Chesnachki.ru

Zdravím vás, milí čtenáři! Analgetické léky zaujaly silné postavení v naší lékárničce. Bolesti zad, záněty kloubů a jiné bolesti, které jsme použili ke vzletu s pomocí speciálně navrženého pro tento lék. Dnes se podíváme na pilulky ibuprofenu: návod k použití.

Složení léčiva

Ibuprofen patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). To je jeden z nejbezpečnějších léků v této skupině. Jeho účinek je několikrát vyšší než protizánětlivé vlastnosti kyseliny acetylsalicylové a byl testován dlouhodobým použitím u různých kategorií pacientů.

Ačkoli dnes budeme uvažovat o použití pouze tablet, zjistíme, v jakých dalších formách se vyrábí:

  • Mast. K dispozici na tučné bázi a obsahuje 100 g 5 g účinné látky. Další složkou léčiva je dimexid.
  • Gel Obsahuje také dimexid a je dostupný v různých dávkách. Je určena především pro léčbu kloubů, protože má tendenci se hromadit v synoviální tkáni.
  • Prášky Hladká, kulatá, bílá. Jedná se o dávky 200 nebo 400 mg ibuprofenu. A také ve skořápce (obsahuje 800 mg účinné látky), pro dosažení prodlouženého účinku, a tam jsou šumivé, pro rychlejší akci.
  • Kapsle Jsou dobré, protože se okamžitě nerozpouští, a proto dávají delší účinek. Tobolka obsahuje 300 mg účinné látky.
  • Pozastavení. Má jednotnou strukturu, pomerančovou nebo jahodovou příchuť. Dávkování suspenze je malé: pouze 100 mg na 5 ml. Lék se nalije do lahví a opatří se odměrnou lžící.
  • Svíčky. Čípky vyrábí hlavně Řecko. Každá svíčka obsahuje 100 mg.
  • Granule. Jsou určeny pro přípravu roztoku s mátovou chutí. Granule zahrnují 200 mg účinné složky.
  • Injekční roztok. Lék se podává intravenózně. Vyrábí se v Německu a stojí až 26 tisíc rublů. na balení.

Indikace pro použití

Ibuprofen se nejčastěji používá jako antipyretikum a analgetikum. Mechanismus účinku účinné látky je založen na potlačení cyklooxygenázy. Inhibuje syntézu prostaglandinů. Jsou mediátory zánětu a bolesti. V důsledku toho bolest ustupuje, zejména snižuje ztuhlost a otoky kloubů.

Zjistěte, co pomáhá Ibuprofen, nápověda. Indikace pro všechny formy uvolnění jsou většinou stejné:

  • Vysoká horečka se zimou;
  • artritida, spondylitida, osteoporóza;
  • zánět kloubů jako komplikace artritidy, bursitidy, ischias;
  • zánět kloubů a měkkých tkání po úrazech;
  • hematomy;
  • neuralgie;
  • myalgie;
  • bolest při zánětu horních cest dýchacích;
  • bolesti zubů a bolesti hlavy;
  • migrénu;
  • ankylozující spondylitida

Tyto indikace pro použití jsou vhodnější pro dospělé. Pokud hovoříme o užívání dětí, pak je lék nejčastěji předepisován pro bolesti hlavy a bolesti zubů a také jako antipyretikum proti chřipce a ARVI.

Dávkovací tablety Ibuprofenu

Jak se přípravek používá, závisí na nemoci a věku pacienta.

  • Děti jsou potahované tablety předepsané pouze po 6 letech nebo pro dosažení tělesné hmotnosti nejméně 20 kg. Výpočet dávky se provádí se zaměřením na tělesnou hmotnost dítěte. 1 kg hmotnosti představuje 20 až 40 mg účinné látky denně.
  • Děti od 6 do 12 let doporučují dávkování nejvýše 200 mg denně. Musí být rozděleno do 4 dávek každé 4 hodiny.
  • Adolescentům ve věku od 12 do 18 let lze podat 1000 mg denně. Pro dospělé je tato dávka zvýšena na 1200 mg denně.

Kolik tablet se použije, závisí na jejich dávkování. V lékárnách můžete najít ibuprofen 200 a 400 mg účinné látky. Pro děti od 6 let je lepší užívat lék s nižší dávkou. Tablety je třeba spolknout celé, bez žvýkání, po jídle, čistou vodou.

Pokud jsou šumivé, pak pro děti ve věku od 6 do 12 let jedna dávka 1 tableta 200 mg. Recepce se provádí 2 až 4 krát denně.

Po 12 letech můžete užívat až 2 kusy (dávkování 200 mg) najednou. Za den je povoleno maximálně 5 tablet. Dospělí užívají 4-6 tablet denně. Šumivý rozpuštěný ve sklenici vody a okamžitě opilý. Nelze vstřebat ani žvýkat.

Průběh léčby určuje lékař. Lék nelze užívat perorálně déle než 3-5 dnů. Pokud syndrom bolesti nezmizí, doporučuje se lék změnit.

Kontraindikace

Než začnete užívat jakýkoliv lék, musíte zjistit, jak nebezpečné je pro tělo. Když jsou tyto dávky překročeny, lék značně inhibuje játra, a to je plná hepatitidy nebo cirhózy. Nemyslete si, že ibuprofen je bezpečný lék, který můžete pít pro jakékoliv onemocnění. Vezměte pouze podle pokynů, nepřekračujte dávkování, zejména pro děti.

Kontraindikace zahrnují:

  • srdeční onemocnění;
  • Patologii GI;
  • alergické reakce;
  • hemofilie;
  • poškození optického nervu;
  • leukopenie;
  • onemocnění jater a ledvin;
  • snížené slyšení;
  • individuální intoleranci ke složkám.

Vedlejší účinky

Ale zpravidla se projevuje negativní vliv na tělo, pokud je lék užíván déle než 2-3 dny:

  • pálení žáhy, průjem, nadýmání, nevolnost;
  • hepatitida;
  • zánět dásní;
  • závratě, zmatenost, ospalost nebo nespavost;
  • ztráta sluchu, podráždění očí, tinnitus;
  • hypertenze, tachykardie;
  • cystitida, poškození ledvin;
  • anémie, leukopenie;
  • dušnost;
  • alergické na jednotlivé složky.

Abyste se vyhnuli negativním účinkům léku, musíte dodržovat následující opatření:

  • Přísně dodržujte dávkovou dávku a v žádném případě ji nepřekračujte. Předávkování ohrožuje zvracení, nevolnost, prudké zhoršení.
  • Nepoužívejte lék déle než 3-5 dnů.
  • Užívejte pouze po jídle.
  • Nepijte džusy, čaj a jiné nápoje.

Při užívání léků zvažte jeho interakci s jinými léky. Seznam léků, s nimiž nelze přípravek Ibuprofen kombinovat, je dostatečně dlouhý. Zde jsou některé z nich: aspirin, antikoagulancia, cyklosporin a další.

Analogové přípravky

Existuje mnoho léků skupiny NSAID na farmaceutickém trhu. Mezi související léky patří nejběžnější kombinace ibuprofenu s paracetamolem, která dává výraznější účinek. Mezi nejčastěji přiřazené analogy patří:

  • Ibufen. Plný analog Ibuprofenu ve formě tablet a suspenzí.
  • Nurofen. Nejoblíbenější. Často předepisován při vysokých teplotách u dětí a bolesti zad u dospělých.
  • Brufene. Německé pilulky s méně vedlejšími účinky.

Před nákupem léku se poraďte se svým lékařem. Ačkoli léky jsou často dávány dětem bez předepisování léků, časté infatuation s touto drogou nepříznivě ovlivňuje tělo.

Takže jste se poučili z toho, co užívám tyto tablety ibuprofen. Doufám, že ji budete používat opatrně, pamatujete si na její přínosy i vedlejší účinky.

Pokud jsou informace v článku užitečné pro vás, zanechte komentář. Informace byly poskytnuty ke kontrole. Uvidíme se znovu!

Co je lepší zvolit, Protargol nebo Sialor: jaký je rozdíl mezi těmito léky?

Dobré odpoledne, milí čtenáři! Rýma je nejčastější indispozicí, kterou není snadné se zbavit. Moderní farmakologie nabízí mnoho léků na přetížení nosu, ale léky na bázi stříbra jsou stále populární v pediatrii. To pochopíme: Protargol nebo Sialor

Při rozkřikování se třese dětská brada, stojí to za to?

Dobrý den, milí rodiče, moji oblíbení čtenáři. Dnes budeme hovořit o důležitém tématu: proč se při brečení třese dítě? S narozením dítěte mají rodiče spoustu starostí a úzkostí spojených s výchovou dítěte, jeho zdraví. Samozřejmě, mami a tátou, viděli svalové chvění

Metoda ICSI, co to je, jak se liší od IVF a jaké jsou pro to indikace?

Dobrý den, milí čtenáři! Neplodnost se stala skutečnou pohromou naší doby. Z mnoha důvodů nemůže stále více mladých párů otěhotnět dítě. Pokud tradiční metody léčby nepomohou, dojde k záchraně umělé inseminace, která má různé formy vedení. Jeden z nich

Tento blog je čten 10875 maminky, bye
hrát se svými dětmi.

IBUPROFEN

◊ Růžově potažené tablety, bikonvexní; na průřezu jsou viditelné dvě vrstvy.

10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (5) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
50 ks. - břehy tmavého skla (1) - kartony.

◊ Růžově potažené tablety, bikonvexní; na průřezu jsou viditelné dvě vrstvy.

10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (5) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
50 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.

NSAID. Má protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek. Potlačuje protizánětlivé faktory, snižuje agregaci krevních destiček. Inhibuje typy cyklooxygenázy 1 a 2, porušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství prostaglandinů ve zdravých tkáních i v centru zánětu a potlačuje exsudativní a proliferativní fáze zánětu. Snižuje citlivost na bolest při zánětu. Způsobuje oslabení nebo vymizení syndromu bolesti, vč. s bolestmi v kloubech v klidu as pohybem, snížením ranní ztuhlosti a otokem kloubů, zvyšuje rozsah pohybu.
Antipyretický účinek v důsledku snížení excitability termoregulačních center diencefalonu

Ibuprofen je rychle a téměř kompletně absorbován z gastrointestinálního traktu, jeho Cmax v plazmě se dosahuje v 1-2 hodinách po požití, v synoviální tekutině - za 3 hodiny, je spojena s plazmatickými proteiny o 99%.

Pomalu proniká do dutiny kloubů, přetrvává v synoviální tkáni a vytváří v ní větší koncentrace než v plazmě.

K metabolismu ibuprofenu dochází hlavně v játrech. T1/2 z plazmy trvá 2–3 hodiny, vylučuje se ledvinami jako metabolity (ne více než 1% se vylučuje v nezměněné formě) av menší míře se vylučuje žlučí. Ibuprofen je zcela odstraněn za 24 hodin.

- napětí a migréna;

- kloubní, svalová bolest,

- bolest v zádech, dolní části zad, ischias;

- bolest s poškozením vazů;

- horečka s nachlazením, chřipkou;

- revmatoidní artritida, osteoartróza.

NSAID jsou určena pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití, neovlivňují progresi onemocnění.

- erozivní a ulcerózní změny sliznice žaludku nebo dvanáctníku, aktivní gastrointestinální krvácení;

- zánětlivé onemocnění střev v akutní fázi, včetně ulcerózní kolitida;

- Anamnestické údaje o záchvatu bronchiální obstrukce, rýmy, kopřivky po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiného nesteroidního protizánětlivého léku (úplný nebo neúplný syndrom nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové - rinosinusitida, kopřivka, sliznice nosu, bronchiální astma);

- selhání jater nebo aktivní onemocnění jater;

- selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin;

- hemofilie a jiné poruchy krvácení (včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;

- v období po operaci bypassu koronárních tepen;

- těhotenství (III. trimestr);

- dětský věk: do 6 let a od 6 do 12 let (s tělesnou hmotností nižší než 20 kg) - pro tablety 200 mg; do 12 let - pro tablety 400 mg;

- přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva.

Preventivní opatření: pokročilý věk, městnavé srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, dyslipidemie / hyperlipidemie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, nefrotický syndrom, QA nižší než 30-60 ml / min, hyperbilirubinémie, žaludeční vředy a dětské vředy, dvanáctníkový vřed, CVD méně než 30-60 ml / min. střeva (v anamnéze), infekce Helicobacter pylori, gastritida, enteritida, kolitida, dlouhodobé užívání NSAID, krevní onemocnění neznámé etiologie (leukopenie a anémie), trimestr těhotenství (I-II), p Kojení, kouření, časté užívání alkoholu (alkoholismus), těžké somatické onemocnění, souběžná léčba následujícími léky: antikoagulancii (např. Warfarinem), protidestičkovými látkami (např. Kyselinou acetylsalicylovou; klopidogrelem), perorálními glukokortikosteroidy (například prednisolonem); serotonin (například citalopram, fluoxetin, paroxetin, sertralin).

Dospělí, starší osoby a děti starší 12 let: 200 mg tablety 3-4krát denně; v tabletách po 400 mg 2-3krát denně. Denní dávka je 1200 mg (neužívejte více než 6 tablet po 200 mg (nebo 3 tablety po 400 mg) po dobu 24 hodin.

Tablety se polykají s vodou, nejlépe během nebo po jídle. Neužívejte více než 4 hodiny.

Nepřekračujte specifikovanou dávku!

Průběh léčby bez konzultace s lékařem by neměl překročit 5 dnů.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Nepoužívat u dětí do 12 let bez konzultace s lékařem.

Děti od 6 do 12 let (s hmotností vyšší než 20 kg): 1 tableta po 200 mg, nejvýše 4krát denně. Interval mezi užitím tablet po dobu nejméně 6 hodin

V doporučených dávkách lék obvykle nezpůsobuje vedlejší účinky.

Na straně zažívacího systému: NSAID-gastropatie (bolest břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu), průjem, nadýmání, zácpa; ulcerace gastrointestinální sliznice, která je v některých případech komplikovaná
perforace a krvácení; podráždění nebo suchost ústní sliznice, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, atopická stomatitida, pankreatitida, hepatitida.

Na části dýchacího ústrojí: dušnost, bronchospasmus.

Na straně smyslů: sluchové postižení: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus; zrakové postižení: toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění, skotom, suchost a podráždění očí, otok spojivek a víčka (alergický původ).

Z centrálního a periferního nervového systému: bolesti hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita a podrážděnost, psychomotorická agitace, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace, aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními chorobami).

Protože kardiovaskulární systém: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.

Na straně močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida.

Alergické reakce: kožní vyrážka (obvykle erytematózní nebo kopřivka), svědění, angioedém, anafylaktoidní reakce, anafylaktický šok, bronchospasmus nebo dušnost, horečka, erythema multiforme (včetně Stephen-Johnsonova syndromu, iyonu, iyonu, iyonu, iynekosózy) Lyell), eosinofilie, alergická rýma.

Ze strany krvetvorných orgánů: anémie (včetně hemolytické, aplastické), trombocytopenie a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie.

Jiné: zvýšené pocení.

Z laboratorních ukazatelů: doba krvácení (může se zvýšit), koncentrace glukózy v séru (může se snížit), clearance kreatininu (může se snížit), hematokrit nebo hemoglobin (může se snížit), koncentrace kreatininu v séru (může se zvýšit), aktivita jaterní transaminázy (může se zvýšit) ).

Symptomy: bolest břicha, nevolnost, zvracení, letargie, ospalost, deprese, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akutní selhání ledvin, nízký krevní tlak, bradykardie, tachykardie, fibrilace síní, respirační selhání.

Léčba: výplach žaludku (pouze za hodinu po požití), aktivní uhlí, alkalické pití, nucená diuréza, symptomatická léčba (korekce acidobazického stavu, krevní tlak).

V terapeutických dávkách ibuprofen nevstupuje do významných interakcí s široce používanými léky.

Induktory mikrozomálních oxidačních enzymů v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což zvyšuje riziko vzniku závažných intoxikací. Inhibitory mikrosomální oxidace - snižují riziko hepatotoxických účinků.

Snižuje hypotenzní aktivitu vazodilatátorů a natriuretický účinek furosemidu a hydrochlorothiazidu.

Snižuje účinnost urikosurik.

Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, protidestičkových látek, fibrinolitikov (což zvyšuje riziko krvácení).

Posiluje vedlejší účinky minerálních kortikosteroidů, glukokortikosteroidů (zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení), estrogen, ethanol; zvyšuje hypoglykemický účinek derivátů sulfonylmočoviny.

Antacida a kolestyramin snižují absorpci ibuprofenu.

Zvyšuje koncentraci digoxinu, lithných přípravků a methotrexátu v krvi.

Současné jmenování jiných NSAID zvyšuje četnost vedlejších účinků.

Kofein zvyšuje analgetický (analgetický) účinek.

Se současným jmenováním ibuprofenu snižuje protizánětlivý a protidoštičkový účinek kyseliny acetylsalicylové (je možné zvýšit výskyt akutní koronární insuficience u pacientů, kteří dostávají malé dávky kyseliny acetylsalicylové jako látky působící proti krevním destičkám po zahájení léčby ibuprofenem).

Cefamandol, cefoperazon, cefotetan, kyselina valproová, plykamycin zvyšují výskyt hypoprotrombinémie při současném jmenování.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léčiva.

Cyklosporinové a zlaté přípravky zvyšují účinek ibuprofenu na syntézu prostaglandinů v ledvinách, což se projevuje zvýšenou nefrotoxicitou. Ibuprofen zvyšuje plazmatickou koncentraci cyklosporinu a pravděpodobnost jeho hepatotoxických účinků.

Léky, které blokují tubulární sekreci, snižují vylučování a zvyšují plazmatickou koncentraci ibuprofenu.

Při dlouhodobém užívání je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin.

Pro snížení rizika nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu by měla být použita minimální účinná dávka. Když se objeví příznaky gastropatie, je pozorováno pečlivé sledování, včetně esophagogastroduodenoscopy, krevního testu s hemoglobinem a hematokritu, a fekální okultní analýzy krve.

Pokud je to nutné, stanovte 17-ketosteroidové léčivo, které má být zrušeno 48 hodin před studií.

Během období léčby by se měl vyvarovat konzumace alkoholu a aktivit, které vyžadují vysokou pozornost a rychlost psychomotorických reakcí.

Ibuprofen tablety: návod k použití

Složení

Popis

Indikace pro použití

Kontraindikace

- přecitlivělost na ibuprofen;

- erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi;

- "Aspirinové" astma a "aspirinová" triáda;

- hemoragická diatéza (von Willebrandova choroba, trombocytopenická purpura, teleangiektázie), hypoprotrombinémie, hemofilie;

- aneuryzma aorty;

- nedostatek vitamínu K;

- těhotenství ve třetím trimestru a laktaci;

- onemocnění zrakového nervu, skotomu, amblyopie, zhoršeného vidění barev;

- arteriální hypertenze, NYHA stadium III-IV srdeční selhání;

- patologie vestibulárního aparátu, ztráta sluchu;

- těžké poškození ledvin a jater;

- děti do 6 let.

Dávkování a podávání

Aplikujte uvnitř, nejlépe mezi jídly.

Dospělí jmenují 400 - 600 mg (2-3 tablety) 3-4krát denně. U revmatoidní artritidy - 800 mg (4 tablety) 3krát denně. Když algomenorrhea 400-600 mg (2-3 tablety) s intervalem 4-6 hodin. Maximální jednotlivá dávka je 800 mg (4 tablety), denní dávka je 2400 mg (12 tablet).

Děti by měly dostávat dávku 5-10 mg / kg / den ve 3–4 dávkách. Maximální denní dávka 20 mg / kg, s juvenilní revmatoidní artritidou - do 40 mg / kg. Děti ve věku 6–9 let (21–30 kg), 100 mg (½ tableta), 4x denně, maximální denní dávka 400 mg. Děti 9 - 12 let (31–41 kg), 200 mg (1 tableta) 3krát denně, maximální denní dávka 600 mg. Děti starší 12 let (více než 41 kg), 200 mg (1 tableta), 4krát denně, maximální denní dávka je 800 mg.

Jako febrifuge při tělesné teplotě vyšší než 38,5 ° C (u pacientů s křečemi v anamnéze, při teplotě vyšší než 37,5 ° C). Při dávce 10 mg / kg při teplotě nad 39,2 ° C přidávejte 5 mg / kg.

Vedlejší účinky

Na straně gastrointestinálního traktu: Peptický vřed, perforace nebo gastrointestinální krvácení. Nevolnost, zvracení, průjem, plynatost, zácpa, dyspepsie, bolest břicha, melena, krvavé zvracení, ulcerózní stomatitida, exacerbace kolitidy a Crohnova choroba. Velmi vzácně - pankreatitida.

Na straně imunitního systému: hypersenzitivní reakce, anafylaxe, astma, bronchospasmus nebo dušnost, vyrážka různých typů, svědění, kopřivka, purpura, angioedém a vzácně exfoliativní a bulózní dermatóza.

Protože kardiovaskulární systém: retence tekutin, edém, hypertenze a projevy srdečního selhání.

Na straně krevního systému a lymfatického systému: leukopenie, trombocytopenie, neutropenie, agranulocytóza, aplastická anémie a hemolytická anémie.

Na straně centrální nervové soustavy: nespavost, úzkost, deprese, zmatenost, halucinace, oční neuritida, bolesti hlavy, parestézie, závratě, ospalost.

Infekce a invaze: rýma a aseptická meningitida (zejména u pacientů s autoimunitními poruchami).

Na straně smyslů: zrakové postižení a toxická neuropatie zrakového nervu, sluchové postižení, tinnitus a závratě.

Na straně jaterního systému: abnormální funkce jater, selhání jater, hepatitida a žloutenka.

Na straně kůže a podkožní tkáně: Stevens-Johnsonův syndrom a toxická epidermální nekrolýza (velmi vzácně) a fotosenzitivní reakce.

Poruchy ledvin a močových cest: renální dysfunkce a toxická nefropatie, včetně intersticiální nefritidy, nefrotického syndromu a selhání ledvin

Celkové poruchy: celková malátnost, únava.

Při současném užívání jiných léků, před užitím přípravku Ibuprofen, je nutné se poradit se svým lékařem!

Předávkování

Symptomy: bolest břicha, nevolnost, zvracení, závratě, letargie, ospalost, deprese, bolesti hlavy, hypotenze, křeče, srdeční arytmie, respirační deprese.

Léčba: abstinenční příznaky, výplach žaludku (pouze jednu hodinu po požití), aktivní uhlí, alkalické pití, symptomatická a podpůrná léčba (korekce acidobazického stavu, arteriální tlak).

Interakce s jinými léky

Může snížit účinky antihypertenziv, jako jsou ACE inhibitory, beta blokátory a diuretika. Diuretika mohou také zvýšit riziko nefrotoxicity.

Může zhoršit srdeční selhání, zvýšit účinek srdečních glykosidů. Může zvýšit účinek antikoagulancií, jako je warfarin.

Cholestyramin, zatímco je podáván s ibuprofenem, může snížit absorpci ibuprofenu v gastrointestinálním traktu.

Současné jmenování s metotrexátem, lithnými solemi, aminoglykosidy vede ke snížení jejich vylučování.

Cyklosporin a takrolimus zvyšují riziko nefrotoxicity.

Současné podávání ibuprofenu v den podání prostaglandinu neovlivňuje nepříznivě účinek mifepristonu nebo prostaglandinů na zrání děložního hrdla a nesnižuje klinickou účinnost potratů vyvolaných léky.

Doporučuje se vyhnout současnému užívání dvou nebo více nesteroidních antirevmatik, včetně inhibitorů COX-2, což může zvýšit riziko nežádoucích účinků. Současné podávání ibuprofenu a aspirinu se nedoporučuje z důvodu možného zvýšení vedlejších účinků, včetně zvýšení rizika gastrointestinálních vředů nebo krvácení. Ibuprofen může potlačit účinky nízkých dávek aspirinu na agregaci krevních destiček.

Pacienti užívající fluorochinolon mohou současně zvyšovat riziko vzniku záchvatů.

Ibuprofen může zvýšit hypoglykemický účinek sulfonylmočovinových léčiv.

Riziko gastrointestinálního krvácení se zvyšuje se společným jmenováním skupiny antidepresiv selektivních inhibitorů vychytávání serotoninu, gingko biloba.

Zidovudin zvyšuje riziko hematologické toxicity při současném použití.

Současné užívání ibuprofenu s vorikonazolem a flukonazolem vede ke zvýšení trvání ibuprofenu o 80% až 100%. Při jmenování s vorikonazolem nebo flukonazolem by se mělo snížit dávkování ibuprofenu.

Funkce aplikace

Těhotenství Užívání ibuprofenu během těhotenství je možné pouze za přísných lékařských indikací. Lék by měl být užíván v minimální účinné dávce. Použití ibuprofenu může nepříznivě ovlivnit těhotenství a vývoj plodu. Po aplikaci ibuprofenu v raném stadiu těhotenství může být zvýšené riziko potratu a malformací srdce a gastrointestinálního traktu.

Během prvního a druhého trimestru těhotenství je třeba se vyvarovat podávání ibuprofenu, pokud to není nezbytně nutné. Během třetího trimestru těhotenství je užívání ibuprofenu kontraindikováno.

Doba laktace. Ibuprofen proniká do mateřského mléka, takže jeho použití by mělo zajistit ukončení kojení po celou dobu léčby.

Osoby s patologií krevního systému. U pacientů s poruchou hemostázy je nutné pečlivé sledování laboratorních parametrů. Při dlouhodobém užívání je indikováno systematické sledování periferní krve.

Osoby s patologií gastrointestinálního traktu, onemocněním jater, kardiovaskulárním systémem. Užívání této drogy je možné pouze pod přísným lékařským dohledem.

Vliv na schopnost řídit motorovou dopravu a řízení mechanismů. Během doby užívání je nutné upustit od všech typů činností vyžadujících zvýšenou pozornost, rychlé psychické a motorické reakce.

Nápoje obsahující alkohol se v průběhu léčby nedoporučují.

Třešňová a rybízová šťáva, cukrový sirup zvyšují rychlost absorpce ibuprofenu.

Ibuprofen návod k použití, analogy, kontraindikace, složení a ceny v lékárnách

Latinský název: Ibuprofen

Účinná látka: Ibuprofen (Ibuprofen)

Kód ATX: M01AE01

Výrobce: Borisov ZMP, PJSC Vitamíny, farmaceutická firma Darnitsa (Ukrajina), Hemofarm (Srbsko), RUP Belmedpreparaty (Běloruská republika)

Doba použitelnosti léčiva ibuprofen:

Podmínky skladování léků:

Obchodní podmínky pro lékárny:

Složení, uvolňovací forma, farmakologický účinek ibuprofenu

Složení léčiva ibuprofen

Složení Ibuprofenu ve formě čípků zahrnuje 60 mg účinné látky, pevného tuku.

Složení tablet: ibuprofen (200 nebo 500 mg), bramborový škrob, stearát hořečnatý, aerosil, vanilin, včelí vosk, jedlá želatina, barvivo azorubin. hydroxykarbonát hořečnatý, pšeničná mouka, povidon s nízkou molekulovou hmotností, sacharóza, oxid titaničitý.

V masti a gelu je účinná látka obsažena v koncentraci 50 mg / gv suspenzi v koncentraci 20 mg / ml.

Pomocné složky gelu: ibuprofen (50 mg / g), ethanol, propylenglykol, dimexid, karbomer 940, triethanolamin, olej neroli a levandule, methylparahydroxybenzoát, čištěná voda.

Pomocné složky masti: dimethylsulfoxid, makrogol 400 a 1500.

Forma uvolňování léčiva ibuprofen

  • Ibuprofenová mast 5% (25 g);
  • Ibuprofenové tablety p / přibližně 200 a 400 mg;
  • ibuprofenový gel 5% (20 a 50 g);
  • čípky ibuprofenu 60 mg;
  • ibuprofen pro děti ve formě perorální suspenze (20 mg / ml 100 ml).

ATH kód pro suspenzi, rektální čípky, tablety - M01AE01, pro externí terapii (mast a gel) - M02AA13.

Farmakologický účinek léčiva ibuprofen

Protizánětlivé, antipyretické, analgetické.

Indikace pro použití léčiva ibuprofen

Indikace pro použití léčiva ibuprofen jsou:

Ibuprofen - co to je?

Ibuprofen je narkotické analgetikum, které patří do skupiny NSAID. Má výraznou protizánětlivou aktivitu.

Tyto vlastnosti umožňují použití léčiva v teple a bolesti (nízká a střední intenzita), revmatické polymyalgii, zánětlivých a degenerativních onemocněních ODA.

Ibuprofen je zařazen do seznamu základních položek WHO.

Co dělá tablety ibuprofenu?

Tablety jsou předepsány pro:

  • zánětlivá onemocnění páteře a kloubů (ankylozující spondylitida, dna a revmatoidní artritida, osteoartróza atd.);
  • mírná bolest různých etiologií (léky pomáhají s bolestí během menstruace, bolesti zubů, bolesti hlavy, záchvat migrény, myalgie, neuralgie, posttraumatická a pooperační bolest atd.);
  • horečka na pozadí infekčních nebo „studených“ nemocí.

Ibuprofen: Jaké jsou tyto pilulky?

Je třeba mít na paměti, že pilulky (stejně jako jiné dávkové formy) jsou určeny pro symptomatickou léčbu, snižují intenzitu bolesti a zmírňují zánět, medikace nemá žádný vliv na progresi patologie.

Indikace pro použití gelu a masti

Gel a mast s ibuprofenem jsou účinné při zánětlivých a degenerativních onemocněních pohybového aparátu:

  • psoriatická, dnová a revmatoidní artritida;
  • perioperate periarthritis;
  • osteoartróza;
  • radikulární syndrom u osteochondrózy;
  • ankylozující spondylitida;
  • bursitida;
  • ischias;
  • lumbago;
  • radiculitis;
  • myalgie;
  • tendovaginitida;
  • tendonitis;
  • zhoršená dna;
  • poranění, při nichž není narušena integrita měkkých tkání (ruptura / podvrtnutí vazů, dislokace, pohmoždění, posttraumatický edém atd.).

Indikace pro použití čípků a sirupu

Ibuprofenový sirup a čípky jsou dávkové formy, které byly vyvinuty speciálně pro použití v pediatrické praxi. Jsou přiřazeny dětem pro:

  • snížení teploty akutních respiračních virových infekcí, dětských infekcí, chřipky a dalších infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených hypertermií;
  • snížení teploty během po vakcinačních reakcí;
  • snížit intenzitu mírné / středně silné bolesti (nástroj lze použít pro bolení zubů a bolestí hlavy, bolest v uchu nebo v krku, poškození vazů, neuralgii atd.).

Čípky jsou určeny pro děti 3-24 měsíců, Ibuprofen sirup se používá k léčbě dětí od 3 měsíců do 12 let.

Co je ibuprofen používán jako injekční roztok?

Injekce se používají k léčbě CHD u předčasně narozených dětí.

Kontraindikace pro použití ibuprofenu

Kontraindikace pro použití ibuprofenu jsou: t

  • plná nebo částečná kombinace příznaků trojice Fernand Vidal (včetně historie);
  • přítomnost erozí a vředů v zažívacím traktu;
  • poruchy hemostázy;
  • aktivní žaludeční / střevní krvácení;
  • těžké selhání jater;
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • selhání ledvin, u kterého Сlcr nepřesahuje 30 ml / min;
  • stavy po CABG (bypassová operace koronárních tepen);
  • chronické zánětlivé procesy ve střevech;
  • potvrzená hyperkalemie;
  • 3. trimestr těhotenství;
  • přecitlivělost.

V pediatrii se používají suspenze a čípky od 3 měsíců, tablety od 6 let.

Při předepisování ibuprofenu je třeba postupovat opatrně, když: t

  • cirhóza jater, která je komplikována portální hypertenzí;
  • gastritida;
  • kolitida;
  • enteritida;
  • anamnéza žaludečního / dvanáctníkového vředu;
  • nefrotický syndrom;
  • nedostatek funkce srdce, ledvin nebo jater;
  • CHD;
  • hypertenze;
  • cerebrovaskulární onemocnění;
  • dis- nebo hyperlipidemii;
  • periferní arteriální onemocnění;
  • přítomnost infekce Helicobacter pylori;
  • těžké somatické patologie;
  • krevní onemocnění neznámé etiologie.

Lék je také předepisován s opatrností osobám trpícím alkoholismem, dlouhodobým užíváním NSAID, užíváním perorálních GCS, SSRI, antiagregačních látek a antikoagulancií v prvních 26–27 týdnech těhotenství, kojících žen.

Děti mladší než jeden rok by měly být podávány pouze na doporučení pediatra.

ibuprofen - Návod k použití

Ibuprofen tablety: návod k použití

Optimální dávkování pro děti od 12 let a dospělé je 3-4 tablety po 200 mg. Pro dosažení požadovaného účinku může být dávka zvýšena na 1,2 g / den. (měl by být rozdělen do 3 dávek).

Při dosažení požadovaného terapeutického účinku by měla být denní dávka snížena na 3-4 tablety po 200 mg denně.

První dávka se užívá ráno před jídlem, vypije se dostatečné množství tekutiny (to umožní rychlejší vstřebání léčiva v gastrointestinálním traktu). Později během dne se tablety užívají po jídle.

Nejvyšší jednotlivá dávka - 400 mg (2 tablety po 200 mg) denně - 1,2 g (ne více než 6 tablet po 200 mg po dobu 24 hodin). Opakovaná dávka se nedoporučuje užívat dříve než 4 hodiny, bez lékařské konzultace se lék užívá nejdéle 5 dní v řadě. Také v případech, kdy se tablety používají k léčbě dítěte mladšího 12 let, je zapotřebí odborné rady.

Dítě ve věku 6-12 let může být podáváno až 4x denně, 1 tableta. Povinná podmínka - hmotnost vyšší než 20 kg. Mezi dávkami tablet by měla být uchovávána nejméně 6 hodin, nejvyšší dávka pro tuto skupinu pacientů je 30 mg / kg / den.

Neexistují žádné rozdíly v tom, jak užívat léky od různých výrobců (například Ibuprofen-Belmed, Ibuprofen-Hemofarm nebo Ibuprofen-Darnitsa).

Pokyny pro svíčky

Čípky se používají rektálně.

S bolestí a horečkou by měl být lék podáván na základě věku a hmotnosti dítěte. Jedna dávka se pohybuje od 5 do 10 mg / kg. Množství aplikací - 3-4 p. / Den. Nejvyšší dávka je 30 mg / kg / den.

Pokyny pro použití u dětí ukazují, že pacientům s tělesnou hmotností 5,5 až 8 kg (3–9 měsíců) je třeba podávat 60 mg (1 čípek) každých 6-8 hodin, ale ne více než 3 čípky na jednu osobu. den Nejvyšší dávka pro pacienty s tělesnou hmotností 8 až 12,5 kg (9-24 měsíců) je 240 mg / den. (4 čípky po 60 mg).

Pro úlevu od horečky, která je důsledkem očkování, děti do 12 měsíců. Mělo by být podáno 1 čípky 60 mg a v případě potřeby ještě 1 po 6 hodinách.

Ibuprofen lze použít jako antipyretikum pro děti po dobu nejvýše 3 dnů. v řadě, a jako analgetikum - ne déle než 5 dnů. v řadě.

Pokud horečka přetrvává i po této době, poraďte se s lékařem.

Ibuprofen gel: návod k použití

Dospělí a děti starší 12 let by měli vytlačit proužek gelu 4-10 cm dlouhý a lék léčit ve světelných pohybech až do úplného vstřebání do oblasti projekce bolesti.

Opakujte postup může být nejdříve po 4 hodinách Během dne Ibuprofen se používá ne více než 4 krát. Dávka závisí na rozsahu bolestivé oblasti a pohybuje se od 50 do 125 mg.

U dětí ve věku 6-12 let se jedna dávka rovná objemu gelového proužku o délce 2 až 4 cm, lék můžete použít nejvýše 3 p./den.

Léčba trvá 2 až 3 týdny.

Ibuprofen mast: návod k použití

Mast se aplikuje externě podle stejného schématu jako gel. Lék se aplikuje na bolavé místo 3 nebo 4 p./den. během 2-3 týdnů. Jedna dávka se rovná objemu gelového pásu o délce 5 až 10 cm.

Jak užívat dětský Ibuprofen (suspenze)?

Pozastavení děti dávají 3 p. / Den. v dávce 5-10 mg / kg.

Děti mladší než jeden rok mohou být podávány pouze podle pokynů pediatra. Nejvyšší dávka pro kojence - 10 ml / den. (2,5 ml 4 p./den.).

Sirup pro děti od roku do 12 let dává 3 p. / Den. v dávce 5 až 15 ml.

Je-li bolest a horečka u dítěte ve věku 3-6 měsíců výsledkem očkování, 5 ppm by mělo být podáváno při 5-7,6 kg tělesné hmotnosti. 2,5 ml suspenze. Po první dávce se léčivo opakuje ne dříve než 6 hodin.

Pokyn pro roztok ibuprofenu pro děti

Injekce ibuprofenu jsou předepisovány výhradně pro předčasně narozené děti se srdečními patologiemi (zejména s neuzavřeným kanálkem Botallov).

Léčba se provádí na jednotce intenzivní péče a pod dohledem neonatologa. Ibuprofen podávaný 3krát v intervalech 24 hodin. Dávka se volí v závislosti na hmotnosti dítěte.

První dávka je 10, druhá a třetí dávka je 5 mg / kg.

Lék se nalije pomalu (do 15 minut), s výhodou neředěný. V případě potřeby se vstupní objem upraví roztokem chloridu sodného 0,9% (nebo 5% glukózy). Zbývající nepoužitý roztok se zlikviduje.

Při určování objemu injikovaného roztoku je třeba vzít v úvahu celkový denní objem předepsané tekutiny.

Pokud dítě dostane 1 nebo 2 dávky, vyvíjí se jasná oligurie nebo anurie, další dávka se podává pouze po obnovení normální diurézy.

Je-li kanál otevřen a 24 hodin po zavedení nebo opětovném otevření poslední dávky, je povolen druhý průběh, který se také skládá ze 3 dávek léku. Pokud v tomto případě není možné dosáhnout uzavření kanálu, dítě může vyžadovat chirurgickou léčbu.

Ibuprofen tablety: návod k použití pro dospělé a děti, složení

Tablety Ibuprofenu jsou často předepisovány ke zmírnění bolesti a normalizaci tělesné teploty. Jejich široké využití je dáno léčebným účinkem a účinností léčiva, které je plně studováno a potvrzeno i příslušnými studiemi. To umožnilo přidat Ibuprofen do seznamu základních léků WHO.

Složení antipyretik

Aktivní složkou léčiva je látka stejného jména - ibuprofen. Hmotnostní frakce v tabletách může být 200 mg nebo 400 mg. Kromě ibuprofenu jsou do kompozice léčiva zahrnuty pomocné složky, které podporují rovnoměrnou distribuci hlavní látky.

Další prvky jsou:

  • stearát hořečnatý;
  • karmoisin (E122);
  • Povidon;
  • polysorbát 80;
  • oxid titaničitý (E171);
  • bramborový škrob;
  • hypromelóza;
  • koloidní bezvodý oxid křemičitý;
  • polyethylenglykol 6000.

Farmakologický účinek, farmakodynamika a farmakokinetika

Ibuprofen patří do skupiny NSAID (nesteroidních protizánětlivých léčiv) derivátů kyseliny propionové. Účinnost tohoto léku je založena na potlačení syntézy prostaglandinů ve všech tkáních těla a ve stěnách cév. Lék také zabraňuje tvorbě krevních sraženin, protože zabraňuje agregaci destiček (lepení).

Ibuprofen se osvědčil jako účinný prostředek pro zmírnění bolesti, snížení horečky a odstranění zánětu.

Účinná látka léčiva je schopna se rychle vstřebat a rovnoměrně rozptýlit po celém těle a poskytovat terapeutický účinek. Komponenta je zobrazena přes ledviny v plném rozsahu.

Maximální koncentrace ibuprofenu v krvi je dosažena 45 minut po užití přípravku nalačno. V kombinaci s jídlem je toto číslo zaznamenáno po 1-2 hodinách. Poločas aktivní složky se pohybuje od 2 do 2,5 hodiny.

K čemu je ibuprofen přiřazen?

Tento lék se používá jako nezávislý nástroj a jako součást komplexní léčby jako pomůcka k různým patologiím.

Ibuprofen může mít terapeutický účinek při:

  • revmatoidní artritidu, včetně Stillovy choroby;
  • bolesti na pozadí výronů;
  • osteoartróza;
  • zánět výstelky kloubů;
  • ankylozující spondyloartritida;
  • bursitida;
  • tendonitis;
  • tendovaginitida;
  • syndrom bolesti v dolní části zad;
  • bolestivá menstruace;
  • opakované nebo pravidelné bolesti hlavy, stejně jako migrény;
  • neuralgie;
  • dysmenorea;
  • pooperační a bolest zubů.

V rámci komplexní léčby je Ibuprofen předepisován pro adnexitidu a proktitidu. Tento lék se také používá k odstranění příznaků horečky s chřipkou a ARVI.

Návod k použití pro dospělé a děti

Tablety Ibuprofenu jsou určeny k perorálnímu podání. Minimální dávka léku by měla být použita na krátkou dobu: na úlevu od bolesti - 5 dní a na snížení horečky - 3 dny. Pokud během této doby příznaky nezmizí, léčba by měla být zastavena a poraďte se s odborníkem.

Ibuprofen může být předepsán dospělým a dětem od 6 let, pokud jejich hmotnost přesahuje 20 kg. Při snížené tělesné hmotnosti je zakázáno užívat tento lék, a to i po dosažení stanoveného věku.

Dávkování ibuprofenu pro děti a dospělé se podle návodu k použití vypočítá v závislosti na hmotnosti pacienta v poměru 20-30 mg na 1 kg denně. Překročení normy je zakázáno, aby nevyvolávaly vznik vedlejších účinků. Můžete si vzít lék, bez ohledu na jídlo, a měly by být opláchnuty vodou.

Ibuprofen tablety 200 mg

Norma medikace této formy uvolňování pro dospělé a děti s hmotností nad 30 kg je 1-2 tablety každých 6 hodin. Ale s maximální denní dávkou nejvýše 1200 mg léku, což je 6 tablet Ibuprofen 200 mg.

U dětí, jejichž hmotnost se pohybuje mezi 20 a 30 kg (ve věku 6-11 let), přijímáme 1 tabletu (200 mg) 1krát za 6 hodin. Maximální množství léčiva za den by však nemělo překročit 600 mg (3 tablety).

Ibuprofen tablety 400 mg

Tato forma uvolňování léčiva je určena výhradně pro dospělé pacienty. Užívání léku by mělo být prováděno bez ohledu na jídlo 1 krát za 6 hodin, pít 1 tabletu.

V souhrnu je maximální denní příjem 1200 mg (3 tablety po 400 mg).

Ibuprofen nevyžaduje úpravu normy pro osoby starší věkové skupiny, stejně jako pro pacienty trpící selháním ledvin a jater, mírné, středně závažné.

Během těhotenství a kojení

Je přípustné předepsat Ibuprofen těhotným ženám v raném stádiu těhotenství, kdy potenciální přínosy převažují nad možnou hrozbou. Podle odborníků, lék není schopen narušit normální vývoj dítěte v děloze během 1. a 2. trimestru.

Ale zároveň se gynekologové snaží vyhnout užívání léků během těhotenství, protože se týká NSAID, což zvyšuje pravděpodobnost potratu 2,4 krát.

V případě kojení je ibuprofen vzácnou výjimkou, protože účinná látka drogy prakticky nevstupuje do mléka. Proto je pro dítě zcela bezpečný.

Pokud je to však nutné, můžete zcela zabránit i minimálnímu vniknutí léku do těla dítěte. Stačí vzít v úvahu, že jeho nejvyšší koncentrace v krvi je pozorována po dobu 30-120 minut po podání. Během tohoto období je proto třeba se vyhnout kojení.

Interakce s léky

Kombinace ibuprofenu s jinými léky by měla být předepsána lékařem. Každá osobní iniciativa pacienta může vést nejen k nedostatečnému účinku terapie, ale může také vyvolat rozvoj vedlejších účinků.

Návod k použití IBUPROFEN (IBUPROFEN)

Držitel certifikátu registrace:

Kontaktní informace:

Formy dávkování

Forma uvolňování, balení a složení ibuprofenu

Růžově potažené tablety, bikonvexní; na průřezu jsou viditelné dvě vrstvy.

10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (5) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
50 ks. - břehy tmavého skla (1) - kartony.

Růžově potažené tablety, bikonvexní; na průřezu jsou viditelné dvě vrstvy.

10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (5) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
50 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.

Farmakologický účinek

NSAID. Má protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek. Potlačuje protizánětlivé faktory, snižuje agregaci krevních destiček. Inhibuje typy cyklooxygenázy 1 a 2, porušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství prostaglandinů ve zdravých tkáních i v centru zánětu a potlačuje exsudativní a proliferativní fáze zánětu. Snižuje citlivost na bolest při zánětu. Způsobuje oslabení nebo vymizení syndromu bolesti, vč. s bolestmi v kloubech v klidu as pohybem, snížením ranní ztuhlosti a otokem kloubů, zvyšuje rozsah pohybu.
Antipyretický účinek v důsledku snížení excitability termoregulačních center diencefalonu

Farmakokinetika

Ibuprofen je rychle a téměř kompletně absorbován z gastrointestinálního traktu, jeho Cmax v plazmě se dosahuje v 1-2 hodinách po požití, v synoviální tekutině - za 3 hodiny, je spojena s plazmatickými proteiny o 99%.

Pomalu proniká do dutiny kloubů, přetrvává v synoviální tkáni a vytváří v ní větší koncentrace než v plazmě.

K metabolismu ibuprofenu dochází hlavně v játrech. T1/2 z plazmy trvá 2–3 hodiny, vylučuje se ledvinami jako metabolity (ne více než 1% se vylučuje v nezměněné formě) av menší míře se vylučuje žlučí. Ibuprofen je zcela odstraněn za 24 hodin.

Indikace lék Ibuprofen

  • napětí hlavy a migréna;
  • bolesti kloubů
  • bolest zad, dolní část zad, ischias;
  • bolest při poškození vazu;
  • bolest zubů;
  • bolestivá menstruace;
  • horečka s nachlazení, chřipka;
  • revmatoidní artritida, osteoartritida.

NSAID jsou určena pro symptomatickou terapii, snížení bolesti a zánětu v době použití, neovlivňují progresi onemocnění.

Dávkovací režim

Dospělí, starší osoby a děti starší 12 let: 200 mg tablety 3-4krát denně; v tabletách po 400 mg 2-3krát denně. Denní dávka je 1200 mg (neužívejte více než 6 tablet po 200 mg (nebo 3 tablety po 400 mg) po dobu 24 hodin.

Tablety se polykají s vodou, nejlépe během nebo po jídle. Neužívejte více než 4 hodiny.

Nepřekračujte specifikovanou dávku!

Průběh léčby bez konzultace s lékařem by neměl překročit 5 dnů.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Nepoužívat u dětí do 12 let bez konzultace s lékařem.

Děti od 6 do 12 let (s hmotností vyšší než 20 kg): 1 tableta po 200 mg, nejvýše 4krát denně. Interval mezi užitím tablet po dobu nejméně 6 hodin

Vedlejší účinky

V doporučených dávkách lék obvykle nezpůsobuje vedlejší účinky.

Na straně zažívacího systému: NSAID-gastropatie (bolest břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu), průjem, nadýmání, zácpa; ulcerace gastrointestinální sliznice, která je v některých případech komplikovaná
perforace a krvácení; podráždění nebo suchost ústní sliznice, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, atopická stomatitida, pankreatitida, hepatitida.

Na části dýchacího ústrojí: dušnost, bronchospasmus.

Na straně smyslů: sluchové postižení: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus; zrakové postižení: toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění, skotom, suchost a podráždění očí, otok spojivek a víčka (alergický původ).

Z centrálního a periferního nervového systému: bolesti hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita a podrážděnost, psychomotorická agitace, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace, aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními chorobami).

Protože kardiovaskulární systém: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.

Na straně močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida.

Alergické reakce: kožní vyrážka (obvykle erytematózní nebo kopřivka), svědění, angioedém, anafylaktoidní reakce, anafylaktický šok, bronchospasmus nebo dušnost, horečka, erythema multiforme (včetně Stephen-Johnsonova syndromu, iyonu, iyonu, iyonu, iynekosózy) Lyell), eosinofilie, alergická rýma.

Ze strany krvetvorných orgánů: anémie (včetně hemolytické, aplastické), trombocytopenie a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie.

Jiné: zvýšené pocení.

Z laboratorních ukazatelů: doba krvácení (může se zvýšit), koncentrace glukózy v séru (může se snížit), clearance kreatininu (může se snížit), hematokrit nebo hemoglobin (může se snížit), koncentrace kreatininu v séru (může se zvýšit), aktivita jaterní transaminázy (může se zvýšit) ).

Kontraindikace

  • erozivní a ulcerózní změny sliznice žaludku nebo dvanáctníku, aktivní gastrointestinální krvácení;
  • zánětlivé onemocnění střev v akutní fázi, včetně ulcerózní kolitida;
  • anamnéza záchvatu bronchiální obstrukce, rýmy, kopřivky po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiného nesteroidního protizánětlivého léku (úplný nebo neúplný syndrom nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové - rinosinusitida, kopřivka, polypy nosní sliznice, bronchiální astma);
  • selhání jater nebo aktivní onemocnění jater;
  • selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin;
  • potvrzená hyperkalemie;
  • hemofilie a další poruchy krvácení (včetně hypokoagulace), hemoragická diatéza;
  • v období po bypassu koronárních tepen;
  • těhotenství (III. trimestr);
  • děti ve věku do 6 let a od 6 do 12 let (s tělesnou hmotností nižší než 20 kg) - pro tablety 200 mg; do 12 let - pro tablety 400 mg;
  • přecitlivělost na kteroukoli složku, která tvoří léčivo.

Preventivní opatření: pokročilý věk, městnavé srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, dyslipidemie / hyperlipidemie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, nefrotický syndrom, QA nižší než 30-60 ml / min, hyperbilirubinémie, žaludeční vředy a dětské vředy, dvanáctníkový vřed, CVD méně než 30-60 ml / min. střeva (v anamnéze), infekce Helicobacter pylori, gastritida, enteritida, kolitida, dlouhodobé užívání NSAID, krevní onemocnění neznámé etiologie (leukopenie a anémie), trimestr těhotenství (I-II), p Kojení, kouření, časté užívání alkoholu (alkoholismus), těžké somatické onemocnění, souběžná léčba následujícími léky: antikoagulancii (např. Warfarinem), protidestičkovými látkami (např. Kyselinou acetylsalicylovou; klopidogrelem), perorálními glukokortikosteroidy (například prednisolonem); serotonin (například citalopram, fluoxetin, paroxetin, sertralin).

Použití v průběhu březosti a laktace

Žádost o porušení jater

Kontraindikováno u selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin.

Při péči o nefrotický syndrom, selhání ledvin (KK méně než 30-60 ml / min.).