Proč tělesná teplota 36 6

2016-08-24
První systematické měření teploty lidského těla provedl německý lékař Karl Wunderlich. V roce 1861 měřil teplotu 25 000 pacientů z více než milionu podpaží.

Normální tělesná teplota zdravého dospělého člověka je 37 ° C pro ústní dutinu a asi 36,5 nebo 36,6 pro axilární oblast. Normální tělesná teplota se může lišit v závislosti na individuálních vlastnostech, denní době, části měřeného těla a dokonce i na počasí, a záleží jen málo na barvě pleti. Také tělesná teplota je nižší ráno a v noci vyšší, po dni svalové aktivity a příjmu potravy.

Normální teplotní rozsah lidského těla se mění v závislosti na rychlosti metabolismu, čím vyšší (rychlejší) je, tím vyšší je normální tělesná teplota a naopak. Nejpřesnější metoda interního měření je rektální - je to nejméně časově náročný a nejpřesnější typ měření tělesné teploty, ale rozhodně ne nejpohodlnější způsob měření tělesné teploty osoby.

Ženy mají tendenci mít vyšší tělesné teploty než muži, podle studie z roku 2001 skupiny holandských vědců. Do značné míry vysvětlují rozdíl v reprodukčním cyklu žen, což může vysvětlit, proč muži a ženy mají mírně odlišné způsoby udržování tělesné teploty. Další možná vysvětlení zahrnují rozdílnou schopnost krevních cév uzavřít kontrakt.

Stejně jako ostatní savci si lidé udržují konstantní teplotu, štěpí sacharidy, bílkoviny a tuky pro energii, stejně jako elektrárna, která spaluje uhlí na energii. Proces probíhá uvnitř našich buněk, kde kyslík, voda a živiny vstupují do chemické reakce s tvorbou oxidu uhličitého, energie a tepla. Toto teplo je pak absorbováno krví a distribuováno po celém těle sítí žil, tepen a kapilár.

Elasticita těchto kapilár hraje ústřední roli v naší schopnosti udržet konstantní tělesnou teplotu. Když je v těle příliš mnoho tepla, naše kapiláry automaticky expandují a zvyšují průtok krve do kůže, což umožňuje úniku nadměrného tepla do vzduchu. Proto se lidé po intenzivní fyzické práci červenají. Naopak, když nemáme dostatek energie k vyrovnání ztrát tepla, kapiláry jsou úzké, aby zpomalily průtok krve, a tudíž minimalizovaly únik energie. Cvičení dočasně zvyšuje rychlost metabolismu, takže vaše tělo spaluje více paliva a vyrovnává příjem energie.

Kromě lidí, všichni savci, stejně jako ptáci, udržovat konstantní tělesnou teplotu. Vysoké teploty urychlují metabolismus, ale to znamená náklady na uvolnění energie. Lidé se vyvinuli tak, že každý biologický proces se nejlépe provádí při 36,6. Příliš horké a enzymy nebo jiné proteiny se rozpadnou. Je příliš chladno a různé procesy jsou příliš pomalé, aby zajistily přežití člověka.

Tělesná teplota je regulována hypotalamovou žlázou umístěnou na základně mozku. Tato žláza reaguje na smyslové signály z teplotních receptorů v kůži hluboko uvnitř těla. Hypothalamus jako termostat pro tělo. Udržuje normální teplotu prostřednictvím tepelných mechanismů, jako je třes a metabolismus, jakož i chladicí mechanismy, jako je pocení a expanze krevních cév. Regulace tělesné teploty, nutná pro optimální průběh enzymatických reakcí.

Kromě toho, regulace teploty je způsob, jakým tělo bojuje s infekcí uvnitř nás. Ideální teplota pro zničení infekce, ale netráví příliš mnoho energie. Tak, alespoň pokud jde o teplotu, jsme blízko k ideálu.

Když se vaše tělesná teplota v důsledku infekce zvýší, nazývá se horečka. Horečka je způsobena chemikáliemi zvanými pyrogeny, které proudí krevním oběhem. Pyrogeny dosáhnou hypotalamu, když se váží na určité receptory v hypotalamu, vzrůstá tělesná teplota.

Studium tělesné teploty je velmi důležitým úkolem. Například kontrola tělesné teploty může být způsob, jak léčit mrtvici. Sraženiny, které blokují cévy a způsobují mrtvici, byly méně aktivní při nižších teplotách. Teploty 33 stupňů jsou optimální podmínky pro léčbu, ale klinické studie stále probíhají.

Proč je teplota osoby přesně 36,6 ° C

Všichni z našeho vzdáleného dětství víme, že průměrná normální teplota lidského těla se pohybuje v rozmezí plus nebo mínus 36,6 stupně Celsia. Ale ne každý si myslí, proč je taková digitální hodnota. Proč ne například 39 nebo řekněme 25 ° C? Možná, že ne každý si o tom myslí, ale stále je
ty, které tato otázka prostě nedává odpočinek. A já jsem jeden z nich :-) Proto se později v článku pokusíme zjistit, co přesně ten trik leží.

O normální tělesné teplotě teplokrevné

Teplokrevní obyvatelé na Matce Zemi jsou mnozí a normální teploty charakteristické pro jejich druhy jsou pro každého odlišné, ale všechny se striktně hodí do poměrně úzkého rozmezí od 36 do 42 stupňů Celsia, které vážně vlévá do mozků vědců. Z hlediska logiky by bylo přirozenější, kdyby tělesná teplota teplokrevných živočichů (včetně lidí) byla přibližně 22 ° C - přibližně průměrná denní teplota v rovníkových oblastech. Pak člověk a zvířata (mimochodem, tady si můžete vždy koupit domácí mazlíčky) by nemuseli utrácet další energii na zahřátí těla na 36 ° C a vyšší, mohli by "zachránit". Navíc je tu něco, co by se dalo zachránit: na rozdíl od chladnokrevných, my teplokrevných, jedíme desetkrát více, protože 9/10 všeho, co jedli, jde na vlastní vytápění.

Tak proč jsme tak zahřátí? Existuje několik odpovědí na tuto velmi zajímavou otázku.

Proč přesně 36,6 ° C

Odpověď je vodoznak. Není žádným tajemstvím, že 70-90% veškerého života na Zemi tvoří voda. Voda je hlavním akumulátorem tepla v našem těle, stejně jako oceány jsou akumulátory tepla pro planetu jako celek. Ale voda má úžasnou vlastnost: nejjednodušší způsob je ohřát, pokud je v teplotním rozmezí 36-42 ° C. Toto vytápění trvá nejméně energie, takže živé organismy jsou výhodnější pro udržení teploty v těchto mezích. „Každý designér by nám dal stejnou teplotu, kdyby byl ten, kdo„ navrhl “člověka,“ říkají fyzici.

Odpověď je houbová. Podle některých biologů a fyziologů, jen díky teplotě 36+ ° C, teplokrevní živočichové přežili do našich dnů. Faktem je, že houby vládnou na Zemi: tisíce jejich patogenních druhů obývají rostliny, obojživelníky a plazy. Pro zvířata a lidi by plísňové nemoci byly katastrofální: představte si jednoduchý příklad houby, která „pohltí“ nehty - a představte si, že existují tisíce agresivnějších a hladovějších druhů.

Pouze teplota šetří z nich lidi a zvířata. Většina hub není schopna přežít na povrchu těla ohřátého nad 36-37 ° C. Lidská 36,6 ° C je tedy optimální rovnováha mezi množstvím energie, kterou musí tělo strávit při zahřívání, a teplotou požadovanou pro ochranu před houbami.

Proč je teplota 36,6 považována za normální

Každý od raného dětství ví, že optimální teplota lidského těla je 36,6 C. S malou odchylkou od této hodnoty začíná každý podezřívat vývoj onemocnění. Ale většina z nás nikdy nepřemýšlela o tom, proč má naše tělo takovou teplotu. Proč například nezáleží na 20 C, protože by to bylo docela logické. Existují dvě teorie, které mají plné právo na existenci. Na tyto otázky částečně odpovídají.

Teorie vody

Veškerý život na Zemi se skládá z asi 80% vody. Je hlavním akumulátorem tepla nejen pro živý organismus, ale i pro Zemi jako celek. Například, Tichý oceán generuje největší množství tepla na planetě. Voda však není tak jednoduchá, jak se zdá na první pohled. Tato kapalina se tedy ohřívá mnohokrát rychleji, pokud se její teplota pohybuje v rozmezí 36 - 42 ° C a toto vytápění trvá mnohem méně energie. Živé organismy proto udržují teplotu právě v takových mezích.

Teorie houby

Někteří biologové a fyzici tvrdí, že to bylo jen díky teplotě 36 ° C, že teplokrevným zvířatům se podařilo přežít dodnes. Celá myšlenka spočívá v tom, že na planetě žijí miliardy kolonií parazitujících na obojživelníků, plazech, rostlinách, lidech atd. Všechno, co je zachráněno, je, že houby prostě nemohou přežít na povrchu těla ohřátého na teplotu nad 35 ° C.

Navzdory výše uvedeným teoriím je normální teplota lidského těla volným konceptem. Značka teploměru se může snadno odklonit od hodnoty 36,6 ° C. I během dne se teplota mění. Například, v dopoledních hodinách pro některé lidi to bude mít hodnotu 35.8 C, protože tělo je stále "spí". Ve večerních hodinách se teplota může zvýšit na 37,0 C. A to je naprosto normální.

Proč tělesná teplota 36 6

Odpověď: Příčinou chřipky je virové infekční agens. Je známo, že viry využívají živé buňky jiných organismů k replikaci své DNA. V mrtvé buňce, procesech oxidace a uvolňování energie se zastaví, virus ji již nemůže používat. Pokud se viru podařilo zapouzdřit, bude pravděpodobně pokračovat.

Pro bakteriální infekci je důležitý pouze plastický materiál, a proto toto zvíře účinně přispěje k rozkladu mrtvoly, pokud nevstoupí do antagonistických vztahů s přirozenou mikrobiovou člověka. Svátek bude pokračovat až do konce "masa". Potom se tato zvířata mohou plavit do akvaduktu s podzemní vodou.

Otázka: Co se děje s nemocničními kartami po smrti pacientů?

Odpověď: Každý příběh o zemřelém pacientovi po vyhlášení smrti je napsán, posmrtná epikróza je napsána, což ukazuje vše, co se stalo pacientovi v nemocnici. Poté je příběh odeslán do správy, kde je zkontrolován a podepsán pro pitvu. Příběh spolu s tělem je přenášen do márnice, kde je otevřen, a první je zkontrolována z hlediska náhody posmrtné a skutečné diagnózy. Po ukončení patanatomie je historie onemocnění s nesouladem diagnózy přesunuta zpět do správy a odtud do rukou odborníků, kteří historii zkoumají a komentují. Pak se takzvaný. klinická a anatomická konference, která se zabývá důvody, proč pacient nebyl zachránen před smrtí. No, nakonec je příběh poslán do archivu, kde je uložen, pokud mi paměť slouží, po dobu 10 let.

Jak vidíte, to je stále zátěž, žijte déle, prosím!

Otázka: Pokud je teplota lidského těla 36,6 °, tak proč jsme velmi horkí, když je „pouze“ + 30 ° venku?

Odpověď: Lidské tělo neustále spotřebovává kalorie a přeměňuje je na energii. Vzhledem k tomu, že nejsme strojem s neustálým pohybem, účinnost spotřeby kalorií není 100%, část jde do výroby tepla, tj. Tělesného tepla.

Pohodlná okolní teplota pro každého jednotlivce, ale pohybuje se od 15 do 25 stupňů Celsia. Proč ne 36,6? Protože tělo potřebuje chlazení. K tomu dojde, pokud je okolní teplota o určitý počet stupňů nižší (v závislosti na množství tepla). Jinak se zahřeje a přehřeje těleso => ​​úpal.

Čím více energie spotřebováváme, tím je teplejší. A proto chladnější potřebujeme životní prostředí. Lidé se zrychleným metabolismem jsou například horkí i při 20 stupních a někteří jsou studeni při 25 stupních.

Pokud okolní teplota není schopna převzít přebytečné teplo (prochází třicetistupňovým teplem), pak se tělo uchyluje k „těžkému vybavení“ - pocení. To je jedna z metod termoregulace. Pokud běháte v lehkém oblečení přes zimní mráz, budete sotva potit. Ale můžete podchlazený.

Dodám, že pocit teploty, kromě osobních preferencí, se může měnit jak v důsledku různých klimatických podmínek, jako je vítr, atmosférický tlak a vlhkost vzduchu, tak i fyzické vlastnosti prostředí - to znamená jeho tepelná kapacita.

Čím větší je tepelná kapacita, tím chladnější se nám jeví látka ve srovnání s jinou, přesně stejná teplota. voda má vyšší tepelnou kapacitu než vzduch, proto je pro nás přijatelná teplota vzduchu 20 ° C a 20 ° C ve vodě je příliš chladno. Železo má ještě větší tepelnou kapacitu, takže je opravdu možné získat omrzliny jen kvůli hustému dotyku železného sloupu v zimě.

Pokud budete míchat led se solí, budou mít velkou tepelnou kapacitu, proto, držet tuto směs v ruce, můžete získat podchlazení a zranění končetiny. O tom tady.

Otázka: Proč má tělo takovou teplotu?

Odpověď: Je to lidská teplota způsobená vodou. Voda řeší vše (70% v nás). Tepelná kapacita vody je minimální v teplotním rozsahu 36 ° C až 40 ° C. Jinými slovy, člověk musí neustále ohřívat vodu uvnitř sebe a zároveň trávit co nejméně energie při zahřívání. Z tohoto důvodu mají všechny teplokrevné organismy (včetně lidí) tělesnou teplotu, která je v předem uvedeném rozmezí. To je fyzika.

To vše mi bylo vysvětleno ve fyzice, ale abych si to vzpomněla a řekla to chytrými slovy, musela jsem se uchýlit k Googlu.

Při teplotách nad 40 ° C (zdánlivě při 42 ° C) začínají metabolické poruchy v mozkových tkáních, bílkoviny začínají denaturovat a další nepříjemné věci pro vaše tělo.

Pokud by člověk měl nízkou teplotu, jako je teplota chladnokrevného člověka, pak by neměl žádnou termoregulaci, jinými slovy, v zimě by velká část obyvatelstva Země byla v režimu spánku.

Příroda je úžasná věc

Otázka: Co se stane s lupinami, pokud si oholíte hlavu plešatě?

Odpověď: Od holení (a vy jste zmínil holení spíše než ostříhat, to je, obecně u velmi nuly a kořen s pomocí ostří), skalp bude podrážděný, peeling může zůstat. A vlasy mají tendenci růst, a když začnou rychle růst, situace se může zhoršit. Kůže bude svědit, lupy budou více.

Proč tělesná teplota 36 6

Jurij Frolov, biolog.

Člověk a všichni savci, všichni ptáci jsou teplokrevní organismy, ale drtivá většina druhů (například všichni bezobratlí, všechny rostliny) přijímají takovou teplotu jako okolní teplota. Co způsobilo, že některé skupiny zvířat se samy ohřívaly?

Samozřejmě, v chladnokrevných organismech, během ochlazování, všechny životní procesy zamrznou, a u teplokrevných živočichů aktivně pokračují. Ale tato výhoda je drahá. Velmi vysoká spotřeba energie. Proto je člověk nucen jíst téměř 50 krát častěji než například python stejné váhy a konzumuje 30krát více kalorií než tento velký had. Proč tolik zvířat stále jde na takové náklady?

Podle amerického biologa Artura Casadevalla jsou na vině nejnižší mikroskopické houby. S těmito organismy se setkáváme téměř s výjimkou těch nepříjemných, ale poměrně častých případů, kdy houba ohrožuje naše nehty nebo vlasy, tvoří na stěnách koupelny černé skvrny nebo kazí uložené produkty. Ale mnoho chladnokrevných zvířat je nuceno bojovat s houbami. Tisíce patogenních druhů hub obývají rostliny, obojživelníky a plazy. Mnoho z nich je schopno zabít hmyz. Ale jen velmi málo se přizpůsobilo tomu, aby žili na osobě. Někteří mohou ublížit lidem s oslabeným imunitním systémem. Ještě horší než lidé jsou savci a ptáci chráněni před houbami. Odhaduje se, že na světě je asi jeden a půl milionu druhů s nižšími houbami, ale méně než 500 z nich může žít na savcích, což jsou většinou neškodné druhy. Známé houbové nemoci ptáků, ale jsou také málo. Casadevall navrhl, že většina hub nedokáže snášet teplo. Pro zdravého člověka je charakteristická tělesná teplota přibližně 37 stupňů Celsia (měřeno pod paží a více v tělních dutinách nebo v těle), která je vyšší než průměrná roční teplota jakéhokoliv terénu na Zemi, včetně Sahary a jihoamerických tropů.

Ve spolupráci s Centrem pro biologickou rozmanitost hub v Utrechtu (Holandsko) studoval Arturo Casadevall teplotní preference 4082 druhů nižších hub. Ukázalo se, že většina z nich se dobře reprodukuje při teplotách vyšších než 30 stupňů. Méně než třetina je schopna přežít při teplotách nad 37 stupňů a pouze pět procent roste při 41 stupních (to je normální teplota mnoha ptáků). Jinými slovy, tělesná teplota většiny ptáků a savců je mírně nad limitem pro většinu hub. Cadedevall se pokusil vypočítat na počítačovém modelu, na základě nákladů na energii ohřevu těla a teplotních požadavků na škodlivé houby, jaká by byla optimální teplota zvířete, která za minimální náklady chrání před většinou plísňových onemocnění. Ukázalo se, 37,7 stupňů Celsia - blízko k normální teplotě osoby.

A co je obzvláště zajímavé, těch málo savců, jejichž teplota je neustále nebo někdy pod touto hranicí, je zvláště citlivých na plísňová onemocnění. Například ptakopysk, který udržuje teplotu pouze 32 stupňů, často trpí plísněmi. V poslední době byly populace netopýrů v Severní Americe silně postiženy epidemií bílého nosu. Na tváři netopýra, který upadl do zimního hibernace, a proto výrazně snížil jeho teplotu, se vyvíjí hustá bílá ložiska houby Geomyces destructans, která netoleruje teploty nad 20 stupňů. Úmrtnost dosahuje 95 procent, metody léčby nebo prevence ještě nejsou známy.

Casadewallova hypotéza neodmítá zavedený názor, že teplokrevnost osvobozuje zvířata od rozmarů klimatu a denních teplotních výkyvů, zvyšuje účinnost biochemických reakcí. Z toho však vycházejí důležité praktické úvahy. Globální oteplování do roku 2100 povede ke zvýšení průměrné teploty v některých oblastech téměř na teplotu lidského těla. Za takových podmínek prostředí se mohou patogenní houby vyvíjet do té doby, což zvyšuje jejich toleranci na teplo. A lidé mohou napadnout nové houbové nemoci.

Proč je normální teplota lidského těla 36,6 ° C? Jak to tělo udržuje? Proč, jak a proč stoupá teplota během nemoci?

Je to právě tato lidská teplota způsobená vodou. Voda řeší vše (70% v nás). Tepelná kapacita vody je minimální v teplotním rozsahu 36 ° C až 40 ° C. Jinými slovy, člověk musí neustále ohřívat vodu uvnitř sebe a zároveň trávit co nejméně energie při zahřívání. Z tohoto důvodu mají všechny teplokrevné organismy (včetně lidí) tělesnou teplotu, která je v předem uvedeném rozmezí. To je fyzika.

To vše mi bylo vysvětleno ve fyzice, ale abych si to vzpomněla a řekla to chytrými slovy, musela jsem se uchýlit k Googlu.

Při teplotách nad 40 ° C (zdánlivě při 42 ° C) začínají metabolické poruchy v mozkových tkáních, bílkoviny začínají denaturovat a další nepříjemné věci pro vaše tělo.

Pokud by člověk měl nízkou teplotu, jako je teplota chladnokrevného člověka, pak by neměl žádnou termoregulaci, jinými slovy, v zimě by velká část obyvatelstva Země byla v režimu spánku.

Příroda je úžasná věc :)

Bylo by hezké hibernaci..

Normální teplota lidského těla závisí na metodě a přesněji na místě měření. Takže, měřeno rektálně (v konečníku), v pochvě nebo v uchu (infračerveným zářením z ušního bubínku) je to 37,5 gramu. Celsia; Orální (v ústech) 37 stupňů a pouze měření v podpaží nám ukazuje 36,6.

Stálost tělesné teploty poskytuje vážnou výhodu pro přežití - tělo je mobilizováno a připraveno na výkony bez ohledu na počasí: není nutné, aby seděli na teplých kamenech na chladném ránu nebo se schovávali ve stínu v poledním teple, protože plazi musí dělat. Řada infekcí (například plísňové infekce) nepřežije při teplotách nad ročním průměrem a 37 stupňů je vyšší než roční průměr v jižních tropech. Tam je mínus: konstantní tělesná teplota vyžaduje konstantní výdaje energie. 90% kalorií spotřebovaných s jídlem stráví savci k udržení své tělesné teploty. Například, osoba je nucena jíst téměř 50 krát častěji než, řekněme, python stejné váhy, a on spotřebuje 30 krát více kalorií než tento velký had.

O tom, jakými mechanismy se to stane - pojďme si promluvit. Nyní budeme pokračovat o "PROČ?".

Jak praví latinsky, aqua vita est, což znamená, že voda je život. Většina metabolických procesů se však vyskytuje v roztocích, což je důvod, proč voda - univerzální rozpouštědlo - tvoří tak významný hmotnostní zlomek v lidském těle. Konstantní teplota vody v těle je podmínkou pro stálost metabolických procesů. Teplota v rozmezí 36,6 - 40 g. Energeticky nejúčinnější je Celsius. Pokud si představíme, že naše tělo je termotrubice, pak teplota 35-40 stupňů dává minimální spotřebu energie pro jeho ohřev, to znamená, že při této teplotě má voda nejnižší specifickou tepelnou kapacitu. Další důvod: při této teplotě má voda maximální deformovatelnost (min. Hodnota kompresního poměru), což z ní činí optimální rozpouštědlo, výměnu membrán mediátoru (mezi buňkou a mezibuněčnou tekutinou) a příznivě ovlivňuje loga (zhruba - snadnost proudění) krve a lymfy.

Teď o "JAK?" Hlavní biochemické procesy, které zajišťují konstantní zahřívání na buněčné úrovni: lipolýzu (štěpení tuků), která se vyskytuje v mitochondriích, a glykolýzu (štěpení sacharidů) jsou do značné míry konkurenčními procesy, a proto dávají vzniknout myšlence, že existuje sladká a mouka (sacharidy). nejjistější způsob, jak získat lepší (ukládání tuku). Ale to je další příběh. A naše pro termoregulace. Na úrovni organismu je řízen poměrně složitými procesy a nemá jediné centrum, přesněji je regulován nejen centrální, ale i vegetativní nervovou soustavou. Významná část tepelně citlivých neuronů je koncentrována v hypotalamu (střední část mozku), která reaguje na změny teploty a působí na štítnou žlázu, aby vylučovala TSH (hormon stimulující štítnou žlázu), což zase vylučuje hormony T3 a T4, které ovlivňují metabolické funkce. Celý proces termoregulace však není zdaleka vyčerpán popisem tohoto mechanismu. Například všichni jsme zažili zimnici s podchlazením. To je také jedna z metod termoregulace - vyhřívané škrcení v důsledku svalové aktivity nebo kontraktilní termogeneze. Mimochodem, zde není osoba jedinečná a "mon mollet gauche est un grand signe chez moi" - levý telecí koktejl je velkým znamením nejen pro Napaleona - tuňáka nebo, řekněme, čmeláka má stejnou schopnost zvyšovat tělesnou teplotu v důsledku svalové aktivity.

Vhodnou adaptací je také zvýšení teploty při infekčním onemocnění. Na jedné straně je to znamení aktivace biochemických, především imunitních procesů. Na druhé straně pokus o „kouření“ (nebo vaření?) Patogenů, z nichž většina nepřežije při vysokých teplotách. Dosaženo časovým posunem žádané hodnoty homeostázy na vyšší úroveň; Signálem tohoto posunu jsou zpravidla pyrogenní látky vylučované leukocyty - imunitními speciálními silami, což znamená průlom perimetru.

Zvýšená tělesná teplota, zejména silný nárůst (hyperperic, nad 41 gramů), a zejména u dětí, je život ohrožující. Předchozí stupně vzestupu teploty, vzhledem k výše popsaným důvodům, jsou spíše výhodné, i když tělo oslabují.

Proč tělesná teplota 36 6

Teplota v podpaží je blíže teplotě krve. Na to se dívá tzv. Tělesná teplota. Ještě blíže jen na konečník.

A mimochodem, vaše verze nevysvětluje teplotu na dosah ruky. A je to asi 26 stupňů. Zde samozřejmě můžeme říci, že člověk není zcela homoiotermální, ale je to úplně jiný příběh :)

Ne, kluci, nihua není vysvětlení, je to spíše náhoda. Alespoň na základě faktů, které nám byly nabídnuty. Nevěřte jim, ať jim dávají vhodné vysvětlení.

Zaprvé, teplota těla člověka v různých částech těla je stupeň / desetina odlišná a o zvířatech než lidech není nic, co by bylo možné říci, že tento demagogický graf pomůže.

Zadruhé, technická příručka, která se nachází v Googlu, říká, že voda má tepelnou kapacitu 4.178 kJ / (kg * ° C) v rozmezí teplot od 30 do 38 stupňů. Proč tedy lidé nepřijali například 37,5? I když je nutné rozpoznat, je to skutečně minimální hodnota, ale tato tepelná kapacita se velmi slabě mění, tepelná kapacita se nezvyšuje o 1% z 0 na 100 stupňů, maximální odchylka je 0,93%, pak voda jde buď do páry nebo ledu. Existuje tedy několik otázek, odkud jsou data grafu převzata a proč jsou vybrány osy s tak malým (podél osy y) neinformačním krokem.

Za třetí, i kdybychom předpokládali, že data z grafiky jsou opravdu pravdivá a v adresáři, který jsem našel, jsou nepřesné hodnoty, položka 2 je obecně natažena tak těsně k uším, že se vaše uši chystají odejít. Jak nás tepelná kapacita vody znepokojuje, pokud jde o vlastní ohřev? Ano, je těžší ohřívat vodu s větším tepelným výkonem, ale je také těžší ji ochladit, takže obtížnost ohřevu vody je dokonale kompenzována její neochotou dát toto teplo ven. Jinými slovy, zde voda funguje pouze jako prostředník.

Navíc by bylo do určité míry logičtější použít maximální tepelnou kapacitu vody, protože při přehřátí je již důležitá vlastnost velké tepelné kapacity vody budete potřebovat malé množství vody (aby se zabránilo dehydrataci) odstranit velké množství tepla, v tomto případě může nízká tepelná kapacita hrát krutý smrtící vtip. Pokud by ve skutečnosti docházelo k nízkým teplotám, bylo by užitečnější mít vysokou tepelnou kapacitu, aby se zajistila "inertnost" a udržení požadované tělesné teploty po delší dobu jednoduše díky nahromaděnému teplu. Proto musí existovat i jiné důvody, proč máme takovou teplotu. Nebo pokud takové, pak kompetentně odůvodněné

Stručně řečeno, fyzik ve mně je rozhořčený

Trochu jsi tomu nerozuměl. Teplo není nutné šetřit, je okamžitě v těle. A udělali jste trochu logickou chybu, protože potřebujete odstranit teplo z těla, ne teplotu, takže to bude stejné v čase. Nyní uvedu numerické příklady s velkými čísly, aby bylo jasnější.

Řekněme, že tělo A má tepelnou kapacitu 100, zatímco jiné tělo B má tepelnou kapacitu 10, v ostatních parametrech jsou stejné. Udeřili jste do studené, řekněme, 10 minut, během kterých bylo pryč X joulů tepla (dáváme jouly, ne stupně Celsia). Potom teplota tělesa A klesne o 1 stupeň a teplota B o 10 stupňů. Pokles teploty o 1 stupeň není pro tělo tak důležitý, jak je o 10 stupňů. Když se zapne vnitřní ohřívač, bude fungovat stejným způsobem pro obě tělesa, takže stačí jednoduše zjistit ztracené množství joulů X, které nezávisí na tepelné kapacitě, takže obě tělesa se ve stejnou dobu vrátí na svou počáteční teplotu. Je lepší udržet se na dané optimální teplotě více či méně než skočit tam?

Pokud si neuvěříte nebo ne zcela pochopíte, existuje podobný účinek, pokud porovnáte moře a poušť, můžete si to přečíst později. Je to určitě teplejší blízko moře během dne než v noci, ale noci kolem něj jsou velmi teplé, protože voda má vysokou tepelnou kapacitu. Během dne potřebuje hodně tepla, aby se zahřála, ale v noci dává všechno teplo a zahřívá každého. A v poušti jsou jen velmi horké dny a horký písek, a noci jsou velmi chladné, jen proto, že písek má nízkou tepelnou kapacitu, takže teplota skočí silně v závislosti na denní době.

Stejně tak jste udělali chybu v poklesu teploty v tom, že v těle získáváme teplo ne ve stupních, ale v joulech. Dostalo se do těla (ze svalů nebo jednoduše z prostředí) další množství tepla X, jak se dá odstranit? No pot poteče. Ve vašem případě bude A vypouštět 10 gramů vody, aby se odstranilo veškeré teplo, zatímco tělo B bude potřebovat 100 gramů. A i když pot neprochází, teplota v těle A vzroste o 1 stupeň a v těle B o 10 ° C. Pasivní chlazení (bez potu) se také časem ochlazuje. množství tepla, které musíte mít stejné, jako u topných kamen, právě naopak

Kdyby se náš organismus přizpůsobil a změnil teplotu v širokém rozsahu, souhlasil bych s tím, že požadovaná nízká tepelná kapacita, aby se mohla stát rychleji s vnitřními silami. Zdá se však, že čip teplokrevných živočichů udržuje vnitřní teplotu konstantní, takže tepelná kapacita musí být vysoká

Pokud je tělesná teplota 36,6 ° C, proč je teplotní šok při teplotě vzduchu 35 ° C?

Teplo je špatně odstraněno z těla

Zobrazení: 32254 istock Všechny procesy v našem těle jsou doprovázeny teplem. Dokonce i nehybná osoba o hmotnosti 60–70 kg generuje denně asi 1600 kcal tepla, které je přenášeno do okolního vzduchu, a intenzivnější je vzduch chladnější. Pokud je vzduch jen o jeden nebo dva stupně chladnější než tělo, pak se teplo odstraní špatně a tělo se přehřeje. Úder tepla může být také způsoben lokálním efektem. Když je osoba s nekrytou hlavou pod spalujícím sluncem, je schopna zahřát skalp na teplotu vyšší než je teplota vzduchu. A pokud přehřátí zachytí mozek, nastane úpal. Na druhou stranu, pokud je vzduch suchý, může se člověk vyhnout přehřátí i při teplotách nad 36,6 ° C v důsledku potu.

Proč je normální tělesná teplota 36,6 stupně a ne více či méně?

Každý ví, že normální teplota lidského těla je 36,6 ° C. Na koni, 37,6 °, v krávě 38,3 °, v kočce 38,6 °, v psovi 38,9 °, v beranu 39 °, v prase 39,1 ° a v králíku 39, 5 °, pro kozu - 39,9 °, pro kuře - 41,5 °.

Proč je teplota právě taková, že jsou v poměrně úzkém rozmezí?
Prohlédl jsem si mnoho článků o teplotě v medicíně a fyziologii.
Ve všech tělesných teplotách je považován za daný. Říká se o mechanismech termoregulace v těle. Popisuje metody jeho měření, poskytuje denní grafy změn, které mohou ovlivnit nárůst teploty, jak se s ním vypořádat a tak dále. Pouze v některých článcích je hlášeno, že taková teplota je optimální pro tok biochemických procesů v těle a obecně pro jeho životně důležitou činnost.

Zdá se však, že je známo, že chemické procesy probíhají lépe při vyšších teplotách. Proč se na tom příroda zastavila? Chemici a biologové nemohou na tuto otázku odpovědět.

Musel jsem pochopit, jak fyzika. Na nano úrovni. Tento přístup již poskytl odpovědi na mnoho otázek, které byly dříve považovány za nepochopitelné. Jak se věci opotřebovávají? Jak se mohou věci opravit sami? Jaký je mechanismus lidské paměti? Jak měsíc ovlivňuje tělo a lidskou činnost? Jak se čistí příroda.

Ukázalo se, že 40 stupňů je minimální teplota tepelné kapacity vody. Co to znamená? A co je to tepelná kapacita? Tepelná kapacita jakéhokoliv fyzického těla je množství energie potřebné k ohřevu jednotky její hmoty o jeden stupeň. Ale to je jen pro nějaký kus hardwaru. Voda má mnohem složitější strukturu. Tato energie v ní nejde jen o jednoduché hromadění atomů, ale také o strukturální přestavby. Příkladem je tání ledu.

I ve škole učili, že pohlcující teplo nejprve zahřeje na nulovou teplotu. Potom teplo přijde a led se dále nezahřívá - veškeré teplo jde do restrukturalizace struktury z pevné do kapalné fáze. Jak se celý led mění v kapalinu, začíná další zvyšování teploty. Totéž se stane, když vaří vodu. Dokud se veškerá voda neodpaří, teplota vroucí vody v pánvi se rovná sto stupňům. Navzdory neustálému přísunu tepla z hořáku. A teprve pak bude muset teplota opět stoupnout. To znamená, že tepelná kapacita tajícího ledu a vroucí vody je velmi vysoká.

A na 40 stupňů, restrukturalizace vodní struktury vyžaduje minimum energie. A my už víme, že za účelem provedení fyziologických procesů člověka a zvířat musí být voda neustále obnovována. Nesedí jen ve svém toku živin a odpadu, jako v kanalizaci. Aby voda pronikla do nejtenčích kapilár a do mezibuněčného prostoru, voda nejprve rozděluje látky do jednotlivých molekul, opakuje jejich strukturu, pak tyto molekuly obklopuje vlastními silami a přetahuje je do svého cíle pomocí vysokého povrchového napětí. To vše souvisí s neustálou strukturální reorganizací molekul vody. A při teplotě minimální tepelné kapacity to vyžaduje minimum energie.

Tak tady. Příroda je velmi ekonomická. Protože živé organismy se skládají hlavně z vody, která vykonává celý proces vitální činnosti, je energeticky nejvýhodnější při teplotách blízkých 40 stupňům!

Proč je normální teplota lidského těla 36,6? A ne nějaký jiný?

U teplokrevných živočichů teplota klesá se vzrůstající hmotností dospělého jedince s ohledem na potřebnou úroveň metabolismu. Tak 36.6 vypadl náhodou, ale v souladu s masou a metabolismem. A procesy probíhající v těle se již přizpůsobily této teplotní úrovni s možností mírného poklesu v případě podchlazení, ale bez možnosti přehřátí (očividně se lidští předci přehřívali zřídka, na rozdíl od přehřívání, takže evoluce neopravila možnost přehřátí v genech).

36,6 - průměrná hodnota normální tělesné teploty. To je také zvažováno normální t tělo od 36.5 k 36.9. To je optimální teplota pro procesy probíhající v těle (zejména metabolismus). Tělo produkuje teplo s očekáváním jeho neustálého uvolňování do životního prostředí. Tj asi polovina tepla generovaného tělem je ztracena v procesu života. V různých časech den t těla inklinuje kolísat. Muži a ženy mají také menší rozdíly v orgánech.

Je třeba mít na paměti, že tyto teplotní limity jsou obecnými ukazateli. Teplota uvnitř těla se může velmi lišit v závislosti na funkci orgánu.