Dlouho jsem neměla horečku. Teoreticky jsem nemocný, ale teplota není. Je to špatné?

Symptomy jakékoli nemoci jsou v první řadě informace potřebné k provedení správné diagnózy. Pokud se symptom projeví implicitně nebo zcela nepozorovaně, můžete se při výběru léčby dopustit chyby. Například, osoba nakažená studeným virem, v nepřítomnosti vysoké horečky, prostě nebude vědět, co je vlastně nemocný. Chlad bez teploty nemusí být vůbec chladný.

Ne všechny infekční nemoci, včetně nachlazení, jsou doprovázeny vysokou horečkou. Mnozí z nich mají podobné a někdy přesně stejné příznaky jako nachlazení, ale mnohem nebezpečnější než ona. Obvyklé příznaky viru influenzy ptáků H1N1 jsou velmi podobné příznakům nachlazení: bolest v krku, rýma, kašel, bolestivé klouby. V tomto případě - nepřítomnost vysoké teploty. Vzhledem k nedostatku teploty, lidé infikovaní tímto virem nemusí přijmout nezbytná opatření a případ může skončit v havarijním stavu.

Normální herpes je také virová infekce, která nevykazuje vůbec žádné známky první infekce. Ale až se příště virus aktivuje, přinese příznaky, které mohou být zaměňovány s příznaky nachlazení: oteklé dásně, bolest v krku, oteklé žlázy, bolesti hlavy. Velmi vzácně je herpes doprovázen horečkou, někdy se nazývá „zima bez horečky“. A je nutné léčit tento virus jinak než běžný nádech.
Studená bez horečky - znamení silné imunity

Dalším typem infekce, jejíž projevy jsou podobné běžným rhinovirům. Způsobují zánět horních cest dýchacích. Pokud dítě nakazí rhinovirem, bude s největší pravděpodobností klesat s horečkou. Ale ne dospělého. Obvyklé příznaky jsou velmi podobné chladu - kýchání, laryngitida, bolest hlavy, dusný nos a rýma zároveň, bolest v krku. A nedostatek tepla. A k léčbě rhinovirů potřebují speciální prostředky.

Vskutku, velmi často studené symptomy, ale bez horečky, mohou signalizovat úplně jinou nemoc než banální ARVI. Existují však i takové případy, kdy nedostatek teploty v případě studené nebo dokonce chřipky ukazuje, že se dobře a včas staráte o své zdraví, a reaguje okamžitou reakcí na infekci běžného nachlazení. To znamená, že imunita má čas potlačit studené viry ještě před tím, než teplota začne stoupat.

Proč není žádná teplota?

Domů »Colds» Proč není teplota studená

Studené bez teploty - známky a příčiny

Zpravidla je slovo zima spojeno s horečkou, ale co dělat, pokud nemáte teplotu. Zima bez teploty je špatná nebo je to naopak dobré, a kdy se to stane?

Příčiny chladu bez teploty

Někteří odborníci říkají něco takového, že když není pozorována žádná teplota, je to velmi dobré znamení. To znamená, že se tělo vyrovná s chladem bez jakýchkoliv následků. Ale je to pravda?

Ano, to se stane, ale obvykle všichni lidé mají tuto nemoc s horečkou, a když není horečka, pak byste měli přemýšlet o tom, zda je vše v pořádku s vámi. Můžete mít vážný problém s imunitou.

Obecně platí, že každý má svůj vlastní názor. Koneckonců, kolik lidí, tolik názorů na stejnou otázku.

Připomeňme si, že horečka je velmi důležitým příznakem, pomocí kterého můžete určit, zda se jedná o nemoc nebo o její nepřítomnost. Koneckonců, pokud není nikdo nebo jiný příznak nebo je špatně vyjádřen, pak to může velmi špatně ovlivnit diagnózu. Koneckonců, lékař může omylem předepsat léčbu, kterou potřebujete.

Příznaky a příznaky zimy bez horečky

Nesmíme však zapomenout ani na to, že ne všechny choroby mají ve svém seznamu příznaků zvýšenou teplotu. Také si připomínáme, že nepřítomnost teploty je velmi dobrým znamením, to znamená, že vaše imunita je velmi silná. Vzpomeňte si na hlavní příznaky onemocnění:

Samozřejmě, když nejsou žádné známky chladu, mnoho lidí se prostě začne obávat, že něco není v pořádku, že něco není normální.

Je chladný bez teploty nebezpečný? Obecně platí, že pokud nemáte horečku, pak to může být velmi, velmi dobré. Koneckonců, vaše tělo dokonale zvládlo svou práci. Ale je tu další pozice. Možná jste sebrali úplně jiný virus, jehož příznaky nezahrnují teplotu.

Hlavní věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že pokud si všimnete jakýchkoli příznaků nachlazení, měli byste okamžitě začít s léčbou, abyste se co nejdříve zotavili. Koneckonců, nezapomeňte, že můžete snadno infikovat všechny osoby, které potkáte. Tak se postarejte nejen o sebe, ale i o ostatní lidi kolem vás. A nenechte se zavěsit jen na jeden projev nemoci, jako je teplota.

Studená bez teploty

Odpovědi:

Chronická angína je diagnóza. Stále častěji budete mít takové exacerbace BEZ teploty - nedostatek, který naznačuje, že jste nemocní svou "domácí" infekcí, na kterou je imunitní systém přizpůsoben (nebo spíše nevidí patogen!) Existuje důvod věřit, že postupem času Rozvíjí se komplikované formy infekce: artritida, revmatická choroba srdce, problémy s krevními cévami, včetně koronárních, atd. Kouzla. Musíte provokativně léčit xp. tonzilitida (nejčastěji se jedná o hemolytický streptokok, ale existují i ​​jiné mikroby).
Musíte si promluvit s lékařem. Pokud neexistuje žádný kontakt, pak jen řekněte, že jste pil tak mnoho jakýchkoliv tablet aspirinu a paracetamolu, že se houpáte a teplota klesla "pod základní desku". Musí vystoupit. A nechte ho pozorně poslouchat srdce!

lissobaka

červené hrdlo je důvod, proč vás nechat v nemocnici.

Amalie

Měřili jste teplotu elektronového stupně? Pokud ano, pak zemřete rtuť

Ilja burnat

Make ředkvičky s medem! a nepředstírají.

Julia Egorovskaya

Nemusí to být teplota.
Pijte čaj s medem a citronem. Na noc - sklenici teplého mléka s tabletkou aspirinu. Ráno to bude snazší.
Tablety jako Sandra a Hyporamine pomáhají velmi dobře.

Diana Tilegenova

Pokud jste změřili teplotu pomocí elektronického teploměru, změřte pomocí rtuti. Pokud má stejný výsledek, znamená to, že máte mírné nachlazení, které je pro tělo těžké tolerovat. Jste léčeni jako obvykle, ale v tomto případě není nutné tablety polykat, což snižuje teplotu. Je lepší podstoupit léčbu lidovými prostředky (čaj s citronem a mátou, nebo med, teplé mléko na noci, láhve s horkou vodou na zadní straně atd.). Existují případy a naopak, člověk má teplotu 37,8 nebo vyšší a cítí se skvěle. Nemocniční lékař by měl dávat již v případě bolesti v krku nebo mokra.
Pokud se tento stav nejde pryč po dobu maximálně 2 týdny, a teplota není vše, pak byste měli začít bát a jít k lékařům, kteří se zabývají infekcí - možná máte vnitřní infekci, která musí být pečlivě ošetřena.

Prostě lana

Záleží na lékaře, pro nás, například, je to škodlivé, pouze při teplotě, která dává nemocenské.

Juliana krásná

Čaj s malinovou marmeládou

Jak léčit chřipku bez horečky

Stává se chřipka bez horečky? Tuto otázku položili mnozí pacienti. Chřipka je považována za velmi zákeřnou chorobu, a jakmile se projeví ve vás, je nutné ji okamžitě začít léčit: pokud se tak nestane, pak v budoucnu to povede k velkým finančním nákladům.

V dnešní době je každý člověk tak často vystaven chřipce, že téměř od prvních dnů nemoci může určit stav svého těla. Lidé nejčastěji diagnostikují chlad. Ale i taková zdánlivě jednoduchá choroba může být způsobena virovými infekcemi, které postihují horní respirační trakt a nosohltan.

Příčiny chřipky bez horečky

Pokud se nebudete moc ponořit do lékařské terminologie, pak nejaktivnější jsou rinoviry. Když vstupují do lidského těla, dochází k procesu reprodukce v sliznici nosohltanu, což dále vede k rozvoji zánětlivého procesu v horních dýchacích cestách, což má za následek vznik chřipky a chřipky. Obvykle se takový stav vyskytuje v chladném období a mnoho lidí je trápeno stejnou otázkou: proč v tomto období? Odpověď je jednoduchá: protože některé viry jsou považovány za sezónní, uvězňují nás v zimě.

Lékařští odborníci s jistotou identifikují 2 další důvody. Především je to pravděpodobnost čistě fyziologického výskytu chřipky bez teploty. To znamená, že během období ochlazování působením studeného vzduchu se přívod krve do sliznice mění natolik, že vede ke snížení produkce hlenu. V takovém okamžiku začnou viry vstupovat do dýchacího traktu a rychle se množit.

Dalším důvodem je, že vzhledem k chladnému počasí jsou obrana těla snížena. Imunita je tak snížená, že vytváří příznivé prostředí pro viry a infekce. A pokud člověk má chřipku, která se vyvíjí bez horečky, pak lze bezpečně říci o síle imunity nemocného, ​​který se aktivně vyrovná se škůdci bez účasti hypotalamu, který je zodpovědný za funkci těla produkci ochranných protilátek.

Mnoho lékařských odborníků ale tvrdí, že zvýšená ochranná funkce těla ve vztahu k infekcím v procesu hypotermie není ničím jiným než mýtem.
Chřipka je způsobena virem, který se šíří ve vzduchových kapičkách nebo v důsledku přímého kontaktu, když je osoba v blízkosti zdroje infekce.

Příznaky chřipky bez horečky

Jaké jsou příznaky takové nemoci? Inkubační doba chřipky bez teploty je v průměru 2 až 3 dny. Člověk se začíná objevovat nepříjemné pocity v nose a krku, kýchání a rýma. Pokud důvěřujete lékařským statistikám, uvádí se, že 60% lidí se začíná stěžovat na kašel a 40% na bolest v krku. U všech pacientů se rozvine rýma, ale ne každý má zvýšenou tělesnou teplotu.

Hlavním příznakem projevu chřipky jsou vodní výtok z nosu. Po několika dnech jsou mnohem silnější a získávají nazelenalý odstín. Kašel se připojí k nachlazení: zpočátku je suchý a pak se postupně vyvíjí do mokrého.

Pokud nemoc nezpůsobila komplikace, pak doslova v týdnu chřipka ustoupí. Kašel však může přetrvávat po dobu 2 týdnů a rozvinout se do bronchitidy, tracheitidy nebo laryngitidy.

Během těhotenství se může chřipka vyskytnout i bez horečky. Nezapomeňte, že chřipka bez teploty se může vyskytnout u malého dítěte, ale většinou v nich stoupá, a takový jev je zřídka viditelný v lékařské praxi, protože malé tělo se stále tvoří a reakce imunitního systému v tomto případě je akutní. To je důvod, proč u dětí jakýkoli kašel vyžaduje vyjasnění důvodů jeho vzniku, takže později nesmí chybět faryngitida, laryngitida nebo bronchitida.

V nejběžnějších případech je chřipka bez horečky diagnostikována bez větších obtíží.

Jak léčit toto onemocnění

Léčba nachlazení nebo chřipky byla studována a popsána v 16. století před naším letopočtem, ale na tyto nemoci stále neexistuje lék. My, jako obvykle, nevyléčíme, ale pouze zmírníme jejich příznaky.

Antibiotika proti chřipce a nachlazení se nedoporučují, protože nepůsobí na viry, které tento problém způsobily.

Léčba chřipky bez horečky se doporučuje provádět dlouhodobě osvědčenými metodami. Pokud máte první příznaky nemoci, je doporučeno, aby vaše nohy byly dušené suchou hořčicí v pánvi nebo si otřete nohy terpentýn masti nebo vodky, a pak okamžitě na teplé ponožky. Těhotné ženy během chřipky bez teploty nemohou takové postupy provádět. Doporučuje se nosit teplý šátek kolem krku a vlněné ponožky na nohou.

Můžete pít čaj s citronem a medem, stejně jako zázvor, pro každého. Pokud dojde k zčervenání hrdla a objeví se kašel, pak inhalace na bázi pupenů borovice, šalvěje, eukalyptu, jedlé sody, alkalické minerální vody bude dobrým pomocníkem. Snažte se je udělat 2x denně, ráno a večer: ráno - hodinu před odjezdem a večer - 1,5 hodiny před spaním.

K účinnému vyléčení kašle je nutné pít teplé vývary z šípku, tymiánu, meduňky, podbělu, eleganta, ale nezapomeňte na mléko s alkalickou minerální vodou a v noci - s máslem. Je třeba mít na paměti, že horké mléko zpomaluje uvolňování sputa, a proto se ho snažte vypít v malých doušcích.

Pokud není teplota, ale chřipka má bolesti v krku, pak je nejlepší provést ošetření na základě oplachování. Je pravda, že velký počet receptů, ale řešení s přidáním sody, soli a jódu je považován za nejčastější. Můžete kloktat s heřmánkem. Roztok furacilinu má dobrý účinek: opláchnutí by mělo být prováděno tak často, jak je to možné, nejméně 5-6 krát denně.

Kašel v krku způsobuje podráždění, a proto se jeho záchvaty vyskytují poměrně často. Chcete-li se zbavit tohoto problému, můžete opláchnout hrdlo roztokem chloridu sodného a vody.

K dispozici je také recept na směs, která musí být přijata ústně, aby se zmírnilo bolest v krku. Chcete-li připravit, vezměte 100 g medu a šťávy z 1 citronu. Tento nástroj se užívá 2x denně po dobu 2 lžiček. Pro léčbu rýmy doma, můžete si kapky na nos: je třeba vzít čerstvé mrkvové šťávy a řepy s přidáním medu. Během dne odkapáváme do nosu naučený lék, 5-6 kapek. Nezapomeňte na známý balzám "Star". S ní udělejte bodovou masáž křídel nosu a otřete nos mezi obočí.

Pokud jste během těhotenství zavaleni chřipkou, léčba by měla být prováděna s pomocí lidových léků nebo léků, které jsou bezpečné pro zdraví nenarozeného dítěte.

Pokud dáváte přednost možnosti lékařské léčby, pak kašel, můžete použít směsi vykašlávání - například sirupy na bázi Althea a pertussina. Další možností léčby je užívání tablet, jako je Tusuprex a Mukaltin. Pro léčbu rýmy můžete použít známý Naphthyzinum, Sanorin, Galazolin.

SARS bez horečky u dospělých: dobré nebo špatné, jak léčit akutní respirační infekce

Většina dospělých sdružuje infekční onemocnění s vysokou horečkou.

Teploty nad 37 stupňů často vznikají v důsledku boje těla s bakteriální infekcí a viry při akutních respiračních infekcích.

Lékaři doporučují nepoužívat tablety na teplotu, pokud nepřekročí 38 stupňů. Často však existují ARVI a akutní respirační infekce bez známek teploty, je důležité pochopit, proč se to děje.

Důvody

Jak víte, normální teplota je 36,6 stupně. Někdy u dospělých umožňují kolísání až 37 stupňů.

Infekce bez teploty ve většině případů znamená:

 • oslabení imunitního systému
 • vyčerpání tělesných rezerv
 • infekce je způsobena nižší rezistencí.

Nízké sazby často ukazují, že člověk nemá žádný morální ani fyzický odpočinek, a jsou zde také problémy s ochrannou funkcí těla, a pak se projeví symptomy.

Když imunitní funkce začne pracovat špatně - je spojena s rozvojem infekčního onemocnění. Pokud se například u dospělých střídají virová nebo jiná mikrobiální infekce, tělo nemá čas se zotavit, protože je oslabeno předchozí patologií.

Sharp výbuchy nové nemoci (i ARD) se často stávají nadměrným zatížením imunitního systému, a to i pro dospělé, což ovlivňuje nedostatečnou reakci tělesného termoregulačního přístroje.

V některých případech může dojít k virové infekci bez horečky, pokud je dysfunkce hypotalamu, která není neobvyklá s těžkou intoxikací těla.

Jednou z několika funkcí hypotalamu u dospělých je kontrola procesů termoregulace v těle. Jak víte, hypotalamus je velmi citlivý na účinky toxických látek. Tato část mozku je zodpovědná za stabilitu vnitřního prostředí těla.

Během otravy, která je považována za nedílnou součást ARVI, se u dospělých může vyskytnout dočasná porucha hypotalamu, která ovlivní práci termoregulačního systému.

Příznaky

Symptomy bez teploty nejsou specifické, proto je obtížné stanovit normální teplotní hodnoty u lidí bez teploměru.

SARS u dospělých může být projednáno, pokud se vyskytnou následující příznaky i bez horečky:

 1. rýma, potíže s dýcháním v nose, sliznice,
 2. bolest v krku, otok nosohltanu,
 3. kýchání
 4. suchý kašel, který jde do vlhka,
 5. bolest svalů, pocit bolesti celého těla.

Většina akutních respiračních infekcí začíná bolestmi v krku, sliznicemi z nosní dutiny a celkovou slabostí. Vzhledem k tomu, že teplota je zároveň na normální úrovni nebo je příliš nízká, má osoba:

Pokud se během ORZ stane normální teplota (hypotermie), měli byste se poradit se svým lékařem.

Kašel s ARVI bez horečky

Nejprve musíte pochopit, proč je kašel s ARVI. Kašel je obranná reakce lidského těla. Při použití reflexu proti kašli se dýchací cesty chtějí zbavit sputa a omezit podráždění dýchacích cest v důsledku odpadních produktů bakterií a virů.

Pokud je kašel v případě ARD a ARVI, ale není teplota, pak častěji pacienti neprovedou léčbu a nadále vedou normální život.

Tato situace je nebezpečná v tom, že osoba je zdrojem infekce a samotná choroba se může dostat do bakteriální patologie.

Když se kašel s chřipkou zvyšuje, může to být důsledek šíření zánětu v dolních částech dýchacího ústrojí, které vyžaduje urgentní léčbu.

Pokud se teplota dále nezvýší, pak to znamená vážné problémy s imunitním systémem. To může být argumentoval, že tělo není zápasit s problémem, a lidský stav se zhoršuje.

Léčbu je nutné zahájit okamžitě u lékaře, protože u dospělých může být tento stav komplikován bronchitidou a pneumonií. Navíc může být akutní proces chronický, což způsobuje faryngolaryngitidu nebo prodlouženou bronchitidu.

Pokud je člověk kašel, je nejlepší se poradit s lékařem bez ohledu na přítomnost nebo nepřítomnost teploty. Je snazší předcházet nebezpečným komplikacím než je léčit.

Diagnostická opatření

Diagnostika akutních respiračních virových infekcí bez horečky je obtížnější než akutní respirační infekce. Zvýšené teploty jsou součástí symptomů klasického virového onemocnění.

Pokud není teplota, měli byste zkontrolovat tyto příznaky ARVI:

 • kdy a jak infekce projevuje symptomy
 • jaký typ kašle,
 • Jak se uvolňuje sputum a hlenová tekutina?

Mělo by se také posoudit, zda se v regionu vyskytuje negativní epidemiologická situace, místa studia nebo práce.

Pro přesnou identifikaci typu patogenu budou vyžadovat laboratorní testy, které detekují virové antigeny. V tomto případě pomocí imunofluorescenční reakce nebo detekce protilátek proti virům.

Pro objasnění diagnózy a léčbu onemocnění, odstranění symptomů, je někdy nezbytné provést sérologickou reakci ve spárovaných sérech, jsou vysazeny na začátku onemocnění a v procesu eliminace onemocnění.

Léčba ARVI bez horečky

Jak již bylo zmíněno dříve, nedostatek teploty v případě SARS často ukazuje na nedostatečně silnou imunitní obranu.

Proto je třeba především podporovat imunitní systém, například poskytnout člověku odpočinek, chránit před psycho-emocionálním stresem a dalším stresem.

Léčba zahrnuje také dobrou výživu a obnovení spánkových vzorců.

Pokud se vyskytnou příznaky akutních respiračních virových infekcí a celková slabost těla, léčba zahrnuje procedury oteplování:

 • pít teplý nápoj
 • Vezměte si koupel s teplou nohou
 • zabalte teplou deku
 • Zahřejte si nohy pomocí vyhřívané podložky a nosí teplé ponožky.

Toto ošetření může být použito jednotlivě nebo v kombinaci. Měli byste se oblékat v teple, vyhýbat se průvanům a pravidelně větrat místnost tak, aby měla infekce menší šanci dostat se do těla.

Pro udržení a posílení imunitního systému je třeba přijmout adaptogenní prostředky, například tinktury:

Můžete si vzít tyto léky na měsíc nebo dva.

Aby imunitní systém plně fungoval, je důležité dostatečně zásobit tělo všemi stopovými prvky a vitamíny. Pro normální fungování orgánu by měl: t

 • jíst vyvážený
 • užívat multivitaminový lék.

Symptomatická léčba SARS a akutních respiračních infekcí s normální teplotou je charakterizována užíváním léků. Léčbu antivirotiky je nutné zahájit nejpozději druhý den po nástupu onemocnění:

 1. Léčiva inhibující neuraminidázu: Relenza, Tamiflu,
 2. adamantanová řada: rimantadin,
 3. interferonové induktory: cykloferon.

Léčba rýmy vazokonstrikční nosní spreje nebo kapky: NOK-spray, Naphthyzinum. Při kašli je dobré užívat vykašlávací (mukolytické) léky: Solvin, mukaltin a další.

Pokud se vyskytnou alarmující příznaky, můžete po konzultaci se svým lékařem vypít multivitamin nebo kyselinu askorbovou.

Video v tomto článku s Dr. Komarovským odpovídá na otázku o SARS a nepřítomnosti teploty.

Proč někteří lidé nemají zimu s chladem?

Teploty jsou téměř vždy doprovázeny ARVI.

Ale s jednoduchým ORZ to nemusí být.

V mém případě dítěte se například teplota studené zimy nikdy nezvyšuje.

Ale pokud máte bolest v krku, pak v tomto případě výrazné zvýšení tělesné teploty.

Myslím, že čím těžší je forma běžného nachlazení, zejména pokud je způsobena infekcí (ARVI, chřipka), pak se teplota musí zvýšit. Protože tělo odolává výsledné infekci. Pokud není teplota, pak je to běžné nachlazení.

Pokud člověk nemá na zimu horečku, pak lze s jistotou říci, že má silnou imunitu. Pokud člověk nikdy nemá teplotu, pak má štěstí, příroda mu udělila vynikající imunitu. Stává se také, že zima může zmizet bez nárůstu tělesné teploty, prostě proto, že například člověk začal být léčen včas, nebo proto, že byl způsoben takovými „silnými“ viry.

Vzpomínám si, že v mém dětství byla teplota ve věku 3 až 4 let, teď jsem 55 let, během mého života jsem byla nachlazení, ale nikdy neměla horečku, všechno, co lidé mají, rýma, kašel, bolest. Odpověděl jsem, že mám vysokou imunitu a neumožňuje rychlé šíření viru po celém těle a zvýšení tělesné teploty a naopak, osoba s nízkou imunitou je rychle napadena viry, a proto teplota stoupá (jak je známo, tělo tímto způsobem bojuje s tímto onemocněním) Imunita neumožňuje zvýšit teplotu, ve druhé - s pomocí teploty, tělo bojuje s nemocí, existuje jeden rozdíl mezi nimi, v prvním případě nejsou žádné komplikace, v druhé - nemoc může zanechat komplikace, obvykle v důsledku zvýšení teploty..Příroda nás vytvořila krokovou ochrannou bariérou v boji proti nemoci. Takže mi to profesor vysvětlil.

Někdy nachlazení nastává bez horečky, pro některé lidi je to v pořadí věcí, pro jiné - mimořádně vzácný případ.

Tato skutečnost je vysvětlena skutečností, že virus, který vstoupil do těla, se ukázal být spíše slabý, nebo že k němu již byly vytvořeny protilátky. Výsledkem toho bylo, že se s ním takřka vyrovnalo na „lokální“ úrovni, bez dodatečných rezerv.

Kromě toho může být nedostatek teploty způsoben genetickou predispozicí. U některých lidí je imunita zpočátku velmi silná a jednoduše neumožňuje růst virů v plné síle.

Mohu předpokládat, že je to důsledek skutečnosti, že tělo nebojuje, a proto bude déle trvat i chlad. To také není dobré. No, a já vím jistě, že virové nebo infekční onemocnění, a to může postupovat jako obyčejné nachlazení, dává teplotu pouze ne dříve než třetí den nemoci.

To je špatná imunita (bohužel poměrně častý výskyt. Když je tělo silné, bojuje proti nemoci samotné a je to doprovázeno horečkou. Proto jsem během chladného období užíval antivirotik Amiksin, chrání tělo a zvyšuje imunitu.

SARS a chřipka, které se vyskytují bez zvýšení tělesné teploty, nejčastěji indikují depresivní stav lidského imunitního systému, a navíc se tento průběh onemocnění může objevit s malou infekční dávkou virů as relativně mírnou formou onemocnění.

Ne všechny infekční nemoci, včetně nachlazení, jsou doprovázeny vysokou horečkou. Mnozí z nich mají podobné a někdy přesně stejné příznaky jako nachlazení, ale mnohem nebezpečnější než ona. Obvyklé příznaky viru influenzy ptáků H1N1 jsou velmi podobné příznakům nachlazení: bolest v krku, rýma, kašel, bolestivé klouby. V tomto případě - nepřítomnost vysoké teploty. Vzhledem k nedostatku teploty, lidé infikovaní tímto virem nemusí přijmout nezbytná opatření a případ může skončit v havarijním stavu.

Normální herpes je také virová infekce, která nevykazuje vůbec žádné známky první infekce. Ale až se příště virus aktivuje, přinese příznaky, které mohou být zaměňovány s příznaky nachlazení: oteklé dásně, bolest v krku, oteklé žlázy, bolesti hlavy. Velmi vzácně je herpes doprovázen horečkou, někdy se nazývá „zima bez horečky“. A je nutné léčit tento virus jinak než běžný nádech.

Studená bez horečky - znamení silné imunity

Dalším typem infekce, jejíž projevy jsou podobné běžným rhinovirům. Způsobují zánět horních cest dýchacích. Pokud dítě nakazí rhinovirem, bude s největší pravděpodobností klesat s horečkou. Ale ne dospělého. Obvyklé příznaky jsou velmi podobné chladu - kýchání, laryngitida, bolest hlavy, dusný nos a rýma zároveň, bolest v krku. A nedostatek tepla. A k léčbě rhinovirů potřebují speciální prostředky.

Vskutku, velmi často studené symptomy, ale bez horečky, mohou signalizovat úplně jinou nemoc než banální ARVI. Existují však i takové případy, kdy nedostatek teploty v případě studené nebo dokonce chřipky ukazuje, že se dobře a včas staráte o své zdraví, a reaguje okamžitou reakcí na infekci běžného nachlazení. To znamená, že imunita má čas potlačit studené viry ještě před tím, než teplota začne stoupat.

Pokud tedy pozorujete příznaky nachlazení, ale bez horečky, je možné, že váš imunitní systém již úspěšně porazil nemoc tak rychle, že jste si nevšimli, zůstal jen výtok z nosu. Ale možná jste onemocněla něčím jiným?

Proč není studená teplota

Proč není žádná teplota?

nikdy teplota! i při velmi špatném chladu a velmi špatném zdravotním stavu je teplota maximálně 36,6! Přichází s tím někdo?

Nikdy není teplota ani při velmi špatném chladu as velmi špatným zdravotním stavem teplota nepřekročí 36,6! Kdo se s tím setkal? Co mám dělat? Řekněme, že není imunita! Můžete vědět, jaké testy můžete vzít na úroveň imunity?

Mám stejný příběh. Stává se to tak špatně, rýma, pálení v krku, bolesti těla, kosti, jako by byly zkroucené. A teplota sotva narůstá 37 někdy 37,1. a pak, pokud je teploměr dlouhá. Horor. Často se to stává!

A mám stejný příběh. Stává se to tak špatně, rýma, pálení v krku, bolesti těla, kosti, jako by byly zkroucené. A teplota sotva narůstá 37 někdy 37,1. a pak, pokud je teploměr dlouhá. Horor. Často se to stává!

To se děje, pokud nedochází k intoxikaci těla.

Takže, vaše tělo se dobře vyrovná s toxiny, které produkují a uvolňují viry a mikroby.

Stává se mi to. Vlastně nemám dost nemocných, vystoupím s lehkým strachem, abych tak řekl. Pro prevenci odkapávání Derinatu je dobře podporovaná imunita

u moei svekrovi nikogda ne bilo temperaturi

Lidé, myslím, že je to nový druh viru, protože mnozí ho mají a myslím si, že ho uměle odstranili tak, že nedávají nemocnou dovolenou, máme stejnou cestu - není teplota, nemoci a v posledních letech také nemám žádnou teplotu.

23.12.2011 1:14 PM (odpověď pro: annastas)

nic zvláštního, vitamíny, no, začal jsem nutit dítě jíst více ovoce

Já taky. Velmi zřídka, teplota stoupá a pak - ne více než 37,5. toto je strop.

darovat krev pro leukocyty

s největší pravděpodobností je snížíte

Mám stejný odpad. od 15 let tak. moje teplota je správný lékař řekl v ústech, takže co. Tento střevo.

Nemám také žádnou teplotu, když jsem nemocný. A lékaři okamžitě teploměr strčil. V normálním stavu, mám teplotu 36. Zeptal jsem se lékařů, řekli zvláštnost těla, stejně jako tlak všech různých. Nejsou žádné problémy se štítnou žlázou. A velmi zřídka onemocním. Nachlazení není moc těžké. Nebojte se, tak jsme se narodili.

Prakticky se to nestane. Ale jednou to bylo. Poprvé za 10 let 38.3. Nemohl jsem vstát, ale Dasha byla velmi malá.

V průběhu let se jen změníme. Nejsme malí. Že mají takovou akutní reakci.

Ano, já sám jsem slabý, možná ještě slabší než dcery. Sinusitida byla před rokem hrozná, bronchitida 2 kusy ročně, dobře, o faryngitidě obecně mlčí. To vše bez teploty.

Teď mám bronchomunální nápoj, abych to nějakým způsobem zmírnil. Dětský lékař doporučil :))

Katya B. Díky za vysvětlení jsem také zmatená, že to znamená, že nemám moc času. )

Jakmile to bylo 37,1 (pro střevní infekci) - myslel jsem, že půjdu na předky, bylo to tak špatné a bylo to z toho, že to bylo horké nebo studené (a samozřejmě intoxikace). Jak se 40 lidí děje, obecně k dispozici, ttt.

Je to zajímavé, ale když moje teplota každý večer stoupne na 37 a 1, 37 a 3 během posledního roku, není tam vůbec žádný zima. toto je co (

v mých ranních hodinách, nejčastěji se nevyskytuje nad 35,8, a když onemocním, není to více než 35,1 a necítím se lépe než na 40 (bylo to, ale v raném dětství)

Moje životní teplota je 35,5, pro mě je horečka 36,6-37, začnu umírat tiše, ale nikdo mi nevěří: (:)) Možná je to kvůli nízkému krevnímu tlaku, mám 90 až 60 let.

A v tlaku a ve štítné žláze, zdá se.

Těžko pod tlakem. 90/60 je moje norma, to se stává až 70/40 a teplota je 36,6. Všichni lidé, samozřejmě jiní.

Také jsem onemocněl s ARVI bez horečky. Ale podle mého názoru jsou to ORVI. Ale když to byla laktostáza nebo otrava jídlem - a dosáhla 39.

Nedávno jsem právě četl: čím vyšší teplota stoupá, tím více tělo bojuje proti onemocnění.

Moje tchyně také nikdy nemá horečku, takže je nemocná 2 týdny.

Lidé! Nic takového!

Bolesti hlavy s chladem

Zřídka má člověk během zimy bolest hlavy. Takový symptom výrazně zvyšuje malátnost, zhoršuje kvalitu života. A vezmeme-li v úvahu, že zima nejčastěji trpí chladem, pak je těžké takový stav závidět. Proč je tu hlava s chladem? A jaké metody by se měly léčit?

Proč máte bolesti hlavy se zimou?

Bolesti hlavy během nachlazení jsou běžným jevem, zejména na samém počátku vývoje onemocnění. Současně je horečka, zimnice, závratě. Následující faktory vyvolávají vznik bolesti hlavy: t

 • Zvýšený tlak intrakraniální tekutiny na sliznici mozku.
 • Intoxikace organismu.
 • Zapálené nosní dutiny nosu.

  Zvýšený tlak se někdy stává „zásluhou“ samotného člověka. Kýchání, šňupání nebo aktivní foukání nosem může způsobit bolest hlavy. V takových případech se koncentruje v oblasti nosu a očí. Můžete se zbavit tohoto typu bolesti odstraněním dýchacích cest, stejně jako odstranění příznaků kašle a rýmy.

  Při nachlazení je bolest obvykle velmi závažná a je doprovázena horečkou. Je lokalizován nad obočím, v čele a chrámy. Někdy je tlak na oči. Ačkoli vzhled bolesti hlavy s horečkou není nejpříjemnější událostí, znamená to, že se tělo snaží vyrovnat s virem, který ho zasáhl.

  Stává se, že chlad a jeho doprovodné „radosti“ v podobě zimnice a slabosti jsou u konce, ale bolest hlavy zůstává. Proč Po úspěšném uzdravení tělo přepne bolest hlavy na chronický „režim“, takže může bojovat i s nebezpečnými viry. Abychom se vyhnuli takové „věčné“ indispozici, měli bychom se po každém zchladnutí nechat ležet. Doba zotavení je nutná, aby se imunitní systém vrátil do normálu a přestal být "strachem" všeho.

  Bolest hlavy „ve společnosti“ s vysokou horečkou, nevolností a zvracením může být příznakem nebezpečné nemoci, meningitidy.

  Už je mi 34 let. Prosím, řekni mi, proč nikdy nemám vysokou horečku, když mám nemoc (virová infekce, zima)? Koneckonců, jeho přítomnost naznačuje, že tělo bojuje s infekcí. Navíc je to signál pro člověka - něco je špatné. A jakmile jsem to měl takhle: Kašlu jako jsem se probudil v noci - už mokrý. Myslím, že jsem kašel - je to z cigaret, je to mokré - je to asi špatný sen. A on pracoval, nebral ani nemocnici. Proč si to vzít? Kašel? Ukázalo se, že mám pneumonii. A tento zánět mi dal komplikaci v plicích, která bude trvat celý život. Pokud si to slovo vzpomínám správně, pak se nazývá "pneumoskleróza".

  A teď v Moskvě začal chlad. Nedávno, tak chladno, byl pocit, že kosti doslova ztuhnou. A žádná teplota - nic na ráno.

  Prosím, řekněte mi, proč nikdy nemám vysokou teplotu, co je důvodem? A někdy se cítíte tak mizerně - rychle se unavíte, chodíte po chodbě, doslova se vlíte, v noci se hodně potíte. A ty si myslíš - ať vydělala nadměrně, a v noci noční můry sní, nebo zase nemocné, a teplota není.

  Děkuji předem za vaši radu.

  Skutečná reakce teplotní reakce, kterou máte, nemá diagnostickou ani prognostickou hodnotu.

  Pokud jde o stížnosti, měli byste se poradit s lékařem, bez ohledu na to, zda jsou doprovázeni vysokou horečkou nebo ne.

  Studené bez teploty - známky a příčiny

  Zpravidla je slovo zima spojeno s horečkou, ale co dělat, pokud nemáte teplotu. Zima bez teploty je špatná nebo je to naopak dobré, a kdy se to stane?

  Příčiny chladu bez teploty

  Někteří odborníci říkají něco takového, že když není pozorována žádná teplota, je to velmi dobré znamení. To znamená, že se tělo vyrovná s chladem bez jakýchkoliv následků. Ale je to pravda?

  Ano, to se stane, ale obvykle všichni lidé mají tuto nemoc s horečkou, a když není horečka, pak byste měli přemýšlet o tom, zda je vše v pořádku s vámi. Můžete mít vážný problém s imunitou.

  Obecně platí, že každý má svůj vlastní názor. Koneckonců, kolik lidí, tolik názorů na stejnou otázku.

  Připomeňme si, že horečka je velmi důležitým příznakem, pomocí kterého můžete určit, zda se jedná o nemoc nebo o její nepřítomnost. Koneckonců, pokud není nikdo nebo jiný příznak nebo je špatně vyjádřen, pak to může velmi špatně ovlivnit diagnózu. Koneckonců, lékař může omylem předepsat léčbu, kterou potřebujete.

  Příznaky a příznaky zimy bez horečky

  Nesmíme však zapomenout ani na to, že ne všechny choroby mají ve svém seznamu příznaků zvýšenou teplotu. Také si připomínáme, že nepřítomnost teploty je velmi dobrým znamením, to znamená, že vaše imunita je velmi silná. Vzpomeňte si na hlavní příznaky onemocnění:

  Samozřejmě, když nejsou žádné známky chladu, mnoho lidí se prostě začne obávat, že něco není v pořádku, že něco není normální.

  Je chladný bez teploty nebezpečný? Obecně platí, že pokud nemáte horečku, pak to může být velmi, velmi dobré. Koneckonců, vaše tělo dokonale zvládlo svou práci. Ale je tu další pozice. Možná jste sebrali úplně jiný virus, jehož příznaky nezahrnují teplotu.

  Studená a nízká teplota

  Kupodivu, ale kombinace dvou jevů, jako je studená a nízká teplota, může dobře dojít. Co je však důvodem takového atypického stavu? Jaká opatření by měla být přijata s poklesem tělesné teploty na pozadí zimy?

  Nikdo není překvapen zvýšením teploty během zimy, protože je to adekvátní reakce těla na infekční proces, ale v některých případech se všechno děje opačně. Je známo, že vysoká tělesná teplota je nezbytná pro normální boj proti virům a bakteriím. Lékaři ani nedoporučují chrlit teplotu, pokud nepřekročí 38 stupňů. Proč někdy teplota klesá?

  Příčiny poklesu teploty během nachlazení

  Normální tělesná teplota je považována za teplotu, která je v rozmezí 36-37 stupňů Celsia. Samozřejmě, že jsme všichni jiní a někteří lidé mají své vlastní vlastnosti, včetně teplotního režimu těla.

  Snížení tělesné teploty během zimy zpravidla indikuje oslabení těla, jeho vyčerpání a významné snížení rezistence. Snížení teploty často znamená problémy s imunitním systémem těla, duševní nebo fyzickou únavou.

  Snížení imunitní obrany může být způsobeno koinfekcí. Například, pokud pacient před nástupem nachlazení měl nějakou virovou nebo bakteriální infekci, pak je přirozené, že jeho tělo bude oslabeno předchozí nemocí. Náhlý nástup nového onemocnění (zima) je nadměrným zatížením těla, které vede k takové reakci.

  V některých případech může být pokles nízké tělesné teploty během akutních respiračních infekcí způsoben poškozením hypotalamu v důsledku intoxikace. Jde o to, že termoregulace těla je řízena hypotalamem (část mozku), která je velmi citlivá na toxiny. S intoxikací (který je často známý s chladnou), (dočasná) aktivita hypothalamus může být poškozená, který vede k poruše kontroly nad thermoregulation.

  Nízká teplota pro nachlazení u dětí

  U dětí mladších 3 let je častým jevem snížení tělesné teploty během akutních respiračních infekcí. Lékaři to vysvětlují, že ještě není plně vytvořený systém termoregulace a dosud nevyvinutých neurálních spojení. Je však stále nutné ukázat dítě lékaři. V této situaci byste měli omezit procházky v chladném období, použít obohacené šťávy, starat se o své dítě z podchlazení. Stojí za zmínku, že když je teplota snížena, mletí může situaci zhoršit. Nejlepší je zahřát dítě teplým oblečením a teplými nápoji.

  Příznaky nízké horečky se zimou

  Příznaky snížení tělesné teploty během zimy nejsou specifické, takže je nemožné podezření na tento stav bez použití teploměru. Často, když má člověk nízkou tělesnou teplotu, je zde letargie, slabost, zvýšená ospalost, zpomalené reakce (včetně myšlení) a někdy i podrážděnost.

  Pokud stav podchlazení (nízká teplota) přetrvává i po nachlazení, měli byste se poradit s lékařem.

  Co dělat při nízké teplotě během chladu

  Jak bylo uvedeno výše, nízká tělesná teplota během zimy často ukazuje na oslabenou imunitu. Proto je třeba se nejprve chránit před negativními účinky, které zhoršují stav imunodeficience. Nechte své tělo odpočívat, chránit se před stresem a dobře spát.

  Při nízkých teplotách jsou nutné procedury ohřevu: horký nápoj, horká lázeň, láhev s horkou vodou. Všechny tyto postupy můžete zkombinovat. Noste teplé oblečení, které nestlačuje žádné části těla, aby se zabránilo oběhové problémy.

  Pro posílení imunitního systému budou užitečné adaptogeny: tinktura echinacea, schisandra, eleutherococcus, ženšen a další. Doporučuje se použití těchto adaptogenů po dobu 1-2 měsíců. Rovněž bude prospěšné pravidelné kalení těla, které musí začínat přívodem vzduchových lázní.

  Pro normální činnost imunitního systému je důležité dostatečný přísun všech vitamínů a minerálů. Vyvážená strava, stejně jako příjem vitamínových minerálních komplexů, napomůže naplnit nedostatek nezbytných biologicky aktivních látek.

  Co způsobuje horečku se zimou?

  Zvýšená teplota doprovází téměř každou zimu. Pouze v 15–20% případů s nachlazením není horečka, která je obvykle spojena buď s problémy s imunitou pacienta nebo se specifickým patogenem.

  Vysoká teplota nemoci sama o sobě není závažná, dokud nedosáhne kritického bodu (39,9 nebo více stupňů Celsia). V takových případech je nutná naléhavá akce, protože je možné přehřátí mozku a dokonce i smrt.

  Proč teplota stoupá s chladem / chřipkou?

  Jakákoli zima není bez povšimnutí pacientem a specifická termoregulační reakce je vyvolána v reakci na zavedení infekčních agens. Jednoduše řečeno, vzrůstá tělesná teplota, a to z několika důvodů:

 • Pro reprodukci infekčních agens jsou vytvořeny negativní podmínky.
 • Příznivé podmínky jsou vytvořeny pro ochranu proti infekční invazi (podle nejnovějších údajů imunita funguje nejlépe při zvýšené tělesné teplotě).
 • Zpomalení metabolických procesů u patogenních mikroorganismů.

  Je důležité si uvědomit, že fyziologické zvýšení tělesné teploty během zimy je omezeno na 38 stupňů Celsia. V případech, kdy je tělesná teplota vyšší, můžeme hovořit o patologické horečce (horečce) související s expozicí pyrogenním látkám.

  Pyrogeny jsou naprosto jakékoliv látky, které mohou ovlivnit termoregulaci organismu. V případě nachlazení jsou pyrogeny obvykle látky vylučované infekčními mikroorganismy. Zpravidla se jedná o specifické bakterie, které vytvářejí optimální podmínky pro sebe - teplo 39-41 stupňů.

  V reakci na působení pyrogenů se aktivuje autonomní reakce těla a tím se stabilizuje teplota, čímž se zabrání jejímu vzestupu do kritického bodu. Ochranný mechanismus v tomto případě bohužel není ideální, takže teplota některých pacientů může vzrůst až na 39-41 stupňů, což vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

  Může horečka během zimy zchladnout?

  Objektivní pokles tělesné teploty pod 36 stupňů Celsia (hypotermie) je někdy pozorován při nachlazení. Pacienti se v takové situaci domnívají, že antipyretika fungovala tak dobře, ale v žádném případě to není špatný závěr.

  Aby se snížila teplota na život ohrožující 34-35 stupňů, konvenční antipyretické léky nemohou, důvodem je samotná infekce. Hypotermie nachlazení je nejčastěji pozorována, pokud se infekce dostala do mozku.

  Katarální onemocnění se navíc často vyskytují u lidí s vážnými chronickými onemocněními (AIDS, endokrinní poruchy, anorexie). V každém případě je v tomto stavu nutné okamžité tísňové volání, protože snížení tělesné teploty je mnohem nebezpečnější než zvýšení.

  Příznaky zvýšení a snížení

  Symptomy kolísání tělesné teploty se mění a závisí na tom, v jakém okamžiku pacient teplotu drží. Například při nízké teplotě (

  Studená bez teploty

  Respirační onemocnění se často odehrávají snadno, můžeme je téměř „vydržet“ na nohou, ale zima bez teploty může také způsobit úzkost. Za prvé, nepřítomnost teploty neznamená vždy, že nemoc je neškodná, a za druhé, absence tohoto příznaku je často zavádějící, a my jsme v žádném spěchu diskutovat o vážném onemocnění s odborným lékařem.

  Proč se zima vyvine bez horečky?

  Chlad v obyčejných lidech a ARVI v lékařské literatuře, je stav malátnosti, obvykle se vyskytovat na pozadí obecné hypothermia. Můžeme zmrazit v zimě a v létě v návrhu. Ještě pravděpodobnější je v období tzv. Mimosezónní sezóny - na jaře nebo na podzim - kdy se počasí dramaticky a nepředvídatelně mění a není vždy možné zvolit šatní skříň.

  Nicméně, je snadné vidět, že jedna osoba zamrzne, a ani se nenarazí k zahřátí, když se vrátí domů, a nebude ochromena zimou. Druhý je jen mírně otřesený, vařený v koupelně a opilý horkým čajem, ale stále to bude zima. Na čem záleží? To je vysvětleno tím, že hypotermie je jen studená spoušť, aktivuje jiné nepříznivé faktory chladu. Mezi tyto patří:

  • porážka těla patogenní mikroflórou - počet virů, které mohou vyvolat chlad, dosahuje několika set; mezi nimi naprosto neškodné, ale také chřipka; v některých orgánech infikovaných viry a tkáněmi těla se stávají vhodným prostředkem pro reprodukci a aktivní životně důležitou aktivitu bakteriální a plísňové mikroflóry;
  • slabá imunita - pod vlivem mnoha faktorů, vrozených rysů, přítomnosti nebo nepřítomnosti chronických a systémových nemocí, určité náchylnosti k chorobám a vnímání nepříznivých povětrnostních podmínek;
  • exacerbace chronických stavů - nachlazení jsou nejcitlivější na oslabené, tzv. cílové orgány, například chronicky zvětšené žlázy, citlivé na viry sliznice nosních dutin;
  • oslabené střeva - stav celkové imunity závisí na funkci gastrointestinálního traktu; pokud je například trávicí trakt oslaben antibiotiky nebo dysbakteriózou, která se zde vyvinula z jiných důvodů, zvyšuje se pravděpodobnost nachlazení v offseason;
  • psycho-emocionální stres, stres - psychologická nestabilita a neustálé zkušenosti pod psychosomatickými poruchami se zvyšuje i pravděpodobnost nachlazení.

  Vlastnosti nachlazení v každé osobě je velmi individuální. V závislosti na roli každého z výše uvedených faktorů se může zima projevit jako bolest v krku, rýma, horečka. Nicméně, z nějakého důvodu, vzestup teploty přitahuje zvláštní pozornost indisposition. Musíte připustit, že jsme více nakloněni k nachlazení s bolestmi v krku na nohou, než je rýma, doprovázená horečkou. Kašel může způsobit určitou úzkost, ale pouze kašel s teplotou navrhne myšlenku bronchitidy nebo pneumonie.

  Lékařské statistiky říkají, že lidé jsou mnohem chladnější bez zimy, ale to je jen částečně pravda.

  Zda stoupá teplota, závisí na následujících faktorech:

  • Typ studeného patogenu. Téměř nikdy, kmeny chřipky neinfikují tělo tak, aby se teplota neobjevila. Kromě chřipky stovek virů známých lékařským vědám je vydáváno několik velmi agresivních. Záleží na tom, který z nich vstoupí do těla a zda na něj lidský imunitní systém reaguje se zvýšením teploty.
  • Imunita. Teplota je specifická imunitní reakce na patogenní účinek viru na tělo; Produkce protilátek nebo zánětlivá odpověď je obvykle doprovázena zvýšením teploty. U některých lidí je však imunita dostatečně slabá, aby bojovala s některými viry, což znamená, že mohou existovat případy, kdy nepřítomnost teploty neznamená velmi snadný, ale velmi nebezpečný virus a nepřítomnost imunitní reakce na něj.
  • Dopad drog. Moderní farmakologie nabízí širokou škálu studených léků, které ničí ani samotný virus, ani posilují imunitní systém, ale také projevy nachlazení, včetně horečky. Obvykle se jedná o prášky obsahující mimo jiné paracetamol a kyselinu askorbovou. Množství této látky neumožňuje vždy dostatečné posílení imunitního systému, aby tělo mohlo infekci překonat, ale množství paracetamolu je poraženo. Nebude tedy žádná stopa teploty.

  Jak studený bez teploty?

  Chlad bez teploty v jejím průběhu stále zima. Jedná se o respirační virové onemocnění, což znamená, že všechny jeho příznaky budou umístěny v nosohltanu s rizikem šíření do horních cest dýchacích.

  Od okamžiku kontaktu s virem z prostředí do prvních příznaků nachlazení bez teploty obvykle trvá 2-3 dny. "První vlaštovky" se stává nepohodlí v nose a krku. Jeho hrdlo je bolavé, člověk kýchá a zažívá nepohodlí a svědění v dutinách. Nosní výtok je vodnatý a bohatý. Po pouhých několika dnech se stanou štíhlejšími a silnějšími, někdy dokonce s příměsí hnisu a krve.

  Zajímavé je, že je to přítomnost rýmy, která se stává jistým znakem nachlazení - s horečkou nebo bez ní. Podle lékařských statistik je 40% případů postiženo bolestmi v krku nebo bolestmi v krku, kašel se následně připojí v 60% případů.

  Pokud jde o kašel, pak s chladem bez teploty, to je docela případ. Jediná nuance je, že takový kašel je povrchní a suchý. Vyskytuje se spíše kvůli lechtání v krku, než kvůli šíření infekce v průdušnici a průduškách. Současně s oslabenou imunitou nebo bez adekvátní pomoci vašemu tělu zůstává riziko šíření infekce hluboko do těla. V tomto případě je zvýšení tělesné teploty pravděpodobnější, ale ne nutně. Terapeuti poznamenávají, že mnoho klinických případů bronchitidy a dokonce i pneumonie se vyskytuje bez vysoké tělesné teploty.

  Studená bez horečky, jako každý ORVZ, není charakterizována bolestmi těla, bolestí svalů. Pokud se vyvíjejí, jsou doprovázeny výrazným zvýšením tělesné teploty a znamenají velmi obtížnou infekci - chřipku.

  Jak je zřejmé, chlad bez teploty je charakterizován velmi mírnými příznaky, které by se měly v krátké době zastavit. Pokud příznaky SARS nezmizí během 5-7 dnů, pokud se zhorší, pak se musí stát komplikace:

  • hrdlo - laryngitida, faryngitida, angína,
  • z nosních dutin - sinusitida, rýma, antritida,
  • z broncho-plicního systému - tracheitida, bronchitida, pneumonie.

  Každá z nich může nebo nemusí být doprovázena zvýšením tělesné teploty, vyžaduje však odbornou pomoc rodinného lékaře nebo specializovaného lékaře (otorhinolaryngologa, pulmonologa).

  Co je nebezpečné za studena bez teploty?

  Studený vzduch bez teploty ve většině případů skutečně nepředstavuje pro tělo závažné nebezpečí. Nedostatek teploty v těchto případech je vysvětlen neagresivitou viru, který vstoupil do těla a dostatečnou imunitou k jeho překonání.

  Existují však více nepříznivých modelů situace:

  • Specifická reakce imunity. Normálně vzrůstá tělesná teplota v reakci na pronikání a množení viru na sliznicích nosohltanu a horních dýchacích cest. Individuálním rysem těla je absence teploty, a to nejen pro neagresivní viry, ale i pro nebezpečné bakterie. Například, osoba pozoruje oteklé a hnisavé žlázy v jeho angíny, a tam je žádná teplota; nebo temperamentní tok pneumonie. Takové podmínky jsou nebezpečnější než chlad bez teploty, ale následující vzor by měl být sledován - pokud se teplota nezvyšuje se zánětlivými onemocněními nosohltanu a horních cest dýchacích, pak je nepravděpodobné, že by se to stalo s chladem. Léčba je stále nutná, stačí se zaměřit na jiné příznaky.
  • Není to zima. Bolest v krku, kašel, celková slabost a nedostatek teploty. Nesmíte přikládat význam některému z těchto příznaků, ale nebezpečí je, že neignorujete jednoduchou zimu, jako je herpetická infekce, alergie nebo dokonce tuberkulóza. Jakákoli odchylka ve zdravotním stavu od normy by měla být pozorována samotnou osobou po určitou dobu, a pokud je příznak (y) zachován, bude také užitečná konzultace s lékařem. I když není teplota.
  • Riziko komplikací. Studená chřipka bez horečky je velmi snadno ignorovatelná, nedává jí smysl, ale takový klinický průběh neznamená, že nemoc je neškodná. Zůstává stejné riziko vzniku zánětlivých a hnisavých lézí nosohltanu a dýchacích cest, což je běžný úder do imunitního systému, stejně jako u klasického nachlazení.

  Studená léčba bez horečky

  Když se necítíme dobře, ale teploměr ukazuje normální tělesnou teplotu, máme tendenci ignorovat změny v našem blahobytu. To je velmi špatné.

  Konzultace s lékařem je indikována osobě, která po delší dobu (týden nebo déle) zažívá studené symptomy bez horečky. Můžete se pokusit překonat virus sami, pokud máte rýmu, bolest v krku nebo kašel jen rozvíjet. Pokud je zvolena metoda samoléčby správně, imunita je dostatečně silná a virus je relativně neagresivní, po 5-7 dnech nedojde k žádné studené studené teplotě. Navíc by se neměla vyvíjet nejvyšší teplota. Dodržování ostatních příznaků přesně na pozadí nezávisle zvolené léčby znamená, že je neúčinné. Doporučuje se obrátit se na odborníka.

  Pro léčbu nachlazení bez horečky se používají stejné metody jako u běžného nachlazení:

  • domácí režim;
  • teplo + čerstvý vzduch a mokré čištění místnosti;
  • maximální klid a minimální napětí;
  • užívání antivirotik a činidel zvyšujících imunitu;
  • použití lidových prostředků - čaje z léčivých bylin (malina, kalina, lípa), obklady, hořčičná omítka atd.