Propolis kašel pro děti: použití, tinktura, rady od lékařů a recenze

Propolisový kašel pro děti je nejlepším způsobem, jak se zbavit kašle, uznávaného jak moderní medicínou, tak po staletí používaného v tradiční medicíně.

Mnozí odborníci doporučují použití propolisu proti kašli, zejména pro děti. V současné době mnoho rodičů častěji užívá přírodní léčiva a drogy, protože jednak nemají mnoho vedlejších účinků a nevedou k poklesu úrovně imunitního systému dítěte, a jednak k dominanci reklamy nízko kvalitních a drahých dovážených léků. fondy, které nedávají žádné pozitivní výsledky (mnoho léčiv se vyrábí na principu placeba - z toho 99,9% jsou fruktóza, glukóza, sacharóza a 0,1% aktivních léčiv).

Dalším problémem jsou pediatrové (naštěstí jich není tolik, ale existují), kteří předepisují antibiotika nebo léky pro děti, což může situaci dále zhoršit a na jedné straně eliminují současnou nemoc, ale později způsobují mnoho dalších problémů.. Existují však i odborníci, kteří v souvislosti s vyššími doporučeními předepisují dětem tradiční medicínu.

Léčba dětmi propolisu

Doporučené použití při nemoci

Děti ve věku od 3 do 7 let - trvat 15 - 20 minut před jídlem 5 kapek (na čajovou lžičku vařené vody), 3x denně. Průběh užívání propolisu pro děti od kašle je 10 dní (i když není kašel, obvykle trvá 3 dny).

Děti ve věku 7 let, 5 kapek + 1 kapka ročně (8 let - 6 kapek, 9 let - 7 kapek atd.). Vezměte si tinkturu je lepší s teplým čajem nebo vařeným mlékem s přidáním jedné lžičky bez skluzu přírodního květu medu.

Prevence a posilování imunitního systému

Aby se zabránilo virovým, alergickým a chronickým onemocněním různého původu v období jarních a podzimních epidemií, lékaři doporučují užívat tinkturu jednou denně před večeří.

HEMORRIDE je velmi nebezpečný - v 79% případů vede k rakovinnému nádoru! Bohužel existuje jen velmi málo informací, ale je velmi snadné se ho zbavit - stačí si to vzít. Čtěte více »

Děti ve věku od 3 do 7 let - 15 - 20 minut před užitím 5 kapek, 1x denně. Kurz je 10 dní, každých šest měsíců.

Děti ve věku 7 let, 5 kapek + 1 kapka na každý rok (8 let - 6 kapek, 9 let - 7 kapek, atd.) Jednou denně před jídlem, tinktura se nejlépe ředí teplým čajem nebo vaří mléko s přidáním jedné lžičky (bez diapozitivů) přírodního květového medu.

Jak udělat propolis tinkturu kašle pro děti doma

Podle našeho názoru je nejlepší tinkturou propolisu pro děti od kašle a imunity tinktura na másle. Pro jeho přípravu je třeba:

 • propolis - 20 gramů
 • máslo 82% - 180 gramů
 • dvě pánve (pro vodní lázeň)

Umístěte máslo do vodní lázně. Když je olej zcela rozpuštěn, přidejte nasekaný včelí produkt. Tomit na nízké teplo po dobu 1-8 hodin, neustále za stálého míchání (čím delší, tím vyšší je účinnost konečného léčiva). Po, nechte stát během dne. Odstraňte horní frakci a použijte, všechny zbytečné nečistoty se usadí na dno. Tinktura v oleji může být skladována po dlouhou dobu.

Propolis kašel tinktura - detailní instrukce přípravy tinktury a pokyny pro aplikaci pro všechny věkové kategorie

Léčba kašle u dětí propolis tinktura s heřmánkem a medem

Udělat tinkturu s heřmánkem a medem pro kašel pro děti:

 • rozdrcené včelí lepidlo 10 gramů
 • Farmaceutický heřmánek 20 gramů
 • připravená voda 200 ml (sklo)
 • dvě pánve (nejlépe smaltované)
 • termosky
 • láhev z tmavého skla s těsným víkem (zátka)
 • medu

Voda musí být vařena. Pak se do horké vody přidá heřmánek a směs se ochladí na teplotu místnosti. Roztok se vloží do vodní lázně o teplotě 50-55 ° C a přidá se drcený včelí produkt. V tomto tepelném režimu se roztok udržuje po dobu 60 minut, zatímco se neustále míchá. Poté se nalije do termosky a trvá 48 hodin, pravidelně se třepe.

Doma zhotovujeme 10 receptů pitné vody a uvažujeme o hotových přípravcích. Jak správně připravit vodu a včelí lepidlo, další důležité informace je skvělý přehled.

Když je roztok naplněn, je nutné jej očistit od nečistot a zbytků heřmánku. To lze provést pomocí gázy. Infuze je připravena k jídlu. Tento roztok může být uchováván po dobu 10 dnů, nejlépe v chladničce. Před přijetím infuze posílit jednu čajovou lžičku medu.

Propolisové výrobky pro děti

Olej propolis TM Apigrin

Doporučuje se jako jeden z nejlepších léčivých přípravků s propolisem pro posílení a obnovení imunity u dětí.

Propolisový olej TM Apigrin lze zakoupit ve federálních léčebnách: balení 100 ml (60 gramů) - od 260 do 2 300 rublů.

Jak se zbavit hemoroidů

Více než 1000 blogů lidí, kteří se zbavili hemoroidů. Jak můžete překonat nemoc a nepamatujete si. Použité metody a prostředky, diskuse odborníků a pacientů. Na portálu www.gemorroy.site

"Propolisový olej" - kompletní přehled na našem portálu: návod k použití, recenze a mnoho dalších užitečných informací...

Ze všech existujících léků, našeho portálu a mnoha našich kolegů jsou lékaři, kteří preferují tento konkrétní lék. Zde je jen několik důvodů:

 • jeden z mála bylinných léků, které lékaři doporučují a používají k léčbě a prevenci různých onemocnění
 • vlastní kontroly kvality a výroby surovin
 • za rozumnou cenu, nejbližší analogy jsou 3krát dražší
 • certifikované
 • vhodné pro těhotné ženy i ženy při kojení a děti.

Složení

 • Čištěný propolis
 • Pečené máslo (přírodní)

Patentovaná technologie přípravy léku vám umožní použít až 100% všech léčivých vlastností propolisu, což tento lék výrazně odlišuje od pozadí ostatních zástupců v tomto segmentu. Koncentrace propolisu v léčivu není menší než 10%.

Aplikace

 • při onemocněních horních cest dýchacích a plic (ARVI, chřipka, bolest v krku, akutní a chronická bronchitida a pneumonie, tuberkulóza atd.)
 • v endokrinologii (diabetes mellitus, v rozporu s funkcí štítné žlázy a nadledvinek)
 • u onemocnění kardiovaskulárního systému (ischemická choroba srdce, angina pectoris, arteriální hypertenze, myokarditida, srdeční dystrofie, arytmie, ateroskleróza)
 • při onemocněních gastrointestinálního traktu (gastritida, žaludeční vřed a duodenální vřed, gastroduodenitida, kolitida, enterokolitida, pankreatitida, hepatitida, cholecystocholangitida, onemocnění žlučových kamenů)
 • v alergických podmínkách - snížit hyperreaktivitu těla
 • pro odstranění intoxikace
 • pro gynekologická onemocnění - ve formě douch, táců a tamponů
 • se zánětem nosních dutin, rýmou
 • zánět ucha, ztráta sluchu
 • s ranami, popáleninami, kožními chorobami.

HPV Tentorium pro děti

A-Tee-Wee Tentorium lze zakoupit v síti reprezentačních kanceláří Tentorium: balení 15 ml - od 235 do 280 rublů.

HPV je voda vařená s Artephilin-C na destilované vodě ionizované stříbrem.

Úplná recenze léku: návod k použití, recenze a mnoho dalších užitečných informací...

Využití propolisu pro kašel pro děti i dospělé - Video

Jak se vyhnout dětem z nachlazení

Aby se zabránilo nachlazení u dětí, je nutné udržet imunitní systém dítěte v dobrém stavu. K tomu je třeba dvakrát za rok vypít dvakrát tinkturu, aby se obnovila a zachovala imunita.

Co je imunita

Nejjednodušší obranné mechanismy, které mají za cíl rozpoznávat a neutralizovat patogeny, existují i ​​v prokaryotech: například řada bakterií má enzymové systémy, které zabraňují infikování bakterií virem. Jednobuněčné eukaryotické organismy používají toxické peptidy, aby zabránily vstupu bakterií a virů do jejich buněk.

Imunitní reakce nastane, když daný organismus narazí na širokou škálu antigenně cizích materiálů, včetně virů, bakterií a dalších mikroorganismů, molekul, které mají imunogenní vlastnosti (především proteiny, stejně jako polysacharidy, a dokonce i některé jednoduché látky, pokud tyto formy tvoří komplexy s nosičovými proteiny). - hapteny, transplantace nebo mutačně změněné buňky vlastního těla, jak poznamenává V.G. Galaktionov, „imunita je způsob, jak chránit tělo před všemi antigenně cizími věcmi exogenní i endogenní povahy, biologický význam takové ochrany je zajistit genetickou integritu jedinců tohoto druhu během jejich individuálního života.

Účelem této ochrany je zajistit genetickou integritu po celý život, aby imunita působila jako faktor stability stability ontogeneze.

Známky imunitního systému

Schopnost rozlišovat mezi „vlastním“ a „mimozemským“

 1. tvorba paměti po počátečním kontaktu s cizím antigenním materiálem
 2. klonální uspořádání imunokompetentních buněk, ve kterých je klon jednoho buňky zpravidla schopen reagovat pouze na jeden z mnoha antigenních determinantů.

Obecné vlastnosti imunitního systému

Rozdělte centrální a periferní orgány imunitního systému. Centrální orgány zahrnují červenou kostní dřeň a brzlík a periferní - slezinu, lymfatické uzliny a lokálně asociovanou lymfoidní tkáň: bronchoasociovaný (BALT), kožní (CALT), entericky asociovaný (KLT, Peyerovy náplasti).

Červená kostní dřeň je ústředním orgánem tvorby krve a imunogeneze. Obsahuje samonosnou populaci kmenových buněk. Červená kostní dřeň se nachází v buňkách hubovité substance plochých kostí a v epifýze tubulárních kostí. Zde dochází k diferenciaci B-lymfocytů od progenitorů. Obsahuje také T-lymfocyty.

Thymus je ústředním orgánem imunitního systému. Je to diferenciace T-lymfocytů z prekurzorů z červené kostní dřeně.

Lymfatické uzliny - periferní orgány imunitního systému. Jsou umístěny podél lymfatických cév. V každém uzlu vyzařují kortikální a medulla. V kortexu jsou zóny závislé na B a zóny závislé na T. V medulle jsou pouze zóny závislé na T.

Slezina - parenchymální zonální orgán. Je to největší orgán imunitního systému, navíc plní funkci ukládání ve vztahu k krvi. Slezina je pokryta kapslí husté pojivové tkáně, která obsahuje buňky hladkého svalstva, což jí umožňuje v případě potřeby uzavřít kontrakt. Parenchyma je reprezentována dvěma funkčně odlišnými zónami: bílá a červená buničina. Bílá dřeň je 20%, reprezentovaná lymfoidní tkání. Existují zóny závislé na B a závislé na T. A také makrofágy. Červená buničina je 80%. Provádí následující funkce:

Depozice zralých krevních buněk.
Sledování stavu a zničení starých a poškozených červených krvinek a krevních destiček.
Fagocytóza cizích částic.
Zajištění zrání lymfatických buněk a přeměna monocytů na makrofágy.

Recenze použití propolisu pro děti

Recenze kašle propolisu pro děti je velmi pozitivní. To platí zejména pro recenze tinktury v oleji. Doufáme, že náš čtenář pomůže ostatním rozhodnout o typu tinktury popisující jejich zkušenosti v odpovědích na léčbu tímto jedinečným včelařským produktem.

Kašel propolis: užitečné vlastnosti a jak aplikovat

Propolis je včelařský produkt, který má jedinečné složení. Tinktura získaná na základě této látky má léčivé účinky, které pomáhají zbavit se mnoha nemocí.
Pacienti jsou velmi často znepokojeni otázkou, jak správně aplikovat propolis pro kašel a zda je možné léčit děti s propolisovým mlékem pro kašel.

Složení a užitečné vlastnosti

Složení produktu zahrnuje poměrně velký počet živin, které poskytují antibakteriální účinek.
Produkt včelařské výroby na těle má následující činnosti:

Tento léčivý přípravek pomáhá obnovit tkáně a neutralizovat jedy uvolňované dezintegračními buňkami.
Složení propolisu zahrnuje asi 50 užitečných komponent:

Díky svému bohatému složení má tento terapeutický přípravek nepostradatelný pozitivní účinek na celé tělo.

Jak udělat tinkturu lepidla?

Můžete snadno připravit propolisovou tinkturu kašle pro použití u dospělých doma (léčba se doporučuje pod dohledem lékaře). Složky musí být odebírány v následujících poměrech:

 • pro získání 10% roztoku je nutné smíchat 90 ml lékařského alkoholu a 10 g včelího lepidla;
 • Pro získání 20% roztoku je nutné promíchat 90 ml léčivého alkoholu a 20 g produktu.

Je to důležité! Pro přípravu léčiva se doporučuje užívat 70% alkoholu.

Aby se z připraveného léčiva dostalo co nejvíce užitečných vitamínů, musíte použít drcený produkt.

Postup:

 • dejte výrobek do mrazničky na půl hodiny;
 • dostat a rošt;
 • smíchejte všechny složky;
 • nechte vyluhovat v temné místnosti.

Po 14 dnech můžete zahájit léčbu.

Je to důležité! Lék uchovávejte na tmavém místě. Před použitím musí být celá hmota smíchána a přefiltrována.

Všimněte si, že propolis, když kašel používá dnes mnoho lidí.
Propolisová tinktura kašle, jejíž použití je vysoce účinné, může být připravena jiným způsobem. K tomu potřebujete:

 • ethanol se zahřívá ve vodní lázni na 45 stupňů;
 • přidejte strouhané včelí lepidlo;
 • výsledná směs se míchá až do rozpuštění;
 • nechte vychladnout.

Prostředky na předpis.

Jak udělat vodný roztok?

Někteří pacienti nemohou užívat léky obsahující ethanol, proto by pro ně měl být připraven vodný roztok. Toto složení je neškodné pro děti a těhotné ženy. Doba použitelnosti léčiva ve vodném roztoku však není příliš dlouhá.
Metoda přípravy:

 • bránit převařenou vodu a nalijte ji do skleněných nádob;
 • naplnit včelí produkt v poměru 2: 1 (výrobek by měl být menší než voda);
 • zahřát lék na nízké teplotě na teplotu 80 stupňů;
 • nechte vychladnout;
 • filtrovat

Propolis kašel a bronchitida tinktura

Propolis kašel tinktura se používá jak interně, tak externě.

Vnitřní recepce

Propolisový kašel pro dospělé se doporučuje užívat se silným kašlem a sípáním v hrudi.
Způsob použití:

 • zahřejte třetí šálek kravského mléka;
 • nalít 1 lžičku alkoholické infuze;
 • celou hmotu důkladně promíchejte a vypijte.

Je nutné použít prostředky před spaním. Po užití léku okamžitě jděte do postele a dobře se zabalte.

Je to důležité! Tento lék má velmi vysokou účinnost, ale je vhodný pouze pro dospělé.

Pokud je dítě ve věku 12 let, použijte přípravek následujícím způsobem:

 • vařit sklenici kravského mléka;
 • nechá se vychladnout na teplotu místnosti;
 • nalijeme třetinu lžičky tinktury;
 • přidejte lžíci medu;
 • dát malý kousek másla;
 • celou hmotu důkladně promíchejte.

Užívejte lék před spaním. Takový nástroj rychle pomůže vyrovnat se nejen se silným kašlem v případě bronchitidy, ale také s bolestmi v krku.

Je to důležité! Malé děti se nedoporučují používat alkoholické tinktury. K léčbě kašle u dětí se do mléka přidává propolisová mast.

Externí způsob příjmu

Při silném kašli a sípání v hrudi u dětí se doporučuje používat tinkturu externě.
Způsob použití:

 • roztavit trochu tuku;
 • nalijeme třetí lžičku infuze;
 • celou hmotu důkladně promíchejte;
 • otřete hrudky a drobné drobky;
 • zabalit dítě a spát.

Metody použití propolisu pro kašel

Pro kašel existuje několik způsobů léčby

 • inhalací
 • oplachování
 • tření
 • vnitřní příjem tinktur.

Je povoleno používat produkt produkce včel v kombinaci s jinými léčivými bylinami.

Gum Bee Lepidlo

Nejjednodušší metodou, která nevyžaduje speciální přípravu, je žvýkačka z vazeb. Musíte vzít 3 gramy výrobku a žvýkat tento malý kus za čtvrt hodiny. Po přestávce na hodinu a opakujte postup. Opakujte asi 5krát denně.

Kloktá

Při silném kašli na pozadí nachlazení je vhodné opláchnutí lepidlem. Roztok se připraví následujícím způsobem:

 • produkt z včelího produktu umístěte do nádoby a nalijte na ni vroucí vodou (vezměte 10 g výrobku na 100 ml vody);
 • vařit všechny složky na nízkém ohni, dokud se úplně nerozpustí v kapalině;
 • výsledný roztok používejte až 15krát denně.

Roztoky pro oplach lze připravit přidáním dalších léčivých bylin.
Recept na vaření:

 • nalijeme lžíci Hypericum 0,2 litru vroucí vody a necháme čtvrt hodiny;
 • deformaci a ochlazení celé hmoty;
 • přidejte 50 kapek infuze.

Zlepšení budou patrná po prvních krocích.

Inhalace

V případě kašle může být propolis použit ve formě inhalace.
Vaření:

 • kousky 50 g;
 • zalijeme 0,35 litru vroucí vody;
 • dejte směs na čtvrt hodiny na pomalý oheň;
 • vyjměte pánev z kamen a vdechněte výpary.

Pro zvýšení efektivity procedury je nutné pokrýt ručníkem. Vdechnutí se doporučuje ráno a večer.

Uza s mlékem

Teplé mléko (zejména s přidáním medu) je vynikajícím přípravkem pro léčbu kašle a nachlazení. Má obálkující, uklidňující a změkčující účinek.
Použití propolisu s kašelím mlékem, jehož receptura je velmi jednoduchá, má mnohostranný účinek na zlepšení zdraví: rychle odstraňuje akutní zánět, zmírňuje podráždění sliznice hrtanu, zlepšuje dýchání a zmírňuje celkový stav pacienta. Lék podporuje klidný spánek, takže ho musíte užívat před spaním.
Mléko s propolisem proti kašli, jehož recept bude uveden níže, odstraní příznaky nemoci ve velmi krátkém časovém období.
Metoda přípravy:

 • vařit sklenici kravského mléka;
 • mírně vychladnout;
 • do mléka přidejte 10 kapek alkoholu nebo vodného roztoku.

Alkohol tinktura pro tento lék se připravuje takto:

 • 5 g vazby se rozemele a nalije se 50 ml 70% alkoholu;
 • po dobu 10 dnů nechte připravenou směs vyluhovat na chladném místě (čas od času by měl být přípravek protřepán);
 • po 10 dnech, kmen lék a chladivo.

Je to důležité! Ošetření musí být provedeno až do konce.

Tření

Mast připravená na bázi vazeb také pomůže vyrovnat se s kašlem. Pro přípravu léčiva se jako základ používá tuk (jezevec, husa, medvěd), ale můžete použít i běžné máslo.
Pro léčivou masu potřebujete:

 • směs včelího lepidla a tuku v poměru 1: 5;
 • nasadit pomalý oheň;
 • aby se dosáhlo homogenní konzistence.

Prsa připravte přípravou na noc. Tento způsob terapie je ideální i pro děti.

Kontraindikace

Navzdory svým příznivým vlastnostem má přípravek řadu kontraindikací.
Nepoužívejte:

 • v případě alergických reakcí na přípravek,
 • s diabetem,
 • zvýšený tlak
 • děti a těhotné ženy užívají s maximální opatrností.

Absolutní kontraindikace jsou:

 • kopřivka,
 • alergická rýma,
 • diatéza,
 • ekzém,
 • bronchiální astma.

Na základě výše uvedeného lze shrnout následující výsledek: léčba kašle s lepidlem včel je velmi účinná. Ale před použitím konkrétního předpisu je nezbytné, abyste se poradili s lékařem, protože látka má kontraindikace.

Propolisová tinktura s kašlem

Propolis kašel tinktura

Kašel propolis je cenově dostupný a účinný lék. Můžete si jej koupit od prodejců medu v čisté formě nebo jako extrakt v lékárně. S tímto nástrojem se rychle vyléčí kašel, ale doporučuje se používat v kombinaci s léky, zejména s bronchitidou nebo pneumonií. Existuje několik receptů pro jeho použití.

Propolis tinktura při kašli

Propolis kašel tinktura se prodává v lékárně, ale můžete vařit sami doma. To lze provést dvěma způsoby:

 • První recept zahrnuje zahřátí včelího produktu ve vodní lázni. Vezměte dvacet gramů propolisu a důkladně jej rozsekejte nožem. Položte sklenici alkoholu do vodní lázně a zahřejte na třicet stupňů. Přidejte mletou přísadu a důkladně promíchejte. Podržte směs na ohni dalších deset minut. Nalijte ho do tmavé nádoby, pevně zavřete víko a nechte vyluhovat dva dny.
 • Dvacet gramů činidla jemně řezané nožem a nalijeme sklenici vodky nebo alkoholu. Směs se nalije do tmavé láhve, korku a nechá se vyluhovat nejméně dva týdny.

Propolisová tinktura při kašlání, jejíž použití dává rychlý účinek, lze použít několika způsoby. S laryngitidou a bolestmi v krku se dvacet kapek infuze zředí ve sklenici teplé vody a provede hrdla. Se silným paroxyzmálním symptomem je tento lék podáván ústy. S cílem snížit jeho hořkost, můžete kapat alkohol tinktura na rafinérii a rychle jíst, nebo zředit deset kapek produktu v lžíci teplé slazené vody.

S bronchitidou a pneumonií jsou zobrazeny obklady s tinkturou. Zředí se vodou v poměru jedna ku jedné, gázu navlhčí a aplikuje na hřbet a hrudník po dobu dvaceti až třiceti minut. Se silným nesnesitelným pocitem pálení se obaly okamžitě odstraní.

Kašel propolis v čisté formě

Tento včelí produkt můžete použít v čisté formě. Nepomůže se vyrovnat s ledovým kašlem, ale zbaví se prvních příznaků nachlazení ve formě dusného nosu a krku. Vložte malý kousek produktu do úst a udržujte ho tam co nejdéle. Čas od času kousněte zuby lehce.

Kašel propolis recept s mlékem a medem

Pro přípravu tohoto léku bude třeba lékárna nebo osobně připravená tinktura. Vařte sklenici mléka a mírně ochlaďte. Přidá se deset až patnáct kapek infuze. Chuť alkoholu v mléce může být zabita medem.

Propolis, jak se při kašli s olejem

Ghee sám pomáhá dobře při bronchitidě a onemocněních horních cest dýchacích. Dobře pomáhá propolis kašli, který se používá spolu s tímto nástrojem. Vezměte libru másla a roztavte ve vodní lázni. Míchejte v sedmdesáti pěti gramech včelařského produktu a vařte na mírném ohni nejméně 20 minut za stálého míchání. Přidejte do výsledného léčiva tři nebo čtyři lžíce medu. Vezměte alespoň týden třikrát denně na lžíci.

Propolis pomáhá při kašli a v kombinaci s lovcem

Nalijte sklenici vroucí vody s lžící Hypericum, nechte patnáct minut, pak kmen. Přidejte 10 kapek alkoholické tinktury do odvarů a opláchněte hrdlo. Opakujte postup několikrát denně a bakterie, které se množí v dýchacích cestách, zmizí.

Kontraindikace použití

Než pijete propolis, když kašlete, přečtěte si kontraindikace, jak tento lék užívat:

 • Alergické reakce na včelí bodnutí. Tento včelařský produkt obsahuje ve svém složení jed.
 • Alergické reakce na med.
 • Dermatitida, kožní léze, otevřené rány a vředy (pouze pokud se používají externě ve formě komprese nebo tření).

Výhody propašování kašle a receptů z něj

Propolis kašel se používá po dlouhou dobu a tento nástroj ukázal, jak efektivní, bezpečné a co je nejdůležitější pro dospělé i děti. Propolis kašel pomáhá doslova během několika dní, aby se zbavil této nepříjemné nemoci, a také posiluje tělo a vyživuje ho užitečnými stopovými prvky a vitamíny.

Jaké je použití propolisu?

Přípravek obsahuje velké množství antibakteriálních látek. Propolis má mnoho vlastností, a to:

 • antiseptické;
 • regenerační;
 • antibakteriální;
 • hojení ran.

Před mnoha stoletími používali lidé tento lék nejen pro kašel, ale také přímo pro léčbu nachlazení. Léčivý účinek této látky byl oficiálně prokázán pouze před 70 lety. Od té doby je propolis lékem proti kašli, který doporučuje tradiční medicína i tradiční medicína. Dnes existuje obrovské množství receptů, které jsou založeny na propolisu.

Někdy může být spor o nejlepší způsob, jak použít propolis k boji proti kašli. Předpokládá se, že přírodní látka, kterou včelaři pomáhají lépe. Takový včelí produkt lze nalézt v prodeji v pevné formě a prodávat podle hmotnosti. Samozřejmě, v tomto provedení je látka opravdu velmi účinná, ale nyní ji není vždy možné koupit.

Lékárníci již delší dobu připravují řešení z propolisu, které je nejen užitečné pro lidské tělo, ale také velmi dobré pro jeho zdraví. Zpravidla se používá 10% roztok alkoholu, který lékaři doporučují mít v každém domě. Když má člověk bolest v krku, kašel nebo nachlazení, pak se propolisová tinktura ředí v poměru potřebném pro léčbu a používá se jako poměrně účinná léčba.

Kontraindikace pro použití propolisu

Nemysli si, že propolis je naprosto neškodná látka, kterou lze použít v jakémkoliv množství. Pokud používáte lék proti kašli, musíte být velmi opatrní a důsledně dodržovat recepturu konkrétní metody. Tato látka přírodního původu obsahuje mnoho látek různých druhů: estery, fenoly, pryskyřičné kyseliny, vitamíny, mnoho aminokyselin. V tomto ohledu patří propolis mezi účinné léky.

Na začátku léčby musíte vzít minimální dávku této látky, abyste zjistili, jaký druh reakce bude tělo. Poté se dávka postupně zvyšuje. Někteří lidé mohou pociťovat podráždění ústní sliznice, někdy se objeví průjem a celkové zdraví se stává mnohem horším.

Pokud si všimnete podobných příznaků, pak je lepší odmítnout léčbu propolisem. Pokud nejsou žádné protesty z těla, pak je možné pokračovat v recepci propolisu. Za pouhé 3 - 4 dny se dávka přivede na dávku uvedenou v receptu a léčba pokračuje podle receptu, který si zvolíte. S velkou opatrností by měl propolis používat lidé, kteří trpí astmatem, ekzémy.

Propolis s mlékem

Většina odborníků se domnívá, že je nejlepší pít propolis pro kašel spolu s mlékem. Díky mléku působí lék na lidském těle jemněji. V tomto případě se chuť stává příjemnější a efekt se zvyšuje.

Chcete-li připravit tinkturu mléka s propolisem, musíte nejprve vařit malé množství mléka (asi půl sklenice) a nechat mírně vychladnout. Je nutné pít léky horké. Poté přidejte do mléka roztok propolisového alkoholu. Pro tři části horkého mléka je odebrána pouze jedna část propolisu.

Tento lék je nutné pít pouze po jídle a poté nejméně po dobu 30 minut nemůžete nic jíst: ani jídlo ani pití. Někteří lékaři doporučují užívat lék hodinu před jídlem.

Propolis kašel pro děti

Aby bylo možné léčit kašel u dětí s propolisem, musí být tento lék připraven nezávisle. Za tímto účelem si zakupte 10% roztok látky. Rozdíl mezi léčbou dítěte a dospělého je pouze v dávce.

Než se dítě otočí o 14 let, je třeba lék připravit podle následujícího principu: vezměte si sklenici teplé vody nebo mléka a přidejte do něj tolik kapek propolisu, kolik má vaše dítě.

Pokud dítě není jeden rok starý, pak odborníci doporučují použití propolis pro léčbu kašle ve formě obklad, který je navrstven na nos. Pro mazání nosních dutin dítěte můžete použít speciální bavlněný tampon. Do propolisu je možné vstoupit až po otočení dítěte o jeden rok.

Pokud přípravek podáte poprvé, pečlivě sledujte reakci. Zkontrolujte sliznice a kůži na vyrážky nebo jiné příznaky alergické reakce. Pokud nejsou, pak můžeme bezpečně pokračovat v léčbě kašle s propolisem.

Jaká je léčba propolisem?

Je nutné užívat léky s propolisem v přísném dávkování a ne více než třikrát denně. Recepce by měla být provedena pouze půl hodiny po jídle nebo hodinu před ním. Tento plán je respektován po celou dobu léčení propolisem.

Dejte si pozor na účinek této léčby. Pokud po pěti dnech nezaznamenáte žádné zlepšení, pak s největší pravděpodobností potřebujete změnit taktiku léčby a použít jiný nástroj.

Kromě toho, nezanedbávejte konzultace s lékařem, možná příčinou vašeho kašle je vážnější a propolis nebude schopen vyrovnat se s ním.

Podle statistik pomáhá včelí produkt v téměř 90% všech případů kašle. Kromě toho, s pomocí této látky obecně, můžete vyléčit nachlazení a zánětlivé procesy, rychle a účinně posílit imunitní systém.

Propolis a smetanový olej

Propolis s máslem je považován za velmi účinný.

Samozřejmě, pro přípravu takového léku budete muset strávit nějaký čas. Ale takový nástroj může být používán během zimy, nejen pro vnitřní použití, ale také pro venkovní použití.

Koupit čerstvý propolis a vzít asi 15 gramů látky. Zabere dalších 100 gramů čerstvého másla vysoké kvality. Položte propolis na hodinu do mrazáku a pak ho otřete na nejmenším struhadle. Ve zmrzlé formě se propolis velmi dobře tře.

Dále vařené máslo roztavíme v malé misce a přidáme tam propolis. Důkladně promíchejte a vložte na 30 minut do vodní lázně. Čas od času promíchejte budoucí lék a odstraňte z něj pěnu. Pak nečekejte, dokud směs nevychladne, a přetáhněte ji několika vrstvami gázy. Teprve pak vyčkejte, až se lék ochladí, a vložte ho do chladničky.

Použití propolisu s olejem proti kašli může být dva roky staré. Děti 2-3 roky - na třetí části lžičky, 4-5 - půl lžičky, po 6 letech - lžička léků. Dospělí vezmou lžičku propolisu s olejem. Praní s odborníky doporučují horké mléko, čaj. Tento nástroj lze navíc ředit v mléce a dobře vypít.

Tento přípravek může být také mazán nosními dutinami pomocí bavlněných tamponů. Nejlepší je to udělat bezprostředně před spaním a musíte nejprve vyčistit nos hlenu teplou vodou.

Propolis je látka, která přináší lidskému tělu obrovské výhody.

V jeho složení jsou všechny druhy enzymů, esterů, minerálů, kyselin a vitamínů, které zabíjejí infekci v těle a zmírňují nachlazení a bakterie. Včelí výrobek se používá k léčbě dospělých i dětí, často i velmi malých.

Takže propolis má obrovské množství neuvěřitelně užitečných vlastností, a to:

 • zabíjí infekci a bakterie;
 • je vynikající antiseptikum;
 • pomáhá hojit rány;
 • posiluje imunitní systém a podporuje jej;
 • vysoce kvalitní přírodní antioxidant.

Léčbu kašle můžete použít v jakékoli formě: smíchejte s jinými přísadami ve formě tinktury nebo dokonce v čisté formě. Vyberte si recept, který se vám nejvíce líbí, a zbavte se kašle během několika dnů.

Jak používat propolis proti kašli

Včely dělají zdravý dehtový produkt, který je vynikající antibiotikum. Při kašli, bronchitidě nebo bolesti v krku se používají u dospělých a dětí, je to především tato léčivá vlastnost. Použití tohoto přírodního produktu má pozitivní účinek v prvních dnech léčby. Skladují se v užitkovém přípravku na podzim, z jednoho úlu ho můžete extrahovat až do 100 g. Léčivou látku lze zakoupit v lékárně nebo na trhu, nejlépe ji skladovat v suché uzavřené skleněné nádobě.

Jak je propolis užitečný?

Složení tohoto léčivého produktu včelařství zahrnuje různé éterické oleje, flavonoidy, fenoly, aminokyseliny a vitamíny, takže je musíte používat opatrně. Za prvé, malé množství propolisu se používá k určení reakce těla. Pokud se pacientova pohoda nezhorší, léčba může pokračovat.

Složení obsahuje éterické oleje, na kterých závisí vůně a hořká chuť. Obsahuje také pryskyřice, pyl a vosk, jejichž množství určuje barvu propolisu. Použití jako čistý produkt a jeho alkoholová tinktura, kterou lze zakoupit v lékárně.

Lidé, kteří jsou náchylní k alergickým reakcím, astmatu, ekzému nebo kopřivce, by měli tento lék léčit s maximální opatrností.

Velmi často se tento včelí produkt používá při léčbě nachlazení horních cest dýchacích. Zvláště pečlivě užívaný propolis při léčbě dětí: pokud je dítě alergické na med, je nutné se poradit se svým lékařem.

Příprava tinktur z propolisu

Je velmi užitečné použít skutečnou lepivou látku, která se prodává v pevné formě, dokonale pomáhá v boji proti kašli. Je nutné vzít 20 g této látky a rozemlet. Do nádoby se nalije 100 ml vodky a zahřívá se ve vodní lázni na teplotu přibližně 30 ° C. Pak propolis vlijte na stejné místo, dobře promíchejte a zahřívejte dalších 15 minut za občasného míchání.

Směs se vlije do tmavé skleněné nádoby a infunduje se asi 24 hodin. Pokud trpíte kašlem, pak ve sklenici teplého mléka musíte rozpustit půl lžičky získaného produktu. Před každým jídlem byste jej měli pít 5 dní.

Je možné nalít 40 g drceného propolisu se sklenkou vodky a nechat na tmavém místě asi 2 týdny. Taková tinktura kašle se používá ráno a večer, po 20 kapkách, léčba trvá asi 15 dní. Děti mohou odkapávat tinkturu na kus cukru a dávají rozpustit, takže necítí hořkou chuť léku.

Pro léčbu kašle, alkoholické propolis tinktury je také používán, je užitečné pít s mlékem, bude změkčit chuť a urychlit zotavení. Mléko musí být vařené a ochlazené do stavu, ve kterém můžete pít. Na ¾ šálek mléka přidejte tinkturu. Pít tento lék musí být horký, ihned po jídle.

Při léčbě dětí lze alkoholickou tinkturu použít až po dosažení věku 1 roku. Pak ve sklenici teplého mléka kapejte tolik kapek tinktury jako dětský věk. Po prvním přijetí těchto prostředků by se rodiče měli nutně řídit podmínkou malého pacienta. Pokud zjistí zčervenání kůže, otoky sliznic nebo jiné projevy alergické reakce, je nutné zastavit léčbu kašle s použitím propolisu.

Zvláště dobře pomáhá směsi mléka s tinkturou tohoto léčivého přípravku, pokud léčba začíná v rané fázi onemocnění. V tomto případě se blahobyt dítěte v průběhu dne výrazně zlepšuje. Podráždění dýchacích cest a suchý kašel zmizí, dítě dýchá klidně a dobře spí. Pokud má však pacient horečku nebo dusivý kašel, je lepší se neúčastnit samoléčby, měli byste se poradit s lékařem.

Můžete si vyrobit tinkturu založenou na oleji, pro tento recept stojí za to vzít rakytník řeřichový, vazelínu nebo broskev. Můžete také použít jezevce nebo kozí tuk. To bude trvat půl šálku oleje, který musí být zahříván ve vodní lázni, pak se k němu přidá 30 g drceného propolisu, směs se duší na mírném ohni asi 10 minut. Ochlazená směs se nalije do skleněné misky, třikrát denně se použije 1 polévková lžíce, promyje se teplým čajem. Tento lék je zvláště užitečný pro děti, pro chuť mohou tinkturu míchat s malým množstvím medu.

Ostatní procedury

K dispozici je další recept, bude to vyžadovat 1 kg pečeného másla a 150 g drceného propolisu. Směs se zahřívá ve vodní lázni asi 20 minut, podle chuti můžete přidat trochu medu. Tento lék by měl být užíván třikrát denně a 1 polévková lžíce, léčba trvá přibližně 2 týdny. Pro děti do 3 let, lék je uveden v 1/3 lžíce najednou, a více než 6 let - v 1 lžička. Můžete ho pít s horkým mlékem nebo čajem a je lepší ho uložit do chladničky.

Pokud kašel je velmi silný, pak propolis s olejem lze použít jako oteplování kompresi. Směs by měla být mírně zahřátá a roztřít hrudník, aniž by to ovlivnilo oblast srdce. Poté by měl být pacient zabalen do teplého šálu a přikrývky, který by měl být uchováván po dobu asi 2 hodin.

Kašel můžete léčit inhalacemi, proto musíte do nádoby nalít asi 350 g horké vody a přidat do ní 50 g propolisu. Směs by měla být asi 15 minut vařena na mírném ohni. Pak se nádoba vyjme z ohně, nakloní se nad ní a nahoře se přikryje ručníkem. Vdechujte páru asi 5 minut, 2x denně. Takové suroviny mohou být použity pro inhalaci mnohokrát, až 10krát.

Pro děti si můžete z propolisu vyrobit kapky domácího kašle: z tohoto pryskyřičného produktu se vyvalí malá koule a ponoří se do medu nebo cukrového sirupu. Dítě bude takové léčivé bonbóny rozpouštět díky anestetickým vlastnostem, zklidní bolest v krku a kašel. Se stejným účelem můžete jednoduše žvýkat přírodní produkt po dobu 20 minut až 4krát denně.

Léčba kašle s propolisem má dobrý terapeutický účinek v prvních dnech jeho příjmu.

S opatrností je třeba vzít v úvahu popsané tinktury v přítomnosti onemocnění žaludku, ledvin nebo jater. Těmto pacientům je povoleno pouze externí použití nebo inhalace. Alkoholické tinktury jsou kontraindikovány pro těhotné a kojící ženy.

Propolis kašel tinktura s mlékem: recept na léčbu

Propolis je včelí lepidlo. Jeho hmyz sám vyrábí a používá jako stavební materiál.

Složení výrobku je skutečně unikátní: v propolisu je přítomno 16 organických látek. Mezi nimi jsou bílkoviny, vitamíny, cukry, pryskyřice a oleje.

Propolis je schopen lepit částečky úlů, protože je tvořen lepidly různých stromů, které včely opylují: osika, olše, topol, bříza.

Navíc rostliny medu ošetřují tyto látky svými enzymy.

Propolis má druhé jméno - ouza. Má množství vlastností, které jsou prospěšné pro lidské zdraví. Pokud se však propolis používá jako složka terapeutických látek, může způsobit nedostatečné reakce pacienta. Nejprve je proto nutná konzultace s lékařem.

Není vhodný pro alergiky. Pro všechny ostatní pacienty, za předpokladu adekvátní dávky propolisu, je užitečné a pomůže se zbavit kašle a dalších zdravotních problémů.

Co je dobré propolis?

Včelí lepidlo může inhibovat původce virových onemocnění a destruktivně ovlivňovat toxiny.

Látka ničí bakterie, viry, neutralizuje jedy, které se uvolňují během rozpadu buněk, a urychluje proces jejich regenerace.

Mezi další zdravotní výhody patří:

 1. vazokonstriktor;
 2. antibakteriální;
 3. dezinfekční prostředek;
 4. protizánětlivé;
 5. antiseptické.

Propolis bude vynikající antioxidant a imunomodulátor. Používá se v čisté formě, s mlékem, máslem, čajem.

Pravidla použití

Díky svému jedinečnému složení má propolis široké spektrum činností. Zvládne symptomy onemocnění dýchacích cest a také kašel.

Kašel propolis může být použit v různých formách: mast, pasta, prášek, kapsle, extrakt. Ty mohou být zakoupeny v hotové formě nebo vařit sami doma.

Tak, propolis kašel tinktura ukázala jako vynikající. Pro jeho přípravu vezměte alkohol a chipsy propolisu v poměru 5: 1. Trvejte na výsledném řešení na jeden den na tmavém místě. Pokud je přípravek podáván infuzí, měl by být pravidelně protřepáván.

Jak je připravena, tinktura se nalije do skleněné nádoby a zraje v chladničce. Přibližně ne více než 3-4 dny.

Připravený propolisový filtr přes gázu, složený v několika vrstvách nebo papírových ubrouscích. V takovéto tinktuře by mělo být nejméně 15% extraktu včelího lepidla. Roztok uchovávejte až 2 roky, ale pouze v těsně uzavřené nádobě.

Tinktura je skvělá, jak se zbavit jiných příznaků nachlazení a chřipky. Přidává se do roztoků pro kloktání. Recept je jednoduchý:

 • Ve sklenici vroucí vody nalijte lžíci bylinky třezalky;
 • vaří se 5 minut;
 • Nalijte 50 kapek propolisové tinktury.

Nepolykejte!

Pokud je dítě nemocné, měl by být propolis s kašlem připraven s nižším obsahem alkoholu. Sladit to může být med.

Recept na mléko

Léčba kašle doma může být směs propolisu s mlékem. Vyžaduje se 200 ml teplého mléka a 20 kapek propolisové tinktury. Je nutné pít takové prostředky do 2 týdnů před noční sen.

Po ukončení léčby si vezmou přestávku 7 dní a léčbu opakují. Recept s mlékem pomůže zlepšit celkové zdraví, zmírnit napětí a vrátit hladinu cholesterolu v krvi zpět do normálu.

Při kašli s mlékem propolis působí na druhý den užívání. Navíc tinktura pomáhá dospělým pacientům a dětem. Dítě je připraveno pít z 1/3 šálku mléka a 2 kapek propolisu. Pokud nechcete přeskočit příjem léku, můžete zastavit kašel, zmírnit podráždění z krku, posílit imunitní systém.

Pití propolisu s mlékem může být bez ohledu na jídlo. Při léčbě těhotných a kojících žen je třeba postupovat opatrně.

Během tohoto období může tělo nepředvídatelně reagovat na vazbu, i když předtím nedošlo k žádné alergii.

Propolisová mast, kašel

Aplikace při kašli masti bude schopna zvýšit účinnost léčby. Recept zahrnuje použití másla. Za každých 15 gramů včelího medu vezměte 100 gramů oleje.

Propolis se vložil do ledničky, otíral na jemném struhadle. Poté, ve vodní lázni, změkčete máslo a za stálého míchání nalijte rozdrcený propolis do něj. Směs pokračuje ještě půl hodiny.

Výsledný krém proti kašli:

 1. filtr;
 2. ponechat po dobu 3 minut;
 3. vytlačte ven.

V hotovém formuláři by se mělo dostat hodně jasně žluté. Zůstane několik hodin, po kterých získá bělavý odstín.

Propolisový kašel v tomto provedení se používá 3-4 krát denně po dobu 1 lžičky. Můžete pít mast s zázvorovým čajem nebo teplým mlékem.

Existuje další podobný recept:

 • 200 g surové kotlety;
 • smíchejte s 1 kg pečeného másla;
 • zahřívejte ve vodní lázni po dobu 20 minut;
 • přidejte med podle chuti.

Aplikujte mast při kašlání třikrát denně. Chcete-li zlepšit chuť, můžete sezónu výrobku s broskví nebo rakytníku rakytníku.

Hotový výrobek skladujte v nádobě z tmavého skla a vždy v chladničce.

Ostatní použití

Léčbu kašle může provádět propolis v jeho přirozené formě. Jakmile se začnou projevovat první příznaky nachlazení nebo chřipky, musíte držet malý kus vazby za tváří. Žvýkat to není nutné!

Je vhodný pro kašel na bázi propolisu. Prodávají se v každé lékárně. Ale pokud je doma propolis kašle, nebude těžké je připravit. Koule suroviny se ponoří do medu, sirupu a absorbuje. Po bonbónu je zakázáno pít hodinu.

Praxe léčby s třením. Je třeba:

 • 40 g čerstvého vyčištěného propolisu;
 • 200 ml lékařského nebo vinného alkoholu;
 • skleněná láhev, pánev.

Základ se zahřívá ve vodní lázni na teplotu 30 ° C. Potom se přidá alkohol. Směs se udržuje na nízké teplotě po dobu 15 minut, ochladí se. Hotové tření se nalije do láhve a trvá 3 hodiny. Chcete-li přidat chuť, můžete přidat pár kapek levandule nebo heřmánkový olej. Děti jsou připraveny k broušení na základě broskve, rakytníku, kozy, jezevce nebo medvěda.

Léčba velmi silného kašle vyžaduje nějaké další tření. Připravte je z domácího živočišného tuku a včelího lepidla. Výsledná směs maže nohy, hrudník a záda nemocné osoby. Je dobré nosit vlněné ponožky na nohou. Musíte vřele skrýt a pít čaj s přídavkem masti, jejíž recept byl diskutován výše, a můžete přidat drogy vykašlávání.

Propolis kašel pomáhá i zahřát, pokud si z něj uděláte teplý nápoj. Do černého nebo zeleného čaje přidejte:

 • 1 lžička medu;
 • 2 celé černé pepře;
 • 1 tyčinka karafiátu;
 • 1 lžička rafinovaného slunečnicového oleje;
 • kus loupaného zázvoru;
 • 2 lžičky propolisové tinktury.

Pít nápoj by měl být horký a vždy před spaním.

Je-li kašel spojen se zimou, je užitečné jíst půl lžičky propolisu s citronem a medem. Dospělí pacienti mohou užívat směs 3 lžic tinktury, medu a kukuřičného oleje. Léčba trvá 2 týdny.

Za předpokladu, že pacient třikrát denně vypije polovinu sklenice vody s 20 kapkami propolisu, zbaví se symptomů chladu a posílí své tělo jako celek.

Propolisová tinktura kašel je ideální alternativou k lékům, které vyvolávají mnoho nežádoucích reakcí na tělo. Je-li nutné léčit léky, hlavní podmínkou je udržení mezery mezi užíváním tinktury propolisu a léky.

Video v tomto článku ukáže, jak můžete použít propolis kašel.

Propolisová tinktura s kašlem

Domů »Kašel» Propolisová tinktura s kašlem

Kašel propolis

Propolis: výhody, kontraindikace

Propolis se nazývá včelí lepidlo, vyrábí ho dělnické včely. V úlu vykonává řadu specifických funkcí:

 • uzavřou mezeru;
 • v případě potřeby se překrývají;
 • zavřete plástev;
 • dezinfikovat buňky;
 • cizích předmětů v úlu.

Druhé jméno propolisu je ouza. To může lepidlo částice, jak to je vytvořeno z gumovité látky různých stromů: topol, bříza, olše, osika. Včely navíc zpracovávají propolis s mými enzymy. Mechanismus jeho vývoje dosud nebyl stanoven vědci, ale je jasné, že se jedná o komplexní chemické složení, které zahrnuje šestnáct organických látek. Jedná se o pryskyřice, bílkoviny, vosk, cukr, různé vitamíny a oleje.

Propolis má množství příznivých vlastností, ale stejně jako každá léčivá látka má řadu kontraindikací.

Jaké je použití propolisu?

Mezi užitečné vlastnosti patří:

 • antibakteriální;
 • antiseptické;
 • dezinfekční prostředek;
 • anti-toxické;
 • protizánětlivé;
 • antioxidační vlastnosti;
 • vazokonstriktor;
 • imunomodulační.

Propolis je schopen inhibovat patogeny a zničit toxiny, stejně jako zničit viry a bakterie. Může neutralizovat působení jedů, které vynikají v procesu rozpadu buněk a urychlují regeneraci.

Léčba propolisem: kontraindikace

Léčba propolisem není vhodná pro osoby, které jsou náchylné k alergiím. Jiné nežádoucí účinky. Hlavní věc je řádně sledovat dávkování, protože koncentrované složení je těžší absorbováno v našem těle.

Propolis: použití

Vzhledem k tomu, že propolis má tak široké spektrum účinku, používá se nejen pro léčbu lidí, ale i ve veterinární medicíně. Její dávkové formy jsou velmi rozdílné. Jedná se o vodné alkoholické tinktury, pasty, masti, extrakty, tablety, prášky, aerosoly, kapsle a dokonce i žvýkačky.

Propolisová tinktura

Pro přípravu propolisové tinktury je výchozí materiál rozdrcen ve formě třísek a vložen do skleněné nádoby. Poté nalijte 95% alkoholu v poměru 1: 5. Je nutné trvat na pokojové teplotě po dobu 24 hodin v temné místnosti a občas se třepat. Poté umístěte nádobu na chladné místo, kde teplota na několik dní není vyšší než dvanáct stupňů. Pak filtr s papírovými ubrousky. V připravené tinktuře by mělo být nejméně 15% extraktu. Můžete ho udržet až dva roky v temné místnosti as dobrým blokováním nádobí.

Extrakt z propolisu

Extrakty propolisu jsou dvou typů - kapalné a alkoholické. Pro přípravu prvního originálního produktu se čistí od nečistot, drceného a nalije alkohol, nebo směs acetonu a chloroformu v poměru 1: 2. Trvejte stejně jako tinktura, pak filtrujte přes gázu nebo hadřík a dobře vytlačte. Obsah užitečných a přírodních látek ve výsledném extraktu by měl být získán s výkonem nejméně 40%. Získá se zakalená hnědá kapalina. Do temné místnosti můžete uložit až dva roky.

Pro přípravu alkoholového extraktu se do láhve vloží sto gramů rozdrceného propolisu a nalije se půl litru alkoholu, třepe se třicet minut na tmavém místě. Během následujících tří dnů byste měli pravidelně třepat, aby byl propolis dobře rozpuštěn.

Pro přípravu vodného extraktu je třeba jemně sekat 10 gramů hlavního produktu a přidat stejné množství destilované vody. Pak se vloží do chemické baňky a zahřívá se hodinu. Výsledný extrakt musí být filtrován pomocí papírového filtru. Můžete počkat, až se roztok vychladne, a nerozpuštěná část se usadí na dno nádrže, kterou pak musíte nalít na druhý den. Pro ošetření použijte hlavní extrakt, ředění vodou v požadované koncentraci.

Propolisový olej

Pro terapeutické účely, použití a propolis 20% oleje. Za tímto účelem se na oheň umístí sto gramů nesoleného másla ve smaltované nebo ohnivzdorné misce. Je nutné přivést k varu, pak odstranit a dát patnáct gramů jemně strouhaného a čistého propolisu. Všechno je důkladně promícháno, aby se vytvořila homogenní hmota. Pak se přefiltroval přes tenké plátno. Chcete-li zlepšit chuť, můžete přidat kavárnu nebo med. Výsledný olej má antimikrobiální, protizánětlivé a analgetické vlastnosti.

Propolisová mast

Propolisová mast se připravuje z tekutého extraktu. Libra v extraktu malty a lanolinu. Poté přidejte vazelínu, rybí olej nebo slunečnicový olej. Na základě vazelíny se získá hustá nažloutlá směs s vůní a příjemnou vůní. Výrobek skladujte v uzavřené nádobě na tmavém a chladném místě po dobu jednoho roku.

Propolis Milk

Aby se mléko s propolisem, přiveďte k varu rychlostí padesáti gramů propolisu na sto gramů mléka. Když se hmota zahušťuje, držte na nízké teplotě po dobu 10 minut. Po tom, filtrovat přes tenká do enamelware. Po ochlazení oleje se na povrchu objeví vrstva vosku, kterou je třeba odstranit. Poté je výrobek připraven k použití.

Propolis svíčky

Butyrol a kakaové máslo se používají jako základ pro výrobu svíček s propolisem, stejně jako lanolin a parafinové slitiny. Vezměte dvacet gramů propolisu, čípkovou hmotu v množství osmdesáti gramů. Svíčky by měly být ve tvaru válce se špičatým koncem o průměru deset milimetrů a délce osmdesáti milimetrů. Hmotnost by měla být od sedmi do jedenácti gramů, s obsahem užitečného extraktu nejméně 0,55 gramu. Extrakt se vloží do malty a kakao se postupně přidává, dokud je důkladně promícháno. Vyhoďte svíčku s prknem, které je pokryto pergamenovým papírem. K přípravě s použitím vodní lázně smíchejte v porcelánovém šálku želatinu, glycerin a vodu v koncentraci od jedné do pěti až dvou. Výsledná hmota se ochladí a extrakt se přidá. Pak dal ve formě pergamenu. Můžete také vytvořit svíčky z parafínu a lanolinu v poměru 1: 2. Svíčky zabalené v celofánu mohou být skladovány na chladném místě po dobu až šesti měsíců.

Propolisová pasta

Pro získání propolisové pasty se výchozí materiál zbaví nečistot, rozmělní a rozemele v třecí misce, do které se přidá vazelinový olej zahřátý na 40 - 45 ° C. Všichni opatrně míchali, aby se získala homogenní hmota. Potom se malta zahřeje na 45 ° C a potom se filtruje přes dvojitou gázu. Výsledná krémová pasta by měla dobře vonět a být nažloutlá.

Propolis kašel tinktura

Propolisová tinktura kašle účinně bojuje s nemocí. Pro jeho použití prakticky neexistují žádné kontraindikace. Může být také použit k léčbě jiných příznaků běžného nachlazení smícháním s jinými složkami a změnou dávky.

Propolis kašel tinktura: aplikace

Pro léčbu bronchitidy a kašel tinktury je velmi efektivní. K přípravě ve sklenici vroucí vody se přidá lžíce sušeného Hypericum a vaří se pět minut. Pak přidejte padesát kapek propolisové tinktury. Léky musí být kloktány, ale nesmí být polknuty.

Propolis tinktura pro děti kašel

Propolis tinktura je přírodní produkt a má výrazný terapeutický účinek v prvních dnech užívání. Pro léčbu kašle u dětí je třeba použít tinkturu, s nižší koncentrací alkoholu. Sladte ji medem, aby dítě chutnalo lépe, ale pod podmínkou, že drobky nemají alergickou reakci.

Můžete si udělat tinkturu sami. K tomu vezměte pět gramů propolisu a padesát mililitrů 70% alkoholu. Nalijte produkt a nechte ho na tmavém místě po dobu deseti dnů a občas protřepejte. Pak kmen a skladujte v chladničce. Pro léčbu kašle u malého dítěte bude účinek následující den. Tinktura je užitečná jako prevence virových infekcí během epidemií a pro slabé děti.

Propolis Milk Cough

Propolis s receptem na kašel

Léčba kašle doma může být, pomocí mléka s propolisem. K tomu budete potřebovat sto mililitrů mléka a 10% tinktury. Ve sklenici předehřátého mléka klesne deset kapek propolisu. Musíte vzít bezprostředně před spaním na dva týdny. Pak si můžete vzít týdenní přestávku a opakovat kurz. Tento recept pomůže nejen zbavit se kašle, ale zlepší celkové zdraví, zklidní a normalizuje hladinu cholesterolu v krvi.

Propolis Milk Cough pro děti

Mnoho lékařů doporučuje používat propolis s mlékem k léčbě kašle a bronchitidy. Mléko změkčí připravený lék a zvýší pozitivní výsledek. Malé děti pro jednu třetinu sklenice mléka dostáváme jeden po druhém - dvě kapky tinktury. Pozitivní efekt přichází hned druhý den. Rovněž posílí imunitní systém dítěte a pomůže zbavit se podrážděnosti.

Propolis masť kašel

Pro kašel a nachlazení se propolisová masti používá pro vnitřní použití, proto je jeho recept obsažen v másle. Vezměte patnáct gramů propolisu, což je gram oleje. Předmístit propolis v chladničce, aby ho rošt. Pak ve vodní lázni, je třeba rozpustit máslo, a za stálého míchání, přidejte drcené propolis. Tomite asi půl hodiny. Poté musíte napnout přes dvojitou vrstvu gázy a nechat tři minuty vychladnout. Pak dobře stiskněte. Mast by měla být jasně žlutá. Nechte to několik hodin a ráno se změní na bílou.

Pro léčbu kašle u kojenců musí být kojící maminka před podáním bradavek naolejována tukem. Opatrně dávejte pozor na možné alergické reakce, pokud ne, pak můžete pokračovat v léčbě. Pro dítě ve věku od dvou do tří let se užívá jedna třetina lžičky masti. Po čtyřech letech, půl lžíce. Po šesti letech můžete použít celou čajovou lžičku masti. Pro léčbu kašle u dospělých se tento lék používá třikrát až čtyřikrát denně. Pijte čajovou lžičku čaje se zázvorem nebo horkým mlékem.

Propolis kašlového oleje

Používá se pro léčbu kašli propolis recept s olejem. Za tímto účelem rozmělněte sto padesát gramů hlavního produktu a smíchejte s kilogramem rozpuštěného másla. Teplý na vodní lázni dvacet minut. Pak přidejte trochu medu podle chuti. Použijte třikrát denně na lžíci. Můžete také použít broskev nebo rakytníkový olej. Připravený lék uchovávejte ve skleněné nádobě na tmavém a chladném místě. Malé dítě půl lžičky zředěné teplou vodou a dát dvakrát nebo třikrát během dne.

Další recepty na kašel s propolisem

Pro léčbu kašle můžete použít čistý propolis. K tomu je skladujte v období medu a skladujte v chladničce. Při prvních příznacích nemoci udržujte malý kus propolisu v ústech celý den, aniž byste žvýkali.

Děti se opravdu líbí kapky kašle s propolisem. Lze je koupit v lékárně a můžete to udělat sami. Propolis ve formě koule ponořené do sirupu nebo medu, a dát dítě. To má blahodárný účinek nejen na dýchací systém, ale také na imunitní systém a tělo jako celek.

Můžete udělat léčivé tření. K tomu vezměte dvacet gramů propolisu. Musí být čerstvý a bez nečistot. Budete také potřebovat sto mililitrů vína nebo lékařského alkoholu, láhev tmavého skla a pánev. Báze se zahřívá ve vodní lázni na 30 ° C. Přidejte jemně strouhaný propolis. Udržujte na nízké teplotě po dobu patnácti minut a pak ochlaďte. Směs se nalije do láhve a nechá se tři hodiny na chladném místě. Chcete-li dát příjemnou vůni, můžete přidat několik kapek heřmánku nebo levandulového esenciálního oleje. Pokud připravujete tření pro ošetření dítěte, pak pro základnu použijte rakytník nebo broskvový olej. Vhodné jsou také jezevčí, kozí nebo medvědí tuk.

Děti mohou dělat obklady na základě propolisu nebo mazat vatovým tamponem ze sinusů. K tomu, ve sklenici teplého mléka kapat několik kapek tinktury. Ve výši jedné kapky ročně dítě.

Pro léčbu silného kašle u dítěte roztavte kus kozího tuku a přidejte jednu třetinu lžičky farmaceutické tinktury. Pomocí tohoto nástroje promažte nohy, záda a hrudník dítěte. Nosit vlněné ponožky na nohou, oblékat dítě vřele a dát ho na postel. Krmte dětský čaj medem, s přídavkem propolisové masti na bázi másla.

Pokud jste velmi zima, pak vám léčivý čaj pomůže rychle se zahřát. V pravidelném černém nebo zeleném nápoji dejte lžičku medu, dva hrášky z černého pepře, polici hřebíčku, malý kousek zázvoru, lžičku slunečnicového oleje a dvě čajové lžičky propolisové tinktury. Pijte horký čaj a opakujte noc.

Při kašlání a běhání nosu použijte třikrát denně půl lžičky propolisu s medem a citronem.

Smíchejte tři lžíce tinktury, kukuřičného oleje a medu. Vezměte si ráno na prázdný žaludek na lžičku na dva týdny.

Pijte dva týdny třikrát denně po půl sklenici vody s dvaceti kapkami tinktury.

Využití propolisové kašlové tinktury

Kašel je ochranná reflexní reakce těla, která se projevuje jako reakce na podráždění sliznice dýchacích cest prachem, hlenem, mikroorganismy a cizími předměty. Suchý kašel se projevuje formou záchvatů a brání pacientovi v noci spát.

Kašel, během něhož nedochází k výtoku sputa, a úleva pacienta se nazývá neproduktivní.

Kašel u dětí

Když se u dětí objeví kašel, rodiče okamžitě sirupy si vezmou, ale tato léčba není pro pacienta vždy prospěšná. Mnoho sirupů proti kašli obsahuje velké množství příchutí, cukrů a konzervačních látek, což je zvláště nebezpečné pro děti, které jsou náchylné k alergickým reakcím.

Propolis kašel tinktura je přírodní produkt a má výrazný terapeutický účinek v prvních dnech léčby. Léčivé vlastnosti tohoto včelařského produktu byly známy již od starověku a byly široce používány v tradiční medicíně. Pro léčbu dětí je nutné použít tinkturu s nižší koncentrací alkoholu a samotného propolisu. Děti často odmítají pít nesladké léky, takže do tinktury můžete přidat trochu medu (za předpokladu, že dítě není alergické na včelí produkty).

Aplikace propolisu

Směs propolisu se může užívat orálně, přidávat do mléka, aplikovat na hrudník jako mast, kloktat. Všechny tyto metody pomáhají bojovat proti zánětlivým procesům v dýchacím systému a orofaryngu.

Při prvních příznacích nachlazení a začátku suchého kašle musíte dát vašemu dítěti pít horké mléko s přídavkem 5-10 kapek tinktury propolisu. Když dítě spojí tyto dvě složky, nosní dýchání je normalizováno, podráždění sliznice dýchacího ústrojí a suchý kašel je ulehčeno a zlepšení pohody. Tento nápoj je lepší pít v noci, takže efekt byl lepší.

Alkohol tinkturu lze zakoupit v lékárně nebo si to udělat sami. K tomu vezměte 50 ml 70% alkoholu a 5 gramů propolisu. Propolis se rozdrtí, nalije se alkoholem a nechá 10 dní na tmavém chladném místě. Nádoba s lékem musí být pravidelně třepána. Po 10 dnech musí být tinktura filtrována a vložena do chladničky. Můžete si vzít celou rodinu k prevenci a léčbě prvních příznaků nachlazení.

Při léčbě kašle u malých dětí je účinek léčby patrný téměř okamžitě. Již ráno ráno dítě normálně dýchá nosem a kašel se stává produktivnějším. Propolisová tinktura s mlékem nebo bez ní, dokonale zvládá akutní virové infekce dýchacích cest a ústní dutiny.

Pro profylaxi

Děti s oslabeným imunitním systémem, často nemocné s akutními virovými infekcemi, mohou pro prevenci pít tinkturu propolisu v podzimním období. Tato metoda je vhodná pouze pro osoby, které nejsou alergické na včelí produkty. Vezměte propolis po dobu 10 dnů, po které budete muset vzít přestávku na stejné období.

Kontraindikace

Zvláště opatrní, aby propolis tinktura je nezbytná pro lidi s tendencí ke zvýšení krevního tlaku. Absolutní kontraindikace jsou:

 • individuální nesnášenlivost včelích produktů;
 • anamnéza alergických reakcí;
 • kopřivka, angioedém.

Používejte s opatrností během laktace a gestace.

V léčbě akutních virových infekcí a onemocnění dýchacích cest propolis tinktura může být kombinována s jinými léky. Jedinou podmínkou je udržení intervalu 1 hodiny mezi užitím léku a tinkturou.

Kašel propolis

Propolis, přírodní produkt, má silný terapeutický účinek, který vám umožní snížit příznaky v raných fázích léčby. Kašel propolis může být použit jako samostatný produkt a jako součást léků určených k potírání různých zánětlivých procesů.

Propolis kašel

Výrobek se stal jedním z nejdůležitějších protizámrazových prostředků díky přítomnosti následujících vlastností:

 • má antimikrobiální účinek, drtivý vývoj virů;
 • posiluje imunitní systém;
 • má anticosidant vlastnosti, které zlepšují opravu a regeneraci buněk.

Propolis při kašlání lze aplikovat různými způsoby:

 1. Kousek propolisu jen žvýká jako cukroví. Stejným způsobem se používá kostka cukru namočená v alkoholické tinktuře.
 2. Pro léčbu se doporučuje provádět inhalace. V misce vroucí vody přidejte 60 gramů propolisu a 40 gramů včelího vosku. Obal s ručníkem dýchat páru po dobu deseti minut. Proveďte postup dvakrát denně.
 3. Opláchnutí roztokem (5%) propolisu a vody je předepsáno pro faryngitidu. V případě chronického průběhu onemocnění se hrdlo potřísní tinkturou (30%) propolisu zředěného v poměru 1: 2 s glycerolem.

Jak pít propolis, když kašel?

Alkohol tinktura je také vhodná pro vnitřní použití. 20-30 kapek přípravku se zředí vodou a vypije se třikrát denně. Lék se doporučuje, aby byl opilý imunokompromitovanými osobami jako prevence onemocnění na podzim av zimě. Náprava se přijímá v průběhu deseti dnů, a pak si vezmou přestávku alespoň na stejné období.

Mléko s propolisem proti kašli - jiný způsob vnitřního použití. Mléko je jedním z nejdůležitějších prostředků uchvácených k nachlazení. Interakce s propolisem účinně zvládá první příznaky nemoci, zlepšuje odolnost organismu. Sklenice mléka bude potřebovat dvacet kapek tinktury. Je vhodné pít před spaním. Pro "mazání" hrdla a odstranění lechtání, přidejte do kompozice máslo nebo kakaové máslo.

Ale jak léčit kašel s propolisem pro osoby s intolerancí na alkohol, stejně jako malé děti:

 1. Rozdrcený propolis (80 gramů) ratsirayut s máslem (půl kilogramu).
 2. Přesuňte se na parní lázeň na dvacet minut.
 3. Poté se směs zfiltruje a třikrát denně se oddělí, vytlačí se teplé mléko.

Jak užívat propolis pro kašel. Propolis dítě kašel

Lidé si dlouhodobě všimli prospěšných vlastností propolisu a často ho užívají k léčbě různých onemocnění. Je to velmi účinný a účinný lék na jakýkoliv typ kašle, je předepsán jak pro dospělé, tak pro děti, a tento přírodní lék nemá prakticky žádné kontraindikace.

Co je to propolis

Kromě medu, včely také propolis, který těsní praskliny v úlu, leští buňky, váže škůdce, a tak dále. Tato přírodní látka je silným antibiotikem a nepostradatelným terapeutickým produktem pro mnoho onemocnění. V úlech pravá sterilní čistota vládne díky propolisu. Má hořkou chuť a příjemnou medovou vůni. V úlu je propolis určen k ničení škodlivých bakterií a virů. Podobně ovlivňuje lidské tělo - zabíjí viry a přispívá k rychlejšímu zotavení.

Jak je to užitečné?

V propolisu je přítomno velké množství antibakteriálních látek. Tento nástroj má následující vlastnosti:

 • regenerační;
 • antibakteriální;
 • antiseptické;
 • hojení ran.

A pokud předtím lidé používali propolis pro kašel a jiné nemoci z rozmaru, na základě let pozorování, v roce 1954 byly jeho léčivé vlastnosti vědecky prokázány. Od té doby nejen lidová, ale i oficiální medicína doporučuje tuto látku jako přírodní léčivo. Mnoho vědeckých prací o terapii a pediatrii podrobně popsalo, jak aplikovat propolis kašel.

V jaké formě se doporučuje

Jaký druh propolisu proti kašli bych měl používat? Někteří věří, že léčivý účinek přijde jen tehdy, když si vezmete tuto lepkavou látku, extrahovanou včelaři. Často se prodává v množství podle hmotnosti. To je opravdu skvělý lék. Není to však vždy možné koupit.

Lékárníci se již dlouho naučili, jak vytvořit roztok propolisu, který má také prospěšné, zdravé funkce. To je obvykle 10% roztok alkoholu, což je velmi žádoucí v domácím lékařství hrudníku. V případě nachlazení, bolesti v krku, kašle se tato tinktura snadno ředí v požadovaných proporcích a používá se k léčbě.

Nezapomeňte na kontraindikace

Nemysli si, že propolis je neškodná látka, kterou lze aplikovat okem. Právě naopak - musíte být opatrní. Koneckonců, tento přírodní lék obsahuje obrovské množství různých sloučenin. Jedná se o esenciální oleje, pryskyřičné kyseliny, fenoly, flavonoidy a také vitální vitamíny. V propolisu je přítomen velký počet aminokyselin. Proto se jedná o velmi účinné činidlo. V žádném případě nelze použít tuto léčivou látku, nedodržení přísné formulace.

Je nutné postupně zvyšovat dávku na začátku léčby, přičemž se vezme jen malé množství propolisu, aby bylo vidět, jak na ni tělo reaguje. Může dojít k podráždění ústních sliznic, někdy se může objevit průjem a zdraví se může zhoršit. V tomto případě by se propolis neměl používat. Pokud tělo neprotestuje, je nutné do 3 - 4 dnů podat dávku doporučenou a pokračovat v léčbě.

Tento lék by měl být používán velmi opatrně u lidí, kteří trpí astmatem, kopřivkou, ekzémy, jsou náchylní k alergickým reakcím.

Mléko a propolis jsou skvělí spojenci.

Lékaři doporučují používat propolis s mlékem proti kašli. Mléko dodává léku jemnost. Zvyšuje pozitivní účinek a zjemňuje chuť. Chcete-li tento tinktura, vařit mléko a nechte ho vychladnout na takovou teplotu, že člověk může pít horké. Přidává se do alkoholového roztoku propolisu. Podíl by měl být následující: jedna část léku a tři části horkého mléka.

Pro pohodlí, když vaříte propolis s mlékem proti kašli, udělejte to. Naplňte sklenici o tři čtvrtiny horkým mlékem. A pak na jednu čtvrtinu nalijte roztok propolisu. Pít tento lék by měl být ihned po jídle. A pak se snažte nepoužít nic za půl hodiny. Nebo ho aplikujte nejdříve hodinu před jídlem.

Můžu dát dětem?

Mnozí se zajímají o to, zda je možné propolis dát dětem na kašel, a pokud ano, z jakého věku. Lékaři říkají, že tato látka pro děti do jednoho roku může být použita pouze jako obklady nebo bavlněným tamponem, aby namazaly nosní dutiny za studena. Ale uvnitř můžete použít po roce.

Propolis pro děti od kašle se připravuje v této dávce: do sklenice teplého mléka přidejte tolik kapek alkoholického roztoku tinktury jako věk dítěte. Pokud je tedy rok starý, pak pokles o jednu kapku, pokud pět let - 5 kapek, pokud 10 - respektive 10.

Buďte obzvláště pozorní k vašemu dítěti, pokud mu dáte propolis poprvé. Dbejte na to, aby nedošlo k zčervenání kůže, pokud je sliznice oteklá, nebo pokud se zdravotní stav nezhoršil. Koneckonců, je možné, že vaše dítě je alergické na med a všechny produkty s ním spojené. Nenechte si ujít tento okamžik.

Pokud všechno šlo dobře, kašel propolis bude vždy přijde na záchranu v případě dětských nemocí.

Jsou tam dětské tinktury?

Propolisový kašel tinktura je připravena dětmi sami o sobě, vyžaduje pouze koupit 10% alkohol tohoto léku v lékárně. Rozdíl v léčbě dětí a dospělých - pouze v dávce, kterou jsme již popsali výše. Řiďte se tímto principem: u dětí mladších 14 let zřeďte tinkturu ve sklenici teplé vody nebo mléka a přidejte tolik kapek jako věk dítěte.

Jak dlouho mohu používat?

Pokud se necítíte dobře v podobě studené, propolis kašel tinktura přijde na záchranu. Jeho použití by mělo být přísně měřeno třikrát denně. Měli byste také dodržovat jasný režim užívání tohoto léku: půl hodiny před jídlem nebo jednu hodinu po jídle. Dodržujte tento postup pro celou léčbu.

Je velmi důležité věnovat pozornost terapeutickému účinku. Pokud po třech až pěti dnech kašel propolis nepomůže, nevidíte žádné viditelné zlepšení, pak je lepší kontaktovat svého lékaře a změnit taktiku léčby. Možná je vaše nemoc závažnější a vyžaduje další vyšetření a konzultaci.

Ačkoli, jak ukazuje praxe, propolis kašle pomáhá v téměř 90 procentech případů. Tento úžasný přírodní lék navíc léčí nejen nachlazení a záněty, ale zároveň posiluje imunitní systém.

Propolisový olej se nepokazí

Kašel propolis může být také použit spolu s máslem. Budete muset pracovat trochu, ale v době chladného počasí můžete nezávisle připravit vynikající terapeutický nástroj pro celou rodinu, který lze aplikovat jak uvnitř, tak i venku.

K tomu je třeba vzít 10-15 gramů čistého propolisu a asi 100 gramů másla. Kousek propolisu by měl být na hodinu uložen do mrazáku a pak jej rozetřete na jemném struhadle. Ve zmrazené formě je dokonale rozdrcený.

Pak se máslo rozpustí v misce. Přidá se drcený propolis a tato směs se vloží do vodní lázně asi 30 minut. Míchejte olej pravidelně a pěnu odstraňte. Bez ochlazení přetvořte tuto směs dvojitou vrstvou gázy a odešlete do chladničky.

Propolis s olejem proti kašli lze použít pro děti: ve věku 2-3 let, dítě je dána třetina lžičky, 4-5 let je půl lžičky, po šesti letech, může být dána jedna lžička. Dospělí se doporučuje používat tento olej v množství 1 lžičky najednou. Nejlepší je pít s horkým čajem nebo mlékem. Můžete jej také jednoduše zředit v mléce nebo v horké vodě.

Tento terapeutický olej s propolisem je vhodný pro mazání nosních dutin. Bude dostačující aplikovat malé množství směsi s bavlněnými pupeny na nosní průchody. Tento postup se nejlépe provádí před spaním. Předčistěte nos hlenu a opláchněte ho teplou vodou a pak můžete promazat nosní průchody.

Pokud máte strach o silný kašel, tento olej může být také třel, aby se zahřál hrudník. K tomu, na jednu lžičku tuku, musíte přidat půl lžičky propolis tinktury zakoupené v lékárně. Zahřívejte směs teplou směsí, obcházejte oblast srdce a pár hodin zabalte pacienta vlněným šátkem nebo šátkem.

Jak se léčit s propolisem pro kašel, podle toho, jaký režim, jen si vyberete. Hlavní věc je, že tento úžasný lék pomůže vyrovnat se s chladem.