Exkluzivní antibiotika pro cystitidu u žen a mužů se seznamy a srovnání

Ve struktuře infekčních a zánětlivých procesů dolního močového traktu zaujímá vedoucí postavení porážka močového měchýře. Kromě svého významného klinického významu je toto onemocnění také sociálním problémem, protože hlavní symptomatický komplex patologií přináší pacientům vážné obtíže každodennímu životu, omezuje jejich svobodu pohybu, ztěžuje návštěvu práce nebo školy, snižuje celkový výkon a způsobuje výrazné fyzické postižení. nepohodlí.

Cystitida je zánětlivá léze, obvykle infekční povahy, lokalizovaná v sliznici stěny močového měchýře.

Tato patologie "mezi lidmi" je považována za výhradně ženskou, ale není tomu tak. Onemocnění se vyskytuje všude u lidí obou pohlaví a různých věkových kategorií. U mužů je taková diagnóza prováděna mnohem méně často kvůli anatomickým rysům uretry (delší a užší, což zabraňuje vzestupu infekce do dutiny močového měchýře).

U dětí se cystitida vyskytuje hlavně v rozmezí od čtyř do dvanácti let a chlapci jsou nemocní šestkrát méně často než dívky. Ve stáří je výskyt zánětu močového měchýře plně vyrovnán.

Hlavní patogeny:

 • Escherichia coli;
 • protei;
 • stafylosy a streptokoky;
 • mykoplazma a chlamydiální infekce;
 • trichomonas;
 • houby rodu Candida.

Jaká antibiotika jsou vhodná pro léčbu cystitidy u žen, když se objeví první příznaky onemocnění?

Volba antimikrobiálních činidel se provádí empiricky, což je dáno předvídatelným rozsahem patogenů, které způsobují zánět.

Lék má však řadu požadavků:

 • antibiotika pro cystitidu a uretritidu u žen by měla mít co nejširší spektrum účinku a pokrývat celou škálu patogenů;
 • vytvářet vysoké koncentrace v moči;
 • mají nízkou míru rezistence u patogenní flóry;
 • Nefrotoxicita by neměla být přítomna.

V současné době se doporučuje, aby antibiotika pro cystitidu u žen byla předepsána v krátkých kurzech. Tento léčebný režim je dobře prokázán a má vysokou účinnost.

Dlouhodobé kurzy jsou předepisovány pro těžké chronické formy s častými relapsy.

Po dobu trvání jednotlivých tří a sedmidenních kurzů.
Jedna dávka léčiva zpravidla není účinná a má vysoké riziko opětovného zánětu nebo úplného nedostatku klinického účinku po jeho užití.
Tato léčba je možná pouze v případě mírné akutní cystitidy, která vznikla poprvé.

Fosfomycin Trometamol (Monural) má pro tuto terapii maximální účinnost.

Monural

Jedná se o širokospektrální antibiotikum a označuje deriváty kyseliny fosfonové. Má výrazný baktericidní účinek na většinu gram-pozitivní a gram-negativní flóry.

Lék v orální formě je také indikován pro asymptomatickou bakteriurii u těhotných žen (zvyšuje riziko recidivujících onemocnění močových cest).

Fosfomycin je kontraindikován u pacientů s individuální intolerancí a selháním ledvin u pacientů mladších pěti let a starších než 75 let.

Nežádoucí účinky při užívání se mohou projevit: bolestí hlavy, slabostí, ospalostí, vaginitidou, menstruačními poruchami, dyspepsií.

Lék se konzumuje nalačno, nejméně 2 hodiny před jídlem. V tomto ohledu se doporučuje jeho technika před spaním. Obsah jednoho sáčku se rozpustí ve třetím šálku teplé vody. Balení obsahuje 3 g léčiva (denní dávka pro dospělé). Děti jsou předepsány na 2 g.

Délka léčby je jeden den. Před použitím přípravku Monual doporučujeme vyprazdňování močového měchýře.

Antibiotika pro cystitidu u žen: seznam

Nitrofurantoyl (Furadonin)

Používá se poměrně zřídka, pouze u těžkých forem s rezistencí na jiné léky.

Je spojena s mnoha vedlejšími účinky:

 • fibrotické změny v plicích;
 • vysoká hepatotoxicita, může způsobit hepatitidu;
 • časté alergické reakce;
 • průjem spojený s antibiotiky a pseudomembranózní kolitida;
 • bronchiální obstrukce a respirační selhání;
 • stáze žluči;
 • reaktivní pankreatitida.

Orální cefalosporiny

Druhá generace:

Třetí generace:

 • Cefixime (Supraks, Sorcef);
 • Ceftibuten (Cedex).

Alternativní linie nebo inhibiční peniciliny

 • Ampicilin / klavulanát (Augmentin, Amoxiclav).
 • Ampicilin / sulbactam (Unazin).

Levné antibiotika pro cystitidu u žen: seznam

Nejúčinnější a nejlevnější jsou fluorochinolony:

Nefluorované chinoly (Negram, Palin, Neuigremon) jsou méně časté u dospělých v důsledku zvýšené stability flóry.

Antibiotika pro cystitidu u mužů a žen: dávky

Antibiotika pro cystitidu u dětí

Pro děti se doporučují inhibitory chráněné beta-laktamy a perorální cefalosporiny druhé a třetí generace.

Účinek je také podávání fosfomycinu trometamolu (Monural).

Nejčastěji používané:

Nitrofurans:

Přípravky s nalidixovou kyselinou:

Pipemidinovy ​​kyseliny:

Cystitis neprochází antibiotiky?

Běžnou chybou při léčbě zánětu močového měchýře je použití léků s nízkou účinností na patogen nebo použití činidel s vysokou četností bakteriální rezistence vůči jejich působení. Cystitida po antibiotikách je často zachována, když jsou předepsány peniciliny (ampicilin, amoxicilin), sulfonamidy (co-trimoxazol, biseptol) a nitroxolin.

To je způsobeno vysokou úrovní antibiotické rezistence flóry vůči těmto produktům.

Může být cystitida vyléčena bez antibiotik?

Antibiotika pro léčbu cystitidy se nepoužívají pouze v případě parazitické etiologie onemocnění.

Taková cystitida způsobená schistosomiázou je léčena antiparazitickými činidly.

 1. Přípravek Praziquantel (Biltricid) se používá u dětí i dospělých. Doporučená dávka je 20 mg / kg třikrát denně během dne.
 2. Metrifonát se používá v dávce 7,5-10 mg / kg (nepřesahující denní dávku 600 mg) třikrát denně, s opakovaným průběhem během dvou týdnů.
 3. Niridazol je předepisován v dávce 25 mg / kg (maximálně 1500 mg denně), rozdělený do 3 dávek, s trváním až týden.
 4. Gikanton se podává jednou intramuskulárně 3 mg / kg.

V případě onkologických komplikací genitální schistosomiázy je indikována radikální cystektomie (odstranění močového měchýře).

Hlavní nežádoucí účinky při jmenování antiparazitární léčby: dyspeptické poruchy, bolesti hlavy, neuropsychiatrické poruchy, slabost, snížený výkon, výrazné závratě.

V případě onemocnění jiné etiologie se neprovede léčba cystitidy bez antibiotik. Akutní formy se mohou samy hojit, ale trvá měsíce a hlavní symptomy onemocnění přinášejí pacientovi značné nepohodlí v každodenním životě. Nedostatečně předepsaná primární léčba navíc zaručuje časté další recidivy a zvyšuje riziko chronického procesu.

Léky používané k profylaxi s častými infekcemi močových cest u žen

Aby se zabránilo recidivě a chronizaci onemocnění, doporučuje se dlouhodobé užívání nízkých dávek antimikrobiálních látek.

U pacientů s recidivujícím zánětem spojeným se pohlavním stykem je prokázáno, že po každém soužití dostávají antibiotikum.

V období menopauzy se ženám doporučuje užívat hormonální krémy obsahující estrogen před každým cyklem antibiotik.

Další ošetření

Doporučený hojný pitný režim s výjimkou alkoholických nápojů, sody, silného a sladkého čaje, kávy. Je zde uvedeno dodržování základních principů 5. diety Pevzner.

Nesteroidní protizánětlivé léky se používají k omezení zóny poškození a blokují zánětlivé mediátory. V případě akutní cystitidy je předepsána systémová protizánětlivá léčba (Nimesulid, Diclofenac, Nimesil). Tyto léky mají také výrazné analgetické a antipyretické účinky.

V rámci léčby chronické cystitidy se používá mytí a instilace močového měchýře s antibakteriálními a protizánětlivými léčivy. Použijte roztoky furatsilinu, kyseliny borité, protargolu, collargolu.

 • V případě silného syndromu bolesti (nebo retence moči u mužů) je také uvedeno jmenování léků proti bolesti (Solpadein, Gentos) a antispasmodik (No-shpa, Platyphyllin, Papaverin).
 • Pro odstranění edému je indikována antihistaminika (diazolin, loratidin, difenhydramin).
 • Imunomodulační terapie je účinná (Uro-Vaksom, Viferon).
 • Z prostředků tradiční medicíny je ukázáno použití infuzí a čajů z řebříčku, heřmánek, melissy, mateřídouška, tymiánu, třezalky tečkované, máty.

Je důležité si uvědomit, že mnoho bylin je kontraindikováno během těhotenství a laktace, také bylinná medicína se nepoužívá v přítomnosti alergických reakcí na tuto rostlinu.

Pro dlouhodobé užívání a prevenci relapsů jsou předepsány bylinné uroseptiky: Neorenal dvě tablety dvakrát denně nebo Urostin dvě tobolky třikrát denně.

Pro zvýšení přirozené odolnosti organismu jsou ukázány multivitaminové komplexy s povinným obsahem vitamínů A a E s cílem stabilizovat membránu, reparační a antioxidační účinek.

Při použití furaginu doporučujeme doplnění vitaminu B6, který je nezbytnou složkou pro kompletní metabolismus léčiva.

Při chronické cystitidě je fyzioterapie nepostradatelným doplňkem léčby. Používejte laserovou terapii, elektroforézu s léky, pelloidoterapii.

V případě dlouhodobé antimikrobiální terapie jsou antifungální léky a látky nezbytné k normalizaci a udržení střevní a vaginální mikroflóry.

Predispoziční faktory

U žen mají rysy urogenitálního traktu významnou roli při výskytu zánětu (anatomicky širší a kratší močová trubice, její těsná blízkost vagíny a řitního otvoru). To přispívá k vytvoření příznivého prostředí pro neustálý posun patogenní flóry do dutiny močového měchýře.

Rizikové faktory u mužů zahrnují:

 • uretritida, prostatitida, prodloužený zánětlivý proces v semenných váčcích nebo epididymis;
 • pyelonefritida;
 • obstrukce, narušení toku moči a vedoucí k jeho stálé stagnaci v močovém měchýři;
 • častá hypotermie, stres, snížená celková tělesná rezistence.

Prodloužená katetrizace močového měchýře a častá endoskopická vyšetření zvyšují riziko cystitidy bez ohledu na pohlaví pacienta.

Nejčastěji stoupá cesta infekce se zánětem močového měchýře, tj. Infekce vstupuje do močového měchýře z močové trubice. Dráha dolů je charakteristická pro onemocnění ledvin. Hematogenní smyk se vyskytuje spíše zřídka a je charakteristický přítomností vzdáleného hnisavého zánětu.

Jaká antibiotika pít pro ženy s cystitidou

Léčba cystitidy je založena na antibiotické terapii. Zánět močového měchýře se nejčastěji vyskytuje u samice z důvodu zvláštní struktury uretry, kterou mohou patogeny snadno proniknout. Jaká antibiotika užívat u žen s cystitidou rozhoduje o urologovi po absolvování příslušné diagnózy. Vlastní léčba je nebezpečná, protože nemoc může mít chronickou formu nebo může být komplikována jinými patologiemi.

Seznam antibiotik pro ženy s cystitidou

Volba léku závisí nejen na původci onemocnění, ale také na formě jeho průběhu. V akutním a chronickém průběhu mohou být předepsána různá antibiotika pro léčbu cystitidy u žen s individuálním léčebným režimem. Nejčastěji jsou předepisovány následující léky:

 • Monural;
 • Rulid;
 • Nolitsin;
 • Ciprofloxacin;
 • Levometsitin Actitab.
 • Ceforal Solyutab.

Monurální účinnost u cystitidy

Antibiotika pro cystitidu u žen ve většině případů zaručují rychlou léčbu, pokud jsou vybrána správně, a patogenní mikroorganismy mají vůči nim nízkou odolnost.

Monural je jedno z nejčastěji předepisovaných antibiotik pro cystitidu, na které má původce onemocnění vysokou citlivost a nízkou rezistenci. Hlavní účinnou složkou léčiva je fosfomycin. Složka vykazuje široké spektrum antimikrobiální aktivity proti enterokokům a stafylokokům. Naruší syntézu stěn bakteriálních buněk, což nevyhnutelně vede k jejich smrti.

Fosfomycin má dobrou biologickou dostupnost, rychle se vstřebává a hlavně se hromadí v moči, kde se vytváří jeho vysoká koncentrace. V produkované moči může účinná složka trvat až 2 dny, což odpovídá její vysoké terapeutické účinnosti.

Toto antibiotikum se užívá u žen s cystitidou jednou. Ve vážných případech patologie ve vzácných případech může být nutné znovu užívat den po prvním použití.

Při chronickém průběhu nemoci pomáhá Monural snížit riziko onemocnění, ale nevyléčí ho úplně. Léčebný režim je v tomto případě zvolen individuálně lékařem.

Obsah vaku (pro dospělé 3g) se po vyprázdnění močového měchýře zředí vodou a vypije se v noci. Poslední jídlo nesmí být dříve než 2 hodiny před užitím antibiotika.

Léky s opatrností předepsané pacientům trpícím cukrovkou.

V případě selhání ledvin je kontraindikováno těžké monurální podání.

Využití pravidel při cystitidě

Antibiotika pro cystitidu a uretritidu u makrolidových skupin žen jsou předepisována ve vzácnějších případech. Vybraným lékem je Rulid, na který jsou citlivé některé patogeny, což způsobuje zánětlivý proces v močovém měchýři. Nejvyšší účinnost léku se projevuje, pokud je onemocnění způsobeno infekcí genitálií - mykoplazmou nebo ureaplasmou.

Účinnou látkou Rulidy je roxithromycin, který je vysoce biologicky dostupný. Jedna tableta obsahuje 150 mg účinné látky.

Přípravek se užívá před jídlem 2x denně s intervalem mezi dávkami 12 hodin. Trvání léčby akutního průběhu onemocnění je 7-10 dní.

Dlouhodobé podávání přípravku Rulida může způsobit řadu nežádoucích účinků, mezi nimiž jsou nejčastější gastrointestinální poruchy.

Přípravek Rulid nelze použít v době, kdy je dítě a HB. U pacientů s těžkou formou selhání ledvin je antibiotikum předepsáno s opatrností.

Schéma použití Nolitsinu při cystitidě

Antibiotika pro cystitidu u žen Nolitsin je účinná v akutní a chronické formě. Často předepisován pro uretritidu a pyelonefritidu. Vztahuje se na široké spektrum fluorochinolonů. Většina bakterií, které způsobují infekci močových cest, je citlivá na léčivou látku.

Aktivní složka léčiva, norfloxacin, je rychle absorbována střevy, příjem potravy může zhoršit absorpci látky z gastrointestinálního traktu.

Akutní nekomplikovaná cystitida je léčena Nolitsinomem po dobu 3-5 dnů. Jednorázová dávka je 400 mg dvakrát denně. Při častých recidivách se onemocnění užívá 200 mg jednou denně. Recepce je doporučena večer před spaním. Profylaktická léčba častých exacerbací je šest měsíců nebo více.

Norfloxacin může způsobit následující nežádoucí účinky: t

 • bolest břicha;
 • poruchy stolice;
 • hořkost v ústech a nevolnost;
 • hypotenze;
 • krystalurie;
 • tachykardie;
 • drozd u žen.

Nolitsin by neměl pít spolu s nitrofurany, protože snižuje jejich účinnost. Také se nedoporučuje používat s léky, které snižují krevní tlak.

Během léčby norfloxacinem by měl pacient užívat co nejvíce tekutiny a vyhnout se přímému slunečnímu záření.

Při léčbě antibiotik této skupiny je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby aktivity vyžadovaly zvláštní pozornost.

Těžké patologie jater a ledvin vyžadují úpravu dávky léku.

Ciprofloxacin pro cystitidu

Antibiotika proti cystitidě u žen skupiny fluorochinolonů, která má širokou antimikrobiální aktivitu. Má vysokou biologickou dostupnost a rychle se vstřebává gastrointestinálním traktem. Převažují převážně močí. Nejčastěji je Ciprofloxacin předepisován pro hemoragickou cystitidu s krví, která vznikla na pozadí urinogenitálních infekcí, včetně těch, které se objevily a po operaci močového měchýře. Často je antibiotikum předepisováno pro pyelonefritidu a cystitidu, vyskytující se současně.

Některé patogeny onemocnění, mezi nimiž je Ureaplasma urealyticum, mají zvýšenou rezistenci na cyrofloxacin, proto s ureplasmou způsobující zánět močového měchýře není předepsán.

Dávkování léku je určeno individuálně lékařem a závisí na závažnosti průběhu onemocnění a patogenu, který patologii způsobil. Průběh léčby se může pohybovat od týdne do měsíce, v závislosti na formě onemocnění.

Akce Levometsitina Actitab pro cystitidu

Co antibiotika k pití s ​​cystitidou u žen závisí především na patogenu, který způsobil zánětlivý proces v močovém měchýři. Levometsitin Actitab je předepsán, pokud je Escherichia coli způsobena infekcí E. coli. Léčivo má vysokou antibakteriální účinnost proti jiným patogenům, včetně salmonel, stafylokoků, streptokoků, gonokoků atd. Patogeny onemocnění mají nízkou rezistenci na chloramfenikol, hlavní účinnou látku.

Jedná se o velmi silné antibiotikum, které je nejčastěji předepisováno v nemocnici.

Dospělí Levometsitin vykazuje v dávce 0,25-0,5 g půl hodiny před jídlem. Frekvence přijetí je 3-4 krát denně. V průměru trvá léčba 10 dní.

Lék má velký seznam kontraindikací, z nichž hlavní jsou:

 • dermatologické nemoci;
 • selhání jater nebo ledvin;
 • těhotenství a kojení;
 • útlum hematopoézy kostní dřeně;
 • individuální intoleranci.

Chloramfenikol je schopen vstoupit do lékových interakcí s mnoha antibiotiky a léky jiných skupin, proto si před použitím pečlivě přečtěte návod.

Při užívání léku se často objevují nežádoucí účinky: plísňové infekce, dyspeptický syndrom, potlačení hematopoetických účinků atd.

Pokud je přípravek Ceforal Soluteb předepsán pro cystitidu

Toto antibiotikum pro cystitidu u žen je předepisováno jen zřídka. Patří do skupiny cefalosporinů, které jsou rezistentní na mnoho patogenů tohoto onemocnění. Užívání tablet v zánětlivém procesu močového orgánu se provádí v případech, kdy jsou kontraindikována jiná antibakteriální léčiva. Ceforal Solutab je účinný pouze pro nekomplikované infekce močových cest.

Účinná složka cefiximu je převážně vylučována močí beze změny. Absorpce probíhá gastrointestinálním traktem.

Přípustná denní dávka je 400 mg, aplikována jednou denně nebo rozdělená do 2 dávek. Průběh léčby trvá 3 dny až 2 týdny a je stanoven individuálně.

Dlouhodobá léčba cefiximem může vést k gastrointestinálním poruchám a hemolytické anémii. Porušení normální střevní mikroflóry vyvolává rozvoj těžkého průjmu.

Je třeba mít na paměti, že diuretika mohou oddálit vylučování účinné látky ledvinami, což zvyšuje toxický účinek ceforalu na tělo.

Lék se nedoporučuje pro starší pacienty, stejně jako trpí renální nebo jaterní nedostatečností.

Často běžíte na toaletu?

Antimikrobiální anti-anestetika pro cystitidu

Dokonce i nejlepší antibiotikum pro cystitidu u žen nemůže zaručit úplné uzdravení, pokud se nepoužívá v komplexní terapii. Spolu s léčbou antibiotiky jsou často předepisovány antimikrobiální antimikrobiální látky, mezi které patří:

Nitroxolin

Uro-antiseptikum na bázi nitroxolinu se používá při infekčních a zánětlivých onemocněních močového měchýře, vyskytujících se v akutní i chronické formě.

Lék je zobrazen na 1 tabletě až čtyřikrát denně, pít dostatek vody. Interval mezi dávkami nesmí být kratší než 6 hodin. Při akutním průběhu onemocnění je nitroxolin indikován po dobu 1-2 týdnů. Chronická forma vyžaduje delší léčbu, která se může pohybovat od 3 týdnů do 6 měsíců.

Lék je kontraindikován při závažném porušení jater nebo ledvin. Během těhotenství a laktace nelze použít antimikrobiální činidlo.

Analog nitroxolinu je 5-NOK, který má podobnou účinnou látku.

Furadonin

Antimikrobiální léky předepsané pro zánět močového měchýře bakteriální etiologie. Má dobrou biologickou dostupnost, která se zvyšuje, když se užívá s jídlem.

Pro akutní nekomplikované infekční onemocnění Furadonin pít 50-100 mg 3-4 krát denně. Doporučený průběh léčby je 1 týden. V případě potřeby lze délku léčby prodloužit na 10 dní.

Léčivo nelze kombinovat současně s léky obsahujícími kyselinu nalidixovou, což snižuje aktivitu furadoninu. Současné užívání fluorochinolonů s antibiotiky je kontraindikováno.

Furagin

Antimikrobiální činidlo patří do skupiny nitrofuranů, které jsou vysoce účinné proti hlavním patogenům způsobujícím infekci močového měchýře. Hlavní účinnou složkou je furazidin, ve kterém je rezistence patogenních mikroorganismů velmi nízká a vyvíjí se poměrně pomalu.

Furagin předepisuje pro akutní průběh onemocnění močového orgánu.

Jednorázová dávka léčiva je 50-100 mg u dospělých. Užívejte po jídle 3x denně s intervalem mezi dávkami 6 hodin. Trvání léčby je 1-1,5 týdnů. V případě potřeby se po dvoutýdenní přestávce kurz opakuje.

Furagin je kontraindikován současně s Levomecitinem a léky obsahující kyselinu askorbovou.

Paline

Uroantiseptikum označuje antibakteriální léčiva chinolonové skupiny. Účinný proti mnoha patogenům, vyvolávající infekční zánětlivý proces v močovém měchýři. Přiřazení akutní a chronické formy.

Užívejte 200 mg 2x denně s intervalem mezi dávkami 12 hodin. Průměrná doba léčby je 10 dnů.

Palin má dlouhý seznam kontraindikací, které musí být před použitím pečlivě přezkoumány.

Nehráno

Hlavní účinnou látkou uroanteptik je kyselina nalidixová, která je účinná proti mnoha bakteriálním patogenům, které způsobují močové a gastrointestinální infekce.

Užívejte lék hodinu před jídlem 2 kapsle 4krát denně.

Neigrammon je kontraindikován současně s tetracyklinem, chloramfenikolem a nitrofurantoinem.

Bactrim

Antimikrobiální léčivo kombinovaného typu, které je předepsáno pro akutní i chronickou patologii.

Lék se užívá ve 2 tabletách ráno a večer po jídle. Minimální doba léčby je 5 dnů. V chronické formě může být průběh od 3 do 6 měsíců.

Jak doplnit antibiotika a uroantiseptika

Při léčbě infekčního zánětlivého procesu, který se vyskytuje v močovém měchýři, je nutné dodržovat dietu a pít co nejvíce tekutiny ve formě čisté pitné vody, ovocných nápojů, kompotů, džusů a bylinných čajů. Dále je nutné užívat antispasmodika a analgetika (Baralgin, No-Shpa atd.), Která zmírňují nepříjemné symptomy nemoci, projevující se formou bolesti.

Které antibiotikum je lepší pro ženy s cystitidou, určuje lékař po určení původce patologie. Kromě toho může odborník předepsat jeden z léčiv rostlinného původu, mezi které patří Cyston, Canephron a Fitolysin.

Léčba musí probíhat pod plným dohledem lékaře. Jinak může mít zánětlivý proces v močovém měchýři chronickou formu.

Příběh jednoho z našich čtenářů:

Účinná antibiotika pro cystitidu u žen: seznam léků, jejich vlastnosti a pravidla použití

Cystitida je zánětlivý proces na sliznici močového měchýře. Toto onemocnění je jednou z nejčastějších infekcí urogenitálního traktu u žen. Asi ¼ spravedlivého sexu alespoň jednou mělo cystitidu, u 10% pacientů se stalo chronickým. U mužů se toto onemocnění vyskytuje pouze v 0,5% případů.

Cystitida se může projevit nečekaně a způsobit ženě mnoho nepříjemných pocitů. Často se k němu začnou chovat sami, aniž by se odvolávali na odborníka. Jedním z hlavních prostředků léčby cystitidy jsou antibiotika. Na základě výsledků vyšetření a celkového obrazu zánětlivého procesu musí být předepsán výhradně lékařem.

Příčiny zánětu močového měchýře

Velké procento výskytu u žen je vysvětleno strukturou urogenitálního systému. Krátká, široká močová trubice a její těsná blízkost k pochvě vytvářejí příznivé prostředí pro nerušený průnik patogenní mikroflóry do močových orgánů.

Infekční cystitida se vyvíjí, když je orgán poškozen různými mikroorganismy:

 • Escherichia coli (ve většině případů);
 • Ureaplasma urealyticum;
 • Chlamydia trachomatis;
 • Candida houby.

Neinfekční příčiny onemocnění - účinky na sliznici močového měchýře léků, chemikálií, cizích těles, poranění.

Dozvíte se o příznacích písku v močovém měchýři u žen ao léčbě patologie.

Účinná léčba atony močového měchýře je popsána na této stránce.

K predispozici cystitidy:

 • špatná hygiena močových orgánů;
 • sedavý způsob života, který způsobuje stagnující procesy v pánvi;
 • pravidelná zácpa;
 • nosit tlakové oblečení;
 • nesprávná strava (např. použití kořeněných nebo kořeněných jídel, které se dostávají do moči, dráždí močový měchýř);
 • hormonální poruchy během menopauzy;
 • patologií spojených s poruchami metabolických procesů (například diabetes).

Intersticiální cystitida je způsobena imunologickou poruchou. Jeho nejzávažnější formou je ulcerózní léze močového měchýře. Pro tuto formu onemocnění existuje vlastní léčebný režim, který je odlišný od léčby infekčního zánětu.

První příznaky a symptomy

Nejcharakterističtějším znakem cystitidy je pravidelné nutkání vyprazdňovat močový měchýř. V tomto případě může dojít k významnému snížení možnosti libovolného oddálení nutkání močit. To znamená, že pro ženu je obtížné udržet si močový měchýř pod kontrolou, což vede k enuréze.

Pokud ihned nezačnete s léčbou, další symptomy cystitidy se spojí s primárními projevy patologie:

 • dysurie;
 • bolestivé a obtížné močení;
 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • starší pacienti mohou mít zbytkový moč v močovém měchýři.

Antibiotická terapie

Antibakteriální léčiva pro infekční cystitidu jsou hlavní léčbou. Než lékař předepíše lék, je nutné projít moči bakposev a určit citlivost bakterií na antibiotika.

Jak léčit cystitidu? Trvání léčby cystitidy antibiotiky může být 1, 3 a 7 nebo více dnů. Je velmi důležité dodržet předepsané dávkování léku a dokončit průběh až do konce. V opačném případě se může podvracená cystitida proměnit v pomalý proces. Za určitých příznivých podmínek (hypotermie, stresu) se nemoc dostává do chronické formy.

V léčbě zánětu močového měchýře u žen se používá několik skupin antibakteriálních léčiv proti cystitidě:

 • aminopeniciliny (amoxicilin, ampicilin) ​​- účinné proti E. coli v 70% případů, nízko toxické;
 • cefalosporiny (Cefaclor, Cefalexin, Zinnat);
 • fluorochinolony 1. a 2. generace (Ofloxacin, Ciprofloxacin, Levofloxacin);
 • sulfonamidy (sulfamethoxazol, sulfamethizol);
 • nitrofurany (Furamag, Nitroxolin) - používají se jako další léčebný prostředek a k prevenci exacerbací.

Přehled antibakteriálních léčiv pro cystitidu

Antibiotikum pro cystitidu může předepsat pouze specialista. Nabízíme přehled o nejúčinnějších a nejčastěji používaných drogách.

Monural

Má depresivní účinek na mnoho typů patogenních bakterií. Monural je účinný nejen u cystitidy, ale také u jiných urogenitálních zánětů. Účinná látka fosfomycin, která již po 2-3 hodinách po podání ovlivňuje močový měchýř. Antibiotikum je účinné proti většině bakterií - původcům cystitidy, proto je častěji předepisováno pro jiné nemoci. K zotavení dochází druhý den léku.

Užívejte přípravek 2 hodiny před jídlem ve formě prášku nebo tablet. S plným žaludkem je účinek léku otupený. Je lepší ho vzít před spaním po vyprázdnění močového měchýře. Monurální je povolen pro těhotné ženy (s výjimkou 1 trimestru) a děti od 5 let.

Paline

Lék na cystitidu ze skupiny chinolonů. Velmi účinný proti gramnegativní mikroflóře. V malé dávce, léčivo má bakteriostatický účinek, ve velkém - baktericidní. Uvolnění formy - kapsle, pilulky, svíčky. Pro dospělé ženy se doporučuje užívat 200 mg léku dvakrát denně. Průběh terapie je 7-10 dnů. Těhotné a kojící ženy nemají předepsáno antibiotikum.

Nolitsin

Léčivo ze skupiny fluorochinolonů s širokým rozsahem účinku. Léčivou látkou je norfloxacin, který má rychlý účinek na původce cystitidy. Tablety se doporučují užívat v dávce 400 mg dvakrát denně nalačno. Alergické reakce, arytmie, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, draslíku a maligní myastenie jsou kontraindikacemi pro použití.

V závislosti na formě zánětlivého procesu může být průběh léčby 1-2 týdny. Pro prevenci relapsu může být předepsána jednorázová dávka 200 mg Nolicinu.

Ceforal

Cefalosporinové antibiotické 3 generace. Vyrábí se ve formě granulí rozpustných ve vodě. Můžete si vzít antibiotikum bez cílení jídla. Jedna dávka přípravku Ceforal - 1 tableta. V závislosti na závažnosti cystitidy je průběh léčby 3-14 dní.

Nitroxolin

Nitroxolin je antimikrobiální činidlo ze skupiny oxychinolonů. Účinný nejen proti bakteriím, ale také proti houbám, které často doprovázejí zánětlivý proces. Take pilulky potřebují 2 kusy čtyřikrát denně. Někdy se u těžkých forem zánětu dávka zvyšuje na 20 tablet denně. Nitroxolin není předepsán těhotným ženám s alergiemi na deriváty 8-hydroxychinolinu.

Furagin

Účinné antiseptikum ze skupiny nitrofuranů. Má nízkou toxicitu, inhibuje enzymy mikrobiálních buněk, které způsobují cystitidu u žen. Doporučená dávka 300 mg denně, jejíž příjem by měl být rozdělen do třikrát. Analogy léčiva jsou Furamag, Furazol.

Možné komplikace a recidivy

Jakákoliv antibiotika mohou mít vedlejší účinky. Čím déle trvá užívání stejného léku, tím je odolnější vůči bakteriím a tím méně účinné. To je důvod, proč před zahájením léčby, je nutné, aby se moč bakposev, aby nedošlo k neefektivní léky.

Vzhledem k nesprávně zvolenému antibiotiku, samoléčbě nebo neúplné léčbě dochází k recidivě cystitidy velmi často, proces proudí do chronické formy.

Užívání antibiotik je často doprovázeno přidáním houbové mikroflóry, žena vyvíjí vaginální kandidózu, vaginózu. Antibiotika oslabují imunitní systém, což vytváří příznivé podmínky pro růst hub. Proto se společně s antibiotiky doporučuje udržovat příznivou mikroflóru a užívat probiotika (Linex, Acipol, Bifidumbacterin).

Proč mají ženy červenou moč a které nemoci mohou naznačovat? Máme odpověď!

O terapeutických vlastnostech byliny klesl ao použití ledvinových patologií se poučte z tohoto článku.

Postupujte podle odkazu http://vseopochkah.com/lechenie/narodnye/koren-shipovnika.html a přečtěte si, jak vařit šípkový kořen a jak jej používat k léčbě ledvinových kamenů.

S neúčinností léčby cystitidou se mohou objevit sekundární onemocnění:

Prevence nemocí

Aby se zabránilo opakování zánětu močového měchýře, je nutné dodržovat jednoduchá doporučení:

 • dodržovat hygienu genitálií;
 • čas uvolnit močový měchýř, netolerují nutkání;
 • použijte dostatek kapaliny (od 1,5 litru denně);
 • nepřehřívat ani přehřívat;
 • nosí přírodní bavlněné prádlo;
 • vyloučit z menu smažené, kořeněné, uzené, slané pokrmy, alkohol, kávu;
 • čas na léčbu všech ohnisek infekce v těle.

Video - přehled antibakteriálních léčiv pro léčbu cystitidy:

Antibiotika pro cystitidu u žen: seznam nejúčinnějších léků

Podle statistik se každý třetí obyvatel naší planety alespoň jednou setkal se zánětem močového měchýře. To je dáno anatomickými rysy struktury močového systému a prevalencí rizikových faktorů tohoto onemocnění.

Pokud se však nemoc vyvinula, je důležité ji včas vyléčit. Jaká antibiotika jsou dnes předepsána ženám s cystitidou? Níže naleznete seznam nejúčinnějších léků.

O důležitosti antimikrobiálních látek

Cystitida je onemocnění, které je u žen tak běžné, že mnoho spravedlivého pohlaví upřednostňuje léčbu samy o sobě, aniž by šlo o lékaře. Tímto způsobem jsou však velmi ohroženi: neberete-li potřebné léky nebo je špatně užíváte, můžete patologii „přeložit“ do chronické formy nebo dokonce vyvolat rozvoj komplikací.

Antibiotika pro léčbu cystitidy u žen jsou léky, které jsou předepisovány jako první. Ovlivňují hlavní příčinu onemocnění - infekční proces.

Zároveň je důležité si uvědomit, že nejlepší antimikrobiální látka je ta, kterou odborník doporučil užívat po bacposa a určit specifickou citlivost bakterií.

Věnujte pozornost! Pokud je lék zvolen správně, měli byste být v příštích 10-12 hodinách snazší.

Tyto analýzy jsou však nákladné a časově náročné. Proto častěji lékaři předepisují antibiotikum pro cystitidu u žen empiricky na základě svých znalostí a zkušeností.

Co si vybrat: seznam nejlepších léků

Takže, jaká antibiotika se berou na cystitidu u žen?

Existuje řada požadavků na drogy:

 • široké spektrum činností a pokrytí co největšího počtu patogenů;
 • vylučování hlavně ledvinami, které vytváří vysokou koncentraci v moči;
 • nízké hodnoty rezistence (rezistence) patogenní flóry;
 • nedostatek nefrotoxicity.

Nejčastěji jmenován:

 • fluorochinolony;
 • makrolidy;
 • cefalosporiny;
 • léky související s jinými syntetickými antibakteriálními činidly.

Monural

Na otázku, která antibiotika jsou nejlepší u žen s cystitidou u žen, lékaři často dávají přednost Monural. To znamená široké spektrum, úspěšně se používá nejen pro zánět močového měchýře, ale i pro další infekce močového systému.

Je také účinný proti bakteriím, u kterých se vyvinula rezistence vůči jiným populárním antibiotikům. Hlavní účinnou složkou je fosfomycin.

Jedna z výhod Monural - rychlost. Rozpouští se dobře v gastrointestinálním traktu a dosahuje maximální koncentrace v močovém měchýři po 2-3 hodinách.

Uvolněte lék ve formě prášku nebo tablet. Měly by být užívány 2-3 hodiny před jídlem, protože přítomnost jídla v žaludku může snížit jeho účinnost.

Rady Mnoho odborníků radí pití Monural v noci, poté, co je močový měchýř prázdný.

Lék je vhodný pro krátkodobé léčebné postupy: při nekomplikovaném průběhu cystitidy je často dostačující jedna dávka. Pokud očekávaný přínos převýší potenciální poškození, přípravek Monural lze použít u těhotných žen.

Nitroxolin

Nitroxolin - zástupce oxychinolonů, je dostupný ve formě tablet. Ničí nejen většinu bakterií, které způsobují cystitidu, ale působí také proti patogenním houbám.

Hlavní výhodou nitroxolinu je přijatelná cena. Nevýhodou léčby tímto lékem je potřeba častého užívání až 4-5 krát denně. Návod k použití zakazuje použití tohoto léku těhotnými a kojícími ženami.

Nolitsin

Nolitsin (účinná látka - norfloxacin) je širokospektrální fluorochinolon s baktericidním účinkem. Většina patogenů cystitidy je na tento lék velmi citlivá.

Dostupné tablety Nolitsin, které se doporučuje užívat dvakrát denně, 2-3 hodiny před jídlem. Stejně jako ostatní fluorochinolony je tento přípravek zakázán při nošení dítěte a kojení.

Nehráno

Nevigremon - lék, jehož aktivní složkou je kyselina nolidová. Aktivně zpomaluje reprodukci patogenních bakterií a ničí je.

K dispozici ve formě tobolek, které budou muset být užívány čtyřikrát denně před hlavním jídlem.

Paline

Palin (kyselina pipemidovaya) je dalším zástupcem fluorochinolonů. V závislosti na předepsané dávce může mít baktericidní (destrukci buněčné stěny) a bakteriostatický (potlačení reprodukce) účinek na bakterii. Zvláště aktivní lék proti gramnegativním mikroorganismům.

Existují formy pro uvolňování Palinu - tablety, čípky, kapsle. Častěji se léky předepisují perorálně, ale v případě těžké cystitidy se používají také vaginální čípky. Nepoužívejte lék k léčbě těhotných a kojících žen.

Rulid

Rulid (roxithromycin) je zástupcem farmakologické skupiny makrolidů a azalidů. Má široké spektrum účinku, je aktivní jak ve vztahu k nespecifické flóře, tak v případě urealasmatické mykoplazmatické cystitidy.

K dispozici ve formě tablet s různými dávkami (50, 100, 150, 300 mg). Užívá se dvakrát denně. Nepoužívá se během těhotenství a kojení.

Suprax

Suprax (cefixime) - cefalosporinové antibiotikum hlavně baktericidní účinek. Účinné proti bakteriím rezistentním na peniciliny, tetracykliny, sulfonalamidy.

Formy uvolňování - tobolky, granule pro suspenzi. Dávka doporučená lékařem se užívá 2x denně. Podle svědectví lze použít k léčbě budoucích a kojících matek.

Další drogy

Pokud z jakéhokoli důvodu (kontraindikace, idiosynkrasy atd.) Nemohou být výše uvedená antibiotika použita pro ženy se zánětem močového měchýře, lékař může předepsat rezervní lék.

Jejich terapeutický účinek je méně výrazný, ale dokáže se s nemocí vyrovnat:

Taková rozmanitost léků je zřejmé, že pro nešpecializovaného pracovníka bude obtížné zvolit si „jednu“. Proto důvěřujte svému lékaři. A pro vaše pohodlí - níže uvedená tabulka s průměrnými cenami výše uvedených léků.

Tabulka: Cystitida - léčba žen - antibiotika a jejich cena:

Obecná pravidla pro přijímání a doporučení

Bez ohledu na to, který lék byl vybrán, odborníci doporučují, abyste dodržovali následující pravidla podávání:

 1. Léčba antibiotiky je výhodnější než dlouhá. Při nekomplikovaném zánětu močového měchýře AB bere od 1-2 (pro Monural) do 6-8 dnů. Tento léčebný režim se ukázal být co nejbezpečnější a nejúčinnější. Dlouhé kurzy (více než 10 dní) jsou předepisovány pouze u těžkých chronických forem cystitidy s častými recidivami.
 2. Většina léků by se měla užívat nalačno: 2-3 hodiny před jídlem nebo ve stejnou dobu po jídle.
 3. Aby se zabránilo možným negativním důsledkům gastrointestinálního traktu (například intestinální poruchy), je žádoucí kombinovat léčbu AB s použitím probiotik.
 4. Zvláštní pozornost je třeba věnovat výběru drogy, pokud je žena v „zajímavé“ pozici - těhotná nebo kojící.

Je možné bez antibiotik?

Některé formy zánětu močového měchýře, zejména nekomplikovaná mírná zánět močového měchýře, jsou docela úspěšně léčeny bez použití antimikrobiálních látek.

Bylinné uroseptika jsou vynikající pro boj s nevyjádřeným infekčním procesem:

Je to důležité! Je nemožné bez AB, pokud se objeví cystitida s výrazným syndromem bolesti nebo příznaky intoxikace (horečka, bolest hlavy, slabost).

V našem přehledu a videu v tomto článku jsme se dozvěděli více o této patologii, jako je cystitida u žen: symptomy a léčba + která antibiotika jsou předepsána, a zda je možné bez nich dělat. Porazit nepříjemnou nemoc navždy, je důležité řídit se doporučeními svého lékaře a samozřejmě nezapomeňte pít pilulky. Požehnej vám!

Otázky k lékaři

Léčba chronické cystitidy

Dobrý den! Trpím cystitidou asi 15 let, exacerbace - téměř každý podzim a na jaře (očividně je v těchto měsících redukována moje imunita). Pokud existují nějaké zvláštnosti ve výběru antibiotik pro chronickou formu onemocnění. Dříve, když přišla na kliniku se stížnostmi na bolest při močení, lékař vždy předepisoval stejný lék - 5-Nok, a navíc Canephron, Nosh-poo, Paracetamol pro bolest. Teď nejdu do nemocnice, ošetřuji se s touto drogou doma.

Dobrý den! Ve skutečnosti existují rozdíly v taktice léčby akutní a chronické cystitidy a jsou poměrně významné. Za prvé, pokud s jedním zánětem MP, není výsev biomateriálu pro citlivost na antibiotika předepsán, pak se při opakovaných relapsech vyžaduje tato analýza. Takže vyzvednout správné léky bude mnohem jednodušší.

Za druhé, léčba chronické cystitidy je o něco delší - obvykle je to 7 až 14 dní.

5-Nok je dobrý lék, je to jeden z obchodních názvů nitroxolinu. Podle nedávných údajů, s častými exacerbacemi infekčního procesu, je však lepší používat fluorochinolony - norfloxacin, ciprofloxacin, ofloxacin. Ale opakuji, že je nutné vybrat specifické antibiotikum pouze po získání výsledků laboratorních dat.

Co je příčinou recidivy onemocnění

V poslední době jsem byl takový problém - cystitida. Jak jsem očekával, šel jsem k doktorovi. Byl jsem předepsán Nolitsin, pil jsem celý kurz, stejně jako nepříjemné symptomy byly pryč. Nicméně, teď, týden po užití poslední pilulky, začínám znovu cítit pálení při močení a nepříjemné pocity v podbřišku. Proč se nemoc vrátila?

Dobrý den! Existují tři důvody pro rychlý návrat zánětu močového měchýře:

 • Užívání AB, ke kterému se vyvinuly patogeny cystitidy;
 • Chyby v průběhu léčby samotné - předčasné přerušení léčby, vynechání tablet, gastrointestinální onemocnění, která interferují s absorpcí účinné látky atd.;
 • Vývoj onemocnění v pozadí významného snížení imunity.

Pro snížení možnosti opětovného vývoje onemocnění se doporučuje:

 • Podstupujte opět kompletní léčbu (pro výběr vhodného antibiotika se prosím obraťte na lékaře);
 • Pravidelně vyprázdňujte močový měchýř, netolerujte jej;
 • Používejte pouze bavlněné a pohodlné spodní prádlo;
 • Pijte více (1,50-2 litrů čisté vody denně);
 • Vyhněte se podchlazení;
 • Vzdejte se alkoholu, čokolády, kávy.

Antibiotika pro cystitidu u žen: Návod k použití

Nemoc může někoho překvapit. Často se objevuje neočekávaně a okamžitě se cítí s nepříjemnými příznaky. Lékaři předepisují antibiotika pro léčbu cystitidy. To je jediná metoda, jak účinně bojovat s touto nemocí. Měly by být užívány ve spojení s vhodnou výživou a jinými léky.

Antibiotika

Antibiotika pro zánět močového měchýře je velmi silný lék, předepsat, možná jen lékař. Existuje velký výběr léků, které jsou vybrány individuálně. Pouze po nezbytném vyšetření může lékař předepsat antibiotika pro zánět močového měchýře.

Je důležité zvážit, jak infekce reaguje na konkrétní lék. Hlavní symptomy zmizí po dni. To je pravděpodobně s tou správnou volbou léku. Ale nezapomeňte, že antibiotika jsou nejlepším lékem na cystitidu, ale měli by být opilí opatrně.

Předepisování léku sobě je nebezpečné. Pokud volba není správná, může se stát chronickou, která bude mnohem obtížnější vyléčit. Je důležité si uvědomit, že v případě zánětu močového měchýře antibiotikum předepisuje pouze ošetřující lékař.

S chronickou formou onemocnění

Aby bylo možné určit, která antibiotika předepsat pacientovi, lékař provede průzkum, který ukazuje typ infekce, která provokovala nemoc. Poté se stanoví reakce mikroorganismu na léky. Nejčastěji jmenován:

Jedná se o silné antimikrobiální látky, které mohou léčit cystitidu. Jsou schopni odolat mnoha infekcím, které mohou způsobit toto onemocnění.

Takové léky nelze použít pro nezletilé, protože možná nesprávná tvorba kostry u dětí. A jsou kontraindikovány pro kojící a těhotné ženy. Se správným přístupem a dodržováním dávek, možná úspěšným vysvobozením z nemoci.

V akutní formě

Při akutní cystitidě se pro léčbu používají obecná antimikrobiální činidla. Je důležité včas se poradit s lékařem, protože existuje riziko chronického onemocnění.

Použití monural je velmi běžné. Zabraňuje infekci močového měchýře a jeho reprodukci. Účinnost je potvrzena skutečností, že při první dávce je zánět zmírněn. Urologická antibiotika pro cystitidu, která může být také použita:

Při léčbě cystitidy může být doba trvání léčby různá. Na základě testů lékař předepíše nezbytný průběh.

Během těhotenství

Pro těhotné ženy jsou vybírány šetřící léky. Onemocnění postupuje zejména v prvních měsících těhotenství. V této době se oslabila imunita žen. Existuje riziko negativních účinků na plod, proto je třeba zvážit možné komplikace a potřebu léčby zánětu močového měchýře. Lékaři vybírají drogy, které ovlivňují pouze močový měchýř. Antibiotika pro cystitidu u žen v pozici:

 1. Canephron. Je vyroben z přírodních surovin, účinných v chronické formě onemocnění, má antimikrobiální účinek.
 2. Monural Tento prášek se doporučuje pro těžké záněty. Většina pacientů předepisuje jeden příjem léku, v těžkých případech je vyžadováno několik (maximálně 7).
 3. Cyston. Účinný lék na cystitidu. Atibitic se skládá z rostlinných složek, má diuretický účinek, eliminuje zánět.
 4. Canephron. Lék je předepsán křeč, má antimikrobiální účinek. Je vyroben z přírodních surovin.
 5. Amoxiclav On je jmenován v extrémních případech, může nepříznivě ovlivnit plod.

Všechny tyto léky lze užívat pouze pod lékařským dohledem. Při jakýchkoli alergických reakcích nebo nežádoucích účincích přestaňte užívat a informujte lékaře.

Pro léčbu dětí

Ovlivněny jsou také děti. Nejčastěji v nich vyvolává onemocnění E. coli. Léčba cystitidy antibiotiky je předepsána po úplném vyšetření a stanovení reakce patogenu na složky léčiva.

Onemocnění u dětí může být vrozené nebo získané. Často je asymptomatická. Proto je důležité pravidelně zkoumat, aby se včas identifikovaly zdravotní problémy.

Všechny tyto léky se doporučují po 12 letech věku. Tato antibiotika jsou účinná pro zánět močového měchýře. Pro velmi mladé a novorozence používejte cefuroxim. Délka kurzu je týden.

Nejlepší léky antibakteriálního typu

Perfektním řešením je solyutab. Uvolňuje se v granulích, snadno se rozpouští v kapalině. Hlavní výhodou je snadnost použití.

Ceforal je považován za jeden z nejúčinnějších léků. Je uvolňován v tabletách, které musí být rozpuštěny ve vodě, má příjemnou chuť jahod.

Nejúčinnější antibiotikum pro cystitidu je monurální. Je uvolňován ve formě prášku. Tento lék je širokospektrální bez vedlejších účinků. Lék se vstřebává v moči během několika sekund, okamžitě zbavuje člověka infekce v močovém měchýři. Monural je přiřazen ve většině případů.

Při užívání přípravku Monural můžete také použít antimikrobiální látku Furagin. Doplňují se a dobře se mísí.

Bolest zmizí po první dávce. Doporučuje se užívat před spaním, když je močový měchýř prázdný, ne více než jednou za tři dny. Obvykle není vyžadováno opakované přijetí. Všechny příznaky zmizí za 3-4 hodiny. Předepisuje se i při léčbě těhotných žen.

Jak se léčí?

V případě cystitidy je antibiotikum předepsáno pouze po kompletní diagnóze těla. Je důležité zjistit příčinu, která vyvolala vývoj nebezpečné infekce. Na základě těchto znalostí je předepsán recept.

Mohou být předepsány protizánětlivé tablety:

Měly by být užívány do 2-3 týdnů. Lze také předepsat antispasmodika:

Jedná se o další finanční prostředky, které jsou často předepisovány. Během léčby je nutné informovat lékaře o všech reakcích organismu během léčby. Je důležité být neustále sledován.

Levofloxacin se užívá perorálně jednou denně po dobu 250 ml a norfloxacin dvakrát denně po dobu 400 ml. Jedná se o silná antibakteriální činidla.

Alternativou může být:

 • Fosfomycin - pít 3x denně;
 • Amoxicilin a klavulanát - třikrát denně při 375 mg;
 • nitrofurantoin - třikrát denně, 100 mg.

Zde jsou doporučené dávky, které mohou být změněny lékařem. Vstupné může být od jednoho dne do týdne.

U některých problémů může být předepsán dlouhý průběh podávání:

 • použití některých typů předsudků (spermicid, bránice);
 • recidivy;
 • těhotenství;
 • stáří.

Každý případ je individuálně posouzen lékařem.

Antibakteriální léčiva pro jednu dávku

Existují léky, které se mohou vyrovnat s onemocněním v jediné dávce. Takové léky byly nedávno propuštěny. Jejich výrobou se využívá nejnovější medicínský vývoj. Přípravy široké akce:

 • monural a jeho analog fosfomycin trometamol;
 • digitální

Účinné látky těchto látek se koncentrují v místech, kde se infekce nachází. Tím je dosaženo maximální účinnosti. Tyto léky se doporučují pít s akutní formou onemocnění:

 • amoxicilin;
 • cefixime;
 • co-trimoxazol;
 • cefuroxim;
 • ceftibuten.

Léčba antibiotiky, možná jednorázovou dávkou, pokud nejsou žádné závažné komplikace. Výhody této terapie:

 • rychlé zotavení;
 • minimální vedlejší účinky;
 • snížení nákladů.

Dávkování je stanoveno individuálně s přihlédnutím ke zvláštnostem průběhu onemocnění.

Antibakteriální léčiva z přírodních složek

Tyto nástroje mohou soutěžit s antibakteriálními léky. Nyní se tato skupina produktů aktivně rozvíjí. Výhody:

 • nemají žádné vedlejší účinky;
 • vhodné pro léčbu těhotných žen a dětí;
 • nezničí prospěšné mikroorganismy.

Jedním z těchto prostředků léčby cystitidy u žen je cetrazin. Eliminuje zánět, má antimikrobiální účinek, posiluje imunitní systém. Po příjmu se neobjeví dysbakterióza. Je vyroben z islandského mechu.

Proti cystitidě je také předepisován cetrazin, založený na třezalky tečkované a propolisu. Je dobře vstřebává, má protizánětlivé a antimikrobiální účinky. Užívejte je jednou denně, jednu tabletu.

Život po užití léku

Po úspěšné léčbě je hlavním nebezpečím relaps. Možná to je, když pacienti nedodržují doporučení lékaře, zvyšují nebo snižují dávkování. To se často stává, když se lidé uchylují k samoléčbě.

Cystitida po antibiotikách se může proměnit ve vaginální kandidózu nebo vaginózu. To je dáno tím, že struktura vaginální mikroflóry je po průběhu léčby narušena. Potřebuje čas, aby se zotavila. V této souvislosti se mohou objevit nové nemoci.

Při detekci kandidózy se nedoporučuje používat antibiotikum pro cystitidu. Nejčastěji jmenován flukostat. A také předepsané masti, které potřebují zvládnout ženské pohlavní orgány, docela účinný kandidát. To vám umožní porazit nemoc v krátké době.

Kromě užívání drog, by měla zlepšit imunitu.

K tomu potřebujete:

 • nápoj kefír;
 • brát vitamíny
 • pít echinacea tinkturu.

Nejlepší je vařit kefír sami. Chcete-li to provést, měli byste si koupit speciální laktobacily v lékárně. Pokud se vám podařilo léčbu vyléčit, je třeba dodržovat preventivní opatření.

 1. Použití bavlněného prádla, jeho každodenní výměna;
 2. Denně vypít 1,5 litru vody;
 3. Včasné vyprázdnění močového měchýře;
 4. Správná výživa;
 5. Vyhnout se podchlazení.

Je velmi důležité kontrolovat rovnováhu tekutin v těle a pít dostatek vody během léčby a po ní. Dodržováním těchto jednoduchých pravidel můžete minimalizovat možnost relapsu. Hlavní věcí je dodržovat všechna doporučení lékařů, pak bude zotavení rychlé a bez nepříjemných následků.