Unidox Solutab

Výrobce drogy Unidox Solutab: Yamanouchi evropa, Nizozemsko

Unidox Solutab, jehož účinnou látkou je doxycyklin amohydrát, je semisyntetické antibiotikum ze skupiny tetracyklinů - první velká skupina antimikrobiálních látek, pro které byl použit termín „širokospektrá antibiotika“.

Uvolňovací forma léku Unidox Solutab

Unikátní dávkovači forma Solyubab je výsledkem farmakologické technologie Yamanouchi Europe a je novou generací „léků šetrných k pacientům“.
Solutab je speciální forma tablet, které mohou být užívány celé uvnitř, mohou být rozděleny na části nebo žvýkány, mohou být rozpuštěny ve vodě, aby se vytvořil příjemný roztok suspenze nebo suspenze s příjemnou chutí. Tato dávková forma umožňuje zvýšit účinnost léčiva díky lepší biologické dostupnosti, snížit vedlejší účinky, zlepšit snadnost podávání, což zajišťuje dodržování předepsaného léčebného režimu a v důsledku toho i lepší výsledky léčby.

Farmakokinetika léku Unidox Solutab

Unidox Solutab je téměř kompletně absorbován perorálním podáním. Jíst jídlo nebo mléko významně neovlivňuje vstřebávání léku. Neutrální reakce monohydrátu doxycyklinu zabraňuje rozvoji ezofagitidy, která se vyskytuje při použití hydrochloridu doxycyklinu nebo hyklátu. Doxycyklin se reverzibilně váže na plazmatické proteiny (80–90%), dobře proniká do tkání a špatně do mozkomíšního moku (10–20%) sérových hladin. Léčivo se hromadí v retikuloendoteliálním systému a kostní tkáni; schopny dosáhnout vysokých koncentrací v ženských pohlavních orgánech a aktivně ovlivnit infekční agens. Lék proniká placentární bariérou, v malých množstvích je určován v lidském mléku. Přibližně 40% léčiva je vylučováno renálními tubuly ve formě biologicky aktivních forem, 20-40% je vylučováno stolicí ve formě inaktivních forem (chelátů). Poločas léku u pacientů s poruchou funkce ledvin se nemění, protože se zvyšuje jeho vylučování stolicí. Hemodialýza a peritoneální dialýza neovlivňují hladiny doxycyklinu v séru.

Citlivost mikroorganismů na lék Unidox Solutab

Unidox Solutab je účinný proti mnoha gram-pozitivním a gram-negativním bakteriím, včetně intracelulárních mikroorganismů (chlamydie, mykoplazmy, rickettsia, protozoa, a dokonce i anaerobů).
Rezistence kmenů vůči doxycyklinu je obvykle vzácná a vztahuje se na některé případy nozokomiálních infekcí. Patogeny infekcí získaných komunitou jsou obvykle citlivé na doxycyklin.
Ve speciální studii (Eckart M., 1975) v Německu byla stanovena citlivost na doxycyklin a tetracyklin u 3103 bakteriálních kmenů získaných od pacientů léčených praktickými lékaři, kde bylo zjištěno, že převážná většina kmenů je citlivých na doxycyklin a v menší míře na na tetracyklin.
Ve studii Morel S. (1980) provedené ve Francii bylo testováno 30 000 nemocničních kmenů a bylo prokázáno, že citlivost těchto kmenů byla vyšší než u jiných tetracyklinů a úroveň rezistence vůči doxycyklinu se v letech 1975-1978 nezměnila. kdy byla tato studie provedena.
Tabulka 1 ukazuje výsledky studie Forsgrena A. a kol. (1982), který studoval citlivost antibiotik na 100 kmenů nejběžnějších mikroorganismů vyskytujících se v obecné praxi. Tato data ukazují, že myorganismy jsou významně citlivější na doxycyklin než na jiná antibiotika. Výhodou léčiva je také skutečnost, že při standardním dávkování není rezistence u kmenů kolonizujících střeva.

Indikace pro použití léku Unidox Solutab

Hlavní indikace pro použití léku Unidox Solutab jsou: 1) infekce dýchacích cest a ORL orgánů; 2) gastrointestinální a urogenitální infekce (včetně kapavky, primárního a sekundárního syfilisu); 3) hnisavé choroby kůže a měkkých tkání (včetně akné).

Unidox Solutab při léčbě chlamydiové infekce

V současné době je zvláštní pozornost věnována chlamydiální infekci pánevních orgánů, protože tato infekce může vést k vážným následkům, včetně neplodnosti, mimoděložního těhotenství. Unidox Solutab je účinný při léčbě chlamydiových infekcí urogenitálního systému u žen i mužů. Léčba doxycyklinem v dávce 200 mg denně po dobu 1 týdne byla účinná u většiny pacientů a v 90-100% vedla k eliminaci mikroorganismu; léčivo bylo stejně účinné jako azithromycin, roxithromycin, ofloxacin (Weber J.T., et al., 1995; Resales M., et al., 1993; Lidbrink P., et al., 1993; NuovoJ., 1995; NilsenA. ettal. 1992). Ukázalo se, že použití doxycyklinu v kombinaci s cefalosporiny nezvyšuje účinnost tohoto typu terapie (Hemsell D.L., et al., 1994).

Kontraindikace pro užívání léku Unidox Solutab

Kontraindikace k užívání léčiva je přecitlivělost na tetracykliny. Rovněž je nutné se vyhnout předepisování léku těhotným ženám po 4. měsíci těhotenství a dětem mladším 12 let, pokud je to možné.

Výhody léku Unidox Soljutab

Unidox Solutab je lék širokého spektra antibakteriálních účinků, včetně proti intracelulárním mikroorganismům (chlamydia, mykoplazmy, atd.). Biologická dostupnost léčiva je 95%. Neutrální reakce monohydrátu doxycyklinu v lékové formě Unidox Solutab eliminuje výskyt ezofagitidy, ke které dochází při použití hydrochloridu xycyklinu nebo hyklátu. Při použití tohoto léku existuje minimální riziko nežádoucích účinků.

Co pomáhá Unidox Solutabu? Návod k použití. Unidox Solyutab pro nachlazení

Unidox Solutab: návod k použití

Tetracyklinová antibiotika mají negativní vliv na vitální aktivitu spermií. Tato skutečnost byla prokázána vědci z University of Nevada. Proto, v každém případě, nemůžete self-léčit a naplánovat těhotenství, pokud manžel přijal doxycyklin v poslední době. Nicméně, léčba závažných onemocnění způsobených bakteriální flórou dnes bez antibiotik si nemůžeme představit. Unidox soluta vám může být předepsána pro komplikované hnisavé quinsy, které mohou způsobit poškození srdce, nemoci močového měchýře a ledvin a pneumonii. Unidox Solutab je dostupný pouze v tabletách. Tetracykliny jsou také předepisovány ve formě injekcí, docela bolestivé. Vzhledem k tomu, že se tetracyklinové sloučeniny hromadí v dentinu a způsobují zubní kaz, Unidox Solutab není určen k léčbě dětí.

Antibiotika nemohou vyléčit zima! Proto můžete vidět, jak se lékárníkova oči naplní krví v lékárně, když se ptáte na „nějaké antibiotikum pro krk“. Protože příčinou běžného nachlazení jsou ve většině případů viry - pokročilejší organismy, proti nimž antibiotika nepracují, bez ohledu na to, jak jsou nadbytečné a účinné proti bakteriím! Chlad a bronchitida jsou extrémně vzácně bakteriální povahy. Je velmi těžké rozlišit, kdy je virus na vině za nemoc, a když se jedná o bakteriální flóru. Bakteriální povaha je charakteristická pro onemocnění močového měchýře, sinusitidu, otitis.

Nepřestávejte užívat předepsaná antibiotika až do konce léčby. Zbývající bakterie mohou růst a komplikovat průběh onemocnění. Antibiotika pro prevenci některých nemocí mohou být užívána pouze na radu lékaře. Například prevence je prováděna u rekrutů, protože lidé v armádě trpí častějšími respiračními infekcemi. Unidox Soluteb není užíván s alkoholem. Důvodem nedostatku důvěry v antibiotika je dlouhodobá zkušenost s jejich iracionálním použitím. V přibližně 55% všech antibiotických receptů je to neopodstatněné! Vzhledem k tomu, že bakterie zmutovaly v důsledku nekontrolovaného příjmu antibiotik, musejí uvolňovat stále více nových forem. Milá antibiotika, která jsou předepsána, když všechna známá antibiotika jsou bezmocná, se nazývají rezervní antibiotika. Uměle nafouknou cenu, aby je nikdo nemohl koupit. Pokud se tato všudypřítomná antibiotická léčba nezastaví, do roku 2020 nebudou všechny typy antibiotik působit na mikroby, protože mají vysokou schopnost adaptace.

Antibiotika jsou potřebná pouze v obtížných situacích, kdy se tělo nedokáže vyrovnat. Pokud zneužijete předepisování antibiotik, prospěšné bakterie již nebudou zasahovat do reprodukce škodlivé. Alergie se mohou vyvíjet nejen na antibiotikum, které je neustále předepisováno, a proto se stalo antigenem imunitních buněk, ale také celé skupiny antibiotik, ke kterým patří. Nalezení adekvátní léčby v tomto případě se stává mnohem obtížnější. Imunitní systém navíc začíná reagovat na normální antigeny nesprávně.

Antibiotikum vám nepomůže kašlat, protože to může být způsobeno viry nebo astmatem a bakteriální příčiny kašle jsou na posledním místě. Vlastní léčba antibiotiky je příčinou šíření infekcí. Těhotné a kojící ženy ve výběru antibiotik by měly být léčeny se zvláštní péčí. Tetracyklin a levometsitin je u dětí zakázán.

Existují případy lékařské chyby, když pediatr například chybí nástup pneumonie. Z těchto příběhů dospěly matky k závěru, že vzhledem k tomu, že lékaři stále nic nechápou, bylo by hezké pít antibiotikum "jen pro případ". To je v zásadě špatné. Ale i s takovými tvrdohlavými pacienty, i když jsou obtížní, musí pracovat, když přijdou s následky samoléčby. Před vynálezem penicilinu zemřelo 60% pacientů s pneumonií. Samozřejmě, antibiotikum může být spása, ale pouze pokud existuje důkaz. Pokud se vytváří nový mikrobiální kmen, vyžaduje vývoj nové generace antibiotik s různými vlastnostmi.

První tři dny je horečka s ARVI způsobena virem. Pokud je však pozorován dále, téměř vždy to znamená bakteriální komplikace. Sledujte odpočinek a pijte antivirový - arbidol, amiksin. Pijte čaj s medem a lípou. Někdy s komplikacemi není teplota. V každém případě, pokud po ORVI přetrvává silná slabost, mělo by to způsobit obavy.

Nemoci, jako je rýma, angína, bronchitida a laryngitida, vyskytující se bez komplikací, nejsou léčeny antibiotiky. Furunkulóza, herpes, chronický průjem, HIV - to vše oslabuje imunitní systém a v těchto případech jsou samozřejmě nutná antibiotika.

Lékaři, pokud je to možné, se snaží předepsat antibiotika uvnitř, a ne ve formě injekcí. Pamatujte si příznaky akutní bakteriální infekce, která vyžaduje antibiotika: jedná se o přetrvávající horečku, prudce zvýšenou ESR v krevním testu a po zlepšení progrese onemocnění. Nežádejte lékaře, aby Vám předepsal antibiotikum. Ve vyspělých zemích je normou bakteriální výsev, pokud průběh nemoci umožňuje čekat na jeho výsledky. Čekání na výsledek může trvat asi týden, ale předpis antibiotika bude velmi přesný.

Nezapomeňte, že primárním úkolem v boji proti infekci je imunita. Antibiotika jsou pouze pomůckou. Není třeba snižovat teplotu na 39 ° C, udržovat tělo s vitamíny.

Někdy pacienti s teplotou 40 ° C jsou přivedeni do nemocnice, protože všechna možná antibiotika již byla použita. Bohužel, zásoby antibiotik nejsou nekonečné, ale odolnost vůči nim se vyvíjí velmi rychle.

Nezodpovědný postoj k užívání antibiotik nás může přivést zpět k éře před antibiotiky. To znamená, že bolest v krku může znovu způsobit smrt. 8 milionů dětí na světě do 5 let umírá na infekce. Úroveň rezistence na pneumonii dosahuje katastrofické hodnoty - 70%. Po 30 letech se všechny mikroby mohou stát rezistentními vůči všem existujícím lékům a pak i od otěru může zemřít. Farmakologie hledá cestu z této obtížné situace. Bakterie jsou stále největší populací organismů.

Unidox Soljutab - indikace a návod k použití, vedlejší účinky a kontraindikace, analogy

Infekční onemocnění, zejména v těžké formě, vyžadují seriózní přístup k léčbě. Často předepisovaným lékem je antibiotikum Unidox Solutab, jehož návod k použití stanoví indikace pro použití. Za jakých diagnóz je lék obzvláště účinný, jak jej správně používat, zda existují kontraindikace - odpovědi na všechny otázky abstraktně.

Co je Unidox Solutab?

Registr léků (RLS) přiděluje Unidox solutab jako antibiotikum tetracyklinové skupiny. Léčivo má bakteriostatický účinek - inhibuje syntézu proteinů v mikrobiálních buňkách. Mezinárodní název je Doxycyklin Solutab. Nástroj se týká silných širokospektrých antibiotik. Lék zabraňuje mikroorganismům:

 • mykoplazma;
 • chlamydie;
 • spirochety;
 • leptospiram;
 • meningokoky;
 • stafylokoky;
 • enterokoky;
 • pneumokoky;
 • Rickettsia;
 • borrelia;
 • moraxella.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Podle návodu k použití se Unidox skládá z účinné látky monohydrátu doxycyklinu a pomocných složek. Sorlutab je zpravidla dostupný ve formě rozpustných tablet, které se používají k perorálnímu podání. Děti se ředí vodou a podávají se v suspenzi. Tablety antibiotik:

 • Baleno v plastových blistrech - po 10 kusech;
 • mají bikonvexní tvar;
 • barva - odstíny žluté;
 • příjemná vůně a chuť;
 • na jedné straně je zářez, na druhé - značka 173.

Účinná látka

Hlavní účinnou látkou přípravku Unidox je doxycyklin, který patří do široké škály tetracyklinů. Díky použití Solutabu vzniká farmakologický účinek na patogenní mikroorganismy. Koncentrace doxycyklinu v jedné tabletě je 100 mg. V důsledku aplikace:

 • doxycyklin snižuje aktivitu patogenních bakterií;
 • ovlivňuje membránu ribozomálních buněk;
 • zastavuje syntézu RNA mikroorganismů.

Pomocné látky

Aby se usnadnilo použití, aby se zachoval tvar tablety, snadnost rozpouštění, přidají se k antibiotiku excipienty. Dávají Solutabu příjemnou chuť a vůni. Mezi další složky patří:

 • stearát hořečnatý;
 • hypromelóza;
 • monohydrát laktózy;
 • koloidní bezvodý oxid křemičitý;
 • sacharin;
 • nízká substituovaná hyprolosis;
 • krystalická mikrocelulóza.

Antibiotika Unidox Soljuab - indikace pro použití

Lék je předepsán k boji proti chorobám vyvolaným bakteriemi, které jsou citlivé na doxycyklin. Pozitivní výsledky jsou pozorovány při léčbě a prevenci infekcí kůže, gastrointestinálního traktu, močového systému. Užívání léku je účinné u diagnóz:

 • těžké zima;
 • sinusitida;
 • tonzilitida;
 • otitis media;
 • tracheitida;
 • faryngitida;
 • chronická bronchitida;
 • endometritida;
 • Gardnerellosis;
 • uretritida;
 • pyelonefritida;
 • absces plic;
 • chlamydie;
 • kapavka;
 • syfilis;
 • cholecystitis;
 • cholera;
 • osteomyelitidu;
 • mor;
 • gastroenterocolitis;
 • trachoma.

Co pomáhá

Drug Solyutab překonává ostatní ve spektru antibakteriálních účinků. S ním se můžete vyrovnat s velkým počtem infekcí. Lék je účinný v případě:

 • drozd;
 • pooperační hnisání;
 • malárie;
 • sepse;
 • antrax;
 • brucelóza;
 • černý kašel;
 • bronchopneumonie;
 • bakteriální prostatitis;
 • pohlavní lymphogranuloma;
 • amébní úplavice;
 • uretrocystitis;
 • komunitní pneumonie;
 • inguinální granulomy;
 • akutní bronchitida;
 • pleurální empyém;
 • endocervicitis;
 • cholecystitis;
 • yersiniosis;
 • cholera;
 • leptospiróza.

Mechanismus působení

Doxycyklin, účinná látka tetracyklinového antibiotika, narušuje proces syntézy proteinů v buňkách bakterií. To zastaví jejich růst, reprodukci, zastaví infekci. Doxycyklin se vstřebává v zažívacím traktu, distribuuje se do tkání těla, s výjimkou míchy. Zobrazuje se ve formě neaktivních forem přes střeva. Iniciativa antibiotik ve vztahu k:

 • Gram-pozitivní bakterie - Staphylococcus epidermidis, Streptococcus haemolyticus;
 • gram-negativní mikroorganismy - Enterobacter spp., Salmonella spp., Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis.

Unidox - návod k použití

Anotace k léku - soubor informací užitečných pro ošetřujícího lékaře. Unidox, jako silné antibiotikum, vyžaduje nejen dodržování dávky a průběh. Aby bylo možné úspěšně zvládnout infekci, musí lékař tyto pokyny prostudovat a zjistit:

 • složení;
 • mechanismus účinku léku;
 • indikace pro použití;
 • specifická léčba nemocí;
 • kontraindikace a vedlejší účinky;
 • doporučené dávky;
 • zvláštnosti interakce Unidoxu s jinými léky;
 • metody použití.

Sexuálně přenosné infekce

Lékaři prokázali účinek léků tetracyklin skupiny na boj proti pohlavně přenosným infekcím. Důležitým bodem je správná diagnóza, která určuje způsob léčby antibiotikem. Pro pozitivní výsledky doporučujeme:

Antibiotikum Astellas Unidox Solutab - recenze

Hlavní je přežít první den! Léčí i ureaplasmózu!

Dvakrát jsem se seznámil s "Unidox Solutab". Obecně se domnívám, že se jedná o jeden z univerzálních léků pro léčbu jakékoli infekce. Stačí se podívat na instrukce: mohou vyléčit vše od syfilisu po plicní onemocnění. No a musela jsem se k němu uchýlit.

Jak jsem se choval k nachlazení. Poprvé jsem tyto pilulky vyzkoušel asi před dvěma lety, když jsem byl velmi nemocný. Tam byl přetrvávající chlad se suchým kašlem, a když jsem narazil na teplo, nízká - 37,1 zůstal po dobu dvou týdnů. Abych byl upřímný, strach. Proto jsem byl rád, když jsem nakonec dostal antibiotikum. Pili to po dobu 10 dnů na dvě pilulky. Ano, přiznám se, pak se vyskytly problémy se žaludkem - na konci recepce se stal strašně nemocným. Ale pak jsem žila sama, zjevně zasažená úzká dávka. Po úspěšné léčbě nachlazení se žaludek rychle vrátil do normálu, nevznikly žádné vážné problémy.

Léčíme ureaplasmózu! Podruhé jsem si pilulku vzal před měsícem. Napsal jsem je. gynekolog! Neustále mám zánětlivý proces v děložním čípku, ale s četnými analýzami nebyly žádné skryté infekce. A pak se gynekolog vážně přiblížil k případu, pečlivě se podíval na testy a ukázalo se, že jsem měl. ureaplasmóza Slyšel jsem o tom poprvé v mém životě). Lékař řekl, že by mohl být pohlavně přenášen, takže spolu s mým přítelem pili dvě tablety po dobu 10 dnů.

Trochu očistit nebo antibiotika a ok. O účinku mohu říci, že tablety nezpůsobily žádné zvlášť nesnesitelné nepohodlí. Stejně jako. laxativní) Mluvili s mým milovaným malým mužem a přiznal, že hned po těchto pilulkách se jeho žaludek zcela uvolnil)) Mám stejné téma. Tak co? Dvakrát každý den sedět na záchodě půl hodiny - není to fatální)

A přesto: když plánujete pít tyto pilulky, věnujte zvláštní péči o sebe první den. Bylo to na můj první den, asi půl dne poté, co jsem si vzal pilulku, že se moje hlava strašně bolela. A nemocný až do noci. Ale v následujících dnech jsem se cítil dobře.

Řeknu, že v mé první seznámení s pilulkami to nebylo mimochodem. Možná je to kvůli tomu, že piju i teď a antikoncepční pilulky (nezapomeňte, že účinek, který zhoršuje antibiotika). To je všechno.

Cena Nyní lékárny velmi rychle nafouknou ceny léků, takže dvě balení po 10 tablet mě stálo asi 800 rublů. Drahé, ano, ale obecně, ve srovnání s cenami těchto léků, se ukazuje, že jsou ve střední cenové kategorii.

Tipy nebo jak snadné je spolu s antibiotiky žít. Jíst hojně před přijetím pilulky, to je nejlepší rozpustit v malém množství vody. Za minutu zmizí! Udělejte si pauzu mezi užíváním tablet asi půl dne. Také v prvních dnech jsem opravdu chtěl pít - dobře, to je přirozené: pilulky jsou silné, tělo chce se jich zbavit co nejdříve. Proč nepít více vody? A konečně: v žádném případě nepijte alkohol v době, kdy léčíte! Samozřejmě, antibiotika nejsou pro naše tělo příliš přirozená, takže udělejme vše pro to, aby naše zdraví během léčby netrpělo.

Unidox Solutab: cena, recenze, analogy

Unidox Solutab instrukce

Návod k použití Unidox Solutab obsahuje úplný popis léku a jeho působení: složení, indikace, použití v léčbě, kontraindikace, vedlejší účinky, náklady, analogy a recenze.

Forma, složení, balení

Lék se vyrábí ve formě tablet, které se rozpouštějí v ústní dutině a nemají potřebu polykat. Tvar je bikonvexní, kulatý. Barva je světle žlutý tón s odstínem šedé. Na jedné straně je separační riziko a kódové písmeno 173 na druhé straně.

Účinná látka Unidox Solutab monohydrát doxycyklinu je doplněna mikrokrystalickou celulózou, monohydrátem laktózy, sacharinem, koloidním oxidem křemičitým, bezvodou nízko substituovanou hyprolosou, stearátem hořečnatým a hypromelózou v požadovaném množství.

Obalem léku je obal lepenky, který je uložen v blistru s deseti tabletami.

Podmínky a podmínky skladování

Lék se uchovává v teplotních podmínkách od 15 do 25 stupňů po dobu nejvýše pěti let. Děti by neměly být povoleny na místech, kde je lék uložen.

Farmakologie

Unidox Solutab označuje antibiotika tetracyklinové skupiny se širokým spektrem účinku. Schopen bakteriostatických účinků a inhibice procesu syntézy buněčného proteinu v buňce patogenu v důsledku jeho interakce s podjednotkami ribozomu (30S).

Aktivita léku se rozšiřuje na několik gramnegativních a grampozitivních anaerobů, včetně některých prvoků.

V případě vzniku rezistence, kterou některé patogeny získají na aktivní složku přípravku, je však třeba vzít v úvahu rezistenci patogenu vůči jakékoli medikaci z této skupiny.

Farmakokinetika

Absorpce léku, příjem potravy, který nemá žádný účinek, je rychlá a vyskytuje se téměř úplně. Maximální koncentrace doxycyklinu v krevní plazmě dosahuje do dvou hodin po užití tablety.

Účinná látka léčiva se váže na plazmatické proteiny o 90%, což je reverzibilní a má dobrou schopnost pronikat do tkání. Míra pronikání do tekutiny míchy je nízká a tvoří nejvýše 20% celkové koncentrace v krevní plazmě. Když si funkce jater udržuje normální hladinu, léčivo se koncentruje desetkrát v žluči více než v plazmě. V slinné tekutině se nachází až 25% celkové koncentrace doxycyklinu v účinné látce.

Je zaznamenána penetrace doxycyklinu přes bariéru placenty a malé množství do mateřského mléka.

Dentin a kostní tkáň mohou akumulovat účinnou látku Unidox Solutaba.

Metabolický proces ovlivňuje pouze malou část doxycyklinu.

Biologický poločas po užití léku perorálně jednou trvá až osmnáct hodin, opakované dávky se odstraňují déle než jeden den.

Mírně méně než polovina dávky může být eliminována ledvinami prostřednictvím biologicky aktivní formy, zbytek zhasne, následuje střevo ve formě neaktivních chelátů.

Indikace přípravku Unidox Solutab

Lék Unidox Solubab je předepisován k léčbě pacientů, kteří trpí infekčními zánětlivými onemocněními, která jsou způsobena mikroorganismy, které jsou citlivé na účinky léčiva.

Infekční onemocnění dýchacích cest

 • léčba faryngitidy;
 • pleurální empyémy;
 • akutní bronchitida;
 • absces plic;
 • obstrukční plicní onemocnění v akutním stadiu;
 • tracheitida;
 • komunitní pneumonie;
 • laloková pneumonie;
 • bronchopneumonie.

Infekční onemocnění ORL orgánů

Nemoci genitourinárního infekčního charakteru

 • léčba cystitidy;
 • endometritida, salpingoophoritis a endocercevita v kombinaci s jinými léky;
 • pyelonefritida;
 • bakteriální prostatitis;
 • akutní forma orchiepididymitidy;
 • uretritida;
 • urogenitální mykoplazmóza;
 • uretrocystitis.

Infekční onemocnění, která jsou přenášena pohlavně

 • léčba chlamydia urogenital;
 • pohlavní lymphogranulomas;
 • syfilis u pacientů, kteří netolerují penicilin;
 • inguinální granulomy;
 • kapavka nekomplikovaná.

Infekční onemocnění žlučových cest a trávicího traktu

 • léčba průjmů cestujících;
 • cholera;
 • amebická nebo bacilární dyzenterie;
 • yersiniosis;
 • gastroenterocolitis;
 • cholangitida;
 • cholecystitis.

Kožní infekce

 • léčba infekcí ran v důsledku kousnutí zvířete;
 • těžké akné jako součást kombinované terapie.
 • léčení trachomu v kombinaci s jinými léky.

Další infekční a zánětlivá onemocnění

 • ošetření yaws;
 • brucelóza;
 • legionelóza;
 • černý kašel;
 • chlamydie;
 • erhilóza granulocytů;
 • rickettsiosis;
 • bartonelóza;
 • Q horečka;
 • Skalnatá horská skála;
 • bartonelóza;
 • tyfus;
 • Lymská nemoc;
 • Sibiřské vředy;
 • tularémie;
 • ornitóza;
 • mor;
 • psittakosis;
 • aktinomykóza;
 • leptospiróza;
 • malárie;
 • osteomyelitidu;
 • peritonitida;
 • endokarditida septická subakutní;
 • sepse.

Lék je také doporučován jako preventivní opatření pro cestující, aby se zabránilo malárii a těm, kteří mají podstoupit operaci, aby se zabránilo komplikacím hnisavého charakteru.

Kontraindikace

Kontraindikace na schůzku jsou také k dispozici, proto při zvažování možností léčby nemoci zahrnující tento lék, je třeba věnovat pozornost. Unidox Solutab by neměl být předepisován: t

 • pokud jsou u pacienta zjištěny poruchy ledvin nebo jater v těžké formě;
 • s vysokou mírou přecitlivělosti na antibiotika této skupiny;
 • porfyrie;
 • těhotenství a krmení;
 • děti do osmi let.

Návod k použití přípravku Unidox Solutab

Lék můžete užívat různými způsoby: rozpustit v malém množství vody, abyste získali suspenzi, polykali, rozdělili na části nebo žvýkali, následovali mytí. Doporučuje se užívat lék kombinovaný s jídlem nejméně dvě hodiny před spaním.

Délka léčby není delší než deset dnů.

U dospělých pacientů a dětí po dosažení osmi let věku je tělesná hmotnost vyšší než padesát kilogramů předepsána v první den léčby, 200 miligramů denně v jedné nebo dvou dávkách, poté 100 miligramů denně. Pokud je infekce závažná, lze denně aplikovat 200 miligramů denně.

Když tělesná hmotnost dítěte nad osm let nedosáhne 50 kilogramů, léčivo se podává v průměrné denní dávce 4 miligramy na kilogram hmotnosti v první den léčby a pak 2 miligramy na kilogram hmotnosti denně. Pro těžké infekce můžete aplikovat denní dávku prvního dne.

Léčba trvá až deset dní.

Dospělí: 100 miligramů dvakrát denně po dobu jednoho týdne nebo jednoho dne léčby, 300 miligramů dvakrát denně. Druhá dávka dávky se provede hodinu po první dávce.

100 miligramů dvakrát denně po dobu dvou týdnů.

100 miligramů dvakrát denně po dobu čtyř týdnů.

Urogenitální infekce nekomplikované

100 miligramů 2x denně po dobu jednoho týdne.

100 miligramů denně. Délka recepce je 6 až 12 týdnů.

100 miligramů 2x denně po dobu jednoho týdne.

 • malárie: po 100 mg. den, jeden den nebo dva před cestou, během cesty, každý den a měsíc po jejím dokončení. Děti po 8 letech v dávce 2 mg / kg tělesné hmotnosti denně. Profylaktický příjem léků by neměl překročit čtyři měsíce.
 • cestovní průjem: 200 mg. první den cesty a dále na 100 mg. všechny ostatní dny. Přijetí k provedení ne více než tři týdny.
 • leptospiróza: 200 mg. jednou týdně, po celou dobu pobytu v oblasti s nepříznivou situací v souvislosti s infekcí a pak na konci pobytu dalších 200 mg.
 • infekce lékařským potratem: 100 mg. jednu hodinu před procedurou a 200 mg. po jeho dokončení.

Maximální přípustná denní dávka léčiva

Pro dospělého pacienta: 300 miligramů;

Pro dítě po 8 letech (tělesná hmotnost vyšší než 50 kg): 200 miligramů;

Pro dítě po 8-12 letech (tělesná hmotnost nižší než 50 kg): 4 mg / kg.

U pacientů trpících renální insuficiencí by měla být dávka léčiva snížena.

Unidox Solutab během těhotenství

Během těhotenství je Unidox Solutab kontraindikován. Nicméně, s naléhavou potřebou léčit ženu, jeho jmenování se koná. Je třeba mít na paměti, že doxycyklin jako účinná látka léčiva může mít velmi nepříznivý vliv na vývoj plodu. Proto je v době předepsání léčby žádoucí vyloučit těhotenství. Kojení je zakázáno kvůli pronikání doxycyklinu do mléka ženy.

Unidox Solutab pro děti

Děti Unidox Solutab se nedoporučuje jmenovat do věku osmi let.

Vedlejší účinky

Účinky, které se kvalifikují jako přelévání z užívání Unidox Soluteb, ovlivňují různé systémy těla.

Pacienti si stěžují na dysfagii, zvracení a nevolnost, průjem, anorexii, pseudomembranózní kolitidu, enterokolitidu, vředy jícnu, ezofagitidu, cholestázu a zbarvení jazyka v tmavé barvě. Při dlouhodobé léčbě je možné, že játra budou postižena. To zejména ohrožuje pacienty s jaterní nebo renální insuficiencí.

Ve formě fotosenzitizace, stejně jako rozvoj dermatitidy exfoliativní a erytematózní nebo makulopapulární vyrážky.

Možné reakce ve formě kopřivky, erythema multiforme, angioedému, anafylaktických reakcí, perikarditidy, syndromu podobného sérové ​​nemocnosti a systémového lupus erythematosus ve formě exacerbace.

Je možná hemolytická anémie, eosinofilie, neutropenie, trombocytopenie a pokles protrombinové aktivity.

U pacientů, kteří užívali lék po dlouhou dobu, může tkáň žlázy štítné žlázy ztmavnout tmavě hnědou barvou. Tento jev je reverzibilní.

Vyskytly se stížnosti na dvojité vidění a výskyt rozmazaného vizuálního obrazu. Došlo také k závratě a vestibulární poruchy zvýšily RF tlak.

Ve formě zvyšování zbytkového dusíku v močovině.

Systém svalů a kostí

Osteogeneze se zpomaluje, normální vývoj zubů u dětí je narušen formou hypoplazie skloviny a změnami jejich barvy.

Ve formě projevů superinfekce: kandidóza, vaginitida, glositida, proktitida, stomatitida.

Předávkování

Příznaky předávkování jsou ty vedlejší účinky, které se zhoršují a mají škodlivý účinek na játra. Ty se projeví ve formě horečky, zvracení, azotémie, žloutenky, zvýšené hladiny transamináz a protrombinového času.

Léčbu pacienta okamžitě umyjte žaludkem a po silném pití začněte zvracet. Přidělené aktivním uhlím a osmotickým laxativům. Provádění hemodialýzy a peritoneální dialýzy není účinné.

Lékové interakce

Při současném užívání doxycyklinu s různými léky se mohou objevit následující účinky:

 • Kombinace s antacidy obsahujícími hořčík, vápník, hliník, jakož i laxativa obsahující železo, hydrogenuhličitan sodný a hořčík mohou snížit absorpci doxycyklinu. Proto jsou přijímáni s přestávkou nejméně tři hodiny.
 • Dávka nepřímých antikoagulancií bude vyžadovat úpravu, protože doxycyklin inhibuje střevní mikroflóru, což zase vede ke snížení indexu protrombinu.
 • Účinnost baktericidních antibiotik je snížena.
 • Spolehlivost antikoncepčních prostředků, které obsahují estrogenové hormony, se výrazně snižuje a zvyšuje se riziko acyklického krvácení.
 • Koncentrace doxycyklinu v krevní plazmě bude snížena v kombinaci s ethanolem, barbituráty, karbamazepinem, fenytoinem, rifampicinem.
 • Retinol spolu s doxycyklinem ovlivňuje zvýšení intrakraniálního tlaku.

Další pokyny

V souvislosti s možností ovlivnění protrombinového času je třeba pečlivě sledovat předepisování léčiva u pacientů trpících koagulopatií.

Mělo by být sledováno, aby byl tento lék užíván u pacientů s poruchou funkce ledvin, aby se zabránilo zvýšení azotémie.

Dlouhodobá léčba léky vede k potřebě kontrolovat laboratorní krevní parametry a funkci ledvin a jater.

Aby se předešlo negativním následkům, je nutné upozornit pacienta na omezení vystavení slunečnímu záření během počátečního období léčby.

S rozvojem průjmu na pozadí léčby lékem Unidox Solutab by mělo být léčivo přerušeno, po kterém by mělo následovat jmenování iontoměničových pryskyřic. Ve zvláště obtížných situacích je nutné kompenzovat ztrátu tekutin, bílkovin a elektrolytů v těle a předepisovat vankomycin a metronidazol.

Nekombinujte léčbu s léky, které mají vliv na inhibici střevní peristaltiky.

Dlouhodobá léčba je plná dysbiózy.

Aby se snížila pravděpodobnost dyspeptických symptomů, je nutné užívat tento lék během jídla.

S rozvojem vedlejších účinků ve formě závratě, zdvojení a rozmazaného vidění by pacient neměl řídit vozidlo ani provádět jiné činnosti související s technickými prostředky.

Unidox Solutab analogy

Analog léku Unidox Solutab zvážit tablety Ksedotsin.

Cena Unidox Solutab

Náklady na lék v průměru pro lékárny je přibližně 300 až 330 rublů.

Unidox Solutab Recenze

Recenze drogy jsou poněkud kontroverzní, což nakonec ještě zvyšuje celkový pozitivní obraz. Pacienti chválí lék za jeho účinnost a zároveň si stěžují na závažné vedlejší účinky. Mnozí zřejmě zaujmou postavení nepřítele, protože mají negativní postoj k antibiotikům. Obecně platí, že pacienti dospěli k závěru, že lék má dobrou terapeutickou schopnost, ale měl by být užíván výhradně na lékařský předpis av mnoha ohledech pod jeho dohledem. Nezapomeňte také na současné užívání léků na ochranu střevní mikroflóry.

Dinara: Léčba současně s manželem urogenitální problémy této drogy. Zpočátku všechno šlo v pořádku, ale v šestý den léčby, a můj manžel, o dva dny později, jeden po druhém, se objevily všechny tyto vedlejší účinky, které jsou uvedeny v návodu. Podmínka byla hrozná. Došlo k dojmu, že dokud neprojdeme každou položku zákulisí, neprojdou. Dokončení desetidenního průběhu léčby trvalo hodně úsilí. Testy však ukázaly kompletní vyléčení. Proto je lék stále plus.

Valentina: Moje zkušenost s drogou nebyla tak špatná, jak je namalovaná. Na doporučení lékaře vyvinula výraznou akné vyrážku na tváři. Co bych chtěl obzvláště poznamenat, Unidox zvládl léčbu dvakrát dříve a místo předepsaných 16 týdnů jsem si vzal jen osm tablet. Je zřejmé, že důvodem jsou samozřejmě jednotlivé rysy těla, ale vedlejší účinky, o nichž každý mluví, mě obejdou. Jediné, co mohu říci, je, že mě lékař varoval, že během léčby byste neměli pít alkohol a jíst sladkosti. Proto ani na Silvestra jsem se neodvážil pít a popíjet šampaňské, totéž platí i pro slavnostní dort. A zbytek mé paměti na léčbu lékem Unidox Solutab zůstane pouze výbornou kůží mé tváře s výjimkou několika malých jizev v místě, kde bylo akné zvláště velké. Proto se léčivo nedoporučuje používat. Pokud lékař zjistil, že je nutné předepsat antibiotikum, pak je to nutné.

Tamara: Gynekolog předepsal léčbu Unidoxem po dobu deseti dnů a varoval před nežádoucími účinky. Samozřejmě, tento rozhovor způsobil obavy, ale lékař ujistil, že vedlejší účinky jsou dočasné a je třeba se zaměřit na léčebný účinek léku. Tak jsem si koupil pilulky a začal je pít. Nejdřív jsem si nic takového nevšimla. Třetí den začala trpět pálením žáhy a nevolností. Byly dny, kdy jsem chtěl přestat. Jak však řekl lékař, léčba přinesla velmi dobré výsledky. Proto s ním zcela souhlasím, že vedlejší účinky mohou být tolerovány.

Unidox Solutab

Infekční onemocnění, zejména v těžké formě, vyžadují seriózní přístup k léčbě. Často předepisovaným lékem je antibiotikum Unidox Solutab, jehož návod k použití stanoví indikace pro použití. Za jakých diagnóz je lék obzvláště účinný, jak jej správně používat, zda existují kontraindikace - odpovědi na všechny otázky abstraktně.

Co je Unidox Solutab?

Registr léků (RLS) přiděluje Unidox solutab jako antibiotikum tetracyklinové skupiny. Léčivo má bakteriostatický účinek - inhibuje syntézu proteinů v mikrobiálních buňkách. Mezinárodní název je Doxycyklin Solutab. Nástroj se týká silných širokospektrých antibiotik. Lék zabraňuje mikroorganismům:

 • mykoplazma;
 • chlamydie;
 • spirochety;
 • leptospiram;
 • meningokoky;
 • stafylokoky;
 • enterokoky;
 • pneumokoky;
 • Rickettsia;
 • borrelia;
 • moraxella.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Podle návodu k použití se Unidox skládá z účinné látky monohydrátu doxycyklinu a pomocných složek. Sorlutab je zpravidla dostupný ve formě rozpustných tablet, které se používají k perorálnímu podání. Děti se ředí vodou a podávají se v suspenzi. Tablety antibiotik:

 • Baleno v plastových blistrech - po 10 kusech;
 • mají bikonvexní tvar;
 • barva - odstíny žluté;
 • příjemná vůně a chuť;
 • na jedné straně je zářez, na druhé - značka 173.

Účinná látka

Hlavní účinnou látkou přípravku Unidox je doxycyklin, který patří do široké škály tetracyklinů. Díky použití Solutabu vzniká farmakologický účinek na patogenní mikroorganismy. Koncentrace doxycyklinu v jedné tabletě je 100 mg. V důsledku aplikace:

 • doxycyklin snižuje aktivitu patogenních bakterií;
 • ovlivňuje membránu ribozomálních buněk;
 • zastavuje syntézu RNA mikroorganismů.

Pomocné látky

Aby se usnadnilo použití, aby se zachoval tvar tablety, snadnost rozpouštění, přidají se k antibiotiku excipienty. Dávají Solutabu příjemnou chuť a vůni. Mezi další složky patří:

 • stearát hořečnatý;
 • hypromelóza;
 • monohydrát laktózy;
 • koloidní bezvodý oxid křemičitý;
 • sacharin;
 • nízká substituovaná hyprolosis;
 • krystalická mikrocelulóza.

Antibiotika Unidox Soljuab - indikace pro použití

Lék je předepsán k boji proti chorobám vyvolaným bakteriemi, které jsou citlivé na doxycyklin. Pozitivní výsledky jsou pozorovány při léčbě a prevenci infekcí kůže, gastrointestinálního traktu, močového systému. Užívání léku je účinné u diagnóz:

 • těžké zima;
 • sinusitida;
 • tonzilitida;
 • otitis media;
 • tracheitida;
 • faryngitida;
 • chronická bronchitida;
 • endometritida;
 • Gardnerellosis;
 • uretritida;
 • pyelonefritida;
 • absces plic;
 • chlamydie;
 • kapavka;
 • syfilis;
 • cholecystitis;
 • cholera;
 • osteomyelitidu;
 • mor;
 • gastroenterocolitis;
 • trachoma.

Co pomáhá

Drug Solyutab překonává ostatní ve spektru antibakteriálních účinků. S ním se můžete vyrovnat s velkým počtem infekcí. Lék je účinný v případě:

 • drozd;
 • pooperační hnisání;
 • malárie;
 • sepse;
 • antrax;
 • brucelóza;
 • černý kašel;
 • bronchopneumonie;
 • bakteriální prostatitis;
 • pohlavní lymphogranuloma;
 • amébní úplavice;
 • uretrocystitis;
 • komunitní pneumonie;
 • inguinální granulomy;
 • akutní bronchitida;
 • pleurální empyém;
 • endocervicitis;
 • cholecystitis;
 • yersiniosis;
 • cholera;
 • leptospiróza.

Mechanismus působení

Doxycyklin, účinná látka tetracyklinového antibiotika, narušuje proces syntézy proteinů v buňkách bakterií. To zastaví jejich růst, reprodukci, zastaví infekci. Doxycyklin se vstřebává v zažívacím traktu, distribuuje se do tkání těla, s výjimkou míchy. Zobrazuje se ve formě neaktivních forem přes střeva. Iniciativa antibiotik ve vztahu k:

 • Gram-pozitivní bakterie - Staphylococcus epidermidis, Streptococcus haemolyticus;
 • gram-negativní mikroorganismy - Enterobacter spp., Salmonella spp., Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis.

Unidox - návod k použití

Anotace k léku - soubor informací užitečných pro ošetřujícího lékaře. Unidox, jako silné antibiotikum, vyžaduje nejen dodržování dávky a průběh. Aby bylo možné úspěšně zvládnout infekci, musí lékař tyto pokyny prostudovat a zjistit:

 • složení;
 • mechanismus účinku léku;
 • indikace pro použití;
 • specifická léčba nemocí;
 • kontraindikace a vedlejší účinky;
 • doporučené dávky;
 • zvláštnosti interakce Unidoxu s jinými léky;
 • metody použití.

Sexuálně přenosné infekce

Lékaři prokázali účinek léků tetracyklin skupiny na boj proti pohlavně přenosným infekcím. Důležitým bodem je správná diagnóza, která určuje způsob léčby antibiotikem. Pro pozitivní výsledky doporučujeme:

Denní dávka mg

po 12 hodinách, 4 týdnech

3 krát, 14 dní

3 krát, 25 dnů

každých 12 hodin

dávka - 1 000 mg

po 12 hodinách, 3 týdnech

S chlamydií

Odborníci v oboru gynekologie, urologie a venereologie zaznamenávají účinnost léčby pomocí Unidoxu, jedné z nejčastějších pohlavně přenosných infekcí, chlamydií. Délka kurzu je stanovena lékařem, v počátečním stádiu je 10 dnů, složité, těžké případy - až tři týdny. Dávky léku Solutab, podle instrukcí, jsou:

 • 1 tableta (100 mg) denně, pro 2 dávky;
 • v těžkých případech - první dávka 200 mg, pak podle schématu.

Návod k použití v ureaplasmě

Infekční onemocnění se vyskytuje stejně u mužů i žen, což vyžaduje povinnou léčbu sexuálních partnerů při léčbě ureaplasmy. Patologie genitourinárního systému je způsobena požitím bakterií třídy Ureaplasma urealyticum. Předepisující lékaři by měli mít následující režimy Unidox:

S anginou pectoris

Podle hodnocení lékařů je použití tablet Unidox pro angínu mandlí účinné u dospělých i dětí. Lék se podává dítěti ve formě suspenze. Je důležité, aby lékař určil denní dávku a délku léčby podle závažnosti onemocnění. Průměrný kurz je 7 dní. Přípravek Solutab je předepisován pro děti podle věku. Instrukce doporučuje:

Denní dávka, g

od 1 roku do 3 let

S cystitidou

Vzhledem k tomu, že cystitida nemá vždy infekční příčiny, pacient by měl nejprve podstoupit kompletní vyšetření - ženy - u gynekologa, muže - u urologa. Návod k použití doporučuje použití Unidox Solutabu pro cystitidu následujícím způsobem: t

 • užívat lék jednou denně;
 • trvání kurzu - 5 dnů;
 • u závažných infekcí až do dvou týdnů;
 • během léčby vypijte velké množství tekutin;
 • po 7 dnech zkontrolovat hladinu leukocytů, krevních destiček v krvi.

Pro léčbu růžovky

Dermatologové pro léčbu akné a těžké akné předepisují doxycyklinová antibiotika. Vysoký výkon je pozorován u růžovky. Antibiotikum se používá u středně závažných až závažných infekcí, kdy jiné metody jsou neúčinné, zejména při komplikacích - tvorbě jizev. Výsledky po kurzu si můžete prohlédnout na fotografii. Návod znamená, že Solyutab nabízí léčbu růžovky:

 • kurz je 12 dnů;
 • denní dávka 100-200 mg, určená lékařem;
 • po dobu 2 krát.

Bakteriální zoonotické infekce

Když se člověk nakazí se zoonotickými infekcemi, příčinou je použití nakaženého mléka, masa, vajec z nemocných zvířat. Mezi tato onemocnění patří tularemie, slintavka a kulhavka, mor, listerióza, tuberkulóza, antrax. V tomto případě je pacientům předepsáno antibiotikum, které užívá 100 mg každých 12 hodin. Existují rozdíly v délce léčby ve dnech:

 • mor - 10;
 • tularemie - 14;
 • antrax - až 60.

Střevní infekční onemocnění

Existují rysy léčby střevních infekcí antibakteriálními léky. Je důležité, aby lékař předepsal antibiotikum pouze v případě vážného stavu pacienta, doprovázeného vysokou horečkou, hlenem a krví ve výkalech. Proč může být Unidox nebezpečný pro střevní infekce a jeho použití je oprávněné pouze v každém pátém případě? Pro to existuje několik důvodů:

 • antibiotikum aktivně ničí střevní mikroflóru, která zhoršuje stav v případě průjmu;
 • mírná forma onemocnění může být zpožděna;
 • patogeny se rychle stávají rezistentními vůči léku.

Jak vzít Unidox Soluteb

Trvání antibiotika závisí na onemocnění a závažnosti procesu. Průměrná doba trvání je 5-14 dní. Je nepřijatelné zapojit se do sebe. Starší lidé se přizpůsobují množství léku. Instrukce uvádí maximální denní dávku pro použití:

 • dospělí, děti od 12 let - 300 mg;
 • s těžkou gonokokovou infekcí - 600 mg;
 • děti do 50 kg - 4 mg / kg tělesné hmotnosti;
 • nad 50 kg - 200 mg / kg hmotnosti.

Způsob použití

Tablety Unidox se rozpouštějí ve vodě, což je vhodné pro léčbu dětí. Anotace k prostředku Solutab specifikuje způsob použití. Doporučeno:

 • užívat lék v době jídla;
 • pít pilulku s vodou, můžete žvýkat nebo polykat celý;
 • s výhodou vzato stát nebo sedět;
 • Pro přípravu suspenze se tableta rozpustí ve 20 ml vody.

Dávkování

Unidox je předepsán lékařem pouze po testování na stanovení patogenu. Dávka závisí na diagnóze, stavu pacienta, závažnosti onemocnění. Děti by měly dostat množství v mg na kilogram hmotnosti. Instrukce doporučuje:

první den 2 krát

v následujících dnech

v následujících dnech

Zvláštní pokyny

Pokyny uvádějí důležité body týkající se užívání antibiotik. Splnění předpisů urychlí zotavení. Je třeba zvážit:

 • dlouhodobé užívání Solyutabu vyvolává dysbakteriózu, hypovitaminózu;
 • použití tetracyklinových antibiotik u pacientů s poruchou funkce ledvin vyžaduje lékařský dohled;
 • Příjem unidoxu neovlivňuje schopnost řídit;
 • vyloučit rozvoj fotodermatitidy během léčebného období je nemožné být na slunci, používat solárium.

Během těhotenství

Jaké je nebezpečí doxycyklinu pro ženy? Látka proniká do mateřského mléka a přes uteroplacentální bariéru. Aplikace Solyutab kontraindikován v období krmení novorozence. Pokud je to nutné, ošetření, dítě je převedeno do směsi. Zákaz se vztahuje na čekací dobu dítěte. Unidox během těhotenství způsobuje závažné vývojové poruchy kostní tkáně plodu.

Nežádoucí účinky Unidox Soljuab tablety

S prodlouženým užíváním léku Solyutab nebo porušení dávky není vyloučen výskyt vedlejších účinků. Situace vyžaduje návštěvu u lékaře, aby léčbu upravil. V tomto případě lze pozorovat:

 • selhání ledvin;
 • zvracení;
 • průjem;
 • alergie;
 • stomatitida;
 • dysbakterióza;
 • selhání jater;
 • kopřivka;
 • enterokolitis;
 • kandidóza;
 • snížení tlaku;
 • tachykardie.

Interakce s jinými léky

Důležitým bodem je současné použití Unidoxu (Doxycyklin) s jinými prostředky. Lékaři by měli během léčby zvážit lékové interakce. Možné účinky:

 • podávání doxycyklinu s retinolem zvyšuje intrakraniální tlak;
 • antacida se doporučuje užívat v intervalu 3 hodin od přípravku Solutab;
 • Unidox suprese střevní mikroflóry vyžaduje úpravu dávek antikoagulancií;
 • Doxycyklin v kombinaci s hormonální antikoncepcí snižuje účinnost antikoncepce;
 • alkohol, barbituráty pomáhají snižovat koncentraci Unidoxu v krevní plazmě.

Kontraindikace

Při předepisování přípravku Unidox musí lékaři vzít v úvahu kontraindikace pro použití. To pomůže vyhnout se potížím během léčby. Lék je kontraindikován pro použití v případě:

 • intolerance na složky solutabu;
 • dysfunkce ledvin;
 • onemocnění žaludku se zvracením, průjmem;
 • leukémie;
 • mononukleóza;
 • alergie na tuto řadu antibiotik;
 • změny funkce jater;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • střevní vředy;
 • věku do 8 let.

Kolik stojí Unidox Solutab

Můžete si koupit lék v lékárnách. V prodeji je analogový Unidox Soljutab se stejným spektrem dopadu na mikroorganismy. Populární lék s účinkem tetracyklinů je doxycyklin Solutab. Je snadné objednat a koupit Unidox v online lékárnách, náklady na dopravu budou přidány k ceně. Rozdíl v cenách drogy a jejích náhradníků za obyvatele Moskvy v rublech je: