Návod k použití balzámu Vicks Aktivní s mentolem a eukalyptem

Aktivní ptáci (balzám) je externí prostředek určený k inhalaci a tření hřbetu, krku a hrudníku s výraznými protizánětlivými, lokálně dráždivými, antiseptickými vlastnostmi. Eukalyptový olej obsažený v masti má antispasmodický účinek vykašlávání a přispívá k urychlenému uvolňování sputa z plic. Tento lék je skvělým pomocníkem při nachlazení dětí a dospělých, zmírňuje bolestivé svaly, bolest v krku a léčí suchý kašel. Snížení pocitu nazální kongesce z užívání léku trvá 8 hodin.

Forma uvolnění a složení aktiv v balzámu

Balsam Vicks - bílá mast s nažloutlým odstínem. Používá se pro vnější použití a inhalaci. Léčivo je baleno do polypropylenových nádobek o obsahu 50 nebo 25 gramů.

100 gramů přípravku obsahuje: účinné látky (2,75 g levomentolu, 1,5 g eukalyptového oleje, 5 g kafru, 5 g terpentinového oleje) a pomocné látky (0,25 g thymolu, parafin, 0,45 g cedrového oleje).

Co pomáhá balzámu: indikace pro použití

Vicks Active je široce používán jako protizánětlivý lék k odstranění příznaků akutních respiračních onemocnění, jako jsou:

 • Nos z nosu;
 • Otok nosní sliznice.
 • Bolest v krku;
 • Faryngitida;
 • Kašel;

Dávkování a podávání pro dospělé a děti

Venkovní použitíMalý balzám se aplikuje na kůži dvakrát až čtyřikrát denně. Při kašli se mast nanáší jemnými pohyby na kůži krku a zad, krku s bolestmi v krku, v oblasti nad hrudníkem během studeného a otoku nosní sliznice. Neaplikujte více než 15 ml dospělého na 1 čas. Dávka Balsam Vicks Active pro děti by neměla překročit 5 ml. Postup před spaním zvyšuje rychlost léčby.

Inhalace: 1-2 lžičky Vicks Active se přidávají do horké vody do 90 ° C, nalijí se do široké nádoby. Dalších 10-15 minut je výsledná pára inhalována. Další ohřev vody během inhalace není nutný. Aby nedošlo k podráždění očí, postup se provádí se zavřenýma očima. Výsledný roztok se používá pouze jednou. Dětská procedura se provádí pod dohledem dospělých.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Navzdory bezpečnosti léku je kontraindikován v následujících případech: Slabostné látky se nepoužívají v případě přecitlivělosti, alergické reakce na její složky, škrábance, otevřených ran, mechanického poškození kůže nebo sliznic. V návodu k použití přípravku Balsam Vicks Active jsou indikovány následující kontraindikace: tendence k bronchospasmu, bronchiální astma, emfyzém, chronický kašel kuřáka, kašel způsobený hromaděním sputu, falešný záď a černý kašel.

Lék je nebezpečný pro děti do 2 let. Těhotným ženám, které jsou kojeny, se nedoporučuje používat balzám kvůli nedostatku informací o jeho účinku na metabolismus.

Vnější použití balzámu někdy způsobuje lokální alergické reakce: kopřivku, dermatitidu, zarudnutí nebo podráždění kůže. Vdechnutí vede k trhání, kašlání, hrtanu a pískání v dechu. Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, přestaňte přípravek používat. V případě podráždění kůže nebo předávkování se doporučuje odstranit přebytečné množství masti papírem nebo gázou.

Zvláštní pokyny

Nepoužívejte léky v potravinách. Aby se zabránilo balzámu v očích, na sliznicích úst nebo nosu, neaplikujte mast na obličej. Ihned po zákroku si důkladně umyjte ruce. V případě kontaktu se sliznicemi je důkladně opláchněte vodou. Po aplikaci léku se doporučuje nosit lehké oblečení. Před použitím Vicks Active neohřívejte. Při absenci pozitivního výsledku léčby po dobu 5 dnů nebo zhoršení stavu se poraďte s lékařem. Tento lék neovlivňuje schopnost nebezpečných činností, řízení a složité mechanismy.

Interakce s jinými léky: použití léků Vicks Active může zvýšit účinky užívání některých léků, prodloužit jejich trvání.

Kolik je aktivum vix? Náklady v různých lékárnách se liší v závislosti na formě uvolnění. Průměrná cena pro Vicks Active Balsam je 200 rublů na 25 gramů, 400 rublů na 50 gramů.

Levné analogy aktiv Balsam Vicks

 1. Dr. Mom Studená masti Rab. Levný analog Vicks Active se používá pro symptomatickou léčbu akutních respiračních virových infekcí, s doprovodnou nazální kongescí, rýmou, se svalovými a bolestmi hlavy.
 2. Ajikold Plus mast. Léčivo je lokální působení, určené k léčbě zánětlivých onemocnění dýchacích orgánů, rýmy, kašle, nazální kongesce. Pomáhá při bolesti svalů a bolesti zad.
 3. Travisil masti. Protizánětlivé, antiseptické, lokálně dráždivé. Efektivní při léčbě bolesti hlavy a bolesti svalů, nachlazení s kašlem, bolestmi v krku, otoky horních cest dýchacích, rýmy.
 4. Dr. Mom Inhayler tužky pro inhalaci. Kombinovaná léčba, která usnadňuje nosní dýchání při léčbě ARVI se symptomy nazální kongesce.
 5. Maska Linkas Balm. Symptomatická léčba pacientů s akutními respiračními virovými infekcemi, chřipkou, bronchitidou, tracheitidou. Nástroj pomáhá ředit sputum, odstraňovat hlen z dýchacích cest, pomáhá při bolestech hlavy.

Recenze Vicks Balsam

Maria, 22 let: V létě se jí podařilo chytit studené těsně před prázdninami. Kašel nic nepomohlo, žádné spreje a tření, dokud jsem si koupil tento balzám. Před spaním jsem si promnul záda a první noc jsem spal klidně, druhý den začal pomalu vycházet hlen z dýchacích cest a po dalších dvou dnech jsem byl úplně zdravý.

Olga, 57 let: Moje pětileté dítě mělo nachlazení - horečku, rýmu, hrdlo zčervenalo. Okamžitě jsem běžel do lékárny. Lékárník mi doporučil Vicksa Aktiva, jehož fotografie visela na výloze jako reklama. Jak se ukázalo, lék je nejen příjemný (vůně mentolu), ale opravdu účinný: hlavní příznaky nachlazení zmizely hned následující den.

Victoria, 35 let: Když jsem onemocněla před novoročním svátkem, běžela jsem do lékárny a zakoupila tento nástroj všude a všude. Navzdory pozitivním a negativním hodnocením je balzám vynikající, ale „Dr. Mom“, kterou jsem používal dříve, není horší, ale náklady jsou nižší. Ale díky Viks Active mi to pomohlo oslavit Nový rok zdravě.

WICKS AKTIVNÍ BALM S MENTHOLEM A EUCALIPTEM

Ment Masti pro vnější použití od bílé po žluto-bílou barvu s charakteristickým zápachem.

Pomocné látky: thymol - 0,25 g, cedrový olej - 0,45 g, měkký bílý parafín - do 100 g

50 g - polypropylenové plechovky (1) - kartonové obaly.

Kombinovaná léčba, jejíž působení je způsobeno složkami obsaženými v jejím složení. Poskytuje dráždivé, protizánětlivé a antiseptické látky. Snížení stupně nazální kongesce s jednorázovou aplikací léčiva je pozorováno až do 8 hodin

Při komplexní terapii zánětlivých onemocnění dýchacích cest doprovázené:

- pocit nazální kongesce;

- tendence k laryngo- a bronchospasmu;

- falešná záď (akutní stenózní laryngotracheitida);

- kašel způsobený hromaděním sputa (hlenu);

- dlouhodobý nebo chronický kašel způsobený kouřením nebo emfyzémem;

- poškození kůže a kožních onemocnění v oblasti zamýšlené aplikace léčiva;

- děti do 2 let;

- Přecitlivělost na léčivo.

Lék je určen pro vnější použití (broušení) u dospělých a dětí starších 2 let.

Mast by se měla lehce otírat 2-4 krát denně na kůži hrudníku se studenou a nosní kongescí; v kůži na krku - při kašli a bolení v krku; v kůži na zádech - při kašli. Délka léčby je v průměru až 5 dní.

Možné: alergické reakce, laryngospasmus, bronchospasmus, podráždění kůže v oblasti aplikace léku, slzení.

Příznaky: podráždění kůže v místech aplikace léku, bronchospasmus, laryngospasmus.

Ošetření: Nadměrnou mast lze odstranit gázou nebo hedvábným papírem navlhčeným rostlinným olejem. V případě bronchospazmu nebo laryngospasmu by se měl pacient okamžitě poradit s lékařem.

Nepolykejte. Nedávejte lék na kůži do nosu a / nebo obličeje. Je třeba se vyvarovat kontaktu s lékem v sliznicích nosu a ústní dutiny. V případě náhodného požití masti do očí a sliznic se doporučuje omyt velkým množstvím vody.

Nikdy neohřívejte lék a nepoužívejte jej ve vytápěném stavu.

Po tření by oděv pokrývající oblast aplikace léku neměl být pevně utažen.

Pokud se zdravotní stav nezlepší do 5 dnů nebo se zhorší, pacient by se měl poradit s lékařem.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Užívání léku nemá nepříznivý vliv na schopnost provádět potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí (včetně řízení a jiných vozidel, práce s pohyblivými mechanismy).

Vzhledem k nedostatku zkušeností s těhotnými a kojícími ženami se u této skupiny nedoporučuje předepisovat tento lék.

WIX ACTIVE BALM

 • Indikace pro použití
 • Způsob použití
 • Vedlejší účinky
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Předávkování
 • Interakce s jinými léky
 • Formulář vydání
 • Složení

Účinek léku Vicks aktivuje balzám kvůli jeho složkám. Aktivní balzám Wix má lokální dráždivý, protizánětlivý a antiseptický účinek. Snížení stupně nazální kongesce s jednorázovou aplikací léčiva je pozorováno až do 8 hodin

Indikace pro použití

Balzám na aktiva Vicks se používá jako součást komplexní léčby zánětlivých onemocnění dýchacích cest doprovázených:
- výtok z nosu;
- pocit nazální kongesce;
- kašel a bolest v krku.

Způsob použití

Balzám na aktiva Vicks je určen pro vnější použití (broušení) u dospělých a dětí starších 2 let.
Mast by měla být otírána lehkými pohyby 2-4 do kůže na hrudi s nádechem nosu a kongescí nosu; v kůži na krku - při kašli a bolení v krku; v kůži na zádech - při kašli. Délka léčby je v průměru až 5 dní.

Vedlejší účinky

Možné: alergické reakce, laryngospasmus, bronchospasmus, podráždění kůže v oblasti aplikace léku, slzení.

Kontraindikace

- tendence k laryngo- a bronchospasmu;
- bronchiální astma;
- černý kašel;
- falešná záď (akutní stenózní laryngotracheitida);
- kašel způsobený hromaděním sputa (hlenu);
- dlouhodobý nebo chronický kašel způsobený kouřením nebo emfyzémem;
- poškození kůže a kožních onemocnění v oblasti zamýšlené aplikace léčiva;
- děti do 2 let;
- Přecitlivělost na léčivo.

Těhotenství

Vzhledem k nedostatku zkušeností s těhotnými a kojícími ženami se u této skupiny nedoporučuje předepisovat tento lék.

Zvláštní pokyny
Nepolykejte. Nedávejte lék na kůži do nosu a / nebo obličeje. Je třeba se vyvarovat kontaktu s lékem v sliznicích nosu a ústní dutiny. V případě náhodného požití masti do očí a sliznic se doporučuje omyt velkým množstvím vody.
Nikdy neohřívejte lék a nepoužívejte jej ve vytápěném stavu.
Po tření by oděv pokrývající oblast aplikace léku neměl být pevně utažen.
Pokud se zdravotní stav nezlepší do 5 dnů nebo se zhorší, pacient by se měl poradit s lékařem.
Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy
Užívání léku nemá nepříznivý vliv na schopnost provádět potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí (včetně řízení a jiných vozidel, práce s pohyblivými mechanismy).

Předávkování

Příznaky: podráždění kůže v místech aplikace léku, bronchospasmus, laryngospasmus.
Ošetření: Nadměrnou mast lze odstranit gázou nebo hedvábným papírem navlhčeným rostlinným olejem. V případě bronchospazmu nebo laryngospasmu by se měl pacient okamžitě poradit s lékařem.

Interakce s jinými léky

Podmínky skladování
Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C. Doba použitelnosti - 4 roky.

Formulář vydání

Vicks balzám na aktiva - mast pro vnější použití od bílé po zhetovato-bílou barvu, s charakteristickou vůní.

VICKS ACTIVE BALM S MENTOLEM A EUCALIPT (VICKS ACTIVE BALM S MENTHOLEM A EUCALIPT) návod k použití

Držitel certifikátu registrace:

Vyrobil:

Kontaktní informace:

Forma dávkování

Forma uvolnění, balení a složení Vicks Aktivní balzám s mentolem a eukalyptem

Masť pro vnější použití od bílé po zhetovato-bílou barvu, s charakteristickou vůní.

Pomocné látky: thymol - 0,25 g, cedrový olej - 0,45 g, měkký bílý parafín - do 100 g

50 g - polypropylenové plechovky (1) - kartonové obaly.

Farmakologický účinek

Kombinovaná léčba, jejíž působení je způsobeno složkami obsaženými v jejím složení. Poskytuje dráždivé, protizánětlivé a antiseptické látky. Snížení stupně nazální kongesce s jednorázovou aplikací léčiva je pozorováno až do 8 hodin

Farmakokinetika

Indikace drog Vicks Aktivní balzám C Menthol a eukalyptus

Při komplexní terapii zánětlivých onemocnění dýchacích cest doprovázené:

 • rýma;
 • nazální kongesce;
 • kašel a bolest v krku.

Dávkovací režim

Lék je určen pro vnější použití (broušení) u dospělých a dětí starších 2 let.

Mast by se měla lehce otírat 2-4 krát denně na kůži hrudníku se studenou a nosní kongescí; v kůži na krku - při kašli a bolení v krku; v kůži na zádech - při kašli. Délka léčby je v průměru až 5 dní.

Vedlejší účinky

Možné: alergické reakce, laryngospasmus, bronchospasmus, podráždění kůže v oblasti aplikace léku, slzení.

Kontraindikace

 • tendence k laryngu a bronchospasmu;
 • bronchiální astma;
 • černý kašel
 • falešná záď (akutní stenózní laryngotracheitida);
 • kašel způsobený akumulací sputa (hlenu);
 • dlouhodobý nebo chronický kašel způsobený kouřením nebo emfyzémem;
 • poškození kůže a kožních onemocnění v oblasti zamýšlené aplikace léčiva;
 • děti do 2 let;
 • přecitlivělost na léčivo.

Použití v průběhu březosti a laktace

Vzhledem k nedostatku zkušeností s těhotnými a kojícími ženami se u této skupiny nedoporučuje předepisovat tento lék.

Použití u dětí

Zvláštní pokyny

Nepolykejte. Nedávejte lék na kůži do nosu a / nebo obličeje. Je třeba se vyvarovat kontaktu s lékem v sliznicích nosu a ústní dutiny. V případě náhodného požití masti do očí a sliznic se doporučuje omyt velkým množstvím vody.

Nikdy neohřívejte lék a nepoužívejte jej ve vytápěném stavu.

Po tření by oděv pokrývající oblast aplikace léku neměl být pevně utažen.

Pokud se zdravotní stav nezlepší do 5 dnů nebo se zhorší, pacient by se měl poradit s lékařem.

Vliv na schopnost řídit motorové dopravní a kontrolní mechanismy

Užívání léku nemá nepříznivý vliv na schopnost provádět potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí (včetně řízení a jiných vozidel, práce s pohyblivými mechanismy).

Předávkování

Příznaky: podráždění kůže v místech aplikace léku, bronchospasmus, laryngospasmus.

Ošetření: Nadměrnou mast lze odstranit gázou nebo hedvábným papírem navlhčeným rostlinným olejem. V případě bronchospazmu nebo laryngospasmu by se měl pacient okamžitě poradit s lékařem.

Interakce s léky

Skladovací podmínky Vicks Active Balsam s mentolem a eukalyptem

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C.

Vicks Aktivní mast (balzám): návod k použití, ceny, recenze analogů, recenze

Mast Vicks Aktivní - kombinovaný lék pro vnější použití. Používá se při léčbě onemocnění dýchacích cest, doprovázených kašlem a rýmou. Po aplikaci léku na kůži dýchání prsu je usnadněno viskózní sputum, které začíná účinně ustupovat. Vicks Asset pomáhá transformovat kašel do jeho produktivní mokré formy. Pro mast je také charakteristická výrazná dráždivá, aseptická, protizánětlivá aktivita.

Skládá se ze složek přírodního původu, netoxických pro lidské tělo. Proto je jeho použití praktikováno v pediatrii, aby se zlepšila pohoda dětí s tonzilitidou, bronchitidou a tracheitidou. Nepochybné výhody vonných prostředků - bezpečnost a snadnost použití.

Popis léčiva

Balsam Vicks Active je nepostradatelný při léčbě nachlazení s akutními projevy příznaků - rýma a kašel. Respirační patologie se téměř vždy vyskytují na pozadí nosní kongesce, kýchání, bolestí v krku. Hlavními příčinami onemocnění jsou pronikání virů, patogenních bakterií do těla, aktivace kvasinkových hub. K jejich zničení se používají různé prostředky:

 • antibakteriální;
 • antivirový;
 • antimikrobiální;
 • antimykotika.

Pozitivní výsledek z jejich absolvování kurzu však musí počkat několik dní. Tak, aby dospělý nebo dítě netrpěl bolestivými příznaky, je Týdenní aktivní součástí terapeutických schémat.

Schopnost masti stimulovat systémovou a lokální imunitu byla klinicky prokázána. Zvyšuje se odolnost těla vůči infekčním patogenům. Ve většině případů, respirační patologie provokují viry různých typů. Když je však imunita oslabena, mohou být připojeny bakteriální a někdy fungální infekce. Termín aplikace balzámu s esenciálními oleji zabraňuje vývoji událostí v takovém negativním scénáři.

Klinicko-farmakologická skupina

Mast Vicks Active je zařazen do klinické a farmakologické skupiny látek s lokální dráždivou účinností. Rozsah jejich použití - nachlazení, kašel určité etiologie. Léky na farmakologické vlastnosti mohou být přisuzovány protizánětlivým léčivům a antiseptikům.

Farmakologický účinek

Široká škála aplikací Balsam Vicks Active je díky léčivým vlastnostem přírodních složek. Posilují a poskytují delší terapeutický účinek. Prakticky všechny složky masti mají lokální dráždivý a protizánětlivý účinek. Zvyšují citlivost nervových zakončení umístěných v kůži a podkožní tkáni. Jako výsledek, osoba cítí silný nárůst tepla, a ne bolest a svědění v krku nebo nosní dutině.

Léčivo se vyznačuje dalšími terapeutickými vlastnostmi:

 • normalizace krevního oběhu. Pod vlivem tepla se přívod krve do tkání zlepšuje kyslíkem, živinami a biologicky aktivními látkami;
 • optimalizace mikrocirkulace. Složky masti zabraňují pronikání makrofágů a leukocytů (buněk imunitního systému) do infekčních ložisek. Výsledkem je snížení intenzity otoku hrdla a nosní sliznice;
 • vylučování sputa a hlenu. Oleje z Vicks Active mají výrazný mukolytický účinek. Snižují viskozitu sputa, pevně připojenou ke stěnám hrtanu, krku, nosních průchodů. Tajemství se při kašlání nebo vyfukování zředí a volně evakuuje;
 • snížená aktivita infekčních patogenů. Mast je silným antiseptikem. Zánětlivá ložiska jsou díky svým složkám purifikována z patogenních mikroorganismů a toxických produktů jejich vitální aktivity. Zároveň jejich růst a aktivní reprodukce zpomalují;
 • snadnější dýchání. Patologie dýchacího ústrojí jsou doprovázeny rýmou, díky které tělo trpí nedostatkem kyslíku. To vede k dalšímu zhoršení zdravotního stavu a někdy k rozvoji onemocnění. I při aplikaci s jedním balzámem dochází k vymizení nosní kongesce po dobu 8 hodin.

Pediatři, praktičtí lékaři, otolaryngologové předepisují Vicks Active pacientům, kteří jsou kontraindikováni u systémových léků. Složky masti nepronikají do krevního oběhu. Proto nemohou způsobit gastrointestinální nebo neurologické poruchy.

Forma uvolnění a složení

Balsam Vicks Aktivní s mentolem a eukalyptem je baleno po 50,0 g v plastových lahvích modré. Mast má homogenní gelovou konzistenci, bílou barvu s mírně nažloutlým nádechem. Příjemné aroma léku poskytuje směs esenciálních olejů z borovice, máty, eukalyptu. Terapeutické vlastnosti Vicks Active jsou založeny na přítomnosti těchto účinných látek ve složení: t

 • levomenthol získaný z esenciálního oleje z máty peprné;
 • thymol obsažený v tymiánovém oleji;
 • kafr;
 • esenciální olej z eukalyptu;
 • terpentýnový olej nebo terpentýn z gumy.

Balzámy pomocných složek jsou bílý parafín a cedrový olej. Druhotné balení vnějších prostředků - kartonová krabice s návodem k použití uvnitř.

Podmínky skladování

Lék je platný 4 roky. Skladujte na tmavém místě při teplotě do 25 ° C. Při odlupování masti, změně barvy a vůně, nemůže být použita v terapii. Zařízení by také nemělo mít přístup k malým dětem, které mohou přilákat zajímavé obaly. Pokud se balzám dostane do kontaktu se sliznicemi nosu, úst nebo očí dítěte, může dojít k chemickému popálení.

Existuje vysoká pravděpodobnost bronchospasmu, život ohrožujícího zúžení průdušek.

Návod k použití

Použití masti vám umožní zlepšit pocit pohody několika minut po otření do kůže. Dýchání se stává hlubší a kašel je méně vysilující. Proto i jedno použití léku vám umožní se zbavit příznaků nachlazení na dlouhou dobu. Pokud lékař neurčil individuální dávkovací režim, aplikujte mast podle návodu. Vzhledem ke složitému účinku v dýchacích cestách jsou zahájeny procesy regenerace:

 • sputum se uvolňuje při kašli, čistí se dýchací cesty;
 • otok, suchost, podráždění nosní sliznice zmizí;
 • když člověk fouká a kašle, není žádná nepříjemná bolest.

Použití Slabých aktiv často pomáhá snižovat dávky systémových léků, nebezpečných vedlejších účinků.

Indikace a kontraindikace

Lék je předepisován pacientům jako symptomatický prostředek pro léčbu respiračních patologií. Vicks Active pomáhá eliminovat rýmu a kašel při bakteriálních, virových, plísňových onemocněních. Může být použit při léčbě patologií jakékoliv závažnosti, bez ohledu na počet rozvinutých komplikací.

Balzám je zařazen do terapeutických schémat bronchitidy, bronchiolitidy, faryngitidy, laryngitidy, akutní angíny angíny, tracheitidy.

Existují také nemoci, při kterých není možné používat masti. Pro Viks Aktivní kontraindikace zahrnují takové patologické stavy:

 • kašel způsobený kouřením, emfyzémem, silným hromaděním hustého sputa;
 • bronchiální astma, predispozice k bronchospasmu;
 • křečové záchvaty;
 • pneumonie;
 • falešná záď způsobená otokem hrtanu;
 • porušení integrity kůže v oblasti aplikace léčiva.

Mast Vicks Asset se nepodává během těhotenství a kojení. Klinické projevy respiračních patologií jsou podobné symptomům nemocí, při jejichž léčbě se balzám nepoužije. Proto je nevhodné a nebezpečné používat ho bez předběžného vyšetření lékařem.

Dávkování a podávání

Mast Vicks Active je určen pouze pro aplikaci na kůži v zádech, hrudníku nebo krku. Procedura je prováděna s lehkými pohyby 2-3 krát denně. Otolaryngologové doporučují užívání léku před spaním. To poskytne dlouhodobý terapeutický účinek a pomůže pacientovi klidně spát celou noc. Hlavní metody použití balzámu při léčbě kašle:

 • aplikace na horní část hrudníku, vyjma srdeční oblasti;
 • třením do kůže na zádech mezi lopatkami s protáhlým, oslabujícím kašlem;
 • mazání krku s výjimkou oblasti štítné žlázy.

Pro léčbu rýmy se provádějí postupy za použití stejných metod. Po dokončení důkladně omyjte ruce. Esenciální oleje způsobují vážné podráždění, když se dostanou do očí, úst, nosu. Pokud se to stane, lékaři doporučují hojně sliznice sliznice vodou. Jednorázová dávka pro kojence Vicks Active - 5,0 mg, pro dospělé - 15,0 mg (lžička bez sklíčka).

Vedlejší účinky a zvláštní pokyny

Podle instrukcí mohou být balzámy Vicks Active použity při léčbě dětí pouze podle pokynů pediatra. Je nezbytné, aby se provádělo testování, aby se zjistila alergická citlivost u dětí i dospělých. K tomu je třeba malé množství peněz vtřít do zápěstí a počkat 45-60 minut. Pokud pokožka není oteklá a nezbarví se červeně, pak je masť Vicks Active zcela bezpečná.

Mast použitá při léčbě v nadbytku může být příčinou vedlejších účinků. Pravděpodobnost alergické reakce, laryngospasmu, bronchospasmu, podráždění sliznic se zvyšuje. V těchto případech musíte okamžitě zavolat záchranný tým.

Těhotenství a kojení

Mast Vicks Aktivní je zakázáno používat během těhotenství a kojení.

Jeho použití je zvláště nebezpečné v prvním trimestru, kdy jsou položeny vnitřní orgány plodu. Klinické studie pro stanovení bezpečnosti balzámu pro těhotné ženy nebyly provedeny.

Použití v dětství

Mast Vicks Active lze použít k léčbě nachlazení u dětí starších 2 let. Pokud se po 2-3 dnech stav dítěte nezlepší, kontaktujte svého lékaře.

Mast Vicks Aktivní je povolen bezplatný výdej z lékáren bez lékařského předpisu. Jeho průměrná cena je 250 rublů.

Analogy

Platné analogy Vicks Active - Travisil, Suprima Plus, Doctor Mom, Kim a Gold Star.

Recenze

Valeria, Pyatigorsk: Nemohl jsem se velmi dlouho zbavit chronického bolestivého kašle. Ani propagované sirupy ani pilulky nepomohly. ORL doporučuje kombinovat je s Vicks Active masti. Taková dvojitá akce výrazně urychlila obnovu.

Natalia, Volgodonsk: Dala jsem svou dceru do mateřské školy, protože okamžitě diagnostikovaly bronchitidu. Každé dva týdny jsem musel jít do nemocnice. Velmi zachráněná mast Vicks Active. Teď ji používám při prvních příznacích zimy.

Vicks Active Balsam: návod k použití

Farmakoterapeutická skupina: přírodní lokálně dráždivé činidlo pro léčbu nachlazení.

Dávková forma: masti pro externí použití.

Forma výrobku: bílá nebo žlutobílá mast s charakteristickou vůní, hliníkovou trubicí, lepenkovou krabicí.

Farmakologické vlastnosti

Lokální dráždivé, antiseptické, protizánětlivé.

Složení:

Účinná látka:

 • levomenthol;
 • malý terpentýn;
 • kafr;
 • eukalyptový olej.
 • bílý parafín měkký;
 • cedrový olej;
 • thymol

Farmakodynamika

Kombinovaný přípravek pro vnější použití, poskytující anti-edém, protizánětlivý, antiseptický, lokální dráždivý účinek při onemocněních horních cest dýchacích. Eliminuje symptomy nazální kongesce, po dobu 8 hodin usnadňuje dýchání.

Kafr, terpentýn a eukalyptový olej mají místní dráždivý účinek, podporují kašel a odstranění hlenu. Mentol dilatuje cévy, má mírný analgetický účinek, snižuje otok sliznic, zmírňuje kašel.

Farmakokinetika

Při použití léčiva v uvedených dávkách je v krvi pozorována extrémně nízká hladina terpenů, ale současně dochází k poměrně rychlé plazmatické clearance. Systémové toxické účinky při použití masti jsou nepravděpodobné.

Indikace pro použití

Zánětlivá a infekční zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích doprovázená kašlem, kongescí nosu a rýmou.

Kontraindikace

 • Individuální intolerance na léčivou složku;
 • Bronchiální astma;
 • Sklon k bronchospasmu;
 • Černý kašel;
 • Akutní pneumonie
 • Kašel vyvolaný hromaděním sliznic;
 • Kuřák kuřáka;
 • Kašel emfyzému;
 • Epilepsie;
 • Falešná záď;
 • Poškození kůže nebo dermatózy v oblasti aplikace léčiva;
 • Dětský věk do 2 let (pro masti);
 • Dětský věk do 12 let (pro inhalaci);
 • Sklon k rozvoji záchvatů;
 • Těhotenství a kojení (relativní kontraindikace, vzhledem k nedostatku údajů o vlastnostech přijetí).

Dávkování a podávání

Jako mast pro vnější použití: malé množství léku se aplikuje na kůži. S chladným a nazálním přetížením - na horní a střední části hrudníku. Při kašli a bolení v krku - na krku. Při kašli a bolení v krku - na střední a horní části zad.

Jako lék pro inhalaci (je povoleno užívat pro dospělé a děti starší 12 let): inhalovat léčivé páry po dobu 10-15 minut po rozpuštění lžičky Viksovy účinné látky balzámu v horké, ale ne vroucí vodě. Opětovné použití se nedoporučuje. Délka léčby je 5 dnů.

Vedlejší účinky

Na straně dýchacího ústrojí: hrtan, bronchospasmus.

Na části kůže: návaly horka, kopřivka v místě aplikace léku.

Na straně orgánů zraku: podráždění sliznice očí, slzení (při inhalaci).

Interakce s léky

Doposud nebyla zkoumána interakce léků s léky na léčiva.

Předávkování

S nadměrnou aplikací léku, hyperémií kůže, rozvojem laryngospasmu je možný bronchospasmus. V případě náhodného požití masti, nevolnosti, bolesti kloubů v břiše, zvracení, těžkých závratí, bolestí hlavy, průjmu, zrudlého obličeje, dýchacích obtíží, deliriu, křečí, deprese centrálního nervového systému, může dojít ke stavu komatózy.

V této situaci by měla být mast odstraněna ubrouskem nebo papírem namočeným v rostlinném oleji. S rozvojem brochospasmu nebo laryngismu vyžaduje pacient urgentní lékařskou pomoc. V případě náhodného požití přípravku je nutné užívat aktivní uhlí a solné laxativum a provést výplach žaludku.

Zvláštní pokyny

Vicks aktivního balzámu s mentolem a eukalyptem je lék pro venkovní použití. Je zakázáno užívat ústně, aplikovat na sliznice, poškozené kůže a popáleniny. Po otření postiženého místa do kůže se nedoporučuje pevně dotahovat oděvy. Pokud se mast dostane do úst nebo očí, vypláchněte je velkým množstvím vody. Pokud se stav pacienta nezlepší do 5 dnů od užívání léku, léčivo by mělo být zrušeno a poraďte se s lékařem. Nemá vliv na schopnost řídit dopravu.

Podmínky dovolené

Vztahuje se na léky bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Skladujte v suchu, chráněn před světlem, mimo dosah dětí při teplotě do 25 ° C.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti léku je 4 roky od data vydání. Po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu není léčivo povoleno používat.

Vicks Active Balsam analogy

V současné době analogy s podobným složením neexistují.

Aktivní balzám

Léčba nachlazení a ARVI obvykle začíná u prvních příznaků - nemocný se snaží přijmout opatření, která by stimulovala obranyschopnost těla a zastavila vývoj onemocnění.

Způsoby aktivace imunity:

Všechny tyto postupy zvyšují imunitní stav, urychlují zásobování krve - pomáhají tělu v boji proti intoxikaci.

"Vicks Active Balsam" má komplexní efekt. Přímé nanesení masti na tělo se zahřeje, uvolněné etherové sloučeniny stimulují separaci hlenu, což pomáhá odstranit ucpání nosu, zmírnit bolesti hlavy a obnovit volné dýchání.

Složení masti Viks Active

Skutečnost, že se u přírodních přípravků může vyskytnout individuální intolerance, není v současné době nutné vysvětlovat. Alergické reakce - pohroma 21. století. Návod k použití balzámu "Viks-Active" musí specifikovat složení léku.

Díky přísadám "Vicks Active Balsam" ovlivňuje:

 • místní dráždivé;
 • antiseptické;
 • protizánětlivé.

Vyvolávající těkavé složky etheru umožňují po 20 minutách po aplikaci masti odstranit ucpání nosu. Účinek tohoto nástroje trvá až 8 hodin!

"Vicks majetek balzám" má konzistenci, jako mast. Bílý nebo mléčný lék má příjemnou vůni. Pokyny jasně ukazují, že tento nástroj je určen pouze pro vnější použití. Pokud existuje touha léčit s použitím orální léky, pak byste měli koupit "Vicks Active" prášek nebo šumivé tablety. Mají stejný účinek, pouze výraznější, protože se zvyšuje vstřebatelnost účinných látek.

Složení balzámu "Vicks":

 • levomentol - tato dráždivá látka je antiseptikum, odstraňuje pálení a svědění, má rušivý účinek - při aplikaci masti na určitou oblast těla se cévy v této oblasti zvyšují a v místě, kde se infekce zakořenila, se zánětlivý proces zastaví;
 • Kafr - stimuluje metabolické procesy, má ohřívací účinek, působí jako analgetikum;
 • eukalyptový olej - inhibuje patogeny, má expektorační a antispasmodické účinky;
 • terpentýnový olej - antiseptický, navíc má mukolytický účinek.

Pomocné látky ve složení - thymol a cedrový olej. Konzistence masti se dosahuje díky parafinové bázi.

Po aplikaci balzámu „Vicks asset“ je dýchání normalizováno a centrum kašle je zablokováno - pacient přestává trápit konstantní bolest v krku.

Jak aplikovat "Vicks Active Balsam"

Instrukce naznačují, že externí látka se používá v komplexní terapii - to znamená, že nemoc nelze léčit pouze mastí „Vicks active“. Složení léku umožňuje kombinovat použití masti s použitím antibiotik nebo protizánětlivých léčiv.

Aktivní balzám se používá při léčbě zánětlivých procesů horních cest dýchacích - během rýmy studené a virové etiologie, faryngitidy, laryngitidy, tracheitidy. To znamená, že při jakémkoli onemocnění, během něhož se nos nosí, se objeví bolest v krku a kašel.

Způsoby použití:

 • Malé množství masti se vtírá do těla - pro dospělého, pro 1 proceduru stačí třít 15 mg kompozice, pro děti - asi 5 mg.

Žádost se provádí:

 1. na hrudi - vyhnout se oblasti projekce srdce;
 2. na zádech - v oblasti lopatek;
 3. otřete přední povrch krku a nechte nezpracovanou štítnou žlázu.

Tření tráví dospělé 3 krát denně, děti - dvakrát.

Po zákroku důkladně umyjte ruce. Pokud se na sliznicích dostane malý balzám, musí být okamžitě omyty tekoucí vodou, aby nedošlo k popálení.

 • Mast "Vicks Active" může být také použita pro inhalaci. Při provádění postupů používajících tento nástroj by se voda neměla zahřívat nad 50 ° C, jinak bude aplikace zbytečná - aktivní složky kompozice ztratí své léčivé vlastnosti.

Poměry inhalačního roztoku - sklenice vody / 2 lžíce Bix balzamu.

Během procedury musíte zavřít oči - jinak dojde k podráždění spojivky. Užívání léku je omezeno na 3 dny. Pokud během této doby zlepšení nepřijde, měli byste hledat další pomocné topení.

Kontraindikace

"Vicks aktivní balzám" není pro každého. Instrukce indikuje kontraindikace jeho použití.

Kromě individuální intolerance existují:

 • dermatologické nemoci, herpes vyrážka;
 • porušení integrity kůže na ošetřených místech těla;
 • bronchiální astma a falešný záď;
 • epilepsie a záchvaty;
 • akutní zánět a emfyzém;
 • tachykardie;
 • věk do 2 let pro tření a do 6 let pro inhalaci.

Buďte opatrní s použitím "Vicks aktiva" pro kuřák bronchitidy a kašel s hojným sputem. V těhotenství je možné využít finanční prostředky, ale pouze pod dohledem lékaře.

Vedlejší účinky

Použití balzámu může prodloužit účinek některých perorálních antibiotik. Vedlejší účinky byly pozorovány pouze při předávkování lékem a individuální intolerancí. V tomto případě byly zaznamenány kožní reakce a výskyt kašelných záchvatů v důsledku křeče dýchacích cest.

Nenechte se unést a zvýšit množství rozetřené masti. To může vyvolat dermatitidu. Po nadýchání se může objevit zvracení, bolest hlavy, pocit tepla a závratě. Pokud se tyto příznaky objeví, léčba přípravkem by měla být přerušena.

V případě náhodného „Vicks aktiva balzámu“ v žaludku se může objevit intoxikace kafrem - zvracení, bolest hlavy, pocit tepla, narušené dýchání. Je to zvláště nebezpečné, pokud je dítě „zkoušeno“ dítětem - v tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace. Závažné následky pro kojence mohou být vyvolány při aplikaci přípravku na krk a obličej - v tomto případě také potřebujete lékařskou pomoc.

Při použití léčiva pro určený účel, v uvedených dávkách, nehrozí žádné zdravotní riziko.

Aktivní balzám

Jméno:

Aktivní balzám Vicks (Vicks Active Balsam)

Složení

1 g masa Vix Active Balm obsahuje:
Levomenthola - 27,5 mg;
Gáfor - 50 mg;
Terpentinový olej - 50 mg;
Eukalyptový olej - 15 mg;
Další přísady.

Farmakologický účinek

Vicks Active Balsam je kombinovaný přípravek pro vnější použití, který má sekretolytický a dráždivý účinek. Složení léčiva Vicks Active Balsam zahrnuje kafr, levomentol, terpentýn a eukalyptový olej.
Eukalyptový olej má vykašlávací účinek, stejně jako některé antispasmodické účinky. Terpentinový olej má antiseptický účinek. Kromě toho, lék Vicks Active Balsam má nějaký antitusický účinek a usnadňuje nosní dýchání.
Účinek léčiva Vicks Active Balsam trvá až 8 hodin.
Farmakokinetika léčiva Vicks Active Balsam nebyla studována. Pokud se aplikují externě, teoreticky aktivní složky nepronikají ani sotva pronikají do systémové cirkulace.

Indikace pro použití

Vicks Active Balsam se používá k léčbě pacientů s akutními respiračními onemocněními, které jsou doprovázeny faryngitidou, kašlem a otokem nosní sliznice.

Způsob použití

Vicks Active Balsam se používá externě nebo se používá k inhalaci. Nemůžete polknout mast nebo aplikovat lék Vicks Active Balsam na kůži. Balzám neohřívejte a na horní části balzámu používejte lahve s horkou vodou.
Externí použití:
Malé množství Vicks Active Balm masti se aplikuje na kůži krku, zad a oblasti nad hrudní kostí. Mast by se měla jemně promítat. Je přísně zakázáno používat mast v rozporu s celistvostí pokožky. Po nanesení masti si důkladně umyjte ruce (aby se zabránilo tomu, že se mast dostane do očí a na pokožku obličeje).
Zpravidla se doporučuje aplikovat mast Vicks Active Balm dvakrát nebo třikrát denně.
Současně se nesmí aplikovat více než 15 ml masti pro dospělé a více než 5 ml masti pro děti.
Po nanesení se doporučuje, aby masť nosila lehké oblečení. Efektivní užívání léku Vicks Active Balsam před spaním.
Trvání léčby určuje lékař.

Inhalace:
Nalijte horkou vodu (ne vařící vodu) do misky se širokým povrchem a přidejte 1-2 lžičky Viks aktivní balzámové masti. Výsledná pára se inhaluje po dobu 10-15 minut. Během inhalace vodu s lékem dále nezahřívejte.
Inhalační roztok nepoužívejte znovu.
Děti by měly být vdechovány pod dohledem dospělých.
Během inhalace se doporučuje zavřít oči, aby se zabránilo podráždění spojivky.
Pokud do 3 dnů po zahájení léčby nedojde ke zlepšení stavu pacienta, poraďte se s lékařem.

Vedlejší účinky

Při externím použití léku Vicks Active Balsam se mohou vyvinout lokální nežádoucí účinky, včetně alergické dermatitidy, kopřivky, podráždění a návaly horka kůže.
Při vdechování lékem Vicks Active Balsam u pacientů se může vyvinout kašel, sípání a dušnost (v důsledku zúžení dýchacích cest), stejně jako podráždění očí a kůže.
S rozvojem nežádoucích účinků byste měli přestat užívat lék Vicks Active Balsam (dokončit inhalaci nebo odstranit mast z kůže ubrouskem) a poraďte se s lékařem.

Kontraindikace

Vicks Active Balsam je kontraindikován u pacientů s osobní intolerancí k aktivním složkám masti.
Vicks Active Balsam se nepoužívá v oblastech kůže s poruchou integrity (včetně těch s otevřenými ranami, popáleninami, zánětem kůže a dermatózou), stejně jako u dětí s onemocněním, která jsou doprovázena kožní vyrážkou.
Slabé Aktivní balzám není předepsán pacientům se zvýšenou bronchiální reaktivitou, včetně astmatu průdušek, černého kašle a falešného zádi.
Vicks Active Balsam se nepoužívá u pacientů s epilepsií a sklonem k rozvoji křečových záchvatů.

Jako inhalační lék Vicks Active Balsam se nepoužívá u pacientů s akutní pneumonií.
V pediatrické praxi je externí užívání léku Vicks Active Balsam povoleno pouze u dětí nad 2 roky, inhalace - u dětí starších 6 let.
Při předepisování přípravku Vicks Active Balsam pacientům s chronickým nebo přetrvávajícím kašlem spojeným s kouřením tabáku, astmatem, chronickou bronchitidou a emfyzémem, stejně jako kašel, který je doprovázen zvýšenou tvorbou sputa, je třeba postupovat opatrně.

Těhotenství

Vicks Active Balsam během těhotenství se doporučuje pouze pod dohledem lékaře.
Během laktace se nedoporučuje aplikovat Vicks Active Balsam na mléčné žlázy (aby se zabránilo pronikání masti do ústní dutiny dítěte).

Interakce s léky

Vicks Active Balzám může zesílit aktivitu jaterních enzymů, zvýšit účinky některých léků nebo vést k prodloužení jejich účinku.

Předávkování

Při použití velkého množství masti Vicks Active Balm je možný rozvoj kontaktní dermatitidy, jakož i podráždění a hyperémie kůže. Systémové toxické účinky léku Vicks Aktivní balzám při lokálním podání nebyl pozorován.
V případě náhodného perorálního podání léku Vicks Active Balsam se u pacientů může vyvinout zvracení a průjem. Kromě toho se mohou vyvinout známky intoxikace kafrem, včetně bolesti břicha, zvracení, závratě, pocitů tepla, bolesti hlavy, deprese dýchání, záchvatů a kómy.
Pokud se mast dostane do nosu nebo na obličej novorozenců, je možný vývoj apnoe v důsledku laryngospasmu.
V případě potřeby proveďte symptomatickou léčbu.
Vývoj laryngismu a apnoe vyžaduje pohotovostní lékařskou péči.
S rozvojem známek intoxikace kafrem je indikována hospitalizace, respirační deprese, intenzivní terapie, intubace a umělé dýchání.

Formulář vydání

Masť pro vnější použití Vicks Active Balsam 25, 50 nebo 100 gv polymeru může dát 1 nádobu do kartonu.

Podmínky skladování

Vicks Active Balsam by měl být uchováván mimo dosah dětí na místě, kde je teplota udržována v rozmezí 15 až 25 stupňů Celsia.
Chraňte lék před přímým slunečním zářením.
Doba použitelnosti léku Vicks Active Balsam je 4 roky.

Vicks Active Balsam s mentolem: návod k použití

Forma dávkování

Složení

100 g masti obsahuje

účinné látky: levomenthol 2,75 g,

eukalyptový olej 1,50 g,

terpentinový olej 5,0 g

pomocné látky: thymol, cedrový olej, bílý parafín měkký.

Popis

Měkká masti z bílé až slabě nažloutlé barvy s charakteristickou aromatickou vůní.

Farmakoterapeutická skupina

Další kombinace léků k odstranění příznaků nachlazení.

Farmakologické vlastnosti

Při použití v uvedených dávkách vykazují farmakokinetické studie extrémně nízkou hladinu terpenů v krvi, pozoruje se však rychlá plazmatická clearance. Ve studiích s léčivem byl farmakokinetický profil kafru a levomentholu studován hlavně při použití zvýšených dávek léku. Plazmatické koncentrace zůstaly extrémně nízké a během studie nebyla pozorována akumulace léčiva. Tyto údaje ukazují, že systémové toxické účinky jsou nepravděpodobné.

Kombinované léky, jejichž působení je dáno jeho účinnými látkami. Lokální dráždivé, antiseptické, protizánětlivé, anti-edematózní činidlo pro lokální použití při onemocněních dýchacích cest. Eliminuje nazální kongesci a usnadňuje dýchání po dobu 8 hodin.

Kafr, eukalyptus a terpentinový olej mají lokálně dráždivý účinek, jsou-li aplikovány externě.

Mentol snižuje symptomy chladu dilatací cév a ochlazuje místo aplikace s mírnými analgetickými účinky. Mentol a kafr snižují otoky sliznice nosohltanu a při mírném analgetickém účinku zmírňují kašel.

Eukalyptus a terpentýnový olej přispívají k odstranění sliznic v horních dýchacích cestách, což podporuje kašel.

Indikace pro použití

- používá se v komplexní terapii ke zmírnění příznaků zánětlivých a infekčních zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích, doprovázených nádechem nosu, kongescí nosu, kašlem a bolestmi v krku.

Dávkování a podávání

Wix Active Balsam s mentolem a eukalyptem se používá u dospělých a dětí starších 2 let.

Malé množství masti se aplikuje 2 až 4 krát denně, nejlépe před spaním, na horní a střední části hrudníku během rýmy a kongesce nosu, na horní a střední části zad při kašli, na krční oblasti při kašli a bolestech v krku. Nedoporučuje se zakrývat látkou, aby se vdechly výpary léku.

Aplikováno u dospělých a dětí starších 12 let. Rozpusťte 1 čajovou lžičku v horké vodě (ne vařící) a vdechujte výpary po dobu 10-15 minut. V mikrovlnné troubě se nedoporučuje zahřívat směs ani ji ohřívat.

Průběh léčby je 5 dnů.

Vedlejší účinky

- alergické reakce ve formě kožní vyrážky v místě aplikace,

kopřivka, podráždění kůže a hyperémie

- trhání, podráždění očí (při vdechování)

Kontraindikace

- přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva

- anamnéza respiračních onemocnění (laryngospasmus, bronchospasmus, bronchiální astma, černý kašel, akutní stenózní laryngotracheitida)

- chronický kašel spojený s kouřením

- kožní onemocnění a kožní léze v místě aplikace

- epilepsie a tendence k rozvoji záchvatů

- těhotenství a kojení

- děti do 2 let

- děti do 12 let pro inhalaci

Lékové interakce

Zvláštní pokyny

Lék je určen pouze pro vnější použití.

Nepožívejte!

Masti by neměla být aplikována na sliznice (zejména na oči, nos a ústa), na spalování povrchů a na poškozené kůže. V případě náhodného kontaktu s očima nebo sliznicemi opláchněte velkým množstvím vody. Po tření by oděv pokrývající oblast použití léku neměl být pevně utažen.
Pokud do 5 dnů nedojde ke zlepšení příznaků, doporučuje se poradit se s lékařem.

Těhotenství a kojení

Vzhledem k tomu, že údaje o užívání léku u těhotných žen a kojících matek nejsou k dispozici, tento lék by neměl být užíván během těhotenství a kojení.

Charakteristiky účinku léku na schopnost řídit vozidlo nebo jiné zvláště nebezpečné mechanismy.

Nemá vliv na schopnost řídit vozidlo nebo jiné zvláště nebezpečné stroje.

Předávkování

Symptomy: podráždění kůže v místě aplikace, bronchospasmus, laryngismus. Jestliže si omylem vezmete pozorovaný lék:

nevolnost, zvracení, bolest křeče v břiše, průjem, bolest hlavy, výrazné závratě, návaly horka, pocit tepla

, potíže s dýcháním, delirium, křeče, deprese centrálního nervového systému, kóma.

Ošetření: Nadměrnou mast lze odstranit gázou nebo papírem namočeným v rostlinném oleji. V případě bronchospasmu nebo laryngismu byste se měli okamžitě poradit s lékařem. Pokud omylem vezmete lék uvnitř první pomoci, vezměte si aktivní uhlí, slané projímadlo a výplach žaludku. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Uvolnění formuláře a balení

50 g nebo 100 g léčiva se vloží do neprůhledné nádoby modré barvy, uzavřené zeleným víčkem se šroubovým uzávěrem s podložkou z kompozitního materiálu.

Banka je spolu s instrukcemi pro lékařské použití ve státním a ruském jazyce umístěna v lepenkové krabici.

Podmínky skladování

Při teplotě ne vyšší než 25 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí!

Doba použitelnosti

Nesmí se používat po uplynutí doby použitelnosti.