Bolesti břicha s chřipkou

Virová nemoc v zimě je chřipka. Jeho příznaky se překrývají s respiračními symptomy. Žaludeční chřipka, zvracení nebo nevolnost, slabost a horečka však nejsou neobvyklé. Zpočátku si můžete myslet, že malátnost je spojena s otravou nebo porušením gastrointestinálního traktu. Ve skutečnosti se postupem času projevují akutní respirační příznaky, které indikují chřipku.

Bolest břicha je příznakem, který doprovází stav chřipky. To je způsobeno porušením gastrointestinálního traktu a možností jeho opakované porážky. Proto by léčba chřipky měla věnovat pozornost žaludečním onemocněním, které bude projednáno na webových stránkách ogrippe.com.

Virus vstupující do těla infikuje všechny systémy. Často může člověk v žaludku pozorovat. Děti mají často vysokou horečku a průjem před příznaky chřipky. Pokud jsou tyto příznaky doprovázeny častou stolicí a zvracením, pak nejspíš nejde o chřipku.

Břišní bolest se obvykle vyskytuje během prvních 2-3 dnů po infikování viry. Příznaky chřipky se ještě neprojevily, ale člověk je trápí nepříjemnými pocity žaludku. Po projevu respiračních symptomů obvykle bolest břicha vymizí (3-4 dny onemocnění).

Žaludeční chřipka

Neexistuje žádná taková věc jako lékařská koncepce, jako je žaludeční chřipka, žaludeční chřipka nebo břišní chřipka. Zde lékaři používají termín gastroenteritida. Příčinou žaludeční chřipky je virus, který je aktivován během chladného období. Zdrojem jeho šíření jsou zdraví i nemocní lidé. Virus proniká žaludeční sliznicí a vylučuje se stolicí.

Dokud virus žije a množí se v žaludeční sliznici, je narušen lidský trávicí systém a metabolismus. Takovýmto virem je možné infikovat potraviny, nemyté ruce, kontakt se špinavým oblečením a předměty osobní hygieny.

Jakmile je virus v těle, nemusí se projevit po dobu 5 dnů. Pokud léčíte žaludeční chřipku, nebude trvat déle než 2 týdny.

Symptomy onemocnění jsou podobné projevům chřipky:

 • Svalové a kloubní bolesti.
 • Horečka.
 • Teplo
 • Bolest při polykání.
 • Zčervenání hrdla.
 • Zvýšení teploty.
 • Zvracení.
 • Průjem

Rizikové děti jsou ty, jejichž imunita je stále slabá a není schopna účinně bojovat s viry. Často, žaludeční chřipka sám prochází u dospělého, jehož imunitní systém je velmi silný. Někdy člověk vnímá příznaky žaludeční chřipky pro poruchy trávení, jakmile se nemoc samo odejde.

Vzhledem k tomu, že se průjem vyskytne během období žaludeční chřipky, musí člověk naplnit tělo vodou. Lékař předepíše léčbu v závislosti na formě onemocnění.

Příznaky projevu

Charakteristické příznaky bolesti břicha jsou:

 1. Naléhavě zvracet.
 2. Vysoká teplota
 3. Malátnost a slabost.
 4. Těžká a ostrá bolest břicha.
 5. Časté a volné stolice.
 6. Bolest v krku.
 7. Červené oči.
 8. Zčervenání sliznice hltanu.

Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka, protože častý průjem vede ke ztrátě vody v těle, což znamená dehydrataci.

Bolest břicha obvykle předchází výšce chřipky. Nicméně, nástup symptomů po minulé nemoci ukazuje jiné příčiny nástupu.

Mezi hlavní příčiny bolesti břicha patří:

 • Nízká imunita, která není schopna překonat infekci v žaludku.
 • Porušení enzymů. V normálním stavu žaludek produkuje enzymy (proteiny), které se podílejí na trávení potravy. Během období chřipky může zvýšená tělesná teplota ovlivnit poruchu těchto enzymů. Pokud se příznak projeví po utrpení chřipky, můžete si vzít některý z léků (Enzibene, Pancreatin, Mezim) a nepřežít žaludek jídlem.
 • Použití antibiotik. Při infekčních onemocněních lidé často užívají antibiotika. Jak víte, tyto léky negativně ovlivňují střevní mikroflóru a žaludek. V důsledku toho jsou bolesti žaludku výsledkem negativních účinků antibiotik. Můžete odstranit příznak začleněním fermentovaných mléčných výrobků do stravy a požíváním laktobacilů.
 • Porážka virů chřipky.
jít nahoru

Léčba onemocnění

Léčba bolesti břicha je předepsána individuálně, protože zde je nutné vzít v úvahu zvláštnosti vzhledu a vývoje onemocnění. Běží ve dvou směrech:

 1. Stabilizace teploty. Pro tento účel se používají léky Analgin, Paracetamol, Aspirin a další, které obsahují nezbytné složky. Pokud nelze dosáhnout požadovaného účinku, podávají se injekce přípravku Dimedrol a Analgin.
 2. Eliminace symptomů. Nifuroxazid, Smecta a další léky mohou být předepsány zde. Lékař také předepisuje speciální dietu, která neoslabuje práci žaludku. Strava by se měla skládat z:
 • Snadno asimilovatelné proteiny, tuky a sacharidy: obiloviny, ryby, mléčné výrobky, bílé maso, brambory.
 • Vitamíny: zeleň, bobule, vejce, ovoce, kaviár, játra zvířat.
 • Pokrmy připravené v páře nebo vařené. Omezte příjem smažených potravin.
 • Výrobky z kvašeného mléka: jogurt, kefír atd.

Člověk se musí chránit před kontaktem s infikovanou osobou, ze které se mohl nakazit. Nejezte z nádobí, které používá nemocný člověk, a často si umývejte ruce.

Dítě má na chřipku bolesti žaludku

Pokud má dítě bolest žaludku, pak rodiče často zaměňují symptomy s virovou infekcí. Děti od 1 do 5 let jsou během chřipky vystaveny riziku bolesti břicha. Zatímco se dítě živí mateřským mlékem, je chráněno před viry v těle mateřskými protilátkami. Nicméně, jak on vyroste, dítě začne přitahovat více a více položek do úst, tak se učit o světě, a jíst pravidelné jídlo. Během tohoto období byl napaden různými infekcemi.

Rodičům se doporučuje, aby se okamžitě poradili s lékařem, protože všechny špatné kroky mohou vést k dehydrataci a smrti. Pokud jsou průjem a zvracení zaznamenány při bolestech břicha, měli byste mu dát dostatek nápoje. Odstraňte také mléčné výrobky a nechte lékaře předepsat dietu. Měli byste vařit na vodě lehkou polévku a kaši. Pokud je omrvinky nechce jíst, pak nemusíte nutit. On sám chce jíst, jakmile se jeho stav zlepší.

Dítě je obvykle doma, když je léčen. Průběh samotné léčby je 5-9 dnů.

Projevy střevní chřipky

Norovirus způsobuje střevní chřipku. To se projevuje během období chřipky a je doprovázeno následujícími příznaky:

 • Těžká bolest žaludku.
 • Nevolnost
 • Naléhavě zvracet.
 • Ostré zvýšení teploty.
 • Bledost kůže a slabost způsobená intoxikací.
 • Trávení: průjem během dne několikrát.

Lidé jakéhokoli věku se mohou nakazit virem. Riziková skupina však zahrnuje starší osoby a děti. Pravidelné čištění a větrání místnosti nepomůže. Zde je nutné provést čištění pomocí dezinfekčních prostředků (chlor).

Symptomy se vyvíjejí rychle a náhle. Zde byste se měli poradit s lékařem a ne sami léčit, aby nedošlo ke zhoršení vašeho zdraví. Kromě lékařských doporučení musíte:

 1. Prvních pár dní odpočinku.
 2. Pijte dostatek tekutin (4 litry denně).
 3. Vezměte antipyretika.
 4. Zlepšit imunitu.
 5. Vezměte Interferon, který pomáhá v boji proti virům.
 6. Vezměte aktivní uhlí.
 7. Sledujte dietu.

Je nutné vyloučit mléčné výrobky, které by se mohly stát zdrojem infekce. Také by měla být dodržena hygiena a podrobena tepelnému ošetření před jídlem. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádné očkování proti norovirům, řiďte se pokyny svého lékaře.

Předpověď

Prognóza závisí pouze na kvalitě léčby, kterou musí pacient včas obdržet. Lékaři obvykle řeší chřipkové viry, které infikovaly žaludeční nebo střevní trakt. Vlastní léčba často vede k smrti. Aby nedošlo ke zkrácení délky vašeho života, je lepší používat lékařské služby a léčit chřipku a žaludeční, střevní chřipku včas.

Bolí žaludek s ARVI?

Respirační infekce virového původu mohou být doprovázeny nejen poškozením dýchacích cest, ale také symptomy jiných tělesných systémů. Zejména se často vyskytují bolesti břicha, zejména u dětí. Takové znamení inspiruje spoustu strachu k rodičům, takže je nutné zjistit, co to způsobuje.

Příčiny a mechanismy

Bolest v břiše může být spojena s různými patologickými procesy. Pokud hovoříme o respirační infekci, pak na jejím pozadí existuje několik možných scénářů. Především byste měli přemýšlet o jevech intoxikace. U dětí je často doprovázena nevolností, zvracením a dokonce bolestí v břiše. Některé viry (například chřipka) mají afinitu nejen k epitelu dýchacích cest, ale ik nervovému systému. V některých případech se může projevit i abdominální syndrom.

V klinické praxi se často vyskytují nemoci doprovázené změnami dýchacích cest a trávicího traktu. Patří mezi ně následující infekce:

 • Adenovir.
 • Mononukleóza.
 • Enterovirus.

Není nutné zcela vyloučit skutečnost, že bolest může být znakem ne ARVI, ale souběžné patologie. Existuje mnoho podmínek, které mohou poskytnout podobný obraz: terapeutické (chronická gastritida, cholecystitida, pankreatitida, kolitida, peptický vřed), chirurgické (apendicitida, střevní obstrukce), infekční (salmonely, úplavice), atd. Je pravděpodobné, že nějaký patologický proces mohou být přítomny v pacientovi současně se zimou. Každý z těchto případů však vyžaduje individuální zvážení.

Může bolest žaludku s akutní respirační infekcí a to, co způsobuje, lékař řekne po řádném vyšetření.

Příznaky

Jakákoli akutní bolest břicha je signálem pro okamžitou lékařskou pomoc, protože může znamenat nebezpečný stav, za kterým jsou skryty komplikace. Ale i znatelné nepohodlí u dítěte by mělo upozornit rodiče. Nezávisle pochopit, co se děje, nebude fungovat, takže jedinou cestou, jak se poradit s odborníkem. Pro diagnózu provede lékař klinické vyšetření, které zahrnuje analýzu stížností, anamnézu a hledání objektivních příznaků patologie.

Infekce adenovirem

Existují různé klinické formy infekce adenovirem. Společným pro ně bude porážka dýchacích cest, horečka a syndrom intoxikace. Mezi hlavní příznaky onemocnění patří:

 • Nosní kongesce, výtok (rýma).
 • Lechtání a bolest v krku (faryngitida).
 • Zvětšené mandle, nájezdy (angína).
 • Rezi v očích, zarudnutí, otok víček (konjunktivitida).

Specifické pro adenovirovou infekci budou také rozšířené lymfatické uzliny: regionální i vzdálené - axilární, inguinální, intraabdominální. Akumulace a reprodukce patogenu se stává příčinou mesadenitidy a bolesti břicha. Navíc se mohou zvýšit játra se slezinou, což vyvolává další nepohodlí a nepohodlí.

Zvláštní formou adenovirové infekce je gastroenteritida. To teče s bolestí břicha a průjmem. U dětí může být onemocnění komplikováno invaginací střeva. Ale v tomto kontextu jsou respirační symptomy téměř vždy přítomny.

Infekční mononukleóza

Pokud žaludek bolí v případě SARS u dítěte, pak musíte myslet na infekční mononukleózu. Jedná se o patologii, která postupuje s výrazným polymorfismem klinického obrazu. Infekce začíná prodromálními jevy: bolesti hlavy, malátnost, ztráta chuti k jídlu. Teplota se dále zvyšuje, objeví se bolest v krku a zvyšují se různé skupiny lymfatických uzlin. Tyto znaky jsou zařazeny do klasické triády s mononukleózou.

Bolest v krku se vyskytuje v důsledku faryngitidy a angíny. Zadní stěna hltanu je zarudlá, zrnitá, mandle jsou zvětšené, často zakryté květem. Zaprvé, cervikální lymfatické uzliny jsou zvětšeny a pak další, včetně peri-bronchiálního a intraabdominálního (mesenterického). To způsobuje další příznaky ve formě kašle a bolesti břicha. Ty mohou být velmi výrazné, zejména u dětí.

Stejně jako u adenovirové infekce je pozorován nárůst jater a sleziny (hepatosplenomegálie). To způsobuje těžkost a nepohodlí v hypochondrii, někdy je patrná žloutenka sklerózy. U některých pacientů se na kůži objevují vyrážky. V dospělosti au dětí do 2 let je onemocnění často asymptomatické.

Respirační symptomy podobné ARD se často vyskytují u pacientů s mononukleózou. Současně dochází k bolesti břicha v důsledku zvětšených mesenterických lymfatických uzlin.

Enterovirová infekce

Bolesti břicha u dětí se SARS se mohou objevit také v případech, kdy je infekce způsobena enteroviry. Nástup patologie je akutní - s horečkou, malátností a bolestmi těla. Na pozadí poranění dýchacího ústrojí (bolest v krku, rýma, zarudnutí zadní stěny hltanu) se objevují známky gastroenteritidy:

Stolice se stávají častějšími až 7–10krát denně, což může způsobit dehydrataci, zejména u malých dětí. V dětství je enterovirová infekce závažnější a delší, častější komplikace (pneumonie, meningitida, myokarditida).

Další diagnostika

Chcete-li zjistit zdroj příznaků, musíte provést další vyšetření. Klinické příznaky poukazují pouze na onemocnění, ale konečná diagnóza je stanovena na základě výsledků laboratorního a instrumentálního vyšetření:

 • Běžné testy krve a moči.
 • Biochemické parametry krve (zánětlivé markery, proteinogram, elektrolyty).
 • Sérologické testy (vznik specifických protilátek).
 • Tampóny z krku a nosu.
 • Analyzujte výkaly.
 • Ultrazvuk břišních orgánů.

S komorbiditami může být vyžadováno důkladnější vyšetření trávicího traktu, včetně fibrogastroskopie. Bolest břicha může vyžadovat konzultaci s odborníkem na infekční onemocnění, gastroenterologem a chirurgem. A teprve po komplexní diagnóze bude možné zjistit příčinu nepohodlí, která bude základem pro další terapii.

Bolest břicha se SARS u dítěte

Hlavní příznaky akutních respiračních virových infekcí jsou známé všem: je to rýma, bolest v krku, kašel, slzení atd. Tyto příznaky vyvolávají virové infekce, které pronikají do lidského těla. Když si všimli jednoho nebo více z výše uvedených příznaků u dítěte, lidé okamžitě začnou přijímat vhodná opatření pro léčbu nachlazení. S ARVI však existuje jeden příznak, který se pro mnohé jeví jako velmi podivný a zcela neslučitelný s bolestí břicha. Mnozí rodiče jistě čelili problému, když si jejich dítě stěžovalo na ostré bolesti v žaludku, ačkoli jistě víte, že nemá žádnou poruchu a žádné poruchy ve střevech. Proč se to děje a jaká řešení lze navrhnout?

V jakém věku k tomu dochází nejčastěji?

Břicho s SARS u dítěte může ublížit v téměř každém věku, a obecně, tento symptom nezávisí na věku osoby. Rodiče by měli být kdykoliv připraveni na podobný jev, ačkoli když se taková situace vyskytne v jejich životě, je těžké se na to připravit, a to se vždy stává děsivé pro zdraví dítěte.

Existuje mnoho případů, kdy se bolest objevila u dětí ve věku 3-4 let - stěžovali si, že mají bolesti žaludku, v této části těla pociťují nepohodlí. Po vyšetření lékaři dospěli k závěru, že se nejedná o střevní infekci, ne o podrážděný žaludek, ale o obyčejný chlad, který způsobil takové nepříjemné symptomy.

Starší děti také pociťují bolest v břiše s respiračními infekcemi, takže byste neměli být překvapeni, pokud si dítě takové příznaky stěžuje, ale ukazuje se, že má nachlazení nebo chřipku.

Nemůžete vinit dítě za to, co cítí, říci, že to všechno sám vymyslel, a žádná bolest v jeho žaludku by neměla být. Dítě se cítí lépe a rodiče jsou povinni naslouchat jeho zkušenostem.

Současně je nemožné učinit náhlé závěry, nezávisle na tom, aby se určila diagnóza onemocnění. Je nutné se poradit s odborníkem, aby přesně určil diagnózu a mohl přesně předepsat léčbu, kterou vaše dítě potřebuje.

Symptomatologie

Když žaludek po SARS bolí u dítěte, měli byste věnovat pozornost dalším příznakům, které pomohou určit, že k takovému stavu dochází právě kvůli nachlazení nebo chřipce, a nikoli kvůli střevní infekci:

 • horečka, často pomalý vzestup na 37,5-38 stupňů;
 • přítomnost rýmy;
 • suchý kašel;
 • pocit slabosti;
 • zánět nosních dutin nosu nebo ucha;
 • nevolnost a nutkání zvracet.

Je-li dítě dost staré a může už popsat svůj stav, měli byste se ho zeptat přesně tam, kde cítí bolest, když má nepříjemné pocity, co zažívá v této době.

Bolesti břicha s ARVI a nachlazení se mohou objevit z různých důvodů, o nichž bude pojednáno později. Ale hlavní věc je mít na paměti, že takové příznaky nelze ponechat bez pozornosti.

Jakmile se objeví první příznaky, okamžitě vyhledejte pomoc kvalifikovaných odborníků, jinak mohou být účinky samoléčby pro zdraví dítěte příliš nebezpečné.

Důvody

Příčiny bolesti břicha s SARS u dětí může být několik. Základní příčinu může určit pouze zkušený lékař, proto byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Tento příznak může nastat v důsledku:

 1. Použití některých léků, které způsobují nežádoucí účinky nebo jsou kontraindikovány vašemu dítěti. Proto se doporučuje, abyste si pečlivě přečetli návod k použití léků a také se poradili se svým lékařem o lécích. Dokonce i zdánlivě neškodné dětské sirupy mohou způsobit nepříjemné pocity v břiše.
 2. Negativní účinky virových infekcí, které pronikají do žaludku nebo střev a poškozují fungování vnitřních orgánů. Mnozí lidé podceňují účinek patogenních bakterií, ačkoli mohou zase způsobit velké poškození lidského těla.
 3. Velké množství hlenů a hnisavý výtok v hlavě studený, když dítě spolkne sliny spolu s těmito hromadění. Žaludek pak může reagovat poruchou.
 4. Teplota stoupá, když stoupá hladina acetonu. Jedním z příznaků zvýšení acetonu je bolest břicha.

To jsou hlavní příčiny bolesti břicha, které se mohou objevit při nachlazení, i když existují i ​​jiné. Pouze odborný lékař bude schopen přesně určit, co způsobilo tento příznak u dítěte. Diagnóza je nezbytná, aby se předepsala správná léčba, takže byste se jí neměli vyhýbat.

Co dělat

Hlavní otázkou, která vyvstává pro všechny rodiče v této situaci je: co dělat teď? I když víte, že se zima stala příčinou bolesti břicha, musíte udělat něco, abyste se zbavili nepříjemného symptomu a nemoci obecně.

Prvním krokem je vyhledání pomoci kvalifikovaného pediatra, který již roky pracuje s dětmi a ví, jak se chovat k dětem s úplně odlišnými znaky ARVI.

Úkolem rodičů je léčit nachlazení pro své dítě, stejně jako léčit výrazné příznaky včetně bolesti v břiše. Neměli byste zahájit léčbu s vyloučením symptomů, protože to nepovede k ničemu dobrému. Dítě se bude cítit lépe, ale později se příznaky vrátí a možná budou mnohem více než dříve.

Léčba drogami

Jak bylo uvedeno výše, s ARVI a bolestí břicha by léčba měla začít léky, které jsou určeny k usmrcování virových infekcí.

 • Svíčky Viferon. Nástroj má vynikající antivirové vlastnosti a je předepsán i pro velmi malé děti. Svíčky mohou být použity pro infekční a zánětlivé onemocnění, stejně jako pro těžké bolesti břicha způsobené rotavirovou infekcí.
 • Anaferon děti. Nástroj je určen pro léčbu onemocnění horních cest dýchacích, dokonale posiluje imunitní systém dítěte. K dispozici ve formě tablet.
 • Interferon Používá se pro léčbu respiračních virových onemocnění, které mohou děti používat téměř od narození.
 • Grippferon Antimikrobiální činidlo, které vám umožní zbavit se infekce v těle, chrání proti chřipce a nachlazení.
 • Kapky Derinatu. Speciální nosní kapky, které se používají k nachlazení k prevenci a léčbě ARVI a ARI.

Pamatujte, že použití kteréhokoliv z výše uvedených léků musí být koordinováno se svým lékařem. Mnohé z těchto produktů mají určité vedlejší účinky, takže mohou vyvolat alergickou reakci, závratě a jiné nežádoucí účinky. Abyste tomu zabránili, měli byste se poradit s odborníkem.

Léky proti bolesti břicha

Pokud má žaludek dítěte ještě bolest žaludku, můžete si vyzkoušet následující léky určené k odstranění těchto příznaků:

 1. Mezim Normalizuje trávicí trakt, zvládá zažívací poruchy způsobené některými důvody.
 2. Slavnostní. Podporuje rychlou absorpci potravin a jejich další rozpad, zlepšuje metabolismus.
 3. Panzistal. Kombinovaný enzymový přípravek, který obsahuje složky slinivky, normalizuje trávicí proces, odstraňuje bolest a nepříjemné pocity v břiše.

Než začnete tento nebo tento lék užívat, měli byste se poradit se svým lékařem, protože tyto léky mohou způsobit určité vedlejší účinky.

Bolest břicha u dítěte s ARVI je vždy nepříjemný příznak, který způsobuje pocit soucitu pro vaše dítě. Během tohoto období se dítě obává o své zdraví, je v bolesti, nepohodlí, často pláče a je rozmarné. Není však moc obávat se tohoto příznaku, zejména pokud je na vině nachlazení.

Včasná opatření přijatá rodiči pomohou vyhnout se vážným komplikacím a všemožným následkům a brzy se dítě bude cítit mnohem lépe.

Může žaludek ublížit orvi

Dítě má na chřipku bolesti žaludku

„Bolí mi žaludek, když jsem kašel,“ říká pacientovi telefonicky nebo osobně v kanceláři. Takový příznak vždy vyvolává úzkost a velkou úzkost.

Máte-li bolest v krku nebo průdušky ze silného kašle, pak je to pochopitelné - koneckonců je v těchto orgánech, že infekce hnízdí.

Ale proč to může táhnout a kňourat, a někdy jen držet křeč v břiše?

Ihned byste měli pochopit, co se na počátku objevilo: bolest v břiše nebo kašel. Pokud je spodní břicho nemocné a nachlazení, neměli byste tento příznak spojovat s kašlem - měli byste se poradit s gynekologem nebo gastroenterologem a zjistit příčinu tohoto nepohodlí. A pak začít komplexní léčbu.

Pokud se břicho začalo zranit a zranit po akutních respiračních infekcích nebo akutních respiračních virových infekcích s prodlouženým kašlem, je to způsobeno přepětí břišních svalů.

V tomto případě může být bolest v dolní dutině břišní považována za vedlejší účinek - jakmile je hlavní onemocnění vyléčeno, bolest sama zmizí.

Pokud má dítě bolest žaludku, pak rodiče často zaměňují symptomy s virovou infekcí. Děti od 1 do 5 let jsou během chřipky vystaveny riziku bolesti břicha.

Zatímco se dítě živí mateřským mlékem, je chráněno před viry v těle mateřskými protilátkami. Nicméně, jak on vyroste, dítě začne přitahovat více a více položek do úst, tak se učit o světě, a jíst pravidelné jídlo.

Během tohoto období byl napaden různými infekcemi.

Rodičům se doporučuje, aby se okamžitě poradili s lékařem, protože všechny špatné kroky mohou vést k dehydrataci a smrti. Pokud jsou průjem a zvracení zaznamenány při bolestech břicha, měli byste mu dát dostatek nápoje.

Odstraňte také mléčné výrobky a nechte lékaře předepsat dietu. Měli byste vařit na vodě lehkou polévku a kaši.

Pokud je omrvinky nechce jíst, pak nemusíte nutit. On sám chce jíst, jakmile se jeho stav zlepší.

Dítě je obvykle doma, když je léčen. Průběh samotné léčby je 5-9 dnů.

Každá budoucí matka, která zná své postavení, je na pozoru před svým tělem, aby jí neublížila. Pochopit plnou zodpovědnost za svou pozici, ona při prvním znamení možného nebezpečí okamžitě začne zvonit alarm!

Bolest břicha během těhotenství je nastávající matkou považována za možnou hrozbu pro plod. Bolest břicha během těhotenství však není vždy známkou potratu nebo nějakého problému.

Pokud během těhotenství máte bolesti žaludku, nebojte se. Nejprve musíte zjistit, co je s touto bolestí spojeno.

Proč břicho bolelo během těhotenství?

Nejčastěji může být bolest břicha způsobena nesprávnou dietou. To může vést ke křečím orgánů trávicího systému a bude mít za následek bolest v dolní části břicha.

Také není neobvyklé, že bolesti břicha během těhotenství způsobují výrony a svaly, které podporují dělohu. S nárůstem dělohy se zvyšuje tlak na vazy, takže pokud se prudce pohnete, kýchnete nebo kašlete, můžete pociťovat podvrtnutí. Takže pokud během těhotenství máte nižší bolesti břicha, s největší pravděpodobností je to strečink, který nepředstavuje zvláštní nebezpečí, buďte opatrní v budoucnu.

Pokud máte bolesti břicha během těhotenství, může to být také způsobeno zvětšením dělohy. Zvětšená děloha může zpřísnit orgány hrudní dutiny, jako jsou játra a žlučník. V důsledku toho může být narušen proces vylučování žluči, který může být doprovázen bolestí v horní části břicha během těhotenství.

Bolí žaludek během těhotenství?

Přetížení břišních svalů

Kašel je příznakem četných infekčních onemocnění dýchacího ústrojí. To obvykle se objeví na 2-3 den nemoci. Bolest v břiše, řezání, brnění, jako po rychlém běhu nebo intenzivní cvičení v posilovně - po dalších 1-2 dnech.

Některá onemocnění dýchacích cest se vyskytují s poškozením jiných tělesných systémů, což vytváří diagnostické termíny. Nepochopitelné, z pohledu obyčejného člověka, jsou příznaky alarmující, zejména když se objeví u dítěte. To se často stává, pokud na pozadí chřipky bolí žaludek. A musíte zjistit, proč se to děje.

Ve skutečnosti, se silným kašlem reflex, totéž se děje jako s houpáním tisku - břišní svaly zpočátku smlouvu, pak relaxovat. Pokud ale během sportu může člověk ovládat intenzitu a délku zátěže, pak zde to není. Někdy u dospělých může pokračovat zvracení zvracení.

Kontrakce jsou ve formě křečů, které, aby se uvolnily nebo zastavily, je-li zatížení velmi velké, je nemožné. Proto jsou svalové tkáně přetížené, napjaté - a v důsledku toho břicho bolí.

Můžete jen poradit jednu věc, aby se zmírnilo nepohodlí: během kašle záchvatů, relaxovat a naklonit co nejvíce, aby se svaly napnout co nejméně.

Po vyléčení kašle se svaly uvolní, vrátí se do normálu a bolest zmizí bez léků.

Pokud se zima, doprovázená silným kašlem, časově shoduje s měsíční menstruací, mohou dívky pociťovat těžké nepohodlí, nemoc bude horší než v normálním stavu.

Měsíčně všichni trpí různými způsoby: někdo je velmi bolestivý a někdo bez problémů. Ale v každém případě, během této doby, děloha je v dobrém stavu a může reagovat bolestivě na jakýkoliv stres.

Nebojte se a pokuste se najít příznaky smrtící nemoci. Ke snížení bolesti a křečí můžete užívat 1-2 tablety bez chřipky a uklidnit - poraďte se se svým lékařem.

Příčiny bolesti břicha s chřipkou

Bolest břicha může mít odlišný původ - svalový křeč, peritoneální podráždění, ischemické změny, neuralgické impulsy atd. Který z mechanismů, které se účastní respirační infekce, není nejjednodušší otázkou. A pouze lékař bude schopen odpovědět, po provedení odpovídající kontroly.

Rotavirus je střevní chřipka. Jeho hlavní příznaky jsou:

 • Zvracení;
 • Průjem nebo zácpa;
 • Obecná malátnost, slabost;
 • Silná horečka.

V tomto případě může být rotavirus doprovázen příznaky běžné chřipky, včetně kašle. V tomto případě není příčinou bolesti v břiše samotný kašel, ale virová infekce. Také bolest může vyvolat záchvaty zvracení. Proto je nutné s ní zacházet. Diagnóza rotaviru je možná pouze s pomocí laboratorních testů.

Tato infekce je přenášena klíšťaty, pokud infikovaná osoba včas nepomůže, může zemřít. Charakteristickými příznaky boreliózy jsou horečka a horečka - od subfebrilu po extrémně vysokou.

Pacient trpí křečemi v hrtanu a hrudníku, v důsledku čehož může žaludek bolet.

Nemoc je velmi nebezpečná, neměli byste se snažit potlačit útoky léky z kabinetu domácí medicíny, měli byste okamžitě zavolat lékaře nebo vzít pacienta do nemocnice, kde obdrží pohotovostní léčbu.

Bolesti břicha s chřipkou jsou poměrně častým příznakem. Chřipka obvykle začíná příznaky jako je bolest břicha, horečka, nevolnost nebo zvracení. Nemoc může být často doprovázena celkovou slabostí těla a malátností. Po určité době se začnou objevovat akutní respirační symptomy.

První pomoc při kašli a bolesti v podbřišku

Ve většině případů, břicho začne bolet po velmi silném kašli, takže nejprve musíte udělat vše pro to, aby to změkčilo. Pomozte tomu doma:

 1. Léčivé inhalace se sodou, jódem, odvarem z léčivých bylin nebo éterických olejů z jehličnatých stromů - během exacerbace vdechnutí nemoci lze provádět každé dvě hodiny - hydratuje a zklidňuje sliznici, zkapalňuje sputum a přispívá k jejich rychlému a bezbolestnému propuštění.
 2. Domácí sirupy z medu nebo cukru a ředkvičky, cibule, aloe. Mohou být užívány každou hodinu na lžičku.
 3. Teplý nápoj s tuky a zásadami - například mléko s vyhřívaným Borjomi a medem nebo máslem. Dobře léčí faryngitis a laryngitis ovesné vývar nebo infuzi banánů.

(Navštíveno 40 krát, 1 návštěv dnes)

Chcete-li zmírnit bolesti břicha, můžete si vzít No-Shpu nebo Spazmalgon. Jak vyléčit kašel, Elena Malysheva řekne ve videu v tomto článku.

Příznaky SARS u dětí

Jakýkoliv typ viru je způsoben ARVI, s klasickou formou onemocnění existují některé běžné příznaky:

 • „Všeobecný infekční“ syndrom (dítě má trpaslíky, bolesti svalů, v hlavě, slabost je přítomna, teplota stoupá, submandibulární lymfatické uzliny se zvyšují);
 • poškození dýchacího ústrojí (kongesce nosu, rýma, bolest v krku, kašel, sucho nebo sputum);
 • poškození sliznic (křeče a zarudnutí v oblasti očí, slzení, zánět spojivek).

První příznaky SARS u dítěte jsou často charakterizovány náhlým nástupem s jasně označeným „všeobecným infekčním“ syndromem. U parainfluenzy nebo adenoviru jsou prvními příznaky léze dýchacích orgánů (krku, nosohltanu), zčervenání a svědění spojivky oka.

Příčinu abdominálního syndromu lze předpokládat na základě klinického obrazu onemocnění. K tomu je třeba identifikovat všechny subjektivní a objektivní znaky, které má pacient. Výsledky průzkumu, vyšetření a dalších fyzikálních metod - to je základ pro předběžný závěr lékaře.

Jak víte, chřipka je akutní virová infekce, která postihuje horní respirační trakt, nervový systém a cévní stěnu. Nemoc začíná náhle, teplota stoupá na vysoké počty, bolesti těla, nepohodlí, bolesti hlavy vás trápí. Intoxikace někdy dominuje katarálnímu syndromu. Pro klinický obraz chřipky je typické:

 • Nosní přetížení se skrovným vybitím.
 • Lechtání a bolest v krku.
 • Opuch tváře.
 • Zčervenání skléry a spojivky.
 • Suchý kašel.

Charakteristické příznaky bolesti břicha jsou:

 1. Naléhavě zvracet.
 2. Vysoká teplota
 3. Malátnost a slabost.
 4. Těžká a ostrá bolest břicha.
 5. Časté a volné stolice.
 6. Bolest v krku.
 7. Červené oči.
 8. Zčervenání sliznice hltanu.

Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě kontaktovat odborníka, protože častý průjem vede ke ztrátě vody v těle, což znamená dehydrataci.

Typické příznaky onemocnění:

 • horečka;
 • docela volná a častá stolice;
 • ostré a těžké bolesti břicha;
 • nutkání zvracet;
 • pocit slabosti a malátnosti.

Jakmile se projeví první příznaky, je nutné okamžitě vyhledat pomoc kvalifikovaných odborníků, protože neustálý průjem vede ke ztrátě tekutin, což vyvolává dehydrataci těla. K vnějším příznakům onemocnění patří zarudlé oční prostředí, těžký zánět hrdla a zarudnutí sliznice hltanu.

Léčba je předepsána individuálně, protože je nutné brát v úvahu všechny vlastnosti pacienta. Hlavní záleží na tom, jak se osoba nakazí, jak nemoc jde. Průběh léčby je obvykle rozdělen do dvou fází:

 1. Stabilizace tělesné teploty. Pro tuto léčbu se zpravidla používají léky, jako je paracetamol, analgin nebo aspirin, nebo jiná léčiva, která obsahují tyto složky. Pokud použití těchto léků nepřinese požadovaný výsledek, je nutné podat injekce dipyronu, dimedrolu. To sníží teplotu.
 2. Odstraňte příznaky trávení. Tam je předpis léků (Smekta, Nifuroksazid a jiní). Důrazně se doporučuje dodržovat zvláštní dietu, zejména odmítnout jídlo, které oslabuje tělo.

Je třeba mít na paměti, že pokud očkování pomáhá s jinými typy chřipky, pak s touto formou je zcela bezmocné.

Nejzákladnějším pravidlem je osobní hygiena a maximální omezení komunikace s již infikovanou osobou.

Umyjte si ruce tak často, jak je to jen možné. Je přísně zakázáno pít nebo jíst ze stejné misky s pacientem. Nejistejším způsobem, jak tomu zabránit, je izolovat osobu, která je již nemocná od zdravých lidí.

Existuje mnoho různých typů běžného nachlazení. Lidé mají také nachlazení genitálií. Co je za tímto označením skryto?

Lékařské konzultace

Všechny otázky a odpovědi

Vážení uživatelé Tiensmed.ru! Služba lékařské konzultace je pohodlný způsob, jak získat bezplatnou odpověď na jakoukoli otázku, kterou můžete mít z oblasti medicíny a zdraví do 24 hodin. Služba Medical Consultation samozřejmě nemůže nahradit návštěvu u lékaře a naše odpovědi jsou pouze poradní povahy, nicméně i v takových podmínkách bude naše služba nesmírně užitečná pro vás a vaši rodinu.

Konzultace s gynekologem, oftalmologem, dermatologem, endokrinologem, odborníkem na výživu, praktickým lékařem, urologem, porodníkem, pediatrem, onkologem, revmatologem a neurologem. Vezměte prosím na vědomí, že odpověď je informativní, ale není návodem k akci. Předepsat léčbu může pouze lékař na základě historie onemocnění.

Než se zeptáte na vaši otázku, doporučujeme použít Q & A search - možná je otázka zájmu již položena a již byla zodpovězena. To vám pomůže ušetřit čas a dozvědět se mnoho nových problémů týkajících se vašeho zájmu.

Hledání otázek a odpovědí

Další diagnostika

Otázka příčin abdominálního syndromu u respiračního onemocnění není bez další diagnózy. Je nutné pouze vytvořit patogen, a pak bude vše jasné. Laboratorní instrumentální nástroje pomohou rozlišit identifikovaný stav od onemocnění podobných klinickému obrazu. Děti s podezřením na střevní syndrom virové povahy jsou uvedeny v následujících postupech:

 • Obecný krevní test.
 • Stěr z analýzy nosohltanu a výkalů (mikroskopie, bacprosev, PCR).
 • Pharyngo a rinoskopie.
 • Ultrazvuk břišních orgánů.

Aby se zabránilo komplikacím, může být zapotřebí rentgen hrudníku, elektrokardiogram. Chcete-li zjistit, proč se s chřipkou vyvíjí bolest břicha, je vhodné se poradit s odborníkem na infekční onemocnění a gastroenterologem.

A teprve po obdržení všech informací o patologii provede lékař konečnou diagnózu, která indikuje původ abdominálního syndromu. A na základě této léčby se provádí nejen odstranění symptomů, ale také odstranění jejich příčiny.

Dobrý den! Je mi 20 let, od dětství trpím VSD. Minulý měsíc jsou trvalé.

Dobrý den! Řekni mi, prosím, je to za to pokračovat v recepci.

Jess pilulky užívám 1 měsíc. Je mi 18 let a gynekolog mě jmenoval.

Dobrý den, jsem 19. Jsem sexuální rok - rok. Mám přesně od toho roku.

Dobrý den, mám 26 let. Těhotenství do 11 měsíců, 1 týden, do CC.

Dobrý den Na tváři jsem dlouho vyvinul červené hnisavé akné.

Dobré odpoledne, prosím, řekněte mi, jak se zbavit svědění a pálení vzadu.

Dobré ráno Mám IVF těhotenství, 11 týdnů, téměř od samého počátku.

Bolesti zad s chladem

Nachlazení často způsobuje respirační komplikace. Osoba, která měla virovou zimu nebo která onemocněla v důsledku podchlazení, se často zabývá jinou formou onemocnění - bolestí v uších. Je to velmi nepříjemné a dokonce bolestivé, ale překonatelné. Je důležité vědět, co dělat v tomto případě, jaké metody použít k úlevě od bolesti a následné kvalitativní léčbě nachlazení.

Existuje několik důvodů, proč uši v zimě chladí. Některé jsou úzce spojeny s onemocněním sluchových orgánů, jiné jsou zvláštní komplikace předchozí anginy pectoris a chřipky. Nejčastěji bolí uši z následujících důvodů:

 • akutní katarální zánět středního ucha;
 • hnisavý akutní otitis media;
 • přenesená angina;
 • sinusitida;
 • rýma je velmi dlouhá.

Bolest v zadní části hlavy často doprovází nachlazení, což je jeden z jejich důsledků. To však může být známkou nástupu závažnějších onemocnění, která se schovávají za chladem a rýmou.

Pokud se projevila bolest v zádech, je nutné jednat, protože bolest v zádech během zimy je důkazem imunity. Často je tak aktivně zapojen do boje těla proti patogenům, které odnáší sílu kloubů a svalů.

Když jsou v těle přítomna chronická ložiska infekce, je místní imunitní systém nucen bojovat s patogenními mikroby. Zatímco všechno je v rovnováze a imunita vyhrává, nejsou žádné významné problémy. Když však dojde k hypotermii, imunitní systém selže a rovnováha je narušena.

Patogenní mikroorganismy mohou způsobit nástup onemocnění. Je také důležité, aby bakterie zachytily nové části epiteliální tkáně dýchacích orgánů - v takových případech se připouští, že se nemoc snížila. Když choroba postupuje a bolest v hrudi, pacient není schopen se s nemocí vyrovnat a navštívit lékaře.

Specialista, po vyšetření, nasměruje pacienta, aby vytvořil rentgenový snímek plic, který jistě vyřeší pneumonii. Pokud není léčena správně, může se vyvinout do pohrudnice. Jeho příznaky - těžká dušnost, kašel, silná bolest na hrudi při vdechování.

Bolest na hrudi během zimy je lokalizována na straně těla, kde je přítomna patologie. To je často důvod, proč pacient během spánku zaujímá pozici na straně.

Pro účinnou léčbu stačí použít antipyretika nebo antibiotika.

Bolest v žaludku, zima

Chlad je celá skupina akutních respiračních virových infekcí, které jsou způsobeny velkým množstvím patogenů, které jsou rozšířené a mají dostatečnou citlivost.

Povinné opatření - testování a kontaktování specialisty. Po zjištění infekce, která onemocnění způsobila, vám bude poskytnuta odpovídající léčba. Lidská léčba tohoto onemocnění je možná a velmi účinná.

Jodid draselný a bahenní koupele pomohou s chronickou formou pohlavního nachlazení. Horké sprchy jsou také užitečné při léčbě genitálních chladů.

Jak se zbavit bolesti břicha s SARS u dospělých?

Akutní respirační virová infekce je jednou z nejčastějších onemocnění. Podle statistik, v průměru za rok dospělí chytit asi 2-4 krát. Ale ne všichni jdou k lékařům. Mnozí bez pomoci a jsou léčeni sami. Zpravidla se používají antibiotika, léky proti bolesti a pastilky. To je v zásadě špatný přístup k terapii.

Patogeny SARS jsou viry. Proto je nutné léčit respirační onemocnění antivirotiky. Antibiotika nejsou všelék. Jsou účinné proti bakteriím. Antibakteriální činidla negativně ovlivňují prospěšnou střevní mikroflóru. Máte dlouhý seznam kontraindikací. Silně zatěžujte trávicí systém. Tudíž abdominální bolest SARS u dospělých.

Podstata abdominálního syndromu

Nekontrolovaný příjem antibiotik a špatná výživa během onemocnění vedou k rozvoji abdominálního syndromu. Termín chápat nepohodlí v břiše a zažívací problémy. Bolest, křeč a brnění nedávají odpočinek během dne a noci. V tomto případě je akutní respirační virová infekce obtížná. Celkové zdraví se výrazně zhoršuje. Charakteristické příznaky akutních respiračních virových infekcí: ucpaný nos, bolest v krku, rýma, kašel - jsou spojeny:

 • nevolnost a zvracení
 • průjem,
 • pocit těžkosti v žaludku
 • zvýšená tělesná teplota.

Aby se předešlo abdominálnímu syndromu, je nutné při prvních projevech onemocnění konzultovat odborníky. Jak léčit akutní respirační virové infekce u dospělého by měl informovat lékaře. Neošetřujte sami. Specialista vypíše léky, které nejen pomohou vyrovnat se s virem, ale také neublíží oslabenému tělu. Často lékaři předepisují Derinat. Lék má tři prospěšné vlastnosti:

 • antivirotika - bojuje proti patogenům chřipky, chřipky a ARVI;
 • imunomodulační - posiluje buněčnou a humorální imunitu, posiluje vlastní obranyschopnost těla;
 • reparativní - obnovuje poškozené buňky sliznice - první přirozenou bariéru proti infekcím přenášeným vzduchovými kapičkami, snižuje riziko komplikací.

Derinat vyrobený ve formě spreje a nosních kapek. Díky pohodlným dávkovacím formám se účinné látky dostanou na místo infekce, nedráždí stěny žaludku a neovlivňují střevní mikroflóru. Lék by měl být používán podle pokynů lékaře av souladu s pokyny.

Jak zmírnit příznaky nemoci?

Pokud je SARS u dospělých doprovázena bolestí břicha a nevolností, musíte dodržovat šetřící dietu. Strava by měla ovládat potraviny bohaté na vitamíny, minerály, stopové prvky a enzymy. Mléko a tučné polévky by měly být zlikvidovány. Při abdominálním syndromu produkuje slinivka břišní nedostatečné množství enzymů.

Nejlepší volba v době nemoci - tam jsou 5 krát denně v malých porcích. K snídani, obilovin kaše na vodě, doplněné kousky vašeho oblíbeného ovoce. Po několika hodinách můžete jíst jogurt s bifidobakteriemi nebo laktobacily. Na oběd - kuřecí prsa s pohankou nebo rýží. Jakmile je jídlo stráveno, můžete pít vitaminized nápoj: bobulové šťávy, ovocné želé, vývar šípky nebo léčivé byliny. Na večeři se připraví zeleninový guláš nebo bramborová kaše s parní patty. Několik hodin před spaním se doporučuje pít kefír, aby se obnovila střevní mikroflóra.

Řiďte se doporučeními lékaře, dodržujte jemnou dietu, dodržujte pitný režim a pak se určitě ustoupí!

Bolesti břicha s orvi

Respirační infekce virového původu mohou být doprovázeny nejen poškozením dýchacích cest, ale také symptomy jiných tělesných systémů. Zejména se často vyskytují bolesti břicha, zejména u dětí. Takové znamení inspiruje spoustu strachu k rodičům, takže je nutné zjistit, co to způsobuje.

Příčiny a mechanismy

Bolest v břiše může být spojena s různými patologickými procesy. Pokud hovoříme o respirační infekci, pak na jejím pozadí existuje několik možných scénářů. Především byste měli přemýšlet o jevech intoxikace. U dětí je často doprovázena nevolností, zvracením a dokonce bolestí v břiše. Některé viry (například chřipka) mají afinitu nejen k epitelu dýchacích cest, ale ik nervovému systému. V některých případech se může projevit i abdominální syndrom.

V klinické praxi se často vyskytují nemoci doprovázené změnami dýchacích cest a trávicího traktu. Patří mezi ně následující infekce:

 • Adenovir.
 • Mononukleóza.
 • Enterovirus.

Není nutné zcela vyloučit skutečnost, že bolest může být znakem ne ARVI, ale souběžné patologie. Existuje mnoho podmínek, které mohou poskytnout podobný obraz: terapeutické (chronická gastritida, cholecystitida, pankreatitida, kolitida, peptický vřed), chirurgické (apendicitida, střevní obstrukce), infekční (salmonely, úplavice), atd. Je pravděpodobné, že nějaký patologický proces mohou být přítomny v pacientovi současně se zimou. Každý z těchto případů však vyžaduje individuální zvážení.

Může bolest žaludku s akutní respirační infekcí a to, co způsobuje, lékař řekne po řádném vyšetření.

Příznaky

Jakákoli akutní bolest břicha je signálem pro okamžitou lékařskou pomoc, protože může znamenat nebezpečný stav, za kterým jsou skryty komplikace. Ale i znatelné nepohodlí u dítěte by mělo upozornit rodiče. Nezávisle pochopit, co se děje, nebude fungovat, takže jedinou cestou, jak se poradit s odborníkem. Pro diagnózu provede lékař klinické vyšetření, které zahrnuje analýzu stížností, anamnézu a hledání objektivních příznaků patologie.

Infekce adenovirem

Existují různé klinické formy infekce adenovirem. Společným pro ně bude porážka dýchacích cest, horečka a syndrom intoxikace. Mezi hlavní příznaky onemocnění patří:

 • Nosní kongesce, výtok (rýma).
 • Lechtání a bolest v krku (faryngitida).
 • Zvětšené mandle, nájezdy (angína).
 • Rezi v očích, zarudnutí, otok víček (konjunktivitida).

Specifické pro adenovirovou infekci budou také rozšířené lymfatické uzliny: regionální i vzdálené - axilární, inguinální, intraabdominální. Akumulace a reprodukce patogenu se stává příčinou mesadenitidy a bolesti břicha. Navíc se mohou zvýšit játra se slezinou, což vyvolává další nepohodlí a nepohodlí.

Zvláštní formou adenovirové infekce je gastroenteritida. To teče s bolestí břicha a průjmem. U dětí může být onemocnění komplikováno invaginací střeva. Ale v tomto kontextu jsou respirační symptomy téměř vždy přítomny.

Infekční mononukleóza

Pokud žaludek bolí v případě SARS u dítěte, pak musíte myslet na infekční mononukleózu. Jedná se o patologii, která postupuje s výrazným polymorfismem klinického obrazu. Infekce začíná prodromálními jevy: bolesti hlavy, malátnost, ztráta chuti k jídlu. Teplota se dále zvyšuje, objeví se bolest v krku a zvyšují se různé skupiny lymfatických uzlin. Tyto znaky jsou zařazeny do klasické triády s mononukleózou.

Bolest v krku se vyskytuje v důsledku faryngitidy a angíny. Zadní stěna hltanu je zarudlá, zrnitá, mandle jsou zvětšené, často zakryté květem. Zaprvé, cervikální lymfatické uzliny jsou zvětšeny a pak další, včetně peri-bronchiálního a intraabdominálního (mesenterického). To způsobuje další příznaky ve formě kašle a bolesti břicha. Ty mohou být velmi výrazné, zejména u dětí.

Stejně jako u adenovirové infekce je pozorován nárůst jater a sleziny (hepatosplenomegálie). To způsobuje těžkost a nepohodlí v hypochondrii, někdy je patrná žloutenka sklerózy. U některých pacientů se na kůži objevují vyrážky. V dospělosti au dětí do 2 let je onemocnění často asymptomatické.

Respirační symptomy podobné ARD se často vyskytují u pacientů s mononukleózou. Současně dochází k bolesti břicha v důsledku zvětšených mesenterických lymfatických uzlin.

Enterovirová infekce

Bolesti břicha u dětí se SARS se mohou objevit také v případech, kdy je infekce způsobena enteroviry. Nástup patologie je akutní - s horečkou, malátností a bolestmi těla. Na pozadí poranění dýchacího ústrojí (bolest v krku, rýma, zarudnutí zadní stěny hltanu) se objevují známky gastroenteritidy:

Stolice se stávají častějšími až 7–10krát denně, což může způsobit dehydrataci, zejména u malých dětí. V dětství je enterovirová infekce závažnější a delší, častější komplikace (pneumonie, meningitida, myokarditida).

Další diagnostika

Chcete-li zjistit zdroj příznaků, musíte provést další vyšetření. Klinické příznaky poukazují pouze na onemocnění, ale konečná diagnóza je stanovena na základě výsledků laboratorního a instrumentálního vyšetření:

 • Běžné testy krve a moči.
 • Biochemické parametry krve (zánětlivé markery, proteinogram, elektrolyty).
 • Sérologické testy (vznik specifických protilátek).
 • Tampóny z krku a nosu.
 • Analyzujte výkaly.
 • Ultrazvuk břišních orgánů.

S komorbiditami může být vyžadováno důkladnější vyšetření trávicího traktu, včetně fibrogastroskopie. Bolest břicha může vyžadovat konzultaci s odborníkem na infekční onemocnění, gastroenterologem a chirurgem. A teprve po komplexní diagnóze bude možné zjistit příčinu nepohodlí, která bude základem pro další terapii.

Podstata abdominálního syndromu

Nekontrolovaný příjem antibiotik a špatná výživa během onemocnění vedou k rozvoji abdominálního syndromu. Termín chápat nepohodlí v břiše a zažívací problémy. Bolest, křeč a brnění nedávají odpočinek během dne a noci. V tomto případě je akutní respirační virová infekce obtížná. Celkové zdraví se výrazně zhoršuje. Charakteristické příznaky akutních respiračních virových infekcí: ucpaný nos, bolest v krku, rýma, kašel - jsou spojeny:

 • nevolnost a zvracení
 • průjem,
 • pocit těžkosti v žaludku
 • zvýšená tělesná teplota.

Aby se předešlo abdominálnímu syndromu, je nutné při prvních projevech onemocnění konzultovat odborníky. Jak léčit akutní respirační virové infekce u dospělého by měl informovat lékaře. Neošetřujte sami. Specialista vypíše léky, které nejen pomohou vyrovnat se s virem, ale také neublíží oslabenému tělu. Často lékaři předepisují Derinat. Lék má tři prospěšné vlastnosti:

 • antivirotika - bojuje proti patogenům chřipky, chřipky a ARVI;
 • imunomodulační - posiluje buněčnou a humorální imunitu, posiluje vlastní obranyschopnost těla;
 • reparativní - obnovuje poškozené buňky sliznice - první přirozenou bariéru proti infekcím přenášeným vzduchovými kapičkami, snižuje riziko komplikací.

Derinat vyrobený ve formě spreje a nosních kapek. Díky pohodlným dávkovacím formám se účinné látky dostanou na místo infekce, nedráždí stěny žaludku a neovlivňují střevní mikroflóru. Lék by měl být používán podle pokynů lékaře av souladu s pokyny.

Jak zmírnit příznaky nemoci?

Pokud je SARS u dospělých doprovázena bolestí břicha a nevolností, musíte dodržovat šetřící dietu. Strava by měla ovládat potraviny bohaté na vitamíny, minerály, stopové prvky a enzymy. Mléko a tučné polévky by měly být zlikvidovány. Při abdominálním syndromu produkuje slinivka břišní nedostatečné množství enzymů.

Nejlepší volba v době nemoci - tam jsou 5 krát denně v malých porcích. K snídani, obilovin kaše na vodě, doplněné kousky vašeho oblíbeného ovoce. Po několika hodinách můžete jíst jogurt s bifidobakteriemi nebo laktobacily. Na oběd - kuřecí prsa s pohankou nebo rýží. Jakmile je jídlo stráveno, můžete pít vitaminized nápoj: bobulové šťávy, ovocné želé, vývar šípky nebo léčivé byliny. Na večeři se připraví zeleninový guláš nebo bramborová kaše s parní patty. Několik hodin před spaním se doporučuje pít kefír, aby se obnovila střevní mikroflóra.

Řiďte se doporučeními lékaře, dodržujte jemnou dietu, dodržujte pitný režim a pak se určitě ustoupí!

Co způsobuje ARVI

Většina původců akutních respiračních virových infekcí jsou viry obsahující RNA: viry chřipky A, B a C, parainfluenza, respirační syncytiální viry a rhinoviry, Coxsackie enteroviry a ECNO. Z virů obsahujících DNA ve skupině patogenů je SARS adenovirus.

Mnoho patogenů ARVI rychle zemře v prostředí a pod vlivem dezinfekčních prostředků, s výjimkou adeno-a reovirů - mohou v prostředí přetrvávat velmi dlouho.

Epidemiologie

Jak bylo řečeno na začátku článku, lidé se všemi věkovými skupinami mají SARS, ale děti ve věku 3–14 let a starší lidé jsou náchylnější k onemocnění.

Zdrojem infekce je nemocný člověk. Virus je přenášen vzduchem rozptýlenými kapičkami (při mluvení, kašlání, kýcháním) a méně často každodenním kontaktem (prostřednictvím špinavých rukou a předmětů pro domácnost). Nejvíce nakažlivý pacient během 5-7 dnů od nástupu příznaků nemoci. Po onemocnění se tvoří typově specifická imunita, nicméně protože každý virus má mnoho typů (adenovirus - více než 40, rhinovirus - přibližně 100), stejná osoba může dokonce mít stejnou SARS i několikrát ročně.

Viry neustále mutují - pravidelně se objevují nové kmeny, které občas způsobují epidemie.

Mechanismus rozvoje nemocí

Virus vstupuje do těla přes dýchací ústrojí, spojivky očí a vzácně i zažívací trakt. To je příbuzné epitelovým buňkám, proto, padat na nich, to je fixované a vložené v buňce, kde to pak násobí. Ten vede k poškození buněk a zánětu sliznice kolem místa zavedení viru.

Každý typ viru má predispozici k určitým orgánům respiračního systému. Rinovirus tedy postihuje hlavně sliznici nosní dutiny, virus parainfluenza - hrtan, virus chřipky a respirační syncytiální virus - jak horní, tak dolní dýchací cesty. Adenovirus kromě dýchacího ústrojí také ovlivňuje sliznici spojivky a lymfoidní tkáň.

Poškozením buněk krevních cév se virus dostává do krevního oběhu a uvolňuje produkty rozkladu a toxinů do krve toxický alergický účinek na infikované tělo. Výsledkem jsou příznaky obecné intoxikace, stejně jako hemodynamické poruchy v jiných orgánech a systémech.

Prostřednictvím poškozených epiteliálních buněk vstupují bakterie do sliznice a způsobují tyto nebo jiné komplikace.

Projevy ARVI

Klinické příznaky nemoci se nevyskytují vždy bezprostředně po infekci - obvykle do 2–10 dnů, kdy se virus rozmnožuje v epiteliálních buňkách, a to pouze v případě, že se jeho počet projeví s určitými stížnostmi. Toto období se nazývá inkubace.

Osoba trpící ARVI si může stěžovat na:

 • celková slabost, letargie, podrážděnost, únava, bolestivé svaly a kosti, špatný spánek a chuť k jídlu - to jsou projevy celkové intoxikace těla způsobené vniknutím virových toxinů do krve;
 • zvýšení teploty z subfebrilu (37,2–30 ° С) na febrile (39–40 ° С);
 • nazální kongesce, výtok z nosu slizovitého charakteru;
 • kýchání;
 • nepohodlí, lechtání, bolest v krku různé intenzity;
 • kašel - produktivní nebo neproduktivní;
 • chrapot;
 • trhání, výtok z očí, svědění očních víček;
 • oteklé lymfatické uzliny;
 • dušnost;
 • bolest na hrudi spojená s kašlem nebo bez něj;
 • nevolnost, zvracení;
 • bolest břicha;
 • poruchy stolice.

Onemocnění způsobené specifickým SARS virem má své vlastní charakteristické znaky a rysy kurzu, takže má smysl mluvit o každém z nich zvlášť.

Infekce Rhinovirus

Nejvíce mírné onemocnění všech SARS. Inkubační doba je 2-4 dny. Projevy intoxikace jsou prakticky nepřítomné. Tělesná teplota je normální nebo stoupá na subfebrilní čísla. Charakteristickým rysem je hojný slizovitý výtok z nosu, doprovázený nazální kongescí a kýcháním. Někdy je nosní výtok tak hojný, že dráždí kůži kolem nosních cest. Kromě běžného nachlazení s rinovirovou infekcí si pacient stěžuje na suchý kašel a slzení. Komplikace jsou velmi vzácné.

MS (respirační syncytiální infekce)

Stejně jako rhinovirová infekce, ve většině případů u dospělých není těžké. Inkubační doba je 2 dny až týden. Tělesná teplota se zvyšuje na subfebrilní čísla, příznaky intoxikace jsou mírné nebo chybí. Pacienti se obávají o rýmu, kýchání, lechtání, mírné bolesti v krku. Kašel první suchý, vzácný, pak se stane dotěrný, paroxyzmální, získá štěkot odstínu. Na konci kašle se vylučuje husté viskózní sputum.

Trvání onemocnění obvykle nepřesáhne 10–12 dní, ale v některých případech se onemocnění prodlužuje.

U dětí je infekce PC závažnější, doprovázená hlučným dýcháním, dýchavičností a dokonce záchvaty apnoe (zástava dýchání).

Infekce adenovirem

Průměrná inkubační doba pro tento typ viru je 2–10 dnů. Nemoc dělá jeho debut akutně s nárůstem teploty na febrilní čísla. Je charakteristické, že během několika dnů vzrostou hodnoty teploty, pak začnou ustupovat. Obecně vzato, zvýšená teplota trvá 5-6 dnů, často po normalizaci teploty, dojde k druhé vlně horečky.

Jevy intoxikace jsou vyjádřeny mírně.

Patognomonickým příznakem adenovirové infekce je sliznice spojivek - zánět spojivek. Nejprve je postižena spojivka jednoho oka a po 2–3 dnech se druhé oko zapojuje do patologického procesu. Také pokud jde o adenovirovou infekci pacienta:

 • nazální kongesce, hojný slizový výtok z ní;
 • bolest v krku střední intenzity;
 • chrapot;
 • produktivní kašel;
 • oteklé lymfatické uzliny.

Při vyšetřování pacienta může lékař zjistit rozšířené játra a slezinu.

Chřipka

Nejagresivnější infekce mezi všemi SARS. Inkubační doba trvá několik hodin až několik dní. Onemocnění je jeho debut akutní, se symptomy těžké intoxikace: tělesná teplota náhle stoupá k febrilním postavám, který je doprovázen zimnicí, ostrou slabostí, bolestí hlavy, bolavými klouby a svaly, závratí, pocitem slabosti; v těžkých případech se mohou objevit zvracení a meningeální příznaky. Katarální jevy v tomto období nejsou jasně vyjádřeny - pacienti se obávají bolesti v krku, lehkého výtoku z nosu, kýchání, suchého kašle. Někdy dochází k nosnímu krvácení. Objektivní vyšetření upozorňuje na tlumené tóny srdce a tachykardii (zvýšený počet tepů). Také může být pozorována injekce cév skléry a bodových krvácení do měkkého patra.

3-4 dny po nástupu onemocnění se stav pacientů zlepšuje: teplota se postupně normalizuje, příznaky intoxikace jsou méně výrazné. Katarální jevy mohou naopak zesílit.

V průměru je doba trvání onemocnění 10-14 dní.

V těžkých případech chřipky, dyspnoe, cyanózy a hemoptýzy se může objevit a postupovat během několika hodin - to jsou příznaky fulminantní pneumonie, což často vede ke smrti pacienta.

Parainfluenza

Inkubační doba pro toto onemocnění je 2 dny až týden. Nástup onemocnění je akutní: tělesná teplota stoupá na febrilní čísla, jsou zde známky mírné intoxikace, katarální symptomy. Dominantou je rýma, lechtání a bolest v krku střední intenzity, chrapot, drsný štěkavý neproduktivní kašel.

Symptomy se zvyšují během 3-4 dnů, pak se stav pacienta zlepšuje. Ve většině případů onemocnění netrvá déle než 7–10 dní a končí úplným uzdravením.

V tomto článku jsme tedy hovořili o tom, jak a proč existuje ARVI, jaké jsou klinické projevy každé z forem. S možnými komplikacemi nemoci, diagnostickými metodami, principy léčby a prevence, najdete v druhé části článku o ARVI.

Chlapec, 3,5 roku. Výška 99 cm, hmotnost 14,5 kg. V současné době je očkováno podle věku, navíc Prevenar.

24. května-28 utrpěl střevní infekci (zvýšení teploty na 38,1, jedno zvracení, snížená chuť k jídlu). Před tím sestra byla výraznější střevní infekce (5 let). Po nemoci ve směru na pediatra, analýzy jsou dávány k COC a koprogram.

Krevní test (05/30/2016):
WBC 4.2 (5.0-18.0)
LYM% -66,0 (30,0-72,0)
MON% -7,8 (3,0-12,0)
GRA% 26,2 (16,0-26,0)
RBC 4,76 (3,60-5,30)
HGB 11,6 (10,7-17,1)
HCT 35,9 (31,0-54,0)
MCV 75 (70-96)
MCH 24,4 (23,0-36,0)
MCHC 32,4 (25,0-37,0)
RDW 13,2 (10,0-16,0)
ROE 7

Coprogram:
Konzistence ovcí
Mastné kyseliny 01
Mýdla 01
Stravitelné vlákno 1 01
Nejjednodušší a hlístová vejce nebyla nalezena

Vypuštěn do mateřské školy.
11,06 - v noci jeden vzestup teploty na 37,8
12,06 horečka, někdy stížnosti na bolesti břicha (zapomenuté po minutě), snížená chuť k jídlu, těžká rýma (s opláchnutím nosem akvamarínem)
18,06 - zvýšený výtok z nosu, konjunktivitida na jednom oku, hodně osypového hlasu, štěkavý kašel (po dobu dvou dnů inhalovali pulmicort 0,25 dvakrát denně)
20. června byl vyšetřen lékařem - její plíce byly čisté, hrdlo bylo trochu červené (předepsáno - ambrobene, propláchlo nos, zavlažovalo krk s vodními plyny, zatímco chrapot - beroduální) - Zavlažoval jsem dětský nos a krk, nedal víc, chrapot už nebyl, byl tu chladný a suchý nádech kašel během dne a v noci.
22,06 od 7,30 Začal jsem si stěžovat na bolest v břiše, sotva jsem přesvědčen, abych trochu pít, začal jsem se připravovat na ranní schůzku s pediatrem, ale do 9.00 se bolest zintenzivnila, dítě začalo křičet velmi tvrdě, bledlo a leželo - volal sanitku. V přítomnosti pohotovostních lékařů došlo k jednorázovému zvracení (čirému hlenu) - bylo to o něco snazší. Druhý záchvat silné bolesti byl již na cestě do nemocnice (velmi plačící, šedý obličej) a byl hospitalizován pro operaci s podezřením na apendicitidu / střevní koliku.
V nemocnici byl den - žádné další těžké bolesti.
Prošel COC, biochemie, udělal klystýr. Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny 2krát (při přijetí a následující ráno) - o den později byla chirurgická patologie vyloučena.
Nemocnice byla vyšetřena pediatrem - plíce jsou čisté, submandibulární lymfatické uzliny jsou mírně zvětšené, mandle, konjunktivitida a hojný výtok z nosu jsou značně rozšířeny.

Bohužel jsme byli jen vlevo s výtažkem od sestry (neexistují žádné kompletní výsledky testů a ultrazvukové vyšetření na rukou).

Prohlášení o udělení absolutoria (Městská dětská nemocnice №1)
Hlavní diagnóza: Funkční porucha gastrointestinálního traktu.
Současná diagnóza: Rhinofaryngitida
Jednal s podezřením na akutní apendicitidu. Chirurgická patologie je vyloučena. Na recum bez patologie.
Klinická analýza krve z 22,06 Hb- 108 g / l, Er-4,2, Le-14,8 Hct-31%
Biochemická analýza krve od 23,06 ALT -11E / l, glukóza -4,7 mmol / l, Amylase -26 U / l
Analýza moči bez patologie.
Ultrazvukové vyšetření břišní dutiny bez organické patologie (slovy, lékař řekl, že játra a malé uzliny ve střevě nejsou kriticky zvýšeny).
Vyšetření pediatrem-rhinofaryngitidou.
Doporučení:
Pozorování lékaře v místě bydliště
Ambulantní krev na VEB, CMV, herpes 1,2,6
Plodiny z nosu a krku
Viferon 1 svíčka 2x denně
ORL konzultace

V noci po vybití (23,06) se teplota zvýší na 37,7 ° C. Ráno 24.06 není teplota.
24.06 vyšetřené lékařem na klinice - plíce jsou jasné, dýchání je těžké, submandibulární lymfatické uzliny jsou mírně zvětšené, mandle jsou rozšířené (jmenování - Motilium, enterosgel, ambrobene, tantum verde).
25. června byl vyšetřen ORL, v nose nebyl žádný otok, došlo k náletu na mandle. Diagnóza: adenotonsillitis, akutní bilaterální otitis. Jmenování: Supraks 3,5 ml. 2x denně po dobu 7 dnů. Normabact 1 sáček denně. Tonsilgon 10 kapek 3x denně (nedávají).

Dnes je třetí den užívání antibiotik - stav dítěte se zlepšil (stal se mnohem aktivnějším, jeho chuť k jídlu se zlepšila, kašel je méně častý a produktivní, dnes dobře spal první noc). Zůstává únava, bledost, kruhy pod očima. Z nosu je průhledný výtok. Na žaludku si teď téměř nestěžuje.
Přijměte: Suprax 3,5 2x denně, Normobact, hrdlo a nos jsou zavlažovány akvalorem.

Vážení poradci, jsem naprosto zmatený a teď už nechápu další taktiku. Potřebuje podle vás dítě další testy?

Pediatr plánuje zkontrolovat Giardia a červy a projednat s manažerem vydání doporučení pro VEB, CMV a herpes.
Pediatr v nemocnici řekl, že akutní bolest v břiše byla způsobena zvýšením lymfatických uzlin na střevo - virus. ORL také učinil takové předpoklady, ale poznamenal, že došlo k bakteriální infekci.

1. Je třeba testovat EBV, herpes a CMV, plodiny z nosu a krku?
2. Je v této situaci nezbytné pozorování chirurga?
3. V nedávných analýzách hemoglobin 108 - ať už v takové situaci potřebujeme něco udělat (pediatr říká, že to není špatná věc)
4. Potřebuje dítě další testy nebo konzultace (například gastroenterologa)?

Opravdu nechci týrat dítě zbytečnými analýzami a zkouškami.
Poprvé se setkávám s takovými atakami bolesti břicha u dětí. Velmi vyděšená šedá pleť.

Velice vám děkuji za pozornost na mé dlouhé téma.

Příznaky SARS u dětí

Jakýkoliv typ viru je způsoben ARVI, s klasickou formou onemocnění existují některé běžné příznaky:

 • „Všeobecný infekční“ syndrom (dítě má trpaslíky, bolesti svalů, v hlavě, slabost je přítomna, teplota stoupá, submandibulární lymfatické uzliny se zvyšují);
 • poškození dýchacího ústrojí (kongesce nosu, rýma, bolest v krku, kašel, sucho nebo sputum);
 • poškození sliznic (křeče a zarudnutí v oblasti očí, slzení, zánět spojivek).

První příznaky SARS u dítěte jsou často charakterizovány náhlým nástupem s jasně označeným „všeobecným infekčním“ syndromem. U parainfluenzy nebo adenoviru jsou prvními příznaky léze dýchacích orgánů (krku, nosohltanu), zčervenání a svědění spojivky oka.

Samozřejmě by to bylo jednodušší pro rodiče a lékaře, kdyby byl průběh ARVI u dětí vždy klasický. Dětský organismus je však velmi složitý systém a jeho reakce na pronikání viru nemůže být předpovězena na sto procent. Každý organismus je individuální, proto může být průběh ARVI vymazán, asymptomatický, atypický nebo dokonce extrémně závažný.

Jelikož je nepravděpodobné, že rodiče budou schopni odhadnout a předvídat průběh onemocnění, je nutné vědět o podmínkách, za kterých budete muset konzultovat lékaře s nejnaléhavějším způsobem.

Symptomy SARS u dětí vyžadující neodkladnou léčbu u lékaře:

 • Teploty překročily 38 ° C a mají malou nebo žádnou reakci na užívání antipyretik.
 • Vědomí dítěte je rušeno, je zmatené, lhostejné a mdlé.
 • Dítě si stěžuje na silnou bolest hlavy, stejně jako neschopnost otočit krk nebo udělat sklon směrem dopředu.
 • Na kůži se objevují pavoučí žíly, vyrážky.
 • V hrudi je bolest, dítě se začne dusit, je těžké dýchat.
 • Objeví se vícebarevné sputum (zelené, hnědé nebo růžové).
 • Tělo má otok.
 • Tam jsou křeče.

Neošetřujte sami, zejména pokud jde o vaše dítě. Věnujte pozornost také dalším orgánům a systémům dítěte, aby nedošlo ke ztrátě počátečního zánětu.

Teplota SARS u dětí

Děti jsou dostatečně citlivé, aby zvýšily tělesnou teplotu: nadměrně vysoká teplota přispívá k výskytu křečí u dítěte. Proto by teplota neměla překročit 38-38,5 ° C.

Teplota by neměla být poražena až na 38 ° C, protože není třeba bránit tělu v provádění jeho práce - bojovat proti pronikání viru. To může způsobit komplikace. Co dělat:

 • nepropadejte panice;
 • dodržujte stav dítěte - obvykle po 3–4 dnech by se teplota měla stabilizovat.

Prodloužené akutní respirační virové infekce u dítěte s nízkou teplotou mohou znamenat vstup bakteriální infekce. To se také stává, když se teplotní ukazatele po virové infekci snížily, dítě se zdá být na opravě, ale po několika dnech se opět zhoršilo, objevila se horečka. V takové situaci nestojí za zpoždění zavolat lékaře.

V klasickém průběhu akutních respiračních virových infekcí může být teplota udržována maximálně 2-3 dny, maximum je pět dní. Během této doby musí tělo překonat virus vytvořením vlastních protilátek. Důležité: nesnižujte teplotu na normální úroveň, můžete ji snížit pouze tak, aby tělo i nadále bojovalo s infekcí.

Kašel s ARVI u dětí

Kašel s akutními respiračními virovými infekcemi u dětí je poměrně častým příznakem. Obvykle je přítomen na pozadí horečky, rýmy a dalších známek onemocnění. S nástupem onemocnění dochází k suchému kašli (bez sputa). Lékaři nazývají takový kašel neproduktivní: dítě je těžce tolerováno, může narušit klid spánku a negativně ovlivnit chuť k jídlu.

V klasickém průběhu akutních respiračních virových infekcí se po 3-4 dnech kašel dostane do produktivního stadia - objeví se sputum. Ale je třeba mít na paměti, že ne všechny děti ji mohou vykašlávat. Z tohoto důvodu dítě potřebuje pomoc: pravidelně držte masáž hrudníku, lehkou gymnastiku a při kašli by dítě mělo dostat vzpřímenou polohu.

Zpravidla kašel na virové infekce trvá až 15-20 dní, ale pokud jeho trvání přesáhne tři týdny, může být podezření na chronický kašel. V takových případech je nezbytná příslušná konzultace s dětským pulmonologem a alergikem, jakož i jmenování komplexní terapie.

Zvracení u dítěte s ARVI

Zvracení u dítěte s ARVI může nastat současně s výskytem horečky a kašle. S obtížemi je sputum volné, husté a viskózní, dráždí dýchací orgány a vyvolává u dětí strašlivý kašel. Gag reflex se spouští přechodem excitačního signálu z center kašle na gag centra. V některých případech může dojít k zvracení v důsledku hromadění velkého množství sliznic v nosohltanové dutině, ale v tomto případě se zvracení objeví bez kašle. Nejčastěji zvracení na pozadí kašle není hojné a nepřináší viditelnou úlevu dítěti.

Je důležité rozlišovat, kdy zvracení je spojeno se současnou stimulací kašle a reflexu zvracení a kdy zvracení může být známkou otravy nebo onemocnění gastrointestinálního traktu. Proto by měl lékař dítě nutně prokázat, jinak může vyvolat nežádoucí a někdy závažné komplikace.

Vyrážka s SARS u dítěte

Pokud se u dětí vyskytne vyrážka u akutních respiračních virových infekcí, je to přímý důvod pro návštěvu lékaře. Můžete uvést několik možností příčin vyrážky během nemoci:

 • nesnášenlivost vůči některému z léků, které dítě přijalo;
 • alergická reakce na potraviny, které obvykle dávají rodičům nemocného dítěte (maliny, pomeranče, citrony, česnek, zázvor atd.);
 • vysoká teplota, která přispívá ke zvýšení vaskulární permeability - v takových případech vyrážka připomíná různá krvácení na kůži.

Existují závažnější příčiny vyrážky. Jedná se například o přidání meningokokové infekce: taková vyrážka je obvykle doprovázena hypertermií a zvracením. V každé z možností, pokud je zjištěna vyrážka na těle dítěte, by měla být přijata veškerá opatření, aby se dítě co nejdříve dostalo do oddělení infekce. Můžete jednoduše zavolat sanitku a popsat příznaky nemoci. Zpoždění v tomto případě je nemožné.

Bolest břicha se SARS u dítěte

Často se rodiče potýkají se situací, kdy žaludek bolí s ARVI u dítěte. Bolesti jsou nejčastěji kolické a lokalizovány v projekční zóně tlustého střeva. Lékaři mohou tento příznak vysvětlit kombinovanou reakcí lymfatického systému střev a slepého střeva. Ze stejného důvodu mohou být akutní respirační virové infekce komplikovány záchvatem akutní apendicitidy. V takové situaci může být nejvhodnějším aktem rodičů zavolat lékaře doma, a pokud se bolest v břiše zvýší, budete muset zavolat sanitku.

Velký počet akutních respiračních virových infekcí spolu s bolestí břicha může být také doprovázen průjmem. Průjem v případě SARS u dítěte je způsoben křečemi ve střevech - reakcí těla dítěte na nemoc. Nejčastěji však průjem a bolest břicha vyvolávají léky, které dítě musí brát. Například, jestliže dítě bylo předepsáno antibiotika nebo antivirotika, pak toto může postupně vést k porušení střevní mikroflóry, nebo se projeví jako reakce přecitlivělosti zažívacího systému k některým druhům drog. V tomto případě je nutná konzultace s lékařem.

Konjunktivitida s SARS u dítěte

Bohužel, konjunktivitida s SARS u dítěte se vyskytuje téměř ve všech případech onemocnění, zejména při napadení adenovirovou infekcí. Známky konjunktivitidy jsou okamžitě patrné. Zpočátku, virová infekce, která způsobila ARVI postihuje jedno oko, ale po 1-2 dnech je postiženo jiné oko. Obě oči dítěte zčervenaly, svědily, v očích je pocit "písku". Ten kluk šilhá, otírá víčka a neustále pláče. Oči mohou být pokryty krustami a v rozích může být odebrán světelný výboj.

Taková zánět spojivek postupně přechází sám, jak se dítě zotavuje z ARVI. Nicméně speciální léky pro děti - antivirová oční mast nebo kapky, které lze snadno zakoupit v lékárnách, mohou pomoci zmírnit stav dítěte a odstranit svědění a výtok z očí.

V některých případech však může být zánět spojivek výsledkem alergické reakce u dítěte. V tomto stavu, dítě se objeví nejen trhání a zarudnutí očí, ale také nižší oční víčka bobtnat. Je charakteristické, že u alergií jsou obě oči postiženy současně. Pokud k tomu dojde, je nutná neodkladná konzultace s lékařem, identifikace a odstranění kontaktu s potenciálním alergenem, předepisování očních kapek a léků proti antihistaminikům.

Vlastnosti SARS u dětí

Děti v různém věku mohou na výskyt příznaků SARS reagovat různě.

 • SARS u kojence může projevit příznaky jako úzkost dítěte, špatný spánek, ztráta chuti k jídlu; střevní porucha, nadměrná drzost a rozmarná. Takové změny v chování dítěte by měly vzbudit v matce podezření, protože dítě nedokáže vysvětlit svou pohodu slovy.
 • SARS u jednohoměsíčního dítěte se může vyskytnout s obtížemi při dýchání nosu, protože dítě stále nemůže dýchat ústy. Jak podezírat, že dítě má ucpaný nos? Dítě se při sání stává neklidným, často odmítá jíst a posouvá prsa nebo láhev. V takových případech se ujistěte, že jste vyčistili nosní průchody drobků.
 • SARS u 2měsíčního dítěte může charakteristicky projevit dušnost s prodlouženým sipotem - tento příznak se často nazývá astmatický syndrom. Současně se projevují příznaky intoxikace: šedivost nebo cyanóza kůže, letargie, apatie, horečka.
 • SARS u 3měsíčního dítěte se často vyskytuje s poškozením dýchacího ústrojí, které může být s nekvalifikovanou péčí komplikováno bronchitidou nebo pneumonií. Proto je velmi důležité věnovat pozornost problémům polykání a dýchání nosu dítěte, pravidelně měřit teplotu. Kojení během tohoto období je nesmírně nežádoucí zastavit, protože mateřské mléko bude v tomto případě nejlepším lékem pro dítě.
 • SARS u 4měsíčního dítěte je doprovázena lézí sliznice nosohltanu a průdušek, která se projevuje v podobě nachlazení a kašle. Lze pozorovat zvýšení submandibulárních nebo příušních lymfatických uzlin, sleziny. Často se vyvíjí konjunktivitida, keratokonjunktivitida, která se projevuje v červených očích a kontinuálním slzení.
 • SARS u dětí mladších než jeden rok může být komplikována záďem, což je stav, kdy hrtan zapálí a nabobtná, a to zóna, která je přímo pod hlasivkami. Tato podmínka je vysvětlena tím, že u malých dětí tato zóna obsahuje velké množství volné celulózy, která snadno nabobtná. V tomto případě není lumen hrtanu dostatečně velký. Záď se nejčastěji vyvíjí v noci, takže rodiče by měli věnovat pozornost náhlému spuštění „štěkání“ kašle, těžkého dýchání, záchvatů dechu, úzkosti a modravosti rtů dítěte. Pokud jsou tyto příznaky pozorovány, je nutné naléhavě zavolat sanitku.
 • SARS u dítěte je 6 měsíců věku - období, kdy dítě již dostalo nebo dostalo doplňky. Často, ve věku šesti měsíců, virová infekce je doprovázena, kromě dýchacích orgánů, zapojením zažívacího systému. To může mít příznaky akutní gastritidy nebo enteritidy: bolesti břicha, rozrušenou stolici.
 • SARS u dítěte do 1 roku se může opakovat od 1 do 8 krát za rok, v závislosti na imunitě. Od tohoto věku je velmi důležité začít provádět temperační procedury a posilovat imunitní ochranu dítěte tak, aby jeho tělo vydrželo mnoho virů a bakterií. Zvláště důležité je chránit dítě v období podzimu a zimy.
 • SARS u dítěte ve věku 2 let je častěji doprovázena laryngitidou (zánět hrtanu), tracheitidou (zánět průdušnice - dýchací trubice) nebo kombinací těchto onemocnění. Známky takové léze jsou chraplavý hlas, suchý obsedantní kašel. Samozřejmě, že 2leté dítě zatím nemůže výslovně vyjádřit své stížnosti. Proto by rodiče měli pečlivě sledovat stav dítěte. S výskytem obtíží s dýcháním, zatahováním mezirebrových prostorů, otokem křídel nosu je nutné naléhavě zavolat sanitku.
 • ARVI u dítěte ve věku 3 let obvykle začíná zvyšovat teplotu směrem k večeru. V hlavě je bolest, dítě se cítí apaticky, unaveně, pomalu. Nejčastěji se nemoc objevuje v období epidemií, takže stanovení diagnózy není těžké. Závažnost tohoto stavu způsobuje, že se dítě cítí.

Pokud si u dítěte všimnete netypických nebo podezřelých příznaků, zavolejte sanitku. Nebojte se znovu narušit lékaře: hlavní věc je zdraví vašeho dítěte.

Opakujte ARVI u dítěte

Opakované ARVI u dítěte není neobvyklé, protože děti jsou obvykle velmi náchylné k virové infekci. Batolata jsou náchylná k infekci virem již od prvních týdnů života, ale v prvních třech měsících nemůžou onemocnět tak často jako ve vyšším věku. Sklon k onemocnění je zvláště patrný ve věku od šesti měsíců do 3 let, pak je náchylnost poněkud snížena, i když to může záviset na individuální imunitě organismu.

Proč dochází k opakovaným akutním respiračním virovým infekcím? Faktem je, že imunita má specifičnost vůči jednotlivým typům a dokonce i typům virové infekce. Taková imunita se neliší od trvání a trvání. A v kombinaci s velkým množstvím druhů virů vytváří velké procento pravděpodobnosti opakujících se onemocnění.

SARS u dítěte může nastat jako jeden případ, nebo jako výsledek masivní epidemie, která se často děje v dětském týmu. Proto se výskyt dítěte zpravidla zvyšuje při zahájení návštěvy mateřské školy nebo jiných školek nebo školských zařízení.