nastartován do kojení jeden rok před jedním nebo dvěma roky po datu, ve stejnou dobu, kdy pacient byl převzat antracit. Lék se užívá jednou denně.

Dorosl, včetně patsіnntіv lіtnogo іку і діти з вагою понад 45 кг

Příprava je nutná jeden rok před abo za dva roky po tom, jednorázový příjem poškození azithromycinu. Lék se užívá jednou denně. Tablety nejsou vhodné.

V případě infekčních organismů LOR, dychových bran, shkiry a měkkých tkání (okrіm mіgruyukoi erithemi): 500 mg denně s délkou 3 dnů.

V případě miley erithema: rostli jsme - 1 čas na dávku v 5 dnech, 1. den 1 g, pak 500 mg od 2. do 5. dne.

V případě infekcí se přenášejí zákonem:

Non-expanze urethritis / cervicitis - 1 g léku jednorázově. Kurz Dávka –1 g

V době, kdy přeskočíte dávku 1 dávky na lék, přeskočte dávku, abyste ji zafixovali tak, aby ji brzy vzala, a další krok - v intervalu 24 minut.

Pacienti s nevýznamnou dysfunkcí nirok (klyrens kreatinіnu> 40 ml / hv) nedělají potřebné množství dystrofie. Není držen včera doslіzhen u patsіnntіv c klirensom creatinu < 40 мл/хв. Відповідно, слід з обережністю застосовувати азитроміцин таким пацієнтам.

Oskіlkom azitromіtsin metabolis v peci a vstup do zhovchyu, lék není okamžitě zasosovuvat patsіntam seryoznim zahvoryvannyam pechinki.

Vítězné reakce

Ze strany krevního systému: vzácné - trombocytopenie.

Boules na stejné stránce o období přechodně slabě kroucené neutropenie. Nicméně, kauzální vztah l zkuvnyam azitromіtsinom není buv p_dtverdzhenijy.

Ze strany psychiky: Ridko - agresivita, neschopnost, trivoga a nervozita.

Ze strany nervového systému: zřídka - zamorozhenennya / vertigo, ospalost, synkopa, golovniy b_l, sudomi (bulo vyyveno, skandy také páchnoucí jsou způsobeny makrolidovými antibiotiky); Ridko - parestézie, astenie, nespavost.

Ze strany orgánu k uchu: rіdko - povіdomlyalsya, scho makrolіdnі antibiotika způsobit pověst. V případě dětí, které byly vzaty jako azithromycin, mluvili o lámání uší, slyšení hluchoty a slyšení od nich. Bіlshіst іz tsikh vipadkіv pov'yazanі s experimentálním doslіdzhennyi, v těchto azithromicin zastosovuuvali ve velkých dávkách s úsekem hodiny. Mezitím, přístupné hvězdám daleko, lékařsky, kvůli problémům, máme vratnou povahu.

Ze strany srdce: rdko - v_dchuttya sertbititya, arytmie s souběžným shlunochkovoy tahіkardієyu (bulo viyavleno, scho zápach také přijít s makrolidnymi antibiotiky). Kytičky z r_dkі pov_domlennya o QT ot tropotіnnya-mekhkht_nya shlunochk_v podovzhennya, arterialny g_potenz_yu.

Ze strany travního traktu: často - nudota, blyuvannya, dyarea, nepřijatelné v žaludku (bil / spasmy); vzácně - pravidelné cvičení, nadýmání, porushenny leptání, anorexie, dyspepsie; Rіdko - zácpa, zmіna koloryu jazika, pankreatitida. Jednalo se o pseudomembranózní kolitidu.

Ze strany jater a zhovchnyy mikhur: rіdko - hepatitida і cholestatic zhovtyanitsya, včetně patologických ukazatelů funkčního testu pecheninki; u pacientů s jednou rukou, vrásky nekrotické hepatitidy a dysfunkce jater způsobily smrtelnou infekci.

Ze strany shkir: zřídka - varovné reakce, včetně sverbіzh i visipannya; Rado - alergické reakce, včetně angličtiny neurotic, postřikování a posvátnost; těžké shkіrnі reaktsі ї, a velmi polіmorfnu ёritemu, syndrom Stevens-Johnson a toxický epіdermalny necroliz.

Ze strany kosterního systému: zřídka - artralgie.

Ze strany sechovidno ї systému: Rіdko - іnterstytsіalny jade і gostra nirkova nedostatek.

Ze strany reprodukčního systému: zřídka - vaginit.

Systémová porushennya: рідко - анафілаксія, včetně čepice (vyrábět v pravidelných případech až do smrti), kandidóza.

Předávkování

Příznaky: ztroskotání vlkodlaka na sluchu, zvraty a obraty, blyuvannya, deník.

Likuvannya: v případě předávkování je nutné užívat aktivní látky, aby se provedla symptomatická léčba, která je skryta na základě funkcí organismu.

Zastosuvannya na perіod vagіnnostі abo yearvanya prsa

Vzhledem k nedostatku klіkіst klіnіchnyh danikh nedoporučuje otnachati lék vagіtnym zhіnkam, yakі goduyut hrudníku (pro vinyadkom vipadkіv, je-li to nezbytné pro život, aby se ukázaly).

Děti s hmotností do 45 kg se doporučují pro přípravu azithromicinu v silných suspenzích.

Speciální zasosuvannya

Alergické reakce: v pravidelných dohadech se jedná o azithromycin z reakcí (ritko letální) a aneurope anafylaxe. Deyakі z tsykh reakt_y viklikali rozvitok opakující symptomatіv і spotřeboval více než jednu třetinu-čas opatrnosti a lіkuvannya.

Byla připravena sertevova repolarizace a QT valnterval, za pomoci antiteroristů byl testován vývoj srdce arytmie a tropů, měření antracidů. Tento účinek na azithromycin není možný jeho vypnutím v soukromých laboratořích s rizikem repolarizace srdce.

Streptokokové infekce: penicillium je příprava prvního vibrátoru likuvanny faryngitis / tonzilitidy, způsobené Streptococcus pyogenes, a také v revmatoidní artritidě z povolání. Azitrom_tsin zagal účinný v l_kuvannі streptokoku v oropharynx, ale nemє zhodnih danikh, údajně prokázat účinek azithrom_cinu v profilakitsi gostrygo revmatické polyartritidy.

Supernfektsii: yak i vipadku s nejlepšími antibakteriálními léky, iznu mozhnіstvіn viynnennya superinfektsії (například mikozi).

Zdatnіst vplivati ​​na reakci v Keruvan vozidla abo roboty s nejlepšími mechanismy

Dani shchodo vzlivu azitromіtsinu na zdatnіst Keruvi dopravní prostředky a іnshimi mehanіzmami v_dsutsnі. První hodina těchto robotů spočívá v tom, že je možné uvést do praxe zástupné chování reakcionářů (zapomenuté, kombinovat sv_domost a dezorіntantiya).

Vztahy s nejlepší lіkarskim zobobami že іnshі vidi vzagєmodii

Dávejte pozor na azithromic vakcínu najednou s těmi nejlepšími, takže můžete podovzhuvat Interval-QT.

Antacidi: s vivchennі vplivu jednu hodinu zastosuvannya antacidv na farmakokinetiku azithrom_tsina zagal není stáhl_mouse v b_odostupnost_, chci plazma pіkovі soustředí azithrom_tsinu 30% Azithromycin neobhidno priymati prenima na rok před abo po 2 letech pіslya priyomu antacidum.

Karbamazepin: u dostandivních farmakokinetických léků u zdravých dobrovolníků azithromicin neovlivnil významně plazmatický karbamazepin pro Váš aktivní metabolismus.

Cyklosporin: deyakі zi sporіdnenikh makrolіdnyh antibiotika vstřikují cyklosporin na metabolismus. Oskіlki nebyl držen farmakokinetické і klіnіchnih doslіzhen mozhlyvoy vzaєєmodiі s hodinovou priyomі azithromіtsinu і cyklosporine, slіdtelno zvoditi terapeutické situace před stejné one-hour priyomu zih likіv. Yakshche kombіnovane lіkuvannya vvazhatsya vyvandanim, neobhіdno strávit sledování videa rіvnіv cyclosporine і vіdpovіdno reguluvati dozuvannya.

Kumarinové antikoagulancia: Přišla jsem s tendencí krvácet najednou na azithromin a warfarin abo kumarin perorální perorální antikoagulancia. Je nutné respektovat frekvenci monitorování protrombinové hodiny.

Digoxin: pov_domlyalosya, scho mají děti patsіnntіv zpěv makrolіdnі antibiotika infundují metabolismus digoxinu ve střevě. Po hodinové hodině vyžadují azithromycin a digoxin pam'yatati koncentraci koncentrace digoxinu a monitorování digoxinu.

Methylprednіzolon: na doslіzhennі lékárna na lékařskou péči ї vzaєєmodii є zdravých dobrovolníků azithrom_tsin není vivyaviv významné významné inplivu na farmakokinetika methylprednіzolona.

Terfenadin: ve farmakokinetickém doslіžennyakh nemluvil o vzájemném porozumění s azithromic a terfenadine. Yak má vipadku s ınshimi makrolіdnimi antibiotiky, azithrom_tsin neobhіdno z obrezhanіstyu priznachat v kombinaci s terfenadinem

Theophilus: azithromicin neinfikuje teofilní farmakokinetiku jednorázovou priyomi azithromicinem a teofilními zdravými dobrovolníky. Kombinace theophilus a makrolar antibiotika vedla k začátku soupeření theophilus v sirovattsi krve.

Zidovudin: 1000 mg jednorázové dávky 1200 mg nebo 600 mg dávky azitromicinu v sáčku nebylo absorbováno do plazmatické farmakokinetiky a vizualizovaných hormonálních glukuronidů. Podáváním azithromicinu, koncentrací fosforylovaných koncentrací zidovudinu, je však klinicky aktivní metabolit v mononukleárních buňkách na periferii krevního oběhu. Klіnіchna znashchіst cich danikh je nejasný, ale mozhe buti skořice pro pakієntіv.

Didanosin: při hodinové implantaci dalších dávek 1200 mg azithromicinu s didanosinem v šesti sub єct_v nebyla dávka didanosinu aplikována na farmakokinetiku placeba.

Rifabutin: po dobu jedné hodiny implantace azithromicinu a rifabutinu neovlivnila plazmatické koncentrace přípravků. Neutropenie byla pozorována u sub'єktivů a jednorázově byl podáván azithromycin a rifabutin. Chcete neutropenie Bula související s zasosuvannyam rifabutinu, kauzální spojení s jednorázovým přijetím azithromicinu není bota.

Farmakologické úřady

Pharmak odinmіka. Azitromіtsin - zástupce nové skupiny makrobiologických antibiotik - azalіdіv. Vazba na subodice mikroorganismu 50S ribosomi 70S chutlivic, odpovídá syntéze jader RNA baktericidu, spontánnímu růstu a šíření bakterií, s vysokou koncentrací baktericidů a baktericidním účinkem.

Může široká škála antimikrobiálních látek. Předtím je lék citlivý na gram-pozitivní koka - Streptococcus pneumoniae, S.pyogenes, S.agalactiae, Streptococcus Group C, FiG, S.viridans; Staphylococcus aureus; gramnegativnі bakterії - Haemophilus influenzae, N.parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis, Legionella pneumophila, Neisseria gonorrhoeae, deyakі anaerobnі mіkroorganіzmi - Bacteroides fragilis, Clostridium perfringens a takozh Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Treponema pallidum, Borrelia burgdoferi. Ne vplivaє na gramopozitivnі mikroorganizm, steiky na eterromіtsinu.

Farmakokinetika. Biologická dostupnost po perorálním podání je přibližně 37%. Maximální koncentrace v krvi syratts je dosažena za 2 - 3 roky po podání léku.

Když využijete azithromicin, budete muset projít celým tělem. Ve studiích farmakokinetických dávek bylo prokázáno bulo, koncentrace azithromicinu ve tkáních byla signifikantně vyšší (50krát), nižší než plazma, ale byla důležitější pro léčbu léčiv tkáněmi.

Spojení mezi těkavostí požáru a plazmatickými koncentracemi by bylo 12% při 0,5 μg / ml až 52% při 0,05 μg / ml v krvi krve. Uyavni ob 'обm rozpodіlu u vojenského tábora (VV)ss) se stává 31,1 l / kg.

Кінцевий період plazmového plazmového lisu na základě období tisku na tkanině od 2 do 4 dnů.

Přibližně 12% domácí dávky azitromicinu je považováno za neviditelné ze spodní části cesty. Zvláště vysoké koncentrace azithromic inflorescence kulka viyavlenі v zhovchy lidí. Také deset metabolitů bylo pohřbeno ve městě Zhovchy a byly založeny za účelem pomoci N-o-demetilyuvannyi, gidroksilyuvannya kіlets Dezozamіnu і aglіkonu rosyschelennya kladіno kon’yugatu. Část výsledků chromatografické a mikrobiální analýzy ukázala, že metabolismus azithromicinu není mikrobіologichno aktivní.

Farmaceutické vlastnosti

ZÁKLADNÍ FYZIKÁLNÍ A ZDRAVÉ ORGÁNY

Kapsle pilulky, s obolonoku, zhovtogo koloryu, s logem "A 250" nebo abo "A 500" z jedné strany a hladké - zevnitř.

Termín pridatnostі

Vezměte si sběrіgannya

Zberigat v suchém, posetém pod svіtla min_tstsі když teplota nemá rád 25 ºС.

Zberigat nepřístupný dětem masakru.

Tablety 250 mg: 6 tablet nebo 21 tablet v blistru, 1 blistr v kartonu č. 6 nebo č. 21.

Tablety po 500 mg: ve 3 tabletách v blistru, na 1 blistru v papírové krabičce č. 3.

Kategorie kategorie

Virobnik

KUSUM HELTHKEK PVT. LTD.

Mississary

SP 289 (A), PІІKO lndl. Oblast, Chopanki, Bhіvadi (Raj.), Indie.

Ziomycin

Cena: 63.13 - 84.00 UAH.

Obecné informace

O léku:

Azithromycin je zástupcem nové podskupiny makrolidových antibiotik - azalidů.

Indikace a dávkování:

Infekce způsobené mikroorganismy citlivými na azithromycin:

Infekce ORL orgánů (bakteriální faryngitida / tonzilitida, sinusitida, otitis media)

Infekce dýchacích cest (bakteriální bronchitida, pneumonie získaná v komunitě)

Infekce kůže a měkkých tkání: erythema migrans (počáteční stadium lymské choroby), erysipel, impetigo, sekundární pyodermatóza

Pohlavně přenosné infekce: nekomplikovaná a komplikovaná uretritida / cervicitida způsobená Chlamydia trachomatis.

Lék musí být užíván 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle, protože současný příjem narušuje absorpci azithromycinu. Lék se užívá 1 krát denně.

Dospělí, včetně starších pacientů, a děti s hmotností> 45 kg. Lék musí být užíván 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle, protože současný příjem narušuje vstřebávání azithromycinu. Lék se užívá 1 krát denně. Tablety polknou bez žvýkání.

Pro infekce horních cest dýchacích, dýchacích cest, kůže a měkkých tkání (s výjimkou erythema migrans): 500 mg / den po dobu 3 dnů.

Když erythema migrans: dospělí - 1 krát denně po dobu 5 dnů, 1. den 1 g, pak 500 mg od 2. do 5. dne.

U pohlavně přenosných infekcí: nekomplikovaná uretritida / cervicitida - 1 g léčiva jednou. Dávka dávky je 1 g. V případě vynechání dávky léku je třeba vynechanou dávku užít co nejdříve a další dávku s intervalem 24 hodin.

Renální selhání. Pacienti s mírnou renální dysfunkcí (clearance kreatininu> 40 ml / min) nemusí dávku měnit. U pacientů s clearance kreatininu nebyly provedeny žádné studie

Co pomáhá azithromycin? Návod k použití.

Lék patří do skupin:

Azithromycin je populární antibiotikum, zástupce nové podskupiny makrolidových léčiv, které mají baktericidní účinek v oblasti zánětu. Také tento lék přispívá k potlačení syntézy proteinů závislých na RNA, závislé na RNA.

Azithromicin vykazuje svou schopnost pracovat na základě jazyka pneumophila, Escherichia coli, Neisseria gonorrhoeae, Borrelia burgdorferi, moraxella catarrhalis, atd. Lékaři doporučují, aby byl lék v boji proti anaerobním mikroorganismům (Bacteroides fragilis a další), stejně jako v Toxoplasma gondii, iprahprahprahprah, asparantra a asparantra, můžete také zjistit, jak zjistit, co potřebujete. trachomatis.

Na co tablety Azithromycinu působí?

Tento lék je předepsán pro nemoci, které jsou infekční a zánětlivé v přírodě a vznikly na pozadí šíření bakterií, které jsou k němu náchylné. Tablety azithromycinu pomáhají vyrovnat se s patologiemi, jako jsou:

 • sinusitida;
 • bolest v krku;
 • faryngitida;
 • urethritis non-gonorrhicic a gonorrheal;
 • pneumonie;
 • Lymská nemoc;
 • tonzilitida;
 • otitis media;
 • šarlatovou horečku;
 • bronchitida;
 • onemocnění dvanáctníku a žaludku.

Tento přípravek se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu. Stravování významně zhoršuje vstřebávání, proto se doporučuje užívat tablety před jídlem nebo po jídle. Maximální koncentrace aktivních složek je zaznamenána 2 až 3 hodiny po užití léku. Přibližně 59% azithromycinu se vylučuje v původní formě se žlučí a 45% močí a 35% se metabolizuje v játrech demethylací.

Kontraindikace

Mezi kontraindikacemi užívání tohoto léku lze rozlišovat tyto jevy:

 • přecitlivělost na makrolidová antibiotika;
 • závažné poškození ledvin a jater;
 • období těhotenství a laktace;
 • tendence k alergickým projevům atd.

Pokud toto antibiotikum není správně léčeno, může se objevit abdominální diskomfort, kožní vyrážka, průjem, zvracení a nevolnost.

Způsoby použití a dávkování

Azithromycin by neměl být konzumován samostatně bez předchozí konzultace s lékařem, protože před jeho užíváním byste měli určit, zda je citlivost bakteriální mikroflóry na něj citlivá. Dávka tohoto léku je stanovena individuálně podle následujících kritérií:

 • věku pacienta;
 • individuální vlastnosti jeho těla;
 • typ nemoci a nuance jejího výskytu.

U standardního léčebného režimu se doporučuje, aby dospělí užívali 0,25 - 1 g azithromycinu a pro děti 5 - 10 mg na 1 kg dětské hmotnosti 1 krát denně. Průměrná délka léčby tímto lékem se pohybuje od 2 do 5 dnů.

Pokud vám lékaři tento lék doporučili, vezměte ho v souladu se všemi výše uvedenými doporučeními, protože pouze správná a systematická léčba antibiotiky zaručuje zotavení!

Interakce s léky

Nedoporučuje se pít tento lék současně s jinými léky bez předchozí lékařské konzultace, protože existuje možnost nepředvídatelných reakcí. Například, když se Azithromycin a digoxin používají společně, koncentrace srdečních glykosidů v krevní plazmě se může významně zvýšit, v důsledku čehož se významně zvyšuje riziko rozvoje intoxikace glykosidy.

V lékařské praxi se vyskytly případy současného podávání tablet s disopyramidem, proti kterým došlo k rozvoji komorové fibrilace. Při společné léčbě lovastatinem jsou popsány situace rhabdomyolýzy.

Ziomycin

Ziomycin je systémový antibakteriální lék z kategorie linkosamidů, makrolidů a streptograminů. Obsahuje prvek azithromycin.

ATC kód

Účinné látky

Indikace pro použití Ziomycin

Používá se při léčbě infekčních onemocnění, která byla vyvolána bakteriemi citlivými na složku azithromycinu:

 • ORL orgány - sinusitida nebo otitis media a navíc tonzilitida nebo faryngitida bakteriálního typu;
 • respirační systém - nemocniční pneumonie a bakteriální forma bronchitidy;
 • měkké tkáně s kůží: počáteční stadium vývoje boreliózy nesené klíšťaty, impetigo s erysipy a navíc pyodermatóza sekundárního typu;
 • Pohlavně přenosné nemoci: cervicitida způsobená expozicí Chlamydia trachomatis, stejně jako uretritida (s komplikacemi nebo bez komplikací).

Formulář vydání

Uvolnění ve formě tablet, 6 nebo 21 kusů uvnitř blistru. V tomto případě je v balení 1 takový blistr.

Farmakodynamika

Prvkem azithromycinu je makrolid z kategorie azalidů. Tato molekula se vytvoří po zavedení erythromycinu typu A atomu dusíku do laktonového kruhu.

Látka působí inhibicí procesu vazby bakterií na proteiny v důsledku syntézy s ribozomální 50S-podjednotkou a navíc potlačením translokace peptidu.

Plná stabilita křížového typu s ohledem na azithromycin s erythromycinem, stejně jako další linkosamidy s makrolidy, je tvořena mezi pneumokoky, fekálními enterokoky se zlatými stafylokoky (mimo jiné stafylokoky s rezistencí na meticilinovou složku) a deskou na likvidaci, rovněž s deskou na likvidaci a deskou na likvidaci. Streptococcus, položka z kategorie A.

Získaná rezistence se může šířit různými způsoby, s přihlédnutím k času a místům pro uvedené kategorie, což je důvod, proč jsou lokální údaje o rezistenci nezbytné zejména při léčbě infekcí v těžké fázi vývoje.

Rozsah aktivity antimikrobiálních léčiv je poměrně různorodý.

Mezi citlivými mikroorganismy:

 • gram-pozitivní aeroby jsou Staphylococcus aureus citlivý na methicilin, pneumokoky citlivé na penicilin a s nimi pyogenní streptoccus;
 • Gramnegativní aeroby - Haemophilus parainfluenzae s tyčí chřipky, také Moraxella catarlis s Legionella pneumophilus, a dále pasturella multi-acid;
 • anaerobes - Fusobacterium spp., clostridium perfringens, Prevotella, stejně jako Porphyriomonas spp.
 • další bakterie - chlamydophilus pneumonia s Chlamydia trachomatis as ní mykoplazmatická pneumonie.

Mezi mikroorganismy, které mohou získat rezistenci vůči léku: Gram-pozitivní aerobní bakterie jsou rezistentní na penicilin nebo mají pneumokoky s jeho střední citlivostí.

Bakterie s vrozenou rezistencí:

 • Gram-pozitivní aeroby - fekální enterokoky, stejně jako zlaté stafylokoky, které jsou citlivé na methicilin;
 • anaerobes - některé patogenní mikroorganismy z kategorie bakteroids fragilis.

Farmakokinetika

V důsledku použití pilulky uvnitř úrovně biologické dostupnosti léku dosahuje přibližně 37%. Vrcholové sérové ​​hodnoty léčiva jsou zobrazeny po 2-3 hodinách po aplikaci léku.

K distribuci látky dochází v celém těle. Farmakokinetické testy zjistily, že hladina složky uvnitř tkání je mnohem vyšší než její plazmatické hodnoty (50krát). To dokazuje jeho významné spojení s tkáněmi.

Hladina syntézy proteinů uvnitř plazmy kolísá s přihlédnutím k existujícím plazmatickým hodnotám a je nejméně 12% (ukazatel 0,5 μg / ml) a maximálně 52% (ukazatel 0,05 μg / ml) uvnitř krevního séra. V tomto případě je rovnovážná hodnota distribučního objemu 31,1 l / kg.

Konec plazmatického poločasu je podobný poločasu života zyomycinu z tkání - v období 2-4 dnů.

Přibližně 12% spotřebované dávky léku se vylučuje současně s močí v nezměněné formě - během následujících 3 dnů. Velmi vysoké indexy nezměněné složky byly zaznamenány uvnitř žluči, kde bylo kromě toho zjištěno 10 produktů rozkladu léčiva, vzniklých během procesů N- a O-demethylace, štěpení konjugátu kladinózového prvku a kromě toho při hydroxylaci aglykonu a s ním deozaminu prsteny.

Užívání ziomycinu během těhotenství

Testování účinků léčiva na reprodukční systém zvířat bylo prováděno s použitím dávek, které jsou mírně toxické pro tělo těhotné ženy. Tyto testy neprokázaly, že azithromycin má toxický účinek na plod. I když je nicméně nutné vzít v úvahu, že nebyly provedeny řádně kontrolované adekvátní testy s účastí těhotných žen. A proto, protože testování účinků na reprodukční činnost zvířat ne vždy ukazuje výsledky podobné účinkům léků na lidský organismus, doporučuje se předepsat ziomycin pouze v případě závažných životních indikací.

Existují důkazy o požití azithromycinu v mateřském mléce, ačkoli nebyly provedeny žádné relevantní studie tohoto účinku. Proto je možné užívat lék během laktace pouze v situacích, kdy možné přínosy jeho použití pro léčenou ženu překročí pravděpodobnost komplikací u kojence.

Testování úrovně plodnosti bylo prováděno na potkanech - četnost početí po užití aktivní složky léčiv se snížila. Neexistuje však žádný důkaz, že by látka mohla mít podobný účinek na člověka.

Kontraindikace

 • nesnášenlivost vůči erythromycinu s azithromycinem a kromě toho všechny ketolidy nebo makrolidy a společně s dalšími složkami léčiva;
 • protože, teoreticky, ergotism může vyvinout se když kombinuje léky s deriváty ergotu, to je zakázáno kombinovat tyto drogy;
 • děti vážící méně než 45 kg.

Vedlejší účinky zyomycinu

Použití tablet může vyvolat výskyt jednotlivých nežádoucích účinků:

 • patologií infekční nebo invazivní povahy: kandidóza (to zahrnuje její orální formu), infekce v pochvě, infekce plísňového nebo bakteriálního typu, plicní pneumonie, rýma s faryngitidou a navíc gastroenteritida a pseudomembranózní kolitida;
 • problémy s celkovým průtokem krve a lymfou: rozvoj eosinofilie, trombocytů, leuko- a neutropenie a hemolytická forma anémie;
 • poruchy imunitního systému: projevy přecitlivělosti (mezi nimi angioedém a anafylaktické symptomy);
 • metabolické poruchy: výskyt astenie nebo anorexie;
 • duševní poruchy: pocit nervozity, agresivita, neklid, úzkost, úzkost, výskyt halucinací nebo nespavosti, as ním i vývoj deliriu;
 • reakce orgánů Národního shromáždění: výskyt závratí nebo bolestí hlavy, záchvaty, parestézie a ospalost. Dále se vyvíjí synkopa, parosmie, dysgeuzie s věkem a anosmie s hypoestézií a myasthenia gravis. Pozoruje se také zvýšení psychomotorické aktivity;
 • projevy v oblasti zrakových orgánů: snížení vidění nebo jeho poruchy;
 • dysfunkce sluchových orgánů: pokles nebo porucha sluchu (mezi projevy - zvonění ucha nebo rozvoj hluchoty);
 • poruchy srdce: palpitace a změna rytmu srdečního rytmu, pirouetová tachykardie a také arytmie (tento seznam zahrnuje také komorovou tachykardii) a zvýšení QT intervalu na EKG;
 • cévní poruchy: výskyt návalu horka nebo výrazné snížení hladin krevního tlaku;
 • projevy dýchacího ústrojí: problém s respirační funkcí, dušnost a navíc krvácení z nosu;
 • gastrointestinální dysfunkce: nepohodlí, zvracení, bolest břicha, průjem a nevolnost. Někdy se vyskytují časté a volné stolice, dyspepsie a nadýmání, zácpa nebo gastritida, pankreatitida, anorexie a dysfagie. Může dojít k řasám, může se zvýšit slinění, může se vyvinout sucho v ústech nebo vředy v ústech a navíc se může změnit barva jazyka;
 • poruchy hepatobiliárního systému: vyvíjí se jaterní selhání (jednotlivé úmrtí), funkční poškození jater, hepatitida (mimo jiné, nekrotická a fulminantní patologie) a intrahepatická cholestáza;
 • kožní a podkožní léze: svědění, suchost, vyrážka, fotosenzitivita, zvýšené pocení, rozvoj dermatitidy, kopřivky, TEN, erythema multiforme a Stevens-Johnsonova syndromu;
 • dysfunkce svalů a kostí: výskyt myalgie, bolesti na krku nebo zádech, stejně jako osteoartritida a artralgie;
 • reakce močového systému: bolest ledvin, selhání ledvin v akutním stadiu, stejně jako dysurie a tubulo-intersticiální nefritida;
 • problémy v práci mléčných žláz spolu s reprodukčními orgány: krvácení z dělohy, vaginitida a kromě těchto testikulárních lézí;
 • systémové poruchy: pocit malátnosti nebo zvýšená únava, bolest v hrudní kosti, hypertermie nebo astenie, stejně jako otok (periferní typ i obličej);
 • výsledky laboratorní diagnostiky: pokles počtu leukocytů a bikarbonátových indikátorů uvnitř krve. Kromě toho vzrostl počet eozinofilů, indikátory neutrofilů a monocytů, stejně jako hladiny ALT a AST. Hodnoty kreatininu, močoviny nebo bilirubinu v krvi, hodnoty cukru, alkalické fosfatázy, chloridu, hydrogenuhličitanu a chloridu se mohou také zvýšit. Je také možné snížení hematokritu, změny krevních hodnot draslíku a odchylky indikátorů sodíku;
 • intoxikace a léze: rozvoj komplikací po zákroku.

Dávkování a podávání

Přípravek se užívá jednou denně, bez ohledu na příjem potravy. Je nutné polykat pilulky bez žvýkání. Pokud byla dávka z nějakého důvodu vynechána, měla by být tato dávka užita co nejdříve a všechny další dávky by měly být konzumovány v intervalu 24 hodin.

Děti s hmotností nad 45 kg, stejně jako dospělí.

Při léčbě infekčních onemocnění souvisejících s dýchací soustavou, ORL orgány a kromě měkkých tkání s kůží (kromě migrující formy chronického erytému chronické povahy) je celková dávka azithromycinu pro léčbu 1500 mg. V tomto případě je denní dávka léků 500 mg (jedna dávka 2 tablety). Kurz trvá 3 dny.

Pro eliminaci erytému migrujícího typu pro celý průběh je zapotřebí 3 g medikace. Režim je následující: užívání 1 g Ziomycinu první den (pro 1 použití - 4 tablety) a poté - 500 mg (pro užívání 2 tablet) v období 2-5 dnů. Celková doba léčby je 5 dnů.

Léčba pohlavně přenosných chorob: velikost celkové dávky léčiva je 1 g. Je nutné užívat 4 tablety léku jednou.

Vzhledem k tomu, že starší lidé mohou být ohroženi rozvojem elektrických poruch vodivosti srdce, je nutné lék používat opatrně, protože jeho užívání zvyšuje pravděpodobnost pirouetové tachykardie nebo srdeční arytmie.

Lidé s problémy s ledvinami.

Azithromycin by měl být používán s velkou opatrností u jedinců s těžkým poškozením funkce ledvin (s rychlostí glomerulární filtrace)

Ziomitsin, TABLET COATED SHELL

Objednejte jedním kliknutím

 • Klasifikace ATX: Azithromycin J01FA10
 • Název skupiny nebo název seskupení: Acetazolamid
 • Farmakologická skupina: J01F - MACROLIDY A JEJICH DERIVÁTY
 • Výrobce: KUSUM HEALTHCARE
 • Vlastník licence: KUSUM HEALTHCARE
 • Země: Neznámá

Pokyn

pro lékařské použití

léčivého přípravku

Ziomycin

Obchodní jméno

Mezinárodní nechráněný název

Forma dávkování

250 a 500 mg potahované tablety

Složení

Jedna tableta obsahuje

léčivou látkou je dihydrát azithromycinu vyjádřený jako azithromycin 250 mg a 500 mg,

pomocné látky: mikrokrystalická celulóza (Avitsel PH 101), sodná sůl kroskarmelózy (Ac-Di-Sol), laurylsulfát sodný (Stepanol WA100), povidon (Plasdone K 90), čištěný mastek, stearát hořečnatý, potah Opadry 04B520005 Žlutá: (hypromelóza 15 cP) oxid titaničitý E171, makrogol / PEG 400, oxid železitý žlutý E172)

Popis

Tablety, potažené žlutou, ve tvaru tobolky, s logem "A 250" na jedné straně a hladkým na druhé straně (pro dávku 250 mg).

Tablety, potažené žlutou, ve tvaru tobolky, s logem "A 500" na jedné straně a hladkým na druhé straně (pro dávkování 500 mg).

Farmakoterapeutická skupina

Antibakteriální činidla pro systémové použití. Makrolidy.

Kód ATC J01FA10

Farmakologické vlastnosti

Farmakokinetika

Azithromycin se rychle vstřebává z trávicího traktu v důsledku odolnosti vůči kyselinám a lipofilnosti. Biologická dostupnost je 37%. Maximální koncentrace v séru se dosáhne za 2,5–3 hodiny a při požití 0,5 g azithromycinu je 0,4 mg / l. Lék proniká dobře do dýchacích cest, orgánů a tkání urogenitálního traktu, zejména prostaty, kůže a měkkých tkání. Koncentrace léčiva ve tkáních a buňkách je 10-15 krát vyšší než v séru. Vysoká koncentrace ve tkáních a dlouhý poločas jsou důsledkem nízké vazby azithromycinu na sérové ​​proteiny, stejně jako schopnosti proniknout do eukaryotických buněk a koncentrovat se v médiu s nízkým pH, které obklopuje lysosomy. To zase určuje velké množství imaginární distribuce (31,1 l / kg) a vysoké plazmatické clearance. Bylo prokázáno, že fagocyty dodávají lék na místo infekce, kde se uvolňují. Dobrá penetrace azithromycinu do buněk a akumulace ve fagocytech, se kterými je transportován do buněk zánětu, podporuje antimikrobiální aktivitu léčiva. Navzdory vysoké koncentraci ve fagocytech azithromycin významně neovlivňuje jejich funkci. V baktericidních koncentracích v buňkách zánětu je lék během 5-7 dnů po poslední dávce, což umožnilo rozvinout krátké (3 a 5denní) cykly léčby.

Vyloučení azithromycinu ze séra se vyskytuje ve dvou stupních: poločas je 14–20 hodin mezi 8 a 24 hodinami po užití léku a 41 hodin v rozmezí od 24 do 72 hodin, což umožňuje užívat lék jednou denně.

Jídlo značně mění farmakokinetiku: maximální koncentrace léčiva v krevní plazmě klesá o 52%. Asi 35% azithromycinu je metabolizováno v játrech demethylací; metabolity, které jsou vytvořeny, jsou neaktivní. Více než 59% léčiva se vylučuje v žluči a asi 4,5% v moči v nezměněné formě.

Farmakodynamika
Azithromycin je zástupcem skupiny makrolidových antibiotik - azalidů, které mají široké spektrum antimikrobiálních účinků. Inhibuje biosyntézu proteinů mikroorganismů vazbou na 50S-podjednotku ribozomu. Aktivní proti řadě gram-pozitivních bakterií: Streptococcus pneumoniae, S. pyogenes, S. agalacticae, skupiny streptokoků C, F a G, Staphylococcus aureus a S. epidermidis. Netýká se grampozitivních bakterií rezistentních na erytromycin. Účinné relativní gram-negativní organismy: Haemophilus influenzae, H. parainfluenzae a H. ducrei, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis a B. parapertussis, Neisseria gonorrhoeae a N. meningitidis, Brucella melitensis, Helicobacter pylori, Gardnerella vaginalis. Ovlivňuje citlivé anaerobní mikroby: Сlostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp. Kromě toho je účinný proti intracelulárním a dalším mikroorganismům, včetně: Legionella pneumophila, Chlamydia trachomatis a C. pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Listeria monocitogenes, Treponema pallidum, Borrelia burgdorferi.

Indikace pro použití

- infekce ORL - orgánů (synovitida, faryngitida, angína, zánět středního ucha)

- infekce dýchacích cest: akutní bronchitida a intersticiální a alveolární pneumonie

- onemocnění žaludku a dvanáctníku způsobená Helicobacter pylori

- infekce kůže a měkkých tkání (chronický migrující erytém (počáteční stadium lymské nemoci), erysipel, impetigo, sekundární pyodermatóza)

- pohlavně přenosné infekce (včetně urogenitální chlamydie, nekomplikovaná uretritida a cervicitida způsobená Chlamydia trachomatis)

Dávkování a podávání

Přípravek Ziomycin® se musí vždy užívat jednu hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po jídle, protože současný příjem potravy snižuje absorpci azithromycinu. Lék se užívá 1 krát denně.

Dospělí a děti nad 50 kg:

pro infekce horních cest dýchacích a dýchacích cest, kůže a měkkých tkání (kromě chronického erythema migrans): 500 mg (2 tablety po 250 mg nebo 1 tableta 500 mg jednou denně) denně po dobu 3 dnů. Dávka dávky - 1,5 gramu.

U chronického erythema migrans: 1 krát denně po dobu 5 dnů, 1 den - 1 g (4 tablety po 250 mg nebo 2 tablety po 500 mg), poté - 500 mg (2 tablety po 250 mg nebo 1 tableta po 500 mg). mg) od 2. do 5. dne.

Pro infekce, které jsou pohlavně přenosné: 1 g jednorázová dávka (4 tablety po 250 mg nebo 2 tablety po 500 mg).

V případě vředů žaludku a dvanáctníkových vředů: 1 g (4 tablety po 250 mg nebo 2 tablety po 500 mg) denně po dobu 3 dnů, spolu s antisekrečním činidlem a dalšími léky předepsanými lékařem.

Použití u dětí:

Ziomycin® 250 mg se doporučuje předávat dětem s tělesnou hmotností 25 až 50 kg, rychlostí 10 mg / 1 kg tělesné hmotnosti po dobu 3 dnů.

V případě, že dávka léku chybí, je třeba vynechanou dávku užít co nejdříve a další v intervalech 24 hodin.

U starších osob au pacientů s poruchou funkce ledvin není třeba dávkování měnit.

Dávkování u pacientů s poruchou funkce jater.

Úprava dávky je nutná, protože azithromycin je značně metabolizován v játrech.

Dávkování pro starší pacienty.

Pokud funkce jater a ledvin není narušena, není nutná úprava dávky.

Vedlejší účinky

- nevolnost, zvracení, průjem, bolest břicha

- nevolnost, nadýmání, zácpa

- přechodné zvýšení jaterní aminotransferázy, bilirubinu,

eosinofily v krvi. Indikátory se vrátí do normálu po 2-3 týdnech po ukončení terapie.

- cholestatická žloutenka, hepatitida, pseudomembranózní kolitida

- reakce přecitlivělosti (zarudnutí, kožní vyrážka, svědění,

angioedém, fotosenzitivita)

- únava, bolest hlavy, závratě

- anafylaktické a kožní reakce, jako je zarudnutí, kožní vyrážka, svědění, Stevens-Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza, anafylaktický šok

- poruchy chuti a vůně, dočasná ztráta sluchu, hluchota a tinitus

- úzkost, nervozita, nespavost

- srdeční tep, arytmie, bolest na hrudi

- akutní selhání ledvin

Kontraindikace

- přecitlivělost na azithromycin, makrolidová antibiotika nebo jiné složky léčiva

- těhotenství a kojení

- děti do 12 let

Lékové interakce

Antacida zpomalují absorpci azithromycinu. Doporučuje se dodržet alespoň dvouhodinový interval mezi užitím léku a antacidou. Pozornost by měla být věnována současnému podávání léku s teofylinem, terfenadinem, warfarinem, karbamazepinem, fenytoinem, triazolamem, digoxinem, ergotaminem, cyklosporinem, protože makrolidová antibiotika mohou zvýšit účinek výše uvedených léčiv. Na rozdíl od většiny makrolidů se azithromycin neváže na enzymy komplexu cytochromu P450. Do té doby nebyla pozorována interakce azithromycinu s těmito léky.

Zvláštní pokyny

Bylo hlášeno, že se někdy vyskytly závažné alergické reakce, jako je edém a anafylaxe (někdy fatální). Někdy byly tyto reakce opakovány během podávání azithromycinu a vyžadovaly delší pozorování a léčbu.

Mezi užitím azithromycinu a antacid je nutná přestávka v délce nejméně 2 hodin.

Doporučuje se sledovat známky superinfekce u refraktérních osob, zejména u plísňových onemocnění.

Ziomycin: návod k použití

Forma dávkování

Tablety, potažené filmem 250 mg a 500 mg

Složení

Jedna tableta obsahuje

účinná látka - dihydrát azithromycinu 262,03 mg / 524,05 mg

(ekvivalentní azithromycinu 250 mg / 500 mg), t

pomocné látky: mikrokrystalická celulóza (Avitsel PH 101), sodná sůl kroskarmelózy (Ac-Di-Sol), laurylsulfát sodný (Stepanol WA100), povidon (Plasdone K 90), čištěný mastek, stearát hořečnatý, potah Opadry 04B520005 Žlutá: (hypromelóza 15 cP) oxid titaničitý E171, makrogol / PEG 400, oxid železitý žlutý E172)

Popis

Tablety, potažené žlutou, ve tvaru tobolky, s logem "A 250" na jedné straně a hladkým na druhé straně (pro dávkování 250 mg).

Tablety, potažené žlutou, ve tvaru tobolky, s logem "A 500" na jedné straně a hladkým na druhé straně (pro dávkování 500 mg).

Farmakoterapeutická skupina

Antibakteriální prostředky pro použití v systému. Makrolidy, linkosamidy a streptograminy. Makrolidy. Azithromycin.

ATX kód J01FA10

Farmakologické vlastnosti

Azithromycin se rychle vstřebává z trávicího traktu v důsledku odolnosti vůči kyselinám a lipofilnosti. Biologická dostupnost je 37%. Maximální koncentrace v séru se dosáhne za 2,5–3 hodiny a při požití 0,5 g azithromycinu je 0,4 mg / l. Lék proniká dobře do dýchacích cest, orgánů a tkání urogenitálního traktu, zejména prostaty, kůže a měkkých tkání. Koncentrace léčiva ve tkáních a buňkách je 10-15 krát vyšší než v séru. Vysoké koncentrace tkání a dlouhý poločas jsou důsledkem nízké vazby azithromycinu na sérové ​​proteiny, stejně jako schopnosti pronikat do eukaryotických buněk a soustředit se v prostředí s nízkým pH, které obklopuje lysosomy. To zase určuje velké množství imaginární distribuce (31,1 l / kg) a vysoké plazmatické clearance. Bylo prokázáno, že fagocyty dodávají lék na místo infekce, kde se uvolňují. Dobrá penetrace azithromycinu do buněk a akumulace ve fagocytech, se kterými je transportován do buněk zánětu, podporuje antimikrobiální aktivitu léčiva. Navzdory vysoké koncentraci ve fagocytech azithromycin významně neovlivňuje jejich funkci. V baktericidních koncentracích v buňkách zánětu je lék během 5-7 dnů po poslední dávce, což umožnilo rozvinout krátké (3 a 5denní) cykly léčby.

Vyloučení azithromycinu ze séra se vyskytuje ve dvou stupních: poločas je 14–20 hodin mezi 8 a 24 hodinami po užití léku a 41 hodin v rozmezí od 24 do 72 hodin, což umožňuje užívat lék jednou denně.

Jídlo značně mění farmakokinetiku: maximální koncentrace léčiva v krevní plazmě klesá o 52%. Asi 35% azithromycinu je metabolizováno v játrech demethylací; metabolity, které jsou vytvořeny, jsou neaktivní. Více než 59% léčiva se vylučuje v žluči a asi 4,5% v moči v nezměněné formě.

Azithromycin je zástupcem skupiny makrolidových antibiotik - azalidů, které mají široké spektrum antimikrobiálních účinků. Inhibuje biosyntézu proteinů mikroorganismů vazbou na 50S-podjednotku ribozomu. Aktivní proti řadě gram-pozitivních bakterií: Streptococcus pneumoniae, S. pyogenes, S. agalacticae, skupiny streptokoků C, F a G, Staphylococcus aureus a S. epidermidis. Netýká se grampozitivních bakterií rezistentních na erytromycin. Účinné relativní gram-negativní organismy: Haemophilus influenzae, H. parainfluenzae a H. ducrei, Moraxella catarrhalis, Bordetella pertussis a B. parapertussis, Neisseria gonorrhoeae a N. meningitidis, Brucella melitensis, Helicobacter pylori, Gardnerella vaginalis. Ovlivňuje citlivé anaerobní mikroby: Сlostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp. Kromě toho je účinný proti intracelulárním a dalším mikroorganismům, včetně: Legionella pneumophila, Chlamydia trachomatis a C. pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum, Listeria monocitogenes, Treponema pallidum, Borrelia burgdorferi.

Indikace pro použití

- infekce ORL - orgánů (sinusitida, faryngitida, angína, zánět středního ucha)

- infekce dýchacích cest: akutní bronchitida a intersticiální a alveolární pneumonie

- infekce kůže a měkkých tkání (chronický migrující erytém (počáteční stadium lymské nemoci), erysipel, impetigo, sekundární pyodermatóza)

- pohlavně přenosné infekce (včetně urogenitální chlamydie, nekomplikovaná uretritida a cervicitida způsobená Chlamydia trachomatis)

Dávkování a podávání

Ziomycin® musí být užíván hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po jídle, protože současný příjem potravy snižuje absorpci azithromycinu. Lék se užívá 1 krát denně.

Dospělí a děti nad 50 kg:

pro infekce horních cest dýchacích a dýchacích cest, kůže a měkkých tkání (kromě chronického erythema migrans): 500 mg (2 tablety po 250 mg nebo 1 tableta 500 mg jednou denně) denně po dobu 3 dnů. Dávka dávky - 1,5 gramu.

U chronického erythema migrans: 1 krát denně po dobu 5 dnů, 1 den - 1 g (4 tablety po 250 mg nebo 2 tablety po 500 mg), poté - 500 mg (2 tablety po 250 mg nebo 1 tableta po 500 mg). mg) od 2. do 5. dne.

Pro infekce, které jsou pohlavně přenosné: 1 g jednorázová dávka (4 tablety po 250 mg nebo 2 tablety po 500 mg).

Použití u dětí:

Ziomycin® 250 mg se doporučuje předávat dětem s tělesnou hmotností 25 až 50 kg, rychlostí 10 mg / 1 kg tělesné hmotnosti po dobu 3 dnů.

V případě, že dávka léku chybí, je třeba vynechanou dávku užít co nejdříve a další v intervalech 24 hodin.

U starších osob au pacientů s poruchou funkce ledvin není třeba dávkování měnit.

Dávkování u pacientů s poruchou funkce jater.

Úprava dávky je nutná, protože azithromycin je značně metabolizován v játrech.

Dávkování pro starší pacienty.

Pokud funkce jater a ledvin není narušena, není nutná úprava dávky.

Vedlejší účinky

Po užití azithromycinu jsou nežádoucí účinky vzácné.

Níže jsou uvedeny nežádoucí účinky zjištěné během klinických studií a postmarketingových pozorování podle tříd orgánových tříd a četnosti. Nežádoucí účinky zjištěné v období po uvedení přípravku na trh jsou uvedeny kurzívou. Frekvence Frekvenční skupina se stanoví podle následující úmluvy: velmi často (≥1 / 10); často (≥ 1/100 až

Kontraindikace

- přecitlivělost na azithromycin, makrolidová antibiotika nebo jiné složky léčiva

- těhotenství a kojení

- děti do 12 let

Lékové interakce

Antacida: Farmakokinetické studie zkoumající účinky současného podávání antacid a azithromycinu neprokázaly žádný vliv na celkovou biologickou dostupnost, i když maximální sérové ​​koncentrace byly sníženy o 24%. U pacientů, kteří užívají azithromycin i antacida, by se neměly užívat současně.

Cetirizin: u zdravých dobrovolníků nevedlo současné podávání 5denního cyklu azithromycinu s cetirizinem 20 mg v rovnovážném stavu k farmakokinetické interakci a významným změnám v QT intervalu.

Didanosin (Didesoksinosin): Současné podávání azithromycinu v dávce 1200 mg / den s didanosinem 400 mg / den u šesti HIV pozitivních pacientů neovlivnilo zjištěnou farmakokinetiku didanosinu ve srovnání s placebem.

Digoxin: Některá makrolidová antibiotika snižují mikrobiální metabolismus digoxinu ve střevech u některých pacientů. U pacientů užívajících azithromycin, související azididové antibiotikum a digoxin je možné zvýšení hladiny digoxinu.

Zidovudin: jednorázová dávka 1000 mg a několik dávek azithromycinu v dávce 1200 mg nebo 600 mg má malý vliv na farmakokinetiku nebo vylučování zidovudinu v moči nebo jeho glukuronidovém metabolitu. Podávání azithromycinu však zvyšuje koncentraci fosforylovaného zidovudinu, klinicky aktivního metabolitu, v mononukleárních buňkách periferní krve. Klinický význam této skutečnosti je nejasný, ale může být přínosem pro pacienty.

Azithromycin významně neovlivňuje systém jaterního cytochromu P450. Pravděpodobně se nevyskytují farmakokinetické lékové interakce, které se vyskytují s erythromycinem a dalšími makrolidy. Indukce jater s cytochromem P450 nebo inaktivací pomocí komplexu cytochromového metabolitu se s azithromycinem nevyskytuje.

Deriváty ergotu: vzhledem k teoretické možnosti ergotismu se nedoporučuje současné použití azithromycinu s deriváty námelových látek. (Viz Zvláštní upozornění a bezpečnostní opatření pro použití).

Byly provedeny farmakokinetické interakční studie mezi azithromycinem a přípravky popsanými níže, o nichž je známo, že podléhají významnému zprostředkovanému metabolismu cytochromu P450.

Atorvastatin: současné podávání atorvastatinu (10 mg denně) a azithromycinu (500 mg denně) nemění plazmatickou koncentraci atorvastatinu (na základě inhibičního testu s inhibitorem 3-hydroxy-3-methylglutaryl-koenzym A reduktázy).

Karbamazepin: Ve studii farmakokinetických interakcí u zdravých dobrovolníků nebyl u pacientů užívajících azithromycin pozorován žádný významný vliv na plazmatické hladiny karbamazepinu nebo jeho aktivního metabolitu.

Cimetidin: Ve farmakokinetických studiích vlivu jednorázové dávky cimetidinu na farmakokinetiku azithromycinu, který byl užit 2 hodiny před podáním azithromycinu, nebyla pozorována žádná změna farmakokinetiky azithromycinu.

Perorální antikoagulancia typu kumarinu: ve studii farmakokinetických interakcí azithromycin nemění antikoagulační účinek jedné dávky 15 mg warfarinu podávané zdravým dobrovolníkům. Podle zpráv obdržených v období po uvedení přípravku na trh dochází ke zvýšení antikoagulantu po současném podání perorálních antikoagulancií azithromycinu a kumarinového typu. Ačkoli kauzální vztah nebyl stanoven, je třeba zvážit frekvenci monitorování protrombinového času při užívání azithromycinu u pacientů užívajících perorální antikoagulancia kumarinového typu.

Cyklosporin: ve farmakokinetických studiích u zdravých dobrovolníků, kterým byla podávána perorální dávka 500 mg / den azithromycinu po dobu 3 dnů a poté byla podávána jednou perorální dávka cyklosporinu 10 mg / kg, byly výsledné hodnoty Cmax cyklosporinu a AUC0-5 významně zvýšeny. (o 24% a 21%), nicméně u AUC0-∞ nebyly pozorovány žádné významné změny. Proto je třeba před zvážením současného podávání těchto léků postupovat s opatrností. Je-li nutné současné podávání těchto léčiv, je třeba kontrolovat hladiny cyklosporinu a odpovídajícím způsobem upravit dávky.

Efavirenz: současné podávání 600 mg jednorázové dávky azithromycinu a 400 mg efavirenzu denně po dobu 7 dnů nevede ke klinicky významným farmakokinetickým interakcím.

Flukonazol: Současné podání jedné dávky 1200 mg azithromycinu nemění farmakokinetiku jednorázové dávky 800 mg flukonazolu. Celková expozice a poločas azithromycinu se po současném podávání flukonazolu nemění, nicméně klinicky nevýznamný pokles Cmax (18%) azithromycinu byl pozorován.

Indinavir: současné podávání jednorázové dávky 1200 mg azithromycinu nemělo statisticky významný účinek na farmakokinetiku indinaviru při podávání 800 mg třikrát denně po dobu 5 dnů.

Methylprednisolon: Ve studii farmakokinetické interakce u zdravých dobrovolníků azithromycin významně neovlivnil farmakokinetiku methylprednisolonu.

Midazolam: u zdravých dobrovolníků současné podávání azithromycinu 500 mg / den po dobu 3 dnů nezpůsobuje klinicky významné změny farmakokinetiky a farmakodynamiky jedné dávky 15 mg midazolamu.

Nelfinavir: současné podávání azithromycinu (1200 mg) a nelfinaviru ve stabilním stavu (750 mg třikrát denně) vede ke zvýšení koncentrace azithromycinu. Nebyly pozorovány žádné klinicky významné nežádoucí účinky a nebyla nutná úprava dávky.

Rifabutin: kombinované použití azithromycinu a rifabutinu neovlivňuje koncentraci séra nebo léčiva.

Neutropenie byla pozorována u pacientů užívajících současně léčbu azithromycinem a rifabutinem. Ačkoli neutropenie byla spojena s užíváním rifabutinu, kauzální vztah s kombinací azithromycinu nebyl stanoven (viz Nežádoucí účinky).

Sildenafil: U normálních zdravých dobrovolníků mužů nebyl pozorován žádný účinek na účinek AIT a Cmax, sildenafilu nebo hlavního cirkulujícího metabolitu azithromycinu (500 mg denně po dobu 3 dnů).

Terfenadin: Farmakokinetické studie neodhalily žádný důkaz interakce mezi azithromycinem a terfenadinem. Bylo hlášeno o vzácných případech, kdy možnost takové interakce nemohla být zcela vyloučena; neexistoval však žádný konkrétní důkaz, že k takové interakci došlo.

Teofylin: Neexistují důkazy o klinicky významné farmakokinetické interakci po současném podávání azithromycinu a teofylinu zdravým dobrovolníkům.

Triazolam: současné podávání 500 mg azithromycinu první den a 250 mg 2. den od 0,125 mg triazolamu ve 2. den 14 zdravým dobrovolníkům nemělo žádný významný vliv na farmakokinetické ukazatele triazolamu ve srovnání s triazolamem a placebem.

Trimetoprim / sulfamethoxazol: současné podávání trimethoprimu / sulfamethoxazolu DS (160 mg / 800 mg) po dobu 7 dnů s azithromycinem 1200 mg v 7. den nemělo významný vliv na maximální koncentrace, celkový účinek nebo vylučování trimethoprimu a sulfamethoxazolu močí. Sérové ​​koncentrace azithromycinu byly podobné koncentracím pozorovaným v jiných studiích.

Zvláštní pokyny

Vzácné závažné alergické reakce byly pozorovány u erythromycinu a dalších makrolidů, včetně angioedému a anafylaxe (vzácně fatální). Některé z těchto reakcí s azithromycinem vedly k opakovaným symptomům a potřebě delšího období pozorování a léčby.

Vzhledem k tomu, že játra jsou hlavní cestou vylučování azithromycinu, mělo by být podávání azithromycinu předepsáno s opatrností u pacientů s významným onemocněním jater. U azitromycinu byly pozorovány případy fulminantní hepatitidy potenciálně vedoucí k život ohrožujícímu selhání jater (viz Nežádoucí účinky). Někteří pacienti mohou mít v anamnéze onemocnění jater nebo mohou užívat jiné hepatotoxické léky.

V případě známek a příznaků dysfunkce jater, jako je rychle se vyvíjející astenie spojená se žloutenkou, tmavý moč, sklon ke krvácení nebo jaterní encefalopatie, je třeba okamžitě provést testy jaterních funkcí. Příjem azithromycinu by měl být zastaven, pokud dojde k dysfunkci jater.

U pacientů, kteří dostávají deriváty ergotu, je ergotismus urychlen se společným příjmem některých makrolidových antibiotik. Neexistují žádné důkazy o možnosti interakce mezi náme- lem a azithromycinem. Vzhledem k teoretické možnosti ergotismu by však neměly být užívány azithromycin a deriváty ergotu.

Prodloužení QT

Při léčbě jinými makrolidy byla pozorována prodloužená repolarizace srdce a QT interval, což představuje riziko vzniku srdečních arytmií a torsades de pointes. Podobný účinek s azithromycinem nelze zcela vyloučit u pacientů se zvýšeným rizikem rozvoje dlouhodobé repolarizace srdce (viz nežádoucí účinky), proto je při léčbě pacientů zapotřebí opatrnosti: t

• s vrozeným nebo dokumentovaným prodlouženým QT intervalem

• léčba v této době jinými léčivými látkami schopnými prodloužit QT interval, jako jsou antiarytmika třídy Ia a III, cisaprid a terfenadin

• s poruchami elektrolytů, zejména v případě hypokalemie a hypomagnezémie

• s klinicky významnou bradykardií, srdeční arytmií nebo těžkým srdečním selháním.

Stejně jako u jiných antibiotik se doporučuje sledovat známky superinfekce necitlivými organismy, včetně hub.

Clostridium difficile - související průjem

Výskyt průjmů spojených s Clostridium difficile (CDAD) byl hlášen u prakticky všech antibakteriálních látek, včetně azithromycinu, a může se pohybovat v rozsahu závažnosti od mírného průjmu po kolitidu s fatálním koncem. Kmeny Clostridium difficile produkující hypertoxin A a B přispívají k rozvoji souvisejícího průjmu. Hypertoxin produkuje kmeny Clostridium difficile, které mohou vést ke zvýšené morbiditě a mortalitě, protože tyto infekce mohou být rezistentní na antimikrobiální terapii a mohou vyžadovat kolektivomii. U pacientů, kteří jsou léčeni průjmem během léčby antibiotiky nebo po ní, by proto měla být zvážena pravděpodobnost výskytu souvisejícího průjmu. Pečlivá lékařská anamnéza je nutná, jakmile se zjistí související průjem a trvá dva měsíce po předepsání antibakteriálních látek. V tomto případě je třeba zvážit ukončení léčby azithromycinem a zavedení specifické léčby pro související průjem.

Penicilin je obvykle první volbou pro léčbu faryngitidy / tonzilitidy v souvislosti se streptokokovou pyogenezí a také pro prevenci akutní revmatické horečky. Azithromycin je obecně účinný proti streptokokům v orofarynxu, ale neexistují žádné údaje, které by prokázaly účinnost azithromycinu při prevenci akutní revmatické horečky.

U pacientů se závažným selháním ledvin (GFR)

Předávkování

Symptomy: reverzibilní ztráta sluchu, těžká nevolnost, zvracení a průjem

Léčba: výplach žaludku a celková podpůrná léčba.

Uvolnění formuláře a balení

6 nebo 21 tablet v dávce 250 mg a 3 tablety v dávce 500 mg se umístí do blistrového obalu vyrobeného z filmu z polyvinylchloridu a hliníkové fólie.

Na 1 balení blistrů spolu s instrukcemi pro lékařskou aplikaci ve státním a ruském jazyce v balení z kartonu.

Podmínky skladování

Skladujte na suchém, tmavém místě při teplotě do 25ºС.

Uchovávejte mimo dosah dětí!

Doba použitelnosti

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.