Co pomáhá jodinolu: návod k použití

Jodol je léčivo, jehož hlavní složkou je jod, jodid vápenatý a polyvinylalkohol.

Lék má antiseptické, protizánětlivé vlastnosti a jedinečný terapeutický účinek. Užívejte lék při léčbě anginy pectoris, rýmy, angíny, různých typů faryngitidy. Kromě toho je léčivo účinné při výskytu hnisavých ran po operaci, jakož i při chemickém popálení v oblasti gastrointestinálního traktu.

Na této stránce naleznete všechny informace o Iodinolu: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léku, stejně jako recenze lidí, kteří již používali jodinol. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Přípravek má antiseptický účinek.

Obchodní podmínky lékárny

Povoleno bez lékařského předpisu.

Kolik je jodol? Průměrná cena v lékárnách je na 25 rublů.

Forma uvolnění a složení

Podle návodu se jodol vyrábí ve formě alkoholového roztoku pro vnější použití. Realizováno v tmavých plastových lahvích po 100 mililitrech, umístěných v lepenkových obalech.

 • Složení 100 ml roztoku obsahuje 0,1 g jódu, 0,3 g jodidu draselného a 0,9 g polyvinylalkoholu.

Farmakologický účinek

Léčivo Iodinol je schopno poskytnout antiseptický účinek, protože elementární složka jodu má výrazné antimikrobiální vlastnosti.

Ve vysoké koncentraci jódu má účinek kauterizace na tkáň a v mírném smyslu bude jeho účinek znát lokálně dráždivě, což je způsobeno jeho schopností vysrážet tkáňové proteiny. Po absorpci do krve působí jód i jodidy stejným způsobem. Jejich účinek je nejvýraznější na funkčnost štítné žlázy, také pomáhá zpomalit schopnost krve srážet a snižovat její rychlost.

Při ateroskleróze jod snižuje koncentraci cholesterolu v krvi; v syfilitických dásních vede jod k procesu změkčení a resorpce; v ložiscích tuberkulózy jód zvyšuje zánětlivý proces; ve velkých dávkách jod inhibuje laktaci.

Indikace pro použití

Co pomáhá? Podle instrukcí pro jodinol lze tento nástroj použít:

 1. Externě - pro léčbu ran, odřenin, poranění, infekčních a zánětlivých kožních lézí, myositidy, myalgie, neuralgie, zánětlivých infiltrátů.
 2. Uvnitř - pro léčbu terciárního syfilisu, pro prevenci a léčbu aterosklerózy.
 3. Lokálně - pro léčbu atrofické rýmy, hnisavé otitidy, křečových a trofických vředů, stomatitidy, chronické tonzilitidy a parodontitidy, ran, infikovaných popálenin, tepelných a chemických popálenin stupně I-II.

Kromě toho se jodinol používá pro dezinfekci kůže během injekcí, vpichů a katetrizace, jakož i pro antiseptické ošetření chirurgického pole, okrajů ran a prstů chirurga.

Kontraindikace

Kontraindikace pro vnější a lokální aplikaci jodinolu je individuální intolerance jódu nebo polyvinylalkoholu, které jsou součástí přípravku. Příjem léčiva uvnitř je vyloučen v případě výskytu komorbidit, které zahrnují:

 1. Adenomy štítné žlázy.
 2. Nefrosis - dystrofická patologie ledvin.
 3. Plicní tuberkulóza.
 4. Nephritida je zánět ledvin.
 5. Akné.
 6. Dětský věk do 5 let.
 7. Těhotenství
 8. Chronická pyodermie - hnisavá bakteriální léze kůže.
 9. Hemoragická diatéza - zvýšené krvácení.
 10. Furunkulóza je hnisavá zánětlivá léze vlasových folikulů.
 11. Urtikarie - přítomnost alergické reakce s charakteristickými vyrážkami ve formě kopřiv.

Před zahájením vnějšího použití nebo požití jodinolu se ujistěte, že neexistují žádné kontraindikace.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání jodolu během těhotenství je kontraindikováno.

Návod k použití

Návod k použití ukázal, že jodol se používá lokálně i externě.

Schéma užívání léčiva je určeno indikacemi:

 1. Hnisavý zánět středního ucha: 5-8 kapek denně pohřben v uchu (uši); kurz - 14-28 dní.
 2. Chronická angína: 50 ml roztoku se promyje supratonsilárním prostorem a mezerami mandlí; Kurz je 4-5 promytí s intervalem 2-3 dnů.
 3. Trofické a křečové vředy, hnisavé povrchy ran a infikované popáleniny, hnisavé píštěle: aplikujte gázové volné obvazy namočené v roztoku.
 4. Atrofická rýma: 2-3 krát týdně, vdechovaná do dutiny hltanu a nosu (po předběžném změknutí a odstranění krusty); kurz - 2-3 měsíce.

Jodinol: návod k použití pro kloktání

K přípravě roztoku je třeba vzít sklenici teplé vody a zředit v ní jednu polévkovou lžíci léku. Pro přípravu bezpečné koncentrace může být jodol přidáván do vody po kapkách dříve, než kapalina získá nažloutlý odstín.

Při akutním průběhu onemocnění, které je doprovázeno silnou bolestí, je každé opláchnutí předepsáno každé čtyři hodiny. Se střední závažností bolesti v krku může být omezena na trojnásobek opláchnutí denně.

Neméně účinné je mazání mandlí roztokem jodinolu několikrát denně po dobu pěti dnů. To lze provést pomocí tužky s bavlněným tampónem kolem něj, který pak může být zvlhčen roztokem. Účinek tohoto způsobu léčby může trvat dva až tři dny.

Vedlejší účinky

Použití jodinolu někdy způsobuje jodismus, vyjádřený podrážděním sliznic úst a nosu, alergickými reakcemi. Po dlouhodobém užívání léku jsou někdy pozorovány symptomy, jako je rýma, vyrážky, sliny a slzení.

Pokud se jodol dostane dovnitř, jsou možné popáleniny jícnu a žaludku.

Předávkování

S doporučenou topickou aplikací léku v ústní dutině nebo hltanu nebyly pozorovány případy předávkování. Je-li však roztok spolknut, je možný vývoj akutní otravy.

 • Příznaky: Nejprve je v ústech kovová chuť, zvracení, bolest žaludku a průjem. Během 1-3 dnů anurie je pozorován otok glottis s následující asfyxií, aspirační pneumonií nebo plicním edémem. V některých případech jsou možné těžké poruchy oběhu.
 • Léčba: symptomatická. Pacient se podává k pití mléka nebo vaření škrobu. Proveďte výplach žaludku. Je nutné použít aktivní uhlí a 1 - 5% roztok thiosíranu sodného. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Zvláštní pokyny

 1. Rozklad aktivního jodu urychluje světlo a vysokou teplotu (více než 40 ° C).
 2. Při aplikaci jodinolu je třeba dbát na to, aby se roztok nedostal do očí.
 3. Antiseptický účinek jódu snižuje kyselé a alkalické prostředí, přítomnost hnisu, krve a tuku a jodu snižuje strumogenní a hypothyroidní účinek přípravků lithia.
 4. Je zakázáno současně používat jodové přípravky s roztokem amoniaku, bílou sedimentární rtutí a éterickými oleji, protože tyto kombinace jsou farmakologicky nekompatibilní.
 5. Zředěný jodol je nutný bezprostředně před použitím, protože zředěný roztok nepodléhá dlouhodobému skladování.

Interakce s léky

Jodol je neslučitelný s esenciálními oleji, roztokem amoniaku, bílou sedimentární rtutí. Alkalické nebo kyselé prostředí, přítomnost hnisu, krve a tuku ovlivňují oslabení antiseptické aktivity.

Recenze

Zvedli jsme nějaké recenze od lidí o drogách Iodinol:

 1. Natalia. Naučila se, jak za dva dny léčit anginu pectoris, protože děti často trpí angínou, recept je velmi jednoduchý, musíte vatovou vatu zabalit na tužku, zavázat ji nití, ponořit ji do jódu a rozetřít hrdlo. Nejmladší dítě je jen devět měsíců staré, takže proces léčby je mnohem obtížnější. Během procedury, třikrát denně, není žádná další bolest v krku. Jodinol se doporučuje každému, kdo nepomůže konvenční medicíně při léčbě nachlazení, výhoda této drogy je také přijatelná cena.
 2. Marina Jodol, který má hodnotu penny, je schopen přinést maximální užitek všem. Populární název léčivého roztoku je modrý jód, který je v naší rodině něžně interpretován jako synevchik. Droga se k nám chová pro mnoho nemocí a já, bez toho, abych si představovala, jak to udělat bez ní, vždy na nich stavím do budoucna. Doporučuji ji pro onemocnění žen, pro léčbu dětí a pro každodenní poranění kůže a jiných vředů. Levné, efektivní, spolehlivé.
 3. Olga Na konci prvního trimestru těhotenství jsem byl rozdrcen kašlem a bolestmi v krku. Co mohu říci, panika z pochopení, že během tohoto období nemohou být užívány žádné drogy, a moje hrdlo bylo bolestivé - hrůza! ENT předepsal oplach yodinolem. Řekla: „Nejlepší prostředky ještě nebyly vynalezeny. Hlavní věc není polykat to! Další den bolest téměř vymizela.

Analogy

100% podobného složení s jodinolovým léčivem neexistuje. Podobné farmakologické účinky jsou:

 • Jód jako činidlo pro hojení ran s antiseptickými vlastnostmi;
 • Lugol - pro léčbu stomatitidy a onemocnění hrdla;
 • Kyselina boritá - s otitis;
 • Vitaon - používá se k léčbě anginy pectoris, popálenin, onemocnění dýchacích cest, kožních lézí atd.;
 • Doxycyklin je antibiotikum používané k léčbě onemocnění horních cest dýchacích;
 • Yodditserin - široké spektrum antiseptik.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Lék se doporučuje uchovávat mimo dosah dětí a chránit před světlem při teplotě 0 ° C.

Iodinol: návod k použití, analogy a recenze

Jodinol je tmavě modrý antiseptický roztok pro vnější i lokální použití. Má výrazné antimikrobiální vlastnosti. Hlavní aktivní složkou léčiva je molekulární jod.

Molekulární jod má výrazné antimikrobiální vlastnosti. Pro přípravky molekulárního jodu je charakteristický výrazný lokální dráždivý účinek na tkáně a ve vysokých koncentracích kauterizační účinek.

Lokální působení v důsledku schopnosti jodu vysrážet tkáňové proteiny. Přípravky štěpící jód mají mnohem méně výrazný dráždivý účinek a jodidy mají místní dráždivé vlastnosti pouze ve velmi vysokých koncentracích.

Když se jód aplikuje na velké plochy kůže, vykazuje resorpční účinek: posiluje disimilační procesy, má proteolytický účinek, aktivně ovlivňuje metabolismus (metabolismus) a podílí se na syntéze T3 a T4.

Pomocná látka Iodinol snižuje dráždivý účinek jódu na tkáň a také zpomaluje jeho vylučování. Polyvinylalkohol má baktericidní účinek na gram-negativní (nejaktivněji na E. coli a streptokoky), grampozitivní flóru, patogenní houby a kvasinky. Ethanol má škodlivý účinek na spory antraxových patogenů. Odolnější jsou tyčinky stafylokoků a pyocyaniků.

Složení 100 ml roztoku jodinu je 0,1 g jodu, 0,3 g jodidu draselného a 0,9 g polyvinylalkoholu.

Indikace pro použití

Co pomáhá jodinolu? Podle instrukcí je lék předepsán v následujících případech:

 1. Pro vnější použití: infekční zánětlivé kožní léze, poranění, rány, myalgie.
 2. Pro místní použití: chronická tonzilitida, atrofická rýma, hnisavý otitis, trofické a křečové vředy, rány, infikované popáleniny, čerstvé tepelné a chemické popáleniny stupně I-II.
 3. Pro orální podání: prevence a léčba aterosklerózy, terciárního syfilisu.

Aplikace v gynekologii je omezena na antiseptické ošetření pracovního povrchu.

Návod k použití Iodinol, dávkování pro oplach a zpracování

Lokálně se lék používá k mazání mandlí, obvazů, k praní.

Při léčbě chronické tonzilitidy se doporučuje pravidelné mytí supra-tonzilárních prostorů a mandlí. Pro kloktání s jodinolem je jednotlivá dávka 50 ml, 4 až 5 oplachů se provádí denně po dobu 3 dnů.

Příprava promývacího roztoku - před barvením vodou v tmavě žluté barvě přidejte jódol do 100 ml převařené vody. Výsledný roztok je vhodný pro oplach.

Při chronické atrofické rinitidě se provádí oplach hltanu a výplach nosu. Před provedením těchto postupů je nejprve nutné změknout a poté odstranit kůry v nosních průchodech. Kloktání a zavlažování nosu se provádí 2-3 krát týdně po dobu 2 až 3 měsíců.

Lokálně se aplikuje roztok jodolu v závislosti na lokalizaci patologického zánětlivého procesu:

 • Tonzilitida - praní roztokem mandlí mandlí každé 3-4 dny, průběh léčby je 5 promytí.
 • Pharyngitis - mytí hltanu 2-3 krát týdně po dobu 2-3 měsíců.
 • Otitis - roztok je instilován do ucha postiženého patologickým procesem 2-3 krát týdně po dobu 2-4 týdnů.

V případě trofických a křečových vředů se na povrch vředu nanesou ubrousky z gázy (ve 3 vrstvách) navlhčené roztokem jodolu (kůže se promyje teplou mýdlovou vodou a kůže kolem vředu se potří zinkovou mastí). Obvaz se provádí 1-2krát denně, zatímco gáza ležící na povrchu vředu se neodstraní, ale znovu se impregnuje roztokem. Po 4-7 dnech je předepsána obecná nebo lokální lázeň, pak léčba pokračuje znovu.

Když hnisavé rány a infikované popáleniny ukládají volné gázové bandáže impregnované lékem.

S čerstvým tepelným a chemickým popálením I-II Čl. také aplikují gázový obvaz nasáklý jodinolem, vnitřní vrstva obvazu je podle potřeby zavlažována přípravkem.

Vedlejší účinky

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování jodinolu:

 • Při aplikaci místně: vzácně - podráždění kůže; s prodlouženým použitím na rozsáhlých površích ran - jodismus (rýma, kopřivka, angioedém, slinění, vodní oči, akné).
 • Při perorálním podání: kožní alergické reakce, tachykardie, nervozita, poruchy spánku, nadměrné pocení, průjem (u pacientů starších 40 let).

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenovat jodinol v následujících případech:

 • přecitlivělost na jód.

Pro perorální podání: t

 • plicní tuberkulóza,
 • nefrit,
 • nefróza,
 • adenomy (včetně štítné žlázy),
 • furunkulóza,
 • akné,
 • chronická pyodermie,
 • hemoragická diatéza,
 • kopřivka,
 • těhotenství
 • děti do 5 let.

Neslučitelný s éterickými oleji, roztokem amoniaku, bílou sedimentární rtutí (vzniká výbušná směs).

Předávkování

S prodlouženým užíváním možné účinky jodismu.

Při doporučené aplikaci v ústech nebo hltanu nebyly pozorovány případy předávkování. Je-li však roztok spolknut, je možný vývoj akutní otravy.

Symptomy - kovová chuť v ústech, možné zvracení, bolest žaludku a průjem. Anurie, otoky glottis s následující asfyxií, aspirační pneumonií nebo plicním edémem jsou pozorovány po dobu 1-3 dnů.

V některých případech jsou možné těžké poruchy oběhu.

Symptomatická léčba. Pacient se podává k pití mléka nebo vaření škrobu. Proveďte výplach žaludku. Je nutné použít aktivní uhlí a 1 - 5% roztok thiosíranu sodného. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Analogy Iodinol, cena v lékárnách

V případě potřeby může být jodol nahrazen analogem účinné látky - jedná se o léčiva:

 1. Alkoholový roztok jódu,
 2. Yodonat,
 3. Yodopiron.

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že pokyny pro použití jodolu, ceny a recenze se nevztahují na řešení podobných akcí. Je důležité, abyste se poradili s lékařem a ne aby se léčivo nezávisle nahradilo.

Cena v ruských lékárnách: roztok jodinolu 100 ml - od 21 do 37 rublů, podle 487 lékáren.

Uchovávejte v temnu při teplotě ne nižší než O ° C. Chraňte před mrazem!

Jodinol - návod k použití, indikace, složení, forma uvolňování, dávkování a cena

Mezi rozsáhlým seznamem antiseptik pro externí použití lékaři rozlišují léčivo Iodinol (Iodinol) s baktericidními, protizánětlivými, dezinfekčními vlastnostmi přímo na patologickém centru. Uvedená léčba je předepsána pro infekční zánětlivé procesy různé lokalizace.

Složení jodolu

Lék se uvolňuje ve formě roztoku krystalického jodu pro vnější a vnitřní použití. Nasycená modrá kapalina má jednotnou konzistenci, zvláštní pach, sraženiny, pěny, když se třepe. Terapeutická kompozice se nalije do 50 nebo 100 ml lahví s rozprašovací tryskou a bez ní. Každé balení obsahuje návod k použití. Vlastnosti kompozice:

Koncentrace ve 100 ml, g

Léčivé vlastnosti jodolu

Lék Iodinol je lokální antiseptikum, které při styku s kůží podporuje tvorbu jodidů, uvolňování aktivního jodu. Léčivo s antibakteriálními, antimykotickými a protizánětlivými vlastnostmi je účinné proti Escherichia coli, kvasinkovým hubám, grampozitivním, gram-negativním bakteriím. Jodinol snižuje životaschopnost kmenů stafylokoků rezistentních vůči antibiotikům. Při infikování Pseudomonas aeruginosa se tento farmaceutický účel vyznačuje nízkou účinností.

Podle instrukcí je jód, když se aplikuje externě, jodinol částečně absorbován do krevního oběhu, ovlivňuje funkci štítné žlázy (porušuje syntézu hormonů). Pomáhá snižovat škodlivý cholesterol v krvi, což je důležité pro pacienty s recidivující aterosklerózou. Lék má nízkou toxicitu, vylučuje se z těla beze změny ledvinami, střevy, mléčnými a mazovými žlázami.

Indikace pro použití

Domácí léčba jodinolem se doporučuje pro onemocnění dýchacích cest, onemocnění kůže, urogenitální infekce a gynekologické zdravotní problémy. Návod k použití obsahuje kompletní seznam lékařských indikací:

 • ORL-orgány: angina, hnisavý otitis, ozena, chronická tonzilitida, atrofická nebo chronická rýma, gingivitida, laryngitida;
 • kůže: hnisavé rány, odřeniny, řezy, trofické, křečové vředy, kožní kandidiomykóza, myalgie, chemické nebo tepelné popáleniny, omrzliny;
 • gynekologie: drozd, trichomonas colpitis, terciární syfilis;
 • endokrinologie: endemická struma, hypertyreóza, rtuť nebo intoxikace olovem;
 • operace: pro dezinfekci ran před operací, dezinfekci kůže během injekcí, vpichů a katetrizací;
 • stomatologie: stomatitida, periodontitida;
 • jako součást komplexní terapie aterosklerózy (orální).

Dávkování a podávání

Podrobný návod k použití Iodinol uvádí, že léčivo je dovoleno užívat nejen externě, ale také uvnitř. Denní dávky závisí na povaze patologického procesu. Podle instrukcí se terapeutický roztok používá k mazání horní vrstvy epidermy, irigaci a promývání sliznice, instilaci v infekčních a zánětlivých procesech ucha a nosohltanu. Terciární syfilis, ateroskleróza je léčena perorálním podáním léku.

Jodol z nehtové houby

S aktivitou kvasinkové houby dochází k řídnutí, deformaci, zežloutnutí a poškození nehtových destiček. Chcete-li vrátit dokonalou manikúru, lékaři předepsat externí aplikaci jodol. Můžete použít koncentrovanou kompozici. Léčba nehtové houby Jodinol trvá nejméně 5 dnů. Podle instrukcí by měl pacient navlhčit vatový tampón dvakrát denně lékem, aplikovat obklad na léze patologie a obalit polyethylenem nahoře. 6. a 7. den je třeba jód nahradit olivovým olejem, aby se nehtová destička změkla.

Jodinol v gynekologii

Lék úspěšně léčí drozd s místní aplikací. Kontraindikujte použití koncentrované kompozice pro douching, musí se nejprve zředit vodou v poměru 1: 1. Nepříjemné příznaky zmizí po prvním zákroku. Průběh léčby je 7-10 dnů. Dle instrukcí je nutná 1–2 krát denně. Současně se ženou zacházet s drozdem by měl sexuální partner. Pro tyto účely můžete také použít podobné složení.

Léčba ran a popálenin

Přípravek Iodinol je určen k externímu použití. Pro léčbu ran je nutné namočit gázový obvaz roztokem a aplikovat ho na místo patologie. Neodstraňujte, mokré, když schne přímo na ránu. To je důležité, aby se zabránilo tvorbě suché kůry a lepení samotného obvazu. Trofické vředy mohou být léčeny stejným způsobem, ale nejprve potřete okraje léze zinkovou mastí. Po obvazu. Postup 2 krát denně. Průběh léčby je 5 dnů. Při léčbě hnisavých ran se doporučuje častěji obvaz.

Jak naředit Yodinol pro kloktání

U infekčních a zánětlivých procesů dolních dýchacích cest lékaři doporučují opláchnutí jodinolem. Pozitivní dynamika onemocnění závisí na správnosti přípravy terapeutické kompozice:

 1. První způsob. Po odkapávání jodinolu nalijte sklenici teplé vody. Jakmile tekutina získá tmavě žlutou barvu, lék je připraven k použití externě.
 2. Druhý způsob. V 1 lžíce. teplá voda je nutné přidat 1 lžičku. Jodinol, důkladně promíchejte, použijte rovnoměrné složení pro opláchnutí v krku.

Jak kloktat s Yodinol

Pro hnisavé angíny, tonzilitidy, stomatitidy a onemocnění dásní lékaři doporučují oplach yodinolem. Musíte si vzít lék do úst, naklonit hlavu dozadu a říct zvuk "A". Vlastnosti domácí terapie závisí na onemocnění:

 1. Zánět mandlí: kloktání 4–5krát denně po dobu 2-3 dnů.
 2. Purulentní tonzilitida: je nutné provést 2-3 procedury denně v průběhu 5 dnů.
 3. Stomatitida, zánět dásní, alveolitida: musíte třikrát denně kloktat týden.

Zvláštní pokyny

Před zahájením kurzu se musíte poradit se svým lékařem, vyloučit lékařské kontraindikace, přečíst si návod k použití. Je důležité si pamatovat tato doporučení:

 1. Při dlouhodobém užívání jodismu se vyvíjí (v ústech je kovová chuť, zvýšené slzení, akné).
 2. Těhotné a kojící ženy, děti mladší 12 let nesmí užívat tento přípravek perorálně.
 3. Užívání léku nesnižuje psychomotorické funkce těla, neovlivňuje schopnost pacienta řídit vozidlo.
 4. Po použití roztoku je nutné si důkladně umýt ruce, aby se zabránilo kontaktu se sloučeninou obsahující jód v očích.
 5. Před použitím roztoku k ošetření otevřených ran umýt a osušit zasažené povrchy.
 6. Pokud používáte roztok pro atrofickou rýmu, musíte před zákrokem změkčit kůry v nosních průchodech fyziologickým roztokem.
 7. Léčba protrahované rýmy musí pokračovat po dobu 3 měsíců, 2–3 domácí relace denně.

Vaření Yodinola doma

Tento lék lze zakoupit v lékárně nebo připravit doma. Terapeutický účinek domácího léčiva není slabší, má také výrazné antimikrobiální a antimykotické vlastnosti. Bude trvat:

 • polyvinylalkohol - 9 g;
 • voda - 800 ml;
 • jodid draselný - 3 g;
 • krystalický jod - 1 g;
 • voda pro roztok - 150 ml.
 1. V litrové nádobě umístěte polyvinylalkohol, přidejte vodu a nechte působit až do bobtnání (od 1 do 6 hodin).
 2. Položte směs na nízké teplo, zahřívejte 1 hodinu při teplotě 90-100 ° C.
 3. Výsledný čirý roztok se ochladí, nalije se předem připravená vodná směs (přidá se 1 g krystalického jodu do 150 ml vody).
 4. Výsledná kompozice získává bohatý modrý odstín, zbývá pouze přidat vodu do celkového objemu 1 litr.
 5. Hotový přípravek uchovávejte v chladničce, doba použitelnosti - 3 roky od data výroby.

Iodinol: návod k použití

Složení

Popis

Indikace pro použití

Kontraindikace

Dávkování a podávání

U chronické angíny se lék umyje mezerami mandlí a supratonsilárního prostoru. Celkem 4 až 5 promytí v intervalu 2 až 3 dnů. Jednorázová dávka 50 ml. S hnisavým zánětem středního ucha: denně instiluje 5 až 8 kapek jodinolu (v případech mesotympanitidy) nebo mytí podkroví (s epitimpanitidou). Průběh léčby je 2 až 4 týdny.

Při léčbě atrofické rýmy (ozena) se po předběžném změkčení a odstranění kůry provede postřik nosní dutiny a hltanu 2-3krát týdně po dobu 2-3 měsíců.

Pro trofické a křečové vředy nejprve omyjí kůži teplou vodou a mýdlem a potřou oblast kolem vředu mastem zinku.

Na povrch vředu se nanese obvaz ze tří vrstev gázy zvlhčených Yodinolem. Obvazy se provádějí 1-2 krát denně (jak se obvaz stává zbarveným), zatímco gáza ležící na povrchu vředu se neodstraní, ale opět se ponoří do jodolu. Po 4-7 dnech po celkové nebo místní lázni pokračuje indikovaná léčba.

V případě hnisavých ran a infikovaných popálenin je aplikován volný gázový obvaz, impregnovaný léčivem a periodicky nahrazován podle potřeby. Dutiny rány se promyjí Yodinolem, poté se vloží do dutiny na tamponu.

S hnisavými fistulaly různých etiologií (pooperační píštěle, chronická osteomyelitida atd.) S přítomností širokého fistulous kursu, je fistuózní průběh denně promýván jodinolem, následovaný tamponem s Yodinolem na jeden den. V přítomnosti úzkého píštělí se praní provádí za použití katétru 1-2krát denně. V případě čerstvého tepelného a chemického popálení stupně I a II se po počátečním zpracování aplikuje jodinový gázový obvaz, jehož vnitřní vrstva se podle potřeby zavlažuje čerstvou částí léku.

Vedlejší účinky

Osoby s idiosyncrasy k jodu mohou zažívat jodismus ve formě kožních vyrážek nebo rýmy, svědění a podráždění sliznic, což nevyžaduje žádné speciální opatření nebo ukončení léčby.

Na straně štítné žlázy: struma, hypotyreóza nebo hypertyreóza.

Metabolická acidóza, hypernatremie a porucha funkce ledvin (při aplikaci na velkou plochu sliznic nebo u osob s rozsáhlými popáleninami).

Předávkování

K akutnímu předávkování dochází při náhodném nebo úmyslném použití jodinolu uvnitř. Doprovázeny příznaky jodismu - kovová chuť v ústech, zvýšené slinění, pálení nebo bolest v krku a ústech, podráždění očí a otoky očních víček, potíže s dýcháním (plicní edém), kožní reakce, gastrointestinální poruchy (zvracení, střevní křeče a průjem). Může se rozvinout metabolická acidóza, hypernatrémie, selhání ledvin.

Léčba: symptomatická. Je nutná kontrola rovnováhy elektrolytů, funkce ledvin a štítné žlázy, podpůrná léčba. Specifickým antidotem je chlorid sodný 10,0–15,0 g / den s vodou (pro urychlení eliminace jodidových iontů).

Interakce s jinými léky

Léčivo není kompatibilní s dezinfekčními prostředky obsahujícími sloučeniny rtuti, farmaceuticky neslučitelné s esenciálními oleji, roztoky amoniaku, antiseptiky ze skupiny zásad a oxidačních činidel. Změní účinnost léků ovlivňujících funkci štítné žlázy.

Jodol lze kombinovat s fyzioterapií a v případě potřeby s antibiotiky. Absorpce jódu z jodinolu může ovlivnit funkci štítné žlázy.

Alkalické nebo kyselé prostředí, přítomnost tuku, hnisu, krve oslabují antiseptickou aktivitu.

Funkce aplikace

U pacientů s poškozením ledvin a jater, stejně jako u osob starších 70 let, by měl být jodol podáván s maximální opatrností pod kontrolou funkce štítné žlázy (1 krát za 2 týdny).

Užívání během těhotenství nebo kojení. Pravidelné užívání jódu po dobu delší než 5 dní se nedoporučuje, protože jód při použití na kůži vstupuje do krevního oběhu, prochází placentární bariérou a vylučuje se do mateřského mléka. Užívání léku je možné pouze v případě, kdy očekávaný přínos pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod a dítě.

Dopad na laboratorní parametry. Během léčby jodinolem je možné získat falešné výsledky stanovení hladiny hormonů štítné žlázy a jódu vázaného na bílkoviny v krevní plazmě.

Vliv na schopnost řídit motorová vozidla a kontrolní mechanismy. V současné době neexistuje žádný důkaz, že by jodol ovlivňoval schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy.

Jodinol: antiseptický rozpočet se širokým spektrem činností. Pokyny. Co opravdu pomáhá léku

Jód je jedním z nejbezpečnějších a časem prověřených léků. Její použití v medicíně začalo v polovině 19. století a v každé rodinné lékárničce je stále jód. Dobře osvědčené a přípravky založené na tomto chemickém prvku. Jeden z nich, Yodinole, bude projednán dnes. Uvažujeme o tom, co Iodinol pomáhá, návod k použití tohoto nástroje a kontraindikace jeho použití.

Složení léčiva

Jodol je vodný roztok, který obsahuje: t

 • 0,1% jodu;
 • 0,3% jodidu draselného;
 • 0,9% polyvinylalkoholu.

Roztok se snadno mísí s vodou, má tmavě modrý odstín a pach charakteristický pro jód. Odolný vůči dlouhodobému skladování. V uzavřené nádobě při pokojové teplotě neztrácí své vlastnosti po dobu 3 let.

Co se liší od jodolu normálního jodu?

Jeho hlavní rozdíl a výhoda spočívá v pomalém odstraňování molekulárního jodu, kterého je dosaženo díky přítomnosti polyvinylalkoholu. To poskytuje delší účinek léčiva na ošetřenou tkáň, čímž se zvyšuje terapeutický účinek a snižuje se riziko podráždění. Iodinol je na rozdíl od běžného jodu zcela netoxický.

Chcete-li zhodnotit další výhodu léku, stačí zjistit, kolik jodinolu stojí v lékárně. Cena lahve s tekutým jodinolem o objemu 100 ml se pohybuje od 12 do 30 rublů. Forma uvolňování ve formě aerosolu je poněkud dražší, jeho cena je do 100 rublů.

Co pomáhá jodinolu

Lék má výrazný baktericidní účinek, proto se používá jako antiseptikum. Je účinný proti jak gram-pozitivním bakteriím (stafylokoky, Escherichia coli, Proteus, atd.), Tak i převážně gramnegativním bakteriím (Helicobacter pylori, Salmonella, stejně jako bakteriím způsobujícím pohlavní choroby). Pomáhá vyrovnat se s kvasinkami a patogenními houbami.

Co zachází s jodinolem:

 • tonzilitida, rýma, angína, včetně chronické formy;
 • pneumonie (akutní a chronická);
 • úplavice;
 • ulcerózní kolitida;
 • chemické a tepelné popáleniny (kůže, oči, sliznice);
 • hnisavé rány, kožní vředy, vary;
 • zánětlivá onemocnění oka (konjunktivitida atd.);
 • onemocnění ústní dutiny (gingivitida, stomatitida atd.);
 • mastitida;
 • gynekologická onemocnění (drozd, eroze).

To není úplný seznam toho, co pomáhá jodinolu, protože jeho baktericidní vlastnosti mohou být použity v boji proti téměř všem infekčním onemocněním. Jediná věc, která lék nevyléčí, je infekce způsobená pyocyanickou tyčí. Tento typ mikroorganismu je absolutně odolný vůči jodu.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Pokud vezmeme v úvahu jakoukoli drogu, bere v úvahu nejen její výhody, ale také škody. Proto zvažujeme případy, kdy použití jódolu může způsobit negativní reakci.

Kontraindikace léčiva zahrnují:

 • přecitlivělost na jednotlivé složky;
 • tyreotoxikóza a jiné poruchy štítné žlázy;
 • akné v oblasti léčby;
 • věk do 6 let;
 • těhotenství;
 • období kojení.

Yodinol je bezpečný pouze tehdy, pokud přesně dodržujete doporučené dávkování. V případě přebytku se může objevit tzv. Jodismus (předávkování jódem). Má následující příznaky:

 • chuť kovu v ústech;
 • zvýšené slinění;
 • bolest a pálení v krku;
 • zarudnutí očí;
 • otok obličeje;
 • problémy s dýcháním;
 • podráždění kůže a sliznic;
 • zažívací poruchy.

Pokud je předávkování způsobeno tím, že vezmete lék dovnitř, musíte okamžitě vypláchnout žaludek. Pokud je reakce na vnější použití negativní, produkt se z kůže opláchne 2% roztokem sody.

Uvažovali jsme o tom, co je jodinol, o co se jedná a v jakých případech je jeho použití nežádoucí. Dále se zaměříme přímo na metody aplikace jodinolu v tradiční medicíně.

Jak používat jodol v respiračních onemocněních

Lék je schopen rychle zmírnit zánět a bolest v krku. Toto je časově prověřený lék č. 1 pro angínu. Ošetření se provádí opláchnutím hrdla.

Před kloktáním s jodinolem pro bolest v krku musí být lék naředěn vodou. V opačném případě může dojít k otoku sliznice.

Jak chovat prostředek pro kloktání pro dospělé:

 1. Nejběžnější podíl je 1 šálek vařené vody 1 lžíce. prostředky.
 2. Pokud roztok standardní koncentrace způsobí pocit pálení v hrdle, přidejte dezert místo lžíce produktu.

Výsledný roztok opláchněte 3x denně. Pokud je bolest v krku velmi těžká, počet procedur lze zvýšit na 4. Pro jeden máchání stačí 50 ml roztoku a doba trvání by neměla překročit 2 minuty. Toto ošetření musí být prováděno po dobu 4-5 dnů.

Takové výplachy mají také pozitivní vliv na akutní respirační virové infekce, faryngitidu, laryngitidu a dokonce i pomoc s houbami v krku.

Léčba hnisavé tonzilitidy může být dále mazání mandlí jodinol pomocí bavlněného tampónu. Opakujte postup by měl být 2-3 krát denně po dobu 5 dnů.

Pokud jde o to, zda je nutné ředit lék vodou, pak vše závisí na závažnosti onemocnění a na individuální reakci. Při použití jodol v jeho čisté formě přináší nepohodlí, pak opláchněte hrdlo vodou, a příště ředit produkt s malým množstvím vody.

Pro léčbu rýmy se používá jodinol ve formě inhalace. Pro jednu inhalaci stačí 2 až 3 kapky.

Návod k použití jodinolu pro děti

Lék lze použít pro oplach a bolest v krku u dětí. Ale pouze v případě, že dítě je již dost staré na kloktání bez polknutí roztoku.

Jak plemeno Yodinol pro kloktání u dětí:

 1. Řešení pro děti se provádí přesnějším způsobem přidáním léčiva do vody po kapkách, dokud se nestane nažloutlou.
 2. Při prvním postupu se roztok zbarví světle žlutě a v nepřítomnosti negativní reakce může být příště koncentrace zvýšena na sytější barvu.

Dále je použití jodolu pro děti prováděno podle stejných pokynů jako pro dospělé. Denně se provádí 3 až 4 výplachy a celková doba léčby je 5 dnů.

Lék může být použit pro léčbu krku pro děti se záněty mandlí. Aplikujte ji stejným způsobem jako dospělí, ale pouze ve zředěném stavu.

Je nemožné, aby kloktání pro děti do jednoho roku, takže děti vždy museli aplikovat jodol tečkovaný na plochu mandlí. Moderní pediatrové se však shodují na tom, že užívání léků obsahujících jód je nežádoucí pro děti do jednoho roku, neboť v téměř 100% případů vede k popálení sliznice.

Sprej Iodinol: návod k použití

Pro ty, kteří se nechtějí starat o to, jak správně zředit jodinol, a také obavy z předávkování, existuje výhodnější forma uvolňování léčiva ve formě spreje.

Aerosolová láhev může být použita k léčbě postižené kůže, ale je nejvhodnější jako alternativa ke kloktání.

Návod k použití jodinolu ve spreji pro onemocnění krku:

 1. Hrdlo se očistí od hlenu promytím fyziologickým roztokem.
 2. Dospělí činí 2 injekce až čtyřikrát denně. V případě akutní bolesti je možné postup provádět každé 4 hodiny.
 3. Děti také dělají 2 injekce, ale jen 2-3 krát denně.

Jak používat jodinol ve formě spreje:

 1. Odstraňte uzávěr z láhve a nainstalujte postřikovač.
 2. Stiskněte několikrát, abyste nakreslili stříkací nástroj.
 3. Zaveďte zkumavku do úst po dobu 2-3 centimetrů, zadržte dech, spusťte jazyk a udělejte jednu injekci na pravou a levou stranu tak, aby lék dopadl na obě mandle.
 4. Vyjměte nebulizátor a opláchněte ho horkou vodou.

Nevdechujte ani nepolykejte. Jeho použití je také zakázáno pro děti do 6 let.

Jodinol při řešení orálních problémů

Díky silnému antiseptickému účinku jodinol úspěšně léčí stomatitidu a další orální choroby.

Jak používat lék na stomatitidu:

 1. Jodin se zředí vodou v poměru 1/3. Výsledný roztok se aplikuje na vředy 2-3 krát denně a několikrát se hojí rychleji.
 2. Pro léčbu stomatitidy u dětí musí být roztok méně koncentrovaný (v poměru 1/5). V případě podráždění sliznice musí být bodová aplikace přípravku nahrazena opláchnutím úst slabým modravým roztokem.

Dospělí mohou také přidat roztok jodol (1 polévková lžíce na šálek teplé vody) k průběhu ošetření ústního vyplachování. Takové výplachy pomohou zbavit se nejen stomatitidy, ale také alveolitidy a zánětu dásní. A pokud, po odstranění zubu, tváře jsou oteklé, opláchnutí úst jodinol pomůže odstranit nádor rychleji než s více populární furatsilinom.

Lék lze použít k léčbě cyst na kořen zubu. V tomto případě je nutné opláchnout dásně až 20krát denně, střídavě s použitím roztoků jodolu a sody.

Využití drogy v gynekologii

Jak již bylo zmíněno, jodinol úspěšně bojuje proti různým houbám, včetně Candidy, což vyvolává u žen vzrušení. Tento problém je řešen dvěma způsoby - nasáváním roztokem jodinolu (poměr 1/3) a pokládáním tamponů, které jsou v něm nasáklé. Procedury musí být střídavě prováděny jednou denně, před nástupem vylepšení.

Při léčení eroze děložního hrdla, stejně jako u drozdu, se používá doušování roztokem jodolu, který se ředí pouze 1: 1. Procedura se opakuje každé ráno po dobu 10 dnů.

Recepty pro léčbu různých onemocnění

Zvažte, co ještě pomáhá Yodinolu, a jaké pokyny pro jeho použití se používají v tradiční medicíně.

 1. Lék se aktivně používá v boji proti plísňovým infekcím. Pro nehtové houby se používají stlačení - na nehtovou desku se nanese bavlněná podložka navlhčená v jodolu a zabalí se plastovým obalem. Nástroj lze také jednoduše aplikovat na nehty dvakrát denně. Jen se ujistěte, že nespadá na kůži. Iodinol může spalovat. Průběh léčby je 20 dnů a po týdnu provádění procedur může začít rušit silné svědění nehtů, doprovázené bolestí. To je známkou pozitivního účinku léku na problém a léčba by neměla být zastavena po nástupu těchto příznaků.
 2. Z houby, nejen nehty, ale i nohy pomůže lázně s jodinolem. V malé pánvi horké vody, musíte přidat 2-3 kapky léku, a nohy stoupat v něm po dobu 20-30 minut. Tento postup se opakuje každý den, dokud není problém odstraněn.
 3. Jodol podporuje urychlené hojení hnisavých ran a popálenin. K tomu se činidlo impregnuje volnou gázou a uloží na poškozenou pokožku.
 4. Křečové a atrofické vředy na kůži jsou ošetřeny lotiony. Vložili utěrku gázy, která musí být dvakrát denně namočena jodinolem. Postup musí být proveden až do úplného vytvrzení.

V lidovém lékařství existují také předpisy pro užívání léku uvnitř. Například při léčbě žaludečních vředů se doporučuje pít 1 polévková lžíce. Jodinol 3 krát denně. Nicméně, výrobce v pokynech varuje před tímto způsobem použití léku, protože to je plná podráždění a popáleniny sliznice. Pokud stále rozhodujete o takové léčbě, poraďte se nejprve se svým lékařem.

Analogy jodinolu

Neexistují žádné kompletní analogy léčiva, ale další léky na bázi jodu, které mají podobné farmakologické účinky, lze zakoupit v lékárnách. Nejznámější z nich je roztok Lugol, který je směsí jodu a glycerinu. V tomto ohledu často vyvstává otázka - co je lepší, Yodinol nebo Lugol?

Oba léky se vyrábějí na bázi molekulárního jodu, jehož uvolňování v případě jodolu je zpomaleno polyvinylalkoholem a v Lugolu glycerolem. Iodinol je však účinnější v případě bolesti v krku a jiných onemocnění hrdla, protože Lugol-glycerol přítomný v prostředku způsobuje ucpání mezer mandlí a zabraňuje odstranění hnisu. Lugol, vzhledem ke stejnému glycerinu, je však benigním lékem, proto je častěji doporučován pro léčbu dětí.

Výběr léků obsahujících jód je důležité nejen poučit se z toho, co pomáhají, ale také pečlivě prostudovat pokyny pro jejich použití. Jodinol působí jako bezpečný lék pouze s řádným předpisem a přísným dodržováním dávek. Proto s použitím používejte pouze osvědčené recepty a pokud možno konzultujte volbu léčby s odborníky.

YODINOL

◊ Řešení pro místní a vnější použití ve formě kapaliny tmavě modré barvy s charakteristickým pěnivým zápachem při rozrušení; jsou povoleny stopy pěnění na nevyplněné části lahvičky.

Pomocné látky: jodid draselný - 3 g, polyvinylalkohol - 9 g, čištěná voda - do 1 l.

25 ml - lahve (1) - kartony.
40 ml - lahve (1) - kartony.
50 ml - lahve (1) - kartony.
60 ml - lahve (1) - balení kartonu.
70 ml - lahve (1) - kartony.
80 ml - lahve (1) - kartony.
100 ml - lahve (1) - balení kartonu.
60 ml - lahvička s kapátkem (1) - balení kartonu.
70 ml - lahvička s kapátkem (1) - balení kartonu.
80 ml - lahvička s kapátkem (1) - balení kartonu.
100 ml - kapátko (1) - karton.
3 l - kanystry (pro nemocnice).
5 l - kanystry (pro nemocnice).
10 l - kanystry (pro nemocnice).

Elementární jód má výrazné antimikrobiální vlastnosti. Pro přípravky z elementárního jodu je typický výrazný lokální dráždivý účinek na tkáně a ve vysokých koncentracích - kauterizační účinek. Lokální působení je způsobeno schopností elementárního jodu vysrážet tkáňové proteiny. Léky, které štěpí elementární jód, mají mnohem méně výrazný dráždivý účinek a jodidy mají místní dráždivé vlastnosti pouze ve velmi vysokých koncentracích.

Povaha resorpčního působení léků elementárního jodu a jodidů je stejná. Nejvýraznější účinek resorpčního účinku jódových přípravků na funkci štítné žlázy. Když jodidové jodidy přispívají k obnově zhoršené syntézy hormonů štítné žlázy. Když je obsah jódu v prostředí normální, jodidy inhibují syntézu hormonů štítné žlázy, snižuje se citlivost štítné žlázy na TSH hypofýzy a jeho vylučování hypofýzou je blokováno. Účinek jodových přípravků na metabolismus se projevuje zvýšením disimilačních procesů. Při ateroskleróze způsobují určité snížení koncentrace cholesterolu a beta-lipoproteinů v krvi; navíc zvyšují fibrinolytickou a lipoproteinázovou aktivitu krevního séra a zpomalují rychlost srážení krve.

Jód, který se hromadí v syfilitických dásních, přispívá k jejich změkčení a resorpci. Akumulace jódu v tuberkulózních ložiskách však vede ke zvýšení zánětlivého procesu v nich. Vylučování jódu vylučovacími žlázami je doprovázeno podrážděním žlázové tkáně a zvýšenou sekrecí. Je to způsobeno vykašláváním a stimulací laktace (v malých dávkách). Ve velkých dávkách však jodové přípravky mohou způsobit inhibici laktace.

Pro vnější použití: infekční zánětlivé kožní léze, poranění, rány, myalgie.

Pro místní použití: chronická tonzilitida, atrofická rýma, hnisavý otitis, trofické a křečové vředy, rány, infikované popáleniny, čerstvé tepelné a chemické popáleniny stupně I-II.

Pro orální podání: prevence a léčba aterosklerózy, terciárního syfilisu.

Když se aplikuje topicky, jód léčí poškozené kůže.

Pro perorální podání se dávka stanoví individuálně v závislosti na důkazech a věku pacienta.

Lokálně se používá pro mytí lakuna a supra-tonzilárních prostorů - 4-5 procedur v intervalech 2-3 dnů, pro zavlažování nosohltanu - 2-3 krát týdně po dobu 2-3 měsíců, pro instilaci do ucha a mytí - pro 2-4 týdnů; v chirurgické praxi as popáleninami se podle potřeby aplikují na postižený povrch gázové ubrousky.

Při aplikaci místně: vzácně - podráždění kůže; s prodlouženým použitím na rozsáhlých površích ran - jodismus (rýma, kopřivka, angioedém, slinění, vodní oči, akné).

Při perorálním podání: kožní alergické reakce, tachykardie, nervozita, poruchy spánku, nadměrné pocení, průjem (u pacientů starších 40 let).

Jodol

Popis k 31.3.2014

 • Latinský název: Jodinol
 • Kód ATX: D08AG03
 • Léčivá látka: jod (jodid), jodid draselný (jodid draselný), polyvinylalkohol (polyvinil alkohol)
 • Výrobce: FarmStandard OJSC, Troitsk Jodine Plant, Kazan Pharmaceutical Factory, EKOlab, Yaroslavl Pharmaceutical Factory, NPO Microgen, TatHimPharmPreparaty

Složení

Složení 100 ml roztoku obsahuje 0,1 g jódu, 0,3 g jodidu draselného a 0,9 g polyvinylalkoholu.

Formulář vydání

Lahve o objemu 100 ml.

Farmakologický účinek

Přípravek má antiseptický účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Antiseptikum obsahující jód. Antiseptický účinek poskytuje molekulární jod. Při léčbě kůže se projevuje resorpční účinek jódu: posiluje metabolismus, urychluje disimilační procesy, má proteolytický účinek, podílí se na procesu syntézy hormonů T3 a T4.

Při působení ethanolu se zpomaluje vylučování jódu, snižuje se jeho dráždivý účinek na tkáně. Pokud jde o gram-pozitivní flóru, streptokoky, proteus, Escherichia coli a většinu gram-negativních bakterií, projevuje se baktericidní účinek.

Léčivo ovlivňuje vitální aktivitu kvasinek a patogenních hub, má škodlivý vliv na spory patogenů antraxu. Odolný vůči jodu je Pseudomonas aeruginosa. Léčivo má nízkou toxicitu.

Indikace pro použití

Použití jodinolu v gynekologii je omezeno na antiseptické ošetření pracovního povrchu.

V případě myalgie, traumat, infekčních a zánětlivých lézí kůže se lék používá externě.

Pro křečové a trofické vředy se lokálně aplikují chemické a tepelné popáleniny stupně I-II, hnisavý otitis, chronická tonzilitida a atrofická rýma. S terciární syfilis, ateroskleróza, můžete použít lék uvnitř.

Kontraindikace

Jsou známy následující kontraindikace:

Děti Jodinol lze přiřadit pouze 5 let.

U urtikárie, chronické pyodermie, adenomu, plicní tuberkulózy, akné, furunkulózy, nefrózy, nefritidy, hemoragické diatézy je kontraindikováno užívat přípravek uvnitř.

Vedlejší účinky

Užívání roztoku ústně způsobuje nadměrné pocení, rychlý srdeční tep, nervozitu, nespavost, průjemový syndrom (typický pro starší osoby), alergické reakce. Aplikace na kůži může způsobit podráždění.

Dlouhodobá léčba rozsáhlých povrchů ran může vést k jodismu (slintání, kopřivka, akné, angioedém, slzení).

Návod k použití Iodinol (metoda a dávkování) t

Iodinol se používá k mazání mandlí, obvazů, k mytí.

Pro léčbu chronické tonzilitidy se doporučuje pravidelné mytí supra-tonzilárních prostorů a mandlí.

Jak opláchnout jódem v jódu: jednorázová dávka - 50 ml, denně se po dobu tří dnů provádí 4-5 oplachů.

Jak zředit jodol pro kloktání: ve 100 ml převařené vody přidejte roztok léku před barvením vody v tmavě žluté barvě. Výsledný roztok je vhodný pro oplach.

Léčba chronické hnisavé otitis: s epitimpanitis, podkroví se promyje a roztok se instiluje s mesotympanitidou (5-8 kapek na proceduru). Délka léčby je až 4 týdny.

Terapie chronicky tekoucí atrofické rýmy doporučuje předběžně změkčit a odstranit kůry, a pak sprej nosní dutiny a nosohltanu (2-3 krát týdně, průběh je 3 měsíce).

S vředy (křečové, trofické) ukládejte gázové bandáže namočené v roztoku. Obvaz se provádí dvakrát denně, vždy po namočení gázy roztokem, ale bez odstranění. O týden později je předepsána místní lázeň a procedury s gázovými obvazy pokračují, dokud nejsou zcela vyléčeny.

Léčba infikovaných popálenin, hnisavých lézí rány zahrnuje uložení speciálního volného gázového obvazu nasáklého v léku.

Předávkování

Dlouhodobé požití ve velkém množství způsobuje jodismus.

Interakce

Lék je neslučitelný s roztokem amoniaku, éterickými oleji. V důsledku interakce s bílou sedimentární rtutí vzniká výbušná směs.

Lék oslabuje strumogenní a hypothyroidní účinky lithných přípravků.

Podmínky prodeje

Je propuštěn bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Na tmavém místě. Doporučená teplota - více než 0 stupňů. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Lék může být skladován po dobu 3 let, s výhradou doporučených teplotních podmínek.

Pro děti

Po dosažení 5 let věku můžete přiřadit jodinol. Pokyny pro děti doporučují předepisování léků při léčbě zánětu dásní, stomatitidy, angíny.

Jak naředit jodol u dětí s bolestmi v krku: 1 lžíce roztoku na 1 šálek teplé vody.

Když stomatitida u dětí, lék má výrazný protizánětlivý účinek.

Během těhotenství

Užívání jodolu během těhotenství je kontraindikováno.

Recenze

Recenze o Yodinole extrémně pozitivní. Léčivo přispívá k rychlému zotavení z anginy pectoris se všemi lékařskými předpisy a má výrazný antiseptický, protizánětlivý a hojivý účinek při ošetření povrchů rány kůže.

Recenze pro thrush: douching zředěný roztok Iodinol umožňuje rychle zbavit drozd.

Cena na Yodinol, kde koupit

Cena na Ukrajině pro tento lék je 50 UAH. Koupit Iodinol může být v lékárně.