Léky na tracheitidu

Tracheální zánět se vztahuje k respiračním infekčním onemocněním, která se nejčastěji vyskytují v offseason nebo během epidemie chřipky. V 90% případů je tracheitida komplikací ARVI, v jiných případech patogenem jsou patogenní bakterie nebo houby.

Při léčbě tracheitidy u dospělých a dětí je předepisován komplex léků, který eliminuje zánět tracheální sliznice a eliminuje zdroj infekce.

Expektoranty a mukolytika

Charakteristickým rysem tracheitidy je suchý, oslabující kašel. Bolestivé vzrušení jsou horší v noci nebo před probuzením. Expektoranty jsou předepisovány pro suchý kašel, aby šly produktivně, a mukolytika jsou předepsána ke zkapalnění viskózního sputa a usnadnění jeho oddělení od plic.

Acetylcystein je považován za nejúčinnější a nejbezpečnější látku, která je součástí vykašlávání.

Expektorantní léky založené na něm se používají při léčbě kašle u dospělých a dětí. Obchodní názvy léčiv:

Léky acetylcystein se nedoporučuje užívat déle než týden, navíc jsou kontraindikovány u dětí mladších 2 let a během těhotenství.

Léky na bázi ambroxolu mají dobré vykašlávání:

Sirupy a tablety s Ambroxolem jsou předepisovány pro onemocnění horních cest dýchacích s hustým, špatně odděleným sputem. Je povoleno léčit těhotné ženy ve 2. a 3. trimestru, stejně jako děti do 2 let.

Pro léčbu tracheitidy vyvolané bronchitidou, doporučené léky s kombinovaným účinkem. Zároveň mají slabou schopnost zpomalit centrum kašle a stimulovat vypouštění sputa. Seznam léků:

V případě předávkování nebo překročení délky léčby jsou možné následující nežádoucí účinky: t

 1. Závratě.
 2. Bolesti hlavy.
 3. Alergická vyrážka.
 4. Křeče.
 5. Průjem
 6. Tachykardie.
 7. Ospalost.

Mezi mukolytickými činidly mají bylinné léky dobrý účinek. Mezi nimi jsou:

 • Herbion ze suchého kašle s jitrocelem;
 • sirup a jitrocel;
 • Codelac broncho s výtažkem tymiánu;
 • Tablety Thermopsol;
 • Alteyk sirup;
 • Mukaltin;
 • Mukaltin Forte;
 • Stoptussin fyto;
 • Prospan;
 • Bronhikum;
 • Pertussin.

Kašel s tracheitidou by neměl být delší než 2 týdny. Léky na vykašlávání se předepisují pouze po dobu 3 nebo 4 dnů, protože při běžném nekomplikovaném průběhu nemoci se kašel stává mokrým, aniž by užíval léky.

Pokud se hnis objeví ve výboji z plic, při kašli se ozývají pískavé zvuky, pak se infekce již potopila do průdušek a je třeba použít antibiotika.

Pastilky a prášky na bolest v krku

Léčba léčby tracheitidy nutně zahrnuje lokální přípravky ke změkčení sliznice hrdla. Při nástupu onemocnění se hrdlo neustále kašle, kašle, sucho, hackuje, dráždí hrtan. V tomto ohledu, ORL lékaři doporučují včetně pastilky, pastilky nebo tablety pro bolest v krku v komplexní terapii.

Přípravky obklopují a změkčují sliznice hrdla, průdušnice, uvolňují pot a podráždění. Většina bonbónů obsahuje antiseptické nebo dezinfekční prostředky. Složení léků pro hrdlo zahrnuje:

 • fenol (ničí bakterie);
 • flurbiprofen (má analgetický účinek);
 • hexethidin;
 • benzalkonium chlorid;
 • amazon;
 • chlorhexidin.

Téměř všechny protizánětlivé léky proti kašli obsahují bylinné složky:

 • extrakt šalvěje;
 • Islandský mech;
 • menthol;
 • výtažky z citrusů;
 • eukalyptový olej.

Před použitím takových činidel při léčbě tracheitidy u dětí je však vhodné poradit se s dětským lékařem.

Lízátka pro bolest v krku mají vůně a barviva v jejich složení, tak alergie mohou vyvinout se k složkám léků. Navíc se dítě do 3 let nedoporučuje pro tablety v krku a pastilky se nesmí užívat dříve než 5 let.

Populární prostředky pro změkčení a zvlhčení krku tracheitidou:

 1. Strepsily.
 2. Septolete.
 3. Oracept
 4. Linkas Lawr.
 5. Travisil.
 6. Dr. Mami.
 7. Faringosept.
 8. Lizak.
 9. Famidin.
 10. Decatilen.
 11. Falimint.
 12. Sebidin.
 13. Lisobact
 14. Proposol

Chcete-li získat co největší prospěch z léků, musíte dodržovat tato pravidla podávání:

 • tablety se po jídle rozpouštějí;
 • pastilky nebo pastilky jsou vždy drženy v ústech až do úplného rozpuštění;
 • instrukce pro drogy ukazují, kolik hodin po užití pilulek nemůžete pít a jíst (od 1 hodiny do 3);
 • maximální dávka: až 6 tablet denně (dospělí).

V žádném případě byste neměli dávat dětem pastilky: dítě se může udusit. Děti po 3 letech mají možnost podávat se s tracheitidou: Neo Angin, Faringosept, Septefril. V případě potřeby je tableta rozdrcena na prášek.

Pozornost by měla být věnována lékům na bázi včelích produktů (propolis, mateří kašička) a mentolu. Tyto složky způsobují těžké alergie u osob s individuální intolerancí na tyto látky.

Protizánětlivé aerosoly pro tracheitidu

Alternativní lokální léčba tracheitidy: sprej s krkem s protizánětlivým, obálkovým efektem. Zvláště takový lék na tracheitidu se doporučuje v akutní formě onemocnění způsobené bakteriální nebo plísňovou infekcí.

Pokud je viníkem tracheitidy virus, pak se spreje a aerosoly zvolí tak, aby zmírnily otoky, podráždění, ochlazení zapálené tracheální sliznice. Při léčbě tracheitidy u dětí se spreje používají pouze po 3 letech.

Podle pediatrů může použití aerosolové formy léku u dítěte vyvinout tracheální spazmus (tracheospazmus), což znamená prudký záchvat asfyxie. Ze stejného důvodu jsou spreje kontraindikovány u pacientů s obstrukčním plicním onemocněním.

Antiseptické aerosoly a antibiotika užívají podle určitého vzoru:

 1. Před podáním léku na sliznici hrdla musí být důkladně opláchnut, aby se odstranil přebytek hlenu nebo hnisu.
 2. Předtím musí být balónek stisknut dvakrát, aby se roztok dostal do postřikovače.
 3. Nastříkejte rozprašovací trysku do ústní dutiny a přidržte dech dvakrát.
 4. Prvních 5 minut po užití léku je žádoucí polykat sliny co nejméně.
 5. Po postřiku roztoku se doporučuje zdržet se jídla a vody po dobu 40 minut.

V komplexní terapii tracheitidy je možné užívat:

  Hexasprey. Antiseptická, účinná látka: biclotamol. Má protizánětlivé vlastnosti, eliminuje podráždění tracheální sliznice. Dávkování: 3krát denně, 2 dávky. Hexapray a jeho analogy jsou povoleny pro léčbu tracheitidy u těhotných žen.

Tantum Verde. Benzydamin dávkovaný sprej. Dokonale změkčuje a hydratuje krk virovou tracheitidou u dětí. Má mírný anelgetický účinek.

Dávkování: 4 až 8 dávek každé 3 hodiny.

 • Ingalipt. Snižuje pálení a bolest v krku díky obsahu thymolu a rostlinných složek: eukalyptový olej a máta peprná. Sulfanilamid ve složení léčiva má protizánětlivý účinek. Dávkování: třikrát denně, 2 dávky. Děti do 3 let, kojící a těhotné léky jsou kontraindikovány.
 • Kameton. Část mentolu, snadnější dýchání se suchým, bolestivým kašlem. Lék působí jako antiseptikum, léčebný účinek trvá až 6 hodin. Dávkování: 4 spreje 3krát denně pro dospělé a děti po 5 letech.
 • Léčba akutní tracheitidy bude efektivnější, pokud pacient opláchne nos fyziologickým roztokem: malá koncentrace soli zpomalí šíření infekce a ztenčí sputum.

  Související drogy: homeopatie, antibiotika, antihistaminika

  Základní léčba tracheitidy u dětí a dospělých je založena na eliminaci původce. Pokud je povaha tracheitidy virová, jsou pacientovi předepsány antivirotika. Mohou to být interferonové přípravky (protein, který tělo produkuje během boje proti cizím virům):

  Mezi antivirotiky jsou populární: Groprinosin, Arbidol, Remantadin, Amiksin, Inoprinosin.

  Pokud se bakteriální tracheitida vyskytuje v akutní formě se závažnými symptomy, je nutné použít antibiotika. V podstatě jsou předepsány léky řady makrolidů:

  V případě plísňové tracheitidy lékař předepíše léčbu antimykotiky. Nejčastěji - Flukonazol nebo jeho analog Futsis.

  Tracheitida je často výsledkem silné alergické reakce. V tomto případě se neobejděte bez antihistaminik:

  Samostatně izolovaná droga Erespal, která zmírňuje bronchospasmus, snižuje projevy alergií a má také silný protizánětlivý účinek na tracheální sliznici. Erespal se vyrábí v sirupu a tabletách, které se používají při léčbě tracheitidy u dětí a těhotných žen (s výjimkou prvního trimestru).

  Po předchozí nemoci bude homeopatie účinná pro eliminaci reziduální tracheitidy. Průběh homeopatie obvykle trvá nejméně 2-3 měsíce, protože účinek léčby je kumulativní. Při použití tracheitidy:

  Navzdory bylinným přísadám je zakázáno užívat si homeopatické léky. Schéma je individuálně podepsáno pro každého pacienta, zejména pokud hovoříme o pomalém chronickém onemocnění.

  Během léčby se doporučuje, aby pacienti sledovali určitý režim: t

  • sledovat vlhkost v místnosti: jeho hladina by neměla být nižší než 55%;
  • pít dostatek tekutin (voda, kompoty, džusy, čaj);
  • spát na vysokém polštáři;
  • alespoň dočasně přestat kouřit;
  • eliminovat kořeněné, slané, nakládané pokrmy, aby nedošlo k podráždění sliznice hrdla;
  • omezit zatížení hlasivek, minimalizovat konverzace.

  Při správné a včasné léčbě se stav pacienta zlepší do konce 7 dnů po jeho zahájení.

  Tracheitida není považována za život ohrožující. Ale nemoc u dítěte může způsobit komplikaci v podobě zádi. Proto, když první příznaky zánětu průdušnice je nutné hledat pomoc z ORL.

  Léčiva pro léčbu tracheitidy

  Tracheitida se nepovažuje za nebezpečnou chorobu, ale je nutné ji léčit, protože jinak se může proměnit v chronickou formu nebo způsobit závažné komplikace, jako je bronchopneumonie a tracheobronchitida. Pouze lékař může předepsat vhodné léky s přihlédnutím k virové nebo bakteriální povaze tracheitidy a závažnosti stavu pacienta. Pokud virus hraje roli ve vývoji tracheitidy, lékař může pacientovi doporučit antivirotika, například Rimantadine.

  Léčba tracheitidy antibiotiky

  Antibiotika se používají pouze v případě, že původci patologie jsou bakterie. Lékaři se nesnaží provádět antibiotickou léčbu pro malé děti, těhotné ženy (zejména v prvním a třetím trimestru), stejně jako starší osoby.

  Obvykle se používají léky související se sérií penicilinu, které se injikují intramuskulárně 4-6krát denně.

  • Velmi oblíbené jsou chráněné peniciliny, které mají široké spektrum účinku, například tablety Augmentin.
  • Pokud by takové léky byly neúčinné, pacientovi by mohly být předepsány léky ze skupiny fluorochinolonů, například Avelox.
  • Pokud pacient trpí alergiemi na léky ze skupiny penicilinu, je mu předepsán lék, kterým jsou makrolidy (azithromycin) nebo cefalosporiny (Axetin). Jsou dostupné jak ve formě tablet, tak ve formě roztoků pro injekce, a musí být užívány nebo injikovány pouze jednou denně, což je velmi výhodné. Azithromycin (Sumamed) se vyrábí nejen ve formě kapslí a tablet, ale také ve formě prášku, ze kterého se používají suspenze a sirupy, které se používají k léčbě malých dětí.
  • Velmi často, když se používá tracheitida, aerosolové léky lokálního působení, například Bioparox, který má kromě antibakteriálního účinku protizánětlivý účinek. Aktivní složkou tohoto léku je fusafungin, který je houbového původu a je schopen bojovat s intracelulárními parazity, jako jsou mykoplazmy a legionely. Průběh léčby tímto lékem je od 7 do 10 dnů, je třeba provést jednu relaci každé 4 hodiny. Jedno sezení obsahuje 4 inhalace ústy nebo nosem, dětem může být přidělen menší počet injekcí.

  Další informace o léčbě tracheitidy antibiotiky naleznete v tomto článku.

  Lék na kašel

  Když tracheitida je hlavní stížnost pacienta, to často stane se oslabující suchý kašel, ve kterém není úleva, jak sputum neodchází. Někdy jsou záchvaty tak silné, že končí zvracením nebo dokonce ztrátou vědomí. Jak přesně léčit kašel s tracheitidou v tomto případě, bude schopen vyzvat zkušeného lékaře po vyšetření. Lékaři nejčastěji dodržují tento režim:

  • ve dne doporučit pacientovi, aby si vzal sirupy, které podporují vypouštění sputa;
  • na noc - léky, které blokují reflex kašle (Sinekod, Codelac), takže pacient může plně spát.

  Gödelix a Dr. IOM

  Takové léky jako Gedelix a Doctor IOM mají vykašlávací účinek. Jsou vyráběny na bázi přírodních surovin a mají proto málo kontraindikací.

  Mohou být užívány jak pro dospělé, tak pro děti, ale dávkování a průběh léčby je vždy určen lékařem individuálně. S úspěchem při léčbě suchého kašle s tracheitidou se také používá:

  • althea sirupy;
  • Folipil, jehož hlavní účinnou složkou je kořen psyllia.

  Synecode

  K potlačení reflexu kašle se často doporučuje Sinekod, který má následující účinky:

  • antitusikum;
  • vykašlávání;
  • mírný bronchodilatátor;
  • protizánětlivé.

  Synecod přímo ovlivňuje centrum kašle a stav pacienta po jeho příjmu se rychle zlepšuje: je pro něj snazší dýchat a krev je aktivně nasycena kyslíkem. Sinekod může užívat i děti ve věku 3 měsíců, ale pod přísným lékařským dohledem:

  Jako součást léku Sinekod neexistuje žádný cukr, a pouze jeho náhražkou je sorbitol, takže lidé s diabetem to mohou také vzít. Lék je zřídka předepsán k pití těhotná a kojící. Vzhledem k tomu, že Sinekod často způsobuje ospalost, doporučuje se věnovat zvláštní pozornost při řízení automobilu a během dalších úkolů, které vyžadují soustředění a soustředění.

  Vedlejší účinky těch, kteří začali pít Sinekod, jsou zřídka pozorovány, ale někdy se objevují:

  Navzdory tomu, že v lékárnách se Sinekod prodává bez lékařského předpisu, mělo by být užíváno pouze na doporučení lékaře.

  Codelac

  Pro zmírnění kašle tracheitidou se často užívají léky, které zahrnují kodein patřící do skupiny opiátů. Codelac je kombinovaný lék, který kromě kodeinu obsahuje:

  • Kořen trávy Thermopsis;
  • hydrogenuhličitan sodný;
  • kořen práškového lékořice.

  Průběh léčby tracheitidy by měl být malý, doporučuje se užívat 1 tabletu 2-3 krát denně. Pokud je tracheitida dlouhodobě léčena přípravkem Codelac, může se rozvinout závislost na kodeinu. Děti, které mají méně než 12 let, nemohou být touto léčbou léčeni tracheitidou.

  Lasolvan

  Lék, který se úspěšně používá při tracheitidě, má vykašlávací a mukolytický účinek. V lékárnách najdete Lasolvan v různých dávkových formách:

  • kapsle (pro děti od 12 let a dospělé);
  • tablety (pro děti od 6 let a dospělé);
  • sirup pro děti;
  • Roztok pro inhalaci.

  Je nutné striktně dodržovat dávkování, které předepsal lékař, dávat Lasolvan dětem, protože předávkování lékem může být nebezpečné.

  Díky výzkumu bylo možné zjistit, že Ambroxol, který je hlavní složkou Lasolvanu, je schopen zvýšit sekreci v dýchacích cestách, zlepšit výtok viskózního sputa a napomoci zmírnění kašle.

  Použití léku na tracheitidu není nutné kombinovat s antitusickými léky. I když těhotná žena nebo kojící žena trpí tracheitidou, tento lék jí nebude předepisovat. Nedoporučuje se pro osoby s dvanáctníkovým vředem nebo žaludkem.

  Bude nejúčinnější jej použít při inhalaci při léčbě tracheitidy.

  Ascoril s tracheitidou

  Léčivo má mukolytický, vykašlávací a bronchodilatační účinek. Ascoril obsahuje tyto účinné látky: t

  Vydává Ascoril ve formě sirupu, který je podáván při tracheitidě dětí mladších 6 let a tablet pro dospělé a starší děti.

  Vedlejší účinky, jako je třes rukou, křeče a tachykardie, jsou u pacientů užívajících přípravek Ascoril vzácně pozorovány. Pokud dojde k předávkování, může být:

  Během laktace, stejně jako během těhotenství, navzdory tracheitidě se Ascoril nepoužívá. Také lék není předepisován pacientům s tachykardií, arytmiemi a alergiemi na jeho složky.

  Jaké léky jsou nejúčinnější proti tracheitidě při léčbě dospělých a dětí?

  Tracheitida je onemocnění trachey, ve kterém začíná zánět jeho tkání.

  Tato patologie je léčena lékařským způsobem, a v závislosti na závažnosti onemocnění, věku pacienta a patogenu, který způsobil nemoc, mohou být předepsány určité léky.

  Co je tracheitida?

  Tracheitida se týká zánětlivých patologií a postihuje tkáně průdušnice jako hlavní onemocnění nebo se vyvíjí na pozadí zánětlivých procesů hrtanu nebo hltanu.

  V některých případech se patologie vyvíjí bez přítomnosti patogenní mikroflóry, vyplývající z podchlazení nebo vystavení horním dýchacím cestám různých podnětů.

  Toto onemocnění se vyznačuje následujícími příznaky:

  • bolest v hrudní kosti a hrdle;
  • mírné zvýšení teploty (až 37 stupňů);
  • suchý kašel, horší noc a ráno;
  • obecná malátnost.

  V raných stadiích onemocnění je snadno léčitelné, takže je důležité při prvních příznacích konzultovat lékaře.

  Obecný přístup k léčbě tracheitidy

  V závislosti na původci je tracheitida léčena různými léky.

  Virová forma může být léčena antivirotiky, antibiotika v tomto případě nepřinesou výsledky.

  V každé formě patologie je nutné dodržovat řadu pravidel týkajících se obecných opatření, která pomohou urychlit léčbu:

  1. Pacienti s kouřením se musí vzdát cigaret (alespoň po dobu léčby), protože tabákový kouř je silným dráždivým účinkem dýchacího systému jako celku.
  2. V procesu ošetření je nutné pít více teplých tekutin, je žádoucí, aby se jednalo o bylinné dekorace, čaj nebo kompoty (nápoje musí být před pitím zahřívány).
   Současně by měla být vyloučena káva, alkohol, minerální voda s plynem a nealkoholickými nápoji.
  3. Teplota by neměla být sestřelena, pokud nedosáhne hodnot 38 a vyšších.
  4. V místnosti, ve které je pacient umístěn, je nutné provádět mokré čištění 2-3 krát týdně.
  5. Místnost musí být větrána jednou denně.

  Léčba léčby tracheitidy

  Existují různé typy léků v různých formách, které je třeba použít při léčbě tracheitidy.

  Tento stav a celkový stav pacienta, výsledky testů, věk pacienta, tolerance a nesnášenlivost některých léků a mnoho dalšího.

  Přípravky k odstranění příčiny onemocnění

  V každé formě tracheitidy by měla být léčba zaměřena na odstranění hlavní příčiny a symptomatická léčba v tomto případě má sekundární význam.

  U chorob bakteriálního původu může být léčba prováděna s použitím antibiotik:

  1. Amoxiclav
   Penicilin je polosyntetický typ, založený na látce amoxicilin a kyselina klavulanová.
   Takové antibiotikum je širokospektré činidlo a je dokonce účinné proti mikroorganismům, které produkují beta-laktamázu.
   Některá antibiotika při kontaktu s touto látkou ztrácejí své léčivé účinky, ale to se u amoxiclavu nevyskytuje.
  2. Avelox.
   Antibiotikum z výtoku fluorochinolonů na bázi aktivní složky moxifloxacinu.
   Je to antibakteriální léčivo, které působí přímo na patogenní buňky a narušuje reprodukční procesy DNA v těchto buňkách, v důsledku čehož bakterie umírají.
   Droga patří k nízko toxickým lékům, takže téměř žádné vedlejší účinky.

  Symptomatická léčba k usnadnění stavu pacienta

  Jedním z těchto příznaků je kašel. Pokud při tracheitidě zůstane suchý několik dní - sputum se neodstraní z dýchacích orgánů, které obsahují nejen patogenní mikroflóru, ale mohou také bránit dýchání.

  V tomto případě můžete použít vykašlávací mukaltin, který je dobrý i při komplikovaných formách tracheitidy a při přidání bronchitidy.

  Nástroj má minimální počet kontraindikací a může být používán těhotnými ženami a dětmi ve věku od dvou let.

  Dalším antitusickým léčivem je synecod. Základem látky je butamirátová látka, která vyvolává rozvoj produktivního kašle, v důsledku čehož se sputum vylučuje z těla.

  • 3 čajové lžičky - děti od 12 let a dospělí;
  • 2 čajové lžičky - ve věku 6-12 let;
  • 1 lžička - ve věku 3-6 let.

  Prášky

  Tablety a pastilky pro sání mohou mít pozitivní účinek hlavně v raných stadiích onemocnění.

  Ale i při komplikovaných formách tracheitidy mohou být tyto látky kombinovány se silnějšími léky bez strachu z negativních výsledků v interakci různých látek.

  Nejběžnější jsou následující tablety:

  1. Lasolvan.
   Lék nejen bojuje s patogenní mikroflórou, ale také zmírňuje příznaky nemoci, což usnadňuje vylučování sputa.
   Tento nástroj lze použít v případě kombinovaných onemocnění (faryngotracheitida, laryngotracheitida).
  2. Dr. IOM.
   Prostředky neobsahují umělé složky a jsou vyráběny na bázi léčivých rostlin.
   Dobře pomáhá při podráždění krku, ke kterému dochází při silném a neustálém kašli.
  3. Alex Plus.
   Léčivo má částečný antispasmodický účinek, zklidnění průdušek a prevenci bronchospasmů a také odstraňuje suchý neproduktivní kašel.

  Zavlažovací spreje

  Spreje mohou také poskytnout výsledky s mírnou tracheitidou v počátečních stadiích.

  Jedním z těchto sprejů je hexakrayový sprej vyrobený na bázi biclotamolu. Nástroj neutralizuje zánět a zmírňuje tracheální podráždění.

  Přípravek lze také použít k léčbě dětí a těhotných žen. Bez ohledu na věk je dávkování přípravku stejné (dvě injekce postřikem třikrát denně).

  Další lék - ingalipt - může být také použit k léčbě dětí, ale je kontraindikován během těhotenství a kojení.

  Nástroj je vyroben z přírodních surovin (máta peprná a eukalyptový olej) a má protizánětlivý a změkčující účinek, eliminuje podráždění hrdla.

  Jaké léky se používají k léčbě dětí?

  Pro léčbu dětí můžete použít antibiotikum Sumamed. Dodává se ve formě suspenze, kterou lze podávat dětem ve výši 10 miligramů léčiva na kilogram tělesné hmotnosti dítěte.

  Průběh léčby není delší než tři dny, suspenze se užívá jednou denně.

  Jako vykašlávání můžete použít lék ACC, který pomáhá ředit sputum a podporuje jeho odstranění.

  Lék se prodává ve formě tablet, které jsou rozpuštěny ve vodě (jedna tableta na polovinu sklenice vody). Děti od 2 do 5 let mohou dostávat tuto porci dvakrát denně, od 6 do 14 let - třikrát.

  Užitečné video

  Z tohoto videa se dozvíte, co je tracheitida a jak s ní zacházet:

  Při léčbě tracheitidy se nedoporučuje, abyste si sami zvolili drogy: pouze lékař by měl předepisovat léky.

  Jinak může být léčba buď neúčinná, nebo může poškodit již oslabené tělo.

  Racionální léčba kašle pro tracheitidu a bronchitidu u dospělých a dětí

  Tracheitida (zánět sliznice průdušnice), která léčí především otorinolaryngologa, je často výsledkem rýmy, laryngitidy a faryngitidy. Tracheitida může vyvolat postižení infekčního procesu sliznice dolních dýchacích cest - průdušek a plicní tkáně, což vede k rozvoji bronchitidy, tracheobronchitidy nebo pneumonie.

  Často se lidé snaží léčit kašel vlastními prostředky, zakoupenými na doporučení lékárníků lékárníků, zanedbávající návštěvu u lékaře, což vede ke komplikacím a chronickému procesu. Je důležité nepoužívat drogy ze skupin s neslučitelnými nebo opačnými akcemi, abyste věděli, kdy přejít z lidových prostředků na intenzivní terapii antibiotiky.

  Rozlišují se tyto varianty bronchitidy a tracheitidy: akutní a chronické, primární a sekundární (na pozadí jiných onemocnění dýchacích cest), dále infekční, toxická, alergická povaha a kombinované typy patologií - rhinofaryngotracheitida, laryngotracheitida a tracheobronchitida. Zánětlivé procesy v orgánech respiračního systému jsou často způsobeny infekčním agens (virus, bakterie, plísně nebo směsná flóra). Proto se bronchitida a tracheitida dělí na:

  • bakteriální (stafylokokové, streptokokové, způsobené hemophilus bacillus a další);
  • virové (hlavně z virů chřipky, parainfluenza, rhinosyntial, rhinovirus, adenovirová infekce);
  • fungální (na pozadí snížené imunity, houby rodu Candida, Aspergillus, Actinomycete násobit);
  • smíšené (různé kombinace bakterií a virů).

  Nemoci dýchacího ústrojí jsou náchylné k lidem, kteří zneužívají tabák a alkohol, s chronickou infekcí horních cest dýchacích nebo s trvalým účinkem na tělo chemikálií a prachových částic, s vrozenými a získanými deformitami nosní přepážky, hrudníku, zhoršujícím se přirozeným dýcháním.

  Pacienti trpící akutním zánětem nebo exacerbací chronického zánětu dýchacího ústrojí se obávají symptomů obecné intoxikace, horečky, bolesti v krku, hrudníku, hlavy, rhinorrhea a někdy i nazální kongesce, stejně jako všech druhů kašle (suchého nebo neproduktivního, mokrého nebo produktivního).

  Rozdíly tracheitida od porážky dolních dýchacích cest jsou útoky hrubého, někdy "štěkání" kašle bez sputa nebo s mírným výtokem, doprovázeným bolestí za hrudní kostí.

  Akutní bronchitida je doprovázena suchým nebo častěji mokrým kašlem, bolestí v dolních segmentech hrudníku, zejména při kašli, ale také dušností, závažnějšími subjektivními pocity a stavem pacienta.

  Charakteristickým rysem chronické bronchitidy je konstantní oslabující kašel, zpočátku převážně ráno, s malým množstvím hlenu ze sputa. V průběhu času se kašel stává častějším a pacientům se v různých časech starostí, objemu a charakteru výtoku hlenu z hlenu do hnisavých nebo hemoragických změn, až po kašel s plnými ústy.

  U dospělých i dětí je léčba nekomplikovaných forem onemocnění prováděna doma pod dohledem a při jmenování okresního lékaře. Zásadní význam při léčbě zánětlivých procesů v průduškách a průdušnici má dodržování režimu, hojné teplé alkalické pití (až 2–3 litry tekutiny denně), udržení pacienta v chladném, vlhkém prostředí (20–22 stupňů a vlhkosti až 70%) a užívání léků symptomatické působení. Protože tracheitida a bronchitida jsou více virové povahy, léčba bude zahrnovat antivirotikum, imunostimulační, antihistaminikum (dekongestanty a antialergické), antipyretické a protizánětlivé léky.

  Nejvíce žádané antivirové - Interferon, Grippferon, Remantadin, Arbidol, Osetalmevir. Zvláště Grippferon a jeho analogy ve formě kapek v nose se používají v závislosti na věku 1 - 2 kapky (u dětí do jednoho roku) až 3 kapky (u dospělých) v každém nosním průchodu 4 - 5 krát denně po dobu 5 - 7 dnů Procedura končí masážními pohyby křídel nosu.

  Koncentrace lidského interferonu alfa je udržována delší dobu během rektální cesty podávání. Účinnost je prokázána při použití čípků Viferon iu předčasně narozených dětí a kojenců. Svíčky se zavádějí do konečníku po vyprázdnění 2x denně po dobu 5 dnů, mají výrazné antivirové a imunomodulační účinky.

  Z antihistaminik je lepší dávat přednost lékům posledních generací, které nemají sedativní účinek (Zyrtec, Telfast, Levocyterisin, Desloratadin). Desloratadin, 1 tableta jednou denně, spolu s hlavní léčbou po dobu až 5 dnů, mohou být používány dětmi staršími 12 let a dospělými. Mladší děti - Fenkrol podle hmotnosti dítěte.

  Antipyretika se nedoporučují, pokud je tělesná teplota pacienta pod 38 stupňů, aby se tělo vyrovnalo se samotnou infekcí. Při vysokých teplotách budou léky volby paracetamol, ibuprofen, kyselina acetylsalicylová. U dětí je povoleno užívání prvních dvou léků.

  Správný lék na kašel pomůže vybrat pouze lékaře s ohledem na produktivitu, to znamená produkci sputa. Léky, které potlačují reflex kašle, předepisují terapeuti a pediatrové v případech spolehlivě známé povahy tracheitidy a bronchitidy (černý kašel) nebo dlouhodobého oslabujícího suchého kašle. Tyto léky jsou narkotické a narkotické. Druhé (Glaucin, Oxadelin) se používají v pediatrické praxi. Narkotika (skupiny kodeinů) se používají výhradně u dospělých.

  V případech neproduktivního kašle s bronchitidou se lékař pokusí koordinovat léčebný režim tak, aby se suchý kašel přenesl do mokrého, aby pacient mohl vykašlávat. Je nezbytné obnovit normální funkci mukociliárního transportu (přirozený mechanismus čištění sliznice průdušnice a průdušek z prachu a mikroorganismů). Typicky se způsob upraví během 3 až 5 dnů po odběru dobrého vykašlávání (Lasolvan, Ambroxol) nebo mukolytiky (ACC, Carbocystein).

  Dobrý protizánětlivý účinek má léky na bázi fenspiridu (Epistat, Erespal), které snižují množství sputa, otok bronchiálních tkání a zlepšuje vylučování sekrecí.

  Léčiva, která ředí vykašlávání a sputa, jsou racionálněji podávána za použití nebulizéru, který pomáhá dodávat látku přímo na sliznici bronchiálního stromu. Ambrogexal, Fluimucil, alkalické roztoky tedy fungují.

  Současně nelze použít prostředky z mukolytických skupin (ztenčování sputa), expektorancií a antitusik (blokování kašle v centrálním nervovém systému nebo na úrovni plicní tkáně), protože tato kombinace způsobuje „záplavový efekt“ (nadbytek bronchiálních sekrecí, které dítě nedokáže vykašlat) ). Toto pravidlo musí být striktně dodržováno ve vztahu k dětem do 5 let.

  Výběr bylinných léků, ujistěte se, že neexistuje žádná alergická reakce na složky kapek nebo sirup (Pertussin, Mukaltin). Použití lidových prostředků, měli byste se vyhnout inhalaci olejových roztoků. Doporučuje se užívat fytopreparace ve formě čajů a odvarů. Zeleninové sirupy lékořice (lékořice), althea, jitrocel, tymián, anýz, břečťan jsou účinné. Pro zlepšení vyprazdňování sputu můžete použít hrudní bylinné přípravky. V roztocích pro nebulizér se používají injikované tinktury eukalyptu, heřmánku, měsíčku, propolisu, malavity a dalších.

  S velkou péčí by měly být aplikovány metody tradiční medicíny pro léčbu kašle v souvislosti se zvýšením podílu pacientů s těžkými alergickými reakcemi na bylinné přípravky.

  Léčba zánětu průdušnice a průdušek s použitím antibiotik bude prováděna, pokud dojde k trvalému nárůstu tělesné teploty po dobu 3 až 5 dnů ak nárůstu známek intoxikace, charakteristického hnisavého vzhledu sputa, leukocytózy v krvi vyšší než 12 000, pacient trpí závažnými průvodními onemocněními, komplikacemi ve formě pneumonie byl identifikován specifický patogen (mykoplazmatické tyčinky, chlamydie, tuberkulóza).

  Mezi AB a účinnější než jiné v léčení bronchitidy předepsat léky ze skupiny makrolidů (azithromycin, Macropen, klarithromycin), cefalosporiny 2 - 3 - 4 generace (ceftazidim, cefalexin, cefotaxim, Zinnat, Tsefipim), peniciliny (Augumentin, amoxicilin).

  V stavech charakterizovaných bronchiální obstrukcí jsou předepsány hormonální léky a medikace bronchodilatačního účinku (dilatační průdušky). Pro inhalace se uchylují k lékům - Berotek, Berodual, Atrovent, Ventolin, 3 až 4 procedury denně.

  V kombinaci s léčbou drogami, posturální drenáž (speciální pozice těla), masáž hrudníku, dechová cvičení a fyzioterapeutické procedury (UHF, ultrazvuk, elektroforéza) mají pozitivní vliv na separaci bronchiální sekrece.

  Současně musí pacient provést jmenování ORL lékaře a chirurga pro léčbu rýmy, sinusitidy, zánětu středního ucha, zánětlivých změn v lymfatických uzlinách, s odpovídajícím přístupem k léčbě jsou šance na zotavení vysoké.

  Léčba tracheitidy

  Nemoci dýchacího traktu jsou nejčastěji předcházeny bakteriálními, plísňovými, virovými, alergickými lézemi nebo nemocemi vyskytujícími se na pozadí jiných patologických procesů v těle. Nekomplikovaný zánět průdušnice je obvykle eliminován doma, hospitalizace jsou považovány za vzácné opatření. Zpravidla se nemocniční léčba stává nutností, když pacient trpí astmatem, astmatem a záchvaty horečky. Léky na tracheitidu pomáhají zbavit se patologie v krátké době. Článek uvede, které léky jsou nejúčinnější.

  Jaké léky jsou předepsány pro tracheitidu

  Konzervativní léčba onemocnění dýchacích cest zahrnuje užívání řady léků. Mírné fáze onemocnění, které jsou kombinovány s dalšími symptomy respirační infekce, mohou být léčeny ambulantně.

  • identifikace a eliminace vnějších dráždivých faktorů - alergenů, bakterií, virových infekcí;
  • zmírnění projevů onemocnění;
  • prevence rizika komplikací nebo přechodu onemocnění do pokročilé fáze.

  Pro léčbu tracheitidy u dospělých dávají aerosolové tablety největší účinek. Tato forma léku umožňuje, aby léčivé látky pronikly do všech oddělení průdušnice a průdušek. Mají hmatatelný výsledek, který se projevuje po prvním použití. Sprej tracheitidy by měl předepisovat lékař, stejně jako jiné skupiny léků.

  Jaké léky jsou předepsány k vyléčení nemoci:

  • v případě bakteriálního zánětu tracheální sliznice jsou předepsány antibakteriální látky penicilinu, makrolidu, cefalosporinové řady;
  • pokud je onemocnění způsobeno viry, je předepsán antivirový interferon, Umirfenovir a další;
  • vykašlávání pro tracheitidu stimulují výtok sputa;
  • pastilky pro tracheitidu budou mít lokální účinek;
  • v případě alergického zánětu se doporučují antialergické léky - "Loratadin", "Hifenadine" atd.

  Pro úspěšnou léčbu tracheitidy se musí lék vybrat individuálně. Pro předepsání lokální terapie je nutné identifikovat patogen patogenu. K tomu pacient vezme bakteriální výsev hltanu, krevní test. Po kontrole výsledků lékař stanoví nezbytná terapeutická opatření.

  Antibiotika jsou důležitou součástí terapie.

  Antibiotická léčba tracheitidy je předepisována poměrně často. Na začátku vývoje onemocnění je pacientovi předepsán širokospektrální prostředek. Když je detekován patogen patologie (výsledky faryngeálního nátěru jsou připraveny po dobu 7-10 dnů), pacientovi se doporučuje užívat antibiotika užšího mechanismu vlivu.

  Pokud jsou požadována antibakteriální léčiva:

  • zvýšené riziko vzniku pneumonie;
  • kašel nejdou déle než 3 týdny;
  • teplota trvá déle než 5 dnů;
  • existuje riziko vzniku otitis, sinusitidy a faryngitidy.

  Aby se zabránilo přechodu patologie na chronickou fázi, léčba se provádí s použitím antibiotik různých skupin.

  Opravné prostředky pro penicilinové skupiny:

  Pokud je pacient v této sérii léků kontraindikován, jsou předepsány makrolidy. Jsou méně toxické, tělo je snadno snáší.

  Populární makrolidová antibiotika:

  Když jsou pacientům zakázány obě skupiny antibiotik, jsou předepsány cefalosporiny. Nemají prakticky žádné kontraindikace.

  Efektivní znamená cefalosporinovou skupinu:

  Přípravky pro tracheitidu antibakteriálních účinků jsou dalším názvem - fluorochinoly. Zahrnují rostlinné látky v jejich složení, na rozdíl od synteticky vyráběných makrolidů, cefalosporinů a penicilinů. Tato skupina fondů zahrnuje Levofloxacin, Glevo.

  Mezi běžná lokální antibiotika patří Bioparox s tracheitidou. Nástrojem je láhev se speciální tryskou, která plní funkci vstřikování. Lék má protizánětlivý, antispasmodický, anti-edémový účinek na postižené tkáně krku, účinně eliminuje stafylokokové infekce. Účinnou složkou je fusafungin. Tato látka má houbový původ, proto aktivně uhasí životně důležitou aktivitu patogenních mikroorganismů. Je nutné aplikovat lék v jednom týdnu, 5-6 krát denně.

  Toto onemocnění se musí okamžitě zahojit. Léky na léčbu patologie tracheitidy předepisuje pouze lékař, je zakázáno předepisovat léky pro sebe.

  Protizánětlivé léky

  Léky takového spektra účinků jsou předepisovány pro zmírnění zánětlivého procesu v dýchacích orgánech. Protizánětlivé léky pro tracheitidu jsou nezbytným terapeutickým opatřením.

  Erespal má účinný protizánětlivý účinek. To může nejen snížit zánět v průdušnici, ale také přestat kašel útoky. Lék má také antialergický účinek, zabraňuje průduškám průdušek. Lék je široce předepisován k léčbě tracheitidy u dospělých a dětí. Erespal uvolňuje svaly průduškového stromu, čímž snižuje množství hlenu a četnost kašle. Přípravek se vyrábí ve formě tablet a sirupů. Jmenován kurzem, od 10 do 14 dnů.

  Antivirová léčiva

  Léky takové akce jsou předepsány pro virovou formu tracheitidy. Jejich působení je zaměřeno na zničení patogenních mikroorganismů, které způsobují patologii.

  Efektivní antivirotika.

  1. Interferon Lék má antipyretické, antivirové, imunomodulační účinky. K dispozici ve formě kuželů pro injekční použití. Kontraindikace zahrnují onemocnění srdečního systému, poruchy funkce ledvin, jater.
  2. Remantadin. Léčivou látkou ve formě tablet je účinná látka rimantadin. Povoleno pro děti od 7 let. Průběh léčby trvá 10-15 dnů. Kontraindikace zahrnují tyreotoxikózu, chronické onemocnění jater, těhotenství, krmení, přecitlivělost na složky.

  Tyto léky musí být opilý přísně podle harmonogramu, vydrží celý průběh léčby. Viry jsou také nebezpečné pro zdraví, stejně jako bakterie a houby. Je důležité dosáhnout jejich úplné eliminace z těla.

  Antihistaminika

  Léky této skupiny pomáhají předcházet rozvoji alergické reakce. Mají antipruritické, antiserotonické, lokální mesmolytické působení. Často se předepisují, aby se zabránilo bronchiální spazmu. Léky na alergie budou také užitečné pro osoby trpící chronickými patologiemi spojenými s problémy s dýcháním.

  Účinné antihistaminika:

  Antihistaminika jsou předepisována pacientům trpícím tracheitidou způsobenou kontaktem s alergeny. Onemocnění této etiologie není nakažlivé pro ostatní, je snadnější léčit než nemoci vyvolané viry, plísněmi nebo bakteriemi. Léky pomáhají snižovat symptomy, účinně eliminovat busty útoky. Pro kašel s tracheitidou pomůže lék této skupiny uvolnit bronchiální strom odstraněním edému. Jejich frekvence se tedy sníží.

  Antipyretika

  Horečka dává pacientovi spoustu nepohodlí, takový jev je plný smrti, křečí. Je nesmírně nebezpečné povolit příliš vysoký nárůst teploty. Lékaři doporučují víření hypertermie pouze tehdy, když dosáhne 38 stupňů a výše.

  Když potřebujete řešit horečku.

  1. Hypertermie u dětí mladších než 1 rok rychle přiletěla do 38 let;
  2. Teplota zůstává vysoká více než jeden den.
  3. Horečka je přítomna u těhotné ženy.
  4. Pacient má horečku a má chronické srdeční onemocnění.

  Aktuální antipyretika pro tracheitidy a jiná onemocnění.

  1. Naproxen. Lék má protizánětlivé, antipyretické účinky. Lék je nesteroidní, rychle vstřebává do krve žaludkem. Dávkování stanoví lékař. Je možné přijmout prostředky, které nejsou závislé na čase jídla. Průběh léčby obvykle trvá 10-14 dnů.
  2. Ibuprofen Nástroj se týká analgetik, má protizánětlivý účinek, účinně snižuje teplotu. Povoleno pro děti od 6 let.
  3. Paracetamol. Lék má antipyretické, anestetické účinky, je k dispozici ve formě tablet. Lék se často užívá s těžkou bolestí v krku. U dětí se lék používá v dávce 250 mg, dospělí - 375 nebo 500 mg.

  Tento druh léků je nezbytný pro tracheitidu, protože onemocnění je často doprovázeno horečkou. Užívání léků by mělo být v souladu s pokyny, aniž by se přehnalo přípustné množství denně.

  Expektoranty a mukolytika

  Suchý kašel s tracheitidou začíná ihned po aktivaci patogenu. Po 3–4 dnech se symptomy kašle dostanou do mokra, vyčnívá sputum. Abychom se tohoto fenoménu zbavili, je nutné používat antitusické a expektorační léky.

  Účinné léky proti kašli:

  Léky s účinky vykašlávání:

  Seznam běžně používaných léků pro léčbu onemocnění je poměrně široký. Například, Erespal s tracheitidou je předepsán ke zkapalnění hlenu, stimulovat jeho evakuaci. Je obzvláště důležité užívat tento druh léku ve dnech vývoje onemocnění, kdy je pacient mučen neproduktivním příznakem kašle. Sinekod je předepsán, aby zmírnil kašel a snížil jejich frekvenci. Lék patří do skupiny antitusik. Vyrábí se ve formě tablet, sirupu. Dávkování stanoví lékař. Když se hlen začne pohybovat pryč - tyto prostředky nemůžete použít a neměli byste je kombinovat s vykašlávacími léky.

  Lasolvan s tracheitidou se vypouští do zkapalněného sputa, stimuluje jeho výtok. Léčivo je dostupné ve formě pastilek a sirupů. Aktivní složkou je ambroxol. Prostředky jsou povoleny pro děti od 6 let. Není kompatibilní s jinými léky proti kašli.

  Inhalanty

  Inhalační opatření pro tracheitidu jsou považována za jedno z důležitých stadií léčby, které zmírňují nepříjemné symptomy, zlepšují celkovou pohodu pacienta. Obsah roztoků pro tyto postupy má protizánětlivé, antispasmodické účinky na tělo. Seznam léčivých rostlin pro inhalační opatření obvykle zahrnuje eukalypt, jalovec, jedli a další. Manipulace se provádějí pomocí inhalace par z pánve nebo nebulizéru. Inhalace se provádějí následovně:

  • pánev s roztokem se zahřívá, dítě se opírá o nádobí, hlava je potažena ručníkem;
  • nadechněte páru po dobu 10 minut.

  Inhalace se také provádí pomocí inhalátoru. Roztok pro zařízení by měl být proveden následujícím způsobem: vezměte si esenciální olej (5 kapek), přidejte ho do horké vody, dejte lžičku sody a 3 kapky jódu. Lidé trpící alergií takový postup nefungují. Je nutné se opřít o pánev s odpařovací kapalinou, dýchat hluboko nad parou po dobu pěti minut.

  Vdechování je snazší provádět pomocí speciálního zařízení - nebulizéru. Prodává se v každé lékárně, stojí v průměru 600 rublů. Pro nebulizer jsou vhodné pouze čisté roztoky léčiv:

  Jakýkoliv roztok nebulizátoru musí být zředěn 9% chloridem sodným.

  Preventivní opatření

  Zabránit rozvoji jakékoliv nemoci je považováno za nemožné. Je pouze reálné chránit se před svým výskytem co nejvíce, vyhýbat se provokujícím faktorům a zvyšovat ochranné funkce těla.

  Pravidla pro prevenci rozvoje tracheitidy.

  1. Denní nálada těla. K tomu se doporučuje pít studenou vodu, otřít vlhkým ručníkem.
  2. Zapojte se do dechových cvičení. Denní cvičení pomůže posílit hrtan.
  3. Příjem vitamínů. Doporučuje se tak učinit sezónně, zejména při vypuknutí onemocnění dýchacích cest.
  4. Lékaři doporučují použít lék na hltan Olefar, který je vhodný pro prevenci. Vytváří ochranný film na krku, bariéru, která chrání sliznici před bakteriemi a viry.
  5. Je důležité vyhnout se podchlazení. Jsou-li v těle nějaká těla způsobující onemocnění, aktivují se po zchlazení.

  Preventivní opatření jsou zaměřena na posílení celého těla, zvýšení jeho ochranných vlastností. Záleží na těchto faktorech, zda má člověk nemoc nebo ne. Silná imunita je schopna samostatně vykoupit viry a bakterie, aniž by jim umožnila vyvíjet se.

  Videotape obsahuje informace o tom, co by mělo být užíváno léky na tracheitidu. Receptem je účinný sirup.

  Jak léčit suchý a produktivní kašel tracheitidou? Přehled účinných léků

  Tracheitida je zánětlivé onemocnění postihující tracheální sliznici.

  Jedním z hlavních a zřejmých symptomů této patologie je suchý kašel, který se stává produktivním během léčby a dochází k vykašlávání sputa.

  Tracheitida a její příznaky

  Tracheitida se vyvíjí v důsledku poškození tracheální sliznice bakteriemi nebo viry. Nejčastěji se jedná o streptokoky, stafylokoky nebo pneumokoky.

  Onemocnění virové etiologie se může vyskytnout v důsledku šarlatové horečky, chřipky, spalniček, planých neštovic.

  Obecně se však onemocnění může objevit v důsledku přítomnosti patogenních nebo podmíněně patogenních mikroorganismů v dýchacích cestách.

  Onemocnění se projevuje ve formě těchto příznaků:

  • noční a ranní suchý kašel (možné útoky hlubokým dechem);
  • bolest za hrudní a krční;
  • chrapot;
  • mírné zvýšení tělesné teploty;
  • třetí nebo čtvrtý den - viskózní prostor sputa, který následně získá konzistenci sliznic;
  • obecná slabost.

  Také pacient s komplikovaným průběhem nemoci může zaznamenat velmi znatelný hluk během inhalace a výdechu, stlačení žeber během dýchání a jiných projevů respiračního selhání.

  Kašel s tracheitidou a výběr léků pro různé typy kašle

  Po třech nebo čtyřech dnech se kašel, který je zpočátku suchý, změní na produktivní (s vypuštěním sputa).

  K odstranění tohoto příznaku byly použity protivokashlevye a vykašlávací léky.

  První skupina zahrnuje kodek, bronholitin, libexin, synecod.

  Jako expektorant při přechodu kašle do produktivní formy používejte lasolvan, bromhexin, ascorol, ACC.

  Metody léčby kašle pro tracheitidu

  V prvních dnech vývoje suchého kašle je nutné vyvolat separaci sputa, což pacientovi ztěžuje dýchání a je příznivým prostředím pro reprodukci patogenních mikroorganismů.

  První se aplikuje během prvního týdne léčby v souladu s pokyny.

  U různých věkových skupin pacientů s různým stupněm závažnosti onemocnění můžete užívat lék v různých dávkových formách: tobolkách, sirupu nebo tabletách.

  Pacientům s individuální intolerancí na syntetické drogy používané při výrobě ambroxolu se doporučuje užívat hedelix.

  Vyrábí se na bázi výtažku z břečťanu a dalších rostlinných složek. Nástroj je k dispozici ve formě kapek a sirupu.

  Pro zmírnění suchého kašle můžete použít antitusika, ale jejich použití musí opustit vykašlávání.

  Jedním z populárních antitusických léků, které inhibují centra pro kašel, je synecod, který je pro děti a dospělé k dispozici ve formě sirupu a tablet.

  Nejenže eliminuje kašel, ale má také antimikrobiální účinek a má anestetický účinek a eliminuje ložiska zánětu.

  Sirupy

  S mírnou a střední závažností tracheitidy můžete dělat bez účinných léků.

  Můžete se pokusit omezit se na měkčí sirupy, z nichž většinu mohou užívat dospělí pacienti a děti.

  Jeden z těchto sirupů je eraspal. Léčivo nemá téměř žádné kontraindikace a může být užíváno podle následujících schémat, v závislosti na věku pacienta:

  1. Děti od dvou do čtyř let musí vypočítat dávku sirupu na základě tělesné hmotnosti: za každý kilogram by nemělo být více než 4 miligramy léčiva denně.
  2. Ve věku čtyř let a starší, s tělesnou hmotností dítěte do 10 kg denně, se v pravidelných intervalech podávají 3 čajové lžičky sirupu denně.
   U dětí, 10 kilogramů a vyšších dávek léku se neměřuje v čaji, ale v polévkových lžících zůstává počet dávek trojnásobný.
  3. Pacienti ve věku od 14 let by měli užívat sirup v množství od 3 do 6 lžic denně v závislosti na závažnosti kašle.

  Lék se užívá před jídlem a před jeho použitím by se měla dobře protřepat láhev sirupu.

  Lék je kontraindikován v těhotenství a diabetu, děti mohou začít užívat sirup ve věku od šesti měsíců podle následujících režimů třikrát denně:

  • 3-6 let - 5 mililitrů;
  • 6-12 let - 10 ml pokaždé;
  • 12 let a starší - 15 mililitrů.

  Od věku osmnácti let si sirup může užívat až 15 mililitrů čtyřikrát denně.

  Lidové léky

  Dobrá další metoda léčby kašle pro tracheitidu je tradiční způsob.

  Před použitím by však měla být léčba koordinována s ošetřujícím lékařem, protože některé složky obsažené v těchto předpisech mohou zhoršit stav pacienta.

  Účinné látky potlačující kašel, které mají také příznivý vliv na celkovou pohodu pacienta, jsou: t

  1. Kakaové mléko
   10 g kakaového másla se přidá do sklenice teplého mléka a produkt se zahřívá ve vodní lázni.
   Optimální množství je od tří do šesti sklenic denně.
  2. Ředkev šťáva a med.
   Ve středně velké ředkvičce se střed odstraňuje tak, že se získá dutina, do které se umísťuje lžíce medu.
   Po nějaké době začne ředkvička vyrábět šťávu, která se mísí s medem.
   Vezměte tuto směs může být 10-12 hodin po pokládání medu.
   Recepce se provádí třikrát denně, přičemž výsledná částka musí být rozdělena na tři stejné části a každý den na přípravu nového léku.
  3. Řasy a kořen lékořice se smíchají ve stejném poměru, což by mělo mít za následek 40 gramů směsi.
   Toto množství se nalije do dvou šálků vroucí vody a nechá se tři hodiny vyluhovat.
   Poté se infuze přefiltruje a třikrát denně se odebere ve dvou sklenicích.

  Prevence kašle s tracheitidou

  • pacient musí vypít nejméně dva litry teplého nápoje denně, což nedráždí sliznice (alkohol, soda a káva jsou vyloučeny);
  • suchý kašel může být zhoršen suchým vzduchem v místnosti, proto by měl být pravidelně zvlhčován a místnost by měla být vysílána alespoň jednou denně;
  • kouření, alkohol, stejně jako kořeněná a příliš tvrdá strava v době nemoci by měla být vyloučena, neboť se jedná o dráždivé faktory;
  • dvakrát nebo třikrát denně, je nutné provést hubnutí sputa.

  Užitečné video

  V tomto videu se dozvíte více o příznacích a léčbě tracheitidy:

  Kašel s tracheitidou může způsobit značné nepříjemné pocity, proto je třeba při léčbě věnovat zvláštní pozornost symptomatické léčbě.

  Při použití lékařských antitusických léků se můžete tohoto příznaku zbavit během 5-7 dnů.