Jak koňak léčí nachlazení? Co lze vyléčit a jak to udělat doma - jednoduché recepty na vaření

Spojujeme koňak se svátky a svátky. V podstatě ji pijí, aby „udrželi společnost“ u stolu a označili nějakou důležitou událost. Silný alkoholický nápoj je vhodný pro léčbu (viz: přínosy a poškození alkoholu).

Tradiční léčitelé to doporučují, když:

 • kardiovaskulární problémy;
 • diferenciální krevní tlak;
 • rozpad vitality.

Brandy můžete použít se zimou. Ale nepijte, ale berte to jako lék: pouze v „terapeutických“ dávkách bude nápoj prospěšný!

Jak zacházet s brandy pro nachlazení?

Způsoby, jak se příjemně "lék" vyvinula hodně. Nyní považujeme za nejoblíbenější a nejjednodušší, ale teď si pamatujme na hlavní pravidla:

 1. Množství "přijaté na hrudi" by nemělo překročit 50 g najednou.
 2. Nesnažte se používat alkohol, pokud je dítě nebo dospívající nemocný.
 3. Než vypijete skleničku, měli byste se poradit se svým lékařem: přítomnost některých onemocnění (zhoršení žaludečních vředů, kolitida, chronická hepatitida jakékoli formy) způsobí, že brandy budou nejen zbytečné, ale také nebezpečné.

Nezapomeňte: aperitiv se dokonale zahřívá. Ale to je povrchní zahřívání. Proto ho pijeme v teplé místnosti, je-li to možné, po požití, zabalit se do teplé deky a nevstávat až do rána.

Co lze vyléčit?

Ušlechtilý nápoj pomůže tělu zbavit se chladu v důsledku následujících vlastností:

 • schopnost dilatace plavidel;
 • "Talent" k úlevě od bolesti hlavy;
 • "Dovednosti" ke zvýšení obranyschopnosti těla.

Malé množství alkoholu přispívá k expanzi krevních cév a krev začíná „běžet“ rychleji žíly a tepnami. Osoba se zahřívá, chlad se zastaví.

Esenciální oleje a taniny, které jsou nasyceny koňakem, snižují zánět, zabíjejí bakterie. Celkový účinek je zvýšená imunita.

Stimulace ochranných sil je však možná pouze v nepřítomnosti chronických onemocnění a pokud pacient opustil dětství.

Pijeme „lék“ v malých doušcích, ujistěte se, že není alergie. Opatrnosti je třeba věnovat hypotonii: malé množství alkoholu způsobuje dilataci krevních cév - to znamená, že tlak klesá. A pokud je již snížena, mohou být nepříjemná překvapení.

Připravte si svačinu: koňak je snazší strávit. S největší pravděpodobností, po "jíst" chuť se objeví, takže můžete jíst kus jablka nebo nějaké hrozny.

Pravidla přijímání

Je lepší pít koňak ne v jeho čisté formě, ale přidáním k němu různé přísady:

Všechny posilují protizánětlivé vlastnosti nápoje.

Pamatujte na následující: je zakázáno pít alkohol v jakémkoliv množství, pokud lékař předepsal antibiotika k léčbě. Současná medikace a "pálení" může vyvolat účinek, daleko od požadovaného, ​​až do stavu šoku.

Navíc nemůžete být léčeni alkoholem, pokud užíváte: t

 • antidepresiva;
 • kardiostimulátory;
 • trankvilizéry.

Další upozornění: pouze nedávno zahájená zima bude dobře reagovat na léčbu. Pokud jste nemocní déle než 3 dny, a to i při teplotě, nepřetížujte se žádostí o lékaře: koňak již nepomůže, stejně jako jiné lidové prostředky. Vyžaduje se závažnější léčba.

Pokud vás nemoc právě navštívila, zkuste ušlechtilý nápoj, dodržujte pravidlo: maximum - sklenka denně. Nejlepší je pít před spaním.

Kašel a studené recepty

A teď - některé účinné a poměrně účinné recepty.

Se semínky anýzu

Semena anýzu nejen zvyšují protizánětlivé vlastnosti alkoholu. Jsou dobré samy o sobě jako prostředek obnovy hlasu v laryngitidě a laryngotracheitidě.

K přípravě "magického lektvaru" bude třeba:

 • voda (sklo);
 • semena anýzu (0,5 šálky);
 • čtvrtina šálku medu;
 • lžíce brandy.

Anis usne ve vodě a vaří 15 minut. Poté směs přefiltrujte. Přidáme k tomu med a brandy. Znovu se vaří. Pojďme teď několik hodin.

Bereme "lék" v lžíci 3-4 krát denně.

Se slunečnicovým olejem

Tento způsob pití silného nápoje, můžete zkusit i ty, kteří trpí chorobami gastrointestinálního traktu. Ale ne v akutní fázi! Olej obklopuje stěny žaludku a změkčuje účinek nápoje.

Při vaření nejsou žádné potíže: smíchejte lžíci brandy se stejnou lžící másla. Pijeme před spaním. Druhý den ráno se budete cítit lépe.

S aloe

Existují 2 způsoby, jak to udělat sami, v případě nachlazení. Aloe roste téměř v každé domácnosti. Pokud nemáte - určitě je rostlina v sousedech, požádejte je o nějaké listy.

První způsob přípravy vyžaduje:

 • 2 sklenice brandy;
 • pár lžíce cukru;
 • 30 g listů aloe (drcené).

Za prvé, kombinovat v jednom kontejneru cukr a aloe. Dáme na chladné místo po dobu 3 dnů. Pak nalijte všechny ty brandy a počkejte týden. Hotový „lék“ pijeme na lžíci třikrát denně, nejlépe před jídlem.

„Lék“ můžete udržet na dlouhou dobu, takže má smysl jej připravit pro budoucí použití na období podzimu a zimy.

Druhá metoda je následující. Smícháme:

 • aloe (300 g rozdrcených listů);
 • 3 lžíce brandy (jídelny);
 • 3 lžíce medu.

Pijte čajovou lžičku třikrát denně. Řídíme se pravidlem: po užití "léku" se zabalíme do deky a pokusíme se spát.

S citronem

Pokud jde o současné užívání koňaku a citronu, existují spory. Někteří argumentují, že tento způsob léčby nepřináší žádné výhody, protože citron neutralizuje účinek brandy. Jiní věří, že citron zvyšuje terapeutický účinek alkoholického nápoje.

Vyzkoušejte navrhovanou léčebnou možnost a přesvědčte se sami, zda přispívá k regeneraci.

Je nutné nalít do šálku čerstvě černého čaje 20 g brandy. Pak jsme do sklenice stlačili citronovou šťávu - stejně jako to bude. Pijeme v malých doušcích. Nelze zmáčknout šťávu, ale jednoduše nakrájíme plátek a použijeme ho jako svačinu po čaji „obohaceném“ koňakem.

Nebo další možnost: nalijte 50 g ušlechtilého nápoje do sklenice. Tam také umístíme čtvrtinu lžíce medu. Můžete si šťávu vymačkat z plátků citronu nebo si vybrat stejný plátek na svačinu, jako v předchozím receptu.

Tato metoda pomůže nejen při nachlazení. Je účinný jako způsob snížení krevního tlaku.

Pozor! Při použití medu si musíte být jisti, že neexistuje alergická reakce.

Výše uvedený recept je vhodný pro zastavení celého komplexu projevů běžného nachlazení:

 • rýma;
 • bolest v krku;
 • suchý kašel.

Hlavní věc - nenechte se unést příliš mnoho!

Další recepty

Symptomy virové choroby můžete rychle řešit pouze pomocí 2 složek: brandy a čaje. Vařte čaj, ochlaďte do teplého stavu a přidejte do šálku 3 lžíce brandy.

Fanoušci nápojů "horké" to udělejte: ve sklenici s brandy zalijeme 10 g mleté ​​červené papriky a pijeme do jednoho doušky. Nebo nahradit červenou papriku černou. Dobře hoří! Říká se, že metoda je účinná u virových onemocnění v prvních dnech.

Možná máte vlastní časově ověřené recepty. Podařilo se vám zbavit chladu pomocí brandy? Napište nám - zkusíme to taky. Koneckonců, léčba koňaku je mnohem příjemnější než pilulky. Hlavní je vědět, kdy zastavit!

Vše o alkoholu

Vše, co potřebujete vědět o alkoholu: víno, pivo, vodka, brandy, whisky, šampaňské, rum...

Koňak pro nachlazení a kašel

Koňak, jak je známo, je produktem kvašení vína a podobně jako víno někdy přispívá k prevenci a léčbě nachlazení. Je pravda, že jen málo lidí ví, že recepty na kašel používající tento nápoj jsou poměrně jednoduché. Ta věc je jiná - léčba, i když ji někteří lékaři nedoporučují, pomáhá, jak se říká, sto procent! S medem, pepřem, bez ohledu na to, jak ho použít. Faktem zůstává. Další otázka: je možné pít brandy, řekněme, s citronem nebo přidat do čaje? Pokusme se zvážit všechny aspekty týkající se užívání tohoto nápoje jako léčby nachlazení nebo nemocí na tomto základě.

Můžu pít brandy se zimou

Samozřejmě, okamžitě vyvstává otázka: je dokonce možné použít jakýkoliv studený lék s koňakem? Lidové recepty říkají, že ano, ačkoli mnoho léčitelů tvrdí opak, provokuje jejich vlastní výroky tím, že říká, že tento nápoj je schopen velmi vysokého tlaku.

V důsledku použití brandy v lidském těle se při expanzi koronárních cév objevují procesy pocení, zvyšující se chuť k jídlu a uvolňující bolesti hlavy. Ale nejdůležitější je, že brandy je prostředkem k posílení lidského imunitního systému.

To jsou závěry tradičních léčitelů, kteří na základě lékařských údajů tuto problematiku studovali.

Studené ošetření bruslí

Přistupujeme však přímo k tomu, že takový nápoj nabízíme jako brandy proti nachlazení. Udělejme si rezervaci hned: tento lék pomáhá při nachlazení pouze v těch případech, kdy lidské tělo není předurčeno k následným negativním reakcím a také - za předpokladu, že tento prostředek je používán mírně, například jako nápoj, s pepřem, medem, čajem nebo káva, když, například, citrón nebo, obecně, citrusové plody jsou přítomné jako průvodní přísada.

Koňak v tomto smyslu je poměrně specifický nástroj, který může nahradit i antibiotika a vitamíny. Lze ji však ošetřit velmi opatrně, buď s použitím čistého nápoje, nebo tinktury nebo směsi na jejím základě.

Recepty s koňakem pro nachlazení a kašel

Mohu pít koňak během nemoci? Obecně ano. Přirozeně, v jeho čisté formě, to není doporučeno pro použití osobami. Ne mladší 18 let. Na druhou stranu i slabá tinktura na bázi koňaku, ke které se přidává minimální dávka nápoje, medu, mléka, citronu nebo dokonce koření, se podává i dětem při teplotě jako febrifuge.

Obecně platí, že pokud pochopíte, zda brandy pomáhá při nachlazení, recept na přípravu jakéhokoliv léku může být velmi jednoduchý a zahrnuje několik základních řešení:

 • použití brandy v její čisté formě;
 • míchání brandy s jinými nápoji;
 • použití dalších složek v koňaku (mléko, med, citron, pepř, skořice atd.);
 • vyhřívaný nápoj jako koktejl;
 • dlouhodobé trvání.

Koňak se studeným pepřem

Bohužel máme názor, že s pepřem, obzvláště červenou, můžete míchat pouze vodku, abyste získali to, co se nazývá "pepř vodka". To není úplně pravda. Můžete použít a brandy s pepřem na zimu. Receptem je míchat jako obyčejná vodka s pepřem. Ale protože to není přijato v naší zemi, v zásadě taková metoda není kořen, i když je to velmi dobré.

Koňak se studeným medem

Další věc - med, který jen doplňuje chuť a aromatické vlastnosti tohoto ušlechtilého nápoje. V zásadě standardní schéma zahrnuje sled kašle "koňak-citron-med". Je však třeba poznamenat, že sklenka brandy při pokojové teplotě (ne více než 50 mg) vyžaduje čtvrtinu lžičky medu a citron slouží jako svačina. Taková léčba pomáhá nejen při nachlazení, ale i v případě, že bojujeme s neustálým tlakovým poklesem a dokonce i arytmií. Proti tomu není nic, s výjimkou těch, kteří kategoricky odmítají alkohol.

Čaj s koňakem pro nachlazení

Nikdo nestál proti čaju. Je známo, že má mnoho léčivých vlastností. Jen málokdo však ví, že pokud koňak s citronem nepomáhá při nachlazení nebo kombinaci jako „koňak-med-citron“, může běžný čaj působit jako spolehlivý prostředek na nachlazení.

Ano, ano, byl to on! Ale jen kašel pomáhá hrnek horkého černého čaje, který je přidán 2-3 lžíce brandy. Poznámka: nemělo by se vařit. Čaj je trochu vychladlý.

Koňak s medem proti kašli

Med sám o sobě má spoustu léčivých vlastností. Pokud se vydáte na cestu míchání jako "brandy-citrón-med", můžete se zbavit kašle pouze tehdy, když vezmete v úvahu správné míchání brandy a medu, jak bylo uvedeno výše. Pak samozřejmě můžete zmáčknout citrónovou šťávu nebo ji použít jako předkrm, doprovodnou složku nebo dokonce dezert.

Kašlí koňak mléko

S otázkou, zda koňak může být použit při kašlání, koňak pomáhá při nachlazení, může jeden pít kašel koňak vůbec, s nebo bez citronu, mix to s jinými nápoji, teplo, atd., Jsme si to na trochu.

Nyní zábavná část. Málokdo si uvědomuje, že pro léčbu akutních respiračních onemocnění může být brandy míchán i s běžným mlékem. Ne, ne! Není to jen o tom, že se napije jeden nápoj do druhého. Každý člověk by měl pochopit: zda je možné pít brandy mínus nebo plus Celsia nebo přidat do koktejlů, a ještě více tak, aby se smíchaly s mlékem.

Mléko se nejprve smísí s medem a pouze ve vyhřívané formě. Chcete? Přidejte čtvrtinu čajové lžičky brandy. Ale bude třeba pít okamžitě, protože pak začíná proces štěpení tuku. Ale obecně, bez ohledu na to, jak se učené mysli hovoří, je skutečný koňak užitečný. Koneckonců, dokonce i v sovětském kině to bylo. Vzpomeňte si na "Diamantovou ruku"? "Užitečné pro domácnost, pro rodinu."

A jak se chováte pro studenou brandy? Podělte se o své recepty s našimi čtenáři!

Koňak na zimu s medem

Koňak - legendární nápoj, známý po mnoho let. A od svého narození lidé přisuzovali tento alkoholik léčivému. Samozřejmě hovoříme výhradně o vysoce kvalitním koňaku, protože to není nic za to, že ho nazývají „elixírem zdraví“. Tento alkohol se vyrábí na základě bílých odrůd vína, které podléhají procesu fermentace. A nejčastěji používané brandy pro léčbu nachlazení a kašle.

Ačkoli většina lékařů nesouhlasí s takovou léčbou - nezapomeňte na alkoholickou složku nápoje, ale populární recepty jsou stále velmi populární. Pomáhá brandy při nachlazení, nebo je to jen výmluva pro lidi, kteří jsou příliš rádi starého jantarového alkoholu? Pojďme na to přijít.

Brandy přítel

Když už mluvíme o léčebných schopnostech tohoto alkoholu, stojí za to připomenout, že podle jeho technologie je koňak dlouhodobě naplňován sudy z dubu. Podle odborníků, tento extrakt pomáhá aktivovat všechny bioaktivní složky, které brandy alkohol je bohatý.

Recept na lék na koňak, který lidé úspěšně používali k léčbě nachlazení, byl objeven v knihách nejstarších léčitelů.

Moderní dlouhodobé studie potvrdily spekulace mužů o výhodách legendárního alkoholu. Koňak, samozřejmě, s jeho kompetentním použitím, může skutečně pomoci v následujících situacích:

 1. Bolesti hlavy.
 2. Tlakové problémy.
 3. Prodloužená nespavost.
 4. Onemocnění dýchacího ústrojí.
 5. Některé nervové poruchy.
 6. Porušení srdce stroje.
 7. Studené infekční nemoci.

Bylo zjištěno, že koňak je nejvhodnější při řešení stresu, silné emocionální práce. Jeho použití v receptech pomáhá člověku vyrovnat se s psycho-emocionální nerovnováhou a normalizovat nervový systém.

Je třeba mít na paměti, že brandy je silný alkohol, takže její použití pro léčbu je oprávněné pouze tehdy, jsou-li konzumovány minimální dávky alkoholu.

Koňak a jeho výhody pro tělo

Účinnost starého alkoholu je založena na přítomnosti velkého množství aktivních alkoholů a etherů v jejich složení - tyto látky jsou aktivně vyráběny v nápoji během jeho výroby. Dlouhodobé stárnutí v dubových sudech přispívá k aktivaci prospěšných sloučenin obsažených v alkoholu. Léčivé schopnosti koňaku umožňují použití tohoto alkoholu (v minimální dávce) ke zmírnění symptomů nachlazení a zmírnění stavu pacienta.

Co může pomoci jantarový alkohol? Jeho účinek na tělo je stanoven následovně: t

 1. Expanze cévních stěn. Malé dávky koňaku pracují, aby rozšířily cévy, odstranily jejich křeč a zlepšily průtok krve, což vede k celkovému zahřátí těla.
 2. Nejlepší stravitelnost vitaminů. Tento alkohol zvyšuje schopnost organismu absorbovat prospěšné stopové prvky. Koňak je zvláště cenný pro vstřebávání vitamínu C.
 3. Zlepšit práci imunitních sil. Dobrý alkohol může také zvýšit imunitu a zlepšit uvolnění aktivních sloučenin imunitního systému, které jsou důležité pro boj s infekcemi.
 4. Zvýšené pocení. Když se expanze cévních stěn a následné zahřátí těla, osoba aktivuje pocení. Tento stav také pomáhá rychleji odstranit patogeny a urychlit zotavení.
 5. Vylepšená chuť k jídlu. Malé dávky brandy aktivně ovlivňují funkci gastrointestinálního traktu, což vede ke zvýšení tvorby žaludeční sekrece. A to zase pomáhá zvýšit chuť k jídlu.
 6. Úleva od bolesti hlavy. Příčiny těžké migrény s nachlazení jsou výsledkem cévního spazmu. S rychlou expanzí cévních stěn a bolestí hlavy zmizí.

Léčba brandy je kromě katarálních onemocnění vhodná i pro normalizaci tlaku, pro onemocnění srdce a cévní onemocnění. Ale měli byste vědět, že brandy pracuje na vytápění pouze kůží. Lidské tělo pod vlivem alkoholu proto velmi rychle vydává teplo. Z tohoto důvodu by léčba brandy měla být vždy prováděna pouze v teplých domácích podmínkách. A pokud se brandy užívá se zimou s teplotou, pak po pití alkoholu, je vhodné strávit další 2-3 hodiny v posteli.

Pozor! Při ošetřování koňakem je přísně zakázáno kouřit. Cigarety v tomto případě pouze zhorší stav pacienta a minimalizují očekávaný účinek.

Hlavní kontraindikace

Léčba alkoholem, a to i vynikající kvality, není samozřejmě vždy oprávněná. V případě brandy by měly být známy dostupné kontraindikace:

 • gastritida;
 • diabetes mellitus;
 • chronická hypertenze;
 • děti do 18 let;
 • těhotenství a kojení;
 • onemocnění ledvin a žlučníku;
 • použití jiných léků (zejména antibiotik, kardiostimulátorů, trankvilizérů a antidepresiv).

Představuje léčbu koňaku

Rozhodnete-li se použít tento alkohol k nápravě zdraví, měli byste znát nejen kontraindikace, ale také nuance užívání. Aby léčba skutečně prospěla, musíte se řídit řadou důležitých doporučení.

Kvalita monitoru

Ošetření brandy by mělo být prováděno výhradně s použitím vysoce kvalitního alkoholu. Proto je velmi důležité správně přistupovat k výběru alkoholu. Je nutné věnovat pozornost kvalitě hroznů používaných k výrobě koňaku. Pesticidy, různé umělé a chemické přísady, široce používané zemědělci pro pěstování, ničení surovin, a proto snižují užitečnost alkoholu.

Sledujte dávkování

Nezapomeňte, že brandy je především silný alkohol na bázi ethylalkoholu. V nemoderním množství nebude mít žádný léčivý účinek, ale pouze vyvolá špatné zdraví a zhorší stav pacienta. Pro léčbu postačuje pouze 30-50 g brandy. V některých receptech se používá jen několik kapek alkoholu, takže je velmi důležité přísně dodržovat doporučené dávky.

Citron Hazard jako občerstvení

Pokud je koňak konzumován v dobrém zdravotním stavu, pak je citron skvělý jako svačina. Situace se však mění, když je zima. V tomto případě by citronová svačina neměla být - kyselé citrusy ničí všechny účinné účinné látky. Pro nachlazení, citron může být použit jako marc přidáním ovocné šťávy do čaje.

Brát lektvary v malých doušcích

Dalším důležitým bodem v léčbě koňaku je pít připravený lék ne v jednom doušku, ale v malých doušcích. Tělo tak lépe asimiluje všechny účinné látky. A měli byste vědět, že denní dávka alkoholu by neměla být větší než jedna sklenice.

Přísné dodržování těchto pokynů je nesmírně důležité. Koneckonců, koňak, navzdory všem svým přirozeným prospěšným vlastnostem - silný alkohol. Jeho pravidelná konzumace je schopna rychle vytvořit závislost člověka a rozvoj závislosti na alkoholu. Proto není nutné uchýlit se ke službám tohoto alkoholu při první touze „podstoupit léčbu brandy“.

Léčení

Použití brandy pro léčebné účely zahrnuje přípravu léků smícháním alkoholu s některými přísadami, které zlepšují chuť a prospěšné vlastnosti samotného nápoje. Chcete-li jen zahřát chlazené tělo, můžete si vzít 30-50 gramů brandy.

Pak si lehněte do teplé postele a snažte se dobře spát. Po zahřátí začne tělo aktivně vylučovat pot. Spolu s ním je tělo opuštěno i nepřátelskými patogeny, které vedou k rozvoji zimy, pokud osoba oslabila imunitu.

V lidovém léčení existuje mnoho způsobů, jak používat brandy pro léčbu. Nejúčinnější z nich je následující:

Zázvor. Dobrý brandy (30-50 g) zředěný zázvorový prášek (můžete použít jemně zasazený kořen rostliny). Nechte vyluhovat 4–5 hodin. Tento recept zvládá nachlazení při prvních projevech.

Zlato. Koňak pro nachlazení s medem dokonale pomáhá nejen zlepšit stav indispozice, ale také překonat bolest v krku a zmírnit kašel. Pro přípravu léků by měl být v alkoholu (30 ml) rozpustit přírodní med (1/4 lžičky).

Zlato a citron. Koňak zahřeje na + 60–65 ⁰С a smíchá s ním citronovou šťávu (203 kapek) a med (3-4 g). Výsledný lék se dobře promíchá a vezme. Tento lék má silné antipyretické schopnosti.

Citronový čaj. Připravte si ochucený čaj naplněný citronovou kůrou a přidejte k němu alkohol (20 ml). Takový nástroj se etabloval jako aktivní bojovník proti škodlivým virům.

Vlašské ořechy. Tento recept pomáhá překonat kašel (suchý a mokrý). Oloupaná jádra oloupejte a nalijte na brandy (50 g alkoholu na 100 g ořechů).

Pepř. Koňak se studeným pepřem má silný léčivý účinek a na přípravu léku můžete použít červenou papriku a černý pepř. Příprava léku je velmi jednoduchá: pepř (10 g) se přidá k alkoholu (50 ml). Mimochodem, tento lék by měl být opilý v jednom doušku (na rozdíl od jiných receptů).

Milky. Tento recept je v chutových kombinacích spíše neobvyklý, má však zasloužený a prokázaný silný léčivý účinek. K přípravě léku smíchejte mléko (150 ml) s medem (10 ml) a mléčný nápoj zahřejte až do úplného rozpuštění medu. Pak se brandy přidá do mléka (36–40 ml). Je nutné užívat tento lék v jednom doušku.

S aloe. Přidání této léčivé rostliny mnohokrát zvyšuje hojivé schopnosti brandy. Tento recept je zvláště účinný při léčbě bolestí v krku. K přípravě léku byste měli nejprve nalít drcený aloe tři roky (30 g) cukrem (50 g) a hmotu nechat 3-4 dny. Poté se přidá koňak (50 ml). Užívejte lék třikrát denně, půl hodiny před jídlem.

Starověký recept. Tento způsob použití koňaku pro léčebné účely přišel k nám ze starých knih léčitelů. Pro výrobu léku v lahvi brandy, musíte postupně přidávat sůl, dokud kapalina stoupá až na vrchol. Pak je láhev ucpaná a obsah je aktivně míchán. Hotový lék se používá k léčbě nachlazení, stejně jako k vnějšímu způsobu: jako otěr a obklady na podlitiny, výrony a revmatismus.

Chuť koňaku, ačkoli to je považováno za ušlechtilé a nádherné, ale ne každému se to líbí. Chcete-li zmírnit chuť nuance tohoto alkoholu, můžete použít alkohol k léčbě nachlazení čajem. K tomu se k silnému horkému čaju přidává 10 ml brandy, citronová šťáva a přírodní med. Takový nápoj dokonale zahřeje cesty horních cest dýchacích, zmírní zimnici a nasytí tělo vitaminem C, který je důležitý pro imunitu.

Závěry

Skutečnost, že se studená infekce obává dobrého koňaku s roky expozice, je prokázanou a prokázanou skutečností. Tento alkohol se stává velkým pomocníkem při prvním znamení chladu. Než začnete s tímto alkoholem pracovat, měli byste podniknout pouze tři kroky:

 1. Ujistěte se, že pro léčbu nejsou žádné kontraindikace.
 2. Vhodně si vyberte recept.
 3. Připravte si lék, pečlivě dodržujte všechny pokyny a dávkování.

Pouze při dodržení všech tří podmínek může léčba koňaku skutečně sloužit vynikající službě a pomoci nemocnému vrátit se do normálu dříve. A nezapomeňte, že brandy pro léčbu by měly být vybrány pouze velmi dobré odrůdy.

Koňak jako studená medicína: řádná alkoholická terapie

Koňak se nazývá lék od doby, kdy byl tento nápoj vynalezen. Existuje mnoho jmen, které jej z terapeutického hlediska klasifikují, například „elixír zdraví“.

Několik let a dokonce i desetiletí byl koňak naplněn do dubových sudů, které aktivují biologicky aktivní složky v něm obsažené.

Zajímavý fakt! Recept na koňak, který pomáhá při nachlazení, se nachází ve staré knize lékařských receptů.

Podle receptu by se měl nápoj smíchat se solí, počkat, až se obsah láhve dostane na korek a pak se silně protřepat. Tato směs také pomohla s bolestmi hlavy, modřinami, revmatismem a výrony.

Výhody brandy

Přínos nalezený ve starověkém světě a moderní vědci to potvrdili po provedení řady experimentů.

 • s nachlazeními, respiračními problémy;
 • s problémy s tlakem - stenokardie a hypertenze;
 • pro nespavost, bolesti hlavy a nervové poruchy.
 • Zejména pomáhá při stresu a nervové únavě, jeho pravidelné používání pomáhá uklidit nervový systém.

  Je to důležité! Je třeba mít na paměti, že brandy je silný alkohol, proto se její terapeutické účinky projevují při konzumaci určitých dávek, častěji minimálních dávek.

  Účinnost koňaku je dána přítomností éterických olejů a aktivních alkoholů v nápoji, které jsou uvolňovány při jeho výrobě. V procesu naléhání na dubové sudy dochází k nárůstu těchto užitečných látek.

  Dopad na tělo

  Četné testy ukázaly, že konzumace koňaku v dávce změní fyziologické, psychologické a biochemické procesy v těle.

  Má účinky na tělo, které lze použít při léčbě nachlazení a jeho příznaků.

   Dopad na tělo:

  Kouření při léčbě brandy - je přísně zakázáno

  Absorpce vitamínů - pomáhá fixovat živiny v těle, zejména dobře vstřebává vitamin C.

 • Posílení imunitního systému - malá množství brandy oživují a pomáhají tělu dosáhnout stavu, ve kterém jsou aktivní látky imunitního systému vylučovány.
 • Zvýšené pocení - s expanzí krevních cév se krev rychle zahřeje a tělo se potí, což přispívá k rychlému odstranění nachlazení.
 • Zvýšená chuť k jídlu - nápoj aktivně ovlivňuje činnost žaludečního traktu. Při konzumaci je žaludeční šťáva vylučována a vyvolává touhu jíst. Tato vlastnost pomáhá vyrovnat se s nedostatkem chuti k nachlazení.
 • Odstranění bolesti hlavy - bolesti hlavy při nachlazení se vyskytují v důsledku vazokonstrikce. Koňak rychle rozšiřuje cévy a bolest hlavy zmizí téměř okamžitě.
 • Kromě běžného nachlazení, koňak léčí jiné nemoci, obzvláště cévní a srdeční choroby. Například, správně používáte nápoj, můžete buď zvýšit nebo snížit tlak.

  Věnujte pozornost! Při použití brandy k zahřátí těla se zahřívá pouze kůže, což rychle uvolňuje teplo.

  Proto je možné se tímto způsobem vyhřívat pouze tehdy, když jste v teplé místnosti, a je lepší zabalit se do deky na 1-2 hodiny po použití.

  Jak léčit brandy

  Léčba koňakem zahrnuje použití tohoto nápoje s různými přísadami - léčivými a chuťovými.

  Pro jednoduché zahřátí těla stačí pít čistý koňak v dávce 30-50 gramů. Poté se musíte zabalit do deky, doporučuje se usnout.

  Po zahřátí se tělo začne aktivně potit, vymáčknout nepřátelské infekce a toxiny, které, pokud nejsou příčinou onemocnění, pak pomáhají onemocnění odolávat útokům imunity.

   Existuje několik cílených receptů na léčbu:

 • Se zázvorem se 30-50 gramů smíchá se zázvorovým práškem nebo několik hodin infuzí s kořenem zázvoru. Takový lék se objevuje v mnoha technikách rychlé léčby nachlazení.
 • S medem se rozpouští čtvrtina lžičky medu v malé sklence koňaku. Skvělé pro léčbu nachlazení s těžkými bolestmi v krku, kašlem.
 • Teplý koňak - zahřát až na teplotu 60-65 ° C, přidat citrónovou šťávu a med. Vyhřívaný alkohol se v nejkratší možné době vyrovná se zimou. Tento recept je antipyretický.
 • Citronový čaj je dobře známý lék na nachlazení, doplněný 2-3 lžícemi brandy, vykazuje vynikající výsledky v boji proti virům.
 • S vlašskými ořechy je recept, který pomáhá proti všem typům kašle. Oloupané vlašské ořechy jsou naplněny brandy v poměru 1: 2 (na 100 gramů ořechů - 50 gramů nápoje).
 • Z nespavosti - s chladem, vnitřní nepohodlí často způsobuje problémy se spánkem. Spát správně, stačí vypít 15-30 gramů čistého koňaku před spaním.
 • Chuť brandy je považována za vynikající, ale ne každému se to líbí. Proto je čaj s brandy, citronem a medem považován za ideální volbu pro léčbu nachlazení. Čaj má tři směry: ohřívá tělo, koncentruje vitamín C v těle a zahřívá horní dýchací cesty.

  Navíc můžete spočítat chuť nápoje, který se po přidání přísad stává měkkým a příjemným.

  Je to důležité! Všechny léčivé vlastnosti koňaku se týkají vysoce kvalitního alkoholu, takže léčit levné falešné nebude fungovat.

  Toxické látky z nekvalitních surovin mohou navíc poškodit. Při použití vysoce kvalitního drahého koňaku pro léčbu nachlazení je však třeba vzít v úvahu určitá pravidla.

  Pravidla přijímání koňaků

  Při pití alkoholu jako léku musíte dodržovat pravidla, která vylučují možnost negativních účinků.

  Ihned je třeba poznamenat, že brandy způsobují prudkou reakci v přítomnosti osoby s některými chronickými onemocněními. Neměli by jej užívat lidé s gastritidou, diabetem, žlučovými kameny, s jinými chorobami, při nichž je alkohol nepřijatelný.

 • Kvalita - pouze vysoce kvalitní suroviny, které jsou v dubových sudech již několik let velmi kvalitní, získávají dostatečnou aktivitu léčivých látek.
 • Dávkování - musíte si uvědomit, že brandy je silný alkohol, který, pokud nebudete dodržovat dávky, může zhoršit průběh onemocnění. Minimální dávka (od několika kapek po 50 gramů) je dostatečná pro léčbu.
 • Citronová svačina je zbytečným cvičením při řešení chladu. Citronová šťáva může být přidána do čaje, přímo na nápoj, ale nemůžete jíst, zabíjí všechny účinné látky.
 • Mělké Sips - Nepijte celou dávku v jednom doušku. Zavádí se do těla postupně, v malých doušcích.
 • Dodržování pravidel je nezbytné - vtipy s alkoholem jsou nebezpečné! Periodické používání brandy, ačkoli pro léčebné účely, je návykové. Proto je nutné pít, když si to nepřejete - při první touze je lepší se zdržet léčby alkoholem.

  Závěr

  Zima se bojí brandy - prokázaná skutečnost. Pokud jsou popsané podmínky splněny, nápoj se stává rychlým řešením studeného problému.

  Pokud používáte pro nachlazení, musíte provést tři kroky: ujistěte se, že neexistují žádné kontraindikace (vždy je lepší se poradit s lékařem), zvolit správný předpis, zahájit léčbu, s přihlédnutím k dávce.

  Pouze tři kroky na cestě k uzdravení. Také věnujte pozornost videu a vybraným fotografiím pro vizuální porozumění tématu článku.

  Lékařské recepty s koňakem pro nachlazení

  Jako léky na nachlazení, kašel nebo bolest v krku, tradiční medicína doporučuje použití nejen vodky nebo tinktury na to. Dobré oteplení a dezinfekce - brandy.

  Od nachlazení se koňak - dobré oteplování a dezinfekční prostředek.

  Výhody

  Produktem destilace vinařského materiálu je přírodní alkoholický nápoj, na rozdíl od vodky nebo alkoholu, vyrobený jinou technologií. Po destilaci se koňaková surovina zraje v dubových sudech, nasycených rozpustnými dřevěnými látkami, což je považováno za léčivé při mnoha onemocněních. I bez dalších přísad může mít brandy příznivý vliv na tělo:

  • rozšiřuje cévy v důsledku mírného antispasmodického účinku látek z dubového dřeva;
  • zmírnit bolest, která je často způsobena vazospazmem;
  • zahřeje a způsobí nadměrné pocení, sníží teplotu a zbaví tělo toxinů;
  • bude mít baktericidní, protizánětlivý a antivirový účinek, a to nejen kvůli vysokému obsahu alkoholu, ale také díky fytoncidům z dubu;
  • Je to sedativum a hypnotikum pro obecné onemocnění způsobené chladem.

  K posílení léčebného účinku nápoje se přidává koňak s nachlazením s užitečnými látkami s podobným účinkem (med, malina, pepř) nebo doplněný vitamínem C, který je bohatý na citrony. Alkohol lze jednoduše smíchat s jinými přísadami (pokud je třeba zchladnout rychle) nebo předem trvat na léčebném balzámu, takže v případě potřeby je již po ruce.

  Aby studená medicína byla prospěšná a nesloužila jako způsob, jak způsobit intoxikaci, musíte dodržovat jediné pravidlo: užívat lék v malých dávkách, ne více než 1 sklenici (asi 50 g) denně.

  Aby studená medicína byla prospěšná a nesloužila jako způsob, jak způsobit intoxikaci, musíte dodržovat jediné pravidlo: užívat lék v malých dávkách, ne více než 1 sklenici (asi 50 g) denně. Musíte pít lék v malých doušcích, pamatujte, že je dostatečně silný a může spalovat sliznici hltanu. Když bolavý krk a bolest v krku koňak je lepší míchat s čajem nebo mlékem, zmírnit jeho dráždivý účinek.

  O užívání alkoholu pro léčbu anginy pectoris se dočtete zde.

  Pro léčbu byste měli používat pouze kvalitní koňak. Nemůžete být léčeni levnými analogy nápoje, který používal alkohol a barviva. Z toho není prakticky žádný užitek.

  Kontraindikace

  Silný alkoholický nápoj je kontraindikován u těhotných a kojících žen, stejně jako u dětí mladších 18 let. U těchto kategorií obyvatel je užívání brandy při léčbě nachlazení v porovnání s možným poškozením těla příliš zanedbatelné.

  Mezi další kontraindikace patří:

  • individuální nesnášenlivost vůči alkoholu;
  • onemocnění trávicího traktu (žaludeční vřed, gastritida, zánětlivé onemocnění střev);
  • zánět žlučníku a problémy s játry;
  • pankreatitida;
  • onemocnění ledvin.

  Existují i ​​jiné podmínky, za kterých lékaři zakazují i ​​minimální dávky alkoholu. Když začne akutní respirační onemocnění, pacient hledá rychlý způsob, jak se s nemocí vypořádat, aniž by šel k lékaři, takže při výběru studené medicíny se musíte zaměřit na přítomnost těchto onemocnění. Pokud existuje zákaz konzumace alkoholu, není možné léčit nachlazení koňakem.

  Cognac recept na nachlazení

  Naši předkové dokázali objevit zázračné léčivé vlastnosti brandy a staré recepty dokázaly, že tento ušlechtilý nápoj je také velmi účinným léčivým elixírem pro nachlazení. Mnohé pokusy a studie známých lékařů navíc ukázaly, že léčba nachlazení brandy má na lidský organismus spíše příznivý účinek. Zvláštní pozornost je třeba věnovat dávce ušlechtilého nápoje.

  Alkoholická kapalina v sudech z dubového dřeva má jedinečné léčivé účinky, tak málo lidí tvrdí, že tento ušlechtilý nápoj pomáhá dobře při léčbě nachlazení a jeho symptomů a že tento alkoholický nápoj je účinným prostředkem, který v některých případech může nahradit antibiotika a vitamíny.

  Užitečné vlastnosti koňaku pro nachlazení

  • Rozšíření plavidel. Malé množství alkoholu rozšiřuje krevní cévy, čímž se zvyšuje průtok krve a krev začíná cirkulovat rychleji tepnami a žilkami. To vede k tomu, že se pacient zahřívá a zastavuje zimnici.
  • Zlepšit imunitu. Taniny a éterické oleje, které jsou součástí alkoholu, pomáhají snižovat zánět a zvyšují aktivní kontrolu patogenů. Malé porce alkoholu osvěžují a pomáhají člověku v imunitě účinně bojovat s onemocněním.
  • Asimilace vitamínů. Užitečné látky, které jsou naplněny léčivým elixírem, přispívají k fixaci v trávicím systému a rychlé absorpci vitamínu C, který obvykle v těle nemocného člověka chybí.
  • Zvýšené pocení. Během expanze krevních cév rychle cirkulující krev významně zahřívá tělo, což vede ke zvýšenému pocení, což zase přispívá k rychlé eliminaci nachlazení.
  • Vylepšená chuť k jídlu. Ušlechtilý nápoj výrazně stimuluje chuť k jídlu, protože má schopnost aktivně ovlivňovat práci žaludečních stěn. V procesu pití alkoholu se vypouští žaludeční šťáva, která vyvolává hlad a způsobuje touhu něco jíst. Jak všichni víme, dobrá chuť je cesta k uzdravení.
  • Jak se zbavit bolesti hlavy. Při studené bolesti hlavy je častý výskyt, je to způsobeno zúžení cév. Jak bylo uvedeno výše, tento alkoholický nápoj přispívá k expanzi krevních cév, a proto po jeho použití bolest hlavy téměř okamžitě zmizí.

  Koňak se studeným medem

  Ošetření koňaku koňakem

  Alkoholické nápoje někdy pomáhají při léčbě onemocnění dýchacího ústrojí, gastrointestinálního traktu a mnoha dalších onemocnění. Jeden z nejlepších alkoholických nápojů je brandy. Tam je dokonce takový přípitek: Pijte 50 g brandy na západ slunce a zapomeňte na nemoc navždy.

  Můžete udělat dobrý recept na nachlazení a koňak.

  Koňak je silný nápoj s některými léčivými vlastnostmi. Pokud si tělo otřete brandy, můžete teplotu snížit. Koňak by měl být používán nejméně dvakrát týdně jako preventivní opatření proti jakémukoli onemocnění. Koňak pomůže v zimě ochránit před jakýmkoliv onemocněním z nachlazení. Na brandy je připraveno mnoho léčivých tinktur bylin a koření. Nápoje na bázi brandy mají protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti.
  Neměli byste zneužít léčbu brandy, jinak nebude účinek Bude stejný.

  1. Při chronickém zánětu mandlí vám pomůže následující recept.
   Je nutné sekat listy dobře umytá matka a nevlastní matka s nožem a vytlačit šťávu z nich. Stejným způsobem je třeba připravit šťávu z cibule. Stačí jen půl sklenice šťávy matky a nevlastní matky a půl sklenice cibule šťávy. Nalijte šťávu do sklenice a přidejte 1 lžíci brandy.
   Před použitím by měla být brandy se šťávou míchána lžící.
   Chcete-li si koktejl s koňakem a džusem, musíte před jídlem 1 lžíce vymačkané teplou vodou.
  2. Tento recept lze aplikovat při léčbě bronchiálního astmatu.
   Pro tento recept potřebujete: 400 g vepřových ledvin, 1 polévkovou lžíci brandy, 2 cibule, 0,25 lžičky zázvoru, 50 g ořechových jader, 50 g slunečnicového oleje.
   Vepřové ledviny se nakrájejí na malé kousky, dobře se umyjí a dají do hrnce. Přidejte k pánvi koňak, nakrájenou cibuli, zázvorový prášek a to vše by mělo být trochu soli. Zakryjte nádobu víčkem a nechte ji vařit 1 hodinu. Pak nasypte slunečnicový olej do pánve, nalijte jádra ořechů, která byla nejprve rozdrcena do prášku, a smažte je 20 minut. Pečené oříšky nalijte s máslem do pánve a vše promíchejte.
   Toto jídlo by mělo být rozděleno na dvě části. Je třeba konzumovat v teplé formě, jednu porci ráno a druhou večer.
  3. Použijte tuto brandy pro nachlazení.
   Pro léčbu nachlazení brandy budete potřebovat 1 šálek vody, půl šálku anýzového semene, čtvrtý šálek lipového medu, 1 lžíci brandy.
   Nalijte vodu do pánve, přidejte anýzové semeno a dejte na sporák 15 minut. Pak je nutné projít odvar přes síto a přidávat brandy a med do anýzu. Hrnec s vývarem by měl být vložen zpět na sporák a přiveden k varu, a pak by měl být vývar připravován na 2 hodiny.
   Vezměte koňak s medem pro nachlazení potřebují 1 polévkovou lžíci každých 30 minut během dne.
  4. Tento koňak s medem se používá k nachlazení a bronchitidě.
   Pro přípravu studeného čaje s brandy je třeba vzít a smíchat 1 polévkovou lžíci slunečnicového oleje, 1 lžíci medu a 1 lžíci brandy. Tento čaj s koňakem a medem by měl být silně zahříván, ale nesmí být přiveden k varu.
   Jíst tento kašel koňaku musí být před spaním.

  Související témata:

  Studená léčba

  admin 13.listopadu 2014

  Studená léčba

  Teď je čas, kdy chytit chlad je snadnější než kdy jindy. Je nutné se postarat o své zdraví na podzim a v zimě, protože je snadné se oblékat a na autobusové zastávce jste dlouho na autobus. Také virová infekce může být zachycena tam, kde je spousta lidí, například v autobuse, v obchodě, ve škole atd. Můžete chytit chlad přes handshake, stejně jako polibky, dýchání, atd. Děti jsou náchylnější k nachlazení, zejména pokud jsou pacienti ve třídě. Podle statistik děti trpí nachlazením 5-10krát ročně. První známky nachlazení u dítěte: nosní výtok, úzkost, pláč s náladami, horečka, začíná kašel. Nachlazení trvá asi týden, i když to může trvat déle. Existuje mnoho jednoduchých a účinných způsobů, jak rychle vyléčit zima, dnes se s vámi podíváme na několik osvědčených metod. Pokud je zima opožděná, je lepší se poradit s lékařem.

  Známky nachlazení:
  Nosní výtok, výtok z nosu a kongesce nosu.
  Chikane.
  Úzkost
  Kašel začíná.
  Teplota stoupá.
  Zanícené hrdlo.
  Děti začínají být rozmarné.

  Studená léčba lidových prostředků.

  Studená léčba zázvorem.

  Zázvor je prostě kouzelný lék na mnoho nachlazení, rychle zmírňuje příznaky a pomáhá v boji proti virům.
  Obecně platí, že zázvor pomáhá bojovat nejen s nachlazením, ale také s mnoha dalšími (o zázvorech budeme mluvit o něco později), je velmi dobrým pomocníkem při ochraně našeho zdraví. Ginger je nepřekonatelný imunostimulant, který nám opět dokazuje o jeho magických vlastnostech.
  Jakmile budete mít pocit, že jste nachladli, udělejte si zázvorový čaj. Vezměte zázvor a otřete ho na jemném struhadle. Na 1 šálek vroucí vody dát půl lžičky zázvoru, 2 lžíce. med a plátek citronu. Je lepší pít zázvorový čaj ráno nebo během dne, večer před spaním není žádoucí, protože zázvor má tonické vlastnosti.

  Hořčičný prášek pro nachlazení.

  Hořčičný prášek pro nachlazení lze použít různými způsoby.
  1. Vložte hořčičnou omítku.
  2. V ponožkách posypte hořčicí. Děti neradi dávají hořčičnou omítku, takže si můžete zahrát hořčici v ponožkách ve hře a požádat dítě, aby je nosilo. Tato metoda pomůže z nachlazení, pokud jste si všimli její znamení, nebo to trvalo méně než tři dny. V každé bavlněné ponožky zalijeme hořčici pro dítě na 1 lžičku. a pro dospělé 1-2 st.l. Pak nosíme teplé oblečení shora, můžete nosit vlněné ponožky a neodstraňujte je po dobu 6-8 hodin, je lepší tento postup udělat na noc. Před použitím této metody zjistěte, zda je alergie na hořčici, nedoporučuje se ani dětem mladším 1 roku.
  3. Vana na nohy. Tato metoda je vhodnější pro starší děti a dospělé. Nalijte vodu do mísy, teplota by měla být nejméně 40 ° C. Přidejte 2-3 lžíce. hořčice a zamíchejte. Ohříváme nohy, dokud voda nevychladne, můžete ji zahřát přidáním vroucí vody (buďte opatrní). Po zákroku otřete nohy a noste teplé ponožky. Nejlepší je provést tento postup v noci.

  Léčba nachlazení lípy.

  Lipové květy jsou velmi dobrým a účinným lékem na nachlazení. Jakmile máte pocit, že začínáte bolet, vezměte si čaj z lipových květů hned. Lipové květy jsou bohaté na esenciální oleje, vitamín C a také fytoncidy, flavonoidy a taniny. Také lipové květy mají antiseptické a baktericidní vlastnosti, mají protizánětlivý, antioxidační účinek.
  Lindenový čaj pomáhá odstranit příznaky nachlazení, pokud ho pravidelně pijete. Take 1ch.l. vápno barva a zalijeme 1 šálkem vroucí vody. Dáváme čas, aby se čaj dobře naplnil, filtroval, přidal pár lžic medu a pití. Pití vápna čaj je lepší v noci na 0,5 - 1 sklo.

  Studená léčba koňakem.

  Koňak je silný alkoholický nápoj vyrobený z určitých odrůd a připravený podle speciální technologie. Koňak je považován za velmi účinný způsob léčby mnoha nemocí včetně nachlazení.
  1. Při nachlazení vezmeme 50-100 ml brandy, zahřejeme, přidáme lžíci medu, vymačkáme citrónovou šťávu a vypijeme v teplé formě. Působí jako febrifuge.
  2. Sestavujeme příčky z ořechů. Budeme potřebovat 1 kg. ořech a 0,5 litru. koňak. Přidejte brandy brandy a trvejte alespoň týden na tmavém místě. Když je tinktura přítomna, konzumujeme ji před jídlem za 30 minut, 1 polévková lžíce. 3 krát denně. Velmi dobrý lék na kašel pro dospělé.
  3. Koňak pro imunitu. Nalijte čaj a přidejte několik lžiček brandy. Tento nástroj je považován za velmi účinný pro zlepšení imunity, je lepší než jakýkoliv balzám zakoupený v lékárně.
  4. Čaj s koňakem pro nachlazení je jednoduše nepostradatelným nástrojem v chladném období. Přidejte 1 polévkovou lžíci na 1 šálek horkého čaje. Já koňak a 2 lžičky medu Pijeme čaj malé glatochkami.

  Léčba studené citronem.

  Velmi krásný a nepostradatelný nástroj pro nachlazení je citron. Pokud používáte citron neustále, nebo alespoň pravidelně, pak nebudete mít nemocné nachlazení. Konec konců, citron je velmi bohatý na vitamíny C, A, B1, B2, P a fytoncidy.
  Phytoncidy jsou speciální těkavé sloučeniny, které jsou uvolňovány rostlinami a jsou schopny zabít řadu škodlivých bakterií a virů.
  Citron je nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak léčit nachlazení, a také jako profylaktický.
  1. Vezměte 1 citron a 100-150 gr. medu Tři citron na malém struhadle s kůrou, přidejte med a vzít ráno na prázdný žaludek pro 2 lžičky. Děti musí snížit dávku na polovinu. Když použijete med a citron, nebudete se bát zimy.
  2. Máte-li nachlazení a máte kašel, připravte následující recept. Vezměte kořen zázvoru a otřete ho na struhadlo, můžete ho rozřezat na tenké plátky. Dejte do šálku několik kousků zázvoru, pak pár kousků citronu a nalijte vařící vodu, můžete případně přidat trochu medu. Dáváme čas na vyluhování a pak pít v malých doušcích. Po uplynutí přibližně 3 hodin se musí postup opakovat. Tento léčivý nápoj vám rychle pomůže získat sílu a pomoci překonat chlad.
  3. Vezměte citrón, zmáčkněte z něj šťávu, přidejte na něj asi 100 gramů. med a 600-800 ml. vařila ne horkou vodu. Dobře promíchejte a vypijte tento nápoj, během dne musíte vypít celý nápoj.
  4. Velmi jednoduchý způsob, jak léčit nachlazení. Vezměte citron, nakrájejte na malé kousky a dejte ho do místnosti. Phytoncidy se začnou odpařovat a odvracet od vás viry chřipky a chřipky.

  Studená léčba černým rybízem.

  Černý rybíz je také považován za velmi dobrý a účinný lék na nachlazení.
  1. Při nachlazení vezměte 1 polévkovou lžíci. bobule a naplňte je 1.. vařící voda. Dobře zabalené a dát čas trvat. Přijměte 1 polévková lžíce. 304 krát denně.
  2. Také, když máte nachlazení, můžete použít větvičky, listy černého rybízu. Vezmeme hrst větví, rozbijeme je a nalijeme 3 lžíce. vody. Dali jsme na oheň a vaříme 5 minut, pak dáme infuzi a vypijeme 1 polévkovou lžíci. ve formě tepla. Můžete případně přidat med a citron.

  Ošetření studeného červeného rybízu.

  Také, když je nachlazení s horečnatým stavem, doporučuje se použít bobule červeného rybízu. Šálek červeného rybízu se doporučuje, aby pacientům v horečných podmínkách, stejně jako uhasit žízeň a jako febrifuge.

  Studená léčba eukalyptem.

  Při nachlazení je velmi dobré používat alkoholickou eukalyptovou tinkturu. Vezměte 30 gramů. Eucalyptus listy, brousit a nalijte 0,5 litru. alkohol. Těsně zavřete a odstraňte na temné místo alespoň týden. Když je tinktura připravena, přidejte 50 ml. vařená voda 25 kapek alkoholické tinktury. Pijte 1-2 krát denně po několik dní.

  Zpracování za studena jedlovým olejem.

  Jedlý olej je považován za jeden z nejlepších olejů proti nachlazení. Může být přidáván k inhalaci nebo aplikován v broušení.
  Vezměte 50 ml. základní olej, můžete použít olivový olej, přidejte 5 kapek jedle oleje, 5 kapek máty a 5 kapek rozmarýnu. Hotový medikovaný olej uchovávejte v chladničce.
  Nezbytné jsou také esenciální oleje z rozmarýnu, máty, borovice. Esenciální olej pikantní a velmi lehký tymián pomáhá nejlépe v bolestech v krku, ale další koření - majoránka - snižuje horečku a bolesti hlavy, často doprovázející chlad.
  Jedlý olej má kombinaci vykašlávacích a zánětlivých vlastností, zklidňuje a zmírňuje podráždění dýchacích cest, zastavuje rozvoj onemocnění plic a horních cest dýchacích.

  Léčba studených malin.

  Maliny jsou také velmi dobrým lékem na nachlazení a také chutné. Vzhledem k tomu, že malina obsahuje velké množství salicylátů, pomáhá dobře snižovat teplotu. Také v malinách hodně železa a taninů, mají antimikrobiální vlastnosti.
  Vezměte 2 lžíce. malinové bobule nebo listy a vařit 1 polévková lžíce. vařící voda. Nejlepší je samozřejmě vařit v termosce, pak je lepší infuze trvat. Bereme v teplé formě 0,5 st. 3 krát denně.

  Copyright © Pozor! Kopírování textu z http://bydy-zdorov.ru lze použít pouze s aktivním odkazem na stránky. 2015 Všechna práva vyhrazena.

  Připojte se k diskusi! Recenze již: 2.

  Je možné léčit nachlazení léčbou brandy - alkoholem

  Koňak - od starověku to bylo zvažováno ne jediný příjemný silný nápoj, ale také účinný lék na mnoho nemocí.

  Ve starých knihách receptů, tam je záznam, který říká, že naši předci široce používali brandy k léčbě kožních onemocnění, kloubních onemocnění a revmatismu. Voňavý nápoj naplnil nádobu, zakryl sůl a odešel až do doby, kdy brandy vstal na okraj misky.

  Tento recept byl velmi populární a léčivé vlastnosti takového léku byly vysvětleny uvolňováním aromatických olejů a esterů v procesu přípravy, stejně jako zvýšeným účinkem účinných látek, protože brandy byly kresleny v dubových sudech po mnoho let. Dlouho proto, že starý nápoj byl považován za jeden z nejúčinnějších toniků a léků.

  Tyto vlastnosti brandy jsou dodnes široce používány.

  Výhody brandy

  Říká se, že někdy sklenice dobrého brandy pomáhá mnohem efektivněji než chemikálie. A to je opravdu pravda.

  Studie potvrzují jeho užitečnost v řadě případů:

  • s vazokonstrikcí a bolestí hlavy;
  • s hypertenzí a anginou pectoris;
  • při prvním znamení zimy;
  • během stresu a nervových šoků;
  • při některých onemocněních dutiny ústní (například kurděje);
  • s kožními chorobami.

  Také, koňak je široce používán v kosmetologii pro účely léčby vlasů a zlepšení jejich vzhledu. Jedná se o známou složku masek a balzámů.

  Léčivé vlastnosti tohoto nápoje našli své vědecké potvrzení a jsou populární, ale nezapomeňte, že brandy je alkohol, takže nemusí být zneužívány, což může vést ke zdravotním problémům. Tento lék má terapeutické vlastnosti pouze v doporučených, přísně omezených dávkách.

  Dopad na tělo

  Jak vznešený nápoj na stav těla? Díky vysokému obsahu esterů a aromatických látek má koňak antiseptické a tonické vlastnosti.

  Léčivé vlastnosti jsou dány přítomností biologicky aktivních látek, které jsou výrazně zvýšeny stárnutím v ekologicky šetrných dubových sudech.

  Směr terapeutického působení na lidské tělo:

  • pomoc při asimilaci vitamínů v těle, zvláště aktivně ovlivněna vitamínem C;
  • zvýšená imunita díky tonickým a "povzbuzujícím" vlastnostem nápoje, který vstupuje do těla v malých dávkách;
  • zvýšený průtok krve a dilatace krevních cév;
  • zlepšení chuti k jídlu v důsledku stimulace trávicího systému. Tato vlastnost je zvláště užitečná pro nachlazení, když tělo potřebuje další dávky živin, vitamínů;
  • úlevu od bolesti hlavy způsobené vazokonstrikcí. Tento častý syndrom pro nachlazení, který způsobuje nepohodlí, je eliminován téměř okamžitě, protože koňak má výrazný vazodilatační účinek;
  • aktivace pocení způsobené zvýšením intenzity krevního oběhu. Jelikož koňak rozšiřuje cévy, zvyšuje se krevní oběh, čímž se tělo zahřívá. Aktivní pocení přispívá k rychlé likvidaci infekce. Ale musíte si uvědomit, že brandy působí pouze na kůži podobným způsobem, takže po jejím použití ji zahřejete, musíte strávit půl hodiny pod teplou přikrývkou a v teplé místnosti - jiné způsoby, jak se potit.

  Kromě anti-studené metody, koňak je široce používán v léčbě kardiovaskulárních onemocnění, pomáhá eliminovat problémy s vysokým i nízkým krevním tlakem. Ale všechny tyto léčivé vlastnosti jsou možné pouze při pití nápoje v doporučených dávkách pro terapeutické účely.

  Jak léčit brandy

  Pro léčebné účely konzumovaný nápoj, a to jak v čisté formě, tak s různými přísadami.

  V prvním případě postačí až 50 gramů brandy, po které se spotřebuje, 1,5 hodiny by se mělo udržovat v teple pro zvýšení pocení. Můžete spát, což navíc dodá tělu sílu v boji proti infekci. Relaxační vlastnosti nápoje pomohou zastavit bolesti hlavy, odstranit nepohodlí způsobené chladem - to vám umožní mít dobrý odpočinek. V této době budou toxické látky a škodlivé bakterie, které vyvolávají katarální onemocnění, odstraněny z těla spolu s potem.

  Ale ne všichni jsou spokojeni s čistou chutí tohoto nápoje, takže existuje mnoho terapeutických receptů pro nejnáročnější pacienty:

  50 g nápoje smíchané se zázvorovým práškem nebo trvající den s kořenem zázvoru. Tento rychlý lék je účinný při prvním příznaku nachlazení.

  Ve 30 gramech brusle rozpustíme 5 gramů medu. Tento nápoj pomáhá zastavit bolest v krku, odstranit kašel.

  Jádra ořechů jsou naplněna brandy (poměr 1: 2) a trváme na 24 hodinách. Tento lék záměrně bojuje proti všem typům kašle.

  • Čaj s koňakem, medem a citronovou šťávou

  Nejlepší recept na rychlé zbavení se zimy. Má nenápadnou lehkou chuť a vůni. Tento čaj osloví ty, kteří nemohou obstát v chuti a vůni alkoholu. Příprava léku je velmi jednoduchá: přidejte med a citron do vařeného čaje podle chuti, doplníme ho třemi lžičkami brandy. Přípravek působí ve třech směrech najednou: účinek oteplování, koncentrace vitamínu C a antiseptická léčba dýchacích orgánů. Takový čaj je nejen příjemný na chuť, ale také účinný při léčbě nachlazení.

  Další recepty na studené alkoholy:

  Pravidla pro přijetí brandy

  Abyste se chránili před nežádoucím účinkem užívání brandy, musíte se řídit některými předpisy:

  • přísně dodržovat doporučenou dávku a frekvenci užívání brandy jako terapeutického činidla;
  • Nedoporučuje se pít nápoj pacientům s přítomností řady chronických onemocnění (diabetes mellitus, patologií žlučových cest, jiných, které jsou neslučitelné s příjmem alkoholu, nemocí);
  • Dodržování standardů kvality nápojů. Pouze starší koňak v přírodních dubových sudech šetrných k životnímu prostředí má léčivé účinky;
  • přísné dodržování dávky (až 50 gramů). Je to toto množství, které má léčivé vlastnosti, překročení míry spotřeby povede k exacerbaci onemocnění;
  • nápoj musí popíjet, postupně zavádět do těla. Není nutné pít v jednom doušku, čímž se ztrácí antiseptický účinek;
  • Nejezte žádné občerstvení po užití koňaku v čisté nebo zředěné formě, zejména citronu. Do čaje můžete přidat pouze citronovou šťávu;
  • je třeba mít na paměti, že konzumace alkoholu způsobuje, že se tělo stává závislým, a proto není často nutné k léčbě užívat brandy.

  Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, můžete dosáhnout požadovaného terapeutického účinku brandy na tělo.

  Závěr

  Koňak se používá jako lék pro mnoho nemocí, je zvláště účinný při léčbě nachlazení.

  Aby se však dosáhlo terapeutického účinku, je nutné neporušovat řadu předpisů, které se týkají jeho užívání, nikoli zneužívat brandy. Také se ujistěte, že jste ověřili nepřítomnost patologií vylučujících užívání alkoholu, a to i v malých dávkách. Poraďte se se svým lékařem, který vám pomůže vybrat nejúčinnější a nejbezpečnější metody léčby.