Léčba anginy pectoris doma

Vysoká horečka, přetrvávající bolest v krku, která se zhoršuje polykáním, slabostí a slabostí... Řekneme vám o léčbě anginy pectoris doma, co to je a co a proč s ní zacházet, v tomto článku. Doporučujeme také, abyste si přečetli podrobnější přehled o prostředcích a léčivech používaných k léčbě anginy pectoris a samostatný článek od našeho konzultanta s pediatrem je věnován nemoci dětí.

Co je angina?

Vstup do hltanu je obklopen hromaděním lymfoidní tkáně: dvěma tubulárními, dvěma palatinovými, lingválními a hltanovými mandlemi - první baštou v cestě patogenů. Ale oni sami se mohou stát ohniskem infekčního zánětu. To se obvykle děje s hypotermií, hypovitaminózou, s dlouhodobým pobytem v podmínkách příliš suchého, prašného a znečištěného ovzduší - to znamená, že podzim a jaro v metropoli vytvářejí všechny podmínky pro rozvoj onemocnění. To je bolest v krku, nebo více vědecký název "akutní angína."

Jak to vypadá?

Nejčastěji postihuje mandle - mandlové mandle. Při zkoušce jsou:

 • zvýšená velikost a jasně hyperemická (katarální bolest v krku),
 • vypadají malé, žluto-bílé, průsvitné přes hlenové uzliny (folikulární angina),
 • vznikají nažloutlé membránové nájezdy, které mohou být umístěny v mezerách nebo pokrývají celý povrch (launární tonzilitida).

Bolesti v hrdle

Angina může být sekundární (pro šarlatovou horečku, spalničky, infekční mononukleózu, záškrt nebo syfilis, stejně jako pro krevní nemoci: leukémii, agranulocytózu) a primární.

Kauzální agens primární anginy pectoris se často stávají viry, některé případy se vyskytují u bakteriálních agens, z nichž 80% tvoří hemolytický streptokoky.

Komplikace anginy pectoris

Ačkoli akutní tonzilitida nejčastěji odejde sama během týdne, ty případy, které jsou spojeny s bakteriální infekcí, mohou být komplikovány cervikální lymfadenitidou a paratonsilárním abscesem.

Nejnepříjemnější je hemolytický streptokok, který vedle výše zmíněných časných komplikací může vyvolat dlouhodobé komplikace, které se vyvíjejí 2-3 týdny po uzdravení, které již nastalo - revmatická horečka a glomerulonefritida.

Průběh antibiotik snižuje riziko lymfadenitidy a revmatismu, což bohužel není prevencí glomerulonefritidy.

Jak se vyhnout angíně?

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout komplikacím, není dostat bolest v krku. Pít vitamíny, nálada, šaty podle počasí, léčit zuby a zakřivení nosní přepážky, nesedí pod kondicionér a nepřehánějte zmrzlinu v teple. Je dobré kloktat s roztokem mořské soli, odvar z měsíčku nebo heřmánku ve večerních hodinách, zejména během chladného období. A nemocní by měli ukázat filantropii a sedět doma. Angina je nakažlivá!

Kdy je angina pectoris léčena antibiotiky?

Jak víte, antibiotika nepůsobí na viry. A pokud se před 20 lety, terapeuti snažili předepsat penicilin pro akutní angínu, aby se zabránilo komplikacím, moderní medicína je opatrnější.

Podle vnějších znaků je téměř nemožné rozlišovat mezi virovou a bakteriální anginou pectoris. U virových infekcí jsou častější rýma a zánět spojivek, záškrt je šedavě a špatně odstranitelný a jde nad mandle. Pro spolehlivé stanovení původce infekce je však nutné provést bakteriologické vyšetření hltanového výtěru.

Výsev nátěru na živné médium je součástí diagnostického standardu a každá klinika, která má nádrž. laboratoř je v zásadě povinna tak učinit. Problém je v tom, že výsledek musí počkat alespoň den a častěji 3-5 dní.

Proto byla vyvinuta kritéria, podle kterých se hodnotí pravděpodobnost, zda má tento pacient streptokokovou infekci nebo ne.

 • Pokud je tělesná teplota vyšší než 38 ° C (+) 1 bod.
 • Žádný kašel (+) 1 bod.
 • Cervikální lymfatické uzliny jsou zvětšené a bolestivé (+) 1 bod.
 • Mandle jsou zvětšené, jasně hyperemické nebo na nich jsou nájezdy (+) 1 bod.
 • Věk do 15 let (+) 1 bod.
 • Věk nad 45 let (-) 1 bod.

Pokud dostanete 4, a ještě více 5 bodů, antibiotika by měla být přijata okamžitě, pokud 2-3, měli byste počkat na výsledky výsevu.

Volené léky jsou stále deriváty penicilinu (Amoxicilin, Amoxiclav) a pokud jsou netolerantní, makrolidy (klarithromycin, Sumamed) nebo cefalosporiny (Cefuroxim). Je-li prokázáno, že původcem je hemolytický streptokok, je nutné pokračovat v užívání antibiotika po dobu 10 dnů - pouze tato možnost vám umožní zničit mikrob a chránit se před recidivami a komplikacemi. A navzdory skutečnosti, že se správně zvoleným přípravkem dojde k výraznému zlepšení během jednoho nebo dvou dnů.

Jaká je další léčba anginy pectoris?

Zde jsou některé pokyny pro léčbu bolesti v krku doma:

 1. S touto diagnózou nejsou posláni do nemocnice, ale pacient nemá v práci nic společného. Režim by měl být doma a nejlepší ze všech lůžek.
 2. Pijte dostatek vody. Nápoje, dušené ovoce, džusy, čaj s citronem - to vše bude přínosem. Jídlo není horké, ani studené, ani velké.
 3. Opláchněte hrdlo - časté, pokud je to možné, pak každé 1-2 hodiny. Vhodné pro máchání: solné roztoky a sody; infuze bylin: řebříček, heřmánek, eukalypt, šalvěj, měsíček nebo hotové farmaceutické tinktury - Chlorophyllipt, Rotocan, Salvin; antiseptické roztoky: Furacilin, Gramicidin, Chlorhexidin.
 4. Můžete použít pastilky s antiseptickými a analgetickými účinky: Strepsily nebo Septolete (až 8 tablet denně), Faringosept nebo Sebidin (1 tableta 4krát), Theraflu nebo Falimint (až 10 tablet denně).
 5. Antipyretikum - při teplotě 38,5 ° C a vyšší.

Zpravidla, pokud se předcházelo dřívějším komplikacím, bolest po krku zmizí po týdnu. Ale na to ještě nesmíte zapomenout. O dva týdny později a pak měsíc po zotavení by měly být provedeny testy krve a moči. Pokud je vše v pořádku - skvělé. Pokud má krev v moči vysoké ESR nebo červené krvinky a bílkoviny, pak je návštěva terapeuta velmi žádoucí.

Který lékař kontaktovat

Pokud máte bolest v krku, poraďte se s terapeutem. Když se onemocnění stane chronickým (chronická angína), je nutné léčit ORL specialistu. Tento specialista by měl být také odkazoval se na když místní komplikace bolesti v krku vyvinou, například, paratonsillar absces.
Video verze článku:

Jak léčit bolest v krku?

Obsah článku

Nejčastěji jsou postiženy palatinové mandle, i když v oblasti dalších lymfoidních útvarů lymfatického prstence hltanu mohou být zaznamenány i patologické změny.

Tonsillitis vyžaduje povinnou a včasnou léčbu - jinak pacient čelí vážným komplikacím.

Jak pomoci pacientovi a jak správně zacházet s anginou pectoris?

Principy terapie

Co je angina pectoris a jak ji léčit? Pod anginou pectoris, neboli angíny, se rozumí infekční zánětlivý proces v oblasti mandlí - častěji začíná, pokud je tělo oslabeno a boj proti infekci je obtížný. Chcete-li rychle a účinně léčit bolest v krku, musíte věnovat pozornost všem klinickým příznakům, individuálním vlastnostem těla. Neexistuje žádný univerzální lék nebo metoda k odstranění bolesti v krku s bolestmi v krku.

Příznaky tonzilitidy u dospělých jsou dostatečným důvodem pro zahájení léčby. Navíc není možné oddálit léčbu, protože při použití pouze lokálních metod (resorpce tablet, opláchnutí) nelze očekávat rychlý výsledek. Účelně by mělo být aplikováno mnoho způsobů léčby, proto je důležité, aby se jednalo nejen o lokalizaci léze (u mandlí, obvykle mandlí mandlí), ale také o typ patogenu (virus, bakterie).

Pokud hovoříme o akutní formě angíny, odpověď na otázku "jak se zbavit anginy navždy" může být pouze tato: prostřednictvím včasné léčby s povinným zařazením etiotropních léčiv do léčebného režimu. Je však stále nemožné léčit bolest v krku po dobu 4 hodin: zánětlivý proces probíhá podle určitých mechanismů v etapách a není možné jej zastavit, aniž by to ještě více poškodilo tělo. Je také nemožné léčit bolest v krku po dobu 1 dne - ze stejného důvodu.

Jak léčit anginu pectoris u dospělého? Existuje několik zásad léčby:

 1. Režim. Jedná se o lůžko v období horečky, izolace pacienta, aby se zabránilo přenosu infekce na jiné lidi.
 2. Kontinuita a systematická léčba. Pokud má pacient bolest v krku, je nutné s nimi zacházet komplexně Všechny metody léčby musí být vzájemně kompatibilní a léky jsou vybrány s ohledem na kontraindikace.
 3. Lokální a systémová terapie. Angina a její léčba vyžadují kombinaci obou metod. Systémovou terapii obvykle představují antibiotika (ve formě tablet nebo injekcí) a lokální - lokální expozicí (pastilky, pastilky, spreje).

U anginy pectoris je etiotropní (antibakteriální) léčba povinná. Je důležité si uvědomit, že existuje nejen primární, ale i sekundární angina pectoris, která může začít na pozadí hlavní patologie.

Ačkoli první varianta kurzu je mnohem běžnější, není možné vyloučit možnost změn v krku doprovázející agranulocytózu, leukémii, tyfusovou horečku, tularémii. Proto pokud má pacient bolest v krku, léčba by měla být individuální.

Složky léčebného režimu

Jak léčit akutní tonzilitidu a co představuje dobře formovaný plán léčby této nemoci? Existuje několik typů léčby:

 • etiotropní;
 • patogenetický;
 • symptomatické.

Je také možné rozdělit terapii na systémovou a lokální (lokální). Když rychle ošetřujeme bolest v krku, jako součást etiotropní léčby se předepisují antibakteriální a antivirotika. Bakteriální tonzilitida je nejběžnější a vzhledem k tomu, že ve většině případů je původcem beta-hemolytický streptokok, je nutné zvolit činidlo, jehož spektrum aktivity se vztahuje i na tento patogenní mikroorganismus (cefazolin, cefuroxim, azithromycin). Antivirová léčiva (interferon-alfa) jsou potřebná, jsou-li infikována herpes viry.

Léčebný režim pro angínu z patogenetických léčiv obvykle zahrnuje antihistaminika (Cetirizin, Loratadin, Chloropyramin). Symptomatická léčba zahrnuje léky, které zmírňují nebo eliminují symptomy angíny. Jejich použití je první pomoc pro bolest v krku, protože klasické stížnosti jsou bolest při polykání, horečka, bolesti hlavy. Symptomatické léky patří především k antipyretikům nebo antipyretikům (Paracetamol, Ibuprofen). Nejenže eliminují horečku, ale také snižují závažnost bolesti.

Samostatnou skupinou drog jsou kombinované léky pro místní použití. Nemohou nahradit systémovou antibiotickou terapii, ale doplňují její působení, působící současně jako etiotropní, patogenetický a symptomatický prostředek (Anzibel, Suprima-Lor, Givalex), protože obsahují:

 • lokální antiseptikum (hexetidin, chlorhexidin);
 • protizánětlivou složku (Flurbiprofen, Enoxolon);
 • složka proti bolesti (lidokain, benzokain).

Je tedy nezbytné léčit anginu pectoris u dospělých s použitím několika léčiv: antibiotika, kombinovaných lokálních léků ve formě pastilek a / nebo sprejů, antihistaminik, dalších symptomatických léků v případě potřeby. Všechny léky by měly být doporučeny lékařem po konzultaci na místě.

Top Místní pomůcky

Přemýšlíte, jak porazit bolest v krku, měli byste věnovat pozornost zvláštnostem lokální terapie - dopadu přímo na lézi.

Pro toto použití:

 • kombinované místní přípravky;
 • prostředky kloktání.

O kombinovaných lokálních drogách již bylo diskutováno v předchozí části.

Tyto nástroje vám umožní léčit hrdlo v případě bolesti v krku a vyrovnat se s příznaky, jako je výrazný otok a bolestivost.

S jejich pomocí je bolest také méně výrazná - ale pokud je velmi silná, musí být použita další léčiva (například nesteroidní protizánětlivé nebo NSAIDs - Ibuprofen, Paracetamol).

Jak léčit bolest v krku? Výběr kombinovaného léku pro dospělého, věnujte pozornost možným kontraindikacím, formě uvolňování (tablety, spreje). Někdy jsou pacienti citliví na jednotlivé složky (mentol, lidokain) - u takových dospělých se léčba provádí s přípravky s individuálně zvolenou kompozicí.

Čím delší je kontakt s účinnou látkou, tím výraznější je účinek. To je ve prospěch tablet a pastilek, které by měly být rozptýleny pomalu, což často způsobuje polykání pohybů - a proto je sliznice při aplikaci přípravku navlhčena. Jeho koncentrace se po určitou dobu udržuje na konstantní úrovni, rovnoměrné rozložení se dosahuje přes kontaktní povrch.

Kloktadla jsou považována za nedílnou součást terapeutického režimu a účinná procedura je nemyslitelná bez procedury oplachování.

Jak rychle vyléčit bolest v krku? Často používané domácí prostředky - například roztoky se solí, sódou a jódem, bylinné extrakty (heřmánek, šalvěj). Lze také použít lokální antiseptika (hexetidin, chlorhexidin, peroxid vodíku).

Účel oplachování je stejný jako při resorpci tablet: aplikace léčivé látky na povrch sliznice postižené oblasti. Srovnávací analýza účinnosti umožnila stanovit, že parametry distribuce léčiva a doba trvání jeho účinku při oplachování a použití sprejů se shodují. Odstranění hnisavých vrstev pomocí oplachování probíhá pouze částečně, zvláště když se exsudát hromadí hluboko v mezerách mandlí.

Poskytování „první pomoci“

Jak se vypořádat s anginou pectoris? Znát principy terapie a rysy užívání základních léků, můžete si vzít nějaké akce sami. Angina u dospělých je léčena doma, s rozvojem komplikací, které vyžadují dohled specialistů - v nemocnici. Co s anginou pectoris?

 1. Zajistěte dostatek teplých nápojů (voda, čaj, kompot).
 2. Kloktejte s teplým roztokem soli od 8 do 10 krát denně.
 3. Kloktejte s infuzí nebo odvar z heřmánku až 8 krát denně.
 4. Použijte opláchněte tinkturu měsíčku, rozpusťte požadované množství v teplé vodě (až 5x denně).
 5. Podle instrukcí použijte lokální kombinované přípravky (Strepsils Intensive, Anzibel).

Oplach se provádí po jídle a nejméně 30 minut před jídlem nebo tekutinou.

Každou hodinu, obecně až desetkrát denně, můžete kloktat solné roztoky, infuze a odvar léčivých rostlin. Prostředky s odpovídajícími komponenty lze měnit. V případě anginy pectoris u dospělých zahrnuje léčba lokální antiseptika, která se používají 3 až 5x denně.

Vzhledem k tomu, že se zvyšuje tělesná teplota pacienta, je nutné sledovat dodržování lůžkového klidu, když se hodnoty zvýší na 38,5 ° C nebo více, vezměte si antipyretikum (Ibuprofen, Paracetamol), kontrolujte jednorázovou i denní dávku.

Nezapomeňte kontrolovat vlhkost a teplotu v místnosti (50–70%, 19–22 ° C). Pacientovi je zakázáno kouřit, dýchat suché, přehřáté nebo naopak velmi studený vzduch. Nesmíme zapomínat, že se léčí i neléčivé metody.

Jak se rychle zbavit bolesti? První pravidlo: pít dostatek teplých tekutin, dýchat vlhký vzduch při příjemné teplotě. Pro zmírnění příznaků můžete použít pastilky, spreje a výplachy analgetickými složkami, s velmi silnou bolestí, užívejte tabletu Ibuprofen. Je nutné léčit zánět a bolest zmizí.

Všechna tato opatření jsou relevantní až do zlepšení stavu, ale absence antibiotické léčby je přípustná pouze první den. Pokud začíná angína, co dělat? Když bolest v krku nezmizí nebo naopak nezvýší, bez ohledu na léčbu, která má být provedena, pacient by měl být vyšetřen lékařem, aby předepsal etiotropní látky a vysvětlil, jak v konkrétním případě léčit bolest v krku.

Bezpečnostní opatření

Léčba akutní tonzilitidy vyžaduje důvěru v diagnózu a znalost charakteristik onemocnění, použitých léků a důkladnou studii stavu pacienta. Proto lékař zvolí účinnou léčebnou metodu. Vzhledem k tomu, že pacient musí po léčbě příznaků často léčit sám, je třeba se mu vyhnout:

 1. Použití balených "antivirových" léčiv (Ferwex, Theraflu). Nemají antibiotika ani antivirové složky; navíc nepřiměřená úleva horečky neguje ochranné schopnosti imunitního systému. Proto, přemýšlel, jak vyléčit bolest v krku za jeden den, nemůžete se obrátit na takové drogy.
 2. Dráždivý. Jedná se o studené nebo teplé nápoje, petrolej, nezředěný ocet nebo alkohol. Nebudou pomáhat rychle se zbavit bolesti v krku, ale v důsledku použití může začít nový patologický proces. Jakékoli tradiční metody léčby by měly být předem konzultovány se svým lékařem.
 3. Mechanický dopad. Jako terapeutické opatření zůstává populární mazání mandlí Lugolovým roztokem a dalšími léky - věří se, že tato metoda pomůže rychle a účinně vyléčit bolest v krku. Ale ve skutečnosti by mělo být používáno pouze na doporučení lékaře. Existuje mnoho možností, jak aplikovat léky na sliznici mandlí, a všechny jsou bezpečnější než mazání vatovým tamponem.

Mandle s mandlí jsou extrémně citlivé na podněty, proto by metody léčby anginy pectoris měly být minimálně traumatické.

Ve většině případů pacient pociťuje silnou bolest a neměl by zhoršit projevy bolesti. Rychlá léčba anginy pectoris je dosažení významného zlepšení během několika dnů po zahájení léčby a úplné uzdravení po dobu 7-10 dnů. Je nesmírně obtížné urychlit zotavení mandlí a přerušit počáteční zánětlivý proces, pouze proto, že zjevné příznaky anginy pectoris se objevují akutně, najednou a „rozvinuté“ období nemoci nelze předem předvídat.

Vlastní léčba anginy pectoris u dospělých je nepřijatelná. Současně, výskyt bolesti v krku neznamená vždy přítomnost akutní angíny. Proto, pokud pacient není schopen okamžitě se poradit s lékařem, můžete zahájit léčbu doma a vyhodnotit stav po dni. Pokud trpíte vážným bolestem v krku, nesnesitelnou bolestí hlavy a bez úlevy po použití lokálních nebo systémových léků proti bolesti, stejně jako nevolnost, zvracení, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jak rychle vyléčit začátek bolení v krku

Jaké jsou mandle pro? Typy bolestí v krku Charakteristické příznaky onemocnění Proč začít léčbu bolesti v krku Rychlá léčba bolesti v krku s lidovými prostředky? Jak vyléčit bolest v krku

Přesný název anginy pectoris je akutní angína. Když nemoc zapálí tzv. Žlázy, mandle mandle, které se nacházejí na obou stranách vchodu do hltanu. Nejčastější příčinou je infekce, jeden nebo jiný typ koků: streptokoky, stafylokoky, pneumokoky, meningokoky. Patogeny mohou být tyfus nebo anthrax, hemophilus bacillus, klebsiella, herpes virus, adenoviry, candida mushrooms. Onemocnění se projevuje prudkým vzestupem teploty, bolestivým hrdlem, je obtížné polykat. Mandle jsou pokryty květem nebo vředy. Vědět, jak rychle vyléčit bolest v krku, velmi brzy se vám podaří jíst bez jakýchkoliv nepohodlí.

Jaké jsou mandle?

Takzvaná lymfoidní tkáň, která se skládá z mandlí - nejdůležitější složky imunitního systému. Neutralizuje patogeny různých infekcí, které se snaží proniknout do těla potravou nebo vzduchem.

Pokud se mandle (v latinské tonzile) dostanou příliš daleko, stanou se zanícenými. V tomto případě je diagnostikována angína.

Různé virové infekce způsobující zarudnutí hrdla způsobují angínu. Je třeba mít na paměti, že bolest v krku je běžným příznakem mnoha nemocí.

Typy bolestí v krku

V závislosti na typu plaku na mandlích se rozlišují následující typy onemocnění:

bodové abscesy jsou známkou folikulární formy, nahromadění hnisu v mezerách (depresích) mandlí vám umožňuje diagnostikovat lakunární formu, ulceraci povrchu mandlí a tvorbu nekrotické tkáně je známkou nekrotické odrůdy, pokud plaketa chybí, ale mandle jsou oteklé a zčervenalé, katarální forma je diagnostikována.

Typické symptomy onemocnění

Musíte pochopit, že angina pectoris může být infikována. Nejedná se o nemoc, která by žila léta v krku a čeká, až se tělo zchladne, nebo se dostane na mokré nohy. Infekce je možná pouze z nosiče streptokoka. Jinými slovy, exacerbace chronické angíny a bolest v krku není totéž. Navzdory podobným příznakům je léčba těchto onemocnění odlišná.

Infekce se samozřejmě objeví rychleji, pokud je imunitní systém oslaben.

Lymfatická tkáň, ze které se mandle vytvářejí, prostřednictvím lymfatických cév vyměňuje lymfu lymfatickými uzlinami. Určitým znakem je tedy zvýšení a zvýšení bolesti lymfatických uzlin umístěných dolů od ucha a pod dolní čelistí, protože sbírají lymfy proudící z mandlí, teplota dramaticky stoupá, objevují se příznaky intoxikace: slabost, pocení, nedostatek chuti k jídlu, bolest hlavy, znobit. mandle, oni se zvětší ve velikosti, zčervenat a pokrytý květem. Polykání je bolestivé.

Je třeba poznamenat, že zarudnutí hrdla, bolest při polykání, oteklé lymfatické uzliny jsou také příznaky záškrtu a infekční mononukleózy:

záškrt ovlivňuje srdce, ledviny, nervový systém, infekční mononukleózu - lymfatické uzliny, játra a slezinu.

Angina je léčena antibiotiky, záškrtem - anti-difterickým sérem. Při infekční mononukleóze se antibiotika a sérum nevyléčí.

Jak zahájit léčbu anginy pectoris

Léčbu je třeba zahájit na jaře, na podzim, v zimě nebo v létě - protože se můžete nemocit kdykoliv během roku - kloktadlami. Mohou být provedeny:

roztok jedlé sody (1 lžička na šálek teplé vody), roztok soli (1 lžička na půl litru vody), směs sodíku-jodu, furacilinu, propolisu, odvar ze šalvěje a heřmánku.

Opláchněte několikrát denně, ale ne příliš často. Mandle potřebují čas na zotavení, příliš časté oplachování tomu zabrání.

Aby se snížilo bolest v krku, je indikován častý horký nápoj.

I kdyby byla diagnóza chybná a běžný ARVI byl vyléčen tímto způsobem, nebylo by horší oplachování. Angina je navíc v raných stadiích diagnostikována špatně.

Rychlá léčba lidových prostředků anginy?

Je důležité pochopit, že rychlé léčení akutní infekce, jejíž společným původcem je streptokoky, stejně jako zabránění závažným komplikacím, lze užívat pouze s antibiotiky.

Streptokoky ovlivňují srdce, ledviny a klouby. Není žádným tajemstvím, že zdrojem revmatických onemocnění a glomerulonefritidy jsou streptokoky. Takové smutné následky jsou způsobeny nemocí nebo nesprávně vyléčeným onemocněním.

Angina vyžaduje systémovou léčbu. Neměl by přestat ani po odstranění příznaků. Ne naději na lidové prostředky a různé protizánětlivé prášky jako Ingalipt, Camfomen, Faringosept, Anti-angína, Septolete, atd.

Aktuální léky nemohou léčit nemoc. V případě launární formy jsou účinné Lugol nebo spreje, jako jsou Yoks, používané při komplexním ošetření.

Z antibiotik jsou stále účinná penicilin, ampicilin a erythromycin.

Aspirin, Analgin a Paracetamol se užívají s rostoucí teplotou a bolestí.

Léčba antibiotiky by neměla být kratší než 5-7 dnů, aby se spolehlivě eliminovalo riziko komplikací. Ale měli byste pilulky brát moudře, to vše závisí na frekvenci užívání antibiotik konkrétní osobou.

Někteří používají následující režim rychlé léčby: antibiotika pro bolest v krku se užívají třetí nebo čtvrtý den onemocnění. Ve večerních hodinách symptomy zmizí, druhý den se pacient cítí zdravě.

V některých případech, po antibiotické terapii, je předepsán Bicillin, dlouhodobě působící antibiotikum. Ovlivňuje patogen, nevyvíjí možné komplikace.

Jak vyléčit bolest v krku

Za účelem rychlého vyléčení nemoci a vyhnutí se komplikacím je třeba dodržovat následující doporučení:

nadměrné pití (džus, čaj, teplé mléko) - k odstranění následků intoxikace, kloktání a mazání mandlí, odpočinek, užívání antibiotik předepsaných lékařem, nedostatek fyzického cvičení a hypotermie po uzdravení, sledování kloubů, srdce a ledvin po dobu šesti měsíců po léčbě bolest v krku Pokud dojde k otoku kloubů nebo bolesti, poraďte se s lékařem a ujistěte se, že o nemoci víte.

Nemoci krku se obtěžují velmi často, ale necítíte se jako v nemocnici. Angina je nejčastější onemocnění, které musí být léčeno. Někdy můžete dělat s domácí opravné prostředky, a jak to udělat - budeme říkat v tomto článku.

Angina: příčiny a typy onemocnění

Angina je infekční zánět mandlí.

Angina je zánět mandlí, který je v přírodě infekční. Virus může začít postupovat v důsledku sebemenší hypothermie: studené nápoje, zmrzlina, vzduch a jiné příčiny. Patogeny mohou sloužit různým bakteriím a virům: stafylokoky, streptokoky, pneumokoky. Onemocnění se vyvíjí na pozadí akutních respiračních virových infekcí a nezávisle, bez dalších poruch v těle.

Bakterie se mohou dostat dovnitř několika způsoby: vzduchem, z domácnosti a emocionálním stresem, nedostatkem vitamínů, pronikáním dráždivých látek, onemocnění nosohltanu, a dokonce i zubním kazem může přispět k rozvoji spolu s hypotermií. Lze konstatovat, že je vše propojeno a zdravý člověk pravděpodobně nezachytí anginu, protože jeho imunita je schopna vyrovnat se s viry.

Často se vyskytuje bolest v krku jako průvodní onemocnění a zhoršuje stav, proto jsou preventivní opatření a komplexní přístup k léčbě jakýchkoli infekcí velmi důležité, zejména v případě zánětu sliznic.

Angina je několika typů a všechny mají své vlastní charakteristiky a charakteristiky.

Lacunar angina. V tomto případě se porážka mandlí šíří od lakuna do palatinální oblasti, jak nemoc postupuje. Když k tomu dojde, závažný otok a hyperémie, zánětlivý proces přispívá k tvorbě hnisavého plaku na mandlích, který je snadno odstraněn a nezanechává krev. Folikulární tonzilitida. Můžete pozorovat nové výrůstky - folikuly, které jsou světle žluté barvy a dosahují průměru 5 milimetrů. Folikuly jsou hnisavé a otevřené, ale jejich obsah nepřesahuje mandle, katarální angina pectoris. Mírná forma, která zmizí po několika dnech se správnou léčbou nebo se stává závažnější. Charakterizované povrchovou lézí mandlí, otokem a infiltrací. Je ovlivněna zadní stěna hltanu, tvrdé a měkké patro. Teplota může stoupnout až na 38 stupňů. Komplexní forma nemoci, při které se lokální symptomy zhoršují prohlášením za časté. Na mandlích se tvořily plakety a dopravní zácpy, které jely hluboko. Krevní test ukazuje jasnou leukocytózu. Osoba může pociťovat horečku, nevolnost, zvracení a zmatek. Při odstranění hnisavé vody krvácí postižený povrch. Defekty tkáně mohou být poměrně hluboké v důsledku odmítnutí tkání postižených nekrózou. Onemocnění pokrývá celou stěnu hltanu, uvuly, mandlí a může se šířit hluboko do.

Kromě klasifikace druhů se angina liší podle typu. Existují tři z nich:

Primární bolest v krku. Mírná léze hltanového prstence v důsledku zánětlivého procesu Sekundární angina pectoris. Porážka mandlí je způsobena infekcí třetí osoby nebo krevní poruchou. Specifická angina pectoris. Vyvinutý díky specifickým infekcím, jako jsou houby, má zcela odlišný přístup k léčbě.

Typické symptomy a diagnostické metody

Bolesti v krku, horečka a zarudnutí mandlí jsou příznaky bolesti v krku

Velmi často člověk na dlouhou dobu nevěnuje pozornost rozvoji bolesti v krku, protože jeho příznaky jsou podobné obvyklým projevům nachlazení. Bolest v krku má však více akutních projevů a je mnohem těžší nést a vyžaduje zvláštní léčbu.

Hlavní příznaky onemocnění:

Akutní bolest, mnohem silnější s obvyklým zánětem sliznice hrdla, může být pozorována jak při polykání, tak i v uvolněném stavu.Všeobecné zhoršení zdravotního stavu v důsledku infekce, únavy a indispozice, svalová bolestivost, těžkost svalů, zánět lymfatických uzlin. hrdlo, mandle, jazyk a zadní stěna jsou zanícené, světlé odstíny, teplota těla, v závislosti na typu onemocnění, se může zvýšit na 38-39 stupňů.Vzhled plaku nebo abscesů na mandlích, tvorba folikulů, hustá let na kořen jazyka.

Všechny tyto příznaky signalizují přítomnost zánětu způsobeného mikroorganismy, které postupují ve hltanu. Nemoc se projevuje dramaticky, inkubační doba trvá několik hodin až tři dny. Současně může člověk pociťovat zimnici, bolest při polykání a oteklé lymfatické uzliny.

Je poměrně těžké diagnostikovat bolest v krku na vlastní pěst, zvláště pokud jste se s těmito onemocněními dříve nesetkali. Lékař obvykle předepisuje moč, krev a faryngoskopii. To je hlavní metoda pro stanovení přítomnosti anginy pectoris. Pak je nutné určit povahu patogenu. Za tímto účelem mohou být odebírány hnisové šroty pro bakteriologické očkování a další krevní testy.

Léčba drogami: druhy drog

Léčba anginy pectoris léky: antibiotika, spreje, aerosoly a výplachy

Doma, můžete použít léky pro rychlé uzdravení. Nejčastěji je předepisuje lékař, ale u chronické anginy pectoris může být léčba opakována, aby se zachoval normální stav.

Léčba by měla být zaměřena na eradikaci viru, který způsobil onemocnění. To vyžaduje seriózní léčbu, která bude zahrnovat antibiotika. Můžete užívat Cefaclor, Cotrimaxosol, Erythromycin. Pomáhají zmírnit stav a bojovat s bakteriemi. Aby bylo možné zmírnit bolest v krku, můžete použít aerosoly a spreje pro místní použití. Vhodné Bioparox, Ingalipt, Faringosept a další nemoci, které mají antibakteriální a protizánětlivý účinek. Opláchnutí je nejlepším způsobem, jak co nejrychleji odstranit patogeny. Můžete použít jednoduché léky, jako je Furatsilin nebo Miramistin. V lékárnách, mnoho nástrojů, které jsou vhodné pro léčbu.

Pro úspěšnou léčbu je důležité dodržet klid na lůžku, udržovat hrdlo od studených nápojů, ale zároveň pít dostatek tekutin.

Šetrná strava obohacená vitamíny pomůže rychlému uzdravení - vitamín A a C jsou skutečnými pomocníky.

Se zdravým imunitním systémem je nepravděpodobné, že by viry napadly člověka, takže je třeba použít všechny metody pro rychlé obnovení imunity a odstranění zánětlivých procesů. Pokud se kromě anginy pectoris vyskytnou i souběžná onemocnění, měli byste použít komplexní léčbu, která ovlivní každý problém.

Nejlepší lidové metody

Kloktání - účinná léčba anginy pectoris

Pro léčbu anginy pectoris mohou být velmi oblíbené metody léčby, které jsou zaměřeny na boj proti infekci a zmírnění nepříjemných symptomů.

První věc, kterou lidoví léčitelé doporučují, je opláchnout:

Opláchněte roztokem sody. K tomu smíchejte sklenici teplé vařené vody 1 lžičku sody, stejné množství soli a pár kapek jódu. Jedná se o vynikající dezinfekční a protizánětlivý prostředek, který lze použít několikrát denně až do úplného vytvrzení, krk lze opláchnout roztokem manganistanu draselného. Bojuje s patogeny a snižuje otok v hrdle. Jedna čajová lžička stačí na opláchnutí, neměli byste koncentraci zvyšovat. Nemoc vás může opustit již za jeden den, ale léčba by měla pokračovat nejméně 3-5 dnů, aby se zabránilo recidivě, vynikající, ale nepopulární lék je modrý jód. Lze jej použít jako lokální lék, který tonizuje mandle vatovým tamponem. Tato metoda pomůže v co nejkratší době odstranit zánět a zbavit se bolestivých symptomů.

Med je nejlepší léčitel. Není náhodou, že se tak aktivně používá v tradiční medicíně, protože má obrovský seznam užitečných vlastností.

Když angina medu může poskytnout nenahraditelnou pomoc. Může být smíchán s lžící 6% octa a zředěn sklenicí vody. Tato směs se doporučuje pít po jídle ve dvou doušcích. Med je také smíchán s aloe listy, protože tato rostlina je také velký pomocník pro odstranění infekcí. Další recept: rozpustit med a máslo ve vodní lázni a smíchat s teplým mlékem. Tento nástroj je používán i operními zpěváky k opravě vazů, protože olej dobře změkne a zabrání mikrobiální retenci. Med doplňuje nedostatek vitamínů a zabíjí infekci.

Více informací o léčbě bolesti v krku doma naleznete ve videu:

Další tradiční procedury:

V případě bolestí v krku vám pomohou i léky, které jsou doporučeny při infekčních onemocněních, jako je česnek, citron a zázvor. Pomohou posílit imunitní systém a obnovit obranyschopnost organismu.Alkoholové obklady jsou osvědčeným nástrojem, který pomůže vyrovnat se s bolestmi v krku. Lze jej použít několikrát denně, dokud není gázový obvaz zcela suchý a ponechán přes noc.

Tradiční medicína má mnoho účinnějších způsobů, jak se vyrovnat s anginou pectoris, kterou můžete požádat své babičky. Hlavní věc - neubližujte, takže byste se neměli nechat unést. Jsou dobré v raných fázích. Pokud je infekce rozsáhlá, je nutná závažná léčba. Nejlepší je poradit se s lékařem, zejména pokud je zvýšená tělesná teplota.

Léčba anginy pectoris u dětí

Bezpečná léčba anginy pectoris u dětí

Pokud je dítě velmi malé, není nutné oddálit cestu k lékaři. Nezapomeňte zavolat sanitku, zvláště pokud má vaše dítě horečku. Angina hrozí, že se přestěhuje do složitějších forem a odmění dítě komplikacemi, stejně jako chronickými chorobami.

Pro děti školního věku můžete použít následující léčebný režim:

Kupte si lék Faringosept a rozpusťte jednu tabletu denně. I když je bolest v krku těžké, nezvyšujte dávkování, protože jsou možné vedlejší účinky. Pro oplachování s lékem Chlorophyllipt. Proveďte je třikrát denně v souladu s návodem k použití. Dvakrát denně můžete použít sprej Hexoral. To pomůže snížit bolest a zbavit se infekce. Tato sada procedur se provádí po dobu sedmi dnů, i když symptomy onemocnění již nejsou pozorovány.

Pokud má dítě horečku déle než tři dny, je nutná pomoc lékaře. Léčba by měla být vysoce kvalitní a komplexní. Pouze tímto způsobem projde bolest v krku bez následků a komplikací pro dítě.

Bolest v krku během těhotenství

Správnou a bezpečnou léčbu anginy pectoris může předepsat pouze lékař.

Během těhotenství by měla nastávající matka směřovat veškeré úsilí, aby zajistila, že toto období bude co nejpohodlnější a vyhne se nemocem. Pokud se ještě stane, že žena má bolest v krku, musíte nejprve zhodnotit rozsah onemocnění.

V raných fázích se můžete vyrovnat sami s pomocí oplachů a lidových prostředků. Pokud se však nemoc rychle rozvíjí, stoupá teplota a vzniká hnisavý plak, naléhavá potřeba konzultovat lékaře, protože jakákoli předchozí onemocnění mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu.

Léčba léky má často nežádoucí účinky a nedoporučuje se těhotným ženám, zejména během prvního trimestru, protože jakékoliv chemikálie mohou být pro dítě nebezpečné.

Lékař předepisuje léky pouze na základě posouzení možných rizik a stupně pozitivního účinku léčby.

Proto je hlavním úkolem těhotné ženy předcházet onemocněním. Měla by podporovat dietu bohatou na vitamíny, dostat dostatek pohybu a trávit více času venku. Kojící matky mohou užívat léky, ale doporučuje se, aby se krmení po dobu léčby zastavilo, protože chemické látky obsažené v léčivech mohou měnit složení mléka.

Pokud potřebujete lékaře a možné komplikace

Nesprávné zacházení s bolestmi v krku může mít vážné následky.

Každopádně by měl být konzultován lékař, ale mnoho lidí zanedbává návštěvy specialisty. Jedná se o chybnou taktiku, protože i jednoduché onemocnění s nesprávným zacházením může vést k vážným následkům.

Je třeba vždy kontaktovat odborníka, pokud:

tvoří se tělesná teplota a na mandlích se vytváří hnisavý plak, bolest a zánět jsou velmi výrazné a mohou vést k obtížím s dýcháním;

Rozhodujícími opatřeními mohou být prevence, jejímž hlavním cílem je posílení imunitního systému. Zdravá a silná osoba netrpí infekčními chorobami, protože ji obcházejí mikroby. Proto by neměly být ignorovány všechny tipy na užívání vitamínů, sportu a čerstvého vzduchu.

Angina by neměla být ignorována, protože se může proměnit v chronickou formu.

V důsledku toho bude muset člověk neustále bojovat s nemocí po celý život a vydělávat si nové problémy, protože infekce hovoří o oslabeném těle.

Nejnebezpečnější komplikací je absces. Jedná se o hnisavé zánětlivé onemocnění postihující měkké tkáně, které může vést k nekróze tkání a patologickým nádorům. Léčí se výhradně chirurgicky.

Podělte se se svými přáteli! Požehnej vám!

Je obtížné se setkat s dospělým, který by nebyl obeznámen se symptomy anginy pectoris - a je stejně těžké tvrdit, že projevy této patologie mohou být velmi bolestivé. Druhé jméno nemoci - akutní tonzilitida - odráží lokalizaci infekčního zánětlivého procesu.

Nejčastěji jsou postiženy palatinové mandle, i když v oblasti dalších lymfoidních útvarů lymfatického prstence hltanu mohou být zaznamenány i patologické změny.

Tonsillitis vyžaduje povinnou a včasnou léčbu - jinak pacient čelí vážným komplikacím.

Jak pomoci pacientovi a jak správně zacházet s anginou pectoris?

Principy terapie

Co je angina pectoris a jak ji léčit? Pod anginou pectoris, neboli angíny, se rozumí infekční zánětlivý proces v oblasti mandlí - častěji začíná, pokud je tělo oslabeno a boj proti infekci je obtížný. Chcete-li rychle a účinně léčit bolest v krku, musíte věnovat pozornost všem klinickým příznakům, individuálním vlastnostem těla. Neexistuje žádný univerzální lék nebo metoda k odstranění bolesti v krku s bolestmi v krku.

Příznaky tonzilitidy u dospělých jsou dostatečným důvodem pro zahájení léčby. Navíc není možné oddálit léčbu, protože při použití pouze lokálních metod (resorpce tablet, opláchnutí) nelze očekávat rychlý výsledek. Účelně by mělo být aplikováno mnoho způsobů léčby, proto je důležité, aby se jednalo nejen o lokalizaci léze (u mandlí, obvykle mandlí mandlí), ale také o typ patogenu (virus, bakterie).

Pokud hovoříme o akutní formě angíny, odpověď na otázku "jak se zbavit anginy navždy" může být pouze tato: prostřednictvím včasné léčby s povinným zařazením etiotropních léčiv do léčebného režimu. Je však stále nemožné léčit bolest v krku po dobu 4 hodin: zánětlivý proces probíhá podle určitých mechanismů v etapách a není možné jej zastavit, aniž by to ještě více poškodilo tělo. Je také nemožné léčit bolest v krku po dobu 1 dne - ze stejného důvodu.

Jak léčit anginu pectoris u dospělého? Existuje několik zásad léčby:

Režim. Jedná se o lůžko v období horečky, izolace pacienta, aby se zabránilo přenosu infekce na jiné lidi. Kontinuita a systematická léčba. Pokud má pacient bolest v krku, je nutné s nimi zacházet komplexně Všechny metody léčby musí být vzájemně kompatibilní a léky jsou vybrány s ohledem na kontraindikace. Lokální a systémová terapie. Angina a její léčba vyžadují kombinaci obou metod. Systémovou terapii obvykle představují antibiotika (ve formě tablet nebo injekcí) a lokální - lokální expozicí (pastilky, pastilky, spreje).

U anginy pectoris je etiotropní (antibakteriální) léčba povinná. Je důležité si uvědomit, že existuje nejen primární, ale i sekundární angina pectoris, která může začít na pozadí hlavní patologie.

Ačkoli první varianta kurzu je mnohem běžnější, není možné vyloučit možnost změn v krku doprovázející agranulocytózu, leukémii, tyfusovou horečku, tularémii. Proto pokud má pacient bolest v krku, léčba by měla být individuální.

Složky léčebného režimu

Jak léčit akutní tonzilitidu a co představuje dobře formovaný plán léčby této nemoci? Existuje několik typů léčby:

etiotropní; patogenetický; symptomatické.

Je také možné rozdělit terapii na systémovou a lokální (lokální). Když rychle ošetřujeme bolest v krku, jako součást etiotropní léčby se předepisují antibakteriální a antivirotika. Bakteriální tonzilitida je nejběžnější a vzhledem k tomu, že ve většině případů je původcem beta-hemolytický streptokok, je nutné zvolit činidlo, jehož spektrum aktivity se vztahuje i na tento patogenní mikroorganismus (cefazolin, cefuroxim, azithromycin). Antivirová léčiva (interferon-alfa) jsou potřebná, jsou-li infikována herpes viry.

Léčebný režim pro angínu z patogenetických léčiv obvykle zahrnuje antihistaminika (Cetirizin, Loratadin, Chloropyramin). Symptomatická léčba zahrnuje léky, které zmírňují nebo eliminují symptomy angíny. Jejich použití je první pomoc pro bolest v krku, protože klasické stížnosti jsou bolest při polykání, horečka, bolesti hlavy. Symptomatické léky patří především k antipyretikům nebo antipyretikům (Paracetamol, Ibuprofen). Nejenže eliminují horečku, ale také snižují závažnost bolesti.

Samostatnou skupinou drog jsou kombinované léky pro místní použití. Nemohou nahradit systémovou antibiotickou terapii, ale doplňují její působení, působící současně jako etiotropní, patogenetický a symptomatický prostředek (Anzibel, Suprima-Lor, Givalex), protože obsahují:

lokální antiseptikum (hexetidin, chlorhexidin); protizánětlivou složku (Flurbiprofen, Enoxolon); složka proti bolesti (lidokain, benzokain).

Je tedy nezbytné léčit anginu pectoris u dospělých s použitím několika léčiv: antibiotika, kombinovaných lokálních léků ve formě pastilek a / nebo sprejů, antihistaminik, dalších symptomatických léků v případě potřeby. Všechny léky by měly být doporučeny lékařem po konzultaci na místě.

Top Místní pomůcky

Přemýšlíte, jak porazit bolest v krku, měli byste věnovat pozornost zvláštnostem lokální terapie - dopadu přímo na lézi.

Pro toto použití:

kombinované místní přípravky; prostředky kloktání.

O kombinovaných lokálních drogách již bylo diskutováno v předchozí části.

Tyto nástroje vám umožní léčit hrdlo v případě bolesti v krku a vyrovnat se s příznaky, jako je výrazný otok a bolestivost.

S jejich pomocí je bolest také méně výrazná - ale pokud je velmi silná, musí být použita další léčiva (například nesteroidní protizánětlivé nebo NSAIDs - Ibuprofen, Paracetamol).

Jak léčit bolest v krku? Výběr kombinovaného léku pro dospělého, věnujte pozornost možným kontraindikacím, formě uvolňování (tablety, spreje). Někdy jsou pacienti citliví na jednotlivé složky (mentol, lidokain) - u takových dospělých se léčba provádí s přípravky s individuálně zvolenou kompozicí.

Čím delší je kontakt s účinnou látkou, tím výraznější je účinek. To je ve prospěch tablet a pastilek, které by měly být rozptýleny pomalu, což často způsobuje polykání pohybů - a proto je sliznice při aplikaci přípravku navlhčena. Jeho koncentrace se po určitou dobu udržuje na konstantní úrovni, rovnoměrné rozložení se dosahuje přes kontaktní povrch.

Kloktadla jsou považována za nedílnou součást terapeutického režimu a účinná procedura je nemyslitelná bez procedury oplachování.

Jak rychle vyléčit bolest v krku? Často používané domácí prostředky - například roztoky se solí, sódou a jódem, bylinné extrakty (heřmánek, šalvěj). Lze také použít lokální antiseptika (hexetidin, chlorhexidin, peroxid vodíku).

Účel oplachování je stejný jako při resorpci tablet: aplikace léčivé látky na povrch sliznice postižené oblasti. Srovnávací analýza účinnosti umožnila stanovit, že parametry distribuce léčiva a doba trvání jeho účinku při oplachování a použití sprejů se shodují. Odstranění hnisavých vrstev pomocí oplachování probíhá pouze částečně, zvláště když se exsudát hromadí hluboko v mezerách mandlí.

Poskytování „první pomoci“

Jak se vypořádat s anginou pectoris? Znát principy terapie a rysy užívání základních léků, můžete si vzít nějaké akce sami. Angina u dospělých je léčena doma, s rozvojem komplikací, které vyžadují dohled specialistů - v nemocnici. Co s anginou pectoris?

Zajistěte dostatek teplých nápojů (voda, čaj, kompot). Kloktejte s teplým roztokem soli od 8 do 10 krát denně. Kloktejte s infuzí nebo odvar z heřmánku až 8 krát denně. Použijte opláchněte tinkturu měsíčku, rozpusťte požadované množství v teplé vodě (až 5x denně). Podle instrukcí použijte lokální kombinované přípravky (Strepsils Intensive, Anzibel).

Oplach se provádí po jídle a nejméně 30 minut před jídlem nebo tekutinou.

Každou hodinu, obecně až desetkrát denně, můžete kloktat solné roztoky, infuze a odvar léčivých rostlin. Prostředky s odpovídajícími komponenty lze měnit. V případě anginy pectoris u dospělých zahrnuje léčba lokální antiseptika, která se používají 3 až 5x denně.

Vzhledem k tomu, že se zvyšuje tělesná teplota pacienta, je nutné sledovat dodržování lůžkového klidu, když se hodnoty zvýší na 38,5 ° C nebo více, vezměte si antipyretikum (Ibuprofen, Paracetamol), kontrolujte jednorázovou i denní dávku.

Nezapomeňte kontrolovat vlhkost a teplotu v místnosti (50–70%, 19–22 ° C). Pacientovi je zakázáno kouřit, dýchat suché, přehřáté nebo naopak velmi studený vzduch. Nesmíme zapomínat, že se léčí i neléčivé metody.

Jak se rychle zbavit bolesti? První pravidlo: pít dostatek teplých tekutin, dýchat vlhký vzduch při příjemné teplotě. Pro zmírnění příznaků můžete použít pastilky, spreje a výplachy analgetickými složkami, s velmi silnou bolestí, užívejte tabletu Ibuprofen. Je nutné léčit zánět a bolest zmizí.

Všechna tato opatření jsou relevantní až do zlepšení stavu, ale absence antibiotické léčby je přípustná pouze první den. Pokud začíná angína, co dělat? Když bolest v krku nezmizí nebo naopak nezvýší, bez ohledu na léčbu, která má být provedena, pacient by měl být vyšetřen lékařem, aby předepsal etiotropní látky a vysvětlil, jak v konkrétním případě léčit bolest v krku.

Bezpečnostní opatření

Léčba akutní tonzilitidy vyžaduje důvěru v diagnózu a znalost charakteristik onemocnění, použitých léků a důkladnou studii stavu pacienta. Proto lékař zvolí účinnou léčebnou metodu. Vzhledem k tomu, že pacient musí po léčbě příznaků často léčit sám, je třeba se mu vyhnout:

Použití balených "antivirových" léčiv (Ferwex, Theraflu). Nemají antibiotika ani antivirové složky; navíc nepřiměřená úleva horečky neguje ochranné schopnosti imunitního systému. Proto, přemýšlel, jak vyléčit bolest v krku za jeden den, nemůžete se obrátit na takové drogy. Dráždivý. Jedná se o studené nebo teplé nápoje, petrolej, nezředěný ocet nebo alkohol. Nebudou pomáhat rychle se zbavit bolesti v krku, ale v důsledku použití může začít nový patologický proces. Jakékoli tradiční metody léčby by měly být předem konzultovány se svým lékařem. Mechanický dopad. Jako terapeutické opatření zůstává populární mazání mandlí Lugolovým roztokem a dalšími léky - věří se, že tato metoda pomůže rychle a účinně vyléčit bolest v krku. Ale ve skutečnosti by mělo být používáno pouze na doporučení lékaře. Existuje mnoho možností, jak aplikovat léky na sliznici mandlí, a všechny jsou bezpečnější než mazání vatovým tamponem.

Mandle s mandlí jsou extrémně citlivé na podněty, proto by metody léčby anginy pectoris měly být minimálně traumatické.

Ve většině případů pacient pociťuje silnou bolest a neměl by zhoršit projevy bolesti. Rychlá léčba anginy pectoris je dosažení významného zlepšení během několika dnů po zahájení léčby a úplné uzdravení po dobu 7-10 dnů. Je nesmírně obtížné urychlit zotavení mandlí a přerušit počáteční zánětlivý proces, pouze proto, že zjevné příznaky anginy pectoris se objevují akutně, najednou a „rozvinuté“ období nemoci nelze předem předvídat.

Vlastní léčba anginy pectoris u dospělých je nepřijatelná. Současně, výskyt bolesti v krku neznamená vždy přítomnost akutní angíny. Proto, pokud pacient není schopen okamžitě se poradit s lékařem, můžete zahájit léčbu doma a vyhodnotit stav po dni. Pokud trpíte vážným bolestem v krku, nesnesitelnou bolestí hlavy a bez úlevy po použití lokálních nebo systémových léků proti bolesti, stejně jako nevolnost, zvracení, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.