Amoxiclav

Dispergovatelné tablety, Lek

Indikace pro použití

Infekce způsobené citlivými kmeny mikroorganismů:

infekce horních cest dýchacích a ORL orgánů (akutní a chronická sinusitida, akutní a chronická otitis media, absces hltanu, angína, faryngitida);

infekce dolních dýchacích cest (akutní bronchitida s bakteriální superinfekcí, chronická bronchitida, pneumonie);

infekce močových cest;

infekce v gynekologii;

infekce kůže a měkkých tkání, včetně lidských a zvířecích kousnutí;

infekce kostí a pojivové tkáně;

infekce žlučových cest (cholecystitis, cholangitis);

Diskuze o léku Amoxiclav v evidenci maminek

proč jste gynekologa, který poslouchá? jít k urologovi? Pomohl jsem jen Amoxiclavovi (dítě se narodilo, já jsem ho krmil), taky je předepsán těhotným. Monural je také dobrý, ale pak jsem nepomohl.

Amoxiclav pro mě osobně je těžký, je těžký sám o sobě, ale pokud to vydržíte dobře, pijte to. během těhotenství jsem viděl flemoxin salyubab z cystitidy, měl jsem velké zkušenosti a neměl žádný vliv na syna. pomohl 2 dny.

Ahoj))) Podělím se o své zkušenosti s léčbou. Měl jsem pyelonefritidu po dobu 34 týdnů těhotenství, ale díky Bohu, že jsem byl vyléčen za týden (dostal jsem 9 injekcí amoxiclav a viděl cannephron) a všechno bylo v pořádku, narodilo se zdravé dítě. Ale po porodu, o dva týdny později, moje teplota vzrostla a zadek mi bolel, okamžitě jsem šel k lékaři, prošel jsem analýzou, udělal jsem ultrazvuk, ukázalo se, že je to pyelonefritida. Můj osobní lékař mi předepsal Suprax (400 mg 1krát denně), flukonazol (50 mg 1krát denně) a fuladan (0,05 mg 4krát denně). Tyto léky by se měly užívat do týdne. Všechno jsem měl v týdnu a taky testy. A nebojte se o dítě, můj synu na GW.

mě z bronchitidy a prodloužené nachlazení pomáhá Flemoxin solyutab. Snadné antibiotikum, dobře snášené a pomáhá opravdu. ale pro non-těhotné. Teď piju amoxiclav (studený, zelený snot, 37,3, obávám se, že nebudu sestupovat do průdušek, jinak bude kapka na měsíc), i když doktor říkal, že Vilprofen nebo Jozamycin je lepší Těhotná. Amoxiclav pomohl, třetí den se stala mužem. Brohit nezačal. Piju 5 dní. Přes doktora samozřejmě, ale jako první pomoc mo.

. ale v močovém měchýři - zaměření infekce cystitidou. Ze všech možných antibiotik pro zánět močového měchýře mohou těhotné ženy užívat Monural a v některých případech lékaři stále předepisují Amoxiclav a Canephron. Pro léčbu cystitidy stačí jedna dávka Monuralu, což je velké plus, zvláště pokud je žena v „zajímavé pozici“. Monural má málo vedlejších účinků a neovlivňuje plod. Nicméně, ne self-léčit a brát všechny léky přísně předepsané lékařem. Pokud jde o Amoksiklava, jeho příjem pro léčbu cystitidy během těhotenství není vždy oprávněný a ne vždy bezpečný. Canephron cystitis je předepsán ke zmírnění křeče. Také toto str.

. a upřímně řečeno, také to nedává smysl, pokud neplánujete jít na taková vzdálená místa, kde ani lékárna neexistuje. Pak je lepší vzít něco širokého spektra, jako je amoxiclav nebo flemoxin. Pro rodiče dětí mladších než jeden rok - nezapomeňte na lék na / pro zuby (je jich spousta) a sub simplex nebo espumizan, pokud je používáte.Pro ty, kteří trpí chronickými onemocněními - nezapomeňte na léky na nemoc! Antacida pro pacienty trpící gastritidou, inhalátory pro astmatiky, léky proti bolesti hlavy pro migrény, antihypertenziva pro osoby s vysokým krevním tlakem, atd. Měly by být ponechány dotazy jako anti-bad sérum nebo prednison v ampulích.

. První těhotenství bylo velmi často špatné testy, protein se také objevil stejným způsobem. Podle pravidel to trvalo zbytek dne a protein sám zmizel. A oni byli léčeni kanephron, amoxiclav a někdy furamag, ale on také vypadal, že má kontraindikace. Trvejte na opakovaných testech na druhý den a lépe neberte léky s kontraindikacemi. Váš ledvinový lékař pak dítě nevychovává a kdo ví, jak to může ovlivnit jeho zdraví. Byl jsem předepsán furamag, požádal jsem 3 lékaře ze stejné konzultace. protože neřekli nic, je to kontraindikováno, ale nebojte se, že budeme jmenovat každého. tak co. Milují vás.

trpěli dlouhou dobu s bronchitidou, ascoril pomohl, pil normou - sladký sirup, tam na čaj, nalil jsem ho do table.lzhku + vody, jemně ho promíchejte, dejte lžíci + udržuje sklenici vody k okamžitému pití. Amoxiclav jsem byla těhotná 7 týdnů, myslím, že je to v pořádku. inhalátor ve skutečnosti pomáhá, tam moje maska ​​také zavřela na 1 den, pak jsem se mi to líbilo, včetně karikatury a dýchání

Flemoxin nám nepomáhá, pijeme Amoxiclav. Také rozprašovač z chladu nepomůže, je to jen s sípáním. Delfín hodně pomáhal od zimy. Po něm to bylo mnohem snazší.

kapets! drž se! může změnit aetibiotik? Amoxiclav mi pomohl s kojením, je možné ho použít i v B

Recenze Amoxiclav

5 - 0

4 - 0

3 - 0

2 - 0

1 - 0

 1. Účinek přichází v krátkém čase.
 2. V mém případě nebyly žádné vedlejší účinky.
 3. Široká škála indikací pro použití.
 4. Citlivost na velký počet mikroorganismů.
 5. Přítomnost kyseliny klavulanové.
 6. Podrobné pokyny.
 7. Obaly.
 1. Cena
 2. Velikost pilulek.
 3. Velký seznam vedlejších účinků.

Tento lék jsem několikrát předepisoval. První - s anginou pectoris. Druhá je pro pneumonii. Obecné dojmy z drogy byly dobré. Vzhledem k tomu, že se vyrovnal s pokyny uvedenými v pokynech při léčbě některých onemocnění. Včetně horních a dolních dýchacích cest.

Když se odvolával na terapeuta na bolest v krku, byl diagnostikován s launární angínou. Lékař mi ten lék předepsal. Naznačil, že se jedná o velmi účinný lék, protože obsahuje kyselinu klavulanovou. Poskytuje příležitost k prodloužení účinku amoxicilinu - polosyntetického penicilinu. Výběr vysvětlil tím, že při předepisování pouze přípravků s penicilinem jejich působení v těle probíhá rychleji. To přispívá k delší konzervaci v těle.

Koupil jsem tento lék v lékárně za 436 rublů. Cena je ve srovnání s jinými antibakteriálními léky vysoká, předepsal jsem dávku 500 mg. Foto.


První den byla předepsána tzv. „Zaváděcí dávka“. Občas bylo nutné vypít 2 tablety. Tablety jsou oválné, natažené. Jejich velikost je velká. Jejich spolknutí není proto vhodné.

Obaly. Krabička obsahující skleněnou lahvičku. Uvnitř pilulky. Kromě tablet se používají speciální podložky, které se používají k absorbci přebytečné vlhkosti.

První den sutry jsem vypil 2 tablety. Pak další 1 dvakrát. Dále bylo schéma předepsáno třikrát denně, 1 tableta.

Druhý den bylo pozorováno zlepšení. Bolest v krku se snížila. O den později jsem zjistil, že povrch hrdla se začal odstraňovat. Průběh léčby byl stanoven podle schématu po dobu 7 dnů. Již 4. den zmizely všechny projevy nemoci. Ale pokračoval jsem v užívání léků až 7 dní.

I když návod ukázal obrovské množství vedlejších účinků, v mém případě nebyly pozorovány. Ani porušení křesla, ani alergické projevy - nebyly. Pokud jde o biochemické analýzy nemohu říci. Vzhledem k tomu, že pokyny uvádějí, že mohou být chybné výsledky.

Lékař mi předepsal toto antibiotikum podruhé pro pneumonii. Stěžoval jsem si, že jsem se nemohl zhluboka nadechnout, pocit nedostatku vzduchu. To bylo posláno k rentgenům plic. Výsledkem je fokální léze levé oblasti plic. A podle těchto indikací byl tento lék předepsán. Teď nemůžu přesně říci, jaký systém. Ale výsledek byl rychlý. Úleva byla o 2 dny později.

Ale potřetí, když jsem měl bolest v krku, doktor mi to znovu předal. Ale bohužel pro něj nebylo žádné použití. S největší pravděpodobností je to proto, že mikroorganismy se v průběhu času stávají necitlivými na stejná antibiotika.

Když už mluvíme o této droze, chci poznamenat, že tělo každého člověka je individuální. Co mi vyhovuje, vůbec neříkám, co vám bude vyhovovat. Proto by měla být antibiotika podávána pod přísným lékařským dohledem.

Amoxiclav Recenze

Při pohledu na Amoxiclav

Nedal jsem to sám a dětem to nedám, protože to považuji za silné antibiotika: Mám manžela s hroznou prostatitidou vyléčenou amoxiclavem a smartprostem, a tady mám děti. Amosin je dost dost.

Žádám o zpětnou vazbu! jsme nemocní, předepisujeme Amoxiclav, pochybuji.

Obecně mohu říci... teď chřipka opravdu kašle vůbec a my jsme onemocněli... amoxiclav je neškodný než sumeded... děti jsou stále z něj špinavé... antibiotika jsou s peniciliny... můžete dát antibiotika na tři dny... a ne špatné... prostě jsme pili všechny léky tentokrát v řadě a dali svíčky na teplotu... pili amoxicilin po dobu tří dnů a všechno po týdnu zmizelo... tak se lépe. ))

Všichni jsme onemocněli celou rodinou, viděli jsme samotná antibiotika, i když je nikdy nepiju, ale bylo to neuvěřitelně špatné, jen jim pomohli, bez nich byl kašel, jako by plíce vypadly! Okamžitě začala dávat dětem, a to ani zpočátku nesedělala, změnila se na jinou, přirozeně po vyšetření pediatrem. Takže pijte, nepijte, je to jen na vás, vidíte jen své dítě a víte, jak se cítí.

Amoxiclav Recenze

Amoxiclav v Orz

Amoxiclav-625

všeobecně, s námi dýchá (Předepsaný Amoxiclav. Kdo pil?

pili jsme suprax a další klacid, všechno bylo v pořádku, víš, všechny děti jsou jiné, některé rouhají, a některé ne, nemůžete hádat, dokud to nezkusíš! Zdá se mi, že linux tuff, i když oni sami koupili, protože rozpočet možnost, hilak-forte taxíky! brzy se uzdraví

Také my jsme byli dnes u pediatra, poslouchali všechno čisté, ale hrdlo bylo červené a snot se začal zelenat!

Jedná se o amoxycyklin s kyselinou klavulanovou, což je velmi dobré antibiotikum pro léčbu především dýchacích orgánů, každý je individuálně.

Můj ochránce, přestal jsem mu dávat široké spektrum antibiotik. není pro vás nic.

Recenze Amoxiclav

jakékoliv antibiotikum může takový účinek vyvolat, dát mu bakterie, aby nedošlo k žádným problémům (a také z nich často dochází k průjmům)

a dát Linex? Problémy začnou s břichem 100%, opravdu máme den začít přes aru, Ale můj a starší

Lineix byl předepsán u nás jednou tobolkou 2x denně a všechno bylo v pořádku s bříškem.

Amoxiclav, který dal?

Pomáhá velmi dobře. Průjem může být přece jen antibiotikum. Nahrazuji amoxicilin stejnou suspenzí. Výsledek je stejný, ale má mírnější účinek na žaludek.

amoxiclav pro infekci stafy

předepsali jsme enterol, pak stafylokokový bakteriofág... nedal bych antibiotika

Amoxiclav u pyelonefritidy

On je považován za silné antibiotikum... mé první těhotenství bylo neúspěšné, měl jsem nachlazení a kašel ;-) byl také propuštěn a stodální sirup. V důsledku toho bylo zmrazeno. Spíše, samozřejmě, z nemoci, ale anti-drogy také ovlivňují plod

Gynekolog mi řekl, že není možné žádné jiné antibiotikum než ampicilin, a při akutní pyelonefritidě jsem byl ten, kdo byl v nemocnici, teď piju. Ale jdu do postele.

Amoxiclav

Antibiotikum se zdá být jedním z nejbezpečnějších. Vím, že s GW to také předepisují. ale já bych opět projít jak stěr a plodiny, takže si můžu být jistý, že antibiotikum je tak nutné.

Amoxiclav-recenze.

Pokud 2, pak to není dost 2 krát, pokud je dávka větší (875). Nebojte se, zákulisí na miminko, které nesetkal

Jaké je to dávkování?) Jde o 625 (amoxicilin 500+ klavulanát 125)
A tak je během těhotenství povoleno. A 2 další typy a / b

Infekce bude pro dítě horší. Přítelkyně pila, všechno je v pořádku, karapula holka

Amoxiclav

Mám na něj plíživý vedlejší efekt, snižoval žaludek a to je mimo těhotenství. V těhotenství Makmiror vzal vynikající nástroj. Když je to velmi obtížné, pak záběry tsifftrikson.

Pi.dets pilulky... Téměř jsem na ně zemřel, odcházel od nich velmi dlouho. Velmi silné antibiotikum

Byl jsem injikován 6-7 měsíců, na konci týdne, chuť v ústech už byla od něj

Dobré odpoledne Prosím, řekněte mi, kdo vzal Amoxiclav 875mg 125mg. Těhotenství 27 týdnů. Ovlivňuje tento lék plod?

A proč jste to zaregistroval? akutní infekce dýchacích cest? s teplotou?

I prada na 30 se sinusitida byla hrozná, ale ne něco se stalo s malicherným

Žádný účinek, je povolen během těhotenství

Vaše recenze

Recenze Amoxiclav

No, tak brzy jsem neublížil, ale obecně je to normální lék. Augmentin je také docela dobrý (stejný). Dysbakterióza nebyla. Je však nutné správně přijmout. Například: pokud potřebujete pít dvakrát denně, pak v intervalech 12 hodin.

I já jsem ji ihned po doručení vypil, jsme na HB, dítě nemělo žádné problémy.

Bylo nám tehdy 8, alergie šla k němu

AMOKSIKLAV. dívky, které daly dětem toto antibiotikum?

Amoxiclav zavěšení, jak je to pro vás?

amoxiclav

amoxiclav.

Nedávno jsem viděl, že mě bolí hrudník a teplota je. Stále jsem spolu Linex propyl, vše je v pořádku)

Kapets, ale v každém léku spoustu vedlejších účinků, co teď není léčeno?

Amoxiclav !!

Nedávno jsme to předepsali (ten, který se rozpouští ve vodě) dal třikrát, začalo se několik průjmů, přestal jsem dávat. V pondělí zavolala doktorku, toto antibiotikum nepředepíše, ale pouze tantumverde a derinat kapky, to, co řekl, přijde zítra, ale nikdo nepřišel. Tam byla teplota 3 dny, ale ne vyšší než 38, zavolal jsem znovu na lékaře a teprve pak nám předala toto antibiotikum a další kapky Vibrocilu a čistící Lasolvan. Dnes bylo na recepci řečeno hrdlo. Nevím, co to pomohlo

Zničili, zvraceli a stomatitidu vystoupili na pozadí!

Pryč k jinému, drahému A / B, všechno fungovalo a šlo dál, ale stomatitida byla léčena týden.

amoxiclav

Před pár měsíci jsem pil. není špatné antibiotikum

viděl na 11 týdnů! vše je v pořádku!

Antibiotikum Amoxiclav

Byl jsem předepsán na špatný nátěr... po přečtení o tom jsem se rozhodl vyzkoušet svíčky na léčbu... a ukázalo se, že nepotřebuje pít.

amoxiclav.

lékař vám předepíše jako jakékoli antibiotikum, pokud sami nepochopíte, zda je to nezbytné nebo ne. Byl jsem osobně znepokojen - chraptivý kašel - kdyby to bylo jako stenóza, dal bych to sám. Teď to také přijímáme. Normální lék. Lepší Flemoxin pro nás osobně.

ve vysokých dávkách zabíjí všechno. a dokonce i mikroflóra, ale penicilin sám o sobě je skvělý nástroj, můžete nahradit amoxicilin 250 mg. Podává se i novorozencům a aktivní složkou je penicilin.

Penza. Neuropatolog, potřebují zpětnou vazbu a kontakty

Zdá se mi, že je to jen takové období, dítě moc těžké. Když si vzpomínám na tyto zuby, tyhle koliky, moje byla neustále v náručí, houpali jsme se a otřásli. A i když průjem, představte si, jak jí bolí střeva. Obecně platí, že i dítě, jste unavená, jděte do postele s ní spát, obejměte ji, jen se uklidněte. Udělali jsme ultrazvuk každé tři měsíce až rok a všechno bylo normální a byl pozorován dobrý neurolog, není to nutně spojeno s neurologií!

Pro ně záznam několik měsíců. Narodili jsme se z Polikarpochkiny. Lera také v noci nespala dobře, 2-3 krát, mohla se probudit se vzteky a obejít postel. po měsíci léčby je vše v pořádku. Velmi se jí líbí a pozorně sleduje a poslouchá a vybírá nezbytnou léčbu, pokud je to nutné. Nadbytečné nestanoví nic

AMOKSIKLAV

Tablety, bílé nebo téměř bílé, oválné, bikonvexní.

Pomocné látky: koloidní oxid křemičitý, krospovidon, sodná sůl kroskarmelózy, stearát hořečnatý, mastek, mikrokrystalická celulóza.

Složení obalu filmu: hypromelóza, ethylcelulóza, diethylftalát, makrogol 6000, oxid titaničitý.

15 ks. - tmavé skleněné lahve (1) - balení kartonu.
20 ks. - tmavé skleněné lahve (1) - balení kartonu.
21 kusů - tmavé skleněné lahve (1) - balení kartonu.

Tablety, bílé nebo téměř bílé, oválné, bikonvexní.

Pomocné látky: koloidní oxid křemičitý, krospovidon, sodná sůl kroskarmelózy, stearát hořečnatý, mastek, mikrokrystalická celulóza.

Složení obalu filmu: hypromelóza, ethylcelulóza, diethylftalát, makrogol 6000, oxid titaničitý.

5 kusů - blistry (2) - kartony.
5 kusů - blistry (3) - kartony.
7 kusů - blistry (2) - kartony.
15 ks. - lahve (1) - kartony.

Tablety, bílé nebo téměř bílé, podlouhlé, bikonvexní, s potiskem "AMC" na jedné straně, se zářezem a otiskem "875" a "125" na straně druhé.

Pomocné látky: koloidní oxid křemičitý, krospovidon, sodná sůl kroskarmelózy, stearát hořečnatý, mastek, mikrokrystalická celulóza.

Složení filmového obalu: hypromelóza, ethylcelulóza, povidon, triethylcitrát, oxid titaničitý, mastek.

5 kusů - blistry (2) - kartony.
7 kusů - blistry (2) - kartony.

Širokospektrá antibiotika; obsahuje polosyntetický penicilin amoxicilin a inhibitor β-laktamázy kyseliny klavulanové. Klavulanová kyselina poskytuje s těmito enzymy stabilní inaktivovaný komplex a zajišťuje rezistenci amoxicilinu vůči účinkům β-laktamázy produkované mikroorganismy.

Klavulanová kyselina, podobná struktuře jako beta-laktamová antibiotika, má slabou vnitřní antibakteriální aktivitu.

Amoxiclav má široké spektrum antibakteriálních účinků. Je účinný proti kmenům citlivým na amoxicilin, včetně kmenů produkujících p-laktamázu, včetně Aerobní gram-pozitivní bakterie :. Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, Streptococcus bovis, Enterococcus spp, Staphylococcus aureus (kmeny rezistentní na methicilin od sebe), Staphylococcus epidermidis (kmeny meticilin-rezistentní od sebe), Staphylococcus saprophyticus, Listeria spp.; Aerobní gummies; spp., Shigella spp., Vibrio cholerae, Yersinia enterocolitica, Eikenella corrodens; Gram-pozitivní anaerobi: Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Clostridium spp., Actinomyces israelii, Fusobacterium spp., Prevotella spp.

Hlavní farmakokinetické parametry amoxicilinu a kyseliny klavulanové jsou podobné.

Po podání léku uvnitř obou složek se dobře vstřebávají z gastrointestinálního traktu, příjem potravy neovlivňuje stupeň absorpce. Cmax v krevní plazmě se dosáhnou 1 hodinu po užití léku a doplní (v závislosti na dávce) amoxicilin 3-12 μg / ml pro kyselinu klavulanovou - přibližně 2 μg / ml.

Obě složky se vyznačují dobrým distribučním objemem v tělních tekutinách a tkáních (plic, středního ucha, pleurálních a peritoneálních tekutin, dělohy, vaječníků). Amoxicilin také proniká synoviální tekutinou, játry, prostatou žlázou, mandlemi palatinu, svalovou tkání, žlučníkem, tajemstvím dutin, slinami, bronchiálními sekrecemi.

Amoxicilin a kyselina klavulanová nepronikají BBB v nezánětlivých mozkových pochvách.

Účinné látky pronikají placentární bariérou a ve stopových koncentracích se vylučují do mateřského mléka. Stupeň vazby na plazmatické proteiny je nízký.

Amoxicilin je částečně metabolizován, kyselina klavulanová podléhá zjevně intenzivnímu metabolismu.

Amoxicilin se vylučuje ledvinami téměř beze změny tubulární sekrecí a glomerulární filtrací. Klavulanová kyselina se vylučuje glomerulární filtrací, částečně ve formě metabolitů. Malá množství mohou být vylučována střevy a plícemi. T1/2 Amoxicilin a kyselina klavulanová jsou 1-1,5 hodiny.

Farmakokinetika ve zvláštních klinických situacích

U těžkého selhání ledvin T1/2 pro amoxicilin se zvyšuje na 7,5 hodiny a pro kyselinu klavulanovou až 4,5 hodiny. Obě složky se odstraní hemodialýzou a malým množstvím peritoneální dialýzy.

Léčba infekčních a zánětlivých onemocnění způsobených mikroorganismy citlivými na léčivo:

- infekce horních cest dýchacích a horních cest dýchacích (včetně akutní a chronické sinusitidy, akutních a chronických otitis media, abscesu hltanu, angíny, faryngitidy);

- infekce dolních dýchacích cest (včetně akutní bronchitidy s bakteriální superinfekcí, chronické bronchitidy, pneumonie);

- infekce močových cest;

- infekce kůže a měkkých tkání, včetně kousnutí lidí a zvířat;

- infekce kostí a pojivové tkáně;

- infekce žlučových cest (cholecystitis, cholangitis);

- indikace cholestatické žloutenky v anamnéze nebo abnormálních jaterních funkcí způsobených užíváním amoxicilinu / kyseliny klavulanové;

- přecitlivělost na antibiotika skupiny penicilinu, cefalosporiny a jiná beta-laktamová antibiotika (v anamnéze);

- přecitlivělost na amoxicilin nebo kyselinu klavulanovou.

S opatrností je lék předepisován pacientům s pseudomembranózní kolitidou v anamnéze, se selháním jater, těžkým poškozením ledvin a také během laktace.

Dospělí a děti starší 12 let (s tělesnou hmotností> 40 kg) s mírným nebo středně závažným průběhem infekce jsou předepsány 1 tab. (250 mg + 125 mg) každých 8 hodin nebo 1 kartu. (500 mg + 125 mg) každých 12 hodin, v případě těžké infekce a respiračních infekcí, 1 tab. (500 mg + 125 mg) každých 8 hodin nebo 1 kartu. (875 mg + 125 mg) každých 12 hodin.

Lék ve formě tablet není předepsán dětem mladším 12 let (s tělesnou hmotností) <40 кг).
Maximální denní dávka kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) je 600 mg pro dospělé a 10 mg / kg tělesné hmotnosti pro děti. Maximální denní dávka amoxicilinu je 6 g pro dospělé a 45 mg / kg tělesné hmotnosti pro děti.

Průběh léčby je 5-14 dnů. Trvání léčby určuje ošetřující lékař. Léčba by neměla pokračovat déle než 14 dnů bez opakovaného lékařského vyšetření.

Při odontogenních infekcích je předepsána 1 tableta. (250 mg + 125 mg) každých 8 hodin nebo 1 kartu. (500 mg + 125 mg) každých 12 hodin po dobu 5 dnů.

V případě mírného selhání ledvin (CC 10-30 ml / min), 1 tab. (500 mg + 125 mg) každých 12 hodin s těžkou renální insuficiencí (CC <10 мл/мин)- по 1 таб. (500 мг+125 мг) каждые 24 ч. При анурии интервал между приемами доз следует увеличить до 48 ч и более.

Na straně zažívacího systému: možná ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, průjem; vzácně - bolest břicha, přechodné zvýšení jaterních enzymů (ALT, AST), abnormální funkce jater; ve vzácných případech - cholestatická žloutenka, hepatitida, pseudomembranózní kolitida.

Alergické reakce: erytematózní vyrážka, svědění, kopřivka; vzácně - erythema multiforme exudativní, angioedém, anafylaktický šok, alergická vaskulitida; ve vzácných případech - exfoliativní dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom, akutní generalizovaný exantmatózní pustus.

Na straně krevního systému: vzácně - reverzibilní leukopenie (včetně neutropenie), trombocytopenie; velmi vzácně - hemolytická anémie, reverzibilní zvýšení protrombinového času (pokud se užívá společně s antikoagulancii), eosinofilie, pancytopenie.

Nervového systému: závratě, bolesti hlavy; velmi vzácně - záchvaty (mohou se objevit u pacientů s poruchou funkce ledvin při užívání léku ve vysokých dávkách), hyperaktivita, úzkost, nespavost.

Z močového systému: velmi vzácně - intersticiální nefritida, krystalurie.

Jiné: vzácně - rozvoj superinfekce (včetně kandidózy).

Vedlejší účinky jsou ve většině případů mírné a přechodné.

Neexistují žádné zprávy o úmrtí nebo život ohrožujících vedlejších účincích v důsledku předávkování lékem.

Symptomy: bolest břicha, průjem, zvracení; je to také možná úzkost, nespavost, závratě; v některých případech - záchvaty.

Léčba: v případě nedávného podání léku (méně než 4 hodiny) je nutné provést výplach žaludku a určit aktivní uhlí pro snížení absorpce léčiva; pacient musí být pod lékařským dohledem, v případě potřeby provede symptomatickou léčbu. Účinná hemodialýza.

Při současném použití přípravku Amoxiclav s antacidy, glukosaminem, laxativy, aminoglykosidy, dochází ke zpomalení absorpce as kyselinou askorbovou.

Diuretika, alopurinol, fenylbutazon, NSAID a jiné léky, které blokují tubulární sekreci, zvyšují koncentraci amoxicilinu (kyselina klavulanová je odvozena hlavně glomerulární filtrací).

Při současném podávání přípravku Amoxiclav a antikoagulancií je zaznamenáno zvýšení protrombinového času. Tato kombinace je proto určena opatrně.

Při současném použití Amoxiclav zvyšuje toxicitu methotrexátu.

Při současném použití Amoxiclavu s alopurinolem se zvyšuje riziko vzniku exantému.

Je třeba se vyhnout současnému použití přípravku Amoxiclav s disulfiramem.

Kombinace amoxicilinu s rifampicinem je antagonistická (dochází k vzájemnému oslabení antibakteriálního účinku).

Přípravek Amoxiclav by neměl být používán současně s bakteriostatickými antibiotiky (makrolidy, tetracykliny), sulfonamidy z důvodu možného snížení účinnosti přípravku Amoxiclav.

Probenecid snižuje vylučování amoxicilinu a zvyšuje jeho koncentraci v séru.

Při současném užívání přípravku Amoxiclav snižuje účinnost perorálních kontraceptiv.

Vzhledem k tomu, že velký počet pacientů s infekční mononukleózou a lymfocytární leukémií, kteří dostávali ampicilin, byl pozorován výskyt erytematózní vyrážky, použití těchto ampicilinových antibiotik se u těchto pacientů nedoporučuje.

V průběhu léčby by měla být kontrolována funkce krve, jater a ledvin.

Pacienti s těžkou poruchou funkce ledvin vyžadují odpovídající úpravu dávkovacího režimu nebo zvýšení intervalů mezi dávkami.

Aby se snížilo riziko nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu, je třeba užívat lék během jídla.

Vzhledem k tomu, že tablety amoxicilinu a kyseliny klavulanové 250 mg + 125 mg a 500 mg + 125 mg obsahují stejné množství kyseliny klavulanové - 125 mg, 2 tablety po 250 mg + 125 mg nejsou ekvivalentní 1 tabletě po 500 mg + 125 mg.

Při použití přípravku Amoxiclav je možná falešně pozitivní reakce při stanovení hladiny glukózy v moči při použití Benedictova činidla nebo Fellingova roztoku (doporučuje se použít enzymatické reakce s glukosidasou).

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Údaje o negativním dopadu přípravku Amoksiklava v doporučených dávkách na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy.

Přípravek Amoxiclav lze užívat během těhotenství, pokud očekávaný přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod. Amoxicilin a kyselina klavulanová v malých množstvích se vylučují do mateřského mléka.

Buďte opatrní jmenovat lék pacientům se selháním jater.

Lék je k dispozici na lékařský předpis.

Seznam B. Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí, na suchém místě při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Amoxiclav - návod k použití, recenze, analogy a formy uvolňování (tablety 125 mg, 250 mg, 500 mg, 875 mg, 1000 mg, suspenze) léčiva k léčbě infekčních onemocnění dospělých, dětí a těhotenství

V tomto článku si můžete přečíst návod k použití léku Amoxiclav. Prezentovány recenze návštěvníků webu - spotřebitelé tohoto léku, stejně jako názory lékařských odborníků na používání Amoxiclav v jejich praxi. Velký požadavek na aktivnější zpětnou vazbu k léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná neuvádí výrobce v anotaci. Analogy Amoksiklava v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Používá se k léčbě různých infekčních onemocnění u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Užívání alkoholu a možné následky po užití přípravku Amoxiclav.

Amoxiclav - je kombinace amoxicilinu - polosyntetického penicilinu se širokým spektrem antibakteriálních účinků a kyseliny klavulanové - nevratného inhibitoru beta-laktamázy. Kyselina klavulanová tvoří s těmito enzymy stabilní inaktivovaný komplex a zajišťuje rezistenci amoxicilinu vůči účinkům beta-laktamázy produkované mikroorganismy.

Klavulanová kyselina, podobná struktuře jako beta-laktamová antibiotika, má slabou vnitřní antibakteriální aktivitu.

Amoxiclav má široké spektrum antibakteriálních účinků.

Aktivní proti náchylným k kmenům amoxicilinu, včetně kmenů, které produkují beta-laktamázu, včetně aerobní grampozitivní bakterie, aerobní gramnegativní bakterie, anaerobní grampozitivní bakterie, gramnegativní anaerobní bakterie.

Farmakokinetika

Hlavní farmakokinetické parametry amoxicilinu a kyseliny klavulanové jsou podobné. Obě složky jsou dobře absorbovány po požití léku uvnitř, příjem potravy neovlivňuje stupeň absorpce. Obě složky se vyznačují dobrým distribučním objemem v tělních tekutinách a tkáních (plic, středního ucha, pleurálních a peritoneálních tekutin, dělohy, vaječníků atd.). Amoxicilin také proniká synoviální tekutinou, játry, prostatou žlázou, mandlemi palatinu, svalovou tkání, žlučníkem, tajemstvím dutin, slinami, bronchiálními sekrecemi. Amoxicilin a kyselina klavulanová nepronikají BBB v nezánětlivých mozkových pochvách. Amoxicilin a kyselina klavulanová pronikají placentární bariérou a ve stopových koncentracích se vylučují do mateřského mléka. Amoxicilin a kyselina klavulanová se vyznačují nízkou vazbou na plazmatické proteiny. Amoxicilin je částečně metabolizován, kyselina klavulanová podléhá zjevně intenzivnímu metabolismu. Amoxicilin se vylučuje ledvinami téměř beze změny tubulární sekrecí a glomerulární filtrací. Klavulanová kyselina se vylučuje glomerulární filtrací, částečně ve formě metabolitů.

Indikace

Infekce způsobené citlivými kmeny mikroorganismů:

 • infekce horních cest dýchacích a horních cest dýchacích (včetně akutní a chronické sinusitidy, akutních a chronických otitis media, abscesu hltanu, angíny, faryngitidy);
 • infekce dolních dýchacích cest (včetně akutní bronchitidy s bakteriální superinfekcí, chronické bronchitidy, pneumonie);
 • infekce močových cest;
 • gynekologické infekce;
 • infekce kůže a měkkých tkání, včetně kousnutí zvířat a lidí;
 • infekce kostí a pojivové tkáně;
 • infekce žlučových cest (cholecystitis, cholangitis);
 • odontogenní infekce.

Formy propuštění

Prášek pro přípravu injekčního roztoku pro intravenózní podání (4) 500 mg, 1000 mg.

Prášek pro přípravu suspenze pro perorální podání 125 mg, 250 mg, 400 mg (vhodná forma léku pro děti).

Tablety, potažené 250 mg, 500 mg, 875 mg.

Návod k použití a dávkování

Dospělí a děti starší 12 let (nebo více než 40 kg tělesné hmotnosti): obvyklá dávka v případě mírné a středně závažné infekce je 1 tableta 250 + 125 mg každých 8 hodin nebo 1 tableta 500 + 125 mg každých 12 hodin, v případě těžké infekce a infekce dýchacích cest - 1 tableta 500 + 125 mg každých 8 hodin nebo 1 kartu. 875 + 125 mg každých 12 hodin Tablety nejsou předávány dětem mladším 12 let (méně než 40 kg tělesné hmotnosti).

Maximální denní dávka kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) je 600 mg pro dospělé a 10 mg / kg tělesné hmotnosti pro děti. Maximální denní dávka amoxicilinu je 6 g pro dospělé a 45 mg / kg tělesné hmotnosti pro děti.

Průběh léčby je 5-14 dnů. Trvání léčby určuje ošetřující lékař. Léčba by neměla pokračovat déle než 14 dnů bez opakovaného lékařského vyšetření.

Dávkování s odontogenními infekcemi: 1 tabulka. 250 +125 mg každých 8 hodin nebo 1 kartu. 500 + 125 mg každých 12 hodin po dobu 5 dnů.

Dávkování pro selhání ledvin: u pacientů se středně závažným selháním ledvin (kreatinin Cl - 10-30 ml / min) je dávka 1 tabulka. 500 + 125 mg každých 12 hodin; u pacientů s těžkou renální insuficiencí (kreatinin Cl nižší než 10 ml / min) je dávka 1 tabulka. 500 + 125 mg každých 24 hodin

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky jsou ve většině případů mírné a přechodné.

 • ztráta chuti k jídlu;
 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • bolest břicha;
 • svědění, kopřivka, erytematózní vyrážka;
 • angioedém;
 • anafylaktický šok;
 • alergická vaskulitida;
 • exfoliativní dermatitidu;
 • Stevens-Johnsonův syndrom;
 • reverzibilní leukopenie (včetně neutropenie);
 • trombocytopenie;
 • hemolytickou anémii;
 • eosinofilie;
 • závratě, bolesti hlavy;
 • křeče (mohou se objevit u pacientů s poruchou funkce ledvin při užívání léku ve vysokých dávkách);
 • úzkost;
 • nespavost;
 • intersticiální nefritida;
 • krystalurie;
 • vývoj superinfekce (včetně kandidózy).

Kontraindikace

 • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva;
 • přecitlivělost na peniciliny, cefalosporiny a jiná beta-laktamová antibiotika;
 • anamnéza indikace cholestatické žloutenky a / nebo jiných abnormalit jaterních funkcí způsobených užíváním amoxicilinu / kyseliny klavulanové;
 • infekční mononukleóza a lymfocytární leukémie.

Použití v průběhu březosti a laktace

Amoxiclav může být předepsán během těhotenství s jasnými indikacemi.

Amoxicilin a kyselina klavulanová v malých množstvích se vylučují do mateřského mléka.

Zvláštní pokyny

V průběhu léčby je třeba sledovat funkce krve, jater a ledvin.

Pacienti s těžkou poruchou funkce ledvin vyžadují odpovídající úpravu dávkovacího režimu nebo zvýšení intervalů mezi dávkami.

Aby se snížilo riziko nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu, je třeba užívat lék během jídla.

Laboratorní testy: vysoké koncentrace amoxicilinu dávají falešně pozitivní reakci na glukózu moči pomocí Benedictova činidla nebo Fellingova roztoku. Doporučuje se používat enzymatické reakce s glukosidasou.

Je zakázáno používat Amoxiclav se současným užíváním alkoholu v jakékoli formě, protože riziko poškození jater se při současném užívání vážně zvyšuje.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Neexistují žádné údaje o negativním účinku přípravku Amoxiclav v doporučených dávkách na schopnost řídit vozidlo nebo pracovat s mechanismy.

Interakce s léky

Se současným užíváním léku Amoxiclav s antacidy, glukosaminem, laxativy, zpomaluje absorpce aminoglykosidů, zvyšuje se kyselina askorbová.

Diuretika, alopurinol, fenylbutazon, NSAID a jiné léky, které blokují tubulární sekreci, zvyšují koncentraci amoxicilinu (kyselina klavulanová je odvozena hlavně glomerulární filtrací).

Při současném použití přípravku Amoxiclav se zvyšuje toxicita methotrexátu.

Při současném použití přípravku Amoksiklava s alopurinolem se zvyšuje výskyt exantémy.

Je třeba se vyvarovat současného podávání s disulfiramem.

V některých případech, užívání léku může prodloužit protrombinový čas, v tomto ohledu by měla být věnována pozornost současnému jmenování antikoagulancií a léku Amoxiclav.

Kombinace amoxicilinu s rifampicinem je antagonistická (dochází k vzájemnému oslabení antibakteriálního účinku).

Přípravek Amoxiclav by neměl být používán současně s bakteriostatickými antibiotiky (makrolidy, tetracykliny), sulfonamidy z důvodu možného snížení účinnosti přípravku Amoxiclav.

Probenecid snižuje vylučování amoxicilinu a zvyšuje jeho koncentraci v séru.

Antibiotika snižují účinnost perorálních kontraceptiv.

Analogy antibiotika Amoxiclav

Strukturní analogy účinné látky:

 • Amovikomb;
 • Amoxiclav Quiktab;
 • Arlet;
 • Augmentin;
 • Baktoklav;
 • Verclave;
 • Klamosar;
 • Liklav;
 • Medoclav;
 • Panklav;
 • Rankavla;
 • Rapiklav;
 • Taromentin;
 • Flemoklav Solyutab;
 • Ecoclav

Stručný návod k použití

Obchodní název léku: Amoxiclav Kviktab

Mezinárodní nevlastní název: Amoxicilin + kyselina klavulanová

Antibiotikum - polosyntetický inhibitor penicilinu + beta-laktamázy

Amoxiclav Quiktab je kombinací amoxicilinu - polosyntetického penicilinu se širokým spektrem antibakteriálních účinků a kyseliny klavulanové - ireverzibilního inhibitoru (3-laktamázy). Klavulanová kyselina tvoří stabilní inaktivovaný komplex s uvedenými enzymy a zajišťuje stabilitu amoxicilinu vůči účinkům γ - anktoktaktoru - volktaktroaktoraktantaktantaktické kyseliny kyseliny octové.

Klavulanová kyselina, podobná struktuře jako beta-laktamová antibiotika, má slabou vnitřní antibakteriální aktivitu.

Amoxiclav má široké spektrum antibakteriálních účinků. Aktivní proti kmenům citlivým na amoxicilin, včetně kmenů produkujících beta-laktamázu.

Indikace pro použití

Infekce způsobené citlivými kmeny mikroorganismů:

∙ infekce horních cest dýchacích a ORL orgánů (akutní a chronická sinusitida, akutní a chronická otitis media, absces hltanu, angína, faryngitida);

Infections infekce dolních dýchacích cest (akutní bronchitida s bakteriální superinfekcí, chronická bronchitida, pneumonie);

Infections infekce močových cest;

∙ infekce v gynekologii;

∙ infekce kůže a měkkých tkání, včetně lidských a zvířecích kousnutí;

∙ infekce kostí a pojivové tkáně;

∙ infekce žlučových cest (cholecystitis, cholangitis);

AMOKSIKLAV recenze

AMOKSIKLAV recenze

Naše dcera bude mít čtyři roky a teď je už léto a my jsme byli tak nemocní, že jsme se v zimě ani necítili tak nemocní. Objevil se hrozný kašel a později jsem slyšel, že dítě začalo pískat. Zavolali doktora do domu, poté, co si poslechli pediatra, řekla, že existuje podezření na zápal plic. Od strachu jsme spěchali do nemocnice, vyfotili. Číst recenzi Naše dcera bude mít 4 roky a nyní je už léto a my jsme tak nemocní, že v zimě se ani necítíme tak nemocní.
Objevil se hrozný kašel a později jsem slyšel, že dítě začalo pískat. Zavolali doktora do domu, poté, co si poslechli pediatra, řekla, že existuje podezření na zápal plic. Od strachu, spěchali jsme do nemocnice, vyfotili, ukázalo se, že máme bronchitidu, která musí být léčena naléhavě, protože bychom neměli moc a dostávali by zápal plic.
Bylo předepsáno mnoho léčiv, včetně antibiotik Amoxiclav prášek. Vypadá to takto. Tento Amoxiclav 2S - určený pro použití u dětí, může být podáván od 3 měsíců.

Uvnitř láhve s práškem.
Tento Amoksiklav děti jsou ve formě prášku, který musí být zředěn ve vodě, než dáte dítě.
Připravený roztok se skladuje v zásadě ne déle než týden - jedná se o léčbu.
Hodně nám pomohl. Dítě se rychle zotavilo.

Amoxiclav

Popis:

Amoxiclav - širokospektrální antibiotikum, baktericidní účinek na řadu gram-pozitivních a gram-negativních mikroorganismů. Léčivo obsahuje polosyntetický penicilin amoxicilin a kyselinu klavulanovou, které poskytují vysokou baktericidní aktivitu léčiva. Používá se k léčbě infekčních a zánětlivých onemocnění způsobených mikroorganismy citlivými na léčivo. K dispozici ve formě tablet, prášku pro suspenzi pro perorální podání pro děti a lyofilizované pro injekční roztok.

Indikace:

Amoxiclav je předepsán k léčbě sinusitidy, otitis media a akutní bronchitidy. Používá se také při léčbě pneumonie. Lék je účinný při gynekologických infekcích. Může být použit při léčbě infekčních onemocnění kůže, kostní tkáně a žlučových cest. Je také použitelná pro odontogenní infekce.

Schéma příjmu:

Rozpusťte v půl sklenice vody a důkladně promíchejte. Také pilulky mohou být absorbovány. Lék je lepší použít bezprostředně před jídlem, aby se zabránilo negativním účinkům na část gastrointestinálního traktu. Dávkování u pacientů starších 12 let je 625 mg s intervalem 12 hodin s mírným onemocněním. V těžkých případech se dávka zvyšuje na 1000 mg ve stejném intervalu nebo se podává v dávce 625 mg v intervalu osmi hodin. Délka léčby je dva týdny.

Formy vydání:

Amoxiclav se vyrábí ve formě tablet, lyofilizátu pro přípravu roztoku pro intravenózní injekci a prášku pro přípravu suspenze pro požití pro děti. Tablety - bílé, podlouhlé, potažené filmem, obsahující 250 mg amoxicilinu + 125 mg kyseliny klavulanové jsou baleny v tmavých skleněných lahvích po 15, 20 nebo 21 kusech, tablety po 500 mg + 125 mg v lahvičkách po 15 nebo 21 kusech, tablety 875 mg + 125 mg jsou baleny v blistrech po 5 nebo 7 kusech v balení po 2 nebo 4 blistrech. Prášek pro přípravu suspenze obsahuje 25 mg (20 dávek) léčiva.

Kontraindikace:

Pacienti s anamnézou cholestatické žloutenky nebo jinými poruchami jater, které mohou být vyvolány užíváním amoxicilinu / kyseliny klavulanové, které odmítly použít Amoxiclav. Pacienti mladší 12 let, lék není předepsán, stejně jako osoby s přecitlivělostí na jeho složky.

Vedlejší účinky:

Složení:

Účinná látka

Aktivními složkami léčiva jsou amoxicilin trihydrát a klavulanát draselný.

Pomocné komponenty

Pomocnými složkami přípravku jsou sladké pomerančové příchutě, aspartam, příchutě z tropické směsi, žlutý oxid železitý, hydrogenovaný ricinový olej, bezvodý koloidní oxid křemičitý, mastek a celulóza obsahující mikrokrystalický křemík.

Amoxiclav /

Amoxicilin * + kyselina klavulanová * (kyselina klavulanová *) (Amoxicilin * + kyselina klavulanová *)

Dávková forma a složení: Tablety, potahované filmem 1. Aktivní látky (jádro): amoxicilin (ve formě trihydrátu) 250 mg kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) 125 mg adjuvans: koloidní oxid křemičitý - 5,4 mg; Krospovidon - 27,4 mg; sodná sůl kroskarmelózy - 27,4 mg; stearát hořečnatý - 12 mg; talek - 13,4 mg; MCC - krycí vrstva až do 650 mg: hypromelóza - 14,378 mg; ethylcelulóza 0,702 mg; polysorbát 80 - 0,78 mg; triethylcitrát - 0,793 mg; oxid titaničitý - 7,605 mg; talek 1 742 mg tablety, potahované filmem 1 aktivní látky (jádro): amoxicilin (ve formě trihydrátu) 500 mg kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) 125 mg adjuvans: koloidní oxid křemičitý - 9 mg, krospovidon - 45 mg, sodná sůl kroskarmelózy - 35 mg, stearát hořečnatý - 20 mg, MCC - do 1060 mg filmu: hypromelóza - 17,696 mg, ethylcelulóza - 0,864 mg, polysorbát 80 - 0,96 mg, triethylcitrát - 0,976 mg, oxid titaničitý - 9,36 mg, mastek - 2 144 mg tablety, potahované filmem 1. Aktivní látky (jádro): amoxicil v (ve formě trihydrátu) kyseliny 875 mgklavulanovaya (ve formě draselné soli) 125 mgvspomogatelnye složek: koloidní oxid křemičitý - 12 mg; Krospovidon - 61 mg; sodná sůl kroskarmelózy - 47 mg; stearát hořečnatý - 17,22 mg; MCC - až 1435 mg filmu: hypromelóza - 23,226 mg; ethylcelulóza, 1,134 mg; polysorbát 80 - 1,26 mg; triethylcitrát - 1,28 mg; oxid titaničitý - 12,286 mg; talek 2,814 mg Prášek pro přípravu suspenze pro perorální podání 5 ml suspenzně účinných látek: amoxicilin (ve formě trihydrátu) 125 mg kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) 31,25 mg poměr 4: 1 pomocné látky: kyselina citrónová (bezvodá) - 2,167 mg; citrát sodný (bezvodý) - 8,335 mg; benzoát sodný - 2,085 mg; MCC a sodná sůl karmelózy - 28,1 mg; xanthanová guma - 10 mg; koloidní oxid křemičitý - 16,667 mg; oxid křemičitý - 0,217 g; sodná sůl sacharinu - 5,5 mg; manitol - 1250 mg; jahodová příchuť - 15 mg Prášek pro přípravu suspenze pro perorální podání 5 ml suspenzní účinné látky: amoxicilin (ve formě trihydrátu) 250 mg kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) 62,5 mg - 4: 1 pomocné látky: kyselina citrónová (bezvodá) - 2,167 mg ; citrát sodný (bezvodý) - 8,335 mg; benzoát sodný - 2,085 mg; MCC a sodná sůl karmelózy - 28,1 mg; xanthanová guma - 10 mg; koloidní oxid křemičitý - 16,667 mg; oxid křemičitý - 0,217 g; sodná sůl sacharinu - 5,5 mg; manitol - 1250 mg; příchuť divoké třešně - 4 mg Prášek pro přípravu suspenze pro perorální podání 5 ml suspenzní účinné látky: amoxicilin (ve formě trihydrátu) 400 mg kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) 57 mg poměr 7: 1 pomocné látky: kyselina citrónová (bezvodá) - 2,694 mg; citrát sodný (bezvodý) - 8 335 mg; MCC a sodná sůl karmelózy - 28,1 mg; xanthanová guma - 10 mg; koloidní oxid křemičitý - 16,667 mg; oxid křemičitý - 0,217 g; sodná sůl sacharinu - 5,5 mg; manitol - 1250 mg; příchuť divokých třešní - 4 mg; citronová příchuť - 4 mg
Indikace:

Infekce způsobené citlivými kmeny mikroorganismů:

 • orgány horních cest dýchacích a ORL (včetně akutní a chronické sinusitidy, akutní a chronické otitis media, abscesu hltanu, angíny, faryngitidy);
 • dolních dýchacích cest (včetně akutní bronchitidy s bakteriální superinfekcí, chronické bronchitidy, pneumonie);
 • močové cesty;
 • v gynekologii;
 • kůže a měkké tkáně, včetně lidských a zvířecích kousnutí;
 • kost a pojivové tkáně;
 • žlučový trakt (cholecystitis, cholangitis);
 • odontogenní.

Kontraindikace:
 • přecitlivělost na léčivo;
 • přecitlivělost na peniciliny, cefalosporiny a jiná beta-laktamová antibiotika;
 • cholestatická žloutenka a / nebo jiné jaterní dysfunkce způsobené anamnézou amoxicilinu / kyseliny klavulanové;
 • infekční mononukleóza a lymfocytární leukémie.

S opatrností: v anamnéze pseudomembranózní kolitida, gastrointestinální onemocnění, selhání jater, těžká renální dysfunkce, těhotenství, laktace, současné užívání s antikoagulancii.

Užívání během těhotenství a kojení:

Během těhotenství a kojení se přípravek Amoxiclav® používá pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos pro matku převažuje nad možným rizikem pro plod a dítě.

Na straně zažívacího systému: ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, průjem, bolest břicha, gastritida, stomatitida, glositida, černý "chlupatý" jazyk, ztmavnutí zubní skloviny, hemoragická kolitida (může se také rozvinout po léčbě), enterokolitida, pseudomembranózní kolitida, porušení jaterní funkce, zvýšená aktivita ALT, AST, alkalické fosfatázy a / nebo plazmatické hladiny bilirubinu, jaterní insuficience (obvykle u starších osob, mužů, s prodlouženou léčbou), cholestatická žloutenka, hepatitida.

Alergické reakce: svědění, kopřivka, erytematózní vyrážka, erythema multiforme, angioneurotický edém, anafylaktický šok, alergická vaskulitida, exfoliativní dermatitida, Stevens-Johnsonův syndrom, akutní generalizovaná exanthematous Pustulosis, syndrom podobný sérové ​​nemoci, toxická epidermální nekrolýza.

Z hematopoetického systému a lymfatického systému: reverzibilní leukopenie (včetně neutropenie), trombocytopenie, hemolytická anémie, reverzibilní zvýšení PV (při užívání spolu s antikoagulancii), reverzibilní zvýšení doby krvácení, eosinofilie, pancytopenie, trombocytóza, agranulocytóza.

Na straně centrálního nervového systému: závratě, bolesti hlavy, křeče (mohou se objevit u pacientů s poruchou funkce ledvin při užívání vysokých dávek léku), hyperaktivita. Úzkost, nespavost, změna chování, agitace.

Z močového systému: intersticiální nefritida, krystalurie, hematurie.

Jiné: kandidóza a jiné druhy superinfekce.

Neexistují žádné zprávy o úmrtí nebo život ohrožujících vedlejších účincích v důsledku předávkování lékem.

Symptomy: ve většině případů - poruchy gastrointestinálního traktu (bolesti břicha, průjem, zvracení), úzkostné agitace, nespavost, závratě a ve vzácných případech křečovité záchvaty.

Léčba: při předávkování musí být pacient pod dohledem lékaře, léčba je symptomatická.

V případě nedávného podávání (méně než 4 hodiny) léčiva je nutné provést výplach žaludku a určit aktivní uhlí pro snížení absorpce. Amoxicilin / klavulanát draselný se odstraňuje hemodialýzou.

Dávkování a podávání: t

Filmem potažené tablety

Uvnitř Dávkovací režim je nastaven individuálně v závislosti na věku, tělesné hmotnosti, renální funkci pacienta, stejně jako na závažnosti infekce.

Amoxiclav® se doporučuje užívat na začátku jídla pro optimální vstřebání a snížení možných vedlejších účinků trávicího systému.

Průběh léčby je 5-14 dnů. Trvání léčby určuje ošetřující lékař. Léčba by neměla pokračovat déle než 14 dnů bez opakovaného lékařského vyšetření.

Dávka se předepisuje v závislosti na věku a tělesné hmotnosti. Doporučený dávkovací režim je 40 mg / kg / den ve 3 dávkách.

Děti vážící 40 kg nebo více by měly dostávat stejnou dávku jako dospělí. U dětí ve věku ≤ 6 let je vhodnější užívat suspenzi přípravku Amoxiclav®.

Dospělí a děti starší 12 let (nebo> 40 kg tělesné hmotnosti)

Obvyklá dávka v případě mírné a střední infekce je 1 tabulka. 250 + 125 mg každých 8 hodin nebo 1 kartu. 500 + 125 mg každých 12 hodin, v případě těžké infekce a respiračních infekcí - 1 tabulka. 500 + 125 mg každých 8 hodin nebo 1 kartu. 875 + 125 mg každých 12 hodin

Vzhledem k tomu, že tablety kombinace amoxicilinu a kyseliny klavulanové 250 + 125 mg a 500 + 125 mg obsahují stejné množství kyseliny klavulanové - 125 mg, pak 2 tablety. 250 + 125 mg není ekvivalentní 1 tabulce. 500 + 125 mg.

Dávkování pro odontogenní infekce

1 karta. 250 + 125 mg každých 8 hodin nebo 1 kartu. 500 + 125 mg každých 12 hodin po dobu 5 dnů.

Pacienti s poruchou funkce ledvin

Úprava dávky je založena na maximální doporučené dávce amoxicilinu a je prováděna s přihlédnutím k hodnotám kreatininu Cl:

 • dospělí a děti starší 12 let (nebo ≥ 40 kg tělesné hmotnosti) (tabulka 1)

Klírens kreatininu Dávkovací režim Amoxiclavu> 30 ml / min Korekce dávky se nevyžaduje 10–30 ml / min. 50 + 125 mg 2x denně nebo 1 kartu. 250 + 125 mg (pro mírnou a středně závažnou infekci) 2 krát denně 30 ml / min.

Pacienti s poruchou funkce jater

Příjem léčiva Amoksiklav® by měl být prováděn s opatrností. Je nutné provádět pravidelné monitorování funkce jater.

Prášek pro přípravu suspenze pro perorální podání

Denní dávka suspenzí je 125 + 31,25 mg / 5 ml a 250 + 62,5 mg / 5 ml (do každého balení suspenzí 125 + 31,25 mg / 5 ml a 250 + 62,5 mg / 5 ml se vloží dávkovací pipeta, aby se usnadnilo správné dávkování). 5 ml, stupnice dělení 0,1 ml nebo dávkovací lžička s objemem 5 ml, s kruhovými značkami v dutině 2,5 ml a 5 ml

Novorozenci a děti do 3 měsíců - 30 mg / kg (pro amoxicilin) ​​denně, rozdělených do 2 dávek (každých 12 hodin).

Dávkování léku Amoxiclav® s dávkovací pipetou - výpočet jednotlivých dávek pro léčbu infekcí u novorozenců a dětí do 3 měsíců (Tabulka 2).

Tělesná hmotnost, kg22,22,42,62,833,23,43,63,844,24,44,64,8 suspenze 156,25 ml (2 x denně) 1,21,31,41,61,71,81,922,22, 32,42,52,62,82,9 Suspenze 312,5, ml (2 krát denně) 0,60,70,70,80,80,9111,11,11,11,31,31,41,44

Děti starší než 3 měsíce - od 20 mg / kg pro mírné až středně závažné infekce do 40 mg / kg pro těžké infekce a infekce dolních dýchacích cest, zánět středního ucha, sinusitida (pro amoxicilin) ​​denně, rozdělená do 3 dávek (každých 8 dávek). h)

Dávkování léku Amoxiclav® dávkovací pipetou - výpočet jednorázových dávek pro léčbu mírných a středně závažných infekcí u dětí starších 3 měsíců (v dávce 20 mg / kg / den (pro amoxicilin) ​​(Tabulka 3).

Tělesná hmotnost, kg5678910111213141516171819202122 Suspenze 156,25, ml (3 krát denně) 1,31,61,92,12,42,72,93,23,53,744,34,54,85,15,35,65,9 Suspenze 312, 5 ml (3 krát denně) 0,70,80,91,11,21,31,51,61,71,922,12,32,42,52,72,82,9 Tělesná hmotnost, kg2324252627282930313233343536373839 Suspenze 156,25 ml (3 krát denně) 6,16,46,76,97,27,57,788,38,58,89,19,99,69,910,110,4 Suspenze 312,5 ml (3 krát denně) 3.13 23,33,53,63,73,944,14,34,44,54,74,84,95,15,2

Dávkování léku Amoksiklav® s dávkovací pipetou - výpočet jednorázových dávek pro léčbu závažných infekcí u dětí starších 3 měsíců (v dávce 40 mg / kg / den (pro amoxicilin) ​​(Tabulka 4).

Tělesná hmotnost, kg5678910111213141516171819202122 Suspenze 156,25 ml (3krát denně) 2,73,23,74,34,85,35,96,46,97,588,59,19,610,110,711,211,7 Suspenze 312,5, ml (3 krát denně) ) 1,31,61,92,12,42,72,93,23,53,744,34,54,85,15,35,65,9 Tělesná hmotnost, kg2324252627282930313233343536373839 Suspenze 156,25 ml (3krát denně) 12,312,813,313,914,414,915,51616,517,117,618,118,719,219,720,320,8 Suspenze 312,5, ml (3 krát denně) 6,16,46,76,97,27,57,788,38,58,89,19,99,69,910,110,4

Dávkování léku Amoxiclav® s dávkovací lžičkou (v nepřítomnosti dávkovací pipety) je doporučená dávka suspenzí v závislosti na tělesné hmotnosti dítěte a závažnosti infekce (Tabulka 5).

Tělesná hmotnost, kg Věk (přibližně) Mírná / střední závažnost Silný proud 125 + 31,25 mg / 5 ml 250 + 62,5 mg / 5 ml 125 + 31,25 mg / 5 ml 250 + 62,5 mg / 5 ml 5-103-12 měsíců3 × 2,5 ml (½ lžíce) 3 × 1,25 ml3 × 3,75 ml3 × 2 ml10–121–2 roky3 × 3,75 ml3 × 2 ml3 × 6,25 ml3 × 3 ml12–152–4 roky3 × 5 ml (1 lžíce) 3 × 2,5 ml (½ lžíce) 3 × 7,5 ml (1½ lžíce) 3 × 3,75 ml15–204–6 let3 × 6,25 ml3 × 3 ml3 × 9,5 ml3 × 5 ml (1 lžíce) 20–306–10 let 3 × 8,75 ml 3 × 4,5 ml-3 × 7 ml 30–4010–12 let – 3 × 6,5 ml-3 × 9,5 ml ≥40 ≥ 12 letPreparat Amoxiclav® tablety

Denní dávka suspenze 400 + 57 mg / 5 ml. Dávka se vypočítá na 1 kg tělesné hmotnosti, v závislosti na závažnosti infekce - od 25 mg / kg u mírných až středně závažných infekcí až do 45 mg / kg u závažných infekcí, infekcí dolních dýchacích cest, zánětu středního ucha, sinusitidy (z hlediska výskytu infekcí). amoxicilin) ​​za den, rozdělený do 2 dávek.

Pro usnadnění správného dávkování se do každého balení suspenze 400 + 57 mg / 5 ml vloží dávkovací pipeta, která se současně oddělí na 1, 2, 3, 4, 5 ml a na 4 stejné díly.

Suspenze 400 + 57 mg / 5 ml se používá u dětí starších 3 měsíců.

Doporučená dávka suspenze v závislosti na tělesné hmotnosti dítěte a závažnosti infekce (Tabulka 6).

Tělesná hmotnost, kg Věk (přibližně) Těžký průběh střední závažnosti5–103–12 měsíců2 × 2,5 ml2 × 1,25 ml10–151–2 roky2 × 3,75 ml2 × 2,5 ml15–202–4 roky2 × 5 ml2 × 3,75 ml 20–304–6 let 2 × 7,5 ml 2 × 5 ml 30–406–10 let 2 × 10 ml 2 × 6,5 ml

Přesné denní dávky se vypočítají na základě tělesné hmotnosti dítěte, nikoli jeho věku.

Maximální denní dávka amoxicilinu pro dospělé je 6 g, pro děti - 45 mg / kg.

Maximální denní dávka kyseliny klavulanové (ve formě draselné soli) je 600 mg pro dospělé a 10 mg / kg pro děti.

U pacientů s poruchou funkce ledvin by měla být dávka upravena na základě maximální doporučené dávky amoxicilinu.

Pacienti s kreatininem Cl> 30 ml / min nevyžadují žádnou úpravu dávky.

Dospělí a děti s hmotností nad 40 kg

Pacienti s kreatininem Cl 10–30 ml / min - 500/125 mg 2x denně.