Co dělat, když je váš močový měchýř chlazen: Vše o cystitidě u žen

Studený močový měchýř nebo cystitida je běžná u žen. Časté nutkání močit, silná bolest v břiše, teplota - co dělat, když je močový měchýř studený? Proč dochází k zánětu, jakým způsobem se zabrání nepříjemným příznakům v budoucnosti?

Urologové se často musí zabývat nedorozuměním žen, že se jedná o závažné zánětlivé onemocnění. Zákeřná ženská choroba - dnes na pořadu jednání.

Co vede ke studenému močovému měchýři?

Slovo "cystitis" je přeloženo z řečtiny jako "bublina". V lékařské praxi se používá, když je močový měchýř chlazený - existují příznaky zánětu jeho sliznice a funkční orgán orgánu.

Věnujte pozornost! Podle statistik patří nemoc mezi nejčastější urologické onemocnění žen. Lékaři přidají statistiky, že se jedná o nejběžnější ženskou chorobu, která je léčena nesprávnými způsoby. Nemůžete léčit zánět močového měchýře, jako jednoduchý chlad, a ještě více, takže nemůžete nechat nemoci vzít svůj průběh!

Cystitida se dělí na:

 • primární a sekundární;
 • akutní, chronické;
 • neinfekční a infekční.

Příčiny cystitidy

Onemocnění patří k polyetiologickým onemocněním, protože k němu vede řada faktorů. Patogenní mikroflóra, jako patogenní bakterie, plísně, viry - je základem vývoje cystitidy, proto lidé říkají o nemoci jako o nachlazení, ke kterému dochází mnohem častěji s nástupem chladného počasí - v období podzim-zima.

Zvažte anatomii. Nelze říci, že močová trubice u žen je úzká a dlouhá ve srovnání s mužskými orgány. Vzhledem k krátké, poměrně široké uretře, infekce velmi snadno vstupují do urogenitálního ženského systému. Sazenice špatné mikroflóry se nacházejí v blízkosti vagíny a oblasti kolem řitního otvoru.

V létě se nemoc zřídka stává, protože je teplá, a pro zánětlivý proces je nutná zima. Organismy nemocí začínají aktivně působit, množit se, když dochází k přehřátí těla, imunitní systém je oslaben. Snadno pronikají močovým měchýřem přes zranitelnou uretru a močovou trubici.

To je důležité! Močový systém - jeden. Pokud žena ochlazila močový měchýř, měla by být její léčba kompletní. Je nutné nejen zmírnit bolest, je nutné odstranit zánět, zničit infekci, takže to nejde dále k ureteru a ledvinám, takže zákeřná nemoc nejde do chronické fáze.

Hlavní příčiny vzniku cystitidy, nachlazení v močovém měchýři spočívají v hypotermii, a to je způsobeno:

 • špatná hygiena genitálií;
 • mimo sezónu oblečení, příliš tenké prádlo;
 • mokré nohy;
 • použití studené toalety;
 • dlouhé sezení na chladném povrchu (včetně v zimě v zimě, pokud nemá vyhřívaná sedadla);
 • nadměrné koupání ve vodě pod 20 ° C;
 • anatomie, když je močová trubice příliš blízko vagíny.

Vezměte prosím na vědomí, že provokovat studený močový měchýř u žen nemůže jen fakt podchlazení a přítomnost oslabené imunity. Mezi hlavní příčiny infekčních a zánětlivých procesů v močovém měchýři a v genitourinárním systému jako celku patří také avitaminóza, přepracování, vyčerpání.

Příznaky cystitidy u žen

Jak pochopit, že močový měchýř má nachlazení a jaké symptomy nejpřesněji ukazují toto onemocnění? Podívejme se na příznaky nemoci, abychom mohli rychle zahájit léčbu, abychom se vyhnuli nebezpečnějším a komplexnějším zánětlivým procesům ve vašem těle.

Pozor! První stížnost, která by měla tlačit na správnou diagnózu, je patologicky častá potřeba navštívit toaletu. Ukazuje se, že množství moči při každé návštěvě je minimální, tzn. nutkání bylo nepravdivé.

Příznaky nástupu cystitidy:

 • močení - časté, s pálením a bolestí, v malých porcích;
 • falešné nutkání;
 • moč je zakalený, s nepříjemným zápachem, je smíchán s hnisem, krví;
 • celková slabost v těle, bolestivé klouby;
 • zvýšení teploty na 38 ° C;
 • bolesti zad a dolní části břicha.

Potřebujete vědět! Akutní forma netrvá déle než dva týdny. I bez normální léčby mohou příznaky ustoupit, ale to neznamená, že cystitida je nezvratně pryč. Onemocnění se stává chronickým, když všechny symptomy již nemají výraznou závažnost a bude muset být diagnostikováno velkým počtem studií.

Léčba cystitidy

Nebudeme opakovat, že je nemožné se léčit samoúčelně, ale co se dá udělat a co je třeba udělat před návštěvou lékaře? První zvon s problémy s močením by měl poslat ženu do sprchy.
Je to sprcha, ne koupelna! Mělo by být velmi důkladně propláchnout genitálie. Používejte chlorhexidin (antiseptikum) nebo antibakteriální mýdlo v lékárničce. Horká lázeň je nebezpečná tím, že může způsobit komplikaci, když se infekce dostane do ledvin.

Můžete si vzít antispasmodikum a anestetikum doma. Léky odstraní bolest a křeče. Nutnost přestat, ale radovat se příliš brzy: všechny symptomy ustupují jen po dobu trvání tablet. To je dost na shromáždění myšlenek a jít k lékaři.
Jakou léčbu lékař předepíše? Bude založen na antimikrobiálních látkách a antibiotikách. Vše bude přiděleno individuálně a komplexně, ale až poté, co se objeví výsledky analýz.

Nezapomeňte, že antibiotika mají škodlivý vliv na naši mikroflóru ve střevě. Aby se zabránilo vedlejším účinkům užívání nezbytných antibiotik v tomto případě, nezanedbávejte léky, které rychle pomohou obnovit porušování mikroflóry gastrointestinálního traktu.

Co dělat, pokud je močový měchýř chlazen:

 • Musíme se zdržet určitých potravin. Pro dobu léčby je nutné upustit od všech alkoholických nápojů, kávy, kořeněného, ​​smaženého a kyselého - cokoliv, co může nadměrně dráždit močový měchýř.
 • Nekuřte! V prvním týdnu zákazu a sexuálního života, a pak - pohody.
 • Léčit nemoc rychleji pomůže použít vodu nad normou, ale bez fanatismu. Proč to potřebujete? Je to jednoduché: pokud se zvyšuje močení, urychlí se proces vylučování patogenů z močového měchýře.
 • Pijte vodu s přidanou jedlou sodou (jedna lžíce ve sklenici). Výsledkem je, že kyselé složení moči se sníží, při přechodu na záchod bude menší spalování.
 • Nepřenášejte nemoc na nohy. Leží teplejší. Dejte něco teplého na žaludek, pod záda nebo mezi nohy. Může se jednat o běžnou láhev s horkou vodou, sáček s vyhřívanými obilovinami nebo jen láhev. Teplo sníží bolest, ale nemůžete dát příliš horké předměty, takže infekce nejdou až do ledvin.

Jak zabránit zánětu v močovém měchýři?

Mnoho žen trpí cystitidou několikrát za rok a vypíše ji jako genetickou predispozici. Může se skutečně stát, že jakmile se močový měchýř ochladí, budou se symptomy opakovat znovu a znovu? Ne Z výše popsaných důvodů může být vypracován přibližný akční plán, aby se chránil před nepříjemnou nemocí.

Prevence nemocí bude:

 • zvýšená osobní hygiena, zejména na menstruační dny;
 • všeobecné posílení imunity;
 • ochrana před stresovými situacemi;
 • sexuální život pouze s osvědčeným partnerem;
 • včasná léčba jiných onemocnění urogenitálního systému.


Nezapomeňte, že v prevenci cystitidy u žen je důležité nedovolit situaci s hypotermií těla. Naučte se, jak si vybrat správné oblečení pro sezónu tak, aby bylo zároveň módní a zároveň teplé. Koupit spodní prádlo s rozkroku přírodního složení.

Je to důležité! Sliznice močového měchýře je citlivá na změny hormonálního pozadí ženy. Pokud užíváte hormony bez lékařského předpisu, připravte se na vedlejší účinky hormonů ve formě cystitidy. Nezapomeňte se poradit se svým gynekologem o tom, které léky se mají užívat pro antikoncepci, aby nedošlo k poškození vašeho zdraví.

V životě každé ženy se vyskytují období, kdy může nejvíce „vyzvednout“ cystitidu. V ohrožení:

 • těhotenství;
 • období před menopauzou;
 • první menstruace;
 • nástup sexuální aktivity;
 • aktivní líbánková fáze.

Vše je zřejmé - více pozornosti na vlastní zdraví a problémy nebude. Můžete žít bez opakování. Postarejte se o sebe!

Chlad z močového měchýře - symptomy, léčba u žen, mužů a dětí

Běžné nachlazení se může projevit nejen při kašli a koryze, ale také při poruchách fungování vnitřních orgánů, například močového měchýře.

Tyto jevy jsou považovány za patologické, vyžadují diagnózu a povinnou léčbu k prevenci závažných komplikací. K jejich odstranění je důležité včas rozpoznat symptomy, poradit se s lékařem.

Příčiny nachlazení močových orgánů

Není těžké zranit pánevní orgány a podle statistik to zná více než 47% žen, které zažily nepříjemné symptomy zaníceného močového měchýře.

Jedná se o pacienty, kteří se častěji setkávají s daným problémem, protože anatomická struktura močového kanálu u žen předurčuje k pronikání infekcí.

To je způsobeno krátkou uretrou, což je rychlejší ochlazovací tkáň. Přes toto, muži jsou schopní chladit močový měchýř, stejně jako děti různého věku, bez ohledu na pohlaví.

Běžné příčiny studeného močového měchýře jsou:

 • prodloužená chůze s mokrými nohami;
 • sedí na chladném povrchu;
 • výběr oblečení v rozporu s povětrnostními podmínkami, což je důležité pro ženy, které preferují krátké sukně bez ohledu na sezónu;
 • oslabená imunita, současné nemoci a infekce.

Jakmile dojde k hypotermii, reaguje na ni zánětem i nevýznamný, oslabený organismus.

Studené příznaky

Protože struktura genitourinárního systému u mužů a žen má znaky, pak se průběh nemocí močového měchýře může také mírně lišit v symptomech.

Muži mají menší pravděpodobnost, že budou mít studený močový měchýř v důsledku protáhlého a zhoubného močového kanálu a v některých případech se infekce nerozšíří do orgánů.

Při zvýraznění běžných typických příznaků pro studený močový měchýř lze identifikovat následující příznaky:

 • zvýšená nutkavost na močení, ale moč vychází v minimálním množství nebo je proces obecně neplodný, doprovázený bolestí, pocitem pálení;
 • změny v barvě moči, ztmavnou, je možný výskyt krve, hnisu, ale to je již v pokročilých případech, kdy je zánět v aktivní fázi;
 • zvýšení teploty;
 • obecná slabost, závratě, někdy se objevují známky nachlazení.

Projev onemocnění se může lišit v závislosti na průběhu zánětlivého procesu, zejména na intenzivních symptomech v akutním stadiu, poté může dojít k dočasné remisi.

Vlastnosti projevů u různých pacientů

Porovnáme-li příznaky studeného močového měchýře u různých kategorií pacientů, zaznamenáme následující znaky:

 1. U dětí způsobují problémy močového měchýře nejen typické příznaky zánětu, ale také ztrátu chuti k jídlu, slznost. Dítě může omezit močení v důsledku bolesti, což situaci jen zhoršuje. Některé děti mají inkontinenci.
 2. U žen se v důsledku studeného močového měchýře objevují příznaky jako bolest, křeče a vaginální výtok. V souvislosti s anatomickými rysy struktury pánevních orgánů. U žen se infekce šíří rychleji tkáněmi a mikroflóra se mění téměř okamžitě.
 3. Pokud má člověk močový měchýř chlazený, následky nemusí být tak bolestivé jako u žen. Nicméně mužští pacienti mohou, spolu s klasickými příznaky cystitidy nebo studeného močového traktu, pociťovat dočasné poruchy sexuální funkce. Při běhu může dojít k nedobrovolnému propuštění krvavého moči.

Symptomy u pacientů různých věkových skupin a pohlavních charakteristik jsou téměř stejné. V každém případě by měla být léčba léčena tak, aby se odstranily nepříjemné účinky na zdraví.

Existuje potřeba urgentní léčby?

Ucpaný močový měchýř se může zapálit a proměnit v cystitidu. Aniž by byla přijata vhodná opatření k léčbě patologie, infekce se začne šířit povrchovými tkáněmi orgánu, pak se léze prohlubují, rozšiřují a přenášejí do sousedních orgánů.

S tvorbou hnisavých oblastí se zvyšuje riziko abscesu, částečné smrti tkáně, zvyšuje se riziko infekce ledvin, výskyt pyelonefritidy.

Diagnostika

V močovém měchýři je diagnostikována krevními testy a nutně močí. Odchylky v řadě indikátorů a indikují patologické procesy v těle. Ženy mohou dostat tampon.

Kromě laboratorních testů jsou prováděny hardwarové studie. Cystografie, včetně rentgenového vyšetření orgánu, v případě potřeby cystoskopie. Pro pacienty doporučuje pánevní ultrazvuk.

Léčba onemocnění

V závislosti na stupni vývoje zánětu, průvodních nebo existujících onemocnění je zvolen způsob léčby. Zahrnuje opatření ke zmírnění symptomů zánětu, úlevy od bolesti, odstranění patogenů patologického procesu, stejně jako vliv na problémové oblasti, aby se zabránilo jejich šíření.

Toho je dosaženo lékařskými metodami, fyzioterapií, použitím bylinných přípravků.

Lékařská pomoc

V léčbě zánětu močového měchýře způsobeného chladem nebo zánětem močového měchýře je nemožné bez medikace. Obvykle jsou předepisovány následující léky:

 1. Antibiotika nebo antibakteriální činidla. Léky by měl vybírat pouze odborník v závislosti na provedeném výzkumu. Pokud je přítomno několik typů infekcí, například je pozorována kandidóza spolu se zánětem močového měchýře, pak jsou vybrána širokospektrá antibiotika.
 2. Protizánětlivé nebo NSAID. Přijaty pouze pro odstranění symptomů, nejsou terapeutické látky, ale přispívají k efektivnější a bezbolestné léčbě.
 3. Antispasmodické léky. Snížit bolest v období zánětu, částečně usnadnit močení.

Lidová medicína

Kromě hlavního příjmu předepsaných léků, může být léčba prováděna doma s využitím populárních receptů.

Takové události jsou lépe koordinovány s lékařem, stejně jako u pokročilých stádií cystitidy, akutních forem a absence hlavní terapie, zlepšení se mohou vyskytnout nejen, ale je zde riziko komplikací.

Z mnoha receptů na léčbu urologických onemocnění, včetně chlazeného močového měchýře, zvažte například:

 1. Použití infuzí. Pro přípravu, bylinky a rostliny s diuretickým účinkem se kombinují antibakteriální vlastnosti. Často používané listy jsou brusinka, přeslička, pole, máta, březové pupeny a další.
 2. Douching. Používá se k léčbě žen, převážně antiseptických roztoků, například s heřmánkem.

Jak zacházet s muži?

U mužů zahrnuje regenerační proces antibakteriální látky, léky proti bolesti a léky na zmírnění zánětu.

Pokud jsou příznaky periodické, není zřejmé, diagnóza ukázala počáteční fázi onemocnění, pak bude stačit léčba doma s plněním všech receptů. Během tohoto období, povinné stravy, spousta tekutin, několik dní pastel.

Když už má člověk problémy se sexuální funkcí, dochází k časté bolesti, v moči je krev a hnis, doporučuje se hospitalizace. Další vyšetření ukáže potřebu léčby zaměřené na léčbu studeného močového měchýře a možných komplikací, které prošly do ledvin a dalších orgánů.

Léčba slabšího pohlaví

V souvislosti s anatomickými rysy struktury ženského těla jsou nemoci malé pánve přilehlé, tj. Urologické patologie se mohou vyvíjet společně s gynekologickými poruchami.

Léčba nachlazení močového měchýře u žen v některých případech v kombinaci s opatřeními k odstranění souvisejících onemocnění nebo stavů, které vyvolávají rozvoj cystitidy.

Pacient by měl dostávat antibiotika, aby zmírnil příznaky, léky proti bolesti, antispasmodika a protizánětlivé léky. Po zlepšení a odstranění akutního stadia zánětu bude užitečná fyzioterapie, fytoterapie a bylinná infuze.

Doporučuje se provést kontrolní ultrazvuk pro zobrazení stavu dalších orgánů malé pánve. Dieta, sexuální odpočinek, mírné cvičení, větší příjem tekutin.

Pokud je dítě nemocné

Pokud má dítě močový měchýř chlazený, pak se jeho léčba mírně liší od standardu pro dospělé.

To platí pro používané léky, jsou předepsány s přihlédnutím k charakteristikám těla dítěte, léčba je zvolena tak šetrně, jak je to jen možné, ale zaměřená na pozitivní výsledek.

Je vhodnější používat přípravky na bázi přírodních ingrediencí, které dávají dostatek nápojů, je to lepší brusinkový a brusinkový ovocný nápoj, aby bylo vyloučeno ze stravy smažené, rychlé občerstvení.

Jak zabránit onemocnění?

Prevence cystitidy nebo zánětu v urogenitálním systému zahrnuje jednoduchá pravidla, která pomohou snížit riziko zdravotních problémů. Hlavní lze identifikovat:

 • vyloučení podchlazení, nemusíte dlouho sedět na chladném povrchu, oblečení by mělo být vybíráno podle povětrnostních podmínek;
 • správná a pravidelná intimní hygiena, a to nejen u žen, ale i u mužů, stejně jako u dětí, které by měly být vyučovány jako čisté a uklizené;
 • chráněné sexuální akty s pochybnými partnery;
 • včasný přístup k lékaři, pokud pocítíte nepohodlí a bolest při močení, s vyloučením vlastní diagnostiky a vlastní léčby.

Aby se předešlo chronické cystitidě a dalším komplikacím genitourinárního systému, je nutné učinit opatření k co nejrychlejšímu ošetření nemoci, aniž by byla situace kritická.

Džemy močového měchýře: symptomy a léčba pilulkami a lidovými prostředky

Pokud má žena močový měchýř chlazený, mohou být příznaky a léčba této patologie odlišné v závislosti na věku pacienta, závažnosti nepohodlí, trvání onemocnění.

Nejčastěji se projevuje přítomností výrazných, intenzivních symptomů, ale příznaky onemocnění mohou být méně jasné. To naznačuje chronickou patologii. Co když jsou příznaky nachladnutí močového měchýře?

Rizikové faktory

Existuje velký počet predispozičních faktorů, které mohou vést k výskytu nepříjemných symptomů, které indikují zánět a zánět močového měchýře. Mezi nimi rozlišují tyto nepříznivé důvody:

 • Obecná nebo lokální hypotermie;
 • Nedostatečný obsah živin, vitamínů, minerálů v těle;
 • Častá fyzická nebo emoční únava, stres;
 • Prodloužený pokles imunity;
 • Nedodržování osobní hygieny.

Výskyt nepříjemných symptomů je možný pouze tehdy, pokud základní příčina vzniku patologie - bakteriální infekce - spojuje predispoziční rizikové faktory.

Nejčastěji patogenní mikroflóra vstupuje do močového měchýře z řiť, takže E. coli je považována za hlavního původce onemocnění.

Je prokázáno, že v 70% případů je zánět doprovázený výskytem charakteristických znaků vyvolán Escherichia coli.

Možné komplikace a důsledky, pokud má močový měchýř chlad

Mezi nepříjemné a nebezpečné komplikace patologie patří přechod na chronickou formu. Léčba v tomto případě bude obtížná a dlouhá a za jakýchkoliv nepříznivých podmínek se objeví nepříjemné symptomy, a to i při mírném podchlazení.

Existuje riziko a další závažné následky, které mohou vzniknout při absenci léčby:

 • Pyelonefritida - zánět unilaterální nebo bilaterální formy ledvin;
 • Močová inkontinence;
 • Cytologie;
 • Leukoplakia;
 • Nekróza buněk močového měchýře;
 • Šíření zánětu na jiné orgány.
na obsah ↑

Symptomy a klinické projevy

Zánět močového měchýře se projevuje řadou charakteristických znaků. Klinický obraz do značné míry závisí na pohlaví a věku pacienta, který má v močovém měchýři chlad.

 • Vzhled akutních bolestivých pocitů v dolní části břicha, s bolestí, které se mohou objevit, a v oblasti třísla;
 • Porušení močení, časté nutkání, zanedbatelné množství vyloučené moči;
 • Obecné zhoršení zdraví, slabost;
 • Podrážděnost;
 • Časté bolesti hlavy;
 • Mírné zvýšení tělesné teploty;
 • Změňte barvu moči;
 • Známky intoxikace, jako je nevolnost a emetické nutkání.

Symptomy, které naznačují, že močový měchýř je chlazený, jsou poměrně časté, a to zejména ve spravedlivém sexu ve věku 20-40 let:

 • Časté nutkání močit, zatímco tento proces může být nepravdivý, to znamená, že moč při pokusu o vyprázdnění močového měchýře není uvolněn;
 • Močení je doprovázeno výrazným syndromem bolesti;
 • Zbarvení a vůně moči. Moč se stává zakalenou, lze ji nalézt krvavé prvky. Je tu ostrý zápach moči;
 • Mírná hypertermie;
 • Zhoršení pohody, slabost, ztráta chuti k jídlu;
 • Nevolnost a zvracení.
 • Časté nutkání k močení;
 • Zvýšená tělesná teplota, někdy i nebezpečné hodnoty;
 • Vzhled ostré bolesti v břiše;
 • Močová inkontinence;
 • Moč získává pronikavý zápach, stává se tmavším;
 • Dítě si stěžuje na všeobecnou slabost, stává se pomalým, méně aktivním.
na obsah ↑

Diagnostika

Za účelem zjištění přítomnosti choroby se používají laboratorní a instrumentální metody výzkumu. Pacient musí zejména podstoupit obecné vyšetření moči a krve, jakož i močovou kulturu pro detekci patogenní mikroflóry.

Jak sbírat obecnou analýzu moči, přečtěte si náš článek.

Kromě toho pro úplnější diagnostický obraz předepsaný ultrazvuk močového měchýře, pánevních orgánů, břišní dutiny. Ve vzácnějších případech použijte takové výzkumné metody jako MRI, CT.

Jak a co léčit: metody léčby u dospělých

Léčba přetíženého močového měchýře je složitá, to znamená, že užívání léků na léky je doprovázeno použitím osvědčených receptů tradiční medicíny, samozřejmě pouze na radu lékaře.

Použijte následující skupiny léků:

 1. Antibiotika. Volba antibakteriálního činidla závisí na povaze patogenu;
 2. Analgetika pro eliminaci bolesti;
 3. Antispasmodika ke zmírnění svalových spasmů postiženého orgánu;
 4. Diuretika k obnovení procesu močení.

Aby se dosáhlo pozitivního výsledku léčby, je také nutné odstranit všechny nepříznivé faktory, které vedly k problému, vyléčit všechna chronická zánětlivá onemocnění.

Je také nutné dodržovat zvláštní dietu. Ze stravy je nutné odstranit těžké tuky a smažená jídla, kořeněná jídla. Nejlepší je dát zeleninu a ovoce. Zvláště užitečné jsou potraviny, které mají močopudný účinek, jako je meloun.

Tepelné procedury, například použití teplé zahřívací podložky, pomohou odstranit nepříjemné pocity.

Nicméně oteplování není vhodné pro všechny, například u žen, jejichž cystitida je doprovázena tvorbou nádorů, jsou termální postupy kontraindikovány.

V tomto případě je lepší dát přednost použití diuretických bylin:

 • Petržel, kopr, třezalka tečkovaná, tymián se mísí ve stejném poměru. 1 polévková lžíce. Fondy nalily sklenici vroucí vody, vařily se po dobu 10 minut, ochladily, přefiltrovaly. Výsledná infuze se doporučuje vypít pro 2 dávky denně;
 • Sušené květy chrpy (3 lžíce) nalijte 300 gr. vařící voda, trvat půl hodiny. Vývar je rozdělen do 3 dávek, vypít během dne.

Tradiční metody léčby mají rychlý pozitivní terapeutický účinek, nicméně, aby se zabránilo opakování nemoci, musí být používány pravidelně, s ohledem na délku trvání léčby předepsané lékařem.

Vlastnosti léčby patologie u dětí

Malé děti nejsou vždy vhodnými metodami léčby dospělých. Včasná léčba je však nezbytným předpokladem k odstranění projevů patologie:

Je důležité, aby dítě během dne konzumovalo dostatečné množství tekutiny.

Objem spotřebované tekutiny závisí na věku malého pacienta. Mladší dítě by tedy mělo vypít nejméně 1 litr tekutiny, pro děti ve školním věku a starší, toto množství se zvyšuje na 2 litry denně.

Jako nápoj můžete použít nejen pitnou vodu. Koně a ovoce kompoty z bobulí, rybízové ​​listy čaje s citronem, ovocné kompoty mají dobrý terapeutický účinek.

Ze stravy dítěte je nutné vyloučit těžké potraviny, kořeněná jídla, která mají dráždivý účinek na sliznici trávicího traktu a močového měchýře. Konzumace těchto potravin může jen zhoršit zánět, což vede ke zvýšeným symptomům.

Kromě toho se doporučuje vyloučit použití takových výrobků, jako je šťovík, špenát, cibule, kopr a petržel, uzená masa, klobásy, silný vývar. Omezit spotřebu masa, mléčných výrobků.

Nedoporučuje se používat antibakteriální léčiva k léčebným účelům.

Jejich jmenování je oprávněné pouze v těch nejzávažnějších případech. Dítěti se předepisují antiseptické léky lokálního působení (uroseptika), méně často léky na bázi sulfanilamidu. Pro symptomatickou léčbu používaly léky proti bolesti a léky - antispasmodika.

Zánět močového měchýře je nebezpečné onemocnění, které, pokud je neléčeno, může vyvolat závažné komplikace, jako je onemocnění ledvin a šíření zánětu do jiných orgánů. V souladu s tím je třeba vyhledat první známky patologie, musíte se poradit s lékařem.

Určit přítomnost nemoci v domácnosti je snadné, protože nemoc se projevuje celou řadou charakteristických znaků, a příznaky jsou vyslovovány.

Pro úspěšnou léčbu je však nutné nejen vyhodnotit klinický obraz, ale také zjistit příčinu vzniku patologie, původce onemocnění. To může udělat jen lékař.

Jaké je nebezpečí zánětu močového měchýře a jeho příčiny, zjistit z videa:

Léčíme cystitidu

Obsah článku

Pokud má žena studený močový měchýř, nepříjemné symptomy cystitidy se objevují již v prvních hodinách nástupu zánětu. Onemocnění se často vyskytuje v akutní formě a je doprovázeno výrazným symptomatickým obrazem. Zánětlivé procesy v močových orgánech patří mezi polietiologicheskie, protože příčiny jejich mnoha.

Člověk, který říká, že měchýř vychladl, nejčastěji znamená podchlazení, v důsledku čehož v těle začíná zánětlivý proces. Ve většině případů jsou však patogeny cystitidy podmíněně patogenní viry, protozoa, houby, bakterie. Nejběžnější jsou:

 • trichomonas;
 • E. coli;
 • protei;
 • stafylokoky;
 • streptokoky

Infekce může nastat několika způsoby, a to:

 1. vzestupně - infekce proniká močovým traktem z anogenitální a periuretrální zóny;
 2. patogenní mikroorganismy po proudu - infikují sliznici močového měchýře, procházejí ledvinami a ureterem;
 3. lymfocytární - patogenní flóra proniká do pánevních orgánů ze sousedních oblastí, ve kterých dochází k zánětlivému procesu.

Cystitida u žen

Pokud má žena studený močový měchýř, příznaky projevu nemůžou dlouho trvat. Přítomnost zánětlivého procesu je indikována bolestí břicha a nepříjemným močením.

Podle statistik jsou ženy náchylnější k cystitidě, vzhledem k blízkosti vagíny k řiti, stejně jako k malé délce kanálu uretry.

Následující faktory mohou vyvolat vývoj zánětlivých procesů v ženském těle:

 • hormonální nerovnováha;
 • obtížný porod;
 • těhotenství;
 • snížená imunita;
 • hypothermie;
 • avitaminóza;
 • psycho-emocionální přepětí.

S vytvářením příznivých podmínek se aktivně vyvíjejí podmíněně patogenní mikroorganismy. To vede k intoxikaci, což má za následek edém tkání a zánět. Pokud má žena studený močový měchýř, příznaky infekce budou:

 • časté naléhání na toaletu;
 • bolest v močové trubici při močení;
 • malé porce vylučované moči;
 • falešné nutkání na toaletu;
 • zakalení a ostrý zápach moči;
 • krevní nečistoty v moči;
 • hypertermie a slabost.

Co když má žena studený močový měchýř? Nejdříve se musíte poradit s odborníkem. Onemocnění je velmi zákeřné, protože po asi týdnu většina symptomů zmizí a infekce se dále vyvíjí.

Pokud se cystitida neléčí, může způsobit komplikace ledvin, močovodů a dalších orgánů.

Cystitida u mužů

Primární infekce pánevních orgánů u mužů stoupá velmi vzácně. To je způsobeno anatomickou strukturou mužského urogenitálního systému: přítomností dlouhého uretrálního kanálu a velkou vzdáleností mezi otvorem anu a uretry. V 90% případů se zánětlivý proces vyvíjí podruhé v důsledku přenosu infekce krevním tokem z jiného postiženého orgánu.

Vyprovokovat vývoj onemocnění u mužů může:

 • špatná hygiena;
 • pohlavně přenosné nemoci;
 • nádory prostaty;
 • sekundární imunodeficience;
 • prostatitis a urethritis;
 • chronická onemocnění;
 • pyelonefritida a adenom.

U studeného měchýře budou příznaky u mužů následující:

 • velmi časté naléhání na toaletu;
 • bolest v zádech;
 • otok obličeje;
 • mírné zvýšení teploty;
 • podrážděnost;
 • nepříjemný zápach z močové trubice;
 • těžké tmavnutí moči;
 • nedostatek chuti k jídlu.

Co dělat, když močový měchýř vychladl člověka? Je nutné podstoupit vyšetření urologem a rozhodnout o příslušném postupu léčby. Po nákaze nákazy je možné vyvolat vznik závažných komplikací. Často, cystitis u mužů vede ke snížení plodnosti.

Cystitida u dětí

Zánětlivé procesy v pánevních orgánech jsou velmi časté u dětí mladších dvou let. To je způsobeno sníženou reaktivitou těla a poruchou endokrinního systému. Známky chlazeného močového měchýře u malých dětí jsou stěží patrné, takže dětem se doporučuje sledovat chování dítěte, protože jeho rozmarnost a neochota jíst může signalizovat vývoj nemocí.

Mezi provokativní faktory způsobující rozvoj infekce patří:

 • zhoršené vyprazdňování;
 • hypovitaminóza;
 • hypothermie;
 • pyelonefritida;
 • nepravidelná výměna plenek;
 • nepravidelná toaleta genitálií;
 • vaginitida a vulvovaginitida (pokud dívka má chlazený močový měchýř);
 • urethritis a prostatitis (jestliže chlapec má chlazený močový měchýř).

Pokud má dítě močový měchýř chlazené, příznaky cystitidy budou:

 • horečka;
 • rozmarnost;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • průjem;
 • často močení;
 • nespavost

Pokud se vám zdá, že dítě má močový měchýř chlazené, musíte kontaktovat svého pediatra. Pro vyšetření moči bude lékař schopen potvrdit nebo popřít vaše podezření a předepsat adekvátní léčbu.

Diagnostika

Pokud se objeví příznaky charakteristické pro cystitidu, je třeba provést vhodné vyšetření. Pro potvrzení diagnózy ve vývoji akutní formy onemocnění stačí provést analýzu moči. Díky němu bude možné snadno zjistit přítomnost nebo nepřítomnost zánětlivých procesů v těle.

Pokud jsou příznaky studeného močového měchýře mírné, může to znamenat výskyt chronické cystitidy.

Pro jeho diagnostiku může odborník použít následující vyšetřovací metody:

 • cystoskopie;
 • uroflowmetrie;
 • urodynamické postupy;
 • analýza moči Nechiporenko;
 • pro stanovení typu patogenu.

Průběh léčby studeného močového měchýře závisí na výsledcích vyšetření. Lékař může předepsat antibiotickou léčbu s použitím léků širokého nebo specifického spektra účinku.

Hlavní metody léčby

Terapie cystitidy zahrnuje integrovaný přístup využívající nejen konzervativní léčbu, ale také další opatření. Pokud má žena studený močový měchýř, jak s ním zacházet?

 1. dodržování úsporné stravy a pitného režimu;
 2. cefalosporin a fluorochinolonová antibiotika;
 3. nesteroidní protizánětlivé léky;
 4. antispasmodická a analgetická léčiva;
 5. úprava hygienických faktorů;
 6. homeopatické léky na bázi bylin;
 7. vitaminová terapie;
 8. fyto a imunoterapie;
 9. léky, které zlepšují mikrocirkulaci krve v pánevních orgánech.

V případě pomalých zánětlivých procesů mohou být také předepsány fyzioterapeutické postupy, jako jsou:

 • krátká pulsní elektroanalgie;
 • Mikrovlnná a UHF terapie;
 • endovaskulární fonoforéza;
 • laserová a laserová terapie.

Domácí léčba

Pokud je močový měchýř chlazen, může být léčba prováděna s použitím alternativní medicíny, ale pouze na doporučení fytoterapeuta. Tato terapie je zpravidla vhodná pro úlevu od nepříjemných symptomů v počátečních stadiích zánětu. K odstranění bolesti a odstranění zánětu v močovém kanálu a močovém měchýři použijte následující nástroje:

 • sedavé koupele. Nalijte teplou vodu do lázně a přidejte k ní 1 litr přesličky nebo lněného odrůdy. Postup provádějte denně po dobu až 15 minut;
 • infuze petrželky. Nakrájejte banda petrželky a naplňte ji 250 ml vroucí vody. Take 1 polévková lžíce. Já namáhaná infuze 20 minut před jídlem;
 • odvar ze sbírek bylin. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. Já drcené trávy gryzhnika, březové listy a goldenrod. Naplňte 1 litr vody a vařte. Konzumujte denně 50 ml napěněného vývaru.

Pokud má osoba močový měchýř chlazený, je třeba zahájit domácí léčbu, jakmile se objeví první příznaky cystitidy. Je tedy možné zabránit dalšímu rozvoji zánětlivého procesu v uretrálním kanálu.

Čípky pro ženy s cystitidou

Podle odborníků bude nejúčinnější v léčbě ženské cystitidy svíčky. Složky vaginálních čípků rychle dosahují ohnisek zánětu a inhibují aktivitu patogenní flóry. Počet účinných léků zahrnuje:

 • "Hexicon" - svíčky s výraznými antiseptickými vlastnostmi. Přípravek obsahuje chlorhexidin, který zabraňuje rozvoji patogenů uvnitř sliznic malé pánve. Dobrými protějšky jsou čípky "Diflucan" a "Pimafucin";
 • "Betadine" je širokospektrální léčivo, které patří k antibiotikům. Složky činidla jsou účinné proti většině aerobních bakterií;
 • "Polygynax" - svíčky protizánětlivého působení, které rychle eliminují edém tkání, což usnadňuje močení. Nejsou návykové, takže mohou být užívány dlouhými kurzy.

Tablety pro léčbu cystitidy

Co pít pilulky se studeným močového měchýře? K odstranění zánětlivého procesu a zmírnění symptomů onemocnění se používají různé skupiny léčiv. Některé z nich eliminují pouze symptomy, druhé - eliminují zánět a další - zabíjejí flóru způsobující onemocnění. S cystitidou budou nejúčinnější takové farmaceutické prostředky, jako jsou:

 • "Drotaverin" - analgetikum patřící do skupiny myotropních léků proti bolesti. Snižuje svalový turgor, který pomáhá eliminovat křeče a bolest;
 • "Fitolysin" - dezinfekční prostředek na bázi rostlin a protizánětlivý prostředek. Má výrazný antibakteriální účinek;
 • "Tsiston" - fytopreparace protizánětlivých a močopudných účinků. Inhibuje aktivitu grampozitivních bakterií a pomáhá eliminovat bolest;
 • "Monural" - antibiotikum s antiflogistickými vlastnostmi. Zničí stěny patogenních buněk, což přispívá k jejich smrti.

Přípravky pro dětskou cystitidu

Dítě vychladlo močový měchýř, jak se chovat? V počátečních fázích vývoje zánětlivého procesu je nutné dodržovat následující opatření:

 • pozorovat odpočinek na lůžku po dobu 4-5 dnů;
 • držet se jednoduché stravy, kromě koření a sladkostí z menu;
 • pít více (bylinné čaje, ovocné nápoje, ovocné šťávy);
 • Vezměte si koupele s odvarem z Hypericum, heřmánku, měsíčku.

Co když dítě má studený močový měchýř a nemoc postupuje? Pro eliminaci patogenní flóry v pánevních orgánech v pediatrické terapii užívejte léky jako:

Závěry

Pro přesnou diagnózu musíte kontaktovat specialistu, který určí původce a předepíše odpovídající léčbu. K odstranění nepříjemných příznaků můžete použít koupele s odvarem z léčivých bylin, držet se šetrné stravy a používat infuze protizánětlivých účinků. Drogová terapie zahrnuje použití léků jako Monural, Cystone, Augmentin a Polygynax.

Mráz močového měchýře: symptomy, léčba, co dělat

Přidal: admin v nemoci a léčbě 17.05.2018 0 121 Zobrazení

Studený močový měchýř u žen: příznaky a léčba

Běžné nachlazení močového měchýře u žen je poměrně běžným jevem, který způsobuje velké nepohodlí a utrpení všem lidem, kteří čelí tomuto problému. Struktura urogenitálního systému u slabšího pohlaví předurčuje častější než u mužů výskyt studeného močového měchýře. Tento patologický stav je zánět vnitřní stěny orgánu. Lékaři často tento jev nazývají cystitidou.

Příčinou tohoto onemocnění je charakteristika uretry u žen. Na rozdíl od podobného mužského orgánu je u slabšího pohlaví krátký, široký a s malým počtem ohybů. Tato struktura umožňuje snadnější pronikání infekce do močového měchýře. Zdroje patogenní mikroflóry jsou řiti a vagina, z nichž bakterie (nejčastěji je to staphylococcus a Escherichia coli) vstupují do orgánu a začínají se množit. Ale provocateur vývoje zánětu se často stává chladným, takže na podzim, v zimě a na jaře, můžete slyšet častěji, že osoba má chlazený močový měchýř. Oslabení imunitního systému, charakteristické pro tato období, stejně jako vyčerpání těla, nedostatek vitamínů, stres a přepracování, přispívají ke vzniku onemocnění. Studený močový měchýř tedy vzniká z následujících důvodů:

 • hypothermie;
 • sedí na studeném kameni, sněhu, atd.;
 • koupání ve studené vodě;
 • mokré nohy.

Když žena zchladila močový měchýř, příznaky, pro které je schopna porozumět, se zdají být poměrně rychlé:

 1. Proces močení se stává častější a je doprovázen ostrou, bodnou bolestí a pálením.
 2. Části moči jsou malé.
 3. Moč dostane nepříjemný zápach a zakalí se.
 4. Na konci močení se může objevit tekutina v krvi.
 5. Pacient cítí slabost. Možné zvýšení tělesné teploty.

Popsané příznaky trvají asi 1-2 týdny a pak postupně ustupují. Pokud čas nebere opatření k léčbě studeného močového měchýře, pak se tato akutní forma onemocnění může změnit na chronickou, ve které jsou příznaky méně výrazné. Kromě toho se infekce cystitidy může rozšířit do dalších orgánů, jako jsou ledviny a močoviny.

Pokud žena močový měchýř vychladla, léčba by měla začít okamžitě. Jako první opatření byste měli pečlivě opláchnout s použitím antibakteriálního mýdla nebo chlorhexidinu, pak si nasadit teplé šaty (zejména v dolní polovině těla) a lehnout si.

Co dál, když má močový měchýř chlad?

Povinná by měla být výzva k lékaři, který předepíše pilulky a soubor nezbytných postupů.

Vlastní léčba může situaci ještě zhoršit, což vede k rozvoji komplikací a přechodu onemocnění do chronického stadia. Mnoho žen s cystitidou začíná aktivně zahřívat pánevní oblast pomocí horkých lázní a ohřívačů. Ve skutečnosti se však nedoporučuje tato opatření zneužívat, protože mohou vyvolat infekci ledvin. Užívání tablet bez lékařského předpisu může komplikovat nemoc, protože léky by měl předepsat specialista poté, co zjistí patogen a další rysy tekoucí cystitidy. Často je to taková léčba doma bez doporučení lékaře vede k rozvoji chronické cystitidy.

Lékař může předepsat moč a bakposev, který vám umožní předepsat potřebné antibakteriální léky. Kromě této skupiny léčiv se pro silnou bolest doporučují léky proti bolesti a křečové léky. Mikroklystry a douching s dezinfekčními roztoky se používají jako lokální opatření k odstranění cystitidy.

S adekvátní léčbou se sliznice močového měchýře hojí a onemocnění ustupuje. Léčba (zejména antibiotika) by však měla být ukončena, i když všechny příznaky nemoci zmizely.

Pokud příznaky nemoci nezmizí, ale pouze se zvýší a jsou doprovázeny zimnicí, horečkou, nevolností, zvracením, silnou bolestí, krví v moči, pak to může být signál vývoje pyelonefritidy. V takovém případě by se měla okamžitě objevit návštěva u lékaře.

Žena, která chladila močový měchýř, musí pít dostatek tekutin (voda, zředěné šťávy, slabý čaj atd.). Takové opatření zvýší množství vylučované moči, spolu s níž budou mikroby vyplaveny z močového měchýře.

Pokud jde o výživu, v průběhu nemoci by neměla jíst příliš kořeněná, smažená, slaná, mastná jídla. Alkoholické nápoje a káva je v tuto chvíli vyloučena.

K dosažení včasného výsledku můžete použít recepty lidí. Doporučuje se užívat odvarů a nálevů z brusinek, medvědů a podobně. Dobrá pomoc při mytí bakterií z močového měchýře ovocných nápojů na bázi brusinek a brusinek. Jako lokální lék teplé teplé přisedlé koupele s heřmánkovým extraktem, který má protizánětlivý účinek, pomoc. Je třeba mít na paměti, že použití lidových prostředků v žádném případě by nemělo vylučovat prášky a postupy předepsané lékařem.

Pokud je močový měchýř chlazený, může být také ovlivněn celkový zdravotní stav, takže je nejlepší zabránit nástupu onemocnění. K tomu je třeba přijmout některá opatření pro jeho prevenci:

 • vyhnout se podchlazení;
 • posílit imunitní systém;
 • jíst dobře;
 • vypít nejméně 2 litry kapaliny denně;
 • dodržovat pravidla osobní hygieny;
 • včasné léčení nemocí urogenitálního traktu.

Pokud má žena studený močový měchýř, neměli byste váhat, ale okamžitě kontaktujte lékaře. Pak je možné nemoc řešit rychle a bez nepříjemných následků pro zdraví.

Studený močový měchýř: symptomy a léčba u mužů

U člověka, pokud vychladl močový měchýř, jsou přítomny příznaky cystitidy - zánětlivé chronické nebo akutní onemocnění sliznice uvedeného orgánu.

Je nutné porozumět symptomům a příčinám této nemoci a také tomu, jak ji léčit a jak jí předcházet.

Charakteristika, příčiny onemocnění

Podle statistik, mužský sex trpí cystitidou mnohem méně často než žena - pouze 1% mužů je diagnostikováno s chronickou formou onemocnění.

Toto je vysvětleno zvláštnostmi struktury mužského urogenitálního systému - dlouhý uretrální kanál, vzdálenost jeho otevření od análního otevření ztěžuje pro infekci vstoupit do pánevního systému, včetně t a do močového měchýře.

Mužská cystitida a prochází rychleji a snáze než žena.

V několika málo případech nemusí být zánět způsoben tím, že pacient má močový měchýř chlazený, ale je výsledkem přenosu infekce z jiných postižených orgánů nebo vystavení jiným vnitřním faktorům.

Jedním nebo druhým způsobem jsou příčiny onemocnění:

 • hypothermie - případ, kdy člověk vychladl orgán;
 • ignorování pravidel intimní hygieny;
 • závažná stresující situace ovlivňující imunitu;
 • prostatitis;
 • adenom;
 • pyelonefritida;
 • uretritida;
 • reverzní proudění moči;
 • pohlavně přenosné infekce;
 • imunodeficience;
 • procesy tvorby kamenů v genitourinárním systému;
 • nádor prostaty;
 • fistuly konečníku;
 • tuberkulóza všeho druhu;
 • další infekční a chronická zánětlivá onemocnění ledvin, urogenitální systém.

Je důležité poznamenat, že stejné kořenové příčiny mohou způsobit různou závažnost a následky nemoci, a to nejen v oblasti močového měchýře.

Klinické projevy cystitidy u mužů

Onemocnění je chronické a akutní.

Akutní projev se projevuje u člověka, který poprvé trpí cystitidou (ochlazuje orgány urogenitálního systému), nebo jej dlouho netrpěl.

S takovým studeným močovým měchýřem má většina mužů příznaky:

 • časté návštěvy toalety, zejména v noci;
 • "Falešné" naléhá;
 • velmi malé množství moči;
 • hmatná bolest při močení;
 • tmavá barva moči;
 • malátnost;
 • mírně zvýšená teplota.

Chronická forma se nerozlišuje živými symptomy, po určitou dobu je latentní, ale exacerbace se vyskytuje jednou nebo dvakrát ročně, zejména kvůli tomu, že nemocný člověk vychladl urinogenitální systém.

Muž má podobné projevy:

 • porušení obvyklého způsobu močení;
 • zhoršení zdraví a výkonu;
 • ne akutní, ale hmatatelná bolestivost při močení.

Běžné nachlazení močového měchýře u mužů se projevuje následujícími příznaky:

 • močová inkontinence;
 • pálení v močové trubici, chlazený močový měchýř;
 • ostré bolesti v břiše;
 • pocit "lámání" ve svalech a kloubech;
 • nepříjemný zápach moči;
 • přítomnost moči v moči, krvavé vměstky;
 • bolesti zad, bolesti dolní části zad;
 • silná podrážděnost;
 • nevolnost, někdy zvracení;
 • bolesti hlavy;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • vzhled nafouklé tváře;
 • horečný stav.

Co dělat, když člověk nalezne tyto příznaky v sobě, pokud předtím ochlazil pánevní orgány? Odpověď je jednoduchá - kontaktujte urologa co nejdříve.

Ignorování projevů nebo samoléčba může být tou správnou cestou k vážným a nebezpečným komplikacím v těle.

Metody diagnostických opatření

Před předepsáním léčby nachlazení močového měchýře se ošetřující lékař musí ujistit, že diagnóza je správná - zda je onemocnění skutečně způsobeno tím, že pacient má chlazený urogenitální systém.

Primární diagnóza - externí vyšetření, zejména palpace prostaty.

Pak musí člověk provést nezbytný soubor laboratorních testů:

 • analýza moči - odhaluje počet leukocytů, detekuje stopy hematurie (krev) a pyurie (hnis);
 • testy krevního vzorku - zkontrolujte přítomnost různých typů infekcí v těle, úroveň ESR, možnost alergické formy onemocnění;
 • bakteriální výsev moči a prvků obsažených v močové trubici - je určován původce onemocnění a je detekována reakce detekovaných bakterií na antibiotika;
 • škrábání, PCR testy - kontrola přítomnosti pohlavních nemocí.

Mechanická diagnostika je následující:

 • cystografie;
 • Ultrazvuk močového měchýře;
 • cystoskopie;
 • uroflowmetrie
 • další urologické studie.

Léčebné činnosti

Pokud je močový měchýř chlazený, musí člověk dodržovat tato jednoduchá pravidla, aby účinněji léčil a rychle se zbavil příznaků:

 • pokuste se chránit před hypotermií;
 • dodržovat lůžko;
 • užívat velké množství tekutiny v jakékoliv formě - asi 3 litry denně;
 • vzdát se alkoholu, mastných, kořeněných, smažených a příliš slaných potravin, které navíc přetížují ledviny.

Je důležité pít dostatek vody. Pomáhá velmi dobře zmírnit stav brusinkové šťávy, je nutné pít hojně ve formě tepla, můžete přidat k němu odvar z heřmánku a citronu.

Tento nádherný bylinný lék s antimikrobiálním účinkem opravdu pomáhá při komplexní léčbě. Můžete pít a teplý heřmánkový čaj s citronem.

Léčba léky se skládá z antibiotik, léků proti bolesti a antispasmodik, protizánětlivých léčiv, imunoterapie a léků, které zlepšují mikrocirkulaci krve, homeopatii.

Zejména mohou být předepsány následující léky:

 • Phytolysinová pasta - bylinná antibakteriální protizánětlivá léčiva;
 • "Monural", "Oletetrin", "Negram", "5-Nok" - antibiotická činidla, která ničí membrány buněčných virů;
 • "Cyston" - rostlinný protizánětlivý diuretický lék;
 • "Drotaverin", "No-shpa" - léky proti bolesti proti křečím.

Je důležité pochopit, že antibiotika nemohou být použita samostatně. Koneckonců, jak je uvedeno výše, lékař předepíše určitý typ antibiotika na základě výsledku analýzy bakposevoy moči.

Tato analýza odhaluje původce onemocnění a ukazuje, na která antibiotika má citlivost.

Nesprávně zvolené antibiotikum nemůže jednoduše pomoci a výrazně zhoršit zdravotní stav.

Jediné, co člověk může dělat, když čeká na schůzku s lékařem, je vzít si 1 sáček s lékem „Monural“ - jedná se o širokospektrální antibiotikum, které může být užíváno doma k úlevě od nemoci.

Ale po jeho užívání je stále nutná léčba urologem, protože tento lék nevyléčí, ale pouze zastíní příznaky.

Antibiotika jsou nemocná lékařským předpisem, obvykle během jednoho až jednoho a půl týdne.

Nemůžete přestat užívat lék sami, a to ani na pozadí úlevy, což způsobí vznik chronických forem cystitidy.

Pokud se člověk neobnoví, symptomy zůstanou, lékař předepíše jiný, silnější lék.

Při komplikacích, porušování odtoku moči v důsledku toho, že pacient vychladl orgány urogenitálního systému a neútočil proti cystitidě, nebo při použití samoléčby, mohou být vyžadovány chirurgické metody.

V chronické formě onemocnění způsobené adenomem prostaty se tento odstraní, aby se normalizoval tok moči.

U obzvláště pokročilé formy cystitidy (gangrenózní) se odstraní veškerá mrtvá tkáň močového měchýře.

Chirurgie se také používá pro rozsáhlé zánětlivé procesy v sliznici močového měchýře.

Prevence nemocí

K tomu, aby jeden případ nachlazení nevystoupil do chronické cystitidy, je důležité podstoupit celý průběh léčby.

Chybou mnoha mužů je přestat užívat antibiotika poté, co symptomy zmizí.

Pokud se nemoc neléčí, může se rozšířit do sousedních orgánů a pak se proměnit v pyelonefritidu, ureterální reflux, tvorbu píštěle, opožděný odtok moči a gangrénu.

Po úplném vyléčení, aby se zabránilo vzniku chronické formy nebo komplikací symptomů, musí člověk dodržovat tato pravidla:

 • vyhnout se případům podchlazení;
 • dodržovat hygienu genitálií;
 • včas řešit jakékoli infekční nebo zánětlivé onemocnění;
 • dodržujte režim pití (až 2 litry tekutiny denně);
 • posílit dostupné metody imunitního systému.

Závěrem bych rád poznamenal, že chlad z močového měchýře je onemocnění, které vyžaduje včasnou léčbu a preventivní opatření, aby se mu v budoucnu zabránilo.

Ignorování příznaků cystitidy, přerušení léčby, zanedbávání jejich zdraví může vést k chronickým formám a problémům, které lze vyřešit pouze chirurgicky.